quote:Op dinsdag 21 september 2010 10:15 schreef Dizzy-Miss-Lizzy het volgende:
Sil, ik hoop dat je naar huis mag!
Ik dacht vannacht heel even de baby te voelen en vanochtend lagen de voetjes ook precies daar volgens de echo. Maar de placenta ligt helemaal aan de voorkant dus weinig voelen is heel realistisch.
In ieder geval was alles goed en moest mijn meneer een traantje weg pinken![]()
Morgen! Vroeg in de middag.quote:Op dinsdag 21 september 2010 10:40 schreef Dizzy-Miss-Lizzy het volgende:
Wanneer mag jij Huupje?
En het is nog steeds een jongetje![]()
Ik heb ook geen tranen bij een echo gehad hoor maar de meneer was een beetje nerveus voor dit gebeuren.
Wat huup zegt, je zit in een enorme stress situatie, weet niet wat er gaat gebeuren, en dat kan zich ontladen op zo'n manier. Je lijf moet op de een of andere manier die spanning kwijt ..quote:Op dinsdag 21 september 2010 12:15 schreef Silmarwen het volgende:
Meer een vraag aan de al bevallen vrouwen.
Ik voel me raar. Erg ongesteld, koud, huilerig, emotioneel. Hadden jullie dat vlak voor de bevalling. Verder houden de krampen hier aan. Ik heb zelf het gevoel dat het snel begint, maar dat zegt niets.
Narr kleine beetjes eten? En eet vooral waar je trek in hebt he! Ook al zijn het chips ofzo.
Dus er is gehecht de vorige bevalling.quote:Op dinsdag 21 september 2010 19:23 schreef Silmarwen het volgende:
Toevoeging, je zou moete weten dat het de eerste vaginale bevalling is en dat de vorige met 34 weken (En niet 35 wat ze dacht) weken meteen keizersnee gehaald is.
Ik lees wel altijd mee maar het gaat mij gewoon te snel om op iedereen te reageren en ik wil niemand vergetenquote:Op dinsdag 21 september 2010 10:40 schreef Claudia_x het volgende:
Komt Rixtje hier trouwens wel eens?
1 |
mijn zoonquote:Op woensdag 22 september 2010 16:25 schreef Dizzy-Miss-Lizzy het volgende:
Leuke foto's Huup. Wat lief dat ze lag te slapen in precies dezelfde houding als Amélie.
Mijn zoon was wederom hartstikke wakker gisteren. Ze had echt moeite het beeld te bevriezen voor sommige metingen. En toch voel ik 'm nog steeds niet.
Terwijl ik het tegen de meneer vaak over kindje heb. Hier op fok neem ik wat meer de tijd om er wat bewust bij stil te staan geloof ik.quote:Op woensdag 22 september 2010 16:27 schreef huuphuup het volgende:
[..]
mijn zoonhoor dat dan
![]()
mijn zoon! je krijgt een zoon! een echte, met vast een mini-hanekammetje en zn stoere shirtjes aan enzo
eentje die straks op zoek gaat naar kevers in de tuin en ze dan in zn broekzakken stopt. Net als steentjes en takjes en blaadjes. En en en
![]()
/wegdroomt
Dat is hier precies zo. Het is tijdens de vorige zwangerschap niet ineens 'gaan leven' toen de baby van buiten voelbaar was. Op het einde nam de spanning wel toe, maar het bleef allemaal erg abstract. Deze zwangerschap gaat het eigenlijk precies zo.quote:Op woensdag 22 september 2010 16:40 schreef Dizzy-Miss-Lizzy het volgende:
Overigens brengt de meneer het onderwerp kind weinig zelf naar voren. Hij vindt het een ver van zijn bed show en het helpt niet echt in hoe ik mij over het geheel voel.
Is dat mannen eigen of ligt het aan die van mij?
Ik had ongeveer hetzelfde gedoe met het UWV, en ze zeiden ook dat het 4 weken zou duren. Maar als je nog een paar keer belt en flink doorzeurt kunnen ze er een spoedprocedure van maken en gaat het allemaal veeeeel sneller! Gewoon gebruik maken van je zwangerschapshormonen.quote:Op woensdag 22 september 2010 18:19 schreef Troeta het volgende:
Salarisdag vandaag en het was maar liefst 200 euro,pfff
Na heel veel bellen van mij heeft de salarisadministratie nou wel de dagloonberekening aan het UWV doorgegeven en het is daar ook terecht gekomen, heb ik ook weer even voor gebeld.
maar nu duurt het weer tot 4 weken voor dat behandeld is.
Wat een stress met 39 weken zwangerschap, ik voel heel m'n buik samentrekken.
En ik mag niet naar prenatal van m'n vriend, wat logisch is, maar ja, er is korting en wilde nog een paar spulletjes hebben en moest die blije doos nog ophalen...
En niemand van werk die maar even belt om een excuus te maken ofzo, dat mens nam de hele maand niet op voor me en vandaag was dat maar goed ook denk ik....
Ik, misschien wel een beetje de mappa en hij de pamma ofzo, maar de man is verder wel de man natuurlijkquote:Op woensdag 22 september 2010 21:16 schreef Claudia_x het volgende:
Jij bent gewoon de man in de relatie, Basboussa.
Ik ben toch zo nieuwsgierig naar die echtgenoot van jou! Wat een geweldige verhalen heb je altijd over hem.
zo zei mijn zusje dat ook altijd vroeger voor ze 5 was... mama was mappa en papa was pammaquote:Op woensdag 22 september 2010 21:21 schreef Basboussa het volgende:
[..]
Ik, misschien wel een beetje de mappa en hij de pamma ofzo, maar de man is verder wel de man natuurlijk...
Prikjes is ook zo geweldig, de man staat dan om het hoekje te wachten, die kan dat niet aanzien hoe Beisan prikjes krijgt... Met tranen in de ogen komt hij dan na de prikjes opeens te voorschijn en rent ie heel hard met haar weg. Terwijl hij moppert tegen haar: Wat een stomme dokter he, waarom moet ze jou nou pijn doen en blablabla. Inmiddels zijn ze dat bij de dokter wel gewend van hem, ze waarschuwt hem vantevoren: Papa, het is nu tijd om even achter de deur te wachten...
Goede tip, dan ga ik vrijdag even zielig bellen! Ik liet het wel een beetje merken aan de telefoon, maar ze zei alleen dat ze snapte dat het vervelend was,quote:Op woensdag 22 september 2010 20:51 schreef tessie het volgende:
[..]
Ik had ongeveer hetzelfde gedoe met het UWV, en ze zeiden ook dat het 4 weken zou duren. Maar als je nog een paar keer belt en flink doorzeurt kunnen ze er een spoedprocedure van maken en gaat het allemaal veeeeel sneller! Gewoon gebruik maken van je zwangerschapshormonen.
(ik heb gezegd dat ik geen luiers meer kon betalen terwijl ik eigenlijk gewoon DPAM kleertjes wil bestellen, maar dat klonk natuurlijk niet erg genoeg)
Wel fijn dat je die bevestiging nu hebt!quote:Op woensdag 22 september 2010 23:01 schreef huuphuup het volgende:
Hier werd vanmiddag door de echoscopiste bevestigd wat ik allang voelde, de placenta is een stuk voor de uitgang vandaan.wat een stom gevoel is dat toch.
Ja goed he, gewoon voor 11 uur..quote:Op donderdag 23 september 2010 09:52 schreef BarbaBientje01 het volgende:
Silmarwen, fijn dat je naar huis mag! Hopelijk blijft je uk nog ff binnen! En ik kreeg tranen in je ogen van je post over je man met je kleine meiske..
KJ, je bent mooi op tijd met melden vandaagnog steeds geen gerommel?
Hier weer een paar uur rommel gehad, verlies nu ook best veel slijm. Gelukkig dadelijk een afspraak bij de gyn!
en daar plannen ze dan een dubbele afspraak voor in??quote:Op donderdag 23 september 2010 10:28 schreef Troeta het volgende:
Fijn dat je weer naar huis kan Silmarwen!!
Mijn vriend gaat elke keer mee kaatjejannie, maar elke keer zit hij er maar voor spek en bonen bij. Bevalling bespreken gaat alleen maar over waar je wil bevallen, verder vertellen ze weinig..
Het onderwerp ookquote:Op donderdag 23 september 2010 09:52 schreef BarbaBientje01 het volgende:
En ik kreeg tranen in je ogen van je post over je man met je kleine meiske..
Hier ook een dubbele afspraak maar wel heel wat meer besproken dan alleen datquote:Op donderdag 23 september 2010 10:35 schreef kaatjejannie het volgende:
[..]
en daar plannen ze dan een dubbele afspraak voor in??
Ik vind het best suf om elke keer naar het ziekenhuis te gaan. Er wordt naar mijn bloedddruk gekeken - die is oké. Er wordt aan mijn buik gevoeld - alles prima. Er wordt bloed geprikt - ziet er allemaal goed uit. Er wordt geïnformeerd naar het spuiten - het is klote maar het moet maar.quote:Op donderdag 23 september 2010 11:02 schreef Troeta het volgende:
@Claudia, de eerste 5 afspraken vond ik mezelf er ook voor spek en bonen bij zitten, maar nu voelen ze elke keer aan mijn buik en mag ik een plasje inleveren, lijkt het toch wat nuttig:D
Ik hoef nog niet zo vaak en de mijne gaat elke keer mee. Denk dat dat ook wel zo gaat blijven, het is redelijk makkelijk te regelen met haar werk. Totnogtoe zie ik ook nog niet veel nut van die VKafspraken. Ja het is leuk om het hartje te horen, maar het is vooral: "Heb je nog vragen?" "Nee eigenlijk niet" "Nou tot volgende keer dan maar weer".quote:Op donderdag 23 september 2010 09:59 schreef kaatjejannie het volgende:
Moet om 11.30 naar de vk, daarvoor mijn man nog ophalen van t werk. Hij mag tussendoor een paar uurtjes weg. Hoe doen jullie partners dat? Gaan die elke keer mee?
Luuf baby opsmeren, zoutoplossing en verder ehm, uitzittenquote:Op donderdag 23 september 2010 22:00 schreef The_Tankgirl het volgende:
Hallo iedereen,
Weer een vraagje van mij! Ik ben nu 7 weken zwanger en ben snipverkouden. Zelfs mn nisyleen druppels van VSM mag ik niet
Heeft er iemand tips voor mij qua eventuele (alternatieve) medicijnen?
Of moet ik toch maar gaan voor een zout oplossing?
Een ui bij je bed zetten, helpt echt! Succes ermeequote:Op donderdag 23 september 2010 22:00 schreef The_Tankgirl het volgende:
Hallo iedereen,
Weer een vraagje van mij! Ik ben nu 7 weken zwanger en ben snipverkouden. Zelfs mn nisyleen druppels van VSM mag ik niet
Heeft er iemand tips voor mij qua eventuele (alternatieve) medicijnen?
Of moet ik toch maar gaan voor een zout oplossing?
ik kreeg het drie weken geleden wel voorgeschreven, maar ik zit al in het tweede trimester. Ik had overigens echt een flinke voorhoofdsholteontsteking/bijholteontstekingen.quote:Op vrijdag 24 september 2010 01:22 schreef Suzanna het volgende:
Mag je ook geen neusspray met xylometazoline als je zwanger en verkouden bent?
Ik schijn het modegevoel van een aardbei te hebben.quote:Op vrijdag 24 september 2010 07:54 schreef DJMO het volgende:
Sil: Knut kan toch ook wel schoentjes uitzoeken mutsie ? Of vertrouw je m daar niet in?Wel goed dat je de 34 weken iig gehaald hebt!
Weet je, ik zie dus helemaal niet tegen het klussen in de woning op!quote:Op vrijdag 24 september 2010 08:34 schreef Silmarwen het volgende:
Nee, Knut kan geen schoenen uitzoeken. Die heeft het modegevoel van een baksteen en ik zie dr al thuiskomen met de meest afschuwelijke schoenen. Geen LelliKelly's ofzo hoor, maar echte jongensschoenen ofzo.![]()
En ook het kleine huis kan ik me voorstellen. Knut en ik hebben op 40 vierkante meter gewoond, zonder kinderen, godzijdank, maar erg klein. Ben ook opgegroeid in een super klein huis, en verhuizen is dan echt een verademing. Gewoon lekker een beetje je eigen ruimte. En met zwangerschap komt niet meer geduld, is mijn ervaring. Dan wil je je huisje gewoon kant en klaar en goed en perfect hebben.
GI = Knut?quote:Op vrijdag 24 september 2010 08:34 schreef GI het volgende:
[..]
Ik schijn het modegevoel van een aardbei te hebben.
LOL, we spelen samen WoW.quote:Op vrijdag 24 september 2010 08:38 schreef DJMO het volgende:
[..]
Weet je, ik zie dus helemaal niet tegen het klussen in de woning op!zelfs niet nu de wbv al gewaarschuwd heeft dat et zo lang gaat duren om op te knappen. ik vind het heerlijk om te schuren en te verven en zo'n "project" onder mijn handen te zien opknappen van oud, lelijk en kapot naar mooi, heel en bruikbaar
. Mijn man daarentegen wil de meubels er in kunnen zetten en daarmee klaar zijn. voor de vergelijking: hij kijkt naar atwt & gtst, ik speel WoW .. misschien geeft dat een beetje beeld van hem?
![]()
Gefeliciteerd en welkom!quote:Op donderdag 23 september 2010 22:02 schreef Mevr_Mus het volgende:...heel voorzichtig kom ik me hier melden, met een rijstkorrel in m'n buik
Herkenbaar! Ik zat pas op weg naar en in de auto vanalles te besnuffelen, mijn tas en mijn jas. Ik was ervan overtuigd dat ergens een maf geurtje in zat. Uiteindelijk had ik gelijk.quote:Op vrijdag 24 september 2010 09:40 schreef huuphuup het volgende:
Nieuwe zwangeren gefeliciteerd en welkom!![]()
![]()
ik word zo moe van mezelfalles stinkt en ik ga overal van kokhalzen. Kei vermoeiend man
loop de hele dag snuffend door het huis en dan tegen B. ruik je dat??
hij ruikt uiteraard niets.
Gelukkig nog niet moeten kokhalzen van de poepluiers, dat scheelt
Ja ik ben nu 20 weken en eh een half ofzo.quote:Op vrijdag 24 september 2010 09:45 schreef BarbaBientje01 het volgende:
Nieuwe zwangeren welkom!
Huup, heel herkenbaar. Gelukkig ging het hier na ongeveer 18weken over. Maar dat termijn ben jij al gepasseerd toch?
Hier weer een hoop (voor)weeën gehad vannacht. Van mij mag het nu wel doorzetten..
Ja, dat laatste. Ik kijk het wel aan, het is toch nooit iets.quote:Op vrijdag 24 september 2010 09:50 schreef huuphuup het volgende:
Claudia wat voor gevoel? Kun je je lief niet bellen alleen om even met hem te praten? Of gaat hij zich dan alleen maar zorgen maken zeg maar?
groeipijn? of een kind dat met dr bevallige derrière je middenrif ligt te verbouwen?quote:Op vrijdag 24 september 2010 10:07 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ja, dat laatste. Ik kijk het wel aan, het is toch nooit iets.
Hoge buikpijn (net boven navel), benauwdheid, harde buiken.
Herkenbaar, je moest eens weten hoevaak ik hier al niet heb lopen vloeken op het principe van de hoge prullenbak.... ranzig, te goor voor woorden, dat soort kretenquote:Op vrijdag 24 september 2010 09:50 schreef huuphuup het volgende:
[..]
Ja ik ben nu 20 weken en eh een half ofzo.
Het wordt hier juist eerlijk gezegd met de dag ergerals B. iets weggooit in de bak in de keuken (en de klep dus een halve seconde open is geweest) dan zit ik kokhalzend op de bank
![]()
Kinderneusdruppels mag je welquote:Op donderdag 23 september 2010 22:00 schreef The_Tankgirl het volgende:
Hallo iedereen,
Weer een vraagje van mij! Ik ben nu 7 weken zwanger en ben snipverkouden. Zelfs mn nisyleen druppels van VSM mag ik niet
Heeft er iemand tips voor mij qua eventuele (alternatieve) medicijnen?
Of moet ik toch maar gaan voor een zout oplossing?
Het is nog een voor-bezoekje/rondleiding. Kind is er nog niet!quote:Op vrijdag 24 september 2010 09:21 schreef DJMO het volgende:
die drang om te klussen komt voort uit het feit dat ik hier tegen de muren opvlieg Hikook het feit dat ik de genen van mijn vader heb (klusser in hart en nieren) werkt daar wel aan mee denk ik.
Let er op hoe je kindje reageert als je binnenkomt, en kijk of de leidsters tegen hem praten ipv tegen jou over hem. Meer tips heb ik zo niet,..
oh get spataderen lijken me heel vervelendquote:Op vrijdag 24 september 2010 11:21 schreef Dizzy-Miss-Lizzy het volgende:
Bah, Huup en wat heb je er relatief snel last van ook. Lang leve je nepuggs!
Ik ging trouwens gelijk ook in mijn benen duwenmaar niks geks.
Mijn schoonzus had naast vochtophoping ook hele blauwe benen van de hormonale spataderen. Daar ben ik wel een beetje bang voor. Ik lijk er gevoelig voor, net als dat ik sinds ik zwanger ben flinke striae op mijn heupen heb en dat dus niet veel goeds voor mijn buik voorspelt
Ik heb gisteravond toevallig een flinke mok gemberthee (gewoon schijfjes gember in heet water) gedronken. Moest om 12, 1, 2 en 4 uur naar de wc en mijn benen waren vanmorgen stukken slanker dan gisteravond. Even gegoogled en het zou inderdaad een vochtafdrijvend effect hebben. Gember helpt ook nog tegen misselijkheid, dus 2 vliegen in 1 klap...quote:Op vrijdag 24 september 2010 11:17 schreef huuphuup het volgende:
ik kan weer flinke putten duwen in mn benen![]()
quote:Zwangere vrouwen krijgen de raad om gedroogde gember te nemen, met een maximum van 2 g per dag. Toch mogen ze ook verse gember gebruiken: een reep om te kauwen of op te zuigen, of thee van geraspte gember. In dat geval moet de dosis wel aangepast worden, want 1 à 2 g gedroogde gember komt overeen met ongeveer 10 g verse gember, met andere woorden: een stuk wortel van ongeveer 6 mm doorsnede en 7 mm dik.
eikel.quote:Op vrijdag 24 september 2010 14:11 schreef Leandra het volgende:
Bij kind # vier word je kennelijk toch wat "makkelijker" als het gaat om bepaalde basisprincipe's...![]()
Zie hier Jamie met pasgeboren (vorige week woensdagavond) zoon Buddy:
[ afbeelding ]
Jools ging een dag later met Buddy op pad in een draagzak (geen doek, maar echt zo`n zak) waarin het kind wederom niet ondersteund werd.quote:Op vrijdag 24 september 2010 15:12 schreef huuphuup het volgende:
Jamiewtf...
zal Jools blij mee zijn geweest.
en dan ga je nu al kijken?quote:Op vrijdag 24 september 2010 12:45 schreef Hik het volgende:
[..]
