* Drukt op "vind ik leuk" *quote:Op dinsdag 4 september 2012 00:50 schreef motorbloempje het volgende:
C'est le ton quit fait la musique!
Helemaal duidelijkquote:Een normale vraag met verwijzing naar zijn eigen langstudeerderschap is uiteraard prima! Korte oneliners waarbij het om de (spot in de) vraag zelf gaat in plaats van om het antwoord zijn de dingen die ik persoonlijk niet graag zie. Dit is FOK!, waar we kritisch zijn! Maar waar we hopelijk ook kunnen laten zien fatsoen te hebben. Kritisch != ordinair gebash
De vragen hierboven zijn dan ook gewoon prima!
En bedankt voor het compliment!
quote:Op dinsdag 28 augustus 2012 14:59 schreef NY_Giant het volgende:
[..]
Ik heb DUO nog even opgebeld. De medewerker die ik aan de lijn kreeg, vertelde me (na enig onderzoek) dat het collegegeldkrediet voor langstudeerders in termijnen wordt uitgekeerd en dus niet in één keer. De brief die ik hierover heb ontvangen vermeldt echter dat het wel in één keer gebeurt... :S
quote:Op dinsdag 28 augustus 2012 15:09 schreef BradleyQ het volgende:
[..]
Op de website van DUO staat ook "in termijnen". Maar dit is toch zeer vreemd, aangezien een student het collegeld in vijf termijnen betaalt, dus (1/5 * 5000 = 1000 euro) in september kwijt is.
Dan is een collegegeldkrediet van (1/12 * 3000 = 416 euro) niet toereikend tenzij je een vrij hoog inkomen hebt.
Hier wellicht dan toch het verlossende woord:quote:
quote:Beste NY_Giant,
Dit bedrag wordt inderdaad in één keer uitbetaald.
Met vriendelijke groet,
[...][...]
Medewerker Klantenservice
Dienst Uitvoering Onderwijs
Eind oktober pas? Jeetje! Wel met terugwerkende kracht neem ik aan?quote:Op dinsdag 4 september 2012 13:21 schreef lynda het volgende:
Ik heb ze NU aan de lijn en ik krijg te horen dat ik waarschijnlijk pas eind oktober 1 (EEN) termijn uitbetaald krijg.
Dit terwijl ik vandaag 1 afschrijving heb gehad en eind september de 2e volgt.
Verwerking van de papieren (lening 3000 euro) duurt gemiddeld 4 - 6 weken.
Mijn papieren waren volgens hun eind augustus pas binnen (ik heb ze 1 juli verstuurd)
Ik vraag: Waarom krijgen studenten te horen dat de boete in 1keer word geleend? (post hierboven gewoon opgelezen)
Zij: Ja dat weet ik niet
Ik: Ja en wanneer is er nou duidelijkheid dan?
Zij: ja euh euh. Heeft u 1 momentje?
En nu hang ik weer in de wacht
--
Als je nog WEL recht hebt op studiefinanciering in de vorm van een lening dan krijg je de extra collegegeld in termijnen.
Als je GEEN recht hebt op studiefinanciering dan krijg je de 3000 euro in een keer.
--
Ik krijg met mazzel eind oktober (1/10e deel) en moet zelf maar uitzoeken hoe ik de voorgaande 3 termijnen moet overbruggen.
Ik krijg er godverdomme steeds meer en meer spijt van dat ik weer ben gaan studeren na mijn ziek zijn![]()
Hoe heb je dat geregeld?quote:Op dinsdag 4 september 2012 13:21 schreef lynda het volgende:
Ik heb ze NU aan de lijn en ik krijg te horen dat ik waarschijnlijk pas eind oktober 1 (EEN) termijn uitbetaald krijg.
nee geen terugwerkende kracht! ik móet zelf maar uitzoeken hoe ik de drie voorgaande termijnen betaal. uiteindelijk zal de betaling wel weer ongeveer gelijk lopen maar moet nu eerst een tijd voorschietenquote:Op woensdag 5 september 2012 00:34 schreef Nailpolish het volgende:
[..]
Eind oktober pas? Jeetje! Wel met terugwerkende kracht neem ik aan?
Ik ga donderdag bellen om te vragen wanneer en hoe (termijnen of in 1 keer) gestort krijg. Benieuwd of ze hetzelfde zeggen of weer wat anders.
hoe bedoel je? wat geregeld? ik heb een lening voor het boetedeel aangevraagd..quote:Op woensdag 5 september 2012 08:39 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Hoe heb je dat geregeld?Kan eventueel ook per PM/DM/Mail/fax/persoonlijk/sms. Als je me het maar vertelt!
Vanaf januari 2013 heb je geen recht meer op een ov helaas.. Eigenlijk zou dat september al in gaan, maar door bureaucratische rommel heb je 't geluk dat je nog tot en met december doormag.quote:Op woensdag 5 september 2012 10:15 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Weet niet of ik hier goed zit, maar is er al meer duidelijkheid over die OV kaart? Die wilde ze ook korten tot maximaal 5 jaar oid toch? Gaat daar al vanaf dit collegejaar iets voor in?
ben 7e jaars student
Oké bedankt, dan zal ik hem in december eens stop zetten.quote:Op woensdag 5 september 2012 11:36 schreef finsdefis het volgende:
[..]
Vanaf januari 2013 heb je geen recht meer op een ov helaas.. Eigenlijk zou dat september al in gaan, maar door bureaucratische rommel heb je 't geluk dat je nog tot en met december doormag.
Ik ben het nog niet vaak in deze reeks tegengekomen, maar ik denk dat dat een enorme kostenpost is waar relatief makkelijk wat aan kan worden gedaan d.m.v. goede voorlichting e.d.quote:Op woensdag 5 september 2012 16:38 schreef JAY-T het volgende:
Mijn reden is trouwens, net als zovelen, een verkeerde studiekeuze en daar na 2 jaar mee gekapt..
Je kan altijd de uitvalcijfers opzoeken... Misschien niet geheel accuraat, maar het geeft je wel een idee van het hoe en wat.quote:Op woensdag 5 september 2012 19:07 schreef DoorgestokenKaart het volgende:
[..]
Ik ben het nog niet vaak in deze reeks tegengekomen, maar ik denk dat dat een enorme kostenpost is waar relatief makkelijk wat aan kan worden gedaan d.m.v. goede voorlichting e.d.
Bestaan er cijfers over het vroegtijdig switchen van studie? Ik heb namelijk het idee dat tegen de 50% van alle studenten binnen twee jaar van studie verandert.
Niet met terugwerkende kracht? Die snap ik niet. Dus dat geld wat je nu voorschiet kan je niet lenen? En hoe kan het weer ongeveer gelijk lopen?quote:Op woensdag 5 september 2012 10:51 schreef lynda het volgende:
[..]
nee geen terugwerkende kracht! ik móet zelf maar uitzoeken hoe ik de drie voorgaande termijnen betaal. uiteindelijk zal de betaling wel weer ongeveer gelijk lopen maar moet nu eerst een tijd voorschieten
owja, ik heb ruim een uur aan de telefoon gehangen dus als het even kan zou ik het niet mobiel doen.
Dat wist mevrouw Duo mij gister ook niet uit te leggenquote:Op woensdag 5 september 2012 21:54 schreef Nailpolish het volgende:
[..]
Niet met terugwerkende kracht? Die snap ik niet. Dus dat geld wat je nu voorschiet kan je niet lenen? En hoe kan het weer ongeveer gelijk lopen?
Dat is sowieso mijn collegegeld dit jaar, zonder boete.. studies in het VK zijn er ook niet goedkoper op geworden. Wel erg fijn dat ik m'n BA precies op tijd had, anders had ik een jaar moeten gaan werken voordat ik m'n MSc kon betalen. Of ik had terug moeten komen naar NL. Niet dat het nu zo makkelijk te financieren is, maargoed, we komen er wel; voor wat hoort wat! Later als ik hoogleraar ben verdien ik het wel terug. Ofzo.quote:
Het zou toch nergens op slaan als alleen studenten nu net pech hebben en 1 jaar moeten dokken...en daarna niemand meerquote:Op donderdag 6 september 2012 10:37 schreef DannyDeko het volgende:
Weet niet of dit hier al was gepost:
http://nos.nl/op3/artikel(...)geregeld-worden.html
Ben ik het mee eens. Maar als dat zo is schijf ik me voor (welke datum moest dat ookal weer?) ... uit en ga ik wel nog een jaartje werken ouzo.quote:Op donderdag 6 september 2012 11:13 schreef SuperFokker het volgende:
[..]
Het zou toch nergens op slaan als alleen studenten nu net pech hebben en 1 jaar moeten dokken...en daarna niemand meer
Dat is gewoon willekeur.
1 Oktober? Denk ik..?quote:Op donderdag 6 september 2012 11:28 schreef DannyDeko het volgende:
[..]
Ben ik het mee eens. Maar als dat zo is schijf ik me voor (welke datum moest dat ookal weer?) ... uit en ga ik wel nog een jaartje werken ouzo.
En: waarom gaat de boete voor de al studerende studenten in en niet voor de aankomende studenten? Dit is in mijn ogen namelijk de regels van het spel veranderen tijdens het spel en hier is voor deze eerste groep studenten niet op geanticipeerd.quote:Op donderdag 6 september 2012 14:11 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Waarom heeft u er niet voor gekozen om gehandicapten een onbeperkte/langere uitloop te geven? Gaat het om het geld of om rechtvaardigheid en het aansporen van luie studenten?
Bizar!quote:Op donderdag 6 september 2012 10:37 schreef DannyDeko het volgende:
Weet niet of dit hier al was gepost:
http://nos.nl/op3/artikel(...)geregeld-worden.html
Verkiezingsretoriekquote:Op donderdag 6 september 2012 15:34 schreef Nailpolish het volgende:
[..]
Bizar!
Las vandaag ook in de krant dat (ik weet niet meer welke politicus) wil dat het verhoogd collegegeld bij een tweede studie weer afgeschaft moet worden en dat er geld voor gereserveerd moet worden om dat te regelen. Prima allemaal hoor, maar 1) daar kan wel geld voor geregeld worden en 2) ik heb mijn studiekeuze/routes etc afgestemd op dit soort nieuwe wetten en nou wordt volgend jaar misschien alles weer anders...
ik vind het allemaal prima, maar waar ik mij enorm aan erger is het gebrek aan niveau bij veel studenten. kijk eens naar de beheersing van de Nederlandse taal. dat is echt om te huilen. hoe kunnen die mensen worden toegelaten? als iedere ziel in financieel opzicht moet kunnen studeren, prima, maar wees dan wel streng op basis van niveau. anders heeft het hoger onderwijs toch per definitie niet meer de waarde van hoger? dan is het gewoon middelmatig.quote:Op donderdag 6 september 2012 18:11 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Het zou voor de toekomst van Nederland prachtig zijn als zowel die Halbeheffing als het instellingstarief voor Nederlanders zouden worden ingeruild voor het leenstelsel. In ieder geval kan iedereen dan alles studeren wat hij wil, desnoods in combinatie met een baan. Wat maakt het uit dat je dan 8 jaar een tweede opleiding doet, als het uiteindelijk maar een mooi (extra) diploma oplevert en je daarmee voor jou leukere banen kan krijgen.
Het grootste probleem ligt niet bij de leraren maar bij de jongeren zelf als je het mij vraagt. Vandaag ook weer op FOK! iemand die doodleuk postte dat het hem geen flikker kon schelen hoe hij dingen opschreef, zolang we maar begrepen wat hij bedoelde. Deze houding zie je helaas steeds vaker voorkomen: autocorrect maakt mensen ook nog eens lui terwijl het besef dat zo'n autocorrect niet perfect is ook nog ontbreekt. Zonde.quote:Op donderdag 6 september 2012 19:29 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Stuur jij dit bericht met je telefoon?
Ik ben het met je eens.
Erger nog, ook een deel van de intelligente jongens en meisjes beheerst de Nederlandse taal zwak. Ik kan dan enkel de conclusie trekken dat de leraren Nederlands enorm hebben gefaald. Misschien moeten ze eens kritisch hun prioriteiten bekijken: eerst de spelling en de grammatica, daarna zaken als stijl en pas dan expressie, mondeling en andere randzaken.
Wat een belaggeleik kint! We weeten alluhmeul dat de bootschap undergeschikt is aan de [vOrm]. Altijt!!quote:Op donderdag 6 september 2012 19:32 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Vandaag ook weer op FOK! iemand die doodleuk postte dat het hem geen flikker kon schelen hoe hij dingen opschreef, zolang we maar begrepen wat hij bedoelde.
Om een beetje geld te besparen, zou je kunnen zeggen dat alleen mensen met en hoog gemiddelde voor hun eerste studie een tweede studie kunnen doen zonder instellingstarief.quote:Op donderdag 6 september 2012 18:11 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Het zou voor de toekomst van Nederland prachtig zijn als zowel die Halbeheffing als het instellingstarief voor Nederlanders zouden worden ingeruild voor het leenstelsel. In ieder geval kan iedereen dan alles studeren wat hij wil, desnoods in combinatie met een baan. Wat maakt het uit dat je dan 8 jaar een tweede opleiding doet, als het uiteindelijk maar een mooi (extra) diploma oplevert en je daarmee voor jou leukere banen kan krijgen.
Damn You Autocorrect is wel hilarisch af en toe...quote:Op donderdag 6 september 2012 19:32 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Het grootste probleem ligt niet bij de leraren maar bij de jongeren zelf als je het mij vraagt. Vandaag ook weer op FOK! iemand die doodleuk postte dat het hem geen flikker kon schelen hoe hij dingen opschreef, zolang we maar begrepen wat hij bedoelde. Deze houding zie je helaas steeds vaker voorkomen: autocorrect maakt mensen ook nog eens lui terwijl het besef dat zo'n autocorrect niet perfect is ook nog ontbreekt. Zonde.
De zesjescultuur is een direct effect van de resultaatgerichtheid van het onderwijs. Het streven naar een zes is het streven naar de hoogst mogelijke 'efficiency'.quote:Op donderdag 6 september 2012 21:54 schreef Xaryna het volgende:
[..]
Hopelijk krijgen we dan iets minder een 6-jes cultuur en iets meer mensen die zich inzetten voor hun studie, zonder dat een verkeerde studiekeus het einde van de wereld is.
Yup, helemaal waar. En boos worden of onverschillig doen als er wat van gezegd wordt.. Je geschreven tekst is in veel gevallen inderdaad je visitekaartje. Ik ben en werk ook niet foutloos, maar heb altijd wel graag dat mensen mij wijzen op een verkeerd gebruikt 'idiom' in het Engels bijvoorbeeld, of als ik gewoonweg een hele domme spel- of tikfout gemaakt heb.quote:Op donderdag 6 september 2012 22:17 schreef Omentuva het volgende:
[..]
Damn You Autocorrect is wel hilarisch af en toe...
Wat veel mensen niet erkennen en/of vergeten is dat geschreven taal vaak het eerste is dat een werkgever / stagebegeleider van je ziet, en gezien de samenleving is het toch wel handig dat je dat goed doet. Het geeft toch aan wie of wat je bent, en onverzorgd zijn in het opzetten van een formele brief doet het niet goed doorgaans...
Dat je de details soms niet goed hebt, soit, dat kan gebeuren, en de meeste mensen die juist zwak zijn in spelling en/of grammatica weten dat van zichzelf en vragen om hulp. Het probleem is juist de groep die het wel zou moeten kunnen, maar het niet doet, en doordat ze het niet doen zakken ze af naar die eerdere groep, en dat is zonde.
Als de Langstudeerboete wordt afgeschaft, waar moet dan op bezuinigd worden?quote:Op donderdag 6 september 2012 22:22 schreef Omentuva het volgende:
Om even terug on-topic te gaan: Ik vind het echt zo treurig dat ik bijna moet lachen m.b.t. hoe de partijen hier mee om zijn gegaan. Er is een meerderheid tegen dit hele verhaal, en dan kunnen ze het niet eens worden over HOE de boel moet worden afgeschaft... 't lijkt wel een of andere geperverteerde vorm van "het is makkelijker vergiffenis dan toestemming te vragen" door Zijlstra, alleen is het hier dat het makkelijker is om een wet er doorheen te rammen dan om te luisteren naar de bezwaren.
Schaf een paar nutteloze subsidies af en je bent er al.quote:Op donderdag 6 september 2012 23:44 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Als de Langstudeerboete wordt afgeschaft, waar moet dan op bezuinigd worden?![]()
![]()
Welke?quote:Op donderdag 6 september 2012 23:48 schreef Devz het volgende:
[..]
Schaf een paar nutteloze subsidies af en je bent er al.
Bij de leraren in het onderwijs, natuurlijk. Die verdienen veel te veel en hebben de laatste jaren alleen maar betere arbeidsvoorwaarden en een hoop meer salaris gekregen. De bestuurders verdienen wel een bonus om met die... mensen om te gaan - dat wens je niemand toe. [/satire]quote:Op donderdag 6 september 2012 23:44 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Als de Langstudeerboete wordt afgeschaft, waar moet dan op bezuinigd worden?![]()
![]()
Zo makkelijk kom je er niet van af. Je moet de bezuiniging in 1 week ff regelen. Dit zei je namelijk eerder.quote:Op vrijdag 7 september 2012 00:11 schreef Omentuva het volgende:
[..]
Dat is inderdaad de vraag, en eentje waarvoor nog wat extra moet worden gekeken. Als ik het me goed herinner was het zo dat er ook nog een korting op de universiteiten zat voor iets van 200-250 miljoen (zelfde pakket als de boete), dus rekenen we die erbij of niet? Het totaalpakket was ~400 miljoen maar de boete zelf is veel minder, dus. Zal wel een geval 'beetje hier, beetje daar' worden, waarschijnlijk binnen het onderwijs zelf - minder geld naar scholen bijvoorbeeld.
Die kortingen van de uni's zijn al ergens voor besteed, dus dat gaat niet. Dus nogmaals: zeg jij even in 1 week waar je die bezuinigingen vandaan haalt als de Langstudeerboete niet doorgaat.quote:Op donderdag 6 september 2012 22:22 schreef Omentuva het volgende:
Om even terug on-topic te gaan: Ik vind het echt zo treurig dat ik bijna moet lachen m.b.t. hoe de partijen hier mee om zijn gegaan. Er is een meerderheid tegen dit hele verhaal, en dan kunnen ze het niet eens worden over HOE de boel moet worden afgeschaft...
Zal ik dan maar op de 14e (of 13e) antwoord geven? Je formuleert het wel zo.quote:Op vrijdag 7 september 2012 00:27 schreef RobertoCarlos het volgende:
Die kortingen van de uni's zijn al ergens voor besteed, dus dat gaat niet. Dus nogmaals: zeg jij even in 1 week waar je die bezuinigingen vandaan haalt als de Langstudeerboete niet doorgaat.
Stel hier je vragen aan Halbe Zijlstra van de VVD 
uff.. doei spaarrekeningquote:Een sociaal leenstelsel moet eerst wettelijk geregeld worden en dat duurt twee jaar. Studenten die aan een studie beginnen per september 2014 zullen dan met een sociaal leenstelsel te maken krijgen en niet meer met de langstudeermaatregel. Studenten die voor 1 september 2014 met een studie zijn begonnen blijven onder de langstudeermaatrgel vallen en krijgen niet te maken met een sociaal leenstelsel. Als een student geneeskunde bijvoorbeeld op 1 september 2013 begint met de studie, dan heeft hij 3 jaar bachelor en 1 jaar uitloop, daarna 3 jaar master en 1 jaar uitloop en valt hij in het negende jaar (2022) onder het verhoogde collegegeld vanwege de langstudeermaatregel.
Ja hè?quote:
Ik ben het niet helemaal met je eens.quote:Op donderdag 6 september 2012 19:32 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Het grootste probleem ligt niet bij de leraren maar bij de jongeren zelf als je het mij vraagt. Vandaag ook weer op FOK! iemand die doodleuk postte dat het hem geen flikker kon schelen hoe hij dingen opschreef, zolang we maar begrepen wat hij bedoelde. Deze houding zie je helaas steeds vaker voorkomen: autocorrect maakt mensen ook nog eens lui terwijl het besef dat zo'n autocorrect niet perfect is ook nog ontbreekt. Zonde.
Ik vind het jammer dat hij de resterende vragen niet beantwoordt. Dat kan hij nu niet doen maar hij zou het wel in wat vrije uurtjes kunnen doen een dezer dagen.quote:Op vrijdag 7 september 2012 11:06 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Ja hè?en het gaat ook echt zó goed!
mooie kritische vragen en niet al te veel gezeik (maar dat is gewoon allemaal netjes weggehaald).
FOK!
HRA voor hypotheken boven 3 ton of zo iets. D'uh.quote:Op donderdag 6 september 2012 23:44 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Als de Langstudeerboete wordt afgeschaft, waar moet dan op bezuinigd worden?![]()
![]()
Je moet het toch voor de eerste van de maand aanvragen voor welke maand je het als eerste wilt ontvangen?quote:Op vrijdag 7 september 2012 17:45 schreef BradleyQ het volgende:
Ik las hier ergens dat het 4 tot 6 weken duurt totdat je collegegeldkrediet-aanvraag is verwerkt,![]()
klopt dit en zo ja is er een manier om die bureaucraten tot extra snelheid aan te sporen?
klopt! en manier.. nope.. lief vragen als je ze spreekt misschienquote:Op vrijdag 7 september 2012 17:45 schreef BradleyQ het volgende:
Ik las hier ergens dat het 4 tot 6 weken duurt totdat je collegegeldkrediet-aanvraag is verwerkt,![]()
klopt dit en zo ja is er een manier om die bureaucraten tot extra snelheid aan te sporen?
Zie de posts van Re in de topics: vragen die niet beantwoord zijn worden gemaild en in de loop van de week nog beantwoord.quote:Op vrijdag 7 september 2012 11:33 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik vind het jammer dat hij de resterende vragen niet beantwoordt. Dat kan hij nu niet doen maar hij zou het wel in wat vrije uurtjes kunnen doen een dezer dagen.
Ik heb het op de 31e aangevraagdquote:Op vrijdag 7 september 2012 18:16 schreef Mss het volgende:
[..]
Je moet het toch voor de eerste van de maand aanvragen voor welke maand je het als eerste wilt ontvangen?
Krijg je hem overigens in één keer? Of krijg je hem in termijnen?
Je OV is dan inderdaad niet meer geldig, deze mag je nu nog maar 5 jaar gebruiken.quote:Op vrijdag 7 september 2012 18:23 schreef xminator het volgende:
Hoe zit het eigenlijk met de ov-studentenkaart? Heb nu binnen 4 jaar, dus nominaal, een hbo opleiding behaald. Nu ben ik bezig met een 1 jarig master, maar stel ik heb daarboven nog een half jaar uitloop. Is dan mijn ov na 1 jaar niet meer geldig? Dan heb ik nog geen langstudeerboete maar mag ik wel enorm veel geld extra gaan betalen voor gebruik van OV (verkapte boete dan).
Maar ik zag wel ergens staan dat je nog een jaar extra krijgt als je een master gaat volgen? Ik doe nu een premaster (met OV) en heb dan vijf jaar vrij reizen. Die premaster wordt echter officieel gezien als extra Bachelor jaar (als ik het verneuk zit ik dus ook met een langstudeerboete).quote:Op zaterdag 8 september 2012 16:31 schreef Mrjolyn_ het volgende:
[..]
Je OV is dan inderdaad niet meer geldig, deze mag je nu nog maar 5 jaar gebruiken.
Nope, OV krijg je alleen nog nominaal (als je prestatiebeurs ontvangt) + 1 jaar (leenfase)quote:Op zaterdag 8 september 2012 18:38 schreef Jivis het volgende:
[..]
Maar ik zag wel ergens staan dat je nog een jaar extra krijgt als je een master gaat volgen? Ik doe nu een premaster (met OV) en heb dan vijf jaar vrij reizen. Die premaster wordt echter officieel gezien als extra Bachelor jaar (als ik het verneuk zit ik dus ook met een langstudeerboete).
Mocht ik dus gewoon mijn premaster halen en me inschrijven voor mijn eenjarige master, dan heb ik toch nog een jaar recht op OV?
Godverdommequote:Op zaterdag 8 september 2012 18:51 schreef cikolata het volgende:
[..]
Nope, OV krijg je alleen nog nominaal + 1 jaar
Nop,quote:Op zaterdag 8 september 2012 18:38 schreef Jivis het volgende:
[..]
Maar ik zag wel ergens staan dat je nog een jaar extra krijgt als je een master gaat volgen? Ik doe nu een premaster (met OV) en heb dan vijf jaar vrij reizen. Die premaster wordt echter officieel gezien als extra Bachelor jaar (als ik het verneuk zit ik dus ook met een langstudeerboete).
Mocht ik dus gewoon mijn premaster halen en me inschrijven voor mijn eenjarige master, dan heb ik toch nog een jaar recht op OV?
Weet je het zeker? Want ik las net juist ergens anders nominaal + 1 jaar. Dus hbo 4 jaar(nominaal)+1 jaar master (nominaal) + 1 jaar.quote:Op zaterdag 8 september 2012 18:51 schreef cikolata het volgende:
[..]
Nope, OV krijg je alleen nog nominaal (als je prestatiebeurs ontvangt) + 1 jaar (leenfase)
Het is weer lekker duidelijk allemaal, maar vanaf 2013 is het echt prestatiebeurs + 1 jaar leenfase: http://www.ib-groep.nl/SR(...)xi=4,Case=obj(19901)quote:Op zaterdag 8 september 2012 23:36 schreef xminator het volgende:
[..]
Weet je het zeker? Want ik las net juist ergens anders nominaal + 1 jaar. Dus hbo 4 jaar(nominaal)+1 jaar master (nominaal) + 1 jaar.
Bedankt, op die andere site staat het dus verkeerd..quote:Op zondag 9 september 2012 00:13 schreef cikolata het volgende:
[..]
Het is weer lekker duidelijk allemaal, maar vanaf 2013 is het echt prestatiebeurs + 1 jaar leenfase: http://www.ib-groep.nl/SR(...)xi=4,Case=obj(19901)
Het hangt er echter ook van af welke bachelor je hebt gedaan en welke master je gaat doen: http://www.ib-groep.nl/SR(...)xi=4,Case=obj(25152)
Als je bv. een hbo bachelor hebt gedaan krijg je wel prestatiebeurs (en OV) voor een hbo master, maar niet voor een 1-jarige WO master. Hier staat trouwens ook dat je op het WO alleen voor de bachelor prestatiebeurs krijgt, wat dan weer niet klopt... En "De wo-master is onderdeel van een 4-jarige wo-master" slaat ook nergens op
Hoeveel moet je dan betalen voor die master?quote:Op zondag 9 september 2012 01:22 schreef Jivis het volgende:
Gaat inderdaad weer helemaal nergens over. Mijn HBO netjes in vier jaar afgerond, ziet er naar uit dat mijn premaster ook eind dit jaar klaar is en mijn beloning is dus dat ik in mijn eenjarige master goud geld kwijt ben aan OV kosten. Lekker!
Master gewoon het normale collegegeld, maar het gaat me om de kosten van het OV. Als ik veel colleges heb en dagelijks moet reizen ben ik fucked.quote:Op zondag 9 september 2012 07:51 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Hoeveel moet je dan betalen voor die master?
Gaat inderdaad dan helemaal nergens over.quote:Op zondag 9 september 2012 12:56 schreef Jivis het volgende:
[..]
Master gewoon het normale collegegeld,
Waarom moet je 15.000 euro voor een master betalen? Dacht dat je daarvoor gewoon het wettelijke collegegeld van pakweg ¤1.800 moest betalen?quote:Op zondag 9 september 2012 13:58 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Gaat inderdaad dan helemaal nergens over.Mijn eerste studie netjes in vier jaar afgerond, wil doorstuderen en mijn beloning is dus dat ik in mijn eenjarige master 15.000 euro kwijt ben aan collegegeld. Lekker!
![]()
binnen 10 jaar klaar is alle voorlopige studentov lening kwijtgescholdenquote:Op zondag 9 september 2012 13:48 schreef 123dudeguys het volgende:
ik studeer dit jaar pas af dus krijg helaas te maken met de langstudeerboete. Nu heb ik na 10 jaar dus eindelijk mijn bachelor, weet iemand hoe dat zit met kwijtschelding OV? Worden alle OV-kosten (8000+ euro) kwijtgescholden of alleen 3 jaar OV-kosten? Dit scheelt mij meer als de boete helaastelt een bachelor als diploma?
Huh, ik heb mijn HBO Bachelor en dus nog recht op een master. Betaal daarvoor dus het normale collegegeld. Hoezo is dat bij jou anders?quote:Op zondag 9 september 2012 14:59 schreef RobertoCarlos het volgende:
NeeAls je door wilt studeren naar een hoger niveau word je daarvoor in NL gewoon gestraft
![]()
Stelletje klootzakken
![]()
![]()
hij doelt op een extra master. Rechten is 3+1 jaar.quote:Op zondag 9 september 2012 16:21 schreef Jivis het volgende:
[..]
Huh, ik heb mijn HBO Bachelor en dus nog recht op een master. Betaal daarvoor dus het normale collegegeld. Hoezo is dat bij jou anders?
en trouwens, schakelprogramma is een 2de bachelor.quote:Op zondag 9 september 2012 16:21 schreef Jivis het volgende:
[..]
Huh, ik heb mijn HBO Bachelor en dus nog recht op een master. Betaal daarvoor dus het normale collegegeld. Hoezo is dat bij jou anders?
Mijn interpretatie is dat je, mits meerjarige master, ook langer recht hebt op stufi en OV. Dit wordt gestaafd doordat de prestatiebeurs die wordt kwijtgescholden voor een 3-jarige bachelor + 2-jarige master - wat mijn traject is - op WO niveau 5 jaar is en die voor een WO bachelor + 1-jarige master 4 jaar is. 5 jaar 'prestatiebeurs' plus 1 jaar uitloop = 6 jaar.quote:Het recht op het studentenreisproduct wordt voor studenten met twee jaar ingekort. Het maximale recht wordt daarmee teruggebracht van ‘prestatiebeurs plus drie jaar’ naar ‘prestatiebeurs plus één jaar’. Voorbeeld: voor een wo-bachelor en master samen (meestal vier jaar) bestaat straks vijf jaar in plaats van zeven jaar recht op een studentenreisproduct.
DUO bron
Kan iemand hier licht op werpen?quote:Op zondag 9 september 2012 00:13 schreef cikolata het volgende:
http://www.ib-groep.nl/SR(...)xi=4,Case=obj(25152)
Mijn punt is dat je zat te klagen over een OV-kaartje terwijl jij met een HBO bachelor+master (wat zo beschreef je het) gewoon gesponsord verder mag leren aan een uni, terwijl die mogelijkheid om verder te studeren in feite onmogelijk is gemaakt voor studenten (in het algemeen, niet ikke dus) aan een uni (aangezien die voor een 2e studie erna dus duizenden euri collegegeld betalen.)quote:Op zondag 9 september 2012 16:21 schreef Jivis het volgende:
[..]
Huh, ik heb mijn HBO Bachelor en dus nog recht op een master. Betaal daarvoor dus het normale collegegeld. Hoezo is dat bij jou anders?
Waarom betaalt ie dan niet het instellingstarief?quote:Op zondag 9 september 2012 16:36 schreef Yreal het volgende:
[..]
en trouwens, schakelprogramma is een 2de bachelor.
Ja okee, maar had dan tenminste een soort regeling getroffen dat je je OV tegen een redelijk tarief kunt lenen. Stufi lenen om zo'n NS trajectkaart aan te schaffen is stukken duurder en omslachtiger.quote:Op zondag 9 september 2012 19:04 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Oftewel: niet zo zeiken over je OV-kosten, wees blij dat je over kunt stappen naar een uni. En anders moet je maar gewoon daar gaan wonen...
Er is met de meeste universiteiten afgesproken dat studenten in een schakelprogramma gewoon het normale collegegeld betalen.quote:Op zondag 9 september 2012 19:04 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Waarom betaalt ie dan niet het instellingstarief?
Wat bedoel je? Mensen kunnen toch gewoon bachelor+master doen? Ja dat ze niet 2 bachelors kunnen doen lijkt mij vanzelf sprekend.quote:Op zondag 9 september 2012 19:04 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Mijn punt is dat je zat te klagen over een OV-kaartje terwijl jij met een HBO bachelor+master (wat zo beschreef je het) gewoon gesponsord verder mag leren aan een uni, terwijl die mogelijkheid om verder te studeren in feite onmogelijk is gemaakt voor studenten (in het algemeen, niet ikke dus) aan een uni (aangezien die voor een 2e studie erna dus duizenden euri collegegeld betalen.)
Oftewel: niet zo zeiken over je OV-kosten, wees blij dat je over kunt stappen naar een uni. En anders moet je maar gewoon daar gaan wonen...
Waarom niet? Zijn er niet heel veel die daar zin in hebben. En de enige opleidingen waar echt kosten moeten worden gemaakt doen het nou weer wel voor 1700 euro.quote:Op zondag 9 september 2012 19:23 schreef xminator het volgende:
[..]
Wat bedoel je? Mensen kunnen toch gewoon bachelor+master doen? Ja dat ze niet 2 bachelors kunnen doen lijkt mij vanzelf sprekend.
Zo gewoon is dat dus nietquote:Op zondag 9 september 2012 19:17 schreef Jivis het volgende:
[..]
Er is met de meeste universiteiten afgesproken dat studenten in een schakelprogramma gewoon het normale collegegeld betalen.
Dat is niet vanzelfsprekend als je kijkt naar de mogelijkheden die hbo-ers en mbo-ers krijgen om verder te studerenquote:Op zondag 9 september 2012 19:23 schreef xminator het volgende:
[..]
Wat bedoel je? Mensen kunnen toch gewoon bachelor+master doen? Ja dat ze niet 2 bachelors kunnen doen lijkt mij vanzelf sprekend.
Daar is niets vanzelfsprekend aan. Het is buitengewoon dom en kortzichtig om zo te bezuinigen op onderwijs. Dat is een bezuiniging op de korte termijn die op de lange termijn meer geld kost.quote:Op zondag 9 september 2012 19:23 schreef xminator het volgende:
[..]
Wat bedoel je? Mensen kunnen toch gewoon bachelor+master doen? Ja dat ze niet 2 bachelors kunnen doen lijkt mij vanzelf sprekend.
Met een HBO bachelor heb je nog recht op een betaalbare master hoor? Premaster is wel een ander verhaal inderdaad.quote:Op maandag 10 september 2012 11:10 schreef HeavyWeaponsGuy het volgende:
Dat is dan lekker. Ik studeer netjes en werk hard. Dan heb ik volgend jaar in 4 jaar mijn HBO afgerond (academisch jaar 2013-2014).
Investeren in mijzelf en de WO-bachelor gaan doen is al onmogelijk, dat is namelijk onbetaalbaar.
Hetzelfde voor de pre-master, onbetaalbaar. (Vanwege het feit dat het een tweede bachelor is).
In de WO-master moet ik gaan lenen en ik ben bang dat van HBO-bachelor naar WO-master (nog) te moeilijk voor mij is. Dan zou ik dus met een schuld op de arbeidsmarkt komen. Of ik dan een baan krijg is nog maar de vraag, aangezien ik dan concurrentie heb van veel mensen (Rechten).
Ik wil niet met een HBO-diploma de markt op. Maar het lijkt erop dat ik niet veel keus heb.
a.s. Woensdag ga ik in ieder geval SP of PVDA stemmen.
Dan loop ik wel het risico dat ik het niet zou halen. De Hogere Juridische Opleiding sluit nou niet bepaald goed aan op de WO-master. Hoe moeilijk is een WO-master voor een HBO-bachelor?quote:Op maandag 10 september 2012 11:13 schreef Jivis het volgende:
[..]
Met een HBO bachelor heb je nog recht op een betaalbare master hoor?
Als je eerst een goed (en betaalbaar) schakelprogramma volgt moet het best te doen zijn, wil je er althans zelf een beetje moeite insteken.quote:Op maandag 10 september 2012 11:14 schreef HeavyWeaponsGuy het volgende:
[..]
Dan loop ik wel het risico dat ik het niet zou halen. De Hogere Juridische Opleiding sluit nou niet bepaald goed aan op de WO-master. Hoe moeilijk is een WO-master voor een HBO-bachelor?
Schakelprogramma van de HJO naar de UvM is ¤8500,-quote:Op maandag 10 september 2012 11:15 schreef Jivis het volgende:
[..]
Als je eerst een goed (en betaalbaar) schakelprogramma volgt het best te doen zijn, wil je er althans zelf een beetje moeite insteken.
Dan worden dat soort studies inderdaad alleen nog betaalbaar voor de rijkeluiskindjes en mensen die bereid zijn zich torenhoog in de schulden te stekenquote:Op maandag 10 september 2012 11:17 schreef HeavyWeaponsGuy het volgende:
[..]
Schakelprogramma van de HJO naar de UvM is ¤8500,-
Dat is ons verteld en het heeft er voor gezorgd dat een hoop mensen het uitstroom-profiel zijn gaan volgen, gewoonweg omdat ze dit niet kunnen betalen.
Precies. En dan maakt me heel erg boos. Het is gewoonweg niet eerlijk.quote:Op maandag 10 september 2012 11:18 schreef Jivis het volgende:
[..]
Dan worden dat soort studies inderdaad alleen nog betaalbaar voor de rijkeluiskindjes en mensen die bereid zijn zich torenhoog in de schulden te steken.
Midden in studieperiodes ineens ingrijpende regels invoeren, daar kan ik me inderdaad ook boos om maken. Dat is net als het OV-recht plotseling inkorten, terwijl ik net met een premaster begonnen was. Nu moet ik in mijn masterjaar opeens kapitalen aan reiskosten gaan betalen; als ik dat vantevoren geweten had was ik er misschien niet eens aan begonnen.quote:Op maandag 10 september 2012 11:20 schreef HeavyWeaponsGuy het volgende:
[..]
Precies. En dan maakt me heel erg boos. Het is gewoonweg niet eerlijk.
Maar ja, Rutte en consorten hebben hun studies al binnen, lekker 8 jaar over een 4 jarige opleiding doen, alsof het de normaalste zaak van de wereld is.
En het allerergste is ook nog eens, dat ons iets anders is verteld toen we de opleiding begonnen.
Dat er hoge kosten aan het schakel-traject verbonden waren is ons pas in het midden van ons tweede jaar verteld.
Ja tuurlijk, en ook de recessie verdwijnt als sneeuw voor de zon als je op deze of gene partij stemt. Nou vertel, welke partij heeft volgens jou een dermate principiele visie op onderwijs dat het na de formatie niet in de prullenbak verdwijnt als het pluche veiliggesteld is ?quote:Op zondag 9 september 2012 13:52 schreef Bram_van_Loon het volgende:Sta er woensdag even bij stil wanneer je bepaalt op welke partij je stemt, als je die keuze nog niet hebt gemaakt.
hbo'rs worden juist het hardst gepakt ! mbo'rs, die hebben alle voordelen..quote:Op zondag 9 september 2012 21:49 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Dat is niet vanzelfsprekend als je kijkt naar de mogelijkheden die hbo-ers en mbo-ers krijgen om verder te studeren
tweede jaar van je HBO? wat heeft het schakelprogramma er dan mee te maken? je doet toch een HBO-opleiding op dat moment? dat je daarna door wilt stromen is in eerste instantie je eigen keuze.quote:Op maandag 10 september 2012 11:20 schreef HeavyWeaponsGuy het volgende:
[..]
Precies. En dan maakt me heel erg boos. Het is gewoonweg niet eerlijk.
Maar ja, Rutte en consorten hebben hun studies al binnen, lekker 8 jaar over een 4 jarige opleiding doen, alsof het de normaalste zaak van de wereld is.
En het allerergste is ook nog eens, dat ons iets anders is verteld toen we de opleiding begonnen.
Dat er hoge kosten aan het schakel-traject verbonden waren is ons pas in het midden van ons tweede jaar verteld.
Het schakelprogramma van de HJO naar de UvM gaat pas in vanaf Jaar 3. De eerste 2 jaren zijn in principe voor iedereen gelijk.quote:Op maandag 10 september 2012 20:29 schreef Julius.Strandjutter het volgende:
[..]
tweede jaar van je HBO? wat heeft het schakelprogramma er dan mee te maken? je doet toch een HBO-opleiding op dat moment? dat je daarna door wilt stromen is in eerste instantie je eigen keuze.
Die recessie heeft er weinig mee te maken. Die boete levert jaarlijks nog niet eens een paar honderd miljoen Euro op, de totale bezuinigingen bedragen meer dan 10 miljard Euro.quote:Op maandag 10 september 2012 12:56 schreef Razz_Gul het volgende:
[..]
Ja tuurlijk, en ook de recessie verdwijnt als sneeuw voor de zon als je op deze of gene partij stemt.
Helaas lijk je bij geen enkele partij die garantie te hebben. Mijn punt was vooral dat niemand die vorig jaar of twee jaar geleden op het CDA of de VVD stemde recht heeft om te klagen over de gevolgen van deze keuze. Dat de CDA die boete wilde invoeren was oud nieuws, dat de VVD weinig over heeft voor goed publiek onderwijs en de hierbij behorende Studiefinanciering, een betaalbaar collegegeld enzovoorts is ook niet echt verrassend te noemen. Gevalletje van stil op de blaren zitten wanneer je je billen hebt verbrandt.quote:Nou vertel, welke partij heeft volgens jou een dermate principiele visie op onderwijs dat het na de formatie niet in de prullenbak verdwijnt als het pluche veiliggesteld is ?
Ik vind niet dat de HBO-leerlingen harder worden gepakt dan de WO-studenten. Ze kunnen immers al tijdens hun opleiding het schakelprogramma volgen en dat geeft hen nog vrijstelling voor de minor ook aangezien dat dan telt als minor. Een HBO-leerling die doorstroomt naar de universiteit heeft er als het goed is toch geen enkele moeite mee om het gewone programma aan het HBO binnen de nominale duur af te ronden, aan de universiteit is het voor veel studenten nog maar de vraag of dat ze er in slagen om dit voor elkaar te krijgen.quote:Op maandag 10 september 2012 12:58 schreef Yreal het volgende:
[..]
hbo'rs worden juist het hardst gepakt ! mbo'rs, die hebben alle voordelen..
Dat kan niet voor alle HBO studies. Voor mijn HBO studie moet ik voor mijn minor verplicht naar het buitenland dus dat geeft helaas niet echt de mogelijkheid om de premaster dan te doen.quote:Op dinsdag 11 september 2012 16:22 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik vind niet dat de HBO-leerlingen harder worden gepakt dan de WO-studenten. Ze kunnen immers al tijdens hun opleiding het schakelprogramma volgen en dat geeft hen nog vrijstelling voor de minor ook aangezien dat dan telt als minor. Een HBO-leerling die doorstroomt naar de universiteit heeft er als het goed is toch geen enkele moeite mee om het gewone programma aan het HBO binnen de nominale duur af te ronden, aan de universiteit is het voor veel studenten nog maar de vraag of dat ze er in slagen om dit voor elkaar te krijgen.
De WO-studenten moeten ook nog eens een kapitaal betalen als ze een tweede masteropleiding of bacheloropleiding willen volgen maar dat geldt ook voor de HBO-stapelaars.
De MBO-leerlingen worden inderdaad nog ontzien. Misschien omdat dat economisch gezien goed uitkomt?
Niet bij alle universiteiten gelukkig. Ik denk dat je aan mijn universiteit (een technische universiteit) het gewone tarief betaalt. Maar ja, daar heb je natuurlijk niets aan als je de master van rechten wil volgen.quote:Op dinsdag 11 september 2012 17:04 schreef Wolfietje het volgende:
Ja maar tegenwoordig kosten schakelprogramma's ook een klein fortuin. :'-(
Steeds meer schakelprogramma´s worden onbetaalbaar, niet meer tijdens de minor aangeboden of gewoon geheel geschrapt.quote:Op dinsdag 11 september 2012 16:57 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Dan nog kan je zonder problemen stapelen. Het schakelprogramma duurt meestal maar een half jaar (veel te kort!) en hooguit 1 jaar, je mag 1 jaar uitlopen.
Ik weet niet precies wat het scakelprogramma inhoudt, maar denk niet dat het te licht is. Als er een lage succesrate zou zijn van HBO-ers die een universitaire master gaan doen zouden ze het niet aanbieden. Vind ook zelf dat het hoeveelheid kennis tussen HBO en WO niet zo groot is. Het is gewoon een andere soort opleiding, aangezien het HBO meer gericht is aan praktijk en je carrière en WO meer gericht is aan her verrichten van onderzoek.quote:Op dinsdag 11 september 2012 19:54 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Het is lullig voor de mensen die dit bij de start van hun opleiding niet konden weten, ook ik vind dat geen fatsoenlijke manier van doen. Ik ben tegen de huidige schakelprogramma's (te licht), ik heb liever dat mensen vanuit 1-HBO overstappen naar de universiteit, het liefst in combinatie met wat VWO-certificaten. Als je er als universiteit echter voor kiest om studenten op die manier toe te laten dan moet je niet ineens die prijs zo sterk verhogen zonder hier een aantal jaren van tevoren voor te waarschuwen.
het kennisverschil is juist het verschil tussen hbo en wo !quote:Op dinsdag 11 september 2012 21:17 schreef Wolfietje het volgende:
[..]
Ik weet niet precies wat het scakelprogramma inhoudt, maar denk niet dat het te licht is. Als er een lage succesrate zou zijn van HBO-ers die een universitaire master gaan doen zouden ze het niet aanbieden. Vind ook zelf dat het hoeveelheid kennis tussen HBO en WO niet zo groot is. Het is gewoon een andere soort opleiding, aangezien het HBO meer gericht is aan praktijk en je carrière en WO meer gericht is aan her verrichten van onderzoek.
Ik denk dus met een half jaar scakelprogramma dat een HBO-er best klaar voor de Uni is.
Trouwens mijn ervaring van de universiteit is economie & bedrijfskunde en mijn ervaring van de HBO is International Financial Management. Dus het zou best kunnen dat het kennisverschil voor andere studies groter zijn dan de gene waarmee ik het vergelijk.
Dat kan volgens mij niet, dan bedoel ik nu weer stoppen en geen collegegeld betalen. Zonder geldige reden je afmelden voor het studiejaar geeft je niet het recht op restitutie van je collegegeld.quote:Op dinsdag 11 september 2012 19:05 schreef The_Groove het volgende:
Ook ik moet aan de boete omdat ik aan m'n 6e jaar begin.
Ik moet alleen nog 2 papers voor 2 minors schrijven, m'n SLB van het 4e jaar en dus m'n scriptie.
Er spelen momenteel wat persoonlijke dingen en daarboven op komt dus nog de boete.
Ik heb me gewoon ingeschreven maar ik zit er nu sterk aan te denken een jaar wat anders (werken/reizen) te gaan doen. Dit dus wegens de eerder persoonlijke situatie en wegens het feit dat de boete er waarschijnlijk maar 1 jaar is. Is het mogelijk om zonder verlies van studiepunten/vakken etc. een jaar te stoppen?
Ik ga dit ook nog op m'n hogeschool vragen maar misschien wel goed om alvast te weten welke wegen ik moet bewandelen
Het niveau bestaat uit twee componenten: de diepte en de breedte. Het is die breedte die waarschijnlijk het probleem is aangezien schakelstudenten vaak vakken samen met WO-bachelorstudenten volgen. In een half jaar tijd kan je onmogelijk een achterstand inhalen die je in drie jaar tijd hebt opgebouwd. Het verschil in stof, zowel de omvang als het niveau is daarvoor te groot. Denk bij het niveau niet alleen om de geleerde theorie, het niveau van de oefenvragen en de examenvragen is minstens zo belangrijk.quote:Op dinsdag 11 september 2012 21:17 schreef Wolfietje het volgende:
[..]
Ik weet niet precies wat het scakelprogramma inhoudt, maar denk niet dat het te licht is.
Het slagingspercentage (laten we maar geen Engels gebruiken als het onnodig is) is vaak lager maar het is inderdaad hoog genoeg. Dat zegt echter niet zoveel. Dankzij het schakelprogramma is er een goede selectie hetgeen het slagingspercentage sterk verhoogt, dit is dan ook de voornaamste functie van het schakelprogramma in de praktijk: niet het overbruggen van het gat maar het selecteren van de studenten die een reële kans hebben om te slagen.quote:Als er een lage succesrate zou zijn van HBO-ers die een universitaire master gaan doen zouden ze het niet aanbieden.
Afgaande op wat ik hoor (veel studenten aan mijn faculteit doen op de een of andere manier ervaring op met of op het HBO) is voor mijn opleiding het niveauverschil best wel groot. Voor accountancy wat een beetje in hetzelfde hoekje ligt schijnt het niveauverschil niet zo groot te zijn, afgaande op wat ik heb gehoord van stapelaars en afgaande op het grote aantal mensen wat start op het MBO en een WO-accountancy opleiding voltooit. Misschien heeft dat te maken met een verschillend karakter van diverse opleidingen? Blokken en oefenen vs. abstractieniveau?quote:Op dinsdag 11 september 2012 21:17 schreef Wolfietje het volgende:
Trouwens mijn ervaring van de universiteit is economie & bedrijfskunde en mijn ervaring van de HBO is International Financial Management. Dus het zou best kunnen dat het kennisverschil voor andere studies groter zijn dan de gene waarmee ik het vergelijk.
Ik meen ook zoiets te hebben gelezen op Studielink. Of dat ze juridisch gezien nu wel of niet gelijk hebben, het zou ze sieren om met een evenredige wegingsfactor een deel terug te storten. Is dat niet een belangrijk kenmerk van beschaving? Iets goeds doen, niet omdat het moet maar omdat het zo hoort.quote:Op dinsdag 11 september 2012 21:46 schreef Dos37 het volgende:
[..]
Dat kan volgens mij niet, dan bedoel ik nu weer stoppen en geen collegegeld betalen. Zonder geldige reden je afmelden voor het studiejaar geeft je niet het recht op restitutie van je collegegeld.
quote:Op dinsdag 11 september 2012 21:46 schreef Dos37 het volgende:
[..]
Dat kan volgens mij niet, dan bedoel ik nu weer stoppen en geen collegegeld betalen. Zonder geldige reden je afmelden voor het studiejaar geeft je niet het recht op restitutie van je collegegeld.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Thanks.
Als ik een medische verklaring kan overleggen, zou dat dan wel grond voor een regeling kunnen zijn denk je?So confused when you're lost in the groove
Al ingeschreven voor feb 2011?quote:Op woensdag 12 september 2012 11:38 schreef DonJames het volgende:
Ik ben blijIk ben langstudeerder én deeltijdstudent, en had dit jaar een langstudeerboete opgelegd gekregen. Ik heb daartegen bezwaar gemaakt onder verwijzing van de uitspraak van Rechtbank 's-Gravenhage, 11-07-2012, LJN: BX0977. Met succes!
Allemaal. Ze willen er allemaal vanaf.quote:Op woensdag 12 september 2012 12:58 schreef DeGemaskerdeMuchacho het volgende:
Daar ik te lui ben om verkiezingsprogramma's uit te pluizen en er in dit topic wrs FOK'ers zijn die het allemaal allang een keer uitgezocht hebben: Bij welke partij moet mijn stem terecht komen als ik volgend jaar geen langstudeerboete wil
Wat betekent dat inschrijven voor februari 2011?quote:
Mooi, thanksquote:Op woensdag 12 september 2012 12:59 schreef Morpheus2002 het volgende:
[..]
Allemaal. Ze willen er allemaal vanaf.
Dat je je voor die tijd al als (deeltijd)student hebt ingeschreven.quote:Op woensdag 12 september 2012 13:00 schreef Morpheus2002 het volgende:
[..]
Wat betekent dat inschrijven voor februari 2011?
Het probleem met die langstudeerboete is dat je hem per direct moet betalen en het een zware, extra kostenpost is waar je niks voor terugkrijgt. Met het leenstelsel investeer je in je studie.quote:Op woensdag 12 september 2012 13:18 schreef Luxuria het volgende:
Eigenlijk kun je toch beter de langstudeerboete hebben dan het sociaal leenstelsel?
Voor als je hem nu moet betalen inderdaad wel ja (net als ik), maar als je aan de opleiding begint met de wetenschap dat je als je er meer dan een jaar langer over doet die boete moet betalen, lijkt me dat toch beter dan dat je de hele studie terug moet betalen.quote:Op woensdag 12 september 2012 13:33 schreef Jivis het volgende:
[..]
Het probleem met die langstudeerboete is dat je hem per direct moet betalen en het een zware, extra kostenpost is waar je niks voor terugkrijgt. Met het leenstelsel investeer je in je studie.
Natuurlijk zou het mooi zijn als de overheid gratis geld blijft uitkeren aan studenten, maar dan steekt Nederland zich nog verder in de schulden. Ik vind het de beste oplossing in deze tijd van bezuinigingen.quote:Op woensdag 12 september 2012 13:48 schreef Luxuria het volgende:
[..]
Voor als je hem nu moet betalen inderdaad wel ja (net als ik), maar als je aan de opleiding begint met de wetenschap dat je als je er meer dan een jaar langer over doet die boete moet betalen, lijkt me dat toch beter dan dat je de hele studie terug moet betalen.
Daar heb je ook gelijk in. En er hoort een goede aflossingsregeling bij, dat scheelt ook.quote:Op woensdag 12 september 2012 14:00 schreef Jivis het volgende:
[..]
Natuurlijk zou het mooi zijn als de overheid gratis geld blijft uitkeren aan studenten, maar dan steekt Nederland zich nog verder in de schulden. Ik vind het de beste oplossing in deze tijd van bezuinigingen.
Ik ben aan mijn deeltijd studie begonnen in het studiejaar 2007 / 2008. Geld dat voor mij dan ook?quote:Op woensdag 12 september 2012 13:07 schreef DonJames het volgende:
[..]
Dat je je voor die tijd al als (deeltijd)student hebt ingeschreven.
Dat zou goed kunnen. Je bent nu dus 6e jaars. Als jouw Universiteit zegt dat het reguliere deeltijdprogramma 2x zo lang duurt als het voltijdprogramma (2x3 jaar bachelor en 2x1 jaar master), en je bent nu zo'n beetje aan het einde van de Bachelor, dan lijkt het me dat de uitspraak ook op jou van toepassing is, ja.quote:Op woensdag 12 september 2012 15:59 schreef Morpheus2002 het volgende:
[..]
Ik ben aan mijn deeltijd studie begonnen in het studiejaar 2007 / 2008. Geld dat voor mij dan ook?
Dit klopt niet.quote:Op woensdag 12 september 2012 16:05 schreef DonJames het volgende:
[..]
Dat zou goed kunnen. Je bent nu dus 6e jaars. Als jouw Universiteit zegt dat het reguliere deeltijdprogramma 2x zo lang duurt als het voltijdprogramma (2x3 jaar bachelor en 2x1 jaar master), en je bent nu zo'n beetje aan het einde van de Bachelor, dan lijkt het me dat de uitspraak ook op jou van toepassing is, ja.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |