6 tot 8 weken, afhankelijk van hoe strict je eet en hoeveel je sport.quote:Op dinsdag 24 april 2012 15:04 schreef jeurse04 het volgende:
Als ik nu ongeveer rond de 14, 15% BF zit, hoelang zal t dan minimaal duren om richting de 10, 11% te gaan, uitgaande van een goed uitgebalanceerd voedingsschema?
Ik weeg 88 KG bij 1.90m
quote:Op dinsdag 24 april 2012 14:12 schreef Weissman het volgende:
Ecto's pesten in de gym![]()
![]()
![]()
het verhaal in de spoiler is een dagboek-post.Pretty sad mate.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.[i]Doordeweeks werken, in het weekend aan de coke[/i]
The Ultimate Predictor 2011/2012 Champ!
Lekker belangrijk wat wij ervan vinden toch?quote:Op dinsdag 24 april 2012 15:48 schreef Warsaw het volgende:
Ik had een aantal maanden niet getraind, en ben nu sinds 1.5/2 maanden bezig met Stronglifts. Ik weeg 84 kg en ben 1.95. Wat vinden jullie van die verhouding? Ben trouwens flink aan het bulken
Ja is meer omdat ik me afvroeg of dit een skinny verhouding is, ben namelijk wel al veel aangekomen in een korte tijd, maar wil weer richting de 90 kg, zoals ik was voor mijn paar maanden pauzequote:Op dinsdag 24 april 2012 15:55 schreef fathank het volgende:
[..]
Lekker belangrijk wat wij ervan vinden toch?
Zonder foto's en vetpercentage kunnen we er weinig van zeggen. Misschien heb je wel monsterbenen van het voetballen ofzo en een iel skinnyfat bovenlichaampje.quote:Op dinsdag 24 april 2012 16:01 schreef Warsaw het volgende:
[..]
Ja is meer omdat ik me afvroeg of dit een skinny verhouding is, ben namelijk wel al veel aangekomen in een korte tijd, maar wil weer richting de 90 kg, zoals ik was voor mijn paar maanden pauze
Ik vind een sterke core belangrijker dan ''een mooie core''quote:Op dinsdag 24 april 2012 16:33 schreef obsama het volgende:
Gaat wel heel vaak over benen en bijzonder weinig over core. Een mooie core vind ik pers. toch wel een van de belangrijkste onderdelen van het lichaam, zorgt voor een prachtig fysiek mits goed getraind.
De draai die je met je polsen maakt is onnodig en niet bevorderlijk voor je gewrichten.quote:Op dinsdag 24 april 2012 16:58 schreef obsama het volgende:
Zit er een groot verschil tussen de arnold press en de dumbbell shoulder press ?
Volgens exrx benadrukt het dezelfde spiergroepen
Dit. Goede core is echt nice, met goed ontwikkelde obliques.quote:Op dinsdag 24 april 2012 16:33 schreef obsama het volgende:
Gaat wel heel vaak over benen en bijzonder weinig over core. Een mooie core vind ik pers. toch wel een van de belangrijkste onderdelen van het lichaam, zorgt voor een prachtig fysiek mits goed getraind.
quote:Op dinsdag 24 april 2012 14:12 schreef Weissman het volgende:
Ecto's pesten in de gym![]()
![]()
![]()
het verhaal in de spoiler is een dagboek-post.Haha, mooi verhaal :-)SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik lach om iedereen in de gym, iedereen doet alles fout, niemand maakt gains, ze zijn zwak, lui & misselijkmakend.
Er is niemand die ik kan bewonderen, alleen maar verbazen op de negatieve manier.
Lachen om die jongens, hun meisjes kijken tegen mij op, whahahahha
[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 24-04-2012 22:07:11 ]
quote:Op dinsdag 24 april 2012 19:49 schreef ZetaOS het volgende:
[..]
Haha, mooi verhaal :-)
Ik lach om iedereen in de gym, iedereen doet alles fout, niemand maakt gains, ze zijn zwak, lui & misselijkmakend.
Er is niemand die ik kan bewonderen, alleen maar verbazen op de negatieve manier.
Lachen om die jongen, hun meisjes kijken tegen mij op, whahahahha
goede vraagquote:Op dinsdag 24 april 2012 16:58 schreef obsama het volgende:
Zit er een groot verschil tussen de arnold press en de dumbbell shoulder press ?
Volgens exrx benadrukt het dezelfde spiergroepen
Ik vind een smalle core juist wel mooi maar zou ook graag meer definitie in mijn obliques krijgen. Doen jullie hier isolaties voor of pak je het alleen met compounds? Ik doe zelf alleen compounds omdat ik niet echt lekkere isolatie oefeningen weet.quote:Op dinsdag 24 april 2012 19:14 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Dit. Goede core is echt nice, met goed ontwikkelde obliques.
Sommige gasten hebben zo'n extreme v-taper omdat ze een magere core hebben, met een goede core is het veel beter in verhouding.
Wat is je vetpercentage? Ik ben nu 100kg bij 1.96 met ongeveer 18% bf en vind mezelf nog skinnyquote:Op dinsdag 24 april 2012 15:48 schreef Warsaw het volgende:
Ik had een aantal maanden niet getraind, en ben nu sinds 1.5/2 maanden bezig met Stronglifts. Ik weeg 84 kg en ben 1.95. Wat vinden jullie van die verhouding? Ben trouwens flink aan het bulken
Schouder problemen betekent dat je sterker moet worden op de press. De beste oefening om je schoulder op de juiste manier aan te sterken. Gevolgd door chins. Houd btw je je ellebogen ver van je torso vandaan bij het benchen? Gebruik dan eerder een close grip benchpress.quote:Op dinsdag 24 april 2012 13:38 schreef kidkash19 het volgende:
Gezien mn sport is last van mn schouders hebben bijna onvermijdelijk, sinds ik gestopt bent met de Benchpress heb ik amper last van mn schouders. Al die jaren die KLOTE oefening gedaan en last van mn schouders gehad, nooit meer
Ja, is idd makkelijk te bereiken in 2 jaar tijd.quote:Op dinsdag 24 april 2012 23:53 schreef KeimpeHart het volgende:
Is dit serieus?
http://forums.marokko.nl/(...)4a5c4595590ae92320d9
Zie ik een lichaam dat je met training van jaar of twee, en goede voeding kan bereiken, roepen ze daar in koor anabolen.
Come on, dit kun je toch wel makkelijk bereiken met twee jaar training?
Denk meer dat ze het roepen omdat het een top vechter is en de meeste top vechters wel aan de anabolen zitten etc.quote:Op dinsdag 24 april 2012 23:53 schreef KeimpeHart het volgende:
Is dit serieus?
http://forums.marokko.nl/(...)4a5c4595590ae92320d9
Zie ik een lichaam dat je met training van jaar of twee, en goede voeding kan bereiken, roepen ze daar in koor anabolen.
Come on, dit kun je toch wel makkelijk bereiken met twee jaar training?
Makkelijkquote:Op dinsdag 24 april 2012 23:57 schreef Weissman het volgende:
[..]
Ja, is idd makkelijk te bereiken in 2 jaar tijd.
Maar ff puur uit interesse, het topic daar is een jaar oud en het forum niet de meest populaire, wat zoek je daar
Onderschat 2 jaar tijd niet. Ik praat enkel uit eigen ervaring en wat ik om me heen zie. En ik snap sowieso niet waarom je mij zo vaak aanvalt maar dat zal wel aan je medicatie liggen. Of aan je karakter maar dat praat ik liever via DM/PM uit.quote:Op woensdag 25 april 2012 00:57 schreef Jajong het volgende:
[..]
Makkelijk. Lul toch niet zo dom man
Wat een zielige low blow. Donder maar snel weer op uit dit topic. Stakker.quote:Op woensdag 25 april 2012 01:00 schreef Weissman het volgende:
[..]
Onderschat 2 jaar tijd niet. Ik praat enkel uit eigen ervaring en wat ik om me heen zie. En ik snap sowieso niet waarom je mij zo vaak aanvalt maar dat zal wel aan je medicatie liggen. Of aan je karakter maar dat praat ik liever via DM/PM uit.
Anabolen zijn iets anders dan een hoge T/E waarde, zou je toch wel moeten weten? Overigens heeft Overeem aangegeven dat het van de pijnverzachters voor z'n rib waren.. maar of dat zonder opzet was?quote:Op woensdag 25 april 2012 01:07 schreef Yuri_Boyka het volgende:
Badr heeft gewoon anabolen gebruikt. Overeem doet het bijvoorbeeld ook aangezien hij laatst gepakt is.
En Zeer belangrijk Achterkant schouders trainen.quote:Op dinsdag 24 april 2012 23:21 schreef McNulty het volgende:
[..]
Schouder problemen betekent dat je sterker moet worden op de press. De beste oefening om je schoulder op de juiste manier aan te sterken. Gevolgd door chins. Houd btw je je ellebogen ver van je torso vandaan bij het benchen? Gebruik dan eerder een close grip benchpress.
Badr hari is altijd een ras echte Ecto geweest, het was mij een jaar geleden al opgevallen dat hij INEENS droge psiermassa aanzette, ik verdenk hem inderdaad van roids/hgh/pro-h.quote:Op dinsdag 24 april 2012 23:53 schreef KeimpeHart het volgende:
Is dit serieus?
http://forums.marokko.nl/(...)4a5c4595590ae92320d9
Zie ik een lichaam dat je met training van jaar of twee, en goede voeding kan bereiken, roepen ze daar in koor anabolen.
Come on, dit kun je toch wel makkelijk bereiken met twee jaar training?
Over Squats gesprokenquote:Op dinsdag 24 april 2012 12:59 schreef fathank het volgende:
Gister dankzij een spotter toch nog 3 extra reps op m'n squat kunnen doen in m'n laatste setje. We hebben geen fatsoenlijk squatrek, alleen een gammel ding waar je de barbell vanaf kan pakken maar als je onderuit klapt geen veiligheidsvoorzieningen. Dan ga je niet heel gauw tot het gaatje, ik zie mezelf al liggen plat op mn smoel met 100+ kg in m'n nek.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 18% gewijzigd door #ANONIEM op 25-04-2012 07:30:43 ]
?quote:Op dinsdag 24 april 2012 22:06 schreef Otto_Kretschmer het volgende:
[..]
Ik vind een smalle core juist wel mooi maar zou ook graag meer definitie in mijn obliques krijgen. Doen jullie hier isolaties voor of pak je het alleen met compounds? Ik doe zelf alleen compounds omdat ik niet echt lekkere isolatie oefeningen weet.
lengteverschil was bij ons ook te groot.. ik moest continu door mn knieën om ongeveer een rechte stang te hebben maar ach t zag er grappig uitquote:Op dinsdag 24 april 2012 23:22 schreef CarbonC het volgende:
Dat lengteverschil moet ook niet veel groter zijn...
Hij is wel 1.96 he. Ik ben dezelfde lengte en train nu een jaar, over een jaar heb ik echt niet zulke ripped armen denk ik.quote:
Press is redelijk sterk hoor dat is opzich het probleem niet en is een vast onderdeel bij mij maar 13 jaar 2 a 3 x per week meerdere klappen op je schouders helpt niet qua gewricht gezondheid. Ik ben gewoon van de BP afgestapt als experimentje en kwam erachter dat mn schouderpijn minder werd terwijl de rest hetzelfde bleef qua oefeningen.quote:Op dinsdag 24 april 2012 23:21 schreef McNulty het volgende:
[..]
Schouder problemen betekent dat je sterker moet worden op de press. De beste oefening om je schoulder op de juiste manier aan te sterken. Gevolgd door chins. Houd btw je je ellebogen ver van je torso vandaan bij het benchen? Gebruik dan eerder een close grip benchpress.
Of je verteld wat je probleem is ipv herhaaldelijk meerdere mensen steeds openlijk aan te vallen.quote:Op woensdag 25 april 2012 01:44 schreef Jajong het volgende:
[..]
Wat een zielige low blow. Donder maar snel weer op uit dit topic. Stakker.
Ik ben ook 1.94quote:Op woensdag 25 april 2012 08:54 schreef seto het volgende:
[..]
Hij is wel 1.96 he. Ik ben dezelfde lengte en train nu een jaar, over een jaar heb ik echt niet zulke ripped armen denk ik.
Hoewel ik zelf niet train om het ''bodybuilden'' neem ik deze tip meequote:Op woensdag 25 april 2012 09:08 schreef kevin_ het volgende:
Veel mensen zouden er goed aandoen om het boek Beyond Brawn te lezen en als naslag te houden. Dit is de gouden basis voor bodybuilden en leest erg makkelijk.
Mmm, als ik m'n huidige boeklijst heb gelezen gaan we deze eens aanschaffen. Good tip brah.quote:Op woensdag 25 april 2012 09:08 schreef kevin_ het volgende:
Veel mensen zouden er goed aandoen om het boek Beyond Brawn te lezen en als naslag te houden. Dit is de gouden basis voor bodybuilden en leest erg makkelijk.
Het staat als PDF op het net.quote:Op woensdag 25 april 2012 09:19 schreef slacker_nl het volgende:
[..]
Mmm, als ik m'n huidige boeklijst heb gelezen gaan we deze eens aanschaffen. Good tip brah.
Ben het hiermee eens.quote:Op woensdag 25 april 2012 06:51 schreef ZetaOS het volgende:
[..]
En Zeer belangrijk Achterkant schouders trainen.
Ik denk zelfs nummer 1 als je bij bankdrukken last krijgt van je schouders.
Ik heb het dan over deze oefening of variant er op:
[ afbeelding ]
Holy shitquote:Op woensdag 25 april 2012 06:54 schreef ZetaOS het volgende:
[..]
Badr hari is altijd een ras echte Ecto geweest, het was mij een jaar geleden al opgevallen dat hij INEENS droge psiermassa aanzette, ik verdenk hem inderdaad van roids/hgh/pro-h.
[..]
Die kende je nog niet he
Fysiek boek leest prettiger (vind ik altijd). Heb SS ook gekocht ookal had ik de PDF.quote:
quote:Op dinsdag 24 april 2012 14:12 schreef Weissman het volgende:
Ecto's pesten in de gym![]()
![]()
![]()
het verhaal in de spoiler is een dagboek-post.Beetje softe aanpak wel, een aanpak zoals in deze encounter zou de boodschap beter overbrengen me dunkt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op woensdag 25 april 2012 09:08 schreef kevin_ het volgende:
Veel mensen zouden er goed aandoen om het boek Beyond Brawn te lezen en als naslag te houden. Dit is de gouden basis voor bodybuilden en leest erg makkelijk.
Voor mij is het meer een basis die vooral interessant is voor mensen die nog beginners zijn. Hij spreekt vooral in het 1e hoofdstuk veel over het mentale aspect van bodybuilden en dit vond ik wel het interessantste van het boek. Ook wel mooi dat hij durft te zeggen dat dips eigenlijk een betere oefening is dan de bench pressquote:Op woensdag 25 april 2012 10:05 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Op zich goed geschreven maar meer van hetzelfde. Zijn er dingen hieruit (behalve zijn gezeur over die massageapparaatjes) die niet in andere boeken staan, maar die jij erg nuttig vond?
Ik denk dat zijn gehamer op deloaden, en dat 'slow but steady' het wint van 'alsmaar steeds harder willen trainen' op de lange termijn belangrijke punten zijn uit dit boek.
Maar de tweede helft van het boek gaat meer over hoe hij zijn rug vernaggelde door 20 deadlifts te doen op zijn max, en in de laatste 2-3 lifts z'n onderrug kapotmaakte.Zijn advies: stoppen als het echt niet meer gaat en niet zo stoer denken te doen.
![]()
Fair enough.quote:Op woensdag 25 april 2012 10:19 schreef Awesome_ het volgende:
Als je langere tijd met bb bezig bent kun je niet meer objectief oordelen over goede "basic-info". Wat voor de een een open deur intrappen is, is voor de andere zware hocuspocus.
Wat is daar zo mooi aan? Voor mij heeft dips nooit beter gewerkt dan bench presses.quote:Op woensdag 25 april 2012 10:21 schreef kevin_ het volgende:
Ook wel mooi dat hij durft te zeggen dat dips eigenlijk een betere oefening is dan de bench press.
Omdat bench press altijd keihard de hemel in word geprezen, maar dips hoor je eigenlijk nooit. Terwijl dips meer spieren aanpakt en makkelijker te doen is zonder hulp van spotters.quote:Op woensdag 25 april 2012 10:26 schreef Snakey het volgende:
[..]
Fair enough.
[..]
Wat is daar zo mooi aan? Voor mij heeft dips nooit beter gewerkt dan bench presses.
Je hebt meer synergists bij dips. Dat wil niet zeggen dat je daarmee je borst beter traint. Ik zeg niet dat dips niet goed zouden zijn, ik doe ze graag. Maar zeggen dat het betere oefening dan de bench press zou zijn voor borst geloof ik niet.quote:Op woensdag 25 april 2012 10:35 schreef kevin_ het volgende:
[..]
Omdat bench press altijd keihard de hemel in word geprezen, maar dips hoor je eigenlijk nooit. Terwijl dips meer spieren aanpakt en makkelijker te doen is zonder hulp van spotters.
Vooral voor beginners is het lastig om de drukken met de borstspier. Je leest dit echt vaak. Mijn borstspieren en mijn triceps groeien echt als de gekte sinds ik dips gebruik, terwijl ik met de bench press niet echt vooruit kwam. Maar iedereen is anders en sommige mensen reageren beter/slechter op bepaalde oefeningen inderdaad.quote:Op woensdag 25 april 2012 10:42 schreef Snakey het volgende:
[..]
Je hebt meer synergists bij dips. Dat wil niet zeggen dat je daarmee je borst beter traint. Ik zeg niet dat dips niet goed zouden zijn, ik doe ze graag. Maar zeggen dat het betere oefening dan de bench press zou zijn voor borst geloof ik niet.
Als dat zo zou zijn zou er in SS en SL dips zitten ipv bench press lijkt me.![]()
Dat is waar, ik moet mezelf nog steeds wel eens terugroepen omdat ik teveel op mijn armen ipv van mijn borst druk. Dips werken voor mij ook wel, maar niet zo goed als de BP. Ik denk trouwens dat iedereen vroeg of laat op een plateau komt te zitten met de BP, dan is het altijd goed om je borst op andere manieren op z'n flikker te geven.quote:Op woensdag 25 april 2012 10:51 schreef kevin_ het volgende:
[..]
Vooral voor beginners is het lastig om de drukken met de borstspier. Je leest dit echt vaak. Mijn borstspieren en mijn triceps groeien echt als de gekte sinds ik dips gebruik, terwijl ik met de bench press niet echt vooruit kwam. Maar iedereen is anders en sommige mensen reageren beter/slechter op bepaalde oefeningen inderdaad.
Ja maar benen zie je niet zo goed en letten menseb minder op, dus het is echt enorm keistoer om hier te zeggen dat je die hard traint en je core nauwelijks traint. Want tja, dat doen alleen de beachboys.quote:Op dinsdag 24 april 2012 16:33 schreef obsama het volgende:
Gaat wel heel vaak over benen en bijzonder weinig over core. Een mooie core vind ik pers. toch wel een van de belangrijkste onderdelen van het lichaam, zorgt voor een prachtig fysiek mits goed getraind.
Ik denk omdat er niet veel mensen zijn die regelmatig dips doen voor borst. In ieder geval een stuk minder dan decline BP.quote:Op woensdag 25 april 2012 11:06 schreef Stereotomy het volgende:
Ik snap iets niet: er wordt tegen de decline press altijd gezegd dat die de bovenkant van de pecs niet goed meeneemt, en dat hij daarom niet ideaal is.
Maar met dips zit je in een nog grotere hoek naar beneden te drukken: waarom hoor je bovenstaande klacht over de dips nooit?
Is idd een aardige.quote:Op woensdag 25 april 2012 06:51 schreef ZetaOS het volgende:
[..]
En Zeer belangrijk Achterkant schouders trainen.
Ik denk zelfs nummer 1 als je bij bankdrukken last krijgt van je schouders.
Ik heb het dan over deze oefening of variant er op:
[ afbeelding ]
quote:Op woensdag 25 april 2012 09:57 schreef Panzermaus het volgende:
[..]
Beetje softe aanpak wel, een aanpak zoals in deze encounter zou de boodschap beter overbrengen me dunkt.Ik zal het onthouden voor de volgende keerSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
True that. Daarom eens in de zoveel tijd back to basics.quote:Op woensdag 25 april 2012 10:19 schreef Awesome_ het volgende:
Als je langere tijd met bb bezig bent kun je niet meer objectief oordelen over goede "basic-info". Wat voor de een een open deur intrappen is, is voor de andere zware hocuspocus.
Waarom zou je terug gaan naar basic info?quote:Op woensdag 25 april 2012 12:12 schreef Weissman het volgende:
True that. Daarom eens in de zoveel tijd back to basics.
Om het kaf van het koren te kunnen scheiden. Kritische blik kunnen behouden. Terug gaan in de zin van herlezen, evt notities maken van je eigen fysieke progressie en leerproces.quote:Op woensdag 25 april 2012 12:14 schreef Snakey het volgende:
[..]
Waarom zou je terug gaan naar basic info?
2x een liter pak kopen ?quote:Op woensdag 25 april 2012 14:24 schreef Warsaw het volgende:
2 liter pakken volle melk zijn nergens te koop ofwel?
Gewoon zo'n jerrycan-achtig ding met 3 liter. Supergoedkoop hier trouwens; 3 liter volle melk voor 3 dollar. Da's nog eens goedkoop bulkenquote:Op woensdag 25 april 2012 14:24 schreef Warsaw het volgende:
2 liter pakken volle melk zijn nergens te koop ofwel?
Zoo dat is relaxed :p zeker goedkoop bulken hahaquote:Op woensdag 25 april 2012 15:20 schreef star_gazer het volgende:
[..]
Gewoon zo'n jerrycan-achtig ding met 3 liter. Supergoedkoop hier trouwens; 3 liter volle melk voor 3 dollar. Da's nog eens goedkoop bulken
Schouder dag dus.quote:
Zittende beweging idd. Dus ass out, rug rechts en/of hol.quote:Op woensdag 25 april 2012 16:01 schreef Warsaw het volgende:
Met die squat hip drive he, moet je dan dus eerst je kont en daarna je borst enzo? Voelt niet echt lekker
quote:Op woensdag 25 april 2012 16:01 schreef Warsaw het volgende:
Met die squat hip drive he, moet je dan dus eerst je kont en daarna je borst enzo? Voelt niet echt lekker
Bedankt man! Hier kan ik wat meequote:Op woensdag 25 april 2012 19:26 schreef Zith het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Omlaag:
1/3 beweging: Kont naar achteren, knieen los
2/3 beweging: Verder zakken terwijl rug in dezelfde hoek blijkt
bouncen op parallel
Omhoog:
2/3 beweging: omhoog met gehele lichaam, rug blijft in dezelfde hoek
1/3 beweing, kont richting centrum, daardoor ga je weer recht staan.
Nog meer:
vanaf 3:15
Haha ja die Rippetoe hoor ik altijd al in mijn hoofd ''and drive your butt up''quote:Op woensdag 25 april 2012 19:45 schreef Zith het volgende:
Je moet dus gewoon fantaseren alsof Mark Nippletoe op je heupen zit te leunen zoals in die video. Vaak willen mensen men hun borst omhoog duwen, maar gewoon met heupen duwen, de borst volgt vanzelf.
Tekst komt van http://www.70sbig.com/blog/2012/01/low-bar-vs-high-bar-squatting/ - een erg goed geschreven stuk over de verschillen tussen highg/low IMO.quote:The positioning of the bar will dictate what mechanics must be used to maintain lifting efficiency. The mechanics will dictate what musculature is used. Succinctly, more vertical squat techniques use the quads and glutes as the primary movers while the low bar puts a premium on the posterior chain (particularly the hamstrings) for hip drive. The low bar squat also has a balanced anterior/posterior force at the knee because the focus on the hamstring contraction pulls back on the knee. In contrast, the high bar has more of an anterior stress since the quads are the primary movers and attach at the front of the knee at the patella. There is some quadriceps involvement in the low bar squat, but not nearly as much as the high bar squat. There is a little hamstring involvement in the high bar (see below), but not nearly as much as the low bar squat.
The forward knee placement in the front and high bar squats result in an acute knee angle. An acute knee angle means that the hamstrings — crossing the knee and hip joints — are contracted and slackened. If the hamstrings are fully contracted, then they cannot contract to help extend the hip out of the hole. This means that in vertical squatting styles, there is no hamstring involvement out of the hole, and limited involvement throughout the ascent. However, note the slight torso difference between the front and high bar squats; the inclination in the high bar style provides more of an angle that allows some hamstring tension. The upper two-thirds of the ascent of a high bar squat can have assistance by the hamstrings to hold the back angle in place (the same way that they do with the low bar or a deadlift). This makes sense as the position can re-apply tension on the hamstrings once the knees are no longer acutely flexed. I have felt this when high bar squatting, but you can see it during these hellacious sets that Max Aita did at California Strength.
To clarify the hamstring involvement during the high bar: the descent occurs, the knees flex acutely at the bottom in the hole, the ascent begins with zero hamstring tension due to knee flexion, as the knee angle opens the hamstrings can receive tension, and there is hamstring tension during the ascent. Note that this tension is not a primary mover due to the torso angle.
In contrast, the low bar squat maintains tension throughout the descent, creates a stretch reflex to “bounce” off the tense hamstrings, and then utilizes the hamstrings to extend the hip. During the ascent, the quads obviously extend the knee, but they help create balance around the knee so that the hip drive doesn’t tip the torso forward (the torso obviously needs to maintain it’s angle out of the hole). Since this style of squatting is dependent on the hamstrings, the body’s positioning — particularly the knees — is much more important. If the knees shift forward at the bottom, then hamstring tension will decrease and will result in no bounce whatsoever. Discussing other faults in the low bar squat leaves the scope of this post.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |