abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 21 mei 2009 @ 19:58:46 #121
248844 Bowlingbal
Leuk je weer te zien :)
pi_69270385
quote:
Op donderdag 21 mei 2009 19:56 schreef __Saviour__ het volgende:

[..]

De aanklacht jegens Wilders heeft helaas wettelijke grond. Maar die wet is juist waar ik op dit punt zo tegen ben. Dat meldde ik reeds in mijn eerste post in dit topic. Het is een laffe wet die in een vrij land geen plaats zou moeten hebben. Aan daadwerkelijke meningsuiting moeten niet dergelijke beperkingen zitten omdat ze veel te subjectief zijn. Nederland kent geen ware vrijheid van meningsuiting, omdat die bij voorbaat al zo begrensd is. Er kan beter een voorbeeld aan de VS worden genomen. "Congress shall make no law [..] abridging the freedom of speech". Prachtig, werkelijk. Zo hoort het te zijn. "behoudens ieders verantwoordelijkheid volgens de wet", zoals Nederland het stelt, is een laffe beperking.
[..]

Twee totaal verschillende dingen. Een mening kan beledigend worden opgevat door sommigen en dan is dat maar zo. Het zijn maar woorden zonder daadwerkelijk verder effect voor degenen die het als een belediging ziet.
[..]

De groep vervangen maakt niet uit. Als er een moslimpoliticus zou zijn die dergelijke dingen wilt verkondigen over joden, dan gaat hij zijn gang maar. Dat is gebruik maken van dezelfde vrijheid.
Ah, verhelderend. Dankje.
In these days of moral hypocrisy certain valuable commodities can be hard to import.
- Donald Love
pi_69271146
quote:
Op donderdag 21 mei 2009 19:56 schreef __Saviour__ het volgende:

[..]

De aanklacht jegens Wilders heeft helaas wettelijke grond. Maar die wet is juist waar ik op dit punt zo tegen ben. Dat meldde ik reeds in mijn eerste post in dit topic. Het is een laffe wet die in een vrij land geen plaats zou moeten hebben. Aan daadwerkelijke meningsuiting moeten niet dergelijke beperkingen zitten omdat ze veel te subjectief zijn. Nederland kent geen ware vrijheid van meningsuiting, omdat die bij voorbaat al zo begrensd is.
Vind je niet dat het individu rechtsbescherming moet kunnen inroepen tegen onnodig grievende beledigingen? Of moet het individu werkelijk maar alles slikken onder het mom van vrijheid van meningsuiting?

De vrijheid van meningsuiting is alleen een groot goed in een samenleving dat een onderscheid maakt tussen een mening en een belediging.
When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting.
  donderdag 21 mei 2009 @ 20:38:26 #123
182269 sneakypete
On the edge
pi_69271653
quote:
Op donderdag 21 mei 2009 20:22 schreef Argento het volgende:


De vrijheid van meningsuiting is alleen een groot goed in een samenleving dat een onderscheid maakt tussen een mening en een belediging.
Dat is inderdaad zo, maar toch zit er een nadeel in dat onderscheid: Waar ligt de grens? De grens tussen een mening of een belediging kan erg vaag zijn, bijv. in het geval van revisionisten die de holocaust ter discussie stellen.

Wel zie je idd dat het 'recht op een mening' soms op vreemde wijze tot uiting komt. Spreek iemand aan op het doen van absurde uitspraken en al snel beroept diegene zich op zijn 'rechten'. Daarmee maakt diegene het een juridische kwestie in een alledaagse dialoog.
Ook is er vaak de opvatting dat feiten en meningen totaal los liggen van elkaar. Dat is helemaal niet zo. Elk feit moet te herleiden zijn tot een basisassumptie, tenminste toch één aanname (bijv de aanname dat wat ik zie, ook werkelijk gebeurt en dat het geen illusie is, of de aanname dat ik, het ego, bestaat, enz). In het absurde geval kan men ook de meest logische opvattingen dus als 'mening' wegzetten. Nu wil ik daar niet per se voor pleiten, juist eerder het tegendeel: Als men een mening heeft, is feitenkennis (of het gebrek eraan) een noodzakelijke achtergrond daarvan. Iemands feitenkennis ter discussie stellen is dan dus nodig, teneinde te voorkomen dat men dus in het spiraal eindigt van 'ja maar dit is gewoon mijn mening en ik heb daar recht op'.
En daarvan vinden we hier een voorbeeldje van ons geestelijk zwaargewicht Gelly:
quote:
Sinds wanneer moet een mening op feiten zijn gebaseerd ?
pi_69272156
quote:
Op donderdag 21 mei 2009 20:38 schreef sneakypete het volgende:

[..]

Als men een mening heeft, is feitenkennis (of het gebrek eraan) een noodzakelijke achtergrond daarvan. Iemands feitenkennis ter discussie stellen is dan dus nodig, teneinde te voorkomen dat men dus in het spiraal eindigt van 'ja maar dit is gewoon mijn mening en ik heb daar recht op'.
En daarvan vinden we hier een voorbeeldje van ons geestelijk zwaargewicht Gelly:
[..]


Bedankt voor het compliment. Punt was dat feitenkennis geen vereiste is om een mening te hebben of een mening als dusdanig te kwalificeren. Dat een mening zonder feitelijke onderbouwing nauwelijks waarde heeft lijkt me duidelijk, maar dat maakt de mening in kwestie niet ineens geen mening. Mijn mening kan prima zijn dat de aarde plat is en dat de mensen die denken te weten dat de aarde rond is in een groot complot samenspannen.
  Donald Duck held donderdag 21 mei 2009 @ 21:03:11 #125
46149 __Saviour__
Superstapelsmoor op Kristel
pi_69272342
quote:
Op donderdag 21 mei 2009 20:22 schreef Argento het volgende:
Vind je niet dat het individu rechtsbescherming moet kunnen inroepen tegen onnodig grievende beledigingen? Of moet het individu werkelijk maar alles slikken onder het mom van vrijheid van meningsuiting

De vrijheid van meningsuiting is alleen een groot goed in een samenleving dat een onderscheid maakt tussen een mening en een belediging.
Nee, want daar komt weer die subjectiviteit om de hoek kijken. Een belediging is maar wat de ontvanger er van maakt. Een mening kan nu eenmaal beledigend worden opgevat, maar dat mag het uiten ervan niet beperken
❤ Rozen zijn rood ❤
❤ Viooltjes zijn blauw ❤
❤ Kristel, ik hou van jou! ❤
pi_69273137
Ik denk dat een aantal factoren van belang zijn om de aangerichte schade vast te stellen. Er zullen vast meerdere criteria zijn die ik vergeet op te noemen.

- Inhoud van de uitspraak
- Intentie van de uitspraak
- Langdurigheid, frequentie van de uitspraak
- Context waarin de uitspraak gedaan wordt
- Hoe sterk is oorzaak en gevolg te bewijzen, de causaliteit tussen uitspraak met bovenstaande factoren en bepaalde strafbare sociale gevolgen

Neem bijvoorbeeld smaad en laster, reputatieschade kan leiden tot winstderving, dus financiële schade. Klanten en andere partijen ontwijken u, en weigeren om met u zaken te doen omdat ze niet met u geassocieerd willen worden. Daarnaast merkt u het in uw privésfeer dat u niet zo gemakkelijk meer zich kunt vestigen waar u zich maar wilt zonder erop aangekeken te worden. Op subtiele of minder subtiele wijzen wordt u sociaal verketst.

Of neem bijvoorbeeld Wilders zijn uitspraken, een groep voelt zich beledigd. Eén effect van de uitspraak is helder, desbetreffende groep voelt zich beledigd. Zijn er nog andere effecten, misschien zoals die gesteld in het eerdere voorbeeld?
pi_69273305
quote:
Op donderdag 21 mei 2009 21:03 schreef __Saviour__ het volgende:

[..]

Nee, want daar komt weer die subjectiviteit om de hoek kijken. Een belediging is maar wat de ontvanger er van maakt. Een mening kan nu eenmaal beledigend worden opgevat, maar dat mag het uiten ervan niet beperken
Dat is niet waar. Het moet voor een veroordeling vast komen te staan dat de verdachte het slachtoffer opzettelijk heeft beledigd. Dat hij dus opzet had op het kwetsen van zijn slachtoffer. Als hij zegt dat het slachtoffer een lelijke broek aan heeft, dan kan het slachtoffer zich nog zo beledigd voelen, tot een veroordeling zal het niet leiden.

Natuurlijk bestaat er een grijs gebied tussen een stevig aangezette mening en de strafbare belediging, maar zoals iemand zich niet beledigd hoeft te voelen ten gevolge van de opmerking dat hij een lelijke broek aan heeft, hoeft iemand die heeft geroepen dat de ander een <bedenk maar een scheldkannonade> is en dat hetzelfde geldt voor zijn moeder, niet te beweren dat dat 'slechts' een mening is en dat de uiting daarvan bescherming geniet onder artikel 7 Grondwet.

Het is een veelgemaakte fout dat de vrijheid van meningsuiting betekent dat je letterlijk alles zo maar mag zeggen.
When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting.
pi_69273427
quote:
Op donderdag 21 mei 2009 20:38 schreef sneakypete het volgende:

[..]

Dat is inderdaad zo, maar toch zit er een nadeel in dat onderscheid: Waar ligt de grens? De grens tussen een mening of een belediging kan erg vaag zijn, bijv. in het geval van revisionisten die de holocaust ter discussie stellen.
Waar de grens ligt, mag de rechter bepalen en die rechter bepaalt dat vervolgens ook weer aan de hand van de maatschappelijke normen van het moment. Het is wel algemeen aanvaard (ook in juridische kringen) dat Janmaat vandaag de dag niet veroordeeld zou worden voor die dingen waarvoor hij zich destijds strafrechtelijk moest verantwoorden.

In een grijs gebied is er nu eenmaal een instantie nodig die knopen doorhakt, en in ons systeem is de rechter daartoe het beste uitgerust.
When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting.
  Donald Duck held donderdag 21 mei 2009 @ 21:46:25 #129
46149 __Saviour__
Superstapelsmoor op Kristel
pi_69273495
Beledigen zou dus ook niet strafbaar horen te zijn. Dat is wederom zo'n subjectieve beperking die een zogenaamd grijs gebied veroorzaakt en dat is iets wat uitermate ongewenst is. Nederland kent daardoor geen ware vrijheid, zoals ik al eerder zei. Het is te absurd hoe het uiten van een mening beperkt wordt op die manier.
❤ Rozen zijn rood ❤
❤ Viooltjes zijn blauw ❤
❤ Kristel, ik hou van jou! ❤
pi_69273698
quote:
Op donderdag 21 mei 2009 21:46 schreef __Saviour__ het volgende:
Beledigen zou dus ook niet strafbaar horen te zijn. Dat is wederom zo'n subjectieve beperking die een zogenaamd grijs gebied veroorzaakt en dat is iets wat uitermate ongewenst is. Nederland kent daardoor geen ware vrijheid, zoals ik al eerder zei. Het is te absurd hoe het uiten van een mening beperkt wordt op die manier.
Ik snap niet wat er subjectief aan is en ik snap ook niet hoe het uitschelden van iemand kan worden uitgelegd als een mening.
When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting.
pi_69274155
quote:
Op donderdag 21 mei 2009 15:23 schreef Bowlingbal het volgende:
Nee, ik heb het over uitspraken waarvoor mensen vervolgd kunnen worden. Een uitspraak is niet per definitie een mening. Lees je wel wat ik schrijf?
Dit lijkt me grote bullshit, maar geef maar een voorbeeld van een uitspraak die geen mening is.
pi_69274268
quote:
Op donderdag 21 mei 2009 21:33 schreef Matamalam het volgende:
Ik denk dat een aantal factoren van belang zijn om de aangerichte schade vast te stellen. Er zullen vast meerdere criteria zijn die ik vergeet op te noemen.

- Inhoud van de uitspraak
- Intentie van de uitspraak
- Langdurigheid, frequentie van de uitspraak
- Context waarin de uitspraak gedaan wordt
- Hoe sterk is oorzaak en gevolg te bewijzen, de causaliteit tussen uitspraak met bovenstaande factoren en bepaalde strafbare sociale gevolgen

Neem bijvoorbeeld smaad en laster, reputatieschade kan leiden tot winstderving, dus financiële schade. Klanten en andere partijen ontwijken u, en weigeren om met u zaken te doen omdat ze niet met u geassocieerd willen worden. Daarnaast merkt u het in uw privésfeer dat u niet zo gemakkelijk meer zich kunt vestigen waar u zich maar wilt zonder erop aangekeken te worden. Op subtiele of minder subtiele wijzen wordt u sociaal verketst.

Of neem bijvoorbeeld Wilders zijn uitspraken, een groep voelt zich beledigd. Eén effect van de uitspraak is helder, desbetreffende groep voelt zich beledigd. Zijn er nog andere effecten, misschien zoals die gesteld in het eerdere voorbeeld?
Andere effecten zijn dat die groep moeilijker aan een baan komt. Hee, misschien kunnen moslims Wilders civiel rechterlijk vervolgen voor reputatie schade! Laten we em lekker kapot gaan aan herstelbetalingen ...
pi_69274317
Ik vond dat VVD'er Teeven wel een goede opmerking maakte toen hij zei dat je woorden met woorden moet bestrijden, en daden met het zwaard van Vrouwe Justitia.
pi_69274592
Links complot om Wilders tegen te werken, bah! Wat gebeurd er met die school die die homoseksuele leraar ontslagen heeft omdat hij homo was? Niks door de overheid, enkel door een onafhankelijke organisatie wordt die school nu door de rechter gesleept maar als die niet bestaan had dan was er niets gebeurt.

Zo kan ik talloze dingen gaan opnoemen die erger zijn dan wat wilders zegt !
Hij wordt toch wel vrijgesproken, mocht dit niet het geval zijn kun je rekenen op + 10 zetels voor Wilders.
pi_69274784
Je moet natuurlijk wel uitkijken dat je je in de politiek niet gaat bezighouden met individuele zaken in de rechtspraak. Gelukkig hebben wij een scheiding der machten in Nederland, laten we dat zo houden..

Neemt niet weg dat ik het belachelijk vindt dat Wilders vervolgd gaat worden, anderzijds denk ik niet dat hij gestraft zal worden. Daarmee is het een win=win situatie..het vrije woord staat dan steviger dan ooit!
pi_69274925
Als ik het goed begrepen heb is Wilders dus aangeklaagd voor "het aanzetten tot haat en discriminatie" en "groepsbelediging". Dus niet voor smaad of laster, wat in de mening van Saviour verboden dient te blijven onder de wet. Ik wilde weten waarom eigenlijk niet en trachte het verschil tussen haatzaaien, smaad, laster en belediging te achterhalen. De eerste de beste google resultaten leverde de volgende twee links op:

Grenzen aan meningsuiting
Smaad, laster en belediging

Waarom valt het ontkennen van de Holocaust eigenlijk onder discriminatie en niet belediging? Het aanzetten tot ontkenning van de Holocaust zal ervoor kunnen zorgen dat je wordt aangeklaagd voor "het aanzetten tot haat en discriminatie".

Verder ben ik erachter gekomen dat de waarheid vertellen in sommige gevallen smaad kan zijn.
pi_69276431
Bepaalde abraham religies discrimineren al vanaf hun basis
pi_69276585
Ik ben een fel tegenstander van Wilders maar ik vind dat het juridisch nogal beladen is om hem te vervolgen. Bovendien trapt iedereen weer massaal in de val waarmee Wilders zich weer feilloos in de slachtofferrol weet te plaatsen en er in de peilingen weer minstens drie zetels op vooruit gaat.
pi_69281122
Eeeh, angst voor politiek verlies kan natuurlijk nooit een reden zijn om niet te vervolgen, wat voor onzin is dat nou weer?


New York Times:
quote:
Totally Tolerant, Up to a Point
By IAN BURUMA
Published: January 29, 2009
IF it were not for his hatred of Islam, Geert Wilders would have remained a provincial Dutch parliamentarian of little note.
He is now world-famous, mainly for wanting the Koran to be banned in his country, “like Mein Kampf is banned,” and for making a crude short film that depicted Islam as a terrorist faith — or, as he puts it, “that sick ideology of Allah and Muhammad.”

Last year the Dutch government decided that such views, though coarse, were an acceptable contribution to political debate. Yet last week an Amsterdam court decided that Mr. Wilders should be prosecutedfor “insulting” and “spreading hatred” against Mu slims. Dutch criminal law can be invoked against anyone who “deliberately insults people on the grounds of their race, religion, beliefs or sexual orientation.”

Whether Mr. Wilders has deliberately insulted Muslim people is for the judges to decide. But for a man who calls for a ban on the Koran to act as the champion of free speech is a bit rich. When the British Parliament refused to screen Mr. Wilders’s film at Westminster this week, he cited this as “yet more proof that Europe is losing its freedom.” His defenders, by no means all right-wingers, also claim to be standing up for freedom. A Dutch law professor said he found it “strange” that a man should be prosecuted for “criticizing a book.”

This seems a trifle obtuse. (tamelijk kortzichtig) Comparing a book that billions hold sacred to Hitler’s murderous tract is more than an exercise in literary criticism; it suggests that those who believe in the Koran are like Nazis, and an all-out war against them would be justified. This kind of thinking, presumably, is what the Dutch law court is seeking to check.

One of the misconceptions that muddle the West’s debate over Islam and free speech is the idea that people should be totally free to insult. Free speech is never that absolute. Even — or perhaps especially — in America, where citizens are protected by the First Amendment, there are certain words and opinions that no civilized person would utter, and others that open the speaker to civil charges.

This does not mean that religious beliefs should be above criticism. And sometimes criticism will be taken as an insult where none is intended. In that case the critic should get the benefit of the doubt. Likening the Koran to “Mein Kampf” would NOT seem to fall into that category.

If Mr. Wilders were to confine his remarks to those Muslims who do harm freedom of speech by using violence against critics and apostates, he would have a valid point. This is indeed a serious problem, not just in the West, but especially in countries where Muslims are in the majority. Mr. Wilders, however, refuses to make such fine distinctions. He believes that there is no such thing as a moderate Muslim. His aim is to stop “the Islamic invasion of Holland.”

There are others who share this fear and speak of “Islamicization,” as though not just Holland but all Europe were in danger of being engulfed by fascism once again. Since Muslims still constitute a relatively small minority, and most are not extremists, this seems an exaggerated fear, even though the danger of Islamist violence must be taken seriously.

However, a closer look at the rhetoric of Mr. Wilders and his defenders shows that Muslims are not the only enemies in their sights. Equally dangerous are the people whom Mr. Wilders and others refer to obsessively as “the cultural elite.”

What they mean are liberals who are so concerned about Western racism that they find it hard to tolerate any criticism of non-Western people or non-Western faiths. There are such people, to be sure, but even among my fellow Dutch citizens political correctitude of this kind is becoming increasingly rare.

In the past, it is true, legitimate debates about cultural and religious tensions arising from the poor integration of ethnic minorities were often stifled by an excess of liberal zeal. Doubts about the official drive toward pan-European unity and over liberal policies over guest workers and refugees were too often dismissed as ultra-nationalism or worse.

In a bewildering world of global economics, multinational institutions and mass migration, many people are anxious about losing their sense of place; they feel abandoned by their own elites. Right-wing populists like Geert Wilders are tapping into these fears.

Since raw nativism is out of fashion in the Netherlands, Mr. Wilders does not speak of race, but of freedom. His method is to expose the intolerance of Muslims by provoking them. If they react to his insults, he can claim that they are a threat to our native liberties. And if anyone should point out that deliberately giving offense to Muslims is neither the best way to lower social tensions nor to protect our freedoms, Mr. Wilders will denounce him as a typical cultural elitist collaborating with “Islamo-fascism.”

The lawsuit against Mr. Wilders has been hailed in the Netherlands as a good thing for democracy. I am not so sure. It makes him look more important than he should be. In fact, the response of Dutch Muslims to his film last year was exemplary: most said nothing at all. And when a small Dutch Muslim TV station offered to broadcast the film, after all other stations had refused, the grand champion of free speech resolutely turned the offer down.

Ian Buruma is the author of “Murder in Amsterdam: The Death of Theo van Gogh and the Limits of Tolerance.”


[ Bericht 1% gewijzigd door AxisForOll op 22-05-2009 03:05:46 ]
pi_69284364
Op zich een goed stuk, maar hier heb ik problemen wel mee.
quote:
This seems a trifle obtuse. (tamelijk kortzichtig) Comparing a book that billions hold sacred to Hitler’s murderous tract is more than an exercise in literary criticism; it suggests that those who believe in the Koran are like Nazis, and an all-out war against them would be justified. This kind of thinking, presumably, is what the Dutch law court is seeking to check.
- Of het er nu tien of miljarden zijn moet er niet toe doen. Het lijkt dat aantal hier een argument is (ad populum)
- Mensen van nazisme beschuldigen wil volgens mij nog niet zeggen dat een all-out war tegen ze gerechtvaardigd is. (non sequitur)
- Als de basis van de beschuldiging de vergelijking met nazi's is, en dat dat impliciet een oproep tot geweld is, kunnen veel tegenstanders ook vervolgd worden. Zo vergeleek Spong Wilders met Goebbels, Rabbae vergeleek hem met Hitler en Zijdeveld vergeleek hem met Mussert. Wat hebben we er aan als die mensen vervolgd worden?
quote:
One of the misconceptions that muddle the West’s debate over Islam and free speech is the idea that people should be totally free to insult. Free speech is never that absolute.
Dit is een vreemde constructie. Hij zegt dat een grote groep de opvatting heeft dat men volkomen vrij zouden moeten zijn, en vervolgens zegt hij dat ze het mis hebben omdat die vrijheid er niet is....nogal wiedes, anders zouden ze niet vinden dat het "zo zou moeten zijn". Hij geeft overigens geen enkel argument waarom deze mensen het mis hebben.

[ Bericht 0% gewijzigd door Autodidact op 22-05-2009 10:51:02 ]
pi_69284923
quote:
Op donderdag 21 mei 2009 21:03 schreef __Saviour__ het volgende:

[..]

Nee, want daar komt weer die subjectiviteit om de hoek kijken. Een belediging is maar wat de ontvanger er van maakt. Een mening kan nu eenmaal beledigend worden opgevat, maar dat mag het uiten ervan niet beperken
Nu ja, ergens kan ik me daar wel in vinden, maar in het geval van een politicus praat je over een veel grotere impact van je uitspraken dan wanneer je dat even tussen neus en lippen op een forum doet, als cabaretier, of als

In Geert Wilders geval vind ik zijn uitlatingen een dusdanig negatieve maatschappelijke gevolgen hebben (versterken polarisering bijv.) dat ik het vervolgen van hem toch wel kan sympathiseren.
pi_69296310
Of polarisering negatief of positief is, is een politiek standpunt. Verschillende politici (bijv. Aboutaleb) menen dat polarisering op termijn ook een heilzame werking heeft. Het is ook helemaal niet verboden om te polariseren, dus dan kan dat geen motief zijn voor veroordeling.
  vrijdag 22 mei 2009 @ 17:12:23 #143
188345 Py
op zich
pi_69297181
quote:
Op vrijdag 22 mei 2009 10:41 schreef Autodidact het volgende:
Op zich een goed stuk, maar hier heb ik problemen wel mee.
[..]

- Of het er nu tien of miljarden zijn moet er niet toe doen. Het lijkt dat aantal hier een argument is (ad populum)
- Mensen van nazisme beschuldigen wil volgens mij nog niet zeggen dat een all-out war tegen ze gerechtvaardigd is. (non sequitur)
- Als de basis van de beschuldiging de vergelijking met nazi's is, en dat dat impliciet een oproep tot geweld is, kunnen veel tegenstanders ook vervolgd worden. Zo vergeleek Spong Wilders met Goebbels, Rabbae vergeleek hem met Hitler en Zijdeveld vergeleek hem met Mussert. Wat hebben we er aan als die mensen vervolgd worden?
[..]

Dit is een vreemde constructie. Hij zegt dat een grote groep de opvatting heeft dat men volkomen vrij zouden moeten zijn, en vervolgens zegt hij dat ze het mis hebben omdat die vrijheid er niet is....nogal wiedes, anders zouden ze niet vinden dat het "zo zou moeten zijn". Hij geeft overigens geen enkel argument waarom deze mensen het mis hebben.
Goed stuk idd. En ben het ook eens met jouw kritiek.
pi_69299440
quote:
Op donderdag 21 mei 2009 23:07 schreef tweaald het volgende:
Bepaalde abraham religies discrimineren al vanaf hun basis
Bepaalde mensen vinden deze opmerking beledigend, tweaald, je kunt binnenkort een aanklacht tegen je verwachten.

Zou het straks verboden zijn nazi-vergelijkingen te maken?
"Independence is my happiness, and I view things as they are, without regard to place or person; my country is the world, and my religion is to do good." -- Thomas Paine, The Rights of Man
  zaterdag 23 mei 2009 @ 09:37:16 #145
61421 icecreamfarmer_NL
VOC mentaliteit
pi_69318621
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  † In Memoriam † zaterdag 23 mei 2009 @ 09:40:44 #146
159335 Boze_Appel
Vrij Fruit
pi_69318653
quote:
Op zaterdag 23 mei 2009 09:37 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Poll: Moet de regering Wilders beschermen tegen vervolging?
  • Ja. Fuck trias politica, ministers moeten elke zaak onder de rechter kunnen beïnvloeden.
  • Nee. Rechters moeten onafhankelijk blijven van politici, en alleen de wet volgen.
    Tussenstand:
    [ afbeelding ]
    Ook een poll maken? Klik hier

    van bowlingbal
  • Wat een vreemde vraagstelling.
    Carpe Libertatem
    pi_69321980
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 09:40 schreef Boze_Appel het volgende:

    [..]

    Wat een vreemde vraagstelling.
    Inderdaad, het gaat er toch om of de wet moet toe laten dat een politicus vervolgd wordt voor gedane uitspraken.

    Deze stelling draait alles om.
    ٩๏̯͡๏)۶
    pi_69322165
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 09:40 schreef Boze_Appel het volgende:

    [..]

    Wat een vreemde vraagstelling.
    Het beschrijft wel wat veel Wildersaanhangers willen. Namelijk dat de politiek de rechters en het openbaar ministerie op de vingers moet tikken.
    Als het niet wil branden moet je beter stoken.
      Donald Duck held zaterdag 23 mei 2009 @ 12:54:18 #149
    46149 __Saviour__
    Superstapelsmoor op Kristel
    pi_69322218
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 09:37 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
    Poll: Moet de regering Wilders beschermen tegen vervolging?
  • Ja. Fuck trias politica, ministers moeten elke zaak onder de rechter kunnen beïnvloeden.
  • Nee. Rechters moeten onafhankelijk blijven van politici, en alleen de wet volgen.
    Tussenstand:
    [ afbeelding ]
    Ook een poll maken? Klik hier

    van bowlingbal
  • Slim opgezet om de door hem gewenste uitslag te krijgen. De gebruiker wordt al gestuurd door de antwoorden zelf.
    ❤ Rozen zijn rood ❤
    ❤ Viooltjes zijn blauw ❤
    ❤ Kristel, ik hou van jou! ❤
      zaterdag 23 mei 2009 @ 12:55:01 #150
    103962 damian5700
    Pulp Fiction
    pi_69322246
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 12:51 schreef du_ke het volgende:

    [..]

    Het beschrijft wel wat veel Wildersaanhangers willen. Namelijk dat de politiek de rechters en het openbaar ministerie op de vingers moet tikken.
    Oja? Kun je dit staven?
    If my answers frighten you then you should cease asking scary questions.
      zaterdag 23 mei 2009 @ 13:16:32 #151
    248844 Bowlingbal
    Leuk je weer te zien :)
    pi_69322758
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 12:54 schreef __Saviour__ het volgende:

    [..]

    Slim opgezet om de door hem gewenste uitslag te krijgen. De gebruiker wordt al gestuurd door de antwoorden zelf.
    Hoezo? Als de regering rechters wil tegenhouden in het vervolgen van Wilders, wordt de trias politica gebroken.
    In these days of moral hypocrisy certain valuable commodities can be hard to import.
    - Donald Love
      zaterdag 23 mei 2009 @ 13:18:56 #152
    173465 MoneyTalks
    You listen.
    pi_69322820
    PVV-CDA-VVD regering
    Karakter en zelfvertrouwen verkopen ze niet in kledingwinkels vrees ik.
    pi_69322883
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 13:16 schreef Bowlingbal het volgende:

    [..]

    Hoezo? Als de regering rechters wil tegenhouden in het vervolgen van Wilders, wordt de trias politica gebroken.
    Maar het is gewoon een slinkse vraagstelling die met een truukje afleidt van het probleem dat de rechters in werkelijkheid meestal links en helemaal niet onpartijdig zijn.

    [ Bericht 8% gewijzigd door #ANONIEM op 23-05-2009 13:21:59 ]
      zaterdag 23 mei 2009 @ 13:23:59 #154
    248844 Bowlingbal
    Leuk je weer te zien :)
    pi_69322939
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 13:21 schreef Igen het volgende:

    [..]

    Maar het is gewoon een slinkse vraagstelling die met een truukje afleidt van het probleem dat de rechters in werkelijkheid meestal links en helemaal niet onpartijdig zijn.
    Wacht, ik zal mijn aluminium hoedje even opzetten...

    Chemtrails! Illuminatie! Se nemen de werelt over!
    In these days of moral hypocrisy certain valuable commodities can be hard to import.
    - Donald Love
      Donald Duck held zaterdag 23 mei 2009 @ 13:24:26 #155
    46149 __Saviour__
    Superstapelsmoor op Kristel
    pi_69322946
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 13:16 schreef Bowlingbal het volgende:

    [..]

    Hoezo? Als de regering rechters wil tegenhouden in het vervolgen van Wilders, wordt de trias politica gebroken.
    Dat is inderdaad wat je de stemmers opdringt. Het mag dan wel zo zijn, maar de mening wordt wel door beïnvloed. Als het gewoon een ja/nee poll was geweest, hadden ze eerlijker echt vanuit zichzelf kunnen antwoorden. Dan zou er denk ik een ander resultaat uitkomen.
    ❤ Rozen zijn rood ❤
    ❤ Viooltjes zijn blauw ❤
    ❤ Kristel, ik hou van jou! ❤
      zaterdag 23 mei 2009 @ 13:26:11 #156
    248844 Bowlingbal
    Leuk je weer te zien :)
    pi_69322991
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 13:24 schreef __Saviour__ het volgende:

    [..]

    Dat is inderdaad wat je de stemmers opdringt. Het mag dan wel zo zijn, maar de mening wordt wel door beïnvloed. Als het gewoon een ja/nee poll was geweest, hadden ze eerlijker echt vanuit zichzelf kunnen antwoorden. Dan zou er denk ik een ander resultaat uitkomen.
    Dring ik dat de stemmers op, of is het gewoon zo? Is het een leugen? Als een minister zegt 'rechter, blijf van Wilders af, want, bla' dan is de trias politica toch gebroken?
    In these days of moral hypocrisy certain valuable commodities can be hard to import.
    - Donald Love
      zaterdag 23 mei 2009 @ 13:26:56 #157
    72545 Megumi
    Go Rin No Sho
    pi_69323000
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 13:21 schreef Igen het volgende:

    [..]

    Maar het is gewoon een slinkse vraagstelling die met een truukje afleidt van het probleem dat de rechters in werkelijkheid meestal links en helemaal niet onpartijdig zijn.
    Bron. Want dit is gewoon onzin. De rechterlijke macht in Nederland is onafhankelijk. Het probleem is juist dat de politiek daar blijkbaar meer en meer moeite mee heeft. Zowel onder links en rechts.
    Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.
      zaterdag 23 mei 2009 @ 13:29:51 #158
    72545 Megumi
    Go Rin No Sho
    pi_69323066
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 13:26 schreef Bowlingbal het volgende:

    [..]

    Dring ik dat de stemmers op, of is het gewoon zo? Is het een leugen? Als een minister zegt 'rechter, blijf van Wilders af, want, bla' dan is de trias politica toch gebroken?
    Inderdaad de politiek heeft zich op geen enkele manier met rechtspraak te bemoeien. Of zal als wetgever nieuwe wetten moeten maken. Of bestaande wetgeving aan moeten passen. En zich alleen op die manier met rechtspraak moeten bemoeien.
    Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.
      zaterdag 23 mei 2009 @ 13:31:37 #159
    72545 Megumi
    Go Rin No Sho
    pi_69323106
    Wilders heeft recent de rechtsspraak in Nederland laatst nog op het nieuws een altaar van de Islaam genoemd. Veel gekker kan het niet worden denk ik.
    Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.
      Donald Duck held zaterdag 23 mei 2009 @ 13:31:58 #160
    46149 __Saviour__
    Superstapelsmoor op Kristel
    pi_69323121
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 13:26 schreef Bowlingbal het volgende:
    Dring ik dat de stemmers op, of is het gewoon zo? Is het een leugen? Als een minister zegt 'rechter, blijf van Wilders af, want, bla' dan is de trias politica toch gebroken?
    Daar gaat het niet om. Het gaat erom dat je dit even expliciet duidelijk maakt. Bij de poll zou het om het werkelijk persoonlijke gevoel moeten gaan, ongeacht de politieke juistheid van dat antwoord. Maar door de antwoorden zo te formuleren, wordt de gebruiker al beïnvloed. Als je ze eerst 'Ja' wilden stemmen en dan ineens zien wat dat zou inhouden, zullen velen geneigd zijn om toch ineens maar voor 'Nee' te gaan.
    ❤ Rozen zijn rood ❤
    ❤ Viooltjes zijn blauw ❤
    ❤ Kristel, ik hou van jou! ❤
      zaterdag 23 mei 2009 @ 13:33:59 #161
    248844 Bowlingbal
    Leuk je weer te zien :)
    pi_69323157
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 13:31 schreef __Saviour__ het volgende:

    [..]

    Daar gaat het niet om. Het gaat erom dat je dit even expliciet duidelijk maakt. Bij de poll zou het om het werkelijk persoonlijke gevoel moeten gaan, ongeacht de politieke juistheid van dat antwoord. Maar door de antwoorden zo te formuleren, wordt de gebruiker al beïnvloed. Als je ze eerst 'Ja' wilden stemmen en dan ineens zien wat dat zou inhouden, zullen velen geneigd zijn om toch ineens maar voor 'Nee' te gaan.
    Daar heb je een punt, de volgende keer zal ik de poll zuiverder houden, en zoveel mogelijk waardevrij houden, om vervolgens mijn eigen mening op een andere plek te plaatsen.
    In these days of moral hypocrisy certain valuable commodities can be hard to import.
    - Donald Love
    pi_69325524
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 13:31 schreef Megumi het volgende:
    Wilders heeft recent de rechtsspraak in Nederland laatst nog op het nieuws een altaar van de Islaam genoemd. Veel gekker kan het niet worden denk ik.
    Knetterchgek.
    pi_69331091
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 13:26 schreef Megumi het volgende:

    [..]

    Bron. Want dit is gewoon onzin. De rechterlijke macht in Nederland is onafhankelijk. Het probleem is juist dat de politiek daar blijkbaar meer en meer moeite mee heeft. Zowel onder links en rechts.
    de linkse rechters in nederland maken met name de dienst uit:

    http://krant.telegraaf.nl(...)rechter.siebelt.html

    http://www.elsevier.nl/we(...)n-inburgering-af.htm

    en zo kan ik wel doorgaan.

    toen ik nog in nl woonde was ik eigenaar van een bedrijf. in een rechtszaak tegen een werknemer nam de rechter een links politieke houding, mijn advocaat heeft hem onmiddellijk tot de orde geroepen en met succes. ze proberen het gewoon !
    er is daar zelfs een juridische term voor
    nothing will change without a rebel
    pi_69331376
    het is even lezen, maar dan weet je meer af over het gedraai en de ´´onpartijdigheid´´ van een -linkse- rechter in nederland

    http://www.meervrijheid.nl/index.php?pagina=409
    nothing will change without a rebel
      zaterdag 23 mei 2009 @ 20:06:11 #165
    256227 IgnisMutatres
    het vuur veranderd de materie
    pi_69332597
    quote:
    Op woensdag 20 mei 2009 14:37 schreef SharQueDo het volgende:

    [..]

    Bullshit. Vrijheid van meningsuiting wordt aan de kaak gesteld, de grondlegger van democratie.

    Dit land gaat steeds verder naar de tering. Misschien niet "de islamitisering", maar zoals het nu gaat gaat dit land van binnenuit kapot. Corruptie, etc.
    life is like a piano, is it good or bad? depends on how you play.
    pi_69333140
    Het is allemaal niet zo belangrijk.

    Het veranderd allemaal niets. Alleen bwolingeballetjes en Meh7tjes krijgen een paal in hun broek als wilders een veroordeling aan z'n broek krijgt.

    Ik denk eigenlijk dat de NL politiek in z'n geheel hier ook niet blij mee is. Liever geen belgische toestanden in dit land.

    De ultieme verantwoording leggen kamerleden af aan het volk. Niet richting allerhande pressiegroepjes, die het justitiele systeem gebruiken als een loterij (als we wilders maar vaak genoeg voor iets doms voor de rechtbank krijgen, wordt'ie vanzelf wel een keer veroordeelt).

    Dat loterijen in dit land lonen is sowieso een gevolg van ons fossiele rechtssysteem. Andere systemen bouwen ook zoiets in als "Zo mevrouw de linkse advocaat, u heeft nu voor de zoveelste keer een zinloze rechtzaak aangespannen, en verloren, vanaf nu gaat elke rechtzaak die u aan wil spannen via mij, en ik bepaal of het waardig is".

    Dan ben je ook in 1 keer af van al die zelfbenoemde moraal ridders bij anti-discriminatie buro'tjes enzo.
    I fought the war, but the war won't stop, for the love of god.
    I fought the war, but the war won.
      zaterdag 23 mei 2009 @ 20:24:04 #167
    57586 Bananenman
    -----------
    pi_69333195
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 13:18 schreef MoneyTalks het volgende:
    PVV-CDA-VVD regering
    pi_69333387
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 20:24 schreef Bananenman het volgende:

    [..]


    Believe
    I fought the war, but the war won't stop, for the love of god.
    I fought the war, but the war won.
    pi_69333482
    hoe onbetrouwbaar politici en gezagsdragers zijn kun je feilloos opmaken uit dit filmpje van het Europees Parlement in Brussel. In het verlengde daarvan zijn andere landen dat ook, ook nederland dus:

    http://www.dumpert.nl/med(...)n_zakkenvullers.html

    PS
    Alle landen wachten al 10 jaar !!! op de boekhouding van het EP, hoeveel geld komt er nu eigenlijk binnen en waar gaat dat geld eigenlijk heen, het EP wil het niet openbaar maken.
    En dan nog stemmen ?!

    [ Bericht 0% gewijzigd door bendk op 23-05-2009 20:42:47 ]
    nothing will change without a rebel
    pi_69333591
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 13:18 schreef MoneyTalks het volgende:
    PVV-CDA-VVD regering
    Nou ja, dan beter CDA VVD PVV. Of CDA PVV VVD. CDA VVD PVV zie ik eigenlijk nie gebeuren, al is het in mijn optiek meest wenselijk.

    Tenzij wilders wonderen kan verrichten, de skills toont om MP van ons allen te zijn.

    En Balk mag eigenlijk wel kas, doe maar Maxim ofzo
    I fought the war, but the war won't stop, for the love of god.
    I fought the war, but the war won.
    pi_69333733
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 19:14 schreef bendk het volgende:

    er is daar zelfs een juridische term voor
    ik weet het al weer: dat heet onprofessioneel gedrag
    nothing will change without a rebel
    pi_69333888
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 19:14 schreef bendk het volgende:

    [..]

    de linkse rechters in nederland maken met name de dienst uit:

    http://krant.telegraaf.nl(...)rechter.siebelt.html

    http://www.elsevier.nl/we(...)n-inburgering-af.htm

    en zo kan ik wel doorgaan.

    toen ik nog in nl woonde was ik eigenaar van een bedrijf. in een rechtszaak tegen een werknemer nam de rechter een links politieke houding, mijn advocaat heeft hem onmiddellijk tot de orde geroepen en met succes. ze proberen het gewoon !
    er is daar zelfs een juridische term voor
    Wat mij opvalt is dat het in al die gevallen om uitspraken van de rechtbank gaat, in eerste aanleg dus. Zelf heb ik ook op andere gebieden gezien dat bij een rechtbank nogal idiote uitspraken worden gedaan. Denk bijvoorbeeld ook aan deze zaak: Werkgever moet betalen voor gebruik iPod op werkvloer .

    Ik ben het kortom volkomen ermee eens dat de kwaliteit van de rechtspraak bij de rechtbanken onder de maat is en dus beter moet.

    Maar gelukkig kun je in hoger beroep gaan, en ik heb het idee dat de rechters bij de gerechtshoven en bij de hoge raad hun werk wél fatsoenlijk doen. En zolang dat het geval is, houd ik hoop.
      zondag 24 mei 2009 @ 14:18:36 #173
    248844 Bowlingbal
    Leuk je weer te zien :)
    pi_69350447
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 20:22 schreef ExTec het volgende:
    Het is allemaal niet zo belangrijk.

    Het veranderd allemaal niets. Alleen bwolingeballetjes en Meh7tjes krijgen een paal in hun broek als wilders een veroordeling aan z'n broek krijgt.
    Yo, thanks man. Erg, erg professioneel van je. Met jou ga ik dus niet meer in discussie. Doei.
    quote:
    Ik denk eigenlijk dat de NL politiek in z'n geheel hier ook niet blij mee is. Liever geen belgische toestanden in dit land.

    De ultieme verantwoording leggen kamerleden af aan het volk. Niet richting allerhande pressiegroepjes, die het justitiele systeem gebruiken als een loterij (als we wilders maar vaak genoeg voor iets doms voor de rechtbank krijgen, wordt'ie vanzelf wel een keer veroordeelt).

    Dat loterijen in dit land lonen is sowieso een gevolg van ons fossiele rechtssysteem. Andere systemen bouwen ook zoiets in als "Zo mevrouw de linkse advocaat, u heeft nu voor de zoveelste keer een zinloze rechtzaak aangespannen, en verloren, vanaf nu gaat elke rechtzaak die u aan wil spannen via mij, en ik bepaal of het waardig is".
    Dat faalt, omdat Wilders door vele verschillende groepen wordt aangeklaagd. Damn.
    quote:
    Dan ben je ook in 1 keer af van al die zelfbenoemde moraal ridders bij anti-discriminatie buro'tjes enzo.
    In these days of moral hypocrisy certain valuable commodities can be hard to import.
    - Donald Love
      zondag 24 mei 2009 @ 14:59:12 #174
    6484 ExTec
    EVROPA
    pi_69351588
    quote:
    Op zondag 24 mei 2009 14:18 schreef Bowlingbal het volgende:


    Dat faalt, omdat Wilders door vele verschillende groepen wordt aangeklaagd. Damn.
    [..]


    Daarom zeg je zoiets ook tegen het 'poppetje' "de advocaat", niet tegen de rechtspersoon 'de groepen'

    En:

    Follow the money

    "Soeb-ziedie".

    Je denkt toch niet dat advocaten goedkoop zijn ofzo?

    Als jij op eigen titel voor de 3de keer in het ongelijk wordt gesteld, en wordt zoals de regels zijn, veroordeelt tot het betalen van alle kosten, dan kijk jij als individu wel uit.

    Niet als je lekker uit de staatsruif mee eet.

    Niet dat jij daar een probleem mee hebt, natuurlijk. Je vind die hand boven je hoofd wel prettig. Maar een heel leerzaam en leuk gedachte experiment:

    Het is dus blijkbaar mogelijk dat poltiek NL medestanders subsidieert. Medestanders die zich min of meer gaan opstellen als vooruitgeschoven posten.

    Wil je in een land wonen waar bv een wilders die in de regering zit ook zijn medestanders gaat subsidieren? En om een praktisch voorbeeld te geven, clubjes die op eigen houtje illegalen op gaan sporen (wat wettelijk overigens niet verboden is) aan gaan geven bij de vreemdelingen politie, en als ze hun gelijk niet krijgen ook gaan proberen de rechtzaal loterij te spelen?

    Maar ik verwacht eigenlijk wel een antwoord in de lijn: "Ja, maar dat gaat nooit gebeuren! ".
    I fought the war, but the war won't stop, for the love of god.
    I fought the war, but the war won.
      zondag 24 mei 2009 @ 15:15:48 #175
    248844 Bowlingbal
    Leuk je weer te zien :)
    pi_69352002
    Verwacht eerder iets in de lijn van: "Ik verwacht eerst excuses van je, voordat ik met jou in discussie ga."
    In these days of moral hypocrisy certain valuable commodities can be hard to import.
    - Donald Love
      zondag 24 mei 2009 @ 15:20:37 #176
    6484 ExTec
    EVROPA
    pi_69352137
    quote:
    Op zondag 24 mei 2009 15:15 schreef Bowlingbal het volgende:
    Verwacht eerder iets in de lijn van: "Ik verwacht eerst excuses van je, voordat ik met jou in discussie ga."
    Waarvoor?

    Voor het gebruiken van een metafoor met het mannelijk lid erin?

    Huilebalk
    I fought the war, but the war won't stop, for the love of god.
    I fought the war, but the war won.
    pi_69378931
    Het proces tegen Geert Wilders zal niks met feiten te maken hebben. Hoe meet je of de moslims terecht beledigd zijn? De politieke kleur van de rechters zal het proces bepalen. Daarom wordt Wilders veroordeeld.

    In Nederland zal een wellicht grimmig, wellicht absurd proces plaats gaan vinden tegen Geert Wilders. Van Afshin Ellian stond hierover gisteren een grappige column in NRC Handelsblad, waarin hij het absurdistische karakter ervan benadrukte. Hij voorziet eindeloze, met deskundigen ondersteunde, betogen waarin de stelling islam=fascisme, wordt aangevallen, dan wel verdedigd. Dit met enorme media aandacht die in het voordeel van Wilders zal uitpakken.
    Het is een politiek proces, en het zal uitmonden in een koran proces, zegt Ellian. Hij schrijft:

    “Leuk, hè? Ik heb wat meer ervaring met politieke processen waarbij iemand vanwege zijn mening wordt berecht, dan jullie hier in het Westen. Ik kom uit een land waar meningsdelicten deel van de folklore vormen. Dit proces geeft mij dus een ouderwets thuisgevoel.”

    Ellian heeft gelijk dat het proces tegen Ellian een politiek proces zal worden. Inderdaad zal Wilders vervolgd worden om zijn mening, en als hij het proces zal verliezen (wat ik denk), dan zal het dus heel moeilijk worden om kritiek te uiten op de islam, omdat de politiek correcte elite, als de dood dat de moslims in ons land beledigd zullen raken, telkens weer iets nieuws zullen vinden om mee naar de rechter te gaan.

    En dat zal de totale overwinning van het moslim denken worden.

    U ziet, ik ben niet zo luchtig gestemd als Ellian. Ik denk overigens dat hij ook niet zo luchtig gestemd is als het lijkt. Ik denk eerder dat hij eigenlijk behoorlijk kwaad is.

    Ook denk ik dat het proces anders zal verlopen dan Ellian voorspelt. Juist omdat het een politiek proces is, zullen de rechters er alles aan doen iedere schijn van inhoudelijkheid te vermijden. Een discussie over de islam zal het nauwelijks worden. Wat bewezen moet worden is niet het gelijk of ongelijk van Wilders, maar het feit dat hij moslims beledigd zou hebben. Dat is natuurlijk helemaal niet een feit. Dat is een interpretatie. Maar bij de rechtelijke macht gaat het maar al te vaak niet over feiten, maar om de juridische logica, die een subjectieve interpretatie is.

    Rechters heten wel zelfstandig onderzoek naar de feiten te doen, maar in de praktijk laten ze zich al te vaak leiden door het juridische betoog. Lees hierover het huiveringwekkende boekje De slapende rechter van Wagenaar, Israëls en Van Koppen, dat onlangs verscheen.

    Welke ‘feiten’ moeten de rechters vaststellen in het proces tegen Wilders?
    -Of Wilders heeft aangezet “tot haat en discriminatie op grond van door hem gedane uitlatingen in diverse media over moslims en hun geloof.”
    -Of hij moslims heeft beledigd “wegens de door Wilders gemaakte vergelijkingen van de islam met het nazisme.”

    Hier zijn we natuurlijk verre van de wereld van de feiten. We zijn in de wereld van de politiek. Het enige wat telt is de politieke kleur van de rechters. Rechters zijn in dit land allemaal anti-Wilders, qua politiek. Conclusie: Wilders zal veroordeeld worden.

    Dit zal gebeuren, zonder ook maar één inhoudelijk argument, maar in abstracte, juridische termen waar een gewoon mens niks van begrijpt. Wilders zal voortaan als een wetsovertreder zijn kiezers tegemoet moeten treden. Op den duur zal dit tegen hem werken. Dit is de bedoeling van minister Hirsch Ballin die de molens van zijn ministerie van justitie heeft aangezet om dit showproces te laten rollen.

    Ja, formeel niet natuurlijk. Want formeel is het allemaal keurig geregeld in dit land. Formeel heeft het recht zijn eigen loop, zoals de bange machthebbers in Den Haag allemaal om het hardst verkondigen. Formeel is het geen politiek proces.

    Maar iedereen weet hoe het zit. Iedereen weet dat de rechters in dit land zich gedekt voelen door de politieke vrienden boven hen, door de bazen die via via de benoemingen regelen.

    Anders dan Ellian kan ik het even niet; die ironische toon. Ik ben woedend. Ik hoop dat velen het steeds meer met mij zullen worden. Ik hoop op een ware kiezersopstand.

    Maar de rechters zijn heel slim. Volkert van der G. kreeg een lage straf omdat hij zogenaamd het democratische proces niet structureel ontwricht zou hebben door Pim Fortuyn te vermoorden. Dat klinkt als een feitelijke uitspraak, maar is natuurlijk een politieke. Zo’n soort formulering zal er ook tegen Wilders gevonden worden.
    Wilders zal veel kiezers krijgen. De boosheid zal groot zijn. Maar zal ook weer wegtrekken. De elite zal in het zadel blijven.
    nothing will change without a rebel
    pi_69386334
    quote:
    Op maandag 25 mei 2009 12:39 schreef bendk het volgende:
    Welke ‘feiten’ moeten de rechters vaststellen in het proces tegen Wilders?
    -Of Wilders heeft aangezet “tot haat en discriminatie op grond van door hem gedane uitlatingen in diverse media over moslims en hun geloof.”
    -Of hij moslims heeft beledigd “wegens de door Wilders gemaakte vergelijkingen van de islam met het nazisme.”
    Het wel handig zijn als je de volgende keer, als je iets citeert, ook even erbij vertelt waar die citaten vandaan komen. Alvast bedankt.

    Afijn, voor het grootste gedeelte kun je dit wel degelijk vrij feitelijk vaststellen. Je kan bijvoorbeeld kijken of Wilders die uitspraken überhaupt wel heeft gedaan. Maar gedeeltelijk blijft het inderdaad interpretatie. Daarover schreef ik al eerder iets.
    quote:
    Eerder schreef Igen ongeveer het volgende:

    Wilders beweert altijd dat hij een strikt onderscheid maakt tussen enerzijds de Islam als "ideologie" die hij verwerpelijk vindt, en anderzijds de moslims als mensen, waar hij niks op tegen heeft. Daar hamert hij in de Tweede Kamer op en als ik de aanklacht goed begrijp, is het ook zijn belangrijkste verweer in de rechtszaak.

    Maar kijk nu eens naar de onderstaande citaten, die in de aanklacht genoemd worden:

    We hebben een gigantisch probleem met moslims, het loopt aan alle kanten de spuigaten uit, en we komen met oplossingen waarmee je een muis nog niet het hok in krijgt. (Volkskrant 07-10-2006)

    De grenzen dicht, (...) veel moslims Nederland uit, (...) (De Pers 13-02-2007)

    Ik heb genoeg van de islam in Nederland: geen moslimimmigrant er meer bij. (Volkskrant 08-08-2007)

    Moslims zullen de Nederlandse samenleving overspoelen en zorgen voor criminaliteit en overlast. Hun intolerante en gewelddadige cultuur zal de Nederlandse samenleving raken in het hart en onze identiteit (geen bron genoemd)

    Je kunt die uitspraken nu op twee manieren opvatten. Wilders zal wel erop gaan hameren dat het een verspreking was en dat het hem niet om de mensen maar om de Islam gaat. Maar je zou het ook zo kunnen zien, dat Wilders helemaal geen onderscheid tussen moslims en Islam maakt, maar alleen doet alsof.

    Het komt natuurlijk ook op de context van zijn uitspraken aan. Hier een van de eerder genoemde uitspraken in z'n geheel, zonder creatief stukjes wegknippen:

    ‘[Onaangepaste autochtone Nederlanders] pakken we ook aan. Maar we moeten af van dat overdreven redelijkheidssyndroom en nu eens stevige maatregelen nemen. We hebben een gigantisch probleem met moslims, het loopt aan alle kanten de spuigaten uit, en we komen met oplossingen waarmee je een muis nog niet het hok in krijgt.’

    Ik denk dat Wilders moeilijk kan ontkennen dat dat tegen moslims als individu gericht is.
    Dus inderdaad, Wilders zou best wel eens veroordeeld kunnen worden. En dat kan dus ook best met een fatsoenlijke argumentatie. Het hoeft niet "in abstracte, juridische termen waar een gewoon mens niks van begrijpt."

    [ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 25-05-2009 16:43:38 ]
    pi_69386394
    quote:
    Op maandag 25 mei 2009 16:41 schreef Igen het volgende:

    [..]


    Afijn, voor het grootste gedeelte kun je dit wel degelijk vrij feitelijk vaststellen. Je kan bijvoorbeeld kijken of Wilders die uitspraken überhaupt wel heeft gedaan. Maar gedeeltelijk blijft het inderdaad interpretatie. Daarover schreef ik al eerder iets.
    [..]

    Dus inderdaad, Wilders zou best wel eens veroordeeld kunnen worden.
    Tja, dat is dan jouw interpretatie. Dus wat lul je nou.
    pi_69386434
    quote:
    Op maandag 25 mei 2009 16:43 schreef Pacifico het volgende:

    [..]

    Tja, dat is dan jouw interpretatie. Dus wat lul je nou.
    Mijn interpretatie is bevestigd door een linkse rechtenstudent.
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')