Ongeveer zelfde prijsklassequote:Op woensdag 2 mei 2012 16:10 schreef sheonlydreams86 het volgende:
1000-1500 euro drukkosten valt mee op zich... Denk dat het feest ook wel zoiets kost, als niet meer?
Thuis? Nehhhh..... Dat feest, daar leef ik al 4 jaar naartoe. Het hield me op de been!quote:Op woensdag 2 mei 2012 16:12 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ongeveer zelfde prijsklasse
Alhoewel er na mij bij onze afdeling ineens een zwik AiOs kwam die het thuis gingen vieren![]()
Ja ik vond dat ook een anticlimax hoor... maar er was één van die thuis vierders die heeft alles voor het besparen gedaan, super dun boekje (alles in lettertype 6 op een pagina gepropt etc.) thuis het feestje.. alles om maar geen extra geld uit te geven.quote:Op woensdag 2 mei 2012 16:15 schreef Quoi het volgende:
[..]
Thuis? Nehhhh..... Dat feest, daar leef ik al 4 jaar naartoe. Het hield me op de been!
En dat was voordat journals populair begonnen te worden, misschien moeten we weer terug naar dat soort systemen.quote:he most respected scientific journals of this time were the refereed journals of the Royal Society, which had published many of the great works from Isaac Newton, Michael Faraday through to early works from Charles Darwin.
Inderdaad mijn eigen maar ook de promotiefeestjes van anderen zijn toch wel erg leuke feestjesquote:Op woensdag 2 mei 2012 16:24 schreef thijsdetweede het volgende:
Ik was rond de 2k kwijt voor zowel feest als boekje, waarbij ik boekje zo goed als geheel vergoed kreeg (omdat ik op tempo klaar was). En sommige mensen vinden een bruiloft een waardiger feest, maar dat promotie fuifje is het tofste feestje dat ik ooit gegeven heb. Wel heb ik de gewoonte om je commissie uit eten te nemen, omgebogen in een buffet voor velen. Maar dat vond iedereen sowieso een goed idee, geloof ik.
Hier in Duitsland zetten de meeste promovendi een paar kratten bier neer in 1 van de seminar rooms, en dat was het dan. Gezellig onder de TL balken. Maar goed, zo gaaf als Nederland promoveert er eigenlijk niemand.
het waren wel allemaal buitenlanders die dit deden die hebben hooguit pa, ma en collega's op het feestje. Dan nog was het wel altijd krapquote:Op woensdag 2 mei 2012 16:27 schreef sheonlydreams86 het volgende:
Thuis? Ik woon niet eens heel klein maar ik zou niet weten waar ik al die mensen zou moeten laten.
in Zweden doen ze het ook fijn. 3 gangen diner met een heleboel mensen, en daarna dansen en drinken. Deze maand weer 2 feestjes. Ook gevraagd om een mock-defense te doen, leuk!quote:Op woensdag 2 mei 2012 16:24 schreef thijsdetweede het volgende:
Ik was rond de 2k kwijt voor zowel feest als boekje, waarbij ik boekje zo goed als geheel vergoed kreeg (omdat ik op tempo klaar was). En sommige mensen vinden een bruiloft een waardiger feest, maar dat promotie fuifje is het tofste feestje dat ik ooit gegeven heb. Wel heb ik de gewoonte om je commissie uit eten te nemen, omgebogen in een buffet voor velen. Maar dat vond iedereen sowieso een goed idee, geloof ik.
Hier in Duitsland zetten de meeste promovendi een paar kratten bier neer in 1 van de seminar rooms, en dat was het dan. Gezellig onder de TL balken. Maar goed, zo gaaf als Nederland promoveert er eigenlijk niemand.
Oh bij ons is het ook niet echt een verdediging maar gewoon een 'vragenuur' ingedeeld op hoofdstuk. En toch kunnen mensen van je eigen afdeling altijd lulliger vragen stellen dan mensen die wat minder bekend zijn met het onderzoekquote:Op woensdag 2 mei 2012 16:33 schreef sheonlydreams86 het volgende:
Hier doen ze het ook, lijkt mij wel een goed plan.
Bij bruiloften gebeurt het toch ook soms? Alleen snap ik het dan niet zo goed (het is toch gewoon een feest, hoe kan je dat nou van tevoren oefenen)
Ik heb dat wel als paranimf gedaan, en ook een beetje met mijn paranimfen (of iig met degene uit mijn vakgebied). Even goed kritisch doorpraten van je werk kan heel geen kwaad.quote:Op woensdag 2 mei 2012 16:35 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Oh bij ons is het ook niet echt een verdediging maar gewoon een 'vragenuur' ingedeeld op hoofdstuk. En toch kunnen mensen van je eigen afdeling altijd lulliger vragen stellen dan mensen die wat minder bekend zijn met het onderzoek
Tof. Check wel even dat ze bezig zijn met een Web of Science vermelding. Dat duurt doorgaans een paar jaar, maar gebeurt meestal wel met terug werkende kracht. Het is anders zo suf als je niet gevonden kan worden, en je citaties ook nauwelijks meetellen.quote:Op woensdag 2 mei 2012 16:37 schreef Bosbeetle het volgende:
Mijn volgende artikel komt in biology open (die heeft nog geen impact factor omdat hij nog maar een paar maanden bestaat)
Ik heb in de trein naar mijn promotie toe nog de laatste review van een commissielid gelezen. Kwam me goed van pas want hij vroeg naar iets wat daar ook instond, kreeg later nog een compliment van hem dat hij vooral bij die vraag een goed antwoord kreegquote:Op woensdag 2 mei 2012 16:37 schreef thijsdetweede het volgende:
[..]
Ik heb dat wel als paranimf gedaan, en ook een beetje met mijn paranimfen (of iig met degene uit mijn vakgebied). Even goed kritisch doorpraten van je werk kan heel geen kwaad.
Al waren de discussies met de panelleden minstens zo handig
Klinkt interessant, mijn enige publicatie staat nu in Climate Dynamics, maar mijn onderzoek is nu te weinig klimaat om daar weer in te publiceren denk ik. Misschien dit maar in het achterhoofd houden.quote:Op woensdag 2 mei 2012 16:35 schreef thijsdetweede het volgende:
Wat betreft de boycot van Elsevier en Wiley: Niet speciaal, maar ik heb tegenwoordig wel een zware voorkeur voor open access journals, met een tamleijk lage prijs voor publicatie. In mijn geval: http://www.atmospheric-chemistry-and-physics.net/home.html Spul is in discussie vorm vrijwel meteen online, en het heeft nog een degelijke Impact Factor ook. Enige probleem is dat er op dit moment teveel geaccepteerd wordt wat mij betreft, met als gevolg dat je je door een ongelovelijke hoeveelheid drek moet worstelen naar de pareltjes.
Eigenlijk hoop ik dat we ooit weer bij een systeem komen waar meer dan 5 publicaties per persoon per jaar niet toegestaan zijn.
Hier is de verdediging zo dat er een opponent komt (van buiten je eigen uni), die een onbepaalde tijd krijgt om vragen te stellen/opmerkingen te maken. Daarnaast moeten alle leden van de commissie een vraag stellen.quote:Op woensdag 2 mei 2012 16:33 schreef sheonlydreams86 het volgende:
Hier doen ze het ook, lijkt mij wel een goed plan.
Bij bruiloften gebeurt het toch ook soms? Alleen snap ik het dan niet zo goed (het is toch gewoon een feest, hoe kan je dat nou van tevoren oefenen)
quote:Op woensdag 2 mei 2012 16:43 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
Hier is de verdediging zo dat er een opponent komt (van buiten je eigen uni), die een onbepaalde tijd krijgt om vragen te stellen/opmerkingen te maken. Daarnaast moeten alle leden van de commissie een vraag stellen.
Dat feest, dat heoft niet geoefend te worden. Al zijn we al tijden druk aan het oefenen, want we doen traditioneel gezien een stukje met alle jonge mensen van de faculteit. Deze keer een combinatie tussen een stomme film en dance your phd.
De mannen gaan dansen in zwarte leggings.quote:Op woensdag 2 mei 2012 16:44 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]wij maken altijd gewoon een filmpje
er is wel eens geopperd om een toneel stuk te doen maar daar zijn wij te grote schijters voor
quote:Op woensdag 2 mei 2012 16:49 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
De mannen gaan dansen in zwarte leggings.
Ik moet mijn supervisor spelen. Die ook nog eens getrouwd is met diegene die promoveert.
Ok, ik ken het alleen zo dat de commissie een uur de tijd krijgt. Wat er meestal gebeurt is dat de eerste mensen dan veel te lang aan het woord zijn, waardoor de laatste mensen maar 1 vraag kunnen stellen en uiteindelijk onderbroken worden door de pedel.quote:Op woensdag 2 mei 2012 16:43 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
Hier is de verdediging zo dat er een opponent komt (van buiten je eigen uni), die een onbepaalde tijd krijgt om vragen te stellen/opmerkingen te maken. Daarnaast moeten alle leden van de commissie een vraag stellen.
Dat is niet 'veel te lang', maar precies volgens de regels van het toneelstuk. De laatste is doorgaans de promotor, en die zit er ook alleen maar voor het elastiek, want te kort mag de ondervraging gewoon niet zijn. Soms heb ik een tweede ronde vragen nog wel gezien, maar dan zie je de gekste improvisaties gebeuren. Bij mij was het zo dat zodra de pedel binnen komt, de beurt niet meer overgaat. Dus als dat de promovendus is, moet je een lang zwamverhaal ophouden, en als dat de commissie is, houdt het panellid een oneindige vraag, totdat hij onderbroken word door het 'hora est'.quote:Op woensdag 2 mei 2012 17:04 schreef sheonlydreams86 het volgende:
[..]
Ok, ik ken het alleen zo dat de commissie een uur de tijd krijgt. Wat er meestal gebeurt is dat de eerste mensen dan veel te lang aan het woord zijn, waardoor de laatste mensen maar 1 vraag kunnen stellen en uiteindelijk onderbroken worden door de pedel.
Achja ik vind promovendi wel een goed aansluitingspunt aangezien we hier allemaal ooit promovendi geweest zijnquote:Op woensdag 2 mei 2012 19:47 schreef speknek het volgende:
Ik was dacht ik 950 euro kwijt aan 110 ex. van een (vind ik) zeer mooi boekje (duurste papier soort).
Zullen we trouwens het topic veranderen naar iets van 'wetenschappers', aangezien volgens mij meer dan de helft al lang gepromoveerd is.
donequote:Op woensdag 2 mei 2012 22:40 schreef Norrage het volgende:
Promoveren
Mag ik nog in de OP?
Norrage (PhD, Meteorologie, Utrecht)
Mijn onderzoek gaat niet zo direct over het einde van de wereld en zo, dus ik denk niet dat Nature voor mij is weggelegd. Maar wie weetquote:Op woensdag 2 mei 2012 23:13 schreef Grumpey het volgende:
Geef het nog een jaar, en je staat er zelf ook in neem ik aan
Ik wilde ook o.a. mijn vriendin vragen, maar kreeg van meerdere kanten te horen dat dit echt not done zou zijn. Nu zit ik aan de VU en daar heeft het idd niets om handen, ik wist ook niet dat mensen er zo beladen mee om gingen wie je wel en niet vraagt, dus dacht: ik gooi het hier even op. Iemand ook zoiets meegekregen?quote:Op woensdag 2 mei 2012 21:47 schreef speknek het volgende:
Ik had m'n moeder en m'n vrouw (waar ik twee jaar daarvoor paranimf voor was). Maar in Utrecht doen ze zelfs helemaal niets, behalve in formatie meelopen naar binnen, meebuigen naar de commissie en dan gaan zitten. Het is vooral handig om in je mail naar alle gasten te zetten wie paranimf is, zodat zij mogen bijhouden wie er wel en niet komt, en wie welke kado's kan geven. Daar heb je op dat moment zelf niet zo'n zin in.
Vaak is het ook een kwestie van smeuiig brengen, in ieder geval voor het NOS journaal is dat waarschijnlijk al genoegquote:Op woensdag 2 mei 2012 23:15 schreef Norrage het volgende:
[..]
Mijn onderzoek gaat niet zo direct over het einde van de wereld en zo, dus ik denk niet dat Nature voor mij is weggelegd. Maar wie weet
Ik zou altijd mede-aio's doen, maar goed. ik ben nog nieuw in dit wereldje en weet het allemaal ook niet precies. Hier is het tot nu toe een mix van familie en mede-aio's.quote:Op woensdag 2 mei 2012 23:16 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Ik wilde ook o.a. mijn vriendin vragen, maar kreeg van meerdere kanten te horen dat dit echt not done zou zijn. Nu zit ik aan de VU en daar heeft het idd niets om handen, ik wist ook niet dat mensen er zo beladen mee om gingen wie je wel en niet vraagt, dus dacht: ik gooi het hier even op. Iemand ook zoiets meegekregen?
Ja. Doen alsof de wereld vergaat en zoquote:Op woensdag 2 mei 2012 23:17 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Vaak is het ook een kwestie van smeuiig brengen, in ieder geval voor het NOS journaal is dat waarschijnlijk al genoeg
Niks van mee gekregen, en ik dacht eigenlijk dat Utrecht samen met Leiden het meest traditioneel/ceremonieel zou zijn, dus vreemd dat mensen het ergens anders not done zouden vinden. Volgens mij spelen paranimfen nergens echt een rol. Oorspronkelijk moest je toch juist brede mannen nemen zodat ze je konden ontzetten voor het geval het op het dorpsplein te verhit raakte en het knokken zou worden... niet mensen die er per se verstand van hebben.quote:Op woensdag 2 mei 2012 23:16 schreef Grumpey het volgende:
Ik wilde ook o.a. mijn vriendin vragen, maar kreeg van meerdere kanten te horen dat dit echt not done zou zijn. Nu zit ik aan de VU en daar heeft het idd niets om handen, ik wist ook niet dat mensen er zo beladen mee om gingen wie je wel en niet vraagt, dus dacht: ik gooi het hier even op. Iemand ook zoiets meegekregen?
Wacht maar, tegen de tijd dat je je proefschrift verdedigt is jouw onderzoek ook de heilige graal die de mensheid van de ondergang zal moeten redden. Cognitieve dissonantie is het enige dat ons door laat gaan op onze heilloze weg.quote:
Mijn ervaring is dat Utrecht echt heel erg suf is en totaal niet traditioneel zelfs. In Delft, daar gebeurt het pas echt volgens traditie. En ik denk dat andere kleine universiteitssteden als Leiden en Groningen ook in dat rijtje kunnen inderdaad. Hier is het even 'pats-boem' verdediging, een paar paranimfen die niks hoeven te doen behalve in de buurt zijn en relatief suffe feestjes. (heel leuk hoor, maar doordeweeks en niet zo speciaal als ik wel eens hoor van feestjes in Delft). Er zijn niet eens stellingen bij de promotie!!!!quote:Op woensdag 2 mei 2012 23:23 schreef speknek het volgende:
[..]
Niks van mee gekregen, en ik dacht eigenlijk dat Utrecht samen met Leiden het meest traditioneel/ceremonieel zou zijn, dus vreemd dat mensen het ergens anders not done zouden vinden. Volgens mij spelen paranimfen nergens echt een rol. Oorspronkelijk moest je toch juist brede mannen nemen zodat ze je konden ontzetten voor het geval het op het dorpsplein te verhit raakte en het knokken zou worden... niet mensen die er per se verstand van hebben.
Ok dat vergat ik te noemen inderdaad, de locatie. Dat is een enige pluspuntquote:Op woensdag 2 mei 2012 23:37 schreef speknek het volgende:
Uhm de verscheidenheid aan kostuums is omdat sommige universiteiten hun eigen toga's hebben en deze dus dragen, en niet-professoren geen toga mogen dragen (eeuwenoude traditie). En een lekenpraatje is geen traditie maar iets dat nieuw ingevoerd is. Feestjes hebben natuurlijk niets met de plechtigheid te maken. En veel plezier in je betonnen jaren zeventig hok, en niet in een 350 jaar oud universiteitsgebouw.
Wie wat waar zit jij dan?quote:Op donderdag 3 mei 2012 08:21 schreef thijsdetweede het volgende:
Norrage, kom ik jou nou ook al hier tegen? Michiel vd Broeke is wel een goeie, zijn Nature publicaties zijn doorgaans zelfs oprecht goed
Feestjes heb je natuurlijk zelf in de hand, en heeft meer te maken met de persoon/groep dan met de stad. En mijn paranimf in Delft deed nou echt niet veel meer dan ik bij haar in Utrecht. Wat ik daar vooral suf vond was dat alles in Nederlands ging, en dat er dus geen lekenpraatje was. Dat zijn allemaal geen tradities, maar inDelft vond ik het wel goed geregeld wat dat betreft.
Tsja, hoe het in Delft gaat is wat gelikter. Lekenpraatje erbij, vaak nog een soort mini-symposium. Gewoon een hele dag wordt er voor uitgetekend. Wat wel terecht is gezien de grootsheid van de promotie-dagquote:Op woensdag 2 mei 2012 23:45 schreef speknek het volgende:
Ik heb nog geen promotie meegemaakt in Delft, wat doen ze er dan precies voor?
Aah jij bent Thijsquote:Op donderdag 3 mei 2012 09:36 schreef thijsdetweede het volgende:
En mijn feestje was het dichtgetikst van allen. Ja, ik had een minisymposium, maar dat lijkt me ook terecht als je halve commissie uit de VS moet komen. Ik geloof niet dat jij toen al op de vakgroep rond liep, maar ik geloof wel dat ik weet op welke vakgroep jij bent afgestudeerd. Als bewijs een linkje naar mijn proefschrift, dat ik nog geruststellend vaak rond zag slingeren in Delft: http://www.mpimet.mpg.de/fileadmin/staff/heusthijs/heus2008d.pdf
Hier in Duitsland is het helemaal armzalig. Niets officieels, behalve dan een uur in een hok met je comissie. Wat ik wel grappig vind is dat door de andere PhD studenten een hoed wordt gemaakt, die je dan moet zitten ontcijferen. (Er staan allemaal persoonlijke dingen op, door de andere PhD studenten geknutseld).quote:Op donderdag 3 mei 2012 09:24 schreef Norrage het volgende:
[..]
Wie wat waar zit jij dan?
[..]
Tsja, hoe het in Delft gaat is wat gelikter. Lekenpraatje erbij, vaak nog een soort mini-symposium. Gewoon een hele dag wordt er voor uitgetekend. Wat wel terecht is gezien de grootsheid van de promotie-dag
Maar het hangt natuurlijk ook heel erg van de persoon af, maar ik denk dat er in Delft relatief veel dichtgetikte personen rondlopen die het groots aanpakken.
Klinkt interessant, misschien als achtergrond voor mijn eigen project een keer lezen. Als ik tijd heb tenminste. Veel gepubliceerd trouwens, als ik de referentie lijst achterin bekijk. (Al is niet alles een journal publicatie natuurlijk, het blijft een mooi lijstje.)quote:Op donderdag 3 mei 2012 09:36 schreef thijsdetweede het volgende:
En mijn feestje was het dichtgetikst van allen. Ja, ik had een minisymposium, maar dat lijkt me ook terecht als je halve commissie uit de VS moet komen. Ik geloof niet dat jij toen al op de vakgroep rond liep, maar ik geloof wel dat ik weet op welke vakgroep jij bent afgestudeerd. Als bewijs een linkje naar mijn proefschrift, dat ik nog geruststellend vaak rond zag slingeren in Delft: http://www.mpimet.mpg.de/fileadmin/staff/heusthijs/heus2008d.pdf
Theoretisch wel, want helemaal in het begin van deze reeks is het wel eens langsgekomen. Maar ik neem het je niet kwalijkquote:Op donderdag 3 mei 2012 09:55 schreef Norrage het volgende:
[..]
Aah jij bent ThijsHad ik dat moeten/kunnen weten?
quote:Op donderdag 3 mei 2012 13:34 schreef thijsdetweede het volgende:
Ik publiceer sowieso niet graag in een blad dat ik niet ken. Als ik de inhoudsopgave niet in mijn RSS feed heb staan, hebben anderen dat vast ook niet. En als niemand het spontaan leest, wordt het niet opgepakt, en dat is toch verdomde jammer van je werk.
Dat moet niet zo moeilijk zijnquote:Op donderdag 3 mei 2012 14:11 schreef speknek het volgende:
Ik zou alleen nog maar op de fok frontpage publiceren.
Ik lees veel meer dan dat ik in mijn rss feed hebquote:Op donderdag 3 mei 2012 15:04 schreef thijsdetweede het volgende:
Echt? Ik vind Nature ook te hoog gegrepen, maar dan blijven er voor mij nog meer dan zat blaadjes over. Betekent dat dan ook dat jullie nooit een paper lezen van gelijkwaardige wetenschappers?
Dan heb je wel gelijk een groot en kritisch publiek.quote:Op donderdag 3 mei 2012 14:11 schreef speknek het volgende:
Ik zou alleen nog maar op de fok frontpage publiceren.
Dit is inderdaad ook mijn methode. Daarnaast zorg ik altijd wel dat ik op congressen, symposia en promoties alle publicaties even helder, kort, voor mezelf samenvat zodat de boodschap blijft hangen.quote:Op donderdag 3 mei 2012 19:31 schreef Jagärtrut het volgende:
Ik heb een hele grote stapel op m'n bureau met papers die ik ooit wil lezen. Het is alleen niet altijd makkelijk om daar de tijd voor te vinden. Ik krijg emails voor de journals die direct relevant zijn in m'n vakgebied, en de top-journals in het grotere vakgebied. Voor de rest als ik eens een paar verloren minuten heb die ik niet op Fok! verbreng, ga ik de websites van de andere interessante journals af om daar de inhoud van de laatste editie te lezen.
gefeliciteerdquote:Op vrijdag 4 mei 2012 16:08 schreef Grumpey het volgende:
Artikel geaccepteerd in Journal of Pediatrics vandaag, wiehoe!
quote:Op vrijdag 4 mei 2012 16:08 schreef Grumpey het volgende:
Artikel geaccepteerd in Journal of Pediatrics vandaag, wiehoe!
Inderdaad, het is het nummer 2 tijdschrift binnen Kindergeneeskunde, nummer 1 is gewoon alleen "pediatrics"quote:Op vrijdag 4 mei 2012 21:56 schreef thijsdetweede het volgende:
Ongezien, J. of "Vakgebied" zonder subgebied of regio in de titel, moet een goed blad zijn. Feli!
Und?quote:Op zondag 6 mei 2012 21:34 schreef Szlie het volgende:
Even off-topic: morgen superzwaar examen stralingshygiëne niveau 3. Daarna weer lekker verder met promoveren. Wat heb ik daar zin in!!!
ja dat soort geneuzel, laatst nog handmatig correcties zitten maken op een pdf die ingescanned en daar dan weer een pdf van gemaakt. Omdat ze geen digitale correcties accepteerd op de proof...quote:Op maandag 7 mei 2012 12:27 schreef Quoi het volgende:
[..]
Und?
Trouwens, 'even' een artikel submitten zal ook nooit eens lukken he? Conflict of interest statement alle auteurs nodig met handtekening...... daar gaan weer een paar dagen overheen
Gefeliciteerd! Ik wou zeggen, da's heel wat, want ik ken een vrouw die vier jaar geleden in Pediatrics heeft gepubliceerd, en die vertelt het nog steeds te pas en te onpas als ik haar tegenkom. Maar dat bleek wel Pediatrics, en niet Journal of, te zijn, maar toch gefeliciteerd! Tweede van het vakgebied is nog steeds zeer nice.quote:Op maandag 7 mei 2012 09:33 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Inderdaad, het is het nummer 2 tijdschrift binnen Kindergeneeskunde, nummer 1 is gewoon alleen "pediatrics"
Dank allemaal, ben er eigenlijk best wel blij mee
Ach, heb nog 2 artikelen bij Pediatrics under review, dus wie weet binnenkortquote:Op maandag 7 mei 2012 13:09 schreef speknek het volgende:
[..]
Gefeliciteerd! Ik wou zeggen, da's heel wat, want ik ken een vrouw die vier jaar geleden in Pediatrics heeft gepubliceerd, en die vertelt het nog steeds te pas en te onpas als ik haar tegenkom. Maar dat bleek wel Pediatrics, en niet Journal of, te zijn, maar toch gefeliciteerd! Tweede van het vakgebied is nog steeds zeer nice.
Thanks for askingquote:Op dinsdag 8 mei 2012 18:47 schreef Szlie het volgende:
Hoe ging het gesprek, Quoi? En wanneer is je promotiedatum?
Als de prof een grant binnenhengeltquote:Op dinsdag 8 mei 2012 20:17 schreef OrganicBeauty het volgende:
In welke periode krijgen universiteiten meestal geld om promotieplaatsen beschikbaar te stellen voor projecten zodat Phd kandidaten kunnen beginnen? Wanneer wordt dus besloten of een universiteit geld krijgt om phd plaatsen beschikbaar te stellen?
Ja, ik ben nog steeds bezig aan het proberen mijn data in het formaat dat ik wil op te slaan. Kennelijk is dat vreselijk lastig, het data formaat (Grib) zou een open bestandsformaat moeten zijn, maar er zijn geen goede routines/programmetjes voor het lezen/opslaan in dit formaat. Maar ik heb vandaag gehoord dat er een derde persoon is die het eventueel weet, dus daar moet ik weer eens langs.quote:Op dinsdag 8 mei 2012 22:14 schreef Norrage het volgende:
Pff ik ben nu al een week bezig met iets heel erg kleins (iets met projecties van kaarten enzo), maar ik kom er godverdomme niet uit en niemand kan me helpen....echt heel frustrerend en heel vermoeiend. Maar echt typisch iets wat natuurlijk bij onderzoek hoortofzo...
Ik moet dingen van polar stereographisch naar latlon omzetten, en dat soort dingen. Maar de polen veroorzaken allemaal vervelende problemenquote:Op dinsdag 8 mei 2012 22:42 schreef Felagund het volgende:
[..]
Ja, ik ben nog steeds bezig aan het proberen mijn data in het formaat dat ik wil op te slaan. Kennelijk is dat vreselijk lastig, het data formaat (Grib) zou een open bestandsformaat moeten zijn, maar er zijn geen goede routines/programmetjes voor het lezen/opslaan in dit formaat. Maar ik heb vandaag gehoord dat er een derde persoon is die het eventueel weet, dus daar moet ik weer eens langs.
En dat van kaart projecties ken ik ook. Ik gebruik zelf http://www.gadm.org/home voor het kaartje op mijn plots te zetten, of bedoel je dat niet?
Hij was serieus. Het hangt van het vermogen van een prof (of van jezelf) af of hij geld weet te ritselen voor zijn onderzoeksproject via NWO, een collectebus-fonds, of via 3e geldstroom. Gratis geld dat beschikbaar wordt gesteld bestaat al heel lang niet meer, of wordt opgemaakt door de onderwijsstaf van een afdelingquote:
Ik was serieus....quote:
quote:
Zo groen is dat niet hoor er zijn zat mensen die nooit een master afronden.quote:Op woensdag 9 mei 2012 10:46 schreef OrganicBeauty het volgende:
[..]
Ik ben nog een groentje![]()
Moet master nog afronden
Nee maar ik weet dus niet hoe zo'n "promotie traject/procedure" precies gaat en wat daar allemaal bij komt kijken enzoquote:Op woensdag 9 mei 2012 10:48 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Zo groen is dat niet hoor er zijn zat mensen die nooit een master afronden.
Je moet het een beetje zien als een baan in het onderzoek, gecombineerd met een 'opleiding/begeleiding' met als doel dat je er al zelfstandig onderzoeker uitkomt. Hoe het precies loopt en gaat hangt meer af van de groep/prof waarbij je beland.quote:Op woensdag 9 mei 2012 10:54 schreef OrganicBeauty het volgende:
[..]
Nee maar ik weet dus niet hoe zo'n "promotie traject/procedure" precies gaat en wat daar allemaal bij komt kijken enzo
Thnx voor de toelichting!quote:Op woensdag 9 mei 2012 11:00 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Je moet het een beetje zien als een baan in het onderzoek, gecombineerd met een 'opleiding/begeleiding' met als doel dat je er al zelfstandig onderzoeker uitkomt. Hoe het precies loopt en gaat hangt meer af van de groep/prof waarbij je beland.
Voor het zoeken naar zo'n plek kun je kijken bij de profs binnen je eigen master of er daar onderzoek gedaan wordt dat je heel erg ligt (makkelijkste methode) en verder gewoon kijken naar vacatures (ook erg zoeken op pagina's van vakgroepen daar staat het vaak vrij schimmig ergens achteraf aangekondigd).
En voor nu lekker 'genieten' van de master zoveel mogelijk kennis opzuigen en uitvinden wat je wel en niet leuk vind
ja dat komt hoogstwaarschijnlijk door het huidige economische klimaat... overal gaat de hand op de knip en dat merk je, en al helemaal in academia omdat we het eigenlijk allemaal moeten hebben van 'liefdadigheid'.quote:Op woensdag 9 mei 2012 11:25 schreef OrganicBeauty het volgende:
[..]
Thnx voor de toelichting!
Binnen mijn eigen faculteit heb ik al via mijn vorige begeleider gekeken of er plekken vrij komen (hij had navraag gedaan), maar dat is niet het geval en eerlijk gezegd ben ik wel toe aan een nieuwe omgeving/mensen dus ik vond het eigenlijk niet eens zo jammer. Ook heb ik een paar mensen benaderd van TU delft en die zeiden dat er misschien een project komt waar plaatsen voor vrij komen, maar dat dit geheel afhankelijk is van het krijgen van geld. Ze konden niet zeggen wanneer die plekken komen en ķf ze überhaupt zouden komen. Vandaar mijn vraag dus.
Jaaa helaas wel, want dat project is ontzettend interessant en ik was bereid om daarvoor helemaal naar Delft te verhuizen...maar nu is het gewoon afwachten denk ik en alle opties open houden...quote:Op woensdag 9 mei 2012 11:29 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
ja dat komt hoogstwaarschijnlijk door het huidige economische klimaat... overal gaat de hand op de knip en dat merk je, en al helemaal in academia omdat we het eigenlijk allemaal moeten hebben van 'liefdadigheid'.
Dat is wel een goede laatste optie ja, thanks! dat kan ik van de zomer wel doen na het afronden van mijn scriptie! Het probleem is alleen dat ik daar niemand ken...kan ik dan gewoon een willekeurige promotor van een phd student mailen/benaderen? En zijn er sites waarop je kan zien hoe zo'n "onderzoeksvoorstel" eruit hoort te zien?quote:Op woensdag 9 mei 2012 11:40 schreef Grumpey het volgende:
Alternatief is zelf een plan schrijven voor een onderzoek en dat bij een fonds of subsidie-call neerleggen. Hiervoor kan je het beste ook naar een hoogleraar stappen die dicht bij het uit te voeren onderzoeksonderwerp zit, en waar je het goed mee kunt vinden, en die enthousiast krijgen voor je idee. Samen kan je dan de aanvraag indienen en hopen dat je het geld voor je eigen onderzoek krijgt. Mocht het niet lukken: vaak raken hoogleraren ook gaandeweg meer enthousiast en betrokken en overtuigd van jouw vaardigheden (hoop ik), en zie je vaak als er geen geld komt dat ze vanuit de afdeling toch vaak nog een startbudget willen geven, maar dat verschilt per afdeling.
Dat is de bazen optie...quote:Op woensdag 9 mei 2012 11:40 schreef Grumpey het volgende:
Alternatief is zelf een plan schrijven voor een onderzoek en dat bij een fonds of subsidie-call neerleggen. Hiervoor kan je het beste ook naar een hoogleraar stappen die dicht bij het uit te voeren onderzoeksonderwerp zit, en waar je het goed mee kunt vinden, en die enthousiast krijgen voor je idee. Samen kan je dan de aanvraag indienen en hopen dat je het geld voor je eigen onderzoek krijgt. Mocht het niet lukken: vaak raken hoogleraren ook gaandeweg meer enthousiast en betrokken en overtuigd van jouw vaardigheden (hoop ik), en zie je vaak als er geen geld komt dat ze vanuit de afdeling toch vaak nog een startbudget willen geven, maar dat verschilt per afdeling.
Dan zou ik eerst opzoek gaan naar welke grants beschikbaar zijn... daar staan ook de voorwaarden voor zo'n grant.quote:Op woensdag 9 mei 2012 11:52 schreef OrganicBeauty het volgende:
[..]
Dat is wel een goede laatste optie ja, thanks! dat kan ik van de zomer wel doen na het afronden van mijn scriptie! Het probleem is alleen dat ik daar niemand ken...kan ik dan gewoon een willekeurige promotor van een phd student mailen/benaderen? En zijn er sites waarop je kan zien hoe zo'n "onderzoeksvoorstel" eruit hoort te zien?
Is dat nou echt een optie? Zo'n talent maak je volgens mij maar een keer in je leven mee, als zelfs vaste staff het maar moeilijk hebben om geld binnen te harken...quote:
Nu je het zegt...zullen ze dan zomaar iemand van buitenaf gaan subsidiëren?quote:Op woensdag 9 mei 2012 12:16 schreef speknek het volgende:
[..]
Is dat nou echt een optie? Zo'n talent maak je volgens mij maar een keer in je leven mee, als zelfs vaste staff het maar moeilijk hebben om geld binnen te harken...
Dat zeg ik dat is alleen weggelegd voor de echte bazen, ik ken niemand die zo geld voor zijn phd geregeld heeftquote:Op woensdag 9 mei 2012 12:16 schreef speknek het volgende:
[..]
Is dat nou echt een optie? Zo'n talent maak je volgens mij maar een keer in je leven mee, als zelfs vaste staff het maar moeilijk hebben om geld binnen te harken...
Bij ons op de afdeling lopen 4 van dat soort mensen rond. Je schrijft dan niet aan op NWO beurzen van miljoenen, maar gewoon op kleine subsidies voor 1 project. Je schrijft dat proposal niet alleen, maar met hulp van de hoogleraar.quote:Op woensdag 9 mei 2012 12:16 schreef speknek het volgende:
[..]
Is dat nou echt een optie? Zo'n talent maak je volgens mij maar een keer in je leven mee, als zelfs vaste staff het maar moeilijk hebben om geld binnen te harken...
Ziet je op TU?quote:Op woensdag 9 mei 2012 13:23 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Bij ons op de afdeling lopen 4 van dat soort mensen rond. Je schrijft dan niet aan op NWO beurzen van miljoenen, maar gewoon op kleine subsidies voor 1 project.
Wellicht moet je je vakgebied even vertellen aan ons. Uit eigen ervaring is dat het per vakgebied verschilt hoe je aan de meest duidelijke informatie over openstaande projecten, grants etc kan komen...Ik kom ook van de TU namelijk.quote:Op woensdag 9 mei 2012 13:27 schreef OrganicBeauty het volgende:
[..]
Oh ok, en weet je hoe je kan uitvinden welke grants er beschikbaar zijn?
en de VU heeft ook nog een speciale dienst daarvoor die je kan inlichten:quote:Op woensdag 9 mei 2012 13:28 schreef OrganicBeauty het volgende:
Oh VU heeft trouwens gewoon een grantfinder
http://www.nuffic.nl/inte(...)larships/grantfinder
Ik hik nu zelfs nog tegen grants schrijven aan, ik moet toch eens af van mijn onzekerheid.. blegh aan de ene kant denk ik telkens ik zou het moeten kunnen aan de andere kant denk ik telkens ik ben niet slim genoeg voor dit soort dingen.... de waarheid zal in het midden liggen denk ik.quote:Op woensdag 9 mei 2012 13:23 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Bij ons op de afdeling lopen 4 van dat soort mensen rond. Je schrijft dan niet aan op NWO beurzen van miljoenen, maar gewoon op kleine subsidies voor 1 project. Je schrijft dat proposal niet alleen, maar met hulp van de hoogleraar.
Ik ken je achtergrond (die afwijkend is), en je moet volgens mij op deze manier leren denken: juist omdat je altijd een minderwaardigheidsgevoel -in de vorm van denken dat je niet goed genoeg bent- hebt ben je gekomen waar je nu bent en ben je juist geschikt! Het is juist je krachtquote:Op woensdag 9 mei 2012 13:36 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ik hik nu zelfs nog tegen grants schrijven aan, ik moet toch eens af van mijn onzekerheid.. blegh aan de ene kant denk ik telkens ik zou het moeten kunnen aan de andere kant denk ik telkens ik ben niet slim genoeg voor dit soort dingen.... de waarheid zal in het midden liggen denk ik.
Mij werd eigenlijk juist gezegd van, je kan beter grants schrijven en aios jouw onderzoek laten doen, dan zelf het onderzoek, is veel efficienter.quote:Op woensdag 9 mei 2012 13:36 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ik hik nu zelfs nog tegen grants schrijven aan, ik moet toch eens af van mijn onzekerheid.. blegh aan de ene kant denk ik telkens ik zou het moeten kunnen aan de andere kant denk ik telkens ik ben niet slim genoeg voor dit soort dingen.... de waarheid zal in het midden liggen denk ik.
Niet geschoten is altijd mis en wat is het ergste wat er kan gebeuren?quote:Op woensdag 9 mei 2012 13:36 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ik hik nu zelfs nog tegen grants schrijven aan, ik moet toch eens af van mijn onzekerheid.. blegh aan de ene kant denk ik telkens ik zou het moeten kunnen aan de andere kant denk ik telkens ik ben niet slim genoeg voor dit soort dingen.... de waarheid zal in het midden liggen denk ik.
Grants worden verstrekt aan een vakgroep/professor/onderzoekslijn, niet aan een universiteit.quote:Op woensdag 9 mei 2012 13:43 schreef OrganicBeauty het volgende:
Ik heb net gezien dat de grants van TU via EU gaan
Jaa voor die richting iddquote:Op woensdag 9 mei 2012 13:44 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Grants worden verstrekt aan een vakgroep/professor/onderzoekslijn, niet aan een universiteit.
Waarom zou dat hier niet kunnen? Na het promoveren heb je ook "rechten en plichten als dr. jegens de maatschappij" beetje voorlichting in de casual sfeer hoort daar toch ook bijquote:Op woensdag 9 mei 2012 13:45 schreef Jagärtrut het volgende:
Zou het een idee zijn om in SES een topic aan te maken voor aspirant-promovendi? Volgens mij zou dat goed lopen, en het maakt dat we hier fijn over onderzoek, lesgeven en alle andere rataplan kunnen praten...
Ik heb vanmorgen trouwens een tentamen gesupervised. Na 23 minuten was de laatste student weg!
Is een optie aan de andere kant is dit ook ledenwervingquote:Op woensdag 9 mei 2012 13:58 schreef Jagärtrut het volgende:
van mij mag het hier ook. Ik heb alleen het idee dat we elke keer hetzelfde vertellen, want elke paar maanden komt er iemand langs die graag wil promoveren. Als we er een centraal topic van maken kunnen mensen dat makkelijker nalezen...
Volgens mij moeten juist aspirant-promovendi in WGR zitten (volgens mij was het topic daar ook initieel voor bedoeld, zo van, promoveren hoe werkt dat), en zouden wij naar W&T moeten verkassen, in een wetenschappers op fok hoekje.quote:Op woensdag 9 mei 2012 13:45 schreef Jagärtrut het volgende:
Zou het een idee zijn om in SES een topic aan te maken voor aspirant-promovendi? Volgens mij zou dat goed lopen, en het maakt dat we hier fijn over onderzoek, lesgeven en alle andere rataplan kunnen praten...
Ik heb vanmorgen trouwens een tentamen gesupervised. Na 23 minuten was de laatste student weg!
Dat vind ik ook wel een tof idee eigenlijkquote:Op woensdag 9 mei 2012 16:17 schreef speknek het volgende:
[..]
Volgens mij moeten juist aspirant-promovendi in WGR zitten (volgens mij was het topic daar ook initieel voor bedoeld, zo van, promoveren hoe werkt dat), en zouden wij naar W&T moeten verkassen, in een wetenschappers op fok hoekje.
En wat nou als je vriendin ook aio is?quote:Op woensdag 2 mei 2012 23:18 schreef Norrage het volgende:
[..]
Ik zou altijd mede-aio's doen, maar goed. ik ben nog nieuw in dit wereldje en weet het allemaal ook niet precies. Hier is het tot nu toe een mix van familie en mede-aio's.
[..]
Ja. Doen alsof de wereld vergaat en zo
Donders centrum?quote:Op donderdag 10 mei 2012 11:06 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
En wat nou als je vriendin ook aio is?
Ik kwam dit topic toevallig tegen, en ik dacht leuk! Ik meld mij ook eens
Bezig met een phd neuroscience in Nijmegen.
Waar zit dat ergens, max planck? In de buurt?quote:
Het zijn verschillende centra, die allemaal verbonden zijn aan de overkoepelende Donders Institute.quote:Op donderdag 10 mei 2012 11:25 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Waar zit dat ergens, max planck? In de buurt?
Ligt aan de journal. Ik ben nu bijv bezig met een paper voor NeuroImage, en die accepteerd latex. Is helaas niet bij alle het geval.quote:Op woensdag 9 mei 2012 15:18 schreef De_Kardinaal het volgende:
Weten hoe mensen hun publicaties (Latex, office, pages, grove tekst) inleveren of maken zou wel zijn en wat standaard tips. Daarnaast hoeveel je budget of exemplaren om te laten drukken en hoeveel je er zelf van moet betalen.
En waar zit dat instituut dan verder dan in het Max Planck ben ik nooit geweest.quote:Op donderdag 10 mei 2012 11:29 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
Het zijn verschillende centra, die allemaal verbonden zijn aan de overkoepelende Donders Institute.
Je hebt het DCC, DCN en DCCNquote:Op donderdag 10 mei 2012 11:40 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
En waar zit dat instituut dan verder dan in het Max Planck ben ik nooit geweest.
Leuk, nog een hersenwetenschapper! Welk onderwerp?quote:Op donderdag 10 mei 2012 11:06 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
En wat nou als je vriendin ook aio is?
Ik kwam dit topic toevallig tegen, en ik dacht leuk! Ik meld mij ook eens
Bezig met een phd neuroscience in Nijmegen.
Ik werk met resting state FMRI. Dat is FMRI, maar dan zonder taakquote:Op donderdag 10 mei 2012 14:22 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Leuk, nog een hersenwetenschapper! Welk onderwerp?
Jazekerquote:Op donderdag 10 mei 2012 15:07 schreef Shivo het volgende:
Bestaat het Trigon gebouw nog? Daar zat het Donders centrum ook in. Ik heb daar ooit (2000) stage gelopen maar toen bestond het Donders nog niet. Raar en onpraktisch gebouw was dat.
Ah, had graag resting state met mijn 'Tau' uitkomstmaat in verband gebracht, maar helaas was resting state net iets teveel moeite voor mijn 8 jarige premature kinderen (nadat ze al DTI, 2 fMRI taken, en uitgebreide sMRI hadden ondergaan).quote:Op donderdag 10 mei 2012 14:49 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
Ik werk met resting state FMRI. Dat is FMRI, maar dan zonder taakKan je ook erg leuke dingen mee doen, en ik kijk dan weer naar de specifieke eigenschappen van dit signaal. Waar de informatie zit, hoe deze zich over tijd gedraagt, etc.
Gaaf! Net naar de ISMRM geweest, daar was behoorlijk veel rs-fMRI aanwezig. Daar kan je hele interessante dingen mee doen ja. Vooral dat je naar signaal over tijd kijkt is erg boeiend. Ga je 't nog combineren met bv EEG/MEG om te kijken de meer specifieke temporele eigenschappen?quote:Op donderdag 10 mei 2012 14:49 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
Ik werk met resting state FMRI. Dat is FMRI, maar dan zonder taakKan je ook erg leuke dingen mee doen, en ik kijk dan weer naar de specifieke eigenschappen van dit signaal. Waar de informatie zit, hoe deze zich over tijd gedraagt, etc.
Ik moet ook echt goed nadenken wat ik met 12-jarigen ga doen. Ik ga voor een uur, maar dat is misschien wat teveel. Maar ik denk inderdaad dat rs-fMRI echt interessant is om te combineren met andere metingen.quote:Op donderdag 10 mei 2012 18:48 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Ah, had graag resting state met mijn 'Tau' uitkomstmaat in verband gebracht, maar helaas was resting state net iets teveel moeite voor mijn 8 jarige premature kinderen (nadat ze al DTI, 2 fMRI taken, en uitgebreide sMRI hadden ondergaan).
Ik ga over 4 weken naar HBMquote:Op vrijdag 11 mei 2012 13:49 schreef xienix84 het volgende:
[..]
Gaaf! Net naar de ISMRM geweest, daar was behoorlijk veel rs-fMRI aanwezig. Daar kan je hele interessante dingen mee doen ja. Vooral dat je naar signaal over tijd kijkt is erg boeiend. Ga je 't nog combineren met bv EEG/MEG om te kijken de meer specifieke temporele eigenschappen?
Dat was het idee, dat er hier teveel geluld werd over grants verkrijgen etc... en te weinig over promoveren en beginnen met promoveren etc.quote:Op woensdag 30 mei 2012 10:30 schreef Felagund het volgende:
Daar in het andere topic mogen ook post-docs en professoren posten over hun onderzoek.
Lyrebird volgens mij.quote:Op woensdag 30 mei 2012 10:35 schreef Norrage het volgende:
Ja dat begrijp ik, maar had deze reeks niet veranderd kunnen worden dan? Ach ook onhandig m; ik geloof het wel
En zijn er profs die hier posten?
quote:Op woensdag 30 mei 2012 10:41 schreef Bosbeetle het volgende:
oh en ik snijd net solliciteren aan in het andere topic
Zover ik weet is hij dat inderdaad.quote:Op woensdag 30 mei 2012 10:41 schreef Bosbeetle het volgende:
oh en ik snijd net solliciteren aan in het andere topic
Is shivo ook geen prof?
Ik voel me wel thuis in W&Tquote:Op woensdag 30 mei 2012 10:42 schreef speknek het volgende:
[..].
Niet dat het veel uitmaakt. We zijn als wetenschappers nou eenmaal een aparte arbeidsgroep. Als er een forum "administratie" was, dan zouden de administratieve medewerkers ook meer daar zitten.
Ach, wetenschap is vaak ook maar een zekerheid van 95% hoorquote:Op woensdag 30 mei 2012 10:44 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ik voel me wel thuis in W&Tbij WGR moet ik toch teveel aan het niet hebben van zekerheid denken
Zelf heb ik het geluk dat er vanuit mijn project nog geld over is om mijn aanstelling nog even te verlengen, dus ik maak me ook nog geen zorgen over de komende twee jaar.quote:Op woensdag 30 mei 2012 10:45 schreef Fogel het volgende:
Over solliciteren gesproken, de 3 promovendi die ongeveer tegelijk met mij zijn begonnen onder de hoed van hetzelfde project beginnen inmiddels flink te stressen over het zoeken van een baan (voor volgend jaar). Ik heb de luxe positie dat ik gewoon weer naar mijn werkgever terugga, dus ik kan me meer concentreren op mijn thesis te schrijven.
Tja ik kan dat soort dingen nooit combineren dus tijdens het schrijven van mijn thesis heb ik niet naar een baan gezocht (daarvoor ook nietquote:Op woensdag 30 mei 2012 10:45 schreef Fogel het volgende:
Over solliciteren gesproken, de 3 promovendi die ongeveer tegelijk met mij zijn begonnen onder de hoed van hetzelfde project beginnen inmiddels flink te stressen over het zoeken van een baan (voor volgend jaar). Ik heb de luxe positie dat ik gewoon weer naar mijn werkgever terugga, dus ik kan me meer concentreren op mijn thesis te schrijven.
Je weet heel veel over heel weinig als het goed isquote:Op woensdag 30 mei 2012 10:49 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Tja ik kan dat soort dingen nooit combineren dus tijdens het schrijven van mijn thesis heb ik niet naar een baan gezocht (daarvoor ook niet) Ik merk gewoon aan mijzelf dat ik het zo'n kut onderwerp vind dat ik het aan de kant schuif tot een moment dat het echt niet anders kan. Maar ondertussen voel ik me wel kut totdat dat moment komt.
![]()
En dan komen die w2w workshops etc er ook nog bij waar ik me alleen maar onzekerder door ga voelen, dan zit je samen met gepromoveerde advocaten die echt geweldig over zichzelf kunnen lullen, over vaardigheden en motivaties. Ik heb geen speciale vaardigheden en mijn motivatie is dat ik graag een baan wil. Maar blijkbaar kan dat tegenwoordig niet meer.
ja ik zit hier te postdoccen op een oude stage plek maar dat duurt maar tot 1 augustus. Ik ben nu allemaal projecten aan het 'opstarten' waar eventueel later geld voor vrij kan komen, maar dan ben ik dus al vertrokken. Het eigenlijk project dat ik zou afsluiten heeft wat vervelende resultaten waardoor het allemaal wat minder publiceerbaar is dan het in eerste instantie leek.quote:Op woensdag 30 mei 2012 10:54 schreef Fogel het volgende:
[..]
Je weet heel veel over heel weinig als het goed is
Maar meestal is dat niet nuttig voor potentiele werkgevers.
Je toch nog wat post-doc"ish" werk nu, of hoe is dat afgelopen?
Had je al in het buitenland gegeken?
een beetje zelfvertrouwen lijkt me ook belangrijk. Uit vrijwel elke post die je plaatst lijkt het alsof je jezelf onder iedereen anders schuift, en je kraakt jezelf 'onmeunig' af, in vrijwel elke post. Probeer het eens van de positiefe kant te kijken. Maar een klein percentage Nederlanders is gepromoveerd, en ik durf te wedden dat al die mensen uiteindelijk (wellicht niet direct, maar uiteindelijk), een toffe baan vinden. Probeer voor jezelf duidelijk te krijgen wat je wilt (academische wereld, semi-academische wereld, onderwijs, bedrijfsleven), en waar je dat wilt en richt je dan daar op. Sla aan het netwerken, schrijf een goed CV (het toont ook doorzettingsvermogen, van de mavo komen en dan promoveren), en ga vol goede moed aan de slag. Met alleen jezelf afkraken zul je inderdaad nergens terecht komen. Je moet er wel wat voor doen!quote:Op woensdag 30 mei 2012 10:59 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
ja ik zit hier te postdoccen op een oude stage plek maar dat duurt maar tot 1 augustus. Ik ben nu allemaal projecten aan het 'opstarten' waar eventueel later geld voor vrij kan komen, maar dan ben ik dus al vertrokken. Het eigenlijk project dat ik zou afsluiten heeft wat vervelende resultaten waardoor het allemaal wat minder publiceerbaar is dan het in eerste instantie leek.
Mijn huidige baas wil mij best houden maar dat hangt af van eventueel geld uit het bedrijfsleven dat vrij zou kunnen komen (waar ik nu dus ook dingen voor aan het maken ben).... Ondertussen moet ik dus opzoek naar iets anders want de kans dat er per 1 augustus ineens geld is lijkt mij nogal klein.
Daar sta je dan met een proefschrift met geen eigen artikel (2 contributed equally en 2 tweede auteur) en een mislukte postdoc van 6 maanden. Gecombineerd met een mavo achtergrond lijkt mij dat de ideale CV
Ik hou niet zo van mijzelf ophemelen, maar dat had je al door. Ik zal wel moeten maar het is erg lastig om daar energie voor op te brengen, en mezelf beter voor te doen dan ik ben.quote:Op woensdag 30 mei 2012 11:02 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
een beetje zelfvertrouwen lijkt me ook belangrijk. Uit vrijwel elke post die je plaatst lijkt het alsof je jezelf onder iedereen anders schuift, en je kraakt jezelf 'onmeunig' af, in vrijwel elke post. Probeer het eens van de positiefe kant te kijken. Maar een klein percentage Nederlanders is gepromoveerd, en ik durf te wedden dat al die mensen uiteindelijk (wellicht niet direct, maar uiteindelijk), een toffe baan vinden. Probeer voor jezelf duidelijk te krijgen wat je wilt (academische wereld, semi-academische wereld, onderwijs, bedrijfsleven), en waar je dat wilt en richt je dan daar op. Sla aan het netwerken, schrijf een goed CV (het toont ook doorzettingsvermogen, van de mavo komen en dan promoveren), en ga vol goede moed aan de slag. Met alleen jezelf afkraken zul je inderdaad nergens terecht komen. Je moet er wel wat voor doen!
maar waarom zou je jezelf beter voor moeten doen dan dat je bent? Ik neem aan dat je een slimme man bent (gepromoveerd, een post doc positie, onderzoeksplaatsen aan het opzetten). Als je dat op een neutraal/positieve manier kunt brengen, klinkt het al heel anders dan nu je negatieve manier. Misschien ben je geen top-wetenschapper, maar daar zijn er ook maar een paar van in de wereld. Al die andere mensen die gewone wetenschappers zijn (jij inclusief), komen uiteindelijk ook ergens terecht.quote:Op woensdag 30 mei 2012 11:05 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ik hou niet zo van mijzelf ophemelen, maar dat had je al door. Ik zal wel moeten maar het is erg lastig om daar energie voor op te brengen, en mezelf beter voor te doen dan ik ben.
Je doet jezelf niet beter voor dan je bent. Een phd is niet gratis, en vanaf de mavo een phd halen toont wilskracht en doorzettingsvermogen. Niet veel mavo'ers krijgen zoiets voor elkaar.quote:Op woensdag 30 mei 2012 11:05 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ik hou niet zo van mijzelf ophemelen, maar dat had je al door. Ik zal wel moeten maar het is erg lastig om daar energie voor op te brengen, en mezelf beter voor te doen dan ik ben.
Precies, doorzettingsvermogen is misschien wel de helft van de benodigde capiciteiten voor in de wetenschap.quote:Op woensdag 30 mei 2012 11:08 schreef Fogel het volgende:
[..]
Je doet jezelf niet beter voor dan je bent. Een phd is niet gratis, en vanaf de mavo een phd halen toont wilskracht en doorzettingsvermogen. Niet veel mavo'ers krijgen zoiets voor elkaar.
Hier een mintekenfout aan het zoeken. Tenminste ik hoop dat er een fout is.quote:Op woensdag 30 mei 2012 11:10 schreef Jagärtrut het volgende:
Oh, en ik ben datasets aan het combineren, en dat vind ik stom. Dus afleiding op fok!
quote:Op woensdag 30 mei 2012 11:27 schreef SuperWeber het volgende:
Ik zit eigenlijk te wachten tot ik mijn laatste hoofdstuk terugkrijg. Samenvatting is inmiddels gecorrigeerd. Dus eigenlijk is het gewoon wachten op dat hoofdstuk voordat het naar de leescommissie kan...
Gevonden.quote:Op woensdag 30 mei 2012 11:12 schreef Felagund het volgende:
[..]
Hier een mintekenfout aan het zoeken. Tenminste ik hoop dat er een fout is.
Och, gevonden. Da's goed.quote:Op woensdag 30 mei 2012 18:40 schreef Felagund het volgende:
[..]
Gevonden.(Denk ik)). Maar ook
, je bent altijd zelf de schuldige van programmeerfoutjes.
Als PhD student wordt je wel geacht te weten dat er voor het woordje 'en' zelden een komma hoort.quote:Op woensdag 30 mei 2012 11:10 schreef Jagärtrut het volgende:
Oh, en ik ben datasets aan het combineren, en dat vind ik stom. Dus afleiding op fok!
Spannendquote:Op woensdag 30 mei 2012 20:30 schreef Shivo het volgende:
[..]
Als PhD student wordt je wel geacht te weten dat er voor het woordje 'en' zelden een komma hoort.
Ik ben aan het 'onderhandelen' met collegas over drie verschillende manuscripten die alle drie in de volgende drie weken gesubmit moeten worden... het aantal balletjes wat in de lucht moeten worden gehouden wordt alleen maar groter.
als PhD student die al 5 jaar niet meer in NL woont, en al 8 jaar lang alleen op dit forum in het Nederlands schrijft en verder niet vind ik dit mierengeneuzel.quote:Op woensdag 30 mei 2012 20:30 schreef Shivo het volgende:
[..]
Als PhD student wordt je wel geacht te weten dat er voor het woordje 'en' zelden een komma hoort.
Ik ben aan het 'onderhandelen' met collegas over drie verschillende manuscripten die alle drie in de volgende drie weken gesubmit moeten worden... het aantal balletjes wat in de lucht moeten worden gehouden wordt alleen maar groter.
Natuurlijk is dat mierengeneuzel. Maar in een wetenschapperstopic moet dat kunnen, toch.quote:Op woensdag 30 mei 2012 21:05 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
als PhD student die al 5 jaar niet meer in NL woont, en al 8 jaar lang alleen op dit forum in het Nederlands schrijft en verder niet vind ik dit mierengeneuzel.
Toch heb ik er niet zoveel mee. Ik vind wetenschappelijke taal we iets prettiger als gewone taal omdat het iets duidelijker is. Maar zoals je aan mijn geschiedenis hier op fok wel kunt zien is het echt niet mijn sterkste kant. Er heeft ooit een collega van mij 200+! comma's aan een tekst van mij toegevoegd en er ook nog een setje weggehaald. Ik ben echt blind voor die dingen. Punten vergeet ik ook regelmatig. Verder maak ik alle grammaticale fouten die in het boekje voorkomen, verkeerde vervoegingen, ik hou mijn 'tijden niet goed en switch dus van de vorm naar de andere.quote:Op donderdag 31 mei 2012 10:32 schreef thabit het volgende:
[..]
Waarom ben je dan wetenschapper? Je moet toch dingen correct kunnen opschrijven.
Zo wilde ik het net niet formuleren, maar taal is behoorlijk essentieel inderdaad. Vaak kom je minder goed geschreven artikelen tegen, en het punt van dat soort artikelen komt dan ook veel slechter (of totaal niet) over. Zonde.quote:Op donderdag 31 mei 2012 10:32 schreef thabit het volgende:
[..]
Waarom ben je dan wetenschapper? Je moet toch dingen correct kunnen opschrijven.
Het is wel jaloersmakend als je iets schrijft en een prof veranderd dat dan in wat je bedoeld.quote:Op donderdag 31 mei 2012 10:39 schreef trancethrust het volgende:
[..]
Zo wilde ik het net niet formuleren, maar taal is behoorlijk essentieel inderdaad. Vaak kom je minder goed geschreven artikelen tegen, en het punt van dat soort artikelen komt dan ook veel slechter (of totaal niet) over. Zonde.
Het is een soort van rare angst waar ik nooit last van had. Mijn, ik zie wel wat er gebeurd, houding is compleet verdwenen. Dat komt ook omdat ik mezelf altijd heb wijsgemaakt dat AiO zijn gewoon een opleiding is... en dat ik nu echt aan het werk moet, dat grijpt me soms bij de keel weet nog niet hoe ik daar af moet komen.quote:Op donderdag 31 mei 2012 16:41 schreef Grumpey het volgende:
Waarschijnlijk komt de stress ook voort uit het feit dat je het zelf als een van je weinige opties ziet. Maar geloof me, er zijn veel meer opties voor iemand met jouw achtergrond!
stimmt. Ach, ik geloof niet dat er veel wetenschappers zijn die in het nederlands schrijven. Behalve de Nederlandse juristen, wellicht.quote:Op woensdag 30 mei 2012 21:12 schreef Shivo het volgende:
[..]
Natuurlijk is dat mierengeneuzel. Maar in een wetenschapperstopic moet dat kunnen, toch.
Ikzelf vond na het AiO-schap 'echt werk' nog minder intimiderend dan dat ik het al vond. Weinig kans dat ik me weer zo druk ga bezighouden met mijn werk als de laatste 1,5 jaar van mn PhD; nu dus klaar en wel en onderweg met een postdoc. Met opeens genoeg tijd om wat filosofie te volgen in de avonduren, en een nieuw instrument te leren spelen. En de meeste weekenden voer ik ook al geen zak meer uit voor werk.quote:Op donderdag 31 mei 2012 16:43 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Het is een soort van rare angst waar ik nooit last van had. Mijn, ik zie wel wat er gebeurd, houding is compleet verdwenen. Dat komt ook omdat ik mezelf altijd heb wijsgemaakt dat AiO zijn gewoon een opleiding is... en dat ik nu echt aan het werk moet, dat grijpt me soms bij de keel weet nog niet hoe ik daar af moet komen.
quote:Op donderdag 31 mei 2012 18:47 schreef trancethrust het volgende:
[..]
Ikzelf vond na het AiO-schap 'echt werk' nog minder intimiderend dan dat ik het al vond. Weinig kans dat ik me weer zo druk ga bezighouden met mijn werk als de laatste 1,5 jaar van mn PhD; nu dus klaar en wel en onderweg met een postdoc. Met opeens genoeg tijd om wat filosofie te volgen in de avonduren, en een nieuw instrument te leren spelen. En de meeste weekenden voer ik ook al geen zak meer uit voor werk.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.I'm surrounded by morons!
TRV plannen/geboekt 2025:Zuid-Amerika, Nederland, Chicago, Washington, Nederland, Kroatië, Slovenië, Parijs/Brussel/Nijmegen/Kopenhagen
TRV 2024:Nederland, UK, Nederland, Denemarken, UK, Nederland, Noord-Noorwegen, Nederland, Atlanta
TRV 2023: Bangkok, Los Angeles, Nederland/Belgie, Denemarken, Noord-Noorwegen, Londen, Thailand, Nederland, Gdansk, Nederland, Japan
Ik geef papers die ik review ook meestal aan een van mijn postdocs, om dat aantekeningen te vergelijken achteraf. Hoort er ook bij.quote:Op zaterdag 2 juni 2012 15:06 schreef SuperWeber het volgende:
Ook kwam mijn prof bij me of ik wel even een paper wilde reviewen. Geen probleem van gemaakt natuurlijk. Alhoewel ik dacht dat hij gewoon geen tijd had. Later bleek dat hij er wel naar gekeken had, maar dat hij het net als ik zulke pulp vond, dat we allebei vonden dat er dat niet meer terug willen zien...
Nja, goed ik begin volgende maand op een post-doc positie in zijn lab en aangezien ik op dit moment zijn meest ervaren wetenschapper op dat onderwerp ben kan ik me er iets bij voorstellen. En idd ook ik vind dat het erbij hoort, om daarna de meningen uit te wisselen. Het goede nieuws was dat we er hetzelfde over dachten...quote:Op zaterdag 2 juni 2012 21:28 schreef Shivo het volgende:
[..]
Ik geef papers die ik review ook meestal aan een van mijn postdocs, om dat aantekeningen te vergelijken achteraf. Hoort er ook bij.
Superleuk dat je dit post! Iets te business/economische inslag voor mij, maar toch.. Is het overigens niet zo dat mocht een 'buitenlander' worden aangenomen, er huisvestiging geregeld wordt vanuit de uni/instituut?quote:Op zaterdag 2 juni 2012 18:02 schreef Fogel het volgende:
Voor de zoekenden onder ons, als dit "PhD Candidate - Innovation and Entrepreneurship, Healthcare Innovation" klinkt als iets wat je interessant kan vinden, en je hebt zin om in Oslo te wonen/werken, klik dan hier http://bi.easycruit.com/vacancy/770637/45434?iso=no
Loon ligt normaal gesproken rond de 400.000NOK per jaar (ca 52k¤). Klinkt veel, maar het leven in Oslo is niet goedkoop, je mag bv blij zijn als je voor minder dan 12000 NOK/maand een apartement kan huren relatief centraal.
Huisvesting moet je gewoon zelf regelen waarschijnlijk. De universiteiten hebben wel een aantal apartementen/studios voor buitenlandse werknemers, maar daar is vaak een wachtlijst voor.quote:Op zondag 3 juni 2012 12:37 schreef Quoi het volgende:
[..]
Superleuk dat je dit post! Iets te business/economische inslag voor mij, maar toch.. Is het overigens niet zo dat mocht een 'buitenlander' worden aangenomen, er huisvestiging geregeld wordt vanuit de uni/instituut?
Update: leescommissie heeft nog 2 weekjes de tijd. Intussen begonnen bij nieuwe werkgever, wel tijdelijk maar who knows?. Leuk, proefschrift is ook even heel erg ver weg
Zeg ook niet dat het niet logisch is, past alleen net even niet bij mijquote:Op zondag 3 juni 2012 14:35 schreef Fogel het volgende:
[..]
Huisvesting moet je gewoon zelf regelen waarschijnlijk. De universiteiten hebben wel een aantal apartementen/studios voor buitenlandse werknemers, maar daar is vaak een wachtlijst voor.
BI de Noorse Business School, dus logisch dat de focus economie is
Dat hangt voor een groot deel van jezelf, en een groot deel van je promotieplaats af. Mijn echtgenote is met een promotie bezig, en als ze altijd thuis zou zitten dan zou er geen haan naar kraaien. Maar als bij mij de promovendi niet genoeg uren maken of geen vooruitgang laten zien, dan ga ik toch eens met ze babbelen. De cultuur binnen een groep is van groot belang, maar daarnaast ligt het natuurlijk ook aan jezelf.quote:Op dinsdag 5 juni 2012 09:38 schreef BrainTeaser het volgende:
Mijn vraag is eigenlijk in hoeverre promoveren te combineren is met een fatsoenlijk sociaal leven?
Ik draaide zo'n 40 a 50 uur in de week, en tegen het einde bij het schrijven van m'n proefschrift zo'n 60 uur per week. Voor een conferentie kon het wel eens 80 tot 90 uur per week worden, maar dat kwam omdat ik niet alles even goed organiseerde.quote:Bij deze vacature staat bijvoorbeeld dat het een 36-urige werkweek betreft, ik ben benieuwd hoeveel uur de gemiddelde promovendus echt maakt per week?
3 uur per dag man, hoe hou je dat vol? Dan ga je 's ochtends 7.00 de deur uit, en kom je 7.00 weer thuis :/quote:Op dinsdag 5 juni 2012 10:15 schreef Bosbeetle het volgende:
Ik had een prima sociaal leven tijdens mijn promotie, maar ik was ook veel op het lab, als je energie hebt om promotie en sociale dingen allebei te doen is het goed te doen. Vaak heb je als promovendus ook iets meer vrijheid om je tijd in te delen dus is het sowieso makkelijker om een keer iets door de week te doen.
ohja er staat altijd 36 urige werkweek maar daar kun je gerust 50 van maken![]()
En kwa reistijd zit ik op 3 uur per dag en dat wil ook nog prima
Althans dat is hoe het bij mij was.
kwart voor 7, half 8quote:Op dinsdag 5 juni 2012 10:21 schreef Norrage het volgende:
[..]
3 uur per dag man, hoe hou je dat vol? Dan ga je 's ochtends 7.00 de deur uit, en kom je 7.00 weer thuis :/
Is dat zo? En de investering in jezelf, dat je uberhaupt zo een project hebt afgerond?quote:Op dinsdag 5 juni 2012 09:51 schreef Lyrebird het volgende:
Daarnaast is die investering MI alleen de moeite waard als je er uit komt als een top-PhD. Met een zozo-PhD blijf je aanmodderen (ik spreek uit ervaring), en een echte klapper maak je alleen als je een top-PhDer bent.
en dan heb je nog een vriendin ook! (of niet tijdens je promoveren?quote:Op dinsdag 5 juni 2012 10:23 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
kwart voor 7, half 8(op goede dagen, op vrijdagen is het heer 6:45, 22:00
)
En hoe ik dat volhoud, door niet zo'n goede aio/postdoc te zijn
Waar het uiteindelijk als PhDer om gaat (denk ik), is dat je eigen onderzoek kunt doen. Dat je geen baas hebt die je op je vingers kijkt, en dat je kunt genieten van het resultaat van je eigen werk. Kortom, vrijheid!quote:Op dinsdag 5 juni 2012 10:28 schreef sheonlydreams86 het volgende:
[..]
Is dat zo? En de investering in jezelf, dat je uberhaupt zo een project hebt afgerond?
Of bedoel je qua uiteindelijk te behalen salaris, dat als je geen top PhD bent dat het gunstiger is om meteen te gaan werken?
Jaquote:Op dinsdag 5 juni 2012 10:34 schreef Norrage het volgende:
[..]
en dan heb je nog een vriendin ook! (of niet tijdens je promoveren?)
Bizar...
Hoe laat ging je dan naar bed? Als je zo vroeg op moet wil je toch wel 23.00 in je bed liggen, dan ben je een uur + ontbijt-tijd thuis per dag...Ik zou dat echt niet langer dan een maand volhouden...(en dat is precies hoe lang ik het volgehouden heb totdat ik verhuisdequote:
haha ontbijten doe ik nooit, mijn vriendin werkte toen ook gewoon vroeg dus vaak lag ik er wel om 22:00 - 22:30 in mijn nest ofzo. Tenzij er wat te doen was. Ik heb wel het voordeel dat ik veel vrienden in utrecht heb dus als ik naar een concert ging kon ik daar slapen. Ook was ik niet altijd strikt op tijd sochtends... En ik had zeg maar compensatie vrijdagen dan had mijn vriendin een weekend baantje en was ik dus vaak lang op het werk... tot +/- 22.00.quote:Op dinsdag 5 juni 2012 10:40 schreef Norrage het volgende:
[..]
Hoe laat ging je dan naar bed? Als je zo vroeg op moet wil je toch wel 23.00 in je bed liggen, dan ben je een uur + ontbijt-tijd thuis per dag...Ik zou dat echt niet langer dan een maand volhouden...(en dat is precies hoe lang ik het volgehouden heb totdat ik verhuisde)
quote:Op dinsdag 5 juni 2012 10:42 schreef thabit het volgende:
Er zijn veel te veel promotieplekken en veel te weinig mogelijkheden om daarna nog verder te gaan. Iedere boerenlul kan aan een promotieonderzoek beginnen, en universiteiten laten dat soort mensen maar al te graag promoveren want daar krijgen ze geld voor. Het gevolg is dat er ontzettend veel zwakke proefschriften worden geschreven, die beter niet geschreven hadden kunnen worden. Als je daarna nog verder wilt gaan, dan mag je de komende 10 jaar van het ene land naar het andere hoppen voordat je überhaupt zicht hebt op een wat vastigere aanstelling. Uiteindelijk zijn het dan ook niet de meest getalenteerde wetenschappers, maar degenen die die lifestyle het langst volhouden, die op de vaste plekken terechtkomen.
De getalenteerde wetenschappers komen er ook wel, maar je moet idd flexibel en vasthoudend zijn, vooral als je wat minder getalenteerd bent. Het is verbazingwekkend hoe ver je het kunt schoppen als je een droom hebt en niet rust voordat je die droom gerealiseerd hebt.quote:Op dinsdag 5 juni 2012 10:42 schreef thabit het volgende:
Er zijn veel te veel promotieplekken en veel te weinig mogelijkheden om daarna nog verder te gaan. Iedere boerenlul kan aan een promotieonderzoek beginnen, en universiteiten laten dat soort mensen maar al te graag promoveren want daar krijgen ze geld voor. Het gevolg is dat er ontzettend veel zwakke proefschriften worden geschreven, die beter niet geschreven hadden kunnen worden. Als je daarna nog verder wilt gaan, dan mag je de komende 10 jaar van het ene land naar het andere hoppen voordat je überhaupt zicht hebt op een wat vastigere aanstelling. Uiteindelijk zijn het dan ook niet de meest getalenteerde wetenschappers, maar degenen die die lifestyle het langst volhouden, die op de vaste plekken terechtkomen.
Maar hoe kom je aan een droomquote:Op dinsdag 5 juni 2012 10:54 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
De getalenteerde wetenschappers komen er ook wel, maar je moet idd flexibel en vasthoudend zijn, vooral als je wat minder getalenteerd bent. Het is verbazingwekkend hoe ver je het kunt schoppen als je een droom hebt en niet rust voordat je die droom gerealiseerd hebt.
maar jij zit dan ook in Duitsland. Daar is echt alles slecht geregeld...quote:Op dinsdag 5 juni 2012 10:38 schreef Felagund het volgende:
Ik heb officieel maar een contract van 75%. (Hoewel dat exclusief thesis schrijven is, dat mag je in je vrije tijd doen.) Maar ik werk nog steeds 40+ uur per week.
Zo precies weten geloof ik ook nooit in. Wel kan je voor jezelf weten dat je graag mensen helpt, en dat je erg in medicatie gelooft en vooral een specifiek mechanisme daarin veelbelovend is. Dat dat vervolgens jouw onderzoek is is dan meer de invulling daarvan. Neemt niet weg dat je voor jezelf dan wel helder hebt binnen welke kaders en bij welke criteria jij voldoening uit je werk haalt.quote:Op dinsdag 5 juni 2012 11:02 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Maar hoe kom je aan een droomdat is mijn grote probleem ik vind alles wel leuk om te doen maar heb geen grote visie ofzo van ik wil dit of dat bereiken. Als je soms van die mensen hoort en hoe concreet ze zijn in wat ze willen, van die mensen die dan zeggen ik wil graag iets doen met SUMO en in het alzheimer veld met gebruik van 2d chromatografie.... Dan denk ik altijd "huh" hoe kom je erbij om zo precies te weten wat je wilt... Ik heb op mijn MBO planten pathologie gedaan in een stage, mijn HBO onderzoek was naar productie van medicijnen in in planten, daarna ben ik op de Universiteit gaan focussen op ubiquitine en receptor downregulatie en dat heb ik doorgezet in mijn promotie. Maar van geen van deze onderwerpen had ik vantevoren ik wil 'x' doen. En dat heb ik nogsteeds niet.
En een visie is niet iets wat je kunt aanleren.... helaas.
Hehe daar is bij mij 'nieuwsgierigheid' genoeg voor, ik haal voldoende voldoening uit het simpele feit dat ik iets heb aangetoond dat nog niet eerder bekend was.quote:Op dinsdag 5 juni 2012 11:12 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Zo precies weten geloof ik ook nooit in. Wel kan je voor jezelf weten dat je graag mensen helpt, en dat je erg in medicatie gelooft en vooral een specifiek mechanisme daarin veelbelovend is. Dat dat vervolgens jouw onderzoek is is dan meer de invulling daarvan. Neemt niet weg dat je voor jezelf dan wel helder hebt binnen welke kaders en bij welke criteria jij voldoening uit je werk haalt.
Als je er niet vol tegenaan kunt/wil gaan dan zal je van een promotie plek niet gelukkiger worden. En voor het salaris moet je het al helemaal niet doen. Als ik jou zo hoor denk ik inderdaad niet dat het iets voor je is. Maar sluit het niet bij voorbaat uit misschien kom je een project tegen waarvan je wel zo blij wordt dat je die dingen voor lief neemt.quote:Op dinsdag 5 juni 2012 11:15 schreef BrainTeaser het volgende:
Oke, heel erg bedankt voor alle reacties!
Ik merk dat ik toch niet echt sta te springen eigenlijk
Het is nogal dubbel: aan de ene kant ben ik wel echt iemand die er altijd helemaal voor gaat en niet zomaar tevreden is en ik zie/zag mezelf ook altijd wel als een ambitieus iemand.
Maar de laatste tijd wordt dat minder ofzo.. Als ik kijk naar mijn vriend heeft die het bijv. echt goed voor elkaar: vast contract bij een groot bedrijf met tal van doorgroeimogelijkheden, en toch is-ie elke dag op tijd thuis, hoeft thuis niets meer te doen en kan lekker genieten van z'n vrije tijd.
Ik zie het gewoon niet echt zitten om eerst te moeten vechten voor een promotieplek (want zoveel zie ik er echt niet voorbij komen), 4 jaar te zwoegen voor een mager salaris en dan begint het gezeik weer opnieuw voor een post-doc plek. Uiteindelijk geloof ik ook echt wel dat het veel oplevert, als je inderdaad bij de top van je veld hoort en universiteiten je maar wat graag willen hebben enzo...
Maar voor het zo ver is..?
Maar hij is geen doctorquote:Op dinsdag 5 juni 2012 11:15 schreef BrainTeaser het volgende:
Als ik kijk naar mijn vriend heeft die het bijv. echt goed voor elkaar: vast contract bij een groot bedrijf met tal van doorgroeimogelijkheden, en toch is-ie elke dag op tijd thuis, hoeft thuis niets meer te doen en kan lekker genieten van z'n vrije tijd.
Dat is het 'm inderdaad denk ik ja. Een paar maanden geleden zag ik echt een droomproject voorbij komen, waarvoor ik veel meer voor lief genomen zou hebben (maar helaas werd ik het niet). Maar tenzij het zo'n project is, weet ik ik niet of ik het er voor over heb / het vol hou.quote:Op dinsdag 5 juni 2012 11:19 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Als je er niet vol tegenaan kunt/wil gaan dan zal je van een promotie plek niet gelukkiger worden. En voor het salaris moet je het al helemaal niet doen. Als ik jou zo hoor denk ik inderdaad niet dat het iets voor je is. Maar sluit het niet bij voorbaat uit misschien kom je een project tegen waarvan je wel zo blij wordt dat je die dingen voor lief neemt.
Een andere optie is natuurlijk om eerst aan het werk te gaan bij een plek waar ook mensen promoveren (ik weet je studie niet maar ik het laboratorium wezen is dat vrij eenvoudig) en dan later kijken of je nog wilt promoveren. Ik ken zat promovendi die vanuit een vaste baan promoveren.
Nee, hij is geen doctor!quote:Op dinsdag 5 juni 2012 12:09 schreef speknek het volgende:
[..]
Maar hij is geen doctor.
Je kunt natuurlijk ook gewoon na je promoveren het bedrijfsleven in. Ik ben het met je eens dat zolang we het grantsysteem hebben (en dat gaat nog wel lang zo blijven), alles na een promotie minder aantrekkelijk is dan het bedrijfsleven, en voor vrouwen helemaal.
Dat dus...dat gevoel vind ik persoonlijk wel zo fijn ja..quote:Op dinsdag 5 juni 2012 12:20 schreef Grumpey het volgende:
Als je je motivatie voor een groot deel haalt uit salaris moet je het bedrijfsleven in, dan is promoveren niet de goede keus. Ook als je het gevoel wilt hebben je werk af te sluiten wanneer je de deur van je werkkamer dicht doet is promoveren niet de juiste keus.
Heb je zo voldoende antwoord op jouw vragen?quote:Op dinsdag 5 juni 2012 12:25 schreef BrainTeaser het volgende:
[..]
Dat is het 'm inderdaad denk ik ja. Een paar maanden geleden zag ik echt een droomproject voorbij komen, waarvoor ik veel meer voor lief genomen zou hebben (maar helaas werd ik het niet). Maar tenzij het zo'n project is, weet ik ik niet of ik het er voor over heb / het vol hou.
Heb trouwens psychologie gestudeerd, dus ben zelf bang dat ik wel echt aan universiteiten en evt. UMC's gebonden ben voor promotieonderzoek...
[..]
Nee, hij is geen doctor!
En dat laatste vind ik inderdaad ook niet onbelangrijk. Ik ken echt wel genoeg vrouwen die ook een prachtige wetenschappelijke carričre hebben, maar daarvan zijn er verdacht veel ongetrouwd en/of kinderloos...
[..]
Dat dus...dat gevoel vind ik persoonlijk wel zo fijn ja..
Ja maar op het UMC heb je gewoon een baan met baanzekerheid. Een MC is anders, want ze verdienen geld en als arts ben je dan ook een werknemer die daar aan bijdraagt. Je hoeft niet elke twee jaar een nieuw contract bij elkaar te bedelen of gedwongen naar het buitenland gaan omdat hier de subsidiekraan weer eens dichtgedraaid wordt. Veel vrouwen kunnen daar niet mee omgaan en geef ze eens ongelijk als je kinderen wil. Relevant stuk:quote:Op dinsdag 5 juni 2012 12:28 schreef Bosbeetle het volgende:
Nouja ik heb mijn promotie op een UMC gedaan, en het was daar 80% vrouwen, ook in de hogere lagen... (nouja onder de profs was het 60% vrouw) En daarvan hadden alle profs gewoon kinderen.
Al snap ik wel heel goed dat je bij psychologie echt een stap terug doet als je het onderzoek ingaat.
Guardianquote:Why women leave academia and why universities should be worried
A recent report reveals that only 12% of third year female PhD students want a career in academia. Curt Rice looks at the reasons why and warns that universities' survival is at risk
Young women scientists leave academia in far greater numbers than men for three reasons. During their time as PhD candidates, large numbers of women conclude thatthe characteristics of academic careers are unappealing, (ii) the impediments they will encounter are disproportionate, and (iii) the sacrifices they will have to make are great.
This is the conclusion of The chemistry PhD: the impact on women's retention, a report for the UK Resource Centre for Women in SET and the Royal Society of Chemistry. In this report, the results of a longitudinal study with PhD students in chemistry in the UK are presented.
Men and women show radically different developments regarding their intended future careers. At the beginning of their studies, 72% of women express an intention to pursue careers as researchers, either in industry or academia. Among men, 61% express the same intention.
By the third year, the proportion of men planning careers in research had dropped from 61% to 59%. But for the women, the number had plummeted from 72% in the first year to 37% as they finish their studies.
If we tease apart those who want to work as researchers in industry from those who want to work as researchers in academia, the third year numbers are alarming: 12% of the women and 21% of the men see academia as their preferred choice.
This is not the number of PhD students who in fact do go to academia; it's the number who want to. 88% of the women don't even want academic careers, nor do 79% of the men! How can it be this bad? Why are universities such unattractive workplaces?
Part of The chemistry PhD discusses problems that arise while young researchers are PhD candidates, including too little supervision, too much supervision, focus on achieving experimental results rather than mastery of methodologies, and much more. The long-term effects, though, are reflected in the attitudes and beliefs about academia that emerge during this period.
The participants in the study identify many characteristics of academic careers that they find unappealing: the constant hunt for funding for research projects is a significant impediment for both men and women. But women in greater numbers than men see academic careers as all-consuming, solitary and as unnecessarily competitive.
Both men and women PhD candidates come to realise that a string of post-docs is part of a career path, and they see that this can require frequent moves and a lack of security about future employment. Women are more negatively affected than men by the competitiveness in this stage of an academic career and their concerns about competitiveness are fuelled, they say, by a relative lack of self-confidence.
Women more than men see great sacrifice as a prerequisite for success in academia. This comes in part from their perception of women who have succeeded, from the nature of the available role models. Successful female professors are perceived by female PhD candidates as displaying masculine characteristics, such as aggression and competitiveness, and they were often childless.
As if all this were not enough, women PhD candidates had one experience that men never have. They were told that they would encounter problems along the way simply because they are women. They are told, in other words, that their gender will work against them.
By following PhD candidates throughout their study and asking probing questions, we learn not only that the number of women in chemistry PhD programs who intend to pursue a career in academia falls dramatically, but we learn why. (See also Why go for a PhD? Advice for those in doubt.)
This research and the new knowledge it produces should be required reading for everyone leading a university or a research group. The stories surely apply far beyond chemistry. Remember that it's not just women who find academia unappealing. Only 21% of the men wanted to head our way, too.
Universities will not survive as research institutions unless university leadership realises that the working conditions they offer dramatically reduce the size of the pool from which they recruit. We will not survive because we have no reason to believe we are attracting the best and the brightest. When industry is the more attractive employer, our credibility as the home of long-term, cutting edge, high-risk, profoundly creative research, is diminished.
The answers here lie in leadership and in changing our current culture to build a new one for new challenges. The job is significant and it will require cutting edge, high-risk leadership teamwork to succeed. Is your university ready?
Op onze afdeling celbiologie waren geen MCs of MDs wij deden dan ook (bijna) niets met patienten. Veder klopt dat artikel wel 'a string of postdocs' is ook niet mijn ideaalbeeld als carriere maar toch ben ik die kant op aan het gaan, mede omdat het bedrijfsleven me nog minder trekt.quote:Op dinsdag 5 juni 2012 12:35 schreef speknek het volgende:
[..]
Ja maar op het UMC heb je gewoon een baan met baanzekerheid. Een MC is anders, want ze verdienen geld en als arts ben je dan ook een werknemer die daar aan bijdraagt. Je hoeft niet elke twee jaar een nieuw contract bij elkaar te bedelen of gedwongen naar het buitenland gaan omdat hier de subsidiekraan weer eens dichtgedraaid wordt. Veel vrouwen kunnen daar niet mee omgaan en geef ze eens ongelijk als je kinderen wil. Relevant stuk:
[..]
Guardian
Ik snap het wel. Ik heb nu weer een leuke baan etc., tenure track zelfs, maar het blijft knagen.
Je bent niet de enige. Wat mij vooral raakt is de onzekerheid van dit bestaan. Als het even tegen zit, dan kan je carriere zo over zijn. Geen onderzoeksbudget, geen salaris, nada.quote:Op dinsdag 5 juni 2012 12:35 schreef speknek het volgende:
Ik snap het wel. Ik heb nu weer een leuke baan etc., tenure track zelfs, maar het blijft knagen.
Mooi artikelquote:Op dinsdag 5 juni 2012 12:35 schreef speknek het volgende:
[..]
Ja maar op het UMC heb je gewoon een baan met baanzekerheid. Een MC is anders, want ze verdienen geld en als arts ben je dan ook een werknemer die daar aan bijdraagt. Je hoeft niet elke twee jaar een nieuw contract bij elkaar te bedelen of gedwongen naar het buitenland gaan omdat hier de subsidiekraan weer eens dichtgedraaid wordt. Veel vrouwen kunnen daar niet mee omgaan en geef ze eens ongelijk als je kinderen wil. Relevant stuk:
[..]
Guardian
Ik snap het wel. Ik heb nu weer een leuke baan etc., tenure track zelfs, maar het blijft knagen.
Ja hoorquote:Op dinsdag 5 juni 2012 12:29 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Heb je zo voldoende antwoord op jouw vragen?
Ben net 24 geworden, maar ik heb juist het idee dat ze me eerder overal te jong vindenquote:Op dinsdag 5 juni 2012 12:50 schreef Quoi het volgende:
Potverredikkeme, vind ik effkes een geweldige vacature. Ik zou ze bijna opbellen en zeggen: zoek niet verder!!
@Brainteaser: ik sluit me aan bij alle posts hierboven. Toch zou ik, ik weet niet hoe oud je bent, ook denken: 'werken' kan ik altijd nog. Een promotietraject geeft je ook - als het goed is - de vrijheid om je inhoudelijk in een onderwerp te verdiepen en jezelf te ontwikkelen op meerdere vlakken. Ik vermoed dat dat niet meer snel gaat gebeuren.
Probeer even af te komen van het standaardbeeld dat een PhD teert op belastinggeld: bij ons op de afdeling is 85% van alle aio's aangesteld op 3e geldstroom. Het is zo'n cliché beeld terwijl inmiddels binnen sommige onderzoeksrichtingen daar niet zoveel meer van waar is.quote:Op dinsdag 5 juni 2012 18:23 schreef Shivo het volgende:
Of je voor het bedrijfsleven kiest, of voor academia, is een persoonlijke keuze. Ik voel me maatschappelijk betrokken en doe mede onderzoek omdat ik geen loonslaaf by een pharma bedrijf wil zijn. Ik kan er niet achter staan wat pharma's uitspoken, hoewel ik best besef dat zonder pharma er weinig medicijnen zijn en er minder vooruitgang is.
Als verhuizen en reistijden in deze fase een probleem zijn, begin dan in godsnaam niet aan een PhD. De maatschappij investeert in jou als je een PhD doet en zonder speciale motivatie voor de wetenschap is dat zonde van de investering.
Waar is "bij ons"?quote:Op woensdag 6 juni 2012 14:08 schreef Claudia_x het volgende:
BrainTeaser, in welk veld zou je willen promoveren?
Bij ons is het combineren van werk en gezin heel normaal. Ik heb tijdens mijn promotie nota bene twee kinderen gekregen. Dat vergde een hoop planning en ik heb het voor elkaar gekregen om drie jaar data te verzamelen zonder daar vertraging in op te lopen. Maar hey, de reden dat ik een goede promovendus ben is ook de reden dat ik werk en gezin goed kan combineren. Het is mijn promotie, mijn onderzoek, en het werk komt af, hoe dan ook en wanneer dan ook. Maar als het moet komt mijn gezin altijd voor en dat wordt bij ons geaccepteerd.
Ik werk in de onderwijskundige hoek: veel vrouwen, veel aio's die kinderen krijgen, veel hoogleraren met kinderen. Maar ook bij ons zijn bijna alle hoogleraren mannen.quote:Op woensdag 6 juni 2012 14:10 schreef sheonlydreams86 het volgende:
[..]
Waar is "bij ons"?
Ik heb het idee dat PhD + kinderen nog gaat, maar dat nogal wat invloed heeft op je verdere carriere. Ik zou, als ik tijdens met PhD 2 kinderen zou krijgen, na mijn PhD niet zo snel gaan verhuizen voor een postdoc.
Ik vind het eigenlijk ook "ideaal" nu, behalve dat we er idd nog niet aan toe zijn. Wel waarschijnlijk net na mijn PhD, maar veel postdocs vallen dan af (veel gewone banen ook, maar daarvan zit er vaker eentje in de buurt heb ik het idee).quote:Op woensdag 6 juni 2012 14:40 schreef speknek het volgende:
Overigens heb ik zelf het idee dat er geen betere fulltime baan is om kinderen te krijgen dan aio. Maar ik ervoer dan ook niets van de werkdruk zoals sommigen het noemen, ik kwam gerust dagenlang niet opdagen, het was gewoon nog half een beetje betaald in je studentenritme zitten. Helaas waren wij allebei niet aan kinderen toe toen we aio waren.
Op de faculteit waar ik werk is 80% van de phd studenten getrouwd, en heeft 60 procent 1 of meerdere kinderen. Hier wordt het bijna aangemoedigd als zijnde de ideale tijd om kinderen te krijgen.quote:Op woensdag 6 juni 2012 14:42 schreef Claudia_x het volgende:
Het is eigenlijk heel gunstig om tijdens je promotie aan kinderen te beginnen. De werkgever krijgt keurig de 4 maanden absentie vergoed en die krijg ik vervolgens achter m'n promotie aan geplakt. In mijn geval komt dat neer op 8 maanden in totaal. En nog een beetje, omdat ik mijn aanstelling al vanaf het begin verlaagd heb van 1.0 naar 0.9 fte (zodat ik nog onderwijstaken ernaast kon doen).
Maar ik merk dat ik er langer uit ben geweest dan die 8 maanden. Zwangerschapskwalen, slapeloze nachten, kolven tussen het werken door - allemaal niet bepaald bevorderlijk voor de academische inspiratie. 't Is ploeteren geweest, en dus niet zo heel ideaal. Het is maar goed dat ik dat tevoren allemaal niet wist.
Wat doe je daar in Eindhoven inhoudelijk? En merk je verschillen in de universiteitscultuur?
Haha ja mijn promotor raadde het de vrouwlijke phd's ook aan om kinderen te krijgen in het 4de jaar, zodat ze tijdens hun zwangerschap lekker konden schrijvenquote:Op woensdag 6 juni 2012 14:42 schreef Claudia_x het volgende:
Het is eigenlijk heel gunstig om tijdens je promotie aan kinderen te beginnen. De werkgever krijgt keurig de 4 maanden absentie vergoed en die krijg ik vervolgens achter m'n promotie aan geplakt. In mijn geval komt dat neer op 8 maanden in totaal. En nog een beetje, omdat ik mijn aanstelling al vanaf het begin verlaagd heb van 1.0 naar 0.9 fte (zodat ik nog onderwijstaken ernaast kon doen).
Maar ik merk dat ik er langer uit ben geweest dan die 8 maanden. Zwangerschapskwalen, slapeloze nachten, kolven tussen het werken door - allemaal niet bepaald bevorderlijk voor de academische inspiratie. 't Is ploeteren geweest, en dus niet zo heel ideaal. Het is maar goed dat ik dat tevoren allemaal niet wist.
Wat doe je daar in Eindhoven inhoudelijk? En merk je verschillen in de universiteitscultuur?
Hier kan je volgens mij ook een jaar weg gaan op zwangerschapsverlof. Hier hebben ook al redelijk veel promovendi een of meerdere kinderen, maar het is nog geen 60% volgens mij.quote:Op woensdag 6 juni 2012 15:05 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
Op de faculteit waar ik werk is 80% van de phd studenten getrouwd, en heeft 60 procent 1 of meerdere kinderen. Hier wordt het bijna aangemoedigd als zijnde de ideale tijd om kinderen te krijgen.
En er zit een enorme tijd ouderschapsverlof bij, wat ook prettig is.
quote:Op woensdag 6 juni 2012 15:15 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Haha ja mijn promotor raadde het de vrouwlijke phd's ook aan om kinderen te krijgen in het 4de jaar, zodat ze tijdens hun zwangerschap lekker konden schrijven
Waar denk je dat die derde geldstroom vandaan komt? Dat is ook publiek geld.quote:Op woensdag 6 juni 2012 09:55 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Probeer even af te komen van het standaardbeeld dat een PhD teert op belastinggeld: bij ons op de afdeling is 85% van alle aio's aangesteld op 3e geldstroom. Het is zo'n cliché beeld terwijl inmiddels binnen sommige onderzoeksrichtingen daar niet zoveel meer van waar is.
Heb Biologische en Cognitieve Psychologie gestudeerd, dus daar wil ik het liefste in verder.quote:Op woensdag 6 juni 2012 14:08 schreef Claudia_x het volgende:
BrainTeaser, in welk veld zou je willen promoveren?
Bij ons is het combineren van werk en gezin heel normaal. Ik heb tijdens mijn promotie nota bene twee kinderen gekregen. Dat vergde een hoop planning en ik heb het voor elkaar gekregen om drie jaar data te verzamelen zonder daar vertraging in op te lopen. Maar hey, de reden dat ik een goede promovendus ben is ook de reden dat ik werk en gezin prima kan combineren. Het is mijn promotie, mijn onderzoek, en het werk komt af, hoe dan ook en wanneer dan ook. Maar als het moet komt mijn gezin voor en dat wordt bij ons geaccepteerd.
Vergeet werkelijk alles wat al die 'anderen' tegen je zeggen. Denk zelf na want jij moet het gaan doen. Praat anders eens met een promovendus in een vergelijkbaar vakgebied (waar jij bijv zou willen werken). Baseer je mening op de goede bronnen en niet op mensen die van die losse flarden naar je hoofd gooienquote:Op woensdag 6 juni 2012 17:22 schreef BrainTeaser het volgende:
[..]
Heb Biologische en Cognitieve Psychologie gestudeerd, dus daar wil ik het liefste in verder.
Zoals gezegd ben ik daarmee -volgens mij- vrijwel gebonden aan universiteiten en evt. UMC's (kan zelf niet heel veel toepassingen bedenken in het bedrijfsleven namelijk). Bijkomend probleem is dat er eigenlijk maar 1 of 2 steden met een uni of UMC zijn die te doen zijn qua reistijd, dus heel veel opties heb ik al niet.
Ik geloof ook wel dat het wel te combineren is als je het echt wilt. Maar ik kan de gedachte niet loslaten dat er dan iets moet wijken voor het ander (werk of gezin). En dat ligt niet echt in mijn aard: als ik ergens voor ga wil ik het ook écht goed doen.
Nu "hoef" ik ook niet per se te promoveren, wat mij betreft. Maar ik krijg van alle kanten opmerkingen als: "Ja, als jij al niet gaat promoveren, wie dan nog wel?" of "Nee, als we je hier aannemen, dan heb je binnen een paar weken alsnog een promotieplek gevonden en dan ben je weer weg!"
Laatst bij een 'gewone' baan (moest wel per se iemand van universitair niveau zijn), kreeg ik letterlijk de opmerking: "Tsja, die studieresultaten zijn wel een heel sterk punt, maar ook meteen je grootste zwakte hč?"![]()
Dus ik krijg bijna het idee dat ik wel mķet promoveren, want daar gaat iedereen vanuit ofzo...
Sorry voor het lange verhaal weer![]()
Ja, misschien focus ik daar nu wel te veel op ja..quote:Op woensdag 6 juni 2012 19:42 schreef Claudia_x het volgende:
Ik vind dat je je iets te eenzijdig richt op hoeveel tijd een promotie op gaat slokken. Lijkt het je leuk om onderzoek te doen? Welke kanten van jezelf kun je ermee ontwikkelen? Zijn er onderwerpen waar je enthousiast van raakt? Lijkt onderwijs geven je leuk? Waar zou je expert in willen worden?
Heb je eigenlijk een idee wat een promotie in je vakgebied inhoudt? Ik had daar een vrij slecht beeld van indertijd.
Ik ken ook wel een aantal promovendi uit mijn vakgebied, maar dat waren wel allemaal echte workaholics (kwamen zelfs regelmatig op zaterdag terug naar de uniquote:Op woensdag 6 juni 2012 20:41 schreef Quoi het volgende:
[..]
Vergeet werkelijk alles wat al die 'anderen' tegen je zeggen. Denk zelf na want jij moet het gaan doen. Praat anders eens met een promovendus in een vergelijkbaar vakgebied (waar jij bijv zou willen werken). Baseer je mening op de goede bronnen en niet op mensen die van die losse flarden naar je hoofd gooien
Ja, passie voor je onderzoek, het moet niet gekker worden.quote:Op woensdag 6 juni 2012 20:48 schreef BrainTeaser het volgende:
Ik ken ook wel een aantal promovendi uit mijn vakgebied, maar dat waren wel allemaal echte workaholics (kwamen zelfs regelmatig op zaterdag terug naar de uni), dus misschien moet ik daar ook niet al te veel op af gaan!
Er is verschil tussen passie en waanzinquote:Op woensdag 6 juni 2012 21:08 schreef Shivo het volgende:
[..]
Ja, passie voor je onderzoek, het moet niet gekker worden.
Bedrijfsleven?quote:Op woensdag 6 juni 2012 16:44 schreef Shivo het volgende:
[..]
Waar denk je dat die derde geldstroom vandaan komt? Dat is ook publiek geld.
Zo heb ik het ook gedaan.quote:Op woensdag 6 juni 2012 15:25 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Veel van mijn collega's redden het bijvoorbeeld niet om binnen hun aanstellingstijd te promoveren. Van hen wordt duidelijk verwacht dat ze een uitkering in ontvangst nemen en in de tussentijd hun proefschrift afschrijven. Een nieuwe baan zoeken is haast not done.
.
Dat het kan betekent niet dat het normaal is natuurlijkquote:
haha zo herkenbaar zo was het in de US ook. Allemaal savonds laat nog aan het ploeteren maar om half 12 brak pas na de lunch komen opdagenquote:Op woensdag 6 juni 2012 21:16 schreef Bierie het volgende:
Vaak heb ik het gevoel dat het ook een beetje competitie is. Kijk mij eens hier weer op zaterdag zitten. Die indruk had ik heel erg tijdens mijn werk in Londen (Birkbeck uni). Men haalde geregeld nachten door, gaf de indruk hard te werken. Maar tegelijkertijd was het pand uitgestorven tot 10:30 of soms zelfs 11:30 's ochtends. Volgens mij zouden ze wanneer ze van 08:30 tot 17:00 zouden werken ongeveer op even veel uren uitkomen.
Ik vond het bizarquote:Op woensdag 6 juni 2012 21:20 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
haha zo herkenbaar zo was het in de US ook. Allemaal savonds laat nog aan het ploeteren maar om half 12 brak pas na de lunch komen opdagen
Achja ik heb het altijd als een privilege gezien dat ik uberhaupt mocht promoveren en dat jaartje werken op eigen geld had ik er wel voor over. Jammer genoeg zit ik nu wel diep in de stress omdat ik wederom aan het einde van een contract zit en niet fatsoenlijk heb kunnen sparen om weer zoiets te flikken.quote:Op woensdag 6 juni 2012 21:19 schreef Bierie het volgende:
[..]
Dat het kan betekent niet dat het normaal is natuurlijk
Eigenlijk is het een omgedraaide wereld. Overheden zouden eigenlijk genoeg geld moeten vrijmaken zodat er een realistische duur is om te promoveren. Want blijkbaar is 4 jaar veelal niet genoeg. Dat er genoeg promovendi gek genoeg zijn om zich in allerlei bochten te wringen is mooi meegenomen. Maar zo zou het natuurlijk niet moeten zijn.
Ik had dat ook omdat ik in zwolle woon ging ik vaak om 5 uur de deur uit... kreeg dan wel eens scheve blikken van andere aio's en blikken op horloge's. Maar ik zat er wel om 8 uur en soms half 8... ik heb ook wel eens langer doorgewerkt en toen bleken collega's die om 10 uur begonnen soms ook om half 6 al weg te zijnquote:Op woensdag 6 juni 2012 21:21 schreef Bierie het volgende:
[..]
Ik vond het bizarIedere dag was ik netjes om 08:00 soms 08:30 de eerste en dat voor een aantal uren lang (wel heerlijk rustig werken trouwens). Maar vervolgens keek iedereen wel verbaasd als ik al om 18:30 naar huis ging.
Ik vergeet nooit meer dat ik een keer zelf ook tot 22:30 doorwerkte. Ik zag dat een franse Phd student er ook nog was. Ik de volgende ochtend om 08:00 binnenwandelde. Die fransmans er weer zat. Ik ging er van uit dat die ook een keer vroeg was. Bleek die al die tijd nog niet weg te zijn geweest. Wist ik veelquote:Op woensdag 6 juni 2012 21:23 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ik had dat ook omdat ik in zwolle woon ging ik vaak om 5 uur de deur uit... kreeg dan wel eens scheve blikken van andere aio's en blikken op horloge's. Maar ik zat er wel om 8 uur en soms half 8... ik heb ook wel eens langer doorgewerkt en toen bleken collega's die om 10 uur begonnen soms ook om half 6 al weg te zijn
quote:Op woensdag 6 juni 2012 21:25 schreef Bierie het volgende:
[..]
Ik vergeet nooit meer dat ik een keer zelf ook tot 22:30 doorwerkte. Ik zag dat een franse Phd student er ook nog was. Ik de volgende ochtend om 08:00 binnenwandelde. Die fransmans er weer zat. Ik ging er van uit dat die ook een keer vroeg was. Bleek die al die tijd nog niet weg te zijn geweest. Wist ik veel
Ik heb in de VS toen ook een tijdje de weekenden overgeslagen maar ik merkte aan mezelf dat ik echt een break nodig had om aan te geven dat een nieuwe week begonnen was ofzo.... anders wordt het zo'n brei van dagen achter elkaar.quote:Op woensdag 6 juni 2012 21:28 schreef Felagund het volgende:
Hier is ook een zesdaagse week vrij normaal heb ik het idee. Ik doe het zelf niet, ik kan in het weekend best werken als het moet, maar dan vind ik het ook fijn om even wat andere dingen te doen. Bijvoorbeeld om thuis een paper te lezen waar je doordeweeks niet aan toe kom. Er zijn hier ook nacht/avond werkers, al is het soms ook uit noodzaak. Hier werkt een Iraans stel met kinderen, en soms moet overdag iemand thuis blijven bij de kinderen en hij werkt dan s'avonds of s'nachts.
Morgen is hier een feestdag (Sacramentsdag), ik ga denk ik gewoon werken, omdat ik de tijd nu nodig heb. Anders moet ik het waarschijnlijk in het weekend ook doorwerken, dan doe ik het liever morgen. In het weekend wil ik even weg van het instituut, juist om mijn hersenen te resetten. Ook al woon ik heel dicht in de buurt, ik kom er alleen in noodgevallen, bijvoorbeeld om een artikel op te halen o.i.d.quote:Op woensdag 6 juni 2012 21:34 schreef Jagärtrut het volgende:
als het nodig is werk ik rustig in het weekend. En ik maak vrij standaard ook meer dan 40 uur per week. Maar, ik merk ook dat ik eigenlijk de tijd in het weekend nodig heb om de volgende week hetzelfde level van productiviteit en helderheid in mn hoofd te hebben.
Maar bijvoorbeeld vandaag is een nationele feestdag hier, en iedereen is vrij. Ik vind het dan vrij onzinnig als ik geen andere plannen heb om niet te werken (plus, ik kon de tijd wel gebruiken), dus ik heb vandaag gewoon van 9 tot 18.30 gewerkt.
Wat ik wel merk is dat ik goed voor mezelf moet zorgen. Ik functioneer pas goed als ik 7.5-8 uur slaap heb gehad (helaas), en ik moet zorgen dat ik elke dag die slaap haal, anders ben ik weinig productief. Ik denk dat dat met 2 dagen weekend zo hetzelfde is...
Heel herkenbaar, ik pak ook vaak een dagje in het weekend. Het voelt zo fijn om gewoon wanneer het lekker rustig is even wat werk te verzetten zodat je zonder al teveel stress de week erop in gaat. Het gaat bijna automatisch.quote:Op woensdag 6 juni 2012 21:34 schreef Jagärtrut het volgende:
als het nodig is werk ik rustig in het weekend. En ik maak vrij standaard ook meer dan 40 uur per week. Maar, ik merk ook dat ik eigenlijk de tijd in het weekend nodig heb om de volgende week hetzelfde level van productiviteit en helderheid in mn hoofd te hebben.
Maar bijvoorbeeld vandaag is een nationele feestdag hier, en iedereen is vrij. Ik vind het dan vrij onzinnig als ik geen andere plannen heb om niet te werken (plus, ik kon de tijd wel gebruiken), dus ik heb vandaag gewoon van 9 tot 18.30 gewerkt.
Wat ik wel merk is dat ik goed voor mezelf moet zorgen. Ik functioneer pas goed als ik 7.5-8 uur slaap heb gehad (helaas), en ik moet zorgen dat ik elke dag die slaap haal, anders ben ik weinig productief. Ik denk dat dat met 2 dagen weekend zo hetzelfde is...
Ik ben zoquote:Op woensdag 6 juni 2012 22:03 schreef xienix84 het volgende:
Op mijn vorige lab waren er twee die een keer in de 1-2 maanden een paar nachten doorhaalden, maar dat kwam dan voornamelijk omdat ze de rest van de tijd op youtube doorbrachten en een deadline moesten halen.
Tja de hoop dat ik ooit veel zal gaan verdienen heb ik wel naast me neer gelegdquote:Op woensdag 6 juni 2012 22:08 schreef speknek het volgende:
[..]
Ik ben zo.
Voor de rest werk ik eerder standaard minder dan 40 uur dan meer. Als ik standaard meer dan 40 uur zou werken zou ik wel het bedrijfsleven ingaan, dan betalen ze meer. Studiegenoten van me verdienen bijna 5000 per maand en werken dus 4 dagen in de week en verdienen nog steeds veel meer. Passie voor je werk is leuk, maar vrije tijd is nog leuker.
Jep, hier hetzelfdequote:Op woensdag 6 juni 2012 22:10 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Tja de hoop dat ik ooit veel zal gaan verdienen heb ik wel naast me neer gelegdik krijg af en toen een bemoedigend schouderklopje van mijn zus als het weer eens over salarissen gaat
quote:Op woensdag 6 juni 2012 21:08 schreef Shivo het volgende:
[..]
Ja, passie voor je onderzoek, het moet niet gekker worden.
Dit dus!quote:Op woensdag 6 juni 2012 21:16 schreef Bierie het volgende:
[..]
Er is verschil tussen passie en waanzin![]()
Ja, dan werk ik inderdaad liever van 8.30-17.00uquote:Vaak heb ik het gevoel dat het ook een beetje competitie is. Kijk mij eens hier weer op zaterdag zitten.
...
Volgens mij zouden ze wanneer ze van 08:30 tot 17:00 zouden werken ongeveer op even veel uren uitkomen.
Ik denk dat promoveren heel erg goed te combineren is met een sociaal (normaal) leven. Zolang de discipline er maar is om ook te werken ook wanneer er geen deadline is over een week.
En dit dusquote:Op woensdag 6 juni 2012 22:08 schreef speknek het volgende:
[..]
Voor de rest werk ik eerder standaard minder dan 40 uur dan meer.
...
Passie voor je werk is leuk, maar vrije tijd is nog leuker.
Dan heb je in de wetenschap weinig te zoeken.quote:Op woensdag 6 juni 2012 22:25 schreef BrainTeaser het volgende:
[..]
[..]
Dit dus!
[..]
Ja, dan werk ik inderdaad liever van 8.30-17.00u![]()
Dan maar niet meedoen aan het "Kijk mij hier zitten"-spelletje
[..]
En dit dus
Alsof iemand enkel maar kan bijdragen aan wetenschap door 60+ uur er mee bezig te zijn. Dat vind ik wel erg zwart wit gesteld.quote:Op woensdag 6 juni 2012 23:55 schreef Shivo het volgende:
[..]
Dan heb je in de wetenschap weinig te zoeken.
Als je mee wil doen met de top ben je 60+ uur met wetenschap bezig. Het is best wel te vergelijken met topsport. Als je minder je best doet, dwz minder uren in je werk stopt of gewoonweg niet efficient bezig bent in vergelijking met je peers, dan kun je het schudden.quote:Op donderdag 7 juni 2012 00:04 schreef Bierie het volgende:
[..]
Alsof iemand enkel maar kan bijdragen aan wetenschap door 60+ uur er mee bezig te zijn. Dat vind ik wel erg zwart wit gesteld.
Nog argumentatie voor die mening?
Ah maar dat is iets andersquote:Op donderdag 7 juni 2012 07:00 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Als je mee wil doen met de top ben je 60+ uur met wetenschap bezig. Het is best wel te vergelijken met topsport. Als je minder je best doet, dwz minder uren in je werk stopt of gewoonweg niet efficient bezig bent in vergelijking met je peers, dan kun je het schudden.
Maar hoe wil je overleven? Hoe haal je je funding binnen als je niet top bent?quote:Op donderdag 7 juni 2012 08:17 schreef Bierie het volgende:
[..]
Ah maar dat is iets andersAls je mee wilt doen met de top dan zal je inderdaad die mate van commitment moeten tonen. Maar mijn punt is dat je met 40 a 45 uur prima ook een bijdrage kan leveren aan de wetenschap in het algemeen. Je moet dan enkel inderdaad niet de ambitie hebben om een hoge citing score te hebben etc.
Zoals gezegd is het niet zo zwart wit en zijn er gradaties imho.
Er zijn dus teveel onderzoekers voor de hoeveelheid beschikbaar geld. Dat is op te lossen door nog minder prof, postdoc en aio posities aan te bieden.quote:Op donderdag 7 juni 2012 09:03 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Maar hoe wil je overleven? Hoe haal je je funding binnen als je niet top bent?
Lesgeven zorgt voor een vaste aanstelling en dito betaling. Dat geeft zekerheid. In de tijd dat hoogleraren niet met hun lessen bezig zijn, doen ze onderzoek. Dat onderzoek is MI niet goed te doen in deze tijd, vanwege moordende concurrentie. Je hebt je tijd nodig om goed onderzoek te doen.
Als je geen lesgeeft, dan zijn er niet zo veel universiteiten die je een vaste aanstelling willen geven. Je kunt dan je funding bij elkaar schooien (overheid, bedrijven), maar als er om wat voor een reden ook (niet top zijn bijvoorbeeld) geen goede resultaten zijn, kan die funding heel snel opdrogen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |