Dan weten we meteen waarom ze zo graag die dubbele nationaliteit willen behouden en we weten meteen wat de oplossing van die fraude is.quote:De Sociale Verzekeringsbank (SVB) verscherpt de controle op Marokkaanse en Turkse gezinnen met kinderen in het buitenland. Ouders hebben dan recht op dubbele kinderbijslag, mits het kind zelfstandig woont. De SVB vermoedt dat op grote schaal fraude wordt gepleegd.
Uit een tussenrapportage blijkt dat 54% van de Marokkaanse gezinnen wordt verdacht en 31% van de Turkse gezinnen. Van deze mensen wordt uitgezocht of ze ook echt hebben gefraudeerd.
De SVB controleert normaal gesproken via steekproeven, maar gaat nu bij alle gezinnen op bezoek van wie de kinderen in Turkije of Marokko naar school gaan. Bron:NOS.
Een kleine groep is hard bezig! Zo kan het ook !quote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:26 schreef Colnago het volgende:
Misschien dat die Marrokanen zelf eens iets aan hun beeldvorming moeten doen?
Waar baseer je dat op?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:27 schreef nuget het volgende:
Dat zal bij nederlanders nog wel hoger liggen
Irrelevant, dit bericht spreekt over een percentage.quote:en de marrokanen zijn maar een kleine groep...
Ja dat is een goede zaak en daarmee is alles vergeven?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:27 schreef Jarno het volgende:
[..]
Een kleine groep is hard bezig! Zo kan het ook !.
Lezen is een kunst.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:27 schreef nuget het volgende:
Dat zal bij nederlanders nog wel hoger liggen, en de marrokanen zijn maar een kleine groep...
En Chinezen.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:30 schreef controlaltdelete het volgende:
ben ik het helemaal mee eens ipv dat ze de vinger naar een ander uitsteken en beschuldigen (zijn ze goed in) moeten ze eens de hand in eigen boezem steken en iets gaan doen of proberen te veranderen aan hun slechte imago. Begin maar eens met het niet meer kitsen/een rochel spugen op straat, dit vind ik enorm smerig en respectloos ook nog, het lijkt wel een gewoonte onder arabieren.
Heb je een bron..? Daarnaast is het procentueel. Dat betekend dat als er 50.000 van de 1.000.000 Marokkanen frauderen, er dus 5% fraudeert. Als er 500.000 op de 15.000.000 Nederlanders dit doen, dan is dit maar 3%....quote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:27 schreef nuget het volgende:
Dat zal bij Nederlanders nog wel hoger liggen, en de Marrokanen zijn maar een kleine groep...
Er is ook positief nieuws, de Turken doen het gelukkige maar met 31%.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:32 schreef Frutsel het volgende:
54% verdacht van alle gezinnen? Das wel verdomd veel zeg
Sja, ik vind het ook best hoog, maar het is wel weer iets dat "men" al jaren roept maar dat wordt altijd als "onderbuikgevoel" afgedaan.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:32 schreef Frutsel het volgende:
54% verdacht van alle gezinnen? Das wel verdomd veel zeg
Chinezen zie je hier een stuk minder. Zag laatst ook een vadsige moslima een vette rochel op straat kitsen.quote:
Ik denk ook dat al die Nederlanders kinderen in marokko en turkije hebben....quote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:27 schreef nuget het volgende:
Dat zal bij nederlanders nog wel hoger liggen, en de marrokanen zijn maar een kleine groep...
quote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:27 schreef nuget het volgende:
Dat zal bij nederlanders nog wel hoger liggen, en de marrokanen zijn maar een kleine groep...
Ja, ik snap ook niet dat het zo lang moet duren altijd voordat de mensen "die er over gaan" dit soort dingen doorhebben.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:39 schreef Specularium het volgende:
Ik weet niet hoor maar dit werd 20 jaar geleden al geroepen.
Zolang er nog genoeg belastinggeld overblijft en enige gaten kunnen worden opgevuld met boetes hoef je natuurlijk efficienter te gaan werkenquote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:41 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Ja, ik snap ook niet dat het zo lang moet duren altijd voordat de mensen "die er over gaan" dit soort dingen doorhebben.
Maar er is vast weer een heel mooi verhaal van te maken op de een of andere geitenwollensokken manier.
ach ja, het concept van 'een verdachte zonder bewijs schuldig verklaren' is dan ook het boegbeeld van de rechtstaatquote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:41 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Ja, ik snap ook niet dat het zo lang moet duren altijd voordat de mensen "die er over gaan" dit soort dingen doorhebben.
Maar er is vast weer een heel mooi verhaal van te maken op de een of andere geitenwollensokken manier.
Dan is de koning van marokko dus schuldig volgens jou?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:48 schreef moussie het volgende:
jullie zijn bekend met het verschil tussen 'verdacht' en 'schuldig bevonden' ?
Het is een overbekend feit dat de Marokkaanse overheid niet bepaald meehelpt bij het verstrekken van gegevens, en dan ben je dus meteen verdacht, hoeveel van deze 'verdachten' idd schuldig zijn is nog maar de vraag
Zelfs met een hit ratio van 1 op 2 is nog 25% van de gezinnen schuldigquote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:48 schreef moussie het volgende:
jullie zijn bekend met het verschil tussen 'verdacht' en 'schuldig bevonden' ?
Het is een overbekend feit dat de Marokkaanse overheid niet bepaald meehelpt bij het verstrekken van gegevens, en dan ben je dus meteen verdacht, hoeveel van deze 'verdachten' idd schuldig zijn is nog maar de vraag
als dat hun beleid is wel ja, als het alleen maar een administratieve puinhoop is waardoor de gegevens niet te controleren zijn .. tja ..quote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:51 schreef buachaille het volgende:
[..]
Dan is de koning van marokko dus schuldig volgens jou?
quote:Kinderbijslag als aardig 'douceurtje'
DEN HAAG - Farida, moeder van een jonge zoon, verschijnt aan het loket van de Sociale Verzekeringsbank. Haar jongste telg, zo deelt ze de SVB-medewerker mee, verhuist binnenkort naar Marokko.
Farida (niet haar echte naam) wil dat hij, net als haar andere kinderen, in haar vaderland naar school gaat. De jongen zal daarvoor bij zijn opa en oma intrekken. Haar echtgenoot zal voortaan de kinderbijslag aanvragen, deelt ze nog mee.
Als de vader later wordt opgeroepen om aan te tonen dat hij zijn kinderen onderhoudt – een voorwaarde voor het verkrijgen van kinderbijslag – geeft hij niet thuis.
Ook Farida moet verstek laten gaan. Ze is ziek, zegt ze. Als de SVB in Marokko onderzoek doet naar het gezin, blijkt de moeder samen met haar jongste kind naar Marokko te zijn vertrokken. Ze blijkt al jaren bij haar 'uitwonende' kinderen te wonen.
Het voorbeeld is afkomstig uit een tot dusver geheim gebleven rapport van de Sociale Verzekeringsbank over fraude met kinderbijslag in Marokko en Turkije. Uit controles die de SVB in beide landen uitvoerde, blijkt dat tientallen Marokkaanse en Turkse ouders mogelijk jarenlang teveel kinderbijslag hebben ontvangen door hun kinderen als 'uitwonend' in te schrijven. De reden: thuiswonende kinderen tot en met zeventien jaar zijn goed voor één keer kinderbijslag, uitwonende kinderen hebben recht op het dubbele. Tijdens hun studie in het buitenland zouden de kinderen intrekken bij familie, zo deden de ouders de SVB geloven. In werkelijkheid bleek één van de ouders - soms allebei - in het buitenland bij de kinderen te verblijven.
Het is niet de eerste affaire met de 'export' van kinderbijslag naar het buitenland. In 2000 ontstond een grote rel toen bleek dat gezinnen in Turkije op grote schaal kinderbijslag hadden ontvangen voor niet bestaande kinderen. De fraude kwam aan het licht toen bleek dat er opmerkelijk veel tweelingen waren geregistreerd.
Ook in Marokko was toen sprake van gesjoemel met kinderbijslag door valse schoolverklaringen, waardoor zestien- en zeventienjarige kinderen die niet meer op school zaten onterecht twee jaar langer kinderbijslag ontvingen. Volgens Harrie Verbon, hoogleraar openbare financiën en sociale zekerheid van de Universiteit van Tilburg, 'wil iedereen meer uit de ruif eten dan de bedoeling is'. In het buitenland is dat lastiger te controleren dan in Nederland. "In Marokko moet je huisbezoeken afleggen. Ik vind dat daar meer geld en energie in moet worden gestoken." Verbon vindt dat fraudeurs niet alleen alles moeten terugbetalen. "Er moeten hogere sancties komen. Fraudeurs zouden eigenlijk moeten worden gekort op hun uitkering, zodat daar een waarschuwend effect vanuit gaat."
Says who?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:48 schreef moussie het volgende:
Het is een overbekend feit dat de Marokkaanse overheid niet bepaald meehelpt bij het verstrekken van gegevens, en dan ben je dus meteen verdacht,
Treffende punch line, Fraudeurs moeten gekort worden op hun uitkeringquote:
Volgens mij is dit ook oud nieuws. Dat er gefraudeerd wordt met uitkeringen, kinderbijslag, declaraties? Dit probleem is al vaker aangekaart toch? En het speelt inderdaad vast niet alleen bij de Marokkaanse of Turkse gezinnen, misschien ligt het percentage hoger okay, maar waarom zetten we niet meer controleurs in? (of nu pas) Controleer dan ALLE gezinnen. Als het om het rookbeleid gaat, dan zijn er ineens zat controleurs. Werkverschaffing in deze tijdenquote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:34 schreef Colnago het volgende:
[..]
Er is ook positief nieuws, de Turken doen het gelukkige maar met 31%.
Tegen de klippen op je ogen sluiten, en altijd wel redenen zien om kanttekeningen te plaatsen, is dan ook het boegbeeld van "politiek-correct" zijn.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:50 schreef moussie het volgende:
[..]
ach ja, het concept van 'een verdachte zonder bewijs schuldig verklaren' is dan ook het boegbeeld van de rechtstaat
Solidair ben je alleen als je er beter van wordtquote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:58 schreef buachaille het volgende:
Heeft iemand de kennis paraat over of die kinderbijslaguitkeringen worden geïndexeerd voor het land waar het kind verblijft? Ik neem aan dat een BigMac in Marokko een stuk goedkoper is dan in Nederland. Als een kind in Nederland 100 BigMac's kan kopen van de kinderbijslag dan zou het netjes zijn als het kind in Marokko een bedrag krijgt waarvoor hij 100 marokkaanse hamburgers kan kopen. Dat noem je ook wel solidariteit.
Jij blijft ook stug als enige tegen beter weten in volhouden dat er allemaal helemaal niks aan de hand is, he!quote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:48 schreef moussie het volgende:
jullie zijn bekend met het verschil tussen 'verdacht' en 'schuldig bevonden' ?
Het is een overbekend feit dat de Marokkaanse overheid niet bepaald meehelpt bij het verstrekken van gegevens, en dan ben je dus meteen verdacht, hoeveel van deze 'verdachten' idd schuldig zijn is nog maar de vraag
tientallen dus .. hoe komen ze dan bij die hoge percentages ? Iedereen bij wie een papiertje mist is voorlopig verdacht ? Of is dit journalistieke vrijheid ?quote:Uit controles die de SVB in beide landen uitvoerde, blijkt dat tientallen Marokkaanse en Turkse ouders mogelijk jarenlang teveel kinderbijslag hebben ontvangen door hun kinderen als 'uitwonend' in te schrijven.
Als ik mijn belastingpapieren niet op orde heb wordt ik ook verdacht van belastingfraudequote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:02 schreef moussie het volgende:
ah zo ..
[..]
tientallen dus .. hoe komen ze dan bij die hoge percentages ? Iedereen bij wie een papiertje mist is voorlopig verdacht ? Of is dit journalistieke vrijheid ?
De Marokkaanse overheid werkt uiteraard niet mee omdat Nederlandse uitkeringen de grootste inkomstenbron van buitenlandse valuta voor het land zijn. Een groot deel van de bevolking zit hier, en het andere deel wordt via frauduleuze en/of "legale" constructies onderhouden door Nederland. Ze zouden wel gek zijn!quote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:48 schreef moussie het volgende:
jullie zijn bekend met het verschil tussen 'verdacht' en 'schuldig bevonden' ?
Het is een overbekend feit dat de Marokkaanse overheid niet bepaald meehelpt bij het verstrekken van gegevens, en dan ben je dus meteen verdacht, hoeveel van deze 'verdachten' idd schuldig zijn is nog maar de vraag
en .. ben je dan verdacht of ben je schuldig .. ?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:04 schreef Echo99 het volgende:
[..]
Als ik mijn belastingpapieren niet op orde heb wordt ik ook verdacht van belastingfraude
De marokkanen zijn de palestijnen van nederlandquote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:01 schreef LXIV het volgende:
Als ik Marokkaan was dan zou ik me gewoon schamen. Hier aanwezig zijn in onze maatschappij, netto niks bijdragen en alleen maar geld kosten, veel, heel veel overlast veroorzaken en dan ook nog maximaal frauderen. En ook nog met een stalen gezicht op dat Nederland kankeren en roepen dat je gediscrimineerd wordt. Het is echt te, te, te gek dat zoiets generaties lang in stand gehouden wordt.
Dat jij dat niet weet, betekent niet dat het niet klopt.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:02 schreef moussie het volgende:
ah zo ..
[..]
tientallen dus .. hoe komen ze dan bij die hoge percentages ?
Lees de TT nog eens= 54% van Marokkaanse gezinnen verdacht...quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:05 schreef moussie het volgende:
[..]
en .. ben je dan verdacht of ben je schuldig .. ?
Daarnaast, als 54% van de 100 steekproeven verdacht is kan dit toch gewoon...quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:02 schreef moussie het volgende:
ah zo ..
[..]
tientallen dus .. hoe komen ze dan bij die hoge percentages ? Iedereen bij wie een papiertje mist is voorlopig verdacht ? Of is dit journalistieke vrijheid ?
euh? wat is nu je punt?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:05 schreef moussie het volgende:
[..]
en .. ben je dan verdacht of ben je schuldig .. ?
idd, en daar wordt dus ook al jaren over gebakkeleid, hoe dat moet. Was het vorig jaar of het jaar daarvoor dat aan hand hiervan alle in het buitenland uit te keren kinderbijslag op de tocht kwam te staan ?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:05 schreef LXIV het volgende:
[..]
De Marokkaanse overheid werkt uiteraard niet mee omdat Nederlandse uitkeringen de grootste inkomstenbron van buitenlandse valuta voor het land zijn. Een groot deel van de bevolking zit hier, en het andere deel wordt via frauduleuze en/of "legale" constructies onderhouden door Nederland. Ze zouden wel gek zijn!
Ik snap sowieso niet waarom men kinderbijslag krijgt. Ik vind het prima hoor... )quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:09 schreef Picchia het volgende:
Ik snap sowieso niet waarom kinderbijslag gegeven wordt voor kinderen die zich zogenaamd het merendeel van het jaar niet in Nederland bevinden.
Dat je als je 1 papiertje mist verdacht bent maar niet per definitie schuldig ..quote:
De SVB heeft hierover nog geen officiële verklaring gegeven. Het artikel is op basis van een vertrouwelijke rapport dat in het bezit is van enkele kranten, waarbij het onderzoek daarover is afgerond, maar de SVB per gezin nog een extra controle wil uitvoeren.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:02 schreef moussie het volgende:
ah zo ..
[..]
tientallen dus .. hoe komen ze dan bij die hoge percentages ? Iedereen bij wie een papiertje mist is voorlopig verdacht ? Of is dit journalistieke vrijheid ?
Dat vind ik ook hoor. Ze kunnen beter studeren gratis maken om zodoende de ouders te ontlasten en de kinderen een toekomstperspectief te geven. Dan kan kinderbijslag afgeschaft worden en geld bespaard worden. Dat weet je in ieder geval dat het bedrag goed besteed wordt.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:10 schreef Echo99 het volgende:
[..]
Ik snap sowieso niet waarom men kinderbijslag krijgt. Ik vind het prima hoor... )
Maar goed, dat is een andere discussie
Maar dan is het dus heel normaal dat je de schijn tegen hebt, hey.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:09 schreef moussie het volgende:
Maar ja, dat betekend dus niet dat iedere 'verdachte' per definitie schuldig is, het betekend alleen maar dat Marokko voor de zoveelste keer onderzoek naar rechtmatigheid frustreert
Dubbele kinderbijslag voor zelfstandig wonende *kinderenquote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:30 schreef ExTec het volgende:
[..]
Lezen is een kunst.
We hebben het over een type fraude waarvoor je dus zelfstandig wonende kinderen in he buitenland moet hebben.
Heb je uberhaupt de OP gelezen, voor je de "hullie doen het ook!" neerpleurde?
Een kind in Marokko kost toch veel minder?quote:Uw kind woont niet bij u thuis
Soms woont een kind niet meer thuis. Voor uw kind kunt u kinderbijslag blijven ontvangen. Maar de SVB heeft vaak wel meer informatie van u nodig. Voor kinderen die thuis wonen is bekend hoeveel kosten ouders minimaal voor een kind maken, maar bij uitwonende kinderen is dit zeer verschillend. Het kan namelijk zo zijn dat u veel meer kosten heeft dan voor een thuiswonend kind. In zo’n geval kunt u soms extra kinderbijslag ontvangen.
De Sociale Verzekeringsbank (SVB) wil daarom weten hoeveel kosten u voor uw uitwonende kind maakt. Dit kan betekenen dat u de kosten die u voor het uitwonende kind maakt, aan de SVB moet aantonen.
IIRC, is dat bedrag al enkele jaren geleden naar beneden bijgesteld.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:14 schreef Loedertje het volgende:
Een kind in Marokko kost toch veel minder?
Dan slepen ze hun neefjes en nichtjes hierheenquote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:22 schreef deedeetee het volgende:
Kom op dat was toch allang bekend ? Ze hadden al veel eerder maatregelen moeten nemen. Gewoon geen kinderbijslag meer betalen voor kinderen van zgn nieuwe Nederlanders die in het buitenland wonen.
Goed idee, maar dat mag niet. Zou discriminatie op afkomst zijn. Dan gaan de geitewollen sokken janken, onder luid uitroepen "ARTIKEL 1quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:22 schreef deedeetee het volgende:
Kom op dat was toch allang bekend ? Ze hadden al veel eerder maatregelen moeten nemen. Gewoon geen kinderbijslag meer betalen voor kinderen van zgn nieuwe Nederlanders die in het buitenland wonen.
Als het al geen fraude is dan is het ook nog eens onbegrijpelijk dat wij toestaan dat die kinderen in een ander land gaan wonen als die groep hier zoveel problemen met de taal heeft.quote:
Je moet gewoon geen kinderbijslag geven als een kind in een ander land woont, laat Marokko of Turkijke dat dan maar doen.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:59 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Volgens mij is dit ook oud nieuws. Dat er gefraudeerd wordt met uitkeringen, kinderbijslag, declaraties? Dit probleem is al vaker aangekaart toch? En het speelt inderdaad vast niet alleen bij de Marokkaanse of Turkse gezinnen, misschien ligt het percentage hoger okay, maar waarom zetten we niet meer controleurs in? (of nu pas) Controleer dan ALLE gezinnen. Als het om het rookbeleid gaat, dan zijn er ineens zat controleurs. Werkverschaffing in deze tijden
idd, en daar komt dan bij dat als je als Marokkaan de schijn tegen hebt je schuldig wordt verklaard ..quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:13 schreef ExTec het volgende:
[..]
Maar dan is het dus heel normaal dat je de schijn tegen hebt, hey.
Ik heb eerlijk gezegd geen idee hoe de administratieve rompslomp geregeld is in Marokko, en dan met name in de wat afgelegener gebieden .. zouden ze daar ook gemeentehuizen hebben met loketje en PC die aangesloten is op het landelijke netwerk ?quote:Als er immers geen vuiltje aan de lucht is, heeft marokko 0,0 reden om niet mee te werken.
jij neemt zonder meer aan dat die 54% wel kloppen en niet alleen verdacht zijn maar ook schuldig .. wie neemt hier nou dingen die in zijn straatje passen klakkeloos aan ?quote:Niet in de optiek van iemand die dingen die in z'n straatje passen klakkeloos aanneemt, en bij dingen die em niet bevallen, overal kantekeningen bij wil zetten, alles ter discussie stelt....
Ik ben het helemaal met je eens.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:01 schreef LXIV het volgende:
[..]
Jij blijft ook stug als enige tegen beter weten in volhouden dat er allemaal helemaal niks aan de hand is, he!. Als blijkt dat 94% van de volwassen Roma een strafblad heeft, dan ben je vol bewondering naar die overige 6%, die het ondanks hun achterstandspositie voor elkaar heeft om geen strafblad te hebben.
Het gaat om 54% van alle Marokkaanse gezinnen! Hoeveel denk je dat er werkelijk kinderen in Marokko hebben? Waar komen al die jonge Marokkaantjes op straat dan vandaan als klaarblijkelijk de ouders massaal hun kinderen zelfstandig onderbrengen in Marokko? Vind je het niet een beetje raar dat Marokkanen in Nederland geboren en getrouwd, hier kinderen hebben, ook nog eens claimen kinderen in Marokko te hebben rondlopen? Waar komen die kinderen vandaan en waarom zijn ze naar Marokko gestuurd?
Iedereen weet toch onderhand wel dat dat allemaal familie (neven/nichten) is van hier woonachtige Marokkanen, die voor de centen worden bijgeschreven op naam van de in Nederland woonachtige familie om zo ons maximaal uit te melken. En als ze het zo doen, dan kunnen wij er niet eens iets tegen beginnen, want dan klopt het formeel.
Als ik Marokkaan was dan zou ik me gewoon schamen. Hier aanwezig zijn in onze maatschappij, netto niks bijdragen en alleen maar geld kosten, veel, heel veel overlast veroorzaken en dan ook nog maximaal frauderen. En ook nog met een stalen gezicht op dat Nederland kankeren en roepen dat je gediscrimineerd wordt. Het is echt te, te, te gek dat zoiets generaties lang in stand gehouden wordt.
Een dame van het SVB zei op de radio dat er zeer sterke aanwijzningen zijn dat die 54%/31% schuldig zijn en vandaar het persoonlijke onderzoek inplaats van steekproeven.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:11 schreef moussie het volgende:
[..]
Dat je als je 1 papiertje mist verdacht bent maar niet per definitie schuldig ..
iedereen hier doet alsof het vaststaat, die 54% verdachten zijn schuldig
De gedachte daarachter is natuurlijk dat de NL overheid assisteert met de kosten van opvoeden van kinderen. Als die kosten in een bepaald land hoger dan wel lager zijn, kan dat bedrag aangepast worden.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:27 schreef speknek het volgende:
Ik snap het ook niet. Wat is nou de idee van voor in het buitenland wonende kinderen dubbele kinderbijslag te geven? Een soort belastingteruggave voor niet gesubsidieerd onderwijs ofzo? Op zo'n jonge leeftijd kun je toch nog niet van kennisuitwisseling spraken.
quote:Sociale diensten en uitkeringsinstanties verwerken veel privacygevoelige informatie, zoals gegevens over iemands arbeidsverleden, financïele situatie of sociale leven.
In het kader van onderzoeken naar fraude met uitkeringen is iemand niet altijd op de hoogte van het feit dat een uitkeringsinstantie gegevens van hem verzameld en welke gegevens dat dan zijn. Deze gegevens worden dan verkregen uit heimelijke waarneming.
De sociale diensten en Regionale Interdisciplinaire Fraudeteams (RIFs) hebben beiden een leidraad opgesteld hoe om te gaan met deze heimelijke waarnemingen, omdat ook hier geldt dat hoe eerder een betreffende persoon op de hoogte is van het feit dat er een onderzoek naar hem plaatsvindt of heeft plaatsgevonden, hoe beter. Als in het belang van het onderzoek de afweging wordt gemaakt iemand niet vooraf te informeren, dan moet dit zo snel mogelijk achteraf plaatsvinden.
Waar heb ik dat gezegd, meneer de geitewollen sok?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:32 schreef moussie het volgende:
jij neemt zonder meer aan dat die 54% wel kloppen en niet alleen verdacht zijn maar ook schuldig .. wie neemt hier nou dingen die in zijn straatje passen klakkeloos aan ?
Gast, al blijkt de helft van de Marokkaanse gezinnen schuldig te zijn, praten we alsnog over 250.000 mensen!quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:11 schreef moussie het volgende:
[..]
Dat je als je 1 papiertje mist verdacht bent maar niet per definitie schuldig ..
iedereen hier doet alsof het vaststaat, die 54% verdachten zijn schuldig
Het komt voort uit de tijd dat we gastarbeiders hierheen haalden.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:36 schreef ExTec het volgende:
[..]
De gedachte daarachter is natuurlijk dat de NL overheid assisteert met de kosten van opvoeden van kinderen. Als die kosten in een bepaald land hoger dan wel lager zijn, kan dat bedrag aangepast worden.
Dat wil ik ook wel eens weten. Wat precies heeft de SVB nu zo verkeerd gedaan?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:39 schreef ExTec het volgende:
[..]
Waar heb ik dat gezegd, meneer de geitewollen sok?
Ik zie alleen geen enkele reden om aan te nemen dat de SVB de plank gigantisch misslaat.
Waarom zie jij wel redenen om dat aan te nemen?
Neehoor, helemaal niet. Het is in principe een goed systeem (toch goed dat als jij als NL'er in het buitenland gaat wonen, je nog wel kinderbijslag kunt krijgen?).quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:41 schreef Colnago het volgende:
[..]
Het komt voort uit de tijd dat we gastarbeiders hierheen haalden.
Als jij bedoeld: "die gasten spreken al rot NL, is het echt nuttig dat ze 'zogenaamd' in marokko naar school gaan?" heb je een heel goed punt. Het is wel een andere issue.quote:Dat werkt dus niet als we de taalproblemen in eigen land al zien dus dat moet je veranderen.
Toen bleef het stil.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:44 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Dat wil ik ook wel eens weten. Wat precies heeft de SVB nu zo verkeerd gedaan?
Hey, leven in een democratische rechtstaat is nou eenmaal moeilijk. Anders ga je maar in N.-Korea wonen.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:26 schreef Colnago het volgende:
[..]
Verder is het wel erg moeilijk om niet boos te worden op Marokkanen als groep.
een soort van preventieve voorziening dat het tuig daar blijft misschien? Uiteindelijk (indien ze daar ook écht blijven en daar tijdens hun prepuberale fase worden opgesloten) hebben wij er in de toekomst geen last vanquote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:27 schreef speknek het volgende:
Ik snap het ook niet. Wat is nou de idee van voor in het buitenland wonende kinderen dubbele kinderbijslag te geven?
Volgens mij moet je in Nederland werken om er gebruik van te kunnen maken.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:46 schreef ExTec het volgende:
[..]
Neehoor, helemaal niet. Het is in principe een goed systeem (toch goed dat als jij als NL'er in het buitenland gaat wonen, je nog wel kinderbijslag kunt krijgen?).
Een uitkering mag ook hoorquote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:57 schreef Colnago het volgende:
[..]
Volgens mij moet je in Nederland werken om er gebruik van te kunnen maken.
Anders kunnen we de hele wereld wel kinderbijslag gaan geven.
Nee hoor, gewoon de hele kinderbijslag voor kinderen die in het buitenland wonen afschaffen. Dat is geen discriminatie maar gewoon een logische regel.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:25 schreef ExTec het volgende:
[..]
Goed idee, maar dat mag niet. Zou discriminatie op afkomst zijn. Dan gaan de geitewollen sokken janken, onder luid uitroepen "ARTIKEL 1".
En waar zeg ik dat de SVB iets verkeerds doet ?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:44 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Dat wil ik ook wel eens weten. Wat precies heeft de SVB nu zo verkeerd gedaan?
Jou is mijn post dan zeker ook ontgaan.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:58 schreef moussie het volgende:
[..]
En waar zeg ik dat de SVB iets verkeerds doet ?
Ik had het over het verschil tussen verdacht en schuldig, een klein maar belangrijk detail dat vrijwel iedereen hier lijkt te ontgaan
Maar hoe krijg je gastarbeiders dan zo gek om voor zeer weinig geld werken?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:58 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Nee hoor, gewoon de hele kinderbijslag voor kinderen die in het buitenland wonen afschaffen. Dat is geen discriminatie maar gewoon een logische regel.
ten eerste is het mevrouw sok en ten tweede is het best grappig dat iemand die het verschil niet kent tussen verdacht en schuldig uitspraken wil gaan doen over mijn intellectquote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:55 schreef ExTec het volgende:
[..]
Toen bleef het stil.
Tot de volgende topic, waar meneer de sok weer heel 'erudiet' overal vraagtekens bij kan gaan zetten
Intellectuele armoede met een hoofdletter I, walgelijk. Niet 1 originele doordachte gedachte te bekennen.
Onzin. Bovendien moet er toch wel enige aanleiding zijn om onder het kopje verdacht te worden geschaard. Of twijfel je nu aan de integriteit van de SVB?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:58 schreef moussie het volgende:
[..]
En waar zeg ik dat de SVB iets verkeerds doet ?
Ik had het over het verschil tussen verdacht en schuldig, een klein maar belangrijk detail dat vrijwel iedereen hier lijkt te ontgaan
Nee, niemand hier zegt dat al die 54% schuldig zijn. Dat wil jij er graag van makenquote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:58 schreef moussie het volgende:
[..]
En waar zeg ik dat de SVB iets verkeerds doet ?
Ik had het over het verschil tussen verdacht en schuldig, een klein maar belangrijk detail dat vrijwel iedereen hier lijkt te ontgaan
een dame die zegt dat er aanwijzingen zijn .. en nu moet ik overtuigd zijn ?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:00 schreef Colnago het volgende:
[..]
Jou is mijn post dan zeker ook ontgaan.
Ja ja..........................................
Reageer dan ook even op mijn post mevrouw sokquote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:58 schreef moussie het volgende:
[..]
En waar zeg ik dat de SVB iets verkeerds doet ?
Ik had het over het verschil tussen verdacht en schuldig, een klein maar belangrijk detail dat vrijwel iedereen hier lijkt te ontgaan
Nog een keer:quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:02 schreef moussie het volgende:
[..]
ten eerste is het mevrouw sok en ten tweede is het best grappig dat iemand die het verschil niet kent tussen verdacht en schuldig uitspraken wil gaan doen over mijn intellect
nee, dat zou je al jaren moeten zijn, maar ja, met oogkleppen en een rooie bril op is het lastig de werkelijkheid waar te nemenquote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:03 schreef moussie het volgende:
[..]
een dame die zegt dat er aanwijzingen zijn .. en nu moet ik overtuigd zijn ?
Groot verschilquote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:03 schreef moussie het volgende:
[..]
een dame bureau die zegt dat er aanwijzingen zijn .. en nu moet ik overtuigd zijn ?
En nu zijn we op het punt gekomen dat de luiken neergaan.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:03 schreef moussie het volgende:
[..]
een dame die zegt dat er aanwijzingen zijn .. en nu moet ik overtuigd zijn ?
eeuh, zou je even willen uitleggen hoe je aan die cijfers komt ?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 11:40 schreef Bootje84 het volgende:
[..]
Gast, al blijkt de helft van de Marokkaanse gezinnen schuldig te zijn, praten we alsnog over 250.000 mensen!
Dan zou 1/4e van de totaal aantal Marokkanen dus frauderen. Even in vergelijking dus, dat zouden dan 4.000.000 Nederlanders zijn!
Maar goed. Hou jij je oogkleppen maar op. Marokkanen doen niets fout. Dit bericht is op niets gebaseerd en alle onderzoeken zijn gedaan door stomme mensen
Dat is een aannemelijke bandbreedte, namelijk 4%.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:09 schreef moussie het volgende:
[..]
eeuh, zou je even willen uitleggen hoe je aan die cijfers komt ?
Maar natuurlijk.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:09 schreef moussie het volgende:
[..]
eeuh, zou je even willen uitleggen hoe je aan die cijfers komt ?
Nee, als die zeggen dat iets verdacht is geloof ik dat .. maar verdacht is dus ook als je 1 papiertje mist ..quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:03 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Onzin. Bovendien moet er toch wel enige aanleiding zijn om onder het kopje verdacht te worden geschaard. Of twijfel je nu aan de integriteit van de SVB?
Dat zou me in jouw geval overigens weinig verbazen.
Maar volgens mevrouw de Sok mag je er niet vanuit gaan dat van de schatting van 54% er zo ongeveer 50% overblijftquote:
Wie zegt dat?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:19 schreef moussie het volgende:
[..]
maar verdacht is dus ook als je 1 papiertje mist ..
Nee ik heb gezegd de helft van de helft. Dus 25% effectief gezien. 25% van 1.000.000 is dus 250.000 mensen als onderdeel van een frauderend gezin. Ik ben dan heel redelijk denk ik zo.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:22 schreef ExTec het volgende:
[..]
Maar volgens mevrouw de Sok mag je er niet vanuit gaan dat van de schatting van 54% er zo ongeveer 50% overblijft
We moeten toch zeker niet uitsluiten dat ze er bij de SVB helemaal naast zitten.
De reden die mevrouw de Sok daarvoor heeft is als volgt:
"......................."
Die 54%die fraudeert is dus alleen van het percentage marrokanen die ook hun kinderen naar marrokko op school sturen. Maar wat is het percentage marrokanen die hun kinderen gewoon in nederland naar school laten gaan.quote:De SVB controleert normaal gesproken via steekproeven, maar gaat nu bij alle gezinnen op bezoek van wie de kinderen in Turkije of Marokko naar school gaan
Zeker.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:26 schreef Bootje84 het volgende:
[..]
Nee ik heb gezegd de helft van de helft. Dus 25% effectief gezien. 25% van 1.000.000 is dus 250.000 mensen als onderdeel van een frauderend gezin. Ik ben dan heel redelijk denk ik zo.
Ja idd weg met de grondwetquote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:29 schreef Lemmeb het volgende:
De enige oplossing is: alle criminele/terroristische/frauderende Marokkanen het land uit.
Dit specifieke onderzoek gaat naar fraude waarin een dubbele kinderbijslag wordt verstrekt, dus jouw vraag is eigenlijk weinig relevant.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:28 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Die 54%die fraudeert is dus alleen van het percentage marrokanen die ook hun kinderen naar marrokko op school sturen. Maar wat is het percentage marrokanen die hun kinderen gewoon in nederland naar school laten gaan.
Dit heeft met 'de grondwet' helemaal niks te maken.quote:
Nee hoor, gewoon aanpassen aan de eisen van de huidige tijd.quote:
Goed plan. Haal jij ze over 5 jaar weer terug als we weer laaggeschoolde arbeiders nodig hebbenquote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:29 schreef Lemmeb het volgende:
De enige oplossing is: alle criminele/terroristische/frauderende Marokkanen het land uit.
quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:35 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Dit heeft met 'de grondwet' helemaal niks te maken.
Wijzigen heeft zo'n negatieve lading, noem het 'updaten'.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:36 schreef Meh7 het volgende:
[..]
![]()
Waarom denk je dat Wilders artikel 1 van de grondwet wil wijzigen/afschaffen.
Die hebben we niet meer nodig, iets met "we hebben al jaren geen mijnen meer" en "dienstenmaatschappij".quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:36 schreef Echo99 het volgende:
[..]
Goed plan. Haal jij ze over 5 jaar weer terug als we weer laaggeschoolde arbeiders nodig hebben
quote:Op vrijdag 13 maart 2009 10:35 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Sja, ik vind het ook best hoog, maar het is wel weer iets dat "men" al jaren roept maar dat wordt altijd als "onderbuikgevoel" afgedaan.
Ik wacht weer met smart op de linkse goedpraatmaffia.
'upgraden'quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:37 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Wijzigen heet zo'n negatieve lading, noem het 'updaten'.
En terecht.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:36 schreef Meh7 het volgende:
[..]
![]()
Waarom denk je dat Wilders artikel 1 van de grondwet wil wijzigen/afschaffen.
Om dit soort frauderend kuttuig aan te kunnen pakken, waarom denk JIJ dat?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:36 schreef Meh7 het volgende:
[..]
![]()
Waarom denk je dat Wilders artikel 1 van de grondwet wil wijzigen/afschaffen.
Ja hallo... De Big Macs lopen niet vanzelf naar mijn tafeltje hoorquote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:37 schreef ExTec het volgende:
[..]
Die hebben we niet meer nodig, iets met "we hebben al jaren geen mijnen meer" en "dienstenmaatschappij".
Ok, jij bent 'echt' links. Niet 'politiek-we liggen op ons knieeen, want we kunnen niet zonder de allochtone stem-links'.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:37 schreef kriele het volgende:
[..]
Hier een linkse en ik praat niks goed. Als misdaad oke zijn zijn voor links, dan zou ik geen linkse meer willen zijn. Ik ben poepje flauw van uitbuiters die enkel willen nemen en niets terug willen geven. Nee, als je ze hoort praten is het ook nog allemaal onze schuld. Schijtziek word ik ervan.
Maare, jij zou het dus goed vinden dat als Jan en Mohammed een oma beroven, jan de gebruikelijke 240 uur schoffelt en Mohammed het land uit wordt gegooid? Is het niet beter dat ze beiden naar een heropvoedingskamp gaan?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:35 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Dit heeft met 'de grondwet' helemaal niks te maken.
Ow dat is zeker wel relevant want als er maar 2% van de marrokanen een dubbele kinderbijslag aanvragen is dus maar 1% van de marrokaanse gezinnen verdacht, ipv de prentieus genoemde aantal van 54% verdacht.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:34 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Dit specifieke onderzoek gaat naar fraude waarin een dubbele kinderbijslag wordt verstrekt, dus jouw vraag is eigenlijk weinig relevant.
Overigens is het een verdenking van fraude en niet zo stellig sprake van daadwerkelijke fraude als jij nu doet overkomen.
Nee! Ik heb een beter idee. We gaan handen afhakken bij dieven. En vrouwen die overspel plegen stenigen we!quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:41 schreef sweetlady-o het volgende:
[..]
Maare, jij zou het dus goed vinden dat als Jan en Mohammed een oma beroven, jan de gebruikelijke 240 uur schoffelt en Mohammed het land uit wordt gegooid? Is het niet beter dat ze beiden naar een heropvoedingskamp gaan?
Nee. Met die 240 uur schoffelen ben ik het ook niet eens. Overigens is het de praktijk dat allochtonen hier in Nederland helemaal geen straf krijgen als ze oma beroven.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:41 schreef sweetlady-o het volgende:
[..]
Maare, jij zou het dus goed vinden dat als Jan en Mohammed een oma beroven, jan de gebruikelijke 240 uur schoffelt en Mohammed het land uit wordt gegooid?
Nee. Weet je wat dat allemaal kost? En weet je hoe hoog het percentage van recidive is na zo'n kamp?quote:Is het niet beter dat ze beiden naar een heropvoedingskamp gaan?
En jouw voorstel zou zijn?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:44 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Nee. Met die 240 uur schoffelen ben ik het ook niet eens. Overigens is het de praktijk dat allochtonen hier in Nederland helemaal geen straf krijgen als ze oma beroven.
[..]
Nee. Weet je wat dat allemaal kost? En weet je hoe hoog het percentage van recidive is na zo'n kamp?
Hoe weet je dat?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:44 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Nee. Met die 240 uur schoffelen ben ik het ook niet eens. Overigens is het de praktijk dat allochtonen hier in Nederland helemaal geen straf krijgen als ze oma beroven.
[..]
Nee, het cijfer dat 54% van de marrokaanse aanvragers van dubbele kinderbijslag verdacht is, DAT is relevant.....en dat is, ja, euh...best wel veel eigenlijk.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:41 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ow dat is zeker wel relevant want als er maar 2% van de marrokanen een dubbele kinderbijslag aanvragen is dus maar 1% van de marrokaanse gezinnen verdacht, ipv de prentieus genoemde aantal van 54% verdacht.
Alle criminelen/terroristen/fraudeurs met een dubbel paspoort de schade terug laten betalen, op een zwarte lijst zetten, hun Nederlandse nationaliteit en paspoort afpakken en op eigen kosten het land uitzetten. Voor degenen zonder dubbel paspoort is dan voortaan plek zat in de bajes.quote:
Toch 1 pot natquote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:46 schreef TheMagnificent het volgende:
[..]
Alle Marokkanen naar Turkije!
Jij komt zeker niet uit de Randstad?quote:
Waarom niet?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:41 schreef sweetlady-o het volgende:
[..]
Maare, jij zou het dus goed vinden dat als Jan en Mohammed een oma beroven, jan de gebruikelijke 240 uur schoffelt en Mohammed het land uit wordt gegooid?
Kan iemand het verschil tussen 'vooroordelen' en 'gezond verstand' nog een keer uitleggen aan Lemmeb?quote:
Het was 54% van de onderzochte gevallen in Marokko waar onregelmatigheden zijn aangetroffen.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:41 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ow dat is zeker wel relevant want als er maar 2% van de marrokanen een dubbele kinderbijslag aanvragen is dus maar 1% van de marrokaanse gezinnen verdacht, ipv de prentieus genoemde aantal van 54% verdacht.
Idd, sec genomen hoeft dat niet eens nee.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:40 schreef Lemmeb het volgende:
Volgens mij kan het terugsturen van Marokkanen zonder een grondwetswijziging, met een heel simpel noodwetje. Het is uiteindelijk allemaal een kwestie van formulering.
Eens. Maar al die lui die bij voorbaat al problemen maken begrijpen kennelijk nog niet helemaal hoe eea in de praktijk werkt.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:51 schreef ExTec het volgende:
[..]
Idd, sec genomen hoeft dat niet eens nee.
Positieve discriminatie mag nu immers ook, omdat we dat 'wel ok' vinden. Als we straks iets anders ook 'ok' vinden, kan dat ook.
Netter is dan wel dat je dat artikel op de helling pleurt. Het is toch niets waard.
quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:51 schreef ExTec het volgende:
[..]
Idd, sec genomen hoeft dat niet eens nee.
Positieve discriminatie mag nu immers ook, omdat we dat 'wel ok' vinden. Als we straks iets anders ook 'ok' vinden, kan dat ook.
Netter is dan wel dat je dat artikel op de helling pleurt. Het is toch niets waard.
quote:Art. 93. Grondwet
Bepalingen van verdragen en van besluiten van volkenrechtelijke organisaties die naar haar inhoud een ieder kunnen verbinden, hebben verbindende kracht nadat zij zijn bekendgemaakt.
Art. 94.
Binnen het Koninkrijk geldende wettelijke voorschriften vinden geen toepassing indien deze toepassing niet verenigbaar is met een ieder verbindende bepalingen van verdragen en van besluiten van volkenrechtelijke organisaties.
Goh werken ze ook wel 'ns dan ?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:36 schreef Echo99 het volgende:
[..]
Goed plan. Haal jij ze over 5 jaar weer terug als we weer laaggeschoolde arbeiders nodig hebben
quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:47 schreef Meh7 het volgende:
Tevens zal Wilders de geblondeerde, iets moeten verzinnen om onder Europese verdragen uit te komen (o.a. het EVRM). Daarnaast moet hij iets bedenken om bemoeienis vanuit de EU te beperken. Als dat allemaal lukt, moet hij eerder gesloten verdragen tussen bijvoorbeeld Nederland en Marokko eenzijdig proberen op te zeggen.
Ook die verdragen stellen geen reet voor als puntje bij paaltje komt. Italië lapt al jaren zo'n beetje elk verdrag aan haar laars wat er maar te vinden is, en komt er ook elke keer mee weg. Het is gewoon een kwestie van die autistische regeltjesmentaliteit van je afwerpen, en beginnen met te denken in oplossingen.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:56 schreef Meh7 het volgende:
[..]
[..]
Artikel 1 van de grondwet stelt niet eens zo heel veel voor. Verdragen zijn in dat opzicht belangrijker. In het EVRM (Europees Verdrag tot bescherming van de rechten van de mens en de fundamentele vrijheden) staan alle grondrechten ook opgesomd. Verdragen staan boven de wet in Nederland.
Als Wilders van het EVRM probeert af te komen, krijg je zeker te maken met diplomatieke problemen.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:59 schreef ExTec het volgende:
[..]
En wat vertel jij jezelf, dat NL geboycot gaat worden als ze dat doen?
En mij lijkt dat als wij marokko een dikke vinger geven, ze dat gewoon concreet maar te slikken hebben, of gaat marokko NL dan binnenvallen ofzo?
Echt gewoon lachwekkend, die mensen die denken dat er daadwerkelijk sancties staan op "niet aardig zijn" tegen marokko, oid.
bron: http://www.trouw.nl/nieuw(...)kanen_en_Turken.htmlquote:Luchtje aan kinderbijslag Marokkanen en Turken
(Novum) - De Sociale Verzekeringsbank (SVB) is mogelijk grootschalige fraude met kinderbijslag onder Marokkaanse en Turkse gezinnen op het spoor. Een steekproef heeft uitgewezen dat aan veel kinderbijslaguitkeringen een luchtje zit. De bank gaat daarom de controle op gezinnen met een kind in het buitenland intensiveren. Dat heeft een woordvoerder vrijdagochtend bevestigd na berichtgeving in de GPD-bladen.
print stuur artikel door
Het gaat specifiek om gezinnen in Nederland met een kind dat in Marokko of Turkije naar school gaat. De ouders hebben recht op dubbele kinderbijslag als hun kind uitwonend is. De steekproef heeft onvolkomenheden aan het licht gebracht bij ruim de helft van de Marokkaanse gezinnen en een op de drie Turkse gezinnen.
De woordvoerder drukt zich voorzichtig uit. "De steekproef wijst uit dat er wellicht iets aan de hand is", zegt ze. De SVB wil pas harde conclusies trekken als de definitieve cijfers bekend zijn. Die worden op z'n vroegst aan het einde van het jaar verwacht. De uitkeringen en aanvragen zullen integraal worden gecontroleerd. Normaal gesproken gebeurt dat steekproefsgewijs.
Als voorbeeld noemt de woordvoerder een woning in Marokko waar een kind verondersteld werd zelfstandig te wonen, maar waar zijn moeder de deur opendeed toen een controleur aanbelde. "Het zou kunnen dat zij op bezoek is, maar het zou natuurlijk ook hun eigen huis kunnen zijn."
De SVB publiceerde donderdag een overzicht van alle fraude die vorig jaar is opgespoord en van de bedragen die daarmee gemoeid zijn. De tussenrapportage over de Marokkaanse en Turkse gezinnen was daar niet in opgenomen.
bron: http://www.parool.nl/paro(...)-in-buitenland.dhtmlquote:Fraude met kinderbijslag in buitenland
De SVB is nog bezig het ten onrechte uitgekeerde geld terug te vorderen. Het gaat om een bedrag van enkele honderdduizenden euro's. Foto ANP/Marcel Antonisse
DEN HAAG - Ten minste enkele tientallen Marokkaanse en Turkse ouders hebben, mogelijk jaren, ten onrechte dubbele kinderbijslag ontvangen. Dat blijkt uit een vertrouwelijk rapport van de Sociale Verzekeringsbank.
In de gisteren gepubliceerde rapportage over 2008 is niets over de fraude met dubbele kinderbijslag terug te vinden.
In het vertrouwelijke rapport staat dat de SVB in het eerste kwartaal van 2008 onderzoek heeft gedaan naar kinderen in de leeftijd tot en met zeventien jaar, die in Marokko en Turkije naar school gaan. Hun ouders hebben gemeld dat de kinderen daarvoor bij familie in hun land van herkomst zijn gaan wonen. Dat geeft recht op dubbele kinderbijslag, al gauw 500 euro per kwartaal. Voorwaarde is dat de ouders een Nederlands paspoort hebben en in Nederland wonen.
In Marokko constateerde de SVB bij 54 procent van de onderzochte gevallen onrechtmatigheden, in Turkije 31 procent. De onderzoekers legden in Marokko bij 150 'uitwonende' kinderen huisbezoeken af. Bij 81 was sprake van fraude. Ten minste één van de ouders bleek op hetzelfde adres te wonen. In Turkije was er bij 27 van de 88 onderzochte kinderen sprake van fraude.
De SVB is nog bezig het ten onrechte uitgekeerde geld terug te vorderen. Het gaat om een bedrag van enkele honderdduizenden euro's. Waarschijnlijk is de totale schade groter, omdat het onderzoek zich enkel richt op het eerste kwartaal van 2008. Bovendien zijn nog niet alle uitwonende kinderen gecontroleerd.
Tweede Kamerlid Sietse Fritsma van de PVV zal een spoeddebat aanvragen over de kwestie. ''Dit is een grof schandaal. Er gaat een hoop belastinggeld verloren. Dat de problemen worden verdoezeld, is des te erger.'' VVD-collega Stef Blok roept minister André Rouvoet van Jeugd en Gezin op 'de export van kinderbijslag per direct te stoppen'.
Minister Rouvoet liet weten de resultaten van het SVB-onderzoek af te wachten. (HET PAROOL)
95% van de autochtone bevolking werkt gewoon keihard en kei-eerlijk, en houdt maar weinig geld over voor leuke dingen. Waar dacht jij anders dat al dat geld waarmee anderen frauderen vandaan kwam?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:00 schreef Alulu het volgende:
Wat een drama allemaal zeg. Fraude wordt zowiezo in allerlei lagen van de bevolking gepleegd. Genoeg mensen die bijvoorbeeld een uitkering ontvangen en zwart gewoon goed bijverdienen. Een beetje solliciteren en brieven versturen 'omdat het verplicht is' maar wel zorgen dat je nergens vast kan blijven werken. Genoeg studenten die zich uitwonend bij een oom/famililied/vreemde tegen betaling inschrijven en wel thuis blijven wonen om lekker wat 'bij te cashen'. Of in het buitenland zogenaamd even naar de arts gaan voor een spoedbehandeling, hem tegen een kleine vergoeding (lees:omkopen of vragen om een gunst als het een bekende is) een getuigenschrift laten opstellen en eenmaal terug in Nederland geld declareren, met een extra 0 erachter ofzo.
Het is een schande (foei-foei) inderdaad. Maar doe nou niet net alsof het 'weer die immorele marokkanen zijn' die 'ons' geld wegplukken. Genoeg mensen vinden het onder een drogreden legitiem de staat zo uit te zuigen (of de werkende buurman, maar net waar je het accent legt).
Zojuist beantwoord.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:56 schreef Meh7 het volgende:
[..]
[..]
Artikel 1 van de grondwet stelt niet eens zo heel veel voor. Verdragen zijn in dat opzicht belangrijker. In het EVRM (Europees Verdrag tot bescherming van de rechten van de mens en de fundamentele vrijheden) staan alle grondrechten ook opgesomd. Verdragen staan boven de wet in Nederland.
Als Wilders de macht zou hebben en een meerderheid in parlement en Senaat, kan dat verdrag prima opgezegd worden.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:00 schreef Meh7 het volgende:
[..]
Als Wilders van het EVRM probeert af te komen, krijg je zeker te maken met diplomatieke problemen.
Verdragen staan boven Nederlandse wetten. Europese gerechtshoven (EHRM, HvJ) staan boven Nederlandse rechters.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:59 schreef Lemmeb het volgende:
Ook die verdragen stellen geen reet voor als puntje bij paaltje komt. Italië lapt al jaren zo'n beetje elk verdrag aan haar laars wat er maar te vinden is, en komt er ook elke keer mee weg. Het is gewoon een kwestie van die autistische regeltjesmentaliteit van je afwerpen, en beginnen met te denken in oplossingen.
Nou, het is wat. "Diplomatieke problemen" moeten we nu bang worden ofzo? Die "diplomatieke problemen" kunnen nooit groter zijn dan de problemen met criminele Marokkanen die we nu hebben.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:00 schreef Meh7 het volgende:
[..]
Als Wilders van het EVRM probeert af te komen, krijg je zeker te maken met diplomatieke problemen.
Boeiend, kunnen diplomaten doen waar ze goed in zijn, babbelen.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:00 schreef Meh7 het volgende:
[..]
Als Wilders van het EVRM probeert af te komen, krijg je zeker te maken met diplomatieke problemen.
Nou, het is me wat.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:02 schreef Meh7 het volgende:
[..]
Verdragen staan boven Nederlandse wetten. Europese gerechtshoven (EHRM, HvJ) staan boven Nederlandse rechters.
Maar er zijn geen partijen die het enforcen, hey.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:02 schreef Meh7 het volgende:
[..]
Verdragen staan boven Nederlandse wetten. Europese gerechtshoven (EHRM, HvJ) staan boven Nederlandse rechters.
Ja dat is veel maar als maar zoalng we hier niet weten wat voro percentage van de nederlandse marrokanen dubbele kinderbijslag aanvragen (dat zal geen 100% zijn) , dan dekt de topictitel totaal de lading van het bericht niet. Aangezien de meeste fokkers toch niet verder komen dan de titel te lezen zeggen velen hier nu dat 54% van de marrokanen fraudeurs zijn.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:47 schreef Montagui het volgende:
[..]
Nee, het cijfer dat 54% van de marrokaanse aanvragers van dubbele kinderbijslag verdacht is, DAT is relevant.....en dat is, ja, euh...best wel veel eigenlijk.
Nee, jij bent degene die droomtquote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:05 schreef Meh7 het volgende:
[..]
Jongens, droom lekker verder. Onwetendheid is een zegen.
Europese verdragen zijn absoluut niet onoverkomelijk. Als je er echt van af wilt, kan dat.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:05 schreef Meh7 het volgende:
[..]
Jongens, droom lekker verder. Onwetendheid is een zegen.
aah, creatief met cijfers om aan zo groot mogelijke getallen te komenquote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:19 schreef Bootje84 het volgende:
[..]
Maar natuurlijk.
Er wonen in Nederland pakweg 1 miljoen moslims. Ik ben even voor het gemak uitgegaan van 1 miljoen Marokkanen. Als er volgens het onderzoek 53% (voor het gemak 50%) van de gezinnen fraudeert, dan praten we dus over 500.000 mensen die deel uitmaken van een gezin waarin ze worden verdacht dat er wordt gefraudeert. Als de helft hiervan dus schuldig wordt bevonden, is dat dus een equivalent van 250.000 mensen die in een gezin zitten waar dus in wordt gefraudeert.
Reken dat uit ten opzichte van de Nederlanders waarvan er voor het gemak even 16.000.000 wonen (hier zitten dan Marokkanen bij, dus het komt iets hoger uit) dan kom je dus op 4.000.000 mensen (1 kwart van 16.000.000) waarvan de mensen zich in een gezin bevinden waarin dus deze fraude wordt gepleegd.
Begrijp je em?
http://www.parool.nl/paro(...)-in-buitenland.dhtmlquote:De onderzoekers legden in Marokko bij 150 'uitwonende' kinderen huisbezoeken af. Bij 81 was sprake van fraude. Ten minste één van de ouders bleek op hetzelfde adres te wonen. In Turkije was er bij 27 van de 88 onderzochte kinderen sprake van fraude.
lol wijzigen zou nog bijna in de buurt van acceptabel komen wmbquote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:37 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Wijzigen heeft zo'n negatieve lading, noem het 'updaten'.
Oh, jij dacht dat ik het allemaal nog niet wist? Uiteraard wist ik dat, ik zie het alleen niet als een probleem. Met die verdragen kun je gewoon je reet afvegen, zoals Italië en de VS ook al jaren doen.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:05 schreef Meh7 het volgende:
[..]
Jongens, droom lekker verder. Onwetendheid is een zegen.
Enforcement is niet alleen maar uit te drukken in militaire sancties. Als Nederland zich opeens niet meer gaat houden aan verdragen (en deze dus eenzijdig gaat opzeggen), komt Nederland in een isolement terecht. Daar gaat je export dan.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:05 schreef ExTec het volgende:
[..]
Maar er zijn geen partijen die het enforcen, hey.
Concreet bepaald elk land voor zich waar ze zich precies aan houden, en niet.
Je kunt letterlijk en figuurlijk je reet afvegen aan z'n uitspraak, en er gebeurt *niets*.
Dit is wel wat jij er zojuist van maakte, maar dat klopt dus niet.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:06 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ja dat is veel maar als maar zoalng we hier niet weten wat voro percentage van de nederlandse marrokanen dubbele kinderbijslag aanvragen (dat zal geen 100% zijn) , dan dekt de topictitel totaal de lading van het bericht niet. Aangezien de meeste fokkers toch niet verder komen dan de titel te lezen zeggen velen hier nu dat 54% van de marrokanen fraudeurs zijn.
We hebben het hier nog over een verdenking vanwege de constatering van onregelmatigheden.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 12:28 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Die 54%die fraudeert is dus alleen van het percentage marrokanen die ook hun kinderen naar marrokko op school sturen.
Maar natuurlijk.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:08 schreef Meh7 het volgende:
[..]
Enforcement is niet allen uit te drukken in militaire sancties. Als Nederland zich opeens niet meer gaat houden aan verdragen (en deze dus eenzijdig gaat opzeggen), komt Nederland in een isolement terecht. Daar gaat je export dan.
Sorry, leuk geprobeerd, maar echt veel indruk maak je niet. Er zijn immers zat landen die die verdragen ook niet ondertekend hebben, en bij hun draait de export ook gewoon door.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:08 schreef Meh7 het volgende:
[..]
Enforcement is niet alleen maar uit te drukken in militaire sancties. Als Nederland zich opeens niet meer gaat houden aan verdragen (en deze dus eenzijdig gaat opzeggen), komt Nederland in een isolement terecht. Daar gaat je export dan.
Ik snap je commentaar niet echt en waar je naartoe wilt.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:01 schreef LXIV het volgende:
[..]
95% van de autochtone bevolking werkt gewoon keihard en kei-eerlijk, en houdt maar weinig geld over voor leuke dingen. Waar dacht jij anders dat al dat geld waarmee anderen frauderen vandaan kwam?
Wat voor waanideeen heb jij?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:08 schreef Meh7 het volgende:
[..]
Enforcement is niet alleen maar uit te drukken in militaire sancties. Als Nederland zich opeens niet meer gaat houden aan verdragen (en deze dus eenzijdig gaat opzeggen), komt Nederland in een isolement terecht. Daar gaat je export dan.
Er zijn meerdere manieren van frauderen met kinderbijslag in het buitenland.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:06 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ja dat is veel maar als maar zoalng we hier niet weten wat voro percentage van de nederlandse marrokanen dubbele kinderbijslag aanvragen (dat zal geen 100% zijn) , dan dekt de topictitel totaal de lading van het bericht niet. Aangezien de meeste fokkers toch niet verder komen dan de titel te lezen zeggen velen hier nu dat 54% van de marrokanen fraudeurs zijn.
Helemaal niet nodig. Deed duitsland immers ook niet.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:15 schreef Meh7 het volgende:
Oke, ik geef het op. Het is volstrekt logisch om te denken dat Nederland even uit de Raad van Europa, de Europese Unie, de VN en vele andere organisaties gaat stappen.
Duitsland heeft er ook geen problemen mee gehad.quote:Het is verder ook te verwachten dat Nederland daar 0,0 problemen mee zal krijgen.
Die 108 zijn deel van een steekproef die een bepaald percentage opleverde. Als dat na verder onderzoek voor de hele groep blijkt te gelden, is het wel degelijk een groot probleem waartegen maatregelen genomen moeten wordenquote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:16 schreef moussie het volgende:
nou ja zeg .. er zijn 108 gevallen van fraude geconstateerd en daarom moeten maar Europese verdragen op worden gezegd .. over overtrokken reacties gesproken
Daar hoef je geen verdragen voor op te zeggen hoor.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:16 schreef moussie het volgende:
nou ja zeg .. er zijn 108 gevallen van fraude geconstateerd en daarom moeten maar Europese verdragen op worden gezegd .. over overtrokken reacties gesproken
Ja vast. Als wij stoppen met het subsidieren van in Marokko woonachtige kinderen (frauduleus of niet), dan mogen wij van Duitsland geen tomaten meer naar hen exporteren.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:08 schreef Meh7 het volgende:
[..]
Enforcement is niet alleen maar uit te drukken in militaire sancties. Als Nederland zich opeens niet meer gaat houden aan verdragen (en deze dus eenzijdig gaat opzeggen), komt Nederland in een isolement terecht. Daar gaat je export dan.
Waarom zou je daar dan ook uit stappen? Gewoon lekker een eind aanklooien en als ze het er niet mee eens zijn kunnen ze gaan procederen, dat rek je dat 20 jaar en in de tussentijd is alles opgelost.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:15 schreef Meh7 het volgende:
Oke, ik geef het op. Het is volstrekt logisch om te denken dat Nederland even uit de Raad van Europa, de Europese Unie, de VN en vele andere organisaties gaat stappen. Het is verder ook te verwachten dat Nederland daar 0,0 problemen mee zal krijgen.
Ben ik het wel mee eens. Dat moet ook onderzocht worden. Maar staat hier natuurlijk los van.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:12 schreef Alulu het volgende:
Laat ze eens intensief controleren op studiefinancieringen bijvoorbeeld en diegenen die uitwonend zijn ingeschreven.
Iedereen kan in het topic gewoon lezen wat er met de titel wordt bedoeld, dus zo overtrokken reageren zoals jij nu doet is volstrekt onnodig.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:21 schreef Apogist het volgende:
ok, en als we nou eens die 54% plaatsen in het perspectief van de totale marokkaanse gezinnen?
nogal loos bericht, er komt naar voren dat 54% van de kinderbijslaggerechtigden waarvan de kinderen in het buitenland verblijft fraudeert. Hoeveel gezinnen hebben kinderen in het buitenland ? ik denk misschien 20%, erg ruim genomen. Wanneer 54% daarvan fraudeert (wat uiteraard veeel te veel is ) hebben we dus circa 10% van alle marokkaanse gezinnen die aan deze praktijken doen. Dit is toch wel wat anders dan 54% !
maar dat neemt niet weg dat het gewoon veel te veel is. Dit zijn dus de leuke woordspelletjes met statistiekjes
De titel mag dus ook wel gewijzigd worden naar iets als "54% van de marrokkaanse gezinnen waarvan een kind in het buitenland verblijft is verdacht van kinderbijslagfraude"
en hoe groot is die groep .. 200, 500, 1000 ?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:19 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Die 108 zijn deel van een steekproef die een bepaald percentage opleverde. Als dat na verder onderzoek voor de hele groep blijkt te gelden, is het wel degelijk een groot probleem waartegen maatregelen genomen moeten worden
Een leuke voor jou: leer lezen. Kijk even in dit topic en vind de uitspraak van mij waarin ik zeg dat het afpakken van paspoorten leidt tot een isolement.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:17 schreef ExTec het volgende:
Ik herhaal het mooie gezegde nog een keer:
Kietel jezelf, een ander doet het niet.
correct, maar als ik het topic doorneem lijken er toch echt veel mensen het niet te snappenquote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:26 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Iedereen kan in het topic gewoon lezen wat er met de titel wordt bedoeld, dus zo overtrokken reageren zoals jij nu doet is volstrekt onnodig.
Bovendien is jouw voorstel wel een heel lange topictitel.
Ook al zou je het uittekenen, blijf je dat houden.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:27 schreef Apogist het volgende:
[..]
correct, maar als ik het topic deerneem lijken er toch echt veel mensen het niet te snappen
Je snapt toch wel hoe statistiek werkt?quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:26 schreef moussie het volgende:
[..]
en hoe groot is die groep .. 200, 500, 1000 ?
en ja, het is idd zorgwekkend dat dit nog steeds zo gaat, na al die jaren, zoals herhaaldelijk opgemerkt is dit al sinds een kleine eeuwigheid bekend ..
maar ja, de TT en de daaruit volgende conclusies en rekensommen zijn natuurlijk te zot voor woorden, al zijn het er 10.000 dan nog is dat geen 54% van de Marokkaanse gezinnen
En kijk even in dit topic en vind de uitspraak van mij waar ik aangeef, dat duitsland dit al geflikt heeft, en er behalve in jou hoofd 0,0 sprake is van een isolement.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:27 schreef Meh7 het volgende:
[..]
Een leuke voor jou: leer lezen. Kijk even in dit topic en vind de uitspraak van mij waarin ik zeg dat het afpakken van paspoorten leidt tot een isolement.
Verdiep je eens in statistiek vrouwmensquote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:26 schreef moussie het volgende:
[..]
en hoe groot is die groep .. 200, 500, 1000 ?
en ja, het is idd zorgwekkend dat dit nog steeds zo gaat, na al die jaren, zoals herhaaldelijk opgemerkt is dit al sinds een kleine eeuwigheid bekend ..
maar ja, de TT en de daaruit volgende conclusies en rekensommen zijn natuurlijk te zot voor woorden, al zijn het er 10.000 dan nog is dat geen 54% van de Marokkaanse gezinnen
'Tactisch' even niet, zeg maarquote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:30 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Je snapt toch wel hoe statistiek werkt?
Veel te duur om te controleren. Gewoon 1 studiefinanciering en waar je gaat wonen is je eigen zorg maar.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:24 schreef LeksieKon het volgende:
[..]
Ben ik het wel mee eens. Dat moet ook onderzocht worden. Maar staat hier natuurlijk los van.
Dat er op de ene plaats fraude wordt gepleegd, betekent niet dat andere fraude dan niet aangepakt hoeft te worden.
Of het nu 81 van de 150 is of 500.000 van de 1.000.000 mensen.. Procentueel is het evenveel! Ik trek het over de algehele Marokkaanse bevolking. Daarnaast geven grotere getallen beter weer hoe maf het eigenlijk is.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:07 schreef moussie het volgende:
[..]
aah, creatief met cijfers om aan zo groot mogelijke getallen te komen
het is je ontgaan dat het alleen om die kleine groep gaat die opgeeft kinderen in het buitenland te hebben wonen ?
[..]
http://www.parool.nl/paro(...)-in-buitenland.dhtml
ja duh .. maar ik snap ook dat niet iedereen lijkt te snappen dat die 54% percent gebaseerd is 150 gevallen, die lijken het doortrekken over de gehele breedte ..quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:30 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Je snapt toch wel hoe statistiek werkt?
Toen stopte ik met lezen.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:00 schreef Alulu het volgende:
Wat een drama allemaal zeg. Fraude wordt zowiezo
UTFG.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:32 schreef Meh7 het volgende:
[..]
Je blijft het roepen, maar een bron blijft ontbreken.
Dat noemen we statistiek, Sokquote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:47 schreef moussie het volgende:
[..]
ja duh .. maar ik snap ook dat niet iedereen lijkt te snappen dat die 54% percent gebaseerd is 150 gevallen, die lijken het doortrekken over de gehele breedte ..
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |