Daar zou ik goed mee kunnen levenquote:Op vrijdag 19 februari 2010 10:38 schreef Libereco het volgende:
Meest realistisch is denk ik nog CDA, VVD, D66 en GroenLinks.....
D66 en SGP hebben dusdanige verschillende opvattingen over veel zaken (abortus, religie etc.) dat die nooit samen zullen kunnen werken.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 09:48 schreef Dichtpiet. het volgende:
Inderdaad. PVV, SP, D66 en SGP lijkt me een mooi kabinet.
Joh, echt waar?quote:Op vrijdag 19 februari 2010 15:03 schreef Lod het volgende:
[..]
D66 en SGP hebben dusdanige verschillende opvattingen over veel zaken (abortus, religie etc.) dat die nooit samen zullen kunnen werken.
D66 en PVV waarschijnlijk ook.
Ik heb het ook niet over een laboratorium. Dan kun je elke combinatie wel een laboratorium proef noemen, want je weet nooit vooraf of het iets wordt of niet.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 14:53 schreef Dichtpiet. het volgende:
we hebben het hier over een democratie, niet over een laboratorium![]()
CDA-PVV-VVD = 78quote:Op vrijdag 19 februari 2010 19:14 schreef Bankfurt het volgende:
Wat als de zetelverdeling bij de verkiezingen dit wordt:
CDA: 32
PvdA: 25
VVD: 22
D66: 15
SP: 10
GL: 10
PvdD: 3
CU: 7
SGP: 2
PVV: 24
Kabinet van CDA, VVD, D66 en CU: 76 zetels
Als dat gebeurt dan kunnen we binnen anderhalf jaar weer gaan stemmenquote:Op vrijdag 19 februari 2010 19:19 schreef El_Matador het volgende:
[..]
CDA-PVV-VVD = 78
De enige mogelijkheid. En dat zal hem wel worden ook. Maar PvdA gaat nog hard dalen en D66 stijgt nog wel wat. PVV zal ook de 20 net niet halen denk ik zo.
Wat is DP? "Dierenpartij"? Schrijf dan gewoon PvdD zoals het hoort.![]()
Ik denk wel sneller. Maar ja, dat zal het wel worden denk ik hoor.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 19:20 schreef zquing het volgende:
[..]
Als dat gebeurt dan kunnen we binnen anderhalf jaar weer gaan stemmen
Zo gaat het in de VS ook al jaren. Rechten van verdachten worden stelselmatig afgebroken. Wat betreft zedendelicten en geweldsmisdrijven. Niet qua witteboordencriminaliteit. Dat is juist versoepeldquote:Op vrijdag 19 februari 2010 19:40 schreef ethiraseth het volgende:
Bij een CDA/VVD/PVV regering krijgen we vast dit soort waanzin: "Dader moet eigen proces betalen"
![]()
Want witteboordencriminaliteit levert natuurlijk minder slachtoffers op. Behalve de mensen die hun baan kwijtraken omdat banken omvallen of bedrijven failliet gaan erdoor ofzo.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 22:14 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Zo gaat het in de VS ook al jaren. Rechten van verdachten worden stelselmatig afgebroken. Wat betreft zedendelicten en geweldsmisdrijven. Niet qua witteboordencriminaliteit. Dat is juist versoepeld(de SOX wet repareerde weer het één en ander gelukkig). Want witteboordencriminelen weghouden uit de economie brengt schade toe
Het is soms moeilijk om niet cynisch te zijn.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 22:15 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Want witteboordencriminaliteit levert natuurlijk minder slachtoffers op. Behalve de mensen die hun baan kwijtraken omdat banken omvallen of bedrijven failliet gaan erdoor ofzo.
De NSB is verboden, dat zou jij misschien rechts noemen.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 11:53 schreef PowerAdmin het volgende:
[..]
als jij dat rechts noemt klopt er iets niet bij je.
Maar goed gaan we wel eens een stukje door amsterdam lopen en trek jij een Wilders tshirt aan.
Geen slecht idee. Desnoods PvdD erbij voor wat zetels.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 10:41 schreef Libereco het volgende:
[..]
Toevallig! Zojuist op BNR Radio Alexander Pechtold. Hij ziet het liefst een liberaal kabinet van VVD, GroenLinks en D66 aangevuld met PvdA of CDA.
PvdD lijkt me een partij die je echt niet in je kabinet wil hebben en alleen maar gaat drammen.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 09:14 schreef JohnDDD het volgende:
[..]
Geen slecht idee. Desnoods PvdD erbij voor wat zetels.
Dan moet je op de beweging van Rita stemmen.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 09:42 schreef ethiraseth het volgende:
Ik wil geen enkele partij in de regering.
D66 en PVV slaat helemaal nergens op.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 09:56 schreef Bierie het volgende:
Ik zie hier mensen zeggen dat VVD D66 PVV een optie is. Maar aangezien Pechtold gisteren meermaals nadrukkelijk en ferm heeft gezegd nooit te willen regeren met de PVV lijkt mij dat echt niet realistisch.
Heel apart eigenlijk. Ik zie heel weinig mogelijke combinaties. Als het maar niet weer een CDA / PvDA kabinet gaat worden. Ik snap echt niet dat er mensen bestaan die op die twee partijen stemmen
Je vindt dus elke partij behalve de VVd slecht?quote:Op zaterdag 20 februari 2010 10:29 schreef Barca het volgende:
http://www.politiekebarometer.nl/
Zetels week 7:
CDA 32
PvdA 21
SP 12
VVD 17
PVV 24
Groen Links 11
Christen Unie 8
D66 18
SGP 2
Partij voor de Dieren 3
TON 2
Sja ... daar valt toch ook geen chocola van de maken!
Er zijn te veel slechte partijen (CDA, PvdA, SP, PVV, GL, CU, SGP, TON). Vind de Partij voor de Dieren ook niks, maar die komen nog over als conformisten. Dat zou nog voordelig kunnen zijn in een coalitie met goede partijen.
Als je even terugleest dan zie je dat ik de D66 wel acceptabel vindt. Verder inderdaad drama!quote:Op zaterdag 20 februari 2010 10:54 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Je vindt dus elke partij behalve de VVd slecht?
Aan de andere kant zorgt dat wel voor een verslechtering van de democratie.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 11:04 schreef Your_honor het volgende:
Een kiesdrempel van minstens 5 zetels zou ook niet erg zijn..
Ben er wel bang voor.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 11:22 schreef Roel_Jewel het volgende:
Je hoopt op anders en uiteindelijk zie je in het volgende kabinet weer diezelfde koppen terug.
Een kiesdrempel van 1/150e van de stemmen is al ruim voldoendequote:Op zaterdag 20 februari 2010 11:04 schreef Your_honor het volgende:
Een kiesdrempel van minstens 5 zetels zou ook niet erg zijn..
Opnieuw verkiezingen.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 11:44 schreef Neo-Mullen het volgende:
[..]
Ben er wel bang voor.
Wat gebeurt er als er geen coalitie gevormd kan worden?
Dan gaan we weer opnieuw stemmen. Zie eerste kabinet-Balkie.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 11:44 schreef Neo-Mullen het volgende:
[..]
Ben er wel bang voor.
Wat gebeurt er als er geen coalitie gevormd kan worden?
Ieder land krijgt de regering die het verdient. Zo lang Nederlanders massaal achter opportunisten en extremisten aanrennen blijft het de Balkan aan de Noordzee.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 10:53 schreef Barca het volgende:
Zo'n barometer zegt inderdaad niet alles maar dat de uitslag minstens zo dramatisch zal zijn als bij devorige verkiezing, dat staat voor mij wel vast. Te veel verdeling, en dus geen goed kabinet mogelijk. Dat beseffen kiezers niet. Stemmen op basis van onderbuik gevoelens, en niet eventueel strategisch stemmen.
Mee eens. En,dat vind ik erg irritant.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 11:48 schreef petertje2 het volgende:
[..]
Ieder land krijgt de regering die het verdient. Zo lang Nederlanders massaal achter opportunisten en extremisten aanrennen blijft het de Balkan aan de Noordzee.
Jij bent lekker op de hoogte, dat kabinet viel gewoon en dus kwamen er nieuwe verkiezingen, niet omdat er niet geformeerd kon worden.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 11:47 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Dan gaan we weer opnieuw stemmen. Zie eerste kabinet-Balkie.
Waarschijnlijk wel de meest logische combinatie. Het is alleen de vraag of Wilders als PM acceptabel is voor VVD en CDA.quote:Op donderdag 18 februari 2010 21:47 schreef Caesu het volgende:
[..]
een paar zetels erbij en cda-vvd-pvv is mogelijk.
Want het gaat zo goed met de (vanaf vandaag ex-)regerende partijen in Nederland? We pompen geld in zaken waar we geen klote op vooruit gaan en worden steeds meer een Big Brother staat. En maar kopjes thee drinken natuurlijk.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 11:49 schreef Barca het volgende:
[..]
Mee eens. En,dat vind ik erg irritant.
als CDA de grootste wordt dan wordt Verhagen wel PM.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 11:51 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
Waarschijnlijk wel de meest logische combinatie. Het is alleen de vraag of Wilders als PM acceptabel is voor VVD en CDA.
Grote vraag blijft dan staan. Wie wilt er dan wel met de PVV regeren? Volgens mij helemaal niemandquote:Op zaterdag 20 februari 2010 11:53 schreef Barca het volgende:
Denk niet dat VVD en CDA met de PVV willen regeren.
Waarom niet?quote:Op zaterdag 20 februari 2010 11:53 schreef Barca het volgende:
Denk niet dat VVD en CDA met de PVV willen regeren.
Nee, het gaat zeker niet goed. Maar dat er zo verdeeld wordt gestemd is een heel slechte zaak. Zeker als er wordt gestemd op extremisten. Zowel links, rechts als religieus.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 11:54 schreef Neo-Mullen het volgende:
[..]
Want het gaat zo goed met de (vanaf vandaag ex-)regerende partijen in Nederland? We pompen geld in zaken waar we geen klote op vooruit gaan en worden steeds meer een Big Brother staat. En maar kopjes thee drinken natuurlijk.
Logisch dat steeds meer voor de oppositiepartijen gestemd wordt
Inderdaad. Nou ja, misschien TON.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 11:55 schreef Bierie het volgende:
[..]
Grote vraag blijft dan staan. Wie wilt er dan wel met de PVV regeren? Volgens mij helemaal niemand
Te veel meingsverschillen, Wilders is te extreem is hun ogen (lees: er valt niet met hem samen te werken).quote:
Omdat de PVV een extreem rechtse partij is die wezenlijk anders denkt over mensenrechten en godsdienstvrijheid dan VVD en CDA. Daarnaast is het ook een beweging vol volstrekte idioten waarvan je op voorhand weet dat er niet mee te regeren valt. Heb je het LPF debacle indertijd gemist?quote:
Als het kan, doen ze het.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 11:57 schreef du_ke het volgende:
[..]
Omdat de PVV een extreem rechtse partij is die wezenlijk anders denkt over mensenrechten en godsdienstvrijheid dan VVD en CDA. Daarnaast is het ook een beweging vol volstrekte idioten waarvan je op voorhand weet dat er niet mee te regeren valt. Heb je het LPF debacle indertijd gemist?
Probleem is dat je buiten de VVD en D66 weinig keuze hebt om te stemmen op de, volgens jou, niet-extremisten. (ik vind Wilders en Kant geen extremisten, maar daar valt over te twisten. Ook ga ik ervan uit dat je niet op CDA, PVDA en CU gaat stemmen na dit gestuntel)quote:Op zaterdag 20 februari 2010 11:56 schreef Barca het volgende:
[..]
Nee, het gaat zeker niet goed. Maar dat er zo verdeeld wordt gestemd is een heel slechte zaak. Zeker als er wordt gestemd op extremisten. Zowel links, rechts als religieus.
[..]
Inderdaad. Nou ja, misschien TON.
Maar wat stel je voor dan als alternatief? Dat mensen maar weer op CDA, PvDA etc stemt? Lijkt mij dan ook weer niet handig. Oftewel een impassequote:Op zaterdag 20 februari 2010 11:56 schreef Barca het volgende:
[..]
Nee, het gaat zeker niet goed. Maar dat er zo verdeeld wordt gestemd is een heel slechte zaak. Zeker als er wordt gestemd op extremisten. Zowel links, rechts als religieus.
[..]
Inderdaad. Nou ja, misschien TON.
LPF was een ramp omdat het binnen een paar maanden uit de grond gestampt werd en er daardoor weinig organisatie was. Toen Fortuyn vermoord was, wist niemand, zelfs de leden van de LPF niet, wat ze met de partij aanmoesten.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 11:57 schreef du_ke het volgende:
[..]
Omdat de PVV een extreem rechtse partij is die wezenlijk anders denkt over mensenrechten en godsdienstvrijheid dan VVD en CDA. Daarnaast is het ook een beweging vol volstrekte idioten waarvan je op voorhand weet dat er niet mee te regeren valt. Heb je het LPF debacle indertijd gemist?
Dat dacht (en hoopte) ik ook van de fluwelen homomeppers van de CU.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 11:55 schreef Bierie het volgende:
[..]
Grote vraag blijft dan staan. Wie wilt er dan wel met de PVV regeren? Volgens mij helemaal niemand
Werkelijk waar. Dat lijkt mij ideaalquote:
Krijgt wat standpunten betreft mijn voorkeur, als je het juist combineert iig. Zal in de praktijk denk ik niet veel goeds zijn ben ik bang.quote:
Een minderheidskabinet.quote:
Dat is in zoverre inderdaad een probleem omdat VVD en D66 onvoldoende stemmen halen om met zijn tweeën te kunnen regeren. Want idd GL, SP, SGP, CU, PVV en TON zijn extremisten in mijn ogen. En ja, CDA, PvdA en CU zijn gewoon losers.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 11:59 schreef Neo-Mullen het volgende:
[..]
Probleem is dat je buiten de VVD en D66 weinig keuze hebt om te stemmen op de, volgens jou, niet-extremisten. (ik vind Wilders en Kant geen extremisten, maar daar valt over te twisten. Ook ga ik ervan uit dat je niet op CDA, PVDA en CU gaat stemmen na dit gestuntel)
CDA en PvdA stem stel ik zeker NIET voor!En ja, daarom zei ik al herhaaldelijk: uitslag wordt een ramp. Je kan er niks van maken.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 11:59 schreef Bierie het volgende:
[..]
Maar wat stel je voor dan als alternatief? Dat mensen maar weer op CDA, PvDA etc stemt? Lijkt mij dan ook weer niet handig. Oftewel een impasse
Dat gaat 'em echt niet worden. D66 en VVD willen echt niet regeren met PVV.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |