FOK!forum / Ouder(s) / Borstvoeding deel 46
owletdonderdag 7 augustus 2008 @ 14:19
Vervolg van Borstvoeding deel 45

101 redenen om borstvoeding te geven

Handige en betrouwbare sites:
tip! http://www.borstvoeding.com (Borstvoeding.com biedt een keur aan informatie over borstvoeding verzorgd door een team van gerenommeerde borstvoedingsdeskundigen en moeders met borstvoedingservaring.)
tip! http://www.borstvoedingsforum.nl (Het Borstvoedingsforum is een initiatief van de Samenwerkende Borstvoeding Organisaties.)
tip! Kellymom.com, breastfeeding and parenting (engelstalige site, met zeer uitgebreide informatie).
Nursingtwo (engelstalige site over tandemvoeden (meerdere kindjes aan de borst) en voeden tijdens de zwangerschap)

Medicijnen en borstvoeding

Protocol borstvoeding prematuren

Borstvoedings organisaties:
Vereniging Borstvoeding Natuurlijk
La Leche League

Beide organisaties hebben een telefonische informatiedienst.

Directe links naar veel voorkomende vragen/problemen:
Het belang van goed aanleggen
Tepelproblemen
Spruw
Spruwbehandeling
Kolven
Bewaren, vervoeren en opwarmen van moedermelk; je kolf schoonhouden
Regeldagen
Verstopte melkkanaaltjes en borstontsteking
Borstontsteking te lijf
Borstvoeding en de wet

Telefoonnummer Avent: 0900 101 101 5

Al je vragen en opmerkingen over kolven: Het kolftopic

[ Bericht 36% gewijzigd door Lois op 12-08-2008 20:46:36 ]
owletdonderdag 7 augustus 2008 @ 14:20
quote:
Op donderdag 7 augustus 2008 13:35 schreef Maneki.Neko het volgende:
Rimpelhond lief dat je meedenkt! Tis alleen zo dat als Beppie een keer een voeding wat minder drinkt aan die kant, de hele boel meteen weer roodgloeiend staat
Tis echt elke keer diezelfde kant die problemen geeft..gisteravond wilde ze die kant al niet goed leegdrinken (zat een hele grote harde plek in die echt heel pijnlijk was) en vanmorgen hetzelfde euvel. ze gaat echt huilen als ze aan die kant moet drinken, alsof de melk daarvandaan smerig is. Net een half uur een warme pittenzak erop gehad, daarna beppie aan die kant gedronken..hing op zich goed maar er zit nog steeds een harde klont in. De andere kant wil ze wel goed drinken.
Ik zit er nu ernstig aan te denken om verder te voeden met alleen links..alleen hoe kan ik rechts op laten drogen zonder weer ontstekingen in de hand te werken?
quote:
Op donderdag 7 augustus 2008 13:54 schreef Maneki.Neko het volgende:
Ik ga er gewoon de tijd voor nemen. Begin gewoon vanaf nu alle voedingen met links en bied rechts steeds minder aan. Misschien als de boel dan weer helemaal tot rust is gekomen bouw ik het weer op, misschien ook niet. Ik zie wel hoe het loopt. Doe in elk geval mijn best om tot een jaar te kunnen voeden.
Maneki.Nekodonderdag 7 augustus 2008 @ 14:22
Oh ik had niet door dat ik hem dichtpostte
owletdonderdag 7 augustus 2008 @ 14:26
En ik niet dat ik helemaal vergeten was om mijn antwoord te posten
quote:
Op donderdag 7 augustus 2008 13:54 schreef Maneki.Neko het volgende:
Ik ga er gewoon de tijd voor nemen. Begin gewoon vanaf nu alle voedingen met links en bied rechts steeds minder aan. Misschien als de boel dan weer helemaal tot rust is gekomen bouw ik het weer op, misschien ook niet. Ik zie wel hoe het loopt. Doe in elk geval mijn best om tot een jaar te kunnen voeden.
Lijkt me een goed plan. Je bent zelf kundig genoeg om te zien wanneer er toch meer gedronken moet worden uit rechts.
Iksjemaandag 11 augustus 2008 @ 15:01
Heb zin in een potje huilen... net een test gedaan en ik zie een heel licht streepje.
Het 'teruglopen' van de borstvoeding heeft dus waarschijnlijk niks te maken met het langere slapen van Liande of die 2 dagen waar ik maar 1x gevoed heb...

Ik hoop zo dat het niks is maar vrees het dus van wel. Ben nu erg geschrokken en weet het echt even niet meer. Ik had zo gehoopt op niks, spierwit vakje.
Straks langs de dokter dus.

Weet even niet waar ik het anders moet zetten.
owletmaandag 11 augustus 2008 @ 15:04
oooh Iksje ik zou je zo graag willen feliciteren maar ik begrijp dat je er zelf nog niet helemaal blij mee bent. Succes straks, laat het maar allemaal even bezinken
Ticootjemaandag 11 augustus 2008 @ 15:11
Iksje
Ticootjemaandag 11 augustus 2008 @ 15:14
Maneki, bij mij is de borstontsteking nu goed onder controle. Er zit wel een bobbel, maar als Jen heeft gedronken aan die kant, dan kan ik de bobbel nog goed masseren en soms komt er dan wat troep uit. Echte schijven krijg ik door warm douchen en kolven ook niet weg, schijven zijn echt aan Jen om weg te drinken.

Ik heb inderdaad ook gemerkt dat Jen bniet graag drinkt aan de borst als daar een flinke ontsteking zit. Waarschijnlijk komt er echt iets van rommel mee.
Maneki.Nekomaandag 11 augustus 2008 @ 15:18
Iksje toch

Ticootje ellende is het he? Het vreet zoveel extra energie, dat steeds alert moeten zijn om alle bulten en schijven na te lopen pfft.
Wat hadden jullie hier nou pas aangeraden om de melk wat vloeibaarder te krijgen? lecithine van de Hema?
En hoeveel?
Ticootjemaandag 11 augustus 2008 @ 15:24
Lecitine ja, dat zou de melk wat minder vet moeten maken. Ik heb hier nog een pot staan, niet geopend niet gebruikt. Je mag 'm zo hebben. Bij mij is niet het probleem dat de melk te vettig is, maar het probleem is de goedaardige bobbel die de boel wat dichtdrukt.

Ik heb in Zuidfrankrijk best wat moeite gehad met bv. Het is zo vreselijk warm en je zweet je een ongeluk. Ik merkte echt dat Jen me leegzoog.... Jen daarintegen wilde weer liever de koude melk uit de koelkast dan drinken bij mama, en overdag wilde ze liever niet drinken en dan 's avonds en 's nachts best vaak. Wat er dus in resulteerde dat ik de productie 2x op gang heb moeten helpen omdat ze overdag bijna niets dronk, en dat ik dus moest kolven.. en een kolf leegt anders dan een baby.

Verder wilde de arts graag dat ik wat water bij ging geven... Maar mevrouw blieft geen water. Dus dat was zo'n beetje mijn grootste reden om maar met een appelhap te beginnen, dan had ze toch vocht binnen en dat leek mij toch ook heel belangrijk.
owletmaandag 11 augustus 2008 @ 15:25
Dosering Lecithine: vier keer per dag 1200 mg
bron
Iksjemaandag 11 augustus 2008 @ 15:32
Komt er ook van…we zijn niet echt consequent geweest met de condooms en m’n cyclus was niet meer te volgen dus hebben we net verkeerd gemikt…
Dit is gewoon veel sneller dan gepland…
Idealiter zou ik eerst ander werk gezocht hebben (want mijn huidig werk verhuist in het najaar en dat is een half uur reizen langer) en zou Liande zo’n 2,5j geweest zijn.
Als het nu is, dan is ze maar 20 maanden en ook dat schrikt me nog het meest af. Plus mijn avondopleiding er nog eens bij…
Maar goed, eerst afwachten wat het bij de dokter geeft. De vorige keer had ik op mijn NOD ook een streepje en ’t is dezelfde type van test.
Vorige maand was ie echter negatief (cyclus niet meer regelmatig door de BV) dus ja, zegt ook iets denk ik.

Maar wat zeur ik toch… jullie hebben echte borstvoedingsproblemen. Liande heeft toch maar mooi 11,5 maand bijna exclusief BV gehad.

Ticootje en Maneki, dat jullie maar pijnloos en met nieuwe energie kunnen voeden!
Ticootjemaandag 11 augustus 2008 @ 15:35
11,5 alleen borstvoeding?? Kan dat? De dietiste vindt namelijk dat borstvoeding na 9 maanden maar onzin is, dan zit er geen voedingsstoffen meer in en moet Jen al 2 boterhammen eten.

Jen krijgt nu wel een potje fruit op een dag, maar eerst borstvoeding dan fruit... Ik geef het dus meer als extra en ik heb nog qua voeding niets afgebouwd.

Oh en verder is het supervervelend dat het over het algemeen niet wordt geaccepteerd dat je langer dan 6 maanden bv geeft.... ik begin het commentaar "nog steeds" al flink zat te worden.
owletmaandag 11 augustus 2008 @ 15:56
quote:
Op maandag 11 augustus 2008 15:35 schreef Ticootje het volgende:
11,5 alleen borstvoeding?? Kan dat?
Ja hoor! Er zijn heel veel kindjes die rond hun eerste verjaardag nog steeds niet veel écht eten. Zeker als je ze zelf de leiding geeft in het eten en niet veel voert.

En als je ziet hoe weinig de meeste peuters nou eigenlijk naar binnen krijgen (en daar toch heel goed op groeien en bloeien) terwijl het gros van die peuters geen BV meer krijgt dan kan je je misschien wel voorstellen dat het heel normaal is voor een kind om weinig te eten.
En dan is BV natuurlijk een heel fijn voedingsmidde daarnaastl!

Het is ook echt onzin dat lang BV geven het eten van vast voedsel zou tegen houden, zowel bij kinderen die BV krijgen als bij kinderen die dat niet of niet meer krijgen zie je grote verschillen in hoeveel en hoe snel ze eten.

Jouw dietiste zou zich echt moeten schamen! Geen voedingsstoffen meer in BV.... Wat komt er dan uit, water? Zéker bij een kindje met allergiën of overgevoeligheden zou ze moeten juichen bij een moeder die BV geeft. Introductie van voedingsmiddelen kan dan zo veel veiliger en voorzichtiger, en je geeft zo'n extra boost aan afweerstoffen mee. Zonde hoor, dat ze er zo over denkt (en velen met haar, waaronder mijn CB-/huisarts )

Ik ben gelukkig gezegend met een omgeving die eerder commentaar heeft op het feit dat Ronja met haar tweede verjaardag níet meer drinkt, maar ik kan me goed voorstellen dat je het commentaar goed zat begint te worden!
Fuentemaandag 11 augustus 2008 @ 16:00
Ik heb een boek besteld over borstvoeding: http://www.borstvoedingboek.com/
Heeft iemand deze gelezen? De recensies zijn iig erg goed, ben benieuwd!
owletmaandag 11 augustus 2008 @ 16:01
Leuk, Fuente! ik ben benieuwd naar hoe je het vindt.
Ik heb het nog steeds niet gelezen, ik wacht even op een tweedehands exemplaar.
Ticootjemaandag 11 augustus 2008 @ 16:03
Ik verbaas me er ook over hoe artsen (en dus ook dietisten) staan tegenover het geven van borstvoeding. Je leest overal dat het zo goed is. Unicef zou zelfs graag zien dat alle moeders 2 jaar lang bv geven.... Maar hier in he westerse wereld moet een kleine zo snel mogelijk naar de mac... zonde...

Zoals het nu gaat met Jen vind ik het best. Ze mag van mij best lekker haar fruitje eten, want ze smult er goed van. Ze vind het echt heel erg lekker. Maar ik blijf het vooral zien als extra. Zolang Jen goed groeit (en dat doet ze) en geen honger heeft (en dat merk je) dan heeft ze gewoon genoeg aan mama.
Iksjemaandag 11 augustus 2008 @ 16:05
Natuurlijk niet alléén borstvoeding, ze krijgt groente sinds 6 maand en fruit sinds ze 7 maand is.
Laatst in mijn vakantie heb ik gewogen wat ze op at, meestal net geen 100g.

Toch groeit ze schitterend en ze volgt haar curve, volgens mij dankzij het feit dat ze nog best veel borstvoeding kreeg/krijgt.

tot morgen
Ticootjemaandag 11 augustus 2008 @ 16:09
quote:
Op maandag 11 augustus 2008 16:05 schreef Iksje het volgende:
Natuurlijk niet alléén borstvoeding, ze krijgt groente sinds 6 maand en fruit sinds ze 7 maand is.
Laatst in mijn vakantie heb ik gewogen wat ze op at, meestal net geen 100g.

Toch groeit ze schitterend en ze volgt haar curve, volgens mij dankzij het feit dat ze nog best veel borstvoeding kreeg/krijgt.

tot morgen
dat snap ik....
Fuentemaandag 11 augustus 2008 @ 18:19
Ik ben ook benieuwd Owlet
Nu nog inschrijven voor een cursus en dan kijken hoe het gaat straks
owletmaandag 11 augustus 2008 @ 18:22
je klinkt in ieder geval heel positief, Fuente!
PM-girlmaandag 11 augustus 2008 @ 21:53
Het boek kreeg hier een best redelijke recensie in de krant, behalve de laatste zin:
"dat er over zoiets natuurlijks als borstvoeding 300 pagina's worden volgeschreven, geeft te denken." Terwijl de recensie uitlegde dat men schreef over de balans werk/voeden, het gebrek aan life voorbeelden bij jonge moeders ed.

Iksje, och jee! Ik hoop dat een nachtje slaap je goed doet!
Iksjedinsdag 12 augustus 2008 @ 12:13
Ik ben over mijn eerste schrik heen… we hebben natuurlijk wel een beetje Russische roulette gespeeld met onze anticonceptie, maar toch. Op dit moment denk ik vooral, waarom hebben we niet beter opgepast of de MAP gaan halen…vijgen na Pasen hoor!
Het is gewoon heel erg schrikken zo plots.
Ik had voor een tweede gewoon echt willen uitkijken naar een anticonceptiestop en het wachten of ik overtijd zou zijn enzo. De vorige keer was ook al zo snel raak. En ik wilde er zo’n 2,5 à 3 jaar tussen. Oeps…
Volgens dokter is een streepje, zelfs een licht, meestal geen vals alarm. Donderdag weet ik meer, ook ivm antistoffen enzo.
Borstvoeding gaat naar mijn gevoel heel snel achteruit terwijl dat best wel meevalt.
Hoe snel ging dat bij de andere voedende moeders? Liande krijgt nu nog 3 à 4 keer BV: ’s morgens, ’s avonds 2x en vaak ook nog 1x ’s nachts. Overdag krijgt ze nu 1 à 2 keer KV.

Mja, dat is natuurlijk ook een misverstand over borstvoeding 'het is zo natuurlijk', alleen zijn we er in de loop van de jaren/eeuwen veel over verleerd. Het is bvb vrij recent om terug op verzoek te voeden. En een kleine dertig jaar terug werden de baby's hier nog voor en na een voeding gewogen om te zien of ze genoeg bijkwamen en eer moest x aantal uur tussen zitten etc
Dan is zo'n boek dat wat ondersteuning geeft aan die natuurlijke voedingswijze niet helemaal abnormaal lijkt me. Vele vrouwen kunnen ook niet terugvallen op internet of succesverhalen in hun omgeving.
Ticootjedinsdag 12 augustus 2008 @ 12:16
Iksje, er zijn ook genoeg moeders die Tandemmen (is dat wel een woord?). Maar het hoeft dus niet dat je droog komt te staan hoor. Maar dan Liande nog best een slok bij je kan drinken zelfs al is de nieuwe kleine er.

http://www.borstvoeding.c(...)/fotos-meningen.html
mriendinsdag 12 augustus 2008 @ 12:18
Ik heb het borstvoedingsboek gekocht en vind het een nuttig boek! Duidelijk geschreven en goed te lezen!
Informatie staat allemaal goed bij elkaar, is ook op internet te vinden, maar daar heb je niet altijd tijd voor natuurlijk
E.T.dinsdag 12 augustus 2008 @ 15:47
Iksje, bij mij was het over en uit toen ik zwanger werd.
Nu was Tijn iets jonger dan Liande nu is, dus kan een lagere productie makkelijker op te vangen zijn.

Het verschilt gewoon heel erg per persoon hoe de terugloop zal zijn. Ik was sowieso al erg gevoelig voor hormoonschommelingen, die merkte ik meteen in m'n productie.. de zwangerschap was dus een regelrechte doodssteek met zo veel hormonen.

Succes!
Kersjesdinsdag 12 augustus 2008 @ 17:49
Iksje
Fuentedinsdag 12 augustus 2008 @ 19:27
Oh Iksje wat een schrik! Hopelijk kun je BV blijven geven meis
Jeliefdinsdag 12 augustus 2008 @ 19:49
Ik ben een van die vrouwen waarbij de produktie niet merkbaar te leiden heeft onder mijn zwangerschap. Nou moet ik wel zeggen dat ik nooit echt heb gemerkt dat mijn produktie terug liep, Emma dronk toch wel.
Waar ik wel echt last van heb is dat mijn tepels echt supergevoelig zijn daardoor is voeden niet altijd even prettig.

Iksje ik hoop dat je door kunt blijven voeden al is het maar 1keer per dag. En ik hoop dat je kunt gaan genieten van deze zwangerschap nu de ergste schrik over is.
Ticootjewoensdag 13 augustus 2008 @ 09:19
Iksje weet je ondertussen meer? Mag ik je al voorzichtig feliciteren?
Iksjewoensdag 13 augustus 2008 @ 09:33
Nog geen nieuws. Maandagavond bloedafname bij de dokter en ik mocht donderdagavond bellen voor de resultaten. Maar allicht probeer ik vandaag al eens.
Een 2e streep (zelfs licht) was volgens de dokter niet vaak vals alarm en verder nog niet ongesteld (7,5w geleden voor het laatst)
Fuentewoensdag 13 augustus 2008 @ 14:56
Ik heb het boek binnen! Wauw, wat een informatie, echt geweldig, heel nuchter, heel duidelijk!
Kan nu zelfs al wat begrijpen over waarom het bij Sara niet lukte, jammer, maar ik hoop dat het dit keer goedgaat. Heb er in ieder geval wel vertrouwen in
Ticootjewoensdag 13 augustus 2008 @ 16:30
Borstvoeding is echt zo handig!!! Toen we terug kwamen van vakantie had Jen echt last van harde poep. 2 dagen zonder bijvoeding en gewoon weer alleen bv leverde mij gister een ouderwetse nekpoepluier op. Echt hij was vreselijk! Kind blij, mama blij.
Iksjedonderdag 14 augustus 2008 @ 09:22
Handig hè! Fijn dat het zo'n opluchting voor Jennifer was. Het blijft zielig om ze zo zien te kreunen en puffen op die poep.

Enne...net uitslag van dokter gekregen (telefonisch). Pril zwanger, ze dacht waarschijnlijk een week of 4-5 aan de hand van het niveau aan zwangerschapshormonen. Over een week of 2 echo om groei te checken.
Liande zal dus maar 20 maand zijn als alles goed blijft gaan en dat wordt nog best pittig.
En de borstvoeding waar we niet uitbollen maar sneller mee zullen gestopt zijn...
Ticootjedonderdag 14 augustus 2008 @ 09:32
Iksje en toch ook een gefeliciteerd. Misschien allemaal wat anders als je had gehooptgepland, maar ik denk dat het toch allemaal goed gaat komen hoor.

{edit, gehoopt klinkt zo als niet welkom...}

[ Bericht 12% gewijzigd door Ticootje op 14-08-2008 09:48:35 ]
Fuentedonderdag 14 augustus 2008 @ 09:46
Iksje, gefeliciteerd meid
Het komt allemaal wel goed, het is natuurlijk best schrikken zoiets!
Iksjedonderdag 14 augustus 2008 @ 09:51
[offtopic]Natuurlijk komt het allemaal wel goed, het is gewoon even doorploeteren met m'n werk en m’n opleiding (dat laatste jaar doen we maar best in 2jaar… we krijgen veel fiscaliteit en ook nog een ondernemingsproject om af te ronden (bedrijf fictief opstarten en op het einde van het jaar weer fictief verkopen)
Ben nu alweer vaker aan het lezen in het zwangerschaps-en bollebuikentopic en ook alweer aan het bedenken hoe dat was, zo'n ieniemienefrummeltje dat nog niks kan en dat nog in ieniemieniekleertjes kan. [/offtopic]
Ticootjedonderdag 14 augustus 2008 @ 09:53
Iksje, wat ga je nu doen met bv? Ga je door tot de kleine er is, of ga je nu stoppen?
Jeliefdonderdag 14 augustus 2008 @ 10:09
Maaneeekiiiiii! Ik bedacht mij laatst 's nacht nog iets. Ik weet niet of het invloed heeft maar slaap je altijd op dezelfde zij (die van de au-borst) waardoor je borst een beetje klem ligt?
Ik heb echt geen idee of het zo werkt maar ik had 's nachts een pijnlijke borst omdat ik nogal lang op had gelegen en bedacht mij dat dat bij jou wel eens een van de oorzaken zou kunnen zijn.

Iksje gefeliciteerd dan!
Iksjedonderdag 14 augustus 2008 @ 10:27
quote:
Op donderdag 14 augustus 2008 09:53 schreef Ticootje het volgende:
Iksje, wat ga je nu doen met bv? Ga je door tot de kleine er is, of ga je nu stoppen?
Het is al flink aan het stoppen. Gisteren heeft ze gedronken om 17u45 en om 19u (slapengaan) en ze was om 21u alweer wakker. Toen een flesje gemaakt met het idee "eerst aan de borst en dan flesje" maar mevrouw wou liever andersom. Mama dan maar als speentje.
Normaal was ze nooit zo enthousiast over het flesje dus ik denk dat hoe hard ze ook haar best doet dat ze er toch haar voldoening niet meer uithaalt.

En dat is best snel als je ziet hoe pril het allemaal nog maar is.
owletdonderdag 14 augustus 2008 @ 10:27
gefeliciteerd, Iksje
De borstvoeding stoppen hoeft helemaal niet als je het niet wilt. Niet bij alle vrouwen is het meteen afgelopen en zolang je de interesse bij Liande wakker houdt zal ze prima kunnen leven met een eventueel verminderde productie.
Als de baby dan geboren is zou je het weer zo ver voor haar op kunnen bouwen als jij en zij willen. Ik heb al vaker gehoord over hoe fijn het is als een ouder kind de stuwing weg kan drinken!
Mocht je van plan zijn om tijdens je zwangerschap en eventueel daarna Bv te geven dan is dit boek misschien een aanrader: Adventures in tandem nursing

edit: ik lees nu je post boven me. Heb je het gevoel dat Liande de nu verminderde productie aanpakt als gelegenheid om zelf een beetje af te bouwen?
Iksjedonderdag 14 augustus 2008 @ 10:41
Geen idee of het dat is wat ze doet (zelf afbouwen)...
Ze krijgt nu overdag erg weinig melk en ze slaapt vroeg in (19u à 19u30). Dus veel melk drinkt ze niet live bij mij en de stuwing zoals vroeger is ook weg.
Vanaf morgen verlengd weekend en we zullen zien wat ze doet als ze op elk moment kan kiezen om te drinken.
Ticootjedonderdag 14 augustus 2008 @ 10:48
Bij ET was de zwangerschap een doodsteek voor de productie, maar dat hoeft niet altijd zo te zijn. Je kan tijdens de zwangerschap wel vaker een dipje meemaken. Maar als je inderdaad Liande lekker vaak laat drinken dan is die dip ook zo weer weg.

Owlet, jouw opmerking over stuwing wegdrinken: Dat lijkt mij inderdaad een heel groot voordeel. Als ik terugdenk over de stuwing van de eerste week, dat zou echt heerlijk geweest zijn als inderdaad een kindje dat allemaal kon wegdrinken.
owletdonderdag 14 augustus 2008 @ 10:59
Ronja heeft nu nog geregeld momenten dat ze heel veel behoefte heeft aan fysiek contact, het liefst met haar wang tegen mijn blote buik of borst. Op die momenten heb ik best spijt dat ik de BV afgebouwd heb aangezien ze gewoon niet meer weet hoe ze moet drinken.
Ik denk dat al ze, hoe mager de productie toen door het stoppen van de nachtvoedingen ook was, één keer per dag of desnoods een keer per twee dagen was blijven drinken ze straks in ieder geval nog de techniek had beheersd en dan zo weer had kunnen drinken.
Maar goed, het is prima zoals het gelopen is.

Maar wat ik bedoel, Iksje, is dat als je zelf er nog niet aan toe bent om af te bouwen het me het waard lijkt om Liande zo lang mogelijk in ieder geval af en toe te laten drinken. Dan kan je altijd weer terug, eenmaal afgeleerd gaat dat heel lastig
Kersjesdonderdag 14 augustus 2008 @ 11:47
Iksje, gefeliciteerd met je prille zwangerschap en succes met de veranderingen die komen gaan!

Sinds enige dagen heb ik weer een productie waar je u egen zegt. Mijn borsten zijn weer een stuk groter en voller en ik verlies weer op de meest onmogelijke momenten melk
Mijn dorstige mannetje drinkt zo onzettend veel de laatste tijd! Flesjes water en diksap, maar ook lang en vaak aan de borst weer. In het weekend sliep hij 2 nachten door, maar daarna kwam hij 4(!!) keer voor voeding en nu is het weer 2x per nacht Zal wel komen doordat hij strontverkouden is zullen we maar hopen....
Ticootjedonderdag 14 augustus 2008 @ 13:39
Ik heb gister voor het eerst met iemand gesproken die beide kinderen 1 jaar bv heeft gegeven. Een verademing om te horen dat er dus inderdaad gewoon mensen zijn die langer voeden dan 3 maanden. (In heel mijn familie is er niemand (op 1 na, die uitgekotst wordt (exfamilie)) die langer bv heeft gegeven dan 5 maanden. Ik word dus voortdurend raar aangekeken) Gelukkig was dit een hele goede vriendin van mijn man, omdat ik het idee kreeg dat mijn man best vastbaar is voor de meningen van anderen. Maar gelukkig hoor ik m nu toch steeds vaker trots vertellen hoe makkelijk borstvoeding geven is en hoe goed het voor Jen is en dat er geen reden is om bij 6 maanden te stoppen.

Veel vinden mij ook alternatief, Jen slaapt bij ons op de kamer, vaak ook bij ons in bed als ze niet wilt slapen, ik heb 2 draagdoeken, ik geef borstvoeding.... Ga maar door... Heel alternatief in de ogen van anderen.
Llewelladonderdag 14 augustus 2008 @ 13:53
Ticootje; dat alternatief kan je ook als compliment opvatten natuurlijk

Ik vind het juist iets om trots op te zijn om een beetje te 'oer-moederen'.
Ja sommigen kunnen er raar tegenaan kijken, maargoed, dat is wel met meer dingen zo in het leven, ieder zijn meug

Gelukkig hier in de familie veel 'alternatievelingen'. Zo wist m'n oma te vertellen dat een tante van me ook steeds liep te zeulen met een draagdoek; een selengdang (vond het knap van me oma dat ze die benaming nog wist).
Het voelt voor mij een beetje als een eer om dat te mogen doen; zelf voeden en het dragen, het back-to-nature. Gezien we er als maatschappij toch redelijk ver vanaf staan.

Hier is het een beetje rommel-rommel met de voeding. Valt mee hoor; maar soms heb ik het idee heb ik nog wel genoeg? En anderzijds merk ik dat ik genoeg heb. Alleen het overvolle van de borsten is weg, en s avonds voelen ze ook vrij leeg, maar Amber blijft gewoon netjes volle monden doordrinken en is er goed voldaan van.
Toch raar dat dat zo werkt Maar ik mag denk blij zijn dat het overvolle eraf is, maar ik let er wel nog op of er geen harde plekken zitten en dat ik die eruit masseer of laat drinken als ze er zijn.
En Amber pakt sinds 3 dagen toch weer de nachtvoeding mee; zo rond 4 uur/half 5 wordt ze dan wakker.

Iksje; gefeliciteerd met je prille zwangerschap!
Ticootjedonderdag 14 augustus 2008 @ 14:03
LIewella, het is normaal hoor dat je borsten na een tijdje niet meer vol aanvoelen. Zolang de kleine na de voeding voldaan is is er niets aan de hand.

Ik vind het soms een beetje raar, geen strakke borsten meer, maar als ik ga kolven dat er dan toch 150cc uit komt.. De tijden van overproductie zijn hier wel echt voorbij, ik merk dat nu Jen langzaam aan wat andere dingen eet, dat bij mij de voeding ietsjes terugloopt. Wel vind ik dat Jen nu veel meer in een schema zit.
Llewelladonderdag 14 augustus 2008 @ 14:17
Ik blijf het raar vinden dat uit mijn grote btjes/kleine ctjes toch nog ruim voeding kan komen voor zo'n flinke meid, zeker als ze dus slap voelen. Echt wonderlijk!
Ticootjedonderdag 14 augustus 2008 @ 14:24
Over cupjes gesproken, volgens mij kan ik best wel weer een bh maat D aan. Mijn bikinitop was aan wat aan de ruime kant geworden. (Kan ook doordat ik daar steeds de stof onder mn borst deed om Jen eten te geven. Maar het lijkt er ook op dat mijn borsten iets aan het slinken zijn, en niet meer de watermeloenen van een paar maanden terug zijn.
PM-girldonderdag 14 augustus 2008 @ 20:18
Owlet, je mist vast niet de Duplo-poppetjes-parade aan je borst die ik nu elke avond moet verduren van mijn 23-maanden-oude-dreumes...
YPPYdonderdag 14 augustus 2008 @ 20:24
Gefeliciteerd Iksje.

Gezellig he, dat tandemvoeden. Hier varieert het van 1 tot 3 schapen. En een dreumes natuurlijk.
Webkimdonderdag 14 augustus 2008 @ 20:24
Ik kom even binnenstuiteren in de hoop dat iemand me kan verzekeren dat ik niet gek ben
Borstvoeding wordt vaak zo opgehemeld en na een moeilijke start loopt het hier geweldig en ben ik zo blij dat ik heb doorgezet. Mijn streven van een half jaar heb ik inmiddels opgeschoven naar een jaar.

Maar!

Soms vind ik het zo vervelend dat ik de enige ben die Thomas kan voeden / rustig krijgen. 's Nachts wil ie steevast nog om 1 uur drinken, dan weer om 6 uur 's morgens en heel vaak ook nog een of twee keer daartussenin. Kolven is een beetje onzinnig, omdat ik nog niet aan het werk ben, dus ik doe alle voedingen. En om 's avonds in slaap te komen is m'n ventje ook helemaal afhankelijk van de borst. Hij drinkt tot -ie helemaal doezelig is en dan laat hij zich als een lammetje in bed leggen, maar anders niet. Mayhem dus, als ik 's avonds eens een keertje wegwil.
Van de week was F. eerder opgestaan met Thomas zodat ik wat kon bijslapen, maar hij kwam al na een uur met Thomas binnengeslopen: "Mag hij even bij je drinken?" Ik dacht alleen maar: "Nee! Ik wil slapen gvd!" Toen hij eenmaal aan de borst lag vond ik het gelijk weer prima en Thomas het liefste mannetje van de wereld, maar soms voel ik me zo .... geclaimd ofzo.
Maneki.Nekodonderdag 14 augustus 2008 @ 20:26
Herkenbaar webkim..hoewel ik het soms 'vervelender' vind om zo geclaimd te worden dan andere keren. Vooral zondagochtend denk ik vaak 'nou ff niet hoor'
Je bent ook maar een mens
YPPYdonderdag 14 augustus 2008 @ 20:29
Je bent echt niet gek Webkim. Hier ging het ook heel lang zo. Iets meer rust kwam er pas (voor mij dan) toen Anna 's avonds zelfs ging slapen. Ik heb er veel moeite mee gehad dat ze altijd bij mij kwam uiteindelijk. J. probeerde het wel vaak, maar dan werd ze toch niet rustig. Nu ben ik nog elke ochtend 'de pineut', maar het is een stuk minder. Het was wel zwaar, vooral geestelijk, maar het wordt steeds minder. Straks gaat krijgt hij bijvoeding, gaat hij wat anders drinken en langzaamaan is hij steeds minder van jou afhankelijk. Het ergste heb je nu gehad, dat is tenminste iets.
Loisdonderdag 14 augustus 2008 @ 20:31
Je bent niet gek Webkim,het is heel herkenbaar! Wat bij ons wel hielp was wel wat afgekolfde melk in de koelkast te zetten, zodat Jeroen 1 voeding kon doen, bijv. de avond voeding, zodat ik vast kon gaan slapen.
PM-girldonderdag 14 augustus 2008 @ 20:32
Ik merk het nu, Webkim, dat ik er soms gewoon geen zin in heb. Ik 'moet' nu eenmaal altijd onderdeel zijn van het bedritueel, behalve als ik er niet ben. Maar niet voeden terwijl ik er wel ben, voelt ook niet goed.
Soms twijfel ik of ik de tweede verjaardag niet als finale moet gaan zien.

Ik denk dat dit ook komt omdat Simon er soms met de pet naar gooit, dan drinkt hij 3 slokken en rent dan naar zijn boekje.
Llewellavrijdag 15 augustus 2008 @ 10:35
Hier ook herkenbaar hoor webkim!

Zeker in de eerste 3 weken, nu ben ik meer aan het ritme gewend.
Maar nog heb ik zoiets van ik ben blij als papa ook een flesje kan geven.
M'n vriend slaapt sinds de geboorte grotendeels beneden nog op het kraambed wat er nog staat zo dat hij een goede nachtrust heeft ivm z'n werk (Ik heb erop aangedrongen dat het bed van het weekend toch echt uit de woonkamer moet, en dat beseft ie zelf ook wel). Ik probeer hem dan uit te leggen dat het erbij hoort en dat andere papa's ook gebroken nachten hebben, kwestie van acceptatie. Hij is het er iig mee eens dat hij een deel van me overneemt zodra ik weer te werk gaat. En hij kan de ochtend voeding meenemen (+- 6.00u.).
Ik heb het voordeel dat Amber ook goed gesust kan worden bij papa, en ook goed de fles pakt (tommy tippee). Nu nog vriendlief in het ritme mee zien te krijgen. Voor de rest helpt m'n vriend goed hoor, hij doet er elke avond in bad; ik vang d'r dan op om af te drogen. Maar hij kan zich ff makkelijker permiteren om aan zichzelf te denken zeg maar of z'n eigen ding te doen.

Maar anderzijds; iedere keer weer als ik d'r uit het wiegje haal om te voeden dan smelt ik weer van m'n lieve moppie Dus met alle liefde! Ook de nachtvoedingen doe ik nu vrijwel op de automaat, en heb de mazzel dat ze tussendoor goed slaapt of gewoon een heel lieve dame is.

En, 's avonds in de moeilijke uurtjes (krampjes ook) wordt amber juist rustiger bij papa dan bij mij; omdat ze bij mij melk blijft ruiken en dan steeds weer onrustig wordt. En bij vriendlief kan ze dan wel rustig worden.

Of je kan altijd nog een surrogaat-mama zoeken Gisteren hing ze bijna bij m'n beste vriendin in de borst, en heeft ze ook heerlijk bij haar op schoot geslapen, makkelijk kind heb ik toch, zolang het maar tepels heeft
mrienzondag 17 augustus 2008 @ 16:04
Ook herkenbaar hier!
Gisteravond wel goed opgelost, we hadden bezoek en Lotte had net om half 8 al gedronken bij mij. Om half 10 wilde ze weer en had ik er even geen zin in. Er stond nog genoeg afgekolfde melk in de koelkast ('s middags gekolfd), dus Lotte kreeg mooi de fles, ideaal!
Merk dat dat voor mij toch wel heel wat rust geeft soms, ook het feit dat ze de fles goed drinkt en daaraan ook in slaap valt. Dan kan ik ook af en toe weg inderdaad..
Jeliefzondag 17 augustus 2008 @ 16:21
*herkent. Hoe belangrijk ik de bv ook vind ik vind het soms ook heel belastend zeker toen ze nog helemaal van mij afhankelijk was én geen fles accepteerde. Nu is het uiteraardveel makkelijker omdat ik wel nodig maar niet noodzakelijk ben. Als ik erg moe ben vind ik het ook wel héél fijn als ze zonder bij mij te dirnken gaat slapen. Maarja het is ook wel weer heel handig dat als ze zo moe is dat ze de slaap niet goed kan vatten een paar slokjes bij mama wél rust brengen.
Volgend weekend gaan Mike en ik drie nachten weg en Emma gaat naar oma.Ze is al eens twee nachten weg geweest. Nu gaan we ook écht weg, een weekendje met zijn tweeën. Ik ben benieuwd wat de bv doet.
Ticootjezondag 17 augustus 2008 @ 19:12
Heel herkenbaar!!! Plus nog eens al het gezeik om me heen nu Jen 6 maanden is. (Wordt het niet eens tijd om...) Pfff.
En inderdaad als je eens gewoon wil slapen, soms nog steeds nachten dat ze 3x komt. Dan denk ik wel eens als ik nou overstap op de fles ben ik daar zo vanaf...
Iksjemaandag 18 augustus 2008 @ 08:44
Heel herkenbaar!
We zijn allemaal maar mensen en ik denk dat de meeste moeders zich wel geclaimd voelen op momenten van extreme moeheid bvb- hoe graag ze hun kind ook zelf voeden.
Ik had die "wrevel" ook vaak op momenten dat ik al een hele week nachtshiften gedraaid had (en dan had ik het geluk dat Liande meestal maar 1x wakker werd). Dan had ik iets van "niet weer, laat me toch even slapen".

Ik krijg het ondertussen ook als verwijt hoor, daar heb je voor gekozen met die borstvoeding van je
Maar niet voeden terwijl ik er wel ben, voelt ook weer niet goed, zoals hierboven ergens staat.
Ticootjemaandag 18 augustus 2008 @ 09:13
quote:
Op maandag 18 augustus 2008 08:44 schreef Iksje het volgende:
Heel herkenbaar!
We zijn allemaal maar mensen en ik denk dat de meeste moeders zich wel geclaimd voelen op momenten van extreme moeheid bvb- hoe graag ze hun kind ook zelf voeden.
Ik had die "wrevel" ook vaak op momenten dat ik al een hele week nachtshiften gedraaid had (en dan had ik het geluk dat Liande meestal maar 1x wakker werd). Dan had ik iets van "niet weer, laat me toch even slapen".

Ik krijg het ondertussen ook als verwijt hoor, daar heb je voor gekozen met die borstvoeding van je
Maar niet voeden terwijl ik er wel ben, voelt ook weer niet goed, zoals hierboven ergens staat.
Ook herkenbaar (En dat nog wel van mn man )

Op dit moment ben ik toch heel blij dat ik nog steeds bv geef. Jen heeft weer last van de stoelgang, nu heb ik iets waar ik op kan terugvallen....
Iksjemaandag 18 augustus 2008 @ 09:34
Bij mij is het gelukkig "maar" van m'n zus.

Maar ik kan me voorstellen dat je er erg kregelig van wordt om het van je man te horen. De steun van je partner is toch wel belangrijk!

Elk borstgevoed kindje gedraagt zich wel anders... sommigen slapen snel door, anderen heel laat pas. Sommigen eten vaak kleine beetjes, anderen laten er snel 3-4 u tussen... die individuele verschillen zijn er gewoon...een deel valt onder de noemer 'eigen aan borstvoeding geven' maar lang niet alles.
Ticootjemaandag 18 augustus 2008 @ 14:25
Heel fijn, hier is alweer een ontsteking aan de gang. Ik zie net dat er weer een prachtige rode plek op mn borst is verschenen... Ook de bult is weer lekker aan het groeien.

Het zit mij echt lekker mee!
tigermickeymaandag 18 augustus 2008 @ 16:02
Ik geef zelf geen borstvoeding... ik weet niet wat ik lees allemaal; jeetje... heel veel sterkte meiden het lijkt me echt heel zwaar!
owletmaandag 18 augustus 2008 @ 16:04
Op zich zijn dit wel de uitschieters, Tigermickey. Bij verreweg de meeste vrouwen gaat het soepel en zonder dit soort problemen

Ticootje, balen zeg! komt dit door dat goedaardige bultje?
Ticootjemaandag 18 augustus 2008 @ 16:13
quote:
Op maandag 18 augustus 2008 16:04 schreef owlet het volgende:
Op zich zijn dit wel de uitschieters, Tigermickey. Bij verreweg de meeste vrouwen gaat het soepel en zonder dit soort problemen

Ticootje, balen zeg! komt dit door dat goedaardige bultje?
Dat is iedere keer de oorzaak.... Maar dit is potjandorie alweer de 4e, ik word er zo moe van. Weer met warmkrompressen en Jen vaak aan die kant aanleggen. Maar dan gaat die kant weer extra aanmaken waardoor de rechterborst dan weer groter is dan de linker. Met truitje aan valt het niet zo op, maar met bikini wel dus.

Ik zit nu toch wel te denken om te gaan afbouwen.... Maar ik heb geen idee hoe. Jen moet gewoon meer andere dingen gaan eten dan alleen mamamelk. Maar drinkt dus nooit meer dan 120cc in 1x... fruit is gewoon problematisch.... Boterham? Ja een korstje sabbelen, maar een hele boterham? En dan avond eten? Een halve wortel is wat ze weg krijgt.
Jeliefmaandag 18 augustus 2008 @ 17:02
quote:
Op maandag 18 augustus 2008 16:02 schreef tigermickey het volgende:
Ik geef zelf geen borstvoeding... ik weet niet wat ik lees allemaal; jeetje... heel veel sterkte meiden het lijkt me echt heel zwaar!
quote:
Op maandag 18 augustus 2008 16:04 schreef owlet het volgende:
Op zich zijn dit wel de uitschieters, Tigermickey. Bij verreweg de meeste vrouwen gaat het soepel en zonder dit soort problemen

Ticootje, balen zeg! komt dit door dat goedaardige bultje?
Ik ben een van die vrouwen waarbij het betrekkelijk soepel ging/gaat. Op kloven in de eerste maand na geen ónsteking gehad of spruw. * Jelief zoekt ongelakt hout

He ticootje sterkte ermee!

Ik moest vanmiddag zo lachen. emma en ik hadden een slaapje gedaan en na het slapen ontdekte ze een blote borst Dus madam zat op haar knietjes te drinken. Toen ik zei dat het wel weer genoeg was en dat we naar beneden gingen was dat ook niet de bedoeling. Na wat kietelpartijen door mij en opnieuw aanhappen van Emma ben ik maar gewoon opgestaan. Ik vind het zo leuk dat ze er zo bewust van geniet
Maneki.Nekomaandag 18 augustus 2008 @ 17:20
Lief

Tico sterkte!

Ik geloof dat m`n rechterkant weer helemaal tot rust is gekomen Dat beurse gevoel is weg en zelfs de melkblaar is na wéken opgedroogd tot een heel klein korstje.
Ik voed tegenwoordig standaard de linkerkant, en als ze ontevreden is mag ze de rechterkant ook (of als hij overvol is). Ik schuif niet meer liggend door (twee borsten aanbieden terwijl kleine aan dezelfde kant blijft liggen) en ik vermoed dat dat ook een heel stuk scheelt. Hehe!
Eindelijk iets wat wel weer lekker loopt
Paradijsvogeltjemaandag 18 augustus 2008 @ 17:43
Hier ook herkenbaar Webkim. Ik werd er soms echt zo moe van. Maar ik ben toch wel gaan kolven, zodat papa ook een flesje kon geven. Ken was dan een kind dat én de borst wel lustte én de fles. Maar als je dat wilt, is dat eerst een beetje aftasten. Het kostte bij ons ook tijd voor Ken zonder al teveel moeite knock out lag.

edit: ticootje, als ze nou eens het bultje verwijderden? of kan dat niet?
Ticootjemaandag 18 augustus 2008 @ 19:46
quote:
Op maandag 18 augustus 2008 17:43 schreef Paradijsvogeltje het volgende:


edit: ticootje, als ze nou eens het bultje verwijderden? of kan dat niet?
Ja hoor, maar dan moet ik wel stoppen met borstvoeding.
Paradijsvogeltjemaandag 18 augustus 2008 @ 20:14
quote:
Op maandag 18 augustus 2008 19:46 schreef Ticootje het volgende:

[..]

Ja hoor, maar dan moet ik wel stoppen met borstvoeding.
Ai, ja... dat is ook niet leuk. Kiezen tussen twee "kwaden". Maar misschien wel een idee om als je eenmaal een punt achter de bv zet, toch het te laten weghalen. Dan is het misschien voor een eventuele volgende keer geen probleem meer.
PM-girlmaandag 18 augustus 2008 @ 21:35
Voor Beppie en Maneki!
Jeliefdinsdag 19 augustus 2008 @ 09:05
quote:
Op maandag 18 augustus 2008 19:46 schreef Ticootje het volgende:

[..]

Ja hoor, maar dan moet ik wel stoppen met borstvoeding.
Waarom precies? Vanwege de narcose of een andere reden?
Ticootjedinsdag 19 augustus 2008 @ 09:21
quote:
Op dinsdag 19 augustus 2008 09:05 schreef Jelief het volgende:

[..]

Waarom precies? Vanwege de narcose of een andere reden?
Helemaal weet ik niet zeker...

Maar het heeft te maken met dat je hormonen ook nog een hoop doen. Dus door invloed vand e hormonen kan het bultje nu wat groter zijn, en als ik stop met bv kan het bultje weer kleiner worden. En de stuctuur van je borsten zijn heel anders als je borstvoeding krijgt...

Maar het kon in elk geval niet zolang ik bv gaf...
Iksjedinsdag 19 augustus 2008 @ 10:08
quote:
Op maandag 18 augustus 2008 16:13 schreef Ticootje het volgende:

[..]

Dat is iedere keer de oorzaak.... Maar dit is potjandorie alweer de 4e, ik word er zo moe van. Weer met warmkrompressen en Jen vaak aan die kant aanleggen. Maar dan gaat die kant weer extra aanmaken waardoor de rechterborst dan weer groter is dan de linker. Met truitje aan valt het niet zo op, maar met bikini wel dus.

Ik zit nu toch wel te denken om te gaan afbouwen.... Maar ik heb geen idee hoe. Jen moet gewoon meer andere dingen gaan eten dan alleen mamamelk. Maar drinkt dus nooit meer dan 120cc in 1x... fruit is gewoon problematisch.... Boterham? Ja een korstje sabbelen, maar een hele boterham? En dan avond eten? Een halve wortel is wat ze weg krijgt.
Ticootje balen zeg, weer een borstontsteking!

Maar geef Jen tijd, je bent net begonnen met bijvoeden. Ze hoeft heus niet ineens te eten alsof ze een kleuter is... Voor haar lijfje zijn die hoeveelheden al prima. (beeld je in dat je röntgenogen had en haar kleine maagje kon zien)
Grotere porties rekken de maag vaak onnodig uit, wat het risico op overgewicht later verhoogd.
En zoals ik in het kleine baby'tjes topic al postte: Liande heeft sinds haar 5-6 maand nooit meer willen drinken dan 120-130 ml. En ook fruit heeft tot 10 maand geduurd eer ze er meer dan 3 happen van wou. Nog steeds eet ze miniporties in vergelijking met vele leeftijdsgenootjes (zelfs in vergelijking met borstgevoede kindjes)
En toch is er niks mis met haar: ze groeit behoorlijk goed, volgt haar curve (volgende week weer meten en wegen) en ze ontwikkelt zich prima (loopt, speelt, ontdekt).
Een hele boterham gaat er hier ook nog niet in overigens.

Dus ik kan het alleen maar eens zijn met owlet
quote:
Op maandag 11 augustus 2008 15:56 schreef owlet het volgende:
... En als je ziet hoe weinig de meeste peuters nou eigenlijk naar binnen krijgen (en daar toch heel goed op groeien en bloeien) terwijl het gros van die peuters geen BV meer krijgt dan kan je je misschien wel voorstellen dat het heel normaal is voor een kind om weinig te eten...
Wat ik maar wou zeggen, stel dat je afbouwt en Jennifer eet nog steeds kleine porties, dan is dat niet zo erg als je nu misschien denkt. Zolang ze goed groeit is het prima! (en dat kan je misschien checken door even tussen de normale afspraken in te gaan wegen bij het CB)
Ticootjedinsdag 19 augustus 2008 @ 10:21
Ja, ik denk gewoon dat ik haar eten aanbiedt als ik zelf ga eten... Verder gewoon regelmatig borst aanbieden, zolang madam niet klaagt lijkt het mij dat ze geen honger heeft..
Llewelladonderdag 21 augustus 2008 @ 12:12
Nou, het lijkt erop dat ik ruim genoeg voeding heb.
Amber spuugt sinds een week ofzow, met hele gutsen komt het weer terug. Ze heeft er verder geen last van. En ze groeit prima.
Vandaag bij CB geweest en het erover gehad, en maar eens proberen eerst wat te kolven voor ik haar laat drinken. Kijken hoe dat gaat.
Jeliefdonderdag 21 augustus 2008 @ 13:03
quote:
Op dinsdag 19 augustus 2008 09:21 schreef Ticootje het volgende:

[..]

Helemaal weet ik niet zeker...

Maar het heeft te maken met dat je hormonen ook nog een hoop doen. Dus door invloed vand e hormonen kan het bultje nu wat groter zijn, en als ik stop met bv kan het bultje weer kleiner worden. En de stuctuur van je borsten zijn heel anders als je borstvoeding krijgt...

Maar het kon in elk geval niet zolang ik bv gaf...
Als het alleen vanwege de narcose was had ik die arts van jou even een mailtje gestuurd
Ticootjevrijdag 22 augustus 2008 @ 10:43
Ik heb gister heerlijk op bed gelegen met bijna 40 graden koorts. Oh wat voel je jedan beroerd. Nu dus toch maar aan de AB.... Jen heb ik gister ook thuis gehouden, aangezien ze lekker vaak moet drinken. Dat vond ze helemaal niet erg. Gelukkig had mn man vrij genomen om voor Jen te zorgen.

Gelukkig is de koorts nu wel weg... Bedje heb ik ook al verschoond, ik was drijfnat vannacht. De borstontsteking is wel erg snel gegaan deze keer en ook flink groter als ik gewent was. Mn halve borst is flink rood en het doet ook echt pijn.
owletvrijdag 22 augustus 2008 @ 11:55
Ticootje
Ticootjevrijdag 22 augustus 2008 @ 12:24
quote:
Op vrijdag 22 augustus 2008 11:55 schreef owlet het volgende:
Ticootje
Ik was ook heel zielig..
Webkimvrijdag 22 augustus 2008 @ 12:29
He nou Tico. Wat voor ab heb je nu gekregen?
PM-girlvrijdag 22 augustus 2008 @ 13:51
Och Ticootje, ik weet hoe beroerd je er van kunt zijn, zeker als het niet de eerste keer is. Sterkte!
Ticootjevrijdag 22 augustus 2008 @ 13:53
Ik heb amoxilline. Die had ik nog liggen. De vorige keer had ik m niet gebruikt omdat ik geen koorts had en met massage ik de onsteking goed wegkreeg. Nu ging het opeens heel snel. (Misschien ook omdat ik het niet zo goed in de gaten heb gehouden omdat we met onze poes bezig waren, maar die heeft het helaas niet gered) Dus nu moest ik ook echt de AB gebruiken, onder lichte dwang van mijn man en de huisarts.
Ticootjevrijdag 22 augustus 2008 @ 13:55
quote:
Op vrijdag 22 augustus 2008 13:51 schreef PM-girl het volgende:
Och Ticootje, ik weet hoe beroerd je er van kunt zijn, zeker als het niet de eerste keer is. Sterkte!
De eerste keer was ik er vroeger bij, toen had ik alleen maar verhoging (38,5). Dan gaat het nog wel. Maar deze keer deden alle haartjes op mn lichaam pijn. En een hoofdpijn, ongelofelijk!

Gelukkig is de koorts wel heel snel weg.
PM-girlvrijdag 22 augustus 2008 @ 14:03
Ik dacht dat dat antibioticum niet ideaal was voor borstontsteking Ticootje, maar hopelijk werkt het voor jou wel!
Ticootjevrijdag 22 augustus 2008 @ 15:24
Klopt PM, maar helaas had ik weer niet mijn eigen huisarts.... Die deelde die mening dat voor een BO beter een AB gebruikt kan worden dat een minder breed spectrum heeft. Maar goed deze HA denkt daar duidelijk anders over. Mocht de ontsteking niet weg zijn na deze kuur dan hoop ik toch echt bij mijn eigen HA terecht te kunnen.

Ik had overigens een belafspraak staan voor bij mijn eigen HA. Alleen mijn man vond dat niet voldoende, dus die had op hoge poten naar onze praktijk gebeld dat ze mij met een belafspraak hadden opgezadeld.... Dus kon ik toch nog terecht, maar niet bij mijn eigen HA.

Ik vond het ook trouwens een hele vervelende man. Hij": "Wat is er aan de hand?" Ik:"Weer het zelfde borstontsteking" Hij:"Oh, dus de diagnose is al gesteld".
En later nog eens: "Hielp de AB van de vorige keer goed?" Ik: "Die heb ik niet gebruikt in overleg mij mijn huisarts". Hij: "Dat ben ik toch ook?"(zwaar ontdaan) Ik: "In overleg met de lactatiekundige en de huisarts leek het op dat moment echt beter om nog even te wachten met de AB". Hij: "Ok goed, maar nu moet je het echt wel gebruiken, en goed koelen..."

Toen ik dus de deur uitliep heb ik mijn man dus nog een snauw gegeven dat ik mn bed uit moest met 40 graden koorts om een discussie te gaan voeren met deze vervelende man en dat ik dit echt wel met mijn eigen HA met een belafspraak had kunnen afhandelen. Dan had ik nu een ander AB gehad en een langere kuur....

Maar we zullen zien.
Ticootjezaterdag 23 augustus 2008 @ 19:27
Nou de ontsteking is bij lange na niet aan het slinken. En het doet zo'n vreselijkveel pijn. Ik kan echt niet masseren zonder dat de tranen in mn ogen springen.

Vanmorgen heb ik ook nog een volle trap van Jennifer erop gehad. Zo dom als ik was hield ik de spin voor haar toen ik de luier ging wisselen, van plezier greeg ik dus een volle trap net tegen die borst.

Dus ook maar een paracetamolleke...

Jen weigert ook de ontstoken borst. Met geen mogelijkheid wil ze eraan drinken. Met kolven zie ik niets raars, geen slierten, of een rare kleur. Masseren krijg ik er geen rommel uit. Vandaag dus al 2x de druk eraf gehaald en toch maar steeds blijven proberen, maar iedere keer neemt ze een slok en begint te huilen. Geef ik de andere borst is er niets aan de hand.
Jojogirlzaterdag 23 augustus 2008 @ 20:31
Ticootje
YPPYzaterdag 23 augustus 2008 @ 21:53
Wat erg Ticootje. Beterschap.
Ticootjezaterdag 23 augustus 2008 @ 22:24
Ik merk dat er een soort zachte bobbel op de schijf zit. Ik zit een beetje te zoeken naar wat dat kan zijn. De zachte bobbel doet echt zo vreselijk pijn dat ik er zelfs niet zachtjes overheem kan masseren. Dat mn bh er iets op drukt voel ik al.

Zo heb ik het dus nog niet meegemaakt.
PM-girlzondag 24 augustus 2008 @ 09:49
Ticootje, wat rot! Kun je niet bellen met de huisarts en vragen om een ander AB? Ik leef met je mee!
owletzondag 24 augustus 2008 @ 10:15
Hè get Ticootje! Een andere antibioticum is misschien wel een goede optie idd.
Enne, ibuprofen werkt ook ontstekingsremmend en mag in tegenstelling tot wat veel mensen denken juist wél bij BV (zie ook de medicijnenlijst)
Hopelijk lukt het om in ieder geval de borst goed leeg te krijgen of dat nou door kolven of door Jen is.
Beterschap!
Maneki.Nekozondag 24 augustus 2008 @ 10:32
Tico gats wat naar! Is het steeds dezelfde borst die bij jou klachten geeft? Si het dan een optie om die kant droog te leggen en alleen met de andere kant te voeden?
Ik ben klachtenvrij sinds ik die beslissing heb gemaakt.
Ik voed weer voor m`n genot en plezier nu
PM-girlzondag 24 augustus 2008 @ 14:25
quote:
Op zondag 24 augustus 2008 10:32 schreef Maneki.Neko het volgende:
Ik voed weer voor m`n genot en plezier nu
Wat ontzettend fijn Maneki!
Ticootjezondag 24 augustus 2008 @ 14:44
Ja maneki, dat is een goede optie... Dat ga ik dus doen, dit is namelijk niet leuk! Ik ben er echt helemaal klaar mee.

Het lijkt er trouwens op dat er een abces op zit... Ik heb gister de HAP gebeld, als dat zo is moet ie eerst rijpen, duurt 2 dagen-week. Dan kan ik er zelf wat aan plukken om te legen, anders geeft de HA een sneetje...

Of te wel een soort puist..


Oh en de pijn is afgrijzelijk!

[ Bericht 46% gewijzigd door Ticootje op 24-08-2008 17:55:20 ]
KD-fotografiezondag 24 augustus 2008 @ 23:51
Onze mijlpaal hebben we al gehaald, met demi stopte de produstie met 6 weken, ondanks nog iedere 1.5 á 2 uur aanleggen voor een week lang en veel getob, maar Demi dronk van begin af aan al niet goed aan de borst.
Nika daarintegen, een echt natuurtalent, verslaafd is ze aan moedermelk lijkt het wel.
Ze is 8 weken en het gaat prima, de regeldagen zijn we goed doorgekomen.
Ik mag ook enorm van geluk spreken, om 23.00 uur krijgt ze de laatste voeding en dan wordt ze rond 6.30 á 7.00 uur wakker, dus ik kom ook goed aan mijn rust.
in het begin vond ik het wat vreemd en haalde ik haar toch uit bed om 3.00 uur maar ja, madam sliep gewoon verder, geen zin om te eten, slapen wil ze.

Als ik dan hier lees hoe het ook kan gaan dan besef ik me al te goed dat we erg van geluk mag spreken, dus speciaal voor de dames die zo doorzetten ondanks alle trubbels!



[ Bericht 0% gewijzigd door KD-fotografie op 24-08-2008 23:58:51 ]
Iksjemaandag 25 augustus 2008 @ 12:10
Ticootje, auw
Beterschap met je BO/abces!

KD, leuk dat jullie je mijlpaal gehaald hebben! Gek hoe anders elk kind weer is hè.

En wij hebben een nieuwe 'mijlpaal'... gisteren is Liande aan de borst in slaap gevallen, uitgeput van haar feestje. vond ons ontzettend lief samen en ik was gewoon erg blij (en een beetje ontroerd-stomme hormonen!) dat mijn vent het zo normaal en vanzelfsprekend vindt, het feit dat ik de borst nog steeds geef.
Ik hoor/lees soms andere verhalen...
We zien wel waar we stranden... waarschijnlijk voor de tweede er is... soms wil liande eerst het flesje en dan pas de borst, andere momenten wil ze echt alleen maar de borst en dan duwt ze het flesje weg...
Jeliefmaandag 25 augustus 2008 @ 17:44
Ticootje AU enbeterschap

KD, gefeliciteerd met deze mijlpaal!

Iksje, Mike vond in het begin 6 maanden wel genoeg, nu vind ie alles goed
Ticootjemaandag 25 augustus 2008 @ 19:30
Hier vindt mijn man het een goed idee om de rechterkant af te bouwen. Hij maakte zich vooral zorgen om mij.

Maar hij weet dat ik doorga tot een jaar, en dat vindt hij prima. Leuk als er eindelijk iemand is in je omgeving die ook lang voedt. Zo ziet hij dat we niet de enige zijn.
E.T.maandag 25 augustus 2008 @ 20:34
Vandaag voor het eerst iets van promotie voor bv gezien.. Een winkelwagenmuntje met de tekst "borstvoeding, gratis & onbetaalbaar. Borstvoeding.nl"

Lag hier op het CB

Meteen eentje ingepikt natuurlijk..
Macka66maandag 25 augustus 2008 @ 22:15
Als er hier nog iemand op zoek is naar een goede kolf: in het vraag en aanbod kinderspullen topic staat mijn Ameda Lactaline Personal te koop.
Na twee keer moeizaam relacteren heeft Maja de borst als voedingsbron van d'r programma geschrapt
Wel wil ze 'm af en toe nog om knus aan te sabbelen. Zo illustreert ze toch mooi de opmerking van Jack Newman dat borstvoeden belangrijker is dan borstvoeding
PM-girlmaandag 25 augustus 2008 @ 22:18
quote:
Op maandag 25 augustus 2008 22:15 schreef Macka66 het volgende:
Als er hier nog iemand op zoek is naar een goede kolf: in het vraag en aanbod kinderspullen topic staat mijn Ameda Lactaline Personal te koop.
Na twee keer moeizaam relacteren heeft Maja de borst als voedingsbron van d'r programma geschrapt
Wel wil ze 'm af en toe nog om knus aan te sabbelen. Zo illustreert ze toch mooi de opmerking van Jack Newman dat borstvoeden belangrijker is dan borstvoeding
Wat jammer Macka, maar toch maar weer al die maanden gelukt!
En die laatste zin, ik ben het er helemaal mee eens!
Macka66maandag 25 augustus 2008 @ 22:40
quote:
Op maandag 25 augustus 2008 22:18 schreef PM-girl het volgende:

[..]

Wat jammer Macka, maar toch maar weer al die maanden gelukt!
En die laatste zin, ik ben het er helemaal mee eens!
Drie en een halve maand. Ik heb er anderhalve maand over gedaan om te accepteren dat het echt over is
Maneki.Nekomaandag 25 augustus 2008 @ 23:08
Fijn dat je het toch nog zo`n tijd hebt weten te doen Macka!
Tico, ik ga ook vrolijk door tot madam een jaar is hoor! Dan maar met 1 tiet, dan koop ik voor de andere kant gewoon een kipfiletje
PM-girldinsdag 26 augustus 2008 @ 11:09
quote:
Op maandag 25 augustus 2008 22:40 schreef Macka66 het volgende:

[..]

Drie en een halve maand. Ik heb er anderhalve maand over gedaan om te accepteren dat het echt over is
Dat zeg ik, toch al die maanden gelukt!
owletdinsdag 26 augustus 2008 @ 11:23
macka
Ticootjedinsdag 26 augustus 2008 @ 11:33
quote:
Op maandag 25 augustus 2008 23:08 schreef Maneki.Neko het volgende:
Fijn dat je het toch nog zo`n tijd hebt weten te doen Macka!
Tico, ik ga ook vrolijk door tot madam een jaar is hoor! Dan maar met 1 tiet, dan koop ik voor de andere kant gewoon een kipfiletje

Haha, ja mooi. Maar op dit moment is de ontstoken borst zeker een cupmaat groter. Door de ontsteking is de hele borst gezwollen, echt het ziet er niet uit. Ik zit vrijdag weer bij de huisarts, morgen is de laatste dag van de AB-kuur en de ontsteking is nog niet bepaald op zn retour. Dus het klopt inderdaad dt amoxicilinne geen goed AB is voor de borstontsteking.

Ik ben nog steeds thuis, ik kan weinig doen. Ik probeer maar zoveel mogelijk te rusten en de linkerkant wat te stimuleren. De rechterkant doe ik nu alleen de druk eraf halen, ik kan Jen er niet meer aan hebben. Door de pijn duurt het even voordat er een tsr komt en dat blieft madam niet, dus gaat ze eraan trekken en erop slaan. (De tranen staan in je ogen) Nu moet ik 3x per dag de druk eraf halen. 'S morgens mag Jen wel even de druk eraf drinken, dan is ze nog duf, dan gaat het wel. Verder kolf ik dus 2x ongeveer 100cc eruit en dat bouw ik gewoon af. De melk gaat de vriezer in.
owletdinsdag 26 augustus 2008 @ 12:00
Wat een toestand, Ticootje
Denk je dat het afbouwen langzaam genoeg gaat zo?
YPPYdinsdag 26 augustus 2008 @ 12:09
Macka, toch knap dat je het al die tijd volgehouden hebt.

Moeilijk Ticootje, om zo af te moeten bouwen. En het lijkt me verschrikkelijk veel pijn doen.
Maneki.Nekodinsdag 26 augustus 2008 @ 17:54
Ik zou als ik jou was Tico, pas serieus gaan afbouwen als de ontsteking weg is. Ik was er heel zeker van dat alles weg was toen ik de laatste voeding van madam eindelijk liet schieten, en het doet meteen weer meer pijn. Je moet er gewoon héél voorzichtig mee zijn en goed de tijd voor nemen.
Sterkte want het is klote!
Ticootjedinsdag 26 augustus 2008 @ 20:04
Door de koorts heeft de productie een aardige knauw gekregen. Vandaag heb ik Jen 2x aan de ontstoken borst gehad en straks voor het slapen gaan mag ze nog een keer. En ik heb ook 2x gekolfd, dus kom ik vandaag op 5x uit de rechterborst. Dat hou ik gewoon een aantal dagen vol en dan ga ik naar 4 en dan weer een paar dagen en dan 3 enz.... Ik denk dat ik er steeds ongeveer een week tussen laat zitten.

Wachten tot de ontsteking weg is... tja, zoals het eruit ziet duurt dat nog wel even. Bovendien als ik dan ga afbouwen krijg ik weer kans op een nieuwe ontsteking omdat dat bobbeltje er zit. Ik heb geen last van stuwing. (Links wel een beetje)
Maneki.Nekodinsdag 26 augustus 2008 @ 20:44
ok, je voelt het zelf het beste
Ticootjewoensdag 27 augustus 2008 @ 09:13
Het is in elk geval gelukt om Jen vandaag al 2x aan rechts te voeden. Vannacht om 1 uur en om half 6. Ze was heerlijk rustig en heeft beide keren de borst goed leeggedronken. (Toen kon je ook heel duidelijk zien hoe groot de ontsteking is, die bij een lege borst flink uitpuilt)

Ik moet even kijken hoe ze vandaag is, maar ik heb haar toch liever aan de borst dan de kolf. (Doet allebei erg zeer, de ontsteking loopt voor een deel over de tepel) Dat is ook eigenlijk de hele reden dat ik thuis ben MET Jennifer, zodat ze die borst goed kan legen. Misschien dat ik aan de pijn gewent raak dat het nu wel beter lukt.

Met 5x op een dag op rechts is nog geen afbouwen... Nu ze beter eet hoeft ze nog maar 7 keer bij mij te eten, maar dat was tot ik brood gaf wel een keer of 9 of 10. Iedere voeding geef ik 1 borst, dus 5 is daar toch echt de helft van. Maar als ik nu 5x aan rechts laat drinken, dan betekent dat dus 2x links, en dat is dus helemaal niet de bedoeling, dan droogt links op. Ik zie wel vandaag, het is gewoon even elke dag bekijken hoe Jen is en of het lukt.
Paradijsvogeltjewoensdag 27 augustus 2008 @ 10:57
Ticootje, oei.... wat pijnlijk. Ik had zelf een paar keer een melkblaar, dat was ook naar. Dit klinkt nog erger.... Sterkte ermee!
Kersjeswoensdag 27 augustus 2008 @ 16:55
Ticootje, wat een narigheid zeg
Sterkte ermee!

Maneki, wat ontzettend fijn om te lezen dat het, op de nieuwe manier, wel fijn en pijnloos voor je is om te voeden. Hoera

Macka, ik kan me zo goed voorstellen dat het moeilijk voor je is om nu dan echt gestopt te zijn...
Schrale troost: Maja zal iig nog regelmatig lekker aan/tegen/op de borst kunnen liggen in een van je vele doeken

Iksje, wat schattig, zo'n slapende Liande aan de borst!
Ik las elders trouwens dat je nu echt uit de kast bent gekomen. Hoe gaat het voeden nu je zwanger bent?

Net terug van een heerlijke vakantie en ik kan wederom uitroepen dat ik zo blij ben dat ik bv geef!
Op schoot zittend liggend springend in het vliegtuig heeft Devin lekker kunnen drinken wanneer hij wilde en dat gaf hem troost. En ondanks de Turkse temperaturen van 40+ graden en een luchtvochtigheid van 85%, waardoor het zweet letterlijk uit je gutste, ben ik niet een keer bang geweest voor uitdroging.
Ik heb trouwens weer een bijzondere voedplek voor in het lijstje: in de branding.
Niet een keer, niet 2 keer, het was ELKE keer dat we de zee ingingen raak! Na een tijdje in en bij zee te hebben gespeeld (en schelpjes en steentjes te hebben afgelikt) kwam altijd het moment dat meneer bovenop me klom, bikini opzij deed en prinsheerlijk ging liggen drinken. Ondertussen sloegen de wilde golven over ons heen en deed ik mijn best niet te worden weggespoeld, maar hij bleef vrolijk doordrinken
En geen lullige hoeveelheden: soms was hij wel een kwartier lang aan het lurken. Zo'n fijn en speciaal gevoel met die brandende zon, woeste zee, overal zand ... echt zo'n oer-gevoel kreeg ik ervan. Soms kregen we zelfs applaus van langslopende omaatjes
Ticootjewoensdag 27 augustus 2008 @ 18:47
Mijn eigen gestelde diagnose bleek helaas te kloppen. Ik kom net van het ziekenhuis, daar is het abces opengesneden. De wond moet nu open blijven. Nu is het zeker kijken hoe ik Jen aan de borst krijg. Kolven kan niet, daar is de snee te dichtbij mijn tepel voor.

Wat een feest is borstvoeding geven!
Jojogirlwoensdag 27 augustus 2008 @ 19:27
Wat een ellende Ticootje. Sterkte met de pijn en met proberen te voeden.

Ik heb zo'n bewondering voor het doorzettingsvermogen dat jullie hier hebben. Ondanks alle problemen gewoon toch door blijven voeden. Heel knap.
Maneki.Nekowoensdag 27 augustus 2008 @ 19:42
Oh Tico wat een ramp! Ik hoop voor je dat dit heel snel weer heelt, wat een ellende zo!
owletwoensdag 27 augustus 2008 @ 20:21
Ticootje, da's echt ellendig! Sterktje joh!
Kersjeswoensdag 27 augustus 2008 @ 20:32
Oh nee Ticootje!
Hoe is het inmiddels? We zijn een paar uur verder, heb je Jen nog gevoed?
Ticootjewoensdag 27 augustus 2008 @ 20:41
Nee, ik had Jen 10 minuten voor het opensnijden nog aan de borst gehad. (Ja in een ziekenhuis kan je prima voeden) Ze ligt nu te slapen, ik verwacht haar rond een uurtje of 10, dan moet ze aan rechts.

Nu een aantal uur later, de eerste gaas heb ik eraf gehaald, die was doorweekt. Nieuwe gaas erop, nieuwe pleister. Er komt nog waanzinnig veel rommel uit, ongelofelijk. Je moet het zien als een soort hele grote puist. De arts had m goed leeg gemaakt, maar de rommel blijft er nu nog een paar dagen uit komen, daarom mag de wond niet dicht.

En heel eerlijk, het doet al veel minder pijn. Er stond zoveel druk op, dat was de grootste oorzaak van de pijn. Nu doet alleen de wond pijn.

(Oh en had ik al gezegd dat zo'n sneetje bijna zonder verdoving is?!) (Ja ik heb wel even een traantje gelaten)
Kersjeswoensdag 27 augustus 2008 @ 20:47
Geen verdoving
Gelukkig heb je al minder pijn, dat scheelt. Kun je nu uberhaupt wel wat doen om de situatie te laten verbeteren, of is het gewoon afwachten?
Ticootjewoensdag 27 augustus 2008 @ 21:00
Spoelen... wond openhouden (zit vette gaas in, anders hadden ze een jodiumgaas erin gedaan, maar ik ben allergisch voor jodium) Verder gewoon rust houden, wat heel belangrijk is bij ontstekingen. Vrijdag terug op de wondpoli, voorzichtig met Jen aanleggen. Hij snapte me helemaal dat ik Jen niet vaak kon aanleggen, Jen is echt een driftkikker als het haar niet zint. Maar nu kan ik dus niet kolven, maar gelukkig is het avond dus Jen is lekker duf, dat moet lukken. Morgen zie ik wel weer.

Ik zal wel even littekenzalf van biodermal halen, ik lees namelijk op een ander forum dat de littekens niet zo mooi worden (niet dat het me heel veel kan schelen)
PM-girlwoensdag 27 augustus 2008 @ 21:30
Oeh Ticootje, jij bent gewoon een van de uitzonderingen! (mijn ha zei ooit dat een abces uitzonderlijk was!) Sterkte!
Paradijsvogeltjewoensdag 27 augustus 2008 @ 22:23
zonder verdoving... nooo...... tandjes op elkaar, zeg.. Wel fijn dat je al resultaat bemerkt.
Maar wat een ellende met dat voeden nu zo. Ik kan me voorstellen dat je ff onwijs baalt van borstvoeding geven!
DaviniaHRwoensdag 27 augustus 2008 @ 23:20
Ik lurk hier zeer regelmatig (onderdeel van hardhandig rammelen), maar ik spring toch even uit lukrstand om ticootje een hart onder de riem te steken. jemig, wat heftig, zeg! Was dat goedaardige knobbeltje dus een abces? is dat nu weg, of had ik dat verkeerd begrepen? Iig wel fijn dat er wel al zo snel verbetering is! voor jou!
Grijswoensdag 27 augustus 2008 @ 23:43
Ticootje, wat vervelend!
Ik heb ook eens een abces gehad, maar dat kon niet poliklinisch verwijderd worden, ik ben onder narcose geopereerd en moest 3 dagen in het ziekenhuis blijven (Daan was toen 1 mnd. oud). De borst kon ik vervolgens niet kolven, maar ik kon wel alle melk via de drain in de wond eruit masseren (tijdens het spoelen van de wond).
Sterkte ermee!
poemojndonderdag 28 augustus 2008 @ 00:04
Sterkte Ticootje!
Je zou idd moeten kunnen voeden na een abces; misschien kan iemand van VBN/LLL je evt helpen als je het niet goed ziet zitten maar wel wilt.. of een lactatiekundige natuurlijk. http://www.ouders.nl/lacta/bv0404.htm is misschien nog interessant.
Beterschap
Iksjedonderdag 28 augustus 2008 @ 08:47
Ticootje, auw!

Maar je klinkt heel opgelucht dat de druk er nu af is. Ik hoop dat het vlot geneest, beterschap!

enneh voor je doorzettingsvermogen!
Fuentedonderdag 28 augustus 2008 @ 09:00
Kersjes wat een heerlijk verhaal van je vakantie! Super zeg

Ticootje, wat een ellende, sterkte ermee
Ticootjedonderdag 28 augustus 2008 @ 10:01
voeden lukt nog prima hoor. Alleen zit de pleister voor een deel over de tepel en moet Jen die meepakken. Dat vindt ze maar niets. Maar er komt echt nog goed melk uit, dus niets aan de hand verder.

De goedaardige knobbel zit dieper, davinia. Die kan echt pas verwijderd worden als ik gestopt ben met voeden.

Mijn plan om rechts te laten opdrogen heb ik nog steeds. Je kan prima met 1 borst voeden, in 4 maanden tijd heb ik nu 4 borstontstekingen gehad (1e op moederdag, dan onthou je wel), vaarvan 2 met antibiotica behandeld zijn en 2 zonder met massage en warmte konden deze via de tepel de rommel kwijt. Met natuurlijk als hoogtepunt de laatste ontsteking die zich uitte in een abces.... Ik ben het echt vreselijk zat. Het hele probleem is dat ik gewoon weet dat over hooguit een maand het weer raak is als ik niet ga afbouwen. Daarom staat mijn besluit echt vast. Ik merk nu al dat links aan het overnemen is, die zit steeds goed vol, terwijl dat altijd de borst was met minder productie. Rechts ga ik in 5 weken proberen af te bouwen. Deze week zit ik op 5 voedingen per dag uit rechts, in 5 weken tijd kan dat worden afgebouwd (bv.com). Natuurlijk goed luisteren naar mijn eigen lichaam, stuwing hoort erbij. (Als de borst steeds vol zit maakt het lichaam een hormoon aan dat de melk afbreekt en weer in het lichaam opneemt. Hoe voller de borsten hoe minder productie, hoe leger de borsten hoe meer productie.)

Vannacht heeft Jen niet uit rechts gedronken, vannacht om 3 uur voelde de rechterborst nog heel goed soepel, dus heb ik links gegeven, vanmorgen om 6 uur mocht ze aan rechts, maar door de pleister wilde ze niet goed drinken, maar heeft ze wel de druk eraf gedronken.

Ik heb vandaag zelfs al gespoeld, dat valt reuze mee. Er komt nog steeds goed veel rommel uit, geen wonder dat ik pijn had en me ziek voelde. (Ook geen wonder dat Jen niet aan de borst wilde toen de rommel via de tepel naar buiten kwam, gadver wat een vieze troep).
Kersjesdonderdag 28 augustus 2008 @ 17:44
Ticootje, ik ben blij dat je ondanks alles toch positief bent!

Grijs, wat erg om 3 dagen zonder je pasgeborene te moeten doorbrengen

Fuente, mooi he?
Weet je, ik ben nooit een topless zonner geweest en zal dat ook nooit worden. Iets met ongemakkelijk voelen en complexen enzo
Maar sinds ik bv geef vind ik het helemaal niet zo erg meer als mijn borst per ongeluk zichtbaar wordt in het openbaar.
Dan krijg je dus dit soort taferelen:
Ticootjedonderdag 28 augustus 2008 @ 18:11
Oh kerstjes ik ken het hoor. Voeden met beugelbikinitop is gewoonweg kut. Dus ook in het zwembad op de camping ging gewoon de bovenkant uit en kind eraan. Er lagen daar genoeg meiden topless, ik vond dat ik dan ook gewoon topless kon voeden.

Ik vind het trouwens een hele leuke foto, voeden in de branding.
Maneki.Nekodonderdag 28 augustus 2008 @ 18:29
kersjes wat leuk zo
Tico je hebt grondig onderzoek gepleegd, heel goed!
Zo heb je geen een-tiet-voedsters, en zo heb je er 2 Hier loopt rechts ook steeds meer terug, links doet het prima
Ticootjedonderdag 28 augustus 2008 @ 20:22
Soms heb ik het idee dat onze problemen het topic hier een beetje overheersen. Natuurlijk horen problemen ook in dit topic thuis, maar ik mis ook een beetje de nieuwe moeders die hier kwamen vertellen dat alles super gaat.

Ik zal daarom niet al te veel meer uitwijden over mijn problemen met voeden. Ik denk zelf dat als rechts droog is dat mijn problemen helemaal over zijn. En dan hoop ik gewoon weer op een heel veel goede verhalen in dit topic.
mriendonderdag 28 augustus 2008 @ 20:33
Hier gaat alles nog steeds hardstikke goed met de borstvoeding
Als ik kolf krijg ik een mega opbrengst van vaak zo'n 260 ml totaal, daar kan mevrouw wel meerdere malen van drinken
Ze drinkt de fles ook nog steeds heel goed, laatste voeding krijgt ze met de fles (omdat ze dan vaak te moe is om genoeg te drinken) en sindsdien slaapt ze ook door. Ook voor mij fijn, want 's avonds zit ik weer vaak met vollere borsten en dan kolf ik dus mooi
Wel heb ik dat de rechterborst echt altijd VEEL meer heeft dan links, als ik kolf heb ik rechts soms 180ml (in opvangbeker past maar 150ml officieel) en dat in zo'n 5-8 minuten...
Dat is ook wel lastig omdat die ook sneller hard en pijnlijk aanvoelt, mja, luxeprobleem

Ticootje, sterkte met je abces/ontsteking en het afbouwen met rechts
Ticootjedonderdag 28 augustus 2008 @ 20:42
Mrien, je hebt ook grotere bewaarbekers van avent, van 240cc. Die heb ik, omdat ik ook monsterhoeveelheden kon kolven.
Wij deden ook 's avonds de fles geven hoor, dan sliep mevrouwtje lekker door. Daar ben ik mee gestopt toen ik weer ging werken, ik ben geen melkkoe.
mriendonderdag 28 augustus 2008 @ 21:59
Die grote bewaarbekers van Avent passen helaas niet op mijn kolf Ik heb sinds een paar weken de Medela Pump in Style en die bevalt erg goed. De opvangbekers zijn alleen niet al te groot .. maar goed, meestal stop ik met rechts maar als de beker vol zit
De grote flessen van Avent heb ik overigens al, die staan in de koelkast om als opvang te bieden voor de melk. Ik heb al ruim anderhalve liter in de diepvries liggen, vries nu niet meer zoveel in, Lotte krijgt nu gewoon wat vaker een flesje als ze tussendoor drinken wilt (vaak 's avonds, of ik kan makkelijker weg).
Als er teveel in de koelkast staat vries ik het wel in, maar zo'n mega vooraad lijkt me ook niet echt handig, want als Lotte straks naar het kdv gaat (2 dagen in de week) moet ik toch kolven.

Owja, ik geef nu al precies 2 maanden borstvoeding
DaviniaHRdonderdag 28 augustus 2008 @ 22:07
mrien, weet je dat de flessen van difrax, die kromme, ook op je kolf kunnen?
dan kan je zo'n grote fles eronder hangen, en dan kom je een stuk verder
ziet er niet uit, een groene, of oranje, kromme, fles onder je mooie lichtgele kolf, maar ach.
bixistervrijdag 29 augustus 2008 @ 00:24
mrien wat fijn dat 't zo goed gaat!

ticootje wat een narigheid... een voorspoedig herstel gewenst!
owletvrijdag 29 augustus 2008 @ 09:05
quote:
Op donderdag 28 augustus 2008 22:07 schreef DaviniaHR het volgende:
mrien, weet je dat de flessen van difrax, die kromme, ook op je kolf kunnen?
dan kan je zo'n grote fles eronder hangen, en dan kom je een stuk verder
ziet er niet uit, een groene, of oranje, kromme, fles onder je mooie lichtgele kolf, maar ach.
goede tip, dank je!
KD-fotografievrijdag 29 augustus 2008 @ 10:11
tico, sterkte ermee

kersjes, leuke foto

ik heb overigens deze gekregen van een vriendin, zijn erg handig.

http://www.medela.nl/BENE(...)cts/pumpsavebags.php
mrienvrijdag 29 augustus 2008 @ 11:09
quote:
Op donderdag 28 augustus 2008 22:07 schreef DaviniaHR het volgende:
mrien, weet je dat de flessen van difrax, die kromme, ook op je kolf kunnen?
dan kan je zo'n grote fles eronder hangen, en dan kom je een stuk verder
ziet er niet uit, een groene, of oranje, kromme, fles onder je mooie lichtgele kolf, maar ach.
Ah dat wist ik niet, goede tip want ik heb er daar 2 van (kleine en grote)

Die zakjes heb ik ook, maar gebruik ze meer om melk over te gieten en in de diepvries te bewaren, je kunt er ook wel direct in kolven maar dat heb ik nog niet gedaan
Ticootjevrijdag 29 augustus 2008 @ 15:45
In de bewaarzakjes van medela kan toch ook maar 150cc? Ik heb er wel eens direct in gekolfd... ik vond het niets. Overgieten heb ik best vaak gedaan, ik vergeet nogal eens mijn aventbekers mee naar mn werk, gelukkig heb ik daar zakjes liggen.
freecellzaterdag 30 augustus 2008 @ 11:50
Hoi

Hier ook borstvoeding, als het lukt sowieso een half jaar volledig (allergieën ed in familie van beide kanten) en als het even kan nog wat langer ook, mijn zus heeft 18 maanden borstvoeding gegeven aan de middelste en een jaar (waarvan een halfjaar volledig) aan de tweeling en dat ging ook prima, goed voorbeeld doet goed volgen

Ik val even binnen met een vraagje: kan je gekolfde melk van verschillende keren kolven bij elkaar gooien in één flesje als je het gaat geven? Of moet je dat ook echt in verschillende keren geven?

En nog één: soms heeft Leander één borst helemaal leeggedronken en de andere bijna niet en dan kolf ik maar wat af. Vervolgens krijgt hij zin in een toetje en moet hij alsnog die andere borst. Ik ben altijd een beetje bang dat hij dan niet meer genoeg krijgt, of is dat onzin?

Die bewaarbekers van Avent vind ik trouwens écht handig stukje luiertape met de datum er op en de vriezer in! Ze passen ook niet direct op mijn (avent, isis) handkolf, maar overschenken van een flesje naar een bewaarbeker is nou ook weer niet zó veel werk
owletzaterdag 30 augustus 2008 @ 12:05
hoi!

Melk die je in een flesje geeft mag gerust van verschillende kolfbeurten zijn. Als je melk spaart om te bewaren is het belangrijk dat het dezelfde temperatuur heeft als je het bij elkaar gooit.

Wat is de reden dat je afkolft, als ik vragen mag?
Over het algemeen, als de BV goed loopt, zou ik zo vroeg nog niet gaan kolven. Je grijpt dan toch een beetje in in het natuurlijke vraag-aanbodprincipe.
Maar je hoeft zeker niet bang te zijn dat Leander te weinig uit die andere borst krijgt. Als je hem gewoon zo lang laat drinken als hij wil en hij is dan tevreden dan heeft hij genoeg. Hij komt vanzelf weer als hij honger krijgt en zolang je op verzoek voedt en hem niet in een uren-schema wilt dwingen (én hij gezond is, groeit, plast, poept, alert is, uit zichzelf niet langer dan een uur of drie tussen voedingen laat zitten etc., etc.) zal hij niets te kort komen.
amarantazaterdag 30 augustus 2008 @ 12:31
quote:
Op zaterdag 30 augustus 2008 11:50 schreef freecell het volgende:
Hoi

Hier ook borstvoeding, als het lukt sowieso een half jaar volledig (allergieën ed in familie van beide kanten) en als het even kan nog wat langer ook, mijn zus heeft 18 maanden borstvoeding gegeven aan de middelste en een jaar (waarvan een halfjaar volledig) aan de tweeling en dat ging ook prima, goed voorbeeld doet goed volgen

Ik val even binnen met een vraagje: kan je gekolfde melk van verschillende keren kolven bij elkaar gooien in één flesje als je het gaat geven? Of moet je dat ook echt in verschillende keren geven?

En nog één: soms heeft Leander één borst helemaal leeggedronken en de andere bijna niet en dan kolf ik maar wat af. Vervolgens krijgt hij zin in een toetje en moet hij alsnog die andere borst. Ik ben altijd een beetje bang dat hij dan niet meer genoeg krijgt, of is dat onzin?

Die bewaarbekers van Avent vind ik trouwens écht handig stukje luiertape met de datum er op en de vriezer in! Ze passen ook niet direct op mijn (avent, isis) handkolf, maar overschenken van een flesje naar een bewaarbeker is nou ook weer niet zó veel werk
1. je borst maakt gelijk nieuwe melk aan, dus ik denk wel dat er een toetje in zit voor Leander
2. Heb je niet zo'n verkleinstukje waar je die aventbekers op kunt schroeven? Ik heb er hier 4 staan. Wil je er wel eentje opsturen.
Dat ding schroef je op de kolf, en dan schroef je de aventbeker vervolgens daar weer op.


Ik geef nu nog maar 1 voeding. Eva is nu 9 maanden. Gaat prima. Al merkte ik vannochtend dat ze erg snel losliet. Misschien wil ze niet meer. Maar als dat zo is, dan heb ik er vrede mee.
amarantazaterdag 30 augustus 2008 @ 12:34
hier zie je er een.
En je kan er oo de aventspeentjes op schroeven.
freecellzaterdag 30 augustus 2008 @ 12:38
Dank je wel voor je antwoord!

Leander doet het verder prima
Bijna weer op z'n geboortegewicht (op 30 gram na, haha) en morgen 14 dagen. En dat voor zo'n kleintje
En ik voed idd op verzoek (wat neerkomt op overdag meestal om de 3 uur en 's nachts om de 4 uur of iets langer en vaak 1 of 2x per dag 3 voedingen of meer met max 5 minuten er tussen , clusteren FTW ).

Kolven heb ik 2x gedaan. Eén keer wegens extreme stuwing (auwe en hij had aan één borst echt genoeg) en één keer combi flinke stuwing en voor de nacht zitten en weten dat het nog zéker uur duurt voordat hij weer komt
freecellzaterdag 30 augustus 2008 @ 12:39
Oeh Amaranta, das inderdaad wel handig, die heb ik niet!
amarantazaterdag 30 augustus 2008 @ 12:40
quote:
Op zaterdag 30 augustus 2008 12:39 schreef freecell het volgende:
Oeh Amaranta, das inderdaad wel handig, die heb ik niet!
Zou zo'n ding door de brievenbus passen? Ik ga dalijk ff meten. Dan stuur ik hem wel op.
Anders is het misschien zonde van de kosten. Al geloof ik niet dat die dingen los te verkrijgen zijn.
amarantazaterdag 30 augustus 2008 @ 12:43
Hij past dus niet door de brievenbus. Kijk maar of hem wilt dan. Misschien dat je er in de buurt aan eentje kunt komen.
(verzenden kost dan 6,25 omdat het dan pakketpost wordt)
owletzaterdag 30 augustus 2008 @ 13:15
Duidelijk, freecell! Ik kreeg het idee dat je elke voeding nog nakolfde, maar als het incidenteel gebeurt zal het niet zo belachelijk veel invloed op je productie hebben.
Het is die eerste weken toch een beetje uitvinden wat het beste bij jullie past. Ik "moest" van de verloskundige en later de wijkverpleegkundige twee borsten geven maar het heeft uiteindelijk nog heel wat maanden geduurd voor Ronja en mijn productie zo op elkaar waren afgestemd dat ze aan die tweede borst toe kwam.
In mijn ogen merk je vanzelf als er iets veranderd moet worden aan de voedingen. Bijvoorbeeld door te gaan blokvoeden, of juist veel wisselen tussen borsten, etc.
Zolang het goed gaat met moeder en kind zou ik me lekker geen zorgen maken
freecellzaterdag 30 augustus 2008 @ 13:30
quote:
Op zaterdag 30 augustus 2008 12:43 schreef amaranta het volgende:
Hij past dus niet door de brievenbus. Kijk maar of hem wilt dan. Misschien dat je er in de buurt aan eentje kunt komen.
(verzenden kost dan 6,25 omdat het dan pakketpost wordt)
Ik ga even kijken wat ze los kosten (als ze los te krijgen zijn) en dan hoor je nog van me
Jeliefzaterdag 30 augustus 2008 @ 19:55
Freecell fijn dat het voeden zo lekker gaat.

Ik had vanmorgen ontzettende pijn in mijn rechtertepel, typisch voor een zwangerschap zeg maar. Na tien minuten wrijven enduwen bedacht ik om Emma even te laten drinken. Vijf slokken en de pijn was weg
owletzaterdag 30 augustus 2008 @ 20:41
Weet je wat ik nou vooral fijn vind aan je post, freecell? De boodschap dat het ook gewoon meteen goed kan gaan Niet dat het vervelend is als er hier gepost wordt over problemen maar het is ook fijn als er duidelijk wordt dat het heel vaak probleemloos kan gaan. Hopelijk genieten jij en Leander nog lang van de BV!

Jelief, fijn dat het hielp. En ook fijn dat het voeden nog steeds gaat ondanks de zwangerschap.
Jeliefzaterdag 30 augustus 2008 @ 21:12
Joh zelfs na ruim drie en een halve dag weg(geen Emma en geen kolf) kon Emma gewoon weer drinken zonder problemen. Ik vind het apart hoor, dat mijn borsten zo goed 'afgesteld'zijn zeg maar. meteen maar even afkloppen
freecellzondag 31 augustus 2008 @ 08:40
quote:
Op zaterdag 30 augustus 2008 20:41 schreef owlet het volgende:
Weet je wat ik nou vooral fijn vind aan je post, freecell? De boodschap dat het ook gewoon meteen goed kan gaan
Ik ben geloof ik algemeen bemoedigend
Alles rond zijn geboorte gaat eigenlijk wel soepel.
Alleen ik moet meer voorsluitende shirts hebben Zit nu heel onhandig te doen met een redelijk strak lang shirt omhoog friemelen.
Ticootjezondag 31 augustus 2008 @ 11:04
Bij de h&m hebben ze voedingsshirts (al vind ik ze niet heel erg mooi).

Verder als je in de buurt van den haag woont heb ik ook wel van die verkleiners op de aventbekers.

Ik moest ook op dag 4 de boel afkolven vanwege enorme stuwing hoor. Maar de melk die ik had afgekolfd heb ik nooit gegeven. Vanaf 7 weken zijn we begonnen met een flesje en deed ik gewoon weer vers afkolven.

(Hier gaat alles best goed. De wond sluit al een beetje. Omdat het nu schoon is hou ik m haast niet open. 2x spoelen per dag en een mooie pleister. Geen pijn meer. Wel nog wat rustig aan doen, maar ik ben toch heel blij dat dat ding weg is.)(Oh en links is volop in productie, rechts is bijna droog wat me verbaast, zo snel. Nu 3/4 voedingen rechts per dag, maar als Jen rechts krijgt zit er niet genoeg in voor een hele voeding. Dus dan gaat daarna links ook nog even leeg)
owletzondag 31 augustus 2008 @ 11:40
Fijn, Tico!
KD-fotografiezondag 31 augustus 2008 @ 11:43
tico,zit er nou veel verschil in grootte bij je borsten of valt dat wel mee?
Freecell, fijn dat het zo goed gaat!

Nika heeft nu echt een ritme, om de 3 uur wil ze eten, daarvoor was het eerst 2 uur ,dan 3.5 uur en zo verder, vond ik opzich zelf geen probleem maar dit is wel handiger.

's nachts slaapt ze ook goed door en het kolven gaat dankzei de neusspray ook goed!

Hier geen klagen dus.
amarantazondag 31 augustus 2008 @ 11:43
Volgens het profiel woont Freecell in Groningen. Ligt dus een beetje uit de richting! Maar er zijn misschien wel meer foksters met die verkleiners.

Dat van die shirts wilde ik ook zeggen. Ze hebben ook spaghettiband topjes bij de h&m.
En ook langemouw truien en korte shirtjes, laatstgenoemden zijn zwart en wit.

Volgens mij kun je ze ook bij de wehkamp of otto ofzo bestellen. Ik heb er 4 van mijn schoonzus gekregen, en die had ze daarvandaan.
YPPYzondag 31 augustus 2008 @ 14:18
De spaghettiband hemdjes van de hema zijn ook fijn, die schuif je makkelijk naar beneden. Die verkleiners heb ik ook liggen, maar ik geloof niet dat je hier in de buurt komt. Als ik het een week eerder had geweten, had ik ze mee kunnen geven naar Groningen. Maar ja, je kunt niet alles weten.

Twee dagen geleden: "mama, lekkul".
Llewellazondag 31 augustus 2008 @ 14:42
Ik heb de avent bewaarbekers ook. Had ze met korting op de 9 maanden beurs gekocht.

Ik heb gisteren voor het eerst in het openbaar gevoed; in artis.
Aan de ene kant heel relaxed; de beestjes die je om je heen hoort; lekker weer, lekker relaxed. Aan de andere kant afentoe een vlaag van gedachte van als mensen het nou vervelend vinden?
Naja daar probeer ik me dan zo min mogenlijk van aan te trekken; Amber moet toch ook drinken, en ik had kleding aan waarbij het allemaal goed bedekt bleef en Amber toch een gaatje kon vinden om 'aan te haken'.
Zelfs al lopende in de ringsling gevoed toen we langs de leeuwen, krokodillen en aapjes liepen.
Ticootjezondag 31 augustus 2008 @ 16:18
LIewella, als mensen het vervelend vinden dan moeten ze gewoon niet kijken. Als je daar al een probleem van maakt..

Ik ben ook steeds opzoek naar handige shirts, ondertussen heb ik 2 polo's, 2 korte shirts en 4 van de h&m, maar die van de h&m vind ik niet zo leuk. Ze zijn wat onflateus zeg maar.

(Borsten zijn hier nog "gelijk", maar rechts ligt nog niet helemaal droog. Zo moest ik vanmiddag naar huis om te voeden, rechts zat wat vol en ik moet Jen echt in alle rust hebben op rechts.) (Kolven kan niet op mn werk, dus morgen denk ik dat ik of een halve dag ga werken of heen en weer rijd, of ik wacht nog even met werken tot de wondcontrole is geweest... Ik zit nog in dubio.)
Kersjeszondag 31 augustus 2008 @ 18:04
Anna, lekku he?

Freecell, fijn om te lezen dat het allemaal zo voorspoedig gaat
Dat was bij mij eigenlijk ook zo wat voeden betreft. Nooit kloven of spruw gehad en altijd meer dan voldoende melk. En toen ik niet meer voldoende bij elkaar gekolfd kreeg hielp de neusspray, net als bij KD. Alleen 4x een bo gehad en in het begin meer dan eens huilend gevoed omdat Devin zo'n vreselijke last had van krampjes

Jelief, verbazingwekkend! Ik zie nu al uit naar de foto's waarop je aan het tandemen bent
En wat heerlijk dat Emma je zo goed kon helpen met het (blijkbaar) zwangere voedsters-ongemak!

Ticootje, mooi zo.

Over voedingskleding: heb ik eigenlijk nooit gebruikt. Wel een voedingsbh gedurende de eerste 10 maanden ofzo en daaroverheen gewone shirtjes. Vooral spaghettishirts zijn idd makkelijk: gewoon omhoog of omlaag trekken, gaat prima.
En de eerste periode droeg ik voornamelijk donkere bovenkleding, daar zag je minder snel in dat de boel weer eens doorgelekt was dan in bijv. een roze shirtje Ik ging wel altijd van huis met extra schone bh+shirt.
t_iggerzondag 31 augustus 2008 @ 21:16
oeps vriendlief ingelogd
p_igletzondag 31 augustus 2008 @ 21:17
Fijn freecel dat het zo goed gaat!!

Ticootje wat een gedoe!!! Hopelijk ben je er straks vanaf.

Hier nog steeds voedingsbeha's, durf nog geen nieuwe gewone bh's te kopen, uit angst dat ik dan over een tijdje weer een andere maat moet ofzo. Dat zou ik wel erg zonde vinden!! Verder nooit voedingskleding gebruikt. Ben niet zo van de kleding met openingen/laagjes/touwtjes etc.

Voorlopig is het hier even helemaal klaar met kolven! Een hele week gekolft. Eerste helft van de week 2x per dag, laatste helft van de week 1x per dag. Pepijn was dolgelukkig toen ik gisteren weer thuis kwam!! En heeft de hele middag en avond af en aan gedronken.
freecellzondag 31 augustus 2008 @ 21:37
Als ik mijn gewone beha's weer pas, doe ik die volgens mij ook rustig weer aan, alleen nu zijn ze nog wat te klein

Ik heb trouwens lilypadz en dat bevalt heel goed! Alleen 's nachts heb ik zoogcompressen.

Maar ik vind het wel handig als ik niet steeds met mijn buik bloot zit als ik voed in het openbaar. Vandaar dat ik óf iets met een lage hals wil (maar ik haat inkijk) of iets met knoopjes/vetertjes of iets wat op een andere manier open kan.
amarantazondag 31 augustus 2008 @ 21:40
Ik pas mijn oude behas niet meer. Mijn tieten zijn gekrompen nu er bijna geen melk meer inzit.
(ben wat kilos lichter dan voorheen, door de bv denk ik want ik ben de hele dag aan het vreten)
Kersjeszondag 31 augustus 2008 @ 21:58
Freecell, die blote buik vond en vind ik ook vreselijk. Daar gebruikte ik dan een hydrofiele luier voor toen Devin kleiner was, die had ik sowieso nodig voor het eventuele spugen en/.of lekken. Nu hij een stuk groter is en meestal zitten drinkt dekt hij mooi de buik af
Hij drinkt alleen niet zo vaak meer, buitenshuis meestal maar een paar slokjes. En binnenshuis loopt het ook terug, hij heeft zichzelf aangeleerd zonder de borst in slaap te vallen De laatste dagen is het meestal maar 1 enigszins goede voeding per dag en voor de rest kan de borst hem gestolen worden. Ik zou bijna hopen dat de reactie op de BMR van morgen hem weer zal doen verlangen naar de bv
Hebben meer mama's hier moeite mee (gehad)? Het doet meer met me dan ik gedacht had, lijkt alsof ik het voeden belangrijker en fijner vindt dan hij op het moment
KD-fotografiezondag 31 augustus 2008 @ 22:42
Ik heb geen moeite meer met borstvoeden in het openbaar, merk ik dat ik ook best leuke reacties krijg, vanmiddag nog in de speeltuin, zat op een bankje onder een boom, man en Demi aan het spelen en zo lekker aan het voeden met ene flesje water naast me, was echt aan het genieten en de mensen die langliepen lachte vertederend naar me, geen nare blikken ofzo.
Wel heb ik ook altijd een hydrofiele luier voor mijn buik en het beetje borst wat je misschien zou kunnen zien.
krijtlijkzondag 31 augustus 2008 @ 23:13
Als je het niet prettig vind om in je blote buik te zitten tijdens het voeden dan kan je ook evt. je buikband dragen. Dan heb je ook geen speciale voedingshirtjes nodig.
nebelungzondag 31 augustus 2008 @ 23:46
Of je koopt de befaamde hema-hemdjes waar YPPY het ook al over heeft. Die zijn zeer rekbaar (tricot en naadloos tegenwoordig ook). Het hemdje trek je naar beneden, dus je hebt nooit niet een blote buik. (misschien nu iets te warm, maar ideaal voor straks).
YPPYmaandag 1 september 2008 @ 09:14
Dat herken ik wel kersjes. Van de ene kant gaf het mij heel veel vrijheid dat Anna zelf ging slapen, maar van de andere kant vond ik het moeilijk dat ze me niet meer nodig had. Ik ben vanochtend zelfs gaan werken zonder dat ze heeft gedronken (ze sliep nog). Zo gek, ze wordt groter en ik moet gaan loslaten. Vannacht lag ze bij ons in bed (flink verkouden) en ze dronk meer water dan melk. Die verhouding was 'vroeger' zo anders. Maar ook fijn dat ze minder van mij afhankelijk is. Of van mijn melk althans, verder hangt ze de hele dag om me heen.
Ticootjemaandag 1 september 2008 @ 09:27
Kerstjes, ik vind het al moeilijk dat ik maar 1 borst moet afbouwen en dat Jen steeds minder melk nodig heeft omdat ze zo goed eet....

Ik ben echt nog lang niet klaar om de bv helemaal af te bouwen.
Jeliefmaandag 1 september 2008 @ 10:14
Ik vind het nog steeds heel knus dat Emma nog bij mij wil drinken. Al vind ik het af en toe ook wel heel zwaar als ze niet zonder mij in slaap kan komen.(als ze uit logeren is kan ze het wél)
Raar he Yppy, de deur uit zonder 'drinkuh' .
freecellmaandag 1 september 2008 @ 10:34
Mijn tepels beginnen langzamerhand tijdens het voeden en tot 10 minuten daarna aan te voelen of ik zojuist genippletwist ben.... Vooral bij aanhappen roep ik soms hardop auwe..
Maar ze zijn wél lekker zacht

De kraamverzorgster had me er al voor gewaarschuwd, schijnt gratis mee te komen met mijn haarkleur, sproeten en witte huid. Nuja, zal over een tijdje wel wat minder gevoelig worden en het is wel prima uit te houden.
Ticootjemaandag 1 september 2008 @ 10:36
Ja Freecell, je moet nog een soort eeltlaagje over je tepels krijgen. Aanhappen vond ik in het begin ook best pijnlijk, terwijl ze echt goed aanhapte. Maar nu, al zit ze te tutten daar merk ik niets meer van. Ook hapt ze niet altijd helemaal goed, maar dan slurpt ze de tepel een soort van naar binnen.
freecellmaandag 1 september 2008 @ 10:41
Ik heb het gevoel dat het vel op mijn tepel voorlopig alleen maar dunner wordt


Maar ik zorg er wel goed voor! beetje melk erop en lekker laten drogen voor ik hem weer inpak
Ticootjemaandag 1 september 2008 @ 10:43
en bepanthen, lekker zalfje...
Ticootjemaandag 1 september 2008 @ 11:46
Zo en weer terug.

Om 11 uur van mn werk en om kwart voor 12 weer terug. Heen en weer naar Jen, gedronken en nog even geknuffeld.

(En ik ben nog even langs huis geweest om mn brood te halen)
Ik vind het best netjes 3 kwartier.
amarantamaandag 1 september 2008 @ 13:31
De beste zalf die ik heb gebruikt voor mn tepels was: schrale troost. Een belachelijke naam maar een superzalfje.
Is van prental huismerk! Is ook beter aan de brengen dan bepanthem, dunner en het flesje heeft een fijne doseerknop.
Kersjesdinsdag 2 september 2008 @ 10:36
Schrale troost

Freecell, wat raar dat je in het begin niet zo'n gevoeligheid had met het voeden als nu. Leander is natuurlijk al wat sterker geworden, maar toch... Hou je in de gaten dat je geen spruw oid gaat ontwikkelen?

Hoe lang zou je het in theorie kunnen volhouden om alleen 's ochtends te voeden en heel misschien 's avonds nog een slokje of 2? Vannacht heeft hij weer doorgeslapen, ik voed dus niet meer standaard 's nachts.
freecelldinsdag 2 september 2008 @ 10:38
quote:
Op dinsdag 2 september 2008 10:36 schreef Kersjes het volgende:
Schrale troost

Freecell, wat raar dat je in het begin niet zo'n gevoeligheid had met het voeden als nu. Leander is natuurlijk al wat sterker geworden, maar toch... Hou je in de gaten dat je geen spruw oid gaat ontwikkelen?

Hoe lang zou je het in theorie kunnen volhouden om alleen 's ochtends te voeden en heel misschien 's avonds nog een slokje of 2? Vannacht heeft hij weer doorgeslapen, ik voed dus niet meer standaard 's nachts.
Volgens mij heb ik hem gisteren gewoon één keer verkeerd aangelegd? Want het was echt alleen gisteren echt de hele tijd pijnlijk en ook alleen rechts. Nu is het weer een stuk beter!

Volgens mij kan je dat best lang volhouden? Je borsten krijgen nog regelmatig vraag, dus bieden ook nog aan zou ik zeggen, maar ik weet het niet zeker
amarantadinsdag 2 september 2008 @ 10:49
quote:
Op dinsdag 2 september 2008 10:36 schreef Kersjes het volgende:
Schrale troost

Freecell, wat raar dat je in het begin niet zo'n gevoeligheid had met het voeden als nu. Leander is natuurlijk al wat sterker geworden, maar toch... Hou je in de gaten dat je geen spruw oid gaat ontwikkelen?

Hoe lang zou je het in theorie kunnen volhouden om alleen 's ochtends te voeden en heel misschien 's avonds nog een slokje of 2? Vannacht heeft hij weer doorgeslapen, ik voed dus niet meer standaard 's nachts.
Ik geef ook alleen sochtends de borst, en dat gaat priima. Dit wil ik nog ongeveer 2 maanden blijven doen zo.
amarantadinsdag 2 september 2008 @ 11:08

deze dus
freecelldinsdag 2 september 2008 @ 11:17
quote:
Op dinsdag 2 september 2008 11:08 schreef amaranta het volgende:
[ afbeelding ]
deze dus
Moet je die ook weer afspoelen voor je weer gaat voeden? Want dat hoeft met bepanthen dus niet volgens mij?
amarantadinsdag 2 september 2008 @ 11:19
Nee die hoef je niet af te spoelen. Ik heb hem zelfs een keer net voor een voeding aangebracht en dat ging goed. Tis echt superfijn spul.
freecelldinsdag 2 september 2008 @ 11:20
Dank je voor de tip
Llewelladinsdag 2 september 2008 @ 11:28
quote:
Op maandag 1 september 2008 10:34 schreef freecell het volgende:
Mijn tepels beginnen langzamerhand tijdens het voeden en tot 10 minuten daarna aan te voelen of ik zojuist genippletwist ben.... Vooral bij aanhappen roep ik soms hardop auwe..
Maar ze zijn wél lekker zacht

De kraamverzorgster had me er al voor gewaarschuwd, schijnt gratis mee te komen met mijn haarkleur, sproeten en witte huid. Nuja, zal over een tijdje wel wat minder gevoelig worden en het is wel prima uit te houden.
Yep; ook mijn kraamverzorgster zei dat het 9 van de 10 keer raak is bij rooien/lichte huid.
Ik heb niet echt een hele lichte huid, maar wel rood haar, en kennelijk ook gevoelige tepels.
Bij mij heeft het 3,5 week geduurd voor ik van m'n tepelkloof af was (gelukkig maar 1, maar wel aardig diep).

In het ziekenhuis hebben ze helaas niet helemaal goed en uitgebreid uitgelegd hoe dat allemaal werkte met het borstvoeden. Ik had wel wat gelezen, heb ook geprobeerd m'n tepels voor te bereiden aan het eind van de zwangerschap, maar ik mistte de ervaring en de kennis hoe het echt helemaal goed moest.

Nu nog moet ik wel oppassen omdat m'n tepels soms nog vurig kunnen worden, maar intussen kunnen ze tegen een aardig stoofje als je ziet wat Amber er afentoe mee doet.

Ik heb bepanthen gebruikt, 2x per dag opsmeren na een voeding, tepels goed laten drogen aan de lucht.
Maar 3,5 week vond ik alsnog lang duren eer het dicht ging. Misschien dat schrale troost sneller helpt?

Gisteren zei ik nog tegen vriendlief; ik ben zo blij dat ik toen heb doorgezet en volgehouden ondanks de pijn! Want ik heb me echt wel moeten verbijten met de voedingen afentoe; vooral het aanhappen begon ik echt tegenop te zien; ik kromp gewoon ineen. Maar nu gaat het gewoon goed!
freecelldinsdag 2 september 2008 @ 11:32
Oew, kloven lijken me helemaal pijnlijk

Gelukkig heb ik geen kloven en als ik mijn tepel zo bekijk is hij voorlopig ook niet van plan kapot te gaan Alleen dus heel erg gevoelig en ook tussen de voedingen door wel enigzins pijnlijk bij aanraken. De huis wordt gewo0on dunner van dat gesabbel en er komen ongekende krachten op de tepel te staan
nebelungdinsdag 2 september 2008 @ 20:52
Dames, er horen geen krachten op je tepels te staan

Bij een goed aangelegd kind ligt je tepel ver naar achteren in het mondje van de baby, onder het zachte gedeelte van je gehemelte. Dan staat er geen enkele kracht op.

Het klopt hoor freecell, van roodharigen/sproeten/huid, maar let goed op dat Leander goed aanligt. Tip: laat Tara eens meekijken, die kijkt vanaf een andere kant. Dit moet hij zien:

De baby heeft de borst goed in de mond als:

* De mond wagenwijd open is en de baby een hele hap borst in de mond heeft (een stuk tepelhof of helemaal zeker ook);
* Hoofdje iets naar achteren gebogen is;
* Tongetje ligt onder de borst, is iets uitgestoken, de onderlip raakt;
* Lipjes naar buiten gekruld (heel belangrijk! !)
* Kin drukt in de borst;
* De baby ligt dicht tegen de moeder aan, als het ware met het lijfje om haar heen gekruld.
freecelldinsdag 2 september 2008 @ 21:10
Check, check, dubbelcheck
En ook de kraamverzorgster en de verloskundige (die kwam in de kraamweek een keer net onder een voeding binnenvallen) vonden hem goed aangelegd.
Das het punt dus niet volgens mij.. Als hij eenmaal drinkt is er ook weinig aan de hand. Het is het aanhappen, de eerste 10 seconden en als hij uitgedronken is, gaat het weer pijn doen
nebelungdinsdag 2 september 2008 @ 22:20
Goed zo! He, wat fijn en heerlijk dat het zo goed gaat

Blijf je er wel op letten? Aanzuigpijn kan nog wel nu, eigenlijk mag het na het voeden geen zeer meer doen. (PS: nog even snel vraagje: worden je tepels wit na de voeding? )
Ticootjewoensdag 3 september 2008 @ 08:07
Of een platte kant op je tepel....
freecellwoensdag 3 september 2008 @ 08:36
quote:
Op dinsdag 2 september 2008 22:20 schreef nebelung het volgende:
Goed zo! He, wat fijn en heerlijk dat het zo goed gaat

Blijf je er wel op letten? Aanzuigpijn kan nog wel nu, eigenlijk mag het na het voeden geen zeer meer doen. (PS: nog even snel vraagje: worden je tepels wit na de voeding? )
Platte kant: check! Ik lijk oms seen beetje op een dentalspeen direct na het voeden Niet altijd trouwens.

Wit niet, Tara is hier in huis de persoon met raynoud, ik niet

's nachts doet voeden dus echt pijn en overdag valt het allemaal 100% mee... ik zie écht het verschil niet in aanleggen of drinken....
Ticootjewoensdag 3 september 2008 @ 08:42
quote:
Op woensdag 3 september 2008 08:36 schreef freecell het volgende:

[..]

Platte kant: check! Ik lijk oms seen beetje op een dentalspeen direct na het voeden Niet altijd trouwens.

Wit niet, Tara is hier in huis de persoon met raynoud, ik niet

's nachts doet voeden dus echt pijn en overdag valt het allemaal 100% mee... ik zie écht het verschil niet in aanleggen of drinken....
Ik dacht namelijk dat een afgeplatte tepel ook niet goed was. Ik ga even opzoek.
freecellwoensdag 3 september 2008 @ 09:04
quote:
Op woensdag 3 september 2008 08:42 schreef Ticootje het volgende:

[..]

Ik dacht namelijk dat een afgeplatte tepel ook niet goed was. Ik ga even opzoek.
Ik merk trouwens geen verschil in pijnlijk/niet pijnlijk icm met plat. Dat lijkt niks met elkaar te maken te hebben?
nebelungwoensdag 3 september 2008 @ 11:39
Toch heel kritisch blijven kijken naar het aanleggen, freecell. (moet sowieso altijd )

Als jullie met 'plat' bedoelen dat de tepel eruit ziet als een een lipstick die veel gebruikt is (afgeplat), dan gaat er inderdaad iets mis met aanleggen. De tepel ligt dan wat verfrummeld in het mondje.
Ticootjewoensdag 3 september 2008 @ 11:51
quote:
Op woensdag 3 september 2008 11:39 schreef nebelung het volgende:
Toch heel kritisch blijven kijken naar het aanleggen, freecell. (moet sowieso altijd )

Als jullie met 'plat' bedoelen dat de tepel eruit ziet als een een lipstick die veel gebruikt is (afgeplat), dan gaat er inderdaad iets mis met aanleggen. De tepel ligt dan wat verfrummeld in het mondje.
Ja, dat bedoel ik. Ik had dat in het begin ook. Jen moest nog wat beter happen. Nu laat zn mn tepels gewoon helemaal heel. Ze komen ook gewoon mooi rond weer uit haar mondje.

Aanzuigpijn kan kloppen.
freecelldonderdag 4 september 2008 @ 14:08
Hmmm, volgens mij hebben we toch gewoon spruw met z'n tweetjes. Ik houd het namelijk goed in de gaten en zag net wat witte vlekjes op leander z'n gehemelte die ik niet met een vinger wegkreeg. Even consultatiebureau gebeld en ik moet de huisasrts bellen. Die is morgenvroeg weer bereikbaar.
Ik hoop eigenlijk dat het spruw is, dan is het met behandeling zo over
YPPYdonderdag 4 september 2008 @ 14:14
Dat is vervelend freecell, maar er is idd goed wat aan te doen. Als het spruw is, zorg je dan dat je zowel iets krijgt voor Leander als voor jezelf? Huisartsen hebben soms de neiging alleen is voor het kind voor te schrijven en dat is niet genoeg. En flink aan de kookwas.
Ticootjedonderdag 4 september 2008 @ 14:18
Klinkt wel als spruw, witte vlekken.

Hier gaat het afbouwen heel lekker. Noodgedwongen moet ik een werkdag zonder kolven of drinken (Jen wil niet drinken op het moment dat ik kan). Maar daar had ik 1 dag last van en de volgende dag had ik nog maar amper stuwing. Vandaag doet het helemaal niets dat de borst niet geleegd wordt. Lekker soepel, niets aan de hand.

Op deze manier kan ik nog overwegen om rechts niet helemaal droog te leggen, maar gewoon zo doorgaan zodat ik niet hoef te kolven (aangezien het daar steeds mis gaat).

Jen eet verder goed en drinkt nog steeds zo'n 7x per dag. Ik ga nu langzaamaan toch proberen haar wat andere dingen te geven dan melk, dus toch ook maar iets van sap of water proberen. Zo hoef ik lekker helemaal niet meer te kolven op mn werk en drinkt ze gewoon bij mij als ik thuis ben.
E.T.zaterdag 6 september 2008 @ 09:24
Geef ik toch al bijna 2 jaar borstvoeding (met her en der wat onderbrekingen) zonder ook maar het kleinste probleempje.. Nu lijkt het wel raak
Nienke maakte de afgelopen dagen een potje van de avonden en nachten, 19.uur naar bed, 20.00 uur nog een slokje om in slaap te vallen, 0.00 voeding en 4.00 weer voeding.. Dan weer goed slapen vanaf 19.00 is ook vragen om problemen natuurlijk. Ik werd om 3.00 uur wakker van de pijn kon niet op m'n zij liggen, dan ging ik helemaal door de grond. Na een tijdje toch maar er uit, ergste druk er af kolven en twee paracetamol genomen. Half uur later kwam Nienke dus meteen aan de pijnlijke borst gelegd en toetje andere kant. Vanmorgen weer de pijnlijke borst eerst.. Maar straks toch maar weer een paracetamol tegen de pijn. Goed laten drinken aan die kant, warmhouden en hopen dat het zo overgaat.
owletzaterdag 6 september 2008 @ 09:26
he wat vervelend, ET. Hopelijk is het snel over.
Freecell, heb je inmiddels al wat tegen de spruw gekregen?
freecellzaterdag 6 september 2008 @ 11:23
Balen ET

Wij hebben hier wat tegen de spruw. Het is zoet, geel en heeeeel plakkerig. Ik moet het voor de voeding op mijn tepel doen, maar daarvoor is de dosering te groot, dus tijdens het voeden af en toe nog wat erbij.
Resultaat: We zijn allebei erg plakkerig en het drinken is een heel gedoe. En dat moet dus 4x per dag:')
owletzaterdag 6 september 2008 @ 11:54
Wat een rare manier om het toe te dienen Kijk anders even in de openingspost, daar staan wat goede tips. Volgens mij werkt het makkelijker om met je pink wat in het mondje te smeren en dan apart je tepels te behandelen. Tijdens de voeding spoelt het ook zo snel weer weg, lijkt me.
Grijszaterdag 6 september 2008 @ 12:01
Is dat Nystatine Labaz? Of heb je Daktarin? Dat heb ik (beide) 2x gehad. Die Nystatine vond ik ook zo'n kliederbende, zorgde dat er altijd babydoekjes in de buurt waren om de plakboel schoon te vegen.
De Nystatine moest ik met een soort spuitje in de mond toedienen en een beetje op m'n tepel doen na het voeden.
Daktarin moest ik eerst op m'n tepel smeren en dat moest ze er dan 'afdrinken'. Maar dat lukte niet in 1x, dus dat moest ik 2 of 3 keer doen per voeding. En dan smeerde ik het laatste beetje na de voeding op m'n tepel.

En denk eraan om met spruw ook alles wat met de mond en tepel in aanraking komt regelmatig te wassen (beddegoed, spuugdoekjes, knuffels, b.h., etc.)

[ Bericht 55% gewijzigd door Grijs op 06-09-2008 12:06:55 ]
freecellzaterdag 6 september 2008 @ 12:12
Nystatine inderdaad.
Ik ga geloof ik ook maar gewoon met het spuitje in z'n mond doen en na die tijd wat op mijn tepels, want het spul is ook simpelweg te dun om op mijn tepels te blijven zitten.

Als het zo blijft ga ik Gentiaan Violet overwegen. Lekker simpel, hoeft maar één keer per dag en na 3 dagen is het meestal over.
Absoluut Enorm Nadeel: Een week lang een paarse Leander
PM-girlzaterdag 6 september 2008 @ 13:22
ET, trekt het bij nu? Succes ermee!

Freecell, succes met het uitbannen van de spruw!
Ticootjezaterdag 6 september 2008 @ 17:55
Hier gaat het helemaal super!

ET, hoe is het nu? Nog pijnlijk?
Maneki.Nekozaterdag 6 september 2008 @ 18:09
Mijn bep was helemaal niet zo heel paars van de Gentiaan hoor, viel best mee

Balen is dat he E.T, als ze je zo laten zitten! Heeft ze nu al wel weer goed gedronken aan die kant?
E.T.zaterdag 6 september 2008 @ 19:22
ze drinkt wel en elke voeding wordt het wel iets minder pijnlijk.. maar onverwachte aanrakingen zorgen er nog steeds voor dat ik door de grond ga Heel groot deel van die borst is ook wat roder dan normaal; niet vurig ofzo.. het is ook niet echt warm.
Voor ik ga slapen zal ik iig kolven, zodat het niet zo heel erg vol kan lopen.
En hopen dat het morgen beter gaat
YPPYzaterdag 6 september 2008 @ 19:58
Dat is vervelend ET.

Freecell, die nystatine hadden wij ook. Die deed ik na de voeding met een wattenstaafje in Anna's mond. Voor jezelf is dat juist niet fijn, omdat je pijnlijke tepels kunt krijgen als dat plakspul aan je pads/beha blijft kleven.
freecellzaterdag 6 september 2008 @ 21:37
Yppy: Leander krijgt teveel nystatine om het met een wattenstaafje te doen. Ik doe het nu met het pipetje in zijn mond (hij vind het heerlijk haha) en de bij mezelf nog wat op de tepels. Als het niet helpt over een weekje begin ik wel aan de gentiaan denk ik

Trouwens heb ik nu regelmatig wel witte tepels na het voeden en als het witte dan weg aan het trekken is, is dat enorm pijnlijk Misschien toch reynaud? Zou toch belachelijk zijn als ik dat in mijn tepels had! (TARA heeft behoorlijk reynaud in zijn hele lijf, maar dus niet in zijn tepels )
Maar ik merk wel dat het tijdens het voeden zelf inmiddels minder pijnlijk en soms zelfs helemaal pijnvrij is!
Dat is heel relaxed, want nu weet ik zeker dat het niet aan het aanleggen ligt, want daar werd ik langzamerhand toch wat onzeker over. Ik leg namelijk elke keer op dezelfde manier aan en soms doet het pijn en soms niet.
Wel gaat het pijn doen als hij heel lang aan één kant drinkt. En dat past ook niet bij verkeerd aanleggen, want dan doet het begin juist pijn en gaat het daarna meestal over.
krijtlijkzaterdag 6 september 2008 @ 21:51
Nystatine hebben wij hier ook gebruikt maar ik ben er snel mee gestopt.
Mijn kindje kreeg er ontzettende diarree van, en zo zaten we op zondag bij de huisartsenpost met een uitgedroogd kind
Ik wil je natuurlijk niet bang maken, maar het is misschien iets om op te letten.
nebelungzaterdag 6 september 2008 @ 22:11
Is niet belachelijk Freecell.

Wat ik al wilde zeggen is dat je geen Raynaud hoeft te hebben om er toch last van te hebben bij het voeden van je kind. Het komt nog geregeld voor hoor. Is niet gek als je bedenkt dat als je tepel in de mond van je kindje is en dan eruit, dat de wisseling van warm naar koud voor verkramping zorgt. Als je iets bij de hand hebt wat warm is (een warm compresje of zo) en dat er meteen oplegt als je Leander afkoppelt, dan kan je de ergste pijn voorkomen. Ik heb er zelf ook behoorlijk last van gehad.

Het is overigens wél zo dat deze vorm van Raynaud (de tepelverkramping dus) vaak samengaat met al wat schade aan de tepels. In jouw geval blijkt dat dus spruw te zijn. Maar blijf hoe dan ook het aanleggen in de gaten houden.

Sterkte ET!
PM-girlzondag 7 september 2008 @ 14:35
Freecell, ik heb ook dat witte wegtrekken gehad. Ik wist niet dat je er een naam aan kon geven. Ik noemde het alsof je een goedkoop frambozenijsje leeggezogen had, dan blijft er enkel wit ijs over

ET, klinkt niet fijn! Succes!
Kersjeszondag 7 september 2008 @ 15:18
Wat grappig zeg, ik was het totaal vergeten maar heb die wit weggetrokken tepels dus ook gehad!

Dus toch spruw... Ellendig Freecell, hopelijk zijn jullie er snel weer van af.

E.T., hoe gaat het vandaag? Heb je al minder last?

Hoe zit het ook alweer met (koe)melk geven aan bv-kindjes?
Omdat Devin niet meer zoveel bv krijgt heb ik van de week een beetje halfvolle melk geprobeerd te geven. Hij heeft er 20 cc van gedronken, maar niet van harte. De karnemelk die ik later probeerde werd direct weer uitegespuugd en de fles werd walgend weggeduwd. Hij lust dus (nog) geen melk, net als zijn mama
Yoghurt en vla lust hij wel en eet hij vrijwel dagelijks. Meestal maar een paar hapjes, maar toch. En als ik hem de kans geeft dan zou hij zomaar een pond kaas weg kunnen eten, daar is hij dol op
Hoe erg is het dan dat hij geen zuivel drinkt?
owletzondag 7 september 2008 @ 15:34
Helemaal niet erg
Zuivel is zwaar overgewaardeerd. Er zijn meer mensen op de wereld die geen andere zuivel dan moedermelk kunnen verdragen en die groeien ook gezond op. Dingen als calcium haal je veel beter en in veel grotere hoeveelheden uit groene groente en nog wat andere dingen.
Als je verder niet allergisch bent dan is zuivel prima als "iets lekkers", maar het is zeker niet nodig om je zorgen te maken als je kind geen zuivel wil. Dat geldt ook voor KV-kindjes trouwens
E.T.zondag 7 september 2008 @ 16:47
Tnx voor de beterschapswensen
Vandaag gaat een stuk beter gelukkig, gisteravond laat heeft Nienke het grootste obstakel weggedronken volgens mij en sindsdien ben ik bijna pijnloos. Af en toe voel ik nog wat irritatie, maar als je dat vergelijkt met gister zou dat 'pijnloos' betekenen

Gelukkig is het geen BO geworden *zweetvanhoofdveegt*
owletzondag 7 september 2008 @ 18:13
Goed om te lezen, ET. Hopelijk is het morgen helemaal weg.
YPPYzondag 7 september 2008 @ 20:10
Gelukkig ET, je kunt je dan zo opgelucht voelen.
Jeliefzondag 7 september 2008 @ 20:18
quote:
Op zondag 7 september 2008 15:34 schreef owlet het volgende:
Helemaal niet erg
Zuivel is zwaar overgewaardeerd. Er zijn meer mensen op de wereld die geen andere zuivel dan moedermelk kunnen verdragen en die groeien ook gezond op. Dingen als calcium haal je veel beter en in veel grotere hoeveelheden uit groene groente en nog wat andere dingen.
Als je verder niet allergisch bent dan is zuivel prima als "iets lekkers", maar het is zeker niet nodig om je zorgen te maken als je kind geen zuivel wil. Dat geldt ook voor KV-kindjes trouwens
Klopt. Emma krijgt naast mijn melk geen koemelkom te drinken. Wel toetjes en melkprodukten verwerkt in eten. Ze eet behoorlijk groente en vlees dus ik denk dat ze wel voldoende eiwitten en calcium binnen krijgt.
Ik vertrouw wat dat betreft erg op moeder natuur die wel zorgt dat ze via mijn melk wat binnen krijgt.

[disclaimer, dit gaat over [mijn kind, ik ben geen prof]
Kersjeszondag 7 september 2008 @ 20:19
Thanks Owlet
Dat wist ik eigenlijk al een beetje, maar als je aan het twijfelen gebracht wordt kan het nooit kwaad dit weer eens bevestigd te krijgen.

E.T., daar ben je maar mooi aan ontsnapt
nebelungzondag 7 september 2008 @ 20:23
Ik sluit me aan bij owlet en jelief. Over zuivel maak ik me nooit zo'n zorgen, ook niet nu mijn dochter gestopt is met bv. Ze lust geen melk/karnemelk, maar eet wel graag een bakje yoghurt per dag. Prima wat mij betreft. Met dat bakje haalt ze zelfs de aanbevolen hoeveelheid zuivel wel denk ik. Dat is toch na 1 jaar 150 ml? Dat is net dat bakje. Ik vind het wel best
p_igletzondag 7 september 2008 @ 21:35
Hier ook hetzelfde. Ik heb een koemelkallergie, vriendlief lust geen gewone melk.
Dus dat is gewoon niet in huis.

Wel ontbijt pepijn iedere dag met yoghurt met muesli (hij vind het lekker, en papa en mama houden niet van brood, dus dat is er hier niet altijd in huis).

Verder zit er in het eten bij ons geen melk vanwege mij, maar krijgt pepijn wel af en toe een ijsje.

Als ik me het goed herrinner dan haal je uit 1x per week 2 ons broccoli eten, meer calcium dan uit iedere dag 200ml melk. zoiets was het, maar pin me niet vast op de getallen.
In ieder geval is calcium uit groenten, noten en andere plantaardige producten veel makkelijker op te nemen dan uit zuivel.

Pepijn viel vanmiddag heerlijk aan de borst in slaap, en lag helemaal slap vol overgave op schoot.
owletzondag 7 september 2008 @ 22:20
Ronja is een echte yoghurtfreak (het liefst puur, de bikkel) en ze drinkt de laatste tijd erg graag karnemelk. Prima, want beter dan diksap of andere suikerhoudende dranken en met alleen water drinkt ze toch minder. Maar het beetje moedermelk dat ik vandaag voor haar kolfde omdat ik benieuwd was wat er al/nog uit zou komen vond ze ook nog wel te drinken
p_igletzondag 7 september 2008 @ 22:21
Dat is fijn Owlet, dat ze het nog lust!!
Als je dan straks net als bij ronja weer een overproductie hebt, dan kan Ronja evt wat over is opdrinken.
Dan hoef je het tenminste niet weg te gooien.
Kersjeszondag 7 september 2008 @ 23:14
Owlet, wat ontzettend leuk dat je nog/alweer melk produceert! Hoeveel had je eruit gekregen?

P_iglet, als ze in slaap vallen aan de borst... dat is zo
Hier gebeurt dat nooit meer helaas.

En ik ga me dus officieel geen zorgen maken over eventuele tekorten omdat meneer geen melk lijkt te lusten. Puh
owletmaandag 8 september 2008 @ 09:14
quote:
Op zondag 7 september 2008 23:14 schreef Kersjes het volgende:
Owlet, wat ontzettend leuk dat je nog/alweer melk produceert! Hoeveel had je eruit gekregen?
vijf minuten dubbelzijdig: 30 cc en toen ben ik maar gestopt.
Ik hoop echt dat ik met deze kolf als ik weer ga studeren. (PISA) straks makkelijker kan kolven dan vroeger met mijn avent handkolf.

[ Bericht 6% gewijzigd door owlet op 08-09-2008 09:31:19 ]
amarantamaandag 8 september 2008 @ 09:20
Freecell, heb je nog gekeken naar die kolfverkleiners?
Ticootjemaandag 8 september 2008 @ 09:25
P-iglet, zit er zoveel calcium in broccoli?? Dat wist ik niet. Ik hou echt niet van broccoli, maar het staat nog wel op mn lijstje voor Jen. Waar mijn man dan wel weer blij mee is, die vind broccoli erg lekker.
freecellmaandag 8 september 2008 @ 09:29
quote:
Op maandag 8 september 2008 09:20 schreef amaranta het volgende:
Freecell, heb je nog gekeken naar die kolfverkleiners?
Ben nog niet in het centrum geweest. En daar zit de dichtstbijzijnde prenatal.
Mibos2maandag 8 september 2008 @ 12:51
Hier een meiske wat het ondanks een tweede keer spruw goed doet met bv gelukkig. Hier nu ook een tweede kuur Nystatine Labaz inmiddels en ik geef 4 keer 1 ml per dag na de voeding en na de voeding smeer ik mijn tepels in en voor de nacht kolf ik een voeding die ze gevingervoed krijgt van haar papa. De eerste keer was het na drie dagen weg toen kwam ze ermee uit het ziekenhuis en blijkbaar is het toch niet helemaal weggeweest want nu heeft ze het weer sinds een dag of drie dus smeren we maar weer en drinken we het weer. Kleeft inderdaad heel erg maar wel raar dat er voor hetzelfde medicijn verschillende adviezen worden gegeven.
Jojogirldinsdag 9 september 2008 @ 08:56
Wat fijn dat het zo goed gaat Mibos en freecell, ondanks de spruw.

Ik ga vanavond naar een info-bijeenkomst van de VBN/LLL (ben nu ff kwijt welke van de 2 het was).
Even een rare vraag: hoe voelt een toeschietreflex? Toen ik Finn bv gaf, voelde ik die nl. nooit, maar nu voel ik dus af en toe (vooral onder de douche) iets waarvan ik me afvraag of dat het is. Het voelt een beetje af zo'n zenuwtrekje van je oog, maar dan sterker, langer en kringvormig onder m'n tepelhof
Ticootjedinsdag 9 september 2008 @ 09:22
Ik vraag me af hoe anderen het vonden om minder borstvoeding te gaan geven. Op een gegeven moment gaat je kindje andere dingen eten en minder bij jouw drinken. Wat vond je daarvan en wat was jouw gevoel erbij?

Ik geef nu alleen 's morgens voordat ik naar mn werk ga en als ik dan thuis kom en als ze naar bed gaat (en als ze 's nachts ook nog trek heeft natuurlijk ook). Maar ik merk gewoon dat ik het toch een beetje jammer vind dat ze zo weinig bij mij drinkt. Ik mis haar gewoon een beetje. Herkenbaar?
Iksjedinsdag 9 september 2008 @ 09:33
Ja hoor, herkenbaar... Liande heeft lang frequent gedronken bij mij... 's morgens live bij mij, en dan tussen het thuiskomen en naar bed gaan nog een keer of 3. (en 's nachts )

Nu is het alleen nog bij het thuiskomen en naar bed gaan (als er nog voldoende melk is), soms nog 's morgens.
Je gunt je kleintje die te ontdekken wereld en nieuwe zelfstandigheid van eten, kruipen etc wel... maar ik denk dat het heel normaal is om die intieme momenten aan de borst te missen.
Ticootjedinsdag 9 september 2008 @ 09:37
Ook gewoon als ik thuis kom heeft ze niet altijd zin om lekker bij mij te drinken. Het is gewoon zo anders, ik ben niet meer haar eerste levensbehoefte, maar ik ben nu meer voor de lekker.
amarantadinsdag 9 september 2008 @ 10:12
Ticootje, ik herken het wel. Ik geef alleen nog maar de ochtendvoeding en ik heb het idee dat ze die eigenlijk ook niet meer hoeft. Vanmorgen heeft ze (naast dat ze pas om 9 uur wakker werd) nog geen 2 minuten gedronken. Denk dat ik niet meer zoveel melk heb.
MIjn vraag is eigenlijk, of je, je 1 wk geen bv hebt gegeven, je het nog kunt oppakken. Of stopt de productie dan volledig?
Ik ga binnenkort namelijk 7 dagen weg (en Eva is er dan niet bij).
p_igletdinsdag 9 september 2008 @ 10:29
Eva is pas 9 maanden, dan een week zonder voeding ga je niet redden vrees ik.

Ik ben eind augustus een keer 5 dagen en een keer 7 dagen weggeweest (Pepijn was toen bijna 14 maanden). Pepijn is beide keren halverwege 1 dag langsgeweest, toch heb ik echt wel moeten kolven.
Normaal drinkt Pepijn 2x per dag ongeveer. Ik kon het wel af met 1x per dag kolven gemiddeld.

Maar ik vrees dat als je nu een week niet gaat kolven het einde verhaal is met je bv.
amarantadinsdag 9 september 2008 @ 10:43
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 10:29 schreef p_iglet het volgende:
Eva is pas 9 maanden, dan een week zonder voeding ga je niet redden vrees ik.

Ik ben eind augustus een keer 5 dagen en een keer 7 dagen weggeweest (Pepijn was toen bijna 14 maanden). Pepijn is beide keren halverwege 1 dag langsgeweest, toch heb ik echt wel moeten kolven.
Normaal drinkt Pepijn 2x per dag ongeveer. Ik kon het wel af met 1x per dag kolven gemiddeld.

Maar ik vrees dat als je nu een week niet gaat kolven het einde verhaal is met je bv.
Ik was inderdaad niet van plan om te gaan kolven dan.
Nouja, als het zo is, dan heb ik er vrede mee. Tegen de tijd dat ik weg ben is ze bijna 11 maanden, en dan vind ik het wel mooi.
freecelldinsdag 9 september 2008 @ 10:44
Maar kolven moet toch gewoon kunnen dan? Lijkt me dat je het daarmee wel oplost!

Hier honger! Al dagen, constante honger! Komt dat van de borstvoeding? Ik heb het gevoel dat ik de hele snoepwinkel wel opkan
amarantadinsdag 9 september 2008 @ 10:50
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 10:44 schreef freecell het volgende:
Maar kolven moet toch gewoon kunnen dan? Lijkt me dat je het daarmee wel oplost!

Hier honger! Al dagen, constante honger! Komt dat van de borstvoeding? Ik heb het gevoel dat ik de hele snoepwinkel wel opkan
Ja, dat zou je denken. Misschien doe ik het ook wel. Punt is dat ik daar helemaal geen zin in heb. Kolven is een heel gedoe. Zit in een hotel, moet allemaal moeilijk gaan doen.
plus, de laatste keer dat ik gekolfd heb, 3 wk geleden,kolfde ik amper 30 cc volgens mij. ZOu dat voldoende zijn om de bv op gang te houden dan?
p_igletdinsdag 9 september 2008 @ 10:56
Is kolven dan dan weggooien geen optie. Heb ik op Lowlands ook gedaan. (ook geen ideale plek voor hygienisch kolven )
Hoe weinig je ook kolft, je blijft wel vraag creeeren waardoor er productie blijft lijkt me.
Gewoon 1x per dag even op je hotelkamer is toch niet zoveel gedoe?

hihi ok dat roept degene die vanaf het begin heel hard heeft geroepen dat ze het met 14 maanden wel mooi zou vinden, en echt geen week fulltime ging kolven.
Tsja toen het eenmaal zo ver was had ik echt nog geen zin om te stoppen met borstvoeden. En zeker nu ik veeeeeel van huis weg ben, en het heel druk heb. Vind ik die korte momentjes intensief met Pepijn wel erg fijn!!
amarantadinsdag 9 september 2008 @ 11:00
Nou, ik zal kijken of er in de koffer nog een kolf kan. Vind het bv zo knus namelijk
Bedankt voor jullie advies.
owletdinsdag 9 september 2008 @ 11:07
Je kan het dan wel weer oppakken, Amaranta, maar dan zal je veel meer moeten gaan voeden dan alleen de ochtendvoeding. Ik zou ook in die week zeker blijven kolven en dan ook wel wat meer dan één keer per dag.
één keer per dag voeden op negen maanden is aan de weinige kant. (Productietechnisch gezien dan hè. Als het voor jullie goed voelt is het natuurlijk goed!), je productie zal dat best gevoelig zijn voor schommelingen door minder drinken.

Tico, ik had er ook een heel dubbel gevoel bij. Aan de ene kant vond ik het leuk om te zien hoe ze kon genieten van het eten maar aan de andere kant voelde het ook als een stukje los komen. Maar ik ben niet gaan minderen bij het bijvoeden dus wat dat betreft was het niet zo'n ontzettend groot losmaakproces
Mibos2dinsdag 9 september 2008 @ 12:58
Tico ik had er op zich niet zoveel problemen mee om met de avond en ochtendvoedingen te stoppen. Ze werd ouder en kreeg genoeg uit haar voeding en dat leek me vrij normaal en op een gegeven moment wilde ze 's avonds zelf niet meer. Ik vind persoonlijk dat een grens als het kind aangeeft dat het niet meer wil dan houd het op. Bij Eva nu zal ik het denk ik niet anders aanpakken.
PM-girldinsdag 9 september 2008 @ 13:34
Jojogirl, dat wat je beschrijft lijkt inderdaad wel op het gevoel van een tsr. Ik had ze soms vrij heftig en dan vond ik het een 'krakend' gevoel, of niet Moonah
Echt het gevoel dat er iets uit moet.

Weet een kindje na een week nog 'hoe' ze moet drinken aan de borst?
owletdinsdag 9 september 2008 @ 14:51
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 13:34 schreef PM-girl het volgende:
Weet een kindje na een week nog 'hoe' ze moet drinken aan de borst?
Nou daar zeg je me wat! Ik denk dat er best een kans bestaat dat dat niet zo makkelijk meer gaat, Ronja was het ook in no time verleerd.
Je zal dan echt met een goed beleid moeten relacteren, dan denk ik dat het wel weer een kans van slagen heeft maar het zal best wat tijd en energie kosten.
p_igletdinsdag 9 september 2008 @ 14:59
Hier was weer gaan drinken na 4,5 dag geen enkel probleem...

Zouden kindjes het ook niet sneller verleren als ze uit zich zelf stoppen, of toe zijn aan stoppen?
owletdinsdag 9 september 2008 @ 15:11
dat kan ik me wel voorstellen, P_iglet!
Iksjewoensdag 10 september 2008 @ 17:54
Gisteren lekte ik ineens
Was wel uit de borst waaruit al +-24 uur niet meer gedronken was maar toch... spontaan lekken (dus niet tijdens het kolven) was al zo lang geleden!
En ik was in gezelschap van 3 mannen denk niet dat ze iets gemerkt hebben... gelukkig maar
amarantawoensdag 10 september 2008 @ 18:56
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 13:34 schreef PM-girl het volgende:


Weet een kindje na een week nog 'hoe' ze moet drinken aan de borst?
Zit wel wat in. vanmorgen deed Eva ook heel raar met mn borst. Ze zat er echt op te bijten net alsof ze op haar speen zat te bijten. Deed geen pijn overigens.

Iksje, misschien schaamden die mannen zich wel
LadySwoensdag 10 september 2008 @ 20:44
Iris was het zo verleerd
Maar ik heb niet echt bewust afgebouwd, Iris was er volgens mij wel aan toe en heeft er nooit meer omgevraagd. Een week later stonden we onder de douche en ik wilde kijken of ze nog wilde, maar ze keek me aan, zo van: "En wat moet ik met dat ding? "
cattiewoensdag 10 september 2008 @ 20:49
Hier ging het net zoals bij LadyS. Ive besloot zelf te stoppen (ik gaf toen alleen nog 's ochtends een voeding). Eerst wilde hij nog maar om de dag en opeens was het afgelopen. Hij hapte niet meer, hij keek niet eens meer naar mijn borsten! Hij was er blijkbaar helemaal klaar mee.
Jeliefvrijdag 12 september 2008 @ 12:39
Op 28 september wordt er een ontmoeitingsdag georganiseerd ter gelegenheid van de wereld borstvoedingsweek. Voor meer informatie: http://www.wbwnederland.nl/
YPPYvrijdag 12 september 2008 @ 12:44
Gisteren stond Anna op de commode toen ik haar omkleedde. Doet ze ineens mijn shirt naar beneden en gaat hard "lekkuh" roepen.
Jeliefvrijdag 12 september 2008 @ 13:04
hihi. Emma zat laatst op de commode nadat we samen in bad waren geweest. tja blote borst op mondhoogte
Ticootjevrijdag 12 september 2008 @ 13:27
Jen probeert ook vaak te happen als we in bad zitten, maar dat gaat gewoon niet. Dus als ze dan aangekleed is door papa mag ze altijd gelijk lekker bij mama, en dan geniet ze er dubbel van.
snakeladyvrijdag 12 september 2008 @ 19:58
Nika voed ik wel eens als we in bad liggen, dan ligt ze op haar buik half bovenop me.

Een borstvoedingsinstantie had me gevraagd om wat borstvoedingsfoto's te maken, van mezelf gaat dat wat lastig dus heb het uitbesteed aan mijn man.



Ticootjevrijdag 12 september 2008 @ 20:22
Oh, drinkfoto's zijn zo vreselijk lief...
PM-girlvrijdag 12 september 2008 @ 21:02
Wat een mooie platen KD! Goed gedaan, Snakeman!
Ik vind vooral de eerste goed weergeven, hoe een serieuze zaak het drinken is voor de kleintjes!
owletvrijdag 12 september 2008 @ 21:06
Wat prachtig, KD!
* owlet telt de weken af
TearSongvrijdag 12 september 2008 @ 21:19
Erg mooi KD!
Kersjesvrijdag 12 september 2008 @ 21:37
Haha, hier wordt er soms ook spontaan aangehapt zodra er een blote borst voorbij komt

Ticootje, ik heb het er soms heel moeilijk mee als ik denk aan stoppen met bv. Ik kan het nu even niet goed omschrijven, maar ik zie echt zo op tegen de die onvermijdelijke dag dat hij niet meer bij me zal willen drinken
Die dag lijkt niet zo ver weg meer, hij krijgt nu steeds vaker maar 1 voeding per dag ('s ochtends) en heeft mij en mijn melk niet meer nodig om in slaap te vallen. Moeilijk te accepteren dat dat o zo speciale tussen ons 2-en waarin ik hem datgene geef dat ik alleen kan geven, en voor de rest niemand anders, straks voorbij zal zijn

Prachtige foto's KD!
Jeliefvrijdag 12 september 2008 @ 21:43
Mooi KD!nog iets meer dan 4 maanden en dan heb ik ook weer een klein drinkertje

Kersjes ik kan mij ook haast niet voorstellen dat Emma ooit niet meer wil. Al gaan er wel eens dagen voorbij dat ze niet drinkt en er ook niet om vraagt. En je kunt nog héél lang voort met 1 keer per dag dirnken hoor!
snakeladyvrijdag 12 september 2008 @ 22:58
dank jullie wel!!
Saffiervrijdag 12 september 2008 @ 23:00
KD wat lief en mooi
nebelungzaterdag 13 september 2008 @ 00:11
KD Mooi! Opsturen naar de borstvoedingsagenda!

Je kunt stemmen voor de borstvoedingsprijs 2008 op de SBO-site. Moeilijk, moeilijk, maar toch maar Gonneke gekozen

http://www.borstvoeding.com/nieuwsberichten/bv-prijs2008.html
Loiszaterdag 13 september 2008 @ 00:13
Wat een prachtige foto's KD! Echt schitterend!
Maneki.Nekozaterdag 13 september 2008 @ 00:15
Mooie platen KD! Wow!

Saar is een hele lastige klant momenteel. Ze gunt zichzelf de rust en tijd niet om te drinken, en dan ga ik al apart met haar op bed liggen. Ze dronk de laatste dagen echt bedroevend weinig maar ik heb een oplossing gevonden
Samen liggend op een kleed til ik aan haar kant dat kleed op zodat ze tegen me aan komt te liggen en ze als een worstje ingerold is. Samen in een tentje
Vanavond was ze eindelijk weer eens in slaap gevallen aan de borst op die manier
freecellzaterdag 13 september 2008 @ 09:01
Mooie foto KD! Je inspireert me
Zo'n foto is tof voor het album en Tara kan ook goed fotograferen

Ik voel me net een lopend buffet vandaag meneer wil om de 2 uur bijna een uur drinken
Ben benieuwd hoelang hij uur op, uur af volhoudt! (en ik ben al zo gewend aan hem, voor mij voelt het niet meer als enorme opgave als hij dat een dagje doet. Laat maar komen dat hummeltje )
owletzaterdag 13 september 2008 @ 09:09
Wat lief, Maneki! Begrijp ik nou goed dat het voeden weer plezierig is nu je één borst gebruikt?
Maneki.Nekozaterdag 13 september 2008 @ 09:19
Het gaat heel goed inderdaad owlet! Ik heb het pas weer geprobeerd om de rechterkant op te voeren (was alweer helemaal tot rust gekomen, melkblaar was ook eindelijk weg) maar dat was meteen weer mis. Lesje geleerd dus.
Ik voed nu met links en hoop dat nog heel lang vol te kunnen houden
owletzaterdag 13 september 2008 @ 09:38
Fijn!

Grappig dat er van die uitzonderingsproblemen zijn die je nooit ziet en dat je ze dan soms ineens meerdere keren tegen komt. Zoals nu met Maneki en Ticootje. Of eerst met Macka en Snoopy.
PM-girlzaterdag 13 september 2008 @ 14:32
Wat fijn Maneki!

Kijk wat ik vanmorgen 'vond' in de vriezer, eigenlijk vergeten dat het er nog lag. Het kolven zolang geleden, uit een flesje drinken ook.
Ticootjezaterdag 13 september 2008 @ 15:56
Hier gaat het heel goed. Ik heb rechts niet helemaal droog hoeven leggen. Zolang ik maar niet kolf gaat het super. Ik zit nu op zo''n 5 voedingen per dag. Tussen 8 en 5 geef ik geen borstvoeding, ook niet als ik wel thuis ben.

De schijf onder de ontsteking is al bijna weg, de wond is zo goed als dicht. Het litteken valt enorm mee, ik moet denk ik straks heel goed kijken (tussen alle straie) waar die ook al weer zat. Wel heeft de rechterborst voor de helft een andere kleur, dat trekt ook wel weer bij.

Van stuwing heb ik maar 2 dagen last gehad. De 2 voedingen die ik overdag afkolfde heb ik in een week afgebouwd. 1e meteen na de ingreep, de andere ongeveer 4 dagen later noodgedwongen (Jen wilde niet op het kdv bij me drinken, en ik kon niet eerder van mn werk) Alleen de eerste dag bij afbouwen last gehad van een volle borst, maar dat was op dag 2 al weg. Ik heb nog een poosje alleen links wel afgekolfd, die heb ik nu ook afgebouwd. Die ging nog makkelijker.

Jen vindt nog enorm veel troost aan de borst, drinken voor het slapen gaan is ook een heerlijk ritueel. S'nachts heb ik haar met 5 minuten weer voldaan en tevreden in haar bedje liggen....

Ik ben echt nog lang niet van plan om te stoppen. We gaan eerst een jaar volmaken, daarna zie ik wel weer. Ik merk wel dat ik er niet meer heel erg mee te koop loop dat Jen nog bij me drinkt. Over het algemeen wordt je raar aangekeken als je kindje ouder dan 6 maanden nog bij je drinkt. Ook heb ik totaal geen zin meer om met mensen in discussie te gaan of me te verantwoorden. Mamamelk is gewoon heel goed voor Jen en ze vindt het heerlijk.

Ik heb hier ook nog wat gekolfde melk liggen, die ga ik vand e week maar even meegeven naar het kdv, weggooien vind ik zonde.
mrienzaterdag 13 september 2008 @ 16:12
Fijn dat het zo goed gaat met 1 borst Maneki!

En Ticootje ook fijn dat het zo goed gaat met 1 borst helemaal en de ander deels!

Ik ben gistermiddag weggegaan en rond 12 uur vanmiddag pas weer thuis gekomen. Lotte heeft alle afgekolfde melk netjes gedronken en ik heb totaal 4x gekolfd, voor ik wegging, rond 8 uur en rond 12 uur en vanmorgen weer. Ging hardstikke goed gelukkig! Zelfs op de parkeerplaats bij de McDonalds (wel eindje verder geparkeerd) moeten kolven en dat ging ook goed (vest omgekeerd aantrekken en je ziet niets).

Nu dus weer dubbelblij met de kolf, want die kon ook mooi op batterijen

En helemaal fijn natuurlijk dat ik weer thuis ben, heb Lotte wel gemist en ze kon toen ik weer thuis was gelijk weer bij me drinken en dat was toch wel weer heel erg
Maneki.Nekomaandag 15 september 2008 @ 09:22
Hoe leer je een baby het bijten af? Madam heeft 2 ondertandjes en ik was dus altijd lekker naïef, dacht dat ze daar niet mee konden bijten omdat de eigen tong er over ligt bij het drinken..maar ze bijt dus gewoon wel! En die kleine witte streepjes zijn vlijmscherp
Ticootjemaandag 15 september 2008 @ 09:33
Meteen afkoppelen Maneki.
freecellmaandag 15 september 2008 @ 09:54
Auw maneki Sterkte ermee iig!

En ik ben weer aan het voeden Meneer heeft een uurtje geslapen en was toen weer wakker. En voeden duurt hier een uur (en eerder afkoppelen? WOEDEND!). Dit is al de derde ochtend dat het om de 2 uur is. En gisteren de hele dag Dat is dus uur op, uur af

Gelukkig liet hij er vannacht 2x 3 uur tussen zitten, anders werd ik gek denk ik...

edit: als hij woensdag op het bureau nu nóg niet goed gegroeid, ga ik ter plekke heel hard huilen denk ik.

[ Bericht 7% gewijzigd door freecell op 15-09-2008 09:59:45 ]
Ticootjemaandag 15 september 2008 @ 10:01
Is hij misschien aan het regelen Freecell??
freecellmaandag 15 september 2008 @ 10:11
quote:
Op maandag 15 september 2008 10:01 schreef Ticootje het volgende:
Is hij misschien aan het regelen Freecell??
Hij doet dit sinds week 2 al meer dagen wel dan niet, dus dat is dan wel erg veel regelen...
3 uur tussen 2 voedingen (lees 2 uur niet, 1 wel) is hier overdag een uitzondering...
freecellmaandag 15 september 2008 @ 10:12
Ik weet dat er genoeg melk is, maar ik begin me echt af te vragen wat de voedingswaarde is
Ticootjemaandag 15 september 2008 @ 10:18
http://www.borstvoeding.c(...)borstcompressie.html
p_igletmaandag 15 september 2008 @ 10:22
freecell, te weinig voedingswaarde in de melk kan eigenlijk niet als gezond persoon.
zelfs in afrika hebben ze genoeg voedingswaarde in de borstvoeding.

Misschien kun je een lactatiekundige of vrijwilliger van VBN of LLL bellen. Wellicht hebben die nog tips zodat Leander wat effectiever kan drinken.
Borstcompressie waar ticootje hierboven een linkje van plaatst is soms ook een optie omdat ze dan extra vette achtermelk krijgen. Maar misschien goed omdat in overleg te doen met iemand die er verstand van heeft.
owletmaandag 15 september 2008 @ 10:26
Meteen afkoppelen idd, Maneki. En proberen te herkennen wanneer ze gaat bijten. Bij Ronja was dat bijvoorbeeld als ze contact met mij wilde maken, dan begon ze te lachen waardoor de tong terug trok.
Sommige kindjes bijten als de TSR niet snel genoeg komt of juist als ze verzadigd zijn. Als je die moment hetkernt kan je het een beetje voor zijn.
Vreemd genoeg werd het bij Ronja (en volgens mij bij alle kinderen) juist minder naarmate ze meer tanden krijgen

Freecell, ik denk dat Leander zo veel drinkt omdat hij behoorlijk vroeg geboren is en wat moeite heeft met zich warm houden. Dat kost een berg energie en dat kan hij het beste aanvullen door veel (kleine beetjes) te drinken.
Heb je zijn gewichtstoename ook al langs de curve van borstvoeding.com gelegd? Soms maakt dat een heel verschil.
De CB curve, gebaseerd op kinderen van 40 weken die kunstvoeding krijgen is niet altijd toepasbaar op alle kindjes

Met die voedingswaarde zal het wel goed zitten
freecellmaandag 15 september 2008 @ 10:28
Dank je wel.
Ik kende het niet, maar deed dit zelf al automatisch. Het punt is alleen dat hij wél drinkt. Hij sabbelt ook wel eens, maar dan duw ik dus even op bovenstaande manier en dan drinkt hij weer.

En als hij klaar is met 1 borst en ik knijp héél zachtjes in de tepelhof, dan komt er nog een straaltje uit. Dit is een halve minuut na het stoppen met drinken over, dus dat wordt echt door hem gestimuleerd. Ook als hij sabbelt, drukt hij harder dan ik dan doe met mijn vingers, dus ook met sabbelen krijgt hij volgens mij nog wel wat binnen....
freecellmaandag 15 september 2008 @ 10:30
Warm houden gaat nu goed
Ik troost mij ook met de gedachte dat zijn kerngezonde papa zijn hele cb-tijd op de onderlijn heeft gezeten, al was het dan ook een 7-ponder.
En na zijn cb-tijd is hij er onder geschoten en hij zit nog steeds met een veel te laag BMI kerngezond te zijn
freecellmaandag 15 september 2008 @ 10:32
oja en als ik eens zo'n gestuwde harde schijf heb, drinkt hij die er in kwartiertje uit. Dus hij drinkt dan wel goed toch? Mén waarom gaat er in dit huis nooit iets volgens het boekje? Het ventje is ook meer tijd wakker dan hij slaapt
Iksjemaandag 15 september 2008 @ 10:36
Freecell, misschien wil Leander ongemak wegdrinken?
Sommige kindjes met (verborgen) reflux hebben die neiging, de melk verzacht dan wel tijdelijk maar neemt het probleem niet weg.
freecellmaandag 15 september 2008 @ 10:40
quote:
Op maandag 15 september 2008 10:36 schreef Iksje het volgende:
Freecell, misschien wil Leander ongemak wegdrinken?
Sommige kindjes met (verborgen) reflux hebben die neiging, de melk verzacht dan wel tijdelijk maar neemt het probleem niet weg.
Dat zou wel een mogelijkheid zijn inderdaad. Ik ga ff googelen, want ik ken het hele verschijnsel niet.

edit: hmm, hij geeft echt nooit melk terug, liggen is meestal geen probleem en hij huilt niet idioot veel of slikt veel.

[ Bericht 11% gewijzigd door freecell op 15-09-2008 11:09:44 ]
Iksjemaandag 15 september 2008 @ 10:43
Ongemak kan inderdaad misschien ook zijn de warmte van mama ('s melk) opzoeken (zoals Owlet post) of krampjes oid…
owletmaandag 15 september 2008 @ 10:45
quote:
Op maandag 15 september 2008 10:30 schreef freecell het volgende:
Warm houden gaat nu goed
Fijn!
quote:
Ik troost mij ook met de gedachte dat zijn kerngezonde papa zijn hele cb-tijd op de onderlijn heeft gezeten, al was het dan ook een 7-ponder.
En na zijn cb-tijd is hij er onder geschoten en hij zit nog steeds met een veel te laag BMI kerngezond te zijn
Ach ja joh, als Leander wel een mooi lijntje volgt zonder enorme pieken en dalen dan groeit hij toch? In zijn eigen tempo, dat wel, maar hij groeit. En dan kan je naar de andere factoren kijken om te zien of je je zorgen moet maken.
Zou hij nou moeilijk en weinig drinken dan zou een "laag lijntje" meer reden voor zorgen zijn dan wanneer hij zich de hele dag door vol tankt, lijkt me zo
quote:
Op maandag 15 september 2008 10:32 schreef freecell het volgende:
oja en als ik eens zo'n gestuwde harde schijf heb, drinkt hij die er in kwartiertje uit. Dus hij drinkt dan wel goed toch? Mén waarom gaat er in dit huis nooit iets volgens het boekje? Het ventje is ook meer tijd wakker dan hij slaapt
Omdat er geen boekjes zijn die de werkelijkheid ook maar een beetje benaderen
Jeliefmaandag 15 september 2008 @ 10:49
Freecell om de twee uur drinken vind ik niet zo heel vreemd voor een nog-niet-zo-lang-geleden-geboren baby. Dat hij een uur aan je borst hangt is wel lang. Heb je al eens geprobeerd om hem na enige tijd af te koppelen? Emma wilde soms ook heel lang 'drinken'maar effectief drinken deed ze alleen de eerste 20 minuten ofzo, daarna was het meer sabbelen en mama voelen.
freecellmaandag 15 september 2008 @ 11:17
Jelief, als ik hem eerder afkoppel gaat hij heel hard huilen. Als ik hem dan weer til kan krijgen komt hij binnen een half uur voor de volgende voeding. Werkt dus helaas niet.

Hij ligt nu in de draagdoek bij mij (wilde niet slapen -> huilen en dan slaapt hij wel in de doek) maar hij wordt al weer een beetje wakker en vingertjes sabbelen ed. Ik heb hem een half uur geleden afgekoppeld... Ik wil nog niet weer!