Je zwagers ook niet trouwensquote:Op donderdag 3 mei 2012 11:27 schreef Tinuviel het volgende:
Gefeliciteerd met je nichtje Zoë, lijkt mij heel bijzonder om tante te worden.![]()
![]()
Zou ik ook leuk vinden, maar volgens mij is mijn 3 jaar jongere zusje er nog niet aan toe
Nou bij de ene zwager ben ik daar niet zo zeker over. Als ze over een paar maanden in hun nieuwe huis zitten, zou het zomaar kunnen, dat hij toch van mening veranderd. En zijn vrouw weet al wel dat zij wil, denk ikquote:
quote:Op donderdag 3 mei 2012 14:04 schreef rebel-angel het volgende:
Ik ook , komt er dan straks als je kind geboren is nog steeds zo'n heks bij je thuis die je van alles en niks wil aansmeren ?
Want dan sla ik die over
Die kwam bij mij ook en ik had geen enkele 'blije' doos opgehaald. Ze was binnen vijf minuten weer weg overigens. Ik antwoordde op alles met nee, wil ik niet, hoef ik niet.quote:Op donderdag 3 mei 2012 14:04 schreef rebel-angel het volgende:
Ik ook , komt er dan straks als je kind geboren is nog steeds zo'n heks bij je thuis die je van alles en niks wil aansmeren ?
Want dan sla ik die over
Dat dus. Al moet je blij zijn met alles wat je krijgt. Het is tenslotte wel gratis!quote:Op donderdag 3 mei 2012 13:53 schreef Marjolijntje het volgende:
Ik vond alleen de blije doos en de doos van de babydump de moeite waard. Die van Felicitas was vooral heel erg veel bagger.
die van kruidvat moet je 2 maanden van te voren krijgenquote:Op donderdag 3 mei 2012 15:19 schreef Marjolijntje het volgende:
Oh, maar ik ben ook blij met alle gratis rommel hoorEn bij een volgende zwangerschap zou ik die van de Etos ook zo weer aanvragen
Die van de kruidvat heb ik trouwens nog steeds niet, wel aangevraagd maar nog niks van gehoord.
Blije doos, die had ik met 24 weken ofzo? Ik weet het niet precies meer
Omdat ik het leuker vind voor K. als zij het aanvraagt en het voor mij raar voelt om het aan te vragenquote:Op donderdag 3 mei 2012 16:47 schreef PureEvil het volgende:
Waarom vraag je het niet gewoon aan Sorbootje...je kan het toch aan haar geven....
Ik moet zeggen het viel me reuze mee met reclame na geboorte van muppetquote:Op donderdag 3 mei 2012 17:31 schreef Estrys het volgende:
Ik ben te lui om dat soort dingen aan te vragen. Vorige keer ook niet gedaan, heb nou niet het idee dat ik iets gemist heb. Behalve veel reclame meuk. Is het zo dat je dan je adres moet opgeven? en dat je tot Sint juttemis met reclame meuk zit.
Er zijn meerdere resusfactoren, er wordt getest op C en D. De belangrijkste is D, als je bloedgroep A negatief is wordt eigenlijk bedoeld dat resusfactor D negatief is. Op C testen ze nog wel een keer extra bij 27 weken als die negatief is maar er wordt verder niets gegeven omdat het vermoedelijk nauwelijks schadelijk is voor eventuele volgende kinderen.quote:Op donderdag 3 mei 2012 19:08 schreef Enfermera het volgende:
en wat is Rhesus C en wat heeft dat voor invloed op de beeb?
Ah oke, gewoon een ander type rhesusfactor dusquote:Op donderdag 3 mei 2012 19:17 schreef _Ophelia_ het volgende:
[..]
Er zijn meerdere resusfactoren, er wordt getest op C en D. De belangrijkste is D, als je bloedgroep A negatief is wordt eigenlijk bedoeld dat resusfactor D negatief is. Op C testen ze nog wel een keer extra bij 27 weken als die negatief is maar er wordt verder niets gegeven omdat het vermoedelijk nauwelijks schadelijk is voor eventuele volgende kinderen.
Oh jammer. Ja snap ikquote:Op donderdag 3 mei 2012 19:26 schreef Tinuviel het volgende:
Gerbera dank voor de tip over de Etos dingen. Lijkt me heel handig.
Enfermera ik heb geen links over inscheuren op een baarkruk, weet ook niet of er echt onderzoek naar gedaan is ofzo. Ik heb wel van mijn zwangerschapsyoga docent gehoord, dat er verschillende meningen bestaan over wel of niet makkelijker uitscheuren bij een baarkruk bevalling.
Enfermera balen van de bandenpijnDoe dan idd maar lekker rustig aan. Heeft sporten eigenlijk nog een slechte invloed op je banden?
Appeltje moet ik zeggen heb ik nog niet geprobeerd tegen het maagzuur. Lijkt me eigenijk niet zo handig omdat appel van zichzelf best zuur is. Heb weleens melkproducten tot me genomen als ik er last van had. Dat helpt in ieder geval tijdelijk maar vaak ook niet urenlang.
Ja preciesquote:Op donderdag 3 mei 2012 19:49 schreef Twinkle20 het volgende:
Ja dat rhesusgedoe.. vind het lastig uit te leggen hoe daf nu zit. Met 27 weken word ik inderdaad nog een keer geprikt. Als het dan niet goed is moet er wel verder onderzoek komen geloof ik. Maar de kans dat het mis is is echt heek herl klein. Het kan dat je kindje daar (ernstige) bloedarmoede van krijgt als ze er te laat bij zijn. Vandaar die extra controle :-).. niet iets waar ik me heel erg zorgen om maak nu.
granny smithquote:Op donderdag 3 mei 2012 19:30 schreef Enfermera het volgende:
[..]
Oh jammer. Ja snap ikNja, dan vind ik het lastig om daar wat van te vinden, ik las juist in een boek (van verschillende deskundigen) dat het juist beter is voor de uitdrijving
Maar dan ga ik nog wel even op zoek, misschien dat ik nog wat kan vinden.
Ja, tis idd jammer, majaNeuh, denk het niet.. Gewoon doen wat goed voel en niet te hard en te snel gaan, dan gaat het wel goed denk ik
Ik sport meer op mn spieren in mn armen en rug sterk te houden, dus dat kan wel lijkt me
Appel is juist basisch, bij mij helpt het juist goed..Moet je natuurlijk niet zo'n hele groene nemen, hoe heet dat ras/merk ook alweer?
![]()
quote:Op donderdag 3 mei 2012 19:17 schreef _Ophelia_ het volgende:
[..]
Er zijn meerdere resusfactoren, er wordt getest op C en D. De belangrijkste is D, als je bloedgroep A negatief is wordt eigenlijk bedoeld dat resusfactor D negatief is. Op C testen ze nog wel een keer extra bij 27 weken als die negatief is maar er wordt verder niets gegeven omdat het vermoedelijk nauwelijks schadelijk is voor eventuele volgende kinderen.
Vriend is erg nieuwsgierig waaromquote:Op donderdag 3 mei 2012 20:19 schreef mignonne het volgende:
[..]
bovendien moet vader dan ook bloed gaan geven om te laten controleren
nou had ik net het linkje van rivm nog open, potver, even zoeken weer hoorquote:Op donderdag 3 mei 2012 20:22 schreef _Ophelia_ het volgende:
[..]
Vriend is erg nieuwsgierig waarom(verdere stappen had de gyn nog niet uitgelegd)
hier: http://www.rivm.nl/dsreso(...)g&disposition=inlinequote:Moet vader ook gescreend worden als c-IEA zijn gevonden?
Ja, voor het vervolgbeleid is het van belang om te onderzoeken of vader homo- of
heterozygoot is voor het Rhc-antigeen. Indien c-IEA zijn gevonden zal Sanquin Diagnostiek
vragen om bloed van vader in te sturen.
Thnx!quote:Op donderdag 3 mei 2012 20:26 schreef mignonne het volgende:
Ha hebbes.
De vlieger gaat dus alleen op als een rhesus-c negatieve moeder IEA aangemaakt heeft.
[..]
hier: http://www.rivm.nl/dsreso(...)g&disposition=inline
pagina 7
Thanks voor de info!quote:Op donderdag 3 mei 2012 20:19 schreef mignonne het volgende:
[..]
Er wordt aan het begin van de zwangerschap getest op bloedgroep + rhesus c (kleine c, niet grote C!) en rhesus D factor. Alléén als de moeder rhesus c of D negatief is volgt er een 27 weken screening. Als de moeder rhesus D negatief is, dan zijn ze in staat om vanaf 27 weken in het bloed van de moeder de bloedgroep+rh.factor van de baby te bepalen. Als die ook negatief is, dan is er niets aan de hand. Heeft het kind een positieve bloedgroep terwijl moeders negatief is, dan krijgt moeders met 30 weken én binnen 48 uur na de bevalling een injectie met anti-D.
Als moeder rhesus c negatief is dan wordt er gekeken of de moeder antistoffen aanmaakt. Als dat zo is dan wordt het kind extra in de gaten gehouden ivm kans op bloedarmoede etc, bovendien moet vader dan ook bloed gaan geven om te laten controleren, de bloedbank bepaald wat er verder moet gebeuren dan. Er wordt geen injectie gegeven omdat die er simpelweg niet is. Te duur om te maken, te weinig nodig.
De anti-D injectie wordt gemaakt uit menselijk bloed. Mensen die ooit antistoffen hebben aangemaakt hebben bloed gedoneerd en daar wordt die injectie uit gemaakt.
Hoop dat het werkt!quote:Op donderdag 3 mei 2012 20:27 schreef Tinuviel het volgende:
Covie, heb je al geprobeerd of warmte helpt tegen de harde buiken? In ieder geval sterkte en ik hoop dat de harde buiken snel over gaan.Misschien komt het ook doordat je nu echt de rust kunt pakken.
Ik zal de appel eens proberen Enfermera, bedankt.![]()
Speedy volgens mij ben jij een hele trotse en genietende papa. Erg leuk om te zien
Ja je baarmoeder is nog dicht, dus er komt geen licht binnen, daarom is het donkerquote:Op donderdag 3 mei 2012 20:32 schreef Regenboogjes het volgende:
Egopost.![]()
Vanmiddag weer een echo gehad. Hendrikje is nu 3,6cm groot en was een centimeter gegroeid in 1 week tijd! Hij loopt zelfs ietsjes voor qua groei.Dat zegt op deze termijn nog helemaal niks, maar toch.
Het gezichtje kwam heel mooi in beeld. Ik weet zeker dat 't een jochie is, 't was echt een jongenskoppie vond ik. Bij deze alvast mijn excuses aan mijn toekomstige dochter voor het feit dat ik d'r op een jongetje vind lijken.![]()
Het was deze week wel moeilijk om een mooie duidelijke beelden te krijgen; het was nogal donker van binnen. Zo bizar; hoe dat kan verschillen van week tot week.Mignonne, Poppedein: Hebben jullie daar een verklaring voor?
Ik zal straks even wat foto's posten, deze keer probeer ik het niet te vergeten.
nog ff, ik lees dit ook:quote:Op donderdag 3 mei 2012 20:29 schreef Ticootje het volgende:
Dus als je antistoffen hebt kunnen ze daar iets mee?? Ik heb antistoffen cw.
Bij ons moest m ook bloed afgeven. Hij had geen cw kenmerk in zijn bloed, dus leyla kon het ook niet hebben en liep daarom geen gevaar.
http://www.zonmw.nl/nl/pr(...)mmunoprophylaxis-in/quote:Op advies van de Gezondheidsraad en in navolging van andere landen is per 1 juli 1998 in Nederland antenatale immunoprofylaxe bij RhD-negatieve zwangeren in de 30e zwangerschapsweek ingevoerd. Het schaarse anti-D IgG-preparaat wordt in Nederland via herhaalde (8-10x/jaar) plasmaferese bereid uit plasma van 350 vrijwillig gehyperimmuniseerde RhD-negatieve vrouwen. In Nederland wordt vanwege het tekort aan anti-D IgG de antenatale immunoprofylaxe beperkt tot RhD-negatieve vrouwen die nog geen levend kind hebben vanuit de gedachte dat een multipare zwangere geen volgende zwangerschapswens heeft. Deze toediening is ongeacht de nog onbekende bloedgroep van het kind. Deze ongerichte toediening is medisch en economisch (een dosis kost tenminste fl. 200) ongewenst. Uitgerekend kan worden dat 41% van deze vrouwen zwanger is van een RhD-negatief kind en deze immunoprofylaxe dus onnodig krijgt. Deze vrouwen staan dus bloot aan een onnodig gezondheidsrisico, dat ieder bloedproduct (virussen/prionen) potentieel heeft. Daarnaast draagt dit onnodige gebruik bij aan het tekort aan anti-D IgG.
Wat gaaf regenboogjes!quote:Op donderdag 3 mei 2012 20:32 schreef Regenboogjes het volgende:
Egopost.![]()
Vanmiddag weer een echo gehad. Hendrikje is nu 3,6cm groot en was een centimeter gegroeid in 1 week tijd!
Het gezichtje kwam heel mooi in beeld. Ik weet zeker dat 't een jochie is, 't was echt een jongenskoppie vond ik. Bij deze alvast mijn excuses aan mijn toekomstige dochter voor het feit dat ik d'r op een jongetje vind lijken.![]()
Het was deze week wel moeilijk om een mooie duidelijke beelden te krijgen; het was nogal donker van binnen. Zo bizar; hoe dat kan verschillen van week tot week.![]()
Mooi he?quote:Op donderdag 3 mei 2012 20:21 schreef SpeedyGJ het volgende:
Cynthia die geluidjes zit te maken tijdens het slapen![]()
Speedy het is heel leuk hoor die updates, maar ik denk wel dat het tijd is om door te schuiven naar het babytopic! Gaan we hier gewoon verder met zwangerschapskwalen en bevallenquote:Op donderdag 3 mei 2012 20:21 schreef SpeedyGJ het volgende:
Cynthia die geluidjes zit te maken tijdens het slapen![]()
Die is nog niet bevallen....quote:Op vrijdag 4 mei 2012 09:44 schreef covie het volgende:
Ooh en sam ook al niet meer gezien na gisteeochtend?
quote:Op vrijdag 4 mei 2012 10:22 schreef Twinkle20 het volgende:
Okay okay okay .. fijn dat DE baby er is![]()
Zo dan goed?
Zo irritant is dat he? Hier in dld is het erg pro borstvoeding....Echt...al een paar mensen hebben gevraagd ' geef je borstvoeding?' En als ik dan nee zeg..' waarom niet?' .....quote:Op vrijdag 4 mei 2012 10:33 schreef Twinkle20 het volgende:
Zelfde als men vraagt of we borst- of flesvoeding willen gaan doen .. ik ben er nu van overtuigd dat het flesvoeding wordt.
Als je dan gewoon uitlegt wat de reden is dat je flesvoeding ipv borstvoeding gaat geven houden ze toch wel hun mond?quote:Op vrijdag 4 mei 2012 10:33 schreef Twinkle20 het volgende:
Zelfde als men vraagt of we borst- of flesvoeding willen gaan doen .. ik ben er nu van overtuigd dat het flesvoeding wordt. En dan komen ze met allemaal dingen als 'wetenschappelijk bewezen dat het beter is blabla'... Mensen ik heb me er erg goed in verdiept, ken de voor- en nadelen .. maar dit mijn keus. Come on! Vraag het anders gewoon niet weet je![]()
Zo grappig![]()
Mensen hebben blijkbaar toch een bepaald beeld van ons dat ze van sommige dingen maar gewoon automatisch uit gaan .. en als het dan anders blijkt te zijn ..![]()
Misschien ligt het aan mij, maar ik vind het niet zo'n rare vraag (waarom niet vraag).quote:Op vrijdag 4 mei 2012 10:35 schreef PureEvil het volgende:
[..]
Zo irritant is dat he? Hier in dld is het erg pro borstvoeding....Echt...al een paar mensen hebben gevraagd ' geef je borstvoeding?' En als ik dan nee zeg..' waarom niet?' .....
Mja.waarom zou je t uit.moeten leggen?quote:Op vrijdag 4 mei 2012 10:36 schreef Oognip het volgende:
[..]
Als je dan gewoon uitlegt wat de reden is dat je flesvoeding ipv borstvoeding gaat geven houden ze toch wel hun mond?
Dit is een hele gewaagde uitspraak, dat besef je toch he?quote:Op vrijdag 4 mei 2012 10:38 schreef PureEvil het volgende:
Ja ach, maakt me ook niet zoveel uit dat ze het vragen eigenlijk. Maar in NL heb ik die vraag nooit gehad iig. Daar is het gewoon wat meer 'normaal' als je flesvoeding geeft... (ehm goed, dat leest misschien wat raar..)
Omdat het 'logischer' is dat mensen borstvoeding geven denk ik? Ik bedoel niet dat ik flesvoeding verafschuw of zo, maar het is van nature uit logischer dat je borstvoeding geeft. Als je er dan voor kiest om dat niet te doen is dat prima, maar ik kan me voorstellen dat mensen dan wel nieuwsgierig zijn naar de reden.quote:Op vrijdag 4 mei 2012 10:40 schreef Sonnetje85 het volgende:
[..]
Mja.waarom zou je t uit.moeten leggen?
Waarom is dat grappig? De natuur heeft nu eenmaal bedacht dat moeders borstvoeding kunnen geven. Voor de meeste mensen is het dus nog niet zo normaal als je flesvoeding geeft, puur omdat het niet natuurlijk is denk ik.quote:Op vrijdag 4 mei 2012 10:47 schreef Twinkle20 het volgende:
Neej ik ga die discussie ook niet meer aan![]()
Nou ja, waarom zou je uit moeten leggen waarom je flesvoeding wil geven terwijl als je zegt dat je borstvoeding gaat geven er geen haan naar kraait?
En ik kan wel met mijn redenen aan komen .. maar daar hebben mensen altijd dan weer een weerwoord op. en dan krijg je dus inderdaad discussie, en daar heb ik al heulemaal geen zin in![]()
Vind het zo grappig waarom mensen met borstvoeding die vraag niet krijgen en flesvoeding wel
Omdat je lichaam ervoor gemaakt is om zwanger te raken, dat 9 maanden te zijn, dat kind er na pak 'm beet 40 weken logeren weer met grof geweld uit te werken en vervolgens zelf te voeden d.m.v. borstvoeding. Da's de lichamelijk/biologisch/evolutionair gezien logische vervolgstapquote:Op vrijdag 4 mei 2012 10:47 schreef Twinkle20 het volgende:
Neej ik ga die discussie ook niet meer aan![]()
Nou ja, waarom zou je uit moeten leggen waarom je flesvoeding wil geven terwijl als je zegt dat je borstvoeding gaat geven er geen haan naar kraait?
En ik kan wel met mijn redenen aan komen .. maar daar hebben mensen altijd dan weer een weerwoord op. en dan krijg je dus inderdaad discussie, en daar heb ik al heulemaal geen zin in![]()
Vind het zo grappig waarom mensen met borstvoeding die vraag niet krijgen en flesvoeding wel
"Ga je dit jaar nog op vakantie?"quote:Op vrijdag 4 mei 2012 10:40 schreef Sonnetje85 het volgende:
[..]
Mja.waarom zou je t uit.moeten leggen?
Ghehe.. en als "HET"quote:Op vrijdag 4 mei 2012 10:57 schreef Claudia_x het volgende:
Ik vind het tegenwoordig maar moeilijk om überhaupt nog een praatje aan te knopen met een zwangere. Alles kan verkeerd vallen, opmerkingen over de buik, vragen naar het geslacht van het kind, kwaaltjes, plannen rondom de bevalling en de periode erna. Als ik mezelf bijvoorbeeld een zin hoor beginnen als: "En, hebben jullie je al op de babykamer gestort?" Dan slik ik dat maar weer in omdat ik bang ben dat ze er nog niet aan begonnen zijn en ik daardoor de "help, we moeten nog zoveel doen!"-stress verhoog.
Zwangerschap is maar lastig voor innocent bystanders.
Helemaal mee eens hoor. Men voelt zich soms wat al te snel aangevallen.quote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:05 schreef Estrys het volgende:
Hihi Claudia. Dat je vraagt: hoe lang moet je nog? Ik ben net op de helft, HOEZOOO, ben ik zo dik?![]()
Je maakt er denk ik zelf vaak van dat je in de verdediging moet. Zeker wanneer het gaat over keuzes die te maken hebben met het welzijn van je kind. Dan schieten alle ouders in de verdediging lijkt wel. Helemaal ouders die vol zitten met hormonen.
Ik vroeg aan mijn man met 17 weken: schaaaat, kun je het al zien?
antwoord: Neuh, de mensen die het niet weten denken gewoon: sjee wat een vadsig wijf![]()
Daar moet je toch wel van houden he van zo'n man
quote:Op vrijdag 4 mei 2012 08:33 schreef Twinkle20 het volgende:
Ow zie nou dat Zoe gister om 5 uur voor de laatste keer gepost heeft.. hoe verdacht![]()
Hopen dat bij de andere dames de weeen hebben doorgezet en dat ze nu hun kindje (bijna) vast kunnen houden
quote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:05 schreef Estrys het volgende:
Ik vroeg aan mijn man met 17 weken: schaaaat, kun je het al zien?
antwoord: Neuh, de mensen die het niet weten denken gewoon: sjee wat een vadsig wijf![]()
Daar moet je toch wel van houden he van zo'n man
Hahaquote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:17 schreef Sorbootje het volgende:
[..]
Jij en je man? Lijkt me vrij kansloos voor hem
Wat is dat toch, we bellen de mensen zelf wel.quote:
No worries, die pak je straks wel terug door ze te sms'en om 23:00, 1:00, 3:00, 5:00 en 7:30 uur.quote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:14 schreef Zoë23 het volgende:
Slaap snachts erg slecht en smorgens is dan een beetje het moment dat ik nog wat kan slapenmaar vriendinnen die sms'en vrolijk om 8u smorgens
(nu heb ik m'n telefoon altijd aan ivm persoonlijke redenen)
kan hij nog niet lopen? Ow nou jantje/Pietje/Klaasje liep al met zeven maandenquote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:19 schreef Claudia_x het volgende:
En ik wil geen partypooper zijn, maar het wordt alleen maar erger met de gevoelige opmerkingen als je kind er eenmaal is.![]()
"En, kan Pietje al lopen?"
"Nee, maar hij ontwikkelt zich wel heel voorbeeldig, hoor. Hij kan al staan, en als ik hem op zijn voeten zet en meesleur dan lijkt het net of hij loopt. Bovendien is hij heel goed op andere fronten, bijvoorbeeld taal. Hij zegt al BAH en PFFRRTT en DUHDUHDUH. Of wou je soms zeggen dat dat niet voorlijk is? Wou je soms zeggen dat mijn kind sloom is, achterlijk? Man, je bent zelf achterlijk!"
"..."
*proest*quote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:23 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
No worries, die pak je straks wel terug door ze te sms'en om 23:00, 1:00, 3:00, 5:00 en 7:30 uur.
quote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:28 schreef Kyara het volgende:
Oh ja, dat "vroeger hadden/deden we dat allemaal niet"
Oh en
"Je hebt NOG STEEDS een buik"
(en dat was 2 dagen na de bevalling of zo)
De bevallingquote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:32 schreef Kyara het volgende:
Hoe heeft jouw zus het ervaren Zoe?
Wist je dat het een meisje is? Wel bijzonder dat het allebei meisjes zijn!
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Pff ben echt zo trots op haar!
Ja we wisten het van elkaaren ook de naam want we hadden beide dezelfde voorletter haha
Weet je wat me zo verbaasde? Dat mijn vrienden, familie en kennissen daar heel bescheiden in waren. Iedereen leek er maar vanuit te gaan dat we in het begin zoveel mogelijk tijd voor onszelf wilden. De tweede helft van mijn verlofperiode was het veel drukker dan de eerste helft. Natuurlijk kwam de directe familie al wel heel snel. De tweede keer hebben we zelf geloof ik iets actiever aangegeven dat we wel behoefte hadden aan visite.quote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:35 schreef Zoë23 het volgende:
Hoe deden jullie dat met kraamvisite
(of hoe zijn jullie van plan dat te gaan doen..)
Ja! Had ik ook. Ik was zo trots en wou dat graag delen. Maar ik heb dan ook geen last gehad van opdringerige mensen, of mensen die ik liever niet aan mijn kraambed zag.quote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:43 schreef Estrys het volgende:
(...) eigenlijk vond ik het ook gewoon erg gezellig en leuk om mijn kindje te laten zien.
nou ja nadat mijn schoonmoeder voor de vijfde keer in twee dagen aan mijn bed stond had ik het wel een beetje gehadquote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:46 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ja! Had ik ook. Ik was zo trots en wou dat graag delen. Maar ik heb dan ook geen last gehad van opdringerige mensen, of mensen die ik liever niet aan mijn kraambed zag.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Denk dat het wel nodig is erg duidelijk te zijn tegen mensen die geen ervaring hebben met naasten die bevallen zijn.
Mijn buurvrouw vroeg me een paar dagen voor haar bevalling - de bevalling zou ingeleid worden - hoe ik mijn ingeleide bevallingen heb ervaren. Ik heb die vraag bewust ontweken, want ik wou haar niet een paar dagen tevoren met een ellendig verhaal opschepen. Het kan bij haar natuurlijk heel anders gaan.quote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:38 schreef Twinkle20 het volgende:
Ja fijn Zoe dat je zus zo eerlijk is ..
Kijk je kunt ook wel op internet gaan lezen.. staan zoveel verschillende verhalen en ervaringen.
Ouders zullen wel direct als wij het vertellen langskomen,quote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:35 schreef Zoë23 het volgende:
Hoe deden jullie dat met kraamvisite
(of hoe zijn jullie van plan dat te gaan doen..)
Met mensen die opdringerig zijn,
En hoe verdeel je alles?
Eerst naaste Fam., eventjes snel kijken & later afspreken voor de echte kraamvisite zegmaar met koffi/thee etc?
(m'n vriend en ik komen beide uit een groot gezin)
Daarnaast nog vrienden die erg graag willen langskomen & het liefst gelijk de zelfde dag of de dag erna.
Maar dan kom je op meer dan 20mensen, dat is toch niet te doen?
Ja lijkt me ook erg leuk!quote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:43 schreef Estrys het volgende:
De meeste mensen komen toch in het weekend en eigenlijk vond ik het ook gewoon erg gezellig en leuk om mijn kindje te laten zien.
Dat komt vast goed!quote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:51 schreef Soohr het volgende:
[..]
Ouders zullen wel direct als wij het vertellen langskomen,
broers en zussen zullen ook wel snel langskomen, maar die zien we redelijk veel, dus die kan ik er na 15 - 30 minuten gewoon weer uitzetten.
Overige familie / vrienden moeten allemaal langs mij, dus ik ga de boel doseren en inplannen. bijna niemand weet ook ons thuisnummer dus dat gaat wel goedkomen.
Daarnaast ben ik van plan iedereen na een kort bezoek gewoon weer de deur uit te zetten, of dat lukt is een tweede.
Dat ja. Ik had een uur na de bevalling als mijn mijn moeder en zus in het ziekenhuis staan. En een uur na thuiskomst (we zijn een paar uur na de bevalling naar huis gegaan) zat de woonkamer vol met vader, schoonouders en -zus. Kwamen om en om naar boven. Ik vond het heerlijk. Ik had het totaal niet van mezelf verwacht, maar ik werd ineens enorm extravert van de bevalling.quote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:43 schreef Estrys het volgende:
Ik heb na de bevalling twee nachten niet kunnen slapen van de adrenaline. Dus ik had genoeg puf voor bezoek.Ik was zo hyper, alsof ik een treetje red bull op had. De rest was op afspraak. De meeste mensen komen toch in het weekend en eigenlijk vond ik het ook gewoon erg gezellig en leuk om mijn kindje te laten zien.
Veel minder. Maar Lena heeft de eerste dagen in het ziekenhuis gelegen, samen met mij. Dat was wel het toppunt van gedoe, want toen had ik zelfs amper tijd voor een telefoontje. Eenmaal thuis aangekomen liep het allemaal wel.quote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:49 schreef Estrys het volgende:
Was dat bij de tweede ook Claudia? Veel tijd aan praktisch gedoe? Ik kan me er zo slecht een voorstelling van maken hoe dat met een tweede is.
Dat is een van mijn dierbaarste herinneringen, dat mijn schoonouders zo snel kwamen na de bevalling van Ivan. Wat een bijzonder moment was dat.quote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:56 schreef Clubsoda het volgende:
[..]
Dat ja. Ik had een uur na de bevalling als mijn mijn moeder en zus in het ziekenhuis staan. En een uur na thuiskomst (we zijn een paar uur na de bevalling naar huis gegaan) zat de woonkamer vol met vader, schoonouders en -zus. Kwamen om en om naar boven. Ik vond het heerlijk. Ik had het totaal niet van mezelf verwacht, maar ik werd ineens enorm extravert van de bevalling.
Oh dat is wel erg druk dan!quote:Op vrijdag 4 mei 2012 12:06 schreef Vulpenballetje het volgende:
Voor de ouders, broer en zussen kwam het wel goed uit dat ik op vrijdag bevallen ben van de oudste. Konden ze in het weekend allemaal langskomen.![]()
We lagen in het ziekenhuis, broer en zus van mijn man zouden na elkaar komen, met ongeveer 5 minuten overlap zodat ze samen de kadootjes konden geven, maar die kwamen dus allemaal tegelijk!! (Lees: 4 volwassenen en 4 kinderen!)Pffffff. Ik heb dat weekend helemaal niet kunnen rusten of vaak naar mijn kindje kunnen gaan (die lag op de neonatologie) omdat er constant bezoek was.
En zelf kon ik niks, dus ik lag daar maar.
Hopelijk gaat het deze keer anders!
Voor mij ook. Zodra we in het ziekenhuis aangekomen waren heeft mijn man onze ouders ingelicht met de mededeling dat ze zich klaar moesten maken en dat het nogal snel ging. Mijn moeder en zus zijn direct onze kant op gekomen, ze waren halverwege geloof ik toen baby er wasquote:Op vrijdag 4 mei 2012 12:03 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat is een van mijn dierbaarste herinneringen, dat mijn schoonouders zo snel kwamen na de bevalling van Ivan. Wat een bijzonder moment was dat.En zoals gezegd was ik er nog best slecht aan toe, maar we ontploften van geluk en wilden dat zo graag delen. Ik vond het jammer dat mijn moeder niet in de gelegenheid was om zo snel te komen.
Nogal ja! En de rest van het weekend ook allemaal nog bezoek van mensen die wat verder weg woonden. Kwam goed uit dat het weekend achter de bevaldatum zat!quote:
Ik heb mezelf echt verrast. Ik had verwacht dat ik enorm teruggetrokken zou zijn en ik was ook volledig in mezelf gekeerd tijdens de bevalling. Maar zodra onze zoon geboren was, gingen mijn ogen open (die heb ik echt 3 uur dicht gehad), voelde ik mezelf weer landen op aarde en wilde ik alleen maar delen en praten. Ik heb ook direct liggen bellen en als een idioot naar mijn man zitten grijnzen. Hoe ik het heb ervaren kan het zo anders zijn dan je van te voren inschat. Laat maar over je heen komen, je er van te voren druk overmaken is zo zonde van je energie. Je vindt je weg wel.quote:Op vrijdag 4 mei 2012 12:07 schreef Zoë23 het volgende:
Fijn te lezen hoe jullie het hebben ervaren
Voel me al n klein beetje minder gestressed
quote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:50 schreef Zoë23 het volgende:
Fijn om jullie ervaringen/plannen te lezen.
Bedankt v de tip Claudia, lijkt me ook wel handig.ik krijg een beetje kriebels van mensen die nu al nadrukkelijk aangegeven gelijk langs te willen komen.
ow, dat ze diegene toelieten vind ik heel kwalijk!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Denk dat het wel nodig is erg duidelijk te zijn tegen mensen die geen ervaring hebben met naasten die bevallen zijn.
Mijn ouders zaten in het ziekenhuis vanaf ergens in de middag. Wij wisten dat eerst niet eens, de verpleging had het ons niet verteld, maar hun wel koffie en thee aangeboden. Maar ook op de hoogte houden van de stand van zaken deden ze niet. Als wij vonden dat ze iets moesten/mochten weten, moest B dat maar even zelf gaan doen. Had alles met privacy te maken, vond ik erg goed.
Toen ze eenmaal geboren was, kwamen ze op ons verzoek naar de verloskamer, en hebben ze meteen kennisgemaakt met hun kleindochterIk heb nog een foto dat mijn moeder haar vasthoudt, en je ziet aan haar hele gezicht dat ze helemaal onder de indruk is van het moment, het mensje, alles
Het ziekenhuis braacht toen nog thee met beschuitjes met muisjes
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
Wat ik nu van plan ben is het volgende :quote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:35 schreef Zoë23 het volgende:
Hoe deden jullie dat met kraamvisite
(of hoe zijn jullie van plan dat te gaan doen..)
Met mensen die opdringerig zijn,
En hoe verdeel je alles?
Eerst naaste Fam., eventjes snel kijken & later afspreken voor de echte kraamvisite zegmaar met koffi/thee etc?
(m'n vriend en ik komen beide uit een groot gezin)
Daarnaast nog vrienden die erg graag willen langskomen & het liefst gelijk de zelfde dag of de dag erna.
Maar dan kom je op meer dan 20mensen, dat is toch niet te doen?
quote:Op vrijdag 4 mei 2012 11:05 schreef Estrys het volgende:
Ik vroeg aan mijn man met 17 weken: schaaaat, kun je het al zien?
antwoord: Neuh, de mensen die het niet weten denken gewoon: sjee wat een vadsig wijf![]()
Daar moet je toch wel van houden he van zo'n man
quote:Op vrijdag 4 mei 2012 12:22 schreef Nanadu het volgende:
Niet echt bijgelezen,sorry. Nog steeds veel last van hoofdpijn en duizelig, net vanaf mijn werk gebeld en moet langskomen in het ziekenhuis voor controle.ik ben nu onderweg, zal als ik thuis ben weer goed bijlezen. Ik hoop dat het allemaal niks is.
Wat veel.quote:Op vrijdag 4 mei 2012 12:14 schreef maffemuts het volgende:
[..]
Wat ik nu van plan ben is het volgende :
Dag 1 niemand alleen ons gezinnetje (ok en de kraamzorg)
Dag 2 schoonouders / zwager en kids
Dag 3 en verder max 2 a 3 per dag op afspraak.
gecontroleerd en mensen de kans geven
Daar ben je zelf bij, hè? En als je bang bent dat jij niet weerbaar genoeg bent na de bevalling kun je je lief instrueren.quote:
Ik krijg er kippenvel van.quote:Op vrijdag 4 mei 2012 12:09 schreef Clubsoda het volgende:
Die uitdrukking op mijn moeders gezicht en haar opmerking "nu ben je moeder", prachtig vond ik het
ik bedoel dus personen hequote:Op vrijdag 4 mei 2012 12:31 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Wat veel.Ik probeerde zoveel mogelijk telkens een dag rust tussendoor te plannen. En ik had het liefst maar één visite per dag, bij hoge uitzondering twee.
Ik was er behoorlijk verrot aan toe kan ik je zeggen! En ik heb de eerste 2,5 dag alleen maar kunnen liggen. Ik verkeerde een beetje in een staat van "Jullie doen maar, het zal allemaal wel". Als ik naar mijn kind wilde, moest ik met bed ernaartoe gereden worden. Naderhand kon ik met de rolstoel en na een paar dagen lag ons kindje bij ons op de kamer. Mijn lief heeft alles gedaan wat nodig was, ik was idd niet in staat om wat dan ook te zeggen of doen. En we wilden natuurlijk graag ons kindje laten zien aan ooms en tantes en zulks!quote:Op vrijdag 4 mei 2012 12:36 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Daar ben je zelf bij, hè? En als je bang bent dat jij niet weerbaar genoeg bent na de bevalling kun je je lief instrueren.
Ik ben in het ziekenhuis alleen maar bezig geweest met naar Lena toegaan, haar voeden, haar troosten, haar leren kennen. Ik had al moeite genoeg om overdag op tijd terug te zijn op mijn afdeling om zelf te eten. Er is maar twee keer bezoek geweest op die dagen, op een moment waarop het mij goed uitkwam.
Ik weet niet hoe slecht je eraan toe was na de bevalling, maar de verpleegkundigen zijn er ook voor om je in rolstoel naar een andere afdeling te rijden. Dat zijn punten waarop je echt voor jezelf op moet komen in het ziekenhuis als je merkt dat het misgaat. Behalve de acute gezondheidstoestand hoort de hechting tussen ouders en kind voorrang te hebben.
Oh!quote:Op vrijdag 4 mei 2012 12:43 schreef maffemuts het volgende:
[..]
ik bedoel dus personen hegeen losse bezoekgroepen
![]()
Je lief is er om op zulke momenten mondig te zijn, en die zal zelf ook wel heel vermoeid zijn geweest en het allemaal heel overweldigend hebben gevonden. Wat dat betreft ben je de tweede keer ervarener en weet je beter waar je de grens moet trekken! Maar ik hoop dat het niet zover hoeft te komen. Of zijn er complicaties waardoor je nu al weet dat je in het ziekenhuis moet blijven?quote:Op vrijdag 4 mei 2012 12:54 schreef Vulpenballetje het volgende:
Voor het grootste deel had ik het dus niet zelf in de hand, zeker mijn helse bevalling niet, dus wat dat betreft hoop ik dat het deze keer anders zal verlopen en intussen ben ik ook wel mondiger geworden en hoop ik dat ik dat ook kan gebruiken als het nodig is!
quote:
We hebben gelukkig nog genoeg tijd om eea te bespreken!quote:Op vrijdag 4 mei 2012 12:56 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Je lief is er om op zulke momenten mondig te zijn, en die zal zelf ook wel heel vermoeid zijn geweest en het allemaal heel overweldigend hebben gevonden. Wat dat betreft ben je de tweede keer ervarener en weet je beter waar je de grens moet trekken! Maar ik hoop dat het niet zover hoeft te komen. Of zijn er complicaties waardoor je nu al weet dat je in het ziekenhuis moet blijven?
Die dagbesteding na 17 weken zwangerschapsverlof, die moeizaam van de grond komt wegens moequote:
quote:Op vrijdag 4 mei 2012 13:02 schreef Vulpenballetje het volgende:
[..]
We hebben gelukkig nog genoeg tijd om eea te bespreken!![]()
En ik moet hoe dan ook in het ziekenhuis bevallen, dat weet ik, voor de rest is er nog niks aan de hand zeg maar, dus we zullen zien!
Vandaag mijlpalen dag van weet ik niet wie? Iig mijn eigen!8 weken!
Volgende week dinsdag echo, ik ben zo zenuwachtig![]()
Gisteren nog maar eens een test gedaande teststreep knalde er al vanaf voordat ik uitgedruppeld was! Dus wat dat betreft zit het wel goed!
Als we dinsdag een mooihebben zien knipperen, kom ik denk ik hier wel uit de kast, 'praat' toch net wat makkelijker!
Ja dat snap ik, is helemaal waar.quote:Op vrijdag 4 mei 2012 13:39 schreef Tinuviel het volgende:
Soms begrijp je dingen ook pas goed nadat je er een goede verklaring voor hebt gekregen of dat je het zelf hebt ervaren. Over opmerkingen wanneer je kinderen zou krijgen, vertelde een goede vriendin van de familie bijvoorbeeld dat zij en haar man aan het begin heel veel moeite hadden met kinderen krijgen. Als je dan als buitenstaander, die dat misschien niet weet zo een "stomme" opmerking maakt als "wanneer komen bij jullie de kinderen" of iets in die geest, kun je iemand dus ontzettend kwetsen. Sinds die opmerking van haar, zou ik dus ook nooit meer zo een stomme opmerking hebben gemaakt, niet eens als grap. Nu heb ik wat vrienden waarvan ik weet dat ze moeite hebben/ hadden met kinderen krijgen & ben ik me nog bewuster ervan hoe voorzichtig je dan moet zijn met opmerkingen waarvan je misschien niet eens had bedoelt/ gedacht dat iemand die met het niet zwanger worden in verband zou kunnen brengen.
Awwquote:Op vrijdag 4 mei 2012 13:42 schreef Tinuviel het volgende:
Jawel logisch Zoë dat ik hem mis, maar reageerde best overdreven vond ik zelf. Moest zelfs even de situatie gaan verwerken voordat ik mijn man opbelde.
quote:Op vrijdag 4 mei 2012 13:43 schreef covie het volgende:
Wanneer wij gebeld hebben dan komen mijn zussen/ouders/broertje/schoonmoeder meteen.
Ligt een beetje aan het tijdstip maar schoonvader/schoonbroertje/schoon opa&oma/beste vriendin komen ook nog dezelfde dag.
Met mijn schoonmoeder niet altijd een goede band en die zal er in de eerste week veeeeel zijn maar dat is prima zolang ze er gewoon van geniet en niet bemoeizuchtig doet.
En de rest daar beslis ik op het moment wel van of ze al mogen komen, heb gewaarschuwd dat ik streng zou zijn en alleen bezoek toelaat waar wij behoefte aan hebben. Ik laat ze zo staan voor een dichte deur
Zoë dat is denk ik een misverstand, want zo bedoelde ik het helemaal niet. Integendeel soms moet je ook gewoon zelf kunnen inleven in iemand of een situatie goed inschatten als je er zelf geen ervaring mee hebt. Zo lag een vriendin van mij na de bevalling van haar eerste kind in het ziekenhuis, ze had een keizersnede gehad. Ik vond het alleen netjes om haar te bezoeken, maar nadat ik haar had gesmst en gehoord, dat de kleine ook nog in de couveuse lag, had ik gelijk spijt van mijn smsje en terug gesmst, dat ik dan pas op een later tijdstip zou komen, dat het beter uitkwam.quote:Op vrijdag 4 mei 2012 13:44 schreef Zoë23 het volgende:
[..]
Ja dat snap ik, is helemaal waar.
Ben op de hoogte van de problemen, heb diegene altijd een luisterend oor geboden maar op een gegeven moment trok ik 't niet meer,
Ik gaf m'n grenzen aan ivm bekkenproblemen (veel pijn enz) en diegene ging hier gigantisch over heen,,
Nu geef ik meer m'n grenzen aan & kan er op die manier ook beter voor diegene zijn.
Heb wel begrip voor problemen, maar vind niet dat je dan kunt zeggen dat het niet erg is dat iemand gewoon langs gaat zonder m'n zus te vragen (die nam dr telefoon niet op..wat logisch is als je ligt te bevallen)
Wij hebben 't er allebei op staan. Tijden waartussen ik verwacht te rusten of in ieder geval in het begin geen zin heb in bezoekquote:Op vrijdag 4 mei 2012 14:15 schreef Zoë23 het volgende:
Ja precies, denk ik ook. Dan kun je mooi je eigen momenten uitkiezen. Als je er tijden op hebt staan, heb je het misschien niet in de hand hoeveel mensen er buiten die rust tijden komen omdat ze denken dat ze gewoon langs kunnen hobbelen. Met telf nr kun je t per dag bekijken & bedenken hoeveel mensen je op n dag langs wilt laten komen.
quote:Op vrijdag 4 mei 2012 14:19 schreef Tinuviel het volgende:
Volgens mij is er in dit topic echt geen schaamtegevoel aanwezig om dingen gewoon bij hun naam te noemen of te omschrijven![]()
Daar ben ik me dan al te bewust van als ik al etende hier aan het lezen ben![]()
Go sproetje goquote:Op vrijdag 4 mei 2012 16:10 schreef sproet-je het volgende:
Xanteh, gefeliciteerd!!!!! Ben erg benieuwd naar het hele verhaal.
Ik weet niet meer wie het over de slijmprop had maar bij mij is hij dus niet doorzichtig, het is echt bloederig. Jaja, zoals jullie lezen is het hier wat onrustig. Hoewel er op dit moment niets gebeurt.
quote:Op vrijdag 4 mei 2012 16:11 schreef OooLizaooO het volgende:
[..]
Go sproetje go![]()
(waar is die puf-emoticon?
)
terwijl jij natuurlijk je kind aan iedereen wil showenquote:Op vrijdag 4 mei 2012 18:38 schreef Sorbootje het volgende:
Ik heb de eerste week juist gebaald dat er zo weinig visite kwam. mijn familie en vrienden waren zó netjes dat ze bijna allemaal aangaven wel even te wachten. Behalve onze ouders natuurlijk.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 6% gewijzigd door bodpa09 op 05-05-2012 10:20:39 ]
quote:Op zaterdag 5 mei 2012 10:11 schreef bodpa09 het volgende:
Ik heb ook een tijdje Omeprazol gebruikt, helpt echt als een tierelier. Mijn huisarts schreef het meteen voor.
Waarschuwing: kreun en steun verhaalOei, wat engig... zou wel 'fijn' zijn als de wat verhoogde waarde van de Omeprazol zou zijn... dan weet je waar het van komt... inderdaad jeuk aan hand (en eventueel voet) zolen is wel een reden om het goed te laten checken! En googlen moet je niet doenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
En sowieso die jeuk is killing! Ik hoop van harte dat het snel wegtrekt![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |