Ik denk dat de linkse multi-culti elite dat zo graag anders ziet.quote:Op dinsdag 8 december 2009 12:09 schreef Casos het volgende:
Als ik de reclames van de diverse supermarkten (en ook vele andere producten) zie zo net na de Sinterklaas, lijkt het mij dat de kerstsfeer helemaal niet wordt afgebroken, sterker nog, ze doen ontzettend hun best om deze nog maar aan je op te dringen.
Maar de linkse multi-culti elite gaat het keihard verliezen van de commercie.quote:Op dinsdag 8 december 2009 12:11 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Ik denk dat de linkse multi-culti elite dat zo graag anders ziet.
Ik denk het niet.quote:Op dinsdag 8 december 2009 12:11 schreef Casos het volgende:
[..]
Maar de linkse multi-culti elite gaat het keihard verliezen van de commercie.
Ja!quote:Op dinsdag 8 december 2009 12:17 schreef Boze_Appel het volgende:
Zit je nou te pleiten voor een heidens symbool EchtGaaf?
Geen probleem, zolang de kerstboom maar geen afgod wordt.quote:Wat zal Jezus daar wel niet van denken?
Oh... hoezo? Daar weet ik niks van...quote:Op dinsdag 8 december 2009 12:08 schreef EchtGaaf het volgende:
Naar aanleiding van dit artikel:
Een kruis op de mijter mag niet meer,
Oh... hoezo? Daar weet ik niks van...quote:Zwarte Piet is al langer taboe
Er zijn massa's mensen die geen kerstboom plaatsen .... dat is een ieders individuele vrije keuze.quote:en nu is het Kerstfeest ook aan de beurt om stukje bij beetje te worden afgebroken. Te beginnen bij de Kerstboom..
Oh... hoezo? Daar weet ik niks van...quote:Het is stuitend hoe dit land haar identiteit te grabbel gooit.
de staatsgreep is op 30 april as... je kunt nog boeken voor Laplandquote:Hoe lang duurt het nog voor ons Kerstfeest wordt ingeruild voor het suikerfeest?
Hoe lang is Nederland nog Nederland?
Die vijfde colonne is wie ?quote:De vijfde colonne lijkt haar werk goed te doen![]()
ah.. je bent stiekem het vaak eens met die discriminerende schreeuwlelijkquote:De verleiding om Geert Wilders te stemmen wordt zo met de dag groter
Ohja, en als ik dat nu toch doe. Komt er dan een ambtenaar die mij een boete geeft? Laat mij het wetsartikel eens zien?quote:Op dinsdag 8 december 2009 12:08 schreef EchtGaaf het volgende:
Een kruis op de mijter mag niet meer, Zwarte Piet is al langer taboe en nu is het Kerstfeest ook aan de beurt
Ja, je ziet er de ernst niet van in.quote:Op dinsdag 8 december 2009 12:47 schreef Hexagon het volgende:
Moet hier nu echt een landelijke rel over worden gemaakt omdat een of ander schoolbestuur een duffe beslissing doet?
Het is wachten tot het moment dat ze niet meer veilig over straat kunnen.quote:Op dinsdag 8 december 2009 12:48 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ohja, en als ik dat nu toch doe. Komt er dan een ambtenaar die mij een boete geeft? Laat mij het wetsartikel eens zien?
Oftewel gewoon onzin.
Kamervragen !!!quote:Op dinsdag 8 december 2009 12:47 schreef Hexagon het volgende:
Moet hier nu echt een landelijke rel over worden gemaakt omdat een of ander schoolbestuur een duffe beslissing doet?
wie niet meer veilig? ambtenaren ?quote:Op dinsdag 8 december 2009 12:50 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Het is wachten tot het moment dat ze niet meer veilig over straat kunnen.
Ze hoeven niet weg. Ze moeten zich wel aanpassen. Of wij aan hun, als het aan jou ligt?quote:Op dinsdag 8 december 2009 12:54 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
wie niet meer veilig? ambtenaren ?
je suggereert natuurlijk ... het is allemaal de schuld van 'allochtonen' ... en je hint op het mantra;.. 'ze motte allemaal oprotteuhhh'
Zeg dat dan !!!
quote:Op dinsdag 8 december 2009 12:49 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Ja, je ziet er de ernst niet van in.
Kan je als D66 weer moord en brand om Wilders schreeuwen. Maar de kiezer wordt zo in handen van Geert gedreven.
En terecht, de identiteit van het land wordt vergooid. In rap tempo.
Dit wordt, mijn inziens, door de motivatie van het besluit, namelijk dat de boom teveel verbonden is met het christelijk feest en het niet plaatsen de diversiteit benadrukt wordt, in de hand gewerkt.quote:Op dinsdag 8 december 2009 12:58 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Tja ik zou als student daar ook niet heel blij zijn met zo'n politiek correct bestuur. Al verdenk ik ze er ook van dat het gewoon een bezuinigingsmaatregel zou kunnen zijn.
Maar je doet of het een nationale ramp is die de vrijheid van allerlei burgers aan banden legt. En dat is gewoon niet zo. Het speelt Wilders vooral in de kaart wanneer dit soort onbenulligheden worden opgeblazen als nieuwe waan van de dag.
Een bezuinigingsmaatregel? Een boom? Neuh.quote:Op dinsdag 8 december 2009 12:58 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Tja ik zou als student daar ook niet heel blij zijn met zo'n politiek correct bestuur. Al verdenk ik ze er ook van dat het gewoon een bezuinigingsmaatregel zou kunnen zijn.
Maar je doet of het een nationale ramp is die de vrijheid van allerlei burgers aan banden legt. En dat is gewoon niet zo. Het speelt Wilders vooral in de kaart wanneer dit soort onbenulligheden worden opgeblazen als nieuwe waan van de dag.
Daar tegenin gaan dat is nog altijd een zaak van de inspraakorganen die zo'n onderwijsinstelling heeft (bijvoorbeeld de medezeggenschapsraad) om dat af te handelen.
samenleven is ... gelijke investering .. gelijke aanpassing...quote:Op dinsdag 8 december 2009 12:57 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Ze hoeven niet weg. Ze moeten zich wel aanpassen. Of wij aan hun, als het aan jou ligt?
Wij integreren? Als autochtonen?quote:Op dinsdag 8 december 2009 13:11 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
samenleven is ... gelijke investering .. gelijke aanpassing...
en niet dat iemand gaat gillen: ..... ze vernietigen mijn identiteit...
als iemand van de dominant meerderheid dat gaat doen dan is het helemaal potsierlijk...
dus hup... jij... pas je een beetje aan en ga eens integreren
Het zou de eerste keer niet zijn dat bezuinigingsvoorstellen (en ik neem aan dat dit niet bij een boom maar voor de hele kerstviering aldaar geld) er onder dit soort geneuzel worden doorgevoerd. Maar het is slechts een speculatie van me. Misschien menen ze het ook echt.quote:Op dinsdag 8 december 2009 13:06 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Een bezuinigingsmaatregel? Een boom? Neuh.
Daarbij komt dat ze zelf de reden al aangeven waarom ze geen boom meer neerzetten.
quote:Hoe lang duurt het nog voor ons Kerstfeest wordt ingeruild voor het suikerfeest? Hoe lang is Nederland nog Nederland?
Ja.. als mensen dus.quote:Op dinsdag 8 december 2009 13:14 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Wij integreren? Als autochtonen?
!
Daar past een kerstboom dus prima bij!quote:Op dinsdag 8 december 2009 13:17 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Ja.. als mensen dus.
Samenleven is aanpassen aan elkaar, is open staan voor elkaar, compromissen sluiten, elkaars eigenaardigheden accepteren en tolereren
Tegenwoordig gebruikt men het woord integratie.
De grootste schreeuwerds pro-integratie zijn stiekem tégen de integratie....
Twijfel je daaraan? Het zou immers makkelijker te zeggen zijn dat het gaat om een bezuiniging dan dit verhaal. Niet?quote:Op dinsdag 8 december 2009 13:15 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Het zou de eerste keer niet zijn dat bezuinigingsvoorstellen (en ik neem aan dat dit niet bij een boom maar voor de hele kerstviering aldaar geld) er onder dit soort geneuzel worden doorgevoerd. Maar het is slechts een speculatie van me. Misschien menen ze het ook echt.
Wie kan zich relateren aan slingers en lampjes? Is dat zo enorm internationaal en diversquote:In het atrium hangen nu alleen wat slingers en lampjes. De directie wil zo 'het internationale karakter en de diversiteit binnen de school te benadrukken'.
Bij wet vastleggen dat een kerstboom op een onderwijsinstelling verplicht is.quote:Op dinsdag 8 december 2009 13:19 schreef Hexagon het volgende:
Wens je dat de staat schoolbesturen gaat opleggen op een kerstboom te plaatsen?
Yup.quote:Op dinsdag 8 december 2009 13:40 schreef MrX1982 het volgende:
Wat een laf schoolbestuur.
Leuk om elke keer weer te zien dat men ELKE keer weer begint over het 'uitverkopen van Nederland', maar vervolgens het altijd gigantische protest van de bevolking mist. En nee, dat gebeurt niet door massale protesten, maar wel door de massale hoon die je op internet, op de tv en in de kranten ziet.quote:Het lijkt inderdaad op de uitverkoop van Nederlandse tradities om het multiculturele sprookje van wederzijdse samenhorigheid in stand te houden.
Meen jij dit nu serieus? Zo ja, dan kan ik alleen maar hard om jou lachen...als dit de Wilders stemmer is dan snap ik dat hij moeite heeft om geschikt personeel te vinden.quote:Op dinsdag 8 december 2009 12:49 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Ja, je ziet er de ernst niet van in.
Kan je als D66 weer moord en brand om Wilders schreeuwen. Maar de kiezer wordt zo in handen van Geert gedreven.
En terecht, de identiteit van het land wordt vergooid. In rap tempo.
Er wordt zo veel geld verdient met kerst, dat zijn we echt niet zomaar kwijt. Kerstboom inclusief, dan zie ik die nog eerder verdwijnen door milieu en CO2 neutraal / klimaat gezeurquote:Op dinsdag 8 december 2009 17:43 schreef KoosVogels het volgende:
Blijf van onze typische Hollandse kerst af!
Ooh wacht![]()
Overigens is paniek overbodig. Ik vrees niet voor kerst. Dat zal voorlopig nog wel blijven bestaan. Overigens is het christelijke karakter van kerst al behoorlijk naar de achtergrond verdwenen. Uit een vrij recente enquete bleek een pittig aantal Nederlanders niet te weten dat jezus is geboren op dezelfde dag als de kerstman
Dat lijkt mij ook zeer sterk. En bovendien ook zeer onwenselijk juist vanwege die economische impuls.quote:Op dinsdag 8 december 2009 19:02 schreef Casos het volgende:
[..]
Er wordt zo veel geld verdient met kerst, dat zijn we echt niet zomaar kwijt. Kerstboom inclusief, dan zie ik die nog eerder verdwijnen door milieu en CO2 neutraal / klimaat gezeur.
"Gewoon een ander thema" dat vind ik uitverkoop van de Kerst. Want waarom moet dat dan precies in de kerstijd gebeuren? Laat ze dat andere thema maar lekker in januari ofzo doen.quote:Op dinsdag 8 december 2009 19:10 schreef Ryan3 het volgende:
Schijnt geouwehoer te zijn van de Telegraaf hè TS? Dat lees ik in het topic in NWS althans. Het gaat slechts om de centrale ruimte van de school; daar staat dit jaar geen kerstboom, maar willen ze wat anders doen.
In allerlei andere ruimten binnen die school staan wel gewoon kerstbomen.
Niets uitverkoop van kerst dus, gewoon een keer een ander thema in de centrale ruimte van de school.
Mijn god... wat een dramaqueens zijn die monoculturalisten van heden.. !!quote:Op dinsdag 8 december 2009 19:10 schreef Ryan3 het volgende:
Schijnt geouwehoer te zijn van de Telegraaf hè TS? Dat lees ik in het topic in NWS althans. Het gaat slechts om de centrale ruimte van de school; daar staat dit jaar geen kerstboom, maar willen ze wat anders doen.
In allerlei andere ruimten binnen die school staan wel gewoon kerstbomen.
Niets uitverkoop van kerst dus, gewoon een keer een ander thema in de centrale ruimte van de school.
http://www.destentor.nl/a(...)aagse-Hogeschool.ecequote:Kritiek op ‘kerstboomloze’ Haagse Hogeschool
dinsdag 08 december 2009 | 17:12 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 08 december 2009 | 20:57
Tekstgrootte
DEN HAAG (ANP) – De Haagse Hogeschool heeft er dit jaar voor gekozen geen metershoge kerstboom in de centrale hal neer te zetten. In plaats daarvan wordt de hal met onder meer lichtgordijnen versierd. Dat is verschillende politici in het verkeerde keelgat geschoten.
Volgens de plaatselijke afdeling van het CDA vindt de hogeschool de traditionele kerstboom te zeer verbonden met het christelijke feest en wil zij het internationale karakter van de school meer benadrukken. ‘Volkomen absurd’, oordeelde CDA-fractievoorzitter Karsten Klein dinsdag. ‘De kerstboom hoort in de Nederlandse traditie.’ Ook PVV-leider Geert Wilders sprak van een ‘waanzinnig besluit’ dat volgens hem aantoont hoe ver Nederland is ‘afgegleden in het multiculturele drama’.
Volgens de Haagse Hogeschool is het ontbreken van de kerstboom evenwel geen principiële maar een pragmatische keuze. Op veel andere plaatsen in het gebouw staan wél gewoon kerstbomen, zo liet de school in een verklaring weten.
Het ministerie van Onderwijs kent geen beleid ten aanzien van het opstellen van kerstbomen. Iedere school mag zelf kiezen of er een wordt opgezet of niet, aldus een woordvoerder
Als 1 boom de laan uit wordt gestuurd dan volgt de rest vanzelf. Stukje bij beetje leveren wij onze gebruiken in.quote:Op dinsdag 8 december 2009 19:10 schreef Ryan3 het volgende:
Schijnt geouwehoer te zijn van de Telegraaf hè TS? Dat lees ik in het topic in NWS althans. Het gaat slechts om de centrale ruimte van de school; daar staat dit jaar geen kerstboom, maar willen ze wat anders doen.
In allerlei andere ruimten binnen die school staan wel gewoon kerstbomen.
Niets uitverkoop van kerst dus, gewoon een keer een ander thema in de centrale ruimte van de school.
Het is ook laf om je cultuur en afkomst te verloochenen. Capituleren is sowieso laf.quote:Op dinsdag 8 december 2009 21:03 schreef LXIV het volgende:
[..]
"Gewoon een ander thema" dat vind ik uitverkoop van de Kerst. Want waarom moet dat dan precies in de kerstijd gebeuren? Laat ze dat andere thema maar lekker in januari ofzo doen.
Hetzelfde met de Paasvakantie. Die wordt hier nu de Meivakantie genoemd! Ook "gewoon een ander thema"? Nee, op slinkse wijze, stap voor stap, maar stiekem toch sneller als je denkt de oorspronkelijke Nederlandse identiteit om zeep helpen.
Meivakantie: daar meen ik ook al eens over geklaagd te hebben. ff zoeken. Meivakantie
Ik was mijn tijd weer vooruit.
Zeg me: wat is hier onwaar aan?quote:Op dinsdag 8 december 2009 17:04 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Meen jij dit nu serieus? Zo ja, dan kan ik alleen maar hard om jou lachen...als dit de Wilders stemmer is dan snap ik dat hij moeite heeft om geschikt personeel te vinden.
gekker is dat jij van 1 boom een zware aanslag op de Nederlandse identiteit maaktquote:Op dinsdag 8 december 2009 21:51 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Als 1 boom de laan uit wordt gestuurd dan volgt de rest vanzelf. Stukje bij beetje leveren wij onze gebruiken in.
Dit is voor het eerst dat ik ervan hoor. Het wordt steeds gekker en gekker.
Ik vroeg mij ook af aan wie of wat het refereertquote:Op dinsdag 8 december 2009 13:40 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Wie kan zich relateren aan slingers en lampjes? Is dat zo enorm internationaal en divers.
Precies. Het land valt zo in stukjes uit elkaar. Doodzonde.quote:Wat een laf schoolbestuur. Spreken ze daar ook niet meer over kerstvakantie en gaan ze gewoon door met lesgeven terwijl andere scholen gewoon kerstvakantie hebben?
Het lijkt inderdaad op de uitverkoop van Nederlandse tradities om het multiculturele sprookje van wederzijdse samenhorigheid in stand te houden.
Steek je nek maar in het zand, als we niets doen dan blijft er geen Nederland meer over. Dan wordt het een grote brei. een brei van niets.quote:Op dinsdag 8 december 2009 21:57 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
gekker is dat jij van 1 boom een zware aanslag op de Nederlandse identiteit maakt
net zoals de kwestie van 1 kruis op 1 mijter
jij voorspelt al het einde van Nederland als we nú niks doen...
Met zoveel enge hysterie is het wel nodig te gaan liegen in je bewijsvoering
(mijter is al verboden, zwarte piet is al een taboe)
get a life !
Tijdens de Jodenvervolging liepen er in de ghetto's ook allerlei Joden rond die beweerden dat het in die kampen allemaal niet zo erg kon zijn. Dat waren allemaal hysterische geruchten. En we mochten de Duitsers vooral niet boos maken, en complete lnamenijsten inleveren als ze daar om vroegen. Wild en onbezonnen gedrag zou uiteindelijk in ons nadeel zijn. Het zou allemaal wel overwaaien.quote:Op dinsdag 8 december 2009 21:57 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
gekker is dat jij van 1 boom een zware aanslag op de Nederlandse identiteit maakt
net zoals de kwestie van 1 kruis op 1 mijter
jij voorspelt al het einde van Nederland als we nú niks doen...
Met zoveel enge hysterie is het wel nodig te gaan liegen in je bewijsvoering
(mijter is al verboden, zwarte piet is al een taboe)
get a life !
Het zal te triest voor woorden zijn als je het bovenaf op moest leggen. Maar veelzeggend hoe gemakkelijk onze tradities worden weggeflikkerd.quote:Op dinsdag 8 december 2009 21:58 schreef PaRoDiUzZ het volgende:
Het is idd doorgeslagen, aan de andere kant vind ik het nou niet echt nodig om overal kerstbomen en of -mannen neer te zetten, als je dan echt aan de traditie vast wil houden kan je beter iedere school verplichten om een kerststal neer te zetten ofzo, dan heeft het ook nog een opvoedende waarde.
lees jij wel goed?quote:Op dinsdag 8 december 2009 21:57 schreef EchtGaaf het volgende:
Gewoon een gebaar om alles wat met een traditioneel (Christelijk) feest stukje bij beetje om zeep te helpen. Guess: D66 in RvB van de hogeschool.
Ze zoeken de provocatie gewoon op.quote:Op dinsdag 8 december 2009 21:03 schreef LXIV het volgende:
[..]
"Gewoon een ander thema" dat vind ik uitverkoop van de Kerst. Want waarom moet dat dan precies in de kerstijd gebeuren? Laat ze dat andere thema maar lekker in januari ofzo doen.
Ik gaf aan dat die ene grote boom, notabene de grootste in de entree van het gebouw. Symbolischer kan het haast niet. De bedoeling is natuurlijk dat volgend jaar het hele gebouw van de kerstboom wordt ontdaan. Want daar is het om te doen natuurlijk.quote:Op dinsdag 8 december 2009 22:03 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
lees jij wel goed?
accepteer je wel de feiten... of verwerp je die direct omdat het niet past in je hysterie ?
overal in die school staan er kerstbomen... iedere bestuurder op dat stukje school is vrij wel of niet een kerstboom te plaatsen..
IK vind het cultuur verraad. De twee laatste zinnen zijn uiteraard voor jouw rekening.quote:en je snapt toch wel dat niet-christelijke mensen toch de vrijheid hebben om niet mee te doen aan christelijke tradities ...
jij interpreteert dat als een soort cultuurverraad ... Je denkt eng.. je bent eng...
Jij begint met nazivergelijkingen:quote:Op dinsdag 8 december 2009 21:59 schreef LXIV het volgende:
[..]
Tijdens de Jodenvervolging liepen er in de ghetto's ook allerlei Joden rond die beweerden dat het in die kampen allemaal niet zo erg kon zijn. Dat waren allemaal hysterische geruchten. En we mochten de Duitsers vooral niet boos maken, en complete lnamenijsten inleveren als ze daar om vroegen. Wild en onbezonnen gedrag zou uiteindelijk in ons nadeel zijn. Het zou allemaal wel overwaaien.
Zo'n Jood ben jij ook.
Het verbieden of zwartmaken of wegmoffelen van de Christelijke elementen vind ik meer op monocultuur lijken. Het is de Weg-Met-Ons-ideologie.quote:Op dinsdag 8 december 2009 22:06 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Jij begint met nazivergelijkingen:
ik ben de jood en jij bent de hedendaagse monoculturalist.. je voorganger waren nazi's en die hebben er een grote puinhoop van gemaakt..
True.quote:wakker worden uit die psychose.: .... 1 mijter in Amsterdam van een stichtingsbestuur, 1 boom van een schoolbestuur...
het einde van Nederland is je eigen obsessie....
Inderdaad, wat laf allemaal.quote:Op dinsdag 8 december 2009 13:40 schreef MrX1982 het volgende:
Wie kan zich relateren aan slingers en lampjes? Is dat zo enorm internationaal en divers.
de rechten van de niet-kerstboomoptuigers zijn altijd vastgelegd in de grondwet ... en belangrijker nog... in de ethiek van deze cultuur ..quote:Op dinsdag 8 december 2009 22:04 schreef EchtGaaf het volgende:
IK vind het cultuur verraad. De twee laatste zinnen zijn uiteraard voor jouw rekening.
Wat heeft traditie te maken met een kerstboom of een onsterfelijke witbaard, mensen beslissen zelf of ze die tradities in eer willen houden, dat dit soort dingen gebeuren komt voornamelijk omdat deze tradities zo uitgebuit worden dat het niet meer interresant is omdat het toch alleen maar om het 'krijgen' gaat. Als er dan op een school bij wijze van lolligheid een paar keer geprobeerd word om een kerstboom te vernielen oid, kan ik best begrijpen dat men dat niet meer aanwilt.(ik suggereer overigens maar wat, maar de meeste 'tradities' zijn allang niet meer op de plek waar ze horen te zijn)quote:Op dinsdag 8 december 2009 22:02 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Het zal te triest voor woorden zijn als je het bovenaf op moest leggen. Maar veelzeggend hoe gemakkelijk onze tradities worden weggeflikkerd.
Kijk. Zo begint het. Eerst komt er een idiote eis, zoals geen Sinterklaas of iets dergelijks.quote:Op dinsdag 8 december 2009 22:10 schreef Bluesdude het volgende:
ps.. ik zet geen kerstboom op dit jaar..
die weg-met-ons-ideologie is jouw fantasie.. Die bestaat NIET !quote:Op dinsdag 8 december 2009 22:07 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het verbieden of zwartmaken of wegmoffelen van de Christelijke elementen vind ik meer op monocultuur lijken. Het is de Weg-Met-Ons-ideologie.
Ik wil geen kerstboom opzetten... ben ik nu een monoculturalist?quote:Mensen die geen kerstboom willen hebben, geen zwarte pieten, van wie de Paasvakantie geen Paasvakantie meer mag heten, geen kruisjes gedragen mogen worden maar hoofddoekjes wel, dát zijn de monoculturalisten.
Tijdens de Jodenvervolging liepen er in Duitsland ook mensen rond die riepen dat Hitler heus niet de joden zou afslachten. Dat ging immers een tikkeltje te ver. Hij wilde de joden alleen maar aanpakken en uit Duitsland verwijderen.quote:Op dinsdag 8 december 2009 21:59 schreef LXIV het volgende:
[..]
Tijdens de Jodenvervolging liepen er in de ghetto's ook allerlei Joden rond die beweerden dat het in die kampen allemaal niet zo erg kon zijn. Dat waren allemaal hysterische geruchten. En we mochten de Duitsers vooral niet boos maken, en complete lnamenijsten inleveren als ze daar om vroegen. Wild en onbezonnen gedrag zou uiteindelijk in ons nadeel zijn. Het zou allemaal wel overwaaien.
Zo'n Jood ben jij ook.
Mijn oma droeg ook altijd een hoofddoekje. Dat was vroeger heel normaal voor Nederlandse vrouwen. Dan werden je haren niet nat bij het fietsen. En om wat voor reden iemand ook een hoofddoekje draagt: ik vind het prima. Die hele hetze tegen die hoofddoekjes heb ik nooit begrepen.quote:Op dinsdag 8 december 2009 22:16 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
die weg-met-ons-ideologie is jouw fantasie.. Die bestaat NIET !
Niet bij dat schoolbestuur, niet bij dat sinterklaasbestuur
Het zwartmaken of wegmoffelen van christelijke elementen is normale traditie in deze samenleving..
dat noemen we vrijheid van meningsuiting, vrijheid van godsdienst, vrijheid te streven naar geluk...
Andersom zwartmaken en wegmoffelen is net zo traditioneel ( christenen tov niet-christelijke eklementen)
[..]
Ik wil geen kerstboom opzetten... ben ik nu een monoculturalist?
En kruisjes draag ik ook niet.
Dat klopt. Maar geloof jij dan werkelijk dat Wilders de Marokkanen de gaskamers in zou sturen als hij de kans kreeg? (die zich sowieso nooit zal voordoen, maar goed). Ik geloof dat niet.quote:Op dinsdag 8 december 2009 22:19 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Tijdens de Jodenvervolging liepen er in Duitsland ook mensen rond die riepen dat Hitler heus niet de joden zou afslachten. Dat ging immers een tikkeltje te ver. Hij wilde de joden alleen maar aanpakken en uit Duitsland verwijderen.
Zo'n Duitser ben jij ook.
Ik geloof dat evenmin. Je mag er immers vanuit gaan dat we wel een stukje wijzer zijn geworden sinds WOII. Maar dat betekent niet dat Wilders niet mag worden aangepakt wegens zijn holle anti-islamretoriek.quote:Op dinsdag 8 december 2009 22:20 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat klopt. Maar geloof jij dan werkelijk dat Wilders de Marokkanen de gaskamers in zou sturen als hij de kans kreeg? (die zich sowieso nooit zal voordoen, maar goed). Ik geloof dat niet.
Wie stelt die eis dan ?quote:Op dinsdag 8 december 2009 22:15 schreef LXIV het volgende:
Kijk. Zo begint het. Eerst komt er een idiote eis, zoals geen Sinterklaas of iets dergelijks.
Die ophef is altijd zo als mensen paniekzaaien.. Niet meer doen danquote:Er volgt een hoop ophef en felle debatten.
kerstman is net zo oubollig..quote:Dan gaat het "weldenkende" deel van de natie er ook niet meer aan meedoen. Niet dat ze Sinterklaas nu echt willen verbieden, maar het is gewoon minder bon ton om om er aan deel te nemen. Er komt iets anders hips, zoals de kerstman.
Als mensen suikerfeest willen vieren dan doen ze dat toch... groot gelijk.quote:Dus vieren we suikerfeest ipv Kerst.
Als mensen suikerfeest willen vieren dan doen ze dat toch... groot gelijk.quote:Dan volgt de gewone massa. Goedwillende mensen die gewoon geen gezeur willen.
is een andere kwestie.. dat is idd slecht voor je...daarom MOEST ik met roken stoppen... acute situatie voor mijquote:roken
je ziet spoken... je bent zelf het paniekspookquote:Tot slot wordt het gewoon verboden. Of verplicht in een ander jasje gegoten.
en dus ... kun je ook zeggen dat mensen zelf kiezen voor die veranderingen.. ieder zijn eigen keuzequote:Dit soort mentaliteits/cultuurveranderingen gaat nooit abrupt. Het gaat met zulke kleine schokjes dat 99% het niet eens merkt.
Zo zal het gaan, en zo gaat het al.quote:Op dinsdag 8 december 2009 22:15 schreef LXIV het volgende:
[..]
Kijk. Zo begint het. Eerst komt er een idiote eis, zoals geen Sinterklaas of iets dergelijks.
Er volgt een hoop ophef en felle debatten.
Dan gaat het "weldenkende" deel van de natie er ook niet meer aan meedoen. Niet dat ze Sinterklaas nu echt willen verbieden, maar het is gewoon minder bon ton om om er aan deel te nemen. Er komt iets anders hips, zoals de kerstman.
Dan gaan openbare instellingen het ook niet meer doen. Natuurlijk, iedereen mag nog vieren wat hij wil. Maar als openbare instelling moet je rekening houden met iedereen (alsof dat kan). Dus vieren we suikerfeest ipv Kerst.
Dan volgt de gewone massa. Goedwillende mensen die gewoon geen gezeur willen. Net zoals het bijvoorbeeld met het roken is gegaan. Vroeger kon je op je kantoor nog gewoon de hele dag naar hartelust paffen, wat zeg ik, in de klas zelfs!, en nu vind iedereen dat asociaal. Zo gaat het straks ook. Alleen het plebs doet nog Sinterklaas, want die weten toch niet beter.
Tot slot wordt het gewoon verboden. Of verplicht in een ander jasje gegoten.
Dit soort mentaliteits/cultuurveranderingen gaat nooit abrupt. Het gaat met zulke kleine schokjes dat 99% het niet eens merkt.
Je vergelijking met roken slaat de plank mis. Noem eens een culturele activiteit die door staatsinterventie is verboden? Ik ken ze niet.quote:Op dinsdag 8 december 2009 22:15 schreef LXIV het volgende:
[..]
Kijk. Zo begint het. Eerst komt er een idiote eis, zoals geen Sinterklaas of iets dergelijks.
Er volgt een hoop ophef en felle debatten.
Dan gaat het "weldenkende" deel van de natie er ook niet meer aan meedoen. Niet dat ze Sinterklaas nu echt willen verbieden, maar het is gewoon minder bon ton om om er aan deel te nemen. Er komt iets anders hips, zoals de kerstman.
Dan gaan openbare instellingen het ook niet meer doen. Natuurlijk, iedereen mag nog vieren wat hij wil. Maar als openbare instelling moet je rekening houden met iedereen (alsof dat kan). Dus vieren we suikerfeest ipv Kerst.
Dan volgt de gewone massa. Goedwillende mensen die gewoon geen gezeur willen. Net zoals het bijvoorbeeld met het roken is gegaan. Vroeger kon je op je kantoor nog gewoon de hele dag naar hartelust paffen, wat zeg ik, in de klas zelfs!, en nu vind iedereen dat asociaal. Zo gaat het straks ook. Alleen het plebs doet nog Sinterklaas, want die weten toch niet beter.
Tot slot wordt het gewoon verboden. Of verplicht in een ander jasje gegoten.
Dit soort mentaliteits/cultuurveranderingen gaat nooit abrupt. Het gaat met zulke kleine schokjes dat 99% het niet eens merkt.
Waarom moeten tradities kunstmatig van bovenaf worden opgelegd? Waarom moeten die dingen uberhaupt kunstmatig in het systeem worden verankerd door de overheid? Alsof cultuur iets statisch is dat voor ons wordt bepaald. Mogen mensen gewoon zelf weten wat ze wel en niet vieren?quote:Op dinsdag 8 december 2009 22:02 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Het zal te triest voor woorden zijn als je het bovenaf op moest leggen. Maar veelzeggend hoe gemakkelijk onze tradities worden weggeflikkerd.
Exact en de wil om het in stand te houden kan gestimuleerd worden door de mensen die de tradities een warm hart toedragen.quote:Op woensdag 9 december 2009 00:24 schreef PaRoDiUzZ het volgende:
Tradities moet men in stand willen houden, wilt men dat niet heeft het geen enkele reden om ze af te dwingen en als men dat wel wilt komt er genoeg verzet om deze te herhalen.
Hoe je het wendt of keert: er is ook een grote rol voor de bovenlaag. En een deel daarvan zegt: weg met al die traditionele nonsens. Dit is er de zoveelste uitwas van.quote:Op woensdag 9 december 2009 00:31 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Waarom moeten tradities kunstmatig van bovenaf worden opgelegd? Waarom moeten die dingen uberhaupt kunstmatig in het systeem worden verankerd door de overheid? Alsof cultuur iets statisch is dat voor ons wordt bepaald. Mogen mensen gewoon zelf weten wat ze wel en niet vieren?
Cultuur is juist iets dynamisch dan van onderaf komt en daar wordt ook de behoefte gekweekt. En bij tradities blijft die behoefte voor lange tijd onder steeds nieuwe groepen mensen bestaan. Maar niets garandeert dat dat niet eindig is. Het vergt onderhoud. Je moet niet gaan verwachten dat de overheid het allemaal voor je in stand houd.
Prima zaak. Maar dat doe je indirect dus doordat het traditie is. Zonder zulke tradities zit je vroeg of laat helemaal niet meer bij elkaar.quote:Ik vind kerstmis een prachtig feest en wil van harte dat het blijft bestaan. En daar draag ik ook aan bij door het te vieren met familie en mee te doen met festiviteiten. Gewoon omdat ik het leuk vind.
Maar dan moet je dus niet tegengewerkt worden door mensen die daar iets achterhaalds en idioots in zien.quote:Op woensdag 9 december 2009 00:34 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Exact en de wil om het in stand te houden kan gestimuleerd worden door de mensen die de tradities een warm hart toedragen.
het christelijke kararkter van kerstmis bestaat al jaren niet meer voor mensen die om een of andere reden even snel willen consumeren voordat de uitverkoop begint.quote:Op woensdag 9 december 2009 00:44 schreef sneakypete het volgende:
[..]
Het gaat juist om het omgekeerde: juist het tradtionele, deels christelijke karakter ervan maakt dat het nu in de ban wordt gedaan volgens dit nieuwsbericht. En ja, da's toch wel kwalijk.
De hogeschool vindt het beter voor de ambiance in de hele aula om geen kerstboom daar te plaatsen.quote:Op woensdag 9 december 2009 00:44 schreef sneakypete het volgende:
van.
Natuurlijk stipt EG hier op zich geen halszaak aan, het gaat maar om één boompje. maar het is wel het zoveelste symptoom van iets groters. EG vraagt zich af of 'onze tradities' niet door de politiek-correcte gehaktmolen gehaald worden. Ik ben het toch deels met 'm eens, ondanks dat dit nu niet direct het meest schrijnende voorbeeld ervan is.
Een boom is toch hardstikke heidens ?quote:. Het gaat juist om het omgekeerde: juist het tradtionele, deels christelijke karakter ervan maakt dat het nu in de ban wordt gedaan volgens dit nieuwsbericht. En ja, da's toch wel kwalijk.
Dat heet vrijheid van meningsuiting en wees blij dat die pluriformiteit er is ... dat is meer zinvol Nederlandse cultuur dan de kerstboomquote:Op woensdag 9 december 2009 00:46 schreef sneakypete het volgende:
[..]
Maar dan moet je dus niet tegengewerkt worden door mensen die daar iets achterhaalds en idioots in zien.
Of moet kerstmis ook maar iets worden voor enkel achter de voordeur?
Ach het kan wel een stootje hebben hoorquote:Op woensdag 9 december 2009 00:46 schreef sneakypete het volgende:
[..]
Maar dan moet je dus niet tegengewerkt worden door mensen die daar iets achterhaalds en idioots in zien.
Of moet kerstmis ook maar iets worden voor enkel achter de voordeur?
Je bedoelt het stukje waarin je je beklaagt over het feit dat de vakantie die, zolang ik mij kan herinneren, Koninginnevakantie heette, nu Meivakantie heet? De vakantie rond Koninginnedag en 4/5 mei heeft nooit Paasvakantie geheten. Dat zou ook ronduit belachelijk zijn, aangezien Pasen over het algemeen niet in mei valt...quote:Op dinsdag 8 december 2009 21:03 schreef LXIV het volgende:
[..]
Hetzelfde met de Paasvakantie. Die wordt hier nu de Meivakantie genoemd! Ook "gewoon een ander thema"? Nee, op slinkse wijze, stap voor stap, maar stiekem toch sneller als je denkt de oorspronkelijke Nederlandse identiteit om zeep helpen.
Meivakantie: daar meen ik ook al eens over geklaagd te hebben. ff zoeken. Meivakantie
Ik was mijn tijd weer vooruit.
Er staan talloze kerstbomen in die school. Wat ouwehoer je nou?quote:Op dinsdag 8 december 2009 21:54 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Het is ook laf om je cultuur en afkomst te verloochenen. Capituleren is sowieso laf.
Ja, groot nieuws: de nazi's verboden kerstbomen natuurlijk....quote:Op dinsdag 8 december 2009 21:59 schreef LXIV het volgende:
[..]
Tijdens de Jodenvervolging liepen er in de ghetto's ook allerlei Joden rond die beweerden dat het in die kampen allemaal niet zo erg kon zijn. Dat waren allemaal hysterische geruchten. En we mochten de Duitsers vooral niet boos maken, en complete lnamenijsten inleveren als ze daar om vroegen. Wild en onbezonnen gedrag zou uiteindelijk in ons nadeel zijn. Het zou allemaal wel overwaaien.
Zo'n Jood ben jij ook.
Lees mijn post nou eens.Ik zei nl. dat het begint met die ene grote boom in de entree. Als voorbeeld eruit voor iets "neutraal". Het blijft dus niet bij die ene boom, de rest volgt nl vanzelf.quote:Op woensdag 9 december 2009 11:29 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Er staan talloze kerstbomen in die school. Wat ouwehoer je nou?
Nee, hoor, daar begint het helemaal niet mee, wij hadden twee jaar geleden ook geen kerstboom, omdat we toen op vakantie gingen....quote:Op woensdag 9 december 2009 11:32 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Lees mijn post nou eens.Ik zei nl. dat het begint met die ene grote boom in de entree. Als voorbeeld eruit voor iets "neutraal". Het blijft dus niet bij die ene boom, de rest volgt nl vanzelf.
Omdat we op vakantie gingen....De school is echter wel duidelijk over het argument. En daar gaat het om.quote:Op woensdag 9 december 2009 11:34 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nee, hoor, daar begint het helemaal niet mee, wij hadden twee jaar geleden ook geen kerstboom, omdat we toen op vakantie gingen....
Jij koppelt sinterklaas aan kerstbomen (die er wel zijn op die school) aan een gvbmedewerker die geen kruisje mag dragen aan een grote theorie over de uitverkoop van onze cultuur dus?quote:Op woensdag 9 december 2009 11:34 schreef EchtGaaf het volgende:
En Ryan, het wordt allemaal nog veel erger. Een medewerker van GVB mag zijn kruisje niet meer dragen maar de moslima's wel een hoofddoek
Bron : http://www.telegraaf.nl/b(...)kruisje__.html?p=2,1
Wat ik wil zeggen is dat er tal van redenen mogelijk zijn om een kerstboom niet te plaatsen (terwijl er op die school juist talloze kerstbomen staan).quote:Op woensdag 9 december 2009 11:37 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Omdat we op vakantie gingen....De school is echter wel duidelijk over het argument. En daar gaat het om.
Exact. Zie wat er gebeurt. En Den Haag vind het vreemd dat mensen en masse naar Geert Wilders hollen. Vind je dat gek?quote:Op woensdag 9 december 2009 11:37 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Jij koppelt sinterklaas aan kerstbomen (die er wel zijn op die school) aan een gvbmedewerker die geen kruisje mag dragen aan een grote theorie over de uitverkoop van onze cultuur dus?
De directie was klip en klaar over de reden van het niet plaatsen van de boom in de entree. Niks mistigs an.quote:Op woensdag 9 december 2009 11:39 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Wat ik wil zeggen is dat er tal van redenen mogelijk zijn om een kerstboom niet te plaatsen (terwijl er op die school juist talloze kerstbomen staan).
Het gaat eigenlijk niets eens meer om de kerstboom. Er is iets veel ergers aan de hand.quote:Op woensdag 9 december 2009 11:34 schreef BasEnAad het volgende:
Dat kerst een andere vorm krijgt is misschien niet zo erg.
Maar de manier waarop is echt om te huilen.
Enige flaw in die theorie: er staan talloze kerstbomen in die school.quote:Op woensdag 9 december 2009 11:42 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
De directie was klip en klaar over de reden van het niet plaatsen van de boom in de entree. Niks mistigs an.
Je gaar voorbij aan mijn punt dat na die ene boom de anderen snel zullen omvallen. Let maar op de komende jaren.quote:Op woensdag 9 december 2009 11:44 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Enige flaw in die theorie: er staan talloze kerstbomen in die school.
Zeg dat wel. Die weg-met-ons-houding van velen, multicultureel geldt alleen voor andere culturen, onze is blijkbaar ondergeschikt.quote:Op woensdag 9 december 2009 11:43 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Het gaat eigenlijk niets eens meer om de kerstboom. Er is iets veel ergers aan de hand.
Ik ga niet wauwelen in de trant van dat cultuur dynamisch is, dat men vrijheid van handelen kent in ons land, dat bedrijven regels (binnen het betamelijke) zelf mogen bepalen of dat de Telegraaf alleen tendentieuze berichten plaatst, die na enig onderzoek slechts de halve waarheid blijken weer te geven, maar laat jou dat zelf een keer bedenken. Maar ook dat is het antwoord niet natuurlijk, want sinterklaas is niet in de uitverkoop gezet, kerstmis ook niet en dat gvb verhaal zal ook wel net iets anders c.q. genuanceerder liggen dan de Telegraaf doet voorkomen.quote:Op woensdag 9 december 2009 11:41 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Exact. Zie wat er gebeurt. En Den Haag vind het vreemd dat mensen en masse naar Geert Wilders hollen. Vind je dat gek?
je ziet spoken je maakt spoken... je bent zelf het spook....quote:Op woensdag 9 december 2009 11:45 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Je gaar voorbij aan mijn punt dat na die ene boom de anderen snel zullen omvallen. Let maar op de komende jaren.
De strategie van de directie is uiterst (s)links.
Zegt het bestuur zelf.quote:Op woensdag 9 december 2009 11:52 schreef Bluesdude het volgende:
je suggereert zonder bewijs dat het schoolbestuur verkeerde motieven heeft
Nee, die theorie houdt alleen stand als jij volgend jaar kunt bewijzen dat er minder dan wel geen kerstbomen geplaatst worden in die school.quote:Op woensdag 9 december 2009 11:45 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Je gaar voorbij aan mijn punt dat na die ene boom de anderen snel zullen omvallen. Let maar op de komende jaren.
De strategie van de directie is uiterst (s)links.
Scholen zijn over het algemeen toch dicht tijdens de kerstdagen, in dat opzicht zou je kunnen stellen dat een kerstboom in de school subsidie-/geldverspilling is.quote:Op woensdag 9 december 2009 11:37 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Omdat we op vakantie gingen....De school is echter wel duidelijk over het argument. En daar gaat het om.
De telegraaf is niet tendentieus in deze. Er staat niets in het bericht dat niet waar is. De telegraaf voelt de tijdgeest haarfijn aan. Het is veel erger dan je denkt.quote:Op woensdag 9 december 2009 11:51 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ik ga niet wauwelen in de trant van dat cultuur dynamisch is, dat men vrijheid van handelen kent in ons land, dat bedrijven regels (binnen het betamelijke) zelf mogen bepalen of dat de Telegraaf alleen tendentieuze berichten plaatst, die na enig onderzoek slechts de halve waarheid blijken weer te geven, maar laat jou dat zelf een keer bedenken. Maar ook dat is het antwoord niet natuurlijk, want sinterklaas is niet in de uitverkoop gezet, kerstmis ook niet en dat gvb verhaal zal ook wel net iets anders c.q. genuanceerder liggen dan de Telegraaf doet voorkomen.
Als dat het argument zou zijn, dan was het minder erg allemaal. Gelukkig is de schoolleiding niet laf en eerlijk in hun motieven.quote:Op woensdag 9 december 2009 11:55 schreef PaRoDiUzZ het volgende:
[..]
Scholen zijn over het algemeen toch dicht tijdens de kerstdagen, in dat opzicht zou je kunnen stellen dat een kerstboom in de school subsidie-/geldverspilling is.
Precies. Maar de linkse elitie steekt liever hun nek in het zand.quote:Op woensdag 9 december 2009 11:53 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Zegt het bestuur zelf.
http://www.geenstijl.tv/2(...)eindigt_kerstbo.html
nee hoor...quote:Op woensdag 9 december 2009 11:53 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Zegt het bestuur zelf.
http://www.geenstijl.tv/2(...)eindigt_kerstbo.html
Je ziet het niet, mijn beste. Je ziet niet in wat er aan de hand is....Het zit veel dieper dan dat ene schoolbestuurtje.quote:Op woensdag 9 december 2009 12:02 schreef Hexagon het volgende:
Dat ene schoolbestuurtje heeft blijkbaar een dictatoriale macht over heel NL als ik de hysterische reacties van EchtGaaf moet geloven.
Kennelijk zijn ze in staat om algemeen bindende beslissingen voor de hele samenleving te nemen.
quote:Laat ik het erop houden dat onze tradities best een stootje kunnen hebben en een breed van onderaf gedragen feest echt niet door een stel politiek correcte kwezels in de ban kan worden gedaan.
Nee hoor, ze geeft uiteindelijk gewoon toe dat het door de multicul komt.quote:Op woensdag 9 december 2009 12:06 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
nee hoor...
in dat filmpje zegt die pr-vrouw dat zij eens wat anders wilden dan alle jaren het traditonele...
daar is niks mis mee
en oja.. die boze student was een natuurlijk een pvv-lullo..
in dat filmpje zegt die pr-vrouw dat zij eens wat anders wilden dan alle jaren het traditonele...quote:Op woensdag 9 december 2009 12:00 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Precies. Maar de linkse elitie steekt liever hun nek in het zand.
nee hoor....quote:Op woensdag 9 december 2009 12:07 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Nee hoor, ze geeft uiteindelijk gewoon toe dat het door de multicul komt.
Je ziet niet in wat daar onder zit.quote:Op woensdag 9 december 2009 12:08 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
in dat filmpje zegt die pr-vrouw dat zij eens wat anders wilden dan alle jaren het traditonele...
daar is niks mis mee
Niks onfeitelijks an. Het is eerder een feit dat er veel lieden hun nek liever in het zand steken.quote:dat direct opvatten als het einde van kerstmis in Nederland is idiotie..
maar je weigert toe te geven dat je openingspost nogal zwaar onfeitelijk is ?
Ja, daar kwam het wel op neer in haar omstandige uitleg.quote:Op woensdag 9 december 2009 12:07 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Nee hoor, ze geeft uiteindelijk gewoon toe dat het door de multicul komt.
Wat is er aan de hand dan? Welk duister complot probeert kerstmis in de ban te doen?quote:Op woensdag 9 december 2009 12:06 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Je ziet het niet, mijn beste. Je ziet niet in wat er aan de hand is....Het zit veel dieper dan dat ene schoolbestuurtje.
Jammer dat Pim Fortuyn niet meer leeft. Een visionair die het jaren geleden al zag gebeuren....
je geeft toe dat de pr-vrouw jou dus geen gelijk geeft...quote:Op woensdag 9 december 2009 12:10 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Je ziet niet in wat daar onder zit.
de mijter met kruis is helemaal niet verboden .....quote:Niks onfeitelijks an. Het is eerder een feit dat er veel lieden hun nek liever in het zand steken.
Islamisering en het christelijk geloof onderdrukken gaan hand in hand.quote:Op woensdag 9 december 2009 12:13 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wat is er aan de hand dan? Welk duister complot probeert kerstmis in de ban te doen?
En waarom denk je dat dat ook maarf enigzins kans van slagen heeft?
Kun je ook bewijzen geven of ben je slechts bezig met waandenkbeelden te bestrijden.quote:Op woensdag 9 december 2009 12:16 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Islamisering en het christelijk geloof onderdrukken gaan hand in hand.
welke islamisering?quote:Op woensdag 9 december 2009 12:16 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Islamisering en het christelijk geloof onderdrukken gaan hand in hand.
Het vetgedrukte stukje is nog wel het meest relevante (want direct betrekking hebbende op TS' openingspost) stukjequote:Op woensdag 9 december 2009 12:36 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
welke islamisering?
Zover ik weet is dat schoolbestuur en sinterklaasbestuur helemaal niet islamitisch
Bovendien is de kerstboom niet-christelijk .....
Ben jij niet zelf een onderdrukkertje ?
De christelijke gedachte van kerst is allang aan het vervagen.... daar hoor ik je niet over.. het gaat je niet om die christelijke gedachte of de ondergang van de Nederlandse identiteit... je bent gewoon een buitenlanderhater..... : ze mottuuuuuuuuuhhhhhhhh oprottuhhhhhhh
Zoek het woord kwezel eens op.quote:Op woensdag 9 december 2009 12:36 schreef Bluesdude het volgende:
ze mottuuuuuuuuuhhhhhhhh oprottuhhhhhhh
Nog sterker, hét is een multiculturele aangelegenheid.quote:Op woensdag 9 december 2009 13:42 schreef KoosVogels het volgende:
Knap hoe jullie dit topic weer kunnen omvormen tot een huilie multiculti-discussie.
Maar het heeft weer een heel dramatisch karakter gekregen. En dat vind ik behoorlijk overdreven. Laat die school lekker zelf bepalen wat zij met hun kerstboom doen. Al gaan ze dat kutding ritueel verbranden op het schoolplein, het zal mij echt een worst wezen. Dat bemoeizuchtige, verongelijkte gezeik moet de Nederlander ook eens mee ophouden.quote:Op woensdag 9 december 2009 13:44 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Nog sterker, hét is een multiculturele aangelegenheid.
Gebaseerd op: "de christelijke cultuur van Nederland wordt verraden door het niet plaatsen van één kerstboom", waarbij die kerstboom niet eens een echt christelijk symbool is, maar hooguit geadopteerdquote:Op woensdag 9 december 2009 13:44 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Nog sterker, hét is een multiculturele aangelegenheid.
Redelijk goede samenvatting ja!quote:Op woensdag 9 december 2009 13:52 schreef morg78 het volgende:
[..]
Gebaseerd op: "de christelijke cultuur van Nederland wordt verraden door het niet plaatsen van één kerstboom", waarbij die kerstboom niet eens een echt christelijk symbool is, maar hooguit geadopteerd.
Het gaat niet eens om het christelijk of symbool zijn maar dat het een stukje cultuur is in westers georienteerde landen. Net zoals Sinterklaas, zeeuwse klederdracht, koninginnedag op 30 april een stukje Nederlandse cultuur is enz.quote:Op woensdag 9 december 2009 13:52 schreef morg78 het volgende:
[..]
Gebaseerd op: "de christelijke cultuur van Nederland wordt verraden door het niet plaatsen van één kerstboom", waarbij die kerstboom niet eens een echt christelijk symbool is, maar hooguit geadopteerd.
Tja, ik til er niet zo zwaar aan, dat er één kerstboom niet geplaatst wordt. Het is een besluit van het schoolbestuur, het werd hen niet van bovenaf opgelegd. Zolang ieder vrij is om zelf beslissingen te nemen over het al dan niet plaatsen van kerstbomen en dergelijke, in de gebouwen/woningen waar de persoon (of het bestuur) in kwestie de zeggenschap over heeft, is er weinig aan de hand.quote:Op woensdag 9 december 2009 14:40 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Het gaat niet eens om het christelijk of symbool zijn maar dat het een stukje cultuur is in westers georienteerde landen. Net zoals Sinterklaas, zeeuwse klederdracht, koninginnedag op 30 april een stukje Nederlandse cultuur is enz.
De directie van deze Hoge School is een beetje geschrokken van de reacties, maar dat was gisteren al duidelijk te zien.quote:Haagse Hogeschool draait met verklaring kerstboom
De directie van de Haagse Hogeschool geeft een andere motivatie om dit jaar geen kerstboom te plaatsen dan die waarmee ze eerder kwam. Toen de directie verklaarde dat de kerstboom niet paste bij het internationale karakter van de school en teveel naar het christelijke kerstfeest verwees, kwam dat op een storm van kritiek te staan.
Intern keerden veel studenten zich tegen de argumentatie van de leiding van de hbo-instelling. Ook het CDA in de Haagse raad sloot zich aan bij de kritiek en fractieleider Karsten Klein noemde het besluit 'politieke correctheid ten top'.
De directie van de school stelt nu dat het besluit om dit jaar geen kerstboom te plaatsen praktische redenen had. Tegenover omroep West verklaarde een woordvoerster dat er alleen voor andere kerstverlichting is gekozen en dat een misverstand in de communicatie de aanleiding was voor alle commotie.
quote:Kerstboomrel: Hogeschool krabbelt terug
De Haagse Hogeschool heeft een verklaring dat een kerstboom in de centrale hal te veel verbonden zou zijn met het christelijke feest van haar website gehaald. Na alle publiciteit zegt de instelling nu dat de boom gewoon niet mooi was en dat er in de rest van de school kleinere exemplaren staan.
In de ingetrokken verklaring stond echter dat het 'internationale karakter en de diversiteit' binnen de Haagse school geen boom toestaat. "Daarom kiezen wij voor het thema 'licht en warmte' dat door iedereen op zijn of haar eigen manier kan worden ingevuld."
Op de beslissing volgde een golf van publiciteit. Leerlingen waren boos en het CDA in Den Haag noemde de handelswijze van de Hogeschool absurd. Directeur Communicatie Annelies van Rosmalen geeft aan Elsevier toe geschrokken te zijn van alle ophef. "We hadden nooit gedacht dat er zo'n commotie zou ontstaan. Blijkbaar zijn de studenten toch traditioneler dan we dachten." Leerlingen mogen wat betreft de Hogeschool zelf een boom plaatsen.
quote:Islam Democraten: "geen wijs besluit Hogeschool"
Het besluit van de Haagse Hogeschool om geen kerstboom te plaatsen in de centrale hal was niet wijs. Dat zei fractievoorzitter Abdoul Khoulani van de Islam Democraten op Den Haag FM. Volgens hem ergeren moslims zich niet aan kerstbomen en heeft de leiding van de school hen niets gevraagd. Ook het argument dat de boom niet zou passen bij het internationale karakter van de instelling is onzin. "Er zitten genoeg studenten uit het buitenland op school die wel behoefte hebben aan zo'n boom."
Dat de Hogeschool nu beweert dat de boom gewoon niet mooi genoeg was en de verklaring over de religieuze bezwaren van de website heeft gehaald noemt Khoulani "laf". Hij riep via Den Haag FM de Hogeschool op om de boom wel gewoon te plaatsen.
je kunt je naam ook wel direct zeggen... flauwe raadsels zijjn niet nodigquote:
En dan wat ?quote:Op woensdag 9 december 2009 14:40 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Het gaat niet eens om het christelijk of symbool zijn maar dat het een stukje cultuur is in westers georienteerde landen. Net zoals Sinterklaas, zeeuwse klederdracht, koninginnedag op 30 april een stukje Nederlandse cultuur is enz.
Dit ben ik categorisch oneens met jou. De commotie in deze was naar aanleiding van de motivatie die initieel door de directie van de Hoge School was gegeven.quote:Op woensdag 9 december 2009 18:51 schreef Bluesdude het volgende:
En dat is wat er hier gebeurt met die kerstboompsychose... eigenlijk is het verkapte vreemdelingenhaat.
Kerstboomverbranding is inderdaad een traditie in Nederland aan het einde van de kerstperiode en het inluiden van het nieuwe jaar. Het wordt zelfs door veel gemeenten gereguleerd.quote:Flikker op met die kerstboom... de fik erin ... das óók oudhollandse cultuur
Ik lees pas net dat er een andere verklaring op de website stond dan dat het bestuur eergisteren gaf aan de pers....quote:Op woensdag 9 december 2009 19:53 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Dit ben ik categorisch oneens met jou. De commotie in deze was naar aanleiding van de motivatie die initieel door de directie van de Hoge School was gegeven.
Die conclusie deel ik niet. Het was simpelweg geen doordacht besluit van de directie van de Hoge school.quote:Op woensdag 9 december 2009 20:11 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Ik lees pas net dat er een andere verklaring op de website stond dan dat het bestuur eergisteren gaf aan de pers....
Blijft staan dat landelijk de ophef daarover niet deugt... het stinkt naar vreemdelingenhaat .....
Ik ken die websiteverklaring niet.... en het besluit lijkt in dat geval onzinnig te zijn , maar de grote ophef daarover ook .quote:Op woensdag 9 december 2009 20:21 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Die conclusie deel ik niet. Het was simpelweg geen doordacht besluit van de directie van de Hoge school.
En zoals Abdoul Khoulani, fractievoorzitter van de Islam Democraten, zei; het was laf om de verklaring over de religieuze bezwaren van de website te halen.
Verder viel het mij op, dat ook veel allochtone studenten het besluit onzinnig vonden.
Ik neem aan dat die vragen retorisch, immers heb jij je standpunt al bepaald?quote:Op woensdag 9 december 2009 20:27 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Ik ken die websiteverklaring niet.... en het besluit lijkt in dat geval onzinnig te zijn , maar de grote ophef daarover ook .
Als de factor vreemdelingen niet meespeelde, maar budgettekort wel, dan was er geen landelijke ophef.
Hoe echt zijn die cultuurverdedigers dan in cultuur verdedigen? Is het niet een smoesje voor vreemdelingenhaat ?
Ik denk dat de commotie minder heftig zou zijn geweest wanneer de directie op een minder onhandige manier het besluit over de kerstboom had gecommuniceerd. Ik vind dit alleen betrekking hebben het besluit van de directie en de manier hoe het gros denkt over kerst en de bijbehorende tradities.quote:Verder wordt in de reacties een relatie gelegd met een uitspraak eerder dit jaar door de commissie gelijke behandeling. Deze tikte de school op de vingers vanwege discriminerende opmerkingen binnen het docentencorps.
,,Onze beslissing geen kerstboom te plaatsen, staat daar totaal los van'', beklemtoont woordvoerder drs. Colette van Heck. Ze voegt eraan toe dat het besluit ook niet om redenen van onkosten of klimaat is genomen, maar religieus van aard is. Ze stelt vast dat circa dertig procent van de studenten en ongeveer twaalf procent van de docenten van niet-westerse komaf is. ,,Omdat een kerstboom redelijk gerelateerd is aan een christelijk feest, hebben we gekozen voor het thema licht.'' Dat past volgens haar beter bij een internationale, multiculturele school. Immers, van 'licht' kan iedereen zelf wat maken, denkt ze.
Ja, en de Zeeuwse klederdracht is aan het verdwijnen, dwergwerpen is niet meer in zwang en niemand weet meer waarom hij vrij heeft met Pinksterren. Wat moet dat zeggen behalve dat traditie een overschat begrip is. Sinterklaas vieren we nog maar kort op deze manier, de Kerstman is een nieuwkomer, maar al aan de borst gesloten.quote:Op woensdag 9 december 2009 14:40 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Het gaat niet eens om het christelijk of symbool zijn maar dat het een stukje cultuur is in westers georienteerde landen. Net zoals Sinterklaas, zeeuwse klederdracht, koninginnedag op 30 april een stukje Nederlandse cultuur is enz.
rethorisch ya... standpunt is volgens het ja-antwoord op een rethorische vraagquote:Op woensdag 9 december 2009 20:42 schreef damian5700 het volgende:
Ik neem aan dat die vragen retorisch, immers heb jij je standpunt al bepaald?
Deze quote zie ik nu pas ...ik zie niet de religieuse motieven in het letterlijke citaat... De motieven zijn wel rekening willen houden met mensen die niet zo christelijk zijn en proberen niet de nadruk op de christelijkheid te leggen. Op zich is dat geen verkeerde intentie..de uitvoering is mislukt... dat is duidelijk.quote:In elk geval dit was de verklaring van de woordvoerster van de Hoge School ten overstaan van het Nederlands Dagblad, nog voordat men begon te draaien, uiteraard:
lijkt me ookquote:Ik denk dat de commotie minder heftig zou zijn geweest wanneer de directie op een minder onhandige manier het besluit over de kerstboom had gecommuniceerd. Ik vind dit alleen betrekking hebben het besluit van de directie en de manier hoe het gros denkt over kerst en de bijbehorende tradities.
Ik had het over de absurde ophef landelijk en de extremiteit daarvan in dit topic.. dat die grote drukte opgestuwd wordt door vreemdelingenhaat...quote:Het lijkt me daarnaast lichtelijk eigenaardig om in deze consequentie, van het duiden van vreemdelingenhaat, ook de allochtone studenten, die eveneens het besluit van de directie hekelden, op dezelfde wijze verdachten te maken.
Maar ga gerust je gang als je daar voldoening uit haalt.
Ik denk dat het desondanks meetelt, omdat de woordvoerster van de directie van de Hoge School dit als motief aanvoert en dit geheel in lijn is van het initiële (alleen voor studenten toegankelijke) bericht op de website:quote:Op woensdag 9 december 2009 22:11 schreef Bluesdude het volgende:
Deze quote zie ik nu pas ...ik zie niet de religieuse motieven in het letterlijke citaat...
quote:“Licht en warmte in het atrium
De Haagse Hogeschool plaatst ieder jaar een grote kerstboom in het atrium. Om het internationale karakter en de diversiteit binnen De Haagse Hogeschool te benadrukken, staat dit jaar echter niet een kerstboom, maar licht en warmte centraal. Dit thema kan door iedereen op zijn/haar eigen manier worden ingevuld.
Daarom wordt het atrium van 7 t/m 18 december in licht gehuld.”
Op zich een politiek correcte actie waar niet met, maar voor de studenten wordt gedacht en waar, vanuit de directiekamer, wordt bepaald waartegen de allochtone student aanstoot zou kunnen nemen.quote:Op zich is dat geen verkeerde intentie..de uitvoering is mislukt... dat is duidelijk.
Verklaar je nader! Of bedoel je de kerstboom van ducktape?quote:Men had niet gedacht aan de acties van intolerante lieden
Ik neig toch te denken dat jij graag zaken wilt zien die er niet zijn. De commotie ging, mijn inziens, primair over het politiek correctisme van de directie en de wijze waarop zij zich in verschillende bochten wringt om de boel recht te praten.quote:Ik had het over de absurde ophef landelijk en de extremiteit daarvan in dit topic.. dat die grote drukte opgestuwd wordt door vreemdelingenhaat...
Ja, den Haag, de internationale stad van recht. Hoe durft die de 'Nederlandse Identiteit' een beetje te laten varen. Het lef. Iedereen dient vakantie te vieren in eigen land en vooral niet kosmopolitisch te worden.quote:Op woensdag 9 december 2009 11:59 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Als dat het argument zou zijn, dan was het minder erg allemaal. Gelukkig is de schoolleiding niet laf en eerlijk in hun motieven.
En die zijn bedenkelijk. Ik zou zeggen verraad.
nou, echt overtrokken vind ik het niet.quote:Op woensdag 9 december 2009 23:09 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Ja, den Haag, de internationale stad van recht. Hoe durft die de 'Nederlandse Identiteit' een beetje te laten varen. Het lef. Iedereen dient vakantie te vieren in eigen land en vooral niet kosmopolitisch te worden.
Het kan aan mij liggen, maar persoonlijk vind ik het allemaal erg overtrokken.
Studenten mogen er zelf een kerstboom neerzetten, docenten ook, iedereen mag het dus vieren naar eigen inzicht. Maar is het niet een beetje hypocriet om te zeggen 'laat iedereen het vieren zoals hij wil, behalve de Haagse Hogeschool, die moet het vieren zoals wij het willen' ?quote:Op woensdag 9 december 2009 23:26 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
nou, echt overtrokken vind ik het niet.
Laat gewoon de kerstboom de kerstboom.
Laat iedereen de kerst vieren naar eigen inzicht.
En vooral, laat iedereen vrij in wat men wil doen.
Maar laat het van beide kanten komen.
Nee, maar ik vond de uitleg van die mevrouw absoluut niet toereikend, dat was gewoon weer iets wat absoluut niet va de allochtonen zelf kwam, maar wat krampachtig politiek correct voor hen verzonnen had. En dat vind ik kwalijk, want op deze manier komen-zonder dat ze zelf ook maar íets over gezegd hebben-de allochtonen weer in een verkeerd daglicht te staan.quote:Op woensdag 9 december 2009 23:31 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Studenten mogen er zelf een kerstboom neerzetten, docenten ook, iedereen mag het dus vieren naar eigen inzicht. Maar is het niet een beetje hypocriet om te zeggen 'laat iedereen het vieren zoals hij wil, behalve de Haagse Hogeschool, die moet het vieren zoals wij het willen' ?
het heeft niks met cultuur of traditie te maken, maar meer om kosten te drukken en daarbij een excuus te verzinnen dat je wat tijd geeft om gratis reclame te krijgen.quote:Op woensdag 9 december 2009 23:56 schreef BasEnAad het volgende:
Ik kan me ook goed voorstellen dat het signaal dat je afgeeft door zo makkelijk je cultuur te grabbel te gooien, niet echt respect oogst bij de zogenaamde allochtonen. Die hier niet eens om gevraagd hebben.
Om niet te zeggen dat ze ons vierkant uitlachen met dit krampachtige gedrag.
Dan zijn ze communicatief wel erg zwaar onder de maat. Ik geloof er geen zak van.quote:Op woensdag 9 december 2009 20:35 schreef Hexagon het volgende:
Ik moet zeggen dat na dat persbericht op een of andere manier het idee dat het gewoon een bezuiniging was bij mij sterker is geworden.
Van de kersttijd maak jij kerstijd, dat vind ik eigenlijk nog veel erger...quote:Op dinsdag 8 december 2009 21:03 schreef LXIV het volgende:
"Gewoon een ander thema" dat vind ik uitverkoop van de Kerst. Want waarom moet dat dan precies in de kerstijd gebeuren? Laat ze dat andere thema maar lekker in januari ofzo doen.
In bijna geen enkel land wordt religieus gezien waarde toegekend aan "Tweede Paasdag", "Tweede Pinksterdag" en "Tweede Kerstdag". Dat zijn dus al geforceerde vrije dagen die nergens op slaan en zelfs geen religieuze onderbouwing hebben. En daar wil jij dan complete weken van maken? Nee, dan toch liever een Meivakantie, die tenminste elk jaar op hetzelfde moment valt.quote:Op dinsdag 8 december 2009 21:03 schreef LXIV het volgende:
Hetzelfde met de Paasvakantie. Die wordt hier nu de Meivakantie genoemd! Ook "gewoon een ander thema"? Nee, op slinkse wijze, stap voor stap, maar stiekem toch sneller als je denkt de oorspronkelijke Nederlandse identiteit om zeep helpen.
quote:Op dinsdag 8 december 2009 21:03 schreef LXIV het volgende:
Meivakantie: daar meen ik ook al eens over geklaagd te hebben. ff zoeken. Meivakantie
Ik was mijn tijd weer vooruit.
Ik heb nog nooit van de "Carnavalsvakantie" gehoord, terwijl ik als klein jochie op de basisschool al wel degelijk de "Krokusvakantie" kende. Hoezo je tijd ver vooruit? Je loopt minimaal 25 jaar achter.quote:Dit weekeinde is het Pasen. En maandag hebben we nog vrij, maar dan moet iedereen weer gewoon werken. Om over twee weken een week zogenaamde "meivakantie" te krijgen. De carnavalsvakantie wordt tegenwoordig ook al krokusvakantie genoemd.
Waarom hierover klagen? Omdat het slinkse methoden zijn om langzaam ons eigen erfgoed op de dringen. Want niet iedereen heeft nog aansluiting met Pasen, Pinksteren of Carnaval, dus worden die termen met veel plezier door de gootsteen gespoeld. Dan krijgen de socialisten na 80 jaar toch nog hun zin.
Dit dus. Hoe oneens ik het ook ben met het schoolbestuur... dit is geen landelijke rel waard. Nederland kippenhok.quote:Op dinsdag 8 december 2009 12:51 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Kamervragen !!!
Aan tafel bij P&W !!
Ik vind het ook een duffe beslissing... Plaats geen kerstboom omdat je het allemaal flauwekul vind, dat is te respecteren,.. ... maar om een paar mensen niet voor het hoofd te stoten, terwijl je met die beslissing ook een paar mensen zoals TS , op stang jaagt, is contra-productief...
Zijn bedoeling als kostenfactor is begrijpelijk. Toch verwacht ik niet van ene Christelijk politicus.quote:Op donderdag 10 december 2009 21:48 schreef Kees22 het volgende:
Oud nieuws: http://www.speld.nl/2008/11/24/rouvoet-schrapt-sinterklaas/
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |