Blij dat MvB coach is en niet jijquote:Op donderdag 22 november 2007 12:04 schreef M0NTANA het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Demy de Zeeuw dan wellicht op positie ???.
Bassie is hoofdverantwoordelijk. Hij selecteert spelers en bepaalt de opstelling.quote:Op donderdag 22 november 2007 18:21 schreef Doc het volgende:
[..]
Maar denk je dat dat door MvB komt of door een onvermogen van nederlandse spelers (op een enkeling na; die enkelingen worden wel geselecteerd) een man te passeren?
Dat was geen antwoord op de vraag.quote:Op donderdag 22 november 2007 19:25 schreef Barca het volgende:
[..]
Bassie is hoofdverantwoordelijk. Hij selecteert spelers en bepaalt de opstelling.
Ah, het principe: alles wat fout gaat is de schuld van MvB, alles wat goed gaat ligt aan de spelers...quote:Op donderdag 22 november 2007 20:33 schreef AirRaid het volgende:
15 goals in de kwalificatiereeks in gewoon bar en bar slecht. Kom op he Wit-Rusland heeft er nog meer gemaakt en zelfs Albanië heeft er maar 3 minder. Als ik de andere "grote" voetballanden bekijk hadden we er minimaal 10 meer moeten scoren.
Echter kregen we er ook maar 5 tegen, 3 in pinciepe als je de belabberde prestatie van gisteren niet meetelde. Dat we er niet meer tegen kregen ligt niet aan de geweldigde tacktiek van meneer van Basten, ook niet aan onze super verdediging, maar voor een groot deel op koste van Van der Sar.
Met alle respect voor Stekelenburg, Timmer en de overige keepers maar met hun in de goal hadden we er hoogstwaarschijnlijk meer tegen gehad.
Jawel ... want de vraag was of het de schuld van Van Basten is of van de spelers die kwaliteiten missen.quote:
Lees rustig de gehele post nog maar eens na en je ziet dat het echt geen antwoord op de vraag is die ik stelde: Marco van Basten moet ontslagen worden! #34quote:Op vrijdag 23 november 2007 00:54 schreef Barca het volgende:
[..]
Jawel ... want de vraag was of het de schuld van Van Basten is of van de spelers die kwaliteiten missen.
De schuld ligt dus bij Van Basten. Hij moet die slechte spelers niet selecteren.
NL heeft afgelopen wedstrijden in 4-4-2 gespeeld en ook in een dergelijk systeem heb je creativiteit en het vermogen een man uit te kunnen spelen nodig. Dat heeft dus helemaal niets met het systeem te maken.quote:Op vrijdag 23 november 2007 16:17 schreef Karrel_Laaglawaai het volgende:
Als de spelers niet geschikt zijn om 433 te spelen en de coach besluit, in al zijn wijsheid, om toch 433 te spelen, aan wie ligt het dan? De spelers? of de coach?
Quincy? Castelen? En dat zijn niet eens toppers. Maar je hoeft het niet te doen met spelers die goed hun man kunnen passeren? De gekozen spitsen zijn mijns inziens niet het probleem. Wel denk ik dat de gekozen middenvelders en zeker de gekozen verdedigers niet de juiste spelers zijn. Daarbij klopt het systeem niet. (In mijn ogen.)quote:Op vrijdag 23 november 2007 16:07 schreef Doc het volgende:
[..]
Lees rustig de gehele post nog maar eens na en je ziet dat het echt geen antwoord op de vraag is die ik stelde: Marco van Basten moet ontslagen worden! #34
Ik gaf daarin al aan dat MvB de spelers die dat vermogen wel hebben juist selecteert (als het aan hem lag zouden er zelfs spelers voor genaturaliseerd worden) - het probleem is echter dat die spelers waar ik het in die post over heb er niet zijn. En dat is niet MvB zijn schuld.
Welke Nederlandse spelers die erg goed zijn in het passeren van hun man heeft MvB niet geselecteerd terwijl ze fit zijn?
Vorige wedstrijd was de tweede helft was een 4-4-2 met Kuyt en Koevermans en alleen van VDV zou eventueel gezegd kunnen worden dat hij niet op zijn gewone plek speelde.quote:Op vrijdag 23 november 2007 16:32 schreef Karrel_Laaglawaai het volgende:
De vorige wedstrijd was anders een verkapte 433.
Als je niet op de plek speelt waar je normaal speelt speelt dat lastig en moet je in je rol groeien aangezien dat niet kan met interlands omdat je niet weken achter elkaar in dezelfde samenstelling speelt (nog zoiets moois, zelfde samenstelling heeft MVB daar ooit wel eens van gehoord?) Dat gaat ten koste van de vorm en derhalve speel je kut.
Quincy heeft afgelopen jaren amper een goede wedstrijd gespeeld en die wil je niet in het NLs elftal (voor wie dan?). Hij heeft er zelf ook voor gekozen om voor Ghana te willen spelen en niet voor NL.quote:Op vrijdag 23 november 2007 17:22 schreef Barca het volgende:
[..]
Quincy? Castelen? En dat zijn niet eens toppers. Maar je hoeft het niet te doen met spelers die goed hun man kunnen passeren? De gekozen spitsen zijn mijns inziens niet het probleem. Wel denk ik dat de gekozen middenvelders en zeker de gekozen verdedigers niet de juiste spelers zijn. Daarbij klopt het systeem niet. (In mijn ogen.)
Genoemde Quincy en Castelen zijn wat mij betreft ook geen serieuze kandidaten. Maar wie is dat wel?!quote:Op vrijdag 23 november 2007 20:16 schreef Doc het volgende:
[..]
Quincy heeft afgelopen jaren amper een goede wedstrijd gespeeld en die wil je niet in het NLs elftal (voor wie dan?). Hij heeft er zelf ook voor gekozen om voor Ghana te willen spelen en niet voor NL.
Castelen moet eerst meer in vorm raken.
Dat de verdediging niet echt top is duidelijk - maar dat kan over iedere mogelijke verdediger te zeggen die men zou kunnen selecteren in het NLs elftal..
Ik zal later wat dieper in gaan op jouw selectie.
quote:Op vrijdag 23 november 2007 20:24 schreef tong80 het volgende:
'Van Persie van Persie van Persie...................jaaaaaaaaaaaaaaa wat een pass van Robben wat een geweldige goal van Robin. Hier komt Duitsland niet meer overheen. Nog ëén minuut te spelen en we leiden met 3-2. Anker de woonboten huur de biertaps. Dit hebben we na 1988 niet meer meegemaakt. Ik ben kapot. Over naar jou, ik trek het niet meer.'
Dat was mijn vraag juist. Als MvB geen echt goede kanidaten heeft om uit te kiezen kan je het hem nniet aanrekenen. De kandidaten met technisch vermogen om een man te passeren selecteert hij als dat mogelijk is- maar meer dan uit Robben, VanPersie, VDV (toevallig alledrie regelmatig geblesseerd) en eventueel Babel of heel misscien Drenthe kan hij weinig mannen kiezen die voldoende goede voetabllers zijn. En in de verdediging heeft hij simpel ook te weinig te kiezen uit echt goede spelers. En DAT kan je mijns inziens MvB niet aan rekenen.quote:Op zaterdag 24 november 2007 01:41 schreef Barca het volgende:
[..]
Genoemde Quincy en Castelen zijn wat mij betreft ook geen serieuze kandidaten. Maar wie is dat wel?!
Jouw opstelling zoals je die hier nu beschrijft (met twee cmf's) is een 3-2-3-2 (5-3-2 <-> 3-5-2). Als Khalid een linie zakt is het een 4-4-2, maar dat is het niet zoals je het nu beschrijft.quote:Op vrijdag 23 november 2007 17:34 schreef Barca het volgende:
Bassie kiest voor 4 - 4 - 2 (of zoals hij het zelf noemt 4 - 2 - 4) maar met de verkeerde spelers!! De fout ligt dus nog altijd bij Bassie.
Sar, van der = doelman (Stekelnburg)
Melchiot = rechtsback (Kromkamp)
Emanuelson = linksback (De Cler)
Donk = libero (Boulahrouz)
Heitinga = rechter defensive cmf (De Zeeuw)
Boulahrouz = linker defensive cmf (Bronckhorst, van / Maduro)
Sneijder = rechtshalf (N. de Jong in defensievere variant)
Vaart, van der = linkshalf (Drenthe in defensievere variant)
Seedorf = aanvallende cmf (Sneijder; Vaart, van der; Persie, van)
Nistelrooij, van = rechterspits (Persie, van; Kuijt)
Huntelaar = linkerspits (Robben; Babel)
quote:Op zaterdag 24 november 2007 08:24 schreef Doc het volgende:
[..]
Jouw opstelling zoals je die hier nu beschrijft (met twee cmf's) is een 3-2-3-2 (5-3-2 <-> 3-5-2). Als Khalid een linie zakt is het een 4-4-2, maar dat is het niet zoals je het nu beschrijft.
Ik ben het er me eens dat Bouma, Matthijssen en Ooijer geen wereld verdedigers zijn. Het zijn subtoppers die bij subtopclubs spelen. Maar ze spelen wel. Neem een Mathijsen; die heeft alle competitie wedstrijden gespeeld bij HSV dat derde staat. Hij speelt daar heel redelijk (zelfs gescoord). Dat is beter dan de meeste anderen die in aanmerking komen. Vergelijk het met Donk - die dit seizoen nou niet bepaald fortuinlijk begonnen is (8 gespeeld uit 11, bij AZ dat niet echt lekker draait). Het is niet evident dat Donk nu echt beter is dan Mathijsen. Misschien inde toekomst maar nu dus niet. ik heb niets tegen Boularouz (iedere speler die ronaldo door middentrapt kan op mijn sympathie rekenene), maar de laatste wedstrijd dat hij goed speelde is volgens mij een jaar geleden. Bij Sevilla speelt hij ook niet heel veel. Dus ook van Khalid kan ik niet zeggen dat hij afgelopen jaar veel aanspraak maakt op een basis plaats (en als middenvelder? was niet een van de bezwaren dat MvB spelers niet op hn positie speelt?). Wellicht later weer wel maar nu dus niet. Ooijer heeft daarentegen 11 van de 12 wedstrijden van Blackburn in de competitie gespeeld, plus 6 andere wedstrijden (5 in Europa, 1 league cup). Hij speelt en doet dat gezien de resultaten van Blackburn ook niet echt slecht. hetzelfde geld voor Bouma die 12 uit 12 gespeeld heeft voor Villa, dat ook heel redelijk presteert in de PL. Ook voor Bouma en ooijer is net zoals voor Mathijsen op het moment heel goed te verantwoorden dat zij een plek mogen krijgen in het NLs elftal. Ze spelen nu veel en best goed en hebben veel ervaring.
Urby zou ik daarentegen juist liever NIET meer willen zien spelen - enzeker niet als verdediger (hij verdedigd alsof hij 30 meter verder van het goal staat met een verdediging achter zich en dat is vaak dus niet zo - tackles die hij maakt in het strafschop gebied - al jaren lang - zijn vaak drama; hij heeft Ajax twee maal de CL gekos ...) . Hij heeft volgens mij (terecht) ook niet echt een basisplek bij Ajax meer. Dan zie ik liever DeCler op die plek. Maar om te beweren dat DeCler veel beter is dan Bouma zou ik niet zeggen. Overigens ook niet veel slechter, maar het is niet zo dat de keuze voor Bouma evident slechter is dan die voor DeCler (ze schelen qua leeftijd ook amper). Ook voor Heitinga geldt dat hij heel redelijk speelt (hij heeft slechtere periodes gehad) maar het is ook niet zo dat hij kop en schouders uitsteekt boven de spelers ie MvB wel opstelt als je het spel en de resultaten van de opgestelde spelers bekijkt. Kromkamp in de back-up zoals jij dat hebt staan? Dat is de afgelopen weken de slechtste man bij PSV en heeft zijn laatste echt goede wedstrijd denk ik 2 & half jaargeleden gespeeld ...
Het niet opstellen van De Zeeuw en Gio kan ik vatten. Die speelde vrij matig, maar Heitinga en vooral Boularouz op die plek? Geen 100% duidelijke verbetering imho.
Het middenveld speelt, met alleen VDV en Sneijder op positie gewisseld. Zoals het bij jou staat kanhet ook. Maar niet duidelijk beter of slechter dan wat er nu staat. Het moet wel duidelijk zijn dat de spelers aan de zijkant ook wel aan de buitekant moet blijven en niet te veel naar binnen moeten trekken.
RvN en Huntelaar in de spits zou ik ook wel eens willen zien. Maar teveel dezelfde type spelers. Dan liever RvN en RvP. Zoals je opstelling er nu staat zit er maar 1 man die een man kan passeren.
quote:Op zaterdag 24 november 2007 08:10 schreef Doc het volgende:
[..]
Dat was mijn vraag juist. Als MvB geen echt goede kanidaten heeft om uit te kiezen kan je het hem nniet aanrekenen. De kandidaten met technisch vermogen om een man te passeren selecteert hij als dat mogelijk is- maar meer dan uit Robben, VanPersie, VDV (toevallig alledrie regelmatig geblesseerd) en eventueel Babel of heel misscien Drenthe kan hij weinig mannen kiezen die voldoende goede voetabllers zijn. En in de verdediging heeft hij simpel ook te weinig te kiezen uit echt goede spelers. En DAT kan je mijns inziens MvB niet aan rekenen.
Kuyt en Babel speelde zoals ze dat bij LFC ook doen en dat is 4-4-2. Dat kuyt ondertussen overal loopt heeft weinig met de eigenlijke positiet te maken.quote:Op zondag 25 november 2007 09:30 schreef Solstice het volgende:
Kuijt speelde toch aardig vanaf de flank, net als Babel. Het was gewoon 4-3-3 met de punt naar voren. Het middenveld stond voor het eerst wel zoals het hoorde. van der Vaart achter de spits, De Zeeuw rechts en v. Bronckhorst links. Maar nog steeds was het positiespel bedroevend en werd de bal weer voor een groot deel van de tijd naar voren geroeid op hoop van zegen.
Bedankt voor het compliment. Fijn voor je dat je het eindelijk ziet dat mijn berichten inhoud hebben. Ik heb al veel vaker berichten met dergelijke inhoud geplaatst.quote:Op zondag 25 november 2007 21:08 schreef Doc het volgende:
Op Barca reageer ik later wel (mbt de inhoudelijkheid - niet dat ik het met de inhoud geheel eens ben, maar het gaat tenminste ergens over
)
Roy Makaayquote:'Ik snap beleid Van Basten niet'
Voor Roy Makaay is het Nederlands elftal allang geen onderwerp van discussie meer. De aanvaller van Feyenoord kreeg tweeënhalf jaar geleden voor het laatst een uitnodiging uit Zeist en geeft toe dat hij zich uitsluitend richt op zijn prestaties in clubverband. ;Ik zit er al bijna 2,5 jaar niet meer bij, dus ik lig er niet meer wakker van vertelt de aanvaller tegenover Sportweek. ;Natuurlijk, ik had liever nog bij Oranje gezeten, maar na zo;n lange tijd ga ik er niet meer vanuit dat het nog zal veranderen. Met het Nederlands elftal houd ik me écht niet meer bezig.
Met name het 4-3-3-systeem is tegen het zere been van de aanvalsleider van de Rotterdammers. ;Als je geen buitenspelers hebt, kun je ze ook niet opstellen. Arjen Robben is eigenlijk de enige echte en die is de laatste twee jaar bijna alleen maar geblesseerd geweest. Dan lijkt het me logischer om met twee spitsen te spelen.
Zeker als je de beschikking hebt over Robin van Persie, die in de periode vóór zijn blessure bij Arsenal fantastisch speelde als tweede spits. Ik vind het raar dat hij in het Nederlands elftal maar niet zo'n rol krijgt, want ik vind hem op dit moment veruit de beste Nederlandse voetballer. Hij is echt geweldig.
Selectiebeleid
Voor de oud-spits van Deportivo la Coruńa en Bayern München is het selectiebeleid van Marco van Basten één groot vraagteken. De Wijchenaar neemt het vooral op voor zijn ploeggenoot Tim de Cler. Als je Tim alleen maar oproept voor de eerste 24, dan kun je hem net zo goed niet selecteren. Roept hij hem eindelijk weer op en dan laat-ie hem wéér afvallen, voordat er ook maar een wedstrijd is gespeeld; Ik snap daar niks van.
Ik maak Tim nu elke dag mee en hij is gewoon een fantastische linksback. De beste van Nederland, vind ik. Volgens mij is zo;n beetje heel Nederland het daar wel over eens. Aan bedanken denkt Makaay echter niet. Als je niet wordt opgeroepen, kun je ook niet bedanken. En ach, bedanken; Mocht de bondscoach me tóch nog eens uitnodigen, dan kan ik altijd nog beslissen of ik wel of niet op die uitnodiging inga.
;Maar nogmaals: als ik zie wat voor spelers er nu worden geselecteerd, terwijl ik nooit meer een kans krijg, verwacht ik niet dat er nog wat aan mijn situatie zal veranderen. Het is prima zo. Ik geniet elke dag bij Feyenoord, daar ben ik meer dan tevreden mee, aldus Makaay die tussen 5 oktober 1996 en 17 augustus 2005 43 interlands in actie kwam.
bron
Hij zei hetzelfde al een jaar geleden met dat gedonder met Mark van Bommel al voor de camera's van RTL Bundesliga. De waarheid als een koe.quote:Aan bedanken denkt Makaay echter niet. Als je niet wordt opgeroepen, kun je ook niet bedanken.
Urby zou ik nemen voor zijn "aanvallende" kwaliteiten. Zijn zwaktes in de verdediging moet je opvangen met controlerende middenvelders. Oranje moet echter aanvallen, de tegenstander onder druk zetten. Maar ook dat lukt niet.quote:Op donderdag 29 november 2007 12:24 schreef DIGGER het volgende:
En dat terwijl Emanuelson en verdedigende kwaliteiten gewoon zeer slecht samen gaan, of kijkt MvB geen voorrondes CL bijvoorbeeld?
quote:Peiling: Liever Foppe dan Marco op het EK
RIJSWIJK (ANP) - Nederlanders zien liever dat Foppe de Haan het Nederlands elftal volgend jaar op de eindronde van het Europees kampioenschap voetbal leidt dan de huidige bondscoach Marco van Basten.
Dat blijkt uit een peiling van Maurice de Hond na afloop van de kwalificatiewedstrijden voor het EK. Hij maakte de resultaten vrijdag bekend.
Van de ondervraagden gaf 51 procent aan liever De Haan als bondscoach op het toernooi in Zwitserland en Oostenrijk te zien. Van Basten kreeg 32 procent achter zich. Zondag is de loting voor de groepsfase van het EK. Nederland is één van de vier groepshoofden.
De Haan is in populariteit gestegen. Eind juni was de Fries voor 39 procent de gewenste bondscoach op het EK, tegen 47 procent die Van Basten wilde.
quote:Eigen Kijk: Van Basten en 2010
door Eigen Kijk
AMSTERDAM - Binnenkort bespreekt Marco van Basten met de KNVB zijn contractverlenging tot 2010. Na een week met lotingen voor het WK 2010 en EURO 2008 is de verwachting dat de voetbalbond met hem door wil gaan. Wat de bondscoach betreft, is dat minder duidelijk. Dat heeft alles te maken met de sfeer die er rond het Nederlands elftal is ontstaan.
Veel meer nog dan het cynisme en de kritiek van de media heeft het gefluit van het legioen Van Basten aangegrepen. Hij is daardoor in een spagaat geraakt. Normaal gesproken staat een coach ter discussie als hij niet presteert. Bij de geboren Utrechtenaar is dat dus geen punt. Alleen botst zelfs een vedette als hij tegen de typisch Nederlandse situatie aan, dat presteren en mooi voetballen een twee-eenheid zijn. Met het zwaartepunt op de amusementswaarde.
Een realiteit waar niemand onderuit kan. Ook Van Basten niet. Probleem is alleen, dat hij alsmaar wacht op het moment dat het muntje binnen de ploeg gaat vallen. Volgens de bondscoach is dat slechts een kwestie van tijd. Alleen was het hem beter uitgekomen als dat vooral tegen Luxemburg was gebeurd, toen de supporters het team 85 minuten lang gunstig gezind waren en Oranje zo'n vijftien kansen creëerde. Maar in plaats van een spetterende plaatsing voor EURO 2008, bleef het 1-0 en zorgde de traditionele kans voor de voetbaldwerg in de slotfase zelfs voor een kater bij de aanvankelijk positief ingestelde aanhang.
Met Guus Hiddink is Van Basten de enige bondscoach geweest, die zich in één contractperiode van vier jaar voor zowel het EK als WK heeft geplaatst. Beter kan niet. Omdat kwalificatie voor deze toernooien van levensbelang is voor de KNVB en het totale Nederlandse voetbal, wil de bond doorgaan met een optimaal renderende prestatiecoach. Ook omdat een nieuwe man altijd risico's met zich meebrengt.
Daarom draait het nu vooral om de vraag wanneer Oranje zich eindelijk uit de impasse gaat spelen. Van Basten krijgt in ieder geval tot en met het EK de tijd om dit binnen zijn selectie los te maken.
Wat dat betreft, verdient KNVB-directeur Henk Kesler een compliment voor de wijze waarop hij zijn belangrijkste werknemer blijft steunen. Net zoals de Duitse voetbalbond dat met Jürgen Klinsmann deed, toen die voor het later zo succesvolle WK 2006 een lading kritiek over zich heen kreeg waar het uitfluiten van Oranje in de verste verte niet aan kan tippen.
De houding van Kesler is bewonderingwaardig, helemaal omdat in de wandelgangen al duidelijk is geworden dat de raad van bestuur onder leiding van ex-politicus Benk Korthals aanzienlijk minder loyaal is. Net als met de door Ajax geformeerde commissie is gefrons op z'n plaats als dergelijke "supporters" de topsport tegen het licht gaan houden. Vaak gedreven door emoties en soms ook door een persoonlijk belang. Funest om structureel op topsportniveau beleid uit te voeren.
Intussen blijft Kesler gefocust om Van Basten te behouden. Het hoogst haalbare en ook het meest reële voor de KNVB is een principeakkoord tot en met 2010, waarbij het verloop van EURO 2008 als ijkpunt geldt om deze afspraak al dan niet te effectueren.
De vraag is alleen of Van Basten dit ook wil.
Bron: Telesport
Dat zou ik in je principe wel uit willen leggen maar dan moet ik zó mijn best doen geen ban op te lopen dat ik daar toch eigenlijk even geen zin in heb...quote:Op zaterdag 1 december 2007 13:51 schreef EnGCatjuh het volgende:
Waar baseer jij dan op dat het een kleine groep is?
Ik geloof je meteen, bedankt voor de uitlegquote:Op zaterdag 1 december 2007 13:57 schreef Tennessee het volgende:
[..]
Dat zou ik je wel uit willen leggen maar omdat ik dan ik zó mijn best moet doen geen ban op te lopen heb ik daar nu toch eigenlijk even geen zin in.
niet zo flauw pussy, je weet best dat ik het in deze topic niet meer over propaganda en zo mag hebben en daar heeft dit alles mee te maken... en hou nou eens op te proberen me dingen te laten zeggen waarvan je weet dat ik er een ban van oploop..quote:Op zaterdag 1 december 2007 13:59 schreef EnGCatjuh het volgende:
[..]
Ik geloof je meteen, bedankt voor de uitleg
Toch wel vreemd dat jij Van Basten hier wél een eigenwijze lul mag noemen maar dat ik dat van jou dan niet mag zeggen...quote:Op donderdag 29 november 2007 12:20 schreef M0NTANA het volgende:
Marco van Basten is gewoon een eigenwijze lul,...
Van mij mag je mij best een eigenwijze lul noemen hoor.quote:Op zaterdag 1 december 2007 14:09 schreef Tennessee het volgende:
[..]
Toch wel vreemd dat jij Van Basten hier wél een eigenwijze lul mag noemen maar dat ik dat van jou dan niet mag zeggen...
Waar heb ik je dat verboden dan?quote:Op zaterdag 1 december 2007 14:09 schreef Tennessee het volgende:
[..]
Toch wel vreemd dat jij Van Basten hier wél een eigenwijze lul mag noemen maar dat ik dat van jou dan niet mag zeggen...
Ik stel voor dat we dit voortzetten in De Nederlandse Voetbal Pers; Verslaggevers of Meningmakers? aangezien het daar wel schijnt te mogen...quote:Op zaterdag 1 december 2007 14:08 schreef EnGCatjuh het volgende:
Propaganda of niet, dat heeft niks met 'een kleine groep' te maken.
Natuurlijk mag dat, ik vind jou ook een eigenwijze lul. Dat kan toch?quote:Op zaterdag 1 december 2007 14:20 schreef Tennessee het volgende:
[..]
Ik bedoelde niet dat jij me dat hebt verboden maar dat dat niet mag van de crew...
Ja, maar als jij dat van mij zegt krijg je geen ban, als ik het van jou zeg krijg ik er wél een....quote:Op zaterdag 1 december 2007 14:23 schreef M0NTANA het volgende:
[..]
Natuurlijk mag dat, ik vind jou ook een eigenwijze lul. Dat kan toch?
Nee, want ik vraag me af waarom jij zegt dat het een kleine groep is die anti-marco is. Waar basseer je dat op? Dat heeft niks met propaganda te maken. Nu ontloop je mijn vraag alleen maar.quote:Op zaterdag 1 december 2007 14:22 schreef Tennessee het volgende:
[..]
Ik stel voor dat we dit voortzetten in De Nederlandse Voetbal Pers; Verslaggevers of Meningmakers? aangezien het daar wel schijnt te mogen...
Of het volgend jaar een succes wordt weet niemand, jij niet, ik niet, niemand niet. Punt.quote:Op zaterdag 1 december 2007 14:24 schreef DRD het volgende:
Door te zeggen dat het een kleine groep is, onderschat je die "kleine groep". In aantal en in invloed. Vd Herik heeft destijds de fout gemaakt te spreken over een "kleine groep anonieme amokmakers". Vervolgens is het protest tegen hem alleen maar sterker geworden en is hij er uiteindelijk uitgewerkt. Door die "kleine groep". Het gaat niet om het recht van de meerderheid, het gaat om het recht van de sterkste. En wat jij een "kleine groep" noemt, kan uiteindelijk wel eens veel groter, machtiger en bepalender zijn dan dat jij denkt.
Van Basten stopt als bondscoach na het EK. Als ie verstandig is, doet hij het overkomen als zijn eigen beslissing die hij weloverwogen maakt. Want na een mislukte eindronde zal de kritiek alleen maar toenemen en na een geslaagde eindronde, is er niet meer eer te behalen als bondscoach en kan hij daarna alleen maar falen.
Of om in Co Adriaanse termen te spreken: zijn houdbaarheidsdatum is verstreken. Niet ten opzichte van de spelersgroep, maar ten opzichte van het publiek en de media.
Als je toch al weet dat het niks met propaganda te maken heeft, waarom vraag je me het dan uit te leggen?quote:Op zaterdag 1 december 2007 14:24 schreef EnGCatjuh het volgende:
[..]
Nee, want ik vraag me af waarom jij zegt dat het een kleine groep is die anti-marco is. Waar basseer je dat op? Dat heeft niks met propaganda te maken. Nu ontloop je mijn vraag alleen maar.
Ik vraag je wáár je vandaan haalt dat maar een klein percentage van de voetbalvolgers wil dat Marco van Basten vertrekt en waarom Maurice de Hond ongelijk heeft.quote:Op zaterdag 1 december 2007 14:30 schreef Tennessee het volgende:
[..]
Als je toch al weet dat het niks met propaganda te maken heeft, waarom vraag je me het dan uit te leggen?
Was er na het EK'88 weinig kritiek, omdat we europees kampioen waren? Nee. Juist ALS we kampioen worden, zal daarna ieder gelijkspel, iedere kleine overwinning en iedere matige wedstrijd hevig bekritiseerd worden. "Want wij zijn toch de beste van Europa en wij moeten beter dan dit kunnen".quote:Op zaterdag 1 december 2007 14:29 schreef Tennessee het volgende:
[..]
Als de eindronde een mislukking wordt zal de kritiek inderdaad toenemen, als we kampioen worden zal hij afnemen, dat lijkt me allebei logisch...
Klopt, maar vóór de EK '88 was er ook niet of nauwelijks kritiek op Rinus Michels en er was nauwelijks iemand die aan een titel dacht... Alleen winnen van Duitsland en revanche voor '74 halen was belangrijk. Dat we daarna ook nog even kampioen werden was na de halve finale tegen Duitsland bijzaak. Heel slechte vergelijking dus...quote:Op zaterdag 1 december 2007 14:52 schreef DRD het volgende:
[..]
Was er na het EK'88 weinig kritiek, omdat we europees kampioen waren? Nee.
Ben ik niet met je eens... Ik denk dat als (als en niet wanneer) we volgend jaar kampioen worden de kritiek ineens verdwenen of bijna verdwenen zal zijn...quote:Juist ALS we kampioen worden, zal daarna ieder gelijkspel, iedere kleine overwinning en iedere matige wedstrijd hevig bekritiseerd worden. "Want wij zijn toch de beste van Europa en wij moeten beter dan dit kunnen".
Wat voor eindronde het ook wordt, de kritiek zal in de kwalificatieperiode voor het WK2010 toenemen. Hoe onterecht dat misschien ook mag lijken.
DIt is onzin denk ik... Als Nederland EK wordt dankzij drie verlengingen + penalties zullen alleen de die-hard negativistische klojo's dat belangrijker vinden dan de titel... En hoeveel van de huidige negativistische klojo's die-hards zijn zal moeten blijken...quote:Op zaterdag 1 december 2007 15:11 schreef BliksemSchigt het volgende:
Ligt maar net aan het spel. Als je drie keer op penalties doorgaat en de finale wint, zal niemand van Basten een veer in zijn kont steken omdat we EK zijn geworden.
Nederland zal ongeacht het resultaat altijd naar het vertoonde spel blijven kijken en daarop iemand afrekenen.
Ik heb het over de periode NA het EK. Als Van Basten nu verlengt, komt die periode er. Tijdens het toernooi kunnen goede resultaten (en goed spel, maar daar geloof ik niet in onder deze bondscoach) de kritiek doen verdwijnen. Maar NA het toernooi zal deze losbarsten, als we geen kampioen zijn, of als we kampioen zijn en ergens een punt laten liggen tegen Noorwegen / Schotland / IJsland / Macedonie.quote:Op zaterdag 1 december 2007 14:59 schreef Tennessee het volgende:
[..]
Klopt, maar vóór de EK '88 was er ook niet of nauwelijks kritiek op Rinus Michels en er was nauwelijks iemand die aan een titel dacht... Alleen winnen van Duitsland en revanche voor '74 halen was belangrijk. Dat we daarna ook nog even kampioen werden was na de halve finale tegen Duitsland bijzaak. Heel slechte vergelijking dus...
Ben ik niet met je eens... Ik denk dat als (als en niet wanneer) we volgend jaar kampioen worden de kritiek ineens verdwenen of bijna verdwenen zal zijn...
Oww, ik begreep het inderdaad verkeerd denk ik... Ik kan me niet herinneren dat er ná het EK'88 veel kritiek was... Pas tijdens en na het WK'90 kwam er kritiek... en ik denk dat die kritiek toch meer met de WK'90 te maken had dan met de EK'88... Vóór '88 was er toch ook niet extra kritiek vanwege '74 en '78?quote:Op zaterdag 1 december 2007 15:42 schreef DRD het volgende:
[..]
Ik heb het over de periode NA het EK. Als Van Basten nu verlengt, komt die periode er. Tijdens het toernooi kunnen goede resultaten (en goed spel, maar daar geloof ik niet in onder deze bondscoach) de kritiek doen verdwijnen. Maar NA het toernooi zal deze losbarsten, als we geen kampioen zijn, of als we kampioen zijn en ergens een punt laten liggen tegen Noorwegen / Schotland / IJsland / Macedonie.
Het is een verlies - verlies situatie. Hoe hij het ook doet op het toernooi, na het toernooi krijgt hij sowieso weer kritiek. Een nieuwe bondscoach zal daar meer krediet hebben dan de huidige.
gaan we weer... heeft Sinterklaas bij jou dit jaar óók een glazenbolletje in je schoen gestopt?quote:Op zaterdag 1 december 2007 18:48 schreef Barca het volgende:
Als we kampioen worden ... We worden geen kampioen! ...
Nou ben ik toch wel benieuwd naar je antwoord op deze vraag Tennessee, je laat weer zien een ster te zijn in het negeren van vragen en stukjes die jou slecht uitkomen.quote:Op zaterdag 1 december 2007 14:37 schreef EnGCatjuh het volgende:
[..]
Ik vraag je wáár je vandaan haalt dat maar een klein percentage van de voetbalvolgers wil dat Marco van Basten vertrekt en waarom Maurice de Hond ongelijk heeft.
Je hebt dat in dit topic gezegd, dus ik wil in dit topic antwoord.
Is dat nou zo moeilijk?
Dat is iets waar Tennessee inmiddels bekend om staat.quote:Op zaterdag 1 december 2007 19:58 schreef Solstice het volgende:
[..]
Nou ben ik toch wel benieuwd naar je antwoord op deze vraag Tennessee, je laat weer zien een ster te zijn in het negeren van vragen en stukjes die jou slecht uitkomen.
Zoals ik al eerder heb gezegd krijg ik een ban als ik in deze topic antwoord op die vraag zou geven... In De Nederlandse Voetbal Pers; Verslaggevers of Meningmakers? mag het wel geloof ik dus ...quote:Op zaterdag 1 december 2007 19:58 schreef Solstice het volgende:
[..]
Nou ben ik toch wel benieuwd naar je antwoord op deze vraag Tennessee, je laat weer zien een ster te zijn in het negeren van vragen en stukjes die jou slecht uitkomen.
Zoals wij al eerder zeiden, het heeft niks met propaganda te maken. Jij dropt die stelling in dit topic, dat mag kennelijk want ik heb hier geen mod gezien, dus dan kan je hier ook uitleg over geven.quote:Op zaterdag 1 december 2007 23:47 schreef Tennessee het volgende:
[..]
Zoals ik al eerder heb gezegd krijg ik een ban als ik in deze topic antwoord op die vraag zou geven... In De Nederlandse Voetbal Pers; Verslaggevers of Meningmakers? mag het wel geloof ik dus ...
Het gaat dus wél over propaganda, of mag ik nu mijn mening niet alleen niet meer posten maar mag ik nu gewoon helemaal geen mening meer hébben.....quote:Op zaterdag 1 december 2007 23:52 schreef EnGCatjuh het volgende:
[..]
Zoals wij al eerder zeiden, het heeft niks met propaganda te maken. Jij dropt die stelling in dit topic, dat mag kennelijk want ik heb hier geen mod gezien, dus dan kan je hier ook uitleg over geven.
Dus kom maar op.
Verkondig die mening dan ook eens in dit topic.quote:Op zaterdag 1 december 2007 23:56 schreef Tennessee het volgende:
[..]
Het gaat dus wél over propaganda, of mag ik nu mijn mening niet alleen niet meer posten maar mag ik nu gewoon helemaal geen mening meer hébben.....
bepaal je dat óók al dan?!?!quote:Op zondag 2 december 2007 00:09 schreef EnGCatjuh het volgende:
Je krijgt echt geen ban, geloof me.
Dus als je een mening hebt door propaganda, dan telt dat niet?quote:Op zaterdag 1 december 2007 23:51 schreef Tennessee het volgende:
uit MvB moet ontslagen worden topic;
[..]
Ik baseer mijn stelling op logisch redeneren... Als Maurice de Hond zegt dat volgens zijn peiling meer dan de helft van de Nederlanders liever Foppe de Haan als bondscoach heeft op Euro2008 dan Marco van Basten zeg ik dat dat propaganda of direct gevolg van propaganda is. En ik heb even geen zin om daar op zaterdagavond om 23:50 een essay over te gaan schrijven dus morgen meer, welterusten.
Nee, maar ik loop lang genoeg mee om te weten dat je daar écht geen ban voor krijgt.quote:
ik kan het bericht van de FA of A die zei dat praten over propaganda een ban op zou leveren zo snel niet meer vinden maar ik heb dat niet verzonnen...quote:Op zondag 2 december 2007 00:18 schreef EnGCatjuh het volgende:
[..]
Nee, maar ik loop lang genoeg mee om te weten dat je daar écht geen ban voor krijgt.
Het heeft anders weinig met propaganda te maken imo.quote:Op zondag 2 december 2007 00:24 schreef Tennessee het volgende:
[..]
ik kan het bericht van de FA of A die zei dat praten over propaganda een ban op zou leveren zo snel niet meer vinden maar ik heb dat niet verzonnen...
de ene weet het verschil tussen een mening en een feit niet en de ander kan geen onderscheid maken tussen de mening van een ander en zijn eigen mening... lekkere discussie is dit...quote:Op zondag 2 december 2007 00:27 schreef EnGCatjuh het volgende:
[..]
Het heeft anders weinig met propaganda te maken imo.
Jij verzint het er alleen bij om de discussie te vermijden, volgens mij.
Zolang jij niet met uitleg komt, is er weinig discussie inderdaad.quote:Op zondag 2 december 2007 00:29 schreef Tennessee het volgende:
[..]
de ene weet het verschil tussen een mening en een feit niet en de ander kan geen onderscheid maken tussen de mening van een ander en zijn eigen mening... lekkere discussie is dit...
Mission Impossible IV wordt t sowieso.quote:Op zondag 2 december 2007 00:34 schreef sjimz het volgende:
Over minder dan 12 uur zullen we weten waar San Marco met Oranje aan mag beginnen.
quote:Wat is er leuk aan om bondscoach te zijn? Lastige job. Waar haal jij je passie en vreugde uit in deze rol?
Van Basten: ,,In de eerste plaats is het gewoon ontzettend leuk om met de beste spelers van Nederland te mogen werken. En natuurlijk zouden we af en toe wat langer met de groep bij elkaar willen zijn, zodat je wat meer tijd hebt samen. Maar we wisten dat dit niet het geval zou zijn toen we aan deze job begonnen. Dat is eigenlijk het enige lastige aan deze baan.
,,Het is verder heel prettig werken bij de KNVB en Oranje. We hebben een uitstekende staf, de faciliteiten zijn goed en, zoals ik al zei, het is mooi werken met de meest getalenteerde spelers van het land. Het is iedere keer weer leuk om een selectie samen te stellen en vervolgens met de groep en de staf naar een wedstrijd toe te werken.
,,Je hebt als coach van de nationale ploeg veel keuzes en dat is bij een club weer veel minder het geval. We komen ook veel bij clubs, je ziet veel voetbal uit binnen- en buitenland. Genoeg interessante zaken dus. (19-11-2007)
De Engelse krant The Times stelde onlangs een top-5 samen met de beste coaches. Rinus Michels op 1, Ernst Happel op 2. Hoe zou jouw top-5 eruit zien van beste coaches ooit?
Van Basten: ,,Voor mij persoonlijk staat Johan Cruijff op één. Dat is in mijn optiek de beste coach met wie ik ooit gewerkt heb. Alle andere trainers die ik in m'n carričre ben tegengekomen, onder wie Sacchi, Michels, Capello, waren overigens ook uitstekende trainers, waar je bepaalde zaken van meekrijgt.
,,Maar Cruijff sprong er bovenuit. Met name de klasse en de veelzijdigheid van Cruijff, was het meest bijzonder. Hij bleek in staat om het product 'voetbal' op een goede manier te verkopen. Hij was in staat het collectief naar een hoger plan te tillen en tegelijkertijd het individu beter te maken. In die tijd oogde hij nog zo fit dat hij zelf veel meedeed op de training. Hij zette je aan tot denken over voetbal, tactiek etc. Op een leuke, ludieke manier maakte hij je als speler bewust van dingen die in het veld gebeuren en hoe je daarmee om moet gaan.
,,Bovendien ging Cruijff altijd uit van balbezit. Dat was, zeker in die tijd, zeer onderscheidend. Je zag dit terug in zijn denken en handelen over voetbal, zoals de besprekingen, de tactiek enzovoort. Hij heeft wel eens gezegd liever met 1-0 te winnen door een doelpunt in de eerst minuut, dan door een goal in de laatste minuut. Dat is illustratief voor zijn manier van denken.
,,Overigens zijn een bondscoach en een clubtrainer niet te vergelijken, het is hetzelfde als appels met peren vergelijken. Bij een club werk je immers dag in dag uit met een trainer, terwijl je een bondscoach één keer in de zoveel weken meemaakt. Dus Cruijff op één en Capello, Sacchi, Michels allemaal op de tweede plek. (16-11-2007)
Heeft de druk van de publieke opinie een negatieve invloed op het creëren van een hechte spelersgroep bij Oranje?
Van Basten: ,,Als het goed is, heeft dit geen invloed op de groep. En er wordt beweerd dat het juist zelfs positief zou werken. Het bestrijden van een gemeenschappelijke 'vijand' kan als gevolg hebben dat je als groep dichter naar elkaar toegroeit, omdat je als het ware een gezamenlijke 'tegenstander' krijgt.
,,Maar het kan ook een minder goede uitwerking hebben. Op het moment dat kritiek die geuit wordt een item wordt in de spelersgroep of binnen de technische staf, dan kan er een situatie ontstaan dat er verdeeldheid in de groep komt, dat je tegen elkaar wordt uitgespeeld. En dat zou de eenheid niet ten goede komen.
,,Het is dus belangrijk dat je als groep de rijen gesloten houdt, dat je, letterlijk en figuurlijk, niemand binnen laat en dat je de buitenwacht geen mogelijkheden geeft om zaken anders of verkeerd te interpreteren. Je moet dus duidelijk zijn naar elkaar en naar buiten toe. (12-11-2007)
Bron: KNVB
Tennesee, jij bent altijd zo gek van cijfertjes.quote:Op zondag 2 december 2007 11:12 schreef Tennessee het volgende:
En waar is nu de mod, FA of A die jullie er even aan helpt herinneren dat het hier over MvB gaat en niet over Tennessee en dat persoonlijke opmerkingen hier verder niet thuishoren? Want als ik zou roepen dat jij Barca, ik wil je in mijn aars, Mulder, of Sjimz, ik wil je in mijn aars, Borst waren had ik volgens mij mijn ban wel gehad nu...
Nee, over Marco van Basten, niét over Tennessee en ik ben ook niet "altijd zo gek van cijfertjes"...quote:Op zondag 2 december 2007 11:46 schreef EnGCatjuh het volgende:
[..]
Tennesee, jij bent altijd zo gek van cijfertjes.
mijn antwoord kan je vinden in De Nederlandse Voetbal Pers; Verslaggevers of Meningmakers?quote:Kom nou eens met een antwoord, het liefst met cijfertjes, op mijn vraag hierboven. Want dit ontwijken schiet niet op zo.
Zei iedereen voor het WK ook.quote:Op zondag 2 december 2007 13:54 schreef DrDentz het volgende:
Met 0 punten staan we wel voor lul
Ze gaan deze week verlengenquote:Op zondag 2 december 2007 12:56 schreef Borizzz het volgende:
Nou in de poule tegen Frankrijk, Roemenie, en Italie,
Ontslag van van Basten is aanstaande.
Omdat hij het geweldig goed doet en heeft gedaan en het voor Oranje wel eens heel erg goed zou kunnen zijn langer dan vier jaar dezelfde bondscoach te hebben, zéker als hij het zo geweldig of zelfs nog beter blijft doen.quote:Op zondag 2 december 2007 14:32 schreef Grimm het volgende:
Waarom zou hij langer blijven zitten? ...
Als we geen Europees kampioen worden moet hij oprottenquote:Op zondag 2 december 2007 14:14 schreef Tennessee het volgende:
Nog even voor de duidelijkheid; Als Van Basten Oranje opnieuw door de "Poule des Doods" weet te slepen, moet hij dan nog steeds ontslagen worden?
Ja, want als we erdoorheen gesleept zijn dan is dat door een bal die per ongeluk op het oor van een nederlandse speler terecht is gekomen.quote:Op zondag 2 december 2007 14:14 schreef Tennessee het volgende:
Nog even voor de duidelijkheid; Als Van Basten Oranje opnieuw door de "Poule des Doods" weet te slepen, moet hij dan nog steeds ontslagen worden?
Dat is jouw mening, er zijn ook mensen die vinden dat hij het niet zo geweldig doet.quote:Op zondag 2 december 2007 14:34 schreef Tennessee het volgende:
[..]
Omdat hij het geweldig goed doet en heeft gedaan en het voor Oranje wel eens heel erg goed zou kunnen zijn langer dan vier jaar dezelfde bondscoach te hebben, zéker als hij het zo geweldig of zelfs nog beter blijft doen.
Precies. En er is nog zo veel voor hem om te leren. Het EK volgend jaar zal wel weer een proefexamen worden.quote:Op zondag 2 december 2007 14:34 schreef Tennessee het volgende:
[..]
Omdat hij het geweldig goed doet en heeft gedaan en het voor Oranje wel eens heel erg goed zou kunnen zijn langer dan vier jaar dezelfde bondscoach te hebben, zéker als hij het zo geweldig of zelfs nog beter blijft doen.
klopt...quote:Op zondag 2 december 2007 14:39 schreef Grimm het volgende:
[..]
Dat is jouw mening, er zijn ook mensen die vinden dat hij het niet zo geweldig doet.
rijkaard heeft helemaal geen kwalificatie gespeeld toch?quote:Op zondag 2 december 2007 14:40 schreef DrDentz het volgende:
Rijkaard en Advocaat haalden de halve finale met beter voetbal dan hij tot nu toe en hadden geen WK verspild als leermoment
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |