Zandvoort ligt precies onder de buienlijnquote:Op zaterdag 14 juli 2012 11:34 schreef Sideshowbobbie het volgende:
Wel grappig om te zien dat die twee buienlijnen precies langs Utrecht gaan. Hier al de hele ochtend droog
En dit zijn ze op het circuit aan het doen, i.v.m. de races die zijn uitgesteldquote:Op zaterdag 14 juli 2012 11:34 schreef DaMart het volgende:
[..]
Zandvoort ligt precies onder de buienlijn.
Op Twitter las ik zelfs al dat straten afgesloten zijn omdat ze veranderd zijn in grachten.
whaaaaquote:Op zaterdag 14 juli 2012 11:39 schreef mainedoll het volgende:
[..]
En dit zijn ze op het circuit aan het doen, i.v.m. de races die zijn uitgesteld
http://yfrog.com/eh7wjoz
inmiddels hoor ik ze weer racen nu
Dat is de neerslag voor 24uur toch? Klopt tot op heden nog niet veel van hier....ik zit in donkerblauw maar het is hier dreugequote:
SPOILER: LOL @ de captcha bij het uploaden van dit plaatjeOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Kaartje klopt ook niet, lees net dat het in het noorden ook nat is.quote:Op zaterdag 14 juli 2012 12:22 schreef INViCTuS het volgende:
[..]
Dat is de neerslag voor 24uur toch? Klopt tot op heden nog niet veel van hier....ik zit in donkerblauw maar het is hier dreuge
Lekker dan, ik heb volgende week vrijdag bouwvakbarbecue op het werk. Deze zomer is zowaar nog slechter dan die van vorig jaar, toen hadden we nog af en toe een droge dag. Ik gok dit jaar op een totale neerslaghoeveelheid van 3.000 mm, 1998 was een heerlijk jaar vergeleken met dit, zelfs nog een paar dagen op het strand gelegen toenquote:Op zaterdag 14 juli 2012 12:25 schreef nummer_zoveel het volgende:
De neerslagkansen voor woensdag zijn alweer toegenomen en de verwachte temperatuur verlaagd. Hele week en ook volgende week rond de 18 graden en minstens 70-80% kans op regen. Wat een rukweer.
Waarschijnlijk augustus ook zo en in september weer even een beetje nazomerweer.
Ik kan me herinneren dat in mijn jeugd het in juli-augustus vaak wel goed weer was, maar de laatste jaren lijkt de zomer de herfst om in september even nog wat nazomerweer te hebben.
Mijn gok om maar in september vakantie te nemen, pakt dus toch nog aardig uit, als dat uitkomtquote:Op zaterdag 14 juli 2012 12:25 schreef nummer_zoveel het volgende:
in september weer even een beetje nazomerweer.
Utrecht heeft opvallend weinig tegen gehad, deze week. Vergeleken met de rest van het land dan.quote:Op zaterdag 14 juli 2012 11:34 schreef Sideshowbobbie het volgende:
Wel grappig om te zien dat die twee buienlijnen precies langs Utrecht gaan. Hier al de hele ochtend droog
Mijn zomerkleren liggen nog gewoon op zolder zelfs, net als mijn zomerjas. Ben maar wat blij met mijn winterjasquote:Op zaterdag 14 juli 2012 14:28 schreef Wild_Overstekend het volgende:
15 graden! En dan woon je verdorie in het 'zonnige' zuiden.
Die harde wind draagt nog meer bij aan het herfstgevoel. Ik denk dat ik de zomerschoenen/zomerjurk maar weer gewoon opruim.
Die zie je ook vaak in het buitenland.quote:Op zaterdag 14 juli 2012 15:59 schreef Djeez het volgende:
Ik heb net wel een heel erg zeldzaam natuurverschijnsel gezien! Zag een wit/gele, lichtgevende bol. Kwam zelfs iets vanaf dat je warmte zou kunnen noemen. Heel apart...
Waar heb je het overquote:Op zaterdag 14 juli 2012 14:28 schreef Wild_Overstekend het volgende:
15 graden! En dan woon je verdorie in het 'zonnige' zuiden.
Die harde wind draagt nog meer bij aan het herfstgevoel. Ik denk dat ik de zomerschoenen/zomerjurk maar weer gewoon opruim.
Ik zat eerste week van augustus op Terschelling, prima weer!quote:Op zaterdag 14 juli 2012 16:04 schreef Gitank2 het volgende:
Ik had uit verveling een Zonchase gedaan ipv Stormchase per trein.
Hier scheen ze even voor de wolken, maar in Eindhoven ook eventjes.
Vervolgens nog even naar Roermond, waarbij ik bij en voorbij Weert een flinke blauwe plek in de grijze lucht zag.
In Roermond zonnig, maar daar was het ook van korte duur.
Op de terugweg kwam ik in de plensregen terecht en dat was ook wel even lekker om doorheen te wandelen.
Djeez heeft wel gelijk: 1998 had beter weer dan dit jaar, want toen kon je in februari op het terras zitten en was het zomerweer in mei en begin augustus.
Waar woon je? Want eind mei heeft het één week niet geregend in Nederland. En eind juni / begin juli hebben we ook enkele droge dagen gehad.quote:Op zaterdag 14 juli 2012 16:06 schreef Djeez het volgende:
[..]
Ik zat eerste week van augustus op Terschelling, prima weer!Nu is het al sinds begin mei geen dag droog geweest
En al die mensen afgelopen maand maar roepen "het is pas juni, er kunnen nog zoveel mooie dagen komen!".quote:Op zaterdag 14 juli 2012 15:49 schreef StateOfMind het volgende:
Na een kut voorjaar, nu een kutzomer. Voornamelijk grijs en nat, met af en toe wat mooie dagen. Bah, bah, bah
Gewoon zo doorgaanquote:Op zaterdag 14 juli 2012 16:55 schreef andreas612 het volgende:
dus wat moet er gebeuren om er de koudste zomer in 25 jaar van te maken?
In theorie kan zo'n patroon toch nog maanden intact blijven? Hoe zit het met de winter, verdwijnt het dan per definitie, of kan het ook jaren blijven bestaan?quote:Op zaterdag 14 juli 2012 15:11 schreef CWAV het volgende:
Tja, de straalstroom ligt verkeerd. Depressies kunnen vrij tot ons doordringen; zo'n patroon krijg je ook niet makkelijk doorbroken. Geen goed nieuws vooralsnog...
[ afbeelding ]
Jas? Ik loop in een t-shirt. Ik loop dan ook altijd stevig door, dus dan krijg je het wel warm.quote:Op zaterdag 14 juli 2012 15:42 schreef Djeez het volgende:
[..]
Mijn zomerkleren liggen nog gewoon op zolder zelfs, net als mijn zomerjas. Ben maar wat blij met mijn winterjas
Volgens mij hebben we dit al sinds december vorig jaar, met een paar onderbrekingen van hogedruk die de boel even blokkeerde (kou in februari, warm in oa eind maart).quote:Op zaterdag 14 juli 2012 17:45 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
In theorie kan zo'n patroon toch nog maanden intact blijven? Hoe zit het met de winter, verdwijnt het dan per definitie, of kan het ook jaren blijven bestaan?
Tja, voor je eigen beleving is de maximumtemperatuur nu eenmaal de temperatuur waarbij je leeft omdat deze zo goed als altijd overdag wordt gemeten. Tevens duidt een relatief hoge gemiddelde temperatuur en een lage gemiddelde maximum temperatuur erop dat het 's nachts weinig afkoelt wat weer op bewolking (= wisselvallig weer) duidt.quote:Op zaterdag 14 juli 2012 17:06 schreef CWAV het volgende:
Beetje raar hoor om de maximumtemperatuur te nemen om aan te duiden of iets de koudste zomer is. In de meteorologie neemt men daar gemiddelden voor, en vergeleken met het langjarig gemiddelde zitten we dan 'slechts' 0,5 graad onder het gemiddelde. Kijken we naar de langjarige gemiddelden op hetzelfde weerstation (De Bilt), dan zien we dat vorig jaar juli zelfs 'nog kouder' is geweest met een maandgemiddelde temperatuur van 15,9 graden.
Met de 17,4 graden als voorlopig maandgemiddelde kan ik niet anders concluderen dat het voorlopig geblaat op zolder is. Maar het kan altijd nog, al moet de temperatuur dan behoorlijk naar beneden gaan...
KNMI langjarige gemiddelden: http://knmi.nl/klimatolog(...)es/mndgeg_260_tg.txt
KNMI maandgemiddelden: http://knmi.nl/klimatolog(...)and_260_grafiek.html
Je zit inderdaad erg goed. Het patroon van westenwinden dat voornamelijk voorkomt boven Nederland heeft te maken met de 'natuurlijke' posities van drukgebieden (onder invloed van zon, etc. etc,.), waardoor passaatwinden ontstaan (Lees: http://nl.wikipedia.org/wiki/Passaat). Dit zijn voor ons westenwinden. (Edit: lijkt net alsof ik mezelf tegenspreek, maar door die oostpassaat staat hier een westenwind)quote:Op zaterdag 14 juli 2012 17:56 schreef Gitank2 het volgende:
[..]
Volgens mij hebben we dit al sinds december vorig jaar, met een paar onderbrekingen van hogedruk die de boel even blokkeerde (kou in februari, warm in oa eind maart).
Kan best lang zo blijven, maar uiteindelijk krijg je weer een periode waarin het anders wordt.
Kan ook weer allerlei oorzaken hebben denk ik.
Ik denk zelf, zonder al teveel kennis daarover dat een orkaan of serie orkanen die langs de USA trekken en bij Groenland voor anker gaan een verandering kan forceren, of een paar flinke stormen die in de herfst en winter over Nederland trekken.
Maar volgens mij ligt het nog complexer, heeft het te maken met een hoop andere dingen zoals het smeltende poolijs, La Nina (of el Nino) en nog wat zaken.
Iig zie je wel vaker een serie matige zomers in Nederland, waarna het weer beter wordt.
Zo waren 1987 - 1988 slecht en volgden er een aantal mooie zomers, dan 1993 matig, 1998, 2004-2005, 2007-2008.
Met de winters hetzelfde: een serie koude winters, gevolgd door een aantal zachte.
Hmm dat is niet zo slim hequote:Op zaterdag 14 juli 2012 16:07 schreef AchJa het volgende:
Gvd net mijn windmeter gesloopt......![]()
Ik wilde een wat langere mast op de schoorsteen, vond hem net iets te laag. Ik het dak op met rugzak, alles losschroeven, laat ik de mast uit mijn handen pleuren, 2 cupjes afgebroken.
Nee, idd niet al te slim, was er ook knap chagrijnig van. Het is een Alecto, had ik een keer gekregen, losse onderdelen regelen wordt dus een lastig verhaal bij die budget dingen.quote:Op zaterdag 14 juli 2012 20:33 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
Hmm dat is niet zo slim hewelk station heb je?
Lijmen kan helpen maar bij stevige wind zal het niet lang volhouden, beste is om de windmeter te vervangen voor een nieuwe
Stuur eens een mailtje naar Dick, daar heb ik m'n WMR200 gekocht; heeft me altijd prima geholpen, snel terugmailen en giga goeie service. Misschien dat hij je verder kan helpen, ook al is het station niet via hem gekocht. Hij verkoopt ook Alecto stations dus wie weet kun je nog een los onderdeel van een ingeleverd station kopen ofzo..quote:Op zaterdag 14 juli 2012 21:01 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nee, idd niet al te slim, was er ook knap chagrijnig van. Het is een Alecto, had ik een keer gekregen, losse onderdelen regelen wordt dus een lastig verhaal bij die budget dingen.
En lijmen is geen optie meer gezien de schade. Maar aan de andere kant wel een goed excuus om weer eens wat anders (lees beters) te halen. Ik wil iig 1 hebben waarbij de voeding (zender met batterijen) niet in de buurt van de windmeter zit, ik ben nl. niet van plan om het dak op te klimmen (dakpan opschuiftruc) om batterijen te wisselen. Bij deze heb ik er zelf een nieuwe kabel (standaard telefoonsnoer) van 15 meter aangesoldeerd, zodat ik de windmeter mooi op de schoorsteen had staan en de zender/ temperatuur-/ regenmeter aan de schutting had hangen, dat haalde ik niet met de standaard kabellengte.
Zit nu aan een La Crosse WS-2355 of iets soortgelijks te denken. Wil iig nu wel een PC aansluiting en voldoende vrijheid vwb voeding, dus niet een vaste batterijbak vlakbij de windmeter.
De ochtend is het belangrijkst.quote:
Nee.quote:
Ik nu niet.quote:Op zondag 15 juli 2012 07:39 schreef fotostarter het volgende:
[..]
Nee.
De middag juist.
In de ochtend zit ik toch alleen maar uit te brakken met een kop koffie achter de laptop.
Ok. Dan mag het wel even droog blijven.quote:
Ergens in Oosterbeek het bos in en een stuk Veluwe.quote:Op zondag 15 juli 2012 07:45 schreef fotostarter het volgende:
[..]
Ok. Dan mag het wel even droog blijven.
Waar ga je meestal fietsen? Arnhem heeft mooie plekken zat
Ok have fun!quote:Op zondag 15 juli 2012 07:47 schreef tomaat52 het volgende:
[..]
Ergens in Oosterbeek het bos in en een stuk Veluwe.
Ik ook, ff op en neer naar Viersen denk ikquote:
Flink stukje nietquote:Op zondag 15 juli 2012 08:07 schreef Klonk het volgende:
[..]
Ik ook, ff op en neer naar Viersen denk ik
Zal wennen zijn fietsen zonder nattigheid
Whehehequote:Op zondag 15 juli 2012 08:17 schreef fotostarter het volgende:
Ah ok. Nog een mooi eindje
Ben al kapot, als ik zo'n stuk met de auto moet.
Dat heb je weleens hèquote:
La crosse maakt indd gebruik van volledig bekabeling dus in die richting kun je het beste zoeken.quote:Op zaterdag 14 juli 2012 21:01 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nee, idd niet al te slim, was er ook knap chagrijnig van. Het is een Alecto, had ik een keer gekregen, losse onderdelen regelen wordt dus een lastig verhaal bij die budget dingen.
En lijmen is geen optie meer gezien de schade. Maar aan de andere kant wel een goed excuus om weer eens wat anders (lees beters) te halen. Ik wil iig 1 hebben waarbij de voeding (zender met batterijen) niet in de buurt van de windmeter zit, ik ben nl. niet van plan om het dak op te klimmen (dakpan opschuiftruc) om batterijen te wisselen. Bij deze heb ik er zelf een nieuwe kabel (standaard telefoonsnoer) van 15 meter aangesoldeerd, zodat ik de windmeter mooi op de schoorsteen had staan en de zender/ temperatuur-/ regenmeter aan de schutting had hangen, dat haalde ik niet met de standaard kabellengte.
Zit nu aan een La Crosse WS-2355 of iets soortgelijks te denken. Wil iig nu wel een PC aansluiting en voldoende vrijheid vwb voeding, dus niet een vaste batterijbak vlakbij de windmeter.
"A level 1 was issued for the Netherlands, N Belgium and parts of NW Germany for isolated tornadoes. "quote:Op zondag 15 juli 2012 08:54 schreef Dven het volgende:
[..]
Dat heb je weleens hè
Waarvoor is de één van Nederland?
Oh noeeeees you're all going to dieeeee!1!!1!!11!quote:Op zondag 15 juli 2012 09:29 schreef Pino112 het volgende:
[..]
"A level 1 was issued for the Netherlands, N Belgium and parts of NW Germany for isolated tornadoes. "
TORNADO'S!1!!11!!
Er is kans op zon, zijn we niet meer gewend.quote:Op zondag 15 juli 2012 08:54 schreef Dven het volgende:
[..]
Dat heb je weleens hè
Waarvoor is de één van Nederland?
quote:Op zondag 15 juli 2012 10:02 schreef Gitank2 het volgende:
[..]
Er is kans op zon, zijn we niet meer gewend.
Dat is iets van voor de bezuinigingen.quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |