Afgaande op het kadaster betekent dat elke makelaar gemiddeld iets meer dan 1 (!) huis heeft verkocht.quote:Op maandag 17 juni 2013 15:20 schreef announcement het volgende:
Volgens deze site (http://www.huismarketing.nl/hoeveel-makelaars/) een kleine 7000. Nou, das lekker verdienen denk.....
quote:Op maandag 17 juni 2013 16:18 schreef Krisp het volgende:
[..]
Afgaande op het kadaster betekent dat elke makelaar gemiddeld iets meer dan 1 (!) huis heeft verkocht.
Dat varieert meen ik per bron. NVM bij verbindend worden koopcontract, CPB/Kadaster bij juridische levering. Dus jouw huis telt wel mee bij NVM, maar nog niet bij CPB/Kadasterquote:Op maandag 17 juni 2013 16:54 schreef Omentuva het volgende:
Wat ik me altijd afvraag - misschien dat er hier een antwoord is te vinden... Die verkoopcijfers, wanneer worden die gemeten? Bij de passage bij de notaris? Dus dan zijn mijn verkochte huis (half januari overeenkomst, eind februari hypotheek kopers rond) en mijn gekochte huis (begin april alles rond) meegeteld in de statistieken van mei (passage op 31-5)? Of spreek ik nu poep - wat zeker kan.
Ja dan kan het bij het kadaster weer zijn dat Omentuva's huis niet meegeteld is. Duurt daar een paar dagen zowiezo voordat je zelf bevestiging van hun krijgt dat je een ander huis hebt. Daarbij viel 31/5 natuurlijk ook nog op een vrijdag.quote:Op maandag 17 juni 2013 16:56 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Dat varieert meen ik per bron. NVM bij verbindend worden koopcontract, Kadaster bij juridische levering.
Yep, dat wordt ook nogal overschat.quote:Op maandag 17 juni 2013 16:51 schreef Basp1 het volgende:
Maar dan nog als 90% lid is had een kantoor in de goede periode alsnog maar bruto rond de 300.000 omzet, dat vind ik nog steeds niet al te veel. Daarvoor zou men dan net 2 mensen en de baas in dienst kunnen hebben en het pand waar men in zit kunnen financieren.
31/5 is grensgeval inderdaad - maar uiteindelijk is dat natuurlijk alleen een tijdelijke verschuiving.quote:Op maandag 17 juni 2013 16:58 schreef Tikbalang het volgende:
[..]
Ja dan kan het bij het kadaster weer zijn dat Omentuva's huis niet meegeteld is. Duurt daar een paar dagen zowiezo voordat je zelf bevestiging van hun krijgt dat je een ander huis hebt. Daarbij viel 31/5 natuurlijk ook nog op een vrijdag.
Dan komt ie gewoon mee in de volgende telling. Huisje meer of minder maakt ook helemaal niet uit.quote:Op maandag 17 juni 2013 17:03 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
31/5 is grensgeval inderdaad - maar uiteindelijk is dat natuurlijk alleen een tijdelijke verschuiving.
Okay, nou goed dat er zijn die doorhebben dat geld vragen geen punt hoeft te zijn als je er ook een goed product voor levert!quote:Op maandag 17 juni 2013 17:30 schreef Tikbalang het volgende:
[..]
Dan komt ie gewoon mee in de volgende telling. Huisje meer of minder maakt ook helemaal niet uit.
Trouwens wat je zegt in post hierboven. Van makelaars zijn beetje kneuterig in NL. Geldt natuurlijk zeker niet voor allemaal. Vorig jaar nog verkocht en makelaar had zijn zaakje prima voor elkaar. Prof fotograaf, klusjesman in dienst en uitstekende verkoopfolder. Bij het huis wat ik vervolgens gekocht heb was dat wel stukken minder.
Tja je vraagt toch van tevoren een offerte aan of niet dan. En als je meerdere huizen dan wel appartement gebouw hebt kun je altijd aan medebewoners vragen naar makelaars en welke goed in de smaak valt etc.quote:Op maandag 17 juni 2013 17:34 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Okay, nou goed dat er zijn die doorhebben dat geld vragen geen punt hoeft te zijn als je er ook een goed product voor levert!
Het dieptepunt laat nog even op zich wachten.quote:Huizenprijzen dalen met ruim 8 procent
De prijs van verkochte huizen lag in mei 8,2 procent lager dan in dezelfde maand een jaar eerder.
Dat blijkt dinsdag uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.
De prijsdaling is daarmee hoger dan in april toen huizen 7,6 procent in prijs gezakt waren.
De prijzen van bestaande koopwoningen lagen in mei op hetzelfde niveau als eind 2002. De prijsindex van 84,9 punten toont aan dat de huizenprijzen in de afgelopen tien jaar niet eerder zo laag hebben gestaan.
http://www.nu.nl/geldzake(...)-ruim-8-procent.html
Het dieptepunt zal nog vele jaren op zich laten wachten als er niks veranderd wordt aan het financieel systeem. Zelfde geld voor het dieptepunt van de economie/werkloosheid etc.quote:Op vrijdag 21 juni 2013 11:15 schreef NeeOfTochJA het volgende:
[..]
Het dieptepunt laat nog even op zich wachten.
quote:Op vrijdag 21 juni 2013 11:15 schreef NeeOfTochJA het volgende:
Het dieptepunt laat nog even op zich wachten.
quote:Op vrijdag 21 juni 2013 13:34 schreef Japie77 het volgende:
Het dieptepunt zal nog vele jaren op zich laten wachten ..... Het ergste moet nog komen.
Precies! Weet niet wat voor berekening je erop lost hebt gelaten maar het is toch ook logisch. Economie steeds slechter-->meer werkloosheid-->komt minder belasting binnen en moet meer betaald worden aan WW ed-->mensen hebben minder geld om dingen te kopen-->economie gaat nog slechter.quote:Op vrijdag 21 juni 2013 18:46 schreef blomke het volgende:
[..]
[..]![]()
![]()
Ik heb al eerder een prijsveroop volgens een e-macht met - exponent*tijd voorspeld. Denken in termen van "na het dieptepunt stijgen de prijzen weer" is wishful thinking: huizenprijzen blijven langzaam wegzakken......de tol die geëist gaat worden, zal enorm zijn: de schuldenlast van > 600.000.000.000 ¤'s begint zich te wreken. Steeds vaker een beroep op de NHG -> schuldhulpverlening en daling van de binennlandse consumptie. Het vliegwiel is in werking gezet......
quote:Op vrijdag 21 juni 2013 18:46 schreef blomke het volgende:
Denken in termen van "na het dieptepunt stijgen de prijzen weer" is wishful thinking
quote:Op vrijdag 21 juni 2013 18:54 schreef Japie77 het volgende:
Weet niet wat voor berekening je erop lost hebt gelaten maar het is toch ook logisch.
Er moet echt iets veranderen. Niet alleen voor de huizenmarkt, maar voor de gehele economie. Rutte die een prijsje krijgt omdat hij zich zo goed heeft ingezet om de Europese economische crisis aan te pakkenquote:Op vrijdag 21 juni 2013 18:54 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Precies! Weet niet wat voor berekening je erop lost hebt gelaten maar het is toch ook logisch. Economie steeds slechter-->meer werkloosheid-->komt minder belasting binnen en moet meer betaald worden aan WW ed-->mensen hebben minder geld om dingen te kopen-->economie gaat nog slechter.
En dan al die politici etc maar roepen dat we NU toch echt door de crisis heen zijn. Dan denk ik in Louis van Gaal termen: Zijn jullie nou zo dom of ben ik nou zo slim?
quote:Geplaatst op 17 jun 2013 , bijgewerkt 17 jun 2013, 14:24 reacties
In mei 2013 wisselden 8.333 woningen van eigenaar. Dat is ruim 18 procent minder dan in dezelfde maand vorig jaar, zo blijkt uit cijfers van het Kadaster.
De afname van het aantal geregistreerde transacties betreft alle woningtypen. Zo zakte de verkoop van hoekwoningen afgelopen jaar met ruim 24 procent in. Bij twee-onder-een-kappers was de daling met bijna 15 procent het minst groot.
Vergeleken met mei 2012 werden afgelopen maand in alle provincies minder huizen verkocht. De provincie Overijssel toont met 23,6 procent de grootste afname in het aantal geregistreerde transacties. De achteruitgang bleef in Drenthe met 3,3 procent het meest beperkt.
In mei 2012 werden relatief veel huizen verkocht omdat kopers nog wilde profiteren van de verlaagde overdrachtsbelasting van 2 procent. Deze zou de maand daarop weer worden teruggebracht naar 6 procent, maar daar werd van afgezien.
Kadaster
Het Kadaster houdt de transacties van een bestaande koopwoning bij op het moment van transport bij de notaris. De periode tussen verkoop en transportatie van de woning bedraagt twee tot drie maanden.
Het Kadaster registreerde ten slotte vorige maand 12.629 nieuwe hypotheken tegen 16.942 in mei 2012. Dit is een afname van ruim 25 procent. Wel belandden in mei minder huizen op een executieveiling: 156 woningen tegen 269 in dezelfde maand vorig jaar.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ook dit wijst nog verre op herstel.You won't be lost, hurt, tired or lonely - Something beautiful will come your way
Zoiets als teleurstelling proef ik ook. Aan de andere kant vraag ik me af wat een andere MP of -kabinet/partijen zouden hebben gedaan en of het dan "beter" zou zijn gegaan. Nederland is toch grotendeels afhankelijk van wat er op het wereldtoneel qua handel en economische groei, gebeurt.quote:Op vrijdag 21 juni 2013 19:07 schreef MaLo het volgende:
Er moet echt iets veranderen. Niet alleen voor de huizenmarkt, maar voor de gehele economie. Rutte die een prijsje krijgt omdat hij zich zo goed heeft ingezet om de Europese economische crisis aan te pakken. Misschien dat het in de grote linie in Europa wat beter gaat, maar voor Nederland is het er allemaal niet beter op geworden. Ik als echte VVD-stemmer ben zeer teleurgesteld.
Laten we afstappen van het groeimodel en de consumptie-economie.quote:Op vrijdag 21 juni 2013 19:07 schreef MaLo het volgende:
Er moet echt iets veranderen. Niet alleen voor de huizenmarkt, maar voor de gehele economie.
quote:DE WONINGMARKT IN VIJF GRAFIEKEN
Waarom gaat het zo slecht met de Nederlandse woningmarkt? Een uitleg in vijf grafieken.
Haast heeft de woningmarkt niet. Al vijf jaar wordt het stedelijk landschap opgeleukt met te koop bordjes en al vijf jaar dalen de woningprijzen en de verkopen. Een drama voor woningbezitters en voor de Nederlandse economie. Maar hoe komt het eigenlijk dat de Nederlandse woningmarkt het zo slecht doet? Een uitleg in vijf grafieken.
Doorstroom
De doorstroom op de woningmarkt is krakend tot stilstand gekomen. Dat komt grotendeels omdat steeds minder woningbezitters van een koopwoning naar een andere koopwoning verhuizen. Vóór de crisis was het niet ongebruikelijk dat woningbezitters al een huis kochten voordat hun eigen woning was verkocht. Iedereen kon er immers redelijk zeker van zijn dat de te koop staande tweede woning binnen afzienbare tijd verkocht werd.
Dat is allemaal veranderd. Het aantal doorstromers van koop naar koop is gedaald van 120 duizend verhuizingen in 2008 naar slechts 68.000 in 2010. Kopen voor de verkoop is er niet meer bij, want de kans dat men voor onbepaalde tijd met dubbele hypotheeklasten zit is aanzienlijk toegenomen. Ook banken zien dit en zijn minder bereid om ‘overbruggingskredieten’ te verstrekken. Gevolg is een negatieve spiraal: iedereen wacht tot zijn eigen huis is verkocht, maar als iedereen hierop wacht dan zijn er ook geen kopers meer.
http://www.ftm.nl/original/de-woningmarkt-in-vijf-grafieken.aspx
Helemaal mee eens. Ik huur samen met mijn vriend en dat blijven we gewoon doen. Op huizenmarktzeepbel.nl kun je lezen hoe de markt er echt voor staat. Blij dat ik nooit geluisterd heb naar al die mensen die ons in een koophuis wilde hebben.quote:Op vrijdag 21 juni 2013 13:34 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Het dieptepunt zal nog vele jaren op zich laten wachten als er niks veranderd wordt aan het financieel systeem. Zelfde geld voor het dieptepunt van de economie/werkloosheid etc.
Laatst weer zei de president van Frankrijk weer dat de crisis nu eindelijk voorbij is. Hoe vaak hebben we dat niet gehoord de laatste jaren? Leugenaars zijn het. Het ergste moet nog komen.
Toch verstandig van haar dat ze weleens op huizenmarktzeepbel het nieuws leest en niet alles gelooft van nu.nl etc.quote:Op zaterdag 22 juni 2013 13:03 schreef Basp1 het volgende:
Gezellig een nieuwe user die de eerste post in het huizentopic maakt en meteen met zeepsop aan komt kakken. Nog doorzichter als gert hukker.
Kan je mij dan uitleggen hoe en waarom het over een paar jaar met de economie weer beter zal gaan?quote:Op zaterdag 22 juni 2013 13:02 schreef Pap89 het volgende:
Kan ook best zo zijn, dat het bijvoorbeeld over een x aantal jaar met de economie weer wat beter gaat, maar dat niet automatisch inhoud dat de prijzen weer explosief gaan stijgen, terwijl er door veel mensen wel zo gedacht wordt natuurlijk.
Is het niet zo dat als je bevolking groeit (is dat nog zo in NL ?????) je ook een groeiende economie moet hebben om al die mensen te bekostigen. Zo niet, dan moeten meer mensen het doen met minder geld toch. Of zie ik het zo wat simpel ?????quote:Op vrijdag 21 juni 2013 20:02 schreef blomke het volgende:
[..]
Laten we afstappen van het groeimodel en de consumptie-economie.
Wat jij bedoelt, is het Bruto Nationaal Product BNP. Dat is inkomens x huishoudens/inwoners. En inderdaad, zolang het aantal mensen stijgt en die mensen ook op bestaand niveau willen gaan consumeren, stijgt het BNP.quote:Op zaterdag 22 juni 2013 16:34 schreef Tikbalang het volgende:
Is het niet zo dat als je bevolking groeit (is dat nog zo in NL ?????) je ook een groeiende economie moet hebben om al die mensen te bekostigen. Zo niet, dan moeten meer mensen het doen met minder geld toch. Of zie ik het zo wat simpel ?????
Kun je ook uitleggen waarom je blij bent?quote:Op zaterdag 22 juni 2013 12:58 schreef Sanne1987 het volgende:
[..]
Helemaal mee eens. Ik huur samen met mijn vriend en dat blijven we gewoon doen. Op huizenmarktzeepbel.nl kun je lezen hoe de markt er echt voor staat. Blij dat ik nooit geluisterd heb naar al die mensen die ons in een koophuis wilde hebben.
Die reageert niet meer hoor, heeft allang een ban. Misschien dat Xeno onder een andere kloon wil antwoorden, dat is natuurlijk ook prima.quote:Op zaterdag 22 juni 2013 17:58 schreef pfaf het volgende:
[..]
Kun je ook uitleggen waarom je blij bent?
Niet om een of ander... Maar als je er simpelweg een .jpg van maakt?quote:Op vrijdag 21 juni 2013 19:06 schreef blomke het volgende:
Kan ik hier een grafiek van zo'm e-macht uploaden?
Dat de meuk naar de klote gaat lijkt me duidelijk. Waarom jij daarop reageert metquote:Op vrijdag 21 juni 2013 18:46 schreef blomke het volgende:
![]()
![]()
Ik heb al eerder een prijsveroop volgens een e-macht met - exponent*tijd voorspeld. Denken in termen van "na het dieptepunt stijgen de prijzen weer" is wishful thinking: huizenprijzen blijven langzaam wegzakken......de tol die geëist gaat worden, zal enorm zijn: de schuldenlast van > 600.000.000.000 ¤'s begint zich te wreken. Steeds vaker een beroep op de NHG -> schuldhulpverlening en daling van de binennlandse consumptie. Het vliegwiel is in werking gezet......
Hoewel ik regelmatig de sport beoefen, heb ik nooit etterbakjes op de wereld willen zetten. Eén etterbak van mijn formaat is al erg genoeg.quote:Op zaterdag 22 juni 2013 23:44 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Ja, we weten allemaal inmiddels dat je kinderen ook een huis willen kopen, dus dat moet van papa zo goedkoop mogelijk uiteraard) lijkt MIJ dan weer wishfull thinking.
Anyway, de toekomst zal het leren. Blomke's kinderen goedkoop in een huurhuis, of goedkoop in een koophuis? Ik denk geen van beiden.
Dat is een combinatie van leedvermaak en het feit dat hypotheekadviseurs deze boel verkloot hebbenquote:Op zaterdag 22 juni 2013 23:44 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Dat de meuk naar de klote gaat lijkt me duidelijk. Waarom jij daarop reageert met![]()
is wat onduidelijker.
Mooi is dat inderdaad. Tienduizenden gedupeerden, maar dat is bijzaak. Het is het namelijk allemaal waard om dat handjevol hypotheekadviseurs uit te kunnen lachen.quote:Op zondag 23 juni 2013 10:07 schreef blomke het volgende:
[..]
Hoewel ik regelmatig de sport beoefen, heb ik nooit etterbakjes op de wereld willen zetten. Eén etterbak van mijn formaat is al erg genoeg.
[..]
Dat is een combinatie van leedvermaak en het feit dat hypotheekadviseurs deze boel verkloot hebben
Bijna. De zaak uitgeschopt.quote:Op zondag 23 juni 2013 11:51 schreef krapula het volgende:
Je komt redelijk zuur over Blomke, ben je zelf soms een keer genaaid door een hypotheekadviseur?
Met alle respect: steeds vaker lees ik berichten over de groeiende restschuld -> beroep NHG -> bodem NHG -> overheid draait er voor op -> belastingbetaler draait.....quote:Op zondag 23 juni 2013 11:51 schreef krapula het volgende:
los van het feit dat ik denk dat het allemaal wel meevalt.
Kan je je misschien nog herinneren waar je dat gelezen hebt? Ik ben met name geïnteresseerd in een bericht waarin de bodem van NHG besproken is. Ik meen namelijk dat (vlgns mij DinosaurSr) al een keer heeft aangegeven dat daar geen sprake van is. en ja, aangegeven dmv een bronquote:Op zondag 23 juni 2013 12:08 schreef blomke het volgende:
[..]
Bijna. De zaak uitgeschopt.
[..]
Met alle respect: steeds vaker lees ik berichten over de groeiende restschuld -> beroep NHG -> bodem NHG -> overheid draait er voor op -> belastingbetaler draait.....
Analoog aan bankenbankroet.
Ik denk dat het slechter wordt.
Volkskrant afgelopen zaterdag.quote:Op zondag 23 juni 2013 12:19 schreef krapula het volgende:
Kan je je misschien nog herinneren waar je dat gelezen hebt? Ik ben met name geïnteresseerd in een bericht waarin de bodem van NHG besproken is. Ik meen namelijk dat (vlgns mij DinosaurSr) al een keer heeft aangegeven dat daar geen sprake van is. en ja, aangegeven dmv een bron
Hij was glad ja, maar ik ben slim.quote:Op zondag 23 juni 2013 12:19 schreef krapula het volgende:
Trouwens wel knap dat je een hypotheekadviseur je de zaak uitschopt! Die mensen zijn over het algemeen zo glad, dat ze je kosten wat kost binnen proberen te sleuren.
Klopt, je inspiratieblogjes reppen daar al jaren over. Bij genoeg herhaling ga jij het vast ook zelf geloven. De feiten zitten echter je verhaal aardig in de weg...quote:Op zondag 23 juni 2013 12:08 schreef blomke het volgende:
[..]
Bijna. De zaak uitgeschopt.
[..]
Met alle respect: steeds vaker lees ik berichten over de groeiende restschuld -> beroep NHG -> bodem NHG -> overheid draait er voor op -> belastingbetaler draait.....
Analoog aan bankenbankroet.
Ik denk dat het slechter wordt.
Kan je me tenminste niet van inconsistentie betichten. Net als mijn berichten over dalingen van de huizenprijzen; dat riep ik > 2 jaar geleden al en werd de vloer met me aangeveegd..quote:Op zondag 23 juni 2013 13:36 schreef 99.999 het volgende:
Klopt, je inspiratieblogjes reppen daar al jaren over.
En Google even door en je ziet dat in 2012 de pot van de NHG is gegroeid ondanks een beroerd jaar en dat bv in mei het aantal gedwongen verkopen stevig was gedaald ten opzichte van een jaar eerder.quote:Op zondag 23 juni 2013 15:31 schreef blomke het volgende:
VK 22-6: Ik citeer "En dan is er nog de Nederlandse staat. Via de NHG staat de schatkist garant voor een kwart van de hypotheekschuld......Maar als de bodem van de NHG in zicht komt, moet de minister de portemonnee trekken.....Met het stijgen vande impact wordt het risico alleen maar groter....Maar ook de kans neemt toe....Alle aanbieders zien het bij hun klanten gebeuren....Voorlopig ziet het er naar uit dat het risico van de Nederlandse hypotheekportefeuille alleen maar groter wordt.....daalt de huizenprijs nog gestaag door. Dagelijks verliezen honderden mensen hun baan- de werkeloosheid benadert de cijfers uit de jaren tachtig....vertaalt zich in meer wanbetalingen daarom maakt de bankenwereld zich wel degelijk zorgen..."
Etc.
Nog meer ciaten nodig? Google zelf op "restschuld en NHG" en je leest meerdere bevestigingen.
[..]
Kan je me tenminste niet van inconsistentie betichten. Net als mijn berichten over dalingen van de huizenprijzen; dat riep ik > 2 jaar geleden al en werd de vloer met me aangeveegd..
Dat waag ik te betwijfelen.....aangezien ik ooit NHG had; aflossen m.b.v. een levensverzekering.quote:Op zondag 23 juni 2013 15:52 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
NHG, was dat niet die portefeuille waarop verplicht afgelost moest worden, toen daar zelfs geeneens fiscale motivatie voor was?
Bovenstaande bevestigd inderdaad dat de overheid opdraait voor de kosten als het potje van de NHG leeg is. Maar waar staat dat de bodem daadwerkelijk in zicht is? Dat lijkt me namelijk nogal essentieel. Als ik google op bodem NHG dan zie ik op deze site het volgende: http://www.volkskrant.nl/(...)altijd-te-laag.dhtmlquote:Op zondag 23 juni 2013 15:31 schreef blomke het volgende:
VK 22-6: Ik citeer "En dan is er nog de Nederlandse staat. Via de NHG staat de schatkist garant voor een kwart van de hypotheekschuld......Maar als de bodem van de NHG in zicht komt, moet de minister de portemonnee trekken.....Met het stijgen vande impact wordt het risico alleen maar groter....Maar ook de kans neemt toe....Alle aanbieders zien het bij hun klanten gebeuren....Voorlopig ziet het er naar uit dat het risico van de Nederlandse hypotheekportefeuille alleen maar groter wordt.....daalt de huizenprijs nog gestaag door. Dagelijks verliezen honderden mensen hun baan- de werkeloosheid benadert de cijfers uit de jaren tachtig....vertaalt zich in meer wanbetalingen daarom maakt de bankenwereld zich wel degelijk zorgen..."
Etc.
Nog meer ciaten nodig? Google zelf op "restschuld en NHG" en je leest meerdere bevestigingen.
quote:Ondanks een groeiend aantal probleemgevallen gaat het met de NHG nog altijd goed. Het vermogen van het fonds groeide het afgelopen half jaar 31 miljoen euro tot 770 miljoen. Pas als de werkloosheid oploopt tot 10 procent en de huizenprijzen met nog eens 30 procent dalen, komt de bodem van het garantiefonds in zicht. In dat geval is de staat verplicht om bij te springen.
Veel leesplezier https://voorwaardenennorm(...)_per_1_juli_2013.pdfquote:Op zondag 23 juni 2013 16:05 schreef blomke het volgende:
[..]
Dat waag ik te betwijfelen.....aangezien ik ooit NHG had; aflossen m.b.v. een levensverzekering.
Zie artikel:quote:Op zondag 23 juni 2013 16:08 schreef krapula het volgende:
[..]
Bovenstaande bevestigd inderdaad dat de overheid opdraait voor de kosten als het potje van de NHG leeg is. Maar waar staat dat de bodem daadwerkelijk in zicht is? Dat lijkt me namelijk nogal essentieel. Als ik google op bodem NHG dan zie ik op deze site het volgende: http://www.volkskrant.nl/(...)altijd-te-laag.dhtml
[..]
Helaas zit dat opiniestuk achter de betaalmuur.....quote:Op zondag 23 juni 2013 16:38 schreef blomke het volgende:
[..]
Zie artikel:
http://www.volkskrant.nl/(...)kker-uitzieken.dhtml
Overigens is dat andere VK-artikel al bijna een jaar oud. En we schieten al aardig op naar de 10% werkeloosheid en 30% prijsdaling. Vergeet niet dat het één het ander versterkt.
Je kan hoog en laag springen, maar uit dat artikel blijkt dat alle signalen de verkeerde kant opwijzen. Dan kan je je reserve met 30 miljoen ophogen, maar als daar 65.000.000.000,- onder water schuld tegen over staat, zou ik daar geen vertrouwen in hebben. Daar gaat het nij om: het vertrouwen in het systeem is weg.quote:Op zondag 23 juni 2013 16:58 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Helaas zit dat opiniestuk achter de betaalmuur.....
En fijn dat je erkent dat het extreem veel slechter moet gaan, en dat je bovendien meeweegt dat het potje alleen maar verder aangevuld is het laatste jaar omdat bijna alle hypotheken (en nu met volledige aflossing zelfs) onder NHG wordt verstrekt _en_ de borgstellngsprovisie verhoogd is.
Staat dat ook in die VK column?
Ik zal wel te simpel denken, hoor, maar ¤65.000.000.000/122.642= ¤529.997,88. Beetje veel voor een restschuld, niet?quote:Op zondag 23 juni 2013 17:45 schreef blomke het volgende:
[..]
Je kan hoog en laag springen, maar uit dat artikel blijkt dat alle signalen de verkeerde kant opwijzen. Dan kan je je reserve met 30 miljoen ophogen, maar als daar 65.000.000.000,- onder water schuld tegen over staat, zou ik daar geen vertrouwen in hebben. Daar gaat het nij om: het vertrouwen in het systeem is weg.
Dat zal het zijn. Ik kon die 122642 ook niet verklaren.quote:Op zondag 23 juni 2013 17:52 schreef arjan1212 het volgende:
Niet weer die verwarring tussen 'onder water' staan en 'gedwongen verkopen'
Die 122.642 waren het aantal transacties onder NHG in 2012. Ik dacht dat dat alle transacties waren.quote:Op zondag 23 juni 2013 17:52 schreef blomke het volgende:
[..]
Dat zal het zijn. Ik kon die 122642 ook niet verklaren.
*kras*quote:Op zondag 23 juni 2013 17:45 schreef blomke het volgende:
[..]
Je kan hoog en laag springen, maar uit dat artikel blijkt dat alle signalen de verkeerde kant opwijzen. Dan kan je je reserve met 30 miljoen ophogen, maar als daar 65.000.000.000,- onder water schuld tegen over staat, zou ik daar geen vertrouwen in hebben. Daar gaat het nij om: het vertrouwen in het systeem is weg.
Het stuk is best interessant en niet echt een opiniestuk. Het sluit echter niet erg aan bij de conclusies die blokkeren probeert te trekken. Ze zeggen dat het risico bestaat en dat de kans dat de overheid misschien ooit eens bij moet springen bij de NHG wat is toegenomen.quote:Op zondag 23 juni 2013 16:58 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Helaas zit dat opiniestuk achter de betaalmuur.....
En fijn dat je erkent dat het extreem veel slechter moet gaan, en dat je bovendien meeweegt dat het potje alleen maar verder aangevuld is het laatste jaar omdat bijna alle hypotheken (en nu met volledige aflossing zelfs) onder NHG wordt verstrekt _en_ de borgstellngsprovisie verhoogd is.
Staat dat ook in die VK column?
En terecht. Het systeem naait ons allemaal in de .....quote:Op zondag 23 juni 2013 17:45 schreef blomke het volgende:
[..]
Je kan hoog en laag springen, maar uit dat artikel blijkt dat alle signalen de verkeerde kant opwijzen. Dan kan je je reserve met 30 miljoen ophogen, maar als daar 65.000.000.000,- onder water schuld tegen over staat, zou ik daar geen vertrouwen in hebben. Daar gaat het nij om: het vertrouwen in het systeem is weg.
yes, we have definately entered the twilight zone, naar verluid is 50% van de posters op FOK! inmiddels vanuit de dagbesteding. En ik geloof het!quote:Op zondag 23 juni 2013 19:59 schreef Japie77 het volgende:
[..]
En terecht. Het systeem naait ons allemaal in de .....
Johquote:Op zondag 23 juni 2013 20:47 schreef 99.999 het volgende:
Overigens heb ik het hele stuk in de Volkskrant gelezen en dat is eigenlijk best heel positief van toon. De banken zijn zich veel meer bewust van de risico's en handelen daar ook naar. Zo grijpen ze veel sneller in wanneer achterstanden dreigen. Dit om waar mogelijk gedwongen verkoop (en dus aanspraak maken op de NHG) maar waar mogelijk te voorkomen. Dat kost immers alle partijen geld.
Neuh.quote:Op zondag 23 juni 2013 20:49 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
JohDus we zijn niet allemaal gedoemd?
Heb je het filmpje wel bekeken?quote:Op zondag 23 juni 2013 20:19 schreef monkyyy het volgende:
"The American Dream" slaat toch op dat zelfs als je helemaal onderaan de ladder begint, je toch de top kan bereiken, door middel van je talenten te maximaliseren in dit systeem en vooral door hard te werken?
Is George Carlin niet een perfect voorbeeld van The American Dream? Hij heeft toch de top van het stand-up comdey bereikt?
Of is hij daar met behulp van connecties, oud geld, afkomst en fraude gekomen?
oh ja, de good ol' "heb je het timpje wel bekeken?"quote:Op zondag 23 juni 2013 21:10 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Heb je het filmpje wel bekeken?
George Carlin was trouwens om even een populaire term hier te gebruiken een aluhoedje.Oftewel wakker en intelligent kritisch.
![]()
En je vermeldt niet dat in het artikel staat:quote:Op zondag 23 juni 2013 20:47 schreef 99.999 het volgende:
Overigens heb ik het hele stuk in de Volkskrant gelezen en dat is eigenlijk best heel positief van toon. De banken zijn zich veel meer bewust van de risico's en handelen daar ook naar. Zo grijpen ze veel sneller in wanneer achterstanden dreigen. Dit om waar mogelijk gedwongen verkoop (en dus aanspraak maken op de NHG) maar waar mogelijk te voorkomen. Dat kost immers alle partijen geld.
Joh, heb je het fimpje wel bekeken? Of heb je per abuis het mystieke VK stuk al gepost. Vast geen van beidequote:Op zondag 23 juni 2013 22:23 schreef blomke het volgende:
[..]
En je vermeldt niet dat in het artikel staat:
1 dat het aantal betalingsachterstanden, dramatisch toeneemt (Rabo 3000 -> 5500 en deteller loopt nog steeds op...) ,
2 dat de bankensector ernstig bezorgd is en
3 de huizenprijsdaling nog steeds doorzet?
3 dat de toenemende werkloosheid zich vertaalt met een grote vertraging in meer wanbetalingen?
Want dat alle 4 is de kern van het VK-stuk.
Dat filmpje heb ik na 43 sec. uitgezet. Amerikaanss gebral.quote:Op zondag 23 juni 2013 22:32 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Joh, heb je het fimpje wel bekeken? Of heb je per abuis het mystieke VK stuk al gepost. Vast geen van beide
Geef toe: veel als... dan...mogelijik wellicht eens... grebal...... Ver ver weg van de gesuggereerde VK suggestie, joh...quote:Op zondag 23 juni 2013 22:35 schreef blomke het volgende:
[..]
Dat filmpje heb ik na 43 sec. uitgezet. Amerikaanss gebral.
Ik denk niet dat VK het leuk vindt als ik hun hele stuk hier neerzet, dus het volgende relevante deel dan maar:
"De hypotheekmarkt heeft naast de goede betaalmoraal ook een donkere kant. De gevaren nemen immers toe. 'Risico is kans maal impact', leert een beroemde formule uit de verzekeringswereld. En hoewel de kans dat er iets mis gaat met een Nederlandse hypotheek dus vrij klein is, neemt het risico van de Nederlandse hypotheekportefeuille wel hard toe.
Dat heeft te maken met die impact. Nog geen vijf jaar geleden kwam het regelmatig voor dat mensen een aflossingsvrije hypotheek namen voor een aanzienlijk hoger bedrag dan de waarde van de woning. Doordat de huizenprijzen sindsdien met zo'n 20 procent gedaald zijn, staat inmiddels eenderde van alle Nederlandse koophuizen 'onder water'. Het gaat om een totaalbedrag van 65 miljard euro, stelt althans De Nederlandsche Bank.
In de eerste plaats is dat natuurlijk vervelend voor de huizenbezitters, want als zij hun woning verkopen blijven ze achter met een groot financieel gat. De gemiddelde restschuld ligt volgens DNB inmiddels rond de 50 duizend euro. Maar het is ook een grote zorg voor de banken en verzekeraars waarbij de leningen uitstaan. Als de schuldenaar niet kan betalen, kan de rechter een persoonlijk faillissement uitspreken. Zo komt de schuld uiteindelijk bij de bank terecht.
En dan is er nog de Nederlandse staat. Via de Nationale Hypotheekgarantie staat de schatkist garant voor een kwart van de hypotheekschuld. Als eigenaren met een NHG-hypotheek door werkloosheid of echtscheiding hun huis met verlies moeten verkopen, vergoedt de NHG de restschuld aan de bank. Daarvoor heeft het fonds een spaarpot van zo'n 700 miljoen euro beschikbaar. Maar als daarvan de bodem in zicht komt, moet de minister van Financiën de portemonnee trekken.
Terug naar de formule. Met het stijgen van de impact wordt het risico alleen maar groter. Maar ook de kans neemt toe. Zowel het BKR als kredietbeoordelaar Standard & Poor's stelt vast dat de betalingsachterstanden op Nederlandse hypotheken in het afgelopen jaar met een kwart zijn toegenomen.
Alle aanbieders zien het bij hun eigen klanten gebeuren. Bij SNS is het aantal wanbetalers eind 2012 met 16 procent gestegen ten opzichte van 2011. En bij verzekeraar Delta Lloyd liep het in die periode van 0,5 naar 0,6 procent. Rabobank had drie jaar geleden nog maar 3.000 hypotheken met meer dan drie maanden achterstand. De teller staat nu op 5.500 en loopt steeds verder op.
Dan nog een stukje realiteit:quote:Op zondag 23 juni 2013 22:49 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Geef toe: veel als... dan...mogelijik wellicht eens... grebal...... Ver ver weg van de gesuggereerde VK suggestie, joh...Dus hernieuwd de feitelijke vraag, begrijp je de feitelijke realiteit?
Dat vind ik wel een bijzonder zwaktebod hoor, komaan jullie complotdenkers, welk boek komt binnenkort uitquote:Op zondag 23 juni 2013 22:50 schreef blomke het volgende:
[..]
Dan nog een stukje realiteit:
Voorlopig ziet het ernaar uit dat het risico van de Nederlandse hypotheekportefeuille alleen maar groter wordt. Want hoewel banken optimistische voorspellingen doen, daalt de huizenprijs nog gestaag door. En dagelijks verliezen honderden mensen hun baan - de werkloosheid benadert de cijfers uit de jaren tachtig.
'Die toenemende werkloosheid vertaalt zich met een grote vertraging in meer wanbetalingen', zegt Matthijs Mons. 'Als iemand zijn baan verliest zit hij meestal niet direct zonder geld, maar na ruim een jaar zijn de buffers op. Daarom maakt iedereen in de bankwereld zich wel degelijk zorgen over de toekomst. En wie weet hoe ver de werkloosheid nog gaat oplopen.'
Elk cijfer dat de verkeerde kant op gaat is in principe een zorg voor de Nederlandse hypotheekmarkt, verklaart ook oud-centraalbankier Lex Hoogduin. Hij wijst erop dat de Nederlandse hypotheekaanbieders een groot gedeelte van hun leningen doorverkopen aan buitenlandse investeerders. Als die zich terugtrekken hebben banken, huizenbezitters en de Nederlandse overheid een groot probleem. 'Het wordt dan veel duurder om onze enorme hypotheekschuld te betalen.'
Er is banken dus alles aan gelegen om de toenemende wanbetaling binnen de perken te houden. Dat is de taak van de afdeling 'bijzonder beheer' - een van de weinige groeiende bedrijfsonderdelen binnen de financiële sector. Op internet wemelt het van de vacatures.
'Die afdelingen krijgen het niet alleen door de toenemende werkloosheid drukker', zegt Jan Molenaar, directeur particuliere financieringen bij de Rabobank. Op zijn bijzonder-beheerafdeling in Eindhoven ziet Molenaar dat klanten schulden veel minder lang voor zich uit kunnen schuiven dan vroeger. 'Alle bedrijven zitten er bovenop dat zij hun geld binnenkrijgen.' Bovendien blijven mensen veel langer bij de afdeling bijzonder beheer hangen dan vroeger. 'Destijds konden we vaak het huis verkopen en was iedereen daarmee uit de problemen. Door de restschulden is dat nu een stuk lastiger.'
De tijd zal het leren.....
Je kan wel aan struisvogelpolitiek doen, maar dat lost de problemen niet op: de signalen staan op rood, alles wijst op een vicieuse spiraal naar beneden. De huizenprijzen -> de hypotheekgevers -> -nemers ->NHG -> de overheid. Ze gaan allemaal naar de klôte.quote:Op zondag 23 juni 2013 22:53 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Dat vind ik wel een bijzonder zwaktebod hoor, komaan jullie complotdenkers, welk boek komt binnenkort uit
ik weet het , we gaan alleemaal deaudquote:Op zondag 23 juni 2013 22:57 schreef blomke het volgende:
[..]
Je kan wel aan struisvogelpolitiek doen, maar dat lost de problemen niet op: de signalen staan op rood, alles wijst op een vicieuse spiraal naar beneden. De huizenprijzen -> de hypotheekgevers -> -nemers ->NHG -> de overheid. Ze gaan allemaal naar de klôte.
Gadverdamme wat een misselijk mannetje ben jij zeg. Altijd maar beledigen. En hiermee laat je ook nog eens je arrogante aard zien van dat je denkt dat jij boven mensen staat die dagbesteding hebben. Vanaf nu af aan negeer ik jou compleet.quote:Op zondag 23 juni 2013 20:06 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
yes, we have definately entered the twilight zone, naar verluid is 50% van de posters op FOK! inmiddels vanuit de dagbesteding. En ik geloof het!
Guttegut, wat ook weer een bericht. No wonder dat Dinosaur_Sr al die complot denkers en negatieve lullo's zo zat is. We gaan allemaal naar de klote, en nu, wat nu? Lekker elkaar na lullen over hoe kut we het wel niet hebben ? Of gaan hebben?quote:Op zondag 23 juni 2013 22:57 schreef blomke het volgende:
[..]
Je kan wel aan struisvogelpolitiek doen, maar dat lost de problemen niet op: de signalen staan op rood, alles wijst op een vicieuse spiraal naar beneden. De huizenprijzen -> de hypotheekgevers -> -nemers ->NHG -> de overheid. Ze gaan allemaal naar de klôte.
Ook al was de reactie van Dinosaur misschien wat out of line, hij refereerde met name naar het oeverloos gelul, het zwakzinnige gezeik en negatieve gedoe in dit topic bij users die continu over elkaar vallen hoe slecht we het wel niet hebben (hoe slecht we het wel niet gaan krijgen) en hoe de politiek ons loopt te verneuken. Zonder ook maar goede bronnen te leveren, normale argumenten te geven of wat dan ook.quote:Op zondag 23 juni 2013 23:33 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Gadverdamme wat een misselijk mannetje ben jij zeg. Altijd maar beledigen. En hiermee laat je ook nog eens je arrogante aard zien van dat je denkt dat jij boven mensen staat die dagbesteding hebben. Vanaf nu af aan negeer ik jou compleet.
Nee, dat is niet de kern van het stuk, de kern is dat er eigenlijk heel goed betaald wordt en de banken er bovenop zitten.quote:Op zondag 23 juni 2013 22:23 schreef blomke het volgende:
[..]
En je vermeldt niet dat in het artikel staat:
1 dat het aantal betalingsachterstanden, dramatisch toeneemt (Rabo 3000 -> 5500 en deteller loopt nog steeds op...) ,
2 dat de bankensector ernstig bezorgd is en
3 de huizenprijsdaling nog steeds doorzet?
3 dat de toenemende werkloosheid zich vertaalt met een grote vertraging in meer wanbetalingen?
Want dat alle 4 is de kern van het VK-stuk.
Ik ben wel benieuwd of daar onderbouwing van is. Eenderde? Zonder bankspaar en andere spaartegoeden zeker.quote:Op zondag 23 juni 2013 22:35 schreef blomke het volgende:
[..]
Dat filmpje heb ik na 43 sec. uitgezet. Amerikaanss gebral.
Ik denk niet dat VK het leuk vindt als ik hun hele stuk hier neerzet, dus het volgende relevante deel dan maar:
"De hypotheekmarkt heeft naast de goede betaalmoraal ook een donkere kant. De gevaren nemen immers toe. 'Risico is kans maal impact', leert een beroemde formule uit de verzekeringswereld. En hoewel de kans dat er iets mis gaat met een Nederlandse hypotheek dus vrij klein is, neemt het risico van de Nederlandse hypotheekportefeuille wel hard toe.
Dat heeft te maken met die impact. Nog geen vijf jaar geleden kwam het regelmatig voor dat mensen een aflossingsvrije hypotheek namen voor een aanzienlijk hoger bedrag dan de waarde van de woning. Doordat de huizenprijzen sindsdien met zo'n 20 procent gedaald zijn, staat inmiddels eenderde van alle Nederlandse koophuizen 'onder water'. Het gaat om een totaalbedrag van 65 miljard euro, stelt althans De Nederlandsche Bank.
In de eerste plaats is dat natuurlijk vervelend voor de huizenbezitters, want als zij hun woning verkopen blijven ze achter met een groot financieel gat. De gemiddelde restschuld ligt volgens DNB inmiddels rond de 50 duizend euro. Maar het is ook een grote zorg voor de banken en verzekeraars waarbij de leningen uitstaan. Als de schuldenaar niet kan betalen, kan de rechter een persoonlijk faillissement uitspreken. Zo komt de schuld uiteindelijk bij de bank terecht.
En dan is er nog de Nederlandse staat. Via de Nationale Hypotheekgarantie staat de schatkist garant voor een kwart van de hypotheekschuld. Als eigenaren met een NHG-hypotheek door werkloosheid of echtscheiding hun huis met verlies moeten verkopen, vergoedt de NHG de restschuld aan de bank. Daarvoor heeft het fonds een spaarpot van zo'n 700 miljoen euro beschikbaar. Maar als daarvan de bodem in zicht komt, moet de minister van Financiën de portemonnee trekken.
Terug naar de formule. Met het stijgen van de impact wordt het risico alleen maar groter. Maar ook de kans neemt toe. Zowel het BKR als kredietbeoordelaar Standard & Poor's stelt vast dat de betalingsachterstanden op Nederlandse hypotheken in het afgelopen jaar met een kwart zijn toegenomen.
Alle aanbieders zien het bij hun eigen klanten gebeuren. Bij SNS is het aantal wanbetalers eind 2012 met 16 procent gestegen ten opzichte van 2011. En bij verzekeraar Delta Lloyd liep het in die periode van 0,5 naar 0,6 procent. Rabobank had drie jaar geleden nog maar 3.000 hypotheken met meer dan drie maanden achterstand. De teller staat nu op 5.500 en loopt steeds verder op.
Ja logisch dat er vriendjes opkomen voor hem. Volgens mij lees jij mijn posts niet want ik lever constant argumenten en zelfs ook oplossingen. Check mijn postings maar eens.quote:Op zondag 23 juni 2013 23:47 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ook al was de reactie van Dinosaur misschien wat out of line, hij refereerde met name naar het oeverloos gelul, het zwakzinnige gezeik en negatieve gedoe in dit topic bij users die continu over elkaar vallen hoe slecht we het wel niet hebben (hoe slecht we het wel niet gaan krijgen) en hoe de politiek ons loopt te verneuken. Zonder ook maar goede bronnen te leveren, normale argumenten te geven of wat dan ook.
Gezeik, gezanik etc. Trollen om het trollen. Zoals complex_conjugate al eens zei, polarisatie is nodig om de mensen hier wakker te schudden. Het is triest. Dinosaur kletst niet van zijn ivoren toren, maar heeft, ter vergelijking met de meeste hier wel degelijk een idee waar hij over praat...
Het is allemaal niet zo kut en fucked up als driekwart van de obvious trollen het hier benoemen.
Dino weet ten minste echt waar hij het over heeft, en al brengt hij het lang niet altijd even netjes, gezien het dramatische gelul van alle trol users in dit topic neem ik hem dat niet kwalijk.
Maar doordat je wel conclusies (en oplossingen) roept, maar niet onderbouwt waarom er een realistisch gehalte in zit, heb je geen fundament in je verhaal. Qua oplossingen zijn het oplossingen die bekend zijn, maar hoe de implementatie geregeld moet worden ontbreekt dan weer.quote:Op maandag 24 juni 2013 00:27 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Ja logisch dat er vriendjes opkomen voor hem. Volgens mij lees jij mijn posts niet want ik lever constant argumenten en zelfs ook oplossingen. Check mijn postings maar eens.
Leuk dat je waarschuwt, maar dat je toevallig gelijk hebt gehad in het verleden, geeft jouw opmerkingen niet meer waarde voor de toekomst. Anders zou ik nu nog gaan beleggen in huizen, immers: ze zijn gigantisch gestegen in het verleden.quote:En dat ik een ander idee heb over hoe het ervoor staat in de wereld wil niet zeggen dat ik een troll ben. Voor deze financiele crisis begon in 2007/8 waren er een paar mensen zoals mij die mensen probeerden te waarschuwen en een heleboel mensen zoals jij die alles weglachten (heeft onze premier ook een handje van). Kan je wel filpmjes laten zien van mensen die probeerden te waarschuwen maar LETTERLIJK weg gelachen werden. Dus zeg niet tegen mij dat ik niet weet waar ik het over heb want dan weet jij namelijk niet waar je het over hebt.
Ik houd niet van drogargumenten, ookwel 'trollen' genaamd.quote:En by the way, wat voor argument of oplossing is er in jouw post te vinden dan? Ik zie ze niet hoor. De pot verwijt de ketel dat ie zwart ziet heet dat.
Ik ben het er niet mee eens dat de HRA er af moet. Zoals deze nu hergeconstrueerd is zie ik er eigenlijk niet zoveel problemen meer in. Hypotheken worden afgelost in 30 jaar, het onder water staan van huizen zal bij huizen met alleen nog maar annuitaire hypotheken veel minder gaan voor komen.quote:Op maandag 24 juni 2013 09:04 schreef Krisp het volgende:
Iedereen is het er over eens dat de HRA eraf moet, dat de grondprijzen omlaag moeten en dat de bureaucratie af moet nemen. Dat is het makkelijke deel. Het moeilijke deel is hoe dat moet en wie in welke mate (en op welke termijn) het verlies moet nemen.
Je moest eens wetenquote:Op maandag 24 juni 2013 08:23 schreef PaulieWalnuts het volgende:
Dino S. is een gefrustreerde huisvader die denkt dat ie een alwetende econoom is en iedereen even terecht moet wijzen.
Nou ja, onze overheid trollt de bevolking natuurlijk ook constant door regels maar steeds te veranderen. Dus ja het zal ook wel een beetje de huidige tijdsgeest zijn.quote:Op maandag 24 juni 2013 09:45 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Je moest eens weten. En daarbij wijst hij niet iedereen terecht. Hij geeft duidelijk aan dat men moet kappen met deze domme doemscenario's, getrol, gelul etc. Maar blijkbaar is dat heel normaal geworden?
Zelfs users zoals CC, michaelmoore etc. schoppen het nog niet zo bont. Je post in TRU en BNW met links zoals de wereldbank is exposed! Einz!!!@!!quote:Op maandag 24 juni 2013 00:27 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Ja logisch dat er vriendjes opkomen voor hem. Volgens mij lees jij mijn posts niet want ik lever constant argumenten en zelfs ook oplossingen. Check mijn postings maar eens.
En dat ik een ander idee heb over hoe het ervoor staat in de wereld wil niet zeggen dat ik een troll ben. Voor deze financiele crisis begon in 2007/8 waren er een paar mensen zoals mij die mensen probeerden te waarschuwen en een heleboel mensen zoals jij die alles weglachten (heeft onze premier ook een handje van). Kan je wel filpmjes laten zien van mensen die probeerden te waarschuwen maar LETTERLIJK weg gelachen werden. Dus zeg niet tegen mij dat ik niet weet waar ik het over heb want dan weet jij namelijk niet waar je het over hebt.
Op inhoudelijke vragen of reacties reageert ie ook als een triest nerdje.quote:Op maandag 24 juni 2013 09:45 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Je moest eens weten. En daarbij wijst hij niet iedereen terecht. Hij geeft duidelijk aan dat men moet kappen met deze domme doemscenario's, getrol, gelul etc. Maar blijkbaar is dat heel normaal geworden?
Onzin, Dino heeft belachelijk veel users hier geholpen, zie ook het beleggers voor dummies topic, beursvloer etc. Je zult hem niet snel op een technisch foutje betrappen in zijn uitleg.quote:Op maandag 24 juni 2013 09:57 schreef PaulieWalnuts het volgende:
[..]
Op inhoudelijke vragen of reacties reageert ie ook als een triest nerdje.
Spijker & kop.quote:Op zondag 23 juni 2013 20:06 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
yes, we have definately entered the twilight zone, naar verluid is 50% van de posters op FOK! inmiddels vanuit de dagbesteding. En ik geloof het!
Jij levert nog redelijke argumenten, waarbij het ook nog zo is dat om een bestaande situatie te handhaven, je niet per se veel moet doen.quote:Op maandag 24 juni 2013 09:17 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ik ben het er niet mee eens dat de HRA er af moet. Zoals deze nu hergeconstrueerd is zie ik er eigenlijk niet zoveel problemen meer in. Hypotheken worden afgelost in 30 jaar, het onder water staan van huizen zal bij huizen met alleen nog maar annuitaire hypotheken veel minder gaan voor komen.
Grondprijzen moeten omlaag? Van wie, van degene die voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten. Wil je gemeentes helemaal failliet laten gaan?
De overheid zet de tering naar de nering. Je kunt het niet eens zijn met de beslissingen (dat ben ik ook niet). Een herindexering van de pensioenen is nodig om aan toekomstige verplichtingen te voldoen. Net zoals de overheid moet bezuinigen. Dat is vervelend, maar de bomen groeien niet tot in de hemel. Je laatste zin is een onwaarheid btw: de huizenprijzen dalen sneller.quote:Op maandag 24 juni 2013 09:50 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Nou ja, onze overheid trollt de bevolking natuurlijk ook constant door regels maar steeds te veranderen. Dus ja het zal ook wel een beetje de huidige tijdsgeest zijn.
Ik kreeg van het weekend mijn pensioen overzicht. (PME) (oke daar heeft de overheid niet al te veel mee van doen behalve het vaststellen van de rekenregels, en het sociaal accoord waarbij vut's uit pensioenpotten betaald worden)
2009 0% inflatie correctie
2010 0% inflatie correctie
2011 0% inflatie correctie
2012 -5.1%korting
Mijn pensioen loopt op dit moment harder terug dan de huizenprijzen.
De overheid moet het verplichtte pensioensparen eens opheffen dat zou een boost geven aan de consumenten bestedingen en een boost aan het huissparen en tevens de belasting spekkenquote:Op maandag 24 juni 2013 11:23 schreef Krisp het volgende:
Een herindexering van de pensioenen is nodig om aan toekomstige verplichtingen te voldoen. Net zoals de overheid moet bezuinigen.
.
Dat zit dan in het eigen huis, dus geen pensioengatquote:Op maandag 24 juni 2013 14:53 schreef Krisp het volgende:
Op de korter termijn helpt dat. Op de langer termijn heb je dan een pensioengat.
als men de pensioengelden per maand in de hypotheek kan storten dan kan de HRA er zonder meer af, ook de NHG is dan niet meer nodigquote:Op maandag 24 juni 2013 15:39 schreef Krisp het volgende:
Eens, maar zorg dan ook dat verantwoordelijkheid indien nodig belast wordt met de negatieve consequenties.NHG eraf, HRA eraf en je zult zien hoe snel mensen verantwoordelijkheid nemen. Op dit moment is het gevoel voor verantwoordelijkheid ver te zoeken.
Wel een bijzondere conclusie. De betalingsmoraal in Nederland is zeer goed en daarnaast zijn bepaalde risico's afgedekt met regelingen (waarbij je voor de NHG gewoon een premie betaalt). Daar zit het probleem dus niet zo.quote:Op maandag 24 juni 2013 15:39 schreef Krisp het volgende:
Eens, maar zorg dan ook dat verantwoordelijkheid indien nodig belast wordt met de negatieve consequenties.NHG eraf, HRA eraf en je zult zien hoe snel mensen verantwoordelijkheid nemen. Op dit moment is het gevoel voor verantwoordelijkheid ver te zoeken.
En jij denkt dat jij dan nog dezelfde pensioen rechten blijft behouden, ook daarbij houdt men rekening dat er nog steeds inleg bij komt. Dan zullen de pensioenrechten nog veel sneller zakken.quote:Op maandag 24 juni 2013 14:55 schreef HD9 het volgende:
Dat zit dan in het eigen huis, dus geen pensioengat
nee je hebt toch geen hypotheek meer dan,quote:Op maandag 24 juni 2013 16:13 schreef Basp1 het volgende:
[..]
En jij denkt dat jij dan nog dezelfde pensioen rechten blijft behouden,
Ik had het meer over de mensen die nu 55 en ouder zijn. Een gedeelte van die groep welke in de verhalen van overwaarde cashen niets afbetalen getrapt is heeft niets behalve schulden en zou dan steeds minder pensioen gaan krijgen terwijl de HRA gestopt is, hun het huis met flink verlies moeten verkopen.quote:Op maandag 24 juni 2013 16:28 schreef HD9 het volgende:
[..]
nee je hebt toch geen hypotheek meer dan,
Waarom denk je dat sparen via een log instituut met een enorme overhead als ABP beter is dan sparen in je eigen
Trouwens sommigen willen helemaal niet extra pensioen, er is AOW en dat is meer dan bijstand
Al dat geleun op de overheid die dan jouw geld gaat beheren, tis echt niet goed
Toch blijkt dat best aardig te kloppen. De rendementen van onze pensioenfondsen zijn best ok. Kijk maar eens naar de gigantische stijging van hun vermogen de afgelopen jaren. Dat bedroeg een stijging van enkele honderden miljarden.quote:Op maandag 24 juni 2013 16:28 schreef HD9 het volgende:
[..]
nee je hebt toch geen hypotheek meer dan,
Waarom denk je dat sparen via een log instituut met een enorme overhead als ABP beter is dan sparen in je eigen
Dat zeg ik helemaal niet. Ik heb het nog nooit zo "goed" gehad als nu (als je over materiële zaken praat): inkomens nog nooit zo hoog geweest, maandlasten, dank zij lage hypotheekrente - nog nooit zo laag geweest.quote:Op zondag 23 juni 2013 23:41 schreef sitting_elfling het volgende:
Guttegut, wat ook weer een bericht. No wonder dat Dinosaur_Sr al die complot denkers en negatieve lullo's zo zat is. We gaan allemaal naar de klote, en nu, wat nu? Lekker elkaar na lullen over hoe kut we het wel niet hebben ? Of gaan hebben?
De betalingsmoraal van hypotheken is inderdaad heel erg goed, omdat Nederlanders een dak hoog op hun prioriteitenlijst hebben staan. Dat neemt niet weg dat 'we' veelal op of tegen het maximum te lenen bedrag aan lenen en geen of nauwelijks eigen geld meenemen. Als je dat in bedrijfskundige termen vertaalt, leef je in een situatie met een zeer hoog risico. Dat het risico nog steeds niet verwerkelijkt is, is een ander verhaal.quote:Op maandag 24 juni 2013 16:05 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Wel een bijzondere conclusie. De betalingsmoraal in Nederland is zeer goed en daarnaast zijn bepaalde risico's afgedekt met regelingen (waarbij je voor de NHG gewoon een premie betaalt). Daar zit het probleem dus niet zo.
Aan de andere kant wonen de meeste mensen vrij lang in een koopwoning zodat de risico's flink worden gespreid. En hoewel er nu duidelijk een flinke dip is is vastgoed op de lange termijn behoorlijk waardevast en hebben de meeste mensen flink de tijd om te anticiperen. En dat doet men ook, zie de berichten over het flink extra aflossen op hypotheken wat de banken nu signaleren. En juist een regeling als de NHG beperkt ook wat veel mensen hebben geleend en zeker wat ze nu kunnen lenen.quote:Op maandag 24 juni 2013 17:29 schreef Krisp het volgende:
[..]
De betalingsmoraal van hypotheken is inderdaad heel erg goed, omdat Nederlanders een dak hoog op hun prioriteitenlijst hebben staan. Dat neemt niet weg dat 'we' veelal op of tegen het maximum te lenen bedrag aan lenen en geen of nauwelijks eigen geld meenemen. Als je dat in bedrijfskundige termen vertaalt, leef je in een situatie met een zeer hoog risico. Dat het risico nog steeds niet verwerkelijkt is, is een ander verhaal.
Dat zijn dan weer de optimistische geluiden. Laten we hopen dat mensen genoeg tijd is gegund om die 65.000.000.000,- af te lossen en "de hypotheekmarkt zal uitzieken zonder dat er hele delen afsterven" Da's de laatste zin van het VK-stuk.quote:Op maandag 24 juni 2013 18:01 schreef 99.999 het volgende:
Aan de andere kant wonen de meeste mensen vrij lang in een koopwoning zodat de risico's flink worden gespreid. En hoewel er nu duidelijk een flinke dip is is vastgoed op de lange termijn behoorlijk waardevast en hebben de meeste mensen flink de tijd om te anticiperen. En dat doet men ook, zie de berichten over het flink extra aflossen op hypotheken wat de banken nu signaleren. En juist een regeling als de NHG beperkt ook wat veel mensen hebben geleend en zeker wat ze nu kunnen lenen.
Verbeter de wereld, begin bij jezelf..... met het aflossen van je aflossingsvrije HRA-graai hypotheek.quote:Op maandag 24 juni 2013 18:51 schreef blomke het volgende:
[..]
Dat zijn dan weer de optimistische geluiden. Laten we hopen dat mensen genoeg tijd is gegund om die 65.000.000.000,- af te lossen en "de hypotheekmarkt zal uitzieken zonder dat er hele delen afsterven" Da's de laatste zin van het VK-stuk.
Dat zijn zeker verzachtende omstandigheden. Anderzijds heeft de aflossingsvrije hypotheek de afgelopen jaren ervoor gezorgd dat er weinig afgelost is: het risico wordt - zeker bij dalende huizenprijzen- daardoor in stand gehouden.quote:Op maandag 24 juni 2013 18:01 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Aan de andere kant wonen de meeste mensen vrij lang in een koopwoning zodat de risico's flink worden gespreid. En hoewel er nu duidelijk een flinke dip is is vastgoed op de lange termijn behoorlijk waardevast en hebben de meeste mensen flink de tijd om te anticiperen. En dat doet men ook, zie de berichten over het flink extra aflossen op hypotheken wat de banken nu signaleren. En juist een regeling als de NHG beperkt ook wat veel mensen hebben geleend en zeker wat ze nu kunnen lenen.
Echter om wat voor aantallen gaat dat? De NHG had ook voor de crisis al de eis dat minstens 50% wordt afgelost.quote:Op maandag 24 juni 2013 19:18 schreef Krisp het volgende:
[..]
Dat zijn zeker verzachtende omstandigheden. Anderzijds heeft de aflossingsvrije hypotheek de afgelopen jaren ervoor gezorgd dat er weinig afgelost is: het risico wordt - zeker bij dalende huizenprijzen- daardoor in stand gehouden.
Al tijdens de looptijd? Of aan het einde pas....quote:Op maandag 24 juni 2013 20:00 schreef 99.999 het volgende:
Echter om wat voor aantallen gaat dat? De NHG had ook voor de crisis al de eis dat minstens 50% wordt afgelost.
Daar helpt het CBS bij: de helft heeft (gedeeltelijk) een aflossingsvrije hypotheek. Als je de excel-sheet onderaan downloadt en de aantallen bekijkt, dan heeft 30% alleen een aflossingsvrije hypotheek. Het bedrag is daarbij niet genoemd. Een andere risicogroep is imo mensen tot 40 jaar, die nu ±10 jaar een huis hebben en vaak meer dan 100% hebben gefinancierd. Deze groep is iets minder dan 10% van het totaal.quote:Op maandag 24 juni 2013 20:00 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Echter om wat voor aantallen gaat dat? De NHG had ook voor de crisis al de eis dat minstens 50% wordt afgelost.
Dat is niet de schuld van die (jongere) mensen; da's de tijd die ze tegen zit.quote:Op maandag 24 juni 2013 20:33 schreef Krisp het volgende:
In dezelfde excelsheet staat nog wel een mooie nuance. De gemiddelde WOZ-waarde van huizen van 60-plussers is 313K, waarbij er gemiddeld 137K hypotheek tegenover staat. Dat doen mensen tot 30 jaar (186 vs 186) en tot 40 jaar (241K vs 226K) toch iets minder goed.
Waar, maar dat maakt hun positie niet minder ingewikkeld.quote:Op maandag 24 juni 2013 20:38 schreef blomke het volgende:
[..]
Dat is niet de schuld van die (jongere) mensen; da's de tijd die ze tegen zit.
Dat hangt er van af in welk opzicht. In een hoop andere opzichten was mijn "tijd" weer ingewikkeld(er).quote:Op maandag 24 juni 2013 20:38 schreef Krisp het volgende:
Waar, maar dat maakt hun positie niet minder ingewikkeld.
Dat maakt niet echt uit.quote:Op maandag 24 juni 2013 20:31 schreef blomke het volgende:
[..]
Al tijdens de looptijd? Of aan het einde pas....
Voor de NHG? of voor de hypotheekgever?quote:
Dat is geen nuance, dat is volkomen logisch.quote:Op maandag 24 juni 2013 20:33 schreef Krisp het volgende:
In dezelfde excelsheet staat nog wel een mooie nuance. De gemiddelde WOZ-waarde van huizen van 60-plussers is 313K, waarbij er gemiddeld 137K hypotheek tegenover staat. Dat doen mensen tot 30 jaar (186 vs 186) en tot 40 jaar (241K vs 226K) toch iets minder goed.
Voor de NHG maakte tot voor kort het niet uit, nu wel. Maar tijdens of na afloop aflossen maakt niet zo gek veel uit. In beide gevallen is na dertig jaar de schuld afgelost.quote:Op maandag 24 juni 2013 20:51 schreef blomke het volgende:
[..]
Voor de NHG? of voor de hypotheekgever?
Na 10 jaar looptijd (lees: prijsdaling) is er wel verschil ....quote:Op maandag 24 juni 2013 20:56 schreef 99.999 het volgende:
Voor de NHG maakte tot voor kort het niet uit, nu wel. Maar tijdens of na afloop aflossen maakt niet zo gek veel uit. In beide gevallen is na dertig jaar de schuld afgelost.
Zonder startdatum van die looptijd is dat ook weer onzin. En zelfs met startdatum is het nog maar de vraag... Ik heb mijn woning gekocht in 2004, dat is 9 jaar geleden, en nog is er geen sprake van prijsdaling. (Relatief gezien dan he, t.o.v. 2004.) Overigens dalen de prijzen ook pas 5 jaar, dus je moet echt slecht gekocht hebben als je op een 10 jaars termijn al moet gaan bijleggen.quote:Op maandag 24 juni 2013 22:20 schreef blomke het volgende:
Na 10 jaar looptijd (lees: prijsdaling) is er wel verschil ....
en je opbouw is gehalveerd, lekker danquote:Op maandag 24 juni 2013 16:54 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Toch blijkt dat best aardig te kloppen. De rendementen van onze pensioenfondsen zijn best ok. Kijk maar eens naar de gigantische stijging van hun vermogen de afgelopen jaren. Dat bedroeg een stijging van enkele honderden miljarden.
Dan nog is de jaarlijkse inleg 18% maal 40.000 en dat maal nog 12 jaar te gaan tot pensioenquote:Op maandag 24 juni 2013 16:44 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ik had het meer over de mensen die nu 55 en ouder zijn. Een gedeelte van die groep welke in de verhalen van overwaarde cashen niets afbetalen getrapt is heeft niets behalve schulden en zou dan steeds minder pensioen gaan krijgen terwijl de HRA gestopt is, hun het huis met flink verlies moeten verkopen.
Sommigen willen van alles en wanneer mogelijk nog meer.
Lijkt me demografisch gezien alleen maar logisch dat jouw generatie wat leter met pensioen gaatquote:
Eigenlijk zouden we per heden de pensioenleeftijd naar 81 moeten verhogen en dan jaarlijks met 0.5 jaar verminderen totdat deze wel duurzaam is alleen op die manier krijgen we het voor elkaar om de babyboom financieel goed te doorstaan.quote:Op dinsdag 25 juni 2013 08:37 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Lijkt me demografisch gezien alleen maar logisch dat jouw generatie wat leter met pensioen gaat.
Het zou het beste zijn voor de economie en de overheid en de huizenmarkt om nu de pensioenfondsen de gerealiseerde vermogens per deelnemer contant uit te laten keren en voortaan de inleg door de werkgever netto aan de deelnemer uit te kerenquote:Op dinsdag 25 juni 2013 08:45 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Eigenlijk zouden we per heden de pensioenleeftijd naar 81 moeten verhogen en dan jaarlijks met 0.5 jaar verminderen totdat deze wel duurzaam is alleen op die manier krijgen we het voor elkaar om de babyboom financieel goed te doorstaan.
Dus mensen van 80 die al 25 jaar met pensioen/vut zijn moeten gaan bijlappen want die zitten met negatieve realisaties te kijken.quote:Op dinsdag 25 juni 2013 08:49 schreef HD9 het volgende:
[..]
Het zou het beste zijn voor de economie en de overheid en de huizenmarkt om nu de pensioenfondsen de gerealiseerde vermogens per deelnemer contant uit te laten keren en voortaan de inleg door de werkgever netto aan de deelnemer uit te keren
Neuh, dat zou vooral vrij achterlijk zijn.quote:Op dinsdag 25 juni 2013 08:49 schreef HD9 het volgende:
[..]
Het zou het beste zijn voor de economie en de overheid en de huizenmarkt om nu de pensioenfondsen de gerealiseerde vermogens per deelnemer contant uit te laten keren en voortaan de inleg door de werkgever netto aan de deelnemer uit te keren
Jongeren zoals jij laten hun baas 500 euro van hun salaris per maand storten in een fonds waar ze later geen eene stuiver van terug zien, en zijn er nog blij mee ookquote:Op dinsdag 25 juni 2013 08:58 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Neuh, dat zou vooral vrij achterlijk zijn.
Dat je het ene slechte plan affakkelt met een ander slecht plan, betekent niet dat het eerste plan goed geworden is.quote:Op dinsdag 25 juni 2013 09:00 schreef HD9 het volgende:
[..]
Jongeren zoals jij laten hun baas 500 euro van hun salaris per maand storten in een fonds waar ze later geen eene stuiver van terug zien, en zijn er nog blij mee ook![]()
En dat 45 jaar lang
het enige zinvolle is een eigen pensioenBV voor zelfstandigen , de rest is weggegooid geld voor jongerenquote:Op dinsdag 25 juni 2013 11:23 schreef Krisp het volgende:
[..]
Dat je het ene slechte plan affakkelt met een ander slecht plan, betekent niet dat het eerste plan goed geworden is.![]()
Overigens is een pensioenfonds een vorm van een beloning. Als je de beloning niet goed vindt, ga je toch ergens anders werken? Ik heb een pensioenverzekering, waardoor de kosten lager zijn en er tenminste wordt gezegd dat het pensioen op geen enkele wijze gegarandeerd is. Dus spaar ik daarnaast zelf.
In Bulgarije koop je nu een nieuwbouw appartment aan de kust voor 10.000 euroquote:Op dinsdag 25 juni 2013 19:57 schreef PaulieWalnuts het volgende:
"Huizenprijzen in Spanje zullen nog 30% dalen", aldus RR de Acuna.
http://www.telegraph.co.u(...)t-keeps-growing.html
Spanje gaat ook snel naar die prijzen toe.quote:Op woensdag 26 juni 2013 11:35 schreef HD9 het volgende:
[..]
In Bulgarije koop je nu een nieuwbouw appartment aan de kust voor 10.000 euro
nederland is geen eiland hoor , overigens Aruba is ook niet duurquote:Op woensdag 26 juni 2013 12:18 schreef Basp1 het volgende:
Wat een kleuters zijn jullie ook met jullie buitenlandse huizenprijzen.![]()
Hiervoor hadden jullie (of is het jij met je klonen?) toch speciaal een topic aangemaakt om de rest van de users te verlossen van dat gezever in dit topic.
Volgens mij was je geleuter over appartementjes in tweede of derdewereldlanden niet voor niets naar dat andere topic verwezen.quote:Op woensdag 26 juni 2013 12:25 schreef HD9 het volgende:
[..]
nederland is geen eiland hoor , overigens Aruba is ook niet duur
oke, dan worden de huidige pensioenen uit de pensioenpot betaald tot het op is en de huidige gepensioeneerden dood zijn, en heb je het pensioen systeem afgeschaftquote:Op dinsdag 25 juni 2013 08:49 schreef HD9 het volgende:
[..]
Het zou het beste zijn voor de economie en de overheid en de huizenmarkt om nu de pensioenfondsen de gerealiseerde vermogens per deelnemer contant uit te laten keren en voortaan de inleg door de werkgever netto aan de deelnemer uit te keren
ja en??quote:Op woensdag 26 juni 2013 15:04 schreef arjan1212 het volgende:
[..]
oke, dan worden de huidige pensioenen uit de pensioenpot betaald tot het op is en de huidige gepensioeneerden dood zijn, en heb je het pensioen systeem afgeschaft
Ik vrees dat de pensioenfondsen op hun achterste poten gaan staan om dit te voorkomen,quote:Op donderdag 27 juni 2013 08:58 schreef pfaf het volgende:
Wat een ongelofelijk logisch plan. Als ik nu even tbv mijn huis wat uit die tienduizenden in pensioen zou kunnen halen, werd het leven een stuk aangenamer en op die 45 jaar pensioensparen zie ik het ook nauwelijks terug.
Alleen de overlijdensrisicoverzekering zou iets stijgen..
Zoals al jaren voorspeld wordt lagere leen quota overigens het geld can je pensioen gebruiken doen ze nu ook al in Singapore.quote:Op donderdag 27 juni 2013 08:32 schreef HD9 het volgende:
[..]
Zo achterlijk was het dus kennelijk niet
=========================================
De banken zijn het zat om met de restschuld te blijven zitten, SPAREN en anders geen huis
http://www.telegraaf.nl/o(...)_moet_sparen___.html
[..]
gek dat niemand dat voorstel leest , maar wel allemaal commentaar leverenquote:Op donderdag 27 juni 2013 12:42 schreef PaulieWalnuts het volgende:
Als ze gaan invoeren dat iedereen 20% van het aankoopbedrag van het huis moet meebrengen dan gaan de huizenprijzen nog hard dalen. Bijna niemand heeft 30.000 of 40.000 euro op de plank liggen.
Ik heb geen commentaar, ik vind het juist een goed plan. Dan kan ik nog goedkoper mijn eerste huis kopen.quote:Op donderdag 27 juni 2013 12:57 schreef HD9 het volgende:
[..]
gek dat niemand dat voorstel leest , maar wel allemaal commentaar leveren
Dat is niet zo gek aangezien het gedeelte dat over het wanneer het pas ingevoerd zou kunnen worden nauwelijks of zelfs niet verwoord wordtquote:Op donderdag 27 juni 2013 12:57 schreef HD9 het volgende:
[..]
gek dat niemand dat voorstel leest , maar wel allemaal commentaar leveren
Je kan nog wel even wachten dan. Ik betwijfel ten zeerste of dit er met meer dan 2 % LTV-daling per jaar doorheen gaat (als het er al doorheen gaat). In dat tempo duurt het nog minimaal 10 jaar voordat de boel op die 80 % LTV zit, en dan houd ik er geen rekening mee dat de LTV al naar beneden aan het gaan is (106-100 tussen 2013 en 2018).quote:Op donderdag 27 juni 2013 13:29 schreef PaulieWalnuts het volgende:
[..]
Ik heb geen commentaar, ik vind het juist een goed plan. Dan kan ik nog goedkoper mijn eerste huis kopen.
nou je baas die stort op jouw naam (30% werknemers- en 70% werkgeversgedeelte ) = 100% pensioenpremie , die is ongeveer 18%quote:Op donderdag 27 juni 2013 13:39 schreef Omentuva het volgende:
Over het omwisselen van pensioen en sparen-voor-een-huis laat ik me niet uit. Te weinig kennis.
Banken namen veel risico en iedereen ging huilen - banken nemen geen risico en iedereen weer te huilen. Collectief Calimero syndroom heeft onze samenleving.quote:Op donderdag 27 juni 2013 10:03 schreef announcement het volgende:
Ja, want de bank wil geen risico lopen om af te moeten schrijven, maar ze willen wel een hoge rente vangenZo wil ik ook wel geld uitlenen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |