Slecht voorbeeldquote:Op dinsdag 30 december 2008 23:15 schreef ranja het volgende:
[..]
Dat heeft denk ik weinig zin, krijg je een opsomming van alles wat je al kent. Beatles, Stones, Doors, Kinks, Who, Velvet Underground en vul zelf maar aan
Overigens klopt het natuurlijk wel dat je minder 60s bands kent dan moderne bands. In 2040 kennen een hoop mensen de meeste bands van nu ook niet meer. Dan krijg je ook uitspraken als 'tegen elke Franz Ferdinand zet ik 100 goede moderne bands'Er even voor het gemak van uitgaande dat Franz Ferdinand een van de bands is die in 2040 nog wel bekend is bij de jeugd van dan. dat kun je nu nog niet echt voorspellen.
Ik heb dus geen idee hoe bekend die waren in de 60s.quote:Op dinsdag 30 december 2008 23:23 schreef wallofdolls het volgende:
Love, Soft Machine, Alquin, Tim Buckley, Joni Mitchell
Gewoon een beetje The Mars Volta van nu. Geen Beatles maar ook geen ehh, White Noisequote:Op dinsdag 30 december 2008 23:25 schreef ranja het volgende:
Ik heb dus geen idee hoe bekend die waren in de 60s.
Volgens mij ben jij jonger dan ik dus geen idee waar je dat op basseertquote:Op dinsdag 30 december 2008 23:26 schreef wallofdolls het volgende:
[..]
Gewoon een beetje The Mars Volta van nu. Geen Beatles maar ook geen ehh, White Noise
Maak daar maar 99% van, ik ken ze niet eens (White Noise geloof ik wel eens van gehoord, maar bekender als ex-platenzaak in Utrecht).quote:Op dinsdag 30 december 2008 23:33 schreef wallofdolls het volgende:
Maar bij White Noise of Red Krayola zal waarschijnlijk 90% denken: ":?"
Dat is het percentage dat na het horen van The Mars Volta denkt: "quote:Op dinsdag 30 december 2008 23:33 schreef pfaf het volgende:
Ik durf het in het geval van The Mars Volta tot 95 op te voeren.
Dat begrijp ik terdege. Het was niet voor niets een relativering op m'n eigen post. Maar ik reageerde op iemand van 16 die de muziek van de jaren 60/70 beter vind dan die van dit moment. Dát vind ik nog vreemder.quote:Op dinsdag 30 december 2008 23:36 schreef ranja het volgende:
[..]
Maak daar maar 99% van, ik ken ze niet eens (White Noise geloof ik wel eens van gehoord, maar bekender als ex-platenzaak in Utrecht).
Maar dat was dus ook mijn punt tgen Pfaf. Natuurlijk ken je veel meer goede bands van nu omdat je veel meer bands van nu kent. Dus ken je nu én meer troep én meer goeds. Dat betekent niet dat er toen minder goeds was of dat er nu minder goeds is.
Ik denk dat S_B er goed aan doet om het hier bij te laten, hij hoeft zich op geen enkel vlak naar jou te verantwoorden, zeker als het gaat om een basaal begrip van zijn standpunt (dat écht niet zo heel complex is). Bovendien, wat stel jij ervoor in de plaats? Dan kan ik ook eens inhoudelijk schieten in plaats van je intelligentie (indien aanwezig) constant te beledigen.quote:Op dinsdag 30 december 2008 20:25 schreef SingleCoil het volgende:
[..]
Dan heb ik zeker niet opgelet toen ik laatst langs een universiteit kwam. Laten we mijn overduidelijk tekort schietend opleidingsniveau nu even geen onderwerp van discussie maken maar ons tot de feiten beperken. Feit: Jij stelt iets dat je niet met feitelijk matieraal kunt onderbouwen en dat je steeds verder inperkt en terugdraait. Mijn conclusie: je uitspraken zijn zuiver speculatief, en voor zover ik kan inschatten ook wel wat uit z'n verband gerukt. Gaat het door jou 'gelezen' onderzoek daadwerkelijk over een 'generatieconflict' of was dat meer een spruit van je eigen verbeelding? Geeft allemaal niet hoor, maar probeer eens wat kritischer te staan ten opzichte van je eigen uitspraken. Nem deze bijvoorbeeld: " Al is het maar omdat de theorie op individueel niveau niet te hanteren is omdat er dan totaal geen muziekevolutie mogelijk is." Staat hier iets dat we zouden moeten kunnen begrijpen? Zou je deze stelling eens willen analyseren, onderbouwen of verdedigen? Volgens mij is het weer de zoveelste flauwekul-uitspraak (no offense, echt niet, maar doe dan niet net of het 'wetenschappelijk' is)
Wle eens gehoort van de uitspraak "wie stelt, bewijst"? Wetenschap, best pittig spul hoor...
quote:Op dinsdag 30 december 2008 23:18 schreef wallofdolls het volgende:
Ga eerst maar zorgen dat je iets luistert alvorens te mekkeren
Hear, hear!quote:Op maandag 29 december 2008 07:31 schreef female81 het volgende:
Heel verhaal over ouder worden, verandering van context en zelfreflectie.![]()
Eerlijk gezegd ik ook niet dus. Na een nachtje slapenquote:Op dinsdag 30 december 2008 23:25 schreef ranja het volgende:
[..]
Ik heb dus geen idee hoe bekend die waren in de 60s.
Ik sta te popelen om een hele lijst goede bands hier te dumpenquote:Op dinsdag 30 december 2008 23:41 schreef pfaf het volgende:
[..]
Dat begrijp ik terdege. Het was niet voor niets een relativering op m'n eigen post. Maar ik reageerde op iemand van 16 die de muziek van de jaren 60/70 beter vind dan die van dit moment. Dát vind ik nog vreemder.
Ik vind het wel reuze interessant overigens. Ik zal mbv allmusic ofzo eens de sixties grondig doorspitten. Al is dat een stuk lastiger dan hedendaagse muziek, die overal op te rakelen is.
Volgens mij lijk je gewoon niet te willen snappen wat er wordt bedoelt met iets als tendensen of patronen. Dat jij als 50ér muzikaal goed bij de tijd bent is heel mooi. Maar dat wil niet zeggen dat er geen theorieën bestaan waarom enorm veel van je leeftijdsgenoten blijven hangen in het muzikale verleden. Dat is namelijk zo en dat jij daar niet aan meedoet verandert er niets aan.quote:Op dinsdag 30 december 2008 19:37 schreef SingleCoil het volgende:
[..]
een mooie, heldere, doordachte, netjes verwoordde en verder volldig onzinnige samenvatting. Zal ik nog wat ad hominems om je oren laten vliegen of is het wel goed zo?
Een simpel bewijs dat je lijkt te moeten negeren: ik ben van die zgn 'oudere generatie' en ik vind prodigy best wel te pruimen. En zoals al eerder aangegeven en ook zorgvuldig genegeerd: één tegenvoorbeeld en de theorie ligt op z'n gat.
Genoeg zo?
Coldplay in de top 10quote:Op woensdag 31 december 2008 11:08 schreef Hexagon het volgende:
We constateren dat een hele grote groep 40 + ers blijven hangen bij muziek uit vervlogen tijden terwijl ze niets willen zien in de goede muziek van deze tijd. Zie de top 2000.
Graag, al wil ik overmorgen ook best een topic openen. Zodat deze terug kan naar (eventuele) generatieconflicten.quote:Op woensdag 31 december 2008 09:59 schreef wallofdolls het volgende:
[..]
Ik sta te popelen om een hele lijst goede bands hier te dumpen![]()
Misschien kunnen die twee lamballen die muziek alleen in de mainstream-context interpreteren daar ook nog wat van opsteken.
Volgens mij wel.quote:Op woensdag 31 december 2008 12:00 schreef ranja het volgende:
[..] Of worden de top 2000 topics of fok door allemaal 40+ers volgepraat?
Die lijstsamenstelling komt ook door een ontzettend inteelt-stemsysteem waarbij een hele hoop muziek bij voorbaat kansloos is. Dat is ook mijn grootste kritiek ertegen. Ook ik vind veel van de muziek erin verder gewoon wel leuk.quote:Op woensdag 31 december 2008 12:00 schreef ranja het volgende:
[..]
Coldplay in de top 10
Oh, nee, fout voorbeeld. Het ging om góede muziek van nu
Volgens mij is de top 2000 al lang geen lijst van 40+ers meer. Of worden de top 2000 topics of fok door allemaal 40+ers volgepraat?
Ik neem aan dat ik dat ben?quote:Op woensdag 31 december 2008 09:59 schreef wallofdolls het volgende:
Misschien kunnen die twee lamballen die muziek alleen in de mainstream-context interpreteren daar ook nog wat van opsteken.
Ik denk eerder dat mensen de muziek van nu afleiden aan de hand van wat ze op mtv/tmf zien. "Artiesten" die alleen zingen, terwijl er meer aandacht naar hun uiterlijk is gegaan en hun stem veelal té bewerkt is met de pc.quote:Op woensdag 31 december 2008 14:27 schreef Trashcanman het volgende:
Ik heb niet het hele topic doorgelezen maar het valt me op dat veel mensen hun gal lopen te spugen over de muziek die tegenwoordig uit wordt gebracht. Vroeger was het allemaal beter enzo.
Mij lijkt het dat de spoeling altijd al dunner was dan we nu denken maar aangezien de meeste muziek de tand des tijds toch niet doorstaat worden vooral de klassiekers die heel erg veel mensen met uiteenlopende leeftijd nog kunnen waarderen nog veel gedraaid. In de jaren 90 ergerde ik me iig groen en geel aan alle kutmuziek waarmee ik werd doodgegooid terwijl ik nu helemaal nostalgisch wordt als ik alleen al aan 'muziek uit de jaren 90' denk.
Nou ja eh, maat. Jij maakt het er van dat je dan over het geheel moet kijken. Als je nu iemand die van hedendaagse experimentele muziek houdt naar The Hollies of The Kinks laat luisteren kun je er donder op zeggen dat ie dat niet goed gaat vinden. Maar er was méer in die tijd, wat hem wel zou kunnen boeien.Als je iemand die van Britpop houdt naar The Hollies of The Kinks laat luisteren bestaat er best een kans dat ie dat goed gaat vinden. Vice versa is het ook zo. Bij wijze van spreken natuurlijk.quote:Op woensdag 31 december 2008 14:17 schreef Sack_Blabbath het volgende:
[..]
Ik neem aan dat ik dat ben?
Ik interpreteer muziek persoonlijk absoluut niet in de mainstream. Als we gaan pochen met undergroundmuziek kom ik waarschijnlijk zelfs een stuk verder dan jij.
Als je echter uitspraken over muziek op macro-niveau en over groepen wil doen (en daar heb je het automatisch over als je een fenomeen als een generatie wil analyseren) moet je wel algemeniseren en dan doet margewerk in de muziek er dus gewoon niet toe. Ik en zodiakk hebben al lang duidelijk gemaakt dat er genoeg mensen zijn die niet in de groep vallen die we (ik) bedoelen. Dat wil niet zeggen dat het voor 80% of misschien wel 95% van de 'ouderen' wel klopt wat ik zeg. Hier in het muziekforum zitten natuurlijk vooral mensen die wel hun pappenheimers kennen, maar dat gaat niet altijd op voor de overgrote meerderheid die hier niet komt. En als je het over een groot iets als een generatieverschil gaat hebben dan spreek je natuurlijk over de overgrote meerderheid. En die verdiept zich niet (meer) verder in de muziek dan een willekeurige FM-station naar keuze op het werk of in de auto. Punt. En daar gaat het over, de grote gemene deler. Mensen die geen passie voor muziek hebben of een passie voor een beperkt muziekdeel hebben.
Verder meen jij een waardeoordeel te zien in mijn verhaal. Dat is absoluut niet zo, ik heb geen oordeel over de uitzonderingen en ook zeker niet over de niet-uitzonderingen. Kan mij het boeien of iemand ergens zijn tijd of energie in wil steken. Als jij je aangevallen voelt dan is dat dus onterrecht. Ten eerste ben je blijkbaar de uitzondering, wees daar blij mee. En ten tweede: al zou je sommige muziek niet snappen: lekker belangrijk, ik snap klassieke muziek en jazz ook niet, en het kan me geen reet schelen.
En nu ben ik klaar mee.
Maar wat dat betreft denk ik ook niet dat het de echte "top 40" muziek is die blijft hangen. In de top 40 staat echt alleen bagger. Maar dat was vroeger ook zo, stond die top 40 vol met de Cats, BZN, Demis Roussos en wat discoplaten (nu vervangen door R&B). De echte goede muziek die blijft hangen staat mijns inziens meestal niet hoog in de top 40.quote:Op zaterdag 3 januari 2009 13:44 schreef frame-saw het volgende:
Als ik nu de top 40 er bij pak is The Killers het beste wat er in staat, naar mijn mening. En nog vind ik die nieuwe plaat echt troep. En zo gaat het al langer, er staat nooit wat tofs in die top 40.
Nouja ik heb niet in die jaren geleefd, ging er altijd vanuit dat er ook goede muziek hoog in de ranglijsten stonden. Maar er zijn echt veel mensen die Radiohead niet/vaag kennen, ik noem maar een voorbeeld. Misschien verandert dat wel over 20 jaar, maar ik zie het niet gauw gebeuren.quote:Op zaterdag 3 januari 2009 15:03 schreef bloodymary het volgende:
[..]
Maar wat dat betreft denk ik ook niet dat het de echte "top 40" muziek is die blijft hangen. In de top 40 staat echt alleen bagger. Maar dat was vroeger ook zo, stond die top 40 vol met de Cats, BZN, Demis Roussos en wat discoplaten (nu vervangen door R&B). De echte goede muziek die blijft hangen staat mijns inziens meestal niet hoog in de top 40.
Die is heel belangrijk. En er zijn zeer weinig mensen die daar zo over denkenquote:Op zaterdag 3 januari 2009 18:06 schreef -Will- het volgende:
Fuck toegankelijkheid![]()
* -Will- is politiek incorrect en houdt bijna alleen van lastige muziek.
Ik las ooit een citaat van iemand en daar ben ik het jaren later nóg mee eens: alleen babyboomers vinden dat popmuziek een kunstvorm is.
quote:Op zaterdag 3 januari 2009 20:49 schreef cafca het volgende:
Muziek is een kunstvorm, net als tekenen of schrijven
Popmuziek is net zo'n kunstvorm als Suske en Wiske of de Bouquet-reeks......
Om elke uiting van wat dan ook nou te categoriseren als kunstvorm is ook wat overdreven vind je niet?quote:Op zaterdag 3 januari 2009 20:49 schreef cafca het volgende:
Muziek is een kunstvorm, net als tekenen of schrijven
Popmuziek is net zo'n kunstvorm als Suske en Wiske of de Bouquet-reeks......
Neeeeeeeee!quote:Op zondag 4 januari 2009 00:24 schreef Manta_Ray het volgende:
Radiohead daarentegen wel, om maar wat te noemen
quote:Op woensdag 31 december 2008 18:06 schreef Morrigan het volgende:
Mijn moeder luistert meer naar populaire muziek (Scooter en zo) van deze tijd dan ik.
Wat een ongelofelijke onzin.quote:Op maandag 5 januari 2009 11:01 schreef Matrixa het volgende:
op de feestjes waar ik kom loopt volk van 16 tot 66, allemaal verslaafd aan dezelfde muziek. (psytrance)
top40 vind ik zelden leuk, in de jaren 60 tm 80 en beetje 90´s werd nog echte muziek gemaakt, het is nu echt een en al remix, remake, jatwerk en veel onpersoonlijke scoorhitjes...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |