abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_116496530
quote:
10s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:24 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:

[..]

Staatssecretaris van onderwijs :')
pi_116496563
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:05 schreef paddy het volgende:

[..]

Wees nu gewoon realistisch. Ik heb het niet over het internet in de pauzes. Elke minuut die je aan internet gaat besteden, hou jij je niet bezig met het werk die door je werkgever betaald is. Heel vaak doen die andere mensen met geestelijke/lichamelijke beperking dit wel. Werken ook gewoon onbetaald in eigen tijd door (zal jij vast ook wel eens doen, maar de gemiddelde werknemer wil er voor betaald hebben) Werd zelfs gezegd in duscussies (wel eerlijk trouwens)

Maar we dwalen af. Wat ik bedoelde te zeggen was....Deze mensen werken vaak keihard voor het geld wat gift van de samenleving heet. dat de VVD als antwoord gaf....voor uitkeringtrekkers moet je bij de PVDA zijn (dus de mensen die keihard werken voor een uitkering)

De hele VVD heeft dus totaal niet nagedacht over de gevolgen van de stopgezette subsidies (potjes geloof ik niet in) en dus locaties....arbeidsplekken waar de gehandicapte 18 euro van de 500 euro aan meebetaald verdwijnen en zullen niet terug keren. Dus enorm veel ontslagen van mensen die daar werken. Daarbij ook nog eens de mensen wegstoppen omdat ze uiteraard niet die instanties weer zullen gaan openen. tientallen jaren aan verworven locaties en werkplekken weg die niet terug zullen komen.

Heb het niet over de zwaargehandicapten nu hè.
Ik denk dat de meeste VVD stemmende mensen wel snappen dat de baas gewoon voor 40/36 uur betaalt. Veel VVD stemmende mensen zijn alleen ook in staat om hun werk zo in te delen dat ze niet perce van 9 tot 5 hoeven te werken. ;)

Zelf word ik voor 36 uur per week betaald, maar ik werk er gemiddeld 40. Nu zit ik ook gewoon prive dingen te doen, maar pak ik die uren elders weer op.

M.a.w. woorden, je spreekt nu uit je eigen referentiekader over de mogelijkheden van een werkgever en werknemer. Ik zie liever mensen stemmen die ook buiten hun eigen referentiekader kunnen denken.
  Boks-Chick vrijdag 7 september 2012 @ 13:27:26 #108
118131 BrandX
BoksChick & CoffeeAddict
pi_116496575
quote:
3s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:20 schreef Re het volgende:

[..]

er kunnen zeer valide redenen zijn waarom je niet geschikt bent voor bepaald werk... Dus hoe wilde je dat per persoon gaan bepalen, dat kost ook miljoenen aan resources natuurlijk
True, ik heb het dan ook niet over geschiktheid, maar over in staat zijn tot. Het punt ging over mensen die zich te goed voelen om werk 'onder hun niveau' te doen.
Als ik werkeloos zou zijn ben ik prima in staat om - laten we de term maar noemen - plantsoenschoffelaar-werk te doen. Ik mankeer geen dingen die mij daartoe in de weg staan, én ik voel me daar ook niet te goed voor. Maar goed, 12 jaar terug stond ik dan ook nog gewoon stront te scheppen in de paardenstal en ben geen omhooggevallen studiepipo (generaliserend, I know) die amper weet wat fysiek werk is.

Lastigere dingen zijn bijv. zorg. Hoewel dat formeel onder mijn niveau is, komen daar vaardigheden bij kijken waar ik zeker geen koploper in ben :') Ik zou het kunnen, maar dan tijdelijk en ik zou me er echt vreselijk toe moeten zetten, maar in de tijd gaat dat een giga probleem worden met mij. Iets met geduld :P.
lolwut
  Moderator vrijdag 7 september 2012 @ 13:27:50 #109
45833 crew  Fogel
pi_116496589
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:22 schreef paddy het volgende:

[..]

Hij doelde toch echt als antwoord op de reactie van Re en mij. Dat was nl de vraag...en wij hadden het niet over de zwaardere gevallen, maar over de mensen die gesubsidieerd (met handicap en verstandelijke beperking) aan het werk gaan. Die instanties zijn niet terug te draaien want zit al tientallen jaren werk in. Deze mensen komen achter de geraniums te zitten wanneer subsidiepotje stopt waardoor werkgever welwillend is. (ik begrijp werkgever heel goed wanneer ontslag volgt wanneer ze er geen geld meer voor krijgen) Op de vraag wat er dan met deze mensen moest gebeuren na ontslag kwam zijn antwoord.

[..]

[..]

Mooi :)
Er zijn toch werkplaatsen voor dit soort "gevallen" (ik kan even geen beter woord bedenken, ik bedoel het niet negatief). Of gaan juist die sluiten?
I'm surrounded by morons!
TRV plannen/geboekt 2026: Peru, België, Nederland, St. Maarten
TRV plannen/geboekt 2025:Zuid-Amerika, Nederland, Chicago, Washington, Nederland, Kroatië, Slovenië, Parijs/Brussel/Nijmegen/Kopenhagen, Griekenland, Nederland, Oslo
TRV 2024:Nederland, UK, Nederland, Denemarken, UK, Nederland, Noord-Noorwegen, Nederland, Atlanta
  vrijdag 7 september 2012 @ 13:29:36 #110
262 Re
Kiss & Swallow
pi_116496652
maar het is redelijk subjectief te bepalen wat precies "je te goed voelen" zou moeten betekenen per geval, dat het voor de een wat duidelijker is dan de ander is waar het misschien wat wringt
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
pi_116496829
Het gaat over arbeidsongeschiktheid en dan heb ik altijd het gevoel dat ik me ergens voor moet verantwoorden... Merk het in mijn omgeving ook met mensen die ik al jaren niet gezien heb. Dan snappen ze niet waarom ik geen vaste baan heb.

Om alles te gaan uitleggen elke keer wordt ook vermoeiend.

Ik doe wel 3 ochtenden in de week vrijwilligerswerk. Vooral schoonmaakwerk en meestal buiten want dat vind ik fijn.

En ik mag roken wanneer ik wil. :7
pi_116496836
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:27 schreef Fogel het volgende:

[..]

Er zijn toch werkplaatsen voor dit soort "gevallen" (ik kan even geen beter woord bedenken, ik bedoel het niet negatief). Of gaan juist die sluiten?
Die wil de VVD juist sluiten :)

Ik heb zo'n kind. Die gaat zich dood werken bij een werkgever (moet je zelf dwingen pauzes te nemen. en zij is één van de velen. Werkt hard, maar zal altijd begeleiding nodig hebben (had havo/VWO niveau voor operatie/bestraling/chemo) en is nu moeilijk/tot zeer moeilijk lerend.

(ik wil geen medelijden)

Wilde weten of de VVD over de gevolgen van hun tijdelijke potjes kunnen overzien. Wanneer zij bijvoorbeeld niet meer zou kunnen werken zal ze tot andere stappen overgaan, want zich nutteloos voelen. Dit soort jeugd valt al steeds tussen wal en schip, want te goed voor gewoon dagverblijf. Is al tientallen jaren ingestoken om ze verdienstelijk te laten zijn in de samenleving door bedrijven op te richten die niet perse winstgevend hoeven te zijn, maar waar ze wel werken met behoud van Wajong. Hier wil de VVD dus vanaf, maar wil er niet over nadenken wanneer potjes verdwijnen ..en dus werkgever....die verantwoordelijkheid niet meer wil (begrijpelijk)

Als antwoord kwam...stem maar PVDA
I Ask for so Little. Just Fear Me, Love Me, Do as I Say, and I Will Be Your Slave.
User van NWS zei: Maak van internet een schoner riool! YES WE CAN!
  Boks-Chick vrijdag 7 september 2012 @ 13:36:45 #113
118131 BrandX
BoksChick & CoffeeAddict
pi_116496897
quote:
3s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:29 schreef Re het volgende:
maar het is redelijk subjectief te bepalen wat precies "je te goed voelen" zou moeten betekenen per geval, dat het voor de een wat duidelijker is dan de ander is waar het misschien wat wringt
jawel, maar als je als persoon zelf al roept: 'daar voel ik me te goed voor, dat ga ik niet doen" of 'dat is beneden mijn niveau, dat ga ik niet doen', dat vind ik nogal walgelijk. Doorgaans zijn deze mensen namelijk prima in staat om dat andere werk dus gewoon te doen, alleen willen ze bij voorbaat al niet. Naar mijn mening een heel kortzichtig wereldbeeld van dat soort mensen. Die vervoglens korten zou ik nog niet zo'n probleem vinden :P.

Feit is wel weer dat het verplicht aan het werk zetten van totaal ongemotiveerde mensen ook weer verre van handy is. Aan de andere kant: mensen die niet anders kunnen dan plantsoenschoffelen vanwege hun gebrek aan opleiding, hebben vaak ook geen motivatie anders dan dat ze echt wel moeten en geen andere keus hebben.
lolwut
  Moderator vrijdag 7 september 2012 @ 13:41:51 #114
121347 crew  senesta
Risicovol
pi_116497084
quote:
19s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:36 schreef BrandX het volgende:

[..]

jawel, maar als je als persoon zelf al roept: 'daar voel ik me te goed voor, dat ga ik niet doen" of 'dat is beneden mijn niveau, dat ga ik niet doen', dat vind ik nogal walgelijk. Doorgaans zijn deze mensen namelijk prima in staat om dat andere werk dus gewoon te doen, alleen willen ze bij voorbaat al niet. Naar mijn mening een heel kortzichtig wereldbeeld van dat soort mensen. Die vervoglens korten zou ik nog niet zo'n probleem vinden :P.

Feit is wel weer dat het verplicht aan het werk zetten van totaal ongemotiveerde mensen ook weer verre van handy is. Aan de andere kant: mensen die niet anders kunnen dan plantsoenschoffelen vanwege hun gebrek aan opleiding, hebben vaak ook geen motivatie anders dan dat ze echt wel moeten en geen andere keus hebben.
Desnoods zouden sommige mensen misschien op sociaal vlak iets kunnen betekenen? Een bakje koffie drinken met mensen in een bejaarde/verzorgingstehuis of ouderen die alleen wonen en niet veel naasten meer hebben, met ze naar de kapper, Naar de stembus! of gewoon eens wat tijd voor die mensen nemen. Dat zouden zelfs moeders in de bijstand kunnen doen met hun kinderen toch?

Verplegend personeel heeft daar vaak geen tijd voor en de mensen vereenzamen en kwijnen weg. Lijkt mij een win-win situatie.
JoOlz: "So much good shit in senesta's head, I call it Ideahhrea."
pi_116497164
Al die kut-VVD'ers in dit topic :')

Weet meteen wie ik allemaal niet mag.
  Boks-Chick vrijdag 7 september 2012 @ 13:48:46 #116
118131 BrandX
BoksChick & CoffeeAddict
pi_116497321
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:41 schreef senesta het volgende:

[..]

Desnoods zouden sommige mensen misschien op sociaal vlak iets kunnen betekenen? Een bakje koffie drinken met mensen in een bejaarde/verzorgingstehuis of ouderen die alleen wonen en niet veel naasten meer hebben, met ze naar de kapper, Naar de stembus! of gewoon eens wat tijd voor die mensen nemen. Dat zouden zelfs moeders in de bijstand kunnen doen met hun kinderen toch?

Verplegend personeel heeft daar vaak geen tijd voor en de mensen vereenzamen en kwijnen weg. Lijkt mij een win-win situatie.
ja dat kan idd, maar dan kom je dus op hetgeen Re terecht zegt: wie is waarvoor geschikt. Wat jij nu voorstelt zou ik prima kunnen, doch zorg-zorg geven? Daar zou ik drama in zijn.
maar goed, punt blijft dat wanneer iemand in de 'no-way in hell i'm gonna do that!' zone zit, dan is het enorm lastig bepalen wat zo'n iemand wel kan. Iemand moet zelf wel bereid zijn eerlijk en realistisch mee te denken over wat hij wel of niet kan.
lolwut
  Moderator vrijdag 7 september 2012 @ 13:50:43 #117
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_116497384
quote:
19s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:48 schreef BrandX het volgende:

[..]

ja dat kan idd, maar dan kom je dus op hetgeen Re terecht zegt: wie is waarvoor geschikt. Wat jij nu voorstelt zou ik prima kunnen, doch zorg-zorg geven? Daar zou ik drama in zijn.
maar goed, punt blijft dat wanneer iemand in de 'no-way in hell i'm gonna do that!' zone zit, dan is het enorm lastig bepalen wat zo'n iemand wel kan. Iemand moet zelf wel bereid zijn eerlijk en realistisch mee te denken over wat hij wel of niet kan.
ik zou het ook kunnen maar als het me opgedrongen word zou ik de kantjes erbij aflopen

in de zorg moet je gemotiveerde mensen hebben die daar zelf voor kiezen
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  Moderator vrijdag 7 september 2012 @ 13:52:03 #118
121347 crew  senesta
Risicovol
pi_116497428
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:50 schreef sp3c het volgende:

[..]

ik zou het ook kunnen maar als het me opgedrongen word zou ik de kantjes erbij aflopen

in de zorg moet je gemotiveerde mensen hebben die daar zelf voor kiezen
Is ook waar, bovendien zijn oudere mensen, vooral alleenwonenden ook best een kwetsbare groep mensen.
JoOlz: "So much good shit in senesta's head, I call it Ideahhrea."
  Moderator vrijdag 7 september 2012 @ 13:58:21 #119
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_116497664
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:52 schreef senesta het volgende:

[..]

Is ook waar, bovendien zijn oudere mensen, vooral alleenwonenden ook best een kwetsbare groep mensen.
precies, onze oma is ook afhankelijk van thuiszorg ... kwam er zo'n meisje net van school af met enorme tetters en alle mannen waren positief maar toen ze eerst de bijsluiters wilde lezen voor ze de pilletjes kon uitdelen had een van de ooms haar opvolger al aan de lijn voor ze klaar was _O-

zielig voor dat kind maar we nemen geen risico!

een kereltje die verplicht van het UWV moet komen helpen is echt niet welkom
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  Boks-Chick vrijdag 7 september 2012 @ 14:01:58 #120
118131 BrandX
BoksChick & CoffeeAddict
pi_116497795
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:50 schreef sp3c het volgende:

[..]

ik zou het ook kunnen maar als het me opgedrongen word zou ik de kantjes erbij aflopen

in de zorg moet je gemotiveerde mensen hebben die daar zelf voor kiezen
dat is wat ik aan probeer te geven idd. Dat kan anders goed fout lopen.
lolwut
  Moderator vrijdag 7 september 2012 @ 14:33:17 #121
45833 crew  Fogel
pi_116499044
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:34 schreef paddy het volgende:

[..]

Die wil de VVD juist sluiten :)

OK, als ze die gaan sluiten krijgen ze inderdaad een groter probleem.
Maargoed, als politici vooruit hadden kunnen denken, waren ze nooit de politiek in gegaan :+
I'm surrounded by morons!
TRV plannen/geboekt 2026: Peru, België, Nederland, St. Maarten
TRV plannen/geboekt 2025:Zuid-Amerika, Nederland, Chicago, Washington, Nederland, Kroatië, Slovenië, Parijs/Brussel/Nijmegen/Kopenhagen, Griekenland, Nederland, Oslo
TRV 2024:Nederland, UK, Nederland, Denemarken, UK, Nederland, Noord-Noorwegen, Nederland, Atlanta
pi_116500200
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 14:33 schreef Fogel het volgende:

[..]

OK, als ze die gaan sluiten krijgen ze inderdaad een groter probleem.
Maargoed, als politici vooruit hadden kunnen denken, waren ze nooit de politiek in gegaan :+
Door al dat gepraat van de VVD over al de banen die we over 28 jaar zullen hebben dankzij hen, begin ik te denken dat het niet de politici zijn die niet vooruit kunnen denken, maar wij --het kiesvolk-- degenen zijn die niet verder dan vier jaar kunnen kijken. Maarja, nu is vooruitdenken gelukkig weer even populair. Vooruit dan maar. :)
“An interesting thing is a good thing.”
  vrijdag 7 september 2012 @ 15:20:16 #123
78654 Viking84
Going, going, gone
pi_116500724
quote:
10s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:24 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:

[..]

Staatssecretaris van onderwijs :')
Ik heb wel meer fouten gespot, maar ben lekker op mijn handen gaan zitten, want mijn reacties zouden vast weggemod worden :P.
Niet meer actief op Fok!
  vrijdag 7 september 2012 @ 16:06:49 #124
33954 ElisaB
ook in zwart verkrijgbaar!
pi_116502210
quote:
3s.gif Op vrijdag 7 september 2012 11:50 schreef Re het volgende:
[info] De vragen waar geen antwoord op is gegeven door de heer Zijlstra zullen nog doorgemaild worden naar hem, mochten er antwoorden op komen dan zullen deze hier komen te staan[/info]
Oe, don't you just love Re O+
Muil houwe of ik sjoel d'r eentje in!
  vrijdag 7 september 2012 @ 16:18:32 #125
33954 ElisaB
ook in zwart verkrijgbaar!
pi_116502638
quote:
3s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:29 schreef Re het volgende:
maar het is redelijk subjectief te bepalen wat precies "je te goed voelen" zou moeten betekenen per geval, dat het voor de een wat duidelijker is dan de ander is waar het misschien wat wringt
Nou ja, eigenlijk is het simpel: het wordt enerzijds bepaald door je capaciteiten, maar anderzijds door de noodzaak. En échte noodzaak is er in Nederland niet. Of imho in elk geval te weinig.

Ik ben gruwelijk sociaal. Op het ongeloofwaardige af (echt waar, mensen wantrouwen me erom), maar wel graag twee kanten op. De klus moet geklaard; allemaal de schouders eronder!
Muil houwe of ik sjoel d'r eentje in!
  vrijdag 7 september 2012 @ 16:21:50 #126
33954 ElisaB
ook in zwart verkrijgbaar!
pi_116502791
Ik ben weer te laat; jullie zitten allemaal al weer buiten in de zon :{w

:)

*O*
Muil houwe of ik sjoel d'r eentje in!
pi_116505052
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 16:21 schreef ElisaB het volgende:
Ik ben weer te laat; jullie zitten allemaal al weer buiten in de zon :{w

:)

*O*
ik ben afgehaakt in dit topic, gewoon omdat enige vorm van kritiek door deze politicus stelselmatig genegeerd wordt en alleen maar campagnepraatjes uitgekraamd worden.

Maar ja ik ging toch al geen VVD stemmen :D
Winnaar wielerprono 2006 en biatlon wk prono 2016
  vrijdag 7 september 2012 @ 19:18:01 #128
342946 TweeGrolsch
Geen 18 ? Geen druppel!
pi_116508841
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 12:23 schreef EchtGaaf het volgende:

[..]

Dat is geen laster maar een opvatting die ik heb. Ik kan mij niet indenken dat meer dan 20% van de kiezers echt beter af zou zijn met het snoeiharde VVD-beleid. Ik kan dat niet anders verklaren dan pure onwetenheid bij menig kiezer.
Niet iedereen stemt op een partij puur omdat hij/zij daardoor direct meer geld overhoud of krijgt.

VVD beleid zorgt voor meer werk. Er zijn een heleboel mensen die hun eigen koopkracht minder belangrijk vinden dan het Zorgen voor een hogere arbeidsparticipatie.
  Moderator vrijdag 7 september 2012 @ 19:25:36 #129
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_116509128
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 15:03 schreef Repelsteeltju het volgende:

[..]

Door al dat gepraat van de VVD over al de banen die we over 28 jaar zullen hebben dankzij hen, begin ik te denken dat het niet de politici zijn die niet vooruit kunnen denken, maar wij --het kiesvolk-- degenen zijn die niet verder dan vier jaar kunnen kijken. Maarja, nu is vooruitdenken gelukkig weer even populair. Vooruit dan maar. :)
de kans op een compleet tegenovergestelde politieke richting over max 4 (ik zeg 2 jaar, ongeacht wie er wint) goed mogelijk is!

zodra een minister president voor de verandering weer een kabinetsperiode vol weet te maken wil ik best weer vooruit gaan denken maar voorlopig lijkt dat niet te lukken en van al die gefaalde kabinetjes lijken alleen de voor mij negatieve beslissingen overeind te blijven staan :')
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_116509411
Ik ben benieuwd of Halbe mijn postings gaat beantwoorden. :)
  vrijdag 7 september 2012 @ 19:39:25 #131
342946 TweeGrolsch
Geen 18 ? Geen druppel!
pi_116509807
quote:
17s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:11 schreef EchtGaaf het volgende:

[..]

Als je het daar mee eens bent, dan moet je dat toch aan het denken zetten? Dat beeld van een kille partij over cijfers ipv mensen ontstaat toch niet uit het niets? :)
De overheid gaat dan ook over niks anders dan cijfers.
Dat socialisten de staat als een soort van vaderfiguur zien is pas kil en eng.
pi_116510015
quote:
1s.gif Op vrijdag 7 september 2012 19:30 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik ben benieuwd of Halbe mijn postings gaat beantwoorden. :)
^^
pi_116510998
quote:
1s.gif Op vrijdag 7 september 2012 19:39 schreef TweeGrolsch het volgende:

[..]

De overheid gaat dan ook over niks anders dan cijfers.
Dat socialisten de staat als een soort van vaderfiguur zien is pas kil en eng.
Dan heb je een raar beeld van de overheid.
  vrijdag 7 september 2012 @ 20:14:55 #134
149454 GSbrder
Les extrêmes se touchent
pi_116511351
Ik mag dat wel, zo'n beeld van een kille partij waar het alleen om de cijfers gaat.
Meer dan dat is ballast.
Power is a lot like real estate, it's all about location, location, location.
The closer you are to the source, the higher your property value.
pi_116511509
Brrrrr.
  vrijdag 7 september 2012 @ 20:18:33 #136
149454 GSbrder
Les extrêmes se touchent
pi_116511556
quote:
1s.gif Op vrijdag 7 september 2012 20:17 schreef EchtGaaf het volgende:
Brrrrr.
Brrrr socialisme brrrr :N.
Power is a lot like real estate, it's all about location, location, location.
The closer you are to the source, the higher your property value.
pi_116511622
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 20:18 schreef GSbrder het volgende:

[..]

Brrrr socialisme brrrr :N.
Er is zoveel meer...
pi_116511688
Maar GS, denk jij dat Halbe nog met antwoorden komt?
  vrijdag 7 september 2012 @ 20:48:00 #139
206580 Luxuria
It was love at first bite
pi_116513328
quote:
7s.gif Op vrijdag 7 september 2012 20:20 schreef EchtGaaf het volgende:
Maar GS, denk jij dat Halbe nog met antwoorden komt?
Ik denk het niet, volgens mij had hij er niet zo heel veel zin in.
All she wants and needs is just a little taste..
pi_116513513
quote:
1s.gif Op vrijdag 7 september 2012 20:48 schreef Luxuria het volgende:

[..]

Ik denk het niet, volgens mij had hij er niet zo heel veel zin in.
Die indruk had ik ook al.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')