Het is nog een voor-bezoekje/rondleiding. Kind is er nog niet!
oh dat ziet er ook eh... heerlijk knus uitquote:Op vrijdag 24 september 2010 19:29 schreef Mula het volgende:
[..]
Jools ging een dag later met Buddy op pad in een draagzak (geen doek, maar echt zo`n zak) waarin het kind wederom niet ondersteund werd.
LINK
Uh, ons kind wordt binnen nu en drie weken geboren en gaat daar vanaf januari naartoe. Dan is het toch niet zo raar nu te gaan kijken? Wachtlijsten zijn inderdaad enorm hier, maar sowieso lijkt het me niet heel raar om een idee van het KDV te krijgen nu...quote:Op vrijdag 24 september 2010 19:34 schreef DJMO het volgende:
[..]
en dan ga je nu al kijken?zijn die wachtlijsten daar zo lang joh?
Dat deed ik ook in het begin, maar naarmate het maagzuur erger werd moest het hoofdwond steeds hoger en ging dat een beetje ten koste van mijn slaap en mijn stuitje. Mijn remedie: niet te laat, te veel en te vet eten 's avonds en een cupje Antagel voor je gaat slapen!quote:Op zaterdag 25 september 2010 10:21 schreef Leandra het volgende:
Heerlijk Shirley, wat een lekker gevoel dat daar vooruitgang in zit![]()
Hier overigens vannacht zo ongeveer per ongeluk een remedie tegen brandend maagzuur in bed ontdekt:
Het hoofdeind van het bed bzzzzzzt een eindje omhoog gedaan!
Niet heel ver, er was maar een vuist hoogteverschil tussen beide matrassen op het hoogste punt.
Jammer van gisteren en wat goed dat je lief je is komen helpen. Nog beter dat vandaag fijner is!quote:Op zaterdag 25 september 2010 15:50 schreef Claudia_x het volgende:
Het was uiteindelijk een vrij nare dag gister, dus m´n lief is naar huis gekomen. Vandaag voel ik me veel beter!
ik was in de veronderstelling dat het om een psz ging .. had niet door dat het om een kdv gingquote:Op zaterdag 25 september 2010 15:33 schreef Hik het volgende:
[..]
Uh, ons kind wordt binnen nu en drie weken geboren en gaat daar vanaf januari naartoe. Dan is het toch niet zo raar nu te gaan kijken? Wachtlijsten zijn inderdaad enorm hier, maar sowieso lijkt het me niet heel raar om een idee van het KDV te krijgen nu...
het was idd wel lekker, en ook effe nodig, voor ons alledrie. ik was ontzettend blij om weer thuis te zijn, en m'n ventje(s) te kunnen knufelen. Maar ik kwam echt een half uur voor Jan naar bed moest pas thuis, dus ik vond het heul niet erg dat hij vanavond nog even wakker werd en nog even met me wilde knuffelenquote:Op zondag 26 september 2010 22:05 schreef Silmarwen het volgende:
Nope. Veel harde buiken, zo een uur lang heel regelmatig en steeds pijnlijker, om weer weg te zakken. Zo gaat het de hele dag door.Met jou?
Heerlijk he DJMO, soms een kinderloos weekendje.Ben altijd wel weer blij als Yade dan weer thuis is, en kan dan niet wachten om haar op te halen. Leidens Ontzet, gaat Yade naar mijn ouders toe voor het weekend. Maar das volgende week al, misschien is baby er dan...
Claudia, nog veel last gehad van harde buiken? Voel je je al wat beter.
is dat laatste vermoeden er? of moet je echt alleen op basis van lotte's gewicht nu suiker prikken? of krijg je eerst een echo en wordt er dan besloten wat te doen?quote:Op zondag 26 september 2010 23:06 schreef mrien het volgende:
Nee hoor, ze was alleen bij geboorte 4120 gr en daarom moest het in 1e instantie van gyn. Vk vond dat pas bij baby's boven 4500 gram of als er vermoedens waren van groot kind/buik/veel vruchtwater
Wat frustrerend, zeg! Heb je al een afspraak staan voor een volgende controle?quote:Op zondag 26 september 2010 22:05 schreef Silmarwen het volgende:
Nope. Veel harde buiken, zo een uur lang heel regelmatig en steeds pijnlijker, om weer weg te zakken. Zo gaat het de hele dag door.Met jou?
Lief dat je ernaar vraagt! Ik zit nog in het stadium stel je niet zo aan, muts. Maar het gaat nog steeds niet. Gister was een goede dag en sinds gisteravond voel ik me weer heel slecht. Het is lastig om uit te vinden in hoeverre ik er controle over uitoefen en wat ik zoal aankan op een dag. Ik begin me er steeds meer bij neer te leggen dat ik tot de bevalling weinig nog zal doen.quote:Claudia, nog veel last gehad van harde buiken? Voel je je al wat beter.
Oh zaterdag al!!quote:Op maandag 27 september 2010 09:05 schreef Claudia_x het volgende:
Oh, ik zit er steeds minder mee. Dat wil zeggen, ik denk steeds meer 'wat betekenen die paar maanden nou op een leven'.En omdat het de laatste keer is wil ik de zwangerschap ook niet 'wegdenken' maar er juist van genieten. Aanstaande zaterdag hebben we de 3d/4d-echo alweer!
Merken degenen die al een keer zijn bevallen ook dat ze meer last hebben van hun bekkenbodem? Ik heb er niet altijd evenveel last van, maar vandaag kan ik amper staan zonder pijn.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 26% gewijzigd door huuphuup op 27-09-2010 09:46:23 ]
Ik denk dat dat een hele verstandige benadering is.... laat het maar even gaan dat schuldgevoel en geniet van het relatief korte moment dat een zwangerschap eigenlijk is, en al helemaal als "normaal" funcitoneren fysiek lastig begint te worden.quote:Op maandag 27 september 2010 09:05 schreef Claudia_x het volgende:
Oh, ik zit er steeds minder mee. Dat wil zeggen, ik denk steeds meer 'wat betekenen die paar maanden nou op een leven'.En omdat het de laatste keer is wil ik de zwangerschap ook niet 'wegdenken' maar er juist van genieten. Aanstaande zaterdag hebben we de 3d/4d-echo alweer!
Merken degenen die al een keer zijn bevallen ook dat ze meer last hebben van hun bekkenbodem? Ik heb er niet altijd evenveel last van, maar vandaag kan ik amper staan zonder pijn.
heel veel succes en plezier!!quote:Op maandag 27 september 2010 22:06 schreef The_Tankgirl het volgende:
Oeeeh zenuwachtig! Over 12 uur onze eerste afspraak bij de verloskundige!!!!!
ik heb hetzelfde als jij hoor, met die echo'squote:Op dinsdag 28 september 2010 08:52 schreef twentemeisje het volgende:
Succes Tankgirl!
Silmarwen, hoe is het vandaag met je?
DJMOhopelijk overtuigt deze bezichtiging je mannetje (als jij ook nog steeds wilt natuurlijk
)!
Hier alles goed, alleen af en toe een zeurend, zwaar gevoel in mijn onderbuik waar ik soms toch wel wat onrustig van wordt (en hartstikke winderig, arme lief van mij). Maar het zal wel door mijn groeiende baarmoeder komen. Ik voel het vooral als ik opsta na een tijdje te hebben gezeten, het is ook een soort van drukkend gevoel. Herkent iemand dit? Ik ben nu 13w2d.
Doordat er inmiddels al 4 echo's zijn gemaakt zijn we wel een beetje verwend geraakt, ik ben nu namelijk wel weer toe aan een nieuwe echo. Hopelijk wil de gyn er 12 oktober eentje doen, anders moet ik gewoon braaf wachten op de SEO.
Vandaag maar eens even op pad voor nieuw ondergoed, zowel boven als onder mag het nu allemaal wel wat ruimer.
Spannend.quote:Op dinsdag 28 september 2010 10:05 schreef Sequencial het volgende:
Mijn eerste post in OUD, hallo allemaalIk heb even zitten zoeken waar ik (33) als aanstaande papa mijn verhaal kwijt kan, en hoop dat ik in dit topic wat info en ervaringen kan vinden en delen.
Mijn vrouw (32) is voor het eerst zwanger, nu ruim 13 weken. Door aanhoudend bloedverlies zijn er binnen de eerste drie maanden voor de zekerheid al meerdere echo's gemaakt waarbij alles goed leek en het bloedverlies onverklaarbaar maar geen reden voor ongerustheid. We hebben besloten een combinatietest te laten uitvoeren, maar dat is tot drie keer toe niet gelukt omdat de nekplooi niet duidelijk genoeg te zien was voor uitsluitsel. Wel gaf de echoscopist aan dat de nek er niet dik uitziet en naar verwachting goed is. Daarbij lag het kindje alle keren in een foetushouding, waardoor de CRL van kruin tot stuit niet goed gemeten kon worden. De omtrek van het hoofdje is naar verwachting, alles zit er verder op en aan en het lijkt goed te bewegen. Dus wij dachten dat we na de spannende eerste drie maanden iets geruster konden zijn, dat hadden we gehad.
Maar na de derde keer vond hij het opvallend dat het kind tot drie keer toe in dezelfde houding lag, met het hoofdje gebogen en knietjes opgetrokken tot de kin. Dat had hij nog niet eerder meegemaakt. Wel heeft hij de combinatietest uitgevoerd, waaruit een kans van 1:42 op down kwam. We zijn doorverwezen naar Groningen voor een second opinion, waar we gisteren zijn geweest.
Op de echo zagen we het kind wel de beentjes af en toe een stuk strekken, en het zette zich geregeld af met 'sprongbewegingen'. Maar opnieuw ligt het hoofdje nog gebogen, en kwam de CRL zelfs nog lager uit dan afgelopen vrijdag. De kans van 1:42 bleef dus staan. Wel gaf ze aan dat sommige kindjes 'nu eenmaal' iets meer gebogen of iets gestrekter liggen, daar deed ze vrij laconiek over. Ook van de opmerking die onze echoscopist had gemaakt dat de buikomvang wat klein leek was ze niet onder de indruk, dat zei haar niet zo veel.
Vervolgens kregen we een gesprek met een andere arts over de testuitslagen en de risico's, en uiteindelijk kwam het er op neer dat we een keuze moesten maken voor een vervolgtest (vlokkentest of vruchtwaterpunctie), of het risico accepteren. We hebben besloten om over twee weken een vruchtwaterpunctie uit te laten voeren (met extra kans van ongeveer 1 op 100 op een miskraam), omdat wij de kans relatief gezien erg groot vinden en het graag met zekerheid willen weten.
Wat mij het meest heeft verbaasd/tegen is gevallen is dat er op geen enkel vlak iets duidelijk werd over waar deze verhoogde kans vandaan komt, slechts dat het een combinatie van factoren is (maar dat wisten we al, vandaar combinatietest) en dat het computerprogramma dit berekend heeft. Er was niets te zeggen over de invloed van de bloedwaarden etc. Dus in plaats van dat we hoopten met deze second opinion meer duidelijkheid te krijgen, werden er eigenlijk alleen maar meer vraagtekens opgeroepen, en werden we er niet geruster op.
Zijn er meer ervaringen met zo'n hoge uitkomst na de berekening? Uiteraard is de kans alsnog erg groot (bijna 98%) dat het geen down is, maar in vergelijking met 1 op de tig-duizend wat je vaak hoort vind het een enorm verschil, en wij hebben zoiets van er gaan vast niet voor niets alarmbellen af, al weet niemand dus duidelijk te vertellen waarom.
Nou ja, over twee weken weten we het in ieder geval zeker...
Oef, da's een lange post geworden. Wanneer je hier bent aangekomen: dank voor het lezen
Daar ben ik het dan weer niet mee eens. Als je bijvoorbeeld down in je familie hebt en een down kindje wel gewoon welkom is, maar je weet dat je de kans op een downkindje krijgen heel groot is, dan heeft zo'n test ook wel zin. Al is het alleen maar omdat downkindjes heel vaak ook allerlei lichamelijke problemen hebben, zoals het hartje.. Dat zijn best dingen die je misschien van tevoren wilt weten zodat als het nodig is dat artsen meteen kunnen ingrijpen na een bevalling mocht dat nodig zijn.quote:Op dinsdag 28 september 2010 10:26 schreef twentemeisje het volgende:
Wat spannend Sequencial, dat zijn verhoogde kansen waar je liever niet mee te maken krijgt (dat spreekt voor zich natuurlijk). En inderdaad, zoals Ticootje al vroeg, hebben jullie ook al besproken wat je doet met een uitslag 'Down'.
Wij hebben er (ik ben nu 36) zelf voor gekozen om geen combinatietest te doen. De verloskundige en gynaecoloog waren er ook duidelijk over, als we de zwangerschap in het geval van een kindje met Down niet afbreken, dan heeft die test ook geen toegevoegde waarde.. Wij wilden het extra risico op complicaties dus ook niet nemen. Maar dat is natuurlijk voor iedereen een persoonlijke afweging. Sterkte met het wachten!
Ze zouden het moeten kunnen zien, ware het niet dat het zoontje geen down kindje trouwens van mijn vriendin een behoorlijk groot gat in zijn hart had (13 mm), dat over eht hoofd gezien is tijdens de 20 weken echo. Het ventje, nu ruim 1,5, is al een keer of 5 geopeereerd!quote:Op dinsdag 28 september 2010 10:39 schreef Troeta het volgende:
maar dat kunnen ze meestal toch op de 20 weken echo zien Ticootje? hartproblemen enzo?
Dat is wel heel slordig.quote:Op dinsdag 28 september 2010 10:45 schreef Vicky het volgende:
[..]
Ze zouden het moeten kunnen zien, ware het niet dat het zoontje geen down kindje trouwens van mijn vriendin een behoorlijk groot gat in zijn hart had (13 mm), dat over eht hoofd gezien is tijdens de 20 weken echo. Het ventje, nu ruim 1,5, is al een keer of 5 geopeereerd!
behoorlijk! 13mm gat op een oppervlakte van 22mmquote:
Jemig, dat is inderdaad heftig! Is alles nu goed met hem?quote:Op dinsdag 28 september 2010 10:48 schreef Vicky het volgende:
[..]
behoorlijk! 13mm gat op een oppervlakte van 22mm
Dat is bij ons (andersom) ook een doorslaggevende factor geweest, dat de verhoogde kans op complicaties naar aanleiding van de vwp kleiner is dan de berekende kans op Down.quote:Op dinsdag 28 september 2010 10:49 schreef twentemeisje het volgende:
De verhoogde kans op complicaties bij een vlokkentest of vruchtwaterpunctie hebben wij er echter niet voor over.
quote:Op dinsdag 28 september 2010 11:03 schreef Tally het volgende:
Ik heb net voor het eerst het hartje gehoord
Oh wat een heeeeeeerlijk geluid is dat toch!!quote:Op dinsdag 28 september 2010 11:03 schreef Tally het volgende:
Ik heb net voor het eerst het hartje gehoord
Zo lief dat ik moest huilenquote:Op dinsdag 28 september 2010 11:06 schreef Vicky het volgende:
[..]
Oh wat een heeeeeeerlijk geluid is dat toch!!
Geen vlokkentest maar vruchtwaterpunctie. Dat is ook de reden dat het pas over 2 weken kan, vanaf een week of 15 heeft ze voldoende vruchtwater voor die test. Vlokkentest zou nu meteen een optie zijn, maar daarvan is de kans op een miskraam weer groter en kan soms zelfs alsnog een punctie nodig zijn. Dus vandaar dat we dan liever nog even wachten. De uitslag daarvan komt na 3 dagen (voor down, 3 chromosomen) en volgens mij na een week ofzo nog een uitslag voor eventuele andere aandoeningen die uit een chromosomentest af te leiden zijn.quote:Op dinsdag 28 september 2010 11:05 schreef Ticootje het volgende:
Mag ik vragen, je hebt over 2 weken vlokkentest... Hoelang duurt het dan voordat je uitslag hebt?
Dan zit je namelijk al best ver in de zwangerschap...
Stoomtreintjequote:Op dinsdag 28 september 2010 11:03 schreef Tally het volgende:
Ik heb net voor het eerst het hartje gehoord
Woezel en Pipquote:Op dinsdag 28 september 2010 11:07 schreef Tally het volgende:
Schoonmoeder was mee en toen ik thuis kwam lag daar een kadootje van drdie had ze meegenomen
Een boxkleed van Woesel en Pip. Zo lief
Ik had er ook eentje! Heerlijk even 's avonds luisteren naar ht treintjequote:Op dinsdag 28 september 2010 11:15 schreef Sequencial het volgende:
[..]
Stoomtreintje![]()
Wij hebben een AngelSound gekocht, kun je thuis zelf het hartje mee horen
Ik heb er over nagedachtquote:Op dinsdag 28 september 2010 11:17 schreef Vicky het volgende:
[..]
Ik had er ook eentje! Heerlijk even 's avonds luisteren naar ht treintje
toen had ik m alquote:Op dinsdag 28 september 2010 11:19 schreef Tally het volgende:
[..]
Ik heb er over nagedachtMaar hej ik ben 11w4d dus ik heb nog even om het aan te schaffen
Ivm erge bloedingen had ik niet veel hoop op een goede afloop van de zwangerschap. Dus durfde ik niets te kopenquote:
Hier wordt hij vrijwel niet gebruikt, juist omdat we een keer het hartje niet konden vinden en N. zelfs de volgende dag maar meegegaan is naar de VK terwijl dat niet in de planning stond (dat hij mee zou gaan, die afspraak bij de VK was wel gewoon volgens planning).quote:
Enig idee of het een paar weken geleden vaak op dezelfde plaats zat (op hetzelfde moment van de dag) of dat dat per dag duidelijk verschilde? Wij vragen ons wel eens af of het zich meer zou moeten kunnen verplaatsen.quote:Op dinsdag 28 september 2010 11:26 schreef Keizer02 het volgende:
Hey, wij hebben ook een Angelsound apparaatje.
Een paar weken terug moest je af en toe echt zoeken, maar nu bij 5 maanden hoef ik het ding alleen maar op mn vrouw dr buik te zetten en je hoort de trein al aan komen denderen.
het blijft elke keer een kippenvel momentje.
quote:Op dinsdag 28 september 2010 11:03 schreef Tally het volgende:
Ik heb net voor het eerst het hartje gehoord
Helemaal overheen gelezenquote:Op dinsdag 28 september 2010 11:03 schreef Tally het volgende:
Ik heb net voor het eerst het hartje gehoord
die twee weken hebben ze nog nodig om hun deel te doen, alles op te leveren zeg maarquote:Op dinsdag 28 september 2010 12:49 schreef Troeta het volgende:
gefeliciteerd DJMO, en wat mag je lekker snel beginnen met alles!!!
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |