ja misschien heb je ook wel gelijk, lastig uit te leggenquote:Op zondag 6 mei 2012 14:03 schreef ems. het volgende:
[..]
Dat zou ik ook raar vinden ja. Maar dat vind ik heel wat anders dan waar het om gaat.
Ik kan 'm wel heel goed volgen moet ik zeggenquote:Op zondag 6 mei 2012 14:03 schreef ems. het volgende:
[..]
Dat zou ik ook raar vinden ja. Maar dat vind ik heel wat anders dan waar het om gaat.
Ik begrijp je vergelijking wel enigszins maar toch ligt het zwaartepunt net ergens anders imoquote:Op zondag 6 mei 2012 14:08 schreef sp3c het volgende:
[..]
ja misschien heb je ook wel gelijk, lastig uit te leggen
mee eensquote:Op zondag 6 mei 2012 14:08 schreef sp3c het volgende:
[..]
waarom?
het is de Nederlandse dodenherdenking, dan moet je niet mensen gaan herdenken die mogelijk verantwoordelijk waren voor een aantal van de slachtoffers ... of dit nu dmv een oorlogsmisdaad of een 'eerlijk' gevecht is gebeurt maakt mij niet zoveel uit
Dat zou voor Nederland kunnen gelden of althans meespelen.quote:Op zondag 6 mei 2012 14:01 schreef Knipoogje het volgende:
Een geschiedkundige op 1 vandaag verwoordde het mooi:
Het is compleet logisch dat de Joodse gemeenschap actie voert/tekeer gaat. Het zijn de laatste stuiptrekkingen van het alleenrecht voor Joden om helemaal bovenaan de ranglijst te staan van het herdenken van de 2e wereldoorlog. 4-mei en 5 mei evolueert langzaam maar zeker tot een algemene dodenherdenking/bevrijdingsdag voor alle slachtoffers van alle oorlogen.
Je kan ook 365 dagen per jaar gewoon herdenken, natuurlijk. Als je daar behoefte aan hebt. Daar heb je geen aparte dag voor nodig.quote:Genuanceerd denken over die gewone soldaten van de vijand kun je altijd nog 365 dagen per jaar, ook als je naar een herdenking kijkt.
Een aparte dag om het collectief te beleven kan ook. Dat vinden velen mooier, helender, meer eerbetoon.quote:Op zondag 6 mei 2012 14:19 schreef ems. het volgende:
[..]
Je kan ook 365 dagen per jaar gewoon herdenken, natuurlijk. Als je daar behoefte aan hebt. Daar heb je geen aparte dag voor nodig.
Vet en onderstreping van mij.quote:Op zondag 6 mei 2012 14:17 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
mee eens
het wordt tijd om dat begrip "herdenken" te ontrafelen.
veel mensen verstaan daaronder herinneren van, rouwen over en eerbetoon geven aan diegene van de eigen familie, van het eigen land die gedood werden of wel overleefden maar later na die oorlog overleden.
voor mij horen daar rouwen om en eerbetoon geven aan die gewone mensen die ook maar op straffe van executie gedwongen werden met "de daders" mee te marcheren daar niet bij
Genuanceerd denken over die gewone soldaten van de vijand kun je altijd nog 365 dagen per jaar, ook als je naar een herdenking kijkt.
Het herdenken van de eigen doden is heel normaal iets.quote:Op zondag 6 mei 2012 14:27 schreef Kees22 het volgende:
Slap argument: herdenken van je eigen doden kun je net zo goed 365 dagen per jaar.
Nee, want ik ga niet in op het herdenken, maar op de kracht van je argument.quote:Op zondag 6 mei 2012 14:29 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Het herdenken van de eigen doden is heel normaal iets.
Misschien doe jij dat niet, maar de rest van de mensheid wel.
Je hebt zelf niet door hoe hardvochtig en ongevoelig je bent met zo'n zinnetje ?
Foutje van je.. Ik heb het over genuanceerd denken over de vijand. Dat kan elke dag van het jaar.quote:Op zondag 6 mei 2012 14:34 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Nee, want ik ga niet in op het herdenken, maar op de kracht van je argument.
Volgens jou kun je het hele jaar doden van andere families herdenken, dus hoeft dat niet op die ene dag. Maar dat argument gaat even hard op voor het herdenken van je eigen doden. Dus is het geen argument meer voor het een of het ander.
Dan moet men het vooral doen. Hoewel dat 'meer eerbetoon' natuurlijk onzin is.quote:Op zondag 6 mei 2012 14:27 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Een aparte dag om het collectief te beleven kan ook. Dat vinden velen mooier, helender, meer eerbetoon.
Ik ben ook indisch. Moeder en haar vader/broers zussen hebben allemaal in een jappenkamp gezeten. Ik vind dat er meer aandacht moet zijn voor indo's. Joden worden al vaak genoeg getroost!quote:Ik ben Indisch. En op 15 augustus denk ik vooral aan mijn familie en oudere kennissen die er niet meer zijn. Waarvan de meesten ver na de oorlog overleden.
Dat vind ik wel. Ik vind het zelfs hypocriet om dat niet te doen, ondanks dat het me verder koud laat wie, of en wat iemand herdenkt.quote:Het specifiek herdenken van de Japanse soldaten ( rouwen om, eerbetoon geven aan) hoort daar niet bij.
Nee, die gelijkstelling maakte ik niet.quote:Op zondag 6 mei 2012 14:42 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Foutje van je.. Ik heb het over genuanceerd denken over de vijand. Dat kan elke dag van het jaar.
Je maakt een onzinnige gelijkstelling tussen rouwen om de eigen doden en de eigen geschiedenis herinneren en het rouwen om doden ver van eigen haard en land en hoe men daar de geschiedenis beleefde en bekijk.
Die gelijkheid is er niet. Wat men persoonlijk raakt, heeft de meeste emoties.
Die gelijkstelling pretenderen te volgen is fake-ruimdenkendheid en in jouw hardvochtige wereld is het boerenbedrog.
Het is prima dat Japanners en Duitsers hun eigen collectieve herdenkingen hebben.
Ieder het zijne..
Vet van mij.quote:Op zondag 6 mei 2012 14:43 schreef ems. het volgende:
[..]
Dan moet men het vooral doen. Hoewel dat 'meer eerbetoon' natuurlijk onzin is.
[..]
Ik ben ook indisch. Moeder en haar vader/broers zussen hebben allemaal in een jappenkamp gezeten. Ik vind dat er meer aandacht moet zijn voor indo's. Joden worden al vaak genoeg getroost!
[..]
Dat vind ik wel. Ik vind het zelfs hypocriet om dat niet te doen, ondanks dat het me verder koud laat wie, of en wat iemand herdenkt.
Als mensen dat vinden .. dat vinden zij dat. Dat moeten ze dat doen... iedereen heeft zijn eigen wijze van rouwen en herdenken. Dat het jou niet boeit is ook prima. Het lijk mij niet moeilijk te begrijpen dat anderen een collectieve samenkomst wel meer eerbetoon vindenquote:Op zondag 6 mei 2012 14:43 schreef ems. het volgende:
[..]
Dan moet men het vooral doen. Hoewel dat 'meer eerbetoon' natuurlijk onzin is.
ga jij dan naar een 15 augustusherdenking?quote:Dat vind ik wel. Ik vind het zelfs hypocriet om dat niet te doen, ondanks dat het me verder koud laat wie, of en wat iemand herdenkt.
Wellicht moest ik iets meer overdrijven om duidelijk te maken dat ik het niet meenquote:Op zondag 6 mei 2012 14:51 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Vet van mij.
Weet je wat: dan huur je op 15 augustus een vliegtuigje met een sleep met de pakkende tekst dat Nederland fout is. Dan moet je wel eerste een soort club oprichten natuurlijk. Wat dacht je van INDO: In Nare Dingen Onderdompelen?
Daarom zeg ik ook; lekker doen. Mijn kritiek is puur op personen die vinden dat de ene groep wel herdacht mag worden en de andere niet. Moeten ze lekker doen natuurlijk, ik lig er niet wakker van. Neemt niet weg dat ik het hypocriet mag vinden.quote:Op zondag 6 mei 2012 14:53 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Als mensen dat vinden .. dat vinden zij dat. Dat moeten ze dat doen... iedereen heeft zijn eigen wijze van rouwen en herdenken. Dat het jou niet boeit is ook prima. Het lijk mij niet moeilijk te begrijpen dat anderen een collectieve samenkomst wel meer eerbetoon vinden
Nee. Ik heb het niet zo met collectieve herdenkingen dusquote:ga jij dan naar een 15 augustusherdenking?
met het idee .. ik kom hier om ook eerbetoon te maken voor de Japanse soldaten ?
Klopt. Je zou het ook onverdraagzaam kunnen noemen om anderen op te dragen een bepaalde groep -niet- te mogen herdenken. En dat is nu precies waar dit topic een beetje om draait, lijkt me.quote:Het is nogal onverdraagzaam om anderen moreel op te leggen dat zij ook de vroegere vijand eerbetoon moeten geven en moeten rouwen over op een collectieve herdenkingen..
Vet van mij: het is net zo onverdraagzaam om anderen op te leggen dat ze die niet mogen herdenken. In beide gevallen probeer je een ander jouw wil op te leggen, namelijk. En dat is wat die achterwaarts denkende knakkers van TOF (lekker Nederlandse naam ook) probeerden, zelfs via de rechter.quote:Op zondag 6 mei 2012 14:53 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Als mensen dat vinden .. dat vinden zij dat. Dat moeten ze dat doen... iedereen heeft zijn eigen wijze van rouwen en herdenken. Dat het jou niet boeit is ook prima. Het lijk mij niet moeilijk te begrijpen dat anderen een collectieve samenkomst wel meer eerbetoon vinden
[..]
ga jij dan naar een 15 augustusherdenking?
met het idee .. ik kom hier om ook eerbetoon te maken voor de Japanse soldaten ?
Het is nogal onverdraagzaam om anderen moreel op te leggen dat zij ook de vroegere vijand eerbetoon moeten geven en moeten rouwen over op een collectieve herdenkingen..
Heel wat anders is om buiten die herdenkingen te vinden dat mensen genuanceerd moeten oordelen over die oude vijanden.
Twee heel verschillende dingen
Misschien. Ik kon wel achter jouw woorden staan. En ook overigens ben ik het wel met je eens, dus ik wou het eens doortrekken.quote:Op zondag 6 mei 2012 14:57 schreef ems. het volgende:
[..]
Wellicht moest ik iets meer overdrijven om duidelijk te maken dat ik het niet meen
Nee, het laat me koud wat Nederland of Nederlanders vinden van de gestorven indo's. Ik begrijp het zelfs heel goed gezien ze de indo's in kwestie vaak niet persoonlijk hebben gekend. Maar ik zal dan ook niet een comité oprichten met als doel de indo's zieliger te vinden, noch eentje waarbij ik de Japanners veroordeel en beweer dat ze niet herdacht 'mogen' worden op dit soort dagen.
Bestaan die comité's dan ?quote:Op zondag 6 mei 2012 14:57 schreef ems. het volgende:
Maar ik zal dan ook niet een comité oprichten met als doel de indo's zieliger te vinden,
Dat is jouw positie. Anderen denken daar weer anders over. Maar als je sowieso niet naar herdenking gaat dan kun je ook niet roepen : het is hypocriet om Japanse soldaten niet te herdenken op zo'n herdenking Je herdenkt niemand in feite op zo'n herdenking.quote:noch eentje waarbij ik de Japanners veroordeel en beweer dat ze niet herdacht 'mogen' worden op dit soort dagen.
Nee die bestaan nietquote:Op zondag 6 mei 2012 15:02 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Bestaan die comité's dan ?
Noem eens namen. Ik ken ze niet
Dat weet ik. Alles wat ik zeg is uiteraard een mening. Het is een discussieforum dus dan werk je met meningenquote:Dat is jouw positie. Anderen denken daar weer anders over.
Dat zeg ik niet. Ik zeg dat het hypocriet is om anderen op te leggen wat ze wel of niet mogen herdenken.quote:Maar als je sowieso niet naar herdenking gaat dan kun je ook niet roepen : het is hypocriet om Japanse soldaten niet te herdenken op zo'n herdenking
Zucht.quote:Op zondag 6 mei 2012 15:02 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Bestaan die comité's dan ?
Noem eens namen. Ik ken ze niet
Toe maar...Je wilt mij in de rol van dictatortje zetten. ?quote:Op zondag 6 mei 2012 14:59 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Vet van mij: het is net zo onverdraagzaam om anderen op te leggen dat ze die niet mogen herdenken. In beide gevallen probeer je een ander jouw wil op te leggen, namelijk. En dat is wat die achterwaarts denkende knakkers van TOF (lekker Nederlandse naam ook) probeerden, zelfs via de rechter.
Godgloeiende. Ik begin te denken aan kwade wil: werkelijk elke zin, en niet alleen van mij, interpreteer je anders dan hij bedoeld is. En dan vooral de negatieve kant op.quote:Op zondag 6 mei 2012 15:05 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Toe maar...Je wilt mij in de rol van dictatortje zetten. ?
Ik leg niemand mijn wil op.
Ik zeg gewoon mijn mening . Jij doet dat ook .
Mijn punt is dat die niet bestaan.quote:
Dat is niet hypocriet. Dat is dictatoriaal.quote:Dat zeg ik niet. Ik zeg dat het hypocriet is om anderen op te leggen wat ze wel of niet mogen herdenken.
quote:Op zondag 6 mei 2012 15:05 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Toe maar...Je wilt mij in de rol van dictatortje zetten. ?
Ik leg niemand mijn wil op.
Ik zeg gewoon mijn mening . Jij doet dat ook .
Capice?quote:Op zondag 6 mei 2012 15:09 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Mijn punt is dat die niet bestaan.
Met een ondertoon van.... waarom begin je er dan over ?
[..]
Dat is niet hypocriet. Dat is dictatoriaal.
Maar ik ken die mensen niet die dat doen tav Indië-herdenkingen
Je beschuldigt mij toch van onverdraagzaamheid door anderen mijn wil op te leggen.?quote:Op zondag 6 mei 2012 15:07 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Godgloeiende. Ik begin te denken aan kwade wil: werkelijk elke zin, en niet alleen van mij, interpreteer je anders dan hij bedoeld is. En dan vooral de negatieve kant op.
Je lijkt wel een ...... oh nee, dat gaat dan weer te ver.
Laat maar. Ik moet werken. Probeer mijn posts nog een keer begrijpend te lezen oidquote:Op zondag 6 mei 2012 15:09 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Mijn punt is dat die niet bestaan.
Met een ondertoon van.... waarom begin je er dan over ?
werk ze !quote:Op zondag 6 mei 2012 15:15 schreef ems. het volgende:
[..]
Laat maar. Ik moet werken. Probeer mijn posts nog een keer begrijpend te lezen oid
Ik als nazaat van voormalig nederlandse indiërs kon maar niet begrijpen dat in de gehele geschiedenislesstof over WO II er met geen woord werd gerept over Azië. Altijd dat "gezeur" over joden en duitsers, maar over de jappenkampen hoorde je niets. Mijn moeder en grootouders hebben e.e.a. zelf meegemaakt en ik heb de gevolgen gezien. Ik vind dit een gemiste kans en eigenlijk ook een grof schandaal. Dit gedeelte hoort net zo goed in de lesstof thuis. Het was een WERELD-oorlog en niet alleen een EUROPEESE oorlog.quote:Op zondag 6 mei 2012 12:37 schreef yvonne het volgende:
'wat weten jongeren nou van Korea, van Indonesië"
Ja dank je de koekkoek, ZORG dan dat ze in ieder geval weten van Indonesië
En dan willen we er nog steeds niets over horen....quote:Op zondag 6 mei 2012 12:39 schreef sp3c het volgende:
[..]
het zijn niet alleen de jongeren die niets of nauwelijk iets weten van Indonesie helaas
heel Nederland wil er niets over horen (of er moeten weer misdaden boven water komen)
herkenbaar.quote:Op zondag 6 mei 2012 14:27 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Een aparte dag om het collectief te beleven kan ook. Dat vinden velen mooier, helender, meer eerbetoon.
Ik ben Indisch. En op 15 augustus denk ik vooral aan mijn familie en oudere kennissen die er niet meer zijn. Waarvan de meesten ver na de oorlog overleden. Maar die herdenking gaat wel over hun. Het is hun geschiedenis.En dus mijn voorgeschiedenis.. Het gaat ook over de geschiedenis van niet gewenst zijn in Indonesië en zo is men de diaspora ingegaan. En om dat collectief te beleven vind ik ook wel waardevol.
Idd... dan herdenk je meer dan het eind van de wereldoorlog en de capitulatie van Japan.
Het specifiek herdenken van de Japanse soldaten ( rouwen om, eerbetoon geven aan) hoort daar niet bij.
Natuurlijk denk ik op die dag ook aan de honderdduizenden van Hirosjima en Nagasaki die vermoord zijn.
inderdaad zeg!quote:Op zondag 6 mei 2012 16:33 schreef stopnaald het volgende:
[..]
Ik als nazaat van voormalig nederlandse indiërs kon maar niet begrijpen dat in de gehele geschiedenislesstof over WO II er met geen woord werd gerept over Azië. Altijd dat "gezeur" over joden en duitsers, maar over de jappenkampen hoorde je niets. Mijn moeder en grootouders hebben e.e.a. zelf meegemaakt en ik heb de gevolgen gezien. Ik vind dit een gemiste kans en eigenlijk ook een grof schandaal. Dit gedeelte hoort net zo goed in de lesstof thuis. Het was een WERELD-oorlog en niet alleen een EUROPEESE oorlog.
Dank de joodse lobby maar. Je hebt zeker een punt.quote:Op zondag 6 mei 2012 16:33 schreef stopnaald het volgende:
Altijd dat "gezeur" over joden en duitsers, maar over de jappenkampen hoorde je niets. Mijn moeder en grootouders hebben e.e.a. zelf meegemaakt en ik heb de gevolgen gezien.
Dat ook, maar het was indertijd ook nog een kolonie van ons, waar we de zorgplicht hadden. Wel de rijkdom ophalen, maar niet de zorg dragen is wel slap.quote:Op zondag 6 mei 2012 16:33 schreef stopnaald het volgende:
[..]
Ik als nazaat van voormalig nederlandse indiërs kon maar niet begrijpen dat in de gehele geschiedenislesstof over WO II er met geen woord werd gerept over Azië. Altijd dat "gezeur" over joden en duitsers, maar over de jappenkampen hoorde je niets. Mijn moeder en grootouders hebben e.e.a. zelf meegemaakt en ik heb de gevolgen gezien. Ik vind dit een gemiste kans en eigenlijk ook een grof schandaal. Dit gedeelte hoort net zo goed in de lesstof thuis. Het was een WERELD-oorlog en niet alleen een EUROPEESE oorlog.
Ja inderdaad: de vergelijking met Napoleon, dat niemand ooit Moskou had gehaald. En de slag om Stalingrad.quote:Op zondag 6 mei 2012 18:52 schreef sp3c het volgende:
oostfront heeeeel globaal bij ons
gek genoeg kan ik me vooral herinneren hoe ver de Duitsers zijn gekomen maar niet wat er daarna met ze gebeurde!
maar het was natuurlijk een flinke oorlog en dat kun je niet allemaal in een globale geschiedenisles van 2x50 minuten per week behandelen, dan snap ik dat het oostfront afvalt omdat daar weinig Nederlanders zijn ingezet
Nee, alleen het joodse lijden is relevant. Schandalig.quote:Op zondag 6 mei 2012 19:04 schreef sp3c het volgende:
ja etc. etc.
het is niet echt mogelijk om de complete oorlog overal even goed te belichten
ook niet echt nodig imo
doe ff serieus mee of houd je erbuiten aubquote:Op zondag 6 mei 2012 19:26 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Nee, alleen het joodse lijden is relevant. Schandalig.²
Ik wil je absoluut geen woorden in de mond leggen, maar ging er vanuit dat je dit bedoelde.quote:
Tja, mij is verteld dat 'er in het oosten ook oorlog was en dat we toen Indië zijn kwijtgeraakt'. De politionele acties of de jappenkampen, om maar wat te noemen, zijn meen ik in twee of drie zinnen uiteengezet.quote:Op zondag 6 mei 2012 18:45 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Dat ook, maar het was indertijd ook nog een kolonie van ons, waar we de zorgplicht hadden. Wel de rijkdom ophalen, maar niet de zorg dragen is wel slap.
Overigens wordt hier ook het Oostfront amper behandeld, als ik me goed herinner.
Er zit natuurlijk wel een verschil tussen helemaal niets erover vertellen en tot in detail doornemen.quote:Op zondag 6 mei 2012 19:04 schreef sp3c het volgende:
ja etc. etc.
het is niet echt mogelijk om de complete oorlog overal even goed te belichten
ook niet echt nodig imo
Die zijn er meer dan zat en komen vaak genoeg op tv.quote:Al was het maar eens een documontaire of zo.
Klopt. In mijn schooltijd was er nog meer tijd besteed aan VOC en Suriname/Antillen, dan aan Indonesië. Maar wat mij vooral pijn deed, was het totale gebrek aan aandacht voor Indonesië tijdens de behandeling van WO2. Het schitterde gewoonweg in totale afwezigheid. Het werd niet eens genoemd of aangestipt. Dat vond ik toen (maar ook nu nog) een onnodige en zinloze schoffering van landgenoten.quote:Op zondag 6 mei 2012 19:57 schreef sp3c het volgende:
wat op zich niet gek is maar 'ons Indie' moet wel wat beter belicht worden dan wat ik ervan geleerd heb in de schoolbanken
dat ging van de VOC naar de dekolonisatie in 3 lesuren ofzo en van nieuw Guinnea had ik zonder het internet uberhaupt nog niet gehoord
Ik bedoel dus op school. En meer in het bijzonder de basisschool, hoewel ik ook op VO graag wat meer aandacht zie.quote:Op zondag 6 mei 2012 20:02 schreef ems. het volgende:
[..]
Die zijn er meer dan zat en komen vaak genoeg op tv.
Of bedoel je op school?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |