abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_89805374
Vast heel dom maar ik snap het nog steeds niet helemaal :')

Dit is het 5e jaar dat ik studeer (gewoon mijn eerste studie) en ik ga dit jaar mij bachelor afronden. Heb de twee jaar uitloop dus al verbruikt, maar als ik mijn master in 1 jaar haal is er niks aan de hand, begrijp ik. Maar volgens dat schema van de nos (http://headlines.nos.nl/d(...)8b3a09fe0d5d1253.pdf) zou ik dus ook nog gewoon 2 jaar over mijn 1-jarige master mogen doen? Dat klopt toch niet? :?
pi_89808958
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 19:46 schreef Thormodo het volgende:
Maar goed het is nog maar de vraag of het juridisch überhaupt mogelijk is om de huidige lichting studenten te beboeten.


Het instellingscollegetarief voor een tweede opleiding is ook gaan gelden voor mensen die al in de studie zaten. Het is dat universiteiten overgangsregelingen introduceerden...
pi_89809342
Volgend jaar mag ik ook fijn de 3000 euro boete betalen. Ik sta bijna summa cum laude.
Walgelijke regeling.
pi_89809366
-n ;)
Ja doei.
pi_89809384
quote:
14s.gif Op zaterdag 11 december 2010 18:36 schreef motorbloempje het volgende:
-n ;)
:D :@
pi_89822820
quote:
1s.gif Op zaterdag 11 december 2010 16:01 schreef Gaspedaal het volgende:

[..]

Waarom niet? Laat iedere kandidaat-student een motivatiebrief schrijven, en je pikt de beste studenten er zo uit. Zo gaat dat in een echte kenniseconomie.
Er is veel mankracht nodig om elke kandidaat-student te beoordelen, er vanuit gaande dat elke kandidaat serieus wordt beoordeeld. Een systeem zoals in het bedrijfsleven in niet haalbaar voor een instelling dat grotendeels leeft van overheidssteun. Het is nog maar de vraag waar deze beoordelers vandaan moeten komen, aangezien er een piek is in aanmeldingen in de zomermaanden. In het bedrijfsleven is de instroom verspreidt en hebben beoordelers bredere hrm taken.
pi_89826055
Op de Website van de Radboud Universiteit:
quote:
Bezuinigingen en de gevolgen voor studenten

Zoals je weet is er sinds twee maand een nieuwe regering, met een nieuw regeerakkoord en een heleboel nieuwe plannen. Dat van die plannen een hoop gaat over bezuinigingen klinkt je ook vast niet onbekend in de oren. Maar wat betekenen die plannen nu voor ons? Hieronder zetten we zeer beknopt uiteen wat deze voorstellen uit het regeerakkoord nu daadwerkelijk in de praktijk voor de studenten inhouden.

Heel in het kort komt het hier op neer:

* Vanaf 2012/2013 vervalt de studiefinanciering in de master. Er komt dan een sociaal leenstelsel voor in de plaats. Dit geldt dus al voor studenten die in 2009 aan hun Bachelor zijn begonnen.
* Eveneens vanaf 2012/2013 moeten studenten die meer dan één jaar langer over hun studie doen ¤ 3.000,- extra collegegeld betalen, en moeten daarnaast hun ov-kaart inleveren. Uitzonderingen op deze maatregel zijn momenteel nog onzeker.
* In het regeerakkoord wordt eveneens gesproken over een investering in het onderwijs van circa 300 miljoen. Deze kosten worden vooral gedekt door de drie bovenstaande bezuinigingen. Waaraan het geldt precies wordt uitgegeven is nog niet bekend.

Voor de duidelijkheid: Bovenstaande maatregelen gaan niet alleen gelden voor aankomende studenten, maar ook voor iedereen die op dit moment al studeert.
Ok.. heeft de RU het nou verkeerd? Of is het echt 2012-2013?
Ja doei.
  zondag 12 december 2010 @ 10:23:01 #133
239294 PierreTT
Man man man, wat een drama!
pi_89826102
Check ;(
Half bezopen is weggegooid geld.
  zondag 12 december 2010 @ 10:33:25 #134
164101 Thormodo
Nu inclusief tweede aap!
pi_89826264
quote:
1s.gif Op zondag 12 december 2010 10:19 schreef motorbloempje het volgende:
Op de Website van de Radboud Universiteit:

[..]

Ok.. heeft de RU het nou verkeerd? Of is het echt 2012-2013?
Hoezo vervalt de studiefinanciering voor de master nu opeens ook?
  zondag 12 december 2010 @ 10:33:50 #135
81187 ethiraseth
Fuck you, got mine
pi_89826271
quote:
1s.gif Op zondag 12 december 2010 10:33 schreef Thormodo het volgende:

[..]

Hoezo vervalt de studiefinanciering voor de master nu opeens ook?
Een master is onzinnig volgens de overheid, dus die mag je lekker helemaal zelf bekostigen.
Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
pi_89826687
Ik net wel of net niet. Heb het eerste jaar HBO gedaan (propedeuse gehaald), een jaar extra studiefinanciering gekregen door medische omstandigheden (stond nog steeds ingeschreven bij de Fontys) en ben vervolgens aan een universiteit gaan studeren. Nu doe ik al sowieso een jaartje langer over die bachelor en doe ik hierna ook nog een master (van één of twee jaar). Dat betekent dat ik volgens mij vanaf nu alles perfect moet halen om net op het nippertje de dans te ontspringen. Of dat ik gewoon ouderwets genaaid ben.

Ook mag ik dan gaan verhuizen naar de stad van m'n universiteit (woon nu elders op kamers) omdat ik m'n OV-studenten(chip)kaart zou moeten inleveren. Plus even 3000,- euro ophoesten aan boete. Erg leuk. :')

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 12-12-2010 11:06:21 ]
pi_89826862
quote:
7s.gif Op vrijdag 10 december 2010 21:23 schreef eleusis het volgende:
Een verhoging van het collegegeld had ik niet erg gevonden als het daadwerkelijk naar de universiteiten zou gaan. Dit gaat gewoon rechtstreeks de schatkist in zodat waardeloze figuren als Rutte en Verhagen zelf hun villasubsidie kunnen behouden.
Dat is ook nog wel het smerige inderdaad. :') Plus dat natuurlijk elke student nu als een gek gaat afstuderen zodat ze lekker snel belasting gaan betalen (die meneer Rutte zogenaamd wil verlagen) en de staatskas extra hard kunnen spekken.

De VVD is het predikaat 'liberaal' allang niet meer waardig.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 12-12-2010 11:17:29 ]
  zondag 12 december 2010 @ 11:42:26 #139
21560 dr.dunno
shrivel me testes!
pi_89827424
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 21:18 schreef Gaspedaal het volgende:

[..]

Nee. Voor een deeltijdstudie krijg je geen studiefinanciering :)
dus wel (en dan nog, dan ben je nog altijd goedkoper uit)
Wie haar benen spreidt, spreidt gezelligheid.
  zondag 12 december 2010 @ 12:06:55 #140
123170 alors
zlata1234
pi_89828127
Ik heb geen idee :') Ik loop keurig nominaal, maar ik heb hiervoor een jaar HBO gedaan en daarna een jaar vavo. Als het meezit studeer ik gewoon nominaal af voor mijn bachelor. Ik wil nog een master gaan doen, misschien wel een 2 jarige, maar als ik daarvoor dan 6000 euro extra moet betalen, dan denk ik er nog wel een keer over na :')
know'm sayin?
×
word? word.
pi_89830017
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 20:09 schreef twaalf het volgende:

[..]

Bestuursjaar een goede reden. :') :') :')

De belangrijkste reden dat mensen langer over hun studie doen is natuurlijk dat studenten onvoldoendes halen voor vakken. Maar dat wordt uiteraard niet genoemd.
Dat dus en dan als reden 'verkeerde keuze' opvoeren. Er vallen alleen al in een propedeuse jaar zoveel mensen af puur omdat ze hun best niet doen. :')
pi_89830278
quote:
1s.gif Op zondag 12 december 2010 13:06 schreef Justinn het volgende:

[..]

Dat dus en dan als reden 'verkeerde keuze' opvoeren. Er vallen alleen al in een propedeuse jaar zoveel mensen af puur omdat ze hun best niet doen. :')
Voor zulke studenten heb je een flink BSA, niet een boete van 3000,- euro. :{
pi_89831016
Wat ik tot dusver heb begrepen (of juist niet:) m.b.t. universitaire studies:
- Je mag 1 jaar langer over je bachelor doen, en 1 jaar langer over je master? Correct?

Nou heb ik vorig jaar een andere studie gevolgd (op een andere universiteit), moet ik nu m'n bachelor in 1 'keer'(3 jaar) halen? Of heb ik nog 2 jaar over: 1 jaar bachelor en 1 jaar master?
Failure is success if we learn from it.
pi_89863221
quote:
1s.gif Op zondag 12 december 2010 13:13 schreef Friek_ het volgende:

[..]

Voor zulke studenten heb je een flink BSA, niet een boete van 3000,- euro. :{
Mensen maken soms te snel een keuze voor hun studie, maar over het algemeen vind ik het slecht gesteld met de motivatie en doorzettingsvermogen van de huidige generatie studenten. Een jaar verkloten is zo gebeurd en tegelijkertijd betalen de ouders van meer dan de helft van alle studenten die ik ken voor hun studie.

Wel is het tegenwoordig verdomd moeilijk de beste keuze te maken voor studie gezien het enorme aanbod.
  maandag 13 december 2010 @ 08:26:46 #145
101282 Het_Biertje
internet bierdrinkheld
pi_89863320
Echte bazen zijn al 2 jaar klaar en rijden nu met een dikke A6 over de A2 naar hun baan met een dikke kerstbonus in het vooruitzicht.

helaas krijg ik geen kerstbonus ;(
  maandag 13 december 2010 @ 08:59:54 #146
81187 ethiraseth
Fuck you, got mine
pi_89863771
quote:
1s.gif Op maandag 13 december 2010 08:15 schreef Justinn het volgende:

[..]

Mensen maken soms te snel een keuze voor hun studie, maar over het algemeen vind ik het slecht gesteld met de motivatie en doorzettingsvermogen van de huidige generatie studenten. Een jaar verkloten is zo gebeurd en tegelijkertijd betalen de ouders van meer dan de helft van alle studenten die ik ken voor hun studie.

Wel is het tegenwoordig verdomd moeilijk de beste keuze te maken voor studie gezien het enorme aanbod.
Ja, wat verwacht de samenleving ook? 16/17-jarigen, die vaak nog volop aan het puberen zijn, moeten een keuze maken die voor hun hele toekomst bepalend is (wat met deze plannen alleen nog maar erger wordt). We achten die mensen niet eens in staat om te kunnen stemmen, maar dit moeten ze wel kunnen?
Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
pi_89868255
Wou dit is echt lekker he..Ik heb 3 jaar geleden gewoon maar een studie gekozen omdat ik niet wist wat ik wou, nu wordt een 2e master niet meer vergoedt en als ik er een jaar langer over doe dan mag ik lekker 3000 euro betalen. Go Nederland, ik ga verhuizen ;')
  maandag 13 december 2010 @ 11:49:49 #148
156288 wallofdolls
Making love with my ego
pi_89868293
Ik ben dit jaar klaar, maar mijn master wordt dan een duur verhaal...

Ik vind het wel ironisch dat Van Bijsterveldt zelf niet heeft gestudeerd (of was Verpleegkunde A vroeger ook al studeren?) en dan de portefeuille Onderwijs, weetikwat en Wetenschap krijgt. Wat voegt zij daar als verpleegkundige in godsnaam aan toe?

quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 19:09 schreef Geerd het volgende:
Waarom moet je langer over een studie doen dan nodig? Om nog even paar jaar langer te feesten ?
Omdat je misschien bij een studentenvereniging een netwerk opbouwt waar je je hele leven wat aan hebt, waar vervolgens de overheid wat aan heeft? Ik hou helemaal niet van studentenverenigingen, en ik zal vast niet de enige zijn, maar een vriendin van mij die bij LANX zit krijgt echt heel wat meer sociale bagage mee vanuit LANX dan ik. Sociale bagage die je nodig hebt om succesvol te zijn en geld op te leveren voor jezelf en de overheid...

Bovendien kun je een verkeerde keuze maken, een bestuursjaar doen, te slecht zijn voor de universiteit, ziek worden, een chronische ziekte hebben, of anderszins grote vertraging oplopen
  maandag 13 december 2010 @ 11:56:24 #149
156288 wallofdolls
Making love with my ego
pi_89868526
Ik vind dit trouwens ook een beetje dom. Waarom zou je het risico nemen dat minder mensen afstuderen omdat het te duur wordt, terwijl een hoogopgeleide veel meer geld opbrengt
  maandag 13 december 2010 @ 12:53:43 #150
81187 ethiraseth
Fuck you, got mine
pi_89870219
quote:
1s.gif Op maandag 13 december 2010 11:56 schreef wallofdolls het volgende:
Ik vind dit trouwens ook een beetje dom. Waarom zou je het risico nemen dat minder mensen afstuderen omdat het te duur wordt, terwijl een hoogopgeleide veel meer geld opbrengt

Omdat dit kabinet totaal niet met de toekomst bezig is. Het is lekker stemmen trekken met populistische dingen als "luie" studenten pesten en de maximumsnelheid verhogen.
Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')