Ja ik zou ook niet letterlijk naar de EEG terug willen. De besluitvorming voor verordeningen en richtlijnen is nu toch wel een stuk beter geregeld dan toen en bijv. het idee dat iedereen unie-burger met bijbehorende rechten is, is ook niet onaardig.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 18:38 schreef HiZ het volgende:
[..]
Ook de besluitvormingsprocessen zijn verbeterd, waardoor het voor landen niet meer zo makkelijk is om worteljam tot een strategisch belang te verklaren.
Edit: Originele bericht is intussen aangepast: Duitsland zelf ontkent.quote:Merkel stelt Griekenland een Euro-referendum voor
18.05.2012 · Bondskanselier Angela Merkel heeft Griekenland in een gesprek met president Papoulias een referendum voorgesteld over de vraag of het land in de eurozone moet blijven.
Bondskanselier Angela Merkel heeft volgens de regering in Athene een referendum aan Griekenland voorgesteld over de vraag of het land in de eurozone moet blijven. De stemming zou tegelijk met de parlementsverkiezingen op 17 juni plaatsvinden. Merkel zou het voorstel in een telefoongesprek met de Griekse president Karolos Papoulias hebben gedaan, zei het kantoor van interim-ministerpresident Panagiotis Pikrammenos vrijdag.
"Het is waar", zei de woordvoerder van de regering, Dimitris Tsiodras, aan de Deutsche Presseagentur. Alle Griekse partijen zouden zijn geïnformeerd. Uit socialistische kringen kwam als eerste reactie, dat referenda in principe niet door het buitenland worden voorgesteld.
Het organiseren van een referendum werd november vorig jaar door de toenmalige Griekse ministerpresident Giorgos Papandreou voorgesteld. Dat stootte op heftig verzet uit onder meer Berlijn en Parijs; Papandreou moest aftreden.
Vertaald van: http://www.faz.net/aktuel(...)um-vor-11756231.html
vind ik ook gek., Helemaal nu Hollande het voorlopig niet ratificeert, kunnen wij toch ook wel even wachten tot na de verkiezingen lijkt me. De PVV heeft wel een punt om dit na de verkiezingen te behandelen. De Verkiezingen gaan immers voor een groot deel over dit thema, dan is het per definitie controversieel.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 21:19 schreef Bombshell het volgende:
Benieuwd hoe het afloopt met het EMS verdrag. Dat elke partij behalve de PVV daar maar zo maar even akkoord mee gaat zet me toch wel aan het denken. Hoe kunnen zo'n belangrijk besluit er zo even doorheen rammen.
Dat geding is ook niet relevant. Het gaat Wilders er alleen om op om de voorpagina van de Telegraaf te komen, en dat is gelukt. Aandachttrekkerij en inspelen op de gevoelens van het volk. Ook al niks nieuws.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 21:35 schreef HiZ het volgende:
Hollande heeft getekend, hij hoeft helemaal niks te ratificeren. En verder gaat het Franse parlement wel ratificeren omdat er in de komende weken tot ieders verrassing een stimuleringsaccoord ligt dat ratificatie in Frankrijk zeker maakt. Dat stimuleringsaccoord bestaat dan uit het inzetten van geld uit de Europese structuurfondsen en heel misschien een klein beetje erbij uit een nadere bron. Frankrijk heeft zich volledig gecommitteerd aan de bezuinigingen.
En wat is dat nou weer voor gemauw over 'erdoorrammen' ? Het wordt besproken in het parlement en net zoals altijd wordt er gestemd in het parlement. Daar is niks ongebruikelijks aan en Wilders (en Roemer en hoe dat mens van de DP ook heet) zitten uit hun nek te kletsen als ze zeggen dat het nu niet mag doorgaan. Het accoord is al gesloten, het woord was sowieso aan de volksvertegenwoordiging. Ik schat ook in dat Wilders' kort geding nergens toe gaat leiden omdat er geen rechter in dit land te vinden is die zich gaat uitspreken over de agenda van de Tweede Kamer.
Ik neem het aan, maar het blijft schokkend om te zien wat voor lege vaten er rond lopen op dit forum die elk woord van die halve gare als heilig zien.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 21:37 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat geding is ook niet relevant. Het gaat Wilders er alleen om op om de voorpagina van de Telegraaf te komen, en dat is gelukt. Aandachttrekkerij en inspelen op de gevoelens van het volk. Ook al niks nieuws.
Nee ho, Hollande's bezwaar gaat niet over het ESM (het noodfondsverdrag), maar over het nog-strenger-op-niet-te-hoge-begrotingstekorten-toezien-verdrag. Dat zijn twee verschillende dingen.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 21:23 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
vind ik ook gek., Helemaal nu Hollande het voorlopig niet ratificeert, kunnen wij toch ook wel even wachten tot na de verkiezingen lijkt me. De PVV heeft wel een punt om dit na de verkiezingen te behandelen. De Verkiezingen gaan immers voor een groot deel over dit thema, dan is het per definitie controversieel.
En dan nog alleen maar om wat er niet instaat. Hij heeft geen problemen met wat er wel in staat.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 21:39 schreef Igen het volgende:
[..]
Nee ho, Hollande's bezwaar gaat niet over het ESM (het noodfondsverdrag), maar over het nog-strenger-op-niet-te-hoge-begrotingstekorten-toezien-verdrag. Dat zijn twee verschillende dingen.
dat klopt, hij wilde een headline, die heeft hij weer slim gekregen. Toch heeft hij wel een punt hier vind ik (even helemaal los van de werkelijke motieven van Wilders) Ook slim, omdat hij juist van europa HET verkiezingsthema wil maken. De PVV zal hier echt flink mee scoren straks, want zij zijn , samen met de SP de enige partij die altijd consequent tegen alles uit europa is geweest. Dat wilders de stekker uit het Catshuisoverleg heeft getrokken blijkt eens te meer een slimme zet. Hoe slechter het in Europa gaat, hoe groter de PVV gaat worden in September.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 21:37 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat geding is ook niet relevant. Het gaat Wilders er alleen om op om de voorpagina van de Telegraaf te komen, en dat is gelukt. Aandachttrekkerij en inspelen op de gevoelens van het volk. Ook al niks nieuws.
oke bedankt voor de correctie.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 21:39 schreef Igen het volgende:
[..]
Nee ho, Hollande's bezwaar gaat niet over het ESM (het noodfondsverdrag), maar over het nog-strenger-op-niet-te-hoge-begrotingstekorten-toezien-verdrag. Dat zijn twee verschillende dingen.
Ik betwijfel het zwaar, de situatie in september is onmogelijk te voorspellen. En Wilders gaat straks hoe dan ook weer de oppositie in. De SP is een veel waarschijnlijker kandidaat voor grote winst.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 21:43 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
dat klopt, hij wilde een headline, die heeft hij weer slim gekregen. Toch heeft hij wel een punt hier vind ik (even helemaal los van de werkelijke motieven van Wilders) Ook slim, omdat hij juist van europa HET verkiezingsthema wil maken. De PVV zal hier echt flink mee scoren straks, want zij zijn , samen met de SP de enige partij die altijd consequent tegen alles uit europa is geweest. Dat wilders de stekker uit het Catshuisoverleg heeft getrokken blijkt eens te meer een slimme zet. Hoe slechter het in Europa gaat, hoe groter de PVV gaat worden in September.
juist, dat is precies de reden dat we niet over 1 dag ijs moeten gaan. Dit wordt maar overhaast doorgedramd terwijl de gevolgen totaal niet te overzien zijn!quote:Op vrijdag 18 mei 2012 21:51 schreef Bombshell het volgende:
Ik heb serieuse vraagtekens bij de voorwaarden van dat ESM verdrag.
Ten eerste zijn de medewerkers politiek onschendbaar. Ook moeten alle landen binnen 7 dagen aan de betalingsverzoeken voldoen. Mijn inziens kan dat helemaal fout lopen. Zoveel macht toedragen aan wie eigenlijk.. Daar mag wel wat langer over worden gedebatteerd en uitleg worden gegeven aan het volk.
Het kan Nederland naar de afgrond leiden aar wordt maar even aan voorbij gegaan.
Dat ze niet vervolgd kunnen worden voor de acties die zij uitvoeren.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 21:58 schreef HiZ het volgende:
En wat in godsnaam is 'politieke onschendbaarheid' ?
Ik weet niet van welke onzinwebsite jij je informatie haalt, maar in een normaal land kan een minister nooit voor het normaal uitvoeren van zijn werk voor de rechter worden gesleept. Waarom zouden de ministers van financiën van de eurolanden als lid van de raad van bestuur van het EMS plotseling wel strafrechtelijk vervolgbaar moeten zijn ?quote:Op vrijdag 18 mei 2012 22:02 schreef Bombshell het volgende:
[..]
Dat ze niet vervolgd kunnen worden voor de acties die zij uitvoeren.
Je kan ze niet voor de rechter slepen,
Maar daar is ook weer een uitzondering op, voor 'noodsituaties'. Maar daar staat weer tegenover dat ...quote:Op vrijdag 18 mei 2012 22:07 schreef HiZ het volgende:
[..]
EN wat nog veel belangrijker is, voordat een land geld uit het fonds kan krijgen is er een unaniem besluit van de raad van bestuur nodig.
Ik kom die 'uitzondering voor noodsituaties' niet tegen. Daarnaast zie ik wel een mogelijkheid om staatsobligaties rechtstreeks op te kopen. Dat alleen al maakt dat ik vind dat het ESM niet snel genoeg operatief moet worden.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 22:22 schreef Igen het volgende:
[..]
Maar daar is ook weer een uitzondering op, voor 'noodsituaties'. Maar daar staat weer tegenover dat ...
Afijn, over de precieze details van het ESM kun je eindeloos doorgaan. Gisteren hebben we daarover ook al een heel topic volgepost. Misschien is het beter om daar een tweede deel van te openen.
mag het hopen jaquote:Op vrijdag 18 mei 2012 21:48 schreef HiZ het volgende:
. De SP is een veel waarschijnlijker kandidaat voor grote winst.
Godzijdank gaat dat nooit gebeuren. Al was het alleen maar omdat dom en dommer elkaar het licht in de ogen niet gunnenquote:
quote:Greek poll shows pro-bailout conservatives leading
(Reuters) - Greece's conservative New Democracy party, which backs the country's international bailout, has retaken the lead from the anti-bailout radical leftist SYRIZA, a poll showed on Thursday, the first published since a new election was called for June 17.
If elections were held now, New Democracy would win 26.1 percent of the vote compared with SYRIZA's 23.7 percent, according to the MARC/Alpha survey conducted on May 15-17.
Based on this result, New Democracy would win 123 seats, the pollsters said. Combined with the 41 seats projected to be won by the Socialist PASOK, Greece's two major pro-bailout parties would command a 14-seat majority in the country's 300-strong parliament.
Polls last week had showed the anti-bailout SYRIZA placing first in the election, causing alarm across the EU. European leaders have said that unless the next Greek government is committed to the bailout, Greece would face certain bankruptcy and ejection from the euro.
First place comes with an automatic bonus of 50 seats, meaning even the slightest edge could be pivotal in determining the makeup of the next government.
New Democracy placed first in an inconclusive May 6 election, but it and PASOK took a severe beating, punished for the severe austerity policies associated with the country's EU/IMF-led bailout which they backed.
That left pro- and anti-bailout parties almost evenly divided. After parties failed to form a government, President Karolos Papoulias called repeat elections for June 17.
Support for the leftist SYRIZA, which vehemently rejected the bailout, soared in the May 6 election and has risen further since, as anti-bailout voters rallied behind its 37-year-old leader Alexis Tsipras.
But support for SYRIZA appears to have declined after the party refused to join a national unity government with all the other major parties, the MARC poll showed. In the previous survey by the same agency before the coalition talks collapsed, SYRIZA led with 27.7 percent, up seven points on New Democracy.
http://www.reuters.com/ar(...)dUSBRE84G11420120517
Dit gaat nog wel een maandje door zoquote:Op zaterdag 19 mei 2012 09:21 schreef SeLang het volgende:
Gebaseerd op dit resultaat gaat de austerity gewoon door en blijft Griekenland voorlopig in de euro
[..]
quote:za 19 mei 2012, 10:12
Japan klaar om te helpen bij eurocrisis
WASHINGTON - Japan staat klaar om de hulp uit te breiden bij de beteugeling van de schuldencrisis in de eurozone. Woordvoerder Naoko Saiki van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dit vrijdag in Washington waar de besprekingen van de vooraanstaande industrielanden in de G8 plaatsvinden.
Japan, de op twee na grootste economie, heeft vorige maand al een belangrijke bijdrage van 40 miljard dollar geleverd aan het Internationaal Monetair Fonds (IMF), gericht op het bedwingen van de Europese schuldencrisis.
De Japanse premier Yoshihiko Noda zal tijdens de gesprekken van de G8 aanvoeren dat de Europeanen wel de eerste verantwoordelijkheid houden in het aanpakken van de crisis, aldus de woordvoerder. „Tegelijkertijd, om de Europeanen te helpen bij het oplossen van de schuldencrisis, staat Japan klaar om de bijstand uit te breiden”, aldus Saiki.
Verdere hulp door Japan kan in de vorm van een extra bijdrage aan het IMF of door het vangnet in Azië te verhogen. „De Europese schuldencrisis kan de gezondheid van de wereldeconomie in gevaar brengen, daarom willen we de Europeanen aanmoedigen het probleem zo snel mogelijk op te lossen.”
quote:vr 18 mei 2012, 19:33 | 210 reacties
UPDATE
'Merkel oppert Grieks referendum over euro'
ATHENE - De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft geopperd dat Griekenland een referendum houdt over de euro. Dat zou moeten samenvallen met de parlementsverkiezingen op 17 juni, onthulden medewerkers van de Griekse premier vrijdag.
Merkel zelf heeft inmiddels op de berichtgeving gereageerd, en ontkent een voorstel van dien aard.
„In een telefoongesprek met de Griekse president Carolos Papoulias heeft Merkel wat ideeën naar voren gebracht over een referendum, met de vraag of de Griekse burgers in de eurozone willen blijven”, aldus het kantoor van premier Panagiotis Pikrammenos echter.
Het zou wel aardig zijn als je zou stoppen dit topic te gebruiken als een linkdump van oud nieuws. We weten inmiddels wel dat de Telegraaf jouw heilige graal van informatie is, maar we kunnen zelf ook de media volgen.quote:Op zaterdag 19 mei 2012 11:26 schreef michaelmoore het volgende:
Merkel bespreekt een referendum op het kantoor van premier Pikrammenos,
http://www.telegraaf.nl/d(...)s_referendum___.html
[..]
Gefrusteerd figuur ben jij joh! Iedreen die het niet met je eens is voor debiel uitmaken enzquote:Op zaterdag 19 mei 2012 11:30 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het zou wel aardig zijn als je zou stoppen dit topic te gebruiken als een linkdump van oud nieuws. We weten inmiddels wel dat de Telegraaf jouw heilige graal van informatie is, maar we kunnen zelf ook de media volgen.
Niet echt verrassend als je het bombardement met de realiteit van de afgelopen week ziet. Syriza's aantrekkingskracht is behoorlijk afgenomen door mensen die niet als ambtenaar van de straat worden gehouden.quote:Op zaterdag 19 mei 2012 09:21 schreef SeLang het volgende:
Gebaseerd op dit resultaat gaat de austerity gewoon door en blijft Griekenland voorlopig in de euro
[..]
is geen oud nieuws , is nieuws van vandaag en heel actueel en verrassend aangezien Eurofielen eigenlijk niet van referenda of verkiezingen houdenquote:Op zaterdag 19 mei 2012 11:30 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het zou wel aardig zijn als je zou stoppen dit topic te gebruiken als een linkdump van oud nieuws. We weten inmiddels wel dat de Telegraaf jouw heilige graal van informatie is, maar we kunnen zelf ook de media volgen.
Het is nieuws van gisteren. Daarnaast heeft Merkel al laten weten dat die Griek uit zijn nek kletst. En als ik de keuze heb tussen vertrouwen op het woord van een Duitser of een Griek heb ik geen halve seconde nodig om mijn keuze te maken. Zelfs als beide politicus zijn.quote:Op zaterdag 19 mei 2012 11:34 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
is geen oud nieuws , is nieuws van vandaag en heel actueel en verrassend aangezien Eurofielen eigenlijk niet van referenda of verkiezingen houden
Door je zo te gedragen ga je op een afgezant van Noord-Korea lijken die een slecht betaalde job hebben, in het continu opsporen wie er een afwijkende mening heeft op het internet over de DPRKquote:Op zaterdag 19 mei 2012 11:30 schreef HiZ het volgende:
an informatie is, maar we kunnen zelf ook de media volgen.
Ik heb dat nieuwsbericht (maar dan uit een andere krant) eerder al geplaatst, zie post #3. Dan hoef jij niet de volgende dag hier te demonstreren dat óók de Telegraaf met hetzelfde nieuws komt.quote:Op zaterdag 19 mei 2012 11:34 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
is geen oud nieuws , is nieuws van vandaag en heel actueel en verrassend aangezien Eurofielen eigenlijk niet van referenda of verkiezingen houden
Waarom zouden de Grieken dit verzinnen? Ik word eerlijk gezegd een beetje moe van alle dingetjes die uitlekken en vervolgens met kracht ontkend worden.quote:Op zaterdag 19 mei 2012 11:38 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het is nieuws van gisteren. Daarnaast heeft Merkel al laten weten dat die Griek uit zijn nek kletst. En als ik de keuze heb tussen vertrouwen op het woord van een Duitser of een Griek heb ik geen halve seconde nodig om mijn keuze te maken. Zelfs als beide politicus zijn.
Ja ik denk dat nu begint in te zinken dat er weinig meer te heronderhandelen valt en dat er een reële kans is om de euro te verliezen. En dat laatste is een absolute nachtmerrie voor de meeste Griekse burgers want ze weten dan dat ze dan het slechtste van twee werelden krijgen: een waardeloze munt terwijl het wanbestuur gewoon doorgaat (en waarschijnlijk alleen maar slechter wordt aangezien die bestuurders dan de beschikking hebben over een geldpers).quote:Op zaterdag 19 mei 2012 11:32 schreef HiZ het volgende:
[..]
Niet echt verrassend als je het bombardement met de realiteit van de afgelopen week ziet. Syriza's aantrekkingskracht is behoorlijk afgenomen door mensen die niet als ambtenaar van de straat worden gehouden.
Ik denk dat de waarheid in het midden ligt. Merkel zal misschien iets gezegd hebben als: "Waarom niet gewoon gelijk een referendum houden over de euro?" als een min of meer casual opmerking. Vervolgens noemt die Griek het dan een "voorstel". Ja, ze heeft het dan inderdaad "voorgesteld" maar het is niet een formeel uitgewerkt voorstel of plan zoals de indruk is die gewekt wordt in de pers en waar iedereen dan gelijk boos over is.quote:Op zaterdag 19 mei 2012 11:45 schreef Igen het volgende:
Waarom zouden de Grieken dit verzinnen? Ik word eerlijk gezegd een beetje moe van alle dingetjes die uitlekken en vervolgens met kracht ontkend worden.
Omdat ze hysterisch zijn over hun soevereiniteit? Als ik al dagen hoor dat politici zeggen dat 'deze verkiezingen feitelijk een referendum zijn over het verblijf in de eurozone', dan is het vragen of ze een referendum gaan houden een beetje overvloedig.quote:Op zaterdag 19 mei 2012 11:45 schreef Igen het volgende:
[..]
Ik heb dat nieuwsbericht (maar dan uit een andere krant) eerder al geplaatst, zie post #3. Dan hoef jij niet de volgende dag hier te demonstreren dat óók de Telegraaf met hetzelfde nieuws komt.
[..]
Waarom zouden de Grieken dit verzinnen? Ik word eerlijk gezegd een beetje moe van alle dingetjes die uitlekken en vervolgens met kracht ontkend worden.
Zou het wat uitmaken? Stel je nou eens voor dat de Grieken in hun logische spagaat blijven zitten en Syriza de grootste partij maken en tegelijkertijd met 80% stemmen dat ze in de euro willen blijven? Wat lost dat op? Het is veel belangrijker dat de Grieken begrijpen dat de keuze die ze willen maken gewoon niet op het menu staat.quote:Op zaterdag 19 mei 2012 11:57 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ik denk dat de waarheid in het midden ligt. Merkel zal misschien iets gezegd hebben als: "Waarom niet gewoon gelijk een referendum houden over de euro?" als een min of meer casual opmerking. Vervolgens noemt die Griek het dan een "voorstel". Ja, ze heeft het dan inderdaad "voorgesteld" maar het is niet een formeel uitgewerkt voorstel of plan zoals de indruk is die gewekt wordt in de pers en waar iedereen dan gelijk boos over is.
Ik zou het trouwens een goed idee vinden. Wat is daar eigenlijk mis mee om die Grieken er zich over te laten uitspreken?
Niet per se. Als je een referendum zou houden, dan neem je behoorlijk wat wind uit de zeilen van al die extremistische splinterpartijen en vergroot je dus de kans op een werkbare verkiezingsuitkomst.quote:Op zaterdag 19 mei 2012 12:10 schreef HiZ het volgende:
[..]
Omdat ze hysterisch zijn over hun soevereiniteit? Als ik al dagen hoor dat politici zeggen dat 'deze verkiezingen feitelijk een referendum zijn over het verblijf in de eurozone', dan is het vragen of ze een referendum gaan houden een beetje overvloedig.
En als de uitkomst tegenvalt dan trek je er gewoon niets van aan, en doe je toch je eigen zin, das ook een voordeelquote:Op zaterdag 19 mei 2012 12:14 schreef Igen het volgende:
[..]
Niet per se. Als je een referendum zou houden, dan neem je behoorlijk wat wind uit de zeilen van al die extremistische splinterpartijen en vergroot je dus de kans op een werkbare verkiezingsuitkomst.
Als je de huidige economische gang van zaken (op diverse vlakken) vertaald naar een huishoud analogie, dan staat de wereld op z'n kop. Zo gek verzinnen ze het niet bij shows als 'Een dubbeltje op z'n kant' etc.quote:Op zaterdag 19 mei 2012 12:00 schreef LXIV het volgende:
Volgens mij bedoelde Merkel niets anders dan : De komende verkiezingen zijn een referendum over de euro (impliciciet). Want als ze dus op anti-Europa partijen stemmen die niet gaan bezuinigen, dan hoeven ze er dus ook niet op te rekenen om oneindig lang geld toegeschoven te krijgen vanuit Duitsland en Nederland.
Het is als een luie oom van je die verderop in het dorp woont. Omdat hij het allemaal niet zo goed kan of wil schuif jij hem maandelijks 300 euro toe. Totdat je er achter komt dat hij wel een flatscreen heeft en jij niet. Gekocht op afbetaling, waardoor hij nu meer geld wil. Als je hem dan zegt dat je zijn financiering alleen wil doorzetten als hij zijn uitgaven wat tempert, krijg je een grote bek en de vraag waarmee je je bemoeit! Dat zijn toch privé-zaken!!
Het lijkt er een beetje op dat de Grieken het door beginnen te krijgen. Maar ondertussen zitten we wel met een situatie waarin een te grote portie van de Grieken denken dat ze de rest van Europa kunnen chanteren tot het doorgaan op de oude voet. Zich waarschijnlijk niet realiserend dat wanneer ze het zo blatant doen als Syriza, dat de andere partij het zich niet eens meer kan veroorloven om toe te geven.quote:Op zaterdag 19 mei 2012 12:14 schreef Igen het volgende:
[..]
Niet per se. Als je een referendum zou houden, dan neem je behoorlijk wat wind uit de zeilen van al die extremistische splinterpartijen en vergroot je dus de kans op een werkbare verkiezingsuitkomst.
die hebben ze al, ze kunnen in principe euro's drukken. Ik vraag me af wie dat eigenlijk controleert, (de ECB?) De griekse centrale bank kan toch ongezien euro's drukken en op de markt brengen zonder dat iemand het merkt... hoe werkt dat controlesysteem eigenlijk, ik kan me voorstellen dat het heel verleidelijk is de geldpers "stiekum" aan te zetten.quote:Op zaterdag 19 mei 2012 11:52 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ja ik denk dat nu begint in te zinken dat er weinig meer te heronderhandelen valt en dat er een reële kans is om de euro te verliezen. En dat laatste is een absolute nachtmerrie voor de meeste Griekse burgers want ze weten dan dat ze dan het slechtste van twee werelden krijgen: een waardeloze munt terwijl het wanbestuur gewoon doorgaat (en waarschijnlijk alleen maar slechter wordt aangezien die bestuurders dan de beschikking hebben over een geldpers).
Niet elk land drukt zijn eigen euros. Alle biljetten hebben een uniek nummer en de ECB weet natuurlijk welke er in omloop zijn. Zodra er nummers dubbel voorkomen of nummers die niet zijn vergeven valt dat natuurlijk op. Zomaar de pers aanzetten is diefstal en het zal als een act of war worden opgevat. Bij de oprichting van de ECB zijn er afspraken gemaakt wie wanneer waar geld mag persen. Als een land zich niet daaraan wil/kan houden kan het beter de muntunie verlaten.quote:Op zaterdag 19 mei 2012 18:11 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
die hebben ze al, ze kunnen in principe euro's drukken. Ik vraag me af wie dat eigenlijk controleert, (de ECB?) De griekse centrale bank kan toch ongezien euro's drukken en op de markt brengen zonder dat iemand het merkt... hoe werkt dat controlesysteem eigenlijk, ik kan me voorstellen dat het heel verleidelijk is de geldpers "stiekum" aan te zetten.
maar met munten en obligaties werkt dat dus niet zoquote:Op zaterdag 19 mei 2012 18:21 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Niet elk land drukt zijn eigen euros. Alle biljetten hebben een uniek nummer en de ECB weet natuurlijk welke er in omloop zijn. Zodra er nummers dubbel voorkomen of nummers die niet zijn vergeven valt dat natuurlijk op. Zomaar de pers aanzetten is diefstal en het zal als een act of war worden opgevat. Bij de oprichting van de ECB zijn er afspraken gemaakt wie wanneer waar geld mag persen. Als een land zich niet daaraan wil/kan houden kan het beter de muntunie verlaten.
quote:za 19 mei 2012, 12:01
Damrak in ban van eurocrisis
door Mark Garrelts
AMSTERDAM - Door de toegenomen onrust rond de Europese schuldenproblematiek is de aandacht van beleggers in de nieuwe beursweek vooral gericht op de jaarlijkse G-8 top in Amerika. De belangrijkste industrielanden, waaronder Duitsland en Frankrijk, zullen dit weekend ongetwijfeld het hoofd gaan buigen over de problemen in de eurozone.
De Amsterdamse beurs werd vorige week geteisterd door de vrees voor een escalatie van de Europese schuldencrisis. Vooral de politieke impasse in het noodlijdende Griekenland trok de koersen over de gehele linie omlaag. Door het uitschrijven van nieuwe verkiezingen is het onzeker of de Grieken nog wel in aanmerking blijven komen voor het toegezegde Europese noodpakket. Volgens Barry van der Laan, hoofd bij ING Markets, wordt er steeds meer rekening gehouden met een exit van Griekenland uit de euro. Hij wijst op het belang dat het land gecontroleerd vertrekt om een besmetting van andere perifere EU-landen te voorkomen.
Jim Tehupuring van RBS denkt dat een exit uit de Euro voor Griekenland de beste oplossing is. "Argentinie heeft de US Dollar eind jaren '90 ook losgelaten nadat het land failliet ging.
Door hun peso te devalueren werd het voor het buitenland interessant om vanuit Argentinie te importeren.
Dit had een dermate positieve impact op de Argentijnse economie dat deze 2 jaar na het faillisement groeicijfers kon publiceren.
Iets wat Griekenland al jaren niet heeft kunnen doen."
De Argentijnse economie is destijds tijdens de crisis ook fors gekrompen, meer dan de Griekse tot nu toe. En kijk ook eens naar de sociale effecten die de crisis daar heeft gehad. In een documentaire die ik laatst zag, hadden ze het voorbeeld van een architect die werkloos was geworden en al z'n spaargeld en z'n pensioen kwijt was. Nu verkocht hij prullaria op het strand. Dat komt als BBP-groei in de statistieken, maar of 'ie nou echt beter af is?quote:Op zaterdag 19 mei 2012 19:25 schreef michaelmoore het volgende:
Het is beter voor Griekenland om uit te stappen
http://www.telegraaf.nl/d(...)an_eurocrisis__.html
[..]
Ik zou daar niet zo zeker van zijn, een lage lonen land is wel goed voor de eurozonequote:Op zaterdag 19 mei 2012 19:40 schreef Igen het volgende:
. Maar Griekenland gaat dat natuurlijk nooit lukken. Die hadden voor invoering van de euro ook al een handelstekort.
Hier kun je de geschiedenis van het Griekse handelstekort terug tot 1990 (tien jaar vóór de euro) zien:quote:Op zaterdag 19 mei 2012 20:07 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ik zou daar niet zo zeker van zijn, een lage lonen land is wel goed voor de eurozone
waarom liet men dat land dan toe eigenlijk ??quote:Op zaterdag 19 mei 2012 20:17 schreef Igen het volgende:
[..]
Hier kun je de geschiedenis van het Griekse handelstekort terug tot 1990 (tien jaar vóór de euro) zien:
http://www.focus-economic(...)e-trade-balance.html
Ik koketteer al vele jaren met handelstekorten, maar schijnbaar kijkt geen enkele beleidsmaker daar ooit naar (alleen naar phoney GDP-groei, das natuurlijk belangrijker)quote:Op zaterdag 19 mei 2012 20:26 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
waarom liet men dat land dan toe eigenlijk ??
Zoveelste onzin stuk. 'Het is de Grieken niet gelukt' omdat dat de Grieken domweg niks hebben gedaan om de situatie te verbeteren. Wat ze moeten doen is de bijl zetten in het overheidsapparaat en staatsbedrijven privatiseren. Het enige wat ze hebben gedaan is lonen en pensioenen verlagen en belastingen verhogen. Nogal logisch dat het niet beter gaat in Griekenland.quote:Op zaterdag 19 mei 2012 19:25 schreef michaelmoore het volgende:
Het is beter voor Griekenland om uit te stappen
http://www.telegraaf.nl/d(...)an_eurocrisis__.html
[..]
Volgens mij drukken de Grieken sowieso alleen maar tientjes. En daarvan zouden ze er wel heel veel van moeten drukken voor het een deuk maakt in hun tekorten. Nog afgezien dat de Grieken dan waarschijnlijk echt gewoon zonder ceremoniëel uit de EU worden geschopt.quote:Op zaterdag 19 mei 2012 18:11 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
die hebben ze al, ze kunnen in principe euro's drukken. Ik vraag me af wie dat eigenlijk controleert, (de ECB?) De griekse centrale bank kan toch ongezien euro's drukken en op de markt brengen zonder dat iemand het merkt... hoe werkt dat controlesysteem eigenlijk, ik kan me voorstellen dat het heel verleidelijk is de geldpers "stiekum" aan te zetten.
Griekenland werd toegelaten omdat men zich niet kon voorstellen dat een dermate irrelevant land het hele systeem in gevaar kon brengen. Helaas had men gerekend buiten de stommiteit van de kapitaalmarkten.quote:Op zaterdag 19 mei 2012 20:26 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
waarom liet men dat land dan toe eigenlijk ??
quote:Europa braucht den Euro nicht
Sarrazin in seinem neuen Buch „Europa braucht den Euro nicht“: Alle Euro-Länder sollten jederzeit frei sein, zur nationalen Währung zurückzukehren. Durch vergebliche Rettungsmaßnahmen entstand „Eindruck der deutschen Erpressbarkeit“. Eurobonds als „Buße für Holocaust und Weltkrieg“.
In seinem neuen Buch „Europa braucht den Euro nicht“ fordert Thilo Sarrazin, dass Länder, die dauerhaft gegen den Stabilitätspakt verstoßen, den Euro verlassen. Das Nachrichtenmagazin FOCUS druckt vorab Auszüge aus dem Buch. Darin heißt es: „Wenn ein Land unter der Disziplin der gemeinsamen Währung nicht leben kann oder will, so soll es jederzeit frei sein, zu seiner nationalen Währung zurückzukehren.“
Nach Ansicht des Ex-Bundesbankers ist durch die zahllosen vergeblichen Rettungsmaßnahmen längst „nach außen der Eindruck der deutschen Erpressbarkeit“ entstanden. Wenn die Währungsunion funktionieren solle, erfordere dies, dass sich alle Mitglieder „mehr oder weniger so verhalten, wie es deutschen Standards entspricht“.
Sarrazin attackiert laut FOCUS SPD, Grüne und Linkspartei wegen ihrer Forderung nach gemeinsamen europäischen Staatsanleihen („Eurobonds“): Die Befürworter seien „getrieben von jenem sehr deutschen Reflex, wonach die Buße für Holocaust und Weltkrieg erst endgültig getan ist, wenn wir alle unsere Belange, auch unser Geld, in europäische Hände gelegt haben“.
Sarrazin hält Griechenland für einen hoffnungslosen Fall. Das Land werde „für den Euroraum das werden, was der Mezzogiorno seit 150 Jahren für Italien ist: ein ewiges Zuschussgebiet ohne Perspektive und ohne innere Kraft zur eigenen Regeneration
Nou ja, we hebben nu tenminste onderkend dat het een probleem is en er worden baby-stapjes in de richting van een oplossing gemaakt. Het verplichten van aflossen en het maximeren van de hypotheeksom in verhouding tot het te kopen huis zet in ieder geval een rem op verdere groei.quote:
Dit is echt te belachelijk voor woorden.quote:Hollande pleit weer voor eurobonds
***************************************
De Franse president Hollande pleit er opnieuw voor dat de Europese Centrale Bank euro-obligaties gaat uitgeven. Na afloop van het G8-overleg in de VS zei hij dat hij op de eurotop van komende
woensdag een voorstel voor eurobonds wil indienen.
Daardoor zou de ECB zelf geld kunnen ophalen om probleemlanden te helpen. Die landen hoeven dan geen hoge rente meer te betalen,maar kunnen meeliften op het vertrouwen in de 17 eurolanden.
Landen als Nederland en Duitsland zouden daardoor een hogere rente moeten betalen. Bondskanselier Merkel is dan ook een tegenstander van eurobonds.
Bron: teletext
Ik zie het ook nog niet gebeuren want onze huizenmarkt is al vastgelopen. Nu worden de hypotheektarieven vastgesteld aan de hand van langlopende nederlandse staatsobligaties. Als dat strax euro-obligaties worden zal de hypotheekrente een stuk hoger worden. Daar zitten nederlandse politici al helemaal niet om verlegen, een regelrechte huizencrash.quote:Op zondag 20 mei 2012 09:12 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dit is echt te belachelijk voor woorden.
Om te beginnen is die hele eurocrisis ontstaan doordat de rente voor de PIIGS veel te laag was. Net nu markten dat hebben gecorrigeerd (zij het dat de bailouts dat weer frustreren) zou je die rente opnieuw structureel kunstmatig te laag maken.
Verder is het moment waarop het wordt voorgesteld belachelijk. Landen schenden massaal het stabiliteitspact en sommigen zeggen zelfs hun kont er mee te gaan afvegen. En precies op dat moment komt er zo'n linkse muppet voorstellen om gezamelijk garant te gaan staan voor die puinhoop. Als je al op termijn naar eurobonds toe zou willen dan kan het natuurlijk pas op het moment dat budgetten in balans zijn, schulden laag en iedereen zich netjes aan de regels houdt.
Verder zijn die eurobonds gelukkig tegen de Duitse grondwet. De rechter heeft zich vorig jaar duidelijk uitgesproken over het feit dat het automatisch aangaan van liabilities van andere landen tegen de grondwet is.
Onjuist. Hypotheken worden geheel niet geprijsd aan de hand van het rendement op staatsobligaties, maar op fundingkosten van de financier. En laten dat nou twee verschillende grootheden zijn.quote:Op zondag 20 mei 2012 09:38 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Ik zie het ook nog niet gebeuren want onze huizenmarkt is al vastgelopen. Nu worden de hypotheektarieven vastgesteld aan de hand van langlopende nederlandse staatsobligaties. Als dat strax euro-obligaties worden zal de hypotheekrente een stuk hoger worden. Daar zitten nederlandse politici al helemaal niet om verlegen, een regelrechte huizencrash.
Als er in Nederland concurrentie was en geen overheidskartel van banken dan kon je de HRA in een keer afschaffen, nu gaat er 1,5% extra naar banken in vergelijking met Duitse banken en dat krijg je via de HRA van de overheid weer terugquote:Op zondag 20 mei 2012 09:38 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Ik zie het ook nog niet gebeuren want onze huizenmarkt is al vastgelopen. Nu worden de hypotheektarieven vastgesteld aan de hand van langlopende nederlandse staatsobligaties. Als dat strax euro-obligaties worden zal de hypotheekrente een stuk hoger worden. Daar zitten nederlandse politici al helemaal niet om verlegen, een regelrechte huizencrash.
Hoe dan ook, er is een sterke correlatie.quote:Op zondag 20 mei 2012 09:59 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Onjuist. Hypotheken worden geheel niet geprijsd aan de hand van het rendement op staatsobligaties, maar op fundingkosten van de financier. En laten dat nou twee verschillende grootheden zijn.
Vandaar dat de hypotheek rente thans nog ongeveer op hetzelfde niveau van het laatste jaar in deze grafiek hangt, terwijl het rendement op staatsobligaties bijkans van de grafiek afgevallen is.quote:Op zondag 20 mei 2012 10:05 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Hoe dan ook, er is een sterke correlatie.
[ afbeelding ]
hypotheekrente.net
Ik denk dat de correlatie wel degelijk sterk is. De banken zijn de laatste jaren een hogere risicopremie gaan vragen bovenop het rendement wat ze zouden krijgen op een staatsobligatie. Het risicobesef is weer helemaal terug. Het rendement op staatsobligaties legt een bodem want ik zie een bank niet snel onder dat niveau een hypotheek aanbieden. Als die bodem in het geval van eurobonds omhoog gaat, gaat het hele niveau omhoog dus ook de hypotheekrente.quote:Op zondag 20 mei 2012 10:52 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Lijkt mij een vooral een drogreden om maar tegen verdere verbintenis in Europa te zijn. Dat laatste mag, maar om er de locale hypotheek- en huizenmarkt bij te slepen is buitengewoon vergezocht, imho. Dat valt in dezelfde categorie als het voorspellen van het einde der tijden als Griekenland uit de euro valt
Niet de banken, maar de markt. Dalende staatsrente, maar gestegen opslag op (bancaire) fundingstarieven. Misschien zijn die wel omgekeerd gecorreleerd, durf te wedden als je daar een grafiekje van zou maken, dat die ook in verband staanquote:Op zondag 20 mei 2012 11:05 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Ik denk dat de correlatie wel degelijk sterk is. De banken zijn de laatste jaren een hogere risicopremie gaan vragen bovenop het rendement wat ze zouden krijgen op een staatsobligatie. Het risicobesef is weer helemaal terug. Het rendement op staatsobligaties legt een bodem want ik zie een bank niet snel onder dat niveau een hypotheek aanbieden. Als die bodem in het geval van eurobonds omhoog gaat, gaat het hele niveau omhoog dus ook de hypotheekrente.
Vanzelfsprekend hebben ze enige invloed/substitutie op elkaar, maar als ze gecorreleerd zouden zijn, zouden de kapitaalmarkt rentes en hypotheekmarktrentes als een dolle gezakt moeten zijn vanaf 2008. En dat zijn ze niet. Kennelijk zit daar een flexibele marge tussen die beinvloed wordt door iets anders. En inderdaad, met minder risico, krimpt die marge weer. Dus wie weet wat er met de hypotheekrente gebeurt bij verdergaande financiele samenwerking/consolidatie.quote:Op zondag 20 mei 2012 11:06 schreef SeLang het volgende:
Natuurlijk hangen die rentes wel met elkaar samen. Wie gaat er nog een risicovolle hypotheek verstrekken als je het geld gewoon tegen een hoge rente aan de overheid kunt uitlenen? Of: wie gaat een risicovolle bank funden tegen een lage rente als je voor een hoge rente een overheid kunt funden die het recht heeft om belastingen te heffen en een geweldsmonopolie om dat af te dwingen?
Europa is geen eenheid en kan dus ook niet als eenheid competitief al dan niet genoemd wordenquote:Op zondag 20 mei 2012 11:33 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Overigens aardig tekenend voor de staat van Europa, imho. En ook een aardig deel van de reden waarom Europa steeds minder competitatief wordt tov andere samenlevingen.
En daar hebben we weer zo'n juweeltje. De EU is geen land, en fragmentering blijft ook nog wel zichtbaar, maar de stelling 'geen eenheid' durven te poneren nadat wij hier in Nederland 3 jaar lang de gevolgen ondervinden van fiscaal onverantwoordelijk beleid in Griekenland is wel weer uitzonderlijk dom.quote:Op zondag 20 mei 2012 11:37 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Europa is geen eenheid en kan dus ook niet als eenheid competitief al dan niet genoemd worden
Hij bedoelt juist dat de crisis bewijst dat Europa geen eenheid is. Door wanbeleid en geforceerde integratie van iets wat niet te verenigen is, zitten we nu met de gebakken peren. Deze ongewenste Europese "integratie" moet ASAP weer ongedaan gemaakt worden.quote:Op zondag 20 mei 2012 11:44 schreef HiZ het volgende:
[..]
En daar hebben we weer zo'n juweeltje. De EU is geen land, en fragmentering blijft ook nog wel zichtbaar, maar de stelling 'geen eenheid' durven te poneren nadat wij hier in Nederland 3 jaar lang de gevolgen ondervinden van fiscaal onverantwoordelijk beleid in Griekenland is wel weer uitzonderlijk dom.
Juist, een debiel plan van Hollande, ik mag toch hopen dat dit er niet op 1 of andere wijze ingevoerd gaat worden.. Guy Verhofstadt komt hier ook steeds mee. Als steeds meer mensen gaan roepen dat dit de oplossing is zie ik dit nog wel gebeuren straks, zeker als Spanje en Italie zichzelf niet meer kunnen financieren, dan wordt de nood zo hoog dat dit er straks toch doorgedrukt wordt. UIteraard wordt dit dan beslist binnen 1 dag ergens op een schimmige top in Brussel zonder goedkeuring van de parlementen....quote:Op zondag 20 mei 2012 09:12 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dit is echt te belachelijk voor woorden.
Om te beginnen is die hele eurocrisis ontstaan doordat de rente voor de PIIGS veel te laag was. Net nu markten dat hebben gecorrigeerd (zij het dat de bailouts dat weer frustreren) zou je die rente opnieuw structureel kunstmatig te laag maken.
Verder is het moment waarop het wordt voorgesteld belachelijk. Landen schenden massaal het stabiliteitspact en sommigen zeggen zelfs hun kont er mee te gaan afvegen. En precies op dat moment komt er zo'n linkse muppet voorstellen om gezamelijk garant te gaan staan voor die puinhoop. Als je al op termijn naar eurobonds toe zou willen dan kan het natuurlijk pas op het moment dat budgetten in balans zijn, schulden laag en iedereen zich netjes aan de regels houdt.
Verder zijn die eurobonds gelukkig tegen de Duitse grondwet. De rechter heeft zich vorig jaar duidelijk uitgesproken over het feit dat het automatisch aangaan van liabilities van andere landen tegen de grondwet is.
Ik denk ook dat die eurobonds er gaan komen, daarom vind ik het ook zo belangrijk dat er helemaal niet wordt toegegeven op de herstructureringseisen aan Griekenland en anderen. Ik vind in dat geval ook dat het onacceptabel zou zijn om fiscale soevereiniteit te handhaven.quote:Op zondag 20 mei 2012 11:58 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
Juist, een debiel plan van Hollande, ik mag toch hopen dat dit er niet op 1 of andere wijze ingevoerd gaat worden.. Guy Verhofstadt komt hier ook steeds mee. Als steeds meer mensen gaan roepen dat dit de oplossing is zie ik dit nog wel gebeuren straks, zeker als Spanje en Italie zichzelf niet meer kunnen financieren, dan wordt de nood zo hoog dat dit er straks toch doorgedrukt wordt. UIteraard wordt dit dan beslist binnen 1 dag ergens op een schimmige top in Brussel zonder goedkeuring van de parlementen....
Mijn gevoel zegt dat er eurobonds gaan komen, doordat anders de boel implodeert en dat ook de Griekse eisen versoepelt gaan worden, waar ze zich vervolgens niet aan houden. Maar "ze doen alles wat in hun mogelijkheden ligt" hoor ik de Jager straks alweer zeggen. Vervolgens kunnen de Italianen ,Portugezen en Spanjaarden ook de teugels weer laten vieren. En komt na weer een paar jaar doormodderen er een Eurocrisis 3.0 die pas echt tot een ramp gaat leiden en dit keer ook voor ons.....quote:Op zondag 20 mei 2012 12:16 schreef HiZ het volgende:
[..]
Ik denk ook dat die eurobonds er gaan komen, daarom vind ik het ook zo belangrijk dat er helemaal niet wordt toegegeven op de herstructureringseisen aan Griekenland en anderen. Ik vind in dat geval ook dat het onacceptabel zou zijn om fiscale soevereiniteit te handhaven.
Hollande blijkt een pyromaan in een kruithuis en de kans dat de euro dat overleeft is bijster klein. Er is juist rust nodig op de financiele markten. Het morrelen aan de fundamenten van muntunie zoals hij doet bewerkstelligt het tegengestelde. Vertrouwen kan je onmogelijk kweken door maar steeds op afspraken terug te komen en ze continu ter discussie te stellen.quote:Op zondag 20 mei 2012 12:09 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
Hollande stelt trouwens ook voor dat de ECB rechtstreeks geld moet uitlenen aan de landen, lijkt me ook een erg onzalig plan. Ik hoop toch dat Merkel haar poot stijf houdt, de druk wordt van alle kanten enorm opgevoerd.
quote:Kapitaalvlucht 128 miljard uit Spanje
Investeerders, beleggers en spaarders keren Spanje steeds massaler de rug toe. Sinds juli vorig jaar is er 128,655 miljard euro uit het land weggesluisd. Dat maakte de Spaanse centrale bank maandag bekend, aldus dagblad El Pais. Alleen al in februari 2012 werd voor meer dan 25 miljard euro weggehaald. De kapitaalvlucht doet denken aan het begin van de crisis in Griekenland, die leidde tot meerdere bailouts door de Europese Unie en het IMF.
Uit de door El Pais gepubliceerde cijfers blijkt verder dan in het eerste kwartaal van dit jaar het aandeel van buitenlandse investeerders in Spaanse staatsobligaties met 22 procent is gedaald.
quote:Schuld Spanje stijgt 10% BNP per maand, ESM kansloos
De rating van Spanje is vandaag verder verlaagd van A naar BBB+. Steeds meer analisten zien in dat Spanje wel eens de ondergang van de Eurozone kan betekenen. Optimisten denken dat het ESM Spanje wel boven water kan houden. In deze blogpost leg ik uit waarom het ESM kansloos is.
Situatie Spanje
Spanje heeft eind 2012 een officiële staatsschuld van een zo’n 80% van het Spaanse BNP. Als je de schulden van de lokale Spaanse overheden en door de overheid gegarandeerde schulden (zie blz 15) meetelt, kom je al snel op de 100% BNP uit, oftewel zo’n 1000 miljard euro. Vervolgens zullen veel banken genationaliseerd c.q. geherkapitaliseerd moeten worden. Dit zou gaan om 140 miljard euro. In werkelijkheid is dat bedrag echter veel groter.
Nee Duitsland gaat dit niet doen, dat is argumentatie van, laat ik mezelf maar ophangen want iedereen gaat anders doodquote:Op zondag 20 mei 2012 12:21 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
Mijn gevoel zegt dat er eurobonds gaan komen, doordat anders de boel implodeert en dat ook de Griekse eisen versoepelt gaan worden, waar ze zich vervolgens niet aan houden.
dat was de mening van de Spanjaard in Buitenhof, the worstcase scenario was nabij, de griek vond chantagemogelijkheid een rijk bezit van Griekenlandquote:
Dat heeft te maken met het vertrouwen dat men dat geld ook weer terugkrijgt met wat rente. Vertrouwen moet je verdienen en kan je niet met geweld afdwingen zoals socialisten graag doen geloven.quote:Op zondag 20 mei 2012 13:50 schreef HiZ het volgende:
Overigens, zo raar is het idee van eurobonds niet. Een van de redenen waarom de rente bij ons zo laag is, is dat het geld met bakkenvol uit het zuiden naar het noorden van Europa stroomt.
Maar wie gaat bepalen wie hoeveel eurobonds mag uitgeven?quote:Op zondag 20 mei 2012 13:50 schreef HiZ het volgende:
Overigens, zo raar is het idee van eurobonds niet. Een van de redenen waarom de rente bij ons zo laag is, is dat het geld met bakkenvol uit het zuiden naar het noorden van Europa stroomt.
Ja als de Grieken weer Mercedessen, BMW en Miele wasautomaten van de extra laagrentende leningen gaan kopen bedoel jequote:Op zondag 20 mei 2012 13:50 schreef HiZ het volgende:
. Een van de redenen waarom de rente bij ons zo laag is, is dat het geld met bakkenvol uit het zuiden naar het noorden van Europa stroomt.
Net zoveel als Griekenland, Spanje of Italie nodig heeft natuurlijk, en het renteverschil gaat dan ten laste van Duitslandquote:Op zondag 20 mei 2012 14:16 schreef Igen het volgende:
[..]
Maar wie gaat bepalen wie hoeveel eurobonds mag uitgeven?
Als ik de keuze heb tussen het begrotingsrecht voor de EU overlaten aan de Bondsdag en het EP, dan vind ik de keuze niet zo heel erg moeilijk.quote:Op zondag 20 mei 2012 14:16 schreef Igen het volgende:
[..]
Maar wie gaat bepalen wie hoeveel eurobonds mag uitgeven?
Mijns inziens zou het moeten betekenen dat dan het begrotingsrecht naar het Europees Parlement moet. En dat de Europese Commissie (evt. na goedkeuring door het Hof van Justitie) landen onder curatele kan stellen als ze er een zooitje van maken. Wenn schon, denn schon.
Maar dat is natuurlijk volstrekt onrealistisch.
Als Nederlandse kiezer heb je wel invloed op het EP maar niet op de Bondsdag, dus vanuit Nederlands standpunt is de keus duidelijk.quote:Op zondag 20 mei 2012 14:28 schreef HiZ het volgende:
[..]
Als ik de keuze heb tussen het begrotingsrecht voor de EU overlaten aan de Bondsdag en het EP, dan vind ik de keuze niet zo heel erg moeilijk.
En dat weet je omdat het EP ooit al eens echte begrotingsverantwoordelijkheid heeft gehad ?quote:Op zondag 20 mei 2012 14:38 schreef Digi2 het volgende:
Ahum, ik denk dat de nederlandse kiezer meer positiefs van de bondsdag te verwachten heeft dan van het EP.
En als het om begrotingsdiscipline gaat al helemaal.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |