Tsssssssss dimmen tantequote:Op dinsdag 1 juni 2010 15:33 schreef AnggurMerah het volgende:
[..]
Nogmaals: sate babi wordt heel vaak gewoon van hamlappen gemaaktMaargoed, laat jij je brood maar lekker op t aanrecht oud worden ofzo En ga lekker sate daging van wagyu vlees op je bbq leggen, snob
dimmen? jij bent de hele tijd aan het scheldenquote:Op dinsdag 1 juni 2010 15:36 schreef Winner_Taco het volgende:
[..]
Tsssssssss dimmen tante![]()
Kipfilet blijft een beter en goedkoper alternatief als het gaat om het maken van saté.![]()
Zeker als je gaat marineren
Salades en stokbrood vind ik persoonlijk nogal goedkoop scoren .quote:Op dinsdag 1 juni 2010 15:39 schreef AnggurMerah het volgende:
[..]
dimmen? jij bent de hele tijd aan het scheldenik reageerde alleen maar op jouw bericht over sate babi
enfin ontopic: wat velen al hebben gezegd voor mij: idd veel stokbrood en salades
Je hebt ze niet eens geproeftquote:Op dinsdag 1 juni 2010 15:35 schreef Perruche het volgende:
[..]
mietjesen dan is er nog lekker veel over. Die kippenvleugeltjes zou ik ook niet eten, vies bah.
Eens. Al is het maar omdat kip heel neutraal van smaak is, en je marinade dus optimaal te proeven isquote:Op dinsdag 1 juni 2010 15:36 schreef Winner_Taco het volgende:
[..]
Tsssssssss dimmen tante![]()
Kipfilet blijft een beter en goedkoper alternatief als het gaat om het maken van saté.![]()
Zeker als je gaat marineren
Hoezo? Het wordt vaak gewaardeerd. Een lekkere salade is niets mis mee. Daarnaast is het wel fijn als mensen ook nog wat proeven van het eten, en er niet een wedstrijd van maken om zoveel mogelijk kilo's naar binnen te schuiven.quote:Op dinsdag 1 juni 2010 15:42 schreef Winner_Taco het volgende:
[..]
Salades en stokbrood vind ik persoonlijk nogal goedkoop scoren .
Als je zoiets organiseert zorg je voor voldoende vlees. Punt .
Zijn voldoende goedkope alternatieven genoemd om het budget te drukken zonder je gasten bij voorbaat op rantsoen te sturen
Er is niets mis met salade/stokbrood/kruidenboter .quote:Op dinsdag 1 juni 2010 15:51 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Hoezo? Het wordt vaak gewaardeerd. Een lekkere salade is niets mis mee. Daarnaast is het wel fijn als mensen ook nog wat proeven van het eten, en er niet een wedstrijd van maken om zoveel mogelijk kilo's naar binnen te schuiven.
De indruk die ik hier krijg is dat men vooral gaat voor 3kg diepvriesvoer PP, alles zwart cremeren en er een wedstrijd van maken wie het meeste op krijgt.quote:Op dinsdag 1 juni 2010 15:58 schreef RobinOok het volgende:
Als ik ergens een fucking hekel aan heb is het uitgenodigd te worden voor een bbq en dan fucking prefab hamburgers, speklapjes en worst te vreten krijg. Waarom zou je daar een bbq voor aansteken? YUK!
En dan kan het nog erger! Heb het ooit meegemaakt dat de gastheer alles 's middags had voorgegaard! Want anders is het niet hygienisch. Aaarrrrgggghhh.![]()
quote:
Liever zoiets dan dat de gastheer op mijn vingers zit te kijken of ik alsjeblieft niet teveel vlees aan het eten ben.quote:Op dinsdag 1 juni 2010 16:03 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
De indruk die ik hier krijg is dat men vooral gaat voor 3kg diepvriesvoer PP, alles zwart cremeren en er een wedstrijd van maken wie het meeste op krijgt.
Dat hoeft ook niet, zorg ervoor dat iedereen vooraf al een hapje of wat op heeft. En dat er gewoon goed vlees is (hoeft niet duur te zijn, zelf gemarineerde kipsate kost je geen hol en is heerlijk). Iets met kwaliteit en kwantiteit enzulks.quote:Op dinsdag 1 juni 2010 16:09 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Liever zoiets dan dat de gastheer op mijn vingers zit te kijken of ik alsjeblieft niet teveel vlees aan het eten ben.
ik hou gewoon niet van kipvleugels. Die botten, dat vel, ieuw bah.quote:Op dinsdag 1 juni 2010 15:49 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Je hebt ze niet eens geproeftIn een pikante piripiri achtige marinade. Vooraf voorgegaard, zodat ze wat vlotter klaar zouden zijn. Ik zelf ben niet van het kluiven. Botten in vlees oke, maar dan moet ik het wel met een vork dr af kunnen halen. De meeste waren er wel positief over geloof ik
![]()
Vlees van een BBQ zou ik nooit bewarenDiaree en zulks.
Inderdaad. Het mag geen geld kosten, het mag geen moeite kosten en het moet vooral heel veel zijn.quote:Op dinsdag 1 juni 2010 16:03 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
De indruk die ik hier krijg is dat men vooral gaat voor 3kg diepvriesvoer PP, alles zwart cremeren en er een wedstrijd van maken wie het meeste op krijgt.
Nouja wat ik aangaf, maak zelf sate, kipvleugels (@Perruche: ook niet mijn favoriet, maar vies zou ik ze niet noemenquote:Op dinsdag 1 juni 2010 16:16 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Inderdaad. Het mag geen geld kosten, het mag geen moeite kosten en het moet vooral heel veel zijn.
Ik heb dit nergens vermeld. Lees dan anders eerst de OP alsjeblieft. Niet té duur is wat anders als heel weinig geld. Ofwel ik ga geen ossehaas sate stokjes maken. Das me te veel van het goede. Heb nu het idee om bij een goede slager goed vlees te fixen in ieder geval. Totaalprijs 250 euro ongeveer (max 300). Das een tientje de man incluis drank, moet denk ik wel goed te doen zijn dacht ik zo.quote:Op dinsdag 1 juni 2010 16:16 schreef RobinOok het volgende:
De indruk die ik hier krijg is dat men vooral gaat voor 3kg diepvriesvoer PP, alles zwart cremeren en er een wedstrijd van maken wie het meeste op krijgt.
[..]
Inderdaad. Het mag geen geld kosten, het mag geen moeite kosten en het moet vooral heel veel zijn.
Wat is daar mis mee dan?quote:Op dinsdag 1 juni 2010 16:16 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Inderdaad. Het mag geen geld kosten, het mag geen moeite kosten en het moet vooral heel veel zijn.
Eens. Het zou zonde zijn als TS in die reacties mee gaat ('500+ gram vlees en 10 kratten biehhhhr!'), en dan straks met 5 kilo vlees blijft zitten, 400 euro kwijt is, en buikpijn heeft, terwijl hij ook één van de vele wel nuttige tips had kunnen volgenquote:Op dinsdag 1 juni 2010 16:52 schreef RobinOok het volgende:
Nee, klopt. Ik had al wel door dat dat voor jou niet opgaat. Maar voor anderen hier blijkbaar wel. Daar reageerde ik op. En dingetje ook, Lee.
Wat moet je dan een zwaar leven hebben als je daar op neer kijkt.quote:Op dinsdag 1 juni 2010 17:06 schreef RobinOok het volgende:
Inderdaad. Ik zal het je nog sterker vertellen: ik kijk erop neer.
En zorg voor een lekkere (zelfgemaakte?) kruidenboter, en 5 kilo grote aardappels in aluminiumfolie gerold. Mochten mensen dan nog honger hebben, dan kunnen ze achteraf altijd nog een aardappel poffenquote:Op dinsdag 1 juni 2010 17:16 schreef RobinOok het volgende:
Ontopic nu!
Maak een paar bakken aardappelsalade. Kost weinig en niemand hoeft dan honger te lijden als er niet genoeg vlees zou zijn.
[ afbeelding ]
Liefste nieuwe aardappelen koken in de schil. Minuutjes of 20.
Afgieten, dan warm in kwarten snijden en mengen met dungesneden rode ui en vinaigrette.
1 deel citroensap
3 delen olijfolie
knoflook, zout, peper
Ja mijn ervaring met feestjes van 25-40 man is als er goed wordt gegeten, er nauwelijks gedronken wordt. Dit geldt dan voor fris én voor bier. Het zal er wel aan liggen of gasten (ver) moeten rijden en hoe warm het is, maar voorafgaand aan het bunkeren drinkt men 2 biertjes of wijntjes, maar daarna nauwelijks meer. Fris loopt dan nog wel, maar geen 1,5 liter pp. Een ander verhaal wat volume betreft wordt het als er een tap is.quote:Op woensdag 2 juni 2010 13:36 schreef ASSpirine het volgende:
Toch grappig om te zien dat er altijd veel mensen zijn die er een wedstrijdje van maken om te zeggen hoeveel vlees ze wel niet op kunnen.
Met bier hetzelfde, 10 flesjes pp is een mooie gemiddelde, maar dan heb je weer de enkeling die zegt een krat pp.
Salades zijn nodig zodat je niet constant op vlees zit te kauwen, had laatst tzatziki gemaakt, aardappelsalade en gewoon wat geraspte wortel. Stokbroodje, kruidenboter en kruidenkaas en wat koude sauzen.
En achteraf gebleken, veel te veel vlees gekocht.
Je moet er ook aan denken dat je veel drinkt bij een barbecue, en als je maag nu eenmaal vol zit, dan gaat er gewoon niks meer in. Je kan dan zeker geen 500 gr vlees eten.
Voor degenen die van kip houden die van het bot valt, dit gebeurt bij vleugels pas na 5 kwartier. Poten en dijen hebben wel 2 uur in de koude zone nodig. Volgorde wordt dan: voorgrillen voor een grilleffect aan het begin wanneer kolen nog heet zijn en daarna nagaren in de koude zone.quote:Op woensdag 2 juni 2010 13:53 schreef Schranseman het volgende:
<Snip>
Kip. Houdt het simpel en koop kant en klare vleugels. Deze leg je eerst op een "koude" zone (dus niet boven de kolen) voor ongeveer 30 minuten en daarna grill je ze af (2 minuten per kant).
Want met een tap wordt er meer gedronken?quote:Op woensdag 2 juni 2010 14:13 schreef flippivideo het volgende:
[..]
Ja mijn ervaring met feestjes van 25-40 man is als er goed wordt gegeten, er nauwelijks gedronken wordt. Dit geldt dan voor fris én voor bier. Het zal er wel aan liggen of gasten (ver) moeten rijden en hoe warm het is, maar voorafgaand aan het bunkeren drinkt men 2 biertjes of wijntjes, maar daarna nauwelijks meer. Fris loopt dan nog wel, maar geen 1,5 liter pp. Een ander verhaal wat volume betreft wordt het als er een tap is.
Als OP met 26 gasten een blister cola (6 flessen) van de Lidl heeft, 6 Fanta en daarnaast nog wat Sprite en wat lightfrisdrank en sappen, dan is het ruim voldoende.
Ja dan gaat men voor de hoofdprijs.quote:Op woensdag 2 juni 2010 14:31 schreef JJdJ1984 het volgende:
[..]
Want met een tap wordt er meer gedronken?
Je krijgt dan wel een rubber velletje.quote:Op woensdag 2 juni 2010 14:30 schreef flippivideo het volgende:
[..]
Voor degenen die van kip houden die van het bot valt, dit gebeurt bij vleugels pas na 5 kwartier. Poten en dijen hebben wel 2 uur in de koude zone nodig. Volgorde wordt dan: voorgrillen voor een grilleffect aan het begin wanneer kolen nog heet zijn en daarna nagaren in de koude zone.
oh shitquote:Op woensdag 2 juni 2010 14:46 schreef flippivideo het volgende:
[..]
Ja dan gaat men voor de hoofdprijs.
quote:Op woensdag 2 juni 2010 14:47 schreef Schranseman het volgende:
[..]
Je krijgt dan wel een rubber velletje.
goed dat je het zegt. Dan ga ik dat maar eens doenquote:Op woensdag 2 juni 2010 14:46 schreef flippivideo het volgende:
[..]
Ja dan gaat men voor de hoofdprijs.
Ik heb mijn kippenvleugels laatst na een uur marineren, met marinade en al au bain-marie laten garen. Alles in een grote ikea-beslagkom die met de rand precies over de rand van mijn 12 liter soeppan heen past, +/- 10 centimeter water op de bodem, en dan een uur laten koken.quote:Op woensdag 2 juni 2010 14:30 schreef flippivideo het volgende:
[..]
Voor degenen die van kip houden die van het bot valt, dit gebeurt bij vleugels pas na 5 kwartier. Poten en dijen hebben wel 2 uur in de koude zone nodig. Volgorde wordt dan: voorgrillen voor een grilleffect aan het begin wanneer kolen nog heet zijn en daarna nagaren in de koude zone.
Beste reactie tot nu toe, als mensen tenminste weten te waarderen dat je er moeite voor doet. Als ze alleen voor de hoeveelheid komen, dan kun je beter voor diepvries gaanquote:Op woensdag 2 juni 2010 13:53 schreef Schranseman het volgende:
Ik BBQ regelmatig voor grote groepen en kan je aanraden om geen ingewikkelde zaken te BBQen. Ik weet niet wat voor BBQ je hebt, maar dat kan nogal wat uitmaken. Er even van uitgaan dat je een grill BBQ (dus zonder deksel) kan je best wel leuke dingen maken. Persoonlijk zorg ik ervoor dat ik zowel koe, kip, varken als vis ka serveren, maar nogmaals vrij basic.
Koe. Koop een groot stuk rundvlees als bv een achtermuis, liesstuk of ezeltje. Is vrij voordelig (¤10,00 de kilo) en aan een stuk van 1.5-2 kilo heb je genoeg. Om dit gerecht te maken heb je alleen een BBQ, thermometer (ikea fantast 6 euro) en alufolie nodig. Je grilt het vlees al draaiend naar 54C en je hebt een stuk vlees waarin welldone en medium vlees zit.
Vis. Zalm is makkelijk, maar op het moment duur. Een zijde zalm koop je bij de visboer voor 20 euro. Als je geld over hebt kan j er grillplankjes bij kopen bij de appie (7 euro voor 2 en je hebt er 4 nodig), maar alufolie gaat ook goed. Verras je gasten en leg de zalm op de folie. smeer er mosterd op en daarna bruine suiker. Dat voor ongeveer 15 minuten en je weet niet wat je proeft.
Kip. Houdt het simpel en koop kant en klare vleugels. Deze leg je eerst op een "koude" zone (dus niet boven de kolen) voor ongeveer 30 minuten en daarna grill je ze af (2 minuten per kant).
Varken. Koop kant en klare ballen bij de lidl. wikkel ze in mger ontijtspek, beetje bbq kruiden eroverheen en maak ze klaar op een minder warme plek. Afhankelijk van de hitte 30/60 minuten. 10 minuten voordat ze eraf gaan even dippen in een suasje van BBQsaus en honing en er weer terug op.
Succes!
Ik heb mijn kippenvleugels laatst na een uur marineren, met marinade en al au bain-marie laten garen. Alles in een grote ikea-beslagkom die met de rand precies over de rand van mijn 12 liter soeppan heen past, +/- 10 centimeter water op de bodem, en dan een uur laten koken.quote:Op woensdag 2 juni 2010 15:11 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Ik heb mijn kippenvleugels laatst na een uur marineren, met marinade en al au bain-marie laten garen. Alles in een grote ikea-beslagkom die met de rand precies over de rand van mijn 12 liter soeppan heen past, +/- 10 centimeter water op de bodem, en dan een uur laten koken.
De marinadevloeistof kookte niet, maar was wel goed heet. Na pakweg een uur was het vlees al goed gaar, en hebben we de pit uitgezet en het af laten koelen tot een vervoerbestendige temperatuur. Daar op de BBQ gegooid.
Ik vind fatty's niet lekkerquote:Op woensdag 2 juni 2010 15:34 schreef Coelho het volgende:
[..]
Beste reactie tot nu toe, als mensen tenminste weten te waarderen dat je er moeite voor doet. Als ze alleen voor de hoeveelheid komen, dan kun je beter voor diepvries gaan![]()
@Schransemans: Heb je een reden om niet over Fatties te beginnen? Zijn die niet gaar te krijgen boven een grill? HoH gehakt kost helemaal geen knoop. Hoe hou jij trouwens deze hoeveelheden warm? Of laat je het een voor een komen tijdens een grotere BBQ?
quote:Op woensdag 2 juni 2010 15:50 schreef flippivideo het volgende:
[..]
Nog een tip voor voorgaren van ribs: ongemarineerd inwrijven met je favo rub, dan hele rib inpakken met huishoudfolie (geen zorgen gaat goed) en vervolgens in alufolie. 3 uur in oven op 130-140. Uitpakken, aflakken en afgrillen. Je kunt ook voorraadje maken en invriezen na de oven.
hahaha..dat heb ik nou ook....quote:
Mja, met een BBQ in het park op een simpele bbq gaat dat niet werken. Het voorgaren heeft ideaal gewerktquote:Op woensdag 2 juni 2010 15:50 schreef flippivideo het volgende:
Ik vind de charme van bbq: alles op 1 vuur bereiden dat dan dient als grill, oven en slow-cooker. Spareribs zelf marineren en 5-6 uur garen. Een keer na afloop partijtje was ik wat kip vergeten op het nasmeulende vuur (indirect vuur), de volgende ochtend ontdekte ik het en heb er mee ontbeten. Was heel lekker!
Nog een tip voor voorgaren van ribs: ongemarineerd inwrijven met je favo rub, dan hele rib inpakken met huishoudfolie (geen zorgen gaat goed) en vervolgens in alufolie. 3 uur in oven op 130-140. Uitpakken, aflakken en afgrillen. Je kunt ook voorraadje maken en invriezen na de oven.
Maar hier bestaat al een ander topic voor...
Dat ziet er erg goed uit! En goed bevleesd. Als je de uiteinden van de ribben tevoorschijn ziet komen, dan weet je dat je het goed gedaan hebtquote:Op woensdag 2 juni 2010 23:48 schreef pavv het volgende:
[..]
Hmm....interessant ideetje... maar kun je uitleggen wat het nut is van de huishoudfolie in deze? en wat dat doet dat de alufolie niet zou kunnen doen?
Ben zelf meer van de ribs op de BBQ (ipv de oven).... lekker low & slow in zo'n vierenhalf uur naar perfectie brengen... eerste uurtje met wat fijn gekozen rookhout voor een lekkere rooksmaak.
[ afbeelding ]
Het verheugt maar verwondert mij tevens dat men mag bbqen in parken tegenwoordig. Ik heb zoiets echt nog nooit gezien. Ik moet meer naar buiten denk ikquote:Op woensdag 2 juni 2010 23:58 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Mja, met een BBQ in het park op een simpele bbq gaat dat niet werken. Het voorgaren heeft ideaal gewerkt
not - true in dit geval. Sowieso moesten we opbokken van het algemene terras ma 2 uur 's nachts,quote:Op woensdag 16 juni 2010 10:07 schreef B3nn0 het volgende:
Als je meer bier en wijn had gehaald had het feestje langer geduurd. Gemiste kans dus!!!![]()
Eerder al geroepe, maar maak het wat origineler. Laatst bij een flinke BBQ bierworst gemaakt. Is niet alleen heerlijk (ja echt, ook als je niet van worst houdt) maar ook nog eens makkelijk te maken en het vult als een malle. Iedereen een bierworst, iedereen een hamburger en voor de vorm wat saté stokjes als achtervang.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 22:56 schreef Vonkenboer het volgende:
Ik lift ook even mee in dit topic; want wij lopen hier thuis tegen ongeveer hetzelfde probleem aan.
De drank is niet echt een probleem; meer het feit dat we het eten moeilijk in kunnen schatten.
Dit jaar moeten wij thuis de familiebarbeque organiseren voor in het totaal 15 personen.
Nu ligt de gemiddelde leeftijd ergens tussen de 55 en 80 en zijn de meesten niet meer de grote eters die ze een paar jaar terug nog wel waren
Ik hoef geen rekening te houden met eventuele dieten e.d.
In ieder geval moet het een standaard bbq zijn met ongeveer de volgende vlees soorten
* Karbonade
* Speklap
* Varkenssate
* Hamburger
* Barbecueworst
* Shaslick
Wat is nou een goede hoeveelheid vlees om aan te houden; zonder dat men het gevoel krijgt dat het te weinig is.
Ik weet echt niet hoe je zo iets rekenen moet en ben benieuwd naar jullie reacties !
Oeh, die tip neem ik mee. Zaterdag bij mij thuis een housewarming, met BBQ voor 25 man. Ik had alvast een make-your-own-burger-buffet in gedachten, voldoende broodjes, sla, sauzen, kaas en tomaat, en dan een hele zwik -uiteraard zelf gedraaide- burgers op de BBQ. Maar die worst hou ik ook even in gedachten!quote:
MOINK balls. Vrijdag heb ik een feestje en daar BBQen. De eters krijgen bierworst en de avondgangers MOINK! Maar pas op. Als je ze maakt dan verwachten je gasten iedere keer die ballen. Ze zijn echte lekker.quote:Op woensdag 23 juni 2010 10:26 schreef Stansfield het volgende:
Ik heb zaterdag ook een feestje voor een man of 25. Het wordt niet echt een bbq maar we willen wel wat hapjes op de BBQ maken. Ipv de bitterballen zeg maar. Dus dit even doorlezen of er nog wat goede tips staan.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |