abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_73891154
disclaimer:
* Er mogen in deze thread alleen feitelijke zaken geplaatst worden.
* Geen haatzaaierij of oproerkraaierij of zwartmakerij; de consequenties vanuit de Scientology zijn 100% voor jezelf en vanuit de moderators zul je ook sneller consequenties merken dan normaal.
* Fok!, de eigenaar (Danny), de (Forum)administrators en de moderators weigeren elke vorm van aansprakelijkheid voor uitspraken die users hier doen. Iedereen is verantwoordelijk voor wat hij/zij zegt, en niemand anders dan de persoon zelf. Wij zijn dan wel een openbaar forum, een platform waar mensen hun zegje kunnen doen, maar de inhoud op het forum schrijven we niet zelf, en we kunnen helaas niet 24 uur per dag modereren. Wel kan van ons verwacht worden dat we binnen een zo kort mogelijke tijd echt strafbare uitlatingen zullen proberen te verwijderen, maar de definitie van "een zo kort mogelijke tijd" en "proberen" gaan we niet expliciet omschrijven aangezien we ook maar mensen zijn die dit in hun vrije tijd doen en overdag ook gewoon werk hebben en 's avonds vaak ook een leven.

scientology
Scientology is een geestelijke beweging gebaseerd op een boek dat tussen het midden van de jaren veertig en 1986 is geschreven door de Amerikaan L. Ron Hubbard die zijn carrière begon als schrijver van o.a. sciencefictionverhalen. Voor meer informatie over het geloof an sich verwijs ik graag naar de bronnen onderaan deze post.

de kerk van scientology
De kerk van scientology is de plaats waar het scientology geloof voornamelijk gevoerd wordt. Er zijn een aantal kleinere groeperingen die het geloof buiten de kerk volgen, maar in tegenstelling tot de meeste religies berust op de heilige geschriften van scientology een copyright. Voor meer informatie over de kerk an sich verwijs ik graag naar de bronnen onderaan deze post.

anon vs. scientology
Behalve wanneer je de afgelopen jaren onder een rots hebt geleefd, heb je waarschijnlijk wel iets van de protesten van een groep genaamd anonymous tegen scientology meegekregen. Weinig mensen weten echter de oorsprong & ontdekkingen van deze acties.

Een aantal jaar geleden dook er per ongelijk een filmpje bedoeld voor gebruik binnen de CoS (church of scientology) op het publieke internet op. In dit filmpje zie je Tom Cruise in CoS-jargon over een aantal zaken spreken. Mensen reageerden vol ongeloof op dit filmpje (filmpje staat onderin). CoS probeerde vervolgens dit filmpje van het internet af te krijgen, maar zoals zo veel mensen hier wel zullen weten, is dingen van het internet af krijgen vrij moeilijk. Juist omdat de CoS dit filmpje zo hard mogelijk van het internet probeerde te krijgen, begonnen steeds meer mensen het te kopieren, om het veilig te stellen als het ware.
Het enorme doorzettingsvermogen van de CoS viel op, en mensen begonnen dieper te graven. Dit staaltje internet-detectivery leverde een aantal verbijsterende zaken op. En besloten er iets aan te doen:
Daarna zijn de protesten, georganiseerd op het internet (4chan, sa, ytmnd etc.) van start gegaan. Langzaam werden de protesten steeds bekender en langzaam deden er steeds meer "buitenstaanders" mee.
nb: de acties begonnen op 4chan waarop iedere poster onder de naam anonymous post, daar komt dus ook de naam van de protest-groep vandaan

wat heeft CoS in het verleden gedaan waar mensen zo veel problemen mee hebben?
Hier wil ik niet te veel op in gaan. Niet omdat ik het baggetaliseer of goedkeur, maar omdat er op dit front genoeg op internet te vinden is. Ik zal later meer in gaan op het doel van deze thread, maar voor nu zal ik enkele grotere zaken uit de geschiedenis van CoS noemen.
Het sterfgeval bij behandeling binnen de kerk: Lisa McPherson
De policies die al eerder genoemd zijn.
aantijgingen van mishandeling
Karin Spaink: Zij had het Fishman Affidavit op internet gezet bij haar provider XS4ALL (zij was niet de enige die dat deed). Daarna hebben ze ongeveer 10 jaar rechtzaken van scientology aan de broek gekregen, die ze uiteindelijk hebben gewonnen.
meer info in de
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
en onder de volgende links:
http://www.spaink.net/fishman/home.html
http://www.spaink.net/cos/verw2ned.html
http://www.xs4all.nl/~felipe/cos/
In mei van dit jaar heeft wikipedia besloten om IP adressen van scientology te blokkeren vanwege het grote aantal gekleurde edits dat ze maakten.
http://www.theregister.co(...)ia_bans_scientology/
[/quote]

mantelorganisaties
CoS heeft erg veel mantelorganisaties waarbij de connectie met CoS slecht zichtbaar is. Hierdoor heeft de CoS veel (en soms zonder medeweten van mensen) invloed in verschillende takken.
De bekendste subgroepen zijn:
Narconon een drugs-afkick programma gebasseerd op de CoS methode. Het programma is beoordeeld als zijnde gevaarlijk
Criminon een rehabilitatie programma voor gevangenen.
Study tech een studieprogramma wat gebruikt wordt door verschillende instituten zoals scholen. "It was publicly stated by Hubbard that study tech is directly affiliated with Scientology. He wrote in a policy letter that "Study Tech is our primary bridge to Society."
CCHR In nederland bekend onder de naam: Nederlands comite voor de rechten van de mens. Een groep die strijdt tegen de psychiatrie. Over de Nederlandse tak later meer.

En nu eindelijk: het doel van deze thread
Er zijn drie redenen waarom ik deze thread wil openen.
Ten eerste om een plaats te hebben om al het nieuws van de afgelopen tijd betreffende CoS te verzamelen.
Ten tweede om de zaken die nu spelen te rapporteren en mensen hierover te informeren.
Ten derde om uit te zoeken en te rapporteren welke bedrijven in Nederland onder de scientology sluier werken.

Hoe verder?
Het is de bedoeling om in de volgende post de actualiteiten betreffende scientology uit te werken en de nu spelende zaken te rapporteren.
De post daarna is bedoeld om informatie te geven over organisaties en websites die (al dan niet met medeweten van) gelinked zijn aan Scientology. Ook wil ik in die post in gaan op methoden die onder CoS vallen maar je makkelijk in het normale leven tegen kunt komen. Zo verschaft CoS bijvoorbeeld "persoonlijkheids"-vragenlijsten aan bedrijven om uit te delen aan hun werknemers. Er zijn gevallen bekend waarin de werkgever zijn werknemers dwingt deze in te vullen. (dit is dus in Nederland).

Waarom in BNW?
Ook daarvoor zijn drie redenen.
Ten eerste, CoS heeft een aantal keer verklaard van binnenuit controle over te willen nemen van diverse organisaties betreffende het dagelijks bestuur van mensen.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ten tweede, websites van nederlandse organisaties gelieerd aan CoS worden hier met enige regelmaat gebruikt als bronnen door sommige users.
Ten derde, ook een beetje om te kijken of een serieuze thread het overleeft in BNW

Wat bied ik jullie?
Zoals al eerder gezegd zal ik proberen een objectief en georganiseerde collectie van recente ontwikkelingen m.b.t. CoS geven alsmede proberen een tipje van de dekmantel van verschillende subgroepen in Nederland op te lichten.

Wat vraag ik daarvoor terug?
Een volwassen interactie. Geen threadshitting, onderbouwde uitspraken en hopelijk misschien ook het aandragen van nieuwe informatie.

Maar oompaloompa, je bent 90% vergeten...
Dat klopt. Er is veel meer informatie over scientology dan ik hier kan posten. Veel kun je zelf terug vinden op het internet. Andere zaken wil ik best over schrijven als daar interesse in is. Ik zou zo een pagina vol kunnen schrijven over de radicale "aanvallen" over en weer van zowel Anon als CoS. Misschien dat ik dat ook nog wel doe, het is echter minder relevant voor de kern, maar wel goede illustratie. Voor nu slechts een filmpje voor sensatiezoekers, waaruit lijkt te blijken dat scientology zichzelf een bomb-threat stuurde om daarna Anon er de schuld van te geven.



bronnen
gebruikte bronnen voor deze post: wikipedia tenzij anders aangegeven, en deze thread als inspiratie voor de geschiedenis van Anon vs. CoS

relevante fok! threads
Internet community begint oorlog tegen Scientology...
Internet community begint oorlog tegen Scientology #2

Links voor achtergrondinformatie (slechts een selectie, overgenomen van de SA thread):
Historical Publications and Media
Rolling Stone Magazine; "Inside Scientology," Feb. 23, 2006
Time Magazine: "The Thriving Cult of Greed and Power," May 6, 1991
The New York Times: "Scientology's Puzzling Journey From Tax Rebel To Tax Exempt," March 9, 1997
Watchman Expositor; "Applied Scientology in Public Schools?" Vol. 14, No. 5, 1997
Time Magazine: "A Growing Cult Reaches Dangerously Into The Mind," Nov. 15, 1968
BBC Panorama Documentary - "The Road to Freedom"
Salon: "Scientology's War on Psychiatry," July 1, 2005
National Mental Health Association: "Beware Scientologists Claiming To Be Mental Health Professionals," Sept. 17, 2001

Internet Resources
http://www.whyweprotest.net
http://xenu.net, and their forums, the OCMB
http://xenutv.com
http://lermanet.com/ or http://www.lermanet.us/
http://lisamcpherson.org
http://whyaretheydead.net
http://torymagoo.org
http://xenu-directory.net
http://youfoundthecard.com
http://www.factnet.org/

Articles
City Paper - Feature: Anonymous Takes On Scientology (and Doesn't Afraid of Anything)
Village Voice Blog "Runnin' Scared - "Anonymous" vs. Scientology; "Our Nonsense is Free"
Radar Magazine - Cult Friction
Blog of Henry Jenkins - the following post is [about] anonymous
Michigan Daily Editorial - Aliens, cults and pranksters
Los Angeles Times - A Leap Beyond Faith
Torontoist - Fair Game For Scientology
St. Petersburg Times - Pet Lovers and Scientology Critics Converge on Clearwater
Village Voice - Scientology's First Celebrity Defector Reveals Church Secrets
The Guardian - Intergalactic Tyrants Beware: The Boys in Blue Are After You
The Times - Scientology: The Anonymous Protesters
The Australian - Minister Free to Call Scientologists Bastards
Houstonist - V is for Viral Anti-Scientology Protests
Glosslip - Church of Scientology Hits Below The Belt, Harasses Little Girls
SF Weekly - Scientology's Antagonists
Seattle Weekly - As Scientology Expands, So Do Its Naysayers
The Doings Clarendon Hills - Critic of Scientology No Longer 'Anonymous'
The Guardian - How Scientologists Pressurise Publishers (not a typo, they're British)
Los Angeles Times - Scientology foes blast new Riverside County law

Television Coverage

[url=http://streams.wgbh.org/online/gb/gb.php?file=gb20080424scientology1.mov&title=The%20Church%20of%20Scientology%20faces%20attacks%20from%20the%20Web-based%20group%20Anonymous]WGBH: Greater Boston
Bekijk "CTV Winnipeg" op YouTube
NBC 5 Cincinnati - Scientology and 9/11
Today Tonight - Scientology Child Labor Exposed
WWMT Battle Creek - Caught On Tape: When Scientology Attacks?
KRQE Albuquerque - Rehab Center Carries Low Success Rate / Rehab Numbers Don't Add Up


Protester/Activist Videos
Road to February 10th, Road to March 15th, and Road to April 12th, three very well-produced videos by SA's very own Pelvidar.
, the shot heard 'round the Internet.


Tory Christman's Youtube channel

Mark Bunker's Vimeo channel
Tommy Gorman's Youtube channel
Videos of Goon/Anon "Stu" in Plymouth, UK enturbulating the local stress test cart -- watch these videos to see what an effective flash raid with a model demonstrator looks like! (some videos may be temporarily unavailable due to fair gaming)

Party in Clearwater!


En het beloofde Tom Cruise filmpje waarmee het allemaal begon:


[ Bericht 2% gewijzigd door oompaloompa op 20-10-2009 22:32:41 ]
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_73891163
weer een disclaimer, ik claim niet om over elk onderwerp helemaal up to date informatie te hebben. De belangrijkste reden voor het maken van deze thread was ook om er voor te zorgen dat al het nieuws betreffende scientology hier samen kan komen, dus toevoegingen worden zeer op prijs gesteld.

"Recente CoS ontwikkelingen"

John Travolta
Jett Travolta, zoon van John Travolta is gestorven aan een reeks epileptische aanvallen. Jett had autisme, een aandoening die niet bestaat volgens scientology, en dus ook niet behandeld wordt. Scientology ontkent er iets mee te maken te hebben en geeft de ouders de schuld van het niet zoeken van hulp.
travolta bang om scientology te verlaten?
29 september 2009
travolta geeft toe dat zoon autistisch was
30 september 2009
ambulance broeder calimt dat Jett al een aantal uur dood was toen ze hem aan troffen

Geir Isene
Was een hoge pief bij Scientology Noorwegen en heeft de groep verlaten.
zijn blog: http://elysianchakorta.wordpress.com/


koppel wordt 70! keer gebeld door scientology
28 juli 2009
http://www.thelocal.se/20948/20090728/

scientologist zoeken media met verhalen over mishandeling
2 augustus 2009
http://www.tampabay.com/news/scientology/article1023717.ece

Will Smith ontslaat lerares die weigert scientology methode te volgen
5 augustus 2009
http://www.radaronline.co(...)re-head-their-school
11 september 2009
http://abcnews.go.com/Ent(...)ool/story?id=8331367

UN houdt congres tegen vanwege banden met scientology
28 augustus 2009
http://www.tdg.ch/geneve/(...)ntologues-2009-08-27
vertaling naar engels:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
psychiatrie oorzaak 9-11
Volgens de scientologist in dit filmpje:
http://rutube.ru/tracks/1(...)3a154b221e760191db36

Scientology teistert Edese crèche
25 september 2009
http://www.omroepgelderla(...)ert-Edese-creche.htm

[ Bericht 52% gewijzigd door oompaloompa op 21-10-2009 11:06:29 ]
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_73891175
CoS in Nederland

groeperingen gelieerd aan CoS
Silhouet en Jobperformia. Bieden "persoonlijkheidstesten" aan. Deze testen zijn niet valide en worden aan werkgevers verkocht als testen waarmee je goede ontwikkelplannen kunt creeeren voor je werknemers. Een van die werknemers klaagt hier.
Lafayette basisschool klik
Nederlands comite voor rechten van de mens Organiseert van alles tegen de psychiatrie, zoals tentoonstellingen waarop mensen baseren dat de psychiatrie de holocaust heeft veroorzaakt
Jongeren voor mensenrechten http://www.jvmr.nl/
mensenrechten.org
http://www.dewegnaarhetgeluk.nl/
www.gidsvoorzelfvertrouwen.nl
impinge communicatie trainingen
silhouet management support
jobperformia
interspeedia
U-man management training
http://www.testuwpersoonlijkheid.nl/
http://www.tipsvooruwsucces.nl/
http://www.testuwpersoneel.nl/
http://www.improvementline.nl/
http://www.testvous.com
http://www.kinderenopvoeden.nl/
http://www.kinderenopvoeden.nl/
http://www.vrijwilliggeestelijke.org/
http://www.freedommag.org/dutch/index.htm
http://www.eenanderewaarheidoverdrugs.nl/
http://www.dewegnaargeluk.nl/
http://www.bhappy.nu/
http://www.normenenwaardengids.nl/
http://anti-drugs.hyves.nl/
http://narconon.hyves.net/
http://www.hulpbijleren.nl/
http://www.studiebegeleiding-meo.nl/


groeperingen die het scientology gedachtengoed uitdragen
zielenknijper.nl ook wel hier bekend als arjan dokelaar, science japan, mitch plat, ace of babes, en nog een aantal andere pseudoniemen.
http://www.adhd-medicatie.nl/
http://www.no-kidding.nu/
kies voor het kind hyves

websites die mensen door verwijzen naar scientology groeperingen
amnesty international
nog een keer
berlage lyceum Amsterdam
www.onzekinderenzijndetoekomst.nl
hogeschool TIO Amsterdam
http://www.surfsleutel.nl/ internetbeveiliging(?) voor kinderen.
http://www.kinderconsument.nl/
http://www.increasedcomputerefficiency.nl/
http://test.rubrieken.com/
http://coachen.startze.nl/
http://www.speedzzz.hyves.nl/
marktplaats advertenties
opleidingzoeker.nl
indeed.nl vaccaturebank

bedrijven die geld doneren aan scientology groeperingen
margriet doneert geld.

interessante links
Een tweeluik van de revu, waarin een reporter "infiltreert" in CoS (deel 1) en Narconon (deel 2)
http://www.revu.nl/wp-con(...)-bij-scientology.pdf
http://www.revu.nl/wp-con(...)-nederlanddeel-2.pdf

Nederlandse websites die het gedrag van scientology in Nederland (en de wereld) aan de kaak stellen:
"In de afgelopen 8 a 9 jaren heb ik heel wat informatie verzameld over CoS en een selectie staat hier"
www.scamofscientology.nl
"Omdat ik de rotgewoonte heb graag in een wespennest te porren stuurde ik een email aan de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding over de video die hier staat, met wat foto's:
http://www.scamofscientology.nl/pagina3.html"
repercussies:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
artikel over narconons uitspraken in nederland: http://www.psy.nl/fileadm(...)tage_scientology.pdf

Meer volgt, maar ben even door de bomen het bos een beetje kwijt.

[ Bericht 46% gewijzigd door oompaloompa op 21-10-2009 13:45:40 ]
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_73891993
we are legion
KOKKIE DJAWA!
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 20:35:41 #6
9740 Knarf
Ik hou niet van titels
pi_73892114
Je gaat hopelijk toch niet de legendarische rechtzaken tegen Karin Spaink en XS4ALL vergeten?

http://www.spaink.net/fishman/home.html
http://www.spaink.net/cos/verw2ned.html
http://www.xs4all.nl/~felipe/cos/
Don't Hold Me Back, This Is My Own Hell.
No keyboard found, press F1 to continue
pi_73892289
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 20:35 schreef Knarf het volgende:
Je gaat hopelijk toch niet de legendarische rechtzaken tegen Karin Spaink en XS4ALL vergeten?

http://www.spaink.net/fishman/home.html
http://www.spaink.net/cos/verw2ned.html
http://www.xs4all.nl/~felipe/cos/
Zou je misschien in 2-3 regels het heel kort samen kunnen vatten, dan voeg ik het toe aan de op onder het kopje meest spraakmakende zaken.

Alvast heel erg bedankt!
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_73892464
quote:
Ik voeg ze meteen toe

Zoals ik al aankondigde is er zo veel informatie dat het moeilijk is alles te omvatten. Daarom stel ik dit soort toevoegingen ook heel erg op prijs
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_73892753
quote:
L. Ron Hubbard?
Author of Dianetics (1950) and founder of the Church of Scientology; there is no record that Lafayette Ronald Hubbard (1911/03/13 - 1986/01/24) was initiated into any regular lodge of Freemasonry.
The purported link is Hubbard’s association with John Whiteside Parsons (1914/02/10 - 1952/06/17), chemist and founder of the Jet Propulsion Laboratories. 1
"Jack" Parsons was head of the Agapé Lodge of the Ordo Templi Orientis (OTO) in Los Angeles, California, and later head of the Pasadena OTO branch. Hubbard is alleged to have been initiated into the OTO in 1944 by either Aleister Crowley or Parsons, and also to have first met Parsons in August of 1945. There is no documentation of Hubbard’s initiation. Others have claimed that Hubbard was a spy for either the FBI or US Naval Intelligence.2 Although Hubbard’s association with Parsons is unquestioned—as is his regard for Crowley3— Hubbard’s role or involvement with the OTO is a subject of some conjecture. Claims by authors such as Maury Terry ("The Ultimate Evil") are unsubstantiated, and in some instances, demonstrably wrong. The point here is that this is not a masonic association and does not demonstrate that Hubbard was a freemason.
1. cf.: Barefaced Messiah, Russell Miller. London : 1987; Michael Staley, AHA No. 8 (pp. 91 "ff"): "The Babalon Working of Jack Parsons" (published in "Apocalypse Culture", edited by Adam Parfrey, Los Angeles 1987-90, and "Starfire", London 1987, p. 32.) ; Scientology, F.W. Haack, Munich: 1982; Über die Verbindung von L.R. Hubbard zur Magick von A. Crowley, Roland Winkhart (an ex-member of Scientology and the 'Caliphate', subsequently in the Temple of Set). Vienna: 1985. Cited at: http://www.cyberlink.ch/~koenig/white.htm (2002/05/10).
2. Neuropolitics,Robert Anton Wilson & Timothy Leary, 1977 ; cf. "Scarlet and the Beast,"John Daniel. Vol. 1, pp. 429-430 ; A Piece of Blue Sky,Jon Atack. New Jersey : Lyle Stuart Books, 1990.
2.L. Ron Hubbard, "Conditions of Space/Time/Energy" Philadelphia Doctorate Course cassette tape #18 5212C05 (1952)
http://www.freemasonry.bc(...)masonry03.html#mason

Weten we meteen waar de L. voor staat in Ron L. Hubbard. Ben benieuwd of hij iets te maken heeft met deze Lafayette: http://nl.wikipedia.org/wiki/Gilbert_du_Motier

Hij is kennelijk ook een kennis van wijlen Aleister Crowley geweest, echter is er geen registratie van hem als vrijmetselaar volgens deze tekst.
As your walls tumble down, they crack into a smile, and the illumination of self shines through.
pi_73892824
Don't believe everything you read on the internet.
Het is erg makkelijk om alles al zoete koek te slikken, als je overall mening toevallig met die van de bron overeenkomt.
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 20:58:08 #12
9740 Knarf
Ik hou niet van titels
pi_73893071
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 20:39 schreef oompaloompa het volgende:

[..]

Zou je misschien in 2-3 regels het heel kort samen kunnen vatten, dan voeg ik het toe aan de op onder het kopje meest spraakmakende zaken.

Alvast heel erg bedankt!
hmm, in 2-3 regels, dat gaat lastig worden.

maar ok.
Karin Spaink had het Fishman Affidavit op internet gezet bij haar provider XS4ALL (zij was niet de enige die dat deed).
quote:
The Church of Scientology (or: CoS; or: Co$, as some of their opponents call it) sells its followers expensive courses which, if students study them carefully, are supposed to set them free ('clear' them). A former Scientology member, Steven Fishman, was brought before court because he committed several crimes in order to get the money to pay for these courses. Scientology urged him to get the money any which way he could. According to Fishman, they also assigned him to kill somebody, and failing that, ordered him to commit suicide. In an interview for Time Magazine, Fishman relayed those stories and blamed Scientology for his crimes. Scientology sued him for slander.

When Fishman was then brought to court, he used parts of Scientology-documents to prove he had been brainwashed by the Church. These Scientology documents thereby became public material: anybody could go to the court library and read them. The Church, fearing that its sacred secrets would be revealed, had some of their people going to the library every day to borrow these documents, thereby preventing other people (read: non-Scientologists) from reading them. Nevertheless, the Fishman Affidavit got copied (it was also available through the clerk of the court, for a mere $36.50). Somebody retrieved the affidavit via the clerk, scanned it, and posted it to the net. The Fishman Affidavit has been travelling on the Internet ever since.
Daarna hebben ze ongeveer 10 jaar rechtzaken van scientology aan de broek gekregen, die ze uiteindelijk hebben gewonnen.


Je bent wel even bezig om dit allemaal te lezen. Was ook nogal een soap in die tijd ;-)
Don't Hold Me Back, This Is My Own Hell.
No keyboard found, press F1 to continue
pi_73893082
Goede site over dit onderwerp overigens: http://www.sweenytod.com/cos/index.html

Met hier een uitleg over symboliek en scientology. http://www.sweenytod.com/cos/huboccult1.html
quote:
Read about some of the legal threats I am facing because of this web page.
Introduction
These pages are a collection of information regarding the Church of Scientology and it's dealings with the world around it. Let me be the first to say that they are not a flattering look at Scientology. Let me also say that most of this information is not my own. It is collected from various public sources around the web and newsgroups. While there is reference to "secret" teachings, none of the documents are stored on this server (although links to sources may be provided).

This page does assume that the reader has an understanding of Christianity, its basic theology and teachings regarding Jesus Christ. It looks at some of the theological issues that divide the two religions, and also has a long hard look at L. Ron Hubbard himself. I do this because it is my belief that a 'thing' is as only as strong as the foundations it is built on. Take Christianity, for example. It is a religion that is 100% dependant on the character and person of Jesus Christ. If it could be proven that Jesus was of bad character, lied, stole, etc, then the entire Christian faith is worthless. It becomes nothing more than a social group with some rather strict membership guidelines.

Similar is Scientology. It is built entirely on the discoveries and work of L. Ron Hubbard. The organisation runs and behaves according to his rules, ideas and beliefs. Because of this, it is valid to examine the character and person of L. Ron Hubbard in order to see the foundations of the Scientology religion, and if in fact LRH had the right, the moral and the spiritual authority to say what he did.
Hier legt hij uit dat ook de eigenaar van deze site uitkijkt met wat hij zegt over Scientology.

Nog wat informatie over L. Ron Hubbard:
quote:
Lafayette Ronald Hubbard, March 13th 1911 - January 24th 1986. It is written about LRH that he was:
Nuclear physicist
Naval hero
Author
A "blood brother" to the "Blackfoot Indians"
A few other less remarkable things, such as poet, musician and explorer.

Looking at that list, the most remarkable aspect of his life is that he had time to do it all. It would take a normal person till they were about 100 to achieve all LRH said he'd done.
Interessante kennis.

Hier nog wat informatie over de geschiedenis als oorlogsheld:
http://www.spaink.net/cos/warhero/claims.htm

[ Bericht 32% gewijzigd door mediaconsument op 20-10-2009 21:03:43 ]
As your walls tumble down, they crack into a smile, and the illumination of self shines through.
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 21:05:37 #14
19194 Oversight
◢◤
pi_73893468


TVP
◢◤
pi_73893571
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 21:05 schreef Oversight het volgende:


TVP
http://www.spaink.net/cos/warhero/uncovering.htm

Leuk leesvoer.
As your walls tumble down, they crack into a smile, and the illumination of self shines through.
pi_73895047
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 20:58 schreef Knarf het volgende:

[..]

hmm, in 2-3 regels, dat gaat lastig worden.

maar ok.
Karin Spaink had het Fishman Affidavit op internet gezet bij haar provider XS4ALL (zij was niet de enige die dat deed).
[..]

Daarna hebben ze ongeveer 10 jaar rechtzaken van scientology aan de broek gekregen, die ze uiteindelijk hebben gewonnen.


Je bent wel even bezig om dit allemaal te lezen. Was ook nogal een soap in die tijd ;-)
Ja, ik heb er ook in die tijd inderdaad over gelezen, slecht eigenlijk dat het er niet in stond.
Ik zet het er nu meteen in, en ik snap dat een samenvatting in 3 regels niet echt kan, maar het is ook meer dat mensen weten waar het over gaat en als ze verder willen lezen op de link kunnen klikken
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_73895095
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 20:58 schreef mediaconsument het volgende:
Goede site over dit onderwerp overigens: http://www.sweenytod.com/cos/index.html

Met hier een uitleg over symboliek en scientology. http://www.sweenytod.com/cos/huboccult1.html
[..]

Hier legt hij uit dat ook de eigenaar van deze site uitkijkt met wat hij zegt over Scientology.

Nog wat informatie over L. Ron Hubbard:
[..]

Interessante kennis.

Hier nog wat informatie over de geschiedenis als oorlogsheld:
http://www.spaink.net/cos/warhero/claims.htm
Bedankt voor de link! Deze ken ik niet, dus ik lees hem eerst even grondig neer voor ik hem in de Op plemp, wil geen regels breken
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_73895522
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 21:40 schreef oompaloompa het volgende:

[..]

Bedankt voor de link! Deze ken ik niet, dus ik lees hem eerst even grondig neer voor ik hem in de Op plemp, wil geen regels breken
Deze is wel mooi.
quote:
L. Ron Hubbard
"Writing for a penny a word is ridiculous. If a man really wants to make a million dollars, the best way would be to start his own religion"

Reader's Digest reprint, May 1980, p.1

Later he created the Church of Scientology.
As your walls tumble down, they crack into a smile, and the illumination of self shines through.
pi_73895698
As your walls tumble down, they crack into a smile, and the illumination of self shines through.
pi_73895876


Xenu De bron van al het kwaad, aldus scientology
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 22:13:09 #21
26400 wijsneus
Radicaal Democraat
pi_73896530
My fucking god, dat je zo'n disclaimer nodig hebt om iets te zeggen over een 'religie'.

Siamo Tutti Antifascisti!
pi_73896660
Hebben die lui eigenlijk een beetje de voet aan de grond in Nederland? Ik heb het idee dat het hier allemaal wel meevalt, maar kan me natuurlijk vergissen.

Misschien nog wel interessant, voor zover ik weet is er op slashdot (Een Amerikaanse site met voornamelijk op geeks gerichte nieuwsberichten) maar één keer in de geschiedenis van die site een comment verwijderd. In dat comment werd een stuk van de Fishman Affidavit gequote.

http://yro.slashdot.org/yro/01/03/16/1256226.shtml

En in mei van dit jaar heeft wikipedia besloten om IP adressen van scientology te blokkeren vanwege het grote aantal gekleurde edits dat ze maakten.

http://www.theregister.co(...)ia_bans_scientology/
pi_73897306
Aantal zaken aan de op's toegevoegd & post 2 is gevuld, 3 is nog niet helemaal af maar dit is hoe ver ik nu kwam.

Aantal aanraders van jullie toegevoegd.

Iemand toevallig dat filmpje bekeken in de op onder "maar oompa je bent 90% vergeten" echt een hele rare actie vind ik. Waarschijnlijk valt het niet te bewijzen wie de farce op heeft gezet, maar die persoon is wel heel erg slordig geweest

ook de link naar de wikipedia-ban toegevoegd.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 22:34:27 #24
19194 Oversight
◢◤
pi_73897439
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 22:13 schreef wijsneus het volgende:
My fucking god, dat je zo'n disclaimer nodig hebt om iets te zeggen over een 'religie'.


vond ik ook.
◢◤
pi_73897509
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 22:34 schreef Oversight het volgende:

[..]

vond ik ook.
Lijkt een beetje op de betreffende South Park aflevering, waar de gehele aftiteling bestaat uit John & Jane Doe's
pi_73897837
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 22:13 schreef wijsneus het volgende:
My fucking god, dat je zo'n disclaimer nodig hebt om iets te zeggen over een 'religie'.


Deze meneer heeft een keer op een internet forum geschreven "aim a nuclear Tom Cruise missile at them" en is daarna tot 6 maanden cel veroordeeld.
Dan snap ik zo'n disclaimer wel.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_73897897
Tja het is erg dat zo'n disclaimer nodig is, maar we willen gewoon geen gezeik. We willen het hier gezellig houden en gewoon kunnen discussiëren.
  † In Memoriam † dinsdag 20 oktober 2009 @ 22:43:24 #28
230491 Zith
pls tip
pi_73897906
Ja hoor, straks open ik een topic over het christendom en kopieer ik de bijbel en zeg ik 'lees eerst de op!
I am a Chinese college students, I have a loving father, but I can not help him, he needs to do heart bypass surgery, I can not help him, because the cost of 100,000 or so needed, please help me, lifelong You pray Thank you!
pi_73897958
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 22:43 schreef Zith het volgende:
Ja hoor, straks open ik een topic over het christendom en kopieer ik de bijbel en zeg ik 'lees eerst de op!'
Het ging om de disclaimer! maar ja, je hebt wel gelijk. Lieve Tot, zou je misschien er "lees eerst de disclaimer in de op" van kunnen maken?
Anders is het inderdaad wel een beetje te veel van het goede
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  † In Memoriam † dinsdag 20 oktober 2009 @ 22:45:11 #30
230491 Zith
pls tip
pi_73897983
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 22:44 schreef oompaloompa het volgende:

[..]

Het ging om de disclaimer! maar ja, je hebt wel gelijk. Lieve Tot, zou je misschien er "lees eerst de disclaimer in de op" van kunnen maken?
Anders is het inderdaad wel een beetje te veel van het goede
I am a Chinese college students, I have a loving father, but I can not help him, he needs to do heart bypass surgery, I can not help him, because the cost of 100,000 or so needed, please help me, lifelong You pray Thank you!
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 22:51:09 #31
207400 rac
Handleiding in uitvoer
pi_73898252
ik tvp 'm even ben nieuwsgierig
pi_73898260
Karin Spaink "zelfmoordgoroe van Nederland"?
Ritalin ook wel genoemd "kiddie cocaine"
Flyer van Scientology over anonymous.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 23:08:50 #33
177114 Demon_Hunter
Tell the truth and then run.
pi_73898895
Keurige op !
Minds are like parachutes. They only function when open.
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 23:16:34 #34
19194 Oversight
◢◤
pi_73899168
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 22:41 schreef oompaloompa het volgende:

[..]

Deze meneer heeft een keer op een internet forum geschreven "aim a nuclear Tom Cruise missile at them" en is daarna tot 6 maanden cel veroordeeld.
Dan snap ik zo'n disclaimer wel.
achterlijke rechtspraak.
◢◤
pi_73899282
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 23:08 schreef Demon_Hunter het volgende:
Keurige op !
Thanks!

Ik ben nog een beetje aan het internetdetectiven, en wat schertst mijn verbazing.
op deze website van amnesty international worden kinderen doorverwezen naar een website van scientology.
http://amnestyleiden.blog(...)trijdreglement1.html
quote: "Inspiratie nodig? Bekijk de video's van Jongeren voor Mensenrechten voor Nederland"

bovenste plaatje is de desbetreffende website.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_73899286
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 23:16 schreef Oversight het volgende:

[..]

dat heb jij zojuist ook gedaan ?
Dat is een verwijzing naar iets wat iemand gezegd heeft. Kom op kerel, niet zo lopen zieken alsjeblieft.
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 23:20:09 #37
19194 Oversight
◢◤
pi_73899321
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 23:19 schreef ToT het volgende:

[..]

Dat is een verwijzing naar iets wat iemand gezegd heeft. Kom op kerel, niet zo lopen zieken alsjeblieft.
ik las net pas FB, opgelost.....
◢◤
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 23:20:34 #38
177114 Demon_Hunter
Tell the truth and then run.
pi_73899337
Minds are like parachutes. They only function when open.
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 23:25:00 #39
19194 Oversight
◢◤
pi_73899503
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 23:19 schreef oompaloompa het volgende:

[..]

Thanks!


Heb je iets aan de getuigenverklaring van de zoon van Ron L Hubbard over zijn praktijken?
◢◤
pi_73899648
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 23:19 schreef oompaloompa het volgende:

[..]

Thanks!

Ik ben nog een beetje aan het internetdetectiven, en wat schertst mijn verbazing.
op deze website van amnesty international worden kinderen doorverwezen naar een website van scientology.
http://amnestyleiden.blog(...)trijdreglement1.html
quote: "Inspiratie nodig? Bekijk de video's van Jongeren voor Mensenrechten voor Nederland"

bovenste plaatje is de desbetreffende website.
[ afbeelding ]
En het tijdschrift Margriet doneert geld aan deze organisatie: http://www.margrietsbeter(...)wereldoverzicht.aspx
En ze worden ook nog gewoon uitgenodigd op middelbare scholen: http://bananenmonarchie.web-log.nl/

[ Bericht 6% gewijzigd door oompaloompa op 20-10-2009 23:40:14 ]
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_73903435
Ik heb de disclaimer gelezen. Ik heb zelf de ervaring dat de soep niet zo heet wordt gegeten als ze wordt opgediend.
In de afgelopen 8 a 9 jaren heb ik heel wat informatie verzameld over CoS en een selectie staat hier:
http://www.scamofscientology.nl
Omdat ik de rotgewoonte heb graag in een wespennest te porren stuurde ik een email aan de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding over de video die hier staat, met wat foto's:
http://www.scamofscientology.nl/pagina3.html
Ik stuurde het bericht ook aan CoS.
Vervolgens probeerde Julia Rijnvis, hoofd geheime dienst van CoS in Nederland, mij zover te krijgen om informatie te verwijderen.
Ik heb beleefd geweigerd.
Vervolgens nooit meer iets van ze gehoord.
In de USA is CoS wel degelijk een organisatie waar rekening mee moet worden gehouden. Daar heeft men een grote juridische staf onder leiding van Kendrick Moxon die elke gelegenheid aangrijpt om vreedzame demonstranten af te schilderen als extremisten en ze zelfs, desnoods door vals of gemanipuleerd "bewijs" voor de rechter te slepen:
http://www.scamofscientology.nl/forum/viewtopic.php?t=189
In Nederland hebben ze noch de financiele middelen noch de mensen om dergelijke trucs uit te halen. Bovendien is het Nederlandse rechtsysteem heel anders dan in de USA.
Prima verder dat er aan deze organisatie aandacht wordt besteed, maar om er nou bang van te zijn of er extra voorzichtig mee om te gaan?

[ Bericht 0% gewijzigd door PeterSchilte op 21-10-2009 05:57:59 ]
  † In Memoriam † woensdag 21 oktober 2009 @ 07:22:56 #42
230491 Zith
pls tip
pi_73903631
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 23:28 schreef oompaloompa het volgende:

[..]

En het tijdschrift Margriet doneert geld aan deze organisatie: http://www.margrietsbeter(...)wereldoverzicht.aspx
En ze worden ook nog gewoon uitgenodigd op middelbare scholen: http://bananenmonarchie.web-log.nl/
kwalijk
I am a Chinese college students, I have a loving father, but I can not help him, he needs to do heart bypass surgery, I can not help him, because the cost of 100,000 or so needed, please help me, lifelong You pray Thank you!
pi_73903925
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 23:19 schreef oompaloompa het volgende:

[..]

Thanks!

Ik ben nog een beetje aan het internetdetectiven, en wat schertst mijn verbazing.
op deze website van amnesty international worden kinderen doorverwezen naar een website van scientology.
http://amnestyleiden.blog(...)trijdreglement1.html
quote: "Inspiratie nodig? Bekijk de video's van Jongeren voor Mensenrechten voor Nederland"

bovenste plaatje is de desbetreffende website.
[ afbeelding ]


Geweldige OP en ook nog een dikke aan de posters hier
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
pi_73904416
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 05:43 schreef PeterSchilte het volgende:
maar om er nou bang van te zijn of er extra voorzichtig mee om te gaan?
Met alle respect, maar Fok! heeft een veel groter actief publiek dan jouw site, als het aantal leden en posts van je forum een indicatie is. Ik vind die disclaimer nou ook niet getuigen van een sterke ruggegraat, maar ik kan wel begrijpen dat ie er staat. Als je beheerder bent van een community site wil dat niet automatisch zeggen dat je zin hebt in een principe strijd met welke groepering dan ook.
pi_73904456
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 20:33 schreef CawkAsian het volgende:
we are legion
We are Anonymous, we are Legion.
pi_73904765
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 05:43 schreef PeterSchilte het volgende:
Ik heb de disclaimer gelezen. Ik heb zelf de ervaring dat de soep niet zo heet wordt gegeten als ze wordt opgediend.
In de afgelopen 8 a 9 jaren heb ik heel wat informatie verzameld over CoS en een selectie staat hier:
http://www.scamofscientology.nl
Omdat ik de rotgewoonte heb graag in een wespennest te porren stuurde ik een email aan de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding over de video die hier staat, met wat foto's:
http://www.scamofscientology.nl/pagina3.html
Ik stuurde het bericht ook aan CoS.
Vervolgens probeerde Julia Rijnvis, hoofd geheime dienst van CoS in Nederland, mij zover te krijgen om informatie te verwijderen.
Ik heb beleefd geweigerd.
Vervolgens nooit meer iets van ze gehoord.
In de USA is CoS wel degelijk een organisatie waar rekening mee moet worden gehouden. Daar heeft men een grote juridische staf onder leiding van Kendrick Moxon die elke gelegenheid aangrijpt om vreedzame demonstranten af te schilderen als extremisten en ze zelfs, desnoods door vals of gemanipuleerd "bewijs" voor de rechter te slepen:
http://www.scamofscientology.nl/forum/viewtopic.php?t=189
In Nederland hebben ze noch de financiele middelen noch de mensen om dergelijke trucs uit te halen. Bovendien is het Nederlandse rechtsysteem heel anders dan in de USA.
Prima verder dat er aan deze organisatie aandacht wordt besteed, maar om er nou bang van te zijn of er extra voorzichtig mee om te gaan?
Held! Ik heb heel veel op je website gelezen en er aan zitten denken om mij aan te melden gewoon om je te complimenteren met de enorme hoeveelheid informatie die je verzameld hebt

Ik zal je informatie toevoegen aan het OP.

Je hebt gelijk dat het in de USA eens stuk extremer is, maar ik begrijp wel waarom men voorzichtig wil doen. (en iets striktere regels voorkomt ook dat er heel veel onzin gepost wordt )

Wist jij trouwens dat er zo ontzettend veel "neutrale" bedrijven te maken hebben met scientology (bewust of onbewust). Ik vond het nogal schokkend om te zien op hoeveel websites waar mensen denken met iets anders bezig te zijn, mensen doorverwezen worden naar scientology bedrijven.

Bijvoorbeeld die test waar jij zelf op gereageerd hebt, maar ook de website van Amnesty international. Eigenlijk had ik, misschien wel heel naif, ook verwacht dat dat soort zaken alleen in Amerika gebeurden.

misschien wel leuk en semi relevant:
Danny vs. Scientolog: FOK! wordt onderzocht door Scientology!

[ Bericht 4% gewijzigd door oompaloompa op 21-10-2009 09:25:56 ]
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  woensdag 21 oktober 2009 @ 10:27:05 #47
19194 Oversight
◢◤
pi_73906489
De getuigenverklaring van de oudste zoon van Ron L Hubbard, over de praktijken die hij zijn pappa heeft zien uitvoeren, en waar hij de man zelf over heeft horen vertellen:

http://www.lermanet.com/cos/rondewolf.htm

Zegt eigenlijk genoeg, pappa was gewoon een boef.
◢◤
pi_73906670
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 10:27 schreef Oversight het volgende:
De getuigenverklaring van de oudste zoon van Ron L Hubbard, over de praktijken die hij zijn pappa heeft zien uitvoeren, en waar hij de man zelf over heeft horen vertellen:

http://www.lermanet.com/cos/rondewolf.htm

Zegt eigenlijk genoeg, pappa was gewoon een boef.
Dat zegt zijn zoon inderdaad.
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
  woensdag 21 oktober 2009 @ 10:39:28 #49
19194 Oversight
◢◤
pi_73906830
goede samenvatting van het spaink verhaal...

De Groene Amsterdammer, 5 oktober 1995
Scientology vist achter het Net
◢◤
pi_73906888
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 10:39 schreef Oversight het volgende:
goede samenvatting van het spaink verhaal...

De Groene Amsterdammer, 5 oktober 1995
Scientology vist achter het Net
Die link is in een van de eerste posts hier al geplaatst. Even beter opletten OS
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
pi_73907487
25 september 2009
"Scientology teistert Edese creche"
http://www.omroepgelderla(...)ert-Edese-creche.htm
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  woensdag 21 oktober 2009 @ 11:05:49 #52
19194 Oversight
◢◤
pi_73907497
er zijn in ieder geval mensen die je kunnen en willen helpen om je geld terug te krijgen....

http://www.xs4all.nl/~jeta/spb/english.html

en een boel mensen die ook onderzoek doen.

http://www.scientology-kills.org/front_groups.htm

◢◤
pi_73907563
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 11:05 schreef Oversight het volgende:
er zijn in ieder geval mensen die je kunnen en willen helpen om je geld terug te krijgen....

http://www.xs4all.nl/~jeta/spb/english.html
En wat wil je hiermee zeggen?
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
  woensdag 21 oktober 2009 @ 11:10:01 #54
19194 Oversight
◢◤
pi_73907621
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 11:08 schreef Dragorius het volgende:

[..]

En wat wil je hiermee zeggen?
Dat er mensen zijn die je kunnen en willen helpen om je geld terug te krijgen....
◢◤
  woensdag 21 oktober 2009 @ 11:13:24 #55
19194 Oversight
◢◤
pi_73907715
scientology en zelfmoord, kennelijk zijn er een boel mensen overtuigd van verbanden tussen mensen die zelfmoord pleegden, en de scientology.

Gelet de titel van de site, lijken dit toch echt feitelijke verbanden te zijn...

< knip >


Er zijn alleen geen bronnen of ondersteunde rapporten over te vinden en dat bedoelen we dus met "net niet"

[ Bericht 23% gewijzigd door Dragorius op 21-10-2009 11:15:21 ]
◢◤
pi_73910137
Heb nog heel veel links toegevoegd bij scientology-mantelorganisaties.
Wat me opvalt is hoeveel van deze organisaties en websites kinderen benaderen en hoe makkelijk kinderen er mee in aanraking komen.
zelfs links gevonden naar een "veilige" profielwebsite voor kinderen bedoeld... Gelukkig was die al weer uit de lucht
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  woensdag 21 oktober 2009 @ 18:25:38 #57
19194 Oversight
&#9698;&#9700;
pi_73921876
Duitsland heeft de hele scientology on-constitutioneel gemaakt.

Zijn ze daar dan een criminele organisatie als er nog activiteiten zijn? iemand enig idee wat het inhoud om "on-constitutioneel" te zijn verklaard?


"In Germany last year, it was declared unconstitutional."

BBC
◢◤
pi_73923517
Dat heeft te maken met het feit dat CoS als einddoel heeft totale wereldheerschappij. Vergis je niet, ze zitten overal. Zelfs in de commissie die jaren geleden moest oordelen over sektes in nederland. De commissie is, toen bleek dat een van de leden zelf lid was van CoS, zonder resultaten opgeheven. Maar ze zitten ook in overheidsorganisaties, NGO's, kortom, kijk ook eens in de openingspost. Google eens op "Operation Snow White". Dat is de meest aansprekende, maar daarvan afgeleide operaties in andere landen eindigden niet zo desastreus (11 hoge leden, inclusief Hubbard's vrouw gingen de gevangenis in). In andere landen werden ze niet ontdekt.
In Duitsland weet men daar van. Gezien de recente Duitse geschiedenis is een dergelijk streven tegen de Duitse grondwet en dus onconstitutioneel.
pi_73923803
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 18:25 schreef Oversight het volgende:
Duitsland heeft de hele scientology on-constitutioneel gemaakt.

Zijn ze daar dan een criminele organisatie als er nog activiteiten zijn? iemand enig idee wat het inhoud om "on-constitutioneel" te zijn verklaard?


"In Germany last year, it was declared unconstitutional."

BBC
Daar bedoelen ze waarschijnlijk mee dat ze Scientology in Duitsland als een totalitaire organisatie beschouwen. Iets waar ze in Duitsland extra gevoelig voor zijn, gezien hun Nazi verleden.
  woensdag 21 oktober 2009 @ 21:49:33 #60
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_73929464
De Duitse overheid zit erg dicht bovenop Scientology, en ze noemen ze b.v. grondwet-vijandig. Een andere brochure van het Beierse ministerie draagt de omineuze titel: ‘Was ist Scientology? - Die Fabrikation der Mensch-Maschine im kybernetischen Lernlabor’? – Wat is Scientology? De vervaardiging van de mens-machine in het cybernetische leer-laboratorium.

Er is een heel overzicht van brochures, waarvan ik hier een aantal zal linken (de meeste zijn in het Duits, maar bevatten veel achtergrondinformatie over wat de Bondsdag een grondwet-vijandige organisatie met criminogene (d.w.z. misdaad veroorzakend, bevorderend) structuur noemt.1)

Hier een overzicht van hun materiaal:

Das System Scientolgy: 25 vragen met antwoorden, over hoe Scientology functioneert.
Scientology: Een grondwet-vijandige organsiatie.
Scientology: Uit de reeks ‘bescherm onze democratie.
De vervaardiging van de mens-machine in het cybernetische leer-laboratorium..

De voorgaande links zijn in het Duits, het laatste stuk is ook in het Engels verkrijgbaar (en Frans en Spaans via bovenstaande link).

1) Dr. Jürgen Keltsch, Beierse staatsministerie, Was ist Scientology? - Die Fabrikation der Mensch-Maschine im kybernetischen Lernlabor, p. 4: Nach eingehender Untersuchung bewertete die vom Deutschen Bundestag eingesetzte Enquete-Kommission "Sog. Sekten und Psychogruppen" in ihrem 1998 vorgelegten Endbericht die Organisation als verfassungsfeindliche Bestrebung mit kriminogener Struktur. (vet in orgineel).
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
  woensdag 21 oktober 2009 @ 21:52:34 #61
19194 Oversight
&#9698;&#9700;
pi_73929590
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 21:49 schreef Iblis het volgende:
De Duitse overheid zit erg dicht bovenop Scientology, en ze noemen ze b.v. grondwet-vijandig. Een andere brochure van het Beierse ministerie draagt de omineuze titel: ‘Was ist Scientology? - Die Fabrikation der Mensch-Maschine im kybernetischen Lernlabor’? – Wat is Scientology? De vervaardiging van de mens-machine in het cybernetische leer-laboratorium.

Er is een heel overzicht van brochures, waarvan ik hier een aantal zal linken (de meeste zijn in het Duits, maar bevatten veel achtergrondinformatie over wat de Bondsdag een grondwet-vijandige organisatie met criminogene (d.w.z. misdaad veroorzakend, bevorderend) structuur noemt.1)

Hier een overzicht van hun materiaal:

Das System Scientolgy: 25 vragen met antwoorden, over hoe Scientology functioneert.
Scientology: Een grondwet-vijandige organsiatie.
Scientology: Uit de reeks ‘bescherm onze democratie.
De vervaardiging van de mens-machine in het cybernetische leer-laboratorium..

De voorgaande links zijn in het Duits, het laatste stuk is ook in het Engels verkrijgbaar (en Frans en Spaans via bovenstaande link).

1) Dr. Jürgen Keltsch, Beierse staatsministerie, Was ist Scientology? - Die Fabrikation der Mensch-Maschine im kybernetischen Lernlabor, p. 4: Nach eingehender Untersuchung bewertete die vom Deutschen Bundestag eingesetzte Enquete-Kommission "Sog. Sekten und Psychogruppen" in ihrem 1998 vorgelegten Endbericht die Organisation als verfassungsfeindliche Bestrebung mit kriminogener Struktur. (vet in orgineel).

mogelijk iets offtopic maar,.... euhhhh

Hoe zit het nu met de eenheid van de EU ?

Ik geloof dat er afspraken zijn over "criminele organisaties".....
◢◤
  woensdag 21 oktober 2009 @ 22:04:32 #62
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_73930051
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 21:52 schreef Oversight het volgende:

[..]


mogelijk iets offtopic maar,.... euhhhh

Hoe zit het nu met de eenheid van de EU ?

Ik geloof dat er afspraken zijn over "criminele organisaties".....
Volgens mij is dat met name terreurorganisaties waar jij op doelt (bevriezen van tegoeden b.v.)
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
  woensdag 21 oktober 2009 @ 22:12:50 #63
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_73930431
Peter Schilte noemde Operation Snow White al, maar deze verdient meer aandacht m.i. ik citeer van Wikipedia’s artikel: Operation Snow White,
quote:
Operation Snow White was the Church of Scientology's name for a project during the 1970s to purge unfavorable records about Scientology and its founder L. Ron Hubbard. This project included a series of infiltrations and thefts from 136 government agencies, foreign embassies and consulates, as well as private organizations critical of Scientology, carried out by Church members, in more than 30 countries;[1] the single largest infiltration of the United States government in history[2] with up to 5,000 covert agents.[3] This was also the operation that exposed 'Operation Freakout', because this was the case that brought the US government into investigation on the Church.[3]

Under this program, Scientology operatives committed infiltration, wiretapping, and theft of documents in government offices, most notably those of the U.S. Internal Revenue Service. Eleven highly-placed Church executives, including Mary Sue Hubbard (wife of founder L. Ron Hubbard and second-in-command of the organisation), pleaded guilty or were convicted in federal court of obstructing justice, burglary of government offices, and theft of documents and government property. The case was United States vs. Mary Sue Hubbard et al., 493 F. Supp. 209 (D.D.C. 1979).[4][5][6][7]


1) Labaton, Stephen (1993-10-14). "Scientologists Granted Tax Exemption by the U.S.". New York Times. h. Retrieved 2008-05-25.
2) Ortega, Tony (1999-12-23). "Double Crossed". Phoenix New Times (New Times Media). Retrieved 2006-06-12.
3) "Mystery of the Vanished Ruler". TIME. 1983-01-31. Retrieved 2007-08-10.
4) United States Court of Appeals for the District of Columbia against Mary Sue Hubbard, Henning Heldt, Jane Kember et al.
5) Mary Sue Hubbard et al. Sentencing Memorandum - corrected.
6) Timeline of Scientology versus the IRS.
7) Wikisource: U.S. v. Hubbard 650 F.2d 293 (1981)
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
  woensdag 21 oktober 2009 @ 22:17:15 #64
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_73930626
Een interessante pagina om ook eens door te grasduinen is Scientology op Wikileaks.
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
pi_73930628
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 22:12 schreef Iblis het volgende:
Peter Schilte noemde Operation Snow White al, maar deze verdient meer aandacht m.i. ik citeer van Wikipedia’s artikel: Operation Snow White,
[..]


Staat ook in de op

Er is gewoon veel te veel informatie over te vinden
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  woensdag 21 oktober 2009 @ 22:23:44 #66
176420 Dibble
Neqschot...?
pi_73930976
*Hosselcopter*
  woensdag 21 oktober 2009 @ 22:37:13 #67
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_73931629
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 22:17 schreef oompaloompa het volgende:

[..]

Staat ook in de op

Er is gewoon veel te veel informatie over te vinden
Oh, hmm, overheen gelezen dan, en toen nog wel op Snow White gezocht...
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
pi_73932070
Op dit moment is trouwen een demonstrant in Amerika opgepakt onder verdenking van voorbereiding aanslag.

"Well there's shades of Operation Freakout Keith Henson as a Scientology protester and avid gun hobbyist is said to have been arrested for making terrorists threats against the Las Vegas Scientology org.

By the way: Kendrick Moxon needs an introduction. He is a Scientology lawyer who happens to be an un-indicted co-conspirator in the Operation Snow White case, during which Operation Freakout itself was discovered."

Geen officiële nieuwsberichten, alleen verklaringen van vrienden etc. op diverse websites.
bron
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  † In Memoriam † woensdag 21 oktober 2009 @ 22:53:18 #69
230491 Zith
pls tip
pi_73932360
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 22:23 schreef Dibble het volgende:
[ afbeelding ]
Of die foto is nep, of ze hebben met een lichtstudio/paraplu's voor die twee gestaan, het licht is veel te professioneel.
I am a Chinese college students, I have a loving father, but I can not help him, he needs to do heart bypass surgery, I can not help him, because the cost of 100,000 or so needed, please help me, lifelong You pray Thank you!
pi_73932683
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 22:53 schreef Zith het volgende:

[..]

Of die foto is nep, of ze hebben met een lichtstudio/paraplu's voor die twee gestaan, het licht is veel te professioneel.
Het zijn de makers van south park, de kan dat het echt is, is vrij miniem.

[ Bericht 3% gewijzigd door oompaloompa op 21-10-2009 23:06:51 ]
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_73933518
Tom Cruise was de inspiratie voor Christian Bales character in American Psycho.

"How did you and Christian Bale develop his character in American Psycho?
It was definitely a process. We talked a lot, but he was in L.A. and I was in New York. We didn’t actually meet in person a lot, just talked on the phone. We talked about how Martian-like Patrick Bateman was, how he was looking at the world like somebody from another planet, watching what people did and trying to work out the right way to behave. And then one day he called me and he had been watching Tom Cruise on David Letterman, and he just had this very intense friendliness with nothing behind the eyes, and he was really taken with this energy."

http://www.blackbookmag.c(...)atrick-bateman/11810
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_73939332
Hoe "groot" is de CoS eigenlijk? Qua invloed, qua aantallen en inmenging?
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
pi_73939772
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 08:22 schreef Dragorius het volgende:
Hoe "groot" is de CoS eigenlijk? Qua invloed, qua aantallen en inmenging?
Ze zeggen 3.5 miljoen, maar eerder 55.000 in de VS. Qua invloed is de kerk best groot omdat ze erg rijk zijn, of iig waren, op dit moment zijn er best een aantal locaties opgedoekt.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  donderdag 22 oktober 2009 @ 10:51:48 #74
19194 Oversight
&#9698;&#9700;
pi_73942345
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 22:04 schreef Iblis het volgende:

[..]

Volgens mij is dat met name terreurorganisaties waar jij op doelt (bevriezen van tegoeden b.v.)

Onzin
Bij de Scientologykerk zelf in Amsterdam doen ze de aantijgingen af als onzin. "Het is niet waar dat mensen hier vijf ton zijn kwijtgeraakt", vertelt Julia Rijnvis. "Wij moeten als kerk onszelf bedruipen, maar niemand is onder druk gezet om bij te dragen. Je doneert gewoon wat je kunt missen."

Ook is Scientology absoluut geen sekte, volgens Rijnvis. "Het Europees Hof heeft onlangs geoordeeld dat we een religie zijn", zegt ze. "Iedereen is hier vrij om te gaan en staan waar hij wil." Dat is volgens Rijnvis zelfs een van de uitgangspunten van Scientology. Oprichter L. Ron Hubbard zou zijn leer onder andere hebben gezien als een zoektocht naar vrijheid. "Hubbard heeft ooit gezegd: 'You can't kick anybody into freedom'. Dus als iemand niet meer wil, mag ie gaan", aldus Rijnvis.

Wereldwijd complot
Toch blijft Scientology altijd en overal discussie oproepen. Rijnvis weet wel waardoor dat komt. Het is eigenlijk een wereldwijd complot van psychiaters en psychologen. "Hubbard schreef al over de schadelijke gevolgen van de psychiatrie", vertelt ze. "We strijden overal ter wereld tegen psychatrie en psychofarmaca. Veel misstanden en heel veel doden zijn volgens ons hierop terug te voeren. En als je dat maar blijft herhalen, komt er een reactie. Dat zal ook blijven gebeuren, want wij gaan door. Ons doel is toch de wereld een stuk beter te maken."

bron

Wat is nu eigenlijk de formele status van deze club, een religie, of een onconstitutionele en rechten-loze club ?
◢◤
pi_73942429
Interessante vraag inderdaad, vooral omdat het in Duitsland dus als onconstitutioneel gezien wordt maar Duitsland is wel onderdeel van de EU.

Wat is de officiele status volgens rechtbanken. Goeie vraag
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
  donderdag 22 oktober 2009 @ 10:56:48 #76
19194 Oversight
&#9698;&#9700;
pi_73942495
gerechtshof amsterdam:

Regeling : Inkomstenbelasting. Art. 46 Wet IB 1964.

Essentie : Algemeen
Lopende procedures
Buitengewone lasten. Studiekosten; cursus auditing
(Scientology Church). Hof Amsterdam, rolnr. 3100/84


"de Scientology Church geen onderwijsinstelling of erkend opleidingsinstituut is en evenmin voldoet aan de definitie "kerkgenootschap" die de HR in NJ 1947/1 formuleerde;"
◢◤
pi_73942546
Maar wat zijn ze dan wel volgens het rechtsysteem van Nederland? een vereniging? een stichting?
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
  donderdag 22 oktober 2009 @ 10:59:41 #78
19194 Oversight
&#9698;&#9700;
pi_73942578
Hof Den Haag:

Instantie : Hof 's-Gravenhage, MK III, 12 juni 1985, rolnr. 77/85

Regeling : (art. 47)


"De Scientology Church is geen kerkelijke
instelling
. Naar het Hof heeft beslist is de SC ook niet
te rangschikken onder de het algemeen nut beogende
instellingen. De dragende overweging daarvoor is dat de
voornaamste werkzaamheden van de SC bestaan in het tegen
betaling en andersoortige prestaties aanbieden van
cursussen die erop gericht zijn psychische moeilijkheden
te overwinnen. Daarmee wordt weliswaar zijdelings
bereikt dat er een gunstige werking ten algemene nutte
is doch de werkzaamheid op zichzelf raakt niet
rechtstreeks het algemeen belang."
◢◤
pi_73942614
Ja maar dat stamt uit 1985, wat is de huidige status van scientology volgens Nederland dan? Ik kan het nog nergens goed vinden.
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
  donderdag 22 oktober 2009 @ 11:07:29 #80
19194 Oversight
&#9698;&#9700;
pi_73942776
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 10:58 schreef Dragorius het volgende:
Maar wat zijn ze dan wel volgens het rechtsysteem van Nederland? een vereniging? een stichting?
In Nederland is Scientology geen erkend kerkgenootschap en niet eens een rechtspersoon.

http://www.stelling.nl/kleintje/307/scien5.htm
◢◤
pi_73942784
Voor zover ik weet is het een bedrijf met winstoogmerk volgens onze wet. Met heel veel substichtingen zonder winstbejag.

Of juist andersom, de kerk een stichting & de boekenverkoop etc bedrijven.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  donderdag 22 oktober 2009 @ 11:09:20 #82
19194 Oversight
&#9698;&#9700;
pi_73942824
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 11:01 schreef Dragorius het volgende:
Ja maar dat stamt uit 1985, wat is de huidige status van scientology volgens Nederland dan? Ik kan het nog nergens goed vinden.
Het ministerie van Financiën wil niet reageren op de kwestie. 2004

http://www.xs4all.nl/~jet(...)parool-20040110.html
◢◤
  donderdag 22 oktober 2009 @ 11:10:23 #83
19194 Oversight
&#9698;&#9700;
pi_73942859
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 11:07 schreef oompaloompa het volgende:
Voor zover ik weet is het een bedrijf met winstoogmerk volgens onze wet. Met heel veel substichtingen zonder winstbejag.

Of juist andersom, de kerk een stichting & de boekenverkoop etc bedrijven.
Heb je dat ergens concreet?
◢◤
pi_73942885
Dat is wel interessant m.b.t. rechtspositie, maar hoe komt het Europese hof dan wel uit op een religie, kan een lidstaat dat zomaar "wegwuiven" met een eigen regel/wet dan?
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
  donderdag 22 oktober 2009 @ 11:13:03 #85
19194 Oversight
&#9698;&#9700;
pi_73942935
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 11:11 schreef Dragorius het volgende:
Dat is wel interessant m.b.t. rechtspositie, maar hoe komt het Europese hof dan wel uit op een religie, kan een lidstaat dat zomaar "wegwuiven" met een eigen regel/wet dan?
Europese hof is een uitspraak van een woordvoerder van de sekte, ik kan er geen bevestiging van vinden bij het Hof.
◢◤
pi_73943001
http://www.volkskrant.nl/(...)e_Scientology-verbod

Hier wordt echter gesteld dat het dus wel zo gezien dient te worden bij aanvraag, omdat het anders de neutraliteit m.b.t. religie in schade brengt. Vaag.

Er is dus veel onduidelijkheid blijkt wel
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
  donderdag 22 oktober 2009 @ 11:15:31 #87
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_73943011
Ik denk dat men hierop doelt: Scientology and the legal system (Cases before the European Court of Human Rights).

Dat is dus net wat anders, want daarin gaat het om herregistratie als religieuze instelling. Rusland weigerde die herregistratie te beoordelen, en dat is niet legaal verklaard door het Europese hof.

Maar dat maakt niet dat het een religie is (dat is denk ik wel het resultaat uiteindelijk in Rusland), maar daar liet het gerechtshof zich niet over uit. Ik weet namelijk zeker dat het in het VK, Duitsland en Frankrijk géén erkende religie is.
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
pi_73943167
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 11:15 schreef Iblis het volgende:
Ik denk dat men hierop doelt: Scientology and the legal system (Cases before the European Court of Human Rights).

Dat is dus net wat anders, want daarin gaat het om herregistratie als religieuze instelling. Rusland weigerde die herregistratie te beoordelen, en dat is niet legaal verklaard door het Europese hof.

Maar dat maakt niet dat het een religie is (dat is denk ik wel het resultaat uiteindelijk in Rusland), maar daar liet het gerechtshof zich niet over uit. Ik weet namelijk zeker dat het in het VK, Duitsland en Frankrijk géén erkende religie is.
Wat ik me herinner, maar heb daar zo 1,2,3 geen bronnen voor, is dat als je een religie bent in Nederland je geen winst mag maken, en dat omdat ze wel winst willen maken geen religie kozen te zijn.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  donderdag 22 oktober 2009 @ 11:58:26 #89
19194 Oversight
&#9698;&#9700;
pi_73944392
Duitsland wil verbod op Scientology

BERLIJN - Duitsland wil een verbod op de Scientology Kerk. De organisatie is volgens de Duitse overheid geen kerk, maar een sekte die uit is op de omverwerping van de democratie.Daarnaast worden leden gehersenspoeld, onder druk gezet en financieel uitgekleed, aldus de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Wolfgang Schäuble (CDU).

Met een zelden vertoonde gelijkgestemdheid hebben de zestien Duitse deelstaatministers van Binnenlandse Zaken aan justitie gevraagd onderzoek in te stellen naar de Scientology Kerk in Duitsland. ''Deze organisatie doet dingen die volgens ons in strijd zijn met de Duitse wet", aldus de Berlijnse politicus Ehrhart Körting (SP) die momenteel voorzitter is van de commissie van zestien deelstaatministers. ''Ze zijn tegen een meerpartijensysteem en keuzevrijheid, dat kunnen we niet accepteren."

Parool

En daarna geen concrete stappen meer?
◢◤
pi_73944420
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 10:51 schreef Oversight het volgende:

[..]

Onzin
Bij de Scientologykerk zelf in Amsterdam doen ze de aantijgingen af als onzin. "Het is niet waar dat mensen hier vijf ton zijn kwijtgeraakt", vertelt Julia Rijnvis. "Wij moeten als kerk onszelf bedruipen, maar niemand is onder druk gezet om bij te dragen. Je doneert gewoon wat je kunt missen."
Let vooral op dat woord "hier". Hier is het geen 5 ton, maar wel tienduizenden tot een paar honderdduizend euro's.
Dat van dat doneren: ga eens op IAS (International Association of Scientologists) bijeenkomsten kijken. Daar worden mensen onder enorme druk gezet om zoveel mogelijk geld te "doneren".
Julia Rijnvis gebruikt in haar beweringen overduidelijk de techniek van het vertellen van "acceptable truths", oftewel "aanvaardbare waarheden".
quote:
Ook is Scientology absoluut geen sekte, volgens Rijnvis. "Het Europees Hof heeft onlangs geoordeeld dat we een religie zijn", zegt ze. "Iedereen is hier vrij om te gaan en staan waar hij wil." Dat is volgens Rijnvis zelfs een van de uitgangspunten van Scientology. Oprichter L. Ron Hubbard zou zijn leer onder andere hebben gezien als een zoektocht naar vrijheid. "Hubbard heeft ooit gezegd: 'You can't kick anybody into freedom'. Dus als iemand niet meer wil, mag ie gaan", aldus Rijnvis.
Het Europese Hof heeft helemaal niet gezegd dat scientology een religie is. Daar bemoeit het Europese Hof zich namelijk helemaal niet mee. Zij doelt op de situatie in Rusland. Daar werd scientology verboden, en dáár heeft het Europese Hof een voor Rusland negatief oordeel over uitgesproken.

Als iemand niet meer wil, kan hij of zij gaan. Maar als diegene nog geld heeft op een rekening van de sekte dan moeten hemel en aarde bewogen worden om dat terug te krijgen.
Verder heeft men recht op teruggave van geld als men van mening is dat hun cursussen niets hebben geholpen. Maar recht hebben en recht krijgen zijn twee verschillende dingen.
Alweer: "acceptable truths".
quote:
Wereldwijd complot
Toch blijft Scientology altijd en overal discussie oproepen. Rijnvis weet wel waardoor dat komt. Het is eigenlijk een wereldwijd complot van psychiaters en psychologen. "Hubbard schreef al over de schadelijke gevolgen van de psychiatrie", vertelt ze. "We strijden overal ter wereld tegen psychatrie en psychofarmaca. Veel misstanden en heel veel doden zijn volgens ons hierop terug te voeren. En als je dat maar blijft herhalen, komt er een reactie. Dat zal ook blijven gebeuren, want wij gaan door. Ons doel is toch de wereld een stuk beter te maken."
Ja ja. Natuurlijk, wie anders? Nou, vrijwel niemand in de critici-wereld heeft ook maar iets te maken met een van beiden. Maar kennelijk werken de technieken die scientology gebruikt zo goed dat zelfs mevrouw Rijnvis schijnt te geloven in haar eigen waanideeën. Ze slaat trouwens nog een groep over: de farmaceutische industrieën, waarvan scientology beweert dat die de critici zelfs betaalt voor hun oppositie tegen de sekte. Nou, ik betaal mijn website uit eigen zak, hoor Julia!
quote:
bron

Wat is nu eigenlijk de formele status van deze club, een religie, of een onconstitutionele en rechten-loze club ?
Het gedraagt zich als een sekte, het voldoet aan de meeste kenmerken van een sekte, dus trek je eigen conclusie maar.
  donderdag 22 oktober 2009 @ 12:01:10 #91
19194 Oversight
&#9698;&#9700;
pi_73944489
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 11:20 schreef oompaloompa het volgende:

[..]

Wat ik me herinner, maar heb daar zo 1,2,3 geen bronnen voor, is dat als je een religie bent in Nederland je geen winst mag maken, en dat omdat ze wel winst willen maken geen religie kozen te zijn.
Ik denk niet dat je als religie de boeken in kunt in nederland, als je in een EU buurland als oncontitutionele organisatie bent aangemerkt, en de overheid letterlijk probeert je bestaan te laten verbieden?
◢◤
  donderdag 22 oktober 2009 @ 12:49:24 #92
19194 Oversight
&#9698;&#9700;
pi_73945976
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 10:56 schreef Oversight het volgende:

"de Scientology Church geen onderwijsinstelling of erkend opleidingsinstituut is en evenmin voldoet aan de definitie "kerkgenootschap" die de HR in NJ 1947/1 formuleerde;"

quote Hoge Raad.

Volgens de HR stelt een kerkgenootschap zich de gemeenschappelijke godsverering van de leden op de grondslag van gemeenschappelijke godsdienstige opvattingen ten doel. Is er geen sprake van een gemeenschappelijke godsverering, religieuze beleving of bezinning, dan is van een kerkgenootschap geen sprake. Niet is nodig dat de kerkgenootschap in een kerkrechtelijk verband staat tot andere kerkgenootschappen. Van een centraal kerkelijk gezag hoeft dan ook geen sprake te zijn voor de vestiging van de rechtspersoonlijkheid.

Zuiver als bronwater.
◢◤
pi_73959164
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  donderdag 22 oktober 2009 @ 20:12:53 #94
19194 Oversight
&#9698;&#9700;
pi_73960955
quote:


soldaat ? nooit van gehoord.... we hebben niet eens een leger.
◢◤
  donderdag 22 oktober 2009 @ 20:39:26 #95
19194 Oversight
&#9698;&#9700;
pi_73961845
Ontopic:

"Wetgeving" EU :

Ik weet de de term criminele organisatie de sekte formeel niet dekt, maar onconstitutioneel komt in de verdragen en wetteksten zeker niet terug.



Wetgevingsresolutie houdende advies van het Europees Parlement inzake het ontwerp voor een gemeenschappelijk optreden door de Raad aangenomen op grond van artikel K.3 van het Verdrag betreffende de Europese Unie inzake de strafbaarstelling van deelneming aan een criminele organisatie in de lidstaten van de Europese Unie (10407/1/ 97 - C4-0480/97 97/0913(CNS))

Publicatieblad Nr. C 371 van 08/12/1997 blz. 0204
◢◤
pi_73967432
haha verkeerde thread sorry
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 04:10:42 #97
174847 WallOfStars
Open Source Intelligence
pi_73972534
http://www.southpark.nl/episodes/912/

Enough Said

[ Bericht 53% gewijzigd door WallOfStars op 23-10-2009 04:16:46 ]
Welcome Mr. President, How can we serve you,
pi_73982261


[ Bericht 92% gewijzigd door ToT op 23-10-2009 17:28:29 ]
pi_73982290
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 13:43 schreef Smolderbeard het volgende:



[ Bericht 22% gewijzigd door ToT op 23-10-2009 17:28:42 ]
pi_74002989
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 23:43:51 #101
214682 Michielos
Rustige jongen
pi_74003422
Ik heb overigens een gratis informatiepakket van Scientology at home liggen (meer advertisement dan wat anders). Als je geïnteresseerd bent, kun je dit gewoon op de algemene Scientology website aanvragen
Michielos topics zijn als het eten van oesters.
pi_74003772
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 23:43 schreef Michielos het volgende:
Ik heb overigens een gratis informatiepakket van Scientology at home liggen (meer advertisement dan wat anders). Als je geïnteresseerd bent, kun je dit gewoon op de algemene Scientology website aanvragen
Ik hou mijn adres liever voor mezelf
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 20:13 schreef oompaloompa het volgende:

koppel wordt 70! keer gebeld door scientology
28 juli 2009
http://www.thelocal.se/20948/20090728/

Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  zaterdag 24 oktober 2009 @ 00:11:21 #103
214682 Michielos
Rustige jongen
pi_74004339
Ik ben tot dusver nog niet gebeld

Maar inderdaad, altijd voorzichtig zijn
Michielos topics zijn als het eten van oesters.
  zaterdag 24 oktober 2009 @ 00:12:17 #104
25865 Bill_E
vijf plus 98!
pi_74004374
Ik vind wel dat de berichtgeving nogal eentonig negatief is. Zoek is wat positive berichten.. Die zijn er ook Maar ik ga geen links meer posten. De vorige keer dat ik dat op dit forum deed was ik direct een infiltrant van sceintology die propaganda spamde..
pi_74004736
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 00:12 schreef Bill_E het volgende:
Ik vind wel dat de berichtgeving nogal eentonig negatief is. Zoek is wat positive berichten.. Die zijn er ook Maar ik ga geen links meer posten. De vorige keer dat ik dat op dit forum deed was ik direct een infiltrant van sceintology die propaganda spamde..
Nou dat moet dan wel heel erg positief zijn als het tegen de negatieve dingen op moet wegen.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  zaterdag 24 oktober 2009 @ 10:32:57 #106
19194 Oversight
&#9698;&#9700;
pi_74009441
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 00:22 schreef oompaloompa het volgende:

[..]

Nou dat moet dan wel heel erg positief zijn als het tegen de negatieve dingen op moet wegen.
http://www.rnzi.com/pages/news.php?op=read&id=35592
◢◤
  zaterdag 24 oktober 2009 @ 10:34:34 #107
19194 Oversight
&#9698;&#9700;
pi_74009766
Zoal ik al zei, het moet er tegenop wegen. Het i heel nobel al je een drugs-akickkliniek organiseert. Maar al die kliniek slechts een 5% slagingspercentage heeft, de methode levensgevaarlijk zijn en er menen aan gestorven zijn, dan is het op een een stukje minder nobel.

Ben wel nieuwsgierig naar de berichten van Bill_e en ik denk ook wel dat hij die kan poten zonder meteen afgeschilderd te worden als een infiltrant, dus al je nog wil posten Bill, graag!
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_74011123
tweede deel van de nightline special (23 okt)

deel 1 - celebrities & scientology
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_74020511
How Scientology Attracts Celebrities
http://abcnews.go.com/Nig(...)ies/story?id=8871475
A man has got to know his limitations.(Clint Eastwood)
pi_74020605
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 18:22 schreef Clairvaux het volgende:
How Scientology Attracts Celebrities
http://abcnews.go.com/Nig(...)ies/story?id=8871475
Dat is de uitzending die ik hierboven heb gelinkt
Maar toch bedankt!

Heb de aflevering vanochtend gekeken, voor een amerikaanse zender is abc er best hard tegenin gegaan, vraag me af of ze al aangeklaagd zijn...
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  zaterdag 24 oktober 2009 @ 18:30:04 #112
25865 Bill_E
vijf plus 98!
pi_74020779
Anonymous Vs Scientology
Lees dit topic maar door. Hier was ik positief over scientology, dat doe ik dus niet meer. Ik weet niet of al mijn argumenten kloppen die er staan maar de discussie liep totaal uit de hand...
Want scientologen zijn kennelijk allemaal gevaarlijke criminelen.
En ik heb geen trek om uitgemaakt te worden voor gevaarlijke crimineel.
pi_74020904
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 18:25 schreef oompaloompa het volgende:

[..]

Dat is de uitzending die ik hierboven heb gelinkt
Maar toch bedankt!

Berichtje kwam net via Twitter binnen, kan er niets aan doen dat ABC zo traag is.
ook een manier om te zeggen dat ik het topic niet gelezen heb
A man has got to know his limitations.(Clint Eastwood)
pi_74021300
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 18:30 schreef Bill_E het volgende:
Anonymous Vs Scientology
Lees dit topic maar door. Hier was ik positief over scientology, dat doe ik dus niet meer. Ik weet niet of al mijn argumenten kloppen die er staan maar de discussie liep totaal uit de hand...
Want scientologen zijn kennelijk allemaal gevaarlijke criminelen.
En ik heb geen trek om uitgemaakt te worden voor gevaarlijke crimineel.
Heb de eerste 2 paginas gelezen maar dat topic leidt idd niet echt ergens naar. Sowieso wordt er niet echt een discussie begonnen. De zaken die jij opwerpt zijn trouwens ook geen reden om scientology op af te keuren maar dat zijn ook niet de zaken waarom het door vele mensen af wordt gekeurd.
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 18:33 schreef Clairvaux het volgende:

[..]


Berichtje kwam net via Twitter binnen, kan er niets aan doen dat ABC zo traag is.
ook een manier om te zeggen dat ik het topic niet gelezen heb
Geef de technologie maar de schuld
Kan het wel serieus aanraden de aflevering te kijken, niet veel nieuws maar wel een mooi overzicht van een aantal mindere kanten van de kerk.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_74031272
Op de website van ABC staat ook een artikel over BBC vs Scientology. (uit 2007)
Heb het in het topic nog niet voorbij zien komen. Bij deze dus.
http://abcnews.go.com/Nightline/Story?id=3184003&page=1
A man has got to know his limitations.(Clint Eastwood)
  zondag 25 oktober 2009 @ 02:47:31 #116
25865 Bill_E
vijf plus 98!
pi_74034125
Ok, ik zal eens wat discussie punten erin gooien.. Maar zodra ik uitgemaakt wordt voor scientoloog of wat dan ook ga ik er mee stoppen. Mijn persoonlijke mening over scientology wil ik ook graag delen : Ik denk dat er een lastercampagne plaats vind tegen scientology omdat scientology tegen het massaal gebruik van medicijnen is en tegen diverse vormen van psychiatrie is. Iedere misstap die COS maakt wordt daarom duizenden keren overbelicht..

Ondanks dat het een filmpje is van scientology ga ik er vanuit dat de waarheid gesproken wordt :
http://www.scientology.org/#/videos/providing-effective-help
Maar het heeft natuurlijk wel een "wij van wc eend "gehalte.
pi_74034590
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 02:47 schreef Bill_E het volgende:
Ok, ik zal eens wat discussie punten erin gooien.. Maar zodra ik uitgemaakt wordt voor scientoloog of wat dan ook ga ik er mee stoppen. Mijn persoonlijke mening over scientology wil ik ook graag delen : Ik denk dat er een lastercampagne plaats vind tegen scientology omdat scientology tegen het massaal gebruik van medicijnen is en tegen diverse vormen van psychiatrie is. Iedere misstap die COS maakt wordt daarom duizenden keren overbelicht..

Ondanks dat het een filmpje is van scientology ga ik er vanuit dat de waarheid gesproken wordt :
http://www.scientology.org/#/videos/providing-effective-help
Maar het heeft natuurlijk wel een "wij van wc eend "gehalte.
jou uitmaken voor scientoloog getuigt van een zwakte, namelijk dat diegene niet op de informatie zelf in zou kunnen gaan.

Probleem met je filmpje is, is dat het te vaag is om goed op in te gaan, er worden veel vage claims gemaakt maar weinig echt duidelijke.
Wat wel bekend is, is dat bijvoorbeeld hun drug-treatment waar ze zelf vrij veel reclame mee maken ineffectief is & zelfs schadelijk.
De claim die ze in het filmpje maken over hun hulp tijdens 9-11 is ook niet helemaal wat er echt gebeurd was. Ze deden zich namelijk voor als national health organisation en hebben op die manier mensen er in getruukt om zonder dat ze het zelf wisten de hulp van scientology in te schakelen.

En op die manier valt op de specifiek claims in dat filmpje een hoop af te dingen.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_74034751
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 02:47 schreef Bill_E het volgende:
. Mijn persoonlijke mening over scientology wil ik ook graag delen
Wat mij betreft een welkome afwisseling tussen al het negatieve nieuws omtrent Scientology.
quote:
omdat scientology tegen het massaal gebruik van medicijnen is en tegen diverse vormen van psychiatrie is
Hoewel ik niets met Scientology heb, ben ik ook die mening toegedaan.
quote:
Maar het heeft natuurlijk wel een "wij van wc eend "gehalte.
Dat geldt ook voor het topic tot op heden.
quote:
Ondanks dat het een filmpje is van scientology ga ik er vanuit dat de waarheid gesproken wordt
Het promo filmpje uitgekeken. Heb wel vaker artikelen gelezen over de hulp die er geboden wordt
door Scientology bij diverse rampen, lijkt me dat daar niet over gelogen wordt en is an
sich een goede zaak.
Wat de motieven zijn om te helpen , is mij onbekend. Ik kan me niet aan de indruk ontrekken
dat er naast de daadwerkelijke hulp die geboden wordt ook een "hidden agenda " is.
Zieltjes winnen dus, maatschappelijk geaccepteerd worden, bekenheid verwerven etc etc.
Kortom, een beeld schetsen van Scientology dat het een hele normale organisatie is.

Dat is het eerste wat in me opkomt.
A man has got to know his limitations.(Clint Eastwood)
pi_74035244
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 02:47 schreef Bill_E het volgende:
Ok, ik zal eens wat discussie punten erin gooien.. Maar zodra ik uitgemaakt wordt voor scientoloog of wat dan ook ga ik er mee stoppen. Mijn persoonlijke mening over scientology wil ik ook graag delen : Ik denk dat er een lastercampagne plaats vind tegen scientology
Van een lastercampagne is sprake als er leugens over scientology worden verspreid. Dat is niet het geval. Wat er wel gebeurt is dat er informatie naar buiten wordt gebracht over scientology die scientology graag buiten de publiciteit wil houden. Fair Game, Disconnection, Dead Agenting zijn een paar policies die, hoewel in theorie soms al jaren afgeschaft, nog steeds in de praktijk worden gebracht.
Of is het laster om te wijzen op de exorbitante prijzen die scientology vraagt voor haar cursussen? Of dat leider Miscavige een mishandelende machtswellusteling is, iets wat al jaren bekend is in de kringen van critici? Zo gauw als het naar buiten brengen van feiten "lastercampagne" wordt genoemd weet men niet waar men het over heeft of liegt men bewust en verspreid propaganda.
quote:
omdat scientology tegen het massaal gebruik van medicijnen is en tegen diverse vormen van psychiatrie is.
Scientology is niet tegen het massale gebruik van medicijnen, scientology is tegen het gebruik van in principe alle medicijnen, of dat nu medicijnen zijn waarmee schizofrenie wordt behandeld of waarmee epilepsie wordt behandeld.
Bovendien is scientology niet tegen diverse vormen van psychiatrie maar tegen àlles wat met psychiatry te maken heeft. Scientology streeft naar de totale en wereldwijde vernietiging (hun eigen woorden) van psychiatrie. Dat men daarbij niet terugschrikt voor idiote claims als zou 9/11 door de psychiatrie zijn veroorzaakt, of de uitroeing van de Native Americans, of de Apartheid, dat men willens en wetens vertelt dat de Holocaust het werk is van de psychiatrie, daarvan kan men toch moeilijk zeggen dat dat een waarheidsgetrouwe en evenwichtige voorstelling van zaken is.
Als je dan zo graag spreekt van lastercampagne: alstublieft.
quote:
Iedere misstap die COS maakt wordt daarom duizenden keren overbelicht.
Elke misstap is er een te veel. Maar een organisatie als scientology maakt er wel ontzettend veel. Die vervolgens niet worden overbelicht maar bekendgemaakt. Dingen als bijvoorbeeld het "helpen" van mensen aan geleend geld wat dan onmiddellijk geïnvesteerd moet worden in nieuwe en dure cursussen, de leden met grote schulden opzadelend. Of het constant roepen hoe zij de snelst groeiende religie zijn en dat onderbouwen door voor tientallen miljoenen onroerend goed aan te kopen, terwijl tegelijkertijd de bestaande vestigingen leger en leger worden. Of het fabriceren van bewijs om critici te laten arresteren of te laten veroordelen. Of een ernstig gewonde man (hersenbeschadiging) wijsmaken dat scientology hem weer helemaal kan genezen en hem vervolgens 1,3 miljoen dollar afhandig te maken.

Als je nou weer eens voor advocaat van scientology wil spelen, zorg er dan voor dat je op de hoogte bent van de feiten.
quote:
Ondanks dat het een filmpje is van scientology ga ik er vanuit dat de waarheid gesproken wordt :
http://www.scientology.org/#/videos/providing-effective-help
Maar het heeft natuurlijk wel een "wij van wc eend "gehalte.
Dat bedoel ik nou. Wat verteld wordt is niet DE waarheid maar HUN waarheid. Wie onvoorwaardelijk gelooft dat scientology in haar propaganda de waarheid hoog in het vaandel heeft is precies het soort mensen waar scientology op aast. Dat is het soort mensen dat uit idealisme lid wordt van die club, om, als ze geluk hebben, er na duizenden euro's, of tien-, of honderdduizenden euro's axchter te komen dat het leugens zijn. Dat ze belazerd zijn. Momenteel lopen er daar meer van rond buiten scientology dan er nog binnen scientology zijn.

Al met al moet je nog een hele hoop over scientology leren, Bill. Google is your friend.
pi_74035549
Wat ik me afvraag: ALS Scientology echt het beste met de mensen voor heeft, waarom dan zulke enorm hoge bedragen voor die cursussen?
Het lijkt juist een averechtse werking te hebben als je verhalen hoort die naar buiten komen: op tv hoor je verhalen over dat mensen die die miljoenen niet hebben, contracten moeten ondertekenen waarin staat dat ze volledig in dienst van Scientology zijn voor ik weet niet hoeveel jaren, om die cursussen te mogen volgen. Het werk wat ze dan moeten verrichten is dan ook niet licht, en ook niet voor maar een paar uurtjes per dag. (Niet mijn woorden, je ziet het op tv.)

Deze mensen worden dan doodongelukkig daardoor, terwijl ze bij Scientology juist geluk zochten.
Wat maakt die cursussen dan zo duur? (Iets wat het rechtvaardigt. Zelf conclusies trekken kan ik natuurlijk ook wel. )
pi_74036015
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 02:42 schreef Clairvaux het volgende:

[..]

Wat mij betreft een welkome afwisseling tussen al het negatieve nieuws omtrent Scientology.
[..]
Zolang we maar kritisch met die informatie omgaan, daagt het uit tot duidelijk formuleren van het probleem.
quote:
Hoewel ik niets met Scientology heb, ben ik ook die mening toegedaan.
Scientology is niet tegen alle medicatie maar tegen de psychofarmica. Gevolgen daarvan zijn o.a. te zien bij Brett Travolta. Scientology hangt andere "geneesmethodes" aan, waarvan herhaaldelijk aan is getoond dat ze niet werken & gevaarlijk voor de gezondheid zijn. Bekijk de links in de eerste posts maar eens betreffende narconon.
quote:
Dat geldt ook voor het topic tot op heden.
Dat bestrijd ik, er zijn meerdere bronnen gegeven waaruit illegale activiteit blijkt en dood door schuld.
quote:
Het promo filmpje uitgekeken. Heb wel vaker artikelen gelezen over de hulp die er geboden wordt
door Scientology bij diverse rampen, lijkt me dat daar niet over gelogen wordt en is an
sich een goede zaak.
Wat de motieven zijn om te helpen , is mij onbekend. Ik kan me niet aan de indruk ontrekken
dat er naast de daadwerkelijke hulp die geboden wordt ook een "hidden agenda " is.
Zieltjes winnen dus, maatschappelijk geaccepteerd worden, bekenheid verwerven etc etc.
Kortom, een beeld schetsen van Scientology dat het een hele normale organisatie is.

Dat is het eerste wat in me opkomt.
Je zou kunnen zeggen dat alle organisaties uiteindelijk zieltjes willen winnen, maar dit doen door je voor te stellen als een organisatie van de overheid ipv. de kerk zelf is iets dat niet bij de meeste godsdiensten gebeurt.

De zaken die Peter Schilte oproept (behalve dan alle medicijnen, volgens mij alleen psychofarmica) zijn allemaal op betrouwbare rapporten etc. gebasseerd & dus onderbouwbaar, bv de claim dat de holocaust veroorzaakt is door de psychiatrie).
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_74036198
trouwens dit is een deel van een onderschepte email van iemand van CoS toen werkende op ground zero:
quote:
Dear All,

For the last two days I have been in New York Org running, with several other Sea Org members, the deployment of Volunteer Ministers into the disaster zone.

Additionally we are trying to move in and knock the psychs out of counseling to the grieving families and that could take another 100 plus people right now. Due to some brilliant maneuvering by some simply genius Sea Org Members we tied up the majority of the psychs who were attempting to get to families yesterday in Q&A, bullbait and wrangling. They have a hard time completing cycles of action and are pretty easy to disperse. But today they are out in full force and circling like vultures over these people and all of our resources are tied up in the support efforts in the disaster zone at present.

There is nowhere on Earth right now that hurts like this place. These are brave people and they are the able and they don't know it but they need the Scientologists with LRH's tech to be here right now.

The fire-fighter company down the street from the org lost 14 members on Tuesday. No one can do anything for them or the rest but Scientologists. The other religions here with their ministers have shown their true colors and are working hand in hand with the psychs to give these people as much false data and restimulation as they can. They HAVE NO TECH and they're not even trying to hide it anymore. They've crossed over and abandoned anything spiritual and to hell with them.
tweede mail:
quote:
There was a very large barricade there manned by both Police and Military and they absolutely refused to let us though. The SO member in charge of the VM's "snuck" about 5 of us in another way and on the way we gave out cold drinks to tired rescue workers.

Anyway, we of course jumped right in and helped by giving out food, drinks, unpacking etc... Soon thereafter we set-up an area for assists right there next to the medical area - outside. We put out 3 cots and we started body routing people in for nerve assists.
Sneaken naar binnen & houden de legitieme hulp weg van de slachtoffers. Je kunt nog zo nobel zijn maar je geeft mensen toch de keuze wat ze willen. Je voor doen als iets anders en andere hulpverleners van mensen weghouden lijkt me niet de meest ethische actie.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  zondag 25 oktober 2009 @ 10:44:27 #123
19194 Oversight
&#9698;&#9700;
pi_74037428
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 09:32 schreef oompaloompa het volgende:
trouwens dit is een deel van een onderschepte email van iemand van CoS toen werkende op ground zero:
[..]

tweede mail:
[..]

Sneaken naar binnen & houden de legitieme hulp weg van de slachtoffers. Je kunt nog zo nobel zijn maar je geeft mensen toch de keuze wat ze willen. Je voor doen als iets anders en andere hulpverleners van mensen weghouden lijkt me niet de meest ethische actie.
Als je het vanuit hun standpunt bekijkt, zijn ze goed bezig, en proberen ze mensen te "redden".

Je lijkt steeds te vergeten dat zij handelen vanuit een geloofsovertuiging, en dan doen ze niets anders dan de andere hulpverleners, die menen toch ook dat ze "hulp" komen verlenen ?
◢◤
pi_74037603
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 10:44 schreef Oversight het volgende:

[..]

Als je het vanuit hun standpunt bekijkt, zijn ze goed bezig, en proberen ze mensen te "redden".

Je lijkt steeds te vergeten dat zij handelen vanuit een geloofsovertuiging, en dan doen ze niets anders dan de andere hulpverleners, die menen toch ook dat ze "hulp" komen verlenen ?
Zoals ik al zei: het kan allemaal best nobele bedoelingen hebben maar zodra je mensen de keuzevrijheid ontneemt, ben je niet meer ethisch bezig. at ze willen helpen is niet het probleem in dit geval, dat ze mensen andere hulp onthouden daarentegen wel.

Slechte metafoor, maar als jou huis in de fik staat en ik de brandweer weg duw en zelf een emmertje water over je huis gooi, dan kan ik dat best uit de overtuiging doen dat ik het beter kan dan de brandweer, en met niets dan nobele bedoelingen, maar blij zul je er niet van worden.
Als ik dan ook nog door de dranghekken van de brandweer heen ben gedrongen en een pak aanheb waarop staat: brandbestrijding, dan ben ik zowel illegaal als misleidend bezig.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_74043204
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 09:16 schreef oompaloompa het volgende:

[..]
Zolang we maar kritisch met die informatie omgaan, daagt het uit tot duidelijk formuleren van het probleem.
Mijn reactie was ook primair gericht aan Bill_E.
Ik hoor, lees en zie al 30 jaar berichten over Scientology en heb ze altijd ter kennisgeving aangenomen.
Moet nog heel veel artikelen lezen die hier door users gepost zijn, zodat ik daaruit voor mezelf een onderbouwde mening kan destilleren.
quote:
bv de claim dat de holocaust veroorzaakt is door de psychiatrie).
Dat is wat kort door de bocht denk ik.
Er is voldoende bewijs wat aantoont dat de psychiatrie, lang voor de Endlosung mbt Joden,
meegewerkt heeft met de Nazi's (project T4) en hun zelfs de beste methoden aangereikt
heeft mbt het doden van psychiatrische patienten en mentaal gehandicapten en uiteindelijk de Joden.
quote:
Widmann had tijdens het T-4 euthanasieprogramma al ervaring opgedaan met het vermoorden van mensen. Dit programma was van start gegaan in oktober 1939 toen Adolf Hitler toestemming had gegeven om psychisch en zwaar lichamelijk gehandicapten te doden. Dit gebeurde eerst door middel van injecties met chemicaliën, maar later gaven de medewerkers van T-4 de voorkeur aan vergassing door koolmonoxide uit cilinders in gaskamers. Deze gaskamers bevonden zich in hoofdzakelijk in voormalige psychische ziekenhuizen die nu functioneerden als moordcentra
http://www.go2war2.nl/artikel/1479/5
Ik stel hiermee niet dat de psychiatrie de hoofdverantwoordelijke is, er is op z'n minst
reden tot gerede twijfel mijns inziens.
quote:
er zijn meerdere bronnen gegeven waaruit illegale activiteit blijkt en dood door schuld.
Ik moet me nog verder inlezen in het topic, zoveel linkjes en artikelen , maar
zijn ze ook veroordeeld voor dood door schuld als "kerk".
Ik heb het dan niet over een individu die lid is van Scientology.
Pff, hier laat ik het even bij.
A man has got to know his limitations.(Clint Eastwood)
pi_74049061
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 14:24 schreef Clairvaux het volgende:

[..]

Mijn reactie was ook primair gericht aan Bill_E.
Ik hoor, lees en zie al 30 jaar berichten over Scientology en heb ze altijd ter kennisgeving aangenomen.
Moet nog heel veel artikelen lezen die hier door users gepost zijn, zodat ik daaruit voor mezelf een onderbouwde mening kan destilleren.
[..]

Dat is wat kort door de bocht denk ik.
Er is voldoende bewijs wat aantoont dat de psychiatrie, lang voor de Endlosung mbt Joden,
meegewerkt heeft met de Nazi's (project T4) en hun zelfs de beste methoden aangereikt
heeft mbt het doden van psychiatrische patienten en mentaal gehandicapten en uiteindelijk de Joden.
[..]
Kijk, je spreekt van DE psychiatrie daar war het om enkele psychiaters gaat. We verketteren DE algehele medische zorg toch ook niet omdat ene Dr. Mengele experimenteerde met concentratiekampslachtoffers?

Dat bijvoorbeeld 9/11 in de schoenen wordt geschoven van de psychiatrie komt omdat een van de mensen achter de aanslag ooit psychologie (niet eens psychiatrie) heeft gestudeerd.
quote:
http://www.go2war2.nl/artikel/1479/5
Ik stel hiermee niet dat de psychiatrie de hoofdverantwoordelijke is, er is op z'n minst
reden tot gerede twijfel mijns inziens.
[..]


Ik moet me nog verder inlezen in het topic, zoveel linkjes en artikelen , maar
zijn ze ook veroordeeld voor dood door schuld als "kerk".
Ik heb het dan niet over een individu die lid is van Scientology.
Pff, hier laat ik het even bij.
pi_74050315
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 17:57 schreef PeterSchilte het volgende:

[..]

Kijk, je spreekt van DE psychiatrie daar war het om enkele psychiaters gaat. We verketteren DE algehele medische zorg toch ook niet omdat ene Dr. Mengele experimenteerde met concentratiekampslachtoffers?

Dat bijvoorbeeld 9/11 in de schoenen wordt geschoven van de psychiatrie komt omdat een van de mensen achter de aanslag ooit psychologie (niet eens psychiatrie) heeft gestudeerd.
[..]
In mijn reactie had ik het misschien iets subtieler moeten omschrijven.
Ik reageerde specifiek op de Holocaust beschuldiging en uit hetgeen mij bekend is kan ik, onder voorbehoud,
concluderen dat de Duitse psychiatrie( althans een deel ervan) in 1939 minstens een hoop boter op het hoofd had. Daarmee verketter ik niet DE psychiatrie als geheel maar vind wel dat het gezegd mag worden en dat Scientology niet geheel ongefundeerd de Holocaust beschuldiging uit.
quote:
We verketteren DE algehele medische zorg toch ook niet omdat ene Dr. Mengele experimenteerde met concentratiekampslachtoffers?
Nee, inderdaad. Tot op de dag van vandaag worden zelfs nog onderzoeksresultaten
gebruikt in de huidige medische wereld. Maar dit terzijde, teveel off-topic.
http://www.volkskrant.nl/(...)l_van_de_Duitse_arts
quote:
Dat bijvoorbeeld 9/11 in de schoenen wordt geschoven van de psychiatrie
Ik ben het nog niet tegengekomen, moet nog een hele hoop lezen zoals ik al eerder schreef.
En als laatste
quote:
er zijn meerdere bronnen gegeven waaruit illegale activiteit blijkt en dood door schuld.
quote:
zijn ze ook veroordeeld voor dood door schuld als "kerk".
Ik heb het dan niet over een individu die lid is van Scientology.
Zou graag nog een antwoord op bovenstaand willen indien mogelijk.
A man has got to know his limitations.(Clint Eastwood)
  zondag 25 oktober 2009 @ 20:30:38 #128
25865 Bill_E
vijf plus 98!
pi_74054559
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 04:59 schreef PeterSchilte het volgende:

[..]

Van een lastercampagne is sprake als er leugens over scientology worden verspreid. Dat is niet het geval. Wat er wel gebeurt is dat er informatie naar buiten wordt gebracht over scientology die scientology graag buiten de publiciteit wil houden. Fair Game, Disconnection, Dead Agenting zijn een paar policies die, hoewel in theorie soms al jaren afgeschaft, nog steeds in de praktijk worden gebracht.
Er is wel degelijk spraken van laster als je bv naar de rapportage van de bbc kijkt (" panorama " dacht ik)
Daar stormt een reporter een "kerk" binnen en eist een of andere hoge pief van COS te spreken. Hij laat het zo lijken dat hij helemaal niemand mag spreken. Maar ze vragen hem simpel weg om een afspraak te maken.. Dat laatste laten ze bij de bbc niet zien.
quote:
Of is het laster om te wijzen op de exorbitante prijzen die scientology vraagt voor haar cursussen?
40 euro per uur in Nederland, of dat duur is moet je voor je zelf bepalen. Ik kost ruim het dubbele per uur..
quote:
Of dat leider Miscavige een mishandelende machtswellusteling is, iets wat al jaren bekend is in de kringen van critici?
Dit lijkt idd wel te kloppen naar alles wat ik gelezen heb.
quote:
Zo gauw als het naar buiten brengen van feiten "lastercampagne" wordt genoemd weet men niet waar men het over heeft of liegt men bewust en verspreid propaganda.
Zie mijn verwijzing naar ( als voorbeeld ) het bbc verhaal
quote:
[..]

Scientology is niet tegen het massale gebruik van medicijnen, scientology is tegen het gebruik van in principe alle medicijnen, of dat nu medicijnen zijn waarmee schizofrenie wordt behandeld of waarmee epilepsie wordt behandeld.
Deels klopt dit. Als je op een gegeven moment op een bepaalt niveau zit in je trainingen. Dan onderga je ook een of andere detoxic training. ( preciesse term ontgaat me even ) Van af dat moment gebruik je ook geen verdovende middelen meer. Medicijnen vallen er ook onder. Voor dat je op dit niveau zit moet je gewoon je medicijnen blijven gebruiken. Sterker nog er is geen enkele scientoloog ter wereld die je zal adviseren om te stoppen met bijvoorbeeld chemo therapie als je kanker hebt.
quote:
Bovendien is scientology niet tegen diverse vormen van psychiatrie maar tegen àlles wat met psychiatry te maken heeft. Scientology streeft naar de totale en wereldwijde vernietiging (hun eigen woorden) van psychiatrie. Dat men daarbij niet terugschrikt voor idiote claims als zou 9/11 door de psychiatrie zijn veroorzaakt, of de uitroeing van de Native Americans, of de Apartheid, dat men willens en wetens vertelt dat de Holocaust het werk is van de psychiatrie, daarvan kan men toch moeilijk zeggen dat dat een waarheidsgetrouwe en evenwichtige voorstelling van zaken is.
Als je dan zo graag spreekt van lastercampagne: alstublieft.
Tja als je vanuit hun oogpunt kijkt.. Dat is hun overtuiging... Hoeveel zelfmoorden vinden er niet plaats onder mensen die al bij een psychiater lopen? Ik vind niet dat dat de schuld is van de psychiater, die heeft waarschijnlijk zijn best gedaan.. Verder heb ik nog niet eerder gelezen dat ze die claims maken. Maar ik kan me er iets bij voorstellen dat die uitspraken gedaan zijn. En dat is wel absurd.


quote:
[..]

Elke misstap is er een te veel. Maar een organisatie als scientology maakt er wel ontzettend veel. Die vervolgens niet worden overbelicht maar bekendgemaakt. Dingen als bijvoorbeeld het "helpen" van mensen aan geleend geld wat dan onmiddellijk geïnvesteerd moet worden in nieuwe en dure cursussen, de leden met grote schulden opzadelend.
Tja mensen raken ook in de schulden omdat ze een nieuwe auto willen. Of op vakantie willen..
quote:
Of het constant roepen hoe zij de snelst groeiende religie zijn en dat onderbouwen door voor tientallen miljoenen onroerend goed aan te kopen, terwijl tegelijkertijd de bestaande vestigingen leger en leger worden. Of het fabriceren van bewijs om critici te laten arresteren of te laten veroordelen. Of een ernstig gewonde man (hersenbeschadiging) wijsmaken dat scientology hem weer helemaal kan genezen en hem vervolgens 1,3 miljoen dollar afhandig te maken.
Als je nou weer eens voor advocaat van scientology wil spelen, zorg er dan voor dat je op de hoogte bent van de feiten.
[..]
Heb je bewijzen van het dik gedrukte ? Vind ik wel interessant namelijk
quote:
Dat bedoel ik nou. Wat verteld wordt is niet DE waarheid maar HUN waarheid. Wie onvoorwaardelijk gelooft dat scientology in haar propaganda de waarheid hoog in het vaandel heeft is precies het soort mensen waar scientology op aast. Dat is het soort mensen dat uit idealisme lid wordt van die club, om, als ze geluk hebben, er na duizenden euro's, of tien-, of honderdduizenden euro's axchter te komen dat het leugens zijn. Dat ze belazerd zijn. Momenteel lopen er daar meer van rond buiten scientology dan er nog binnen scientology zijn.

Al met al moet je nog een hele hoop over scientology leren, Bill. Google is your friend.
Wat had ik nou onder de link van het filmpje geschreven ?

[ Bericht 0% gewijzigd door Bill_E op 25-10-2009 20:36:04 ]
pi_74054908
Dat dikgedrukte staat volgens mij in de eerste, anders de tweede post een voorbeel van in, met filmpje.
Anders op youtube ff zoeken naar anonymous bombthreat scientology
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  zondag 25 oktober 2009 @ 20:47:55 #130
25865 Bill_E
vijf plus 98!
pi_74055529
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 20:36 schreef oompaloompa het volgende:
Dat dikgedrukte staat volgens mij in de eerste, anders de tweede post een voorbeel van in, met filmpje.
Anders op youtube ff zoeken naar anonymous bombthreat scientology
A dat verhaal ja idd niet aan gedacht.
pi_74067478
Wat de gefabriceerde bewijzen betreft, inderdaad de bom threat, maar ook de kwestie Paulette Cooper en zeer recent de kwestie met CameraAnon in de VS:

http://www.paulettecooper.com/scandal.htm
http://www.scamofscientology.nl/forum/viewtopic.php?t=190

Wat betreft het "helpen" van mensen aan geld waarmee ze dan weer dure cursussen kunnen kopen:
ik kan zo gauw de links niet vinden, maar wat te zeggen van een oudere dame die haar huis zo goed als vrij heeft van hypotheek zodat ze een appeltje voor de dorst heeft en die vervoilgens door scientology aan een tweede hypotheek wordt "geholpen"? Het gevolg was dat zij uiteindelijk haar tweede hypotheek niet meer kon betalen en haar huis kwijtraakte. Weg oudedagvoorziening. Mijn ex-vriendin met 3 bankrekeningen en een schuld van 25.000 euro komt er dan wat beter af.

Wat betreft de prijzen van scientology, hier vind je de prijzen van 1995, dus al erg verouderd:

http://www.sweenytod.com/cos/pricelist.html
pi_74067490
Wordt je al achtervolgd TS?

TIP:

Google "Wise Beard Man"

of ga naar

http://www.xenutv.com

[ Bericht 37% gewijzigd door AAA2009 op 26-10-2009 05:34:48 ]
pi_74067491
Panorama - 'Scientology and Me" (BBC)
http://video.google.nl/videoplay?docid=-8434368373830351271

Nightline "Interview met Co$ leider" (ABC):
http://www.strimoo.com/vi(...)erview-Metacafe.html

[ Bericht 17% gewijzigd door AAA2009 op 26-10-2009 05:17:19 ]
pi_74067528
Over de prijzen van scientology misschien ook nog dit, tevens over zelfmoord in scientology:

http://www.theaustralian.(...)9836-5006786,00.html

Ander voorbeelden van zelfmoord:

http://www.aftenposten.no/english/local/article2371180.ece
http://www.whyaretheydead.info/

De laatste link ook over de doden die vielen doordat mensen meer vertrouwen hadden in de scientologytechnieken dan in de medische wetenschap.

Maar ook moorden als gevolg van het niet verstrekken van antipsychotica aan mensen die dat echt nodig hadden:

http://www.scamofscientology.nl/forum/viewtopic.php?t=18
http://www.scamofscientology.nl/forum/viewtopic.php?t=16

En natuurlijk het geval Lisa McPherson:

http://www.lisamcpherson.org/
pi_74067533
< zeg dan niks en blijf dan weg... >

[ Bericht 93% gewijzigd door Dragorius op 26-10-2009 09:20:12 ]
  maandag 26 oktober 2009 @ 08:52:34 #137
25865 Bill_E
vijf plus 98!
pi_74068520
Over zelfmoorden blijf ik bij me standpunt. Die vinden overal plaats. Ook in de psychiatrie , ook bij Franse Telecom.. Zijn die laatste 2 even slecht als scientology?

Verder vind ik het verhaal van je ex vriendin interessant Peter maar zoon verhaal is een loze claim wat mijn betreft. Tevens ben ik van mening dat mensen zich ook in de schullden werken voor een nieuwe auto, tv, vakantie, huis. Het is eerder zorgelijk dat het mogelijk is dat de mensen zich zo gemakkelijk in de schulden kunnen werken. ik dacht niet dat scientology die mensen geld leent. Maar dit is dan wel een beetje een kip of het ei discussie.
pi_74068572
25 oktober 2009
Paul Haggis uit scientology gestapt

brief aan Tommy Davis erbij, hier een stukje er uit:
"But I reached a point several weeks ago where I no longer knew what to
think. You had allowed our name to be allied with the worst elements of
the Christian Right. In order to contain a potential “PR flap” you
allowed our sponsorship of Proposition 8 to stand. Despite all the
church’s words about promoting freedom and human rights, its name is
now in the public record alongside those who promote bigotry and
intolerance, homophobia and fear.
The fact that the Mormon Church drew all the fire, that no one noticed,
doesn’t matter. I noticed. And I felt sick. I wondered how the church
could, in good conscience, through the action of a few and then the
inaction of its leadership, support a bill that strips a group of its
civil rights.
This was my state of mind when I was online doing research and chanced
upon an interview clip with you on CNN. The interview lasted maybe ten
minutes – it was just you and the newscaster. And in it I saw you deny
the church’s policy of disconnection. You said straight-out there was no
such policy, that it did not exist.
I was shocked. We all know this policy exists. I didn’t have to search
for verification – I didn’t have to look any further than my own home."
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_74068721
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 08:52 schreef Bill_E het volgende:
Over zelfmoorden blijf ik bij me standpunt. Die vinden overal plaats. Ook in de psychiatrie , ook bij Franse Telecom.. Zijn die laatste 2 even slecht als scientology?
Dat is het moeilijke in dit geval. Mensen plegen zelfmoord en zodra dit bekend is, stuurt scientology alle files naar Canada zodat ze niet opgevraagd kunnen worden door de ME (geen idee wat het nederlandse woord voor me is). Hierdoor blijft hun dood altijd in een waas van geheimen hangen. Kijk b.v. naar de link een pagina terug waar iemand zelfmoord zou hebben gepleegd door eerst zichzelf te electrocuteren en daarna zichzelf op te hangen....
quote:
Verder vind ik het verhaal van je ex vriendin interessant Peter maar zoon verhaal is een loze claim wat mijn betreft. Tevens ben ik van mening dat mensen zich ook in de schullden werken voor een nieuwe auto, tv, vakantie, huis. Het is eerder zorgelijk dat het mogelijk is dat de mensen zich zo gemakkelijk in de schulden kunnen werken. ik dacht niet dat scientology die mensen geld leent. Maar dit is dan wel een beetje een kip of het ei discussie.
Ik ben het aan de ene kant helemaal met je eens, aan de andere kant is het wel een stuk extremere vorm die ze gebruiken. Mensen worden gepusht geld te lenen om verder te kunnen, als ze het geld niet lenen valt hun hele wereld in duigen want voordat ze dit geld moeten lenen wordt er eerst gezorgd dat mensen totaal van hun omgeving afgesloten raken en scientology dus het enige is dat ze hebben. Niet lenen is dan eigenlijk geen optie meer, terwijl het bij geld voor je auto een ander verhaal is.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  maandag 26 oktober 2009 @ 09:31:41 #140
25865 Bill_E
vijf plus 98!
pi_74069200
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 09:03 schreef oompaloompa het volgende:

[..]

Dat is het moeilijke in dit geval. Mensen plegen zelfmoord en zodra dit bekend is, stuurt scientology alle files naar Canada zodat ze niet opgevraagd kunnen worden door de ME (geen idee wat het nederlandse woord voor me is). Hierdoor blijft hun dood altijd in een waas van geheimen hangen. Kijk b.v. naar de link een pagina terug waar iemand zelfmoord zou hebben gepleegd door eerst zichzelf te electrocuteren en daarna zichzelf op te hangen....
[..]
Wat ik eigenlijk wel zou willen weten is of ze dit zijn gaan doen na alle kritiek van de media en mensen of dat ze altijd al geheimzinnig deden over zelfmoord.
Zelfmoord is trouwens als je er overnadenkt wel iets raars voor een scientoloog.. Want volgens scientology is er reïncarnatie .
quote:
Ik ben het aan de ene kant helemaal met je eens, aan de andere kant is het wel een stuk extremere vorm die ze gebruiken. Mensen worden gepusht geld te lenen om verder te kunnen, als ze het geld niet lenen valt hun hele wereld in duigen want voordat ze dit geld moeten lenen wordt er eerst gezorgd dat mensen totaal van hun omgeving afgesloten raken en scientology dus het enige is dat ze hebben. Niet lenen is dan eigenlijk geen optie meer, terwijl het bij geld voor je auto een ander verhaal is.
Tja klopt idd ook. Het schijnt verslavend te werken als ik alles zo lees.
pi_74071360
Waar het om gaat is dat scientology haar volgelingen indoctrineert dat zíj de enige weg naar het eeuwige leven (eternity) bieden. Dat is de reden dat topmensen de mishandelingen door Miscavige over zich heen lieten gaan: terugmeppen zou namelijk betekenen dat zij hun "paspoort", zo noem ik het maar even, naar het eeuwige leven zouden kwijtraken.
Hetzelfde geldt voor die leningen. Jubbard stelde het zo:
"Advanced Courses [in Scientology] are the most valuable service on the planet. Life insurance, houses, cars, stocks, bonds, college savings, all are transitory and impermanent... There is nothing to compare with Advanced Courses. They are infinitely valuable and transcend time itself."
(L. Ron Hubbard speaking of his Operating Thetan Courses, Flag Mission Order 375), m.a.w. wat maken schulden nou uit als je dit kunt bereiken? Mensen geloven erin en nemen een tweede hypotheek, nog maar een creditcardaccount enz.

Ik schreef het al eerder: de IAS-events zijn berucht. Daar worden leden onder enorme druk gezet om geld te doneren. Geld waarover later geen enkele verantwoording wordt afgelegd, geld ook waarmee scientology volstrekt overbodig onroerend goed aankoopt. Geen mens weet waarom, geen mens heeft enig inzicht in de financieën.

Hoe je het ook draait of keert, scientology is een enge sekte op zijn best, gevaarlijk op zijn slechtst.
Want als een sekte/geloof de oorzaak is van zelfmoord, is er dan niet iets fundamenteels fout?
Dat iemand zoals bij France telecom zelfmoord pleegt is nog te begrijpen. Maar een sekte die haar leden bewust in de financiele ellende stort, waar alles draait om geld, dat kun je toch niet vergoelijken?

Bij scientology is alles te koop, vrijwel niets is gratis. Bij echte religies ligt dat toch anders, bepaal je zelf wat je uit wilt geven aan diensten.
pi_74071990
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 11:02 schreef PeterSchilte het volgende:
Waar het om gaat is dat scientology haar volgelingen indoctrineert dat zíj de enige weg naar het eeuwige leven (eternity) bieden. Dat is de reden dat topmensen de mishandelingen door Miscavige over zich heen lieten gaan: terugmeppen zou namelijk betekenen dat zij hun "paspoort", zo noem ik het maar even, naar het eeuwige leven zouden kwijtraken.
Hetzelfde geldt voor die leningen. Jubbard stelde het zo:
"Advanced Courses [in Scientology] are the most valuable service on the planet. Life insurance, houses, cars, stocks, bonds, college savings, all are transitory and impermanent... There is nothing to compare with Advanced Courses. They are infinitely valuable and transcend time itself."
(L. Ron Hubbard speaking of his Operating Thetan Courses, Flag Mission Order 375), m.a.w. wat maken schulden nou uit als je dit kunt bereiken? Mensen geloven erin en nemen een tweede hypotheek, nog maar een creditcardaccount enz.

Ik schreef het al eerder: de IAS-events zijn berucht. Daar worden leden onder enorme druk gezet om geld te doneren. Geld waarover later geen enkele verantwoording wordt afgelegd, geld ook waarmee scientology volstrekt overbodig onroerend goed aankoopt. Geen mens weet waarom, geen mens heeft enig inzicht in de financieën.

Hoe je het ook draait of keert, scientology is een enge sekte op zijn best, gevaarlijk op zijn slechtst.
Want als een sekte/geloof de oorzaak is van zelfmoord, is er dan niet iets fundamenteels fout?
Dat iemand zoals bij France telecom zelfmoord pleegt is nog te begrijpen. Maar een sekte die haar leden bewust in de financiele ellende stort, waar alles draait om geld, dat kun je toch niet vergoelijken?

Bij scientology is alles te koop, vrijwel niets is gratis. Bij echte religies ligt dat toch anders, bepaal je zelf wat je uit wilt geven aan diensten.
Dit is ook het grote probleem m.b.t. scientology. Ze bewegen zich op het randje van de wet. Uiteindelijk dwingen ze niemand letterlijk om al hun geld te geven, maar ze gebruiken diverse technieken waardoor mensen het uiteindelijk wel doen.
Ze vermoorden mensen niet letterlijk, ze overtuigen ze alleen dat medicijnen niet nodig zijn.
Ze vermoorden dissenters niet letterlijk maar maken hun leven zo'n hel dat mensen uiteindelijk zelfmoord plegen.

En dat is dus ook het grote "probleem" ze kunnen bijna nooit ergens aansprakelijk voor gesteld worden, en als dit wel het geval is hebben ze genoeg geld voor advocaten (en evt. omkoping) om vrijgesproken te worden op een vormfout (zie Lisa McPherson).
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_74073789
< laatste keer, draag je nog wat bij of niet... de disclaimer is hier duidelijk in >

[ Bericht 85% gewijzigd door Dragorius op 26-10-2009 12:23:04 ]
pi_74074761
Ik heb iets feitelijks te vertellen over Scientology. Het is een door de establishment gecreërde religie om alle mensen die graag volgen, maar die genoeg hebben van het Christendom, achter zich te scharen.

Met je disclaimer, het komt mij over als angst-indoctrinatie, .
pi_74075058
Klopt, we willen dan ook geen gekloot met hen.

Enne; Scientology is toch gewoon door 1 man opgericht?
pi_74075124
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 12:56 schreef Salvad0R het volgende:
Ik heb iets feitelijks te vertellen over Scientology. Het is een door de establishment gecreërde religie om alle mensen die graag volgen, maar die genoeg hebben van het Christendom, achter zich te scharen.

Met je disclaimer, het komt mij over als angst-indoctrinatie, .
Voor iemand die zo tegen scientology is en bang voor indoctrinatie, draag je toch wel erg vaak hun denkbeelden uit.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_74075190
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 13:07 schreef ToT het volgende:
Klopt, we willen dan ook geen gekloot met hen.

Enne; Scientology is toch gewoon door 1 man opgericht?
Je bent dus gewoon bang voor ze. .
pi_74075401
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 13:11 schreef Salvad0R het volgende:

[..]

Je bent dus gewoon bang voor ze. .
Ik ben gewoon voorzichtig: ze staan er nou niet bepaald om bekend dat ze glimlachend toekijken als mensen negatieve dingen over hen vertellen!
pi_74075543
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 13:17 schreef ToT het volgende:

[..]

Ik ben gewoon voorzichtig: ze staan er nou niet bepaald om bekend dat ze glimlachend toekijken als mensen negatieve dingen over hen vertellen!
Maar jij wil er wel om bekend staan toe te geven aan intimidatie en angst indoctrinatie?
pi_74075567
Alles in het belang van Fok, Salvad0r. Fok! zit niet te wachten op een eventuele slepende procedure, daar staat scientology namelijk bekend om. Vandaar.
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
pi_74075619
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 13:23 schreef Dragorius het volgende:
Alles in het belang van Fok, Salvad0r. Fok! zit niet te wachten op een eventuele slepende procedure, daar staat scientology namelijk bekend om. Vandaar.
Dat dus!

Ik wil ook niet bekend staan als de moderator die oogluikend heeft toegestaan dat Fok failliet verklaard wordt door een mega schadeclaim.

Iedereen post hier op eigen risico, en als dingen te ver gaan, zullen we ze gewoon aanpassen.
pi_74075669
Jongens, no offense maar deze discussie is al 6 keer met precies dezelfde inhoud langsgekomen, zowel hier als in 4 andere threads, kunnen we weer on-topic gaan?
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  maandag 26 oktober 2009 @ 13:27:11 #153
25865 Bill_E
vijf plus 98!
pi_74075685
Nu ben ik wel nieuwsgierig wat er in die post stond Pm ?
pi_74075765
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 13:23 schreef Dragorius het volgende:
Alles in het belang van Fok, Salvad0r. Fok! zit niet te wachten op een eventuele slepende procedure, daar staat scientology namelijk bekend om. Vandaar.
Wat willen ze doen dan. Danny aanklagen omdat users voor zichzelf denken op zijn website?
Dat zou alleen maar het punt bevestigen dat Scientology alleen volgzame mensen accepteert.
pi_74075828
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 13:30 schreef Salvad0R het volgende:

[..]

Wat willen ze doen dan. Danny aanklagen omdat users voor zichzelf denken op zijn website?
Dat zou alleen maar het punt bevestigen dat Scientology alleen volgzame mensen accepteert.
En nogmaals voor iemand die op scientology neerkijkt & zelf vooral geen volgzame geest heeft, uit je nogal vaak hun standpunten en verwijs je naar hun bronnen. Iets dat je had geweten als je de thread had gelezen i.p.v. onzin had lopen posten.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_74075868
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 13:32 schreef oompaloompa het volgende:

[..]

En nogmaals voor iemand die op scientology neerkijkt & zelf vooral geen volgzame geest heeft, uit je nogal vaak hun standpunten en verwijs je naar hun bronnen. Iets dat je had geweten als je de thread had gelezen i.p.v. onzin had lopen posten.
Welke standpunten en welke bronnen?
pi_74075951
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 13:33 schreef Salvad0R het volgende:

[..]

Welke standpunten en welke bronnen?
volgens je eigen discussie-principes:
http://forum.fok.nl/user/history/39581
lees anders even de op en kijk welke namen je bekend voorkomen.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_74076203
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 13:35 schreef oompaloompa het volgende:

[..]

volgens je eigen discussie-principes:
http://forum.fok.nl/user/history/39581
lees anders even de op en kijk welke namen je bekend voorkomen.
Wat impliceer je nou dan, dat ik aangesloten ben bij die Scientology kudde? Wat is je punt?
pi_74076226
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 13:44 schreef Salvad0R het volgende:

[..]

Wat impliceer je nou dan, dat ik aangesloten ben bij die Scientology kudde? Wat is je punt?
Nee, het is hoogstens opmerkelijk dat je fel tegen bent maar wel de standpunten grotendeels deelt Dat denk ik dat er bedoeld wordt.
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
pi_74076237
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 13:45 schreef Dragorius het volgende:

[..]

Nee, het is hoogstens opmerkelijk dat je fel tegen bent maar wel de standpunten grotendeels deelt Dat denk ik dat er bedoeld wordt.
WELKE STANDPUNTEN DAN?!
pi_74076342
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 13:45 schreef Salvad0R het volgende:

[..]

WELKE STANDPUNTEN DAN?!
Dat moet je dan maar zelf vragen, dit is zoals ik de posts begrijp
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
pi_74076428
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 13:49 schreef Dragorius het volgende:

[..]

Dat moet je dan maar zelf vragen, dit is zoals ik de posts begrijp
Oke. Komt ie he. Niet schrikken.

WELKE STANDPUNTEN ?
  maandag 26 oktober 2009 @ 13:59:16 #163
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_74076608
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 13:30 schreef Salvad0R het volgende:

[..]

Wat willen ze doen dan. Danny aanklagen omdat users voor zichzelf denken op zijn website?
Dat zou alleen maar het punt bevestigen dat Scientology alleen volgzame mensen accepteert.
Je kan niet heel NL opsluiten, dus stel je een voorbeeld. Machtsuitoefening 101.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  maandag 26 oktober 2009 @ 14:00:45 #164
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_74076653
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 13:53 schreef Salvad0R het volgende:

[..]

Oke. Komt ie he. Niet schrikken.

WELKE STANDPUNTEN ?
Dat we vulkanische geesten van buitenaardsen in ons hebben die we moeten heropvoeden met dure Ratelband-cursussen.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_74078539
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 13:53 schreef Salvad0R het volgende:

[..]

Oke. Komt ie he. Niet schrikken.

WELKE STANDPUNTEN ?
Ben ook even een uurtje weg hoor. Zoals je in de op had kunnen lezen zijn er erg veel websites gelieerd aan scientology waarbij de banden niet erg duidelijk zijn. Vooral bij zaken t.o.v. psychofarmica echo jij dezelfde ideeën als scientology, waardoor de vraag ontstaat in hoeverre jij je bij die ideeën (onbewust?) hebt laten leiden door scientology of scientology geïnspireerde propaganda.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_74079644
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 15:00 schreef oompaloompa het volgende:

[..]

Ben ook even een uurtje weg hoor. Zoals je in de op had kunnen lezen zijn er erg veel websites gelieerd aan scientology waarbij de banden niet erg duidelijk zijn. Vooral bij zaken t.o.v. psychofarmica echo jij dezelfde ideeën als scientology, waardoor de vraag ontstaat in hoeverre jij je bij die ideeën (onbewust?) hebt laten leiden door scientology of scientology geïnspireerde propaganda.
LOL.
Ik laat me in zijn geheel NIET leiden door Scientology.

Wat mij logischer lijkt is dat Scientology de boodschap van alternatieve nieuwsbronnen met betrekking tot farmaceutica spiegelt, om figuren als jou het idee te geven dat iedereen die grote farmaceutica niet vertrouwt zich laat leiden door Scientology. .
pi_74079706
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 15:34 schreef Salvad0R het volgende:

[..]

LOL.
Ik laat me in zijn geheel NIET leiden door Scientology.

Wat mij logischer lijkt is dat Scientology de boodschap van alternatieve nieuwsbronnen met betrekking tot farmaceutica spiegelt, om figuren als jou het idee te geven dat iedereen die grote farmaceutica niet vertrouwt zich laat leiden door Scientology. .
Ze zijn zelf meestal de oorspronkelijk bron En niet "we lopen met andermans idee te koop" .
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
pi_74079826
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 15:36 schreef Dragorius het volgende:

[..]

Ze zijn zelf meestal de oorspronkelijk bron En niet "we lopen met andermans idee te koop" .
Mensen die ideeën te koop zetten, zijn ook een beetje sneu.
pi_74079870
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 15:40 schreef Salvad0R het volgende:

[..]

Mensen die ideeën te koop zetten, zijn ook een beetje sneu.
De wereld is een beetje sneu, Salvad0r Mensen betalen geld voor concepten, ideeën...
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
pi_74079982
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 15:41 schreef Dragorius het volgende:

[..]

De wereld is een beetje sneu, Salvad0r Mensen betalen geld voor concepten, ideeën...
Mja, dat men patenten verkoopt enzo, is logisch. Ik doel meer op levensvisuele concepten, alsof de perceptie van de realiteit in een collectief pakketje gestopt kan worden... elke vorm van levensvisie is individueel.
pi_74080074
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 15:44 schreef Salvad0R het volgende:

[..]

Mja, dat men patenten verkoopt enzo, is logisch. Ik doel meer op levensvisuele concepten, alsof de perceptie van de realiteit in een collectief pakketje gestopt kan worden... elke vorm van levensvisie is individueel.
En toch zijn mensen bereid om "vrijwillig" geld te geven om hun plekje in de hemel/paradijs/planeet/whatever veilig te stellen.

Gaaf he
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
pi_74080580
mwach, met de volgzame schaapjes valt het wel mee hoor. een google op "scientology verbod" levert je dat scientology (en in het bijzonder die narkononzooi) op zijn minst nogal omstreden is in europa.
Your mind don't know how you're taking all the shit you see
Dont believe anyone but most of all dont believe me
God damn right it's a beautiful day Uh-huh
pi_74094896
morgen besluit de franse overheid over of scientology in frankrijk verboden wordt of niet.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_74099325
Als men het gaat verbieden, gaat het voor sommigen net verleidelijker worden. Er kan dan een "wij tegen de rest van Frankrijk"-beweging ontstaan, waarbij boeken geïmporteerd worden en cursussen gewoon in het buitenland worden gevolgd.
pi_74099818
LOL

een Nederlandse rechter die mij gaat veroordelen, omdat ik zeg dat Co$ een sekte is?
pi_74100955
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 22:34 schreef oompaloompa het volgende:
morgen besluit de franse overheid over of scientology in frankrijk verboden wordt of niet.
Spannend.
Hopelijk als Frankrijk daartoe overgaat, Duitsland ook meer gemotiveerd is om het bij hun door te zetten.
pi_74100970
quote:
Op dinsdag 27 oktober 2009 00:54 schreef Evanti het volgende:
Als men het gaat verbieden, gaat het voor sommigen net verleidelijker worden. Er kan dan een "wij tegen de rest van Frankrijk"-beweging ontstaan, waarbij boeken geïmporteerd worden en cursussen gewoon in het buitenland worden gevolgd.
Maar dat zal de drempel toch een stuk hoger leggen en ook zal de instroom van nieuwe leden flink ingedamt worden. Daarnaast schept het mogelijk een precedent voor andere Europese landen.
pi_74101852
quote:
Op dinsdag 27 oktober 2009 00:54 schreef Evanti het volgende:
Als men het gaat verbieden, gaat het voor sommigen net verleidelijker worden. Er kan dan een "wij tegen de rest van Frankrijk"-beweging ontstaan, waarbij boeken geïmporteerd worden en cursussen gewoon in het buitenland worden gevolgd.
Ik betwijfel dat, de voornaamste reden waarom scientology zo eng gevonden wordt i omdat menen helemaal afgesloten raken van de maatschappij. Wanneer alles in het buitenland moet gaat dat niet meer zo makkelijk. Een tweede reden waarom ik het betwijfel is omdat de recrutering van scientology vooral "op straat" gebeurt, niet doordat mensen besluiten bij scientology te willen, info op zoeken en zich daarna aanmelden. Als het verboden is, is het dus moeilijk mensen te winnen & mensen bij zich te houden.

Ook een precedent voor andere landen is natuurlijk heel erg belangrijk, had ik helemaal nog niet eens aan gedacht.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_74101885
Is het zo dat mensen dan via via gerecruteerd worden (bijvoorbeeld via die sites waarbij de link met scientology nog niet 100% helder is) en dan later blijkt dat ze al met 1 been scientologist zijn of wat?
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
pi_74101919
quote:
Op dinsdag 27 oktober 2009 09:17 schreef Dragorius het volgende:
Is het zo dat mensen dan via via gerecruteerd worden (bijvoorbeeld via die sites waarbij de link met scientology nog niet 100% helder is) en dan later blijkt dat ze al met 1 been scientologist zijn of wat?
Een beetje wel. Bv. narconon of die kindergroepen, eerst de methodes gebruiken & vertellen dat het allemaal belangrijk is, daarna langzaam tot scientology leiden.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_74101979
quote:
Op dinsdag 27 oktober 2009 09:17 schreef Dragorius het volgende:
Is het zo dat mensen dan via via gerecruteerd worden (bijvoorbeeld via die sites waarbij de link met scientology nog niet 100% helder is) en dan later blijkt dat ze al met 1 been scientologist zijn of wat?
Maar wat is dan een Scientologist?
In mijn ogen is dat bijv. iemand die er al ingezogen is, Scientology als zjin redding ziet en "de brug op wil gaan".
pi_74102198
Ik kan me wel voorstellen dat bij bepaalde "geloofsstromingen" je langzaam maar zeker gepaaid wordt en je dingen aangepraat worden en dat je zo langzaam maar zeker achter de ideologieën van dat geloof gaat staan.
Je kunt volgens mij dus best wel met 1 been in een geloof staan, zonder dat je je bewust bent van dat het om specifiek dat geloof gaat.
pi_74102219
quote:
Op dinsdag 27 oktober 2009 09:21 schreef STING het volgende:

[..]

Maar wat is dan een Scientologist?
In mijn ogen is dat bijv. iemand die er al ingezogen is, Scientology als zjin redding ziet en "de brug op wil gaan".
Denk dat het moeilijk is een zwart-witte lijn te leggen. Je zou het jezelf makkelijk kunnen maken door bv. te zeggen iedereen die dat eerste level af heeft gelegd, maar iemand die al 5 jaar bij narconon wordt geïndoctrineerd zou ik persoonlijk ook onder scientology scharen...
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_74103001
quote:
Op dinsdag 27 oktober 2009 09:18 schreef oompaloompa het volgende:

[..]

Een beetje wel. Bv. narconon of die kindergroepen, eerst de methodes gebruiken & vertellen dat het allemaal belangrijk is, daarna langzaam tot scientology leiden.
veel mensen weten van narkonon alleen maar dat het een afkickgebeuren voor verslaafden is. niet dat het van scientology is, en al helemaal niet dat het zo omstreden als wat is (en verboden in een aantal landen). hoe dat toch kan is mij een raadsel, zelfs in christiane F, wir kinder von bahnhof zoo wordt er een stukje over geschreven. edoch; zelfs hier op fok kwam ik vorig jaar ofzo een dude tegen die dat narkonon helemaal geweldig vond.
Your mind don't know how you're taking all the shit you see
Dont believe anyone but most of all dont believe me
God damn right it's a beautiful day Uh-huh
pi_74103099
quote:
Op dinsdag 27 oktober 2009 10:06 schreef simmu het volgende:

[..]

veel mensen weten van narkonon alleen maar dat het een afkickgebeuren voor verslaafden is. niet dat het van scientology is, en al helemaal niet dat het zo omstreden als wat is (en verboden in een aantal landen). hoe dat toch kan is mij een raadsel, zelfs in christiane F, wir kinder von bahnhof zoo wordt er een stukje over geschreven. edoch; zelfs hier op fok kwam ik vorig jaar ofzo een dude tegen die dat narkonon helemaal geweldig vond.
Silent indoctrination
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
pi_74103185
quote:
Op dinsdag 27 oktober 2009 09:32 schreef ToT het volgende:
Ik kan me wel voorstellen dat bij bepaalde "geloofsstromingen" je langzaam maar zeker gepaaid wordt en je dingen aangepraat worden en dat je zo langzaam maar zeker achter de ideologieën van dat geloof gaat staan.
Je kunt volgens mij dus best wel met 1 been in een geloof staan, zonder dat je je bewust bent van dat het om specifiek dat geloof gaat.
Ja inderdaad, dit is hoe het voornamelijk bij scientology gaat, een verbod zou dit een stuk moeilijker maken.
quote:
Op dinsdag 27 oktober 2009 10:06 schreef simmu het volgende:

[..]

veel mensen weten van narkonon alleen maar dat het een afkickgebeuren voor verslaafden is. niet dat het van scientology is, en al helemaal niet dat het zo omstreden als wat is (en verboden in een aantal landen). hoe dat toch kan is mij een raadsel, zelfs in christiane F, wir kinder von bahnhof zoo wordt er een stukje over geschreven. edoch; zelfs hier op fok kwam ik vorig jaar ofzo een dude tegen die dat narkonon helemaal geweldig vond.
Zoals ik al eerder heb gezegd zijn er hier ook een aantal mensen die hun ideeen verkondigen zonder door de te hebben dat het scientology-ideeen zijn. Alleen hier is het voornamelijk van de cchr i.p.v. narconon.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_74104210
Alain Rosenberg -leider scientology frankrijk- is schuldig bevonden aan fraude.
2 jaar gevangenis en 30.000 euro boete zijn de eerste berichten.

http://www.rtlinfo.be/inf(...)--dirigeant-de-fait-

zou kunnen dat het 2 jaar voorwaardelijk is, mijn Frans is niet zo goed. Dit is de eerste keer in een heel erg lange tijd dat iemand van scientology officieel veroordeeld is, doet de pr-machine niet veel goeds, vooral in combinatie met de andere beschuldigingen van deze week & de abc uitzending.

Blijkbaar moet het celebrity center ook nog 400.000 euro betalen.
En 200.000 voor de scientology boekhandel

[ Bericht 33% gewijzigd door oompaloompa op 27-10-2009 11:20:31 ]
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_74105201
engelse berichten

http://www.france24.com/en/node/4910792
http://www.ajc.com/news/n(...)tion-for-174929.html
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8327569.stm

"Investigating judge Jean-Christophe Hullin spent years examining the group's activities, and in his indictment criticized what he called the Scientologists' "obsession" with financial gain and practices he said were aimed at plunging members into a "state of subjection."

[ Bericht 33% gewijzigd door oompaloompa op 27-10-2009 11:50:39 ]
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_74105254
Dat zijn behoorlijke straffen
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
pi_74105370
quote:
Op dinsdag 27 oktober 2009 10:14 schreef oompaloompa het volgende:

[..]

Ja inderdaad, dit is hoe het voornamelijk bij scientology gaat, een verbod zou dit een stuk moeilijker maken.
[..]

Zoals ik al eerder heb gezegd zijn er hier ook een aantal mensen die hun ideeen verkondigen zonder door de te hebben dat het scientology-ideeen zijn. Alleen hier is het voornamelijk van de cchr i.p.v. narconon.
och, ik ben absoluut niet gelovig, en al helemaal niet katholiek, maar sommige ideeen en principes die ik erop nahou staan ook in de bijbel.
Your mind don't know how you're taking all the shit you see
Dont believe anyone but most of all dont believe me
God damn right it's a beautiful day Uh-huh
pi_74105461
quote:
Op dinsdag 27 oktober 2009 11:30 schreef simmu het volgende:

[..]

och, ik ben absoluut niet gelovig, en al helemaal niet katholiek, maar sommige ideeen en principes die ik erop nahou staan ook in de bijbel.
Ja maar ik heb het over feitelijke onjuistheden en lastercampagnes geinitieerd uit scientology. Een beetje alsof jij als niet-christene Fred Phelps na zou gaan praten dat de Irak oorlog door de homo's komt.

Mijn frans is niet goed, maar als ik het goed begrijp is scientology ook verplicht de veroordeling in het engels en frans op hun website te plaatsen
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  dinsdag 27 oktober 2009 @ 11:37:27 #192
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_74105595
quote:
Op dinsdag 27 oktober 2009 11:30 schreef simmu het volgende:

[..]

och, ik ben absoluut niet gelovig, en al helemaal niet katholiek, maar sommige ideeen en principes die ik erop nahou staan ook in de bijbel.
Je bent tijdreiziger en heb zelf de bijbel geschreven!
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_74106720
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
pi_74107183
quote:
Op dinsdag 27 oktober 2009 11:37 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]

Je bent tijdreiziger en heb zelf de bijbel geschreven!
daar kom je nu pas achter?
Your mind don't know how you're taking all the shit you see
Dont believe anyone but most of all dont believe me
God damn right it's a beautiful day Uh-huh
  dinsdag 27 oktober 2009 @ 12:33:38 #195
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_74107353
quote:
Op dinsdag 27 oktober 2009 12:27 schreef simmu het volgende:

[..]

daar kom je nu pas achter?
Ik zat niet op te letten
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_74107931
Scientology is niet verboden, maar wel veroordeeld, en de advocaat van scientology gaat in beroep.
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
  dinsdag 27 oktober 2009 @ 12:56:07 #197
177114 Demon_Hunter
Tell the truth and then run.
pi_74108008
bweeh geen verbod
Minds are like parachutes. They only function when open.
pi_74108089
Nou je moet eigenlijk de argumentatie van het hof dan meenemen die vrijwel letterlijk hebben gezegd: aangezien scientology hier al een cult is zou een verbod op scientology legaal gezien inhoudshloos zijn.
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
  dinsdag 27 oktober 2009 @ 13:51:04 #199
19194 Oversight
&#9698;&#9700;
pi_74109725


Paul Haggis' Break With Scientology Over Gay Rights

October 26, 2009

In what may prove to be an earth-shaking rupture for the organization, Oscar-winning writer and director Paul Haggis has broken publicly with the Church of Scientology, the Hollywood-centric religion that has recently come under renewed scrutiny for its political positions.

In a scathing letter to the church's celebrity contact, Tommy Davis, Haggis accused the church of hypocrisy and lies, especially regarding its decision to support the anti-gay-marriage proposition on the California ballot last year, Proposition 8.

"I told you I could not, in good conscience, be a member of an organization where gay-bashing was tolerated," Haggis wrote, referring to support for Prop. 8 in the church's San Diego branch. "You promised action. Ten months passed. No action was forthcoming."

He added: "The church's refusal to denounce the actions of these bigots, hypocrites and homophobes is cowardly. I can think of no other word. Silence is consent, Tommy. I refuse to consent."

Haggis, who won the Oscar for co-writing "Crash" in 2006, is one of the most prominent Hollywood members of the church, whose most famous public figures are Tom Cruise and John Travolta.

But the always controversial church has come under pressure recently after the death of Travolta's son, Jett, who was believed to be autistic. The church does not believe in recognizing autism nor in treating it. The church considers mental illness to be psychosomatic and argues that it should be treated through spiritual healing.

Travolta has said his son, who died at 16 of a seizure, had Kawasaki syndrome, a disease of the lymph nodes, and that he had been treated through the church's detoxification programs.Travolta reportedly has been distraught over his son's death and is questioning his decisions to follow church doctrine.

Scientology is a belief system created in 1952 by a charismatic leader L. Ron Hubbard, who wrote the self-help system, Dianetics. It espouses the belief that souls ("thetans") have lived on other planets before living on Earth. The church has long reached out to celebrities as privileged representatives of its beliefs.

In his letter, the director wrote that he had been a member of the church for 35 years. Though he was no longer an active member, he said he had continued to support the church, "as I railed against the intolerance that I believed was directed against it."

But with the church's refusal to distance itself from support from Prop. 8, "Despite all the church's words about promoting freedom and human rights, its name is now in the public record alongside those who promote bigotry and intolerance, homophobia and fear."

The Associated Press spoke to Davis, who denied the church was anti-gay. Davis said the San Diego chapter of the Church of Scientology was incorrectly characterized as supportive of Prop 8.

"We're all for civil rights and the rights of minorities," Davis told the AP. "We know what it is to be a minority and have your rights curtailed. We're very vocal and consistent in our stance on discrimination against anybody. We take it very seriously."

The Prop. 8 support was not Haggis's only complaint about the church, however.

He accused Davis of lying in a CNN interview about church policy regarding the requirement that members distance themselves from any family members who oppose Scientology.

"I saw you deny the church's policy of disconnection," he said. "I was shocked. We all know this policy exists."

Haggis said his own wife "was ordered" to break relations with her parents because of the policy, "because of something absolutely trivial they supposedly did 25 years ago when they resigned from the church. ... For a year and a half, despite her protestations, my wife did not speak to her parents, and they had limited access to their grandchild. It was a terrible time.

"To see you lie so easily, I am afraid I had to ask myself: What else are you lying about?" Haggis wrote.

He concluded: "I am only ashamed that I waited this many months to act. I hereby resign my membership in the Church of Scientology."

Attempts to reach the church were unsuccessful; on its central website, the "contact us" page did not function.

The letter appears to first have been published by a small website, http://markrathbun.wordpress.com/. A spokesman for Haggis later confirmed that it was written by the director.
◢◤
pi_74109853
was al gepost, maar ten onder gegaan in Salvad0rs tantrum denk ik

Al met al geen goeie week voor scientology dit. Heb maar een mailtje naar margriet gestuurd met de vraag of ze onder al deze controversie nog steeds scientology als een goed doel op hun lijstje willen hebben. Misschien zouden meer mensen dat moeten doen?

Ik vind het zelf te gek voor woorden dat ondanks dit soort publiciteit hele normale organisaties nog steeds mantel-organisaties van scientology aan blijven prijzen. Dan vraag ik me af of ze van te voren wel onderzoeken waar ze mensen nou echt naar door sturen...
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')