#ANONIEM | donderdag 19 november 2009 @ 12:04 |
Op 1 januarie 2012, volgens de voorlopige planning, zal de kilometerheffing in Nederland worden ingevoerd. Het originele doel, volgens Dhr. Eurlings, was om de BPM en motorrijtuigbelasting (MRB) te laten vervallen en te vervangen door deze nieuwe belasting.
Om deze belasting te kunnen innen, zal er in iedere auto een kastje (gratis) worden ingebouwd. Dit kastje registreert dmv GPS de kilometers die de auto rijdt. Door middel van een GSM module, wordt er regelmatig contact gelegd met de verantwoordelijke instantie. Waarschijnlijk om de gereden kilometers door te geven.

Aangezien de provicincies uit de MRB, de "opcentren" int, komt er een nieuwe belasting voor alle inwoners van de provincie. Dus niet alleen degene met een auto. Deze nieuwe belasting zal "ingezetenen belasting" gaan heten en op dit moment is de hoogte daar van onbekend.
Belasting voor bewoners provinciequote:Bij invoering van de kilometerheffing in de periode 2012-2018 worden uiteindelijk de provinciale opcenten op de Motorrijtuigenbelasting (MRB) vervangen door een ingezetenenheffing.
Daarop wordt volgens bronnen in het overleg tussen Rijk en provincies aangestuurd, hoewel een definitief besluit daarover pas door een nieuw kabinet wordt genomen. Den Haag had eigenlijk al toegezegd vóór de zomer van 2008 met voorstellen te komen.
In mei werd in het overleg tussen Rijk en provincies nog eens definitief bezegeld dat de provincies bij het verdwijnen van de opcenten een eigen belasting mogen invoeren. Aan opcenten incasseerden de provincies vorig jaar euro 1,4 mrd.
Zelfde bedrag via andere weg De provincies rekenen erop dat zij via het nieuwe kanaal eenzelfde bedrag mogen innen. 'We moeten iets vinden dat nominaal dezelfde opbrengst heeft', zegt een woordvoerder van de Provincie Noord-Brabant.
Hoogleraar openbare financiën aan de Universiteit van Twente, Peter Boorsma, is voorstander van de ingezetenenheffing. 'Ik ben er pal voor', zegt hij. 'In 2001 was ik voorzitter van een commissie die de ingezetenenheffing opperde als alternatief voor de opcenten.'
Idee van heffing al uit 2002 Aanleiding voor het advies van Boorsma cum suis in februari 2002 was toen ook al het in de verdere toekomst wegvallen van de motorrijtuigenbelasting, zo zei de Twentse hoogleraar zondag. Als tweede alternatief voor de opcenten op de MRB noemde de commissie destijds een heffing op de onroerendzaakbelasting.
De ingezetenenheffing kan volgens Boorsma gemakkelijk worden gestapeld op die van de waterschappen. En huishoudens die het niet kunnen betalen, kan de provinciale heffing worden kwijtgescholden, zoals nu ook bij de waterschappen kan.
Redelijker systeem 'Ik vind het huidige systeem van opcenten via de MRB veel onredelijker. Ik heb me destijds laten vertellen dat Gerrit Zalm, oud-minister van Financiën, geen auto had, dus geen MRB en dus geen provinciale belasting hoefde te betalen. Dat is dwaas.'
De CDA'er en oud-Eerste Kamerlid Boorsma speelde recentelijk een belangrijke rol bij het afweren door de provincies van een korting van euro 600 mln op de rijksbijdrage. Die korting was voorgesteld door de Raad voor de financiële verhoudingen in mei . Uiteindelijk is in de voorjaarsnota opgenomen dat de provincies voor euro 300 mln worden gekort op de rijksbijdrage. Relevante nieuwspostings: Celstraf bij kapot rekeningrij-kastje Staat bespiedt automobilist via kastje
Petitie Er is ook een petitie gestart. Deze petitie heeft als doel om een referendum over de kilometerheffing af te dwingen door middel van een burgerinitiatief.
De petitie is hier te tekenen.
Politiek Wanneer je je mening wil uiten over het geheel richting de politieke vertegenwoordigers, kun je hen bereiken op de onderstaande e-mail adressen. Hoe meer mensen hun mening kenbaar maken, hoe eerder de politiek geneigd is om daadwerkelijk voor of tegen te stemmen.
CDA, Dhr. Van Geel: p.vgeel@tweedekamer.nl Groen Links, Mevr. Halsema: F.Halsema@tweedekamer.nl PvdA, Mevr. Hamer: M.Hamer@tweedekamer.nl SP, Mevr. Kant: agneskant@sp.nl D66, Dhr. Pechtold: a.pechtold@tweedekamer.nl VVD, Dhr. Rutte: m.rutte@tweedekamer.nl Christenunie, Dhr. Slob: A.Slob@tweedekamer.nl ToN, Mevr. Verdonk: r.verdonk@tweedekamer.nl PvdD, Mevr. Thieme: m.thieme@tweedekamer.nl SGP, Dhr. Van der Vlies: B.vdVlies@tweedekamer.nl PVV, Dhr. Wilders: g.wilders@tweedekamer.nl
Politieke reacties De SP heeft gereageerd op de mail van RvLaak:quote:Bedankt voor uw mail aan de SP Tweede Kamerfractie. Inderdaad speelt de privacy ook een rol waarom we graag dit systeem geen doorgang laten vinden. Vriendelijke groet, Laurens Ivens Medewerker SP Tweede Kamerfractie Kijk ook eens op: http://www.geenfilebelasting.nlhttp://www.sp.nl/verkeer/ De PVV komt met een Meldpunt KM-heffingquote:De PVV start vandaag op haar site een meldpunt tegen de kilometerheffing. Partijleider Geert Wilders wil de zorgen en klachten die daarop gemeld worden, bundelen en volgende week aan minister Eurlings (Verkeer) aanbieden.
Het laten doorgaan van de kilometerheffing is de slechtste beslissing die Eurlings in zijn carrière genomen heeft’’, aldus Wilders. De PVV is dan ook een van de partijen die het voorstel van tafel wil. Er is volgens de PVV-voorman geen draagvlak voor de heffing. ‘Dat zie je terug in de reacties en enquêtes.’ Daarnaast kost de invoering miljoenen. ‘We kunnen dat geld nu wel beter gebruiken.’ Bovendien lost het de files niet op.
‘Het kabinet wil in 2020 terug naar het aantal auto’s dat we in 1992 hadden. Dat is onhaalbaar en onzinnig.’ Alleen het aanleggen van nieuwe wegen is een echte oplossing, vindt hij. Ook kan de auto zo makkelijk een nieuwe melkkoe worden. Dat de prijs, eerst 3 cent, oplopend tot gemiddeld 6,7 per kilometer, in een wet wordt vastgelegd, maakt op Wilders weinig indruk. ‘De overheid kun je met dit soort dingen niet vertrouwen. Als er straks ineens 35 miljard euro per jaar nodig is, heb je kans dat een volgend kabinet de kilometerprijs laat oplopen tot 15 of 20 cent.’ Vorige delen: Eurlings en Bos oneens over km-heffing Gevangenis dreigt bij kapot km-kastje Kilometerheffing #3: Gevangenisstraf en Provinciebelasting!
[ Bericht 4% gewijzigd door #ANONIEM op 19-11-2009 20:14:37 ] |
#ANONIEM | donderdag 19 november 2009 @ 12:04 |
Lapo:quote: |
BasEnAad | donderdag 19 november 2009 @ 12:11 |
De overheid liegt en manipuleert.
tvp |
#ANONIEM | donderdag 19 november 2009 @ 12:18 |
Mark Rutte heeft trouwens gereageerd:quote:Geachte heer,
Hiermee bevestig ik u de ontvangst van onderstaande e-mail. Gezien de inhoud heb ik deze onder de aandacht gebracht van mijn fractiegenoot Charlie Aptroot.
Hopende u hiermede van dienst te zijn geweest. Met vriendelijke groet,
Mark Rutte. Compleet nietszeggend natuurlijk, maar goed... Het is een reactie  |
longinus | donderdag 19 november 2009 @ 12:35 |
Helemaal geen reactie van de ANWB nog op mijn email. |
UberPhreak | donderdag 19 november 2009 @ 12:46 |
Misschien de petitie in de OP zetten? |
#ANONIEM | donderdag 19 november 2009 @ 13:00 |
quote: linkje? Dan plaats ik m er bij...
Als er nog meer suggesties zijn voor de OP... Graag  |
athlonkmf | donderdag 19 november 2009 @ 13:10 |
De partij die nu campagne maakt tegen de KM-heffing zal waarschijnlijk een hoop autorijdende kiezers voor zich winnen. |
#ANONIEM | donderdag 19 november 2009 @ 13:12 |
quote:Op donderdag 19 november 2009 13:10 schreef athlonkmf het volgende:De partij die nu campagne maakt tegen de KM-heffing zal waarschijnlijk een hoop autorijdende kiezers voor zich winnen. SP, VVD & PVV (voor zo ver bij mij bekend) atm dus. Laat dat nou net de partijen zijn die in opmars zijn, muv de SP. |
UberPhreak | donderdag 19 november 2009 @ 13:28 |
quote: www.kilometerheffing-nee.nl
(niet mijn initiatief, ik post het maar omdat het tot nu toe het enige concrete is wat ik van "actie" heb gezien) |
#ANONIEM | donderdag 19 november 2009 @ 13:33 |
quote: Staat er bij, inclusief uitleg  |
Taiga | donderdag 19 november 2009 @ 13:33 |
Misschien is het al besproken in een ander deel van dit topic, maar gaat de heffing door als je naar het buitenland rijd? |
CyclingGirl | donderdag 19 november 2009 @ 13:34 |
Je kan straks geen kant meer uit. Het OV is ook slecht qua structuur. Te korte treinen, treinen die vaak te laat zijn door blaadjes op het spoor of wind. Het is altijd wat. Je zit al hutje mutje op elkaar in een trein en dat wordt dan nog veel erger als er 10% reizigers bij komen. Het spoornet trekt dit niet.
Ik vind het schandalig dat je als werkende zo wordt genaaid, zeker als ze ook nog een speciaal spitstarief willen maken. Ik kan nu eenmaal niet thuis werken en zal dan toch naar mijn werk moeten gaan. Mijn baas heeft er overigens ook niets aan dat ik in de file staat. Het is deels eigen tijd maar je komt ook nog wel eens te laat dus dan ben je in de baas zijn tijd. |
#ANONIEM | donderdag 19 november 2009 @ 13:42 |
Hybride-autorijders slechter uit bij kilometerheffingquote:De fiscale voordelen van een hybride auto komen te vervallen als straks de kilometerheffing wordt ingevoerd. ‘Milieubewuste’ automobilisten voelen zich bekocht. De kilometerheffing wordt tussen 2012 en 2018 ingevoerd en komt in plaats van de BPM (aanschafbelasting) en de motorrijtuigenbelasting (wegenbelasting). Kopers van een hybride auto hoeven nu maar een lage bijtelling te betalen en worden gekort op hun aanschafbelasting en hun wegenbelasting. Vanaf 1 januari 2010 zouden eigenaren van hybride auto’s helemaal vrij worden gesteld van het betalen van wegenbelasting. Hier kunnen de automobilisten dan maar een paar jaar van genieten, omdat ze straks wel een kilometertarief moeten betalen. Dit wordt dan wel een stuk lager dan het tarief voor normale auto’s. KilometertariefWaar een gemiddelde autobezitter in 2018 6,7 cent per kilometer gaat betalen, kost een hybride maar 1 cent per kilometer. Het nadeel kan desalniettemin oplopen tot een paar honderd euro per jaar, aldus het AD. In Nederland worden de meeste hybride auto’s van Europa verkocht. Vier procent van alle auto’s is een hybride model zoals een Toyota Prius en een Honda Civic. Ruim 30.000 Nederlanders rijden op dit moment in een hybride auto. Wientjes: geen nieuwe belasting voor provinciesquote:Provincies moeten geen nieuwe belasting gaan heffen. Dat zegt de voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW Bernard Wientjes. Door de kilometerheffing valt een deel van de inkomsten voor de provincies weg, waarop zij het kabinet vroegen een nieuwe heffing te mogen invoeren.
De zogenoemde opcenten die de provincie nu misloopt worden volgens Wientjes niet volledig aan wegen besteed. De provincies moeten geen nieuwe belastingen heffen en gewoon bezuinigen, meent hij.
Maandag lieten de provincies, verenigd in het Interprovinciaal Overleg (IPO), weten snel met het kabinet te willen praten over de nieuwe belasting. Automobilisten betalen vanaf 2012 niet meer voor het bezit van een auto, maar voor het gebruik ervan. De motorrijtuigenbelasting wordt afgeschaft. Nu profiteren de provincies via de opcenten van de opbrengst van deze belasting.
Vrijdag stemde de ministerraad in met het wetsvoorstel voor de kilometerheffing. De provincies lopen vanaf 2012 jaarlijks een bedrag van 260 miljoen euro mis. Het kabinet beloofde al dat provincies een nieuwe belasting mogen invoeren, die overigens ook moet worden opgebracht door mensen die geen auto hebben. |
Pikkebaas | donderdag 19 november 2009 @ 13:51 |
Zet deze ook even in de OP:
p.vgeel@tweedekamer.nl; F.Halsema@tweedekamer.nl; M.Hamer@tweedekamer.nl; agneskant@sp.nl; a.pechtold@tweedekamer.nl; m.rutte@tweedekamer.nl; A.Slob@tweedekamer.nl; r.verdonk@tweedekamer.nl; m.thieme@tweedekamer.nl; B.vdVlies@tweedekamer.nl; g.wilders@tweedekamer.nl
Voor al uw klachten en opmerkingen. Het is immers je democratische recht om je gekozen vertegenwoordigers te benaderen. |
#ANONIEM | donderdag 19 november 2009 @ 13:56 |
quote:Op donderdag 19 november 2009 13:51 schreef Pikkebaas het volgende:Zet deze ook even in de OP: p.vgeel@tweedekamer.nl; F.Halsema@tweedekamer.nl; M.Hamer@tweedekamer.nl; agneskant@sp.nl; a.pechtold@tweedekamer.nl; m.rutte@tweedekamer.nl; A.Slob@tweedekamer.nl; r.verdonk@tweedekamer.nl; m.thieme@tweedekamer.nl; B.vdVlies@tweedekamer.nl; g.wilders@tweedekamer.nl Voor al uw klachten en opmerkingen. Het is immers je democratische recht om je gekozen vertegenwoordigers te benaderen. Done  |
Tarabass | donderdag 19 november 2009 @ 13:59 |
TerugVindPolitiek |
#ANONIEM | donderdag 19 november 2009 @ 14:04 |
en ff de OP wat uitgebreid met wat achtergrond info...  |
D. | donderdag 19 november 2009 @ 14:10 |
Rare vraag wellicht, maar is er hier ook iemand VOOR? |
#ANONIEM | donderdag 19 november 2009 @ 14:16 |
quote: een paar users, maar geen enkele met daadwerkelijk zinnige argumenten. YouNaiveHuman (oid) sloeg werkelijk alles  |
kanaiken | donderdag 19 november 2009 @ 14:25 |
quote:Op donderdag 19 november 2009 14:16 schreef RvLaak het volgende:[..] een paar users, maar geen enkele met daadwerkelijk zinnige argumenten. YouNaiveHuman (oid) sloeg werkelijk alles Welk deel van de reeks kan ik hem vinden? |
#ANONIEM | donderdag 19 november 2009 @ 14:28 |
quote: volgens mij 3, maar in 2 stond volgens mij ook iets... Maar dat weet ik niet zeker meer. |
Dr.Hilfiger | donderdag 19 november 2009 @ 14:33 |
Het begint altijd met een eenvoudig systeem totdat iedereen zich er mee gaat bemoeien. Laat het polderen maar beginnen. |
#ANONIEM | donderdag 19 november 2009 @ 14:38 |
quote: Ik had het blijkbaar vaudt... Hij heeft eigenlijk alleen op de FP gereageerd...
Celstraf bij kapot rekeningrij-kastje
De SP heeft trouwens gereageerd op mijn mail:quote:Bedankt voor uw mail aan de SP Tweede Kamerfractie. Inderdaad speelt de privacy ook een rol waarom we graag dit systeem geen doorgang laten vinden. Vriendelijke groet, Laurens Ivens Medewerker SP Tweede Kamerfractie Kijk ook eens op: http://www.geenfilebelasting.nlhttp://www.sp.nl/verkeer/
[ Bericht 34% gewijzigd door #ANONIEM op 19-11-2009 14:39:14 ] |
kanaiken | donderdag 19 november 2009 @ 14:38 |
quote: Ik heb die user nog steeds niet gevonden maar een verhaal van Iblis.  quote:Op dinsdag 17 november 2009 13:24 schreef Iblis het volgende:Met pijn in het hart besloot Henk uiteindelijk om zijn auto toch weg te doen. Hij kon zich nog goed herinneren hoe zijn eerste auto hem een gevoel van vrijheid had gegeven, maar dat gevoel was helemaal weg. Sterker nog, het was vervangen door het idee dat elke meter die hij aflegde verantwoord moest kunnen worden. Toen hij zijn auto net had hij deze graag gebruikt om er ’s nachts op uit te gaan, het natuurgebied in, om naar de hemel te kijken met zijn telescoop. Ook ging hij af en toe naar Schiphol om vliegtuigen te spotten. Met zijn auto was dit veel gemakkelijker geworden dan met het OV, bovendien was hij niet zo gebonden aan trein- en busdiensten die ’s nachts ophielden. Die vrijheid was echter afgenomen, terugkijkend, op het moment dat het rekeningrijden was ingevoerd in 2019. Hij was er eerst voorstander van geweest: betalen naar gebruik, betere verspreiding van het verkeer, beloningen als je buiten de spits reed. Na een aantal jaar viel het effect echter tegen. De kilometerheffing was fors omhoog gegaan, maar tevens was er wettelijk bepaald dat de werkgever voor woon-werkverkeer niet mocht compenseren voor de spitstarieven; de gedachte was dat werknemers dan gestimuleerd zouden worden om een baan met flexibele werktijden te zoeken, en dat meer mensen zich in de dunbevolktere gebieden van het land zouden vestigen. Het resultaat was echter dat de meeste mensen gewoon meer moesten betalen en nog steeds van 9 tot 5 werkten. Omdat er een krachtige symboolwerking van de wet uitging werd ze echter niet geschrapt. Financieel had hij nochtans niet zoveel te klagen, dus dat was allemaal overkomelijk. Zijn eerste negatieve ervaring was geweest toen hij twee dagen nadat hij weer eens met zijn telescoop eropuit was gegaan door de politie was ondervraagd over zijn aanwezigheid ’s nachts in het natuurgebied. Hij had gestameld ‘eh, ik keek gewoon sterren met m’n telescoop’. De politie had dat een heel hilarisch antwoord gevonden – hij snapte toen nog niet waarom. Het bleek echter dat er in de buurt waar hij bezig was ook een homo-ontmoetingsplek was waar juist die avond dat hij er was iemand was vermoord. Bij het verhoor hadden ze hem nog gezegd dat hij niet in eufemismen hoefde te praten, alhoewel ze ‘sterren kijken met z’n telescoop’ een prachtige omschrijving vonden. Zijn verweer dat hij dat écht bedoelde, en dat hij inderdaad een telescoop had, werd niet zo serieus genomen. Althans, het gaf aan dat het goed kon dat hij daar bekend was. Omdat er verder niemand, op het slachtoffer na, in de buurt geregistreerd was, bleef hij hoofdverdachte. Sterker nog, hij verdween in voorarrest. Zijn vrouw besloot dat ze ook niets met een homoseksuele moordenaar te maken wilde hebben en diende een echtscheidingsverzoek in. Met voogdij over de kinderen. Het onderzoek vorderde niet, maar hij bleef hoofdverdachte – gelukkig voor hem liep de echte dader alsnog tegen de lamp, bij een latere moordpoging: het bleek dat hij gewoon op de fiets was geweest. De schadevergoeding was een schrale troost; zijn vrouw kwam niet bij hem terug, wel kon hij voogdij over de kinderen krijgen. Het eerste weekeinde dat hij ze zag wilde hij ze meenemen naar de Efteling. In verband met fijnstof en luchtkwaliteit bleek dat het wegquotum voor die week vol zat: alleen degenen die vijf maanden van te voren gereserveerd hadden werden toegelaten op de wegen rond Kaatsheuvel. Deze wegquota waren ingevoerd om CO 2 belasting en fijnstof terug te drinken, en om bereikbaarheid door Ambulances te garanderen. Eerst was het alleen op zomerse dagen geweest naar het strand: je kon dan bepaalde tijdvakken reserveren voor heen- en terugreis, wat erg vervelend was als het weer toch slechter werd, want je moest blijven totdat je terug mocht, ging je eerder dan was een automatische boete te verwachten. Gelukkig had hij bedacht dat zijn oude liefhebberij wel kon: Vliegtuigen kijken op Schiphol. De oudste was ook gefascineerd door vliegtuigen, en bovenal waren de aanvoerwegen naar Schiphol-quotumvrij om de Nederlandse economische positie internationaal niet in gevaar te brengen. Na een half uur op Schiphol werd hij echter door een agent op de schouder getikt: ‘Meneer Ter Braak?’. Het bleek dat hij, als ouder met bezoekregeling die naar Schiphol reed in een weekeinde waarin zijn vrouw had aangegeven dat hij de kinderen had, extra in de gaten gehouden werd: het kwam namelijk voor dat mensen hun kind meenamen naar het buitenland. Of hij zijn zakken en bagage wilde leeghalen om aan te tonen dat hij geen boardingpas of tandenborstels of andere zaken had die op een naderend vertrek duidden. Op zich zat dat wel goed, want hij had geen identificatie bij zich voor de kleinen, dus ze hadden niet eens het land uit gekund – wel leverde dat hem een boete op, ook kinderen moesten zich immers kunnen identificeren. Toen ook nog van de verzekering een mail bij hem binnenkwam dat hij geregeld bij de sigarenzaak in zijn dorp was gesignaleerd met de auto, terwijl hij aangaf niet-roker te zijn was de maat vol. Hij had actief moeten aantonen dat hij er alleen kwam om zijn haar te laten knippen. Het was nog een van de weinige zaakjes waar je zonder afspraak binnen kon lopen immers, iets wat hij de laatste tijd steeds meer kon waarderen. Soms was het er druk, en ging hij weer om een dag later terug te komen. Dat had er echter in geresulteerd dat hij er vaker dan driemaal per maand was geweest in april, wat de limiet was voor onverdacht bezoek aan etablissementen waar rookwaar werd verkocht. Dat hij voortaan alles per fiets zou moeten doen en daardoor een stuk beperkter zou zijn, dat was een nadeel, maar dat hij niet meer het gevoel had elke meter te hoeven verantwoorden en alles van te voren aan te vragen, dát gaf hem een ongekend gevoel van vrijheid dat hij met auto nooit zou hebben. |
kanaiken | donderdag 19 november 2009 @ 14:39 |
quote: Ah, dankjewel. Eens kijken wat er gezegd wordt. |
#ANONIEM | donderdag 19 november 2009 @ 14:40 |
quote: Zie mijn post 
Ennuh, wellicht beter leesbare versie van zijn verhaal kun je op Onzeprivacy vinden |
De_Hertog | donderdag 19 november 2009 @ 14:45 |
quote: Ben vooral benieuwd naar de reactie van de voorstanders  |
kanaiken | donderdag 19 november 2009 @ 14:47 |
quote: YouNaiveHuman krijgt wel een keiharde piemel van het rekening rijden zeg.
En degene in het topic is lekkerder lezen dan die website. Toch bedankt  En zo lang was hij niet. |
#ANONIEM | donderdag 19 november 2009 @ 14:47 |
quote: Ik heb alle partijen het volgende mailtje verstuurd:quote: Tot nu toe heeft enkel Mark Rutte gereageerd met het heel erg nietszeggende "Je mail is doorgestuurd naar de juiste persoon". Dus afwachten & mail vooral zelf ook  |
DiRadical | donderdag 19 november 2009 @ 14:53 |
quote:Op donderdag 19 november 2009 13:34 schreef CyclingGirl het volgende:Je kan straks geen kant meer uit. Het OV is ook slecht qua structuur. Te korte treinen, treinen die vaak te laat zijn door blaadjes op het spoor of wind. Het is altijd wat. Je zit al hutje mutje op elkaar in een trein en dat wordt dan nog veel erger als er 10% reizigers bij komen. Het spoornet trekt dit niet. Ik vind het schandalig dat je als werkende zo wordt genaaid, zeker als ze ook nog een speciaal spitstarief willen maken. Ik kan nu eenmaal niet thuis werken en zal dan toch naar mijn werk moeten gaan. Mijn baas heeft er overigens ook niets aan dat ik in de file staat. Het is deels eigen tijd maar je komt ook nog wel eens te laat dus dan ben je in de baas zijn tijd. 10% minder automobilisten betekend een verdubbeling van het OV (als ze allemaal naar het OV gaan natuurlijk) |
Boris_Karloff | donderdag 19 november 2009 @ 14:57 |
quote:Op donderdag 19 november 2009 14:53 schreef DiRadical het volgende:[..] 10% minder automobilisten betekend een verdubbeling van het OV (als ze allemaal naar het OV gaan natuurlijk) , al zouden ze maar de helft daarvan krijgen. Dus 25% extra reizigers, dan wordt het doffe ellende |
athlonkmf | donderdag 19 november 2009 @ 15:31 |
quote:Op donderdag 19 november 2009 14:57 schreef Boris_Karloff het volgende:[..]  , al zouden ze maar de helft daarvan krijgen. Dus 25% extra reizigers, dan wordt het doffe ellende Ik vraag me af naar welk land de huidige kabinetsleden naar toe zijn gevlucht, als blijkt dat door hun toedoen Nederland economisch helemaal de grond hebben ingeboord.
Vervoer duurder waardoor alle producten duurder zijn of mensen gedwongen ontslagen worden. 20% werkloosheid. OV werkt ook voor geen meter meer, omdat de OV-chipkaart ervoor zorgt dat het OV ook tientallen procenten duurder worden.
Lekker iedereen thuisblijven. |
BlaZ | donderdag 19 november 2009 @ 15:56 |
quote:Op donderdag 19 november 2009 15:31 schreef athlonkmf het volgende:[..] Ik vraag me af naar welk land de huidige kabinetsleden naar toe zijn gevlucht, als blijkt dat door hun toedoen Nederland economisch helemaal de grond hebben ingeboord. Vervoer duurder waardoor alle producten duurder zijn of mensen gedwongen ontslagen worden. 20% werkloosheid. OV werkt ook voor geen meter meer, omdat de OV-chipkaart ervoor zorgt dat het OV ook tientallen procenten duurder worden. Lekker iedereen thuisblijven. Beetje gezond verstand zou inderdaad ook wel eens mogen in de politiek. |
CyclingGirl | donderdag 19 november 2009 @ 16:02 |
Nou thuisblijven, waarom gaan we niet met zijn allen de straat op? |
#ANONIEM | donderdag 19 november 2009 @ 16:07 |
quote: Zou wat zijn... Na de vingerafdrukken, kentekenregistratie, camera's in de binnenstad, het meest getapte land, de ID-plicht überhaupt, het EPD, de opslag internetverkeer, etc, etc, etc... Dat we om de heilige koe gaan demonstreren...
Nou, wat mij betreft:
 |
#ANONIEM | donderdag 19 november 2009 @ 16:25 |
tvp |
McKillem | donderdag 19 november 2009 @ 16:48 |
quote: Misschien gaat dat dan nou eindelijk eens gebeuren. Zou tijd worden worden ook, ik word al jaren ziek van die veiligheid boven alles houding. |
CyclingGirl | donderdag 19 november 2009 @ 16:55 |
Ja en dan gelijk voor alles niet alleen voor die KMH maar ook voor de zorgverzekering en al die andere dingen. In andere landen had er al gelijk een revolutie geweest. Wij zeuren maar werken er wel met hangende pootjes aan mee. |
McKillem | donderdag 19 november 2009 @ 16:57 |
quote:Op donderdag 19 november 2009 16:55 schreef CyclingGirl het volgende:Ja en dan gelijk voor alles niet alleen voor die KMH maar ook voor de zorgverzekering en al die andere dingen. In andere landen had er al gelijk een revolutie geweest. Wij zeuren maar werken er wel met hangende pootjes aan mee. Precies, en dat is ook het hele probleem. En maar afkeurend kijken naar die Fransozen die de halve stad in de hens steken om ergens een statement tegen te maken. Ik zou haast willen zeggen doe dat ook hier maar. Laat ze maar merken dat ze nou echt te ver aan het gaan zijn. |
Boris_Karloff | donderdag 19 november 2009 @ 16:59 |
Ik denk dat ik maar stop met werken, uitkering aanvragen en dealen vanuit huis, daarop staat iig minder straf als dat wanneer mijn km kastje ineens de geest geeft  |
Boris_Karloff | donderdag 19 november 2009 @ 17:00 |
quote:Op donderdag 19 november 2009 16:57 schreef McKillem het volgende:[..] Precies, en dat is ook het hele probleem. En maar afkeurend kijken naar die Fransozen die de halve stad in de hens steken om ergens een statement tegen te maken. Ik zou haast willen zeggen doe dat ook hier maar. Laat ze maar merken dat ze nou echt te ver aan het gaan zijn. Ik voel er wel wat voor om het binnenhof in lichterlaaien te zetten, het liefste met al die prutsers er nog in. |
McKillem | donderdag 19 november 2009 @ 17:02 |
quote:Op donderdag 19 november 2009 17:00 schreef Boris_Karloff het volgende:[..] Ik voel er wel wat voor om het binnenhof in lichterlaaien te zetten, het liefste met al die prutsers er nog in. Dat vind ik dan wel weer zonde voor dat toch wel monumentale pand.
[ Bericht 0% gewijzigd door McKillem op 19-11-2009 17:03:18 (typo) ] |
Tism | donderdag 19 november 2009 @ 17:18 |
Kilometerheffing #4: Waar we wachten op politiek reacties quote:Meldpunt KM-heffing19 november 2009 Bron: Spitsnieuws De PVV start vandaag op haar site een meldpunt tegen de kilometerheffing. Partijleider Geert Wilders wil de zorgen en klachten die daarop gemeld worden, bundelen en volgende week aan minister Eurlings (Verkeer) aanbieden. Het laten doorgaan van de kilometerheffing is de slechtste beslissing die Eurlings in zijn carrière genomen heeft’’, aldus Wilders. De PVV is dan ook een van de partijen die het voorstel van tafel wil. Er is volgens de PVV-voorman geen draagvlak voor de heffing. ‘Dat zie je terug in de reacties en enquêtes.’ Daarnaast kost de invoering miljoenen. ‘We kunnen dat geld nu wel beter gebruiken.’ Bovendien lost het de files niet op. ‘Het kabinet wil in 2020 terug naar het aantal auto’s dat we in 1992 hadden. Dat is onhaalbaar en onzinnig.’ Alleen het aanleggen van nieuwe wegen is een echte oplossing, vindt hij. Ook kan de auto zo makkelijk een nieuwe melkkoe worden. Dat de prijs, eerst 3 cent, oplopend tot gemiddeld 6,7 per kilometer, in een wet wordt vastgelegd, maakt op Wilders weinig indruk. ‘De overheid kun je met dit soort dingen niet vertrouwen. Als er straks ineens 35 miljard euro per jaar nodig is, heb je kans dat een volgend kabinet de kilometerprijs laat oplopen tot 15 of 20 cent.’ http://www.elsevierfiscaa(...)/meldpunt-km-heffing
[ Bericht 5% gewijzigd door Tism op 19-11-2009 19:20:21 ] |
Tarabass | donderdag 19 november 2009 @ 17:23 |
quote: quote:De Partij voor de Vrijheid is fel tegenstander van de invoering van de kilometerheffing.
Dit onzalige plan van CDA-Minister Eurlings is de zoveelste manier van het kabinet om de hardwerkende burger geld uit de zak te kloppen. Daarom opent de PVV nu een meldpunt tegen de kilometerheffing. Wij willen weten wat u vindt van deze zoveelste lastenverzwaring.
Mail uw reactie daarom naar: geenkilometerheffing@pvv.nl
PVV-Kamerlid Richard de Mos zal Minister Eurlings volgende week tijdens het debat hierover in de Tweede Kamer met de ingezonden reacties confronteren. |
longinus | donderdag 19 november 2009 @ 17:26 |
quote: Tja, de reichstag was ook een statement, misschien een beetje historie opofferen om de toekomt zeker te stellen. Al zou ik liever willen dat die gasten daar hun verstand gebruiken ip, van hun hebzucht en machtsgeilheid. |
Dulk | donderdag 19 november 2009 @ 17:26 |
wie gaat eigenlijk die 6 miljoen (dacht ik) gprs-sim abbo's betalen? |
longinus | donderdag 19 november 2009 @ 17:27 |
quote: wie denk je ? |
Dulk | donderdag 19 november 2009 @ 17:30 |
quote: het zou eerlijk zijn als de staat dat gaat betalen, met geld wat ze uit de inkomsten halen van de heffing, maar ik heb zo'n gevoel dat je daar zelf ¤10,-- p.m. voor moet gaan betalen. |
Incolumis | donderdag 19 november 2009 @ 18:03 |
tvp  |
Refragmental | donderdag 19 november 2009 @ 18:33 |
terug vind walging |
kawotski | donderdag 19 november 2009 @ 18:35 |
Ik moet die VVD sticker hebben  |
RedFever007 | donderdag 19 november 2009 @ 18:41 |
quote:
tevens vp |
kawotski | donderdag 19 november 2009 @ 18:43 |
quote: Was net in EenVandaag, de VVD gaat een actie op touw zetten. Daarbij een sticker waarop staat Kilometerheffing No Way.. alleen er is nog niets te vinden op hun site, morgen misschien |
#ANONIEM | donderdag 19 november 2009 @ 19:14 |
quote: Zou het graag in de OP zetten, maar dan wel met bron  |
Tism | donderdag 19 november 2009 @ 19:23 |
quote: Hoeft niet persé in de OP..
Toch bron toegevoegd..  |
Wisheh | donderdag 19 november 2009 @ 19:25 |
Ik ben niet zo into "politiek geklets" enzo maar als ik het goed begrijp dan gaan straks mensen een bepaald bedrag bepalen ook al hebben ze geen auto? Wat is dat voor onzin? Denk je er vanaf te komen door juist geen auto te bezitten en dan moet je alsnog betalen... |
McKillem | donderdag 19 november 2009 @ 19:26 |
Ja kilometerheffing. Dat betekend dat het OV ook drukker word. Ik stap net weer uit een tram met meer inhoud dan er eigenlijk in gaat. Zit godverdomme continu tegen de reet van een random persoon aan te rijden gewoon omdat het zo vol is. En dan moeten er meer mensen met het OV gaan... Doe maar niet. |
kawotski | donderdag 19 november 2009 @ 19:31 |
quote:Op donderdag 19 november 2009 19:26 schreef McKillem het volgende:Ja kilometerheffing. Dat betekend dat het OV ook drukker word. Ik stap net weer uit een tram met meer inhoud dan er eigenlijk in gaat. Zit godverdomme continu tegen de reet van een random persoon aan te rijden gewoon omdat het zo vol is. En dan moeten er meer mensen met het OV gaan... Doe maar niet. De dag dat ik met een paar 1000 medereizigers de trein ben uitgezet in the middle of nowhere omdat deze simpelweg (vanwege sneeuw 100 km zuidelijker) niet verder reed was voor mij de druppel. Zie maar hoe jullie thuiskomen, wacht op de volgende trein.. dat gedaan, en er kwam een overvolle trein aan een half uur later, een paar 1000 extra erin en zeker 10 man in de cockpit bij de machinist.. Als daar een ongeluk mee was gebeurd dan zouden de parlementaire enquetes vandaag nog lopen.. |
FinancialBubble | donderdag 19 november 2009 @ 20:08 |
quote:Op donderdag 19 november 2009 19:25 schreef Wisheh het volgende:Ik ben niet zo into "politiek geklets" enzo maar als ik het goed begrijp dan gaan straks mensen een bepaald bedrag bepalen ook al hebben ze geen auto? Wat is dat voor onzin?  Denk je er vanaf te komen door juist geen auto te bezitten en dan moet je alsnog betalen... Als de kilometerheffing er komt, dan wordt (o.a.) de wegenbelasting afgeschaft. De opbrengst van de wegenbelasting gaat nu nog (voor een groot deel) naar de provincies. Na de invoering van de kilometerheffing en het afschaffen van de wegenbelasting lopen de provincies dus een hoop geld mis, bijna 1,5 miljard per jaar. De provincies mogen echter om dit te compenseren een nieuwe belasting verzinnen. Daarvan is in ieder geval duidelijk dat die voor iedereen gaat gelden. Dus ook als je geen auto hebt, maar met het OV reist, ga je die belasting betalen. |
McKillem | donderdag 19 november 2009 @ 20:10 |
quote:Op donderdag 19 november 2009 20:08 schreef FinancialBubble het volgende:[..] Als de kilometerheffing er komt, dan wordt (o.a.) de wegenbelasting afgeschaft. De opbrengst van de wegenbelasting gaat nu nog (voor een groot deel) naar de provincies. Na de invoering van de kilometerheffing en het afschaffen van de wegenbelasting lopen de provincies dus een hoop geld mis, bijna 1,5 miljard per jaar. De provincies mogen echter om dit te compenseren een nieuwe belasting verzinnen. Daarvan is in ieder geval duidelijk dat die voor iedereen gaat gelden. Dus ook als je geen auto hebt, maar met het OV reist, ga je die belasting betalen. En diegene die dat heeft bedacht moeten ze psychologisch onderzoeken. |
#ANONIEM | donderdag 19 november 2009 @ 20:13 |
Ik vond de reactie van Wientjes wel mooi. De provincies lopen 20% van hun huidige inkomsten mis door het afschaffen van de wegenbelasting. Hij vond dit een goede gelegenheid om het doel van 20% bezuiniging bij de provincies te realiseren . |
#ANONIEM | donderdag 19 november 2009 @ 20:15 |
quote: En toch toegevoegd aan de OP  |
Wisheh | donderdag 19 november 2009 @ 21:22 |
quote:Op donderdag 19 november 2009 20:08 schreef FinancialBubble het volgende:[..] Als de kilometerheffing er komt, dan wordt (o.a.) de wegenbelasting afgeschaft. De opbrengst van de wegenbelasting gaat nu nog (voor een groot deel) naar de provincies. Na de invoering van de kilometerheffing en het afschaffen van de wegenbelasting lopen de provincies dus een hoop geld mis, bijna 1,5 miljard per jaar. De provincies mogen echter om dit te compenseren een nieuwe belasting verzinnen. Daarvan is in ieder geval duidelijk dat die voor iedereen gaat gelden. Dus ook als je geen auto hebt, maar met het OV reist, ga je die belasting betalen. En als je ook geen gebruik maakt van het OV? Dus alles lopend doet? Dan nog steed? Wat is dat voor bullshit. Waar teken ik die petitie?  |
Tarabass | vrijdag 20 november 2009 @ 09:50 |
quote:Op woensdag 18 november 2009 18:53 schreef Revolution-NL het volgende:[..] geklaagt en lidmaatschap opgezegt. Ik heb geen KPN producten maar een klachtenbrief met de boodschap dat ik niet meer voor hun producten zal kiezen gaat er zeker uit. Klinkt leuk, maar dat kan helemaal niet. Tenminste, je zit er minstens tot 31 december 2010 aan vast  |
#ANONIEM | vrijdag 20 november 2009 @ 10:16 |
quote: Ben benieuwd hoe rechtsgeldig die voorwaarde van de ANWB is... |
AchJa | vrijdag 20 november 2009 @ 11:46 |
quote:ANWB onder vuur door Rekeningrijderij
ANWB-leden beginnen zich te roeren. De altijd zo trouwe en stille kutbejaarden Autokampioenlezers lijken het helemaal te hebben gehad met de ANWB. De automotieve lobbyorganisatie ligt zwaar onder vuur vanwege de politieke steun aan het Rekeningrijden. De ANWB is één van de grootste oldskool ledenorganisaties van Nederland (net als het FNV ooit was), maar buigt als een rietje voor de belachelijke manier waarop rekeningrijden er nu gaat komen. Zelfs wij krijgen die ingeslapen trekautorijders gewaardeerde ANWB-leden in de mail, dus we gokken dat er bij de automobielorganisatie zelf minstens tienduizenden berichten binnenkomen. Mailtjes en brieven van klagers die zich afvragen waarom de ANWB zich de laatste weken ontpopt tot een dependance van het CDA en de biatch van Minister Eurlings. Blijkbaar is het nu genoeg. De Telegraaf opent vandaag -historisch- en subtiel de aanval op de ANWB onder de kop 'Gps-spionage’ deert ANWB niet', een artikel waarin de grenzeloze arrogantie van de ouderwetse moloch blijkt: De privacy van rekeningrijden is nog beter geregeld dan met de mobiele telefoons, aldus een woordvoerder. Oh ja, ANWB opzeggen? LOL, dat kan helemaal niet. Get it on, fight! Geenstijl  |
Revolution-NL | vrijdag 20 november 2009 @ 12:31 |
quote:  |
Revolution-NL | vrijdag 20 november 2009 @ 12:33 |
quote: Klopt, maar daarom kan ik wel opzeggen  |
Enneacanthus_Obesus | vrijdag 20 november 2009 @ 14:08 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 13:53 schreef Matty___ het volgende:[..] je bent niet automatisch verdacht als je ergens bent geweest. er moet ook zo iets als hard bewijs en motief aanwezig moeten zijn. als je je auto laat staan en je loopt 100m en je pleegt een misdrijf dan kunnen ze jou nog niets maken...vandaar dat het geen ebwijs is. in Nederland ben je onschuldig tot het tegenovergestelde is bewezen. Je zult alleen steeds vaker moeten uitleggen waarom je onschuldig bent.. En zo wordt langzaam de bewijslast omgekeerd.. Nu is het al zo dat als je bij een plaats delict in de buurt was een sms van de politie krijgt, als je daar niet op antwoordt ben je al verdacht. Terwijl je niks gedaan hebt, behalve een bericht niet beantwoorden. Dit soort dingen is een hellend vlak. Met de controlemogelijkheden zal ook de controle toenemen. Straks staat de Stasi voor de deur omdat ik hier mijn mening geef.. Zover moeten we het onder geen beding laten komen. Het is dus van belang dat de burger wakker blijft, en beseft dat de burgerplicht zich uitstrekt tot het aanklagen van een criminele overheid en het protesteren tegen onrechtvaardig 'recht'.
(Dit komt uit Staat gluurt mee in km-heffingkastje die moest dicht van Frutsel.) |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 15:05 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 14:08 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:Je zult alleen steeds vaker moeten uitleggen waarom je onschuldig bent.. En zo wordt langzaam de bewijslast omgekeerd.. Geloof ik helemaal niets van. Dan zou het nu al moeten gebeuren op basis van GSM gegevens wat een veel nauwkeuriger beeld oplevert. Bij een km registratie systeem is het niet duidelijk wie de bestuurder is. Een GSM is persoonsgebonden. Een GSM hebben we bijna allemaal en die gegevens zijn nu al voor justitie beschikbaar. Afijn je hele argument staat op losse schroeven. |
ender_xenocide | vrijdag 20 november 2009 @ 15:09 |
Vanmorgen met het nos-journaal het eerste verwachtte bericht al, de eerste bedrijven hebben zich al gemeld bij de minister omdat ze wel interesse hebben om de data op te kopen om te kunnen gebruiken voor eigen doeleinden…… |
D. | vrijdag 20 november 2009 @ 15:10 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 15:05 schreef kdijkstra het volgende:[..] Geloof ik helemaal niets van. Dan zou het nu al moeten gebeuren op basis van GSM gegevens wat een veel nauwkeuriger beeld oplevert. Bij een km registratie systeem is het niet duidelijk wie de bestuurder is. Een GSM is persoonsgebonden. Een GSM hebben we bijna allemaal en die gegevens zijn nu al voor justitie beschikbaar. Afijn je hele argument staat op losse schroeven. Jij bent helemaal niet verplicht een GSM te hebben, en onder dit kastje in je auto kun je niet uitkomen  |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 15:19 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 15:10 schreef D. het volgende:Jij bent helemaal niet verplicht een GSM te hebben, en onder dit kastje in je auto kun je niet uitkomen Absoluut geen argument. Er wordt gesteld dat door dit kastje vaker als verdachte van een misdrijf wordt gezien. Dan zou dit NU al moeten gebeuren op basis van GSM gegevens. Het is niet zo dat collectief iedereen de GSM uitschakeld alvorens een misdrijf plaats vindt.
Het gebeurd nu al niet op basis van GSM gegeven wat justitie wel zou kunnen doen. Waarom dan wel op basis van km registratie kastje? Iemand gaarne uitleggen. |
athlonkmf | vrijdag 20 november 2009 @ 15:19 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 15:10 schreef D. het volgende:[..] Jij bent helemaal niet verplicht een GSM te hebben, en onder dit kastje in je auto kun je niet uitkomen  En als je je GSM uitzet, wordt je niet in de boeien geslagen.quote:Op vrijdag 20 november 2009 15:19 schreef kdijkstra het volgende:[..] Absoluut geen argument. Er wordt gesteld dat door dit kastje vaker als verdachte van een misdrijf wordt gezien. Dan zou dit NU al moeten gebeuren op basis van GSM gegevens. Het is niet zo dat collectief iedereen de GSM uitschakeld alvorens een misdrijf plaats vindt. Het gebeurd nu al niet op basis van GSM gegeven wat justitie wel zou kunnen doen. Waarom dan wel op basis van km registratie kastje? Iemand gaarne uitleggen. Een GSM is niet zo nauwkeurig vergeleken met dit kastje. Je hebt met GSM positiebepaling een flinke marge al naar gelang de GSM-masten. Een GPS-kastje kan op de meter nauwkeurig je plaats bepalen.
En dan nog steeds, je mag je GSM uitlenen aan mensen of uitzetten. Als er iets mis is met je KM-kastje ben je de klos. |
D. | vrijdag 20 november 2009 @ 15:24 |
quote: Da's het wel  |
kakner2 | vrijdag 20 november 2009 @ 15:28 |
Als ik dit lees wordt ik een beetje bang voor de liefde voor de VVD en SP. Jullie weten toch dat als deze partijen in het kabinet zitten, ze net zo hard doorgaan met het invoeren ervan? |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 15:30 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 15:19 schreef athlonkmf het volgende:En als je je GSM uitzet, wordt je niet in de boeien geslagen. Een GSM is niet zo nauwkeurig vergeleken met dit kastje. Je hebt met GSM positiebepaling een flinke marge al naar gelang de GSM-masten. Een GPS-kastje kan op de meter nauwkeurig je plaats bepalen. En dan nog steeds, je mag je GSM uitlenen aan mensen of uitzetten. Als er iets mis is met je KM-kastje ben je de klos. Oftewel mensen ruiken wanneer een misdrijf wordt gepleegd en zetten collectief de GSM uit. Nogmaals justitie kan nu al in de GSM gegevens kijken. GSM data levert ook een nauwkeurige positie vooral wanneer je voor een langere tijd op een vaste plaats blijft (dit is het geval wanneer je ergens op visite gaat of ergens gaat werken). Zodra het realtime wordt is de positie wat minder betrouwbaar maar nog altijd betrouwbaar genoeg. TomTom gebruikt het oa in hun live systeem.
Om terug te komen. Er wordt gesteld dat een km-registratie kastje gebruikt wordt om mensen als verdachte aan te merken. Gaarne mij uitleggen waarom dat nu al niet op grote schaal gebeurd op basis van GSM gegevens. Deze zijn vrij voorhanden en nauwkeurig genoeg. Graag uitleggen waarom wel/niet en waarom dat straks wel/niet gaat gebeuren met km-registratie kastje.
Uitschakelen van GSM is geen reden (gebeurd niet immers mensen weten niet wanneer een misdrijf wordt gepleegd). Dus kom nu eens met een legitieme en aannemelijk reden. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 15:30 |
quote: Uitstekende onderbouwing. |
ASroma | vrijdag 20 november 2009 @ 15:36 |
mooie is nog wel dat de rijken het de ballen kan schelen die blazen wel door. Maar de wat minder gefortuineerde worden geforceerd in een te dure en overvolle trein te stappen en een uur eerder van huis te vetrekken  |
#ANONIEM | vrijdag 20 november 2009 @ 15:37 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 15:05 schreef kdijkstra het volgende:[..] Geloof ik helemaal niets van. Dan zou het nu al moeten gebeuren op basis van GSM gegevens wat een veel nauwkeuriger beeld oplevert. Bij een km registratie systeem is het niet duidelijk wie de bestuurder is. Een GSM is persoonsgebonden. Een GSM hebben we bijna allemaal en die gegevens zijn nu al voor justitie beschikbaar. Afijn je hele argument staat op losse schroeven. De boetes en celstraffen die genoemd werden, vallen onder het belastingrecht. Daar geldt de omgekeerde bewijslast. |
ASroma | vrijdag 20 november 2009 @ 15:37 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 15:30 schreef kdijkstra het volgende:[..] Oftewel mensen ruiken wanneer een misdrijf wordt gepleegd en zetten collectief de GSM uit. Nogmaals justitie kan nu al in de GSM gegevens kijken. GSM data levert ook een nauwkeurige positie vooral wanneer je voor een langere tijd op een vaste plaats blijft (dit is het geval wanneer je ergens op visite gaat of ergens gaat werken). Zodra het realtime wordt is de positie wat minder betrouwbaar maar nog altijd betrouwbaar genoeg. TomTom gebruikt het oa in hun live systeem. Om terug te komen. Er wordt gesteld dat een km-registratie kastje gebruikt wordt om mensen als verdachte aan te merken. Gaarne mij uitleggen waarom dat nu al niet op grote schaal gebeurd op basis van GSM gegevens. Deze zijn vrij voorhanden en nauwkeurig genoeg. Graag uitleggen waarom wel/niet en waarom dat straks wel/niet gaat gebeuren met km-registratie kastje. Uitschakelen van GSM is geen reden (gebeurd niet immers mensen weten niet wanneer een misdrijf wordt gepleegd). Dus kom nu eens met een legitieme en aannemelijk reden. degene die een misdrijf pleegt heeft een prepaid. Net alsof de georganiseerde misdaad ook met geregistreerde telefoons werkt  |
#ANONIEM | vrijdag 20 november 2009 @ 15:38 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 15:28 schreef kakner2 het volgende:Als ik dit lees wordt ik een beetje bang voor de liefde voor de VVD en SP. Jullie weten toch dat als deze partijen in het kabinet zitten, ze net zo hard doorgaan met het invoeren ervan? Welke liefde voor SP & VVD? |
D. | vrijdag 20 november 2009 @ 15:38 |
quote: Zeg jij  |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 15:39 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 15:36 schreef ASroma het volgende:mooie is nog wel dat de rijken het de ballen kan schelen die blazen wel door. Maar de wat minder gefortuineerde worden geforceerd in een te dure en overvolle trein te stappen en een uur eerder van huis te vetrekken Ach. Als de rijken straks in een dikke SUV willen rijden dan zullen ze flink de portemonnee moeten trekken. Dat is nu niet het geval. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 15:43 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 15:37 schreef RvLaak het volgende:De boetes en celstraffen die genoemd werden, vallen onder het belastingrecht. Daar geldt de omgekeerde bewijslast. Je doelt op het niet goed functioneren van de km-registratie systeem? Denk niet dat dat echt een probleem is. Je energie meter in de meter kast is verzegeld en werkt in principe ook altijd. Technisch zit daar ook het een en ander in vooral in de intelligente meters.
Als je aan de energie meter gaat rommelen staat er ook een straf op.
De km-registratie kastjes is een bestaand systeem die al op grote schaal in het buitenland is toegepast. We hoeven de wiel niet opnieuw uit te vinden. Bovendien gaat de vrachtverkeer 2 jaar eerder de km registratie systeem in gebruik nemen waardoor de meeste kinderziektes er wel uit zijn tegen de tijd dat het op grote schaal wordt uitgerold. |
#ANONIEM | vrijdag 20 november 2009 @ 15:44 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 15:39 schreef kdijkstra het volgende:[..] Ach. Als de rijken straks in een dikke SUV willen rijden dan zullen ze flink de portemonnee moeten trekken. Dat is nu niet het geval. Mensen met een SUV betalen nu ook meer, want ze verbruiken meer brandstof en betalen dus meer accijns. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 15:48 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 15:44 schreef Sloggi het volgende:[..] Mensen met een SUV betalen nu ook meer, want ze verbruiken meer brandstof en betalen dus meer accijns. Maar geen 66 eurocent/km wat iemand eerder meldde. |
#ANONIEM | vrijdag 20 november 2009 @ 15:50 |
quote: Ja, maar da's wel een beetje een debiel bedrag hè. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 15:53 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 15:37 schreef ASroma het volgende:degene die een misdrijf pleegt heeft een prepaid. Net alsof de georganiseerde misdaad ook met geregistreerde telefoons werkt Jij snapt de discussie niet he?
Er wordt gesuggereerd dat wanneer je een km-registratie kastje hebt je vaker aangemerkt zal worden als verdachte bij een misdrijf. Immers de 'overheid' weet waar je je bevindt.
Ik heb gesteld dat: a) Justitie het nu al kan op basis van GSM gegevens (nauwkeurig genoeg voor). Bovendien je auto staat zelden direct naast je. Meestal zet je hem ergens neer en loop je 50-100 meter voordat je op bestemming bent. b) Justitie maakt nu al geen gebruik van GSM gegevens. Waarom straks wel van de km-registratie gegevens.
Oftewel je punt dat diegene die de misdrijf pleegt een prepaid heeft slaat nergens op (daar gaat de discussie niet over) [bovendien kan de misdrijfpleger veel beter de batterij uit de GSM halen]. Discussie draait om onnodig verdachtmaking wanneer je met de auto + km-registratie systeem in de buurt bent van plaats van misdrijf. Daarvan zeg ik dat dat nu al kan op basis van GSM gegevens. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 15:55 |
quote: Ach als een verbod niet kan (Amsterdam heeft zoiets al eens geprobeerd) dan lijkt mij dit een prima oplossing. |
#ANONIEM | vrijdag 20 november 2009 @ 15:59 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 15:55 schreef kdijkstra het volgende:[..] Ach als een verbod niet kan (Amsterdam heeft zoiets al eens geprobeerd) dan lijkt mij dit een prima oplossing. Waarom zou je grote auto's verbieden? Waarom zou je dit soort dingen überhaupt verbieden? Ik dacht dat we in een vrij land woonden... |
Enneacanthus_Obesus | vrijdag 20 november 2009 @ 16:00 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 15:53 schreef kdijkstra het volgende:[..] Jij snapt de discussie niet he? Er wordt gesuggereerd dat wanneer je een km-registratie kastje hebt je vaker aangemerkt zal worden als verdachte bij een misdrijf. Immers de 'overheid' weet waar je je bevindt. Ik heb gesteld dat: a) Justitie het nu al kan op basis van GSM gegevens (nauwkeurig genoeg voor). Bovendien je auto staat zelden direct naast je. Meestal zet je hem ergens neer en loop je 50-100 meter voordat je op bestemming bent. b) Justitie maakt nu al geen gebruik van GSM gegevens. Waarom straks wel van de km-registratie gegevens. Oftewel je punt dat diegene die de misdrijf pleegt een prepaid heeft slaat nergens op (daar gaat de discussie niet over) [bovendien kan de misdrijfpleger veel beter de batterij uit de GSM halen]. Discussie draait om onnodig verdachtmaking wanneer je met de auto + km-registratie systeem in de buurt bent van plaats van misdrijf. Daarvan zeg ik dat dat nu al kan op basis van GSM gegevens. Een beetje crimineel neemt zijn gsm niet mee als ie een misdrijf gaat plegen. En het eea. gebeurt al op basis van GSM gegevens. |
ASroma | vrijdag 20 november 2009 @ 16:03 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 15:59 schreef Sloggi het volgende:[..] Waarom zou je grote auto's verbieden? Waarom zou je dit soort dingen überhaupt verbieden? Ik dacht dat we in een vrij land woonden... dat dus. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 16:05 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 15:59 schreef Sloggi het volgende:Waarom zou je grote auto's verbieden? Waarom zou je dit soort dingen überhaupt verbieden? Ik dacht dat we in een vrij land woonden... Meerdere redenen: a) Extra gevaar. Ik zie het dagelijks bij het ophalen en wegbrengen van kinderen. Een hele grote SUV heeft veel dode hoeken; b) Neemt teveel parkeerruimte in beslag; c) Millieu onvriendelijk.
De rest vul je zelf maar in. Vrij land betekent niet dat alles mag. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 16:08 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 16:00 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:Een beetje crimineel neemt zijn gsm niet mee als ie een misdrijf gaat plegen. En het eea. gebeurt al op basis van GSM gegevens. Voorbeelden graag. Dus verdachtmaking zuiver door in de buurt zijn op de plaats van misdrijf met de GSM aan. Mensen die al als verdachte zijn aangewezen zonder GSM gegevens tellen niet mee. |
ASroma | vrijdag 20 november 2009 @ 16:09 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 16:05 schreef kdijkstra het volgende:[..] Meerdere redenen: a) Extra gevaar. Ik zie het dagelijks bij het ophalen en wegbrengen van kinderen. Een hele grote SUV heeft veel dode hoeken; muahahahahhaha vrachtwagens ook maar verbieden?b) Neemt teveel parkeerruimte in beslag; muahhaha een parkeerplaats is altijd even groot?c) Millieu onvriendelijk. daar betalen ze dus al voorDe rest vul je zelf maar in. Vrij land betekent niet dat alles mag. triest figuur  |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 16:10 |
quote: a) Vrachtwagens rijden woonwijken niet binnen. b) Parkeerplaatsen is altijd een probleem. Ook al heb je een smart. Op de plaats van 1 SUV passen misschien wel 3 smarts; c) Straks iets meer. Ik zie het probleem niet
Je mening interesseert me voor geen meter. Smileys nog minder. Maar als jij het nodig hebt.... grote jongen. |
ASroma | vrijdag 20 november 2009 @ 16:12 |
quote: lezen is niet je sterkste punt? |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 16:14 |
quote: Meeste mensen plaatsen hun reactie niet in de quotes. Hierin behoor je tot de uitzonderingen. Ik zag het iets later en al reeds aangepast. |
ASroma | vrijdag 20 november 2009 @ 16:17 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 16:10 schreef kdijkstra het volgende:[..] a) Vrachtwagens rijden woonwijken niet binnen. b) Parkeerplaatsen is altijd een probleem. Ook al heb je een smart. Op de plaats van 1 SUV passen misschien wel 3 smarts; c) Straks iets meer. Ik zie het probleem niet sowieso slaat die hele redenering nergens op, een opgeschoten jochie met een golf in een woonwijk kan ook gevaarlijk zijn......... ? Parkeerplaatsen zijn een probleem maar een parkeerplaats is een vaste afmeting, waar binnen de SUV ook valt.
Het gaat niet om iets meer, het gaat om belachelijk meer. Zelfs de meest geitenwollensokken hippy moet dat toch belachelijk en een oneerlijk systeem vinden. |
Tarabass | vrijdag 20 november 2009 @ 16:20 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 15:10 schreef D. het volgende:[..] Jij bent helemaal niet verplicht een GSM te hebben, en onder dit kastje in je auto kun je niet uitkomen  Nouja, je kan natuurlijk ook niet zeggen dat je verplicht bent een auto te bezitten. want dat argument zal natuurlijk de eerste zijn vanuit de politiek  |
Lavenderr | vrijdag 20 november 2009 @ 16:21 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 16:05 schreef kdijkstra het volgende:[..] Meerdere redenen: a) Extra gevaar. Ik zie het dagelijks bij het ophalen en wegbrengen van kinderen. Een hele grote SUV heeft veel dode hoeken; b) Neemt teveel parkeerruimte in beslag; c) Millieu onvriendelijk. De rest vul je zelf maar in. Vrij land betekent niet dat alles mag. Kleinzielig komt dit over. |
Metro2005 | vrijdag 20 november 2009 @ 16:24 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 16:10 schreef kdijkstra het volgende:[..] a) Vrachtwagens rijden woonwijken niet binnen. b) Parkeerplaatsen is altijd een probleem. Ook al heb je een smart. Op de plaats van 1 SUV passen misschien wel 3 smarts; c) Straks iets meer. Ik zie het probleem niet Je mening interesseert me voor geen meter. Smileys nog minder. Maar als jij het nodig hebt.... grote jongen. Ik heb zelf ook een hekel aan SUV's maar dat even terzijde:
een SUV is qua afmetingen nauwelijks groter dan een standaard hatchback of sedan. Een smart is geen auto maar een schoen en daar komt bij dat als men in Den haag zó graag wil dat we in een vrij land wonen hoort daar ook de vrijheid van autokeuze bij.
Dat mensen hun kinderen naar school brengen in zo'n ding DAT is een ander verhaal, maar dat vind ik de verantwoording van ouders zelf. Zorg dan voor een ontmoedigingsbeleid voor auto's rondom scholen. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 16:25 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 16:17 schreef ASroma het volgende:sowieso slaat die hele redenering nergens op, een opgeschoten jochie met een golf in een woonwijk kan ook gevaarlijk zijn......... ? Parkeerplaatsen zijn een probleem maar een parkeerplaats is een vaste afmeting, waar binnen de SUV ook valt. Het gaat niet om iets meer, het gaat om belachelijk meer. Zelfs de meest geitenwollensokken hippy moet dat toch belachelijk en een oneerlijk systeem vinden. Een opgeschoten jochie met een golf in een woonwijk gaat niet zijn kinderen wegbrengen naar school. Voor de rest zal de golf niet 2 parkeerplaatsen in beslag nemen.
SUV's die op een normale parkeerplaats passen geen enkel probleem. Je ziet ook dat de SUV's aan het krimpen zijn. Je hebt echter nog voldoende SUV's die te groot zijn en dan meerdere parkeerplaatsen inpikken. Daar heb ik het over en die zullen ongetwijfeld het zwaarst belast worden. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 16:27 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 16:24 schreef Metro2005 het volgende:een SUV is qua afmetingen nauwelijks groter dan een standaard hatchback of sedan. Een smart is geen auto maar een schoen en daar komt bij dat als men in Den haag zó graag wil dat we in een vrij land wonen hoort daar ook de vrijheid van autokeuze bij. Met SUV's die niet groter zijn heb ik geen enkel probleem. Ik heb het meer over de categorie Hummer. |
ASroma | vrijdag 20 november 2009 @ 16:28 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 16:25 schreef kdijkstra het volgende:[..] Een opgeschoten jochie met een golf in een woonwijk gaat niet zijn kinderen wegbrengen naar school. Voor de rest zal de golf niet 2 parkeerplaatsen in beslag nemen. SUV's die op een normale parkeerplaats passen geen enkel probleem. Je ziet ook dat de SUV's aan het krimpen zijn. Je hebt echter nog voldoende SUV's die te groot zijn en dan meerdere parkeerplaatsen inpikken. Daar heb ik het over en die zullen ongetwijfeld het zwaarst belast worden. dude wtf? nee, alleen als je kinderen hebt rij je langs scholen
jesus fuckin christ  |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 16:32 |
quote: Staan hier dagelijks ongeveer 3 formaat hummers die kinderen naar school brengen. Dan zie je vanzelf wat voor gevaarlijke situaties dat geeft. Ik draag dit enkel als voorbeeld. Lijkt me dat dit soort (vracht)wagens veel meer potentiele problemen oplevert.
En nee ik heb geen kinderen maar als ik naar mijn werk ga zie ik die taferelen wel.
Voor de rest zijn je smileys top! |
ASroma | vrijdag 20 november 2009 @ 16:35 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 16:32 schreef kdijkstra het volgende:[..] Staan hier dagelijks ongeveer 3 formaat hummers die kinderen naar school brengen. Dan zie je vanzelf wat voor gevaarlijke situaties dat geeft. Ik draag dit enkel als voorbeeld. Lijkt me dat dit soort (vracht)wagens veel meer potentiele problemen oplevert. En nee ik heb geen kinderen maar als ik naar mijn werk ga zie ik die taferelen wel. Voor de rest zijn je smileys top! gelukkig heb je je (nog) niet voortgeplant.  |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 16:36 |
quote: Ben ik ook heel blij mee. Zijn we samen blij.
Voor de rest kom je met geen enkel legitieme opmerking dus discussie verloren? |
ASroma | vrijdag 20 november 2009 @ 16:43 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 16:36 schreef kdijkstra het volgende:[..] Ben ik ook heel blij mee. Zijn we samen blij. Voor de rest kom je met geen enkel legitieme opmerking dus discussie verloren? nee die drogredenen van jou zijn legitiem  |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 16:48 |
quote: Zolang ik geen tegenwoord krijg legitiemer dan jouw zielige opmerkingen hier. Ook door je opmerking indirect ook bevestigd.
Feit is dat 3 van die SUV's in een 30km gebied problemen oplevert. Behalve dat het niet op in een parkeerplaats past (dus deels op de stoep of op de weg) hebben ze ook veel dooie zone's. Fietsers en voetgangers hebben er hinder van.
Zolang er geen verbod is mogen ze hun auto gebruiken. Wettelijk ook toegestaan. In de toekomst is het verbod er ook niet. Wil je in een hele grote SUV rijden zul je ervoor moeten betalen en anders in een iets kleinere auto. Een Volvo V70 is niet zo heel veel kleiner maar biedt wel beter zicht en ik vermoed ook iets efficienter met de brandstof. |
ASroma | vrijdag 20 november 2009 @ 16:59 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 16:48 schreef kdijkstra het volgende:[..] Zolang ik geen tegenwoord krijg legitiemer dan jouw zielige opmerkingen hier. Ook door je opmerking indirect ook bevestigd. Feit is dat 3 van die SUV's in een 30km gebied problemen oplevert. Behalve dat het niet op in een parkeerplaats past (dus deels op de stoep of op de weg) hebben ze ook veel dooie zone's. Fietsers en voetgangers hebben er hinder van. Zolang er geen verbod is mogen ze hun auto gebruiken. Wettelijk ook toegestaan. In de toekomst is het verbod er ook niet. Wil je in een hele grote SUV rijden zul je ervoor moeten betalen en anders in een iets kleinere auto. Een Volvo V70 is niet zo heel veel kleiner maar biedt wel beter beeld en ik vermoed ook iets efficienter met de brandstof. ik denk dat we een beetje langs elkaar heen praten. Het is niet de auto die je rijdt, het gaat erom hoe je hem hanteert. Oftewel het hangt af van de bestuurder of het daadwerkelijk gevaarlijker is of niet. Daarom ook mijn typering van de cliche golfrijder die door een wijk heen scheurt. Maar dat wil je niet zien, je focust je liever op hoe aso en vulgair een grote suv wel niet is.
Hoe je het ook went of keert zullen de hardwerkende jan modalen van deze wereld gaan lijden onder de kilometerheffing. Niet de SUV rijder met dikke bankrekening hoor. Die koopt dan wel een 7 serie, net zo groot, net zo vulgair maar voor de kilometerheffing gunstiger. En dat je voor zo n systeem kan zijn gaat me de pet te boven. |
Hukkie | vrijdag 20 november 2009 @ 17:01 |
Wat hebben SUV's in een 30km zone precies met de kilometerheffing te maken? |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 17:07 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 16:59 schreef ASroma het volgende:ik denk dat we een beetje langs elkaar heen praten. Het is niet de auto die je rijdt, het gaat erom hoe je hem hanteert. Oftewel het hangt af van de bestuurder of het daadwerkelijk gevaarlijker is of niet. Daarom ook mijn typering van de cliche golfrijder die door een wijk heen scheurt. Maar dat wil je niet zien, je focust je liever op hoe aso en vulgair een grote suv wel niet is. Hoe je het ook went of keert zullen de hardwerkende jan modalen van deze wereld gaan lijden onder de kilometerheffing. Niet de SUV rijder met dikke bankrekening hoor. Die koopt dan wel een 7 serie, net zo groot, net zo vulgair maar voor de kilometerheffing gunstiger. En dat je voor zo n systeem kan zijn gaat me de pet te boven. Een auto die TE groot is voor een normale parkeerplaats hoort niet thuis in een woonwijk. Aan de grootte kun je je rijgedrag niet aanpassen. Je kan niet me rijgedrag ervoor zorgen dat je opeens wel op een normale parkeerplaats past. Gaat niet lukken.
Voor de rest weet ik helemaal niet zeker of jan modalen gaan lijden onder de kilometerheffing. Wanneer je een kleine, millieuvriendelijke auto rijdt ga je waarschijnlijk minder betalen. Dan heb ik het over C1, Aygo, IQ, etc. Die zijn in de aanschaf ook niet zo heel duur en daarbij ook een heel gunstig verbruik. Dat jij er (nu) niet in wilt rijden is een ander verhaal. Persoonlijk denk ik dat auto's zoals de IQ gemeengoed gaat worden en ook de enige mogelijkheid om de groeiende aantal auto's en file's aan te pakken. De 66 eurocent geldt voor auto's waar jan modaal niet in rijdt. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 17:07 |
quote: Dat die bij de introductie van de kilometerheffing gaan verdwijnen. |
Hukkie | vrijdag 20 november 2009 @ 17:17 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:07 schreef kdijkstra het volgende:Voor de rest weet ik helemaal niet zeker of jan modalen gaan lijden onder de kilometerheffing. Wanneer je een kleine, millieuvriendelijke auto rijdt ga je waarschijnlijk minder betalen. Dan heb ik het over C1, Aygo, IQ, etc. Die zijn in de aanschaf ook niet zo heel duur en daarbij ook een heel gunstig verbruik. Dat jij er (nu) niet in wilt rijden is een ander verhaal. Persoonlijk denk ik dat auto's zoals de IQ gemeengoed gaat worden en ook de enige mogelijkheid om de groeiende aantal auto's en file's aan te pakken. De 66 eurocent geldt voor auto's waar jan modaal niet in rijdt. Die types die je noemt zijn natuurlijk geen auto's, maar koekblikken. Ik rijd zelf in een Peugeotje 106 die best zuinig rijdt en waarmee ik prima uit de voeten kan. Bij de invoering van 3 cent/km ga ik straks al bijna 2x zoveel betalen als nu, exclusief de spitsheffingen en andere belasting die men nog gaat verzinnen. Nog mooier wordt het als ik straks een gezin krijg met twee kindjes, dan is een grote auto onontkoombaar. En dan gaat de teller natuurlijk lopen. SUV's lijken me ook een tikje overdreven, maar reken maar dat Jan Modaal straks het meest gepakt gaat worden. Daar valt immers het meest te halen. |
#ANONIEM | vrijdag 20 november 2009 @ 17:19 |
Op basis van welke berekening denk jij trouwens dubbel zoveel te gaan betalen? |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 17:23 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:17 schreef Hukkie het volgende:Die types die je noemt zijn natuurlijk geen auto's, maar koekblikken. Ik rijd zelf in een Peugeotje 106 die best zuinig rijdt en waarmee ik prima uit de voeten kan. Bij de invoering van 3 cent/km ga ik straks al bijna 2x zoveel betalen als nu, exclusief de spitsheffingen en andere belasting die men nog gaat verzinnen. Nog mooier wordt het als ik straks een gezin krijg met twee kindjes, dan is een grote auto onontkoombaar. En dan gaat de teller natuurlijk lopen. SUV's lijken me ook een tikje overdreven, maar reken maar dat Jan Modaal straks het meest gepakt gaat worden. Daar valt immers het meest te halen. Ik heb ook een geruime tijd neerbuichend gekeken naar die kleine auto's. Van de Toyota IQ hoor ik daarentegen best leuke geluiden. Niet veel groter dan de SMART en wel 5 sterren in de euro NCAP test.
Hieronder een rijervaring van autozine. Ik ben sowieso van plan eens een testrit te maken. Niet omdat ik er een wil hebben maar meer om te kijken of ik te veroordeeld ben. Ik kan me best voorstellen dat kleine auto's die wat luxer in elkaar zijn gezet een betere rijgedrag hebben en daardoor ook aantrekkelijk voor lange ritten.
http://www.autozine.nl/text/695.html |
Hukkie | vrijdag 20 november 2009 @ 17:24 |
quote: Dat is op basis van puur woon- werkverkeer. Ik rijd 50 km per dag x 3 cent = ¤ 1,50 per dag. Uitgaande van 21 werkdagen in een maand is dat ¤ 31,50 per maand. Er zitten 3 maanden in een kwartaal dus dat komt dan op 3 x ¤ 31,50 = ¤ 94,50 per kwartaal.
Daar waar ik nu ¤ 58 aan wegenbelasting betaal. En dat is nog zonder eventuele uitjes en boodschappen, ritjes naar mn ouders enzo. |
Hukkie | vrijdag 20 november 2009 @ 17:34 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:23 schreef kdijkstra het volgende:Ik heb ook een geruime tijd neerbuichend gekeken naar die kleine auto's. Van de Toyota IQ hoor ik daarentegen best leuke geluiden. Niet veel groter dan de SMART en wel 5 sterren in de euro NCAP test. Hieronder een rijervaring van autozine. Ik ben sowieso van plan eens een testrit te maken. Niet omdat ik er een wil hebben maar meer om te kijken of ik te veroordeeld ben. Ik kan me best voorstellen dat kleine auto's die wat luxer in elkaar zijn gezet een betere rijgedrag hebben en daardoor ook aantrekkelijk voor lange ritten. http://www.autozine.nl/text/695.html Ik kijk niet neerbuigend naar kleine auto's, ik rijd er immers zelf ook één. Waar het om gaat is dat die auto's voor groot deel van autorijdend Nederland niet voldoen. |
nattezwabber | vrijdag 20 november 2009 @ 17:37 |
We betalen toch al lang per kilometer? Verhoog gewoon de accijns op brandstoffen, dan heb je hetzelfde effect zonder zo'n idioot kastje. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 17:40 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:37 schreef nattezwabber het volgende:We betalen toch al lang per kilometer? Verhoog gewoon de accijns op brandstoffen, dan heb je hetzelfde effect zonder zo'n idioot kastje. Hoe wil je de spitstoeslagen gaan innen? Voor de rest krijg je problemen rondom grensstreken. |
nikk | vrijdag 20 november 2009 @ 17:41 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:37 schreef nattezwabber het volgende:We betalen toch al lang per kilometer? Verhoog gewoon de accijns op brandstoffen, dan heb je hetzelfde effect zonder zo'n idioot kastje. De grap is dat het niet verhoogd hoeft te worden. Deze maatregel is namelijk kostenneutraal voor de automobilist. Yeah right.
En er wordt al meer dan genoeg opgehaald (cijfers uit 2007):quote:Bij elkaar opgeteld haalt het Rijk dit jaar 17,2 miljard euro binnen aan verkeersbelastingen.
Daar staat 5,8 miljard aan investeringen in asfalt en spoor tegenover. http://www.dag.nl/binnenland/auto-melkkoe-rijk-127344 |
Hukkie | vrijdag 20 november 2009 @ 17:44 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:40 schreef kdijkstra het volgende:[..] Hoe wil je de spitstoeslagen gaan innen? Voor de rest krijg je problemen rondom grensstreken. Waarom zijn spitstoeslagen nodig (anders dan geld binnenharken)? |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 17:44 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:24 schreef Hukkie het volgende:Dat is op basis van puur woon- werkverkeer. Ik rijd 50 km per dag x 3 cent = ¤ 1,50 per dag. Uitgaande van 21 werkdagen in een maand is dat ¤ 31,50 per maand. Er zitten 3 maanden in een kwartaal dus dat komt dan op 3 x ¤ 31,50 = ¤ 94,50 per kwartaal. Daar waar ik nu ¤ 58 aan wegenbelasting betaal. En dat is nog zonder eventuele uitjes en boodschappen, ritjes naar mn ouders enzo. Knap hoor dat je op basis van huidige gegevens de prijs exact kan uitrekenen. Ik denk dat de 107 een enorme bezineslurper is tegen de tijd dat de km registratie operationeel wordt. Ik zou er nu niet druk om maken. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 17:45 |
quote: Mensen die niets te zoeken hebben ontmoedigen om tijdens de spits te rijden? |
nattezwabber | vrijdag 20 november 2009 @ 17:45 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:40 schreef kdijkstra het volgende:[..] Hoe wil je de spitstoeslagen gaan innen? Voor de rest krijg je problemen rondom grensstreken. Niet? Spitstoeslagen is een ronduit belachelijk plan. Mensen kunnen de spits toch niet mijden omdat hun werktijden nou eenmaal van ochtend- tot avondspits zijn. |
nattezwabber | vrijdag 20 november 2009 @ 17:48 |
quote: Die oneindige files ontmoedigen mij al genoeg om tijdens de spits te rijden  |
ErwinRommel | vrijdag 20 november 2009 @ 17:49 |
Leuk,
een bericht van Geert Wilders terug gekregen. Geen automatisch verstuurd bericht dat ontvangen is maar ook een antwoord  |
Tarabass | vrijdag 20 november 2009 @ 17:49 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:37 schreef nattezwabber het volgende:We betalen toch al lang per kilometer? Verhoog gewoon de accijns op brandstoffen, dan heb je hetzelfde effect zonder zo'n idioot kastje. Nee, want dan kan je de verzekeringsgegevens, de locatie en belasting van de auto niet bepalen. En daar is het imo om te doen. Met als drogreden natuurlijk het welbekende milieu  |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 17:50 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:45 schreef nattezwabber het volgende:Niet? Spitstoeslagen is een ronduit belachelijk plan. Mensen kunnen de spits toch niet mijden omdat hun werktijden nou eenmaal van ochtend- tot avondspits zijn. Zijn voldoende mensen die tijdens spits rijden en helemaal niets te zoeken hebben.
Verder zullen werkgevers ook anders gaan inplannen. Reizen tijdens spits gaat geld kosten. Zo'n toeslag is niet iets nieuws. In het buitenland is al op verschillende plekken spitstoeslagen geintroduceerd met een merkbaar en blijven resultaat. |
Enneacanthus_Obesus | vrijdag 20 november 2009 @ 17:51 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 16:08 schreef kdijkstra het volgende:[..] Voorbeelden graag. Dus verdachtmaking zuiver door in de buurt zijn op de plaats van misdrijf met de GSM aan. Mensen die al als verdachte zijn aangewezen zonder GSM gegevens tellen niet mee. Dat je begint te blaten zonder dat je leest, moet je helemaal zelf weten. Maar ik ga niet van alles herhalen. |
Enneacanthus_Obesus | vrijdag 20 november 2009 @ 17:51 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:40 schreef kdijkstra het volgende:[..] Hoe wil je de spitstoeslagen gaan innen? Voor de rest krijg je problemen rondom grensstreken. Gebeurt vanzelf, in de file sta je stil/rijd je langzaam, ergo: relatief veel brandstofverbruik. |
Jerruh | vrijdag 20 november 2009 @ 17:51 |
quote: Het "mooiste" vond ik dat jij vakantieverkeer aanhaalde... die staan ook echt in november om zeven uur 's-ochends met hun kipcaravan in de file... Zowat alles wat in de file staat is forenzenverkeer hoor... En hoe wordt dat gedaan als je in de file staat omdat er werkzaamheden zijn? Ook extra betalen? Of misschien een centje terug omdat jij door overheidswege beslissingen in de file staat? |
ErwinRommel | vrijdag 20 november 2009 @ 17:52 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:50 schreef kdijkstra het volgende:[..] Zijn voldoende mensen die tijdens spits rijden en helemaal niets te zoeken hebben. Verder zullen werkgevers ook anders gaan inplannen. Reizen tijdens spits gaat geld kosten. Zo'n toeslag is niet iets nieuws. In het buitenland is al op verschillende plekken spitstoeslagen geintroduceerd met een merkbaar en blijven resultaat. Ik ben dan meer voor een zgn systeem welke men in São Paulo hanteerd. Dat is dat nummerplaten eindigend op een even of oneven getal die dag niet de spits inmogen.
Het systeem zoals het er nu ligt is A: te duur, B: onredelijk. |
nattezwabber | vrijdag 20 november 2009 @ 17:53 |
Hoe willen ze dit trouwens gaan doen met internationaal (vracht)verkeer? Iedereen bij de grens een kastje of vignet laten kopen?  |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 17:53 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:51 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:Dat je begint te blaten zonder dat je leest, moet je helemaal zelf weten. Maar ik ga niet van alles herhalen. Ik heb alles gelezen en je hebt geen enkel voorbeeld aangedragen. Oftewel je zit maar wat uit te kramen zonder onderbouwing. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 17:54 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:53 schreef nattezwabber het volgende:Hoe willen ze dit trouwens gaan doen met internationaal (vracht)verkeer? Iedereen bij de grens een kastje of vignet laten kopen? Ja.
Nederlandse vrachtwagens hebben al Duitse kastjes moeten aanschaffen. |
Enneacanthus_Obesus | vrijdag 20 november 2009 @ 17:54 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:50 schreef kdijkstra het volgende:[..] Zijn voldoende mensen die tijdens spits rijden en helemaal niets te zoeken hebben. Ik ga ook altijd in de spits rijden, vind ik leuk!  quote:Verder zullen werkgevers ook anders gaan inplannen. Reizen tijdens spits gaat geld kosten. Zo'n toeslag is niet iets nieuws. In het buitenland is al op verschillende plekken spitstoeslagen geintroduceerd met een merkbaar en blijven resultaat. Voorbeelden graag!  Waarom zou een werkgever trouwens anders gaan plannen, als de werknemer moet dokken? En waarom doet ie dat niet zonder spitstoeslagen? |
Hukkie | vrijdag 20 november 2009 @ 17:55 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:44 schreef kdijkstra het volgende:[..] Knap hoor dat je op basis van huidige gegevens de prijs exact kan uitrekenen. Ik denk dat de 107 een enorme bezineslurper is tegen de tijd dat de km registratie operationeel wordt. Ik zou er nu niet druk om maken. Je lult gewoon maar wat he? Ik probeer mijn kosten inderdaad op basis van de huidige gegevens te berekenen, de werkelijke kosten zullen waarschijnlijk nog hoger uitvallen omdat we dan bekend zijn met de spitstarieven en weten welke belastingen men nog meer in petto heeft. In mijn berekening ben ik dus bijna twee keer zo duur uit bij de invoering van het systeem, terwijl ik een kleine, zuinig auto rijd. Daar waar men ons dus voor houdt dat bijna 60% van autorijdend Nederland goedkoper uit is dan nu. |
Dr.Nikita | vrijdag 20 november 2009 @ 17:56 |
quote: Precies, mensen gaan voor de lol in de spits rijden, voor de hobby in de file staan en ze hebben ook geld te veel voor brandstof.
Onder welke steen lig jij? |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 17:58 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:51 schreef Jerruh het volgende:Het "mooiste" vond ik dat jij vakantieverkeer aanhaalde... die staan ook echt in november om zeven uur 's-ochends met hun kipcaravan in de file... Zowat alles wat in de file staat is forenzenverkeer hoor... En hoe wordt dat gedaan als je in de file staat omdat er werkzaamheden zijn? Ook extra betalen? Of misschien een centje terug omdat jij door overheidswege beslissingen in de file staat? Heb ik gezegd dat ze in November in verkeer staan? Voor de rest heb ik inderdaad vakantieverkeer gezien om 7 uur maar de maand heb ik bij mijn weten niet genoemd. Als jij in de spits rijdt zul je ook wel verkeer zien die er niet echt direct thuis hoort.
Als je mijn argumenten (in datzelfde draadje) een beetje had doorgelezen dan had je ook gelezen dan had je ook gelezen dat er gedachten zijn om de spitstoeslag niet te innen bij een file. Dit moet de overheid vooral motiveren om files te voorkomen. |
#ANONIEM | vrijdag 20 november 2009 @ 18:00 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:24 schreef Hukkie het volgende:[..] Dat is op basis van puur woon- werkverkeer. Ik rijd 50 km per dag x 3 cent = ¤ 1,50 per dag. Uitgaande van 21 werkdagen in een maand is dat ¤ 31,50 per maand. Er zitten 3 maanden in een kwartaal dus dat komt dan op 3 x ¤ 31,50 = ¤ 94,50 per kwartaal. Daar waar ik nu ¤ 58 aan wegenbelasting betaal. En dat is nog zonder eventuele uitjes en boodschappen, ritjes naar mn ouders enzo. Wat klopt er dan niet aan onderstaande tabel? Als je die moet geloven scheelt het vrij weinig.
http://www.anwb.nl/binari(...)wb_overzicht_aol.pdf |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 18:01 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:56 schreef Dr.Nikita het volgende:Precies, mensen gaan voor de lol in de spits rijden, voor de hobby in de file staan en ze hebben ook geld te veel voor brandstof. Onder welke steen lig jij? Grappig die beschuldigingen en uittingen. Ik neem aan dat de Britten dan wel met plezier in de file staan? London was een van de eerste steden met een spitstoeslag en het heeft een blijvend afname van filevorming gezorgd. Zo zijn er meer voorbeelden.
Maar je zal wel gelijk hebben. Het zal niet helpen. Ik zou zeggen. Wacht tot het wordt ingevoerd en be amazed.
Deze wantrouwen is dezelfde soort wantrouwen die is ontstaan voor de introductie van de OV chipkaart wat nu eigenlijk probleemloos is geintroduceerd. |
Enneacanthus_Obesus | vrijdag 20 november 2009 @ 18:01 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:53 schreef kdijkstra het volgende:[..] Ik heb alles gelezen en je hebt geen enkel voorbeeld aangedragen. Oftewel je zit maar wat uit te kramen zonder onderbouwing. En dat zeg jij?  |
nattezwabber | vrijdag 20 november 2009 @ 18:01 |
Ach ja, als ze hybride/elektrische auto's een beetje matsen met die heffing dan ben ik tevreden :p Levert mij weer werk op als ik afgestudeerd ben. |
Fastmatti | vrijdag 20 november 2009 @ 18:05 |
Ironisch genoeg is het ergste wat er kan gebeuren dat de kilometerheffing daadwerkelijk werkt. Ik verwacht dat: - de economie een enorme klap zal krijgen, omdat economisch noodzakelijk ritten ook worden geschrapt. Verder zal het besteedbaar inkomen van de burgers teruglopen, omdat het er nu toch wel naar uit begint te zien dat de lasten minimaal twee keer zo hoog worden. - het platteland zal leeglopen omdat vervoer te duur wordt. Het is al bekend dat de onleefbaarheid op het platteland is toegenomen doordat de reistijden toenemen door de invoering van de 60km-zones. Dit zal een enorme druk geven op de woningmarkt in de Randstad. - de arbeidsmarkt zal stagneren. Niemand wil meer van werk wisselen omdat vervoer te duur is. |
Hukkie | vrijdag 20 november 2009 @ 18:08 |
quote: Mijn auto is 17 jaar oud, dat zou een verschil kunnen zijn. Bovendien begint men in de tabel met 1,4 cent per kilometer, terwijl ik had begrepen dat het minimale basistarief bij invoering 3 cent/km is. |
Dr.Nikita | vrijdag 20 november 2009 @ 18:08 |
quote: Op vrijdag 20 november 2009 18:01 schreef kdijkstra het volgende:[..] Grappig die beschuldigingen en uittingen. Ik neem aan dat de Britten dan wel met plezier in de file staan? London was een van de eerste steden met een spitstoeslag en het heeft een blijvend afname van filevorming gezorgd. Zo zijn er meer voorbeelden. Een binnenstad vergelijken met een heel land waar je zelfs voor een karrenspoor gaat betalen. Rightquote:Maar je zal wel gelijk hebben. Het zal niet helpen. Ik zou zeggen. Wacht tot het wordt ingevoerd en be amazed. Ik wacht met smart op de economishe crisisquote:Deze wantrouwen is dezelfde soort wantrouwen die is ontstaan voor de introductie van de OV chipkaart wat nu eigenlijk probleemloos is geintroduceerd. En daar is ook iedereen honderden tot duizenden euro's aan kwijt geweest? |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 18:10 |
quote: Auto's worden niet zuiniger?
Voor de rest lijkt de omslagpunt ergens bij de 15000km te liggen. Lijkt me een gemiddeld aantal. Staat trouwens als commentaar bij dat bij de berekening uit is gegaan van maximum bedragen en mogelijk naar beneden wordt bijgesteld.
Het enige wat roet in het eten kan gooien zijn de provinciale belastingen maar daar zou nu over worden onderhandeld. |
Enneacanthus_Obesus | vrijdag 20 november 2009 @ 18:10 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 18:01 schreef kdijkstra het volgende:[..] Deze wantrouwen is dezelfde soort wantrouwen die is ontstaan voor de introductie van de OV chipkaart wat nu eigenlijk probleemloos is geintroduceerd. Dit wantrouwen is van hetzelfde soort waardoor ik denk dat de problemen en de privacyschennis van de OV chipkaart nog niet voorbij zijn.. Dat ze erin zijn geslaagd om het gedrocht door de OV reiziger zijn strot te douwen, wil nog niet zeggen dat het ding ethisch is of opeens niet meer fraudegevoelig.
(Sorry voor het wijzen op de taalfout. Normaal negeer ik dat soort dingen omdat ze niks met de discussie te maken hebben, maar deze kon ik niet laten gaan..) |
Fastmatti | vrijdag 20 november 2009 @ 18:11 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 18:10 schreef kdijkstra het volgende:Staat trouwens als commentaar bij dat bij de berekening uit is gegaan van maximum bedragen en mogelijk naar beneden wordt bijgesteld.  |
nikk | vrijdag 20 november 2009 @ 18:12 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 18:10 schreef kdijkstra het volgende:[..] Voor de rest lijkt de omslagpunt ergens bij de 15000km te liggen. Lijkt me een gemiddeld aantal. Staat trouwens als commentaar bij dat bij de berekening uit is gegaan van maximum bedragen en mogelijk naar beneden wordt bijgesteld.  |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 18:13 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 18:08 schreef Dr.Nikita het volgende:Een binnenstad vergelijken met een heel land waar je zelfs voor een karrenspoor gaat betalen. Right London vergelijk met een binnenstad?
Denk dat London in deze een prima voorbeeld is. Alle toegangswegen een spitsheffing vragen.
London heeft volgens wiki 7,6 miljoen inwoners. Randstad heeft ongeveer 7 miljoen. London kent soortgelijke problemen zoals we die in de Randstad kennen. |
nattezwabber | vrijdag 20 november 2009 @ 18:15 |
Overigens ben ik benieuwd waar ze het geld vandaan gaan halen als straks iedereen elektrisch rijdt (wat onvermijdelijk is). Vraag me af wat voor excuus ze dan gebruiken om geld te oogsten  SPOILERquote:Bendk: [url=http://forum.fok.nl/topic/1308080/7/25#70351740] Iedereen die een hybride rijdt behoort tot de domme mensengroep...immers: waar komt de electriciteit vandaan, juist ja van centrales die massaal een enorme uitstoot hebben.... Hier moest ik wel hardop om lachen |
Hukkie | vrijdag 20 november 2009 @ 18:16 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 18:01 schreef kdijkstra het volgende:Deze wantrouwen is dezelfde soort wantrouwen die is ontstaan voor de introductie van de OV chipkaart wat nu eigenlijk probleemloos is geintroduceerd. En het wantrouwen is volkomen terecht:quote:Justitie wilde pasfoto's van ov-chipreizigers Uitgegeven: 31 augustus 2009 12:38
AMSTERDAM - De rechter blijkt Justitie te hebben verboden pasfoto's van ov-chipkaartreizigers te vorderen voor onderzoek. De gegevensbeheerder wilde de informatie niet verstrekken. Voor de zaak bleek de informatie niet nodig. © ANP
Dat blijkt uit een vonnis van de rechtbank in Rotterdam. De uitspraak dateert al van juni, maar komt nu pas in de publiciteit. Inmiddels ligt de zaak bij de Hoge Raad, want het Openbaar Ministerie vindt dat ze dergelijke gegevens wel moeten mogen opvragen.
Onderzoek
Aanleiding voor de zaak is een onderzoek naar een aanranding in Rotterdam in 2007, waarbij er een vermoeden bestond dat de dader gebruik zou hebben gemaakt van de metro. Daarom vorderde het Openbaar Ministerie gegevens van klanten, die op 6 mei 2007 tussen 10 uur 's avonds en middernacht op de metrostations Maashaven en Heemraadlaan waren geweest.
Niet alleen werd gevraagd om naam, adres en woonplaats van de reizigers, maar ook om een pasfoto. Dat laatste weigerde gegevensverwerker Trans Link Systems met een beroep op de Wet Bescherming Persoonsgegevens. Onder protest moest het bedrijf de informatie toch leveren, maar stapte direct naar de rechter om te voorkomen dat deze informatie zou worden gebruikt.
Rechtszaak
Kern in de discussie is dat een foto informatie geeft over het ras en soms de levensovertuiging van iemand en daarom niet zomaar gevorderd kan worden. Niet alleen wetgeving in Nederland verbiedt dat, maar ook de Europese richtlijn voor privacy. Voor het opvragen van dergelijke informatie zou dan ook toestemming van een rechter-commissaris nodig zijn.
De rechter is het met dat verweer eens. De afbeeldingen moesten aan Trans Link Systems worden teruggeven en mochten niet in het onderzoek worden gebruikt.
Beroep
In een reactie stelt het Openbaar Ministerie in Rotterdam het niet met de beslissing eens te zijn en in beroep te zijn gegaan. Omdat dit een bijzondere procedure is, komt de zaak nu direct bij de Hoge Raad uit.
Trans Link Systems zegt in een reactie blij met de uitspraak te zijn en de privacy van klanten belangrijk genoeg te vinden om naar de rechter te stappen. "Wij hebben in onze systemen en organisatie een veelheid aan maatregelen getroffen om de privacy van klantgegevens te waarborgen.
Zo ook hoe moet worden omgegaan met vorderingen van politie en jusitie.", zegt financieel directeur Gerben Nelemans tegenover NU.nl. "In het weigeren van dit vorderingsverzoek zijn we door de rechter terecht in het gelijk gesteld. We zien de procedure bij de Hoge Raad dan ook met vertrouwen tegemoet."
Niet noodzakelijk
Overigens bleek de informatie van de ov-chipkaart niet noodzakelijk voor het oplossen van het misdrijf. De verdachte kon met reguliere opsporingsmethoden worden aangehouden en veroordeeld.
Het ov-chipkaartsysteem registreert alle reizen, die bij persoonlijke kaarten te koppelen zijn aan een losse database met persoonsgegevens. Reisgegevens worden zeven jaar bewaard. Trans Link Systems zegt nog in overleg met de Belastingdienst te zijn om deze periode te verkorten. |
Enneacanthus_Obesus | vrijdag 20 november 2009 @ 18:17 |
quote: Oh, dat is het! Omdat auto's zuiniger worden, worden we gestraft met een hogere wegenbelasting.. En ik maar denken dat accijnzen dienen om overmatig gebruik te ontmoedigen.. Maar hier komt de aap definitief uit de mouw: Het is uitzuigerij! |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 18:19 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 18:10 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:Dit wantrouwen is van hetzelfde soort waardoor ik denk dat de problemen en de privacyschennis van de OV chipkaart nog niet voorbij zijn.. Dat ze erin zijn geslaagd om het gedrocht door de OV reiziger zijn strot te douwen, wil nog niet zeggen dat het ding ethisch is of opeens niet meer fraudegevoelig. (Sorry voor het wijzen op de taalfout. Normaal negeer ik dat soort dingen omdat ze niks met de discussie te maken hebben, maar deze kon ik niet laten gaan..) [Heb er geen problemen mee hoor dat je op taalfouten let. Ik zou er wat zorgvuldiger in moeten zijn. Ik type dit er een beetje tussendoor in en heb als enig excuus dat ik in het verleden in het buitenland heb gewoond.]
De OV chipkaart is tussentijd al lang en breed geevalueerd en niet alleen door de overheid. Ook ROVER (die van te voren erg negatief was) geeft nu steeds meer signalen af van waardering. OV chipkaart lijkt goed te werken en al die doem verhalen vooraf blijken gewoon niet uit te komen. Er zullen ongetwijfeld incidenten zijn maar zeker niet in dien aard dat een systeem onbruikbaar is. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 18:20 |
quote: Nou nee. Er bestaan sinds de introductie ook anonieme OV chipkaarten.
Voor de rest moeten de goeden altijd bloeden voor de kwaden. |
Hukkie | vrijdag 20 november 2009 @ 18:25 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 18:20 schreef kdijkstra het volgende:[..] Nou nee. Er bestaan sinds de introductie ook anonieme OV chipkaarten. Voor de rest moeten de goeden altijd bloeden voor de kwaden. Waar het natuurlijk om gaat is dat het OM in een poep en een scheet informatie kan opvragen van mensen die toevallig 'op het verkeerde moment op de verkeerde plaats waren'. Terwijl dat eigenlijk helemaal niet nodig is, en dat zal met de GPS kastjes niet anders zijn. De goeden en de kwaden hebben hier helemaal niets mee te maken. |
Enneacanthus_Obesus | vrijdag 20 november 2009 @ 18:26 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 18:19 schreef kdijkstra het volgende:[..] [Heb er geen problemen mee hoor dat je op taalfouten let. Ik zou er wat zorgvuldiger in moeten zijn. Ik type dit er een beetje tussendoor in en heb als enig excuus dat ik in het verleden in het buitenland heb gewoond.] De OV chipkaart is tussentijd al lang en breed geevalueerd en niet alleen door de overheid. Ook ROVER (die van te voren erg negatief was) geeft nu steeds meer signalen af van waardering. OV chipkaart lijkt goed te werken en al die doem verhalen vooraf blijken gewoon niet uit te komen. Er zullen ongetwijfeld incidenten zijn maar zeker niet in dien aard dat een systeem onbruikbaar is. Dat is fijn, dat ROVER achter de privacyschending staat.. Als de kaart toch niet gehackt wordt, ondanks dat dat wel schijnt te kunnen, dan is dat meegenomen. Ik blijf het griezelig vinden. Ik zie de noodzaak niet, ze kunnen ook de huidige statistieken gebruiken om het treinverkeer op de reizigers af te stemmen. |
Lavenderr | vrijdag 20 november 2009 @ 18:31 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 18:17 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:[..] Oh, dat is het! Omdat auto's zuiniger worden, worden we gestraft met een hogere wegenbelasting.. En ik maar denken dat accijnzen dienen om overmatig gebruik te ontmoedigen.. Maar hier komt de aap definitief uit de mouw: Het is uitzuigerij! Jawel, dat hebben we een paar weken geleden al kunnen zien bij Kassa, daar zat Diederik Samson en die zei: "Ja, we kunnen het autorijden natuurlijk niet grátis maken he?" Met zo'n smerig klein lachje erbij  |
Hukkie | vrijdag 20 november 2009 @ 18:36 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 18:31 schreef Lavenderr het volgende:[..] Jawel, dat hebben we een paar weken geleden al kunnen zien bij Kassa, daar zat Diederik Samson en die zei: "Ja, we kunnen het autorijden natuurlijk niet grátis maken he?" Met zo'n smerig klein lachje erbij Daar heb ik ook al een paar keer aan gedacht tijdens deze discussie idd. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 18:38 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 18:26 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:Dat is fijn, dat ROVER achter de privacyschending staat.. Als de kaart toch niet gehackt wordt, ondanks dat dat wel schijnt te kunnen, dan is dat meegenomen. Ik blijf het griezelig vinden. Ik zie de noodzaak niet, ze kunnen ook de huidige statistieken gebruiken om het treinverkeer op de reizigers af te stemmen. Er bestaat niet zoiets wat unhackable is.
Voor de rest ooit bij stil gestaan dat er concurerende chips zijn? NXP (Nederlands bedrijf) heeft de chips geleverd voor de OV chipkaart. Vooral een Duits bedrijf zat te azen op de Nederlandse opdracht. Niets makkelijker dan om de chipkaart van de concurent af te kraken en dan stevig te lobbyen om je eigen producten te verkopen. Zo, heb je mijn conspiracy theorie te pakken waar overigens nog wel een kern van waarheid inzit.
Zover ik weet is alleen een Universiteit in geslaagd om te hacken. Daarbuiten nog niet.
Er bestaat ook zoiets als goed genoeg en daar gaat meer en meer op lijken. Nogmaals unhackable bestaat niet! |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 18:39 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 18:17 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:Oh, dat is het! Omdat auto's zuiniger worden, worden we gestraft met een hogere wegenbelasting.. En ik maar denken dat accijnzen dienen om overmatig gebruik te ontmoedigen.. Maar hier komt de aap definitief uit de mouw: Het is uitzuigerij! Helaas wel. Daarom wordt BPM straks afgeschaft om nieuwe auto's goedkoper te maken. |
Hukkie | vrijdag 20 november 2009 @ 18:40 |
En komt de slurptaks in plaats van de BPM. |
Fastmatti | vrijdag 20 november 2009 @ 18:42 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 18:39 schreef kdijkstra het volgende:[..] Helaas wel. Daarom wordt BPM straks afgeschaft om nieuwe auto's goedkoper te maken. Wordt vervangen door een CO2-taks. |
Lavenderr | vrijdag 20 november 2009 @ 18:44 |
quote: Enfin, de ene taks of de andere taks, we gaan nog meer uitgeknepen worden. |
Enneacanthus_Obesus | vrijdag 20 november 2009 @ 18:54 |
quote: We zijn geen mensen meer, maar een hulpbron, een exploitatiemiddel. Ik vind het geen wonder dat we aan alle kanten gecontroleerd gaan worden. Er zou eens opstand kunnen uitbreken.. |
Fastmatti | vrijdag 20 november 2009 @ 19:01 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 18:54 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:[..] We zijn geen mensen meer, maar een hulpbron, een exploitatiemiddel. Ik vind het geen wonder dat we aan alle kanten gecontroleerd gaan worden. Er zou eens opstand kunnen uitbreken.. Niet helemaal waar natuurlijk. Al dit geld is nodig om het werkweigeraars mogelijk te maken om thuis op te bank te zitten. Die vinden het allemaal wel best hoor. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 19:04 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 18:54 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:We zijn geen mensen meer, maar een hulpbron, een exploitatiemiddel. Ik vind het geen wonder dat we aan alle kanten gecontroleerd gaan worden. Er zou eens opstand kunnen uitbreken.. Je kan ook ergens overdrijven. Nederland is nog altijd een van de meest welvarende landen in de wereld. Ook na de crisis zal dit zo blijven.
Er worden geregeld onderzoeken gedaan hoe gelukkig een land is. Kon zo snel enkel van 2007 vinden maar recenter zijn ze ook uitgevoerd met een soortgelijk resultaat. http://www.dag.nl/binnenl(...)land-gelukkig-136967 |
Enneacanthus_Obesus | vrijdag 20 november 2009 @ 19:09 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 19:04 schreef kdijkstra het volgende:[..] Je kan ook ergens overdrijven. Nederland is nog altijd een van de meest welvarende landen in de wereld. Ook na de crisis zal dit zo blijven. Er worden geregeld onderzoeken gedaan hoe gelukkig een land is. Kon zo snel enkel van 2007 vinden maar recenter zijn ze ook uitgevoerd met een soortgelijk resultaat. http://www.dag.nl/binnenl(...)land-gelukkig-136967 Welvarend, maar voor wie? Voor mensen in verzorgingshuizen? Voor mensen die in de armoedeval zitten? Voor Jan Modaal die uitgeknepen en bespioneerd gaat worden nadat hij al wordt uitgeknepen door geprivatiseerde nutsinstelingen.. Of voor mensen die miljoenen op jaarbasis verdienen en zichzelf tientallen procententen per jaar extra toeschuiven + een bonus als ze hun werk goed doen (Dat laatste heb ik nooit begrepen trouwens. Je wordt al betaald om je werk goed te doen lijkt me, maar goed..)
Maar goed, als we toch nog een beetje gelukkig zijn, laten we dat dan in godsnaam zo houden, en ons niet verder laten piepelen.. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 19:13 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 19:09 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:Welvarend, maar voor wie? Voor mensen in verzorgingshuizen? Voor mensen die in de armoedeval zitten? Voor Jan Modaal die uitgeknepen en bespioneerd gaat worden nadat hij al wordt uitgeknepen door geprivatiseerde nutsinstelingen.. Of voor mensen die miljoenen op jaarbasis verdienen en zichzelf tientallen procententen per jaar extra toeschuiven + een bonus als ze hun werk goed doen (Dat laatste heb ik nooit begrepen trouwens. Je wordt al betaald om je werk goed te doen lijkt me, maar goed..) Tijd om jan modaal eens te vergelijken met andere landen? Zijn echt weinig landen waar jan modaal de vrijheiden kent zoals Nederland met daarbij ook de welvaart.
Anders gezegd noem eens 20 landen waar jan modaal het beter heeft. |
AchJa | vrijdag 20 november 2009 @ 19:16 |
Uit: Staat gluurt mee in km-heffingkastjequote:Op vrijdag 20 november 2009 13:19 schreef Matty___ het volgende:[..] was het niet zo dat iemand een te hoge boete kreeg maar met het gps logsystem in zijn auto kon aantonen dat hij zich wel aan de snelheid hield? Niet in Nederland iig. HIer was het net andersom.
Zie oa hier |
Hukkie | vrijdag 20 november 2009 @ 19:19 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 19:13 schreef kdijkstra het volgende:[..] Tijd om jan modaal eens te vergelijken met andere landen? Zijn echt weinig landen waar jan modaal de vrijheiden kent zoals Nederland met daarbij ook de welvaart. Anders gezegd noem eens 20 landen waar jan modaal het beter heeft. De vrijheden van Jan Modaal zijn niet het issue, waarom vergelijken met andere landen? De kilometerheffing zoals dat in Nederland voor de deur staat is ook ongekend in andere landen. Dus als we het reizen en woon- werkverkeer vergelijken met andere landen dan wordt Jan Modaal in Nederland ZWAAR genaaid. |
Fastmatti | vrijdag 20 november 2009 @ 19:23 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 19:13 schreef kdijkstra het volgende:[..] Tijd om jan modaal eens te vergelijken met andere landen? Zijn echt weinig landen waar jan modaal de vrijheiden kent zoals Nederland met daarbij ook de welvaart. Anders gezegd noem eens 20 landen waar jan modaal het beter heeft. Voor een vrij land mogen we anders verdomd weinig. Ik heb ik dicaturen gewoond waar de middenklasse wel degelijk meer vrijheid had. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 19:23 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 19:09 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:Welvarend, maar voor wie? Voor mensen in verzorgingshuizen? Voor mensen die in de armoedeval zitten? Voor Jan Modaal die uitgeknepen en bespioneerd gaat worden nadat hij al wordt uitgeknepen door geprivatiseerde nutsinstelingen.. Of voor mensen die miljoenen op jaarbasis verdienen en zichzelf tientallen procententen per jaar extra toeschuiven + een bonus als ze hun werk goed doen (Dat laatste heb ik nooit begrepen trouwens. Je wordt al betaald om je werk goed te doen lijkt me, maar goed..) Maar goed, als we toch nog een beetje gelukkig zijn, laten we dat dan in godsnaam zo houden, en ons niet verder laten piepelen.. Hieronder een leuk linkje van wiki. http://en.wikipedia.org/w(...)%28PPP%29_per_capita
Als die gegevens kloppen staat Nederland op de 9e plaats. Dit zijn gegevens van 2008.
Hou rekening mee dat de VS, Zwitserland en Ierland allemaal slechter doen dan Nederland. Volgens dat zelfde lijstje staat Ijsland op de 10e plaats. Nederland zal denk ik wel wat plaatsen klimmen.
Nederland is een HEEL welvarend land vergeleken met anderen landen. Misschien dat het niet zo ervaren wordt maar het is wel een feit. |
Fastmatti | vrijdag 20 november 2009 @ 19:24 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 19:23 schreef kdijkstra het volgende:[..] Hieronder een leuk linkje van wiki. http://en.wikipedia.org/w(...)%28PPP%29_per_capitaAls die gegevens kloppen staat Nederland op de 9e plaats. Dit zijn gegevens van 2008. Hou rekening mee dat de VS, Zwitserland en Ierland allemaal slechter doen dan Nederland. Volgens dat zelfde lijstje staat Ijsland op de 10e plaats. Nederland zal denk ik wel wat plaatsen klimmen. Nederland is een HEEL welvarend land vergeleken met anderen landen. Misschien dat het niet zo ervaren wordt maar het is wel een feit. We houden anders vrij weinig over van het inkomen dat we krijgen. Daarbij is de middenklasse in Nederland vrij arm te noemen |
xFriendx | vrijdag 20 november 2009 @ 19:25 |
Gaan verzekeringsmaatschappijen nou ook minder innen aan premies? Premies zijn toch o.a. ook gebaseerd op de consumentenprijs? Maar die zal wel gaan zakken als de BPM komt te vervallen, immers de consumentenprijs zakt daardoor en dient de premie ook te zakken. |
Hukkie | vrijdag 20 november 2009 @ 19:26 |
Kdijkstra haalt er allerlei meuk bij die totaal niet relevant is voor de discussie over de kilometerheffing. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 19:28 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 19:23 schreef Fastmatti het volgende:Voor een vrij land mogen we anders verdomd weinig. Ik heb ik dicaturen gewoond waar de middenklasse wel degelijk meer vrijheid had. - Softdrugs gedoogd; - Erkenning van homo huwelijken; - Scheiding tussen staat/recht en geloof; - Geen belemmering in internationale reizen; - De mogelijkheid om (nagenoeg) alles te kunnen zeggen; - etc.
Zijn zeer weinig landen die op gelijke voet staan als Nederland. Nederland is voor veel landen het voorbeeld. De VS gebruiken Nederland vaak als voorbeeld hoe het anders kan. Denk aan de ziekenzorg maar ook de wijze waarop de Amerikaanse AFM gaat functioneren. Het gedogen van softdrugs en het erkennen van homohuwelijken begint ook in het buitenland steeds meer erkenning en gekopieerd worden. |
Hukkie | vrijdag 20 november 2009 @ 19:29 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 19:28 schreef kdijkstra het volgende:[..] - Softdrugs gedoogd; - Erkenning van homo huwelijken; - Scheiding tussen staat/recht en geloof; - Geen belemmering in internationale reizen; - De mogelijkheid om (nagenoeg) alles te kunnen zeggen; - etc. Zijn zeer weinig landen die op gelijke voet staan als Nederland. Nederland is voor veel landen het voorbeeld. De VS gebruiken Nederland vaak als voorbeeld hoe het anders kan. Denk aan de ziekenzorg maar ook de wijze waarop de Amerikaanse AFM gaat functioneren. Het gedogen van softdrugs en het erkennen van homohuwelijken begint ook in het buitenland steeds meer erkenning en gekopieerd worden. Dat bedoel ik dus. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 19:29 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 19:26 schreef Hukkie het volgende:Kdijkstra haalt er allerlei meuk bij die totaal niet relevant is voor de discussie over de kilometerheffing. Heb je helemaal gelijk in. Mijn excuses.
Overigens begint jij ermee met jan modaal.quote:Op vrijdag 20 november 2009 19:19 schreef Hukkie het volgende:De vrijheden van Jan Modaal zijn niet het issue, waarom vergelijken met andere landen? De kilometerheffing zoals dat in Nederland voor de deur staat is ook ongekend in andere landen. Dus als we het reizen en woon- werkverkeer vergelijken met andere landen dan wordt Jan Modaal in Nederland ZWAAR genaaid. Nederland is maar een klein land. In heel London wonen ongeveer even veel mensen als in heel de Randstad. Als je een systeem invoert voor de Randstad dan kun je het ook voor de rest van Nederland invoeren. Overigens zou ik als ik Groninger was het meest gedupeerd voelen.
Een automatisch systeem die landelijk wordt ingevoerd is nieuw. In veel landen moet je al tol betalen en dat is natuurlijk ook een vorm van kilometer beprijsing. Met name in Frankrijk vind ik het duur.
[ Bericht 29% gewijzigd door kdijkstra op 20-11-2009 19:35:33 ] |
Lavenderr | vrijdag 20 november 2009 @ 19:34 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 19:28 schreef kdijkstra het volgende:[..] - Softdrugs gedoogd; - Erkenning van homo huwelijken; - Scheiding tussen staat/recht en geloof; - Geen belemmering in internationale reizen; - De mogelijkheid om (nagenoeg) alles te kunnen zeggen; - etc. Zijn zeer weinig landen die op gelijke voet staan als Nederland. Nederland is voor veel landen het voorbeeld. De VS gebruiken Nederland vaak als voorbeeld hoe het anders kan. Denk aan de ziekenzorg maar ook de wijze waarop de Amerikaanse AFM gaat functioneren. Het gedogen van softdrugs en het erkennen van homohuwelijken begint ook in het buitenland steeds meer erkenning en gekopieerd worden. Wat Hukkie zegt. On topic please. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 19:36 |
quote: Als je even gelezen had dan had ik me ge-excuseerd. Dan nogmaals bij deze. |
Fastmatti | vrijdag 20 november 2009 @ 19:36 |
quote: Alleen gunstig voor tuigquote:- Erkenning van homo huwelijken; Belachelijkquote:- Scheiding tussen staat/recht en geloof; Op zondag mag ik echter geen boodschappen doenquote:- Geen belemmering in internationale reizen; Geldt voor een hoop landen.quote:- De mogelijkheid om (nagenoeg) alles te kunnen zeggen; Behalve dan over Marokannen,quote:- etc. Ik geloof dat het recht om mij vrij te bewegen binnen een land iets hoger staat. |
Hukkie | vrijdag 20 november 2009 @ 19:41 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 19:29 schreef kdijkstra het volgende:[..] Heb je helemaal gelijk in. Mijn excuses. Overigens begint jij ermee met jan modaal. [..] Nederland is maar een klein land. In heel London wonen ongeveer even veel mensen als in heel de Randstad. Als je een systeem invoert voor de Randstad dan kun je het ook voor de rest van Nederland invoeren. Overigens zou ik als ik Groninger was het meest gedupeerd voelen. Een automatisch systeem die landelijk wordt ingevoerd is nieuw. In veel landen moet je al tol betalen en dat is natuurlijk ook een vorm van kilometer beprijsing. Met name in Frankrijk vind ik het duur. Maar dan ga je weer voorbij aan het feit dat de manier waarop Nederland het systeem wil invoeren zwaar overdone is, als het puur om kilometerbeprijzing zou gaan. Daar zijn al voldoende middelen voor. |
FinancialBubble | vrijdag 20 november 2009 @ 19:44 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 18:01 schreef kdijkstra het volgende:London was een van de eerste steden met een spitstoeslag en het heeft een blijvend afname van filevorming gezorgd. Zo zijn er meer voorbeelden. Het systeem in Nederland is oneindig ingewikkelder en grootschaliger. In Londen wordt niet gedifferentieerd naar plaats, tijd, milieubelasting of gereden afstand. In Londen (en Stockholm ook) gaat het om beprijzing in de (binnen)stad. Beide steden hebben een uitgebreid metronet, dat de reiziger ook zonder kilometerheffing vaak al een sneller en goedkoper alternatief voor de auto biedt. In Nederland gaat het om een landelijk systeem. Wij hebben in dat grote gebied geen alternatief vergelijkbaar met een metro. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 20:02 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 19:41 schreef Hukkie het volgende:Maar dan ga je weer voorbij aan het feit dat de manier waarop Nederland het systeem wil invoeren zwaar overdone is, als het puur om kilometerbeprijzing zou gaan. Daar zijn al voldoende middelen voor. Ik vind het systeem ook overdone. Eigenlijk ben ik nog het meest gecharmeerd door het Britse systeem die het makkelijkst (waarschijnlijk ook het goedkoopst) op te zetten is. Alleen is de privacy wel ver te zoeken.
Maar ik ben 100% met je eens dat het overdone is. Denk dat er iets ander achter steekt. Zullen denk ik voornamelijk Nederlandse bedrijven zijn die hiervan gaan profiteren en de kennis die straks wordt opgedaan zal in het buitenland weer verkocht kunnen worden. Zelfde geldt voor de traject controle. In Nederland ooit eens opgezet en in het buitenland verkocht. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 20:04 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 19:44 schreef FinancialBubble het volgende:In Nederland gaat het om een landelijk systeem. Wij hebben in dat grote gebied geen alternatief vergelijkbaar met een metro. Daarmee heb je een ijzersterk punt.
Overigens is het niet allemaal koek en ei in Engeland. De trein bijvoorbeeld is volledig geprivatiseerd waardoor de prijzen van de treinkaartjes de pan uit zijn gerezen. In London zelf is goedkoop en goed te verplaatsen. Een forens buiten Londen heeft heel wat minder mogelijkheden. |
Hukkie | vrijdag 20 november 2009 @ 20:08 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 20:02 schreef kdijkstra het volgende:[..] Ik vind het systeem ook overdone. Eigenlijk ben ik nog het meest gecharmeerd door het Britse systeem die het makkelijkst (waarschijnlijk ook het goedkoopst) op te zetten is. Alleen is de privacy wel ver te zoeken. Maar ik ben 100% met je eens dat het overdone is. Denk dat er iets ander achter steekt. Zullen denk ik voornamelijk Nederlandse bedrijven zijn die hiervan gaan profiteren en de kennis die straks wordt opgedaan zal in het buitenland weer verkocht kunnen worden. Zelfde geldt voor de traject controle. In Nederland ooit eens opgezet en in het buitenland verkocht. De toon van je posts is aanzienlijk gematigd, positief. Misschien dat er dan nog een normale discussie kan ontstaan  |
AchJa | vrijdag 20 november 2009 @ 20:13 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 18:20 schreef kdijkstra het volgende:[..] Nou nee. Er bestaan sinds de introductie ook anonieme OV chipkaarten. Voor de rest moeten de goeden altijd bloeden voor de kwaden. Een stapje verder dan...quote:Ook dna van buren na moord
DEN HAAG - Buurtbewoners of omstanders moeten na een moord worden verplicht mee te werken aan grootschalige dna-onderzoeken. Het is onverteerbaar dat daders jarenlang uit het zicht van politie en justitie kunnen blijven door 'om principiële redenen' te weigeren dna af te staan. Hele verhaal |
Tarabass | vrijdag 20 november 2009 @ 20:27 |
quote: Gewoon zeggen dat je moslim bent, dan is namelijk alles veroorloofd  |
Revolution-NL | vrijdag 20 november 2009 @ 22:06 |
quote: Ik zou principieel weigeren om hier aan mee te werken? Wat willen ze doen je opsluiten??? Schuldig tot het tegendeel bewezen is.
Wat een eng land begint dit te worden. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 22:08 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 20:08 schreef Hukkie het volgende:De toon van je posts is aanzienlijk gematigd, positief. Misschien dat er dan nog een normale discussie kan ontstaan Mijn mening is op geen enkele manier gewijzigd. Jij bent de eerste die weer eens iets zinvols posts.
Alle voorgaande posters blijven hameren op het feit dat er inbreuk gemaakt wordt op privacy en dat is geen legitiem argument. Justitie heeft nu al middelen om zelfs meer informatie te achterhalen dan wat ze uit de km registratie kastjes kunnen halen.
[ Bericht 0% gewijzigd door kdijkstra op 20-11-2009 22:17:33 ] |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 22:11 |
quote: Is een heel andere discussie. En stel dat justitie gebruik mag maken van informatie uit de kastjes dan zal de rechter er goedkeuring aan moeten geven. Justitie kan niet even op eigen houtje informatie gaan doorspitten.
AIVD is misschien de uitzondering. Maar in eerdere rechtzaken is al gebleken dat onrechtmatig verkregen bewijs (ook van de AIVD) niet rechtsgeldig zijn. Oftewel de AIVD kan wel kijken maar ze kunnen op basis daarvan niemand veroordelen. Verder sterk de vraag of AIVD wel de organisatie is die zich bezig houdt met snelheidsovertredingen van Jan en alleman. |
Revolution-NL | vrijdag 20 november 2009 @ 22:16 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 22:11 schreef kdijkstra het volgende:[..] Is een heel andere discussie. En stel dat justitie gebruik mag maken van informatie uit de kastjes dan zal de rechter er goedkeuring aan moeten geven. Justitie kan niet even op eigen houtje informatie gaan doorspitten. AIVD is misschien de uitzondering. Maar in eerdere rechtzaken is al gebleken dat onrechtmatig verkregen bewijs (ook van de AIVD) niet rechtsgeldig zijn. Oftewel de AIVD kan wel kijken maar ze kunnen op basis daarvan niemand veroordelen. Verder sterk de vraag of AIVD wel de organisatie is die zich bezig houdt met snelheidsovertredingen van Jan en alleman. Je bent op de hoogte van de ontwikkeling van Indect? Vast niet anders had je deze onzin niet gepost. |
AchJa | vrijdag 20 november 2009 @ 22:23 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 22:11 schreef kdijkstra het volgende:[..] Is een heel andere discussie. En stel dat justitie gebruik mag maken van informatie uit de kastjes dan zal de rechter er goedkeuring aan moeten geven. Justitie kan niet even op eigen houtje informatie gaan doorspitten. AIVD is misschien de uitzondering. Maar in eerdere rechtzaken is al gebleken dat onrechtmatig verkregen bewijs (ook van de AIVD) niet rechtsgeldig zijn. Oftewel de AIVD kan wel kijken maar ze kunnen op basis daarvan niemand veroordelen. Verder sterk de vraag of AIVD wel de organisatie is die zich bezig houdt met snelheidsovertredingen van Jan en alleman. Nope, maar ik denk dat je wel snapt waar het heengaat in de toekomst. Als men nu al begint te ouwehoeren over verplicht DNA afstaan als je in de buurt van een misdrijf bent geweest, kun je op je klompen aanvoelen dat "het in de buurt zijn" heel makkelijk met die kastjes uit te voeren is.
We gaan dit topic nog wel eens kicken in 2015 ofzo. |
kdijkstra | vrijdag 20 november 2009 @ 22:35 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 22:23 schreef AchJa het volgende:Nope, maar ik denk dat je wel snapt waar het heengaat in de toekomst. Als men nu al begint te ouwehoeren over verplicht DNA afstaan als je in de buurt van een misdrijf bent geweest, kun je op je klompen aanvoelen dat "het in de buurt zijn" heel makkelijk met die kastjes uit te voeren is. We gaan dit topic nog wel eens kicken in 2015 ofzo. Jij hebt zeker wel in de gaten dat hier sprake is van een onopgeloste zaak die de regio aardig bezig houdt. Een combinatie van verkrachting en moord kan ik me best voorstellen dat er even over de privacy regelgeving heen gestapt kan worden. |
Revolution-NL | vrijdag 20 november 2009 @ 22:37 |
quote: |
Fastmatti | vrijdag 20 november 2009 @ 22:48 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 22:35 schreef kdijkstra het volgende:[..] Jij hebt zeker wel in de gaten dat hier sprake is van een onopgeloste zaak die de regio aardig bezig houdt. Een combinatie van verkrachting en moord kan ik me best voorstellen dat er even over de privacy regelgeving heen gestapt kan worden. Precies. En aangezien de voormalig hoofdofficier van justitie automobilisten gelijk heeft gesteld aan huurmoordenaars weet je wel wat de automobilist staat te wachten. |
AchJa | vrijdag 20 november 2009 @ 23:01 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 22:35 schreef kdijkstra het volgende:[..] Jij hebt zeker wel in de gaten dat hier sprake is van een onopgeloste zaak die de regio aardig bezig houdt. Een combinatie van verkrachting en moord kan ik me best voorstellen dat er even over de privacy regelgeving heen gestapt kan worden. Nee, daar is geen sprake van, dat wordt er bij gehaald als een voorbeeld waarbij men er gemakshalve vanuit gaat dat met de afname van DNA van de hele goegemeente de dader gepakt zou zijn.
Maar als jij akkoord gaat dat je als potentiele verdachte wordt gezien be my guest. Ik zit er iig niet op te wachten.
[ Bericht 0% gewijzigd door AchJa op 20-11-2009 23:46:51 ] |
Enneacanthus_Obesus | zaterdag 21 november 2009 @ 08:29 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 22:08 schreef kdijkstra het volgende:[..] Mijn mening is op geen enkele manier gewijzigd. Jij bent de eerste die weer eens iets zinvols posts. Alle voorgaande posters blijven hameren op het feit dat er inbreuk gemaakt wordt op privacy en dat is geen legitiem argument. Justitie heeft nu al middelen om zelfs meer informatie te achterhalen dan wat ze uit de km registratie kastjes kunnen halen. En toch wordt de informatie met dat dure systeem doorverkocht aan het buitenland, volgens jou. Waarom zouden ze de moeite doen als die informatie al betrokken kan worden? En die kastjes maken inbreuk op je privacy, met een één of ander marketingdoeleind, je zegt het zelf.
En ja, het Orwelliaanse doemscenario klinkt misschien wat overdreven.. Maar feit blijft dat je aan alle kanten gevolgd wordt. Je wordt gefilmd, je koopgedrag wordt geanalyseerd, ze willen maar al te graag je gebruik van gas, water en electra tot op de minuut volgen, je telefoon kan zonder aanleiding worden afgeluisterd, het wordt heel gewoon om adv. je mobieltje te checken waar je bent geweest, een landelijke database met vingerafdrukken, een database met medische gegevens, verplicht je ID bij je dragen. Een paar jaar geleden had ik iets over alu-hoedjes geroepen.. Ik kan me heel goed voorstellen dat mensen zich zorgen maken. Behalve dat heb je mensen gewoon niet te bespioneren. De burger is geen product of fenomeen, en ook geen hulpbron die je kunt uitknijpen. We zijn mensen, en we willen leven in een prettige maatschappij. En daar hebben onze 'volksvertegenwoordigers' - door ons gekozen en betaald- maar voor te zorgen. En als ze een systeem willen invoeren waar 'iets achter zit', dan rotten ze maar op. Want dat is niet ons belang. |
Tarabass | zaterdag 21 november 2009 @ 08:42 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 23:01 schreef AchJa het volgende:[..] Nee, daar is geen sprake van, dat wordt er bij gehaald als een voorbeeld waarbij men er gemakshalve vanuit gaat dat met de afname van DNA van de hele goegemeente de dader gepakt zou zijn. Maar als jij akkoord gaat dat je als potentiele verdachte wordt gezien be my guest. Ik zit er iig niet op te wachten. Er wordt tegenwoordig veelvuldig gebruik gemaakt van smoesjes. Is het niet het milieu, dan is het wel de crisis of de varkensgriep. Als dat nergens op slaat spreken ze je aan op je veiligheidsgevoel. Voorbeeldje:quote:Zestien arrestaties bij wegblokkades politieUitgegeven: 20 november 2009 07:39TILBURG - De politie heeft donderdagavond zestien arrestaties verricht tijdens een grote controleactie in Brabant. Ongeveer 3800 auto's werden gecontroleerd. Het doel van de actie was om inbrekers, straatrovers en overvallers van straat te plukken, meldde de politie. De aanhoudingen werden onder meer verricht wegens openstaande boetes, het beledigen van de politie, illegaal verblijf in Nederland en het negeren van stoptekens. Ook werden twee gezochte inbrekers in de boeien geslagen. Tijdens de actie werden 21 auto's in beslag genomen wegens openstaande belastingschulden. Veel passanten werden betrapt op kleinere misstappen, zoals verkeersovertredingen, rijden onder invloed en drugsbezit. Zij kregen een boete of een waarschuwing. Wintermaanden Volgens de politie werd tot de actie besloten wegens het stijgende aantal overvallen en inbraken in de donkere wintermaanden. Circa 150 agenten en vijftig andere controleambtenaren bemanden wegblokkades in Tilburg, Breda, Oosterhout en Bergen op Zoom. Van de 3800 auto's was er dus één met potentiële inbrekers. Die andere 3799 hebben deel moeten nemen, net zoals dat in de WO2 gebeurde. Je hele leven werd even snel door de scan gegooid om te kijken of je wel braaf genoeg was. En iedereen die niet meewerkt is verdacht. En het is herfst 
[ Bericht 0% gewijzigd door Tarabass op 21-11-2009 09:31:16 ] |
kawotski | zaterdag 21 november 2009 @ 08:57 |
quote:Op vrijdag 20 november 2009 18:10 schreef kdijkstra het volgende:[..] Auto's worden niet zuiniger? Voor de rest lijkt de omslagpunt ergens bij de 15000km te liggen. Lijkt me een gemiddeld aantal. Staat trouwens als commentaar bij dat bij de berekening uit is gegaan van maximum bedragen en mogelijk naar beneden wordt bijgesteld. Het enige wat roet in het eten kan gooien zijn de provinciale belastingen maar daar zou nu over worden onderhandeld. Ik zal voor de zoveelste keer mijn C1 als voorbeeld nemen.
Voor invoering Kilometerheffing: Wegenbelasting 16 euro per jaar.
Na invoering Kilometerheffing: 15.0000 km a 1,5 cent: 225 Euro + Provinciale belasting Ik rij 30.000 km , dat is 450 Euro + Provinciale belasting.
Ik word wel beloond he met mijn zuinige rijden.. |
YuckFou | zaterdag 21 november 2009 @ 09:15 |
quote:Op zaterdag 21 november 2009 08:42 schreef Tarabass het volgende:Van de 3800 auto's was er dus één met potentiële inbrekers. Die andere 3799 hebben deel moeten nemen, net zoals dat in de WO2 gebeurde. Je hele leven werd even snel door de scan gegooid om te kijken of je wel braaf genoeg was. En iedereen die niet meewerkt is verdacht. En het is herfst Ik ben nog steeds op zoek naar de gerechtelijke grondslag waarop ze dit mogen doen, zomaar 3800 automobilisten aanhouden om te kijken of er iets mis is is naar mijn idee niet helemaal onschuldig tot het tegendeel bewezen is.  |
Fastmatti | zaterdag 21 november 2009 @ 10:42 |
quote:Op zaterdag 21 november 2009 09:15 schreef YuckFou het volgende:[..] Ik ben nog steeds op zoek naar de gerechtelijke grondslag waarop ze dit mogen doen, zomaar 3800 automobilisten aanhouden om te kijken of er iets mis is is naar mijn idee niet helemaal onschuldig tot het tegendeel bewezen is.  Ze verklaren ook parkeerplaatsen langs de snelwegen tot risicogebied en lijden dan al het verkeer over deze parkeerplaats. Rechters keuren deze frauduleuze manier nog goed ook. |
servus_universitas | zondag 22 november 2009 @ 18:26 |
Ik beveel graag de uitzending van Buitenhof van hedenochtend aan: http://www.vpro.nl/programma/buitenhof/afleveringen/42503068/
Het laatste item is een debat tussen Aptroot (VVD) en Koopmans (CDA) over dit onderwerp. Aptroot is fel tegenstander ("het wordt één grote klerezooi"), terwijl Koopmans deze maatregel "te mooi om waar te zijn, maar het is wel waar" noemt. Koopmans verzekert ons dat de privacy ten zeerste wordt beschermd, behalve in het geval van een strafrechtelijk onderzoek: "als het bijvoorbeeld gaat om een pedo."  |
Hukkie | zondag 22 november 2009 @ 18:33 |
quote:Op zondag 22 november 2009 18:26 schreef servus_universitas het volgende:Ik beveel graag de uitzending van Buitenhof van hedenochtend aan: http://www.vpro.nl/programma/buitenhof/afleveringen/42503068/Het laatste item is een debat tussen Aptroot (VVD) en Koopmans (CDA) over dit onderwerp. Aptroot is fel tegenstander ("het wordt één grote klerezooi"), terwijl Koopmans deze maatregel "te mooi om waar te zijn, maar het is wel waar" noemt. Koopmans verzekert ons dat de privacy ten zeerste wordt beschermd, behalve in het geval van een strafrechtelijk onderzoek: "als het bijvoorbeeld gaat om een pedo." Die Koopmans moet zich schamen, door zoveel onzin te verkondigen in dat programma. Wat een aanfluiting. '60% Minder files en het is ook nog eens goed voor de welvaart.'
Op geen van de argumenten van Aptroot had hij een antwoord, anders dan wollig gezwets. |
servus_universitas | zondag 22 november 2009 @ 18:35 |
quote:Op zondag 22 november 2009 18:33 schreef Hukkie het volgende:[..] Die Koopmans moet zich schamen, door zoveel onzin te verkondigen in dat programma. Wat een aanfluiting. '60% Minder files en het is ook nog eens goed voor de welvaart.' Ja, het viel mij ook op hoe eenvoudig hij met allerlei grootse beloftes over tafel kwam. Wel fantastisch dat Aptroot wees op de misleiding van het rekenprogramma op de website van het ministerie.  |
YuckFou | zondag 22 november 2009 @ 18:36 |
quote: Je kon erop wachten....heeft ie niet ergens nog het woord terrorist tussen kunnen proppen? doet t ook altijd goed  |
McKillem | zondag 22 november 2009 @ 19:35 |
quote:Op zaterdag 21 november 2009 08:57 schreef kawotski het volgende:[..] Ik zal voor de zoveelste keer mijn C1 als voorbeeld nemen. Voor invoering Kilometerheffing: Wegenbelasting 16 euro per jaar. Na invoering Kilometerheffing: 15.0000 km a 1,5 cent: 225 Euro + Provinciale belasting Ik rij 30.000 km , dat is 450 Euro + Provinciale belasting. Ik word wel beloond he met mijn zuinige rijden.. 16 euro per jaar? Is dat niet per maand? Ik vind 16 euro per jaar wel heel erg laag ook al is het een mini wagentje. |
Johan_Haas_ | zondag 22 november 2009 @ 19:47 |
De kilometerheffing lijkt mij echt een achterlijke regeling. Het is net zoals de betuwelijn gedoemd om te mislukken. Het hele gedoe brengt veel te veel kosten met zich mee en veel te veel bureaucratie. En vooral de Nederlandse burger die zijn auto nodig heeft om zich te vervoeren naar zijn werk wordt er mee getroffen. De auto en de werkende burger is weer de traditionele melkkoe van de overheid.
Wat feiten uit de Elsevier van afgelopen vrijdag:quote:1. De investeringen in in satellieten en elektronische systemen kosten ongeveer 3 miljard. 2. De Incassokosten bedragen jaarlijks 900 miljoen per jaar. 3. Provincies gaan een "ingezetenbelasting" invoeren om de afschaffing van de wegenbelasting te compenseren. Hierdoor gaan de kosten voor de burger alsnog omhoog! 4. Er wordt verwacht dat er 350.000 bezwaarschriften per jaar door automobilisten worden verstuurd. Al deze bezwaarschriften moeten worden behandeld door ambtenaren, die aan de economie worden onttrokken en daardoor geen bijdrage leveren aan de economie, sterker nog, ze moeten worden betaald door de belastingbetaler. 5. Minister Eurlings verwacht 4.700 rechtzaken per jaar. Dat wordt een leuke bende die kilometerheffing
[ Bericht 3% gewijzigd door Johan_Haas_ op 22-11-2009 21:04:46 ] |
ASroma | zondag 22 november 2009 @ 20:25 |
ik vindt dat de nederlander ook wel eens een ruggegraat mag tonen en eens massaal af te komen op protesten etc. We zeuren wel maar iets ondernemen doen maar weinigen. |
FinancialBubble | zondag 22 november 2009 @ 21:22 |
quote:Op zondag 22 november 2009 18:35 schreef servus_universitas het volgende:Ja, het viel mij ook op hoe eenvoudig hij met allerlei grootse beloftes over tafel kwam. Wel fantastisch dat Aptroot wees op de misleiding van het rekenprogramma op de website van het ministerie.  Er wordt gegooid met cijfers waarvan onduidelijk is wat de grond daarvan is. 50% filevermindering is genoemd in een artikel van De Volkskrant, n.a.v. een onderzoek dat door de minister zelf is geregeld. Op zo'n manier kan je natuurlijk aan uitkomsten krijgen wat je wel.
Verder ben ik het met je eens dat er van de berekening van de kosten niks klopt. Kosten worden deels meegerekend, of zelfs helemaal weggelaten. Andere kosten worden om onduidelijke redenen verlaagd. Er wordt uitgegaan van dubieuze aannames.
Voor een VW Golf 1.9tdi ga je al snel 100 euro per maand meer betalen na invoering van de kilometerheffing. Zie ook dit blogbericht: http://leugenskilometerhe(...)dere-berekening.html |
Hukkie | zondag 22 november 2009 @ 22:28 |
quote:VVD en SP ageren tegen 'kastje van Camiel'.DEN HAAG - De oppositiepartijen VVD en de SP vinden het onzinnig om geld te investeren in een kastje voor auto's om de kosten van autorijden vast te stellen. Dat stelden Tweede Kamerleden Charlie Aptroot (VVD) en Emile Roemer (SP) zondag. Hun collega Ger Koopmans van regeringspartij CDA verklaarde in het televisieprogramma Buitenhof dat het CDA een dergelijke spitsheffing alleen rondom Amsterdam wil. Maar de christendemocraat heeft geen problemen met het 'kastje van Eurlings', zoals de SP het noemt. Met dat kastje kan worden bijgehouden hoeveel kilometer een auto aflegt en op basis daarvan kan de automobilist een rekening krijgen. Koopmans vertrouwt er op dat de privacy van automobilisten daarbij gewaarborgd zal worden. De VVD en de SP denken daar anders over. Beide partijen zijn bekende tegenstander van de plannen voor een kilometerheffing van minister Camiel Eurlings (Verkeer). Ze vinden het te duur en te ingewikkeld. De VVD is inmiddels een stickeractie tegen de kilometerheffing begonnen. De SP is niet tegen een prijs per kilometer maar vindt dat dit gewoon via de accijns op brandstof kan. „Dan betalen mensen ook per kilometer en worden niet zuinige auto's extra belast.” |
HarryP | zondag 22 november 2009 @ 23:56 |
quote: Vergeet niet dat de automobilist die kastjes gewoon zelf mag gaan kopen! |
Hukkie | zondag 22 november 2009 @ 23:58 |
quote: Bij buitenhof zeiden ze dat het eerste kastje betaald wordt, maar als die vervolgens kapot gaat dan mag je zelf dokken. Ben benieuwd hoe duur dat grapje gaat worden. |
qonmann | zondag 22 november 2009 @ 23:58 |
Zijn er al landen waar ze zo'n kastje hebben, vergelijkbaar met Nederland? Zo nee, dan zie ik het nog niet zo 1-2-3 werken |
McKillem | maandag 23 november 2009 @ 07:57 |
quote:Op zondag 22 november 2009 23:58 schreef qonmann het volgende:Zijn er al landen waar ze zo'n kastje hebben, vergelijkbaar met Nederland? Zo nee, dan zie ik het nog niet zo 1-2-3 werken Tuurlijk werkt het niet 1,2,3. Dat doet een IT project nooit, laat staan een groot IT project en grote IT projecten in opdracht van regering kan je helemaal wel vergeten door de bureaucratische teerput waar alles doorheen moet.
Ik voorzie dat hier bakken met geld door de afvoer gaan weer. Betalen we met zijn allen belasting voor.
Dit is hoe dan ook het geval trouwens, of er nou al landen zijn of niet. |
RedFever007 | maandag 23 november 2009 @ 10:18 |
quote: Op zondag 22 november 2009 20:25 schreef ASroma het volgende:ik vindt dat de nederlander ook wel eens een ruggegraat mag tonen en eens massaal af te komen op protesten etc. We zeuren wel maar iets ondernemen doen maar weinigen. Hoppa dit dus!
Maare, wanneer zijn de eerste demonstraties in Den Haag dan ?  |
#ANONIEM | maandag 23 november 2009 @ 10:48 |
http://www.kilometerheffing-nee.nl/
Aantal ontvangen steunbetuigingen: Totaal: 11271 Laatste uur: 181
Het gaat hard .
[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 23-11-2009 10:48:45 ] |
Kapt-Ruigbaard | maandag 23 november 2009 @ 10:53 |
quote: Ja.
Haal die lelijke spelfout eens uit januarie |
Revolution-NL | maandag 23 november 2009 @ 11:01 |
quote:Op zondag 22 november 2009 20:25 schreef ASroma het volgende:ik vindt dat de nederlander ook wel eens een ruggegraat mag tonen en eens massaal af te komen op protesten etc. We zeuren wel maar iets ondernemen doen maar weinigen. Vannochtend op de radio hoorde ik dat de meerderheid van de Nederlandse bevolking VOOR invoering van de kilometerheffing is.
Wat schaam ik mij toch af en toe om Nederlander te zijn. Dit is toch niet te bevatten. Nederlanders verdienen het gewoon om uitgemolken en onderdrukt te worden. |
Enneacanthus_Obesus | maandag 23 november 2009 @ 11:08 |
Mischien is het wel de bedoeling dat er massaal tegen geprotesteerd wordt.. Nu gaan we massaal roepen om hogere brandstofprijzen en straks zijn we daar nog blij mee ook... Hoed u voor de volksmenners!  |
Tarabass | maandag 23 november 2009 @ 11:12 |
quote:Op maandag 23 november 2009 11:01 schreef Revolution-NL het volgende:[..] Vannochtend op de radio hoorde ik dat de meerderheid van de Nederlandse bevolking VOOR invoering van de kilometerheffing is. Wat schaam ik mij toch af en toe om Nederlander te zijn. Dit is toch niet te bevatten. Nederlanders verdienen het gewoon om uitgemolken en onderdrukt te worden. Nee, mensen zijn voor het betalen per kilometer. Dat is ook elke keer wat er nu gezegd wordt. Maar de vraag hoeveel procent er voor een kastje is, wordt niet aangehaald. En ook ik ben voor een prijs per kilometer, maar niet op de manier zoals het nu geopperd wordt. Dat gaat nergens over.
Iedereen weet dat er wat gebeuren moet. Dat is duidelijk. En op de vraag of iedereen het eens is dit per gereden kilometer te doen zal bijna iedereen ja antwoorden. Het is maar net hoe de vraagstelling is, want een complex systeem zoals hij er nu ligt, kan niemand wat zinnigs zeggen. |
Revolution-NL | maandag 23 november 2009 @ 11:23 |
quote:Op maandag 23 november 2009 11:08 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:Mischien is het wel de bedoeling dat er massaal tegen geprotesteerd wordt.. Nu gaan we massaal roepen om hogere brandstofprijzen en straks zijn we daar nog blij mee ook... Hoed u voor de volksmenners! Idd politiek wisselgeld Het moet gewoon blijven zoals het is en de overheid moet haar verantwoordelijkheid nemen en na meer dan 30 jaar eens beginnen met het aanleggen van snelwegen.
Er is vraag naar mobiliteit voorzie de burger daar dan ook in!! Het kabinet zit er voor de burger, niet andersom! |
#ANONIEM | maandag 23 november 2009 @ 11:25 |
Gisteren had Ger Koopmans ( ) het bij Buitenhof over de kilometerheffing. Hij zei dat het onmogelijk is de informatie die het kastje verstuurt uit te lezen. Dat was versleuteld enzo, het kan niet...
Wat klopt hier niet? Alles kan gekraakt worden, zeker iets dat regelmatig informatie verzendt, al is het versleuteld.
Ger Koopmans en het CDA:
 |
Kapt-Ruigbaard | maandag 23 november 2009 @ 11:25 |
quote:Op maandag 23 november 2009 11:23 schreef Revolution-NL het volgende:[..] Idd politiek wisselgeld Het moet gewoon blijven zoals het is en de overheid moet haar verantwoordelijkheid nemen en na meer dan 30 jaar eens beginnen met het aanleggen van snelwegen. Er is vraag naar mobiliteit voorzie de burger daar dan ook in!! Het kabinet zit er voor de burger, niet andersom! Het probleem is alleen dat het niet kan blijven zoals het is. De BPM die Nederland nu int over elk nieuw voertuig is namelijk illegaal en verboden door Brussel. |
YuckFou | maandag 23 november 2009 @ 11:33 |
quote:Op maandag 23 november 2009 11:01 schreef Revolution-NL het volgende:Vannochtend op de radio hoorde ik dat de meerderheid van de Nederlandse bevolking VOOR invoering van de kilometerheffing is. Les 1 in massapopulatie, als je iets door wilt drukken, zorg dan dat je vaak genoeg in de media voorbij laat komen de de meerderheid voor is.... Geloof je echt al die zgn. onderzoeken nog? ik allang niet meer, elk onderzoek, iedere uitkomst kan gelogen, verdraait of verzonnen zijn  |
Fastmatti | maandag 23 november 2009 @ 12:11 |
quote:Op maandag 23 november 2009 11:01 schreef Revolution-NL het volgende:[..] Vannochtend op de radio hoorde ik dat de meerderheid van de Nederlandse bevolking VOOR invoering van de kilometerheffing is. De PVV stemmers waren ook voor. Helaas vermelden ze er niet bij dat het maar om 22% van de PVV-stemmer ging wat de mening van die andere 78% is, wordt niet vermeld. |
Fastmatti | maandag 23 november 2009 @ 12:12 |
quote:Op maandag 23 november 2009 11:33 schreef YuckFou het volgende:[..] Les 1 in massapopulatie, als je iets door wilt drukken, zorg dan dat je vaak genoeg in de media voorbij laat komen de de meerderheid voor is.... Geloof je echt al die zgn. onderzoeken nog? ik allang niet meer, elk onderzoek, iedere uitkomst kan gelogen, verdraait of verzonnen zijn  Zeker als je de vraag stelt "wil je eerlijk betalen voor autorijden". Dan vind ik het nog een wonder dat er mensen zijn die nee zeggen  |
RedFever007 | maandag 23 november 2009 @ 12:17 |
quote: Op maandag 23 november 2009 12:12 schreef Fastmatti het volgende:[..] Zeker als je de vraag stelt "wil je eerlijk betalen voor autorijden". Dan vind ik het nog een wonder dat er mensen zijn die nee zeggen  Precies, met de juiste vraagstelling kun je alle onderzoeken wel zo dusdanig manipuleren dat de resultaten precies zo zijn als je wilt dat ze zijn.  |
YuckFou | maandag 23 november 2009 @ 12:18 |
Graag wil ik jullie nog wijzen op deze post van Iblis in een inmiddels gesloten topic, hoewel hypothetisch geeft het eigenlijk vrij precies aan waar de problemen met dit systeem zitten:quote:Op dinsdag 17 november 2009 13:24 schreef Iblis het volgende:Met pijn in het hart besloot Henk uiteindelijk om zijn auto toch weg te doen. Hij kon zich nog goed herinneren hoe zijn eerste auto hem een gevoel van vrijheid had gegeven, maar dat gevoel was helemaal weg. Sterker nog, het was vervangen door het idee dat elke meter die hij aflegde verantwoord moest kunnen worden. Toen hij zijn auto net had hij deze graag gebruikt om er ’s nachts op uit te gaan, het natuurgebied in, om naar de hemel te kijken met zijn telescoop. Ook ging hij af en toe naar Schiphol om vliegtuigen te spotten. Met zijn auto was dit veel gemakkelijker geworden dan met het OV, bovendien was hij niet zo gebonden aan trein- en busdiensten die ’s nachts ophielden. Die vrijheid was echter afgenomen, terugkijkend, op het moment dat het rekeningrijden was ingevoerd in 2019. Hij was er eerst voorstander van geweest: betalen naar gebruik, betere verspreiding van het verkeer, beloningen als je buiten de spits reed. Na een aantal jaar viel het effect echter tegen. De kilometerheffing was fors omhoog gegaan, maar tevens was er wettelijk bepaald dat de werkgever voor woon-werkverkeer niet mocht compenseren voor de spitstarieven; de gedachte was dat werknemers dan gestimuleerd zouden worden om een baan met flexibele werktijden te zoeken, en dat meer mensen zich in de dunbevolktere gebieden van het land zouden vestigen. Het resultaat was echter dat de meeste mensen gewoon meer moesten betalen en nog steeds van 9 tot 5 werkten. Omdat er een krachtige symboolwerking van de wet uitging werd ze echter niet geschrapt. Financieel had hij nochtans niet zoveel te klagen, dus dat was allemaal overkomelijk. Zijn eerste negatieve ervaring was geweest toen hij twee dagen nadat hij weer eens met zijn telescoop eropuit was gegaan door de politie was ondervraagd over zijn aanwezigheid ’s nachts in het natuurgebied. Hij had gestameld ‘eh, ik keek gewoon sterren met m’n telescoop’. De politie had dat een heel hilarisch antwoord gevonden – hij snapte toen nog niet waarom. Het bleek echter dat er in de buurt waar hij bezig was ook een homo-ontmoetingsplek was waar juist die avond dat hij er was iemand was vermoord. Bij het verhoor hadden ze hem nog gezegd dat hij niet in eufemismen hoefde te praten, alhoewel ze ‘sterren kijken met z’n telescoop’ een prachtige omschrijving vonden. Zijn verweer dat hij dat écht bedoelde, en dat hij inderdaad een telescoop had, werd niet zo serieus genomen. Althans, het gaf aan dat het goed kon dat hij daar bekend was. Omdat er verder niemand, op het slachtoffer na, in de buurt geregistreerd was, bleef hij hoofdverdachte. Sterker nog, hij verdween in voorarrest. Zijn vrouw besloot dat ze ook niets met een homoseksuele moordenaar te maken wilde hebben en diende een echtscheidingsverzoek in. Met voogdij over de kinderen. Het onderzoek vorderde niet, maar hij bleef hoofdverdachte – gelukkig voor hem liep de echte dader alsnog tegen de lamp, bij een latere moordpoging: het bleek dat hij gewoon op de fiets was geweest. De schadevergoeding was een schrale troost; zijn vrouw kwam niet bij hem terug, wel kon hij voogdij over de kinderen krijgen. Het eerste weekeinde dat hij ze zag wilde hij ze meenemen naar de Efteling. In verband met fijnstof en luchtkwaliteit bleek dat het wegquotum voor die week vol zat: alleen degenen die vijf maanden van te voren gereserveerd hadden werden toegelaten op de wegen rond Kaatsheuvel. Deze wegquota waren ingevoerd om CO 2 belasting en fijnstof terug te drinken, en om bereikbaarheid door Ambulances te garanderen. Eerst was het alleen op zomerse dagen geweest naar het strand: je kon dan bepaalde tijdvakken reserveren voor heen- en terugreis, wat erg vervelend was als het weer toch slechter werd, want je moest blijven totdat je terug mocht, ging je eerder dan was een automatische boete te verwachten. Gelukkig had hij bedacht dat zijn oude liefhebberij wel kon: Vliegtuigen kijken op Schiphol. De oudste was ook gefascineerd door vliegtuigen, en bovenal waren de aanvoerwegen naar Schiphol-quotumvrij om de Nederlandse economische positie internationaal niet in gevaar te brengen. Na een half uur op Schiphol werd hij echter door een agent op de schouder getikt: ‘Meneer Ter Braak?’. Het bleek dat hij, als ouder met bezoekregeling die naar Schiphol reed in een weekeinde waarin zijn vrouw had aangegeven dat hij de kinderen had, extra in de gaten gehouden werd: het kwam namelijk voor dat mensen hun kind meenamen naar het buitenland. Of hij zijn zakken en bagage wilde leeghalen om aan te tonen dat hij geen boardingpas of tandenborstels of andere zaken had die op een naderend vertrek duidden. Op zich zat dat wel goed, want hij had geen identificatie bij zich voor de kleinen, dus ze hadden niet eens het land uit gekund – wel leverde dat hem een boete op, ook kinderen moesten zich immers kunnen identificeren. Toen ook nog van de verzekering een mail bij hem binnenkwam dat hij geregeld bij de sigarenzaak in zijn dorp was gesignaleerd met de auto, terwijl hij aangaf niet-roker te zijn was de maat vol. Hij had actief moeten aantonen dat hij er alleen kwam om zijn haar te laten knippen. Het was nog een van de weinige zaakjes waar je zonder afspraak binnen kon lopen immers, iets wat hij de laatste tijd steeds meer kon waarderen. Soms was het er druk, en ging hij weer om een dag later terug te komen. Dat had er echter in geresulteerd dat hij er vaker dan driemaal per maand was geweest in april, wat de limiet was voor onverdacht bezoek aan etablissementen waar rookwaar werd verkocht. Dat hij voortaan alles per fiets zou moeten doen en daardoor een stuk beperkter zou zijn, dat was een nadeel, maar dat hij niet meer het gevoel had elke meter te hoeven verantwoorden en alles van te voren aan te vragen, dát gaf hem een ongekend gevoel van vrijheid dat hij met auto nooit zou hebben. Ik zou het jammer vinden als deze tekst door het slotje daar niet meer aangehaald wordt  |
tvdleur | maandag 23 november 2009 @ 12:35 |
Ben ook best benieuwd hoe ze dat gaan doen in de basis. GPS is nog steeds Amerikaans, dus 1 van de technische basisprincipes is buitenlands en heeft staatje NL niets over te zeggen. Imho best spannend om op zo'n basis een dusdanig gecompliceerd systeem te stoelen...
Daarnaast... de rest van de gegevensstromen via de telefoonmasten? Wie gaat die infrastructuur betalen? En dan nog: volgens mij kan die die gegevensstroom helemaal niet aan, of je moet heel NL nog eens dubbel vol zetten met masten... (waarvan de lange termijn risico's nog niet eens bekend van zijn) Ik zie de krantenkoppen al: "Aantal kanker en leukemie gevallen explosief gestegen sinds km heffing" Reactie overheid: "Er wordt grondig onderzoek naar gedaan, maar wij verzekeren u dat er geen link bestaat".
Enneh, wat doet bijv. zo'n vodafone storing voor je km registratie? krijg je dan de max van 110 km per dag in rekening omdat ze niet hebben kunnen registreren en na verplichte afboeking van veels te veel geld kan je dan daarna zelf het schadeclaimtraject in met *insert hier leverancier* ?
[ Bericht 5% gewijzigd door tvdleur op 23-11-2009 12:44:40 ] |
RedFever007 | maandag 23 november 2009 @ 12:37 |
quote: Op vrijdag 20 november 2009 15:09 schreef ender_xenocide het volgende:Vanmorgen met het nos-journaal het eerste verwachtte bericht al, de eerste bedrijven hebben zich al gemeld bij de minister omdat ze wel interesse hebben om de data op te kopen om te kunnen gebruiken voor eigen doeleinden…… Triestigheid ten top dit  |
Fastmatti | maandag 23 november 2009 @ 12:45 |
quote:Op maandag 23 november 2009 12:35 schreef tvdleur het volgende:Ben ook best benieuwd hoe ze dat gaan doen in de basis. GPS is nog steeds Amerikaans, dus 1 van de technische basisprincipes is buitenlands en heeft staatje NL niets over te zeggen. Imho best spannend om op zo'n basis een dusdanig gecompliceerd systeem te stoelen... De Staat heeft niet zo'n probleem hoor. De burger gaat gewoon de gevangenis is als Amerika het systeem uitzet. |
FinancialBubble | maandag 23 november 2009 @ 13:57 |
quote:Op maandag 23 november 2009 11:25 schreef Sloggi het volgende:Gisteren had Ger Koopmans (  ) het bij Buitenhof over de kilometerheffing. Hij zei dat het onmogelijk is de informatie die het kastje verstuurt uit te lezen. Dat was versleuteld enzo, het kan niet... Wat klopt hier niet? Alles kan gekraakt worden, zeker iets dat regelmatig informatie verzendt, al is het versleuteld. Ger Koopmans en het CDA: [ afbeelding ] Inspraak zonder inzicht, leidt tot uitspraak zonder uitzicht. En Ger Koopmans heeft niet bepaald veel inzicht in de algemene gang van zaken, is gebleken uit zijn optreden in Buitenhof. |
Tarabass | maandag 23 november 2009 @ 15:38 |
de belastingdienst een is groot voorbeeld van hoe het niet moet met grote ict-projecten. Eén grote doffe ellende. Neem nou dit, je gaat naar http://www.toeslagen.nl/ en klikt op de link 'Aanvraag- en wijzigingsprogramma huur- en zorgtoeslag 2009'. Precies, dood en met een engelse uitleg wordt je even verteld dat hij dood is. We hebben allemaal meerdere keren te maken met de belastingdienst en andere overheidsinstellingen, en alles moet zoveel mogelijk digitaal. En het is altijd problemen. Nee, dan zou dit project wel goed gaan, is dit project ineens niet te kraken en worden de gegevens nooit gebruikt door derden  |
athlonkmf | maandag 23 november 2009 @ 15:57 |
quote:Op maandag 23 november 2009 15:38 schreef Tarabass het volgende:de belastingdienst een is groot voorbeeld van hoe het niet moet met grote ict-projecten. Eén grote doffe ellende. Neem nou dit, je gaat naar http://www.toeslagen.nl/ en klikt op de link ' Aanvraag- en wijzigingsprogramma huur- en zorgtoeslag 2009'. Precies, dood en met een engelse uitleg wordt je even verteld dat hij dood is. We hebben allemaal meerdere keren te maken met de belastingdienst en andere overheidsinstellingen, en alles moet zoveel mogelijk digitaal. En het is altijd problemen. Nee, dan zou dit project wel goed gaan, is dit project ineens niet te kraken en worden de gegevens nooit gebruikt door derden  Het probleem met ICT-projecten hier, is dat er alleen naar de prijs wordt gekeken. Dat het qua kwaliteit nergens op lijkt... tja.. |
Enneacanthus_Obesus | maandag 23 november 2009 @ 16:16 |
quote:Op maandag 23 november 2009 11:25 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:[..] Het probleem is alleen dat het niet kan blijven zoals het is. De BPM die Nederland nu int over elk nieuw voertuig is namelijk illegaal en verboden door Brussel. En als we dat hier nou eens goed en rechtvaardig vinden? Dit heten nog altijd de democratische landen te zijn, dat betekent dat het volk het beleid bepaalt. Of heb ik iets verkeerd begrepen? |
#ANONIEM | maandag 23 november 2009 @ 16:20 |
Ook de VVD heeft (eindelijk) gereageerd op mijn mail:quote:Namens de heer Aptroot hartelijk dank voor uw reactie. De VVD is fel tegenstander van de voorgenomen kilometerheffing. Een van de redenen is dat de privacy van de burger ernstig in het geding is. Elke rit zal op plaats en tijd worden geregistreerd. De minister geeft geen enkele garantie dat de gegevens veilig in de kastjes achter zullen blijven. De VVD is zeer wantrouwig of dit ook daadwerkelijk het geval zal zijn. Met vriendelijke groet, Ard de Heus Medewerker Charlie B. Aptroot, VVD-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal Telefoon: 070 3182892 Fax: 070 3182924 Bezoekersadres: Binnenhof 1a, 2513 AA Den Haag Postadres: Postbus 20018, 2500 EA Den Haag www.kilometerheffingnoway.nl [edit] Kan de OP niet meer editten... Kan een modje deze reactie toevoegen?
[ Bericht 3% gewijzigd door #ANONIEM op 23-11-2009 16:20:52 ] |
OldJeller | maandag 23 november 2009 @ 20:03 |
Gaat er eigenlijk nog wat gebeuren? Vanuit de politiek, het volk, vakbonden, etc?
Naast de enorme inbreuk op de privacy door het kastje dat in elke auto wordt geplaatst voor kilometerheffing, gaat het hele project enorm veel belasting geld kosten, en - voor veel mensen het belangrijkste - de meeste mensen zullen straks twee, drie, vier of zelfs meer keer zo duur uit zijn qua autorijden dan dat ze nu zijn. |
FinancialBubble | maandag 23 november 2009 @ 20:05 |
quote:Op maandag 23 november 2009 20:03 schreef OldJeller het volgende:Gaat er eigenlijk nog wat gebeuren? Vanuit de politiek, het volk, vakbonden, etc? Naast de enorme inbreuk op de privacy door het kastje dat in elke auto wordt geplaatst voor kilometerheffing, gaat het hele project enorm veel belasting geld kosten, en - voor veel mensen het belangrijkste - de meeste mensen zullen straks twee, drie, vier of zelfs meer keer zo duur uit zijn qua autorijden dan dat ze nu zijn. Er gebeurt een hele hoop. Telegraaf die een hoop 'anti' artikelen er aan wijdt. Discussie in Buitenhof. Handtekeningenacties op internet. Blogs van bezorgde of ontevreden burgers.VVD met de actie 'Rekeningrijden - No way' en ga zo maar door. De tijd dat we met zijn alleen massaal het malieveld op gaan is nog niet aangebroken. |
#ANONIEM | maandag 23 november 2009 @ 20:05 |
quote:Op maandag 23 november 2009 20:03 schreef OldJeller het volgende:Gaat er eigenlijk nog wat gebeuren? Vanuit de politiek, het volk, vakbonden, etc? Naast de enorme inbreuk op de privacy door het kastje dat in elke auto wordt geplaatst voor kilometerheffing, gaat het hele project enorm veel belasting geld kosten, en - voor veel mensen het belangrijkste - de meeste mensen zullen straks twee, drie, vier of zelfs meer keer zo duur uit zijn qua autorijden dan dat ze nu zijn. Er is een petitie op www.kilometerheffing-nee.nl, maar verder niet geloof ik. |
Fastmatti | maandag 23 november 2009 @ 20:42 |
quote:Op maandag 23 november 2009 20:05 schreef FinancialBubble het volgende:[..] Er gebeurt een hele hoop. Telegraaf die een hoop 'anti' artikelen er aan wijdt. Discussie in Buitenhof. Handtekeningenacties op internet. Blogs van bezorgde of ontevreden burgers.VVD met de actie 'Rekeningrijden - No way' en ga zo maar door. De tijd dat we met zijn alleen massaal het malieveld op gaan is nog niet aangebroken. Komt ook niet. Het kabinet hoeft alleen maar te zeggen dat de SUV-rijders meer gaan betalen en Jan Modaal blijft thuis. Jaloezie is de beste manier om zulke maatregelen door te drukken. |
ouderejongere | maandag 23 november 2009 @ 22:11 |
quote: ze hebben http://www.kilometerheffing-ja.nl/ gekaapt, ik wilde die registreren om een voor-petitie te starten. |
Tarabass | maandag 23 november 2009 @ 22:25 |
quote: Jij bent alleen maar voor omdat de rest tegen is. Je hebt nog geen één goeie reden kunnen zeggen waarom je voor bent, en de redenen die je opperde zijn niet waar. Je gaat niet meer betalen voor een grotere auto, en je betaald zelfs als je geen auto hebt indirect mee. Maarja, jouw plan is alleen maar uitvoerbaar na de derde wereldoorlog. toch? |
OldJeller | maandag 23 november 2009 @ 23:32 |
quote:Op maandag 23 november 2009 20:05 schreef FinancialBubble het volgende:[..] Er gebeurt een hele hoop. Telegraaf die een hoop 'anti' artikelen er aan wijdt. Discussie in Buitenhof. Handtekeningenacties op internet. Blogs van bezorgde of ontevreden burgers.VVD met de actie 'Rekeningrijden - No way' en ga zo maar door. De tijd dat we met zijn alleen massaal het malieveld op gaan is nog niet aangebroken. Op de site van Trouw zag ik weer columns met een hoop "vóór" geluiden. Eén had bv de kop "als rekeningrijden is ingevoerd willen we niet meer anders". Ja, vast.
Wil men dit tegenhouden dan moet er meer gebeuren dan enkel wat onvrede via internet en op het werk. Actie, demonstratie, etc. quote: Zoals ik hierboven zei: er is meer nodig. Stel dat de petitie genoeg handtekeningen krijgt, en dan.. "o, het volk wil het niet, dus we voeren het niet in", denk aan de Europese Grondwet, denk aan andere projecten waarbij een duidelijk "NEE" kwam vanuit het volk. In Den Haag gaan ze rustig verder en zijn ze Oost-Indisch doof.quote:Op maandag 23 november 2009 20:42 schreef Fastmatti het volgende:[..] Komt ook niet. Het kabinet hoeft alleen maar te zeggen dat de SUV-rijders meer gaan betalen en Jan Modaal blijft thuis. Jaloezie is de beste manier om zulke maatregelen door te drukken. Waarschijnlijk. Een hoop mensen weten niet hoe hard ze door de kilometerheffing erop achteruit zullen gaan, en als ze het wel weten, dan twijfelen of vertikken ze het om wat eraan te gaan doen.quote: Dat zie je hem wel vaker doen. Iets van.. obvious troll is obvious. |
Zelva | dinsdag 24 november 2009 @ 02:27 |
quote:
Je hebt je er niet in verdiept. Geeft niet hoor, dat kan de besten overkomen. |
#ANONIEM | dinsdag 24 november 2009 @ 07:55 |
quote:Op maandag 23 november 2009 23:32 schreef OldJeller het volgende:[..] Op de site van Trouw zag ik weer columns met een hoop "vóór" geluiden. Eén had bv de kop "als rekeningrijden is ingevoerd willen we niet meer anders". Ja, vast. Wil men dit tegenhouden dan moet er meer gebeuren dan enkel wat onvrede via internet en op het werk. Actie, demonstratie, etc. [..] Zoals ik hierboven zei: er is meer nodig. Stel dat de petitie genoeg handtekeningen krijgt, en dan.. " o, het volk wil het niet, dus we voeren het niet in", denk aan de Europese Grondwet, denk aan andere projecten waarbij een duidelijk "NEE" kwam vanuit het volk. In Den Haag gaan ze rustig verder en zijn ze Oost-Indisch doof. [..] Waarschijnlijk. Een hoop mensen weten niet hoe hard ze door de kilometerheffing erop achteruit zullen gaan, en als ze het wel weten, dan twijfelen of vertikken ze het om wat eraan te gaan doen. [..] Dat zie je hem wel vaker doen. Iets van.. obvious troll is obvious. Hoewel ik het roerend met je eens ben, maar wat doe jij zelf? |
#ANONIEM | dinsdag 24 november 2009 @ 08:35 |
Ook grappig (en off-topic)...
De OV-Chipkaart van Bea |
#ANONIEM | dinsdag 24 november 2009 @ 09:00 |
En ook de ANWB heeft (net) gereageerd om mijn mail:quote:Goedemorgen meneer RvLaak,
Dank voor uw mail waarin u aangeeft dat u geen voorstander bent van de plannen van minister Eurlings over de kilometerbeprijzing. We stellen het op prijs dat u ons laat weten wat u van deze plannen vindt, dan krijgen we een gelegenheid om naar u persoonlijk te reageren. Het spijt me te lezen dat u overweegt om uw lidmaatschap op te zeggen als wij de plannen van minister Eurlings ondersteunen. Voordat u daartoe overgaat, willen we op de hoogte stellen van het volgende:
Hoe staan we er nu voor? Op dit moment zijn we bezig alle ledenreacties over dit onderwerp te verzamelen. Er zijn ondertussen al zo'n 2000 reacties sinds afgelopen week bij ons binnengekomen. De reacties zijn verschillend van aard. Sommigen zijn voor, anderen weer tegen...ieder met zijn eigen argument.
Afgelopen week hebben we de wet op de kilometerbeprijzing van het ministerie ontvangen (wet beslaat 130 pagina's) en zijn mijn collega's van afdeling Algemeen LedenBelang druk bezig de wet nauwkeurig te bestuderen. We toetsen of de wensen van onze leden en onze voorwaarden die wij in de loop der tijd aan deze wet hebben gesteld, zijn opgenomen in de wet. Het eerlijkheidsprincipe (wie meer rijdt, meer betaalt), uw privacy, de hogere autokosten en de boetes spelen daarin een grote rol.
Na de bestudering en toets zullen we met onze mening naar buiten komen maar zover is nog niet, dat kost even tijd. Uw mening wordt, samen met de mening van andere leden én de resultaten uit onze ledenonderzoeken, mee gewogen in ons standpunt. Houdt u dus de Kampioen en de media de komende maanden in de gaten want we zullen nog van ons laten horen.
Meneer RvLaak, ik hoop dat ik met bovenstaande reactie u enigszins het vertrouwen hebben gegeven dat we niet op voorhand voorstander zijn van de invoering van de kilometerbeprijzing. Mocht u te zijner tijd besluiten om toch uw lidmaatschap op te zeggen, dan ben ik graag uw aanspreekpunt. Vergeet u dan niet uw gegevens zoals lidmaatschapsnummer door te geven. Om misverstanden te voorkomen, wil ik u alvast aangeven dat uw opzegging dan conform het opzegbeleid per 1 januari 2011 ingaat.
Met vriendelijke groet,
Monique Kruse ANWB algemeen LedenBelang tel: 088-2697173 |
CyclingGirl | dinsdag 24 november 2009 @ 09:17 |
Netjes van de anwb. |
#ANONIEM | dinsdag 24 november 2009 @ 09:36 |
quote: Weet ik niet. Hoewel ik snap dat ze nog niets willen zeggen tot de bestudering van de wet rond is, komt het op mij nog al over als "Laat ons nou maar doen wat wij doen, wij weten het toch beter dan jij"...
Maar zeker netjes dat ze antwoorden  |
Revolution-NL | woensdag 25 november 2009 @ 13:31 |
De volgende bedrijven helpen trouwens mee om dit soor DDR praktijken mogelijk te maken
ACCESS (consortium van NedMobiel-Brisa- Westerscheldetunnel) Alcatel Lucent ARCADIS Infra BV ARS T&T ASFINAG Verkehrsinfrastrukturberatungs und -beteil Autostrade per l’Italia S.p.A. Auto-Tracer/Remote BAM Infra Van den Berg Infrastructuur Blaupunkt GmbH BorghIdentity BT Nederland N.V. Capgemini Check Point Consultancy Cofroute CSC Nederland DaimlerChrysler DELPHI Grundig DHV Dornier Consulting GmbH Efkon EGIS Projects Equens Ericsson Eureca International FELA Management AG Fleetlogic B.V. Fujitsu Services Getronics/PinkRoccade Heijmans Techniek en Mobiliteit B.V. IBM Imtech Infra Intergo, mens, techniek, organisatie Interpay Nederland B.V. Kapsch TraffcCom AG KPN LogicaCMG mm-lab GmbH Navigon AG NAVTEQ B.V. NXP Semiconductors OMP computer GmbH Panasonic Automotive Systems Europe GmbH Peek Traffc B.V. PPS Automotive/AW Projects PRINCIP a.s. Q-Free ASA Rabobank Road Group Holding AG ROBOT Visual Systems GmbH Sanef Semel OY Septentrio Serco Integrated Transport Siemens Nederland N.V. Skymeter Corperation/Mobi Spot SNP STOK Stratix Technolution Thales TIP Systems B.V. TNO TomTom TRL T-Systems/Satellic TÜV InterTraffc GmbH u-Blox Vitronic Vodafone Volker Wessels/Vialis YPCA |
AchJa | woensdag 25 november 2009 @ 20:33 |
quote:ChristenUnie hekelt De Telegraaf
Fractievoorzitter Arie Slob van de ChristenUnie is kwaad op De Telegraaf. In een spreekbeurt in Hardenberg haalt hij vanavond uit naar de krant vanwege de "stemmingmakerij" tegen de kilometerheffing.
Slob beklaagt zich over de VVD-sticker (Kilometerheffing No Way), woensdag op de voorpagina van De Telegraaf. "Zo bont hebben kranten en omroepen het sinds de hoogtijdagen van de verzuiling niet meer gemaakt. Ik vraag me af of een krant op deze wijze de grenzen van geëngageerde journalistiek niet overschrijdt, en doelbewust probeert macht uit te oefenen."
Stemmingmakerij
Volgens Slob vermengt De Telegraaf nieuws en commentaar. Dat is volgens hem al opmerkelijk, "maar vandaag onderneemt de krant zelfs een directe poging om het democratisch debat te overstemmen met stemmingmakerij." Slob roept zijn collega-Kamerleden en minister Camiel Eurlings van Verkeer op "zich niet te laten intimideren door dit soort spandoekjournalistiek". Spitsnieuws
Als het je niet uitkomt dan is het stemmingmakerij anex spandoekjournalistiek. Als je de winkels op zondag dicht wil hebben moeten we niet mauwen, want dat staat in 1 of ander boek... |
Hukkie | woensdag 25 november 2009 @ 20:42 |
Nu een debat over de kilometerheffing op http://www.nos.nl/politiek24/. |
qonmann | woensdag 25 november 2009 @ 20:45 |
Ben toch blij met mijn dig tv, die zenden het ook gewoon uit ..alle debatten denk ik |
ouderejongere | woensdag 25 november 2009 @ 21:15 |
Leuk, een debat. * sluit internet af en gaat tv kijken |
Hukkie | woensdag 25 november 2009 @ 21:16 |
quote: Jep, debat heeft ook weinig met de kilometerheffing meer van doen, heb hem ook uitgezet. |
HarryP | woensdag 25 november 2009 @ 21:47 |
Ik kan me niet voorstellen dat de KM heffing door gaat. |
kawotski | woensdag 25 november 2009 @ 22:09 |
quote:Op dinsdag 24 november 2009 09:36 schreef RvLaak het volgende:[..] Weet ik niet. Hoewel ik snap dat ze nog niets willen zeggen tot de bestudering van de wet rond is, komt het op mij nog al over als "Laat ons nou maar doen wat wij doen, wij weten het toch beter dan jij"... Maar zeker netjes dat ze antwoorden Nu nog een reactie van de Bovag.. die houdt zich angstvallig stil.
Bij deze dus een oproep tot boycot van alle bij de Bovag aangesloten garages ! |
kawotski | woensdag 25 november 2009 @ 22:11 |
quote:Op woensdag 25 november 2009 20:33 schreef AchJa het volgende:[..] Spitsnieuws  Als het je niet uitkomt dan is het stemmingmakerij anex spandoekjournalistiek. Als je de winkels op zondag dicht wil hebben moeten we niet mauwen, want dat staat in 1 of ander boek... waar het op neer komt is dat de burger zich niet met de politiek dient te bemoeien, zij weten wel wat goed voor ons is, want we hebben allemaal op de CU gestemd  |
AchJa | woensdag 25 november 2009 @ 23:32 |
quote: Nee ik ook niet, zeker niet gezien al het gelul van de tegenstanders dat het ook wel met een accijnsverhoging opgelost zou kunnen worden... We betalen gvd al de hoofdprijs op brandstof in dit land en nu wil de bevolking gvd nog meer accijns??? Hoe dom kun je zijn.
Laat die lui in Den Haag eerst maar eens zorgen dat de accijns op brandstof in de infrastructuur wordt gestoken ipv in de pot algemene middelen. Maar dat kan allemaal niet, want dat levert te weinig op.... jaja, daarom gaat meer dan de helft van de automobilisten ook minder betalen in de toekomst Waar komt de rest van het geld dan vandaan? |
#ANONIEM | donderdag 26 november 2009 @ 08:12 |
Weet iemand of Abtroot ook daadwerkelijk een motie van wantrouwen heeft ingediend/gesteund? |
AchJa | donderdag 26 november 2009 @ 09:12 |
quote:Km-heffing overschaduwt begrotingsdebatDEN HAAG - De plannen voor een kilometerheffing overschaduwden woensdag het debat in de Tweede Kamer over de verkeersbegroting voor 2010. Minister Camiel Eurlings bestreed dat de automobilist door het spitstarief als onderdeel van de kilometerheffing flink duurder uit zal zijn. Hij zei vlak voor het debat voor tv-camera's dat hij in een gesprek ANWB-directeur Guido van Woerkom ''een heel stuk'' heeft gerustgesteld. Die maakte een dag eerder duidelijk dat hij eerst wil weten hoe hoog het spitstarief wordt voor de ANWB instemt met de kabinetsplannen voor de kilometerheffing. In het twee weken oude wetsvoorstel staat alleen een basistarief. Volgens de minister wordt het spitstarief ''veel en veel minder'' dan bedragen van een euro of een kwartje per gereden kilometer die zijn genoemd. Fel De oppositie gaf fel af op de kabinetsplannen, ook al komt er nog een apart debat over het wetsvoorstel. Eurlings moet voor dat debat in een brief duidelijkheid geven over het spitstarief. SP-Kamerlid Emile Roemer zei dat CDA-collega Ger Koopmans, met zijn recente kritiek op het invoeren van regionale spitstarieven, de heffing al ''de nek heeft omgedraaid''. Volgens de liberaal Charlie Aptroot klopt er ''geen klap'' van dat 58 procent van de automobilisten straks minder gaat betalen. Dat leidde tot een uitval van de minister, die zei dat Aptroot dan maar een motie van wantrouwen tegen hem moest indienen. Crimineel systeem PVV-collega Richard de Mos had het over een ''crimineel systeem'' dat de files ''nog geen millimeter'' korter zal maken. Hij beschuldigde CDA-Kamerlid Sander de Rouwe met zijn plannen voor de aanleg van supersnelwegen, te betalen uit de kilometerheffing, van het ''leegmelken'' van de automobilist. ChristenUnie-woordvoerder Ernst Cramer betitelde de wet op de kilometerprijs daarentegen als ''een mijlpaal in de verduurzaming van het autoverkeer''. Zijn fractieleider Arie Slob haalde overigens in een spreekbeurt in Hardenberg uit naar de ''stemmingmakerij'' door De Telegraaf tegen de heffing. Hij beklaagde zich over de VVD-sticker (Kilometerheffing No Way) woensdag op de voorpagina van de krant. Complimentjes Een andere voorstander van de plannen, GroenLinkser Kees Vendrik, deelde complimentjes uit aan minister Eurlings. ''De aanstaande premier van Nederland heeft zijn ei gelegd.'' Maar ook hij viste nadrukkelijk naar de hoogte van de spitsheffing. Wanneer krijgen we die, aldus D66-collega Boris van der Ham. |
OldJeller | donderdag 26 november 2009 @ 13:37 |
quote: Terecht. Dit is een heel belangrijk (keer)punt.
Laat ze maar flink discussiëren, de hele tent op z'n kop zetten en inderdaad een motie van wantrouwen indienen, in plaats van snel over andere onderwerpen gaan discussiëren en verder niets meer over het dubieuze project zelf hebben. |
#ANONIEM | donderdag 26 november 2009 @ 13:39 |
quote:Op donderdag 26 november 2009 13:37 schreef OldJeller het volgende:[..] Terecht. Dit is een heel belangrijk (keer)punt. Laat ze maar flink discussiëren, de hele tent op z'n kop zetten en inderdaad een motie van wantrouwen indienen, in plaats van snel over andere onderwerpen gaan discussiëren en verder niets meer over het dubieuze project zelf hebben. Wanneer gaan ze verder dan?
BTW: er loopt nu een debat over tappen 
Heb nu pas in kunnen zappen, vanwege werk 
[ Bericht 16% gewijzigd door #ANONIEM op 26-11-2009 13:40:23 ] |
Revolution-NL | donderdag 26 november 2009 @ 13:41 |
Vannochtend gaf Edwin Evers Camiel Eurlings weer een platform om zijn propaganda verhaaltje te verkondigen. Evers was ook buitengewoon kritische . Walgelijk. |
Revolution-NL | donderdag 26 november 2009 @ 13:44 |
quote:Op woensdag 25 november 2009 20:33 schreef AchJa het volgende:[..] Spitsnieuws  Als het je niet uitkomt dan is het stemmingmakerij anex spandoekjournalistiek. Als je de winkels op zondag dicht wil hebben moeten we niet mauwen, want dat staat in 1 of ander boek... Stemmingmakerij? Feiten!! Volgens mij doet dit kabinet aan stemmingmakerij door leugens rond te strooien en de schone schijn te spelen .
De reactie van de CU is dan ook smakeloos. |
OldJeller | donderdag 26 november 2009 @ 13:45 |
quote: Heb zelf ook niet kunnen kijken, want dat kan op het moment niet. Maar de kous is toch nog niet af? !
Nee, dat kan niet. Er zijn nog te veel instanties mee gemoeid en partijen die er nog oneens mee zijn. |
#ANONIEM | donderdag 26 november 2009 @ 13:46 |
quote:Op donderdag 26 november 2009 13:44 schreef Revolution-NL het volgende:[..] Stemmingmakerij? Feiten!! Volgens mij doet dit kabinet aan stemmingmakerij door leugens rond te strooien en de schone schijn te spelen  . De reactie van de CU is dan ook smakeloos. Hmm... Wellicht interessant om te kijken wat de mogelijkheden zijn om de CU aan te klagen... Kijken hoe ze dat vinden  |
Revolution-NL | donderdag 26 november 2009 @ 13:47 |
quote:Op donderdag 26 november 2009 13:45 schreef OldJeller het volgende:[..] Heb zelf ook niet kunnen kijken, want dat kan op het moment niet. Maar de kous is toch nog niet af?  ! Nee, dat kan niet. Er zijn nog te veel instanties mee gemoeid en partijen die er nog oneens mee zijn. Vanavond op SBS6 in Hart van Nederland trouwens aandacht voor de petitie van http://www.kilometerheffing-nee.nl/ die al 20.000 steunbetuigingen heeft ontvangen.
Complimentje voor SBS gezien dat de eerste is van de mainstream media die er aandacht aan gaat besteden. |
#ANONIEM | donderdag 26 november 2009 @ 13:53 |
quote:Op donderdag 26 november 2009 13:47 schreef Revolution-NL het volgende:[..] Vanavond op SBS6 in Hart van Nederland trouwens aandacht voor de petitie van http://www.kilometerheffing-nee.nl/ die al 20.000 steunbetuigingen heeft ontvangen. Complimentje voor SBS gezien dat de eerste is van de mainstream media die er aandacht aan gaat besteden. Aantal ontvangen steunbetuigingen Totaal: 19115
Volgens de site zelf tenminste 
Heb zelf natuurlijk al getekend  |
AchJa | donderdag 26 november 2009 @ 15:05 |
quote:Op donderdag 26 november 2009 13:53 schreef RvLaak het volgende:[..] Aantal ontvangen steunbetuigingen Totaal: 19115 Volgens de site zelf tenminste  Heb zelf natuurlijk al getekend  http://www.kilometerheffingnoway.nl/
Staat op 26.347
Heb natuurlijk beide getekend  |
Tarabass | donderdag 26 november 2009 @ 15:54 |
Redonzeprivacy.nl staat nu op 4072  |
#ANONIEM | donderdag 26 november 2009 @ 16:35 |
Zometeen gaat het debat met Eurlings verder... Kilometerheffing zal wederom onderwerp worden, verwacht men. |
kawotski | donderdag 26 november 2009 @ 18:25 |
Vanavond in Pauw en Witteman: Guido van Woerkom (ANWB) |
AchJa | donderdag 26 november 2009 @ 20:21 |
quote:Op donderdag 26 november 2009 16:35 schreef RvLaak het volgende:Zometeen gaat het debat met Eurlings verder... Kilometerheffing zal wederom onderwerp worden, verwacht men. Wat een gladjakker is die Eurlings toch. |
Hukkie | donderdag 26 november 2009 @ 20:49 |
Tsja mee eens. Eurlings blijft maar hameren op zijn rekenmodellen waarbij 50% van de automobilisten er op vooruit gaan, en als Aptroot dan weer een tegenargument inbrengt, dan begint Eurlings weer te hameren op zijn rekenmodellen. Beetje zinloos debat zo. |
ASroma | donderdag 26 november 2009 @ 20:51 |
wat een pauper is die gast van de PVV toch, nu bij het debat.  |
Dr.Hilfiger | donderdag 26 november 2009 @ 20:52 |
quote:Op donderdag 26 november 2009 20:49 schreef Hukkie het volgende:Tsja mee eens. Eurlings blijft maar hameren op zijn rekenmodellen waarbij 50% van de automobilisten er op vooruit gaan, en als Aptroot dan weer een tegenargument inbrengt, dan begint Eurlings weer te hameren op zijn rekenmodellen. Beetje zinloos debat zo. "U slaat nog geen deuk in een pakje boter" x 3. |
YuckFou | donderdag 26 november 2009 @ 21:02 |
quote: Heeft die Slob de afgelopen 400 jaar onder een steen geleefd? Als 1 krant sterk is in het kleuren van nieuws naar hun eigen gading is het de Telegraaf wel, je kan alles van ze zeggen maar niet dat ze bepaald neutraal zijn, en nou maar janken op die krant.  |
Enneacanthus_Obesus | donderdag 26 november 2009 @ 21:27 |
Dit is toch niet te geloven.. Een miljardenverslindende operatie in deze crisistijd. En wij moeten geloven dat het is om tot een eerlijker verdeling van de kosten voor het wegennet te komen. Dat betekent ofwel dat het vet geld gaat opleveren, dus rijden wordt helemaal niet goedkoper. Ofwel het gaat om iets anders. Dit is in combinatie met alle andere privacybeperking van de laatste tijd niet zo'n vreemde gedachte.. En die Eurlings noemt het 'indianenverhalen' en 'bangmakerij' .. Nou je moet wel heel naïef zijn om daar in te tuinen.. |
Hukkie | donderdag 26 november 2009 @ 21:27 |
Eurlings: 'Ik denk dat mijn verhaal sterk genoeg is om de mensen te overtuigen'. |
Johan_Haas_ | donderdag 26 november 2009 @ 21:32 |
Wat feiten uit de Elsevier van afgelopen vrijdag:
quote:1. De investeringen in in satellieten en elektronische systemen kosten ongeveer 3 miljard. 2. De Incassokosten bedragen jaarlijks 900 miljoen per jaar. 3. Provincies gaan een "ingezetenbelasting" invoeren om de afschaffing van de wegenbelasting te compenseren. Hierdoor gaan de kosten voor de burger alsnog omhoog! 4. Er wordt verwacht dat er 350.000 bezwaarschriften per jaar door automobilisten worden verstuurd. Al deze bezwaarschriften moeten worden behandeld door ambtenaren, die aan de economie worden onttrokken en daardoor geen bijdrage leveren aan de economie, sterker nog, ze moeten worden betaald door de belastingbetaler. 5. Minister Eurlings verwacht 4.700 rechtzaken per jaar. Dat wordt een leuke bende die kilometerheffing |
Johan_Haas_ | donderdag 26 november 2009 @ 21:37 |
Ik kwam een goed artikel van 5 jaar oud op het net tegen. Weliswaar wel oud artikel maar stonden goede punten in.quote:Waarom de kilometerheffing geen oplossing maar een probleem is[
Kim Winkelaar 11 februari 2003
De PvdA is nog geen twee weken terug van weggeweest, en een oud stokpaardje komt weer bovendrijven: de kilometerheffing. Het plan klinkt even sociaal als rechtvaardig, veelrijders gaan méér betalen, en mensen die slechts af en toe rijden gaan minder betalen. En dit alles met als doel de files op te lossen. Wie er even wat langer over nadenkt ziet in dat dit plan nooit zal bijdragen aan het verkorten van de files, en eerder problemen veroorzaakt dan oplost.
De file: de beste remedie tegen de file Het idee achter de kilometerheffing is simpel: maak het autorijden duurder, en meer mensen zullen naar een alternatief gaan zoeken. Helaas, de beste remedie tegen files is de file zelf. Iemand met een modaal inkomen verdient ongeveer 10 Euro per uur. Als hij 's ochtends en 's avonds een half uurtje in de file staat betaalt hij dus al ¤10,--. Dit is meer dan welke kilometerheffing dan ook in rekening brengt. Blijkbaar is het file-leed minder erg dan de alternatieven, als die er al zijn.
De plannenmakers gaan er van uit dat die alternatieven er wél zijn, en dat er dus mensen bestaan die vrijwillig kiezen voor het filerijden. Ik heb een hoop automobilisten gesproken, maar heb er nog niet één ontmoet die echt een alternatief had, en desondanks in de file ging staan. Autorijden is nu eenmaal, zoals economen dat zeggen, in-elastisch. Met andere woorden: de prijs is vrijwel niet van invloed op het gebruik.
Accijnzen Daarnaast hebben we natuurlijk al een vorm van kilometerheffing, te weten de brandstofaccijnzen plus de BTW over die accijnzen. Het mooie van accijnsheffing is dat deze kilometerheffing veel rechtvaardiger is voor iedereen. Stilstaan in de file kost namelijk brandstof, ook al rijdt je geen kilometer. De file-rijders worden hierdoor meer belast dan mensen die niet in de file staan. Een vaste heffing per kilometer biedt dit voordeel niet. Of je nu een half uur doet over een stuk van 10 kilometer of een uur, de heffing blijft gelijk. Accijnzen bieden tevens voordeel aan bezitters van zuinige auto's, en aan mensen die proberen zuinig te rijden. Hardrijders worden extra belast door hun hogere brandstofverbruik, de bezitter van een Bentley betaalt meer belasting dan de bezitter van een Suzuki Alto.
Het enige nadeel aan de accijnsheffing is dat het door de overheid niet stelselmatig verhoogd kan worden. Het wordt dan namelijk voordeliger om over de grens in Duitsland of België te tanken, en dat zou ten koste gaan van de rijksbegroting. Een kilometerheffing is onafhankelijk van de buurlanden te verhogen, en daarmee voor de overheid een prettig instrument. Maar juist dát argument wordt in Den Haag niet gebruikt ter verdediging van de kilometerheffing.
Houderschapsbelasting Een onderdeel van de plannen is om het bezit van de auto goedkoper te maken door middel van het (gedeeltelijk) afschaffen van de houderschapsbelasting. Daarnaast kan de BPM-belasting opgeheven worden. Dit klinkt wederom sympathiek, maar zal ongetwijfeld problemen geven.
Auto's worden straks niet alleen goedkoper, ook de vaste lasten zullen flink dalen. Deze twee maatregelen gecombineerd betekenen vrijwel automatisch dat er meer gezinnen zullen komen die twee of meer auto's gaan bezitten. Altijd handig, zo'n tweede auto voor de deur. Een goedkoop tweedehandsje voor moeders komt eenvoudig binnen bereik zodra de vaste lasten minder worden. De gevolgen laten zich raden.
Ten eerste zullen hierdoor de toch al overbelaste woonwijken geconfronteerd worden met extra parkeerproblemen. Ten tweede zorgt dit ervoor dat er een hoop extra onervaren automobilisten op de weg komen. Mensen die normaal zelden een auto besturen zullen nu toch zo af en toe de weg opgaan. Dit komt de verkeersveiligheid niet ten goede. Bovendien legt dit een bom onder het initiële doel van de kilometerheffing: het terugdringen van de files.
De meeste files ontstaan zodra de weersomstandigheden slecht zijn. Regen en sneeuw zijn veroorzakers van veel file-leed. En juist tijdens dit soort weersomstandigheden is het niet prettig om in een koud en nat bushokje te staan, of om op de fiets naar een tochtig station te moeten en daar op een vertraagde trein te wachten. Veel mensen doen dit echter noodgedwongen, aangezien men geen auto heeft. Het verhoogde auto-bezit dat zal ontstaan dankzij de afschaffing van de houderschapsbelasting en BPM zal veel mensen juist op dagen met slecht weer de auto in jagen. Precies op de dagen dat de files al zoveel langer dan normaal zijn.
Armoedeval Een bekend probleem rond de werkloosheid is de zogenaamde armoedeval. Als iemand gaat werken vervallen er een hoop voordelen waar hij als uitkeringstrekker van kon genieten. Hierdoor is het voor veel mensen niet lonend om te gaan werken. Door de kilometerheffing zal dit probleem in veel gevallen erger worden. Als een werkloze een baan kan krijgen in een andere stad dan worden de reiskosten voor hem hoger door de kilometerheffing. Het gevolg zal zijn dat hij maar bedankt voor de eer, en thuis op de bank blijft zitten op zoek naar een baan die dichter bij huis ligt. Er zijn bijvoorbeeld vele Friezen die dagelijks op en neer pendelen naar Amsterdam om daar te werken. Voor velen van hen zal de kilometerheffing betekenen dat ze er verstandiger aan doen om gewoon thuis te blijven.
Werknemers die nu dicht bij huis werken, maar een flinke positieverbetering kunnen realiseren door een baan te accepteren bij een bedrijf dat verder weg gevestigd is zullen ook wel 2 keer nadenken. De kosten/baten verhouding verschuift doordat de reiskosten hoger worden. Dit zal op termijn extra werkloosheid opleveren.
Werkgevers Ook werkgevers worden de dupe. Veel personeel zal de kilometerheffing opvoeren op de maandelijkse onkostendeclaratie. Het gevolg is dat de kosten voor de werkgever stijgen. Dit kan hij oplossen door minder personeel aan te nemen, of door zijn prijzen te verhogen. Beide oplossingen zijn slecht voor de economie. Dat een verslechterende economie zorgt voor minder files betekent wel dat het kilometerheffingsplan via een omweg alsnog resultaat kan boeken, maar of dat nu iets is om trots op te zijn?
Bureaucratie Eén van de belangrijke thema's in de afgelopen verkiezingsstrijd was het terugdringen van de bureaucratie. Deregulering, in Haagsch jargon. Een kilometerheffing is volledig in strijd met dit streven. Om van ieder voertuig kilometerstanden bij te houden geeft een gigantische hoeveelheid administratief werk. Nu kan dat natuurlijk allemaal met slimme technieken worden opgelost. Er wordt al gesproken over een black-box in iedere auto, plaatsbepaling via satelliet en/of GSM, enzovoort. Maar het nadeel van techniek is dat het al dan niet moedwillig gesaboteerd kan worden. Een beetje aluminiumfolie rond de antenne van uw black-box, en u bent onzichtbaar voor de bureaucraten. Per ongeluk 220 volt op het boxje, en helaas, het functioneert niet meer. Dit dient allemaal administratief verwerkt en gecontroleerd te worden. De techniek zal betaald moeten worden, de ambtenaren die de werking van het systeem in de gaten houden dienen salaris te ontvangen, en zo worden er miljarden weggegooid aan technieken en oplossingen die nergens toe dienen, en zonder resultaat zullen blijven.
Privacy en moraal Als laatste punt is er nog de moraal. Dat automobilisten betalen voor het onderhoud en eventuele uitbreidingen van het wegennet lijkt niet meer dan logisch. Maar het huidige wegennet is door de automobilisten als talloze keren betaald. In hoeverre is de overheid gerechtigd om iets dat al betaald is nogmaals in rekening te brengen?
Daarnaast dient van iedere automobilist exact bijgehouden te worden waar en wanneer hij rijdt, dit is uiteraard een goudmijn voor justitie. Er dient echter een zeer zorgvuldig debat over de privacy gevoerd te worden voordat dit soort systemen daadwerkelijk landelijk ingevoerd worden. George Orwell had het immers niet mooier kunnen bedenken.
Conclusie De kilometerheffing heeft zo weinig voor- en zoveel nadelen dat het een wonder is dat men er überhaupt serieus over praat. Het plan zal de files niet korter maken, de verkeersveiligheid verslechteren, de economie aantasten en de werkloosheid doen stijgen. Niet één burger zal er echt op vooruit gaan, het zijn slechte politici die zich met deze plannen kunnen wentelen in hun toegenomen macht over de burger. Iedere volksvertegenwoordiger die die titel eer wil aandoen dient zich dan ook met hand en tand te verzetten tegen dit plan. |
AchJa | donderdag 26 november 2009 @ 21:38 |
quote:Op donderdag 26 november 2009 20:49 schreef Hukkie het volgende:Tsja mee eens. Eurlings blijft maar hameren op zijn rekenmodellen waarbij 50% van de automobilisten er op vooruit gaan, en als Aptroot dan weer een tegenargument inbrengt, dan begint Eurlings weer te hameren op zijn rekenmodellen. Beetje zinloos debat zo. The fucking limit vond ik toch wel zijn geëmmer over de mobiele telefoon, omdat je een mobiele telefoon hebt moet je je ook niet druk maken om zo'n kastje in de auto...  |
Johan_Haas_ | donderdag 26 november 2009 @ 21:40 |
quote:Op donderdag 26 november 2009 21:38 schreef AchJa het volgende:[..] The fucking limit vond ik toch wel zijn geëmmer over de mobiele telefoon, omdat je een mobiele telefoon hebt moet je je ook niet druk maken om zo'n kastje in de auto...  Net alsof iemand verplicht is om een mobiele telefoon te nemen, en verplicht dat ding alle tijden moet laten aanstaan. Het kastje wordt verplicht, en je moet het ten aller tijden aan laten staan.  |
Hukkie | donderdag 26 november 2009 @ 21:43 |
quote:Op donderdag 26 november 2009 21:38 schreef AchJa het volgende:[..] The fucking limit vond ik toch wel zijn geëmmer over de mobiele telefoon, omdat je een mobiele telefoon hebt moet je je ook niet druk maken om zo'n kastje in de auto... Zijn punt was dat het 'technisch' niet mogelijk is om automobilisten realtime te volgen, waar dat bij de mobiele telefoon wel mogelijk is. Slecht argument dus. |
AchJa | donderdag 26 november 2009 @ 21:51 |
quote:Op donderdag 26 november 2009 21:43 schreef Hukkie het volgende:[..] Zijn punt was dat het 'technisch' niet mogelijk is om automobilisten realtime te volgen, waar dat bij de mobiele telefoon wel mogelijk is. Slecht argument dus. Wat dus wel mogelijk bleek te zijn toen Aptroot een beetje door begon te vragen. |
Enneacanthus_Obesus | donderdag 26 november 2009 @ 21:53 |
Oh ja ... Rekenmodellen.. Het stokpaardje en tevens argument tegenwoordig.. Alsof een rekenmodel iets zegt. Er komt tenslotte uit wat je erin stopt. Bij de voorspelling van de crisis hebben ze er iig. flink naast gezeten.. |
Dr.Hilfiger | donderdag 26 november 2009 @ 21:53 |
quote:Op donderdag 26 november 2009 21:43 schreef Hukkie het volgende:[..] Zijn punt was dat het 'technisch' niet mogelijk is om automobilisten realtime te volgen, waar dat bij de mobiele telefoon wel mogelijk is. Slecht argument dus. Weinig steekhoudende argumenten van Eurlings. Behalve dat ene argument om met de trein naar oma te gaan. |
Hukkie | donderdag 26 november 2009 @ 21:57 |
quote:Op donderdag 26 november 2009 21:53 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:Oh ja ... Rekenmodellen.. Het stokpaardje en tevens argument tegenwoordig.. Alsof een rekenmodel iets zegt. Er komt tenslotte uit wat je erin stopt. Bij de voorspelling van de crisis hebben ze er iig. flink naast gezeten.. Jep, volgens de rekenmodellen zal het allemaal wel kloppen, nu nog afwachten hoe de vork werkelijk in de steel zit. |
kawotski | donderdag 26 november 2009 @ 21:57 |
Ik heb zelf een GPS Garmin 60CSx, die ontvangt een stuk of 12 - 15 satelieten tegelijk, maar zelfs die is op zn best maar tot op 3 meter precies, en als je m aan laat staan zie je af en toe dat ie meters maakt uit zichzelf. Stel mijn auto staat een maandje stil met die gps apparatuur van de overheid, ik durf te wedden dat je alsnog een rekening krijgt omdat je gps een rondje is gaan doen op basis van de ontvangst.. wordt nog een leuke zaak..
En wordt het GPS of Galileo? Want bij mijn weten behouden de Amerikanen zich het recht voor om GPS uit te zetten.. in dat geval wil ik wel een handje helpen dat ze die dingen uitschakelen.. ff op zoek naar een goede hacker dus. |
kawotski | donderdag 26 november 2009 @ 21:58 |
quote:Op donderdag 26 november 2009 21:53 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:Oh ja ... Rekenmodellen.. Het stokpaardje en tevens argument tegenwoordig.. Alsof een rekenmodel iets zegt. Er komt tenslotte uit wat je erin stopt. Bij de voorspelling van de crisis hebben ze er iig. flink naast gezeten.. ja, als Eurlings even een correct rekenmodel levert dan zal blijken dat hij 50% willens en wetens achterhoudt |
Hukkie | donderdag 26 november 2009 @ 22:00 |
quote: Beangstigend, tenzij je niets te verbergen hebt natuurlijk. |
Dr.Hilfiger | donderdag 26 november 2009 @ 22:01 |
quote:Op donderdag 26 november 2009 21:57 schreef kawotski het volgende:Ik heb zelf een GPS Garmin 60CSx, die ontvangt een stuk of 12 - 15 satelieten tegelijk, maar zelfs die is op zn best maar tot op 3 meter precies, en als je m aan laat staan zie je af en toe dat ie meters maakt uit zichzelf. Stel mijn auto staat een maandje stil met die gps apparatuur van de overheid, ik durf te wedden dat je alsnog een rekening krijgt omdat je gps een rondje is gaan doen op basis van de ontvangst.. wordt nog een leuke zaak.. En wordt het GPS of Galileo? Want bij mijn weten behouden de Amerikanen zich het recht voor om GPS uit te zetten.. in dat geval wil ik wel een handje helpen dat ze die dingen uitschakelen.. ff op zoek naar een goede hacker dus. Dat GPS signaal kun je natuurlijk jammen. Ik vraag mij wel af of de kilometerstand van de auto ook worden bijgehouden of doorgegeven. |
Johan_Haas_ | donderdag 26 november 2009 @ 22:01 |
quote:Op donderdag 26 november 2009 21:57 schreef kawotski het volgende:Ik heb zelf een GPS Garmin 60CSx, die ontvangt een stuk of 12 - 15 satelieten tegelijk, maar zelfs die is op zn best maar tot op 3 meter precies, en als je m aan laat staan zie je af en toe dat ie meters maakt uit zichzelf. Stel mijn auto staat een maandje stil met die gps apparatuur van de overheid, ik durf te wedden dat je alsnog een rekening krijgt omdat je gps een rondje is gaan doen op basis van de ontvangst.. wordt nog een leuke zaak.. En wordt het GPS of Galileo? Want bij mijn weten behouden de Amerikanen zich het recht voor om GPS uit te zetten.. in dat geval wil ik wel een handje helpen dat ze die dingen uitschakelen.. ff op zoek naar een goede hacker dus. Wat ook hilarisch is, het rekeningrijden wordt afhankelijk van een systeem wat niet eens van de Nederlandse overheid is. Lekker afhankelijk zijn we dan Dat kan nog problemen opleveren als de Amerikanen ineens besluiten naar een ander systeem over te gaan of het systeem uit te zetten ofzo. |