abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_62774758

Welkom op De Beursvloer! Dit is het [AEX]-topic waarin je live met mede-FOK!kers alle wereldwijde beurzen kunt volgen en over de laatste economische nieuwtjes kunt discussiëren. Op De Beursvloer is een beetje slowchat best toegestaan. Heb je trouwens een link die kan worden toegevoegd aan de OP? Super! Post 'm alsjeblieft in het Feedback-topic van AEX of stuur 'm naar italodancer -at- fok.nl. De OP voor het openen van een nieuw topic staat hier. Voeg alsjeblieft helemaal onderaan in de Wiki het zojuist gesloten topic toe, sla de pagina op en copy-paste het dan naar je nieuwe topic op FOK!
Veel plezier op De Beursvloer


Het Financieele Dagblad
De Financiële Telegraaf
BNR Nieuwsradio
Bloomberg
CNBC
MarketWatch (Dow Jones)
Briefing.com (incl. economische kalenders)
RTL Z (streaming TV)
CNBC Europe TV (streaming TV, alleen 's ochtends)
Bloomberg TV [2] (streaming TV)


AEX-fondsen
Beurs.nl - Delayed
De Financiële Telegraaf - Delayed

Intraday AEX-index




Europese Indices
Yahoo - Streaming / Delayed (zie tijd)
US Markets - Real-time
ProFinance - Streaming indices
IG Index - Streaming FTSE 100 (spread betting)
RTS (Moskou)

Intraday DAX (Duitsland)


Intraday CAC-40 (Frankrijk)


Intraday BEL-20 (België)


Intraday FTSE-100 (Verenigd Koninkrijk)


Intraday RTS-index (Rusland)




Amerikaanse Indices
Yahoo! Dow Jones Indices - Streaming
Yahoo! S&P Indices - Streaming
Yahoo! Nasdaq Indices - Streaming
Google Finance - Real-time
MarketWatch - Real-time
IG-Index - Dow Jones-index (fair value) streaming (spread betting)

Amerikaanse Futures
ProFinance - Streaming S&P-, Dow- en Nasdaq-futures
CNN Money - Delayed S&P-, Dow- en Nasdaq-futures
US Markets - S&P- en Nasdaq-futures Semi-real-time

Federal Funds Futures (indicatie van aankomende rentebesluiten, info)
CBOT - Federal Funds Futures - Semi-real-time

Amerikaanse fondsen
Google Finance - Streaming
Google Finance (belangrijkste bankaandelen) - Streaming / Real-time
MarketWatch - Delayed

Intraday Dow Jones-index


Intraday S&P 500-index


Intraday Nasdaq Composite


Intraday Dow, S&P, Nasdaq (dagverschil in percentage)




Wereldwijde Indices
Yahoo! Azië - Streaming / Delayed
Yahoo! Brazilië, Mexico, Argentinië - Streaming / Delayed
AME Info (Midden-Oosten) - Delayed

Intraday Nikkei (Japan)


Intraday Hang Seng (Hong Kong, China)


Intraday SSE Composite (Shanghai, China)


Intraday Bovespa (Brazilië)




Koersen
FXStreet - Streaming valuta
ProFinance - Streaming valuta en commodities
ProFinance - Streaming grafieken valuta, commodities, indices
Rohstoff Tool - Streaming commodities
US Markets - Semi-real-time goud, zilver en olie

Intraday Euro-Dollar


Intraday Olieprijs


Intraday Goud en Zilver



Ask - Vraagprijs of laatprijs. De prijs die door de ‘markt’ wordt gevraagd -‘gelaten’- voor de verkoop van een bepaald effect.

Bestens order - Een order om effecten te kopen of te verkopen zonder limiet, dus zonder maximumprijs voor een kooporder of zonder minimumprijs voor een verkooporder. Een bestens order wordt ook wel marktorder genoemd. Een bestens order kan altijd worden uitgevoerd.

Bid - Biedprijs. De prijs die door de ‘markt’ wordt geboden voor de aankoop van een bepaald effect.

Calloptie - Een verhandelbaar recht om op een bepaald moment in de toekomst een afgesproken hoeveelheid onderliggende waarde te kopen tegen een vooraf afgesproken prijs.

Commodities - Engelse term voor (bulk)goederen. Termijncontracten en opties op commodities worden onder andere verhandeld op de optiebeurs van Euronext.

Dagorder - Een gelimiteerde order die uitsluitend gedurende de dag van opgave kan worden uitgehandeld. Niet uitgevoerde orders vervallen automatisch bij het sluiten van de handel.

Delayed - Koersen worden vertraagd doorgegeven. Meestal is de vertraging 15 of 20 minuten.

Dividend - Een winstuitkering in de vorm van geld (cashdividend) of aandelen (stockdividend) aan de houder van een aandeel. De hoogte van de dividenduitkering is doorgaans gerelateerd aan de hoogte van de behaalde winst.

Expiratie - Het ophouden te bestaan,‘expireren’, van een optie of een future. Een optie heeft altijd een beperkte looptijd, na het bereiken van de einddatum (expiratiedatum) bestaat de optie niet meer.

FTI - De future op de AEX-index.

Future - Termijncontract. Er zijn futures op o.a. indices, aandelen, valuta en commodities. Anders dan bij opties hebben bij futures zowel de koper als de verkoper een verplichting en er is geen premiebetaling.

Hedgen - Engelse term voor afdekken. Hedging is het afdekken van risico’s door het aangaan van een andere positie. Een belegger die callopties schrijft, kan deze shortpositie afdekken door het kopen van de onderliggende waarde.

In-the-money optie - Een optie is in-the-money als deze intrinsieke waarde heeft. Callopties zijn in-the-money als de uitoefenprijs lager is dan de koers van de onderliggende waarde. Putopties zijn in-the-money als de uitoefenprijs hoger is dan de koers van de onderliggende waarde.

Koers - De waarde van een effect op een bepaald moment. Koersen van effecten zijn variabel.

Koers-winstverhouding - Een cijfer waarmee de verhouding tussen de koers van een aandeel en de nettowinst per aandeel wordt uitgedrukt. Als de koers van een aandeel ¤ 100 bedraagt en de winst per aandeel bedraagt ¤ 5, dan is de koers-winstverhouding 20.

Limit order - Het bij een beursorder opgeven tegen welke maximale koers men wenst te kopen of tegen welke minimale koers men wenst te verkopen.

Liquideren - Het (gedwongen) afbouwen van een effectenpositie. Dit kan door een clearingorganisatie, bank of commissionair worden afgedwongen als een belegger bijvoorbeeld niet aan zijn margin-verplichtingen kan voldoen.

Longpositie - Een ander woord voor een kooppositie. Men krijgt een longpositie door het kopen van een effect.

Looptijd - Opties en futures hebben een beperkte levensduur, de zogeheten looptijd. De meeste optieklassen hebben een maximale looptijd van negen maanden, een aantal maximaal vijf jaar. Futures hebben een maximale looptijd van twaalf maanden.

Mandje - Pakket van verschillende aandelen die gezamenlijk worden verhandeld. Een mandje kan bijvoorbeeld het pakket aandelen zijn waaruit een index is samengesteld.

Margin - De margin is een vereist geldbedrag dat als onderpand fungeert voor eventuele verliezen op de termijn- en optiemarkten.

Onderliggende waarde - Een product waarop een optie of een future wordt verhandeld, bijvoorbeeld aandelen, een index, valuta, (edel)metaal of een bulkgoed (commodity) zoals aardappelen, graan of goud.

Openingsveiling - Alle orders die 's morgens voor de opening zijn binnengekomen worden verzameld in het orderboek. Bij de opening is dus een verhoudingsgewijs grote liquiditeit voorhanden. Direct bij de opening vindt een veiling plaats waarbij orders daar waar mogelijk worden gekoppeld aan de in het orderboek aanwezige tegenorders en zo mogelijk uitgevoerd. Dit gebeurt in het NSC-systeem, het verloopt volgens vaste regels en is volledig geautomatiseerd.

Optiepremie - De prijs van een optie. De optiepremie bestaat uit de intrinsieke waarde plus de tijd- en verwachtingswaarde. De optiepremie is uiteraard variabel.

Out-of-the-money optie - Een optie zonder intrinsieke waarde wordt out-of-the-money genoemd. Een calloptie is out-of-the-money wanneer de uitoefenprijs hoger is dan de koers van de onderliggende waarde. Een putoptie is out-of-the-money als de uitoefenprijs lager is dan de koers van de onderliggende waarde. De premie van een out-of-the-money optie bestaat alleen uit tijd- en verwachtingswaarde. Door een sterke koersbeweging kan een out-of-the-money optie intrinsieke waarde ontwikkelen en dus at-the-money of zelfs in-the-money worden.

Putoptie - Een verhandelbaar recht om op een bepaald moment in de toekomst een afgesproken hoeveelheid onderliggende waarde te verkopen tegen een vooraf afgesproken prijs.

Real-time - Koersen zijn (zo goed als) actueel. Je zult alleen moeten F5-en voor een nieuwe stand.

Scheefzitten - Een belegger zit ‘scheef’ als zijn effectenpositie op (een nog ongerealiseerd) verlies staat.

Schrijven - Het verkrijgen van een shortpositie in een optie door een openingsverkoop.

Shortpositie - Effectenbeurs: indien een belegger effecten heeft verkocht die hij op dat moment niet in bezit heeft. Optiebeurs: een positie aangegaan door een openingsverkoop waarbij schrijver de verplichting neemt de onderliggende waarde te leveren of af te nemen.

Slotveiling - Om de slotkoersen niet af te laten hangen van orders die toevallig de laatste zijn is er voor het slot een korte handelsonderbreking van 5 minuten. Gedurende deze tijd worden de orders verzameld waarna er een slotveiling plaats vindt die een breed gedragen slotkoers oplevert.

Spread - Het verschil tussen de bied- en laatprijs. Als de markt ¤ 22,50 biedt en ¤ 23 laat, dan is de spread dus ¤ 0,50.

Streaming - Koersen zijn actueel. Ze worden live op je scherm geüpdate.

Technische analyse - Een methode waarbij met behulp van koersgrafieken en rekenmodellen wordt getracht een trend op de beurs te voorspellen. Er wordt vooral gekeken naar de verhouding tussen kopers en verkopers. In feiten tracht men met technische analyse het (massa)gedrag van de beleggers te doorgronden om daaruit de mogelijke richting van de markt te voorspellen.

Tracker - Een tracker is feitelijk een aandeel op een index. Een tracker volgt nauwkeurig de koersontwikkeling van de index, inclusief de dividenduitkering.

Turbo - Een turbo (ook bekend als speeder) is een beleggingsproduct dat beleggers de mogelijkheid geeft met een hefboom te beleggen in verschillende onderliggende waarden zoals aandelen, beursindices of valuta.

Volatility - Engels voor beweeglijkheid of volatiliteit. Met het begrip volatility wordt de beweeglijkheid van de koers van een effect aangeduid. Een hoge volatility betekent dat de koers van een fonds sterk stijgt en daalt binnen een relatief korte periode. Volatility is mede een indicator voor het risico dat een belegger loopt met een bepaald fonds. Volatility is een belangrijke factor bij de waardebepaling van een optie.


De Beursvloer #1: Beurzen duiken weer in het rood
De Beursvloer #2: Wall Street weer in achtbaan
De Beursvloer #3: Beurzen kelderen tot 10%
De Beursvloer #4: Could've been worse
De Beursvloer #5: Bloedbad Azië; trekt Europa mee
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
  woensdag 29 oktober 2008 @ 10:05:07 #2
77130 star_gazer
Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
pi_62774783
De boel verloopt wel erg vlak. Men wacht op cijfers. Met name akzo zou wel eens stemmingbepalend kunnen zijn
"End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
-
[b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
pi_62774787
quote:
Op woensdag 29 oktober 2008 10:04 schreef ItaloDancer het volgende:
DAX al 4% lager
zeker dat VW nog maar 10% weegt? Dat zou betekenen dat alle andere DAX-fondsen gemiddeld onveranderd staan...
pi_62774819
In Duitsland staat alles hoger, VW -44%. Index -3%.
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
pi_62774821
FF ter herinnering van de mensen die nu denken dat we de bodem bereikt hebben. De hoogste posities van de DJ:

Dow Jones Index (sinds 1896)
1. 15 maart 1933 +15,3%
2. 6 oktober 1931 +14,9%
3. 30 oktober 1929 +12,3%
4. 21 september 1932 +11,4%
5. 13 oktober 2008 +11,1%
6. 28 oktober 2008 +10,9%
7. 21 oktober 1987 +10,2%
8. 3 augustus 1932 +9,5%
9. 11 februari 1932 +9,5%
10. 14 november 1929 +9,4%


Vorige crisis is vet gedrukt. We zijn er dus nog lange niet
pi_62774830
tvp
pi_62774860
quote:
Op woensdag 29 oktober 2008 10:06 schreef PietjePuk007 het volgende:
In Duitsland staat alles hoger, VW -44%. Index -3%.
Fijne verhoudingen .
pi_62774934
DAX staat al meer dan 4 procent lager... dus het lijkt me dat de weging van VW ongewijzigd is...
pi_62774952
Italo jij hebt toch ook binck?

koersen --> europa --> duitsland --> DAX30
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
pi_62774965
quote:
Op woensdag 29 oktober 2008 10:10 schreef ItaloDancer het volgende:
DAX staat al meer dan 4 procent lager... dus het lijkt me dat de weging van VW ongewijzigd is...
iets over de -3% volgens beurs.nl en eurobench. Lopen die zo veel achter?
  woensdag 29 oktober 2008 @ 10:11:50 #11
10119 appelsientje
Het beste onder de zon
pi_62774985
Het blijft idd vrij vlak allemaal.. ben benieuwd
Komen er nog cijfers vrij vandaag?
To deny our impulses would deny the very thing that make us human.
pi_62775016
Vrij vlak, we staan verdomme +5%.
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
pi_62775064
quote:
Op woensdag 29 oktober 2008 10:11 schreef rvlaak_werk het volgende:

[..]

iets over de -3% volgens beurs.nl en eurobench. Lopen die zo veel achter?
20 min.

Actuele in de OP
( www.usmarkets.nl of gewoon het grafiekje in de OP dus )
  woensdag 29 oktober 2008 @ 10:15:16 #14
77130 star_gazer
Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
pi_62775078
quote:
Op woensdag 29 oktober 2008 10:11 schreef appelsientje het volgende:
Het blijft idd vrij vlak allemaal.. ben benieuwd
Komen er nog cijfers vrij vandaag?
Akzo, randstad
"End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
-
[b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
pi_62775157
randstad zal ook wel een leuke worden
  woensdag 29 oktober 2008 @ 10:24:07 #16
77130 star_gazer
Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
pi_62775361
quote:
Op woensdag 29 oktober 2008 10:17 schreef ryan_atwood het volgende:
randstad zal ook wel een leuke worden
USG people had het anders niet slecht gedaan
"End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
-
[b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
  woensdag 29 oktober 2008 @ 10:27:03 #17
77130 star_gazer
Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
pi_62775438
Om 20:15 Nederlandse tijd wordt overigens het rentebesluit bekend gemaakt
"End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
-
[b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
pi_62775486
quote:
Op woensdag 29 oktober 2008 10:11 schreef appelsientje het volgende:
Het blijft idd vrij vlak allemaal.. ben benieuwd
Komen er nog cijfers vrij vandaag?
  • Kwartaalcijfers Procter & Gamble
  • 13:30 Orders duurzame goederen VS september
  • 15:35 Olievoorraden VS
  • pi_62775513
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 10:27 schreef star_gazer het volgende:
    Om 20:15 Nederlandse tijd wordt overigens het rentebesluit bekend gemaakt
    19:15
    pi_62775576
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 10:28 schreef ItaloDancer het volgende:

    [..]

  • 13:30 Orders duurzame goederen VS september
  • Dat kan een omslag veroorzaken. Helemaal als die net zo hard gedaald zijn als het consumenten vertrouwen.
    pi_62775619
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 10:06 schreef rvlaak_werk het volgende:
    FF ter herinnering van de mensen die nu denken dat we de bodem bereikt hebben. De hoogste posities van de DJ:

    Dow Jones Index (sinds 1896)
    1. 15 maart 1933 +15,3%
    2. 6 oktober 1931 +14,9%
    3. 30 oktober 1929 +12,3%
    4. 21 september 1932 +11,4%
    5. 13 oktober 2008 +11,1%
    6. 28 oktober 2008 +10,9%
    7. 21 oktober 1987 +10,2%
    8. 3 augustus 1932 +9,5%
    9. 11 februari 1932 +9,5%
    10. 14 november 1929 +9,4%


    Vorige crisis is vet gedrukt. We zijn er dus nog lange niet
    Veelzeggend inderdaad en komt overeen met die grafiel van Selang waar je duidelijk die zaagtand grafiek zag uit dezelfde periode.

    Echter ik vraag me af wat de verschillen zijn met die jaren en heden ten dage. We hebben computers, internet, satelliet, websites, meer kennis etc... Kan me voorstellen dat we er sneller doorheen worstelen omdat we sneller de trend kunnen lezen en mogelijk toch hier sneller en anders op reageren dan toen. Echter ik twijfel hier zelf over aangezien de overdaad aan globale beursinfo het verder "bouncen" ook kan versterken als een soort van resonantie.
    pi_62775680
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 10:34 schreef jpjedi het volgende:

    [..]

    Veelzeggend inderdaad en komt overeen met die grafiel van Selang waar je duidelijk die zaagtand grafiek zag uit dezelfde periode.

    Echter ik vraag me af wat de verschillen zijn met die jaren en heden ten dage. We hebben computers, internet, satelliet, websites, meer kennis etc... Kan me voorstellen dat we er sneller doorheen worstelen omdat we sneller de trend kunnen lezen en mogelijk toch hier sneller en anders op reageren dan toen. Echter ik twijfel hier zelf over aangezien de overdaad aan globale beursinfo het verder "bouncen" ook kan versterken als een soort van resonantie.
    Sneller, denk ik wel. Echter door de beschikbaarheid van de vele data kan dat ook een versterking van de neergaande trend veroorzaken. Als iedereen weet dat het overal slecht(er) gaat, zal dat het sentiment niet helpen
    pi_62775720
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 10:32 schreef rvlaak_werk het volgende:

    [..]

    Dat kan een omslag veroorzaken. Helemaal als die net zo hard gedaald zijn als het consumenten vertrouwen.
    Ja maar ja de futures staan al dik twee procent lager.

    Een pre-rentebesluit-krach zou me toch zeer verbazen.

    En als de cijfers slecht zijn weten ze gelijk dat de rente fiks omlaag gaat.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 10:37:53 #24
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62775735
    Akzo al op +15%, Er is vertrouwen in de cijfers
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62775767
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 10:37 schreef star_gazer het volgende:
    Akzo al op +15%, Er is vertrouwen in de cijfers
    cijfers zijn vanochtend vroeg al gepubliceerd hoor
    pi_62775790
    quote:
    Akzo boekt winstdaling 23% in KW3, bevestigt vooruitzichten
    29-10-2008 7:25:00

    AMSTERDAM (Dow Jones)--AkzoNobel heeft in het derde kwartaal van 2008 de nettowinst zien dalen met 23%, beinvloedt door incidentele posten. De onderneming herhaalt de verwachtingen voor 2008.

    De nettowinst kwam in de verslagperiode uit op EUR157 miljoen, van EUR203 miljoen in dezelfde periode een jaar terug. Incidentele posten bedroegen hier EUR79 miljoen, aldus Akzo.

    De winst uit voortgezette activiteiten voor marktwaardeaanpassingen kwam uit op EUR219 miljoen, een daling met 15% ten opzichte van de EUR258 miljoen in het derde kwartaal van 2007. Analisten rekenden voor dit cijfer op EUR199 miljoen.

    De omzet kwam uit op EUR3.820 miljoen, tegenover EUR3.715 miljoen in het derde kwartaal van het vorige jaar. Het EBITDA-resultaat bedroeg EUR477 miljoen, tegenover EUR517 miljoen in een jaar terug bij een marge van 12,5%

    Akzo herhaalt in het persbericht de verwachtingen voor heel 2008.

    De onderneming ziet nog steeds een EBITDA in 2008, voor incidentele posten, in constante valuta's, dicht in de buurt van het pro forma niveau van EUR1.870 miljoen van 2007. Het interimdividend blijft gehandhaaft op EUR0,40 per gewoon aandeel. In het huidige boekjaar zal de verkoop van National Starch, het voormalige ICI Specialty Starch, naar verwachting niet plaatsvinden. Als oorzaak wijst Akzo op de "huidige financiele marktomstandigheden". De inkomsten voor het volledige jaar 2007 bij National Starch bedroegen EUR813 miljoen.

    Het ICI-integratieprogramma blijft volgens Akzo voorlopen op schema.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 10:40:04 #27
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62775814
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 10:39 schreef ItaloDancer het volgende:

    [..]

    cijfers zijn vanochtend vroeg al gepubliceerd hoor
    Waar vind ik die bij Binck? Ik zie alleen headlines Gevonden
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62775836
    'La operación fue, perfecta' Betancourt
    pi_62775852
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 10:40 schreef star_gazer het volgende:

    [..]

    Waar vind ik die bij Binck? Ik zie alleen headlines
    http://www.beurs.nl/nieuws/artikel.php?id=275691&taal=NL

    We staan overigens al weer onder de 5%
    pi_62775906
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 10:37 schreef ItaloDancer het volgende:

    [..]

    Ja maar ja de futures staan al dik twee procent lager.

    Een pre-rentebesluit-krach zou me toch zeer verbazen.

    En als de cijfers slecht zijn weten ze gelijk dat de rente fiks omlaag gaat.
    Futures blijven ook dalen. Het wordt helemaal een bloedbad (denk ik) als de rente onveranderd blijft. Wordt dus spannend om 19:15
      woensdag 29 oktober 2008 @ 10:44:30 #31
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62775973
    Volgens mij pakt men winst op ING. Nog 'maar' +6%
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 10:48:46 #32
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62776112
    Oei, de dow futures staan er niet best bij.

    Dow Jones -191.00 8898.00
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 10:58:04 #33
    151456 Tokamak
    Bad shrooms...
    pi_62776484
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 10:42 schreef rvlaak_werk het volgende:

    [..]

    Futures blijven ook dalen. Het wordt helemaal een bloedbad (denk ik) als de rente onveranderd blijft. Wordt dus spannend om 19:15
    Ze zullen nu wel bijna met een half procent moeten komen
    pi_62776553
    quote:
    Porsche to sell some VW shares to meet short demand

    LONDON (MarketWatch) -- Porsche Automobil Holding on Wednesday said it would sell up to 5% of its stake in Volkswagen to meet the unprecedented demand for the Wolfsburg automaker's stock after arguably the biggest short squeeze in stock market history.

    Porsche said it was acting "to avoid further market distortions and the resulting consequences for those involved" but laid the blame for the massive rise in VW's stock squarely at the short sellers themselves. "Porsche denies all responsibility for these market distortions and for the resulting risks to which the short sellers have exposed themselves," the company said. "Porsche wishes to point out that the applicable capital markets law provisions have been complied with at all times. Porsche has not been active in the market during this share price movement." Porsche said it alerted the German Federal Agency for Financial Services Supervision, or BaFin, prior to taking the step.

    Volkswagen on Tuesday briefly became the world's largest company by market capitalization, valued at more than all the other publicly traded automakers combined, as part of a two-day, 348% surge. The scramble for Volkswagen shares, already apparent over the last two months, intensified when Porsche over the weekend revealed that it had increased its equity stake in VW to 42.6% from about 35%, and more crucially, that it had options to buy another 31.5% of the company. Porsche had previously indicated it was looking to take a stake of over 50% in VW, but had not previously said it was going after three-quarters control. Porsche on Wednesday reiterated its commitment to going after a 75% stake "at prices which are economically justifiable."

    The scramble for VW stock was intense in part because there were so few shares available -- Porsche has effective control over 74% of VW, and the Lower State of Saxony, which is fighting both Porsche and the European Union to preserve a blocking stake, has another 20%. Banks including Goldman Sachs and Societe Generale have been hurt by speculation of involvement in the VW short squeeze. A report in The Wall Street Journal on Wednesday, citing people familiar with the funds, named some of the most famous hedge fund managers as being caught in the VW short squeeze: Greenlight Capital, SAC Capital, Glenview Capital, Marshall Wace, Tiger Asia, Perry Capital and Highside Capital.

    Volkswagen shares came back down to earth, a bit, dropping 39%. But it was Porsche that vaulted on Wednesday, rising 37%, as its market capitalization reflects just a fraction of the valuation of its VW holding.

    Index compilers also moved to reduce the Volkswagen impact. Deutsche Boerse said it will reduce the weighting of Volkswagen shares on its DAX index to 10% after the weighting reached 27% at Tuesday's close. Stoxx said Volkswagen's free-float factor will be reduced to 0.3732 from 0.4963. Stoxx is a joint venture of the Deutsche Boerse, the Swiss Exchange, and Dow Jones & Co. MarketWatch, the publisher of this report, is a unit of Dow Jones.
    pi_62776562
    Dit kan mogelijk ook voor een omkering in het sentiment zorgen:

    Tweede Kamer wil debat over kapitaalinjectie Aegon
    quote:
    AMSTERDAM (Dow Jones)--Het ministerie van Financien heeft bevestigd dat de Tweede Kamer een debat wil houden over Aegon NV en dat minister Wouter Bos daarbij aanwezig zal zijn. Aegon ontving dinsdag een kapitaalinjectie van EUR3 miljard van de Nederlandse staat.

    Een woordvoerder van het ministerie zei dat het nog niet bekend is wanneer het debat over Aegon zal plaatsvinden.

    Volgens een medewerker van de Tweede Kamer is een mogelijk debat over Aegon nog niet opgenomen in het schema van de Tweede Kamer voor deze week.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 11:03:37 #36
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62776657
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 10:58 schreef Tokamak het volgende:

    [..]

    Ze zullen nu wel bijna met een half procent moeten komen
    Ik vraag me af of er niet meer ingeprijsd is. Maar komen ze vandaag niet over de brug, reken dan maar op een kaartenhuis. De FED zit wat dat betreft vast.
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62776716
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 11:00 schreef ItaloDancer het volgende:

    [..]

    Wtf eerst alles tot in de puntjes uitvoeren en daarna een wit voetje halen bij hedgefunds?
    Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
    Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
    pi_62776789
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 11:03 schreef star_gazer het volgende:

    [..]

    Ik vraag me af of er niet meer ingeprijsd is. Maar komen ze vandaag niet over de brug, reken dan maar op een kaartenhuis. De FED zit wat dat betreft vast.
    Er zit bijna een half procentpunt ingeprijsd.
    Zie: http://www.cbot.com/cbot/pub/page/0,3181,1563,00.html
    Of dus wederom de links in de OP het is een spannend avontuur, die OP verdwalen mag
    pi_62776808
    Of hebben ze stiekem gewoon liquiditeiten nodig? Ze maken er iig dikke winst op .
    Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
    Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
    pi_62776813
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 11:05 schreef PietjePuk007 het volgende:

    [..]

    Wtf eerst alles tot in de puntjes uitvoeren en daarna een wit voetje halen bij hedgefunds?
    wit voetje?
    Ze hebben aandelen gekocht à 100-max 200 euro en verkopen ze nu voor 500 euro
    pi_62776844
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 11:08 schreef ItaloDancer het volgende:
    Ze hebben aandelen gekocht à 100-max 200 euro en verkopen ze nu voor 500 euro
    Als ze 't echt zo bedacht hebben om er korte termijn winst mee te maken zijn ze genialer dan alle banken bij elkaar .
    Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
    Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
    pi_62776920
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 11:09 schreef PietjePuk007 het volgende:

    [..]

    Als ze 't echt zo bedacht hebben om er korte termijn winst mee te maken zijn ze genialer dan alle banken bij elkaar .
    idd, eerst de beleggers die short zijn gegaan naaien door alle opties toe te passen en dan de hedge funds naaien door de aandelen fiks hoger te verkopen om "hun tegemoet te komen".
      woensdag 29 oktober 2008 @ 11:12:46 #43
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62776956
    Als ze al die aandelen weer op de markt gooien, slijten ze ze echt niet voor 500 euro. Hier zit meer een bedrijfsstrategische component in.
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 11:13:45 #44
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62776984
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 11:07 schreef ItaloDancer het volgende:

    [..]

    Er zit bijna een half procentpunt ingeprijsd.
    Zie: http://www.cbot.com/cbot/pub/page/0,3181,1563,00.html
    Of dus wederom de links in de OP het is een spannend avontuur, die OP verdwalen mag
    Hoe moet ik die futures lezen?
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 11:16:41 #45
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62777052
    AEX gaat weer aardig omhoog trouwens
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62777083
    Even rekenen
    1000 euro per aandeel = marktcap 300 miljard euro
    500 euro per aandeel = marktcap 150 miljard euro
    5% daarvan (5% stake wordt verkocht) = 7,5 miljard euro
    Stel: aankoopwaarde 1/3 van 500 euro (voor Porsche ongunstige schatting, waarschijnlijk is de aankoopwaarde nog lager) = 2,5 miljard euro.
    Winst = 5 miljard euro (of meer)
    Toch leuk verdiend in twee dagen tijd

    Aantal aandelen Porsche: 87.500.000
    Koers Porsche: vandaag 62 euro (hard gestegen )
    Marktcap Porsche: 5,4 miljard euro

    You do the math
    pi_62777136
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 11:13 schreef star_gazer het volgende:

    [..]

    Hoe moet ik die futures lezen?
    http://investingadventure(...)-30-day-futures.html

    Die link staat... in de OP

    Maar goed gewoon 100 min actuele koers. Is de gemiddelde verwachting voor de rentestand aan het einde van de maand waar het om gaat.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 11:23:38 #48
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62777290
    Porsche al op +34%. Dat zal toch nog wel verder gaan spuiten lijkt me?
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 11:25:11 #49
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62777340
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 11:19 schreef ItaloDancer het volgende:

    [..]

    http://investingadventure(...)-30-day-futures.html

    Die link staat... in de OP

    Maar goed gewoon 100 min actuele koers. Is de gemiddelde verwachting voor de rentestand aan het einde van de maand waar het om gaat.
    Je rekent gewoon niet op zo'n complete OP
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 11:25:31 #50
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62777355
    AEX +6.11% Het gaat hard.
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62777395
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 11:23 schreef star_gazer het volgende:
    Porsche al op +34%. Dat zal toch nog wel verder gaan spuiten lijkt me?
    Zijn er cijfers bekend dan?
    Ain't nothing to it but to do it.
    Greece
    pi_62777422
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 11:17 schreef ItaloDancer het volgende:
    Marktcap Porsche: 5,4 miljard euro

    You do the math
    Waar heeft Porsche dat kapitaal eigenlijk vandaan gehaald om in een paar jaar half VW op te kopen ?
    Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
    Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
      woensdag 29 oktober 2008 @ 11:27:15 #53
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62777429
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 11:26 schreef Mendeljev het volgende:

    [..]

    Zijn er cijfers bekend dan?
    Nee, maar hun aandeel in Volkswagen is momenteel meer waard dan Porsche zelf volgens mij
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62777635
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 11:23 schreef star_gazer het volgende:
    Porsche al op +34%. Dat zal toch nog wel verder gaan spuiten lijkt me?
    Wat heeft die de laatste dagen eik gedaan? Helemaal niet op gelet (vooral naar VW gekeken).
      woensdag 29 oktober 2008 @ 11:34:17 #55
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62777679
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 11:32 schreef Roel_Jewel het volgende:

    [..]

    Wat heeft die de laatste dagen eik gedaan? Helemaal niet op gelet (vooral naar VW gekeken).
    Zijn 75% opties op VW verzilverd. Ofwel: Volkswagen gekocht
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62777701
    Futures lopen ook terug... Richting de plus... Is er enige aanleiding?
      Redactie Frontpage woensdag 29 oktober 2008 @ 11:36:15 #57
    145738 superworm
    is erbij
    pi_62777758
    Ik werk bij een internationaal vervoersbedrijf, hoor net van iemand in m'n rookpauze dat de winstprognose drastisch is bijgesteld en dat 'de business' jaren 30-praktijken verwacht
    Steun Stichting Bijen Zonder Zorgen!
    op FOK!
    op Facebook
    op de website
      woensdag 29 oktober 2008 @ 11:38:53 #58
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62777854
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 11:36 schreef superworm het volgende:
    Ik werk bij een internationaal vervoersbedrijf, hoor net van iemand in m'n rookpauze dat de winstprognose drastisch is bijgesteld en dat 'de business' jaren 30-praktijken verwacht
    Welke? Welke? SELL SELL SELL
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62777866
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 11:17 schreef ItaloDancer het volgende:
    Even rekenen
    1000 euro per aandeel = marktcap 300 miljard euro
    500 euro per aandeel = marktcap 150 miljard euro
    5% daarvan (5% stake wordt verkocht) = 7,5 miljard euro
    Stel: aankoopwaarde 1/3 van 500 euro (voor Porsche ongunstige schatting, waarschijnlijk is de aankoopwaarde nog lager) = 2,5 miljard euro.
    Winst = 5 miljard euro (of meer)
    Toch leuk verdiend in twee dagen tijd

    Aantal aandelen Porsche: 87.500.000
    Koers Porsche: vandaag 62 euro (hard gestegen )
    Marktcap Porsche: 5,4 miljard euro

    You do the math
    Die gaan dadelijk een jaar met bijna meer winst dan omzet bekendmaken .
    pi_62777884
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 11:34 schreef star_gazer het volgende:

    [..]

    Zijn 75% opties op VW verzilverd. Ofwel: Volkswagen gekocht
    Sorry, doelde op de koers .
      Redactie Frontpage woensdag 29 oktober 2008 @ 11:41:36 #61
    145738 superworm
    is erbij
    pi_62777932
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 11:38 schreef star_gazer het volgende:

    [..]

    Welke? Welke? SELL SELL SELL
    Lol. Dat hoor je de komende weken waarsch. wel.
    Steun Stichting Bijen Zonder Zorgen!
    op FOK!
    op Facebook
    op de website
    pi_62777940
    Heb denk ik wel een verklaring van de stijging gevonden:

    Angst om markt te missen domineert op AEX
    pi_62778025
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 11:27 schreef PietjePuk007 het volgende:

    [..]

    Waar heeft Porsche dat kapitaal eigenlijk vandaan gehaald om in een paar jaar half VW op te kopen ?
    Geen idee, maar wellicht elke winst die ze maken in aandelen/opties VW steken? ik weet niet of je er dan aan komt
      woensdag 29 oktober 2008 @ 11:44:27 #64
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62778027
    Dow futures klimmen omhoog.

    Dow Jones -44.00 9045.00

    Wie weet waarom?

    [ Bericht 29% gewijzigd door star_gazer op 29-10-2008 12:00:58 ]
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62778515
    Zelfs de DAX gaat richting groen....
    pi_62778598
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 11:44 schreef star_gazer het volgende:
    Dow futures klimmen omhoog.

    Dow Jones -44.00 9045.00

    Wie weet waarom?
    Waarschijnlijk vanwege het sentiment in Europa en Azië
    pi_62778723
    Bij RTLZ zegt de beurs-dude (volgens mij Middelkoop vandaag) dat een "enorm" herstel hoort bij een neergaande beurs
      woensdag 29 oktober 2008 @ 12:12:57 #68
    151456 Tokamak
    Bad shrooms...
    pi_62778783
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 12:10 schreef rvlaak_werk het volgende:
    Bij RTLZ zegt de beurs-dude (volgens mij Middelkoop vandaag) dat een "enorm" herstel hoort bij een neergaande beurs
    Nou als je t vergelijkt met n paar maanden geleden is +6% wel heel veel ja
    pi_62778801
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 12:12 schreef Tokamak het volgende:

    [..]

    Nou als je t vergelijkt met n paar maanden geleden is +6% wel heel veel ja
    Quotes waren meer vanwege de dalingen in de dagen ervoor
    pi_62778823
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 12:10 schreef rvlaak_werk het volgende:
    Bij RTLZ zegt de beurs-dude (volgens mij Middelkoop vandaag) dat een "enorm" herstel hoort bij een neergaande beurs
    Wat is daar ? aan .. dat is toch ook zo?

    Overigens ben ik zelf in een mineur stemming, ben je vandaag jarig .. yay yay, zie je dat je TL verkocht is voor de stijging van vandaag en dat allemaal omdat de heule internet verbinding in mijn regio er uit lag .. kut uk
    People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
    Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 12:17:15 #71
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62778906
    Gefeliciteerd
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 12:18:21 #72
    151456 Tokamak
    Bad shrooms...
    pi_62778935
    Gefeli!
    pi_62778941
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 12:17 schreef star_gazer het volgende:
    Gefeliciteerd
    Danke, weer een jaartje ouder
    People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
    Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
      Redactie Frontpage woensdag 29 oktober 2008 @ 12:18:57 #74
    145738 superworm
    is erbij
    pi_62778954
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 12:17 schreef star_gazer het volgende:
    Gefeliciteerd
    Heb je al cadeautjes gekregen?
    Steun Stichting Bijen Zonder Zorgen!
    op FOK!
    op Facebook
    op de website
      woensdag 29 oktober 2008 @ 12:20:04 #75
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62778985
    DJI futures weer naar beneden. Toch de plus niet gehaald.
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62779010
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 12:18 schreef superworm het volgende:

    [..]

    Heb je al cadeautjes gekregen?
    Ja, dat heeft ie. Alleen geen leuk cadeau:
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 12:14 schreef sitting_elfling het volgende:
    zie je dat je TL verkocht is voor de stijging van vandaag en dat allemaal omdat de heule internet verbinding in mijn regio er uit lag .. kut uk
    pi_62779027
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 12:14 schreef sitting_elfling het volgende:

    [..]

    Wat is daar ? aan .. dat is toch ook zo?
    Tis vanwege de "hosanna" stemming die heerst bij sommige mensen als de beurs weer eens iets omhoog gaat.
    pi_62779163
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 12:21 schreef rvlaak_werk het volgende:

    [..]

    Tis vanwege de "hosanna" stemming die heerst bij sommige mensen als de beurs weer eens iets omhoog gaat.
    Ach, dat vind ik altijd wel grappig om te zien. We zitten immers ook in een neergaande trend.
    Overigens beleg ik zeer actief en heb goede rendementen gehaald afgelopen maand. Alleen laatste 2 / 3 dagen ging het ruk omdat mn internet connectie er uit lag. Iets van orders komen niet door, of je klikt op royeren .. en dan ploef internet er uit. Waar ik op dit moment woon ligt internet er gewoon volledig uit!

    Dus moet ik naar de uni toe om mn beleggingen te bekijken, dat werkt niet. Dus heb niks in mn portefeuille op dit moment en dat pisses me off

    Wat betreft kadootjes, die verwacht ik van mn vriendin vnaaf voor de rest is het straks ff pintje drinken op het leven
    People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
    Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
    pi_62779741
    Wow 5%.

    Das toch wel vet als je eerst 30% zakt in 2 weken ofzo .
      woensdag 29 oktober 2008 @ 12:48:25 #80
    96922 Public_NME
    Come on you Whites!
    pi_62779786
    Fuck, we gaan iets te hard omhoog naar mijn idee....
    The black and white you'll never pass, stick yer blue flag up yer arse!
    'They know on the Continent that European football without the English is like a hot dog without the mustard' Sir Bobby Charlton
    pi_62779846
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 12:10 schreef rvlaak_werk het volgende:
    Bij RTLZ zegt de beurs-dude (volgens mij Middelkoop vandaag) dat een "enorm" herstel hoort bij een neergaande beurs
    De grootste stijgingen heb meestal tijdens crisistijden, dat is het rare juist.

    Poll op RTLZ trouwens:
    quote:
    Hebben we het dieptepunt gehad en is het tijd om in te stappen?
    Ja, hamsteren!: 19%
    Ja, vooral financials: 18%
    Voorzichtig kopen, maar geen financials: 20%
    Nee, we duiken spoedig weer omlaag: 42%
    Aantal stemmen: 1899
      woensdag 29 oktober 2008 @ 12:51:22 #82
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62779869
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 12:48 schreef Public_NME het volgende:
    Fuck, we gaan iets te hard omhoog naar mijn idee....
    Wow, +7%
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62779875
    quote:
    IEA: Olieproductie daalt sneller dan verwacht

    De Peak-oil beweging lijkt gelijk te krijgen van het toonaangevende International Energy Agency: de productie van de 800 grootste olievelden daalt sneller dan eerder verwacht. Komt er een piek in de wereldwijde olieproductie?

    Peak Oil
    De Stichting Peak Oil, vertegenwoordigt in Nederland door ondermeer Rembrandt Koppelaar en Willem Middelkoop (RTLZ), stelt al langer dat we te maken krijgen met een productiepiek van olie wereldwijd. Het lijkt erop dat de IAE dat gaat bevestigen. Op 12 november komt de IAE met een officieel en lang verwacht document over de toekomst van de olieindustrie.

    6,4% of 9,1% productiedaling
    Uit het voorlopige rapport blijkt dat het IEA de gezamenlijke daling van de 800 belangrijkste olievelden in de wereld heeft opgeteld. Het resultaat is dat de jaarlijkse productie met minimaal 6.4% daalt, uitgaande van een grote investeringsgolf met 360 miljard dollar jaarlijks. Investeren in het toepassen van nieuwe technologieën kan ervoor zorgen dat de daling beperkt blijft tot 6.4%, anders zakt de produktie naar 9.1% per jaar.
    http://www.rtl.nl/(/finan(...)il_krijgt_gelijk.xml
      woensdag 29 oktober 2008 @ 12:54:52 #84
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62779958
    Ik heb gelukkig nog op tijd mijn verlies gepakt op de TS 259 We zouden zomaar de +10% kunnen gaan halen, gezien de ogenschijnend meevallende opening van de DJ
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62780052
    tvp
    "Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
      woensdag 29 oktober 2008 @ 12:59:24 #86
    96922 Public_NME
    Come on you Whites!
    pi_62780102
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 12:54 schreef star_gazer het volgende:
    Ik heb gelukkig nog op tijd mijn verlies gepakt op de TS 259 We zouden zomaar de +10% kunnen gaan halen, gezien de ogenschijnend meevallende opening van de DJ
    Ik ga de gok nemen dat de rate-cut lager uitkomt...
    The black and white you'll never pass, stick yer blue flag up yer arse!
    'They know on the Continent that European football without the English is like a hot dog without the mustard' Sir Bobby Charlton
    pi_62780193
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 12:54 schreef star_gazer het volgende:
    Ik heb gelukkig nog op tijd mijn verlies gepakt op de TS 259 We zouden zomaar de +10% kunnen gaan halen, gezien de ogenschijnend meevallende opening van de DJ
    Ik denk dat we zo een beetje ruimte hebben om te stijgen tot ong. 265/270
    People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
    Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
    pi_62780364
    Futures nu dik in de plus

    Wij op dayhigh
    pi_62780529
    't Gaat vast weer heel hard naar beneden als 't minste nieuws weer wat tegenvalt. Gaat wel heel hard omhoog nu...
    pi_62780552
    http://www.iex.nl/stocks/default.asp?beurs=de&Group=248

    Zie die stijgingen op de Duitse beurs. En dan op 't einde dat verdomde VW dat de DAX-stand ff verpest .
    pi_62780810
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 13:09 schreef ItaloDancer het volgende:
    Futures nu dik in de plus

    Wij op dayhigh
    Wellicht vanwege de cijfers van P&G

    http://www.beurs.nl/nieuws/artikel.php?id=275709&taal=NL
    pi_62780852
    orders duurzame goederen nu
    pi_62780872
    VS orders duurzame goederen sept +0,8% 29-10-2008 13:30:00
    VS orders duurzame goederen ex-transport -1,1% in sept 29-10-2008 13:30:00
    VS orders duurzame goederen ex-defensie -0,6% in sept 29-10-2008 13:30:00
    VS orders duurzame goederen aug bijgesteld naar -5,5% 29-10-2008 13:30:00
    VS orders duurzame goederen sept verwachting was -1,1% 29-10-2008 13:30:00
    VS orders duurzame goederen aug was -4,8% 29-10-2008 13:30:00
    pi_62780880
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 13:30 schreef ItaloDancer het volgende:
    VS orders duurzame goederen sept +0,8% 29-10-2008 13:30:00
    VS orders duurzame goederen ex-transport -1,1% in sept 29-10-2008 13:30:00
    VS orders duurzame goederen ex-defensie -0,6% in sept 29-10-2008 13:30:00
    VS orders duurzame goederen aug bijgesteld naar -5,5% 29-10-2008 13:30:00
    VS orders duurzame goederen sept verwachting was -1,1% 29-10-2008 13:30:00
    VS orders duurzame goederen aug was -4,8% 29-10-2008 13:30:00
    Is dat beter of slechter dan verwacht?

    Zucht, ID blijft voorlopen...
    pi_62780891
    best aardig dus...
    pi_62780908
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 13:30 schreef rvlaak_werk het volgende:

    [..]

    Is dat beter of slechter dan verwacht?
    VS orders duurzame goederen sept +0,8% 29-10-2008 13:30:00
    VS orders duurzame goederen sept verwachting was -1,1% 29-10-2008 13:30:00

    pi_62780935
    ok, dat gaat inhouden dat NY wss flink hoger gaat openen...
    pi_62780962
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 13:33 schreef rvlaak_werk het volgende:
    ok, dat gaat inhouden dat NY wss flink hoger gaat openen...
    mwah nu verwachten ze natuurlijk weer minder renteverlaging
    pi_62780991
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 13:34 schreef ItaloDancer het volgende:

    [..]

    mwah nu verwachten ze natuurlijk weer minder renteverlaging
    Futures zijn idd iets omlaag
    pi_62780997
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 13:18 schreef Roel_Jewel het volgende:
    http://www.iex.nl/stocks/default.asp?beurs=de&Group=248

    Zie die stijgingen op de Duitse beurs. En dan op 't einde dat verdomde VW dat de DAX-stand ff verpest .
    Heeft dus nog gewoon z'n huidige weging... met 10% weging kan dat nooit
      woensdag 29 oktober 2008 @ 13:37:15 #101
    138668 SjonLok
    Veel voor weinig
    pi_62781041
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 13:30 schreef ItaloDancer het volgende:
    VS orders duurzame goederen sept +0,8% 29-10-2008 13:30:00
    VS orders duurzame goederen aug was -4,8% 29-10-2008 13:30:00


    Kunnen ze de volgende keer er ook nog bij vermelden wat de standen van jan 2005 zijn ofzo?

    Tjonge jonge, lekker mosterd na de maaltijd
      woensdag 29 oktober 2008 @ 13:38:38 #102
    10275 DaBuzzzzz
    Mooie woonspulletjes
    pi_62781078
    7% van bijna niks is nog niet veel....... dus dit is een rustig stapje in de goede richting
    ww.ghalia.nl De mooiste Oosterse lampen
    pi_62781115
    De vorige maand is bijgesteld, dat is toch niet zo gek om dat te publiceren.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 13:43:14 #104
    37777 Sigmund_Freud
    Whats On a Mans Mind
    pi_62781191
    Kijk Siemens AG op de DAX eens gaan, bijna 25 % in de plus....

    http://uk.finance.yahoo.com/q?s=SIE.DE
    Multiply it by infinity, and take it to the depth of forever, and you will still have barely a glimpse of what I'm talking about.
    pi_62781239
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 13:43 schreef Sigmund_Freud het volgende:
    Kijk Siemens AG op de DAX eens gaan, bijna 25 % in de plus....

    http://uk.finance.yahoo.com/q?s=SIE.DE
    Het gaat wel hard inderdaad


    Is yahoo.finance trouwens real-time?
    Ain't nothing to it but to do it.
    Greece
      woensdag 29 oktober 2008 @ 13:46:15 #106
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62781244
    Woeiiii en de AEX duikt naar +6
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 13:49:55 #107
    138668 SjonLok
    Veel voor weinig
    pi_62781325
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 13:46 schreef star_gazer het volgende:
    Woeiiii en de AEX duikt naar +6
    Ik vind de euforie ook wel aandoenlijk.

    Het is een beetje als uitgaan, teveel zuipen, met je dronken kop een geil wijf mee naar huis nemen en neuken. Het voelt allemaal superlekker aan. Maar 's ochtends als je wakker wordt heb je enorme koppijn en blijkt het meisje een lelijk mormel te zijn.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 13:51:26 #108
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62781359
    En de futures staan weer in de min. Als die rentecut niet komt gaan we echt kelderen
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62781389
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 13:51 schreef star_gazer het volgende:
    En de futures staan weer in de min. Als die rentecut niet komt gaan we echt kelderen
    En met verhoogde cijfers is een rente cut wat minder waarschijnlijk geworden.
    pi_62781409
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 13:45 schreef Mendeljev het volgende:

    [..]

    Het gaat wel hard inderdaad


    Is yahoo.finance trouwens real-time?
    Ain't nothing to it but to do it.
    Greece
      woensdag 29 oktober 2008 @ 13:58:01 #111
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62781513
    Ik ben benieuwd of we het drooghouden. De FED zit in een lastig parket nu
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 14:02:05 #112
    138668 SjonLok
    Veel voor weinig
    pi_62781622
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 13:39 schreef ItaloDancer het volgende:
    De vorige maand is bijgesteld, dat is toch niet zo gek om dat te publiceren.
    Prima om dat te publiceren, maar er wordt blijkbaar nogal wat waarde aan gehecht, blijkens de volgende quote:
    quote:
    Wall Street zal woensdag naar verwachting licht lager openen, ondanks verrassend positieve cijfers over de orders van duurzame goederen in september.
    De beurs loopt altijd voor op de echte economie, wordt er altijd gezegd. Maar 't is maar net hoe het de analisten en journalisten uitkomt, want nu is ineens de stand van een cijfer van twee maanden geleden erg belangrijk. Ik geloof er niet in.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 14:06:09 #113
    151456 Tokamak
    Bad shrooms...
    pi_62781711
    T is nogal de omgekeerde wereld.
    Zeer negatieve cijfers betekent een zeer grote plus op de beurzen. Positieve cijfers betekenen een daling van de Future...

    Plus = Min
    Min = Plus
    pi_62781756
    RTL Video: Dit soort oplevingen past bij volatiele markten

    Bouman, zeker niet de meest pessimistische, die zegt dat beurzen altijd even opveren bij een renteverlaging, maar als er uitgepluist wordt WAAROM die renteverlaging er gekomen is, krijgen beurshandelaren in de gaten dat dat is omdat er wel een stevige recessie aankomt en over een paar dagen de koersen weer gaan dalen.

    [ Bericht 46% gewijzigd door pberends op 29-10-2008 14:13:52 ]
    pi_62781897
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 14:06 schreef Tokamak het volgende:
    T is nogal de omgekeerde wereld.
    Zeer negatieve cijfers betekent een zeer grote plus op de beurzen. Positieve cijfers betekenen een daling van de Future...

    Plus = Min
    Min = Plus
    Tja, de logica is al een hele tijd volledig pleite
    pi_62781910
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 14:02 schreef SjonLok het volgende:

    [..]

    Prima om dat te publiceren, maar er wordt blijkbaar nogal wat waarde aan gehecht, blijkens de volgende quote:
    Het ging om de herziening van augustus
    quote:
    De beurs loopt altijd voor op de echte economie, wordt er altijd gezegd. Maar 't is maar net hoe het de analisten en journalisten uitkomt, want nu is ineens de stand van een cijfer van twee maanden geleden erg belangrijk. Ik geloof er niet in.
    Nee, maar een leidraad is een leidraad.
    pi_62782017
    quote:
    Mulder zeurt wel ff door over Roderick Veelo Vind dat die gozer het goed doet.
    pi_62782180
    Nog 5 minuten... Wall Street opent wss verdeeld.
    pi_62782208
    Wall street gaat omlaag, velen gaan hun "winst" verzilveren.
    pi_62782262
    DJ futures staan op 0...
    pi_62782395
    DJ -0.7, NASDAQ & S&P ~-1%
    pi_62782412
    Dow is wat lager geopend.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 14:34:33 #124
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62782443
    het wachten is toch op de FED denk ik
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62782466
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 14:34 schreef star_gazer het volgende:
    het wachten is toch op de FED denk ik
    De pret van de FED is er al ingeprijsd lijkt me.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 14:39:37 #126
    124676 RobertoCarlos
    Zit je nou naar me te loeruh?
    pi_62782584
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 14:34 schreef star_gazer het volgende:
    het wachten is toch op de FED denk ik
    Lijkt mij ook, daar moet toch ook een reactie van komen..
    Tú estás dura y yo me veo cabrón en el espejo
    pi_62782606
    De gehele beurs heeft die renteverlaging van 0.5% gister al ingeprijsd hoor. Alleen als het meer of minder is gaat de beurs wat doen.
    pi_62782631
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 14:39 schreef RobertoCarlos het volgende:

    [..]

    Lijkt mij ook, daar moet toch ook een reactie van komen..
    En ik maar hopen dat ze niets doen met de rente
    pi_62783083
    Hoe laat moet die FED over de brug komen? Is dat al bekend?
    Op dinsdag 28 oktober 2008 20:02 schreef Mwanatabu het volgende:
    Denk dat jij met je bord voor je kop blij mag zijn dat jij niet achter een raam staat met je kontje als kutje :W
    pi_62783531
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 14:56 schreef Lifesaver48 het volgende:
    Hoe laat moet die FED over de brug komen? Is dat al bekend?
    19:15
    pi_62783548
    DJ in de plus
    pi_62783684
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 15:09 schreef rvlaak_werk het volgende:

    [..]

    19:15
    thx. NL tijd neem ik aan.
    Op dinsdag 28 oktober 2008 20:02 schreef Mwanatabu het volgende:
    Denk dat jij met je bord voor je kop blij mag zijn dat jij niet achter een raam staat met je kontje als kutje :W
    pi_62783710
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 15:15 schreef Lifesaver48 het volgende:

    [..]

    thx. NL tijd neem ik aan.
    Volgens de gegevens in deel 7, wel
    pi_62783804
    256 al, is 't al tijd om turbo's short kopen? We moeten immers de 218 nog bereiken.
    Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
    Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
      woensdag 29 oktober 2008 @ 15:22:12 #135
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62783898
    AEX +7.6
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 15:22:35 #136
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62783911
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 15:19 schreef PietjePuk007 het volgende:
    256 al, is 't al tijd om turbo's short kopen? We moeten immers de 218 nog bereiken.
    De TS 259 is er voor de durfals
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62783929
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 15:15 schreef Lifesaver48 het volgende:

    [..]

    thx. NL tijd neem ik aan.
    yep
    pi_62783954
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 14:40 schreef pberends het volgende:
    De gehele beurs heeft die renteverlaging van 0.5% gister al ingeprijsd hoor. Alleen als het meer of minder is gaat de beurs wat doen.
    Nee hoor er kan van alles gebeuren.
    Maar het meest logische lijkt me toch omlaag
    pi_62784311
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 15:24 schreef ItaloDancer het volgende:

    [..]

    Nee hoor er kan van alles gebeuren.
    Maar het meest logische lijkt me toch omlaag
    Voorlopig toch echt nog in de plus... De DJ dan

    Ook leuk, de lijngrafiek van de AEX op de volgende website:
    http://www.usmarkets.nl/Koersen/AEX

    Laat zien hoe onbelangrijk de stijging van vandaag eigenlijk is tov de daling van de afgelopen dagen.
    pi_62784431
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 15:35 schreef rvlaak_werk het volgende:

    [..]

    Voorlopig toch echt nog in de plus... De DJ dan
    Dat heb ik ook gezegd, ik verwacht vóór het rentebesluit geen grote daling.
    pi_62784501
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 15:39 schreef ItaloDancer het volgende:

    [..]

    Dat heb ik ook gezegd, ik verwacht vóór het rentebesluit geen grote daling.
    en erna?
    pi_62784863
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 15:41 schreef rvlaak_werk het volgende:

    [..]

    en erna?
    een daling dus, sell the news maar ja ik ben geen profeet
    pi_62784972
    Groenink wil commissaris worden bij Fortis / ABN .
    Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
    Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
    pi_62785008
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 15:24 schreef ItaloDancer het volgende:

    [..]

    Nee hoor er kan van alles gebeuren.
    Maar het meest logische lijkt me toch omlaag
    Alleen bij 0.75% duikt de beurs omlaag, omdat het dan slechter gaat dan verwacht.
    pi_62785009
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 15:52 schreef ItaloDancer het volgende:

    [..]

    een daling dus, sell the news maar ja ik ben geen profeet
    Een daling van hoeveel? Paar procent, of (eindelijk) een krach?
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 15:57 schreef pberends het volgende:

    [..]

    Alleen bij 0.75% duikt de beurs omlaag, omdat het dan slechter gaat dan verwacht.
    Wat dacht je van niets doen of een stijging? Dan zul je ook een daling zien.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 16:14:11 #146
    43642 Bayswater
    What'sYourFunctionInLife?
    pi_62785501
    In 2003 stond de beurs geloof ik van 218 (inval Irak) in 3 dagen op 290. Fasten your seatbelts.
    Life lies a slow suicide
    Orthodox dreams and symbolic myths
    From feudal serf to spender
    This wonderful world of purchase
    pi_62785562
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 15:56 schreef PietjePuk007 het volgende:
    Groenink wil commissaris worden bij Fortis / ABN .
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 15:57 schreef pberends het volgende:

    [..]

    Alleen bij 0.75% duikt de beurs omlaag, omdat het dan slechter gaat dan verwacht.
    Ook bij 0.5%
    pi_62785576
    http://www.rtl.nl/compone(...)_beurs.avi_plain.xml

    Leuk staat van oktober. We hebben al 2 keer eerder dit soort stijgingen gehad deze maand. Maar dat was nog niet het einde van de ellende.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 16:16:58 #149
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62785584
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 16:14 schreef Bayswater het volgende:
    In 2003 stond de beurs geloof ik van 218 (inval Irak) in 3 dagen op 290. Fasten your seatbelts.
    De dow staat voorlopig nog in de min en de US is niet op nieuw oorlogspad. Compleet andere situatie dus.
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62785591
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 15:57 schreef rvlaak_werk het volgende:

    [..]

    Een daling van hoeveel? Paar procent, of (eindelijk) een krach?
    als ik dat wist... nee paar procent denk ik
    ligt er ook aan wat Ben nog te zeggen heeft
    quote:
    Wat dacht je van niets doen of een stijging? Dan zul je ook een daling zien.
    Stijging is uitgesloten hoor en niets doen eigenlijk ook
      woensdag 29 oktober 2008 @ 16:19:05 #151
    43642 Bayswater
    What'sYourFunctionInLife?
    pi_62785640
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 16:16 schreef star_gazer het volgende:

    [..]

    De dow staat voorlopig nog in de min en de US is niet op nieuw oorlogspad. Compleet andere situatie dus.
    Toch een overeenkomst, de grote jongens leggen de situatie/nieuws naar hun positie uit. En die is naar boven net als destijds.
    Life lies a slow suicide
    Orthodox dreams and symbolic myths
    From feudal serf to spender
    This wonderful world of purchase
    pi_62785648
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 16:16 schreef star_gazer het volgende:

    [..]

    De dow staat voorlopig nog in de min en de US is niet op nieuw oorlogspad. Compleet andere situatie dus.
    Dat, en vooral ook dat er nog geen recessie is (wel hard aan bezig)
      woensdag 29 oktober 2008 @ 16:22:45 #153
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62785756
    AEX +8%
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 16:24:37 #154
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62785814
    AEX TS 259. Wie durft met een stand van 257
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62785846
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 16:24 schreef star_gazer het volgende:
    AEX TS 259. Wie durft met een stand van 257
    ik wacht af richting het slot denk ik
      woensdag 29 oktober 2008 @ 16:27:08 #156
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62785884
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 16:25 schreef ItaloDancer het volgende:

    [..]

    ik wacht af richting het slot denk ik
    En dan instappen in de hoop op tegenvallend nieuws uit de VS. Mits hij nog loopt op het slot. Een positieve opening betekent alleen wel vrijwel zeker dat je alles kwijt bent
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62786104
    Handen jeuken nu ook TS 259. Centen spel kan al paar snelle tientjes opleveren..
    pi_62786114
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 15:56 schreef PietjePuk007 het volgende:
    Groenink wil commissaris worden bij Fortis / ABN .
    Op dinsdag 28 oktober 2008 20:02 schreef Mwanatabu het volgende:
    Denk dat jij met je bord voor je kop blij mag zijn dat jij niet achter een raam staat met je kontje als kutje :W
    pi_62786155
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 16:27 schreef star_gazer het volgende:

    [..]

    En dan instappen in de hoop op tegenvallend nieuws uit de VS. Mits hij nog loopt op het slot. Een positieve opening betekent alleen wel vrijwel zeker dat je alles kwijt bent
    Je krijgt nog wat terug hoor zo heel groot is het risico met die TS ook weer niet.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 16:45:20 #160
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62786439
    Hmm... Ben je dan niet bang voor een short squeeze aan het einde van de dag?
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 16:46:19 #161
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62786467
    EURUSD is wel omhoog gespoten trouwens door die rente-geruchten
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62786490
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 16:45 schreef star_gazer het volgende:
    Hmm... Ben je dan niet bang voor een short squeeze aan het einde van de dag?
    waarom, die hebben we gisteren al gehad
      woensdag 29 oktober 2008 @ 16:56:31 #163
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62786775
    TS 259 nu op 0,90. We zitten echt bijna op de SL

    [ Bericht 25% gewijzigd door star_gazer op 29-10-2008 17:02:08 ]
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62787065
    De koers ING is nu 6,50 euro.
    Stel dat ik een call koop a ¤0,80 met uitoefenprijs ¤6,80 en een put a ¤0,90 met uitoefenprijs ¤6,40. Op het moment dat de koers meer dan ¤1,70(som van kosten call+put) ten opzichte van de uitoefenprijs omhoog -dan wel omlaag gaat, is er winst. Klopt dit?
    Tijdens een volatiele beurs zou dit een heel safe manier zijn om rendement te maken toch?
      woensdag 29 oktober 2008 @ 17:11:50 #165
    43642 Bayswater
    What'sYourFunctionInLife?
    pi_62787139
    Dat klopt, let ook even op je transactiekosten. Daarbij smullen vooral de schrijvers van een volatiele beurs.
    Life lies a slow suicide
    Orthodox dreams and symbolic myths
    From feudal serf to spender
    This wonderful world of purchase
      woensdag 29 oktober 2008 @ 17:14:09 #166
    110952 Tweeke
    Consumentenmannetje
    pi_62787182
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 16:56 schreef star_gazer het volgende:
    TS 259 nu op 0,90. We zitten echt bijna op de SL
    Valt leuk mee te verdien, nu al weer op 1,24. Maargoed, het is puur gokken en de kans dat je uitgestopt wordt is behoorlijk groot. Zo'n turbo short wil je liefst niet overnight meenemen.
    pi_62787621
    Niks mee gedaan....... lafaard dat ik ben
    nee er komen nog betere momenten... denk ik
    pi_62787653
    Oh misschien knallen we in de veiling al over de 259
      woensdag 29 oktober 2008 @ 17:33:12 #169
    207353 Wheelgunner
    Met de Noorderzon...
    pi_62787668
    Stijgingen als dit zijn eerder een slecht teken dan een goed teken lijkt me...
    pi_62787669
    AEX Index (sinds 1983)
    1. 11 november 1987 +11,8%
    2. 13 oktober 2008 +10,6%
    3. 13 maart 2003 +10,0%
    4. 21 oktober 1987 +9,2%
    5. 12 november 1987 +8,7%
    6. 19 september 2008 +8,6%
    7. 15 oktober 2002 +7,7%
    8. 29 juli 2002 +7,7%
    9. 14 maart 2003 +7,1%
    10. 5 januari 1988 +7,0%

    Top 5 wordt het
    pi_62787748
    Is die TS er nu eigenlijk aan met een 259+ slot, maar wel in de veiling, en als we morgen zakken? ze kunnen het hoogstens morgenochtend 9:00 verkopen. Wordt je turbo dan uitgestopt met dikke winst?
    pi_62787850
    AEX Index (sinds 1983)
    1. 11 november 1987 +11,8%
    2. 13 oktober 2008 +10,6%
    3. 13 maart 2003 +10,0%
    4. 21 oktober 1987 +9,2%
    5. 29 oktober 2008 +9,1%
    6. 12 november 1987 +8,7%
    7. 19 september 2008 +8,6%
    8. 15 oktober 2002 +7,7%
    9. 29 juli 2002 +7,7%
    10. 14 maart 2003 +7,1%
      woensdag 29 oktober 2008 @ 18:03:00 #173
    110952 Tweeke
    Consumentenmannetje
    pi_62788358
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 17:36 schreef ItaloDancer het volgende:
    Is die TS er nu eigenlijk aan met een 259+ slot, maar wel in de veiling, en als we morgen zakken? ze kunnen het hoogstens morgenochtend 9:00 verkopen. Wordt je turbo dan uitgestopt met dikke winst?
    Ik denk dat die turbo morgenochtend om 09.00 wordt uitgestopt. Maar zeker weten doe ik het niet.

    Uit de turbo-prospectus van ABN:
    quote:
    “Stop Loss Event” occurs if, subject to any adjustment in accordance with Product Condition 4, the
    level of the Index (which shall be deemed to be a monetary value in the Financing Level Currency) is
    at any time on any Trading Day, from (and including) the Launch Date, and other than at a time at
    which there is, in the determination of the Calculation Agent, a Market Disruption Event, greater than
    or equal to the Stop Loss Level. If no such level is available the level will be determined by the
    Calculation Agent in its absolute discretion. Upon the occurrence of such event, a Re-Financing Event
    shall be deemed to have occurred;
    pi_62788595
    Calculation Agent? Market Disruption Event?
    pi_62788618
    http://ap.google.com/arti(...)luXxlxbDujQD9448I280
    quote:
    Porsche says will settle hedged VW shares
    By GEORGE FREY – 1 hour ago
    FRANKFURT, Germany (AP) — Porsche moved Wednesday to put a brake on volatility in Volkswagen shares by selling some options and Germany's financial regulator announced a formal investigation into Volkswagen's recent stratospheric stock gains.
    Porsche said it would be selling up to 5 percent of its options for common shares in the automaker — causing Volkswagen's stock to slump drastically Wednesday after several days of eye-popping gains.
    The shares plunged 39.5 percent to 572 euros ($737.88) in late afternoon Frankfurt trading.
    The options move comes after a weekend announcement that Porsche had bought options to increase its ownership in Volkswagen to 75 percent, building upon its previous ownership of 42.6 percent in common stock.
    "We're only willing to reduce our options position as little as possible," and Porsche won't sell "one single share" of the 42.6 percent it holds in common shares, Porsche spokesman Frank Gaube said.
    Gaube said if the company sells a full 5 percent of its Volkswagen options, Porsche would still hold options on another 26.5 percent of VW common shares, giving it effective control of 69.1 percent of the company.
    He said Porsche will keep increasing its stake until it reaches 75 percent of Volkswagen — Europe's biggest automaker by sales — sometime in 2009.
    German financial regulator BaFin launched a formal investigation into the breathtaking price swings in VW's shares — which jumped 82 percent on Tuesday after a similar surge Monday.
    BaFin spokeswoman Anja Engelland said the investigation aimed to see if anyone had manipulated the market or taken part in insider trading. She would not say whether it was focused on Porsche.
    "I can't estimate how long it will take; it could be days or weeks," she added.
    Speculation on the reason for the gains centered on the fact that the number of available shares to trade after Porsche's deal had been dramatically reduced. The shares were propelled higher by reports that hedge funds and big investors were forced to scramble to buy the few remaining shares to get out of mistaken bets that the stock value would fall.
    That, in part, was to blame for Volkswagen shares rising in value to as much as 1,005 euros ($1,256) on Tuesday — briefly giving VW a market cap bigger than ExxonMobil Corp's — the world's biggest company. They later settled back to close at 945 euros ($1,183.70).
    Porsche shares were up 24 percent at 57.03 euros ($73) in Frankfurt afternoon trading Wednesday.
    "Some commentators are now wondering whether Porsche's principal activity is as a carmaker or as a hedge fund itself," said Tim Urquhart, an analyst at IHS Global Insight in London.
    He noted Porsche's 2007 results revealed it made some 3.6 billion euros in options trading compared with about 1 billion euros from building 911s and Cayennes for well-heeled car buyers.
    Late Tuesday, Deutsche Boerse AG, which operates the Frankfurt exchange, said it would "adjust the weighting of DAX constituents" but did not plan to halt trading in VW shares.
    It planned to adjust the DAX weight of VW shares from 27 percent Tuesday to 10 percent on Nov. 3, heeding calls by critics who said that VW's massive gains had driven the DAX index higher even though Volkswagen is just one of 30 companies making up the measure.
    pi_62788650
    Ah, kijk, November 3.
    pi_62788664
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 18:17 schreef ItaloDancer het volgende:
    Ah, kijk, November 3.
    Psies . Maar goed, dan zal de koers wel weer op 't oude 'normale' niveau zitten ,
    pi_62788683
    Mwah dat denk ik ook weer niet zal wel wat gestabiliseerd zijn.
    pi_62788901
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 17:40 schreef ItaloDancer het volgende:
    AEX Index (sinds 1983)
    1. 11 november 1987 +11,8%
    2. 13 oktober 2008 +10,6%
    3. 13 maart 2003 +10,0%
    4. 21 oktober 1987 +9,2%
    5. 29 oktober 2008 +9,1%
    6. 12 november 1987 +8,7%
    7. 19 september 2008 +8,6%
    8. 15 oktober 2002 +7,7%
    9. 29 juli 2002 +7,7%
    10. 14 maart 2003 +7,1%
    Die jaartallen zijn echter illuster.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 18:37:07 #180
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62789015
    Ik blij dat ik die order er net niet doorheen kreeg
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62789230
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 18:37 schreef star_gazer het volgende:
    Ik blij dat ik die order er net niet doorheen kreeg
    had je ingezet op de short 259?
      woensdag 29 oktober 2008 @ 18:54:01 #183
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62789423
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 18:46 schreef ItaloDancer het volgende:

    [..]

    had je ingezet op de short 259?
    Had een limiet van 90 cent geplaatst. Gelukkig in de veiling niet gelukt
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 18:55:57 #184
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62789482
    Dow gaat goed. Straks het rentebesluit.
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62790074
    Inderdaad een half procentpunt
    pi_62790133
    50 bp

    wat is FOK! traag zeg
    pi_62790167
    Dan zal de DOW nu wel snel omhoogvliegen....
    pi_62790315
    min een half procent atm
    maar alles kan nog gebeuren
    dat kennen we van de rentewijzigingen
    pi_62790544
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 19:27 schreef ItaloDancer het volgende:
    min een half procent atm
    maar alles kan nog gebeuren
    dat kennen we van de rentewijzigingen
    Hmja, maar als ie nu ineens omhooggaat, is dat niet vanwege die beslissing natuurlijk .
    pi_62790638
    jawel hoor het denkproces duurt altijd even
    pi_62790712
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 19:37 schreef ItaloDancer het volgende:
    jawel hoor het denkproces duurt altijd even
    Zouden ze nu ineens gaan nadenken... waar is de emotie gebleven?
      woensdag 29 oktober 2008 @ 20:15:55 #192
    110952 Tweeke
    Consumentenmannetje
    pi_62791868
    Wát een volatiliteit nog steeds, net pakt de Dow 100 punten in minder dan een minuut.
    edit: sterker nog, bijna 200 in 3 minuten.
    pi_62792086
    Jetzt geht's los
      woensdag 29 oktober 2008 @ 20:23:16 #194
    110952 Tweeke
    Consumentenmannetje
    pi_62792112
    Goed dat ik met mn tengels van de puts en shorts ben afgebleven.
    pi_62792180
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 20:23 schreef Tweeke het volgende:
    Goed dat ik met mn tengels van de puts en shorts ben afgebleven.
    I second that.
    pi_62792247
    bijna +3% op de DJ nu.... Ben benieuwd wanneer het slechte nieuws inzinkt bij die lui.

    Daarentegen had de beursdude van RTLZ dit ook al voorspeld. Hij gokt dat morgen de DJ & AEX naar beneden gaan (middag uitzending)
    pi_62792293
    Hij had voorspeld dat de Dow hoger zou sluiten en morgen alles lager?
      woensdag 29 oktober 2008 @ 20:31:14 #198
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62792311
    M'n order is er godzijdank echt niet doorgekomen
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62792315
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 20:30 schreef ItaloDancer het volgende:
    Hij had voorspeld dat de Dow hoger zou sluiten en morgen alles lager?
    Yep

    [edit]
    Hij kreeg de vraag of hij dacht dat de beleggers dom waren en niet nadachten over de reden van zo'n renteverlaging. Waarop hij antwoordde; "Beleggers zijn niet dom, maar snelle handelaren. Na de handel gaan ze nadenken over waarom de rente is verlaagd en morgen zullen ze reageren op de reden en niet op de verlaging zelf

    [ Bericht 34% gewijzigd door #ANONIEM op 29-10-2008 20:33:44 ]
    pi_62792419
    Ok nice zou goed kunnen.
    Al zit ik dus nog wel een beetje met de Amerikaanse verkiezingen. Die komen nu wel heel dichtbij en kunnen voor een klap naar beneden "in de weg" zitten.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 20:34:12 #201
    110952 Tweeke
    Consumentenmannetje
    pi_62792427
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 20:28 schreef RvLaak het volgende:
    bijna +3% op de DJ nu.... Ben benieuwd wanneer het slechte nieuws inzinkt bij die lui.

    Daarentegen had de beursdude van RTLZ dit ook al voorspeld. Hij gokt dat morgen de DJ & AEX naar beneden gaan (middag uitzending)
    http://www.rtl.nl/compone(...)_beurs.avi_plain.xml
    Deze hoort bij die uitspraak.
    pi_62792465
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 20:31 schreef star_gazer het volgende:
    M'n order is er godzijdank echt niet doorgekomen
    Mjah, ze zijn de winst alweer aan het weggeven
    pi_62792485
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 20:33 schreef ItaloDancer het volgende:
    Ok nice zou goed kunnen.
    Al zit ik dus nog wel een beetje met de Amerikaanse verkiezingen. Die komen nu wel heel dichtbij en kunnen voor een klap naar beneden "in de weg" zitten.
    Denk het niet, de verkiezingen zijn pas volgende week. En de beleggers hebben zich tot nu toe niet echt laten zien van hun meest nadenkende kant, me thinks.
    pi_62792712
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 20:35 schreef ItaloDancer het volgende:

    [..]

    Mjah, ze zijn de winst alweer aan het weggeven
    nu naar ~ +2.5%
      woensdag 29 oktober 2008 @ 20:43:06 #205
    207353 Wheelgunner
    Met de Noorderzon...
    pi_62792764
    Vanavond (morgen) dus Obama bij Daily Show?
    pi_62792819
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 20:43 schreef Wheelgunner het volgende:
    Vanavond (morgen) dus Obama bij Daily Show?
    Ik hoorde op BNR wel dat hij een half uur prime time had gekocht. Kan me alleen niet meer herinneren of dat vandaag of morgen is.
    pi_62793120
    Holy shit! Zo hard naar beneden ineens weer!
    "One man looks at a dying bird and thinks there's nothing but unanswered pain. That death's got the final word, it's laughing at him. Another man sees that same bird, feels the glory, feels something smiling through it."
    pi_62793166
    Stuka alert!
    pi_62793223
    en veert weer op. Hebben ze Kerviel weer losgelaten?
    pi_62793245
    godsamme 0,8% eraf in 10 seconden.... dit is niet echt gezond.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 20:57:16 #211
    110952 Tweeke
    Consumentenmannetje
    pi_62793252
    Als het zo hard omhoog kan dan kan het ook weer net zo hard omlaag (en vice versa). Leuke tijden voor daytraders.
    pi_62793259
    Wow wat een selloff!!!!!
    pi_62793281
    SICK SICK SICK

      woensdag 29 oktober 2008 @ 20:58:58 #214
    110952 Tweeke
    Consumentenmannetje
    pi_62793324
    Ik vind TA maar niets, maar toch een mooie dubbele top te zien in de daggrafiek.
    pi_62793343
    Wat is dit dan????

    -1,5%
    pi_62793357
    Gewoon 1,5% eraf and counting...
    "One man looks at a dying bird and thinks there's nothing but unanswered pain. That death's got the final word, it's laughing at him. Another man sees that same bird, feels the glory, feels something smiling through it."
      woensdag 29 oktober 2008 @ 21:07:14 #217
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62793621
    OMG! Het slechte nieuws dringt snel door

    Overigens vanavond op Pauw en Witteman gesprek over een eventuele parlementaire enquete naar de kredietcrisis. Is P&W nog live via hun site te volgen?
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 21:07:47 #218
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62793638
    WTF is dit dan weer Toch die shorts moeten hebben?
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62793731
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 21:07 schreef star_gazer het volgende:
    WTF is dit dan weer Toch die shorts moeten hebben?
    Ik vrees van wel...
    "One man looks at a dying bird and thinks there's nothing but unanswered pain. That death's got the final word, it's laughing at him. Another man sees that same bird, feels the glory, feels something smiling through it."
      woensdag 29 oktober 2008 @ 21:11:01 #220
    110952 Tweeke
    Consumentenmannetje
    pi_62793748
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 21:07 schreef star_gazer het volgende:
    WTF is dit dan weer Toch die shorts moeten hebben?
    Dan had je geen fijne avond gehad, tot de laatste 10 minuten dan ;-) Met deze grote swings up en down moet je denk ik maar blij zijn dat je geen posities overnight aanhoudt. Sowieso beter voor de nachtrust.
    pi_62793851
    o, my fucking god... Ik ga ook ff ergens anders kijken en prompt meteen 3% van de DJ af. Bloody hell....

    OK, bekomen van de shock ben benieuwd of dit het effect was waar de beurs-dude het vanmiddag over had

    [ Bericht 7% gewijzigd door #ANONIEM op 29-10-2008 21:15:19 ]
    pi_62793912
    Stonden er nog wat verkooporders voor 20.55 uur ofzo?
    pi_62793937
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 21:16 schreef Roel_Jewel het volgende:
    Stonden er nog wat verkooporders voor 20.55 uur ofzo?
    Waarschijnlijk cashen op de hogere DJ.
    pi_62794349
    Die grafiek van de DJ bijna kaarsrecht naar beneden

    Morgen maar 12% er af dan?
    pi_62794413
    Futures nabeurs ook weer omlaag.

    Yep morgen weer een rode dag, want die spleetogen gaan hun winsten van de laatste twee dagen ook weer cashen
    pi_62794612
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 21:28 schreef ItaloDancer het volgende:
    Futures nabeurs ook weer omlaag.

    Yep morgen weer een rode dag, want die spleetogen gaan hun winsten van de laatste twee dagen ook weer cashen
    De wie?

    Ik mag het graag hopen. Ik zie het graag allemaal krachen Doom & Gloom
      woensdag 29 oktober 2008 @ 21:48:41 #227
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62795311
    Jezus, wat zullen mensen die die TS259 hadden balen van die 249.58
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62795504
    Volgens mij komt morgen of overmorgen de grootste klapper van deze crisis tot nu toe. Ik heb het over schreeuwende beurshandelaren, huilende particuliere aandeelhouders, zelfmoorden galore. Oftewel het einde der tijden voor één dag.
    Op dinsdag 28 oktober 2008 20:02 schreef Mwanatabu het volgende:
    Denk dat jij met je bord voor je kop blij mag zijn dat jij niet achter een raam staat met je kontje als kutje :W
    pi_62795559
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 21:16 schreef Roel_Jewel het volgende:
    Stonden er nog wat verkooporders voor 20.55 uur ofzo?
    verkapte winstwaarschuwing 2009 van GE.

    Iets van dat ze dezelfde winst als 2008 zouden behalen (dus geen groei, waar de markt wel op rekende), zelfs als de omzet lager zou zijn (kortom GE gaat flink costcutten om dit magere vooruitzicht te realiseren.

    http://www.forbes.com/200(...)tml?partner=yahootix
    pi_62795588
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 21:52 schreef Lifesaver48 het volgende:
    Volgens mij komt morgen of overmorgen de grootste klapper van deze crisis tot nu toe. Ik heb het over schreeuwende beurshandelaren, huilende particuliere aandeelhouders, zelfmoorden galore. Oftewel het einde der tijden voor één dag.
    WFL is verderop
    Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
    Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
    pi_62795819
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 21:52 schreef Lifesaver48 het volgende:
    Volgens mij komt morgen of overmorgen de grootste klapper van deze crisis tot nu toe. Ik heb het over schreeuwende beurshandelaren, huilende particuliere aandeelhouders, zelfmoorden galore. Oftewel het einde der tijden voor één dag.
    Waar baseer je dat op? Puur gokken/hoop? Of heb je daadwerkelijk een basis voor je vermoeden? Ben erg benieuwd
    pi_62795890
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 21:59 schreef RvLaak het volgende:

    [..]

    Waar baseer je dat op? Puur gokken/hoop? Of heb je daadwerkelijk een basis voor je vermoeden? Ben erg benieuwd
    Puur gokken natuurlijk. Gewoon zo'n gevoel.

    Of denk jij dat dit zo'n beetje het einde is van de dalingen op de beurs? Ik denk dat er nog een dag komt waarop er werkelijk geen redden meer aan is.
    Op dinsdag 28 oktober 2008 20:02 schreef Mwanatabu het volgende:
    Denk dat jij met je bord voor je kop blij mag zijn dat jij niet achter een raam staat met je kontje als kutje :W
    pi_62795983
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 21:27 schreef Hertog_Martin het volgende:
    Die grafiek van de DJ bijna kaarsrecht naar beneden

    Morgen maar 12% er af dan?
    Mwah..
    0.8 % eraf valt mee toch?
      woensdag 29 oktober 2008 @ 22:04:32 #234
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62795988
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 21:52 schreef Lifesaver48 het volgende:
    Volgens mij komt morgen of overmorgen de grootste klapper van deze crisis tot nu toe. Ik heb het over schreeuwende beurshandelaren, huilende particuliere aandeelhouders, zelfmoorden galore. Oftewel het einde der tijden voor één dag.
    Waar was jij toen Lehman omviel
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 22:05:19 #235
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62796009
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 22:04 schreef kevin85 het volgende:

    [..]

    Mwah..
    0.8 % eraf valt mee toch?
    Ja, maar als je kijkt waar de index vandaan kwam is het wel degelijk een flinke knal
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62796037
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 22:01 schreef Lifesaver48 het volgende:

    [..]

    Puur gokken natuurlijk. Gewoon zo'n gevoel.

    Of denk jij dat dit zo'n beetje het einde is van de dalingen op de beurs?
    O, hell no. Ik gok op een depressie en hoop op een totale ineenstorting van het monetaire systeem.

    Mijn basis voor een depressie is simpel: regeringen nemen nu (min of meer) dezelfde stappen op een crisis op te lossen als in de jaren 20/30. Banken zijn teveel met zichzelf en geld bezig om de juiste maatregelen te nemen om een depressie te voorkomen. Beleggers gaan staten aanklagen om geleden verliezen ( ), zodoende hebben die landen minder geld om banken overeind te houden. Dit alles telt op naar een depressie.

    Aangezien ik een alu-hoedje ben en docu's als Zeitgeist en Loose Change serieus neem, hoop ik op een volledige melt-down van het geld-systeem. Aangezien deze naar mijn mening niet werkt en niet realistisch is
      woensdag 29 oktober 2008 @ 22:06:22 #237
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62796047
    De TS1000 op de S&P 500 is erg goedkoop
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62796072
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 22:05 schreef star_gazer het volgende:

    [..]

    Ja, maar als je kijkt waar de index vandaan kwam is het wel degelijk een flinke knal
    Totaal ~ -4%. Is best veel.
      woensdag 29 oktober 2008 @ 22:06:50 #239
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62796073
    Olie gaat ook erg hard trouwens, bijna weer 70
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62796117
    Een typische dag voor traders om hun maandelijkse quota weer bij te stellen.
    Ain't nothing to it but to do it.
    Greece
    pi_62796804
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 22:06 schreef star_gazer het volgende:
    De TS1000 op de S&P 500 is erg goedkoop
    oh?
    pi_62797017
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 14:40 schreef pberends het volgende:
    De gehele beurs heeft die renteverlaging van 0.5% gister al ingeprijsd hoor. Alleen als het meer of minder is gaat de beurs wat doen.
    quote:
    Fed verlaagt rente met 0,50 procentpunt tot 1%

    De Federal Reserve, de centrale bank van Amerika, heeft één van haar laatste wapens ingezet om een enorme crisis te voorkomen: een drastische renteverlaging. De Dow Jones eindigde iets lager.

    Dramatisch
    Om 19.15 uur kwam de Fed naar buiten met een verwacht, maar dramatisch rentebesluit. De Federal Funds Rate is nu gezakt naar 1%. Een jaar terug, vlak voor het uitbreken van de kredietcrisis, stond 'de federal funds rate' nog op 5,25%.

    Met de renteverlagingen en de honderden miljarden steun van de Amerikaanse overheid moet de kredietcrisis een halt worden toegebracht. Het discontotarief is met 0,50 procentpunt verlaagd naar 1,25%.

    Weinig ruimte meer over
    Het bestuur van de Fed heeft met 10-0 ingestemd met deze renteverlaging. De Centrale Bank heeft al gehint op een verdere verlaging in december. De Fed heeft niet veel ruimte meer om de markten te steunen met het rentewapen: 0,00% is de grens, lager kan niet. We zijn er bijna...


    Dow Jones
    De Dow Jones stond in afwachting van het rentebesluit iets in de plus. Na het bekendmaken van de 0,50 procentpunt verlaging van de rente, gebeurde er eigenijk weinig op de beurs. De Dow bleef eerst een puntje in de plus, waarna de beurs toch in de min kwam, zich weer herstelde om tenslotte op -0,82% (8990.96) te eindigen.

    De Yen begon wel met een rally ten opzichte van de dollar.

    Verwacht
    De verlaging was verwacht. De markt rekende er in meerderheid op dat de Fed de rente met een half procentpunt zou verlagen.

    Europa scoorde woensdag wel gigantisch goed.
    http://www.rtl.nl/(/finan(...)_rente_fed_lager.xml

    Dow -0.8%.

    Ik zei toch dat de markt het al had ingeprijsd.
    pi_62797093
    quote:
    De Centrale Bank heeft al gehint op een verdere verlaging in december.
    Bodem beurzen in december?
    pi_62797367
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 22:04 schreef star_gazer het volgende:

    [..]

    Waar was jij toen Lehman omviel
    Hier, onder een andere naam.

    Lehman was heftig, maar het kan volgens mij nog veel heftiger.
    Op dinsdag 28 oktober 2008 20:02 schreef Mwanatabu het volgende:
    Denk dat jij met je bord voor je kop blij mag zijn dat jij niet achter een raam staat met je kontje als kutje :W
    pi_62797403
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 22:31 schreef pberends het volgende:
    http://www.rtl.nl/(/finan(...)_rente_fed_lager.xml

    Dow -0.8%.

    Ik zei toch dat de markt het al had ingeprijsd.
    Nog maar 2 of 4 kansen dus om nog wat met de rente te kunnen doen. Erg dom dus om nu de rente te verlagen, te meer ook omdat ik niet denk dat banken nu meer geld uit gaan lenen. Eigenlijk is het best wel erg dat de banken bijna gratis geld (of reeel gezien krijgen ze zelfs geld toe) kunnen lenen bij de CB.
    pi_62797404
    -dubbel-
    pi_62797426
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 22:42 schreef Lifesaver48 het volgende:

    [..]

    Hier, onder een andere naam.

    Lehman was heftig, maar het kan volgens mij nog veel heftiger.
    Ik zou graag jouw visie in het Na de crisis... topic zien.

    Als je daar al gepost hebt, sorry
    pi_62797462
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 22:43 schreef Bolkesteijn het volgende:

    [..]

    Nog maar 2 of 4 kansen dus om nog wat met de rente te kunnen doen. Erg dom dus om nu de rente te verlagen, te meer ook omdat ik niet denk dat banken nu meer geld uit gaan lenen. Eigenlijk is het best wel erg dat de banken bijna gratis geld (of reeel gezien krijgen ze zelfs geld toe) kunnen lenen bij de CB.
    Dat werd ook op RTLZ.nl gepost en in het nieuws gemeld. Ergens snap ik het wel, maar het blijft paniekvoetbal.
    pi_62797483
    Fed heeft amper munitie meer als het nog erger wordt...

    waarom zou je trouwens geld bij andere banken willen lenen als de Fed het tegen 1% doet ?
    pi_62797552
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 22:06 schreef RvLaak het volgende:

    [..]

    O, hell no. Ik gok op een depressie en hoop op een totale ineenstorting van het monetaire systeem.

    Mijn basis voor een depressie is simpel: regeringen nemen nu (min of meer) dezelfde stappen op een crisis op te lossen als in de jaren 20/30. Banken zijn teveel met zichzelf en geld bezig om de juiste maatregelen te nemen om een depressie te voorkomen. Beleggers gaan staten aanklagen om geleden verliezen ( ), zodoende hebben die landen minder geld om banken overeind te houden. Dit alles telt op naar een depressie.

    Aangezien ik een alu-hoedje ben en docu's als Zeitgeist en Loose Change serieus neem, hoop ik op een volledige melt-down van het geld-systeem. Aangezien deze naar mijn mening niet werkt en niet realistisch is
    HAHAHA nou ik hoop toch niet op een depressie hoor! Wel vraag ik me ernstig af waar al die miljardeninjecties van betaald moeten gaan worden. De rekening wordt straks toch aan iemand gepresenteerd en ik heb wel een idee aan wie.
    Op dinsdag 28 oktober 2008 20:02 schreef Mwanatabu het volgende:
    Denk dat jij met je bord voor je kop blij mag zijn dat jij niet achter een raam staat met je kontje als kutje :W
    pi_62797595
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 22:31 schreef pberends het volgende:

    [..]


    [..]

    http://www.rtl.nl/(/finan(...)_rente_fed_lager.xml

    Dow -0.8%.

    Ik zei toch dat de markt het al had ingeprijsd.
    Gelukkig heeft de ECB nog ruimte zat voor renteverlagingen. De Europese korte rente staat nu meen ik op 3,75%.

    Wat dat betreft zie ik het voor Europa dan ook een stuk minder somber in. Het zou zomaar eens kunnen dat de EU hier uiteindelijk heel sterk uit gaat komen. Als de heren politici tenminste een beetje hun best doen om alle neuzen dezelfde kant op te krijgen en ook iets doen aan de corruptie op EU-niveau.
    Op dinsdag 28 oktober 2008 20:02 schreef Mwanatabu het volgende:
    Denk dat jij met je bord voor je kop blij mag zijn dat jij niet achter een raam staat met je kontje als kutje :W
    pi_62797669
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 22:43 schreef Bolkesteijn het volgende:

    [..]

    Nog maar 2 of 4 kansen dus om nog wat met de rente te kunnen doen. Erg dom dus om nu de rente te verlagen, te meer ook omdat ik niet denk dat banken nu meer geld uit gaan lenen. Eigenlijk is het best wel erg dat de banken bijna gratis geld (of reeel gezien krijgen ze zelfs geld toe) kunnen lenen bij de CB.
    Ik vind het ook geen slimme zet, die veel weg heeft van paniekvoetbal, maar misschien zegt het ook genoeg over de huidige staat van de Amerikaanse economie. Wellicht is het nog veel erger dan al gedacht.
    Op dinsdag 28 oktober 2008 20:02 schreef Mwanatabu het volgende:
    Denk dat jij met je bord voor je kop blij mag zijn dat jij niet achter een raam staat met je kontje als kutje :W
    pi_62797709
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 22:49 schreef Lifesaver48 het volgende:

    [..]

    Gelukkig heeft de ECB nog ruimte zat voor renteverlagingen. De Europese korte rente staat nu meen ik op 3,75%.

    Wat dat betreft zie ik het voor Europa dan ook een stuk minder somber in. Het zou zomaar eens kunnen dat de EU hier uiteindelijk heel sterk uit gaat komen. Als de heren politici tenminste een beetje hun best doen om alle neuzen dezelfde kant op te krijgen en ook iets doen aan de corruptie op EU-niveau.
    Die bailouts zijn leuk, maar die Europese garanties voor het uitlenen van geld bij banken zet best zoden aan de dijk misschien.

    En de rente kan nog vaak gebruikt worden inderdaad, leuk voor de AEX die zo enorm gedaald is. Wanneer heeft de beurs trouwens de renteverlaging van de ECB ingeprijsd?
    pi_62797772
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 22:52 schreef pberends het volgende:

    [..]

    En de rente kan nog vaak gebruikt worden inderdaad, leuk voor de AEX die zo enorm gedaald is. Wanneer heeft de beurs trouwens de renteverlaging van de ECB ingeprijsd?
    Simpel, vandaag
    pi_62797805
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 22:51 schreef Lifesaver48 het volgende:

    [..]

    Ik vind het ook geen slimme zet, die veel weg heeft van paniekvoetbal, maar misschien zegt het ook genoeg over de huidige staat van de Amerikaanse economie. Wellicht is het nog veel erger dan al gedacht.
    Het huidige toneel is puur om een rot systeem te zo lang mogelijk te verlengen. Waarom? Er is niets anders.
    pi_62797814
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 22:45 schreef RvLaak het volgende:
    Dat werd ook op RTLZ.nl gepost en in het nieuws gemeld.
    Oh, aha, hele dag geen tv of beurs gezien, zit nu net pas wat koppen te snellen.
    pi_62798096
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 22:55 schreef pberends het volgende:

    [..]

    Het huidige toneel is puur om een rot systeem te zo lang mogelijk te verlengen. Waarom? Er is niets anders.
    Dat is ook het hele probleem. Je kunt wel "hopen op een depressie" (waarbij je dan uiteraard verwacht minder hard getroffen te worden dan je buurman) en erop vertrouwen dat er dan vanzelf een ander systeem komt bovendrijven. Maar welk systeem dan?
    Op dinsdag 28 oktober 2008 20:02 schreef Mwanatabu het volgende:
    Denk dat jij met je bord voor je kop blij mag zijn dat jij niet achter een raam staat met je kontje als kutje :W
    pi_62798112
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 22:51 schreef Lifesaver48 het volgende:
    Ik vind het ook geen slimme zet, die veel weg heeft van paniekvoetbal, maar misschien zegt het ook genoeg over de huidige staat van de Amerikaanse economie. Wellicht is het nog veel erger dan al gedacht.
    Dat gesleutel aan de rente door centrale banken is eigen buitengewoon onverstandig en zeker ook een aanleiding voor deze crisis. De rente waar de CB controle over heeft is de rente die zij aan commerciele banken rekenen voor het lenen van geld bij hun, dit rente tarief is niet voor gewone bedrijven toegankelijk. Als de rente die de commerciele banken rekenen aan hun klanten gelijk blijft, stijgt of minder daalt dan de renteverlaging van de CB, betekent dat dus gratis winst voor de commerciele banken want je hoe maar een kleine voorziening voor geleend geld op te bouwen. In feite worden commerciele banken door de overheid gesubsidieerd en dus is het ook niet verbazend dat deze banken zulke enorme bedrijven zijn geworden. En juist die omvang is zeer schadelijk want het zorgt er voor dat een bankencrisis zich snel kan verspreiden en dat de gevolgen van een bancair faillissement veel groter zijn omdat de bank immers ook veel groter is dan een kleine bank. De overheden en CB's zouden zsm. moeten stoppen met het stimuleren van consumptie door een kunstmatig lage rente aan banken te rekenen.
    pi_62798309
    En de Dow is in de laatste 12 min in de min geraakt.
    pi_62798310
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 23:03 schreef Lifesaver48 het volgende:

    [..]

    Dat is ook het hele probleem. Je kunt wel "hopen op een depressie" (waarbij je dan uiteraard verwacht minder hard getroffen te worden dan je buurman) en erop vertrouwen dat er dan vanzelf een ander systeem komt bovendrijven. Maar welk systeem dan?
    Volgens mij krijgen we weer een crossover van BBB, maar goed. Ik moet ff reageren

    Bij een eventuele depressie, wordt ik zekers harder geraakt dan de buurman. ICT'ers zullen minder nodig zijn, zeker ICT'ers met weinig ervaring (1,5jr) en niet heel hoog opgeleid (MBO3 & MCSA). De mensen om me heen hebben veelal praktische beroepen en behoorlijk ervaring. Zij zullen minder waarschijnlijk hun baan verliezen.

    En wat systeem betreft, socialisme is een optie (zei de communist)
    pi_62798364
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 22:31 schreef pberends het volgende:

    [..]


    [..]

    http://www.rtl.nl/(/finan(...)_rente_fed_lager.xml

    Dow -0.8%.

    Ik zei toch dat de markt het al had ingeprijsd.
    Wil je nu gelijk krijgen?
    Natuurlijk was die 50 bp al ingeprijsd, dat wist iedereen.
    Je zei dat er dan weinig zou gebeuren, nou volgens mij gingen we eerst 300 pnt omhoog om vervolgens 500 pnt te verliezen in 10 minuten en uiteindelijk te sluiten op -0.8%.
    pi_62798380
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 23:09 schreef RvLaak het volgende:
    En wat systeem betreft, socialisme is een optie (zei de communist)
    Verhuis naar Noord-Korea en ga het niet hier lopen verzieken met socialistische ideeen.
    pi_62798443
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 23:11 schreef Bolkesteijn het volgende:

    [..]

    Verhuis naar Noord-Korea en ga het niet hier lopen verzieken met socialistische ideeen.
    Da's communisme, dat werkt niet in de praktijk. Een echt socialistisch systeem is meer richting Venezuela. Maar verhuizen, nog niet. Ooit, maar niet nu.

    En wellicht is het slim om weer on-topic te gaan Wat gebeurt er morgen?
    pi_62798562
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 23:04 schreef Bolkesteijn het volgende:

    [..]

    Dat gesleutel aan de rente door centrale banken is eigen buitengewoon onverstandig en zeker ook een aanleiding voor deze crisis. De rente waar de CB controle over heeft is de rente die zij aan commerciele banken rekenen voor het lenen van geld bij hun, dit rente tarief is niet voor gewone bedrijven toegankelijk. Als de rente die de commerciele banken rekenen aan hun klanten gelijk blijft, stijgt of minder daalt dan de renteverlaging van de CB, betekent dat dus gratis winst voor de commerciele banken want je hoe maar een kleine voorziening voor geleend geld op te bouwen. In feite worden commerciele banken door de overheid gesubsidieerd en dus is het ook niet verbazend dat deze banken zulke enorme bedrijven zijn geworden. En juist die omvang is zeer schadelijk want het zorgt er voor dat een bankencrisis zich snel kan verspreiden en dat de gevolgen van een bancair faillissement veel groter zijn omdat de bank immers ook veel groter is dan een kleine bank. De overheden en CB's zouden zsm. moeten stoppen met het stimuleren van consumptie door een kunstmatig lage rente aan banken te rekenen.
    Ja, ik las je post al in het andere topic. En ben het op veel punten met je eens.

    Een jaar geleden wilde ik nog een carriereswitch maken richting de financiele sector, omdat ik van mening was dat het geld daar veel te makkelijk wordt verdiend. (En waarom zou ik daar dan ook niet van mee mogen profiteren?) Inmiddels twijfel ik.
    Op dinsdag 28 oktober 2008 20:02 schreef Mwanatabu het volgende:
    Denk dat jij met je bord voor je kop blij mag zijn dat jij niet achter een raam staat met je kontje als kutje :W
    pi_62798753
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 23:09 schreef RvLaak het volgende:

    [..]

    Volgens mij krijgen we weer een crossover van BBB, maar goed. Ik moet ff reageren

    Bij een eventuele depressie, wordt ik zekers harder geraakt dan de buurman. ICT'ers zullen minder nodig zijn, zeker ICT'ers met weinig ervaring (1,5jr) en niet heel hoog opgeleid (MBO3 & MCSA). De mensen om me heen hebben veelal praktische beroepen en behoorlijk ervaring. Zij zullen minder waarschijnlijk hun baan verliezen.

    En wat systeem betreft, socialisme is een optie (zei de communist)
    Ik denk dat van alle "moderne beroepen" juist de ICT wel redelijk overeind zal blijven. Die hebben hun bubble al gehad en er is nog veel achterstallig onderhoud.

    Ik werk zelf in de biotech. En ik verwacht dat die sector echt hele harde klappen gaat krijgen. Het kaf van het koren scheiden zogezegd. Veel biotechbedrijfjes zijn nog lang niet winstgevend en worden overeind gehouden door de ene na de andere subsidie of lening. Daar komt dus gewoon een einde aan als het slechter gaat.

    Eigenlijk moet je met een biotech-bedrijf gewoon naar China. Dan heb je redelijk vrij spel en hoef je je nauwelijks te houden aan allerlei vervelende ethische beperkingen.
    Op dinsdag 28 oktober 2008 20:02 schreef Mwanatabu het volgende:
    Denk dat jij met je bord voor je kop blij mag zijn dat jij niet achter een raam staat met je kontje als kutje :W
      donderdag 30 oktober 2008 @ 00:09:28 #266
    89730 Drugshond
    De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
    pi_62799857
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 23:11 schreef ItaloDancer het volgende:
    Je zei dat er dan weinig zou gebeuren, nou volgens mij gingen we eerst 300 pnt omhoog om vervolgens 500 pnt te verliezen in 10 minuten en uiteindelijk te sluiten op -0.8%.
    pi_62799881
    Even off-topic:
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 23:18 schreef Lifesaver48 het volgende:
    Een jaar geleden wilde ik nog een carriereswitch maken richting de financiele sector, omdat ik van mening was dat het geld daar veel te makkelijk wordt verdiend. (En waarom zou ik daar dan ook niet van mee mogen profiteren?) Inmiddels twijfel ik.
    Ik mag dan wel economie studeren, en ik heb zelfs grote interesse voor de financiële vakken (beleggingsleer, financiering van bedrijven (treasury) etc. maar toch denkt geen haar op mijn hoofd er over na in de financiële wereld te gaan werken. Een bedrijf dat echte producten maakt, dat is toch veel mooier. De Akzo's, de Festo's, de Arcadissen, dát zijn toffe werkgevers, niet zo'n bank of verzekeraar die voornamelijk lucht aan de man brengen. Als je dat leuk vind moet je dat natuurlijk zeker doen, maar voor het salaris alleen zou ik echt niet bij aan bank gaan werken.
      donderdag 30 oktober 2008 @ 00:15:01 #268
    43642 Bayswater
    What'sYourFunctionInLife?
    pi_62799967
    Futures flink in de plus, morgen gewoon verder omhoog.
    Life lies a slow suicide
    Orthodox dreams and symbolic myths
    From feudal serf to spender
    This wonderful world of purchase
    pi_62800005
    quote:
    Op donderdag 30 oktober 2008 00:10 schreef Bolkesteijn het volgende:
    Even off-topic:
    [..]

    Ik mag dan wel economie studeren, en ik heb zelfs grote interesse voor de financiële vakken (beleggingsleer, financiering van bedrijven (treasury) etc. maar toch denkt geen haar op mijn hoofd er over na in de financiële wereld te gaan werken. Een bedrijf dat echte producten maakt, dat is toch veel mooier. De Akzo's, de Festo's, de Arcadissen, dát zijn toffe werkgevers, niet zo'n bank of verzekeraar die voornamelijk lucht aan de man brengen. Als je dat leuk vind moet je dat natuurlijk zeker doen, maar voor het salaris alleen zou ik echt niet bij aan bank gaan werken.
    Nou, ik weet het niet. Bij het werk dat ik nu doe draag ik dan zogezegd wel wat wezenlijks bij aan een produkt, maar heb ik ook weinig vrijheid en word ik nu niet bepaald denderend betaald. Zeker niet vergeleken met al die pakkenmannetjes in de financiële wereld. Het is niet dat ik tegen die lui opkijk, maar makkelijk rijk worden lijkt me best wel oké. Je moet je er alleen even binnen weten te lullen.
    Op dinsdag 28 oktober 2008 20:02 schreef Mwanatabu het volgende:
    Denk dat jij met je bord voor je kop blij mag zijn dat jij niet achter een raam staat met je kontje als kutje :W
      donderdag 30 oktober 2008 @ 00:18:41 #270
    43642 Bayswater
    What'sYourFunctionInLife?
    pi_62800030
    quote:
    Op woensdag 29 oktober 2008 22:04 schreef kevin85 het volgende:

    [..]

    Mwah..
    0.8 % eraf valt mee toch?
    Inderdaad, weinig verschil met slot Amsterdam. Meeste mensen hadden een flinke terugval van procenten verwacht. Winstnemingen in het laatste uur (dit keer kwartier) om morgen weer verder up te gaan is normaal in een sterk opgaande markt.
    Life lies a slow suicide
    Orthodox dreams and symbolic myths
    From feudal serf to spender
    This wonderful world of purchase
    pi_62800143
    quote:
    Op donderdag 30 oktober 2008 00:18 schreef Bayswater het volgende:

    [..]

    Inderdaad, weinig verschil met slot Amsterdam. Meeste mensen hadden een flinke terugval van procenten verwacht. Winstnemingen in het laatste uur (dit keer kwartier) om morgen weer verder up te gaan is normaal in een sterk opgaande markt.
    Laten we het hopen!
      donderdag 30 oktober 2008 @ 00:41:10 #272
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62800408
    quote:
    Op donderdag 30 oktober 2008 00:15 schreef Bayswater het volgende:
    Futures flink in de plus, morgen gewoon verder omhoog.
    Er kan nog een hoop gebeuren. Laten we Azië afwachten
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62801726
    Alles in de plus, al daalt de Nikkei wel iets
      donderdag 30 oktober 2008 @ 07:32:18 #274
    10119 appelsientje
    Het beste onder de zon
    pi_62801889
    Zo zo... weer alles in de plus...
    en de dollar daalt ook weer iets...
    To deny our impulses would deny the very thing that make us human.
    pi_62802602
    quote:
    Op donderdag 30 oktober 2008 06:34 schreef RvLaak het volgende:
    Alles in de plus, al daalt de Nikkei wel iets
    Bij mij is ie gesloten op +10% maar liefst
    pi_62802636
    Hang Seng ook +10%
    S&P futures +3,5%
    En wij gaan een krappe 3% hoger openen.

    Jullie moeten het vandaag echter zonder mij stellen, ben er vanavond pas weer
      donderdag 30 oktober 2008 @ 08:49:21 #277
    10119 appelsientje
    Het beste onder de zon
    pi_62802649
    quote:
    Op donderdag 30 oktober 2008 08:48 schreef ItaloDancer het volgende:
    Hang Seng ook +10%
    S&P futures +3,5%
    En wij gaan een krappe 3% hoger openen.

    Jullie moeten het vandaag echter zonder mij stellen, ben er vanavond pas weer
    Vergeet niet in te zetten
    To deny our impulses would deny the very thing that make us human.
    pi_62802717
    I know

    al wordt een weekwinst wel uhhh... "lastig"
      donderdag 30 oktober 2008 @ 09:07:44 #279
    43642 Bayswater
    What'sYourFunctionInLife?
    pi_62802986
    Longkansen momenteel mensen. AEX twijfelt.
    Life lies a slow suicide
    Orthodox dreams and symbolic myths
    From feudal serf to spender
    This wonderful world of purchase
    pi_62803159
    Gelukkig is de kwartaalwinst van Shell niet zo hoog .

    http://www.fd.nl/artikel/(...)oog-piek-olieprijzen
    quote:
    Kwartaalwinst Shell fors omhoog door piek in olieprijzen
    30 oktober 2008, 8:12 uur | FD.nl

    De hoge olieprijs heeft Royal Dutch Shell in het derde kwartaal een 22% hogere nettowinst opgeleverd.

    Het concern rapporteerde een winst van $ 8,4mrd, vergeleken met $ 6,9 mrd over het derde kwartaal van 2007.

    Het persbericht van Royal Dutch Shell

    De winst op basis van geschatte actuele kosten, ofwel CCS-winst, kwam uit op $ 10,9 mrd, vergeleken met $ 6,4 mrd in de vergelijkbare periode vorig jaar. Dat was hoger dan de $ 7,01 mrd die vijf door persbureau Dow Jones geraadpleegde analisten gemiddeld hadden voorzien.

    De totale olie- en gasproductie bedroeg in het afgelopen kwartaal 2,93 miljoen vaten olie-equivalent per dag, vergeleken met 3,14 miljoen vaten in de vergelijkbare periode vorig jaar. Analisten hadden vooraf gerekend op een olieproductie van 2,94 miljoen vaten. De orkanen in de Golf van Mexico en geplande onderhoudswerkzaamheden in het Britse deel van de Noordzee drukten de productie met ongeveer 120.000 vaten per dag.

    Dividend

    Het concern keert over het derde kwartaal een dividend uit van $ 0,40 per aandeel. Dit is 11% meer dan een jaar geleden.

    Shell investeerde in het derde kwartaal $ 13,2 mrd. Daarvan ging $ 5 mrd naar de overname van het Canadese Duvernay Oil.

    Bestuurvoorzitter Jeroen van der Veer: 'We hebben in het derde kwartaal van 2008 goede resultaten en operationele performance laten zien. We volgen de mondiale economische situatie nauwlettend. Shell is robuust bij een breed scala aan energieprijzen. Onze strategie is onveranderd: we betalen een concurrerend, toenemend dividend en doen substantiële investeringen in de onderneming voor toekomstige winstgevendheid.'

    Nieuwe topman

    De Zwitser Peter Voser wordt volgend jaar de nieuwe bestuursvoorzitter van Shell, zo werd woensdag bekend. Voser, nu financieel directeur, volgt op 1 juli Van der Veer op als topman van het Brits-Nederlands concern.
    De analisten zaten ook lekker in de buurt met hun schatting .
    Ik dacht dat de winst nog wel hoger zou zijn trouwens... Of waren de olieprijzen niet veel lager in hetzelfde kwartaal van 2007?
      donderdag 30 oktober 2008 @ 09:27:48 #281
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62803356
    Waarom daalt het aandeel shell dan?
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
      donderdag 30 oktober 2008 @ 09:28:43 #282
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62803379
    Dow future staat er overigens heel goed voor
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62803413
    Hoeveel zal de AEX omhog gaan?
    pi_62803436
    quote:
    Op donderdag 30 oktober 2008 09:27 schreef star_gazer het volgende:
    Waarom daalt het aandeel shell dan?
    Tsja, logische redeneringen tellen tegenwoordig niet .
    pi_62803442
    quote:
    Op donderdag 30 oktober 2008 09:27 schreef star_gazer het volgende:
    Waarom daalt het aandeel shell dan?
    De winst is gebaseerd op de piek in de olieprijs, we weten allemaal wat er met de olieprijs is gebeurd .
    Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
    Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
    pi_62803671
    Kwaliteitskrant De Telegraaf kan nu natuurlijk weer uitpakken met grote letters en natuurlijk het openzetten van de reactiemogelijkheid niet te vergeten natuurlijk....

    Zie http://www.telegraaf.nl/d(...)e_winst__.html?p=2,1 en de homepage
    pi_62804035
    En we hebben een rood lampje te pakken...
    "One man looks at a dying bird and thinks there's nothing but unanswered pain. That death's got the final word, it's laughing at him. Another man sees that same bird, feels the glory, feels something smiling through it."
      donderdag 30 oktober 2008 @ 10:01:33 #288
    10119 appelsientje
    Het beste onder de zon
    pi_62804079
    Hoe kan dit.... shell heeft een mega winst te pakken
    unilever heeft winst en toch staan de aandelen in het rood
    To deny our impulses would deny the very thing that make us human.
      donderdag 30 oktober 2008 @ 10:04:06 #289
    174150 slap
    slappy happer
    pi_62804137
    Correctie na de stijging van gister?

    //edit
    'De cijfers van Shell waren echt stuitend goed', zegt Bastiaan van Ede van ING Wholesale Banking. 'Maar gisteren zijn vooral tegen het slot van de beurs de koersen erg hard opgelopen. Dus stellen veel beleggers vandaag hun winsten veilig.' De koers van Shell daalt met 1,6% op euro 21,25.

    Ook Unilever behoort na de presentatie van de cijfers tot de dalers op de Nederlandse beurs. 'Op het eerste zicht leken de resultaten dik in orde', zegt Van Ede. 'Maar al vrij snel bleek dat ze behoorlijk hebben gesneden in hun advertentiebudget. De kwaliteit van de cijfers is daarmee minder groot dan lijkt.'

    http://www.fd.nl/artikel/10403734/shel-dempt-winst-aex
    pi_62804308
    Volgens mij moet je nu gewoon een call en een put kopen op de aex @ decemeber '08. Het kan beide kanten op maar stilstaan lijkt geen eeuuhhh optie .
    Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
    Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
      donderdag 30 oktober 2008 @ 10:17:31 #291
    229392 Lemans24
    dé ervaringsdeskundige
    pi_62804421
    quote:
    Op donderdag 30 oktober 2008 09:07 schreef Bayswater het volgende:
    Longkansen momenteel mensen. AEX twijfelt.
    Toch had je short moeten gaan op dat moment. En dan nu misschien weer long. Het gaat inderdaad alle kanten op behalve rechtdoor...
    pi_62804713
    om 13:30 (of 14:30) krijgen we "groei-"cijfers over KW3 in de US... Kan interessant worden
      donderdag 30 oktober 2008 @ 10:35:30 #293
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62804816
    quote:
    Op donderdag 30 oktober 2008 10:30 schreef rvlaak_werk het volgende:
    om 13:30 (of 14:30) krijgen we "groei-"cijfers over KW3 in de US... Kan interessant worden
    Krimp = duikvlucht
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62805662
    Al deze intraday sprongetjes zijn echt de natte droom van iedere daytrader. TL 230 @ 3.50 gekocht, toen berichten duitse werkeloosheid eruit kunnen gooien @ 3.79. Leuke ritjes zo iedere dag.
    pi_62806194
    ondertussen gaat het echter wel gewoon omhoog.
      donderdag 30 oktober 2008 @ 11:55:08 #296
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62806938
    AEX gaat goed, en wallstreet moet nog open
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
      donderdag 30 oktober 2008 @ 12:40:16 #297
    77130 star_gazer
    Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
    pi_62808049
    Waarom blijven' wij' zo achter? De DJI futures staan er stralend bij!
    "End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
    -
    [b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
    Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
    pi_62808104
    quote:
    Reële rente in de VS op laagste niveau in 32 jaar



    laatst gewijzigd: 30-10-2008 12:20

    Na de opzienbarende renteverlaging in de VS is de reële rente negatief.

    Oliecrisis
    Het is zelfs zo erg dat na de renteverlaging door de Fed gisteren de reële rente van de Fed het laagste punt in 32 jaar heeft berekend. Dat is de resultante van het lage renteniveau en de hoge inflatie. Het is een makkelijk rekensommetje: 1% rente - 5% inflatie = - 4% Dat is het laagste niveau sinds de oliecrisis in de jaren zeventig.

    Korting
    De negatieve reële rente betekent dat de Fed het geld met korting weggeeft.



    Recessie
    Het gratis geld geeft aan dat de economie er niet goed voor staat. Steeds meer beleggers vrezen dat een recessie voor de deur staat. Vanmiddag wordt daarover meer bekend.
    http://www.rtl.nl/(/finan(...)agste_in_32_jaar.xml

    RTL Video: Niet Greenspan, maar Bernanke is de grootste bellenblazer ter wereld
    RTL Video: Is renteverlaging in VS de kiem voor de volgende zeepbel?
    RTL Video: Renteverlaging betekent dat Fed rekent op grootste recessie sinds de jaren zeventig

    Het laat wel zien hoe ernstig de situatie is. En de beurs doet alsof hun neus bloed.
      donderdag 30 oktober 2008 @ 13:20:43 #299
    229392 Lemans24
    dé ervaringsdeskundige
    pi_62809244
    Het lijkt erop dat de AEX weer naar beneden gaat. Zullen we de 230 weer halen voor het weekend?
      donderdag 30 oktober 2008 @ 13:26:57 #300
    151456 Tokamak
    Bad shrooms...
    pi_62809425
    quote:
    Op donderdag 30 oktober 2008 13:20 schreef Lemans24 het volgende:
    Het lijkt erop dat de AEX weer naar beneden gaat. Zullen we de 230 weer halen voor het weekend?
    denk t wel
    pi_62809776
    quote:
    Op donderdag 30 oktober 2008 13:26 schreef Tokamak het volgende:

    [..]

    denk t wel
    FF wachten op de groei/krimp cijfers van KW3 (US) om 14:30....
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')