abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_69916638

Dit is het [AEX]-topic waarin je de beurzen en de laatste economische nieuws kunt volgen. De OP voor het openen van een nieuw topic staat hier. Voeg onderaan in de Wiki het zojuist gesloten topic toe, sla de pagina op en copy-paste het dan naar je nieuwe topic op Fok.


BNR Nieuwsradio
Forex Factory (alle economische data's op een rij)
Bloomberg
CNBC
MarketWatch (Dow Jones)
Briefing.com (incl. economische kalenders)
RTL Z (streaming TV)
CNBC Europe TV (streaming TV, alleen 's ochtends)
[2] (streaming TV)


AEX-fondsen

Intraday AEX-index




Europese Indices



RTS-index Rusland




Amerikaanse Indices
Yahoo! Dow Jones Indices - Streaming
Yahoo! S&P Indices - Streaming
Yahoo! Nasdaq Indices - Streaming
Google Finance - Real-time
MarketWatch - Real-time
IG-Index - Dow Jones-index (fair value) streaming (spread betting)

Amerikaanse Futures
ProFinance - Streaming S&P-, Dow- en Nasdaq-futures
CNN Money - Delayed S&P-, Dow- en Nasdaq-futures
US Markets - S&P- en Nasdaq-futures Semi-real-time

Federal Funds Futures (indicatie van aankomende rentebesluiten, info)
CBOT - Federal Funds Futures - Semi-real-time

Intraday Dow Jones-index


Intraday S&P 500-index


Intraday Nasdaq Composite


Intraday Dow, S&P, Nasdaq (dagverschil in percentage)




Wereldwijde Indices






Intraday Euro-Dollar


Intraday grondstoffen




Bestens order - Een order om effecten te kopen of te verkopen zonder limiet, dus zonder maximumprijs voor een kooporder of zonder minimumprijs voor een verkooporder. Een bestens order wordt ook wel marktorder genoemd. Een bestens order kan altijd worden uitgevoerd.

Calloptie - Een verhandelbaar recht om op een bepaald moment in de toekomst een afgesproken hoeveelheid onderliggende waarde te kopen tegen een vooraf afgesproken prijs.

Commodities - Engelse term voor (bulk)goederen. Termijncontracten en opties op commodities worden onder andere verhandeld op de optiebeurs van Euronext.

Dividend - Een winstuitkering in de vorm van geld (cashdividend) of aandelen (stockdividend) aan de houder van een aandeel. De hoogte van de dividenduitkering is doorgaans gerelateerd aan de hoogte van de behaalde winst.

Expiratie - Het ophouden te bestaan,‘expireren’, van een optie of een future. Een optie heeft altijd een beperkte looptijd, na het bereiken van de einddatum (expiratiedatum) bestaat de optie niet meer.

FTI - De future op de AEX-index.

Future - Termijncontract. Er zijn futures op o.a. indices, aandelen, valuta en commodities. Anders dan bij opties hebben bij futures zowel de koper als de verkoper een verplichting en er is geen premiebetaling.

Hedgen - Engelse term voor afdekken. Hedging is het afdekken van risico’s door het aangaan van een andere positie. Een belegger die callopties schrijft, kan deze shortpositie afdekken door het kopen van de onderliggende waarde.

In-the-money optie - Een optie is in-the-money als deze intrinsieke waarde heeft. Callopties zijn in-the-money als de uitoefenprijs lager is dan de koers van de onderliggende waarde. Putopties zijn in-the-money als de uitoefenprijs hoger is dan de koers van de onderliggende waarde.

Koers-winstverhouding - Een cijfer waarmee de verhouding tussen de koers van een aandeel en de nettowinst per aandeel wordt uitgedrukt. Als de koers van een aandeel ¤ 100 bedraagt en de winst per aandeel bedraagt ¤ 5, dan is de koers-winstverhouding 20.

Limit order - Het bij een beursorder opgeven tegen welke maximale koers men wenst te kopen of tegen welke minimale koers men wenst te verkopen.

Liquideren - Het (gedwongen) afbouwen van een effectenpositie. Dit kan door een clearingorganisatie, bank of commissionair worden afgedwongen als een belegger bijvoorbeeld niet aan zijn margin-verplichtingen kan voldoen.

Longpositie - Een ander woord voor een kooppositie.

Looptijd - Opties en futures hebben een beperkte levensduur, de zogeheten looptijd. De meeste optieklassen hebben een maximale looptijd van negen maanden, een aantal maximaal vijf jaar. Futures hebben een maximale looptijd van twaalf maanden.

Margin - De margin is een vereist geldbedrag dat als onderpand fungeert voor eventuele verliezen op de termijn- en optiemarkten.

Onderliggende waarde - Een product waarop een optie of een future wordt verhandeld, bijvoorbeeld aandelen, een index, valuta, (edel)metaal of een bulkgoed (commodity) zoals aardappelen, graan of goud.

Openingsveiling - Alle orders die 's morgens voor de opening zijn binnengekomen worden verzameld in het orderboek. Bij de opening is dus een verhoudingsgewijs grote liquiditeit voorhanden. Direct bij de opening vindt een veiling plaats waarbij orders daar waar mogelijk worden gekoppeld aan de in het orderboek aanwezige tegenorders en zo mogelijk uitgevoerd. Dit gebeurt in het NSC-systeem, het verloopt volgens vaste regels en is volledig geautomatiseerd.

Optiepremie - De prijs van een optie. De optiepremie bestaat uit de intrinsieke waarde plus de tijd- en verwachtingswaarde. De optiepremie is uiteraard variabel.

Out-of-the-money optie - Een optie zonder intrinsieke waarde wordt out-of-the-money genoemd. Een calloptie is out-of-the-money wanneer de uitoefenprijs hoger is dan de koers van de onderliggende waarde. Een putoptie is out-of-the-money als de uitoefenprijs lager is dan de koers van de onderliggende waarde. De premie van een out-of-the-money optie bestaat alleen uit tijd- en verwachtingswaarde. Door een sterke koersbeweging kan een out-of-the-money optie intrinsieke waarde ontwikkelen en dus at-the-money of zelfs in-the-money worden.

Putoptie - Een verhandelbaar recht om op een bepaald moment in de toekomst een afgesproken hoeveelheid onderliggende waarde te verkopen tegen een vooraf afgesproken prijs.

Real-time - Koersen zijn (zo goed als) actueel. Je zult alleen moeten F5-en voor een nieuwe stand.

Scheefzitten - Een belegger zit ‘scheef’ als zijn effectenpositie op (een nog ongerealiseerd) verlies staat.

Schrijven - Het verkrijgen van een shortpositie in een optie door een openingsverkoop.

Shortpositie - Effectenbeurs: indien een belegger effecten heeft verkocht die hij op dat moment niet in bezit heeft. Optiebeurs: een positie aangegaan door een openingsverkoop waarbij schrijver de verplichting neemt de onderliggende waarde te leveren of af te nemen.

Slotveiling - Om de slotkoersen niet af te laten hangen van orders die toevallig de laatste zijn is er voor het slot een korte handelsonderbreking van 5 minuten. Gedurende deze tijd worden de orders verzameld waarna er een slotveiling plaats vindt die een breed gedragen slotkoers oplevert.

Spread - Het verschil tussen de bied- en laatprijs.

Streaming - Koersen zijn actueel.

Technische analyse - Een methode waarbij met behulp van koersgrafieken en rekenmodellen wordt getracht een trend op de beurs te voorspellen. Er wordt vooral gekeken naar de verhouding tussen kopers en verkopers. In feiten tracht men met technische analyse het (massa)gedrag van de beleggers te doorgronden om daaruit de mogelijke richting van de markt te voorspellen.

Tracker - Een tracker is feitelijk een aandeel op een index. Een tracker volgt nauwkeurig de koersontwikkeling van de index, inclusief de dividenduitkering.

Turbo - Een turbo (ook bekend als sprinter of speeder) is een beleggingsproduct dat beleggers de mogelijkheid geeft met een hefboom te beleggen in verschillende onderliggende waarden zoals aandelen, beursindices of valuta.

Volatility - Engels voor beweeglijkheid of volatiliteit. Met het begrip volatility wordt de beweeglijkheid van de koers van een effect aangeduid. Een hoge volatility betekent dat de koers van een fonds sterk stijgt en daalt binnen een relatief korte periode. Volatility is mede een indicator voor het risico dat een belegger loopt met een bepaald fonds. Volatility is een belangrijke factor bij de waardebepaling van een optie.


De Beursvloer #1: Beurzen duiken weer in het rood
De Beursvloer #2: Wall Street weer in achtbaan
De Beursvloer #3: Beurzen kelderen tot 10%
De Beursvloer #4: Could've been worse
De Beursvloer #5: Bloedbad Azië; trekt Europa mee
De Beursvloer #6: Wall Street maakt duikvlucht in laatste kwartier
De Beursvloer #7: Wall Street sluit 11% hoger
De Beursvloer #8: 5e grootste dagwinst ooit voor AEX
De Beursvloer #9: Waar de AEX weer omhoog gaat
De Beursvloer #10: Wall Street onderuit op recessienieuws
De Beursvloer #11: Beurzen onrustig na renteverlagingen
De Beursvloer #12: Stemming slaat om
De Beursvloer #13: Wall Street terug in achtbaan
De Beursvloer #14: Wall Street levert deel winst weer in
De Beursvloer #15: Mijn Aegon, wat doe je!
De Beursvloer #16: Wall Street bloedrood, nieuwe lows
De Beursvloer #17: Ook Europa zoekt nieuwe lows
De Beursvloer #18: Wall Street in vrije val
De Beursvloer #19: Europa begint week goed
De Beursvloer #20: AEX 10% hoger
De Beursvloer #21: Europa lager in afwachting van Wall Street
De Beursvloer #22: Beurzen beginnen week fors lager
De Beursvloer #23: Wall Street herstelt van kater
De Beursvloer #24: Beurzen omlaag na renteverlaging
De Beursvloer #25: Beurzen dieprood na banenrapport
De Beursvloer #26: AEX sluit ruim 8% hoger
De Beursvloer #27: Beurzen rustig omhoog
De Beursvloer #28: Beurzen duiken in het rood
De Beursvloer #29: Wall Street herpakt zich
De Beursvloer #30: AEX zoekt het iets hogerop
De Beursvloer #31: Europese beurzen proberen het nog eens
De Beursvloer #32: AEX start nieuwe jaar met 5% winst
De Beursvloer #33: AEX hardloper; door 270 punten
De Beursvloer #34: Europese beurzen openen in de min
De Beursvloer #35: Bouwers krijgen 'm wel omhoog
De Beursvloer #36: Europese beurzen verliezen 3%
De Beursvloer #37: Europese beurzen starten hoger
De Beursvloer #38: Banken zorgen voor onrust op Europese beurzen
De Beursvloer #39: Wall Street kleurt bloedrood op 'Obama Day'
De Beursvloer #40: AEX onder 230 tijdens downtime FOK!
De Beursvloer #41: AEX sluit 5,8% hoger, overheidsdeal ING
De Beursvloer #42: Europese beurzen leveren in
De Beursvloer #43: AEX licht groen op rustige handelsdag
De Beursvloer #44: rentevoet gehandhaafd op 2%
De Beursvloer #45: AEX sluit 4,3% lager na details plan
De Beursvloer #46: AEX start nieuwe week lager
De Beursvloer #47: Beurzen verder onderuit
De Beursvloer #48: AEX fors lager en richting 230pt grens
De Beursvloer #49: Willem voor 't laatst bij rtlz, AEX -2%
De Beursvloer #50: Willempies laatste shot op RTL Z
De Beursvloer #51: Wall Street dondert 3,5% omlaag
De Beursvloer #52: AEX verspeelt meeste winst weer
De Beursvloer #53: Dow Jones 2 % lager, AEX door 218?
De Beursvloer #54: AEX intraday op laagste niveau in 12 jaar
De Beursvloer #55: AEX zakt door 210, Dow door 7000
De Beursvloer #56: AEX zakt richting 200-puntengrens
De Beursvloer #57: Winst gisteren weer teniet gedaan
De Beursvloer #58: AEX zakt 5% tot net boven 200 pnt
De Beursvloer #59: AEX breekt intraday 200pt grens
De Beursvloer #60: AEX in nieuwe week <200
De Beursvloer #61: AEX sluit 5,6% hoger
De Beursvloer #62: De interne mail van miljarden
De Beursvloer #63: AEX opent onder de 210pt
De Beursvloer #64: AEX ruim in 't groen (+2%)
De Beursvloer #65: AEX in de min, CPB blijft bij -3,5%
De Beursvloer #66: AEX licht in 't groen rond de 210pt
De Beursvloer #67: AEX rond 220 punten
De Beursvloer #68: AEX test 218 punten weer
De Beursvloer #69: Met een groene AEX
De Beursvloer #70: AEX fors lager; -3,5%
De Beursvloer #71: AEX ziet duidelijk herstel na rode dag
De Beursvloer #72: Faber's nieuwsbrief
De Beursvloer #73: Shorters worden uitgerookt
De Beursvloer #74: Waahaarheen leiheidt de weg?
De Beursvloer #75: Wachten op cijfers Alcoa!
De Beursvloer #76: Snap jij het? Dan snap ik het
De Beursvloer #77: Waar de mark to fantasy regels geldden
De Beursvloer #78: Wachten met klamme handjes op opening
De Beursvloer #79: Wanneer gaat Aegon failliet?
De Beursvloer #80: AEX maakt een top
De Beursvloer #81: Euronext plat. Duimen draaien dus!
De Beursvloer #82: Nikkei opening -9%
De Beursvloer #83: Schijthner praat de beurs omhoog
De Beursvloer #84: Weekend!
De Beursvloer #85: Waar MT door het stof gaat!
De Beursvloer #86: Stoplichten op groen
De Beursvloer #87: Wat doet Sitting_Elfling om 17:29?
De Beursvloer #88: De stresstest komt eraan!
De Beursvloer #89: Buy in May
De Beursvloer #90: ING, de financiële Titanic.
De Beursvloer #91: The only way is up! Or is it?!
De Beursvloer #92: Waar de beurs niet meer goedkoop is....
De Beursvloer #93: Printed Dollars as green shoots
De Beursvloer #94: Geldbomen in de moestuin
De Beursvloer #95: "To make a million, start with $900,000."
pi_69917785
Mooie TT!
pi_69919151
tvp
Op dinsdag 23 april 2024 10:41 schreef Solotovski het volgende:
Jij bent het zonnetje!!!
  donderdag 11 juni 2009 @ 00:27:57 #4
66186 foetre
Wielren en Hardloop addict
pi_69920716
tvp
pi_69921001
tvp. voor morgen ochtend 9.00
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_69921621
Mooi short ook niet

Tevens TVP
pi_69921805
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 01:25 schreef RvLaak het volgende:
Mooi short ook niet

Tevens TVP
Mja, en toch vrees ik het ergste voor morgen ochtend wat betreft opening. Eerst Azië maar eens even afwachten
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_69924224
C'mon ga lager!
pi_69924266
tvp
pi_69924420
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 01:44 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Mja, en toch vrees ik het ergste voor morgen ochtend wat betreft opening. Eerst Azië maar eens even afwachten
Daarstraks op BNR was de beurscommentator behoorlijk verbaasd over de hogere opening ivm de daling op WS van gister
pi_69924530
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 09:11 schreef RvLaak het volgende:

[..]

Daarstraks op BNR was de beurscommentator behoorlijk verbaasd over de hogere opening ivm de daling op WS van gister
pi_69924842
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 09:11 schreef RvLaak het volgende:

[..]

Daarstraks op BNR was de beurscommentator behoorlijk verbaasd over de hogere opening ivm de daling op WS van gister
Het viel me iig. reuze mee deze ochtend! Had slechts ong, 35. eu aan verlies inclusief transactie kosten.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_69924881
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 09:26 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Het viel me iig. reuze mee deze ochtend! Had slechts ong, 35. eu aan verlies inclusief transactie kosten.
Je had nog winst kunnen halen
pi_69925083
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 09:27 schreef M.Melandri het volgende:

[..]

Je had nog winst kunnen halen
Mja maar daar doe ik normaliter niet aan, wachten terwijl je al verlies hebt. De turbo op de aex stond op de plus en die van arcelor stond in de min, al staat hij op dit moment ook al in de plus. Met afwachten verdien ik normaliter geen geld, dan gaat het dus regelrecht de deur uit en zien we over een paar uur wel verder.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
  Moderator donderdag 11 juni 2009 @ 09:34:43 #15
236264 crew  capricia
pi_69925095
tvp
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_69926446
tvp
it's better to burn out than to fade away...
  donderdag 11 juni 2009 @ 10:25:07 #17
78918 SeLang
Black swans matter
pi_69926700
Leuk als die tvp's

tvp
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_69929105
mahlzeit!
http://www.mrwonkish.nl Eurocrisis, Documentaires, Economie
  Moderator donderdag 11 juni 2009 @ 11:36:05 #20
236264 crew  capricia
pi_69929199
Heijmans vandaag in de aanbieding?
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_69930922
Mijn TT's hebben voorspellende waarde

Owja er gebeurt geen reet op de index
pi_69931406
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 12:18 schreef TeringHenkie het volgende:
Mijn TT's hebben voorspellende waarde

Owja er gebeurt geen reet op de index
Het is inderdaad niet erg interessant vandaag. Ben na m'n shorts vanochtend maar naar long gaan kijken, een kleine 10% winst wat eventueel mn verlies van vanochtend vrij gemakkelijk zou kunnen opheffen. Maar heb ff geen idee welke kant we opgaan. Het zou leuk als we weer eens boven de 270 of onder de 260 kunnen.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_69931689
Ik vind 't nogal meevallen vandaag, zit nogal sterk in de enige echte stijger in de BEL20....

Speculeren jullie elke dag op een hogere/lagere opening eigenlijk?
pi_69931800
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 12:41 schreef tony_clifton- het volgende:
Ik vind 't nogal meevallen vandaag, zit nogal sterk in de enige echte stijger in de BEL20....

Speculeren jullie elke dag op een hogere/lagere opening eigenlijk?
Niet elke dag, hangt er beetje vanaf hoe we wakker worden en bij gebrek aan betere tijdsbesteding. Het levert over het algemeen immers een leuk zakcentje op. 5 minuten voor sluitingstijd kopen, en de wekker zetten voor volgende ochtend om het weer de deur uit te bonjouren.

Zie erg weinig redenen om vol in aandelen of iets anders te gaan.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_69932027
Had altijd gedacht dat zo werken door de kosten altijd veel meer risico inhield dan de mogelijke opbrengsten waard waren, mooi dat 't lukt dan .

Wat betreft aandelen ga ik in oliediensten (olieprijzen van 80-90$/vat zijn haalbaar denk ik, argumentatie van GS leek mij zinnig), of biotechnologiebedrijven die interessante producten in de pijplijn hebben. Deze waren onrealistisch laag teruggevallen in mijn ogen (verkopen zijn er niet, financiering meestal oké, verwachtingen hoog). Heb reeds meer dan 2/3e van mijn ongerealiseerd verlies van vorig jaar goedgemaakt op die manier .
Wel inderdaad fingers crossed dat de revival aanhoudt. Ik gok dat we nog 1 jaar goed zitten in ieder geval.
pi_69933689
tvp!
x
pi_69933954
Als jullie door blijven TVP'en kan ik zo weer een nieuw topic gaan maken

Toch vind ik het raar dat bv ING steeds maar niet verder stijgt dan 8,nogwat. Blijkbaar zitten de grote partijen te wachten om er weer op in te stappen?
  donderdag 11 juni 2009 @ 13:43:00 #28
102865 One_conundrum
zeg maar Conundrum
pi_69934093
tvp
"Vanity, definitely my favorite sin. . . ."
pi_69934932
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 12:53 schreef tony_clifton- het volgende:
Had altijd gedacht dat zo werken door de kosten altijd veel meer risico inhield dan de mogelijke opbrengsten waard waren, mooi dat 't lukt dan .

Tuurlijk wordt er ook wel verlies geleden, maar ik heb een vrij rigide exit strategie. Rood betekent exit. Wat er voor zorgt dat ik weinig grote verlies klappers maak.
quote:
Wat betreft aandelen ga ik in oliediensten (olieprijzen van 80-90$/vat zijn haalbaar denk ik, argumentatie van GS leek mij zinnig), of biotechnologiebedrijven die interessante producten in de pijplijn hebben. Deze waren onrealistisch laag teruggevallen in mijn ogen (verkopen zijn er niet, financiering meestal oké, verwachtingen hoog). Heb reeds meer dan 2/3e van mijn ongerealiseerd verlies van vorig jaar goedgemaakt op die manier .
Wel inderdaad fingers crossed dat de revival aanhoudt. Ik gok dat we nog 1 jaar goed zitten in ieder geval.
Ik heb grote twijfels wat betreft de richting gezien onze zijwaartse AEX op dit moment.

Wat betreft olie, de prijs daarvan kan inderdaad nog wel omhoog, maar dat zou een verdere stijging van de beurs wel vertragen. Hoge olie prijs hebben bedrijven immers liever niet.
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 13:38 schreef TeringHenkie het volgende:
Als jullie door blijven TVP'en kan ik zo weer een nieuw topic gaan maken

Toch vind ik het raar dat bv ING steeds maar niet verder stijgt dan 8,nogwat. Blijkbaar zitten de grote partijen te wachten om er weer op in te stappen?
Of blijkbaar zitten de kleine particulieren op elke stijging die mede mogelijk wordt gemaakt door grote jongens, hun aandeeltjes te dumpen die ze een paar euro goedkoper hebben gekocht

Overigens is de beurs op dit moment wel zo traag als dikke stront, je krijgt bijna de neiging om voor 100% van je kapitaal in te stappen en dan kijken welke richting ons bootje opvaart.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_69935464
quote:
Option ARMs Threaten U.S. Housing Rebound as 2011 Resets Peak

June 11 (Bloomberg) -- Shirley Breitmaier’s mortgage payment started out at $98 when she refinanced her three-bedroom home in Galt, California, in 2007. The 73-year-old widow may see it jump to $3,500 a month in two years.

Breitmaier took out a payment-option adjustable rate mortgage, a loan popular during the housing boom for its low minimum payments before resetting at higher costs later.

About 1 million option ARMs are estimated to reset higher in the next four years, according to real estate data firm First American CoreLogic of Santa Ana, California. About three quarters of those loans will adjust next year and in 2011, with the peak coming in August 2011 when about 54,000 loans recast, the data show.

Option ARM borrowers hit with unaffordable monthly payments are another threat to the housing recovery and the economy, said Susan Wachter, a professor of real estate finance at the University of Pennsylvania’s Wharton School in Philadelphia. Owners who surrender properties to the bank rather than make higher payments for homes that have plummeted in value will further depress real estate prices and add to the inventory of properties on the market, she said.

“The option ARM recasts will drive up the foreclosure supply, undermining the recovery in the housing market,” Wachter said in an interview. “The option ARMs will be part of the reason that the path to recovery will be long and slow.”

Option ARM recasts will mean more pain for California, the state with the most foreclosures in the U.S.

$750 Billion Problem

More than $750 billion of option ARMs were originated in the U.S. between 2004 and 2008, according to data from First American and Inside Mortgage Finance of Bethesda, Maryland. California accounted for 58 percent of option ARMs, according to a report by T2 Partners LLC, citing data from Amherst Securities and Loan Performance.

Shirley Breitmaier took out a $315,000 option ARM to refinance a previous loan on her house.

Her payments started at 3/8 of 1 percent, or less than $100 a month, according to Cameron Pannabecker, the owner of Cal-Pro Mortgage and the Mortgage Modification Center in Stockton, California, who is working with Breitmaier. The loan allowed her to forgo higher payments by adding the unpaid balance to the principal. She’ll be required to start paying principal and interest to amortize the debt when the loan reaches 145 percent of the original amount borrowed.

Hoping for Help

Breitmaier, who has been in the home for 45 years and lives with her daughter, now fears she will lose the off-white stucco house that’s a hub for her family.

“I wish the government would bail us out like the banks and the car businesses,” she said. “I’d like to go from here to the grave next to my husband.”

Paul Financial LLC originated the loan and it was sold to GMAC, Pannabecker said.

“This loan is a perfect example front to back, bottom to top, of everything that has gone wrong over the last five to seven years,” Pannabecker said. “The consumer had a product pushed on them that they had no hope of understanding.”

GMAC is working with Breitmaier and will review all of her options, said Jeannine Bruin, a spokeswoman for the company. Bruin declined to be more specific, citing the firm’s customer confidentiality policy.

Inexpensive Payments

Peter Paul of Paul Financial, based in San Rafael, California, said he wasn’t familiar with Breitmaier’s loan agreement but disagreed with Pannabecker’s characterization.

“The problem is, real estate values went down,” Paul said. Paul said he’s winding down the company and hasn’t made any loans since the fall of 2007.

Option ARMs typically recast after five years and the lower payments can end before that time if the loan balance increases to 110 percent or 125 percent of the original mortgage, according to a Federal Reserve brochure on its Web site.

These home loans were primarily marketed to people with good credit scores, said Dirk van Dijk, director of research at Zacks Investment Research in Chicago. They were also sold to the elderly and immigrants who were lured by inexpensive payments, said Maeve Elise Brown, executive director of Housing and Economic Rights Advocates in Oakland, California.

Refinancing is impossible in many states given the nationwide drop in prices. In California, the median existing single-family home price dropped 37 percent in April to $256,700 from a year earlier, according to the state Association of Realtors.

Late Payments Soar

“Once you start amortizing that loan, the payment is going to shoot up,” said David Watts, a London-based strategist with research firm CreditSights.

The delinquency rate for payment-option ARMs originated in 2006 and bundled into securities is soaring, according to a May 5 report from Deutsche Bank AG. Over the past year, payments 60 days late or more on option ARMs originated in 2006 have almost doubled to 42.44 percent from 23.26 percent, Deutsche Bank said. For 2007 loans, the rate has climbed from 10.1 percent to 35.25 percent.

“We’re already seeing much higher levels of delinquencies of these option ARM loans even before you reach the point of the recast,” said Paul Leonard, the California director of the non- profit Center for Responsible Lending.

The threat of soaring payments has counselors at Housing and Economic Rights Advocates busy.

“There’s a level of hopelessness to the phone calls now,” said Brown.
Bloemetjesberg

We pakken 'm er weer bij:



.
pi_69935623
gokpaleis AEX is weer geopend....wat gaan we doen om 14:30?
it's better to burn out than to fade away...
pi_69935631
Iemand dumpt heel voorzichtig (NOT!) z'n S&P futs
pi_69935934
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 14:24 schreef TeringHenkie het volgende:
Iemand dumpt heel voorzichtig (NOT!) z'n S&P futs
Nieuws <<<
x
pi_69936295
moet eerlijk zeggen dat ik dacht dat we op basis van deze cijfers wel een stukje up zouden gaan....min of meer naar 270.....maar vrees er weer het ergste voor....heb mijn longs weer gedumpt op break-even.
it's better to burn out than to fade away...
pi_69936487
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 14:41 schreef lammegiraf het volgende:
moet eerlijk zeggen dat ik dacht dat we op basis van deze cijfers wel een stukje up zouden gaan....min of meer naar 270.....maar vrees er weer het ergste voor....heb mijn longs weer gedumpt op break-even.
De beleggers zijn idd weer vreemd bezig. Minder slechte cijfers dan verwacht en dan alsnog dumpen...
pi_69937436
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 14:05 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]

Ik heb grote twijfels wat betreft de richting gezien onze zijwaartse AEX op dit moment.

[..]
Dat is inderdaad nogal ongewoontjes... Nu, ik zie 't meer als winstnemingen die gecompenseerd worden door verhogen van posities van reeds ingestapt volk;... Geen idee, wie zal 't zeggen... Time will tell I guess
pi_69938352
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 14:19 schreef pberends het volgende:

[..]

Bloemetjesberg

We pakken 'm er weer bij:

[ afbeelding ]

.
Netto resultaat is dat er veel mensen heel veel meer moeten gaan betalen?
pi_69939329
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 14:19 schreef pberends het volgende:

[..]

Bloemetjesberg

We pakken 'm er weer bij:

[ afbeelding ]

.
wow pberends, een 73-jarige die $100 per maand hypotheek neemt op een huis, welke imbeciel heeft haar die hypotheek gegeven
pi_69939514
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 16:02 schreef janvks het volgende:

[..]

wow pberends, een 73-jarige die $100 per maand hypotheek neemt op een huis, welke imbeciel heeft haar die hypotheek gegeven
Bush, toen hij nog hypotheekadviseur was.

  donderdag 11 juni 2009 @ 16:34:15 #41
102865 One_conundrum
zeg maar Conundrum
pi_69940691
Waarom zijn er nog geen nieuwe sprinters long, hoger dan 262, terwijl de beurs al een paar dagen op 266 zit?
"Vanity, definitely my favorite sin. . . ."
pi_69940736
en toch zegt mijn gevoel dat die 270 eraan gaat deze week....
Die akelige 950 S&P moet ff knakken
it's better to burn out than to fade away...
pi_69941213
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 16:36 schreef pberends het volgende:
Op naar de 277-280!
mwoa...dat moet ik eerst nog maar even zien...
it's better to burn out than to fade away...
  donderdag 11 juni 2009 @ 16:54:46 #46
140580 Charizma
El Cohones Grande
pi_69941616
Gaan we vandaag short of long overnight?

(verkapte tvp )
Be water my friend
pi_69941870
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 16:54 schreef Charizma het volgende:
Gaan we vandaag short of long overnight?

(verkapte tvp )
ik ga denk ik voor long.....
maar moet bekennnen dat ik er de laatste dagen een paar keer naast heb gezeten...wellicht slimmer om short te gaan.
it's better to burn out than to fade away...
  donderdag 11 juni 2009 @ 17:08:47 #48
102865 One_conundrum
zeg maar Conundrum
pi_69942260
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 16:34 schreef One_conundrum het volgende:
Waarom zijn er nog geen nieuwe sprinters long, hoger dan 262, terwijl de beurs al een paar dagen op 266 zit?
Iemand?

edit: Klinkt logisch Dank

[ Bericht 23% gewijzigd door One_conundrum op 11-06-2009 17:24:50 ]
"Vanity, definitely my favorite sin. . . ."
  Moderator donderdag 11 juni 2009 @ 17:09:12 #49
236264 crew  capricia
pi_69942279
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 17:08 schreef One_conundrum het volgende:

[..]

Iemand?
Die worden maar 1 X in de maand uitgegeven.
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
  donderdag 11 juni 2009 @ 17:26:55 #50
102865 One_conundrum
zeg maar Conundrum
pi_69943008
ik heb wat Calls MT gekocht. Kijken watiedoet morgen.
"Vanity, definitely my favorite sin. . . ."
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')