FOK!forum / Culinesse à gogo / Weekmenu's #2
LastRequestmaandag 9 maart 2009 @ 16:36
Ik zet even de post waarmee ik deel 1 sloot als OP, maar ik kan me voorstellen dat Isegrim een mooiere OP in gedachten heeft? Ik kan er nu even niks moois van maken omdat ik op stage zit, dus dan kan ik het later aanpassen


Maandag: Pasta met kip en pesto-roomsaus
Dinsdag: Uit eten
Woensdag: JC-eten
Donderdag: Couscous met gewokte groenten en kip in oestersaus
Vrijdag: Nasi
Zaterdag: Eet ik ook ergens anders
Zondag: Rest van de nasi of anders gebakken aardappeltjes, gestoomde groenten en een stukje zalm
Raissamaandag 9 maart 2009 @ 16:47
Mijn weekmenu ook dan nog maar een keer:

Vandaag: Gevulde champignons, soep en stokbrood
Dinsdag: Terriyaki
Woensdag: Friet met braadworst en doperwten
Donderdag: Knoflookbolletjes met bolognesesaus
Vrijdag: Uitsmijter op brood
Zaterdag: Uiteten met vrienden
Zondag: Macaronischotel met sperziebonen, tomaat en geraspte kaas
Maandag: Gehaktballen, aardappelgarnituur uit de vriezer en wortels
Dinsdag: Farfalle met champignonsaus en stukjes kipfilet.
Mini_rulezmaandag 9 maart 2009 @ 16:50
Wow, wat plannen jullie allemaal ver vooruit! Zo ver lukt het mij niet, dan zou ik toch maar zin in andere dingen krijgen of dingen laten bederven omdat ik was vergeten dat ze geen week goed blijven.
Raissamaandag 9 maart 2009 @ 16:54
quote:
Op maandag 9 maart 2009 16:50 schreef Mini_rulez het volgende:
Wow, wat plannen jullie allemaal ver vooruit! Zo ver lukt het mij niet, dan zou ik toch maar zin in andere dingen krijgen of dingen laten bederven omdat ik was vergeten dat ze geen week goed blijven.
Dat ik dit plan wil nog niet zeggen dat we het ook zo gaan eten Soms worden de plannen nou eenmaal in de war geschopt (door mee-eters/door trek in iets anders etc.) Deze week ga ik proberen ons echt aan dit schema te houden!
DevilsAndDustmaandag 9 maart 2009 @ 17:17
Ik plan altijd een week vooruit, maar het is nog nooit voorgekomen dat iets niet doorging, voor zover ik me kan herinneren. Je kiest natuurlijk alleen dingen die je lekker vindt! Ik zit me al te verheugen op de spinazierisotto van vanavond. .

Oftewel, tvp.
Mini_rulezmaandag 9 maart 2009 @ 17:20
Een week vooruit lukt mij ook wel. Het is alleen weleens gebeurd dat ik allerlei dingen kocht en er later pas bij stilstond dat ik sommige daarvan pas een week later ging maken en dat ze dan helemaal niet meer goed zouden zijn. Toen moest er wel even wat geschoven worden.
Op zich plan ik alleen dingen die we lekker vinden, maar het kan wel zijn dat ik tussendoor een ander recept zie dat ik graag wil maken en dan baal ik weleens dat er eerst nog allerlei andere dingen op moeten. Maar goed, dan eten we meestal toch gewoon wat er in huis is.
DevilsAndDustmaandag 9 maart 2009 @ 17:30
Ik zet altijd de datums erbij, op m'n boodschappenlijstje. Dan weet ik in de winkel meteen of het nog lang genoeg houdbaar is.
Isegrimmaandag 9 maart 2009 @ 17:35
OP lijkt me prima hoor.

Tevens TVP.
mjanmaandag 9 maart 2009 @ 17:41
Ik plan de laatste tijd nog maar voor 3-4 dagen vooruit omdat er steeds onverwachte afspraken tussendoor komen waardoor de groenten liggen te verpieteren.

Komende dagen gaan we waarschijnlijk zoiets eten:
ma: tagliatelle ovenschotel met o.a spinazie en tomaat
di: rijst met broccoli, champs, kokosmelk en cashewnootjes
wo: iets stamppotterigs, waarsch. boerenkool, met veg. grillworstje
motorbloempjemaandag 9 maart 2009 @ 17:54
tvp
_Ophelia_maandag 9 maart 2009 @ 18:03
Ik ben een beetje van de weekmenuwagen gevallen, ik doe nu vrijdag en maandag boodschappen. Ik ben gelijk een stuk meer geld kwijt
motorbloempjemaandag 9 maart 2009 @ 18:04


Mr. MoBlo kwam net met een krat vol boodschappen terug voor de hele week.
Daar zaten ook nog 4kg kattenvoer, een fles olijfolie en wat extra afbakbroodjes bij.

Totaal: 26 euro enige wat we nog moeten halen zijn citroenen en wat sla voor vrijdag.

Hier eten we 5 dagen van!
DevilsAndDustmaandag 9 maart 2009 @ 18:07
Wow, dat is wel heel weinig geld. Boodschappenlijstje? .
_Ophelia_maandag 9 maart 2009 @ 18:08
Doe mij ook zo'n Mr.
Als ik de mijne op pad stuur voor boodschappen slaagt hij erin om van het hele maandbudget voor drie dagen eten te kopen.
motorbloempjemaandag 9 maart 2009 @ 18:11
Een heel brood
Bak kiwi's
4 bananen
zak appels
courgette
champignons
kastanjechampignons
een grote rode paprika
2 zakken kattenvoer
4 pakken afbakbroodjes
olijfolie
2 bakjes creme fraiche
1kg Prei
3 pakken melk (liter)
1 pak magere yohgurt (liter)
pindakaas
schouderham
rijstwafels
geraspte kaas
Witlof

wederom geen vlees dus maar daar gaan deze week van doorheen:

1 kipfilet
2 hamburgers (zelf gemaakt van rundergehakt)
spekjes (liggen nog in de koelkast)

de rest is vega
motorbloempjemaandag 9 maart 2009 @ 18:12
quote:
Op maandag 9 maart 2009 18:08 schreef _Ophelia_ het volgende:
Doe mij ook zo'n Mr.
Als ik de mijne op pad stuur voor boodschappen slaagt hij erin om van het hele maandbudget voor drie dagen eten te kopen.
ik maak de lijstjes

en de boodschappen zijn allemaal van de Lidl overigens
_Ophelia_maandag 9 maart 2009 @ 18:16
quote:
Op maandag 9 maart 2009 18:12 schreef motorbloempje het volgende:

[..]

ik maak de lijstjes

en de boodschappen zijn allemaal van de Lidl overigens
Mijn Mr. houdt zich niet aan lijstjes en weigert ergens anders dan bij de AH boodschappen te doen
motorbloempjemaandag 9 maart 2009 @ 18:19
hier twee studenten die erg hard willen sparen dus we moeten wel.
Maar het liefst had ik ook alles bij AH, speciaalwinkels en ga zo maar door gehaald

later als we groot zijn

Moet wel zeggen dat dit weekmenu ding ons heel goed bevalt! Dit is de derde week dat we het doen en het is zo rustgevend en geldbesparend. Het wordt echt een sport om zo goedkoop mogelijk uit te zijn met zoveel mogelijk (gezonde) spullen.
Niet meer elke dag bedenken 'wat moeten we nou eten? ' en dan vaak toch duurder en soms uit gemakzucht ook ongezonder bezig zijn, dat vinden we zonde.

We eten nu echt goed en gezond en afwisselend (veel afwisseling met vlees, gevogelte, vis, vega) en zorgen dat we altijd vlees enzo in de aanbieding halen (of krijgen van mn ouders (vis) )

knierterig zijn kan ook echt fijn zijn
DevilsAndDustmaandag 9 maart 2009 @ 18:19
Dat lijstje is behoorlijk korter dan dat van ons van deze week. . Ik verveel me, zie spoiler. Ons kassabonnetje. .
SPOILER
pizza tonijn
pizza champignon
magere yoghurt
rauwkost
verse melk
witte wijn
rode wijn
2 kiphawaiischnitzels
2 bio-karbonades
1,5 kilo appels
grenadinesiroop
4 bananen
gehakt
kipfilet
houdbare melk
crunchy
1 l straciatellayoghurt
brinta
honig mix voor lasagnesaus
risottorijst
spinazie
gewone rijst
rabarbercompote
2 courgettes
doperwtjes/worteltjes
15 scharreleieren
paprika
McCain smiles
4 kiwi's
champignons
cashewnoten
doppinda's
netje knoflook
afwasborstels
aubergine
geraspte oude kaas
Mona toetje van de maand
rozijnen
pompoenbrood
wattenschijfjes
chocolade Swiss Noir 72%
4 roomtoetjes choco
knackebrod
3 roomtoetjes vanille
crème fraîche
tandpasta
2 x deo
chocoladepasta
sinaasappels
2 flessen cola

¤63,39


[ Bericht 0% gewijzigd door DevilsAndDust op 09-03-2009 18:26:31 ]
motorbloempjemaandag 9 maart 2009 @ 18:27
wat eten jullie veel! Of lijkt dat maar zo?

en wij eten ook nooit toetjes, frisdrank enzo, dus dat scheelt denk ik ook al een hoop.

Máár, in deze prijs zitten ook wat dingen waar je langer mee doet (tandpasta, deo, afwasborstels) dus dat is voor op de langere termijn dan weer zeg maar.
DevilsAndDustmaandag 9 maart 2009 @ 18:34
Veel, geen idee! Gewoon, goeie maaltijden. . We zouden inderdaad vooral op toetjes kunnen besparen, maar die wil ik echt niet missen. . De cola is maar 33 cent per fles. .

We mikken op maximaal een tientje per dag, en dat is dus zelfs met toiletartikelen prima gelukt! We winkelen bij de Jumbo, dat scheelt enorm vergeleken met de Super de Boer waar we eerst heen gingen.
Isegrimmaandag 9 maart 2009 @ 18:52
Toetjes ben ik ook dol op. Maar die kosten geen drol bij Aldi of Lidl.

Ik drink cola light / frisse fruitdrank van de Aldi. wil per se Coca-Cola.
motorbloempjemaandag 9 maart 2009 @ 18:57
denk dat vooral de winkel ons veel in de kosten bespaart...

binnenkort het gehakt eens proberen (diepvries) alleen staat er niets met gehakt op 't menu deze week
Isegrimmaandag 9 maart 2009 @ 19:13
Lidl heeft prima vlees, zeker voor een supermarkt.
LastRequestmaandag 9 maart 2009 @ 20:43
Ik heb laatst érg vies ruikend gehakt gehad van de Lidl, zelfs weggegooid want ik werd misselijk van de geur toen het eenmaal in de pan zat. Ik ga er vanuit dat dat eenmalig was, want ik hoor idd vaak dat ze vrij goed vlees hebben!
Mini_rulezmaandag 9 maart 2009 @ 21:18
Wij hebben bij mijn ouders al een paar keer erg lekker vlees van de Lidl gegeten (koop zelf altijd biologisch), wel van de Duitse Lidl maar het merk is volgens mij hetzelfde, Oldenlander.
Ik vraag me trouwens wel af hoe het zo goedkoop kan zijn, of het dan nog minder diervriendelijk is dan bij andere supermarkten, maar goed.
motorbloempjemaandag 9 maart 2009 @ 21:19
heb iig gehoord dat 't goed vlees is, dus ben zeer benieuwd.
De vriezer ligt nu nog vrij vol, dus we hebben alleen even wat proef-gehakt meegenomen, maar als dat prima is gaan we de rest ook 's proberen.

Hoe zijn bijvoorbeeld die kipfilets in kilozak?
Isegrimmaandag 9 maart 2009 @ 21:25
quote:
Op maandag 9 maart 2009 21:18 schreef Mini_rulez het volgende:
Wij hebben bij mijn ouders al een paar keer erg lekker vlees van de Lidl gegeten (koop zelf altijd biologisch), wel van de Duitse Lidl maar het merk is volgens mij hetzelfde, Oldenlander.
Ik vraag me trouwens wel af hoe het zo goedkoop kan zijn, of het dan nog minder diervriendelijk is dan bij andere supermarkten, maar goed.
Juist niet. Lidl en Aldi zijn bijvoorbeeld de enige twee supers die géén vlees van onverdoofd gecastreerde varkens verkopen.
Arizonamaandag 9 maart 2009 @ 21:25
Ons weekmenu:
gisteren: gekookte aardappels, gehaktballen, rode bieten en komkommersalade
vandaag: pannenkoeken
dinsdag: eten bij schoonouders
woensdag: eten bij ouders
donderdag: russische stroganoff (zo'n knorrpak)
vrijdag: witlof met ham en kaas uit de oven en gekookte aardappels
zaterdag: gebakken vis van de markt, rijst, wortels
zondag: macaroni bolognese
Lotje-Plusonemaandag 9 maart 2009 @ 21:26
tvp morgen op mijn gemak maar eens lezen!
Ik ga waarschijnlijk morgen de gegrilde groente in de oven proberen, ben heel benieuwd
ryan_atwoodmaandag 9 maart 2009 @ 21:28
tvp, kan ik wel wat ideetjes uit opdoen
Fogelmaandag 9 maart 2009 @ 22:19
We hebben een keer een maandmenu gemaakt, flink ingekocht (vers spul natuurlijk om de zoveel dagen bijvullen), geconcludeerd dat het (financieel gezien) een goed idee was en vervolgens nooit meer gedaan
We hebben het er al een halfjaar ofzo over om maar eens een weekmenu te proberen, maar het komt er maar niet van. Deze zaterdag wel voor zo'n 250¤ aan voedsel ingeslagen (maar zonder plan, gewoon dingen in de kar gemikt die er OK uit zagen) dus daar zouden we het een week of anderhalf mee uit moeten houden.
PdeHoogdinsdag 10 maart 2009 @ 06:55
Even meekijken met deeltje 2
Isegrimdinsdag 10 maart 2009 @ 07:44
quote:
Op maandag 9 maart 2009 22:19 schreef Fogel het volgende:
We hebben een keer een maandmenu gemaakt, flink ingekocht (vers spul natuurlijk om de zoveel dagen bijvullen), geconcludeerd dat het (financieel gezien) een goed idee was en vervolgens nooit meer gedaan
We hebben het er al een halfjaar ofzo over om maar eens een weekmenu te proberen, maar het komt er maar niet van. Deze zaterdag wel voor zo'n 250¤ aan voedsel ingeslagen (maar zonder plan, gewoon dingen in de kar gemikt die er OK uit zagen) dus daar zouden we het een week of anderhalf mee uit moeten houden.
Anderhalve week voor ¤ 250,-???
Twerkdinsdag 10 maart 2009 @ 07:48
Ma: McDonalds
Di: Pizza
Wo: Patat + Mexicano
Do: KFC
Vr: Chinees
Za: Pannenkoeken
Zo: 3 tosties onder het voetbal om 19:00
Isegrimdinsdag 10 maart 2009 @ 07:54
Ik ga d'r maar ff vanuit dat dat een 'grap' (hahaha ) is. En anders wens ik je veel plezier met je leververvetting en/of dichtslibbende aderen.
motorbloempjedinsdag 10 maart 2009 @ 08:31
je kent de immer grappige (en om de dag gebande) Twerk toch wel?
Twerkdinsdag 10 maart 2009 @ 08:35
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 08:31 schreef motorbloempje het volgende:
je kent de immer grappige (en om de dag gebande) Twerk toch wel?
Je denkt dat je scoort, maar je loopt met je eigen domheid te koop. Met andere woorden, ik ben pas 1 keer (48 uur) geband, dus je kent de feiten weereens niet.
motorbloempjedinsdag 10 maart 2009 @ 08:37
Fogeldinsdag 10 maart 2009 @ 09:08
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 07:44 schreef Isegrim het volgende:

[..]

Anderhalve week voor ¤ 250,-???
OK, 1900 Noorse kroon was het en deze keer vrij veel vlees gekocht (en dat is hier asociaal duur).
Ik geef ca 5000-7000 kroon uit per maand in de supermarkt.
van_Hooydonckdinsdag 10 maart 2009 @ 10:30
tvp leuk zo'n topic! ik werkte eerst ook met weekmenu's maar de laatste paar maanden niet meer zo.
mss vrijdag weer mee beginnen. het scheelt best wel wat geld en tijd!
motorbloempjedinsdag 10 maart 2009 @ 10:36
doen jullie trouwens ook regelmatig schuiven?

Omdat we alles op maandag in huis hebben, kunnen we alsnog makkelijk bepalen iets om te schuiven omdat het het wat sneller/makkelijker is
van_Hooydonckdinsdag 10 maart 2009 @ 10:41
ja hoor. bijv als ik pasta maak en ik had genoeg over voor de volgende dag dan schuift alles op.
ook heb ik vaste dagen. dus bijv de zaterdag frietjes met salade en vlees/snack en zondag soep met een tostie en salade. dat doe ik om het gemak en ook omdat we in het weekend nog wel eens weggaan of bij anderen eten.
_Ophelia_dinsdag 10 maart 2009 @ 10:43
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 10:36 schreef motorbloempje het volgende:
doen jullie trouwens ook regelmatig schuiven?

Omdat we alles op maandag in huis hebben, kunnen we alsnog makkelijk bepalen iets om te schuiven omdat het het wat sneller/makkelijker is
Heel vaak, alleen met verse groenten kom ik nog wel eens in de knel, de ene groente moet toch sneller gegeten worden dan de andere.
Mini_rulezdinsdag 10 maart 2009 @ 10:50
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 10:43 schreef _Ophelia_ het volgende:

[..]

Heel vaak, alleen met verse groenten kom ik nog wel eens in de knel, de ene groente moet toch sneller gegeten worden dan de andere.
Same here.
Meestal maak ik niet eens een dagindeling maar koop ik gewoon een aantal gerechten en kiezen we per dag waar we op dat moment het meeste zin in hebben. Nu ik weet dat ik op moet passen dat verse groente dan niet blijft liggen tot het eind van de week, gaat dat eigenlijk wel prima.
PdeHoogdinsdag 10 maart 2009 @ 11:06
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 10:43 schreef _Ophelia_ het volgende:

[..]

Heel vaak, alleen met verse groenten kom ik nog wel eens in de knel, de ene groente moet toch sneller gegeten worden dan de andere.
Ja. Da's het handige van voor 5 dagen eten in huis halen Alleen moet je dan wel goed op de data van de groenten letten Ik kon gister dus een zak peen en uien wegflikkeren omdat-ie een paar dagen over datum was

Toch beter opletten volgend weekend
motorbloempjedinsdag 10 maart 2009 @ 11:17
soms halen we nog wel wat 'na'.
Deze week bijvoorbeeld gaan we zaterdag bbq-en, dus willen we wat lichts eten.
Pasta met wat lichte salade erbij: die halen we dan liever lekker vers
Arizonadinsdag 10 maart 2009 @ 12:05
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 10:36 schreef motorbloempje het volgende:
doen jullie trouwens ook regelmatig schuiven?

Omdat we alles op maandag in huis hebben, kunnen we alsnog makkelijk bepalen iets om te schuiven omdat het het wat sneller/makkelijker is
Niet zo heel vaak. Ervaring heeft me geleerd dat van uitstel (van een dagmenu) vaak afstel komt . En dan kan ik het weer weggooien.
Ik heb mezelf wel aangewend om de verse dingen voor de tweede helft van de week, pas op woensdag te kopen (mijn vrije middag). Dat scheelt wel een boel weggooien.

Het bevalt ons heel goed, met weekmenu's werken. Wij doen het nu bijna een jaar . Vroegah was het vaak zo dat we uit ons werk nog moesten bedenken wat we aten. En dan werd het vaak een kant en klaar magnetronmaaltijd . Nu is het zoveel makkelijker.
En als je alle boodschappen al in huis hebt, ben je net zo snel klaar, of zelfs nog sneller, dan dat je eerst langs de supermarkt moet voor een opwarmmaaltijd .
Isegrimdinsdag 10 maart 2009 @ 12:13
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 11:06 schreef PdeHoog het volgende:

[..]

Ja. Da's het handige van voor 5 dagen eten in huis halen Alleen moet je dan wel goed op de data van de groenten letten Ik kon gister dus een zak peen en uien wegflikkeren omdat-ie een paar dagen over datum was

Toch beter opletten volgend weekend
Kijk jij bij peen en uien naar een datum op de verpakking? Je moet gewoon kijken of ze er nog goed uitzien.

Mijn groenten zitten überhaupt nooit in een verpakking.
Terrexdinsdag 10 maart 2009 @ 12:39
Maandag:Macaroni
Dinsdag:Boerenkool
Woensdag:Gehaktschotel
Donderdag:Pizza/Shoarma Bestellen
Vrijdag:Vis elke Vrijdag
Zaterdag:Broodmaaltijd of Chinees halen
Zondag:Patat of Zelfgemaakte Pizza of een goeie Salade Met Tonijnsteak
_Ophelia_dinsdag 10 maart 2009 @ 12:44
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 12:13 schreef Isegrim het volgende:

[..]

Kijk jij bij peen en uien naar een datum op de verpakking? Je moet gewoon kijken of ze er nog goed uitzien.

Mijn groenten zitten überhaupt nooit in een verpakking.
Het zal wel om een zak voorgesneden groente gaan
PdeHoogdinsdag 10 maart 2009 @ 12:52
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 12:13 schreef Isegrim het volgende:

[..]

Kijk jij bij peen en uien naar een datum op de verpakking? Je moet gewoon kijken of ze er nog goed uitzien.

Mijn groenten zitten überhaupt nooit in een verpakking.
Het was voorgesneden Ik ben slechts in mijn eentje en vind het voorgesneden spul best makkelijk in sommige gevallen.
Isegrimdinsdag 10 maart 2009 @ 16:52
Dát is nog eens geldverspilling.
PdeHoogdinsdag 10 maart 2009 @ 18:00
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 16:52 schreef Isegrim het volgende:
Dát is nog eens geldverspilling.
Ja. Maar als ik nasi maak waar nu een zak thaise groentenmix van de AH doorheen gaat of ik maak nasi waar ik losse pepers, losse paprika, losse kool etc. voor moet gaan halen dan is zo'n zak voorgesneden meuk toch echt goedkoper en makkelijker. Zeker omdat ik vervolgens niets meer met de restjes doe....
Idem dito geldt ook voor bijv. pastasaus waar ik een zak italiaanse roerbakmix in stop

Ik koop echt wel losse groenten, maar dan moet ik echt voor vier man gaan koken of zo. Dan loont het de moeite. Nu niet

Maar goed...volgens mij schiet ik nu in een verdedigende houding Nergens voor nodig natuurlijk....waar ik dan wel benieuwd naar ben is hoe jij dat zou doen als je een beetje voor jou allenig moet koken
Isegrimdinsdag 10 maart 2009 @ 18:11
Zorgen dat ik een groente twee- of driemaal in één week gebruik. Of porties eten invriezen.
motorbloempjedinsdag 10 maart 2009 @ 18:11
ik koop voor ons tweeën wel gewoon verse groente, elke week dezelfde meestal ook nog ':')

Paprika
Courgette
Broccoli
Champignons
Wortelen
peultjes
Tomaten

zoiets, met de ene keer meer tomaat, en de andere keer peultjes (als ze ze hebben)

en daar combineer ik dan gewoon altijd mee. Het komt ook altijd netjes en goed op.
Zakken heb ik wel heel veel gedaan en het is ook zeker makkelijk en naar verhouding goedkoop (iig als je daardoor niets weggooit) maar ben van fervent zakgebruiker wel overgestapt op 'los'.

Het heeft beide zijn voor en nadelen, maar ik denk wel dat ik nu goedkoper uit ben dan wanneer ik voor elk gerecht waar meerdere groentes in gaan een zakje van de AH koop
Isegrimdinsdag 10 maart 2009 @ 18:12
Wij eten echt véél paprika's. We zijn beide dol op paprika's.
Isegrimdinsdag 10 maart 2009 @ 18:12
En ik gooi ook zelden of nooit verse groenten weg eigenlijk.
motorbloempjedinsdag 10 maart 2009 @ 18:12
hier gaat het ook altijd overal in
motorbloempjedinsdag 10 maart 2009 @ 18:14
en sinds we in bespaar stand zijn echt helemaal niet meer. Heb vorige keer nog soep gemaakt van wat er over was en wat de dag erna niet écht goed meer zou zijn

*trots*

en nu ga ik lekker een groente ovenschotel maken, met daarbij creme fraiche met knoflook en bieslook

bij mn hamburger
PdeHoogdinsdag 10 maart 2009 @ 18:16
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 18:11 schreef Isegrim het volgende:
Zorgen dat ik een groente twee- of driemaal in één week gebruik. Of porties eten invriezen.
Invriezen doe ik al, maar niet elke groente in invriesbaar of komt er weer eetbaar uit Een groente meerdere keren gebruiken is idd een optie. Eens kijken of ik dat een volgende keer kan toepassen
LuKaLiKedinsdag 10 maart 2009 @ 18:17
Bij ons bepalen we de dag van te voren, puur omdat ik niet kan weten waar ik zin in heb op de vrijdag of zaterdag.

Respect voor degene die routine in hun eten-stijl hebben, maar bij ons werkt dat niet. Steeds maar weer veel eten weggooien omdat ik/we er helemaal geen zin in hebben. daarbij speelt de houdbaarheids-datum ook een rol.

dan maar liever iets waar we geen zin in hebben, dan dat het weggejorist wordt.
LuKaLiKedinsdag 10 maart 2009 @ 18:24
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 18:14 schreef motorbloempje het volgende:
en sinds we in bespaar stand zijn echt helemaal niet meer. Heb vorige keer nog soep gemaakt van wat er over was en wat de dag erna niet écht goed meer zou zijn

*trots*

en nu ga ik lekker een groente ovenschotel maken, met daarbij creme fraiche met knoflook en bieslook

bij mn hamburger
Lieve schat, Smaakt dat wel? Groente-ovenschotel met een hamburger?

Lijkt in mijn ogen niet een ideale combi... Correct me if i'm wrong.
Mini_rulezdinsdag 10 maart 2009 @ 18:27
Wij gebruiken ook vaak dezelfde groenten en ik let meestal wel op dat ik iets 2 keer kan gebruiken. Tomaten, paprika, uien en champignons heb ik eigenlijk wel elke week in huis omdat je er snel een eetbaar prutje mee maakt voor over de pasta of in een wrap. Verder nog vaak broccoli of sperziebonen omdat het redelijk neutraal is en dus bijna overal bij past. Het is niet erg creatief, maar zo is het wel makkelijker om restjes te verwerken dan als je iets heel specifieks hebt waar je buiten 1 gerecht niks mee kunt.
_Ophelia_dinsdag 10 maart 2009 @ 18:31
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 18:12 schreef Isegrim het volgende:
En ik gooi ook zelden of nooit verse groenten weg eigenlijk.
Ik heb bij de lunch nog de overgebleven rauwe bloemkool van gisteren op
mjandinsdag 10 maart 2009 @ 18:33
Ik vind dat ik zoveel mogelijk moet afwisselen met groenten, waardoor ik niet zo'n redelijk vast lijstje per week heb. Voornamelijk omdat ik het idee had dat ik altijd uit dezelfde standaard groenten koos en ik dan vast wat vitaminen miste.
Nu ik over de afgelopen maand heb bijgehouden wat we hebben gegeten, kan ik ook zien dat mijn groentenkeuze gevarieerder is dan ik zef dacht. Wel leuk om te zien
Arizonadinsdag 10 maart 2009 @ 18:37
Qua verse groente hebben wij ook altijd paprika, champignons en ui in huis. Verder zo'n pakje gezeefde tomaten. In potjes rode kool en rode bieten en een blikje haricots verts. En in de vriezer een zak spinazie-deelblokjes.
Dat zijn echt mijn basisc qua groente.
Verder haal ik aan verse groente vaak wat in de aanbieding is . Wij lusten alledrie eigenlijk praktisch alle groenten wel, dus het maakt niet veel uit wat we nemen. Dus waarom dan niet iets goedkoops .
LuKaLiKedinsdag 10 maart 2009 @ 18:43
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 18:33 schreef mjan het volgende:
Ik vind dat ik zoveel mogelijk moet afwisselen met groenten, waardoor ik niet zo'n redelijk vast lijstje per week heb. Voornamelijk omdat ik het idee had dat ik altijd uit dezelfde standaard groenten koos en ik dan vast wat vitaminen miste.
Nu ik over de afgelopen maand heb bijgehouden wat we hebben gegeten, kan ik ook zien dat mijn groentenkeuze gevarieerder is dan ik zef dacht. Wel leuk om te zien
Volgens mij moet er bij ons thuis in het vervolg ook op gelet worden. Maar groenten zoals paprika, waar (als ik kook) niet veel gebruikt gemaakt van wordt, omdat ik persoonlijk vindt dat het te overheersend is.

En dan ligt die andere helft uitgedroogd in de ijskast, (Jippie! geen paprika in de maaltijd die mijn vriendin maakt) als een dame die de 80 jaar ruimschoots is overschreden erbij. Dus die beland dan in de vuilnisemmer.

Daarentegen worden groentes zoals boontjes, rode bieten, wortels in een maaltijd genuttigd, omdat we beide er dol op zijn.


Trouwens: Is het nu Groenten (volgens google) of groentes?
Naar mijn mening kan beide...
Isegrimdinsdag 10 maart 2009 @ 18:47
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 18:17 schreef LuKaLiKe het volgende:
Bij ons bepalen we de dag van te voren, puur omdat ik niet kan weten waar ik zin in heb op de vrijdag of zaterdag.

Respect voor degene die routine in hun eten-stijl hebben, maar bij ons werkt dat niet. Steeds maar weer veel eten weggooien omdat ik/we er helemaal geen zin in hebben. daarbij speelt de houdbaarheids-datum ook een rol.

dan maar liever iets waar we geen zin in hebben, dan dat het weggejorist wordt.
Ik kies alleen dingen die we beide lekker vinden. En als ik ergens echt geen zin in heb, dan schuif ik. Wat ook scheelt is dat ik qua gerechten rekening houd met hoeveel tijd ik verwacht te hebben e.d.
motorbloempjedinsdag 10 maart 2009 @ 19:14
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 18:24 schreef LuKaLiKe het volgende:

[..]

Lieve schat, Smaakt dat wel? Groente-ovenschotel met een hamburger?

Lijkt in mijn ogen niet een ideale combi... Correct me if i'm wrong.
ik zou het fijn vinden als je me niet 'lieve schat' noemt je kent me niet en het klinkt heel betuttelend en beweterig in combinatie met wat erna komt. Daar ben ik niet zo van gediend Als je het begrijpt

en waarom zou het niet smaken?
Gewoon een zelfgemaakte hamburger van rundergehakt met veel kruiden, op een broodje met bieslook, creme fraiche, tomaatje en uitje en daarnaast als bijgerecht groente uit de oven met een creme fraiche-saus..

Wát kan daar mis mee zijn?
Isegrimdinsdag 10 maart 2009 @ 20:58
Vandaag hebben we het restant van de quiche gegeten i.p.v. gegrilde groente met kipfilet. Dus die schuif ik door naar donderdag en nu ben ik het eten voor morgen aan het maken aangezien ik morgenavond moet werken. De risotto met erwtjes en rauwe ham komt dan zaterdag wel.
LuKaLiKedinsdag 10 maart 2009 @ 21:12
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 19:14 schreef motorbloempje het volgende:

[..]

ik zou het fijn vinden als je me niet 'lieve schat' noemt je kent me niet en het klinkt heel betuttelend en beweterig in combinatie met wat erna komt. Daar ben ik niet zo van gediend Als je het begrijpt

en waarom zou het niet smaken?
Gewoon een zelfgemaakte hamburger van rundergehakt met veel kruiden, op een broodje met bieslook, creme fraiche, tomaatje en uitje en daarnaast als bijgerecht groente uit de oven met een creme fraiche-saus..

Wát kan daar mis mee zijn?
Mijn gemeende excuses.

motorbloempjedinsdag 10 maart 2009 @ 21:29
aanvaard

en probeer het eens! is weer eens wat anders dan hamburgers met patat
LuKaLiKedinsdag 10 maart 2009 @ 21:46
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 21:29 schreef motorbloempje het volgende:
aanvaard

en probeer het eens! is weer eens wat anders dan hamburgers met patat
Gelukkig...

Dacht effe niet na.

Als ik aan oven-schotel denk, dan is het meestal van die machtige brei, waar je na 1 schep al genoeg aan hebt...
Dus om daar nog een uitgebreide burger bij te nemen? maar na nader onderzoek snap ik wat je bedoeld.


Ga het zeker proberen!
motorbloempjedinsdag 10 maart 2009 @ 21:48
Nee, compleet op broodje, met lekkere dingen. je kan 't zo leuk maken als je zelf wilt met een hamburger, da's zo tof!

De klassieker, met cheddarcheese, curry, mayo, uitjes, tomaat en sla

maar wat ik nu doe, met dezelfde creme fraiche-saus die ik bij de groente doe, met wat extra bieslook, tomaat en ui is ook erg lekker. Fris en anders

Maargoed, ik ben een groente freak en kan het overal bij.
Van het weekend hadden we ongeveer dezelfde groente schotel met daarbij gebakken sliptongetjes
LuKaLiKedinsdag 10 maart 2009 @ 21:52
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 21:48 schreef motorbloempje het volgende:
Nee, compleet op broodje, met lekkere dingen. je kan 't zo leuk maken als je zelf wilt met een hamburger, da's zo tof!

De klassieker, met cheddarcheese, curry, mayo, uitjes, tomaat en sla

maar wat ik nu doe, met dezelfde creme fraiche-saus die ik bij de groente doe, met wat extra bieslook, tomaat en ui is ook erg lekker. Fris en anders

Maargoed, ik ben een groente freak en kan het overal bij.
Van het weekend hadden we ongeveer dezelfde groente schotel met daarbij gebakken sliptongetjes

Bedankt voor de tip.

Ben benieuwd!
DevilsAndDustvrijdag 13 maart 2009 @ 19:35
Hier is het ook weer bekend en de boodschappen zijn gedaan. We waren ¤60,05 kwijt, het boodschappenlijstje was weer behoorlijk lang. .

Vrijdag: fettucini met kip in preisinaasappelsaus en broccoli
Zaterdag: broccolitaart met geitenkaas
Zondag: ovenschotel (gehakt, tomaten, spitskool, aardappel anders)
Maandag: ik eet op stage, vriend eet pizza
Dinsdag: tortellini met tomatenmascarponesaus
Woensdag: sperziebonen in boemboe, rijst, kipschnitzels

Donderdag gaan we weer boodschappen doen.
Arizonavrijdag 13 maart 2009 @ 19:44
Vandaag geen witlof gehad, de witlof was op bij de c1000 . Daar ging mijn planning. En ik was te lui om naar de groentenboer te gaan.
Vriendje heeft maar patat meegenomen uit zijn werk .
Oldenzaalzaterdag 14 maart 2009 @ 00:06
Toch maar een ongegeneerde TVP voor een student die altijd krap bij kas zit
Isegrimzaterdag 14 maart 2009 @ 08:59
Daar gaan we weer!

zaterdag
gegrilde groenten met kipfilet (ligt er nog steeds omdat we deze week één avond patatjes e.d. gegeten hebben, groenten zijn nog in orde)

zondag
linzen-kikkererwtensoep met saffraan en rozijn

maandag - avond werken
restant soep zondag + wat brood mee naar werk
lief zoekt het zelf maar ff uit.

dinsdag - avond werken
pasta met champignon/pancetta-roomsaus

woensdag
Griekse spinazietaart

donderdag
entrecôte van de grill met Texas BBQ-saus
broccoli

vrijdag
borrel van werk
ErwinRommelzaterdag 14 maart 2009 @ 13:33
Zondag: zelf gemaakte kip-wraps met prei en parmesaanse kaas (ja ook de wraps maak ik zelf)
Maandag: Pizza bestellen
Dinsdag: Mc Donalds
Woensdag: Sandwich halen bij de Subways'
Donderdag: Spaghetti
Vrijdag: Bacon burger bestellen bij een hamburgertentje hier vlakbij
Zaterdag: Nasi Goreng
Windigozaterdag 14 maart 2009 @ 13:42
Zondag: rode curry van diverse groenten + mango met basmatirijst
Maandag: geroosterde aardappels uit de oven en salade met geitenkaas & pijnboompitjes, honingmosterdvinaigrette
Dinsdag: Pita broodjes met falafel + rest sla + komkommer en zelfgemaakte knoflooksaus
Woensdag: Rest rijst verwerken in gado gado met zelfgemaakte pindasaus
Donderdag: Taart van korstdeeg gevuld met gebakken rode uien en bestrooid met geitenkaas en basilicum
Vrijdag: Pannenkoeken
Zaterdag: Ravioli gevuld met kaas en noten met romige saus, gekookte broccoli erbij.

Alles vegetarisch en toch best gevarieerd
Isegrimzaterdag 14 maart 2009 @ 13:58
Ik heb twee entrecôtes van een vierkante meter gekocht. Nu al zin in donderdag.
mjanzaterdag 14 maart 2009 @ 14:08
champignonsoep, veg. huzarensalade
pasta met tomaten-roomsaus, champignons, brocolli en parmezaanse kaas
tortillas uit de oven
eten bij broer
boerenkool met veg. grilworstje
tomaten/paprika gevuld met rijst/knoflook/kaas/pijnboompitjes met sperziebonensalade
lasagne

Windigo: Heb je moeite met de variatie als je vegetarisch eet? Als ik je er misschien mee kan helpen dan geef maar een gil. Het gaat mij al ruim 10 jaar goed af
Isegrimzaterdag 14 maart 2009 @ 14:14
Twee vegetariërs en dan kom ik er met mijn mega-entrecôtes tussendoor.
Windigozaterdag 14 maart 2009 @ 14:22
quote:
Op zaterdag 14 maart 2009 14:08 schreef mjan het volgende:

Windigo: Heb je moeite met de variatie als je vegetarisch eet? Als ik je er misschien mee kan helpen dan geef maar een gil. Het gaat mij al ruim 10 jaar goed af
Nog niet, maar ik ben er net mee begonnen, dus tips zijn altijd welkom
sgattiezaterdag 14 maart 2009 @ 15:54
zaterdag ; Krielaardappeltjes [gebakken],witlofsalade komkommer ,en een boomstammetje
Zondag;broodje kroket verse tomatensoep bitterkoekjespudding[mona].
Maandag;kleinespruitjes,boontjes voor de kids,aardappeltjes gekookt ,kipspareribs.
Dinsdag;spagettie met eigen sausje,geraspte kaas.En woensdag weer boodschappen doen voor de rest van de week.
PdeHoogzaterdag 14 maart 2009 @ 19:16
Za: biefstukje, gebakken aardappeltjes, doperwtjes
Zo: iets afhalerigs denk ik
Ma: pasta
Di: tortilla's met gehaktmengsel
Wo: nasi
Do: vis met rijst en worteltjes
Vr: afscheidsetentje collega

En muv zondag en vrijdag allemaal uit voorraad
sgattiezaterdag 14 maart 2009 @ 21:12
quote:
Op zaterdag 14 maart 2009 15:54 schreef sgattie het volgende:
zaterdag ; Krielaardappeltjes [gebakken],witlofsalade komkommer ,en een boomstammetje
Zondag;broodje kroket verse tomatensoep bitterkoekjespudding[mona].
Maandag;kleinespruitjes,boontjes voor de kids,aardappeltjes gekookt ,kipspareribs.
Dinsdag;spagettie met eigen sausje,geraspte kaas.En woensdag weer boodschappen doen voor de rest van de week.
En waar ga je dan eten P de Hoog?,welk restaurantje?
PdeHoogzaterdag 14 maart 2009 @ 21:15
quote:
Op zaterdag 14 maart 2009 21:12 schreef sgattie het volgende:

En waar ga je dan eten P de Hoog?,welk restaurantje?
Een andere collega heeft een soort van megagrote keuken waar ze workshops geeft We wilden eerst naar een japanner in Rotterdam gaan, maar dit wordt gezelliger en lekkerder vermoed ik
mevrouwdebokzaterdag 14 maart 2009 @ 23:32
zondag : aardappelpuree met asperges (ei ham en gemolten boter ) wotteltjes voor de kinderen en kotelettoos

maandag : zelf friet bakken en vietnameese loempiaatjes

dinsdag : nassie met de hele shebang ( satesaus kroepoek atjar en gebakken eitje ) en savonds weer boodschappen doen tot en met vrijdag
sgattiezondag 15 maart 2009 @ 00:06
quote:
Op zaterdag 14 maart 2009 23:32 schreef mevrouwdebok het volgende:
zondag : aardappelpuree met asperges (ei ham en gemolten boter ) wotteltjes voor de kinderen en kotelettoos

maandag : zelf friet bakken en vietnameese loempiaatjes

dinsdag : nassie met de hele shebang ( satesaus kroepoek atjar en gebakken eitje ) en savonds weer boodschappen doen tot en met vrijdag
Lekker menuutje mevr de bok
ennuikzondag 15 maart 2009 @ 08:57
Ja, eindelijk weer eens internet te pakken!
Weekmenu is geschreven en ga straks naar de winkel om alles te halen:

1. Zalm met gekookte aardappeltjes, asperges en een sausje
2. Gehaktschotel (gehakt, wortel, champignon) met couscous
3. Burritos met kip en salade
4. Visschotel in de oven met volkoren pasta en gekookte groente
5. Gevulde paprikas (gehakt, ui, knof, tomatenpuree, champignons) met rijst

Lekker makkelijk! Lekker budget!
Yvonnetjezondag 15 maart 2009 @ 11:22
Zijn er alweer asperges te krijgen?

Komende week in willekeurige volgorde:
- Couscoussalade met feta
- Notenrijst, zalm uit de oven, salade
- Gebakken aardappelen, vegetarische schijf, erwten
- Omelet met paprika en bosui op broodjes
- Zuurkoolschotel met gehakt, banaan en rozijntjes
- Pasta met noten en kaas + groenten
- ik eet 1x op 't werk, de mister pizza
marcb1974zondag 15 maart 2009 @ 11:40
Cool, hier ga ik vanaf komend weekend ook aan meedoen. Eens kijken hoeveel gezonder ik zo kan eten en of ik dan ook nog wat bespaar

Alleen heb ik nu vaak dat als ik kook het meteen voor 2 dagen is, daar moet ik dus nog wat op vinden
motorbloempjezondag 15 maart 2009 @ 11:53
het ís nu weekend
Lotje-Plusonezondag 15 maart 2009 @ 13:16
Deze week:

Zondag: Sushi
Maandag: Prei-paprika-ei ovenschotel. Visje uit de oven
Dinsdag: Gewokte brocoli gebakken aardappels, worstje.
Woensdag: Beef shanghai
Donderdag: Spare ribs
Vrijdag: Spinazie, gebakken zalm, aardappelpuree.


Heeft er nog iemand lekkere recepten met champignons? Ik probeer een vriend champignons te leren eten.
heiden6zondag 15 maart 2009 @ 18:55
quote:
Op zaterdag 14 maart 2009 08:59 schreef Isegrim het volgende:
Daar gaan we weer!

zaterdag
gegrilde groenten met kipfilet (ligt er nog steeds omdat we deze week één avond patatjes e.d. gegeten hebben, groenten zijn nog in orde)

zondag
linzen-kikkererwtensoep met saffraan en rozijn

maandag - avond werken
restant soep zondag + wat brood mee naar werk
lief zoekt het zelf maar ff uit. vermoedelijk shoarma speciaal

dinsdag - avond werken
pasta met champignon/pancetta-roomsaus

woensdag
Griekse spinazietaart

donderdag
entrecôte van de grill met Texas BBQ-saus
broccoli

vrijdag
borrel van werk
Overigens...
quote:
Op zaterdag 14 maart 2009 21:15 schreef PdeHoog het volgende:

[..]
japanner in Rotterdam
quote:
Op zondag 15 maart 2009 00:06 schreef sgattie het volgende:

[..]

mevr de bok
Ben ik de enige die hierdoor aan die sketch met André van Duin moest denken? Meneer en mevrouw de Bok bij de Japanner.
motorbloempjezondag 15 maart 2009 @ 19:09
gaan we weer

Maandag: Lasagnette
Dinsdag: Kipfajita's
Woensdag: uit eten (gala )
Donderdag: Koude pastasalade
Vrijdag: kliekjes (hebben nog pastasaus, stroganoff, nasi en mexicaanse rijst liggen in de vriezer)
Zaterdag: shoarma
Zondag: zuurkoolschotel

Arizonazondag 15 maart 2009 @ 19:19
Maandag: champignonsoep en kliekjes (vriend heeft nog een restje macaroni, ik eet een pizza)
Dinsdag: eten bij schoonouders
Woensdag: gekookte aardappels, varkensschnitzels, rauwkostsalade, broccoli
Donderdag: moeder jarig, zal dus wel hapjes worden
Vrijdag: wraps met kip/groenteprutje en ijsbergsla
Zaterdag: we overnachten in een hotel en gaan uit eten, wat, geen idee nog dus .
Zondag: broodjes shoarma, de rest van de ijsbergsla
Isegrimzondag 15 maart 2009 @ 20:05
De linzen-kikkererwtensoep was erg lekker.

http://www.wateetons.com/(...)-saffraan-en-rozijn/

Ik had alleen geen saffraan dus die heb ik weggelaten. En ik heb de bereidingswijze hier en daar aangepast.
Syrenawoensdag 18 maart 2009 @ 14:57
Hier een handige site die ik laatst vond, beneden staat de houdbaarheid van veel produkten aangegeven. Altijd handig bij het plannen van het weekmenu

http://eten-en-drinken.in(...)lang-welke-plek.html
Innocencewoensdag 18 maart 2009 @ 15:33
Ik doe niet aan houdbaarheid

Mijn weekmenu:
- Zuurkool met spekjes en slavink
- Pasta met paddestoelen-roomsaus
- Pastinaakpuree met paddestoelen of vis
- Pasta met bloemkool
- Mahi-mahi met wokgroenten en rijst
- Pastasalade met geitenkaas, spekjes en postelein

oid, moet nog boodschappen doen.

Waar vind je trouwens gedroogde paddestoelen?
DevilsAndDustwoensdag 18 maart 2009 @ 15:35
quote:
Op woensdag 18 maart 2009 15:33 schreef Innocence het volgende:
Ik doe niet aan houdbaarheid

Mijn weekmenu:
- Zuurkool met spekjes en slavink
- Pasta met paddestoelen-roomsaus
- Pastinaakpuree met paddestoelen
- Pasta met bloemkool
- Mahi-mahi met wokgroenten en rijst
- Pastasalade met geitenkaas, spekjes en postelein

oid, moet nog boodschappen doen.

Waar vind je trouwens gedroogde paddestoelen?
In mijn supermarkt gewoon in dezelfde koeling als de champignons.
Innocencewoensdag 18 maart 2009 @ 15:38
quote:
Op woensdag 18 maart 2009 15:35 schreef DevilsAndDust het volgende:

[..]

In mijn supermarkt gewoon in dezelfde koeling als de champignons.
Top, dan ga ik daar eens kijken! Kan me niet herinneren dat ik ze daar wel eens gezien heb.
Karinawoensdag 18 maart 2009 @ 15:43
Ik haal 1x in de week boodschappen (vrijdagmiddag) en haal dan ook voor de hele volgende week. Op zaterdag eet ik meestal brood, zondag iets ongezonds (patat of zo), maandag meestal weer iets gezonds. De rest van de week van alles wat, ik ben niet zo'n kookwonder, dus meestal komt het uit een potje/pak.

Wel eet ik 1x in de week ook pasta, ik maak 1x in de zoveel tijd een heleboel pastasaus, met groente en gehakt erin, niet helemaal zelf gemaakt, maar wel wat gezonde dingen erdoor. Die vries ik dan in porties voor 1 persoon, dat is dan alvast voor 1x in de week wat te eten.
vaagselwoensdag 18 maart 2009 @ 15:46
quote:
Op woensdag 18 maart 2009 15:38 schreef Innocence het volgende:

[..]

Top, dan ga ik daar eens kijken! Kan me niet herinneren dat ik ze daar wel eens gezien heb.
Ik ook niet, denk dat je ze bij de kleinere supermarkten ook niet/moeilijk kan krijgen. Bij de Xenos willen ze ook wel eens liggen, en natuurlijk bij winkels die Italiaanse "delicatessen" verkopen. Denk aan oil & vinegar etc.
mevrouwdebokwoensdag 18 maart 2009 @ 18:21
woensdag : spaghetti bolognese

donderdag : zelfgemaakte tomatensoep met stokbrood en kruidenboter

vrijdag : krielaardappeltjes met worteltjes en kotelettoos

vrijdagavond weer boodschappen doe tot en met dinsdag
Isegrimdonderdag 19 maart 2009 @ 18:55
Kleurrijk eten FTW!

heiden6donderdag 19 maart 2009 @ 19:01
quote:
Op donderdag 19 maart 2009 18:55 schreef Isegrim het volgende:
Kleurrijk eten FTW!

[ afbeelding ]
Unihoc_ACEvrijdag 20 maart 2009 @ 22:33
quote:
Op zaterdag 14 maart 2009 13:42 schreef Windigo het volgende:
...
Donderdag: Taart van korstdeeg gevuld met gebakken rode uien en bestrooid met geitenkaas en basilicum
...
Mag ik nog vragen hoe je dat maakt? Lijkt me erg lekker
_Ophelia_zondag 22 maart 2009 @ 02:33
quote:
Op woensdag 18 maart 2009 15:33 schreef Innocence het volgende:

Waar vind je trouwens gedroogde paddestoelen?
Ik haal ze bij de natuurwinkel maar de AH hier heeft ook één of twee soorten bij de olijven en tapenades liggen.

Mijn weekmenu:
  • Wraps met van alles en nog wat
  • Spinaziestamppot met gedroogde tomaatjes en kaasburgers
  • Ravioli met een spinaziesaus
  • Met couscous, groenten, kruiden en feta gevulde paprikas met Turks brood
  • Macaroni met een kaassaus of een groentensoep
  • Frittata met salade en brood
  • Windigozondag 22 maart 2009 @ 06:44
    quote:
    Op vrijdag 20 maart 2009 22:33 schreef Unihoc_ACE het volgende:

    [..]

    Mag ik nog vragen hoe je dat maakt? Lijkt me erg lekker
    Ik heb vandaag even geen tijd voor het antwoord, maar ik zal morgen het recept posten
    Sorellazondag 22 maart 2009 @ 07:16
    Vanavond soep met hotdogs (denk) zit bij mijn moeder
    Maandag boeuf bourgogne
    Dinsdag boerenkool
    Woensdag spaghetti bolognese
    Donderdag krokante kip
    Twerkzondag 22 maart 2009 @ 07:27
    Maandag: Shoarma (+patat)
    Dinsdag: Pizza
    Woensdag: Broodje kroket + mexicano
    Donderdag: Bitterballen in de kroeg
    Vrijdag: Brak, dus alleen een tostie
    Zaterdag: Chinees
    Zondag: Chips + bier om 19:00 bij het voetbal
    motorbloempjezondag 22 maart 2009 @ 10:17
    We hebben alweer wat ideeen op het bord gezet, waaronder risotto, zelfgemaakte falafel en tomatensoep

    vanavond maar 's bedenken, na de zuurkoolstamp
    Fogelzondag 22 maart 2009 @ 10:22
    Ik heb gisteren voor 2 a 3 weken inkopen gedaan en was maar ca 300¤ kwijt!
    Het plan voor deze week:
    maandag-donderdag: ik uit eten, vrouw en 1 kind geen idee, 2 andere kinderen eten bij opa en oma.
    vrijdag-zondag: waarschijnlijk de supermarkt in omdat we vergeten zijn vlees uit de diepvries te halen (plannen is niet echt ons sterke punt ).
    marcb1974zondag 22 maart 2009 @ 10:59
    Een poging dan:
    zo: shoarma met friet
    ma: rode curry met rijst
    di: pannenkoeken
    wo: lekkerbekje met aardappelpuree

    En woensdag doe ik ook weer boodschappen dus verzin ik de rest van de week
    PdeHoogzondag 22 maart 2009 @ 11:00
    Mijn weekmenu:

    Zondag: Eten bij vriendin
    Maandag: Bonenmix
    Dinsdag: Vissticks / rijst / peentjes
    Woensdag: Kipfiletje / aardappeltjes uit de oven / tuinbonen
    Donderdag: Zelfgemaakte nasi met balletjes en sambalboontjes
    Vrijdag: Pasta

    Wederom de vriezer maar eens leeg-eten
    Raissazondag 22 maart 2009 @ 11:14
    Mijn weekmenu:

    Zondag: chinees
    Maandag: Macaroni-sperziebonenschotel
    Dinsdag: Schnitzel, wortels en gebakken aardappeltjes
    Woensdag: Lasagne
    Donderdag: Hamburger op brood met satésaus
    Vrijdag: iets halen
    motorbloempjezondag 22 maart 2009 @ 17:09
    wat geschoven, omdat we gisteren dus chinees aten bij een vriend van me

    Menu voor komende week dus:

    Maandag: Shoarma
    Dinsdag: risotto met spinazie en paddo's
    Woensdag: kippenvleugeltjes met zelfgemaakte patat en groente uit de wok
    Donderdag: Hamburgers met groente uit de oven en een rosti stukje
    Vrijdag: Pasta met rode saus (kliekje) en ciabatta versgebakke
    Zaterdag: gehaktwraps
    Zondag: Falafel (zelfgemaakt)
    Merelzondag 22 maart 2009 @ 17:29
    za: tosti's
    zo: tosti's
    ma: tomatensoep
    di: tomatensoep
    wo: risotto
    do: risotto
    vr: uit eten

    weinig inspiratie & budget deze week
    _Ophelia_zondag 22 maart 2009 @ 17:31
    quote:
    Op zondag 22 maart 2009 17:09 schreef motorbloempje het volgende:

    Zondag: Falafel (zelfgemaakt)
    Syrenazondag 22 maart 2009 @ 18:03
    quote:
    Op zondag 22 maart 2009 17:31 schreef _Ophelia_ het volgende:

    [..]

    http://www.dekooktips.com/recepten/falafel.htm
    Ik maak ze altijd zo Ik durf ze alleen nooit in te vriezen, het is best veel werk en ik weet niet hoe ze dan uit de vriezer komen.
    motorbloempjezondag 22 maart 2009 @ 18:32
    quote:
    Op zondag 22 maart 2009 18:03 schreef Syrena het volgende:

    [..]

    http://www.dekooktips.com/recepten/falafel.htm
    Ik maak ze altijd zo Ik durf ze alleen nooit in te vriezen, het is best veel werk en ik weet niet hoe ze dan uit de vriezer komen.
    die gebruik ik ook!

    en invriezen, dat durf ik dus ook niet maar wil idd wel weten of 't kan en hoe dan
    mjanzondag 22 maart 2009 @ 20:14
    ik gebruik voor falafel dit recept, wat super goed lukt.
    Voor de rest weet ik ook niet of je ze goed kan invriezen. Heb zelf jammer genoeg ook niet de vriesruimte om dat eens even te gaan proberen

    Mijn lijst voor de komende paar dagen:
    nasi met satesaus
    rijst-ovenschotel met oa courgette en champs
    eieren op een groentebedje (ben benieuwd, vind het er niet heel smakelijk uit zien eigenlijk )
    broccoli-tuinerwtjes-couscous met geitenkaas
    Lotje-Plusonezondag 22 maart 2009 @ 21:37
    Deze week:

    Zaterdag: Pannenkoeken
    Zondag: Kipsate met frietjes en stukjes komkommer
    Maandag: Groentelasagne
    Dinsdag: Spareribs met gepofte aardappels een koolsla
    Woensdag: Gewokte bloemkool, met gebakken aardappeltjes en een groenteburger
    Donderdag: Tortilla's uit de oven met kip prei en oude kaas
    Vrijdag: Eten bij schoonouders
    mevrouwdebokzondag 22 maart 2009 @ 23:04
    maandag : zuurkoolstamppot met spekkies en rookworst

    dinsdag : bloemkool met een papje aardappels en een balletje gehakt met uitjes

    woensdag : aardappelpuree met verse bietjes en vissticks

    donderdag : lasagne

    vrijdag : aardappels witlof met een papje en haaskarbonade
    Innocencedinsdag 24 maart 2009 @ 13:02
    Dinsdag: Pasta met bloemkool
    Woensdag: Verrassing van
    Donderdag: Chinese kippensoep
    Vrijdag: Paddestoelenrisotto met winterpostelein
    Zaterdag: Brocolli, krieltjes en kabeljauw-stoof
    Zondag: Pittige witlof met grote garnalen en rijst
    Maandag: Wortelovenschotel

    Windigodinsdag 24 maart 2009 @ 14:49
    Maandag: Hete bliksem met vegaburger (javaanse schijf)
    Dinsdag: Stoofpot van ui, spruitjes, wortel, aardappel en bier.
    Woensdag: Quesadilla's met geitenkaas
    Donderdag: Thaise noodlesalade met paksoi en broccoli en pindadressing
    Vrijdag: Zelfgemaakte frites met bietensalade een een kaassouflé
    Zaterdag: Aioli, Olijven, dadels, geitenkaas in olie met basilicum, tzatziki, geroosterde paprika's, pittah brood, stukjes komkommer en tomaat en gekookte eieren en hete muntthee erbij.
    Zondag: Curry van mango en aardappel met rijst
    Serindevrijdag 27 maart 2009 @ 22:08
    Na de verhuizing ga ik ook enthousiast met weekmenu's werken. Al is het alleen maar om geld te besparen
    Ik plan meestal maar 1 of 2 dagen vooruit op dit moment maar ik wil eigenlijk maar 1x per week na hoeven denken over het eten
    Isegrimzaterdag 28 maart 2009 @ 15:24
    zaterdag
    palaver-kip

    zondag
    linzen-kikkererwtensoep ( http://www.wateetons.com/(...)-saffraan-en-rozijn/ ) met rucolasalade

    maandag
    vergadering, ik eet restant linzensoep, lief eet stoommaaltijd AH

    dinsdag
    paprikaquiche ( http://mergenmetz.nl/sf.mcgi?3203&cat=0 )

    woensdag
    restant paprikaquiche (ik heb vergadering)

    donderdag
    Mexicaanse wraps met gehakt en paprika

    vrijdag
    pasta met paddestoelen-spekjes-roomsaus
    _Ophelia_zaterdag 28 maart 2009 @ 15:42
    Mijn weekmenu:

    Zaterdag:
    Aardappelkroketjes, gekruide frites en aardappelwafeltjes (diepvriesopruiming, ik mik alle restjes in de oven) met gegrilde groenten voor een gemarineerde steak

    Zondag:
    Stamppot rauwe andijvie

    Maandag:
    "Restjessoep" (nog meer diepvries en kastopruiming) met brood

    Dinsdag:
    Paddestoelenravioli met kaassaus

    Woensdag:
    Preistamppot met kaasburgers

    Donderdag:
    Rijstprut met mexicaanse groentenmix en vegaballetjes

    Vrijdag:
    Groentenquiche met paddestoelen
    Yvonnetjezaterdag 28 maart 2009 @ 16:29
    Windigo, heb je een recept van die Thaise noodelsalade?

    Ik ben nu bezig met een overheerlijk groentensoepje, die staat lekker te pruttelen!
    De komende week eten wij:
    - Thaise curry
    - Pastasalade met tonijn
    - Gebakken aardappelen, vega schijf, salade
    - Broodjes met zelfgemaakte salades en kaasjes
    - Lasagne met spinazie
    - Aardappelsalade met tuinkruiden
    - Gebakken rijst met bosui en koriander + iets van vis
    Isegrimzaterdag 28 maart 2009 @ 17:30
    Ik heb een nog betere manier gevonden om mijn verse kruiden in te vriezen. Ik gooi ze nu in de keukenmachine, maal ze helemaal fijn en doe ze dan in een zakje in de vriezer. Dan kun je gewoon afbreken wat je nodig hebt en hoef je het niet meer te snijden. De bieslook heb ik gewoon fijn gesneden en in een zakje gedaan.
    Innocencezaterdag 28 maart 2009 @ 19:25
    quote:
    Op dinsdag 24 maart 2009 13:02 schreef Innocence het volgende:
    Dinsdag: Pasta met bloemkool
    Woensdag: Verrassing van
    Donderdag: Chinese kippensoep
    Vrijdag: Paddestoelenrisotto met winterpostelein
    Zaterdag: Brocolli, krieltjes en kabeljauw-stoof
    Zondag: Pittige witlof met grote garnalen en rijst
    Maandag: Wortelovenschotel


    Geen wortelovenschotel, maar linzen met wortel en kippenpootjes.

    Gedroogde paddestoelen heb ik gevonden bij de Xenos! Vond het erg lekker.
    Heidi-zondag 29 maart 2009 @ 12:15
    Gister : Pasta salade met ciabatta (Paprika, mais, doperwtjes, tonijn met dressing van yofresh + groene pesto)
    Vandaag : Rollade, aardappels en sperzieboontjes
    Maandag : Nasi + kip saté
    Dinsdag : Eten op het werk, soep + pistoletje
    Woensdag: Stampot snijbonen + rookworst
    Donderdag : Pannenkoeken
    Vrijdag : Kliekje stampot snijbonen opgebakken
    #ANONIEMzondag 29 maart 2009 @ 15:44
    Ik probeer ook elke week een menu te maken, het lukt alleen nog niet altijd zo goed om me er ook aan te houden maar we doen ons best!

    Voor deze week:

    Zondag: Groentesoep met ballen, stokbrood erbij.
    Maandag: In bier gestoofde zuurkool met gebakken aardappelen en slavinken.
    Dinsdag: Fritatta met spinazie en geitenkaas.
    Woensdag: Kip Tandoori (wereldgerecht m'n lief kookt.. )
    Donderdag: Vis uit de oven met sperziebonen en citroenrijst.
    Vrijdag: Spaghetti Bolognese met salade.



    [ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 29-03-2009 16:48:50 ]
    Windigozondag 29 maart 2009 @ 16:30
    quote:
    Op zaterdag 28 maart 2009 16:29 schreef Yvonnetje het volgende:
    Windigo, heb je een recept van die Thaise noodelsalade?
    Ik heb het recept van Nigella gebruikt, dus bij deze:

    Ingredients
    For the dressing
    1 tbsp sesame oil
    1 tbsp garlic oil
    1 tbsp soy sauce
    2 tbsp sweet chilli sauce
    100g/3½oz smooth peanut butter
    2 tbsp lime juice
    For the salad
    125g/4oz beansprouts (peultjes)
    150g/5¼oz cucumber,
    1 red pepper, deseeded and cut into small strips
    2 spring onions, finely sliced
    550g/1lb 3½oz ready-cooked egg noodles
    To serve
    20g/¾oz sesame seeds
    evt 4 tbsp chopped fresh coriander

    Method
    1. For the dressing, whisk together all the dressing ingredients in a bowl or jug.
    2. For the salad, place all the salad ingredients into a bowl.
    3. Pour over the dressing and mix thoroughly to coat everything well.
    4. To serve, sprinkle over the sesame seeds and coriander.
    Lotje-Plusonezondag 29 maart 2009 @ 16:42
    Nieuwe week, nieuw menu

    Zondag:
    Sushi!

    Maandag:
    Gevulde courgetten + vis uit de oven

    Dinsdag:
    Moeder jarig dus eten we daar een hapje mee

    Woensdag:
    Gebakken aardappels + sperzieboontjes met feta + groentenburger

    Donderdag:
    Spinazie met gekookt eitje + aardappelpuree + zalm

    Vrijdag:
    Zelfgemaakte pizza met vis
    LilDutchPrincessmaandag 30 maart 2009 @ 16:44
    Maandag: Hamlapjes met perziksaus
    Dinsdag: gestoofde hamlapjes met ketjap
    Woensdag: werken (tapas dus )
    Donderdag: Spinaziegehakt schotel
    Vrijdag: Nasi met sate en ei.

    Verder maak ik aan het begin van de week een huzarensalade, die kan dan lekker makkelijk bij de hamlapjes. (ben beetje laat thuis elke keer).

    En de dagen staan niet vast, misschien draai ik nog wel wat om...
    vaagselmaandag 30 maart 2009 @ 16:49
    quote:
    Op zondag 29 maart 2009 16:42 schreef Lotje-Plusone het volgende:
    Nieuwe week, nieuw menu

    Zondag:
    Sushi!

    Maandag:
    Gevulde courgetten + vis uit de oven

    Dinsdag:
    Moeder jarig dus eten we daar een hapje mee

    Woensdag:
    Gebakken aardappels + sperzieboontjes met feta + groentenburger

    Donderdag:
    Spinazie met gekookt eitje + aardappelpuree + zalm

    Vrijdag:
    Zelfgemaakte pizza met vis
    Eet je elke week zo veel vis?
    motorbloempjemaandag 30 maart 2009 @ 16:56
    Maandag: risotto met broccoli en champignons

    Dinsdag: pasta pesto

    Woensdag: kippensoep met broodjes

    Donderdag: Kipfajita's

    Vrijdag: Lasagnette

    Zaterdag: nasi (kliekje) met daarbij iets van vlees met kerrie

    Zondag: sliptong met groente uit de oven en rostischijven

    Arizonamaandag 30 maart 2009 @ 17:11
    Maandag: kipschnitzels, rijst met zoetzure saus, doperwtjes en mais

    Dinsdag: eten bij schoonouders

    Woensdag: eten bij ouders

    Donderdag: shoarma, pitabroodjes, ijsbergsla en veul knoflooksaus

    Vrijdag: macaroni bolognese en salade met paprika

    Zaterdag: vis van de markt, rijst, boontjes

    Zondag: gekookte aardappels, rundersteak en rode kool. Of als het echt zulk mooi weer wordt als ze voorspellen, dan halen we zaterdag alles voor de bbq en gaat zondag de bbq aan
    Lotje-Plusonemaandag 30 maart 2009 @ 19:48
    quote:
    Op maandag 30 maart 2009 16:49 schreef vaagsel het volgende:

    [..]

    Eet je elke week zo veel vis?
    Ja vind visjes lekker dan vlees. Meestal 3 a 4 keer in de week vis. En 3 dagen vlees. Dat is toch best netjes?
    Windigomaandag 30 maart 2009 @ 19:58
    Maandag: Vega Nasi-Goreng met gebakken banaan en komkommer in zoetzuur
    Dinsdag: Salade van geraspte bietjes en komkommer, met geitenkaas en brood
    Woensdag: Pasta met geroosterde paprika, rode peper, feta en olijven
    Donderdag: Heldere groentesoep met stokbrood en zelfgemaakte kruidenboter
    Vrijdag: Zelfgemaakte aardappelsalade en een vegaburger
    Zaterdag: Roti met masala eieren en aardappels, met kousenband
    Zondag: Gemengde geroosterde groenten uit de oven met knoflookdip
    Arizonamaandag 30 maart 2009 @ 20:05
    quote:
    Op maandag 30 maart 2009 17:11 schreef MaLo het volgende:
    Maandag: kipschnitzels, rijst met zoetzure saus, doperwtjes en mais
    Godogodogod, wat was mijn maaltijd van vandaag mislukt . De kipschnitzels heb ik laten aanbranden, de rijst was te weinig en plakte aan de pan, in de zoetzure saus was ik de bruine suiker vergeten waardoor hij zuur was, verder was hij te dik en zijn mango's erin lang niet zo lekker als perzik, en de doperwtjes en mais was ik vergeten op te warmen . Nog nooit zo'n dramatische maaltijd op tafel gezet .
    Yvonnetjemaandag 30 maart 2009 @ 20:20
    quote:
    Op zondag 29 maart 2009 16:30 schreef Windigo het volgende:

    [..]

    Ik heb het recept van Nigella gebruikt, dus bij deze:
    ...

    Thanks! Lijkt me lekker.
    Was jij nou degene die weinig vega-inspiratie had? Als ik zo kijk zien jouw weekmenu's er heerlijk en gevarieerd uit!
    Yvonnetjemaandag 30 maart 2009 @ 20:23
    quote:
    Op maandag 30 maart 2009 20:05 schreef MaLo het volgende:

    [..]

    Godogodogod, wat was mijn maaltijd van vandaag mislukt . De kipschnitzels heb ik laten aanbranden, de rijst was te weinig en plakte aan de pan, in de zoetzure saus was ik de bruine suiker vergeten waardoor hij zuur was, verder was hij te dik en zijn mango's erin lang niet zo lekker als perzik, en de doperwtjes en mais was ik vergeten op te warmen . Nog nooit zo'n dramatische maaltijd op tafel gezet .
    Och, zie het zo; eerst wordt je plan-prinses, na even oefenen wordt je vanzelf een keukenprinses. Kwestie van plannen
    Enne... natuurlijk altijd eerst ff proeven voor het opdienen, dan merk je vanzelf dat je bv. de suiker bent vergeten en kan je het nog corrigeren.
    vaagseldinsdag 31 maart 2009 @ 01:34
    quote:
    Op maandag 30 maart 2009 19:48 schreef Lotje-Plusone het volgende:

    [..]

    Ja vind visjes lekker dan vlees. Meestal 3 a 4 keer in de week vis. En 3 dagen vlees. Dat is toch best netjes?
    De consensus tegenwoordig is dat vis in grote hoeveelheden schadelijk is voor de gezondheid. Dit i.v.m. schadelijke stoffen die zich ophopen in vis, en dan met name dioxines. Het voedingscentrum zegt op dit moment dat je max. 4 keer per week vis moet eten i.v.m. de eventuele schadelijke gevolgen. Je zal echter pas op de lange termijn wat merken van deze dioxines etc. dus de kans is aanwezig dat dit advies in de toekomst naar beneden wordt bijgesteld. Persoonlijk zou ik je aanraden wat minder vaak vis te eten om schadelijke effecten in de toekomst te voorkomen.

    Hier nog even een linkje over de evt. gevolgen: http://www.nu.nl/opmerkel(...)r-te-veel-sushi.html
    Windigodinsdag 31 maart 2009 @ 06:58
    quote:
    Op maandag 30 maart 2009 20:20 schreef Yvonnetje het volgende:

    [..]

    Thanks! Lijkt me lekker.
    Was jij nou degene die weinig vega-inspiratie had? Als ik zo kijk zien jouw weekmenu's er heerlijk en gevarieerd uit!
    Ja dat was ik, maar het valt me inderdaad erg mee
    Windigodinsdag 31 maart 2009 @ 06:59
    quote:
    Op vrijdag 20 maart 2009 22:33 schreef Unihoc_ACE het volgende:

    [..]

    Mag ik nog vragen hoe je dat maakt? Lijkt me erg lekker
    Recept komt nog, heb erg weinig tijd gehad, zal het vanmiddag even neerzetten
    Arizonadinsdag 31 maart 2009 @ 09:52
    quote:
    Op maandag 30 maart 2009 20:23 schreef Yvonnetje het volgende:

    [..]

    Och, zie het zo; eerst wordt je plan-prinses, na even oefenen wordt je vanzelf een keukenprinses. Kwestie van plannen
    Enne... natuurlijk altijd eerst ff proeven voor het opdienen, dan merk je vanzelf dat je bv. de suiker bent vergeten en kan je het nog corrigeren.
    Weet je, dit recept heb ik veel vaker gemaakt en het is nog nooit mislukt. Maar gisteren had ik weinig tijd; kind was laat thuis waardoor ik te laat met koken begon, en vriend moest vroeg weg en toen liep alles in de soep .

    Gelukkig vanavond dus bij mijn schoonouders eten, daar kan ik weinig aan verprutsen .
    Mini_rulezdinsdag 31 maart 2009 @ 10:42
    Onder het motto "beter laat dan nooit" hier ook ons weekmenu...

    Vrijdag: zelfgemaakte moussaka... was een experiment, maar het is goed gelukt
    Zaterdag: zusje helpen verhuizen en daarna een pizza gaan eten
    Zondag: volkorenpenne met tomaat, paprika, champignons, gehakt, ui, knoflook en een potje bolognesesaus
    Maandag: bij Ikea gegeten
    Dinsdag (vandaag): entrecote met gebakken aardappeltjes
    Woensdag: Toscaanse carré met aardappelpuree en sperziebonen
    Donderdag: Valess met iets van aardappel en groente
    Vrijdag: wraps met tomaten, champignons, ui, bonen en dingen die ik verder nog tegenkom
    DevilsAndDustwoensdag 1 april 2009 @ 13:08
    We hebben wel boodschappen gedaan voor nu tot en met volgende week dinsdag, maar het is een beetje een rare week...

    Woensdag: Ik moet werken, dus een snelle kip madras. Vriendje warmt dit op als hij thuiskomt uit z'n eigen werk.
    Donderdag: Ik moet oppassen, dus ik eet daar met m'n kleine nichtjes. Vriend haalt iets bij Lekkel Lekkel.
    Vrijdag: Griekse salade met stokbrood
    Zaterdag: Er komen vrienden langs van wie we nog niet weten of ze blijven eten, dus wat we eten kunnen we pas bepalen als we dat weten.
    Zondag: Zijn we bij m'n zus op verjaardagsvisite en blijven daar ook slapen, zal dus wel een patatje halen worden of zo.
    Maandag: Ik ben in Den Haag voor m'n stage en eet daar een quiche, vriend eet thuis pizza.
    Dinsdag: Sperziebonen met boemboe, kiphawaiischnitzels, rijst

    Zulke weken moet je niet te vaak hebben. .
    Karrel_Laaglawaaiwoensdag 1 april 2009 @ 13:50
    Weekmenu van deze week:

    Zaterdag: Pizza van Turksbrood
    Zondag: Zelfgemaakte Donner met tomaat salade
    Maandag: Spaghetti Bolognese
    Dinsdag: Broodje zuurkool met gehakt
    Woensdag: Chikcken Tonight Ajam
    Donderdag: Soep met brood
    Vrijdag: Stamppot zuurkool met verse worst
    tompie63woensdag 1 april 2009 @ 23:13
    donderdag : frietje en vietnamese loempiaatjes


    vrijdag : rode kool stamppot met hachee

    zaterdag : broodje zoute haring met uitjes

    zondag : spruitjes en sudderlapjes
    Twerkdonderdag 2 april 2009 @ 00:06
    Weekmenu, ikea, we, m'n vriend die..

    Wat een burgerlijke noobs hier ook. Sad
    motorbloempjedonderdag 2 april 2009 @ 07:15
    jaloers?
    motorbloempjedonderdag 2 april 2009 @ 07:17
    hier is het schema door de war

    maandag pizza gehaald, de rest opgeschoven en morgen krijgen we mensen op 'visite': pokeravondje dus maak ik lekker een grote schaal pastasalade
    Joenedonderdag 2 april 2009 @ 08:31
    hoe kunnen jullie nu al bedenken op welke dag je waar zin in hebt ?
    motorbloempjedonderdag 2 april 2009 @ 08:37
    wij hebben van die 'vaste nummers' waar we altijd wel trek in hebben. Maar als we op een dag denken: die pasta van morgen is lekkerder, dan schuiven we daar lekker mee

    we zorgen gewoon dat we alles op maandag in huis hebben en kunnen dan gewoon varieren mocht dat wenselijk zijn.

    Zo hadden we dus maandag ontzettende trek in pizza en die hebben we dan ook gehaald. Het is gewoon fijn om één keer per week boodschappen te doen en gericht boodschappen doen (met weekmenu dus) zorgt dat je beter uit komt met je spullen en dus minder weg hoeft te gooien: wij doen het dan ook vooral uit besparend oogpunt: we leven nu voor < 40 euro per week met z'n tweeën!
    Arizonadonderdag 2 april 2009 @ 08:41
    Wij doen het ook vooral uit kostenbesparing. 1x in de week de grote boodschappen, en halverwege de week haal ik dan nog een keer vers spul (en dingen die we bij de grote boodschappen vergeten zijn ).
    En verder zorgen we dat we altijd bepaalde basics in huis hebben: aardappels, pasta, rijst, ui, knoflook, paprika, gezeefde tomaten, en in de vriezer vis en vlees als kip en gehakt.
    Joenedonderdag 2 april 2009 @ 08:48
    Hmm , ik haal wel altijd 1x in de maand bv vlees bij de kilo slager ! en dan gewoon in de vriezer en 's ochtends bedenk ik wat ik wil eten en haal het eruit.

    Nu is het voor mij wat betreft groente is het misschien anders omdat ik die dagelijks vers kan meenemen van mn werk. Gesneden en al

    Maar ik heb echt moeite om vrijdag te bedenken wat ik de rest van de week evt wil eten.
    motorbloempjedonderdag 2 april 2009 @ 08:49
    vlees doen we ook altijd invriezen: kopen we in de aanbieding. Kilopakken kip en gehakt vooral, we eten niet veel ander vlees eigenlijk
    Isegrimdonderdag 2 april 2009 @ 08:53
    Ik dacht dat eerst ook, "Hoe kun je nou op vrijdag al bedenken wat je de rest van de week wilt eten?". Maar ben erachter gekomen dat dat een beetje onzin is. Ik bedenk gewoon een menu met allemaal dingen die we beide lekker vinden en soms wordt er wat geschoven omdat ik op dinsdag meer zin heb in dat wat voor donderdag op het lijstje staat.

    Vlees koop ik eens per week en gooi ik in de vriezer.
    motorbloempjedonderdag 2 april 2009 @ 08:59
    meestal houden we ons overigens wel aan 't weekmenu. We kennen onszelf wel goed genoeg om met een breed scala aan mogelijkheden de week te vullen: 2 keer kip, 2 keer vlees, 2 keer vega, 1 keer vis ongeveer
    Joenedonderdag 2 april 2009 @ 09:01
    Opzich netjes Moblo , op dat vega na dan
    Twerkdonderdag 2 april 2009 @ 18:52
    quote:
    Op donderdag 2 april 2009 08:31 schreef Joene het volgende:
    hoe kunnen jullie nu al bedenken op welke dag je waar zin in hebt ?
    Daar zit hem de burgerlijke kortzichtigheid ook in..

    Kostenbesparing is de bekende drogreden of een chronisch gebrek aan fantasie..
    motorbloempjedonderdag 2 april 2009 @ 18:56
    wij eten anders alles behalve fantasieloos
    en verder is er niets mis met 'burgerlijkheid'

    burgerlijk, gelukkig, verloofd en elke week lekker eten en sparen voor een wereldreis per motor, daar heb ik best 4 jaar weekmenu's voor over

    en als jij het niets vindt, dan doe je dat lekker niet, en ga lekker ergens anders verzuurd over zitten kankeren
    Isegrimdonderdag 2 april 2009 @ 19:17
    Twerk moet je gewoon negeren. Heb je zijn weekmenu's al gezien?
    Twerkdonderdag 2 april 2009 @ 19:36
    quote:
    Op donderdag 2 april 2009 18:56 schreef motorbloempje het volgende:
    wij eten anders alles behalve fantasieloos
    en verder is er niets mis met 'burgerlijkheid'

    burgerlijk, gelukkig, verloofd en elke week lekker eten en sparen voor een wereldreis per motor, daar heb ik best 4 jaar weekmenu's voor over

    en als jij het niets vindt, dan doe je dat lekker niet, en ga lekker ergens anders verzuurd over zitten kankeren
    Ach, ik vind jouw mening helemaal niet relevant. Je hoeft je dan ook niet te verdedigen.. Nog beter zou het zijn als je helemaal jouw snavel zou houden in het geval van mij, burgerlijke domoor.. Maar that's up to you.

    Cheers.
    Twerkdonderdag 2 april 2009 @ 19:39
    quote:
    Op donderdag 2 april 2009 19:17 schreef Isegrim het volgende:
    Twerk moet je gewoon negeren. Heb je zijn weekmenu's al gezien?
    Idd. Good point.
    Mini_rulezdonderdag 2 april 2009 @ 23:21
    quote:
    Op donderdag 2 april 2009 08:31 schreef Joene het volgende:
    hoe kunnen jullie nu al bedenken op welke dag je waar zin in hebt ?
    Gewoon bepaalde gerechten nemen die je altijd wel lekker vindt. Zoals Moblo zegt, als je wat verschillende dingen in huis hebt kun je per dag altijd nog kijken wat je maakt en dan is er altijd wel iets bij waar je zin in hebt. Ok, het zijn meestal inderdaad niet heel creatieve dingen maar daar heb ik door de week toch geen tijd voor. Als ik ergens echt zin in heb zet ik het op de lijst voor volgende week, of ik maak het gewoon en schuif de rest een dag vooruit, maar meestal maak ik het dan gewoon in het weekend als je ook tijd hebt om ervan te genieten.
    Sorellavrijdag 3 april 2009 @ 07:49
    Vandaag (vrijdag) patat of chinees o.i.d.
    zaterdag hotdogs
    zondag lenteui soep met huisgemaakt huzaren salade en stokbrood
    maandag chimichanga,s
    dinsdag sla stampot met speklap
    woensdag bloemkool met gehakt saus en aardappel puree
    donderdag krokante kip (recept jamie oliver)
    vrijdag varkensvleesreepjes chinese stijl

    [ Bericht 12% gewijzigd door Sorella op 03-04-2009 13:14:35 ]
    Innocencevrijdag 3 april 2009 @ 11:53
    Wat zijn chimichanga's?
    Sorellavrijdag 3 april 2009 @ 13:09
    Een verrassende variant op de bekende tortilla: gevuld met een kruidig bonenmengsel en vervolgens gefrituurd.

    Ingrediënten
    250 gr. kipfilet
    4 softtortilla pak a 8 stuks, Santa Maria Tex Mex
    4 blaadjes ijsbergsla
    1 rode ui
    1 pot bruine bonen 370 ml.
    1 zakje Mix Chil Con Carne
    200 gr. geraspte belegen kaas
    3 dl. olie
    1 pot Taco Sauce Medium 235 gr. Santa Maria Tex Mex

    Bereidingswijze
    Kook de kip in weinig water in ca. 15 min. gaar.
    Verwarm de oven voor op 180*C.
    Bereid de tartilla`s volgens de gebruiksaanwijzing.
    Was de slablaadjes en dep ze droog.
    Pel de ui en snipper hem fijn.
    Laat de bonen uitlekken.
    Snijd de kip in blokjes.
    Schep de ui, de kip en de mix voor Chili Con Carne door de bonen.
    Leg middenop de tortilla`s een blaadje sla. Schep hierop het bonenmengsel en bestrooi met de geraspte kaas. Vouw de randen naar het midden en maak er een pakketje van.
    Verhit de olie in een koekenpan. Leg 2 chimichanga`s met de vouwranden naar beneden in de pan. Frituur ze ca. 4 min. aan beide kanten tot ze gaar en door en door warm zijn.
    Frituur op deze manier ook de andere chimichanga`s.

    Allen gebruik ik gehakt inplaats van kip en een pot kidneybonen in mexicaanse groentesaus waar ik nog wat extra groenten en kruiden bij gooi.
    Gemak dient de mens
    Isegrimzaterdag 4 april 2009 @ 11:10
    Het wordt ditmaal een kort menuutje. Vanavond eten we bij vrienden en volgende week donderdag vertrekken we richting noorden voor een lang weekend Vlieland.

    zondag
    kippensoep & stokbrood met kruidenboter

    maandag
    ik moet 's avonds werken, neem restant kippensoep mee
    stoommaaltijd voor

    dinsdag
    kip met paprika & sesam, rijst

    woensdag
    ik moet 's avonds werken dus maak het eten van vandaag al op dinsdag klaar
    eenpansgerecht kikkererwten, tomaten, Turkse knoflookworst
    Yvonnetjezondag 5 april 2009 @ 12:05
    Afgelopen week volgens het menu gegeten! Dus niks doorschuiven dit keer.
    Komende week wordt het:
    - pasta met geroosterde paprika, feta en olijven
    - gebakken krieltjes, hamburger met uien en salade
    - bamisoep met omeletreepjes, stokbrood met kruidenboter
    - vegetarische chili
    - kuluyuk met kroepoek
    - mediterane tonijnsalade
    - tortellini met kaasvulling en rode saus met groenten, salade
    Windigozondag 5 april 2009 @ 13:24
    Deze week:

    Zondag: Aardappelpuree met vegetarische jus met gebakken rode ui (vegetarische jus kan je kopen bij de natuurwinkel) en zelfgemaakte pittige falafelburgers
    Maandag: Salade van geitenkaas, peer, pijnboompitjes en honing-mosterddressing met frites
    Dinsdag: Curry van mango, aardappel, ui, broccoli en bloemkool.
    Woensdag: Spaghetti met tomatensaus, verse basilicum en mozarella
    Donderdag: Gekookte aardappels, bloemkool met een sausje en een vegaburger
    Vrijdag: Pannenkoeken
    Zaterdag:Vegetarische borsjt (bietensoep) met zure room en brood
    Mini_rulezmaandag 6 april 2009 @ 11:01
    Er is vorige week niet zo veel terechtgekomen van ons menu omdat we woensdag onverwacht naar een verjaardag gingen waar eten gehaald werd, en daar was zoveel over dat we wat meegekregen hadden voor donderdag. Maar goed, nieuwe poging maar weer:

    Zaterdag: stokbrood met kruidenboter, wrap met kipfilet, Griekse yoghurt, allerlei kruiden, kaas en tomaat
    Zondag: migraine dus niet gekookt, voor mij een restje Chinees en voor vriendje magnetronlasagna
    Maandag: maaltijdsalade met gekruide kip, afbakfoccaccia en/of pitabroodjes en knoflooksaus
    Dinsdag: vriendje is er niet, ik eet wat restjes van vandaag met roerbakgroente en pita's
    Woensdag: wraps met groenteprutje
    Donderdag: dikke omelet met roerbakgroente en aardappel
    motorbloempjemaandag 6 april 2009 @ 11:08
    bij jou ook al niet?

    Ons weekmenu:

    Maandag: pastasalade (over van vrijdag) met sla
    Dinsdag: uit eten (jarig! )
    Woensdag: Kipwraps (hadden nog limoen, paprika enzo over
    Donderdag: groente uit de oven met rostirondjes
    Vrijdag: pasta met rode saus
    Zaterdag: uit eten (motorritje)
    Zondag: tapa's (zelf maken) ivm vieren verjaardag
    ennuikvrijdag 10 april 2009 @ 09:00
    Zo, de afgelopen weken is het niets geworden met weekmenu's - ik geloof zelfs niet dat ik de afgelopen twee weken een vitamine gezien heb! Om 7 uur 's ochtends bouwvakkers in huis en 3x per dag naar schoonvader toe, waar onze Poes kittens heeft gekregen en waarvan eentje een ooginfectie heeft. Dus: 6 uur op, half uur met de trein, oogje schoonmaken, half uur terug, werken, tijdens lunchtijd weer heen en terug, werken en dan na het werk weer heen en terug... 't Is vaak bij een boterham gebleven!

    Maar goed, nu vol goede moed weer een weekmenu bedacht - de winkels zijn vandaag gewoon open!

    Vandaag: paaslunch bij schoonvader en oma - "smörgåstårta": een "taart" met brood, mayo, ei, garnalen.
    Morgen: pannekoeken voor lunch, zalm met asparges en aardappelpuree 's avonds

    en verder...

    Lasagne met veel groente
    Pastasalade
    Ovenschotel met vis en brocoli
    Isegrimvrijdag 10 april 2009 @ 09:40
    Ik ga vandaag voor een lang weekend naar Vlieland dus wordt niks komende week.
    mevrouwdebokzaterdag 11 april 2009 @ 13:26
    zaterdag : verse tomatensoep met stokbrood en kruidenboter

    zondag : verse kippensoep bij oma en we halen macdonalds

    maandag : gemarineerde varkenshaasjes met zelfgemaakte champignonroomsaus en aardappelbolletjes

    dinsdag : weten we nog niet , waarschijnlijk afhaaliets

    marcb1974zaterdag 11 april 2009 @ 13:32
    zaterdag: couscous met gehaktballen en ananas
    zondag: rundvlees met ui en broccoli
    maandag: gebakken rijst met varkensvlees
    dinsdag: uit eten
    Arizonazaterdag 11 april 2009 @ 15:01
    Deze week wordt het niks .
    Morgen uit eten ivm Pasen, tweede paasdag brunchen dus avondeten zal wel kliekjes ofzo worden , woensdag is mijn dochter jarig en mag zij kiezen wat we eten en vrijdag is haar kinderfeestje en wordt het patat met knakworstjes .
    Isegrimzaterdag 18 april 2009 @ 12:57
    zaterdag
    Gambiaans stoofvlees met aubergine
    (uit mijn Afrikaanse kookboek)

    zondag
    Spinazie-citroensoep met lamsgehaktballetjes
    (uit mijn Afrikaanse kookboek)

    maandag - avondvergadering
    ik restant soep, lief stoommaaltijd

    dinsdag
    wraps met gerookte kip & avocado ( http://www.ah.nl/recepten/recept?id=431358&rq=wraps )

    woensdag - avondvergadering
    restant Gambiaans stoofvlees zaterdag

    donderdag
    biefstuk met gegrilde groenten

    vrijdag
    snelle moussaka ( http://www.ah.nl/recepten/recept?id=390824&rq=moussaka , maar dan met echt gehakt)
    Mini_rulezzaterdag 18 april 2009 @ 13:13
    Wij hebben ook weer een weekmenu:

    - biefstuk met ovenaardappels/-frites en salade
    - vegastukjes en wokgroente in madras-saus met pandanrijst
    - edit: vervangen door pizza
    - pitabroodjes met falafel en sla/komkommer
    - ciabatta met visschnitzel en sla
    - iets van Kies & Kook waar we 2x van kunnen eten

    [ Bericht 25% gewijzigd door Mini_rulez op 19-04-2009 16:23:39 ]
    Isegrimzaterdag 18 april 2009 @ 13:48
    Ik baal er altijd van als ik in het weekend geen gelegenheid heb om boodschappen te doen, want dan loop ik de hele week daarop te klooien met eten. Ben altijd pas laat thuis van mijn werk dus heb dan echt geen zin meer om boodschappen te doen. Met als gevolg afgelopen week:

    maandag: patat op Vlieland
    dinsdag: eten bij nieuw Turks eetcafé om de hoek
    woensdag: sushi besteld op werk
    donderdag: dürüm-menu met patat bij The Döner Company
    vrijdag: roti afgehaald

    Niets eens zo verschrikkelijk slecht, maar ik vind het prettiger als we gewoon spullen in huis hebben om mee te koken.
    Sorellazaterdag 18 april 2009 @ 15:00
    Gisteren: roti patimaribo
    zaterdag: club sandwich met ham, augurk, bacon, ijsbergsla en tomaat
    zondag: panini met ham en kaas
    maandag: speklap met sla en komkommer, gebakken of gekookte aardappeltjes
    dinsdag: curry van rundvlees
    woensdag: ????
    donderdag: hartige taart met prei en gehakt.
    Lotje-Plusonezaterdag 18 april 2009 @ 16:02
    Zaterdag: Pizza van turksbrood
    Zondag: Sushi
    Maandag: Sperzieboontjes met feta, worstjes, gebakken aardappels
    Dinsdag: Courgette gevuld met tonijn, vis, aardappelkroketjes
    Woensdag: Wraps met gerookte zalm
    Donderdag: Sate, frietjes, colwsla
    motorbloempjezaterdag 18 april 2009 @ 16:03
    oei ja, moeten we morgen ook weer gaan bedenken maar dan voor maar 5 dagen, want vrijdag BBQ en zaterdag eten tijdens de Batavierenrace

    Zie iig wel lekkere dingen staan hier die als tip kunnen dienen
    Windigozaterdag 18 april 2009 @ 20:30
    Zondag: Salade van geroosterde paprika, feta, komkommer en zelfgemaakte vinaigrette, arabisch pittah brood er bij.
    Maandag: Asperges met hollandaisesaus en gekookt ei, aardappelrozetjes
    Dinsdag: Zelfgemaakte volkorenpizza met rest geroosterde paprika, geitenkaas, olijven, uienringen
    Woensdag: Penne a la limone (pasta met room-limoensaus)
    Donderdag: Heldere groentebouillon, Pittahbrood met aioli en geroosterde groenten
    Vrijdag: Stamppot van raapsteeltjes, vegaburger
    Zaterdag: Salade van geitenkaas, dadels, witlof, vijg, pijnboompitjes en honingmosterdressing met stokbrood.
    ennuikzondag 19 april 2009 @ 10:45
    'k Sta op het punt om naar de super te gaan maar heb helemaal geen inspiratie voor het weekmenu! Hmmm... Nog maar even kookboeken doorkijken!
    Mini_rulezvrijdag 24 april 2009 @ 16:54
    Zo, ik heb ook weer een menu bedacht voor komende week. Niet heel creatief maar wel redelijk dieet-verantwoord allemaal.
    - pitabroodjes met sla, zelfgemaakte tzaziki en Grieks gekruide runderreepjes
    - salade met tomaat mozzarella, kipfilet, kidneybonen en verse kruiden
    - zelfgemaakte cordon bleu met ovenfrites en mengsel van paprika, tomaat, champignons
    - ciabatta met gekruide vis en salade (voor een luie dag)
    - aardappels met iets van vlees en sperziebonen (ok, die is wel heel oncreatief maar ik heb nog zo'n lekkere jus over van de biefstuk van gisteren, daar moet ik toch iets mee doen )
    Isegrimvrijdag 24 april 2009 @ 18:23
    De moussaka gaat niet door vanavond want ze hadden geen goede aubergine vorige week. Vanavond eten we bij La Place van de V&D.
    Raissavrijdag 24 april 2009 @ 18:31
    Zaterdag: eten bij mijn ouders (ovenschotel met spitskool, gehakt, champignons en aardappelpuree )
    Zondag: uiteten (vleesfondue )
    Maandag: Wraps
    Dinsdag: onderweg een broodje (druk, druk, druk)
    Woensdag: Raviolli
    Donderdag: Tomatensoep met stokbrood/kruidenboter
    DevilsAndDustvrijdag 24 april 2009 @ 18:36
    We zijn al bezig met ons menu (hebben woensdag boodschappen gedaan), maar ik zal het nog even posten.

    Woensdag: Griekse salade met wat ovenfrietjes
    Donderdag: spinazierisotto met kipfilet gebakken in pesto
    Vrijdag: sperziebonen en rode paprika met saté, rijst, gehakt
    Zaterdag: pannenkoeken
    Zondag: kipbraadsticks in preisinaasappelsaus met tagliatelle
    Maandag: ik eet een quiche op stage, vriend eet pizza
    Dinsdag: met schoonmoeder uit eten, waarschijnlijk tapa's
    Woensdag: geen idee nog, zijn dan op visite
    Donderdag: tortellini met spinazie, spekjes en roomkaas
    Isegrimvrijdag 24 april 2009 @ 21:13
    Dit weekend zijn mijn ouders bij ons. Ze nemen ook mijn twaalfjarige neefje mee, en die blijft tot donderdag. Menu pas ik een beetje aan aan de dingen die hij lekker vindt.

    zaterdag
    uit eten bij Napoli, ons favoriete Italiaanse restaurant

    zondag
    Griekse spinazietaart (favoriet recept van mijn neefje)

    maandag
    ik moet 's avonds werken en haal iets kant-en-klaars
    en neefje bedenken zelf maar even wat ze willen eten (zal wel niet veel soeps zijn )

    dinsdag
    ratatouille (uit mijn Franse kookboek)
    kipfilet met een korstje van herbes de Provençe (uit de losse pols )

    woensdag
    wraps met gerookte kip, avocado's, rode ui etc. ( http://www.ah.nl/recepten/recept?id=431358&rq=wraps - deze week ook gemaakt, was superlekker)
    ik moet 's avonds werken en maak dinsdagavond of woensdagochtend vast de vulling klaar

    donderdag
    zelfgemaakte lamsburgers ( http://www.bbc.co.uk/food(...)ithchick_89313.shtml )
    kikkererwtencurry ( http://www.bbc.co.uk/food(...)kpeacurry_2213.shtml )

    vrijdag
    kip met paprika en sesam ( http://kokenmetkarin.nl/hoofd/kippaprikasesam.html - dit is een vast menu-item geworden, maak ik met grote regelmaat, is erg lekker én makkelijk!)
    xJapserzaterdag 25 april 2009 @ 15:30
    quote:
    Op woensdag 1 april 2009 13:50 schreef Karrel_Laaglawaai het volgende:
    Weekmenu van deze week:

    Zaterdag: Pizza van Turksbrood

    Hebbie een receptje ofzo?
    mevrouwdebokzondag 26 april 2009 @ 17:37
    zondag : grieks halen bij dionysos

    maandag : krieltjes met worteltjes en kleine gehaktballetjes

    dinsdag: rijst met kerriesaus , erwtjes , perzik , en gemarineerde kipspareribs

    woensdag: weer boodschappen doen
    motorbloempjemaandag 27 april 2009 @ 11:33
    wij gaan vandaag ook weer aan de boodschappen

    met maar één avond uit eten en morgen 3 mee-eters, kan het een gezond en goedkoop weekje worden
    motorbloempjemaandag 27 april 2009 @ 13:50
    Maandag: pasta pesto met broccoli
    Dinsdag: Lasagnette
    Woensdag: broodje hamburger (zelfgemaakt) met groente uit de oven
    Donderdag: Stroganoff-kip met aardappelpuree
    Vrijdag: uit eten
    Zaterdag: groentensoep
    Zondag: Nasi (kliekje)
    fuckbuddymaandag 27 april 2009 @ 15:28
    quote:
    Op vrijdag 24 april 2009 21:13 schreef Isegrim het volgende:
    Dit weekend zijn mijn ouders bij ons. Ze nemen ook mijn twaalfjarige neefje mee, en die blijft tot donderdag. Menu pas ik een beetje aan aan de dingen die hij lekker vindt.

    zaterdag
    uit eten bij Napoli, ons favoriete Italiaanse restaurant

    zondag
    Griekse spinazietaart (favoriet recept van mijn neefje)

    maandag
    ik moet 's avonds werken en haal iets kant-en-klaars
    en neefje bedenken zelf maar even wat ze willen eten (zal wel niet veel soeps zijn )

    dinsdag
    ratatouille (uit mijn Franse kookboek)
    kipfilet met een korstje van herbes de Provençe (uit de losse pols )

    woensdag
    wraps met gerookte kip, avocado's, rode ui etc. ( http://www.ah.nl/recepten/recept?id=431358&rq=wraps - deze week ook gemaakt, was superlekker)
    ik moet 's avonds werken en maak dinsdagavond of woensdagochtend vast de vulling klaar

    donderdag
    zelfgemaakte lamsburgers ( http://www.bbc.co.uk/food(...)ithchick_89313.shtml )
    kikkererwtencurry ( http://www.bbc.co.uk/food(...)kpeacurry_2213.shtml )

    vrijdag
    kip met paprika en sesam ( http://kokenmetkarin.nl/hoofd/kippaprikasesam.html - dit is een vast menu-item geworden, maak ik met grote regelmaat, is erg lekker én makkelijk!)
    Mag ik woensdag mee eten?
    Isegrimmaandag 27 april 2009 @ 19:55
    quote:
    Op maandag 27 april 2009 15:28 schreef fuckbuddy het volgende:

    [..]

    Mag ik woensdag mee eten?
    Heb ik niet genoeg.
    Arizonamaandag 27 april 2009 @ 20:26
    Dit is me een week

    zaterdag: macaroni bolognese
    zondag: uit eten geweest
    maandag: schnitzel, gekookte aardappels, spinazie
    dinsdag: eten bij schoonouders
    woensdag: eten bij ouders
    donderdag = koninginnedag = eten in de stad
    vrijdag: uit eten naar een wokschuur
    Isegrimmaandag 27 april 2009 @ 20:34
    Ik heb vandaag noodgedwongen bij de Mac gegeten.
    Isegrimdinsdag 28 april 2009 @ 20:49
    De lamshamburgers waren lekker maar er ontbrak een lekker sausje. Volgende keer maak ik er een knoflooksaus of een chutney bij.
    Mini_rulezvrijdag 1 mei 2009 @ 15:31
    Ik had vandaag een middagje vrij dus ik had tijd om eens lekker door m'n klapper met recepten (uit Allerhande etc.) te neuzen en een iets creatiever weekmenu samen te stellen dan normaal.

    Dit gaat het worden, volgorde hangt een beetje af van de houdbaarheidsdata.
    - kipfiletschotel met kerrie, krieltjes en courgette
    - pitabroodjes met appel, Griekse yoghurt en gemarineerde kipfilet en spinazie
    - salade van aardappel, rucola, appel en ham met dressing van Griekse yoghurt en mayo
    - koolvispotje met mosterd en dille, met aardappelpuree en sperziebonen
    - broodbol met rundergehakt/tomaten/olijvenprut en wat geraspte kaas
    - spinaziestamppot met rundergehaktballen
    DevilsAndDustvrijdag 1 mei 2009 @ 16:56
    Kort weekje voor ons, komende woensdag doen we weer boodschappen.

    Vandaag: rijst met sperziebonen in boemboe en kip
    Zaterdag: uit eten voor ons tweejarig jubileum
    Zondag: zelfgemaakte aardappelpuree, karbonaadje, salade van broccoli, kerstomaatjes, feta, olijven
    Maandag: stage; ik eet daar een quiche, vriend eet thuis een pizza
    Dinsdag: ovenschotel van Ainsley Harriott met penne, spinazie (kost echt níets tegenwoordig!), tomaat en kaassaus
    Ml-etjevrijdag 1 mei 2009 @ 19:18
    Oehh leuk dit topic, hoor altijd dat ik gek ben dat ik weekmenu's maak.
    - morgen, frites met sla en snackjes
    - zondag: nasi met saté saus en als ik nog heb kroepoek en een eitje (en een berg extra voor de vries)
    - maandag: spaghetti
    - dinsdag: falafel met pitabroodjes
    - woensdag: vries (ws soep met stokbrood) en boodschappen halen.
    Windigovrijdag 1 mei 2009 @ 19:36
    Menu weer voor de komende week:
    Zondag: Salade nicoise zonder tonijn maar met ei. Als toetje zelfgemaakte amandel-limoentaart
    Maandag: Curry van bloemkool, mango en boontjes met rijst
    Dinsdag: Spaanse aardappelomelet (tortilla) met salade
    Woensdag: Pasta met gegrilde paprika, rode peper, feta, en olijven
    Donderdag: Aspergesoep met stokbrood en lekkere kaasjes
    Vrijdag: Frites en salade met geitenkaas
    Zaterdag: Brood met verschillende zelfgemaakte dips (humus, aioli, baba ghanou) en rauwe groenten
    Ml-etjevrijdag 1 mei 2009 @ 20:15
    quote:
    Op vrijdag 1 mei 2009 19:36 schreef Windigo het volgende:

    Zaterdag: Brood met verschillende zelfgemaakte dips (humus, aioli, baba ghanou) en rauwe groenten
    Krijg je dit ook bij een man naar binnen? (Ml-etje nieuwsgierig )
    Isegrimvrijdag 1 mei 2009 @ 20:17
    Dat hangt van de man af, lijkt me.
    Windigovrijdag 1 mei 2009 @ 20:26
    quote:
    Op vrijdag 1 mei 2009 20:15 schreef Ml-etje het volgende:

    [..]

    Krijg je dit ook bij een man naar binnen? (Ml-etje nieuwsgierig )
    Mijn vader lust het wel, maar verder zou ik het niet weten Ik ben namelijk een blije vrijgezel
    Isegrimvrijdag 1 mei 2009 @ 20:28
    En daar gáán we weer...

    zaterdag
    ratatouille met kipfilet (want dat heb ik deze week uiteindelijk niet gemaakt)

    zondag
    kip met paprika en sesam (ook niet gemaakt)

    maandag
    biefstuk met rucolasalade

    dinsdag
    gegrilde kebabjes met gegrilde groenten

    woensdag
    ik moet 's avonds werken
    dag van tevoren kikkererwten met tomaat & sucuk maken

    donderdag
    ik moet 's avonds werken
    kant-en-klare maaltijd voor ons beide

    vrijdag
    broodjes hamburger speciaal
    Ml-etjevrijdag 1 mei 2009 @ 21:32
    quote:
    Op vrijdag 1 mei 2009 20:26 schreef Windigo het volgende:

    [..]

    Mijn vader lust het wel, maar verder zou ik het niet weten Ik ben namelijk een blije vrijgezel
    Dat bedacht ik me al schrijvende al (stomme *** zo schop je iemand voor de schenen). Rauwe/gestoomde/euhh lees hotelvoer is niet besteed aan vriendlief. Dus heb voor mezelf 1s per week sla dag (vrijdag dan eet hij maar wat chips als hij niet genoeg knaagdiervoer wenst te eten )
    ennuikzaterdag 2 mei 2009 @ 09:32
    He, eindelijk weer eens tijd voor een weekmenu! De koelkast stond al weken leeg!

    Gisteren: Pastasalade (pasta, pesto, slamix, paprika, tomaatjes, rode ui, mozerella en parmaham)
    Vandaag: Voor lief Caeser salade met kip, voor mij een salade met rode bieten, geitenkaasje en walnoten.
    Zondag: Spaghetti bolognese met veel groente
    Maandag: Zalm met gekookte aardappeltjes
    Dinsdag: Bami
    Woensdag: Ik naar een cursus, lief eet iets uit de vriezer
    Donderdag: Lasagne met gehakt en veel groente
    motorbloempjezaterdag 2 mei 2009 @ 09:34
    quote:
    Op maandag 27 april 2009 13:50 schreef motorbloempje het volgende:
    Maandag: pasta pesto met broccoli
    Dinsdag: Lasagnette
    Woensdag: broodje hamburger (zelfgemaakt) met groente uit de oven
    Donderdag: Stroganoff-kip met aardappelpuree gourmetten
    Vrijdag: uit eten
    Zaterdag: groentensoep
    Zondag: Nasi (kliekje)

    za en zo gaan niet door, want we gaan zo op een korte vakantie naar Duitsland Bratwurst dus, zou ik bijna zeggen Maar nee, we hebben braaf kookspullies bij ons
    Isegrimzaterdag 2 mei 2009 @ 14:37
    Zo, de koelkast zit weer tot aan de nok toe vol. Daar word ik altijd blij van.
    Arizonazaterdag 2 mei 2009 @ 16:36
    Ik begin met een nieuwe baan waardoor ik voortaan weer iedere woensdag de hele dag vrij ben . Ik ga dus vanaf nu voor halfweekse-menu's .

    Zaterdag: zalmsalade (niet zelf gemaakt) en broodjes
    Zondag: varkensschnitzel, gebakken aardappels, worteltjes
    Maandag: shoarma, pitabroodjes, sla, paprika, VEEL knoflooksaus
    Dinsdag: eten bij schoonouders, waarschijnlijk macaroni of spaghetti
    Ml-etjezondag 3 mei 2009 @ 11:20
    quote:
    Op vrijdag 1 mei 2009 19:18 schreef Ml-etje het volgende:
    Oehh leuk dit topic, hoor altijd dat ik gek ben dat ik weekmenu's maak.
    - morgen, frites met sla en snackjes
    - zondag: nasi met saté saus en als ik nog heb kroepoek en een eitje (en een berg extra voor de vries) falafel met pitabroodjes
    - maandag: spaghetti
    - dinsdag: falafel met pitabroodjes Sperziebonen (uit vries, vers van het land) met atjam tampoer en iets van vlees (ook uit vries).
    - woensdag: vries (ws soep met stokbrood) en boodschappen halen.
    Stom rund dat ik ben vergeten nasivlees mee te nemen zoiets happens eens in de 2 maanden helaas
    Dus we eten volgende week zondag nasi.
    Yvonnetjezondag 3 mei 2009 @ 11:31
    quote:
    Op zondag 3 mei 2009 11:20 schreef Ml-etje het volgende:

    [..]

    Stom rund dat ik ben vergeten nasivlees mee te nemen zoiets happens eens in de 2 maanden helaas
    Dus we eten volgende week zondag nasi.
    Ik maak nasi nooit met vlees (maar eet dan ook maar 2x per week vlees) maar met ei. Eerst een eitje klutsen en bakken, berg groenten erbij etc.

    Komende week eten wij:
    - hartig taartje (met paddenstoelen voor mezelf, kaas-spek voor Mr.)
    - groentensoep, stokbrood met kaasjes/kruidenboter
    - gebakken krieltjes, vis, erwten
    - broodje hamburger met veeel uien
    - pitabroodjes met falafel en salade
    - mediterane tonijnsalade
    - lasagne met spinazie
    Ml-etjezondag 3 mei 2009 @ 11:41
    quote:
    Op zondag 3 mei 2009 11:31 schreef Yvonnetje het volgende:

    [..]

    Ik maak nasi nooit met vlees (maar eet dan ook maar 2x per week vlees) maar met ei. Eerst een eitje klutsen en bakken, berg groenten erbij etc.
    Ik vind dat best maar de man hier in huis gaat dat niet fijn vinden
    Mini_rulezmaandag 4 mei 2009 @ 10:00
    quote:
    Op zondag 3 mei 2009 11:41 schreef Ml-etje het volgende:

    [..]

    Ik vind dat best maar de man hier in huis gaat dat niet fijn vinden
    Tsk, hier is het niet zeuren of je gaat maar zelf koken als je het beter weet.
    mevrouwdebokmaandag 4 mei 2009 @ 13:40
    gister : verse bietjes met puree en omega vissticks

    vandaag : zelf patat bakken met febo kroketten ,kalfs en sate

    dinsdag : bami met sate en kroepoek

    woensdag : zelf broodje shoarma makenmet ijsbergsla en veeeel knoflooksaus

    donderdag : verse tomatensoep met stokbrood en kruidenboter

    vrijdag : ovenpasta met gebakken champignons

    vrijdagavond weer boodschappen doen
    Ml-etjemaandag 4 mei 2009 @ 13:58
    quote:
    Op maandag 4 mei 2009 10:00 schreef Mini_rulez het volgende:

    [..]

    Tsk, hier is het niet zeuren of je gaat maar zelf koken als je het beter weet.
    ik ben ook zooo braaf
    Isegrimmaandag 4 mei 2009 @ 18:00
    quote:
    Op maandag 4 mei 2009 13:40 schreef mevrouwdebok het volgende:
    gister : verse bietjes met puree en omega vissticks

    vandaag : zelf patat bakken met febo kroketten ,kalfs en sate

    dinsdag : bami met sate en kroepoek

    woensdag : zelf broodje shoarma makenmet ijsbergsla en veeeel knoflooksaus

    donderdag : verse tomatensoep met stokbrood en kruidenboter

    vrijdag : ovenpasta met gebakken champignons

    vrijdagavond weer boodschappen doen
    Ik zou iets meer groente eten als ik jou was.
    Ml-etjemaandag 4 mei 2009 @ 18:04
    quote:
    Op maandag 4 mei 2009 18:00 schreef Isegrim het volgende:

    [..]

    Ik zou iets meer groente eten als ik jou was.
    Kan toch een berg groente door oa de bami?
    Isegrimmaandag 4 mei 2009 @ 18:08
    quote:
    Op maandag 4 mei 2009 18:04 schreef Ml-etje het volgende:

    [..]

    Kan toch een berg groente door oa de bami?
    Nou ja, zelfs al zit de bami helemaal vol met groente, dan nog ziet het eruit als een redelijk vitamine-arm weekmenu. Maar misschien is dat toeval en alleen deze week zo. Ik heb niet vergeleken, viel me gewoon op.
    Ml-etjemaandag 4 mei 2009 @ 18:19
    quote:
    Op maandag 4 mei 2009 13:40 schreef mevrouwdebok het volgende:
    gister : verse bietjes met puree en omega vissticks

    vandaag : zelf patat bakken met febo kroketten ,kalfs en sate

    dinsdag : bami met sate en kroepoek

    woensdag : zelf broodje shoarma makenmet ijsbergsla en veeeel knoflooksaus

    donderdag : verse tomatensoep met stokbrood en kruidenboter

    vrijdag : ovenpasta met gebakken champignons

    vrijdagavond weer boodschappen doen
    Nou bietjes, bami met groente erdoor?, verse tomatensoep (zelf gemaakt dus?), ovenpasta met groente erdoor?

    Nou dan heb je in de pasta en bami misschien wat vergelijkbare groenten maar ik zou me bij dit menu nog een hoedje slepen met groente (courgette, prei, paprika, bieten, tomaten, champi's, broccoli).
    Maar das mijn instelling oh en ook nog ijsbergsla
    M0nr03dinsdag 5 mei 2009 @ 17:13
    wij, vriend en ik halen ook voor de hele week boodschappen.

    ons weekmenu van deze week.

    zaterdag BBQ
    zondag lasagne met courgette
    maandag pasta met wortelsaus
    dinsdag visstoofpotje met snijbonen
    woensdag mie soep met garnalen en paksoi
    donderdag aardappelschotel
    vrijdag restjes of curry met linzen en bloemkool

    ik houd altijd wel wat eten over dus plan standaard een restjesdag in.
    de laatste dag van de week (voor mij vrijdag want zaterdag doen we altijd boodschappen) is altijd iets met diepvries groente.

    leuk om alle weekmenu's van andere te bekijken, goed voor de inspiratie
    motorbloempjedinsdag 5 mei 2009 @ 17:43
    Maandag: gebakken rijst met groenten
    Dinsdag: pasta carbonara
    Woensdag: Couscoussalade en vissticks uit de oven
    Donderdag: kipfajita's van Ainsley
    Vrijdag: Falafel
    Zaterdag: moeten we nog even bedenken, BBQgasten hebben nèt, na het doen van de boodschappen, afgezegd
    Zondag: BBQ-en wrsch bij m'n ouders
    Ml-etjedinsdag 5 mei 2009 @ 18:00
    Vervelend is dat motorbloempje
    Morgen boodschappen doen;
    donderdag; risotto met tomaten, hamblokjes en boursin in kippenbouillon
    vrijdag; sla (nog verder te bepalen qua inrichting)
    zaterdag; frites (ben ik nog niet helemaal uit)
    zondag: again nasi (met een bak voor de vriezer)
    maandag: preitaartje met mini loempia's
    dinsdag: vis plus ? (bospeen ws)
    woensdag: vries (soep)
    DevilsAndDustdinsdag 5 mei 2009 @ 19:46
    Ook hier weer een nieuw menu. Voor straks staat er een ovenschotel van Ainsley in de oven met penne, spinazie en tomaten.

    Woensdag: geglaceerde kipdrumsticks met koolsalade met sinaasappels (allebei van Tessa Kiros) en krieltjes
    Donderdag: rijst met kip met prei en ananas
    Vrijdag: frietdag, één keer in de 2 à 3 weken
    Zaterdag: aardappelschotel met gehakt, spitskool, tomaten
    Zondag: tomatenrisotto (ook van Tessa Kiros) met een stukje vlees
    Maandag: ik eet op stage, vriend eet pizza
    Dinsdag: spinazielasagne met spek en bechamelsaus
    motorbloempjedinsdag 5 mei 2009 @ 19:51
    quote:
    Op dinsdag 5 mei 2009 18:00 schreef Ml-etje het volgende:
    Vervelend is dat motorbloempje
    juh máár we hebben de oplossing: gewoon ándere mensen uitnodigen om te komen BBQ-en
    mevrouwdebokwoensdag 6 mei 2009 @ 15:09
    quote:
    Op maandag 4 mei 2009 18:19 schreef Ml-etje het volgende:

    [..]

    Nou bietjes, bami met groente erdoor?, verse tomatensoep (zelf gemaakt dus?), ovenpasta met groente erdoor?

    Nou dan heb je in de pasta en bami misschien wat vergelijkbare groenten maar ik zou me bij dit menu nog een hoedje slepen met groente (courgette, prei, paprika, bieten, tomaten, champi's, broccoli).
    Maar das mijn instelling oh en ook nog ijsbergsla
    precies !
    fuckbuddywoensdag 6 mei 2009 @ 15:12
    di: asperges,ham, hollandaisesaus/gesm. boter,kriel
    woe: groene risotto (met spinazie, doperwt, sugar snaps) en zalm
    do: rest groene groenten met penne
    vrij: groene asperges, pasta, scampi en vissaus
    Ml-etjewoensdag 6 mei 2009 @ 19:49
    quote:
    Op woensdag 6 mei 2009 15:09 schreef mevrouwdebok het volgende:

    [..]

    precies !
    Gelukkig goed gegokt jammer dan had je nog 2 tassen groente vol dus cheap was het niet .
    Sorellavrijdag 8 mei 2009 @ 08:46
    Aangezien mijn man richitng de vogezen is vertrokken een uurtje terug wordt het voor ons een pretweek.
    vrijdag: pizza
    zaterdag: zelf gemaakte hamburgers
    zondag: kip met pindasaus
    maandag: chinees
    dinsdag: hotdogs
    woensdag: patat of kebab
    donderdag: chili concarne met tortilla,s (dan komt hij weer thuis)

    [ Bericht 3% gewijzigd door Sorella op 08-05-2009 16:34:42 ]
    Lotje-Plusonevrijdag 8 mei 2009 @ 11:38
    Jeej vandaag voor t eerst BBQ-en!!
    Ml-etjevrijdag 8 mei 2009 @ 15:51
    Ehmm hier plenst het dus hoop dat het ij jou beter is Lotje!
    simmuvrijdag 8 mei 2009 @ 17:02
    vanuit WGR ben ik hier doorgestuurd
    voortaan elke vrijdagavond of zaterdagmorgen mijn weekmenu. deze week hadden we er geen omdat we de helft van de week uit logeren waren.

    die voor komende week:

    Za: aardappels, stooflapjes en sla
    Zo: burrito's
    Ma: aardappels (in bouillon gekookt), saucijsjes en bloemkool
    Di: noedels (zonder mixje hoor, da's vies )
    Wo: aardappels, schnitzels en spinazi ala creme (en smeltjus )
    Do: lasagne
    Vr: restjesdag.

    soep heb ik gisteren al gemaakt. meestal maak ik op zaterdag of zondag een grote pan soep.
    M0nr03zaterdag 9 mei 2009 @ 10:48
    ons weekmenu van deze week.

    zaterdag: makkelijk en tapas (lees het opmaken van alle restjes uit de koelkast)
    zondag: pasta met rode pesto, tuinerwtjes en artisjokharten.
    maandag: salade met alles wat ik lekker vind
    dinsdag: pannenkoeken
    woensdag: pasta met broccoli, peper en brie
    dondedag: of restjes, of iets uit de diepvries.
    Isegrimzaterdag 9 mei 2009 @ 11:56
    Word ik gewoon pas om 11:40 wakker, moet ik straks boodschappen doen tussen alle ouders met kinderen enzo.
    LilDutchPrincesszaterdag 9 mei 2009 @ 12:10
    Zaterdag: pizza
    Zondag: Kip cordon bleu met gebakken aardappels en rode kool
    Maandag: Ragout
    Dinsdag: Pasta
    Woensdag:broodje hamburger met uien en wat frietjes
    Donderdag: Kip Tandoori met prei
    Vrijdag: Nasi met ei
    Isegrimzaterdag 9 mei 2009 @ 12:20
    zaterdag
    kikkererwten met tomaten en sucuk (overgebleven van afgelopen week)

    zondag
    ratatouille met kipfilet in een kruidenkorstje

    maandag
    kippensoep met brood (maak ik zondag vast klaar)

    dinsdag
    wraps met avocado en gerookte kip

    woensdag
    ik moet 's avonds werken - beide kant-en-klare maaltijd

    donderdag
    gestoofde sperziebonen met lamsvlees ( http://www.kokenmetkarin.nl/hoofd/sperziebonenlam.html )

    vrijdag
    spinazierisotto met pancetta ( uit de OP van dit topic
    fuckbuddyzaterdag 9 mei 2009 @ 12:21
    quote:
    Op zaterdag 9 mei 2009 12:10 schreef LilDutchPrincess het volgende:
    Zaterdag: pizza
    Zondag: Kip cordon bleu met gebakken aardappels en rode kool
    Maandag: Ragout
    Dinsdag: Pasta
    Woensdag:broodje hamburger met uien en wat frietjes
    Donderdag: Kip Tandoori met prei
    Vrijdag: Nasi met ei
    zow, das lang geleden dat ik cordon bleu heb gegeten.
    Gooie tip!
    Isegrimzaterdag 9 mei 2009 @ 15:49
    Het viel gelukkig erg mee met de drukte in de supermarkt.
    Exoteriazaterdag 9 mei 2009 @ 16:23
    Ik heb zojuist de boodschapjes gedaan.


    zaterdag: afbakbroodjes warets gesmolten brie en tomaatjes/sla/komkommer yogurt na

    zondag : bloemkool, beenham en zelfgemaakte aardappelpuree (of misschien maak ik er nog wel toefjes uit de oven van?)

    maandag: pasta met prei, champignons en kip

    dinsdag: aardappelen, bietjes en gehaktballen

    woensdag: boerenommelet op brood (ei met groenterestjes) en tomaatjes ernaast.

    donderdag: pasta met spinazie a la creme en knoflook dubbelvla na

    vrijdag: aardappelen, broccoli en een soort schnitzeltjes.


    op de dagen dat we geen zuiveltoetje hebben, nemen we meestal iets als fruit.
    Als we géén meeeters hebben kook ik trouwens voor 5 of 6 personen.
    Arizonazaterdag 9 mei 2009 @ 18:06
    Vandaag: vriend kookte: gepofte aardappel, kip in ketjapsaus met champignons en paprika, rauwkost
    Morgen: mijn dochter gaat voor moederdag groentesoep voor me maken en 's avonds eten we macaroni
    Maandag: stamppot andijvie met uitgebakken spekjes, appelcompote en de rest van de rauwkost
    Dinsdag: restje macaroni of eten bij schoonouders
    Woensdag: gekookte aardappels, varkensschnitzel, rode bietjes en sla
    En de rest zien we woensdag dus weer verder .
    Bla_Bla_Blazaterdag 9 mei 2009 @ 18:26
    Morgen: Asperges met ei en ham, biefstuk en krieltjes
    Maandag: Lasagna en sla
    Dinsdag: kipkrokant snitzel, witte kool en aardapp
    Woensdag: Rotti
    Donderdag: chicken tonight "tomaten room"
    Vrijdag: zalmfilet met brocolli en rijst
    Ml-etjezaterdag 9 mei 2009 @ 23:14
    quote:
    Op vrijdag 8 mei 2009 17:02 schreef simmu het volgende:
    vanuit WGR ben ik hier doorgestuurd
    voortaan elke vrijdagavond of zaterdagmorgen mijn weekmenu. deze week hadden we er geen omdat we de helft van de week uit logeren waren.

    die voor komende week:

    Za: aardappels, stooflapjes en sla
    Zo: burrito's
    Ma: aardappels (in bouillon gekookt), saucijsjes en bloemkool
    Di: noedels (zonder mixje hoor, da's vies )
    Wo: aardappels, schnitzels en spinazi ala creme (en smeltjus )
    Do: lasagne
    Vr: restjesdag.

    soep heb ik gisteren al gemaakt. meestal maak ik op zaterdag of zondag een grote pan soep.
    voel me bijna schuldig (doorgestuurd) maarehh welkom!
    Ml-etjezaterdag 9 mei 2009 @ 23:16
    quote:
    Op dinsdag 5 mei 2009 18:00 schreef Ml-etje het volgende:
    Vervelend is dat motorbloempje
    Morgen boodschappen doen;
    donderdag; risotto met tomaten, hamblokjes en boursin in kippenbouillon
    vrijdag; sla (nog verder te bepalen qua inrichting)
    zaterdag; frites (ben ik nog niet helemaal uit)
    zondag: again nasi (met een bak voor de vriezer)
    maandag: preitaartje met mini loempia's
    dinsdag: vis plus ? (bospeen ws)
    woensdag: vries (soep)
    Zaterdag ergo vandaag dus; handje frites (goed voor de lijn) salade (ah, beetje ziekjes dus geen puf) en zalm in bladerdeeg (toch liever die van een ander merk dan ah nemen volgende keer ).
    En als toetje pruimendante (smaken verschillen vorige week).
    Exoteriazondag 10 mei 2009 @ 11:25
    quote:
    Op zaterdag 9 mei 2009 23:14 schreef Ml-etje het volgende:

    [..]

    voel me bijna genegeerd!


    kbenooknieuwheur

    Yvonnetjezondag 10 mei 2009 @ 11:38
    quote:
    Op zondag 3 mei 2009 11:31 schreef Yvonnetje het volgende:

    [..]

    Komende week eten wij:
    - hartig taartje (met paddenstoelen voor mezelf, kaas-spek voor Mr.)
    - groentensoep, stokbrood met kaasjes/kruidenboter
    - gebakken krieltjes, vis, erwten asperges en ei
    - broodje hamburger met veeel uien
    - pitabroodjes met falafel en salade pizza
    - mediterane tonijnsalade
    - lasagne met spinazie
    Daarom volgende week:
    - pitabroodjes met falafel en salade
    - gebakken krieltjes, vegetarische schijf, erwten
    - bami
    - witlofsalade met walnoten, appel, rozijn, blauwe kaas en honing-mosterddressing
    - spaghetti
    - couscoussalade
    - 1x bij eten we bij mijn ouders
    Lotje-Plusonezondag 10 mei 2009 @ 14:35
    Deze week:

    Vandaag: Eten bij mn ouders (niet voor moederdag maar kwam toevallig zo uit)
    Morgen: Ben ik pas laat thuis, maakt vriend beef shanghai
    Dinsdag: Crostini's met allerlei kaasjes worstjes en een sardinessalade.
    Woensdag: Chicken hawai in een paprika met rijst.
    Donderdag: Gevulde pasta met een tonijn-tomatensaus
    Vrijdag: Moet ik nog even bedenken.
    Ml-etjezondag 10 mei 2009 @ 14:48
    quote:
    Op zondag 10 mei 2009 11:25 schreef Exoteria het volgende:

    [..]



    kbenooknieuwheur


    Huh?
    Moest eff twee keer kijken niet mijn ding om dat te schrijven
    Mini_rulezmaandag 11 mei 2009 @ 12:58
    Ons menu voor de komende week:
    - stoofpotje van kikkererwten met currypasta en restjes groente
    - eenpansmaaltijd met vegastukjes, aardappels, courgette en allerlei kruiden
    - spinaziestamppot met Krakowse worstjes
    - visstoofpotje (doorgeschoven van vorige week) met wortel en aardappelpuree
    - soort van minestronesoep met wat pasta, aardappel, gepelde tomaten, witte bonen in tomatensaus, broccoli, wortel, courgette en misschien een restje spinazie

    Zaterdag weer boodschappen doen.
    Raissamaandag 11 mei 2009 @ 14:34
    Vanavond: Broodjes shoarma met knoflooksaus en een salade van tomaat/komkommer
    Dinsdag: Ovenfrietjes met een gehaktbal en wortels
    Woensdag: Chili con carne met rijst
    Donderdag: Onderweg iets eten (waarschijnlijk broodje gezond o.i.d.)
    Vrijdag: Tomatensoep met brood en een uitsmijter
    Zaterdag: Spaghetti met rijkgevulde tomatensaus
    Zondag: Lasagna
    DevilsAndDustdinsdag 12 mei 2009 @ 13:02
    Vanavond: tomatenrisotto (zouden we zondag al eten, maar toen bleven we bij m'n ouders eten)
    Woensdag: pilaf met veel groenten
    Donderdag: Spaghetti
    Vrijdag: sperziebonensalade, aardappelbolletjes uit de oven, kipschnitzels
    Zaterdag: feest van de vader van m'n vriend, eten daar
    Zondag: ovenschotel met gegrilde kip en broccoli
    Maandag: ik een quiche op stage, vriend een pizza
    Dinsdag: spinazielasagne met spek
    motorbloempjedinsdag 12 mei 2009 @ 13:04
    oh ja!

    maandag: groentenrisotto
    dinsdag: stroganoff met kip en aardappelpuree
    woensdag: pasta met zalm en groenten
    donderdag: kipfajita's
    vrijdag: tongetjes met groenteschotel
    zaterdag: nasi (kliekje)
    zondag: groentensoep (zelfgemaakt)
    Ml-etjedinsdag 12 mei 2009 @ 21:44
    Morgen: vries (soep) en boodschappen doen
    Donderdag: pasta pesto met broccoli, kip en champi's
    Vrijdag, salade van kidneybonen, maïs en zilveruitjes plus iets van vlees
    Zaterdag: stokbrood bacon rucola en tomaat en s'avonds keine ahnung
    Zondag: Kip siam door de Mr. hier
    Maandag: Paëlla
    Dinsdag: Hollands pannetje met sperziebonen
    Isegrimzaterdag 16 mei 2009 @ 08:45
    Komende week beetje druk avondprogramma, dus weekmenu wordt wat beperkt.

    zaterdag
    BBQ op mijn nieuwe (tweedehands) Weber OneTouch Platinum

    zondag
    spinazierisotto met pancetta (zou ik afgelopen week maken, is er niet van gekomen)

    maandag & dinsdag
    's avonds werken, weekend geen tijd om vooruit te koken -> k&k maaltijd

    woensdag
    's avonds ledenvergadering van onze VvE dus makkelijk eten; wraps met gerookte kip, avocado, ui

    donderdag
    kip met paprika en sesam

    vrijdag
    kip tikka massala à la Jamie Oliver ( http://www.jamieoliver.co(...)chicken-tikka-masala ), marinade kan ik donderdag vast maken zodat het de hele nacht kan marineren

    Véél kip deze week.
    D.zaterdag 16 mei 2009 @ 08:49
    Ik zie dit topic nu voor het eerst

    Knap dat mensen weten wat ze de komende week eten.
    Ik weet vaak 's middags nog niet wat het 's avonds moet worden
    Windigozaterdag 16 mei 2009 @ 10:06
    Deze week ben ik aan t verhuizen, dus volgende week maar weer een weekmenu plannen
    minilotzaterdag 16 mei 2009 @ 13:40
    Ik ga het ook maar eens proberen! Ik moet de komende tijd waarschijnlijk regelmatig wat langer doorwerken 's avonds, en het is wel fijn om niet ook nog eens na te hoeven denken over het eten als eenmaal thuiskom.
    Ik ga zodadelijk boodschappen doen voor het volgende lijstje:

    Maandag: Vegetarische paella

    Dinsdag: Volkoren pasta met geroosterde kip en saus van roomkaas en knoflook

    Woensdag: Wortel-gembersoep met kokosmelk

    Donderdag: Spinazietaartje met feta

    Vrijdag: Burgervrijdag! Zelfgemaakte visburgers, denk ik.

    [ Bericht 2% gewijzigd door minilot op 16-05-2009 13:53:29 ]
    Isegrimzaterdag 16 mei 2009 @ 13:54
    Hoe doe je dat met die tomaten?
    heiden6zaterdag 16 mei 2009 @ 15:18
    quote:
    Op zaterdag 16 mei 2009 13:54 schreef Isegrim het volgende:
    Hoe doe je dat met die tomaten?
    Tomaten?
    Isegrimzaterdag 16 mei 2009 @ 15:53
    quote:
    Op zaterdag 16 mei 2009 15:18 schreef heiden6 het volgende:

    [..]

    Tomaten?
    Ja, toen ze het net postte stond er iets over langzaam geroosterde tomaten. Nu dus niet meer.
    minilotzaterdag 16 mei 2009 @ 15:56
    quote:
    Op zaterdag 16 mei 2009 15:18 schreef heiden6 het volgende:

    [..]

    Tomaten?
    Ik had ze weggehaald bij de paella omdat ik bij nader inzien niet weet of ik er maandag tijd voor heb, dus er zullen wel gewoon zongedroogde tomaten doorheen gaan in plaats van de zelf geroosterde. Zes uur in de oven. Vaker gedaan, heel lekker!

    Referentie:
    http://savour-fare.com/2009/05/13/not-quite-summer-panzanella/

    Isegrimzaterdag 16 mei 2009 @ 15:58
    quote:
    Op zaterdag 16 mei 2009 15:56 schreef minilot het volgende:

    [..]

    Ik had ze weggehaald bij de paella omdat ik bij nader inzien niet weet of ik er maandag tijd voor heb, dus er zullen wel gewoon zongedroogde tomaten doorheen gaan in plaats van de zelf geroosterde. Zes uur in de oven. Vaker gedaan, heel lekker!

    Referentie:
    http://savour-fare.com/2009/05/13/not-quite-summer-panzanella/

    [ afbeelding ]
    Dat ga ik zeker een keertje proberen.
    Charlizaterdag 16 mei 2009 @ 16:58
    Ik volg dit topic al een tijdje, vond het tijd om eindelijk ook een weekmenu te plaatsen . Op werk ben ik voortdurend zware dingen aan het sjouwen en aan het lopen/staan, dus ik ben regelmatig erg moe als ik thuiskom. Als vriendje dan ook geen zin heeft om te koken, wordt het altijd wel heel makkelijk om gewoon even pizza te bestellen. Niet erg goed voor m'n gezondheid, budget of lijn, dus hopelijk gaat het beter met een vast menu.

    Als ik een maaltijd plan, bedenk ik altijd eerst welke groente ik zin in heb, en daarna komt de rest. Vriendje doet het andersom, die bedenkt eerst het vlees/vis en vult het dan aan met groente/aardappelen/pasta/etc.

    Ik weet nog niet zeker of vriendje vanavond hier eet, zo niet dan schuift alles een dagje op. Vriendje eet inderdaad niet mee vanavond, dus nu al wat wijzigingen: zaterdag is verschoven naar zondag, zondag naar maandag, maandag is ertussen uit gehaald (geplande biefstuk moest nog gehaald worden, dus dat kan), en ik eet vanavond geïmproviseerd.


    Zaterdag:
    -Maaltijdsalade & meergranen stokbrood

    Zondag:
    -Gegrilde asperges
    -Geroosterde kip met rozemarijn & citroen
    -Aardappeltjes uit de oven

    Maandag:
    -Gegrilde portobello's met spinazie en kaas (in de grillpan)
    -Aardappeltjes
    -Gestoomde broccoli met citroen & olijf olie
    -(Gegrilde kipfilet voor vriendje, aangezien een maaltijd niet telt als er geen vlees bij is)

    Dinsdag:
    -Suikerpeultjes
    -Zalm
    -Gekookte aardappeltjes met boterjus

    Woensdag: Vriendje eet met een vriend, voor mij:
    -Maaltijdsalade met bladsla, pasta en nader te bepalen combinatie van cherrytomaatjes, zongedroogde tomaatjes, komkommer, paprika, feta, mozzarella, pijnboompitjes, etc...en een dressing van tomaten balsam azijn.

    Donderdag: zijn bij vriendje's ouders, neem aan dat we daar eten.

    Vrijdag:
    -Gegrilde aubergine met rode pesto en parmezaanse kaas, op bedje van groene salade
    -Pasta met rode pesto & geroosterde pijnboompitjes
    -Kipfilet voor het vriendje erbij. Ik doe het met extra grote portie van de aubergine & salade.

    Zaterdag: (heb te veel groente gehaald op de markt vandaag , vandaar alsvast recept voor volgende week zaterdag)
    -Gegrilde courgettesalade met feta & cherry tomaatjes
    -Kippenpoot voor het vriendje, spinazierondo voor mij
    -Iets van aardappeltjes, waarschijnlijk uit de oven

    Het eten is vrij luxe deze week, maar ik merk dat als ik dingen plan waar ik geen zin in heb, ik ze toch niet eet. En al het vlees/vis/vega komt uit de vriezer deze week, dus de boodschappen (inclusief brood, fruit, yoghurt) kwamen op ongeveer 35 euro uit.

    [ Bericht 3% gewijzigd door Charli op 16-05-2009 17:45:25 ]
    mevrouwdebokzondag 17 mei 2009 @ 14:23
    zondag : rode kool stamppot met hachee

    maandag : zuurkool

    dinsdag: zelf frietjes bakken met sateetjes en een griekse boerensalade = tomaat komkommer ui fetakaas en een dressing van olijfolie en azijn en griekse kruiden

    woensdag weer boodschappen doen
    lovelyritazondag 17 mei 2009 @ 17:52
    quote:
    Op zaterdag 16 mei 2009 16:58 schreef Charli het volgende:
    kip
    Geef je je vriend nou echt vier dagen deze week kip?
    Isegrimzondag 17 mei 2009 @ 17:54
    Vandaag wordt het nog een keertje BBQ-en, met de restjes.
    Californiumzondag 17 mei 2009 @ 18:24
    Leuk topic

    Moet over 2,5 week verhuizen en ga dus proberen de komende 2,5 week zoveel mogelijk te eten wat ik nog heb aan potjes en diepvries spullen Wordt lekker saai dus

    Vandaag: lasagna (vegetarisch) uit de diepvries
    Mini_rulezmaandag 18 mei 2009 @ 11:46
    Ik heb er weer eentje.

    - ciabatta met gekruide koolvis, rucola en mayonaise (gisteren gehad)
    - pasta met rode saus, veel verse groente en vega-balletjes
    - maaltijdsoep met flink veel groente en witte bonen, misschien wat ciabatta
    - asperges, heel klassiek met gekookte aardappel, ham en een eitje
    - volkorenpizza met groente, mozzarella en pesto
    - wraps met avocado, kikkererwten en tomaat
    motorbloempjemaandag 18 mei 2009 @ 11:47
    geen weekmenu hier, door gebrek aan thuis zijn deze week
    DevilsAndDustdinsdag 19 mei 2009 @ 22:55
    Woensdag: sperziebonen met boemboe, rijst en kip
    Donderdag: fajitas naar recept van Ainsley Harriott
    Vrijdag: dagje naar Amsterdam, zullen daar wel ergens eten
    Zaterdag: broccolitaart met geitenkaas
    Zondag: spinaziesoep, salade met kalkoen, sinaasappel en waterkers, toe baked chocolate mousse
    Maandag: tomatenrisotto
    Dinsdag: tortellini met tomatenmascarponesaus en pijnboompitten
    Yashaaaaawoensdag 20 mei 2009 @ 16:15
    Voorzichtige tvp

    Ik zat net even te internetbankieren en zie dat sinds vriendjelief is verschenen ik ineens het dubbele uitgeef aan boodschappen.. Daarvoor haalde ik namelijk wel gewoon voor de hele week boodschappen (of kreeg het van mijn moeder mee als we samen boodschappen deden in het weekend dus oke helemaal fair is de vergelijking niet) maar goed even meelezen hier dus
    LastRequestwoensdag 20 mei 2009 @ 17:17
    Yas!
    Isegrimwoensdag 20 mei 2009 @ 18:25
    Doe eens een recept van die baked chocolate mousse?
    DevilsAndDustwoensdag 20 mei 2009 @ 18:28
    quote:
    Op woensdag 20 mei 2009 18:25 schreef Isegrim het volgende:
    Doe eens een recept van die baked chocolate mousse?
    300 gr pure chocolade
    150 gr ongezouten boter
    6 eieren, gesplitst
    50 gr fijne suiker
    150 ml room met 48% vet, om erbij te serveren

    Vorm 20 cm, oven 180 graden. Bereid de vorm voor.
    Smelt de chocolade en boter au bain marie.
    Klop de eidooiers met 2 tl suiker ongeveer 30 sec.
    Eiwitten met de rest van de suiker zeer stijf kloppen.
    Door elkaar spatelen, 20 minuten bakken.

    Zo simpel. .
    Isegrimwoensdag 20 mei 2009 @ 18:57
    quote:
    Op woensdag 20 mei 2009 18:28 schreef DevilsAndDust het volgende:

    [..]

    300 gr pure chocolade
    150 gr ongezouten boter
    6 eieren, gesplitst
    50 gr fijne suiker
    150 ml room met 48% vet, om erbij te serveren

    Vorm 20 cm, oven 180 graden. Bereid de vorm voor.
    Smelt de chocolade en boter au bain marie.
    Klop de eidooiers met 2 tl suiker ongeveer 30 sec.
    Eiwitten met de rest van de suiker zeer stijf kloppen.
    Door elkaar spatelen, 20 minuten bakken.

    Zo simpel. .
    Sounds good.
    Ml-etjewoensdag 20 mei 2009 @ 23:07
    Weer boodschapjes gedaan;
    - morgen omelet met groene asperges erdoor en nog wat andere restjes en een kipkrokant schnitzel erbij.
    - vrijdag salade als we thuis blijven met spare ribs en niet thuis is broodje salade met spare ribs.
    - zaterdag frites met snackjes
    - zondag dürüm (wereldgerecht door vriendlief)
    - maandag witlof ham kaas met aardappeltjes uit de oven (heb nog nieuwe jummie!)
    - dinsdag aanbieding verse ravioli met drie kazen vulling en ?? vulling met daarbij iets wat ik met mon chou ga maken en eventueel nog wat worteltjes of iets anders uit de koelkast.
    - woensdag uit de vriezer; nasi, paella of soepje
    Krlnwoensdag 20 mei 2009 @ 23:35
    donderdag: vieze stadhap waarschijnlijk
    vrijdag: vlinderpasta met zelfgemaakte tomaatbasilicumsaus en parmezaanse kaas
    zaterdag: tournedos met zwarte peper, gegrilde champignons, veldsla en gebakken aardappeltjes
    zondag: gegrilde aubergine koekjes met rode ui en mozarella, rijst, kipsaté
    maandag: zalm met groene pesto, gestoomde prei, tagliatella
    dinsdag: gepofte aardappel met yoghurtknoflooksaus en gesmolten cheddar, broccoli, gehaktbal
    woensdag: quiche met uitgebakken spekjes, tomaten-komkommersalade
    renzelldonderdag 21 mei 2009 @ 21:01
    Ik ga er ook aan! Heel slim. Spaart tijd, én geld.

    vrijdag; falafel met peultjes en een salade met tomaat, basilicum en geitenkaas.
    zaterdag; mousaka met aubergine en gehakt (allerhande )
    zondag; asperges met ham, ei, botersaus en nieuwe aardappels
    maandag; gegrilde zalm met tortellini, kastagnechampignons, knoflook, citroen en spinazie.
    dinsdag: roti met kousenband, kip (of tofu) en ei
    woensdag; Griekse Kofta (wereldgerecht) met rijst, courgette en gehaktballetjes.
    donderdag: pompoensoep met naanbrood, feta en een rucolasalade.

    [ Bericht 17% gewijzigd door renzell op 21-05-2009 21:08:20 ]
    Charlivrijdag 22 mei 2009 @ 20:01
    quote:
    Op zondag 17 mei 2009 17:52 schreef lovelyrita het volgende:

    [..]

    Geef je je vriend nou echt vier dagen deze week kip?
    Huh, ja, niet zo bij nagedacht. Vriendlief wil absoluut niet vegetarisch eten, en ik ben dol op vegetarisch, dus mijn standaard oplossing is: vegetarisch eten, plus stukje kip erbij voor hem, zodat 'ie toch vlees eet (maar: ook stukje vegetarisch, zodat 'ie dat ook leert eten). Zou er natuurlijk net zo makkelijk iets van vis ofzo bij kunnen doen. Punt is dat we niet samenwonen, maar hij wel zo'n 5-6 dagen in de week bij mij is (want: ik heb mijn eigen kleine appartementje, hij woont nog op een miniscule kamer met huisgenoten). Ik eet weinig anders dan vegetarisch, kip, vis en af en toe mager rundvlees, dus vandaar. Mijn vriezer ligt vol met voornamelijk kip. Zal er eens bij nadenken dat ik voor hem ook zo af en toe iets anders bij verzin dan alleen kip .
    minilotzaterdag 23 mei 2009 @ 11:07
    Zo. Weer klaar met mijn lijst voor deze week. Mijn eerste keer weekmenu afgelopen week is ontzettend goed bevallen. Wat scheelt het veel geld en veel tijd!

    Vandaag: vastendagje, alleen smoothies met fruit en groenten
    Zondag: panzanella met een kruidig tartaartje en een fles rosé
    Maandag: waterkerssalade met peer en frambozen
    Dinsdag: zelfgemaakte soep van geroosterde paprika's, met volkoren knoflookbroodjes
    Woensdag (pas om negen uur thuis): restje soep
    Donderdag: tonijnballen in verse tomatensaus met volkoren pasta (Jamie Oliver)
    Vrijdag: lief moet barbecueën, ik moet op mijn broertje gaan passen, dus voor deze dag niks bedacht

    Eén keer vis, één keer vlees, vier keer vegetarisch. Ik heb er nu al zin in!
    Verder ga ik vandaag eens proberen zelf mueslirepen te maken!
    Charlizaterdag 23 mei 2009 @ 12:09
    Ik heb een hele zware week op werk komende week, dus veel makkelijke gerechten & ovengerechten die ik vandaag of morgen alvast klaarmaak & invries.

    Zaterdag: Vriendlief is er niet, voor mij...soep & belegd stokbrood??

    Zondag:
    -Barbecue op het dakterras
    -Mediterrane courgettesalade met feta (ipv zaterdag)

    Maandag:
    -Volkoren pasta met tonijn, pesto, broccoli & tomaat.

    Dinsdag:
    -Moussaka met yoghurt & feta
    -Groene salade

    Woensdag:
    -Koolvis
    -Biologische groentemix (van de ah, diepvries. Broccoli, bloemkool, wortel)
    -gekookte aardappeltjes

    Donderdag:
    -Kikkererwtenschotel met chorizo & spinazie

    Vrijdag:
    -Lasagne met véééél groenten
    -Groene salade

    [ Bericht 0% gewijzigd door Charli op 23-05-2009 12:41:20 ]
    Isegrimzaterdag 23 mei 2009 @ 12:54
    zaterdag
    broodje hamburger & spinaziesalade met spekjes, rode ui, zongedroogde tomaatjes en pijnboompitjes

    zondag
    LeeHarveyOswald en littledrummergirl komen eten
    vooraf: tarte tatin van sjalotjes ( http://www.kokenmetkarin.nl/voor/tartetatinsjalotten.html )
    hoofdgerecht: lamshaasjes met sinaasappelsaus ( http://www.kokenmetkarin.nl/hoofd/lamshaasjes.html ) en gesmoorde witlof
    dessert: koffiecrémets met chocoladesaus (uit mijn Franse kookboek)

    maandag
    ik moet 's avonds werken, kant-en-klaar-maaltijd voor ons beide

    dinsdag
    wederom 's avonds werken, ik maak de avond tevoren eenpansgerecht kikkererwten, tomaat, sucuk.

    woensdag
    gestoofde kip met paprika uit de oven

    donderdag
    wederom 's avonds werken, maak de dag van tevoren vulling voor avocado-/gerookte kip-wraps klaar

    vrijdag
    volkorenpasta met paddestoelenroomsaus en uitgebakken spekjes
    Isegrimzaterdag 23 mei 2009 @ 13:07
    Ik verneem zojuist dat witlof het enige is dat littledrummergirl absoluut niet lust.

    Wordt vervangen door groentetimbaaltjes van wortelen, waterkers en gegrilde paprika.
    simmuzaterdag 23 mei 2009 @ 13:14
    zaterdag rollade (aanbieding) met italiaanse salade en geroosterde aardappelen (en een roseetje)
    zondag de afhaalchinees
    maandag aardappeltjes met sperzieboontjes en zalm (en een schnitzel voor sangdrax, die lust geen vis)
    dinsdag spaghetti
    woensdag als maandag
    donderdag noedels met kip (geen pakje, zelf gemaakt spul)
    vrijdag restjes
    Isegrimzaterdag 23 mei 2009 @ 17:19
    Helemaal nergens waterkers te krijgen. Zelfs niet bij de echte groenteman. Nu wordt het broccoli...
    minilotzaterdag 23 mei 2009 @ 17:26
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 17:19 schreef Isegrim het volgende:
    Helemaal nergens waterkers te krijgen. Zelfs niet bij de echte groenteman. Nu wordt het broccoli...
    Tip:
    Dirk van de Broek/Bas van der Heijden-supermarkten hebben ze deze week (vandaag voor het laatst) in de aanbieding! Bij mijn Bas van der Heijden lagen twee uur geleden nog hele bergen, dus die zullen maandag wel met korting verkocht worden.

    Dat hoop ik althans, want ik wil er maandagavond mijn peer-frambozen-fetasalade mee maken, en sla-achtige dingen koop ik in de supermarkt liever op de dag zelf.
    Isegrimzaterdag 23 mei 2009 @ 17:32
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 17:26 schreef minilot het volgende:

    [..]

    Tip:
    Dirk van de Broek/Bas van der Heijden-supermarkten hebben ze deze week (vandaag voor het laatst) in de aanbieding! Bij mijn Bas van der Heijden lagen twee uur geleden nog hele bergen, dus die zullen maandag wel met korting verkocht worden.

    Dat hoop ik althans, want ik wil er maandagavond mijn peer-frambozen-fetasalade mee maken, en sla-achtige dingen koop ik in de supermarkt liever op de dag zelf.
    Er is er hier eentje in de buurt, misschien dat ik daar dan nog even naartoe fiets...
    Isegrimzaterdag 23 mei 2009 @ 17:33
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 17:19 schreef Isegrim het volgende:
    Helemaal nergens waterkers te krijgen. Zelfs niet bij de echte groenteman. Nu wordt het broccoli...
    Ik had trouwens kersen gekocht en ik sta die te wassen bij de gootsteen, komt mijn vriend langs: "Is dat waterkers?"
    minilotzaterdag 23 mei 2009 @ 17:45
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 17:33 schreef Isegrim het volgende:

    [..]

    Ik had trouwens kersen gekocht en ik sta die te wassen bij de gootsteen, komt mijn vriend langs: "Is dat waterkers?"
    Ha, zo heb ik er ook eentje, ja.
    Succes met je speurtocht! Waterkers is heel erg lekker en heel erg gezond. Broccoli natuurlijk ook wel, maar waterkers is fijner bij een etentje.
    heiden6zaterdag 23 mei 2009 @ 17:53
    quote:
    Op zaterdag 23 mei 2009 17:33 schreef Isegrim het volgende:

    [..]

    Ik had trouwens kersen gekocht en ik sta die te wassen bij de gootsteen, komt mijn vriend langs: "Is dat waterkers?"
    Dat was een grapje omdat je kersen onder het water hield. Gelukkig zijn je kookkunsten beter dan je analytisch vermogen.