quote:Op donderdag 12 juli 2007 11:26 schreef TheGrandWazoo het volgende:
Geen Dylan in de top tien is gewoon geen top tien. Klaar.
Ja, nog altijd.quote:Op zaterdag 14 juli 2007 13:17 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Wordt UDS buiten Nederland dan zo gewaardeerd?
Inderdaad, ik ben blij dat die docu geupload is op YouTube. Zie hier:quote:Op zaterdag 14 juli 2007 13:55 schreef bartrid het volgende:
Ja hoor, met name in Amerika. Zoek de documentaire 5 jaar wanorde maar eens op op Youtube. Redelijk bekend in Amerika. Mijn Amerikaanse ex vrouw kende ze ook.
Zonder bagage, We leven nog, Dag en Nacht.....quote:Op zaterdag 14 juli 2007 13:00 schreef peaceman het volgende:
[..]
Maar wie kent een heel album van hem? (buiten 'grootste hits' albums)
quote:Op woensdag 18 juli 2007 14:51 schreef Timepieces het volgende:
Heb nu de volledige nieuwe lijst online gezet:
2007 OOR Album Top 100 Aller Tijden
Volgens mij is dat ook nog maar pas. Ineens was er een buzz rond Slayer, althans zo ervaarde ik het. Mainstream kende Slayer nooit tot een jaar geleden ofzo. Waar het vandaan komt? Ik zou het niet weten.quote:Op donderdag 19 juli 2007 09:29 schreef spacemangraig het volgende:
valt me nu pas op dat slayer zo hoog staat, ik wist niet dat zij zo gewaardeerd werden onder critici..
dat zal wel meevallen.quote:Op donderdag 19 juli 2007 09:39 schreef Karrel_Laaglawaai het volgende:
[..]
Volgens mij is dat ook nog maar pas. Ineens was er een buzz rond Slayer, althans zo ervaarde ik het. Mainstream kende Slayer nooit tot een jaar geleden ofzo.
Hoezo stond Slayer dan vroeger nooit in zulke rijtjes?quote:
Overdrijven is ook een vak. Reign in Blood is een Echte Metalklassieker, zoals een Number of the Beast en Ace of Spades dat ook zijn.quote:Op donderdag 19 juli 2007 09:38 schreef Batsnek het volgende:
At the Gates - slaughter of the soul wordt eigenlijk door elke metalliefhebber aanbeden;
Dat stonden ze wel. Sinds Angel of Death is Slayer altijd een Oor-favoriet geweest.quote:Op donderdag 19 juli 2007 10:01 schreef Karrel_Laaglawaai het volgende:
[..]
Hoezo stond Slayer dan vroeger nooit in zulke rijtjes?
Bovendien is het, na de zogeheten 'sell out' van Metallica in de jaren '90, cooler om Slayer de echte thrash helden van de eighties te noemen.quote:Op donderdag 19 juli 2007 12:12 schreef Frollo het volgende:
[..]
Dat stonden ze wel. Sinds Angel of Death is Slayer altijd een Oor-favoriet geweest.
Je geeft nu juist de reden waarom ze er niet instaanquote:Staan in de "indie" wereld over het algemeen allemaal bekend als klassiekers.
Wat is de definitie van kwaliteit als het om muziek gaat? Je kan hooguit de opnamekwaliteit beoordelen, de rest is 100% subjectief en smaakgebonden natuurlijk.quote:Op donderdag 19 juli 2007 19:42 schreef Joostebrood het volgende:
Klopt ja, dat maakt het voor mij lastig om zo'n top 100 op waarde te schatten. Als je kijkt naar de impact die albums hebben, dan zullen veel van die albums er terecht in staan.Kijk je puur naar de kwaliteit van de muziek, ongeacht de verkoopcijfers of de invloed die het heeft gehad, dan ontbreken er denk ik veel goede albums.
Dat iets subjectief is wil nog niet zeggen dat het onzin is om lijstjes te maken. Als je meningen bij elkaar optelt wordt het nooit een hele spannende lijst natuurlijk. Maar ikzelf ben in ieder geval wel benieuwd naar de individuele lijstjes. Toch maar eens de Oor kopen binnenkort.quote:Op donderdag 19 juli 2007 19:56 schreef Joostebrood het volgende:
Heb je helemaal gelijk in inderdaad. Meer kan ik er niet over zeggen, geeft meteen de onzin aan om zo'n lijst samen te stellen.
vertel..quote:
De mainstream?quote:Op donderdag 19 juli 2007 09:39 schreef Karrel_Laaglawaai het volgende:
[..]
Volgens mij is dat ook nog maar pas. Ineens was er een buzz rond Slayer, althans zo ervaarde ik het. Mainstream kende Slayer nooit tot een jaar geleden ofzo. Waar het vandaan komt? Ik zou het niet weten.
Hijzelf waarschijnlijkquote:
quote:Op donderdag 12 juli 2007 11:26 schreef TheGrandWazoo het volgende:
Geen zappa Elvis Presley in de top tien is gewoon geen top tien. Klaar.
Ik ken de meeste namen wel, maar ik denk dat ik ook op zo'n getal zal uitkomenquote:Op donderdag 19 juli 2007 14:10 schreef Frollo het volgende:
Er staan trouwens 55 albums bij die ik niet eens ken!
Zegt me totaal niks. Nooit van gehoordquote:(50) The Congos - Heart of The Congos
Elvis Presley!? Ik wist niet dat hier ook 6o+ers rondhingenquote:
Heaven up here staat er ook niet in. Gekozen door Britse journalisten als beste album uit de jaren 80.quote:Op zaterdag 21 juli 2007 00:13 schreef spacemangraig het volgende:
nee want dat is, op The Killing Moon na, een bombastisch jaren 80 fossiel.
Nog bombastischerquote:Op zaterdag 21 juli 2007 00:22 schreef spacemangraig het volgende:
Ken ik niet...
beter dan Ocean Rain?
ik hou niet van Queenquote:
Ik ben 44 en heb mijn vooroordelen buitenboord gezet. Freddy was de beste performer ooi.quote:
onzin. kijk Stop making sense en stel je mening bij zou ik zeggen.quote:Op zaterdag 21 juli 2007 00:42 schreef tong80 het volgende:
[..]
Ik ben 44 en heb mijn vooroordelen buitenboord gezet. Freddy was de beste performer ooi.
Ik denk dat Heart Of The Congos weer aantoont dat dit soort lijstjes vooral invloed hebben op meer van dit soort lijstjes. 20 jaar wordt er niet naar geluisterd , totdat hij de laatste jaren opduikt in allerlei lijstjes . En nu vinden de kenners het natuurlijk opeens ook een belangrijk en invloedrijk album.quote:Op vrijdag 20 juli 2007 23:59 schreef Berkery het volgende:
Zegt me totaal niks. Nooit van gehoord
Moet ik me nu gaan schamen? Ik betwijfel het
Briljante film idd.Byrne een goeie tweede danquote:Op zaterdag 21 juli 2007 00:48 schreef spacemangraig het volgende:
[..]
onzin. kijk Stop making sense en stel je mening bij zou ik zeggen.
Wow, door jouw opmerking voel ik me opeens een stuk ouder...quote:Op zaterdag 21 juli 2007 00:10 schreef spacemangraig het volgende:
[..]
Elvis Presley!? Ik wist niet dat hier ook 6o+ers rondhingen![]()
Misschien 19 Jarige die van zijn fan Elvis Presleyquote:Op zaterdag 21 juli 2007 00:10 schreef spacemangraig het volgende:
[..]
Elvis Presley!? Ik wist niet dat hier ook 6o+ers rondhingen![]()
In de buurt van wat?quote:Op zaterdag 21 juli 2007 16:53 schreef SoSolid het volgende:
Deze site zit volgens mij veel dichter in de buurt.
Over smaak valt niet te twisten, maar ik mis gewoon een hele hoop artiesten.quote:
SSSSSSSSSSTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!quote:Op zaterdag 11 augustus 2007 23:11 schreef Soul79 het volgende:
Overigens vergeet die commentator Stevie Wonder op te tellen bij de 2 zwarte platen
Telkens als hij over rascisme zingt (en in de jaren '70 deed hij dat geregeld) vraag ik me af hoe hij zich dat dan voorstelt. Mensen met verschillende 'kleuren', daar kan hij zich helemaal niks bij voorstellen? Zijn er misschien blinde Fokkers die hierover duidelijkheid kunnen verschaffen?quote:
Als Nederland niet van soul houdt, maar wel van rock dan krijg je een blanke lijst. Bij mijn favoriete 100 pop platen staan vast 95 % "blanken", maar m'n lijst met beste jazz-platen is weer voornamelijk gevuld met "zwarten".quote:Op zaterdag 11 augustus 2007 23:11 schreef Soul79 het volgende:
Haha, de OOR-lezers zijn zowat nog rascistischer en seksistischer (of bekrompener en conservatiever) dan de Fokkers met hun Top 100.
Dat is een erg vriendelijke manier om het te zeggen. En het vrijwel ontbreken van vrouwen is daarmee ook niet verklaard.quote:Op zondag 12 augustus 2007 00:17 schreef fripper het volgende:
[..]
Als Nederland niet van soul houdt, maar wel van rock dan krijg je een blanke lijst. Bij mijn favoriete 100 pop platen staan vast 95 % "blanken", maar m'n lijst met beste jazz-platen is weer voornamelijk gevuld met "zwarten".
Heeft helemaal niks met racisme of bekrompenheid te maken. Er is gewoon enige samenhang tussen bepaalde bevolkingsgroepen en bepaalde muziekstromingen. Muzikanten en luisteraars zullen relatief vaak tot de zelfde bevolkingsgroep horen.
Leuk , die "Online partituren" in je onderschrift. Staan wel erg veel blanken tussen
Het is inderdaad vreemd dat het toen wel gebeurde en nu niet meer. En ik vind het raar dat een pure jazz-plaat als Kind of Blue van Miles Davis steeds opduikt in dit soort lijstjes van de heren/dames popkenners. Waarom niet In a Silent Way of Bitches Brew uit 1969/1970 ? Dat zijn toch voor de popmuziek veel interessantere platen ? In 1970 speelde hij op het Isle of Wight festival , samen met Hendrix, The Doors en The Who. Toen ging dat inderdaad prima samen.quote:Op zondag 12 augustus 2007 00:31 schreef Soul79 het volgende:
[..]
Is het niet een raadsel dat, na de 60s met de Jimi Hendrix Experience en tig andere multiraciale bands, rock een vrijwel compleet blanke bedoening is geworden?
Kind of Blue is nu eenmaal de bekendste, meest toegankelijke jazz plaat. Volgens mij begint 99% van de 'kom-ik-ga-eens-wat-jazz-proberen'-popmuziekfans met die plaat. Silent way en Bitches Brew vind ik persoonlijk dieptepunten van Davis, juist omdat het meer oeverloze jazzfusion jams zijn dan echte jazz. Verder hoort jazz hier eigenlijk niet bij. Of 40 jazzplaten er in, of helemaal niet, maar niet 1x Coltrane en Kind of Blue op nr. 99.quote:Op zondag 12 augustus 2007 10:36 schreef fripper het volgende:
[..]
Het is inderdaad vreemd dat het toen wel gebeurde en nu niet meer. En ik vind het raar dat een pure jazz-plaat als Kind of Blue van Miles Davis steeds opduikt in dit soort lijstjes van de heren/dames popkenners. Waarom niet In a Silent Way of Bitches Brew uit 1969/1970 ? Dat zijn toch voor de popmuziek veel interessantere platen ? In 1970 speelde hij op het Isle of Wight festival , samen met Hendrix, The Doors en The Who. Toen ging dat inderdaad prima samen.
Is Odessey & Oracle van de Zombies overigens echt herondekt, of is dat meer iets dat alleen op Fok! leeft ?
Omdat rockmuziek (ik zie er vrijwel alleen maar rockmuziek in staan) een aangelegenheid is voor lamlendelingen en dat is doorgaans een kenmerk waar mannen meer in uitblinkenquote:Op zondag 12 augustus 2007 00:31 schreef Soul79 het volgende:
[..]
Dat is een erg vriendelijke manier om het te zeggen. En het vrijwel ontbreken van vrouwen is daarmee ook niet verklaard.
Geen paniek geen paniek. Hier (Dan praat ik dus over King Crimson en Eno):quote:Op zondag 12 augustus 2007 02:21 schreef HAL9000S het volgende:
Erg conservatieve lijst iddWeinig tot geen obscure/underground platen en een te kleine diversiteit aan genres. Vooruit qua de jaren '60/70 missen ze nogal wat in mijn optiek, ik noem een Nick Drake, een Silver Apples of een Tangerine Dream. Geen Avant Gardisme, geen invloedrijke/experimentele post-punk/pre-grunge bands zoals The Wipers, Husker Du of Sonic Youth. Ik mis de grote Kraut-klassiekers, waar is Brian Eno? Een van de grondleggers van de ambient met zn music for airports? Waar is King Crimson, die qua progrock extreem innovatief bezig was met o.a. The court of king Crimson. Om maar te zwijgen over de genres helemaal weggelaten zijn.
Leuk detail trouwens, dat de nr1 van de lijst de duurst verkochte LP ooit is
http://www.popsike.com/php/detaildata.php?itemnr=300060897304
Das toch n mooi album?quote:Op zondag 12 augustus 2007 17:57 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Kid A... ik snap er niks van. Die OOR-mensen nog minder. Of ze zijn allemaal doof.
Als wij het ergens oneens over zijn, is het wel Kid Aquote:Op zondag 12 augustus 2007 17:57 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Kid A... ik snap er niks van. Die OOR-mensen nog minder. Of ze zijn allemaal doof.
Blijf een leuke running gagquote:Op zondag 12 augustus 2007 17:59 schreef peaceman het volgende:
[..]
Als wij het ergens oneens over zijn, is het wel Kid A
Voilà, de echte klassiekers.quote:Op donderdag 19 juli 2007 18:41 schreef Joostebrood het volgende:
[..] Neutral Milk Hotel - In The Aeroplane Over the Sea, Modest Mouse - The Moon & Antartica[..]
Die pure jazz is beter dan de jazzfusion van die andere albums eerlijk gezegd. Ik denk zelfs meer in de straat van de popkenner dan de fusion.quote:Op zondag 12 augustus 2007 10:36 schreef fripper het volgende:
[..]
Het is inderdaad vreemd dat het toen wel gebeurde en nu niet meer. En ik vind het raar dat een pure jazz-plaat als Kind of Blue van Miles Davis steeds opduikt in dit soort lijstjes van de heren/dames popkenners. Waarom niet In a Silent Way of Bitches Brew uit 1969/1970 ? Dat zijn toch voor de popmuziek veel interessantere platen ? In 1970 speelde hij op het Isle of Wight festival , samen met Hendrix, The Doors en The Who. Toen ging dat inderdaad prima samen.
Is Odessey & Oracle van de Zombies overigens echt herondekt, of is dat meer iets dat alleen op Fok! leeft ?
quote:Op zaterdag 11 augustus 2007 22:53 schreef fripper het volgende:
23. The Stone Roses – The Stone Roses (1989)
28. Prince – Sign ‘O’ The Times (1987)
29. Red Hot Chili Peppers – Californication (1999)
34. Depeche Mode – Violator (1990)
62. Massive Attack – Blue Lines (1991)
De Mars Volta is zo mogelijk nog belachelijker dan Tool.quote:Op zondag 12 augustus 2007 17:53 schreef wallofdolls het volgende:
Ik zie The Mars Volta niet eens staan in die lezersinzendingen. Ho maar jongens, belachelijk lijstje. Wel Tool
Als er 1 band uitblinkt in belachelijkheid
Grapje Aenima staan best n paar hele goede nummers op![]()
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |