quote:
Op vrijdag 7 september 2012 13:24 schreef Fogel het volgende:[..]
Je bent niet verplicht op kamers te wonen.
Welke beperking het is maakt me weinig uit eigenlijk. Heb je zelf een van deze diagnoses waardoor je hier zo fel op reageert en steeds nieuwe irrelevante zaken erbij haalt?
Ik vind het vervelend om het te zeggen maar ook dit is een gevalletje van spreken over zaken waar je geen verstand van hebt. Ik druk me hier zacht uit.
Even los van het feit dat je soms wel elders moet gaan wonen omdat veel hoge opleidingen slechts op 1 plaats of enkele plaatsen zijn te volgen, en laat dit nu opleidingen zijn waar veel intelligentere mensen met autisme (er zijn er veel op de TU's, in Eindhoven zijn er tig keer zoveel mensen met autisme als elders) talent voor hebben. Veel mensen die autisme hebben komen uit gebroken gezinnen. Vaak heeft minstens een van de ouders ook autisme, vaak zijn de ouders gescheiden en vaak worden die mensen met autisme uit huis geplaatst en kan die gescheiden ouder het simpelweg niet aan om voor het kind met autisme te zorgen, al helemaal niet wanneer die ouder zelf autisme heeft. Mijn eigen persoonlijke situatie gaat jou totaal niet aan maar nee, ik heb geen autisme. In tegenstelling tot jou geef ik echter ook om mensen die minder fortuinlijk zijn.
quote:
De echte grote mensen wereld zit nu eenmaal zo in elkaar dat je zoveel mogelijk je eigen boontjes moet doppen, of je dat nu wil of niet.
In de echte grotemensenwereld (een samenstelling, dus dat schrijf je aan elkaar) is er beschaving. Dat woord ken jij blijkbaar niet.
quote:
Gewoon in het spreekwoordelijke diepe gooien en onderweg leren zwemmen bereik je naar mijn mening veel meer mee dan iemand jarenlang in een beschermende "bubbel" te laten leven.
Ook hiermee laat jij blijken echt niets van autisme te begrijpen. Deze mensen hebben een levenslange handicap op meerdere terreinen, vaak ook nog eens gepaard met ADD, ADHD, een concentratiestoornis, depressie, obesitas enz.
Een van die handicaps is dat de informatieverwerking niet goed verloopt. Zoek eerst eens op wat dat allemaal betekent en inhoudt alvorens je de wijze speelt. Die mensen die autisme hebben kunnen zich ontwikkelen maar voor zo ver gedocumenteerd zitten daar altijd dermate grote grenzen aan dat ze levenslang die handicaps behouden. Weinig mensen met autisme kunnen zonder hulp zichzelf goed ontwikkelen, een goed functionerend gezin stichten enz.
Enorm veel mensen die autisme hebben slagen er niet eens in om een goed diploma te behalen, niet omdat ze onvoldoende intelligent zijn maar omdat ze door hun handicaps hun talent onvoldoende kunnen benutten. Voor mensen met autisme is het eerder regel dan uitzondering dat de intelligentie sterk dysharmonisch is, in het beste geval wordt hoogbegaafdheid op bepaalde terreinen gecombineerd met een normale begaafdeheid op andere terreinen en zwakbegaafdheid op weer andere terreinen.
Ik kan nog even doorgaan maar ik heb mijn punt gemaakt.
Ik reageer nu wat fel op jou, niet omdat ik kwaad ben, heel bewust omdat ik ageer tegen het egoïsme wat jij predikt. Dat kan niet stevig genoeg worden bestreden.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL