Bron: http://www.volkskrant.nl/(...)ug-naar-Angola.dhtmlquote:Leers: Mauro (18) moet terug naar Angola
De jonge asielzoeker Mauro Manuel (18) moet terug naar Angola, hoewel hij sinds acht jaar woonachtig is bij een pleeggezin in Nederland. Dat heeft minister Leers van Immigratie en Asiel besloten.
Er zijn meer gevallen die vergelijkbaar zijn met Mauro, zei de minister, dus kan hij geen uitzondering maken. Het CDA steunt de opstelling van Leers (ook CDA), terwijl deze partij hem eerst nog opriep een uitzondering voor Mauro te maken. Volgens CDA'er Raymond Knops heeft de minister hem ervan overtuigd dat hij voor Mauro geen gebruik kan maken van de mogelijkheid om voor schrijnende gevallen een uitzondering te maken.
De minister zei daar zelf over dat deze zogeheten discretionaire bevoegdheid geen 'rommelpot' is voor gevallen waarin politieke druk is ontstaan.
Oplossing
Onder druk van de Tweede Kamer, die deels meent dat Mauro moet blijven, zegde Leers eerder toe op zoek te zullen gaan naar een oplossing. Volgens Joël Voordewind, Tweede Kamerlid namens de ChristenUnie, studeert Leers nog op een oplossing in de vorm van een studievisum.
Leers bood een studievisum aan als oplossing voor Mauro, meldde de NOS gisteren. Hij studeert nu aan het mbo, maar zou een hbo-diploma moeten halen om in aanmerking te komen voor een zogenoemde kennismigrantenregeling. Met zijn eerste baan moet hij dan wel 35.000 euro per jaar verdienen. Leers zelf ontkent volgens het ANP dat hij Mauro een verblijfsvergunning op basis van werk of studie heeft aangeboden.
Brief
Mauro Manuel kwam in het nieuws nadat bekend was geworden dat hij afgelopen zomer een brief stuurde aan Leers, waarin hij onder meer schreef: 'Mijn naam is Mauro Manuel. Ik ben achttien jaar oud en ik woon al acht jaar in een pleeggezin (Hans, Anita en mijn kleine broertje Tjeerd) waar ik het heel erg naar mijn zin heb. Ik voel me bij hen thuis en ben heel erg bang dat ik ze binnenkort moet gaan missen.'
Tevreden
De PVV is tevreden met het besluit van minister Leers om Mauro geen verblijfsvergunning te geven. Woordvoerder Asiel en Immigratie Sietse Fritsma stelt in een persbericht van de partij dat dit het enige juiste besluit is: 'Een verblijfsvergunning zou een beloning zijn van drie kwalijke zaken: het negeren van de vertrekplicht die al in 2007 op Mauro rustte, het in de wind slaan van rechterlijke uitspraken en het illegaal in Nederland verblijven. Je zou dan natuurlijk ook het verkeerde signaal afgeven richting andere vreemdelingen dat het loont om je niets aan te trekken van regels en plichten.'
Vluchtelingenwerk
VluchtelingenWerk Nederland vindt dat de Tweede Kamer met een oplossing moet komen om Mauro Manuel in Nederland te houden. 'We weten dat de minister serieus heeft gezocht naar een oplossing voor Mauro, maar die oplossing moet nu echt van de Tweede Kamer komen door bijvoorbeeld de initiatiefwet van de PvdA en ChristenUnie aan te nemen', zei directeur Dorine Manson.
VluchtelingenWerk pleit ervoor om asielzoekerskinderen die goed ingeburgerd zijn na vijf jaar een verblijfsvergunning te geven. De PvdA en de CU willen dat minderjarige asielzoekers voortaan na acht jaar in Nederland mogen blijven. Voorwaarde is wel dat zij niet illegaal zijn geweest en dat zij of hun ouders de procedure niet hebben gefrustreerd. De twee partijen presenteerden daartoe dinsdag een initiatiefwet.
Kinderen van asielzoekers en alleenstaande minderjarige asielzoekers zijn meestal na vijf jaar helemaal in Nederland geworteld, stelt Manson. 'Dat zien onze vrijwilligers en dat wordt door deskundigen onderschreven.'
Die aanzuigende werking is onderzocht. Het aantal kinderen in Nederland in een vergelijkbare situatie is heel strikt genomen 20, iets minder strikt 75 (nog niet zo lang in een pleeggezin, wel 8 jaar) en nog breder gezien zijn er 500 tot 800 minderjarige asielzoekers die al 8 jaar of langer hier verblijven in afwachting van een verblijfsvergunning (maar niet in een pleeggezin). Lijkt me voldoende ruimte om te laveren zonder het beeld van een tsunami in het achterhoofd.quote:Op zaterdag 31 maart 2012 10:48 schreef eriksd het volgende:
[..]
Was het niet te danken aan het mediaoffensief dat Leers niet anders kon? Het kreeg zoveel bekendheid dat de aanzuigende werking daar natuurlijk in potentie ook mee toenam. Eigenlijk zou je kunnen stellen dat al die aandacht het tegenovergestelde heeft bewerkstelligd. Was het gewoon in den minne in de achterkamer geschikt had niemand ervan geweten.
Waarbij de ouders vervolgens scheiden, opnieuw trouwen met hun nicht vanuit hetzelfde dorp, en onder het mom van gezinshereniging haal je er zo 10.000 nieuwe 'gelukszoekers' mee binnen.quote:Op zaterdag 31 maart 2012 11:51 schreef Dagonet het volgende:
800 minderjarige asielzoekers, daar komt dan nog wel de rest van het gezin bij dus je hebt het al snel over een duizendje of 5.
+ de meerderjarige asielzoekers die leren dat je gewoon mag liegen over je leeftijd, achternaam en nog wel meer.quote:Op zaterdag 31 maart 2012 11:51 schreef Dagonet het volgende:
800 minderjarige asielzoekers, daar komt dan nog wel de rest van het gezin bij dus je hebt het al snel over een duizendje of 5.
in Angola istie hoog opgeleid gok ikquote:Op zaterdag 31 maart 2012 11:43 schreef klipper het volgende:
Opleiding is hier wel een erg groot woord, hij doet werken en leren ict op niveau 3 als ik het goed heb, en dat is lager dan de oude mts, overigens is dee "opleiding" niet genoeg om hem hier te houden, daarvoor zou hij de ovstap naar het hbo moeten maken en daarvoor is zijn opleidingsniveau weer te laag.
Waarom ?quote:Op zaterdag 31 maart 2012 11:55 schreef alors het volgende:
Wat een klein(geestig) landje is dit toch
Dat is een beetje het probleem met de immigratie mafia. Zodra je in dit land binnenkomt staan er legers met advocaten tot je beschikking die je tot in detail zullen vertellen hoe je de procedure het beste kan traineren om zo de kansen op een verblijf te maximaliseren. Deze advocaten werken dan ook het hele systeem tegen onder het mom van 'menselijkheid'. Totaal gehersenspoeld, maar ja.quote:Op zaterdag 31 maart 2012 11:55 schreef sp3c het volgende:
[..]
in Angola istie hoog opgeleid gok ik
als hij een beetje zijn best doet komt hij goed terecht lijkt me maar dan moeten ze er wel eens rekening mee gaan houden dat hij hier niet mag blijven en daar ook naar toe werken ipv weer de volgende rechtzaak starten
Als je Nl al racistisch vindt wens ik je veel geluk in Portugal toe!quote:Op zaterdag 31 maart 2012 11:56 schreef ouderejongere het volgende:
Het enige wat Mauro nog kan doen is vluchten naar Portugal. Hij heeft een Portugees paspoort, zijn (pleeg)ouders en broertje hebben als Europeanen het recht is overal binnen de EU te vestigen. Waarom zou hij nog in dit vreselijke land vol met racisme en onverdraagzaamheid willen leven? Overal om mij heen zie ik medelanders die hier weg willen.
Precies! Gewoon wegwezen als het je hier niet bevalt. Gras is groener bij de buren? Prima, daar is de uitgang.quote:Op zaterdag 31 maart 2012 11:56 schreef ouderejongere het volgende:
Het enige wat Mauro nog kan doen is vluchten naar Portugal. Hij heeft een Portugees paspoort, zijn (pleeg)ouders en broertje hebben als Europeanen het recht is overal binnen de EU te vestigen. Waarom zou hij nog in dit vreselijke land vol met racisme en onverdraagzaamheid willen leven? Overal om mij heen zie ik medelanders die hier weg willen.
Die zijn niet gehersenspoeld hoor. Gaat ze puur om de centen.quote:Op zaterdag 31 maart 2012 11:56 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Dat is een beetje het probleem met de immigratie mafia. Zodra je in dit land binnenkomt staan er legers met advocaten tot je beschikking die je tot in detail zullen vertellen hoe je de procedure het beste kan traineren om zo de kansen op een verblijf te maximaliseren. Deze advocaten werken dan ook het hele systeem tegen onder het mom van 'menselijkheid'. Totaal gehersenspoeld, maar ja.
Ik heb geen idee hoeveel die gasten verdienen. Betaalt de immigrant vooraf of achteraf na succesvol asiel te hebben verkregen?quote:Op zaterdag 31 maart 2012 11:57 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Die zijn niet gehersenspoeld hoor. Gaat ze puur om de centen.
maar hij spreekt daar de taal niet en heeft er geen binding mee en blablabladieblaquote:Op zaterdag 31 maart 2012 11:56 schreef ouderejongere het volgende:
Het enige wat Mauro nog kan doen is vluchten naar Portugal. Hij heeft een Portugees paspoort, zijn (pleeg)ouders en broertje hebben als Europeanen het recht is overal binnen de EU te vestigen. Waarom zou hij nog in dit vreselijke land vol met racisme en onverdraagzaamheid willen leven? Overal om mij heen zie ik medelanders die hier weg willen.
denk ook dat het probleem daar ligtquote:Op zaterdag 31 maart 2012 11:56 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Dat is een beetje het probleem met de immigratie mafia. Zodra je in dit land binnenkomt staan er legers met advocaten tot je beschikking die je tot in detail zullen vertellen hoe je de procedure het beste kan traineren om zo de kansen op een verblijf te maximaliseren. Deze advocaten werken dan ook het hele systeem tegen onder het mom van 'menselijkheid'. Totaal gehersenspoeld, maar ja.
Het zijn dan wel geen asielzoekers, maar volgens mij was er best wat te doen de afgelopen tijd omtrent blanke Oost-Europeanenquote:Op zaterdag 31 maart 2012 11:08 schreef Dagonet het volgende:
[..]
En dat is makkelijk omdat je niemand hoort over uitgezette blanke asielzoekers die liegen op hun aanvraag omdat er zo verdomd weinig blanke asielzoekers zijn.
Het is een beetje krom dat je in afwachting van een wel/niet akkoord ten opzichte van asielverlening jezelf in Nederland settelt en dat vervolgens als argumentatie gebruikt waarom je maar niet zou moeten vertrekken.quote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:06 schreef sp3c het volgende:
[..]
denk ook dat het probleem daar ligt
het is al 10 jaar bekend dat hij op zijn 18de terug moest, waarom is dat nu ineens een probleem?
waarom spreekt hij de taal niet meer? waarom heeft hij met zijn 12 euro zakgeld in de week niet alvast een bedrijfje opgezet daar?
dom gedoe, als ik weet dat ik dan en dan een marathon ga lopen dan begin ik op een gegeven moment te trainen en beter te eten omdat ik anders halverwege dood neerval
het is geen wel/niet verhaalquote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:08 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Het is een beetje krom dat je in afwachting van een wel/niet akkoord ten opzichte van asielverlening jezelf in Nederland settelt en dat vervolgens als argumentatie gebruikt waarom je maar niet zou moeten vertrekken.
Oh het is een hele industrie hoor waar goed geld in wordt verdiend.quote:Op zaterdag 31 maart 2012 11:59 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ik heb geen idee hoeveel die gasten verdienen. Betaalt de immigrant vooraf of achteraf na succesvol asiel te hebben verkregen?
Je moet eerst nettobetaler zijn voordat je je daar op kan beroepen...quote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:15 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
De kosten voor een advocaat voor asielzoekers worden gewoon door jou en mij betaald
Net zoals een hele hoop Portugezen die naar Angola vertrekken omdat het er beter toeven is dan in Portugal.quote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:14 schreef sp3c het volgende:
straks worden de regels aangepast en worden die kinderen idd gelijk terug op het vliegtuig naar huis gezet
wie heeft er dan gewonnen ... Mauro?
die zit dan al in Angola!
Jij beweert dat de asielzoekers die advocaten uit eigen zak betalen?quote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:20 schreef DS4 het volgende:
[..]
Je moet eerst nettobetaler zijn voordat je je daar op kan beroepen...
ja als je geld hebt is het er ongetwijfeld heerlijk!quote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:23 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Net zoals een hele hoop Portugezen die naar Angola vertrekken omdat het er beter toeven is dan in Portugal.
Maar Mauro terugsturen naar de hel van Afrika is onmenselijk
ja in Nederland hebben ze het beter, maar dat is geen reden om iemand asiel te geven.quote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:26 schreef sp3c het volgende:
[..]
ja als je geld hebt is het er ongetwijfeld heerlijk!
mijn familie druppelt ook langzaam terug naar Suriname om daar kasten van huizen bouwen voor de prijs van een sorbetijsje maar oma was toch maar wat blij dat ze weer thuis was in dr flatje in Rotterdam nadat ze 2 maanden in haar ouderlijk huis daar had gewoond
Nee, alleenstaande AMA's gaat het om volgens mij. En al was het het hele gezin, na 8 jaar heeft de overheid iets uit te leggen, niet de mensen die afhankelijk zijn van de beslissing.quote:Op zaterdag 31 maart 2012 11:51 schreef Dagonet het volgende:
800 minderjarige asielzoekers, daar komt dan nog wel de rest van het gezin bij dus je hebt het al snel over een duizendje of 5.
Hoewel dat niet onmogelijk is, is dat niet waar ik op doel.quote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:23 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Jij beweert dat de asielzoekers die advocaten uit eigen zak betalen?
Daar ben ik het niet mee eens. Als vanaf het begin duidelijk is gemaakt dat je helemaal geen recht hebt om hier te blijven is het jouw eigen verantwoordelijkheid als je hier toch je leven op blijft bouwen.quote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:29 schreef Mwanatabu het volgende:
En voordat er weer geroepen wordt "dat die mensen dan maar niet steeds in beroep moeten gaan" zal ik het nog maar eens uitleggen: inclusief alle beroepsmogelijkheden mag een asielprocedure niet meer dan 5 jaar of iets minders zelfs beslaan. Dat is inclusief alle uitstel-mogelijkheden en verlengde termijnen.
Je kunt mensen dus niet aanrekenen dat ze gebruik maken van een mogelijkheid en recht, en al helemaal niet als hun rechten (het recht op een tijdige beslissing) met voeten getreden wordt.
Nee, hij sneert dat jij meer ontvangt van de staat dmv allerlei regelingen, kortingen, etc. dan dat je afdraagt.quote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:23 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Jij beweert dat de asielzoekers die advocaten uit eigen zak betalen?
nou voordeel heeft hij er wel mee.quote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:35 schreef MilaNL het volgende:
Van zo'n jong kind uit Afrika kun je niet verwachten dat die zijn geboortedatum en achternaam precies weet (Mauro gaf de achternaam van moeder op ipv vader). Daarbij komt dat het geen enkel voordeel heeft voor zo'n kind om erover te liegen. "De boel belazeren", zoals Leers het noemt, klinkt als kwade opzet. Het is overduidelijk dat dat hier niet het geval was.
tenzij ondertussen duidelijk is geworden dat je hebt gelogen over een aantal zaken.quote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:33 schreef DS4 het volgende:
[..]
Daar ben ik het niet mee eens. Als vanaf het begin duidelijk is gemaakt dat je helemaal geen recht hebt om hier te blijven is het jouw eigen verantwoordelijkheid als je hier toch je leven op blijft bouwen.
Het wordt pas anders als men je in de waan laat dat je wel mag blijven. Als dat lang genoeg duurt... dan heb je m.i. een recht.
ja naja Mauro is een beetje een verzamelnaam voor de ouders, pleegouders, hulpverleners en advocaten eromheen ... iemand is iig niet helemaal eerlijk geweest ergensquote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:35 schreef MilaNL het volgende:
Van zo'n jong kind uit Afrika kun je niet verwachten dat die zijn geboortedatum en achternaam precies weet (Mauro gaf de achternaam van moeder op ipv vader). Daarbij komt dat het geen enkel voordeel heeft voor zo'n kind om erover te liegen. "De boel belazeren", zoals Leers het noemt, klinkt als kwade opzet. Het is overduidelijk dat dat hier niet het geval was.
Dat zou kunnen, maar als dit waar is, moet Mauro dan gestraft worden voor iets waar hij niet zelf verantwoordelijk voor is geweest?quote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:39 schreef sp3c het volgende:
[..]
ja naja Mauro is een beetje een verzamelnaam voor de ouders, pleegouders, hulpverleners en advocaten eromheen ... iemand is iig niet helemaal eerlijk geweest ergens
begrijp ik ook wel want Nederland is leuker dan Angola maar als die ouders een kind hadden willen adopteren dan hadden ze die weg moeten bewandelen met al de nadelen die daaraan kleven en niet zichzelf opgeven als pleegouder voor zo'n opvangknul wetende dat hij eigenlijk op zijn 18de terug moet en met de volle intentie om dat aan te vechten
Kijk, hofstadboeffie, werkende hersencellen!quote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:35 schreef Schanulleke het volgende:
Nee, hij sneert dat jij meer ontvangt van de staat dmv allerlei regelingen, kortingen, etc. dan dat je afdraagt.
het is geen strafquote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:42 schreef MilaNL het volgende:
[..]
Dat zou kunnen, maar als dit waar is, moet Mauro dan gestraft worden voor iets waar hij niet zelf verantwoordelijk voor is geweest?
Dat is inderdaad een prima reden om iemand terug te sturen, maar dan wel ook van te voren duidelijk maken dat liegen leidt tot verlies van recht.quote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:37 schreef macca728 het volgende:
tenzij ondertussen duidelijk is geworden dat je hebt gelogen over een aantal zaken.
dat zeg ik ook nietquote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:29 schreef macca728 het volgende:
[..]
ja in Nederland hebben ze het beter, maar dat is geen reden om iemand asiel te geven.
Dan kan je iedereen toe gaan laten.
Waar baseer je dat laatste op?quote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:35 schreef MilaNL het volgende:
Van zo'n jong kind uit Afrika kun je niet verwachten dat die zijn geboortedatum en achternaam precies weet (Mauro gaf de achternaam van moeder op ipv vader). Daarbij komt dat het geen enkel voordeel heeft voor zo'n kind om erover te liegen. "De boel belazeren", zoals Leers het noemt, klinkt als kwade opzet. Het is overduidelijk dat dat hier niet het geval was.
je hoeft er toch niet constant naast te gaan staan roepen dat liegen niet leuk is in Nederland als de formulieren ingevuld worden???quote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:43 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dat is inderdaad een prima reden om iemand terug te sturen, maar dan wel ook van te voren duidelijk maken dat liegen leidt tot verlies van recht.
Leers zegt in Trouw dat de leugens de reden zijn dat Mauro geen verblijfsvergunning kan krijgen, iets dat hij wel graag wil. Dat noem ik een straf. Dat kun jij anders noemen, maar welke term ervoor gebruikt wordt doet er niet toe. Mauro kan zelf niet verantwoordelijk zijn voor die leugens, en dus is het geen reden om een verblijfsvergunning af te wijzen.quote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:43 schreef sp3c het volgende:
[..]
het is geen straf
zo werkt de wereld gewoon, die jongetjes mogen blijven tot 18 en daarna moeten ze terug ... het is niet anders
Dat is het gevolg van liegen, dan krijg je straf.quote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:50 schreef MilaNL het volgende:
[..]
Leers zegt in Trouw dat de leugens de reden zijn dat Mauro geen verblijfsvergunning kan krijgen, iets dat hij wel graag wil. Dat noem ik een straf. Dat kun jij anders noemen, maar welke term ervoor gebruikt wordt doet er niet toe. Mauro kan zelf niet verantwoordelijk zijn voor die leugens, en dus is het geen reden om een verblijfsvergunning af te wijzen.
"Zo werkt de wereld gewoon" is uiteraard geen argument. We houden deze discussies om de wereld te veranderen.
Iemand van 9 die kleine en begrijpelijke fouten maakt bij de aanvraag zonder daar een groot belang bij te hebben probeert niet de boel te belazeren. Zelfs als dat wel zo was, kan iemand van 9 daar niet verantwoordelijk voor worden gehouden.quote:
Ik neem aan dat er staat dat je het naar waarheid moet invullen en anders zeggen ze dat wel bij de rechtszaak.quote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:48 schreef sp3c het volgende:
[..]
je hoeft er toch niet constant naast te gaan staan roepen dat liegen niet leuk is in Nederland als de formulieren ingevuld worden???
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |