Averroes, de school van Athene van Raphael.quote:Op zaterdag 31 januari 2009 16:21 schreef TheMagnificent het volgende:
Oké, hier is de eerste vraag:
Wie stelt dit figuur (in het groen) voor en uit welk kunstwerk is dit een detail?
[ afbeelding ]
quote:Op zaterdag 31 januari 2009 16:47 schreef Averroes het volgende:
[..]
Averroes, de school van Athene van Raphael.
quote:Op zaterdag 31 januari 2009 20:07 schreef Averroes het volgende:
Nee, Hindoeisme is het niet.
Haha die cheat heb ik ook geprobeerd idd, zonder resultaat dit keerquote:
We have a winner.quote:Op zaterdag 31 januari 2009 23:54 schreef Min-e het volgende:
Vajrapani?
(belichaming van de kracht van alle boeddha's)
Dunckie, als je wilt mag je de taak overnemen.quote:Op zondag 1 februari 2009 11:40 schreef Dunckie het volgende:
En gewoon geen nieuwe vraag stellen he....lees je niet wat voor topic dit is of probeer je het om zeep te helpen?
We hebben een kenner (en een winner).quote:Op zondag 1 februari 2009 17:44 schreef NanKing het volgende:
Hysterie bij vrouwen.
dat ik dit moet beantwoorden![]()
Het beantwoorden van een vraag duurt gemiddeld 25 minuten, maarre nan doet dat binnen 2 minuten.quote:Op zondag 1 februari 2009 17:44 schreef NanKing het volgende:
Hysterie bij vrouwen.
dat ik dit moet beantwoorden![]()
Ja het is mijn vakgebied jeweetzelluf.quote:Op zondag 1 februari 2009 17:49 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Het beantwoorden van een vraag duurt gemiddeld 25 minuten, maarre nan doet dat binnen 2 minuten.
Tsja, je weet dat er een Ottomaan in da house is en dan ga je zo'n vraag stellen.quote:
Ik wou vanmiddag op het werk een vraag verzinnen, jullie gunnen mij de tijd nietquote:Op zondag 1 februari 2009 11:40 schreef Dunckie het volgende:
En gewoon geen nieuwe vraag stellen he....lees je niet wat voor topic dit is of probeer je het om zeep te helpen?
Volgens mij is er nog geen nieuwe vraag, herkansing voor jou wellicht?quote:Op zondag 1 februari 2009 19:25 schreef Scaurus het volgende:
Ik wou vanmiddag op het werk een vraag verzinnen, jullie gunnen mij de tijd niet
Naar mijn mening gebeurde dat pas in de Renaissance, maar waarschijnlijk bedoel je Aristoteles. Of Socrates, maar dat vind ik een beetje discutabel antwoord.quote:Op zondag 1 februari 2009 20:03 schreef Scaurus het volgende:
In haar kinderjaren was de filosofie gericht op het ontstaan en de werking van de kosmos. Welke filosoof richtte zijn blik als eerste op de mens en zijn samenleving?
Autoriteitsargument, hmm.quote:Op zondag 1 februari 2009 21:08 schreef NanKing het volgende:
Thales is niet 'zo'n natuurfilosoof' het is zo ongeveer de grondlegger van de westerse filosofie volgens velen.
Ik tel alleen al voor 10quote:Op zondag 1 februari 2009 21:12 schreef Friek_ het volgende:
[..]
Autoriteitsargument, hmm.Maar eh, wie zijn die 'velen' dan wel?
Ik vind je ook vrij.. omvangrijk.quote:
Zeg je nou dat ik een dikke reet hebquote:Op zondag 1 februari 2009 21:14 schreef Friek_ het volgende:
[..]
Ik vind je ook vrij.. omvangrijk.![]()
Nee hoor, vindjewelmooi.
Nou, nee. Echt antropocentrisch waren ze pas in de Renaissance toen ze de mens als maat der dingen zagen. Het humanisme is daar juist kenmerkend, terwijl in de Oudheid juist meer gebruik werd gemaakt van de ontologische grondslag (teleologie van Aristoteles, Ideeënleer Plato). Heraclites zijn hele filosofie (of beter gezegd; zijn verzen) is ook doordrenkt van die ontologische grondslag.quote:Op zondag 1 februari 2009 21:26 schreef Scaurus het volgende:
Echt antropocentrisch werd de filosofie pas men Socrates, die de vraag 'Hoe moet ik leven?' centraal stelde.
De ontologie van Plato e.a. was in wezen antropocentrisch. De mens stond centraal. Het verhaal van de wereld was het verhaal van de mens die in de wereld geworpen werd.quote:Op zondag 1 februari 2009 21:35 schreef Friek_ het volgende:
Nou, nee. Echt antropocentrisch waren ze pas in de Renaissance toen ze de mens als maat der dingen zagen. Het humanisme is daar juist kenmerkend, terwijl in de Oudheid juist meer gebruik werd gemaakt van de ontologische grondslag (teleologie van Aristoteles, Ideeënleer Plato). Heraclites zijn hele filosofie (of beter gezegd; zijn verzen) is ook doordrenkt van die ontologische grondslag.
quote:Op zondag 1 februari 2009 21:39 schreef Scaurus het volgende:
[..]
De ontologie van Plato e.a. was in wezen antropocentrisch. De mens stond centraal. Het verhaal van de wereld was het verhaal van de mens die in de wereld geworpen werd.
Naar wat ik van Plato gelezen heb (De Staat en Symposium) zie ik niet bepaald de nadruk op de mens, maar juist op het hogere. Hij is naar mijn mening helemaal niet zo bezig met de mens hier en nu, maar kijkt juist naar een soort ideaalbeeld die hij vindt in de Vormen. De individuele mens was heus niet zo belangrijk voor Plato hoor.quote:Op zondag 1 februari 2009 21:45 schreef Scaurus het volgende:
Kom op, het is toch evident? Lees eerst wat fragmenten van Thales. Daar gaat het alleen maar over water en de aardbol. Bij Parmenides het Zijn en de illusie van tijd. De mens komt er niet in voor. Plato stelt juist de mens centraal.
Misschien moet je presocratische filosofie lezen om het in perspectief te kunnen plaatsen.quote:Op zondag 1 februari 2009 21:53 schreef Friek_ het volgende:
Naar wat ik van Plato gelezen heb (De Staat en Symposium) zie ik niet bepaald de nadruk op de mens, maar juist op het hogere. Hij is naar mijn mening helemaal niet zo bezig met de mens hier en nu, maar kijkt juist naar een soort ideaalbeeld die hij vindt in de Vormen. De individuele mens was heus niet zo belangrijk voor Plato hoor.
quote:Op zondag 1 februari 2009 22:17 schreef Dunckie het volgende:
Wie is de grondlegger van de moderne verzamelingenleer?
Een tip voor jouw vraag en de vragen die gaan komen.quote:Op dinsdag 3 februari 2009 23:29 schreef Monolith het volgende:
Niemand? Doe ik er wel eentje met een redelijke moeilijkheidsgraad.![]()
Welke wetenschapper observeerde recentelijk na 20 jaar experimenteren met bacteriën in zijn laboratorium de evolutie van een nieuwe (voordelige) eigenschap?
Ferro dan wel el Hierro voor zover ik weet...quote:Op dinsdag 10 februari 2009 16:07 schreef Iblis het volgende:
Tegenwoordig loopt de nul-meridiaan door Greenwich. Vroeger koos men echter voor verschillende nul-meridianen, maar eentje was gebaseerd op het toen bekende meest westelijke punt van de wereld. Ptolemaeus was de eerste die met dit idee kwam maar het was Lodewijk XIII die het gebruik ervan vaststelde. VOC kaarten, en de eerste Nederlandse Bosatlas gebruikten deze meridiaan onder andere.
Wat was dit meest westelijke punt van de (oude) wereld?
Dat was misschien een betere vraag geweest ja. Iblis heeft die antwoorden al grotendeels gegeven, de betreffende stof was citraat.quote:Op maandag 9 februari 2009 23:28 schreef NDAsilenced het volgende:
[..]
Een tip voor jouw vraag en de vragen die gaan komen.
Vraag niet naar namen die niet zo bekend zijn, veel leuker is het om te vragen welke bacterie dit was of wat de nieuwe eigenschap was van de bacterie.
één van de twee is goedquote:Op dinsdag 17 februari 2009 00:03 schreef Monolith het volgende:
Dat zijn de Ophistokonts of de Unikonta volgens mij.
quote:Op dinsdag 3 maart 2009 18:10 schreef Wouter1989 het volgende:
Dacht ik het niet, Leila ofwel Perejil?
Geologie (wetenschap dus)quote:Wat is trouwens de pertinentie tot wetenschap, filosofie, dan wel levensbeschouwing?
Greenpeace heeft dat eiland toch bezet om te protesteren tegen oliewinning? Volgens mij is het eiland zo omstreden omdat er erg veel olie in de wateren er omheen zit. Degene die het eiland kan claimen (vandaar die schildwachten, het moest bewoond zijn), kan immers ook een flink gebied aan territoriale wateren claimen. Het heet oorspronkelijk Rockall. Welke landen er om strijden/streden weet ik niet precies, in ieder geval Engeland en Ierland, en waarschijnlijk ook IJsland.quote:Op donderdag 5 maart 2009 03:47 schreef barthol het volgende:
Nog even over dat eiland. Behalve dat er claims zijn van 4 landen over de wateren rond dit eiland, is er ook nog een 5e partij geweest die het eiland bezet heeft gehad en het tot hoofdstad van de onafhankelijke natie Waveland heeft uitgroepen. Er is zelfs een vlag, een volkslied en een paspoort van geweest.
[ afbeelding ]
Rockall, helemaal goedquote:Op donderdag 5 maart 2009 11:02 schreef Dunckie het volgende:
Het heet oorspronkelijk Rockall. Welke landen er om strijden/streden weet ik niet precies, in ieder geval Engeland en Ierland, en waarschijnlijk ook IJsland.
Ik stel geen nieuwe vraag, er staat er nog een open.
Helemaal juist, excuses voor de eerste vage formulering:) Ik hoorde het net zelf pas op zo'n Home Academy CD en was er wel verbaasd over.quote:Op donderdag 5 maart 2009 15:19 schreef Iblis het volgende:
Ah, zo. Ik denk dat Zeus en Leda de ouders waren, en dat de dochter Helena (van Troje en Sparta) betreft.
Ja, lag voor de hand natuurlijk. Hij kon volgens mij niet nalaten om echt alles onder de microscoop te leggen. Alleen was het natuurlijk niet zo netjes om te vertellen dat hij speciaal daarvoor de hand aan zichzelf geslagen had, dus zei hij maar dat hij het na de geslachtsgemeenschap bij zijn vrouw had opgevangen.quote:
Mijn professor vertelde dat Antonie in het verslag van zijn spermatoïde verkenningen steeds benadrukte het zaad niet met de rechterhand, maar met door de Heere gezegende copulatie verkregen te hebben.quote:Op donderdag 5 maart 2009 16:30 schreef Iblis het volgende:
Ja, lag voor de hand natuurlijk. Hij kon volgens mij niet nalaten om echt alles onder de microscoop te leggen. Alleen was het natuurlijk niet zo netjes om te vertellen dat hij speciaal daarvoor de hand aan zichzelf geslagen had, dus zei hij maar dat hij het na de geslachtsgemeenschap bij zijn vrouw had opgevangen.
Daar word je ook blij van, zo'n man.
Ik wist het antwoord niet, maar omdat zulke vragen een mooie gelegenheid geven om weer eens wat te leren had ik het "opgegoegeld" . Maar daarom wacht ik eerst op anderen die het antwoord misschien vanuit hun parate kennis kunnen geven.quote:Op maandag 9 maart 2009 12:49 schreef Iblis het volgende:
Ik vrees dat de vraag toch te moeilijk is… zal ik het antwoord maar geven?
Damn, net nog (weekje geleden) iets over gelezen, maar geen flauw idee meerquote:Op maandag 9 maart 2009 12:49 schreef Iblis het volgende:
Ik vrees dat de vraag toch te moeilijk is… zal ik het antwoord maar geven?
Nicolas Bourbaki is de naam. Ik meen dat ze hun werkwijze op Euclidische leer gestoeld hadden, in die context heb ik er in ieder geval iets over gelezen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 13:47 schreef Iblis het volgende:
We zoeken het collectieve pseudoniem waaronder een groep Franse mathematici in de 20e eeuw heeft gewerkt. Deze groep heeft de reeks Éléments de mathématique uitgebracht. Hun doel was de wiskunde te funderen in de verzamelingenleer. Een bekende, door hen ingevoerde notatie, is het symbool voor de lege verzameling: ∅. Dit symbool (voor degenen die het niet kunnen zien) lijkt op de Deense Ø. Ook termen als injectief, surjectief en bijectief zijn door hen bedacht.
Wat was het collectieve pseudoniem van deze groep?
yes sir.quote:Op zondag 15 maart 2009 22:49 schreef TheMagnificent het volgende:
God kan niet geboren worden. Daarom kan Jezus geen God zijn.
Correct!quote:Op zondag 15 maart 2009 23:20 schreef Dunckie het volgende:
Oh sorry, er was al een antwoord en een nieuwe vraag...
Volgens mij moet dat vlinders zijn.
Ik heb geen flauw idee, maar ik vind het een puike vraagquote:Op dinsdag 17 maart 2009 19:05 schreef Wouter1989 het volgende:
Van de naam van welke filosoof is een algemeen gebruikt (dus niet alleen in filosofische kringen), Engels scheldwoord afgeleid?
Inderdaad.quote:Op woensdag 18 maart 2009 00:11 schreef Wouter1989 het volgende:
Dat zijn geen vragen voor een trivia-wedstrijdje.
quote:SpelregelsEen user stelt een vraag, waarbij hij/zij alle mogelijke hulpmiddelen (plaatjes, video's, etc.) mag gebruiken. De vragen moeten uiteraard betrekking hebben op W, F of L. De vragen moeten zo geformuleerd zijn dat de users het met een korte antwoord kunnen beantwoorden. Verwacht van de users dus geen ellenlange zinnen. Het leukst is natuurlijk dat de users die de vraag moeten beantwoorden geen gebruik maken van zoekmachines. Degene die de vraag stelt zou hier dan ook rekening mee moeten houden, door bijvoorbeeld geen onmogelijk te beantwoorden vragen te stellen. Als het te lang duurt voordat een vraag beantwoord wordt, kan de vragensteller een hint weggeven. Wanneer een vraag juist is beantwoord gaat de beurt om een nieuwe vraag te stellen over op degene die het antwoord heeft geraden. Als hij/zij geen tijd heeft om een nieuwe vraag te bedenken, of er gewoon geen zin in heeft, mag een andere user deze taak van hem/haar overnemen.
Ik kon het weer niet laten om het op te zoeken en daarom zeg ik het antwoord niet. Had bij het opzoeken wel zo'n "O ja" reactie. Vroeger wel eens gehoord of gelezen, dus ook eens geweten, maar het was al zo lang geleden dat het me weer ontschoten was. De "verrek... wie was dat ook al weer?" beleving.quote:Op woensdag 18 maart 2009 11:44 schreef Iblis het volgende:
Welke Nederlandse arts en nobelprijswinnaar heeft de snaargalvanometer uitgevonden waarmee hij als eerste (bruikbare) ECG’s kon maken?
Nou vooruit, Einthoven is de enige Nederlands arts en Nobelprijswinnaar die ik zo kan bedenken.quote:Op donderdag 19 maart 2009 00:47 schreef Iblis het volgende:
Het antwoord is ook te vinden in Museum Boerhaave.Ik had wel een iets sneller antwoord verwacht als ik eerlijk ben. Ik zal dan ook wel donderdagmiddag ergens het goede antwoord geven als niemand antwoordt.
Willem Einthoven is correct!quote:Op donderdag 19 maart 2009 01:13 schreef Monolith het volgende:
[..]
Nou vooruit, Einthoven is de enige Nederlands arts en Nobelprijswinnaar die ik zo kan bedenken.
Even een snelle vraag over een grappig nieuwsfeitje dat ik net tegenkwam dan maar.quote:Op maandag 23 maart 2009 16:40 schreef Iblis het volgende:
Nieuwe vraag Monolith!
Dat reken ik wel goed.quote:Op maandag 23 maart 2009 16:51 schreef Iblis het volgende:
Verzamelde die geen stenen om dan later naar bezoekers te gooien?
Nee, de ouden kwam niet zover, dit was dan ook voor het eerst in, zeg, 2100 jaar, een flinke stap vooruit.En het was zeker niet de minste der wiskundigen die als eerste aantoonde dat dit mogelijk was.quote:Op maandag 23 maart 2009 23:51 schreef Scaurus het volgende:
Tough one, Iblis. Ik gok Euclides. Ik zeg maar wat.
De prins der wiskundigen, inderdaad. Hij bewees de construeerbaarheid al op 19 jarige leeftijd. Het monument staat in Braunschweig (Brunswijk), zijn geboorteplaats.quote:Op dinsdag 24 maart 2009 00:06 schreef Monolith het volgende:
Volgens mij was het Carl Friedrich Gauss.
Hij is een stukje minder bekend dan Haldane.quote:Op dinsdag 24 maart 2009 00:28 schreef Scaurus het volgende:
Haldane?
Je zit aardig in de richting. Het gaat echter niet om Hardy zelf, maar om degene die hem op dit idee bracht.quote:Op dinsdag 24 maart 2009 00:55 schreef barthol het volgende:
Je hebt het over het Hardy-Weinberg principe
Ik denk dat je dat je het dan over Godfrey Hardy hebt want hij was geloof ik de jongere van de twee.
met Pinnet was je aardig in de buurt, de naam is net iets anders.quote:Op woensdag 25 maart 2009 21:57 schreef Dunckie het volgende:
Wacht eens...dat vierkant wordt toch gebruikt in de biologie bij het bepalen van genetische overerving enzo? Welke mogelijke combinaties van allelen je kunt krijgen, genotype bepalen enz?
Net als bij Barthol ligt het op het puntje van m'n tong...
Pennett? Punnett?quote:Op woensdag 25 maart 2009 22:12 schreef Monolith het volgende:
[..]
met Pinnet was je aardig in de buurt, de naam is net iets anders.
Hoe bedoel je precies? Het concept, de notatie, etc etc.quote:Op woensdag 25 maart 2009 23:55 schreef Iblis het volgende:
Volgende vraag: Wie introduceerde de decimale breuk (in het Westen)?
Hij is de historicus.quote:
Oh zoquote:Op donderdag 26 maart 2009 00:14 schreef Iblis het volgende:
[..]
Hij is de historicus.En Herodotus is toch wel de vader van de historici.
Notatie niet helemaal, de geïntroduceerde notatie was afwijkend van wat we nu gebruiken, de decimale punt is pas later gekomen. Daarvoor werkte men standaard niet met decimale breuken (dus breuken met in de noemer een macht van 10), maar met ‘handige’ breuken, 1/3, een 8/60e, wat natuurlijk met optellen en aftrekken veel ellendiger is omdat je breuken onder een gelijke noemer moet brengen.quote:Op donderdag 26 maart 2009 00:12 schreef Dunckie het volgende:
[..]
Hoe bedoel je precies? Het concept, de notatie, etc etc.
Ja, en hij heeft het in de Thiende opgeschreven.quote:Op donderdag 26 maart 2009 00:16 schreef Dunckie het volgende:
[..]
Oh zo
Als het om het 'idee' van de decimale breuk gaat dan ga ik voor een van de meest ondergewaardeerde nederlandstalige denkers uit de geschiedenis, namelijk Simon Stevin.
Ja, maar wil je niet telkens het gras voor m'n voeten wegmaaien als ik nog een reply type op je?quote:Op donderdag 26 maart 2009 00:20 schreef Dunckie het volgende:
Ik ben net Dijksterhuis aan het lezen, 'De mechanisering van het wereldbeeld', ken je het ?
Ga je gang hoor, laat ik die van mij wel vallen.quote:Op donderdag 26 maart 2009 00:34 schreef TheMagnificent het volgende:
Mag ik een nieuwe vraag bedenken (voor de verandering)?
Edit: Laat maar.![]()
Nee, ik moet gewoon de spelregels in acht nemen die ik n.b. zelf bedacht heb.quote:Op donderdag 26 maart 2009 00:37 schreef Dunckie het volgende:
[..]
Ga je gang hoor, laat ik die van mij wel vallen.
Ah, je moet helemaal niets Flexibiiliteit is het toverwoord. Aanpassen aan de omstandigheden, doet het ook goed in de evolutie.quote:Op donderdag 26 maart 2009 00:39 schreef TheMagnificent het volgende:
[..]
Nee, ik moet gewoon de spelregels in acht nemen die ik n.b. zelf bedacht heb.
quote:Op donderdag 26 maart 2009 10:05 schreef Iblis het volgende:
Ik zou zeggen Oresme… ik weet het niet helemaal zeker echter, ik baseer het echter op het feit dat ik weet dat hij al ver voor Descartes met een coördinaten-systeem en grafische weergaven werkte. En verder was het een manusje-van-alles (op wetenschapsgebied).
Tja. Klokken doen ‘Hugyens’ denken, en die heeft ook 'iets' met horloges gedaan, maar een astronomische klok zegt me weinig. Ik vermoed eigenlijk dat het een Arabisch astronoom is. En die namen moet ik toch opzoeken.quote:Op zaterdag 28 maart 2009 18:21 schreef TheMagnificent het volgende:
Is ie te moeilijk? Moet ik een hint weggeven? En jullie hebben niet eens gegist.
Ja hoor, ik ben minder stoffig.quote:Op zondag 29 maart 2009 00:25 schreef TheMagnificent het volgende:
Dunckie, weet je zeker dat je geen gereïncarneerde encyclopedie bent?
Het is het Calvijnjaar, maar kan me niet een viering herinneren. Calvijns geboortedag?quote:Op zondag 29 maart 2009 00:44 schreef Iblis het volgende:
Ik kan nog wel een vraag bedenken… maar ik kan er ook prima mee leven als iemand een iets boeiender vraag weet.
Wat vierden protestanten (voor een deel althans) afgelopen woensdag, 10 maart?
Ik ben nogal Dostojevski-gek en ze schrijft in haar boek ook over hem, vandaar. Heb je het ook gelezen? Wat vond je er zelf van?quote:Op zondag 29 maart 2009 00:24 schreef Iblis het volgende:
Kovalevskaja klopt.
Biddag voor gewas en arbeid, maar ik reken het goed.quote:
Sinds de gemeenteraadsverkiezingen vorige keer is de biddag een redelijk bekend begrip.quote:Op zondag 29 maart 2009 12:44 schreef Iblis het volgende:
[..]
Biddag voor gewas en arbeid, maar ik reken het goed.Het is verder, geloof ik, niet zo’n bekend festijn trouwens. In november is er overigens de dankdag voor gewas en arbeid. Nu dan een vraag van Scaurus!
Nee, je zit helemaal in de verkeerde richting. Wat Escher hier heeft gedaan is op fabuleuze wijze (zonder computers) een wiskundige projectie vormgeven. Je moet het dus echt bij de wiskunde zoeken.quote:
dat dacht ik al en ik heb geen ideequote:Op maandag 30 maart 2009 16:20 schreef Iblis het volgende:
[..]
Nee, je zit helemaal in de verkeerde richting. Wat Escher hier heeft gedaan is op fabuleuze wijze (zonder computers) een wiskundige projectie vormgeven. Je moet het dus echt bij de wiskunde zoeken.
Hyperbolisch-geometrische cirkel telt vast niet... Wel ooit gehad tijdens een kunstzinnig project bij wiskunde. Iets met Schlafi?quote:Op maandag 30 maart 2009 15:37 schreef Iblis het volgende:
[ afbeelding ]
Escher, Cirkellimiet III. Maar de W vraag is: Hoe noemen we zo’n schijf, waarop een hyperbolische geometrie wordt ingebed?
Niet direct, en voor deze vraag zeker niet.quote:Op maandag 30 maart 2009 16:30 schreef Bosbeetle het volgende:
heeft het iets met een fractal te maken?
Ja, op zich is dit een regelmatige betegeling, en die heeft ook een Schläfli-symbool. Maar, nee. De naam die ik zoek is van een bekende wiskundige. Het vermoeden van <die naam> is een zeer moeilijk probleem geweest, dat bijna een eeuw lang wiskundigen heeft beziggehouden. Uiteindelijk heeft Grigorie Perelman het bewezen.quote:Op maandag 30 maart 2009 16:48 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Hyperbolisch-geometrische cirkel telt vast niet... Wel ooit gehad tijdens een kunstzinnig project bij wiskunde. Iets met Schlafi?
Ja! Het is dus ook een Poincaréschijf!quote:Op woensdag 1 april 2009 00:34 schreef Wouter1989 het volgende:
Ik heb wel eens van het vermoeden van hem gehoord, en dat hij iets te maken heeft met de relativiteitstheorie, dus ik zeg: Poincaré.
Volgens mij was Aristippus grondlegger van die stroming.quote:Op donderdag 2 april 2009 12:32 schreef Wouter1989 het volgende:
Wie was de eerste Cyrenaïsche filosoof?
Dat bevindt zich volgens mij in bevroren toestand: b.v. in gletsjers en bij de polen.quote:Op vrijdag 3 april 2009 14:39 schreef Monolith het volgende:
Waar bevindt zich 2/3e van het zoetwater op onze planeet?
Hij was wat makkelijk ja, nu jij weer.quote:Op vrijdag 3 april 2009 14:51 schreef Iblis het volgende:
[..]
Dat bevindt zich volgens mij in bevroren toestand: b.v. in gletsjers en bij de polen.
π im Lederhösen?quote:Op vrijdag 3 april 2009 15:01 schreef Iblis het volgende:
Wat is het Ludolphiaans getal?
Inderdaad: π, zo genoemd omdat de Duitse wiskunde Ludolp van Ceulen (die overigens zeer lang in Nederland heeft gewoond, gewerkt, in het Nederlands heeft gepubliceerd en ook in Nederland is begraven) tijdens zijn leven maar liefst 35 decimalen berekend heeft!quote:
Een poliovirus.quote:Op vrijdag 3 april 2009 18:01 schreef Invictus_ het volgende:
Wat enig contact met Duitse familie wel niet kan betekenen... Ach, het is 'Get the Picture' niet...
Maar goed, volgende vraag:
[ afbeelding ]
Welk organisme?
Yup!quote:
quote:In 2002, investigators at the State University of New York in Stony Brook used the published genetic sequence to synthesize a DNA version of poliovirus. Then they used an enzyme to convert the DNA to RNA and grew the virus in a cell-free extract. Animal tests showed that the synthesized poliovirus caused paralysis.
http://americanhistory.si.edu/polio/virusvaccine/pgenome.htm
Volgens mij de "Socratic Club"quote:Op zondag 5 april 2009 23:00 schreef Scaurus het volgende:
Anthony Flew.
Wat werd op de Oxford University van de jaren '40 onder leiding van C.S. Lewis een slijpsteen voor de geest van veel jonge filosofen, waaronder G.E.M. Anscombe en bovengenoemde?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |