Ik heb een bmi rond de 30.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 10:49 schreef Sarabi het volgende:
Myraele hoeveel weeg jij eigenlijk?
Ik heb bij jou altijd het idee dat jij al een bmi van <25 hebt.
Ok. Maar toch is en kilo per week erg veel, vinden de professionals (artsen, dietisten). Algemeen aanvaardbaar als gezond tempo is gemiddeld een pond per week tot twee weken. Kan daar niks anders van maken.quote:
Een gedeelte met minder/gezonder eten en een gedeelte met meer bewegen. Dan valt 1000 op een dag best mee hoor.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 11:21 schreef kwakz0r het volgende:
[..]
Ok. Maar toch is en kilo per week erg veel, vinden de professionals (artsen, dietisten). Algemeen aanvaardbaar als gezond tempo is gemiddeld een pond per week tot twee weken. Kan daar niks anders van maken.
Als je een kilo per week wilt afvallen moet je een kcal tekort van 7000-9000 per week realiseren. Dat is meer dan duizend per dag.
Ja. Lekkerder en werkt beter dan een Ibuprofen.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 08:48 schreef Tink89 het volgende:
[..]
Als jij hoofdpijn hebt, ga je witte wijn drinken?
Valt toch wel mee? Het is gewoon brood. Het idee is dat het weer eens wat anders is.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 08:59 schreef Sarabi het volgende:
[..]
Pita's zijn niet de meest gezonde keuzes, maar ik weet niet wat het idee er achter was.
Ik kom ook vrij gemakkelijk aan een tekort van 4500 per week, en dan moet ik zelfs nog moeite doen om genoeg te eten. Dus in combinatie met sporten lijkt het me heel goed haalbaar zonder onder de 1200 kcal te komen.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 11:23 schreef Myraela het volgende:
[..]
Een gedeelte met minder/gezonder eten en een gedeelte met meer bewegen. Dan valt 1000 op een dag best mee hoor.
Overigens vind ik op internet overal dat 0.5 tot 1 kilo per week gezond is.
Je kunt niet meer dan je best doen om je leven te veranderen. Ik zat er vroeger ook, andere naam (wij hadden ooit vrijwel exact dezelfde omvangsmaten), maar ik ben te veel veranderd om te denken dat ik nog zo de controle kan verliezen. Uiteindelijk ben je zelf degene die bepaalt wat er in je leven gebeurt, op dit punt in ieder geval. En ik heb wel de indruk dat je veranderd bent en overtuigder overkomt dan toen. Je kan het echt wel :-)quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 09:27 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Ik ben er serieus echt bang voor, dat het bijv over een paar maanden of anders volgend jaar weer compleet mis gaat. *diepe zucht* En ik ben niet de enige 'bekende naam' in die oude topics die nog steeds met haar gewicht worstelt. En een deel is inmiddels geopereerd.
Volgens fatsecret is een pitabroodje dubbel zoveel kcal als een volkoren boterham, wel iets minder vet en iets meer eiwit. Qua vezels heeft de boterham een fractie meer, daar had ik het grootste verschil verwacht.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 12:38 schreef LadyOracle het volgende:
[..]
Valt toch wel mee? Het is gewoon brood. Het idee is dat het weer eens wat anders is.
Verschilt per merk. Dit zijn kleintjes, rond de 130 kcal. En dan eet ik er een ipv twee en meestal vul ik ze zonder ander beleg dan groente of met een klein beetje hummus om het minder droog te maken. Netto is het dus zeker niet calorierijke dan belegd brood.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 13:06 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Volgens fatsecret is een pitabroodje dubbel zoveel kcal als een volkoren boterham, wel iets minder vet en iets meer eiwit. Qua vezels heeft de boterham een fractie meer, daar had ik het grootste verschil verwacht.
Klopt dan toch, want een volkoren boterham is ongeveer 67 kcal.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 13:11 schreef LadyOracle het volgende:
[..]
Verschilt per merk. Dit zijn kleintjes, rond de 130 kcal. En dan eet ik er een ipv twee en meestal vul ik ze zonder ander beleg dan groente of met een klein beetje hummus om het minder droog te maken. Netto is het dus zeker niet calorierijke dan belegd brood.
Nou ja, en verder hoef ik ook niet helemaal te veranderen in een konijn. ;-)
Ik reken altijd 80 voor een boterham, vandaar. :-)quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 13:15 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Klopt dan toch, want een volkoren boterham is ongeveer 67 kcal.
Het maakt me verder niet uit, hoor, ik bedoelde er niets mee, ik vroeg het me eigenlijk zelf even af toen ik je post lach "het is gewoon brood"
Veranderen in een konijn lijkt me niet nodig, nee
Ik moet inderdaad ook eerder moeite doen om genoeg te eten, dan dat ik bewust honger zit te hebben.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 12:42 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik kom ook vrij gemakkelijk aan een tekort van 4500 per week, en dan moet ik zelfs nog moeite doen om genoeg te eten. Dus in combinatie met sporten lijkt het me heel goed haalbaar zonder onder de 1200 kcal te komen.
Ik wil er zelf nog 9 kg af, maar ik zou ook al blij zijn met 5 kg. Gek eigenlijk dat ik dat jaloerse gevoel ook heb als het gaat om mensen die veel harder afvallen, want die wegen vaak veel meer en bovendien wil ik helemaal niet snel afvallen. Ik wil vooral een toffer lichaam, strakker. Het zit zo voorgeprogrammeerd in mijn hoofd dat het cijfer op de weegschaal allesbepalend is. Ik moet mezelf er voortdurend aan herinneren dat dat niet zo is.
Nee, bovendien zijn er ook hele dikke konijnen, dus alleen maar groente is ook geen succesgarantie.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 13:11 schreef LadyOracle het volgende:
Nou ja, en verder hoef ik ook niet helemaal te veranderen in een konijn. ;-)
Heeft WW specifieke recepten? Ik dacht altijd dat het voornamelijk een manier van puntentellen was.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 13:31 schreef sorcees het volgende:
Ik ben niet bezig met calorien tellen, een aantal jaren met mijn partner meegeweest naar WW.
De recepten zijn soms wel lekker maar soms ook wel omslachtig en niet praktisch voor alledag.
Maar de belangrijkste ingredienten om succesvol af te vallen zijn toch wel wilskracht en motivatie, met een portie gezond verstand.
Ik wist de afgelopen jaren ook wel dat ik niet goed bezig was maar hield altijd mezelf voor de gek, ik denk dat iedereen dat wel kent.
Je mag ook eten, ook lekkere dingen, alleen wat minder. En jezelf vaker ertoe zetten een gezondere keus te makenquote:Op vrijdag 16 augustus 2013 13:40 schreef sorcees het volgende:
Mijn grootste probleem is dat ik heel graag eet en bijna alles lekker vind.
Ik moet zelfs etenquote:Op vrijdag 16 augustus 2013 13:41 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Je mag ook eten, ook lekkere dingen, alleen wat minder. En jezelf vaker ertoe zetten een gezondere keus te maken
de waarde die meestal aan pitabroodjes wordt gegeven klopt niet - goed op de verpakking kijken. Amerikaanse pitta's zijn veel groter bijvoorbeeld.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 13:06 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Volgens fatsecret is een pitabroodje dubbel zoveel kcal als een volkoren boterham, wel iets minder vet en iets meer eiwit. Qua vezels heeft de boterham een fractie meer, daar had ik het grootste verschil verwacht.
ja dag, ik koop geen WW producten hoor, en de recepten vind ik ook niks. ik doe t gewoon met mijn eigen eten, de punten als stok achter de deur. werkt tot nu toe goed!quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 13:39 schreef sorcees het volgende:
WW geeft zelfs boeken met recepten uit , die kun je kopen, zoals alles bij WW, niets voor niets.
Ze hebben zelfs eigen calorie-arm snoep etc., ook te koop voor duur!
Mee eens!quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 13:52 schreef kwakz0r het volgende:
[..]
ja dag, ik koop geen WW producten hoor, en de recepten vind ik ook niks. ik doe t gewoon met mijn eigen eten, de punten als stok achter de deur. werkt tot nu toe goed!
Ik ben 165 en je ziet 2 kilo bijvoorbeeld al enorm. 10 kilo is bij mij het verschil tussen vrij dik en redelijk slank. Toch lijkt lang zijn me juist een voordeel. Een paar extra kilo's aankomen valt niet erg op.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 13:31 schreef Myraela het volgende:
[..]
Ik moet inderdaad ook eerder moeite doen om genoeg te eten, dan dat ik bewust honger zit te hebben.
Die jaloersheid blijft toch wel. Zo ben ik vaak jaloers op mensen die een stuk kleiner zijn en al een enorm verschil zien als ze 10 kilo af zijn gevallen. 10 kilo over 1.85m zie je toch een stuk minder goed dan 10 kilo over 1.50m. Tenminste, dat gevoel heb ik.
Het is niet alsof de kilo's er langzamer bij komen als je lang bent.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 13:58 schreef Aventura het volgende:
[..]
Ik ben 165 en je ziet 2 kilo bijvoorbeeld al enorm. 10 kilo is bij mij het verschil tussen vrij dik en redelijk slank. Toch lijkt lang zijn me juist een voordeel. Een paar extra kilo's aankomen valt niet erg op.
Pita is eerder wit brood dus je mist een hoop gezonde stoffen, zoals vezels.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 12:38 schreef LadyOracle het volgende:
[..]
Valt toch wel mee? Het is gewoon brood. Het idee is dat het weer eens wat anders is.
Dat van die vezels valt dus reuze mee, dat verschil is echt minimaal.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 14:26 schreef Sarabi het volgende:
[..]
Pita is eerder wit brood dus je mist een hoop gezonde stoffen, zoals vezels.
Het heeft ook meer kcal maar goed dat is niet het belangrijkste.
Ik zou pita's niet standaard voor brood vervangen als je wilt afvallen.
In het weekend voor de lekker bijvoorbeeld kan wel eens een keertje.
Ow?quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 14:28 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat van die vezels valt dus reuze mee, dat verschil is echt minimaal.
Dat is ook weer zo, maar dan moet je wel zeker weten dat je ze met de rest binnen krijgtquote:Op vrijdag 16 augustus 2013 14:30 schreef Tink89 het volgende:
Ik denk dat als die pita's binnen je kcal's voor een dag passen, je voldoende voedingsstoffen, eiwitten, vezels enz. binnenkrijgt door wat je verder eet en je ze mager belegt, er niks mis mee is. Je moet een modus operandi vinden die bij jou past.
Waar kijk jij dan? Volgens fatsecret.nl heeft een volkoren boterham 1,1 gr vezels en een pitabroodje met een doorsnede van 13,5 cm 1 gr vezels. En het is 67 vs 124 kcals, in pitabrood zit meer eiwit en minder vet...quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 14:29 schreef Sarabi het volgende:
[..]
Ow?
Overal waar ik kijk heeft een pitabroodje de helft minder vezels dan volkorenbrood.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |