van de fpquote:VVD: wet tegen dubbele nationaliteit
Gepost door Redactie - Bron: ANP
Gepubliceerd: donderdag 1 maart 2007 @ 16:15
VVD-fractievoorzitter Mark Rutte heeft donderdag in het debat over de regeringsverklaring gepleit voor ''concrete wetgeving'' om in de toekomst dubbele nationaliteit te voorkomen.
Hij gaf daarbij wel aan, niet zover te willen gaan als PVV-fractievoorzitter Geert Wilders, die een stokje wilde steken voor de benoeming van Ahmed Aboutaleb en Nebahat Albayrak tot staatssecretaris, die respectievelijk ook een Marokkaans en een Turks paspoort hebben.
Rutte zei niet te twijfelen aan de loyaliteit van deze mensen, maar wel een uitspraak van de Kamer te willen over de toekomst. Rutte vond wel dat het Albayrak gesierd zou hebben, als ze haar Turkse nationaliteit zou hebben opgegeven.
Maar volgens Wilders gaat het er niet om of de staatssecretarissen wel of niet goed geïntegreerd zijn. Hij wil geen ''dubbele rechten en dubbele plichten'' en de schijn van belangenverstrengeling voorkomen.
Tuurlijk, voordat die geblondeerde debiel de stoelen in de 2de kamer kwam bevuilen is er nooit iemand geweest die het over dubbele nationaliteiten hadquote:Op donderdag 1 maart 2007 20:01 schreef boyv het volgende:
terwijl Wilders dit allemaal in gang heeft gezet.
quote:Op donderdag 1 maart 2007 20:34 schreef BansheeBoy het volgende:
Wat hechten ze toch veel waarde aan een papiertje. Loyaliteit, als deze er al zou zijn, is niet afhankelijk van een papiertje.²
Tuurlijk wel!quote:Op donderdag 1 maart 2007 20:34 schreef BansheeBoy het volgende:
Wat hechten ze toch veel waarde aan een papiertje. Loyaliteit, als deze er al zou zijn, is niet afhankelijk van een papiertje.²
Kom op, niet zo naïef.quote:Op donderdag 1 maart 2007 20:51 schreef popolon het volgende:
[..]
Tuurlijk wel!
Dan moet je een keus maken en ben je ineens loyaal aan het land wat in je paspoort staat!
ECHT WAAR!!!!
Iedereen die niet loyaal claimt te zijn dan maar deporteren, ongeacht papiertje? Als die twee toch niets met elkaar vandoen hebben...quote:Op donderdag 1 maart 2007 20:34 schreef BansheeBoy het volgende:
Wat hechten ze toch veel waarde aan een papiertje. Loyaliteit, als deze er al zou zijn, is niet afhankelijk van een papiertje.²
Dat is een trucje. Je laat iemand een radicaal standpunt verkondigen en vervolgens nuanceer je dat zelf een beetje en doe je alsof je het zelf hebt bedacht.quote:Op donderdag 1 maart 2007 20:01 schreef boyv het volgende:
Wat ik dus wil vragen: waarom gaat alle negatieve aandacht naar Geert Wilders, terwijl dit het fucking zelfde onderwerp is?
Jij zegt precies waar ik op hoopte. Er is niemand maar dan ook niemand die deze loyaliteit ter sprake brengt/bracht, slechts Wilders.quote:Op donderdag 1 maart 2007 21:08 schreef Litpho het volgende:
[..]
Iedereen die niet loyaal claimt te zijn dan maar deporteren, ongeacht papiertje? Als die twee toch niets met elkaar vandoen hebben...
Hoeveel heb jij er?quote:
ik ben het zowaar met je eens op dit gebied.quote:Op donderdag 1 maart 2007 20:34 schreef BansheeBoy het volgende:
Wat hechten ze toch veel waarde aan een papiertje. Loyaliteit, als deze er al zou zijn, is niet afhankelijk van een papiertje.²
2 nationaliteiten.quote:
Op radio 1 hoorde ik hem zeggen dat "zelfs als het de zweedse nationaliteit" betrof. Maar dat is for the sake of the argument, ik geloof hem daar niet in.quote:Op donderdag 1 maart 2007 21:51 schreef Prego het volgende:
[..]
ik ben het zowaar met je eens op dit gebied.
wat ik me afvraag is of GW ook zou stijgeren als de betreffende persoon noors was van origine, of engels.
dat zal ie wel gevraagd hebbenquote:Op donderdag 1 maart 2007 21:55 schreef BansheeBoy het volgende:
Hoe weet Walmige Wilders eigenlijk dat zij 2 nationaliteiten hebben?
Als dat zo is waarom maken mensen er dan zo'n probleem van om een van de twee paspoorten af te staan? (Los van de nationaliteitskwestie, want de Marrokaanse nationaliteit KUN je niet opgeven)quote:Op donderdag 1 maart 2007 20:34 schreef BansheeBoy het volgende:
Wat hechten ze toch veel waarde aan een papiertje. Loyaliteit, als deze er al zou zijn, is niet afhankelijk van een papiertje.²
stuur die turk een mailtje. en post het antwoord hier natuurlijkquote:Op donderdag 1 maart 2007 21:59 schreef Seneca het volgende:
[..]
Als dat zo is waarom maken mensen er dan zo'n probleem van om een van de twee paspoorten af te staan? (Los van de nationaliteitskwestie, want de Marrokaanse nationaliteit KUN je niet opgeven)
Het gaat toch juist om die nationaliteit en niet om de papieren bevestiging daar van?quote:Op donderdag 1 maart 2007 21:59 schreef Seneca het volgende:
[..]
Als dat zo is waarom maken mensen er dan zo'n probleem van om een van de twee paspoorten af te staan? (Los van de nationaliteitskwestie, want de Marrokaanse nationaliteit KUN je niet opgeven)
lolquote:Op donderdag 1 maart 2007 21:58 schreef Prego het volgende:
[..]
dat zal ie wel gevraagd hebben
GW vind ik sowieso niet geloofwaardig. hij komt uit limburg, en dan anderen z'n afkomst kwalijk nemen
Je hebt een situatie, anderen zeiken er over, wie doet er dan moeilijk? Wij verdedigen het recht, zij verwerpen het, dan moeten ze met goede argumenten komen, tot op heden komen we niet verder dan gecamoufleerde onderbuikgevoelens.quote:Op donderdag 1 maart 2007 21:59 schreef Seneca het volgende:
[..]
Als dat zo is waarom maken mensen er dan zo'n probleem van om een van de twee paspoorten af te staan? (Los van de nationaliteitskwestie, want de Marrokaanse nationaliteit KUN je niet opgeven)
Onzin, mannen kunnen tegenwoordig vrouw worden als ze dat willen, en vrouwen omgekeerd, dan is het opgeven van een nationaliteit een fluitje van een cent lijkt me, kwestie van een krabbeltje zetten en klaar is kees. Dan kan de Marokkaanse overheid heel paranoide gaan lopen doen, maar als ik een Marokaan zou zijn en ik zou ervoor kiezen om alleen Hollands staatsburger te zijn, en dus afstand doen van mijn Marokkaanse documenten, dan is er helmaal niemand die mij dat kan beletten.quote:Op donderdag 1 maart 2007 21:59 schreef Seneca het volgende:
[..]
Als dat zo is waarom maken mensen er dan zo'n probleem van om een van de twee paspoorten af te staan? (Los van de nationaliteitskwestie, want de Marrokaanse nationaliteit KUN je niet opgeven)
Ja inderdaad. Maar als hij dat had gezegd was hij bij voorbaat al kansloos, daarom zegt hij paspoort, terwijl iedere boerenkiel weet dat het om de nationaliteit gaat.quote:Op donderdag 1 maart 2007 22:03 schreef Alicey het volgende:
[..]
Het gaat toch juist om die nationaliteit en niet om de papieren bevestiging daar van?
Het punt is dat het niet kan en het ook niet willen.quote:Op donderdag 1 maart 2007 22:11 schreef Hathor het volgende:
ik zou ervoor kiezen om alleen Hollands staatsburger te zijn, en dus afstand doen van mijn Marokkaanse documenten, dan is er helmaal niemand die mij dat kan beletten.
"kan niet" ligt op het kerkhof, alles kan. Niet willen ligt inderdaad meer voor de hand, maar niet kunnen is flauwekul.quote:Op donderdag 1 maart 2007 22:13 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Het punt is dat het niet kan en het ook niet willen.²
quote:Op donderdag 1 maart 2007 21:58 schreef Prego het volgende:
[..]
GW vind ik sowieso niet geloofwaardig. hij komt uit limburg, en dan anderen z'n afkomst kwalijk nemen
toch wel. Het ligt in de wet vast dat je altijd marokaans bent. Het is geen contract voor onbepaale tijd waar je je van kan loskopen ofzo.quote:Op donderdag 1 maart 2007 22:11 schreef Hathor het volgende:
[..]
Onzin, mannen kunnen tegenwoordig vrouw worden als ze dat willen, en vrouwen omgekeerd, dan is het opgeven van een nationaliteit een fluitje van een cent lijkt me, kwestie van een krabbeltje zetten en klaar is kees. Dan kan de Marokkaanse overheid heel paranoide gaan lopen doen, maar als ik een Marokaan zou zijn en ik zou ervoor kiezen om alleen Hollands staatsburger te zijn, en dus afstand doen van mijn Marokkaanse documenten, dan is er helmaal niemand die mij dat kan beletten.
quote:Op donderdag 1 maart 2007 22:46 schreef maartena het volgende:
Wat iedereen niet helemaal schijnt te begrijpen: De dubbele nationaliteit IS eigenlijk al afgeschaft, alleen zijn er een aantal uitzondering. Een daarvan heeft te doen met huwelijk en kinderen (waardoor ik twee paspoorten heb), en de ander heeft te doen met landen die hun nationaliteit niet kunnen opzeggen (waardoor alle Marokkanen en een deel van de Turken twee nationaliteiten hebben).
De vraag moet eigenlijk zijn:
Moeten we allochtonen die Nederlander willen worden, maar door een wet in het thuisland de eigen nationaliteit niet kunnen opzeggen - zelfs al zouden ze dat zo graag willen - het Nederlanderschap weigeren?
DAT is waar het eigenlijk om gaat, niet om de dubbele nationaliteit an-sich, maar dat de twee grootste allochtonengroepen in Nederland heel toevallig afkomstig zijn uit 2 van de ongeveer 20 landen waar de eigen nationaliteit niet kan worden opgegeven.
En hierbij hebben we twee mogelijkheden:
1) We weigeren pertinent het Nederlanderschap aan alle Grieken, Marokkanen, Turken, Argentijnen, Columbianen, en een 20 tal andere landen.
2) We kenen het Nederlanderschap toch toe uit mensen afkomstig uit deze landen met een uitzondering voor hun geboortenationaliteit.
Voor de integratie - als we dat eigenlijk nog wel willen - lijkt het me beter als we voor optie 1 gaan. Dan kunnen ze tenminste deelnemen aan bijvoorbeeld de politiek als ze dat zouden willen.
In Nederland heeft iederen ongeacht de wetten uit het geboorteland gelijke kansen op het Nederlanderschap, en daarmee ook gelijke kansen om een carriere te maken in de politiek.
Een Marokkaan kan zijn Marokkaanse paspoort ritueel gaan verbranden voor de deur van de Ambassade, en dan de Ambassadeur een mooie door de Nederlandse overheid opgestelde verklaring overhandigen waarin staat dat hij afstand doet van de Marokkaanse nationaliteit.quote:Op donderdag 1 maart 2007 22:11 schreef Hathor het volgende:
Onzin, mannen kunnen tegenwoordig vrouw worden als ze dat willen, en vrouwen omgekeerd, dan is het opgeven van een nationaliteit een fluitje van een cent lijkt me, kwestie van een krabbeltje zetten en klaar is kees. Dan kan de Marokkaanse overheid heel paranoide gaan lopen doen, maar als ik een Marokaan zou zijn en ik zou ervoor kiezen om alleen Hollands staatsburger te zijn, en dus afstand doen van mijn Marokkaanse documenten, dan is er helmaal niemand die mij dat kan beletten.
Waarbij een extra vraag natuurlijk is: is het wel ethisch correct dat het staatsburgerschap opgedrongen kan worden aan autochtonen wiens ouders al nooit in het zogenoemde vaderland zijn geweest, laat staan zijzelf.quote:Op donderdag 1 maart 2007 22:46 schreef maartena het volgende:
De vraag moet eigenlijk zijn:
Moeten we allochtonen die Nederlander willen worden, maar door een wet in het thuisland de eigen nationaliteit niet kunnen opzeggen - zelfs al zouden ze dat zo graag willen - het Nederlanderschap weigeren?
Nederland is een soevereine staat en is daardoor bij het toekennen van de Nederlandse nationaliteit niet gebonden aan de grillen van andere landen lijkt me. Daaraan toegeven is een ontkenning van de soevereiniteit van Nederland.quote:Op donderdag 1 maart 2007 22:50 schreef maartena het volgende:
de vraag is of we het Nederlandschap aan Marokkanen moeten toekennen, wetende dat ze ALTIJD Marokkaan zullen blijven.
repsect hebben voor racisten ho maarquote:Op donderdag 1 maart 2007 20:01 schreef boyv het volgende:
[..]
van de fp
Kijk eens hoe goed de beste man / partij hiermee naar voren komt. Ik hoor alle burgers al denken "goh wat een goed idee", terwijl Wilders dit allemaal in gang heeft gezet. Wilders is de enige die vragen durft te stellen en (zware) kritiek te geven. Ik ben het niet eens met z'n standpunt, maar hij is een van de weinige die echt politiek voert en daar moet je wel respect voor hebben vind ik.
Wat ik dus wil vragen: waarom gaat alle negatieve aandacht naar Geert Wilders, terwijl dit het fucking zelfde onderwerp is?
Helemaal mee eens, reken mensen maar af op hun daden.quote:Op donderdag 1 maart 2007 22:46 schreef maartena het volgende:
In Nederland heeft iederen ongeacht de wetten uit het geboorteland gelijke kansen op het Nederlanderschap, en daarmee ook gelijke kansen om een carriere te maken in de politiek.
Hallooooo, iemand thuis ? Wat de neuk zou ik met marokko te maken hebben als ik in NL ben geboren en getogen, geen woord Marokkaans spreek, en Marokko alleen ken van plaatjes en ansichtkaarten ? Die zogenaamde wet is hier helemaal niet relevant, hier gelden andere wetten, en niet kunnen afstappen van de nationaliteit van mijn ouders, of misschien zelfs grootouders, is daar geen onderdeel van. Nogmaals, het is meer een kwestie van niet willen, want kunnen is geen obstakel.quote:Op donderdag 1 maart 2007 22:32 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
toch wel. Het ligt in de wet vast dat je altijd marokaans bent. Het is geen contract voor onbepaale tijd waar je je van kan loskopen ofzo.
quote:Op donderdag 1 maart 2007 23:29 schreef Meki het volgende:
ze vallen hierbij de hele groep Moslims aan.
zeer gevaarlijke sitautie
hallo, lesje staatsrechtquote:Op donderdag 1 maart 2007 23:52 schreef Hathor het volgende:
[..]
Hallooooo, iemand thuis ? Wat de neuk zou ik met marokko te maken hebben als ik in NL ben geboren en getogen, geen woord Marokkaans spreek, en Marokko alleen ken van plaatjes en ansichtkaarten ? Die zogenaamde wet is hier helemaal niet relevant, hier gelden andere wetten, en niet kunnen afstappen van de nationaliteit van mijn ouders, of misschien zelfs grootouders, is daar geen onderdeel van. Nogmaals, het is meer een kwestie van niet willen, want kunnen is geen obstakel.
Ik zie er overigens niet echt het nut van in om mensen te dwingen te kiezen voor een nationaliteit, zoiets moet gewoon spontaan gebeuren, of anders helemaal niet. Als dat bv mijn kansen op de arbeidsmarkt aanzienlijk zou vergroten, zou ik zonder dralen een andere nationaliteit aannemen, want van sentimentele gevoelens kan ik de tafel niet dekken.
Dat is wel waar. PVV en VVD richt zich op Moslims alleen maar. specifiek alleen over moslims.quote:
Precies. In Nederland hebben we volledige controle over wie we wel, en wie we geen Nederlandse nationaliteit toekennen.quote:Op donderdag 1 maart 2007 23:02 schreef Alicey het volgende:
Nederland is een soevereine staat en is daardoor bij het toekennen van de Nederlandse nationaliteit niet gebonden aan de grillen van andere landen lijkt me. Daaraan toegeven is een ontkenning van de soevereiniteit van Nederland.
Jij snapt em. En juist daarom is die tweede nationaliteit totaal onrelevant. Als iemand tot Nederlander naturaliseert en in Nederland verblijft, dan zijn ze in eerste instantie Nederlander, geldt de Nederlandse wet, en hebben we met die andere nationaliteit niets meer te maken. Wij kunnen in Nederland niets doen met die Marokkaanse nationaliteit, en dat is ook helemaal niet nodig. Als men in Nederland woont, en de Nederlandse nationaliteit bezit, dan ben je grondwettelijk EERST een Nederlander.quote:Op donderdag 1 maart 2007 23:52 schreef Hathor het volgende:
Die zogenaamde wet is hier helemaal niet relevant, hier gelden andere wetten, en niet kunnen afstappen van de nationaliteit van mijn ouders, of misschien zelfs grootouders, is daar geen onderdeel van.
We kunnen kinderen die hier geboren worden toch verbieden een dubbele nationaliteit te hebben. De ouders hoeven het kind simpelweg niet aan te melden in marokko en het is alleen Nederlander.quote:Op donderdag 1 maart 2007 22:50 schreef maartena het volgende:
De vraag is dus eigenlijk ook niet of we van de Marokkaanse nationaliteit af kunnen.... WANT DAT KUNNEN WE NOOIT, de vraag is of we het Nederlandschap aan Marokkanen moeten toekennen, wetende dat ze ALTIJD Marokkaan zullen blijven.
Lekker makkelijk hè, iemand die met een idee komt dat je niet aanstaat voor racist uit maken. Je zou ook eens kunnen proberen inhoudelijk op de zaak in te gaan.quote:Op donderdag 1 maart 2007 23:58 schreef Meki het volgende:
[..]
Dat is wel waar. PVV en VVD richt zich op Moslims alleen maar. specifiek alleen over moslims.
elke Moslim voelt zich hierdoor aangesproken en komt zeer slecht voor de integratie
het aantal racisten daarmee zal alleen maar groeien dankzij Wilders
het aantal allochtonen die afstand zullen nemen van de maatschappij zal ook verder groeien dankzij de racisten en VVD en PVV
Klopt. Alleen hebben we in Nederland niet een wetgeving zoals in de Verenigde Staten waarbij iedereen die op Nederlandse bodem geboren wordt ook meteen Nederlander is. Veel Marokkanen worden in Nederland geboren uit twee Marokkaanse ouders die beiden geen Nederlander zijn, en om nou te voorkomen (Want dat doen veel Mexicanen hier in de VS) dat immigranten massaal naar Nederland komen om hier een kind te baren, om het vervolgens te claimen als Nederlander heeft Nederland niet zo'n wetgeving.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 07:30 schreef Gia het volgende:
We kunnen kinderen die hier geboren worden toch verbieden een dubbele nationaliteit te hebben. De ouders hoeven het kind simpelweg niet aan te melden in marokko en het is alleen Nederlander.
Dan komen we er langzaamaan wel vanaf.
En hun kinderen worden dan gewoon weer EERST Marokkaan, omdat hun ouders geen Nederlander mochten worden? Ik denk dat je dan niet echt ver naar de toekomst kijkt.... als je dat gaat invoeren (Het Nederlanderschap weigeren aan mensen die niet de nationaliteit kunnen opzeggen) dan zit je over 10, 15 jaar opeens met de KINDEREN van die geweigerden. Want die zijn ook nog geen Nederlander, en mogen wederom geen Nederlander worden omdat ze dan de Marokkaanse nationaliteit dragen.quote:En nieuwe gevallen inderdaad alleen een verblijfsvergunning.
Maar ze hebben om te beginnen de Nederlandse (want uit Nederlandse ouders geboren).quote:Op vrijdag 2 maart 2007 07:30 schreef Gia het volgende:
[..]
We kunnen kinderen die hier geboren worden toch verbieden een dubbele nationaliteit te hebben.
Maar als die Nederlandse ouders zich niet aan dat verbod houden, dan heb je een kind met 2 nationaliteiten. En omdat we Marokko de wet niet kunnen voorschrijven, houdt het kind die.quote:De ouders hoeven het kind simpelweg niet aan te melden in marokko en het is alleen Nederlander.
Het is wel de enige manier: de personen met een 'erfbare' nationaliteit naast de erfbare Nederlandse nationaliteit na een generatie of wat zo losweken van de land van herkomst dat die andere nationaliteit niet meer geactiveerd wordt.quote:Dan komen we er langzaamaan wel vanaf.
Ach, uiteindelijk heeft dat ook grote nadelen.quote:En nieuwe gevallen inderdaad alleen een verblijfsvergunning.
Marokkanen worden door de Marokkaanse overheid verplicht een andere douaneprocedure te volgen dan niet-Marokkanen. Het lijkt jou gerechtvaardigd om daarvoor Nederlanders te straffen? Hoe kunnen die Nederlanders dat ontlopen, door *niet* naar Marokko te gaan? Dus elke Nederlander mag ongestraft naar Marokko, behalve zij-die-volgens-de-Marokkaanse-douane Marokkaans zijn?quote:Op vrijdag 2 maart 2007 09:15 schreef HiZ het volgende:
Ik zou in principe geen enkel probleem hebben met een draconische wetgeving tegen dubbele nationaliteiten (met sancties óók voor mensen die hun andere nationaliteit niet kunnen opgeven in het geval er gebruik wordt gemaakt van de rechten specifiek verbonden aan die andere nationaliteit).
JA, zelfs zover zou ik willen gaan. Compromisloos tegenover de Marokkaanse overheid ingaan die 'haar' burgers niet wil loslaten. Laten we vooral niet vergeten dat het probleem dat wij hebben wordt veroorzaakt door het feit dat 'zij' nergens over willen praten. En reken maar dat de Marokkaanse overheid in beweging gaat komen als ze plotseling merken dat het ze honderden miljoenen euro's aan inkomsten scheelt doordat Nederlanders van Marrokaanse afstamming niet meer op bezoek kunnen komen of een huis kunnen kopen in Marokko.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 09:20 schreef sigme het volgende:
[..]
Marokkanen worden door de Marokkaanse overheid verplicht een andere douaneprocedure te volgen dan niet-Marokkanen. Het lijkt jou gerechtvaardigd om daarvoor Nederlanders te straffen? Hoe kunnen die Nederlanders dat ontlopen, door *niet* naar Marokko te gaan? Dus elke Nederlander mag ongestraft naar Marokko, behalve zij-die-volgens-de-Marokkaanse-douane Marokkaans zijn?
Vind je dat niet een beetje raar? Je probeert Marokko te straffen door Marokkanen te straffen, en gebruikt daarvoor Nederlanders. Je straft Nederland door die Nederlanders te straffen.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 09:26 schreef HiZ het volgende:
[..]
JA, zelfs zover zou ik willen gaan. Compromisloos tegenover de Marokkaanse overheid ingaan die 'haar' burgers niet wil loslaten. Laten we vooral niet vergeten dat het probleem dat wij hebben wordt veroorzaakt door het feit dat 'zij' nergens over willen praten. En reken maar dat de Marokkaanse overheid in beweging gaat komen als ze plotseling merken dat het ze honderden miljoenen euro's aan inkomsten scheelt doordat Nederlanders van Marrokaanse afstamming niet meer op bezoek kunnen komen of een huis kunnen kopen in Marokko.
Vind je? Wilders boeit me niet zo; wel de principiele inhoud van het dubbele-nationaliteits-debat, en daarbij ging deze topic niet over Wilders. Ik vond het wel een mooie kanttekening van je, maar niet de moeite van het bediscusiëren waard, hier.quote:Overigens is het wel tekenend dat je met een pavlov reactie komt op het dubbele nationaliteitsverhaal maar volledig negeert dat ik in de daaropvolgende alinea stel.
Ja, je straft mensen die de wet overtreden. Maar ze kunnen de wet pas overtreden als ze eerst vrijwillig de keuze hebben gemaakt voor het Nederlandse staatsburgerschap. Mensen kunnen het Nederlandse paspoort aanvragen of niet. Als ze Marokkaan willen blijven staat ze dat helemaal vrij, maar dat betekent niet dat wij het verkrijgen van de Nederlandse nationaliteit moeten laten verworden tot iets vrijblijvends.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 09:34 schreef sigme het volgende:
[..]
Vind je dat niet een beetje raar? Je probeert Marokko te straffen door Marokkanen te straffen, en gebruikt daarvoor Nederlanders. Je straft Nederland door die Nederlanders te straffen.
Trouwens heel raar: een ander land straffen door hun en eigen staatsburgers met draconische maatregelen om de oren te slaan. Je bent een buitenlandse staat aan het opvoeden door de eigen Nederlandse staatsburgers draconisch aan te pakken.
Vreemd, heel vreemd. En zoals ik al wel eens vaker heb gezegd: niet passend binnen ons rechtsstelsel, waarin je mensen individueel beoordeelt op hun eigen acties. Niet op acties van hun ouders en niet op die van vreemde mogendheden.
[..]
Vind je? Wilders boeit me niet zo; wel de principiele inhoud van het dubbele-nationaliteits-debat, en daarbij ging deze topic niet over Wilders. Ik vond het wel een mooie kanttekening van je, maar niet de moeite van het bediscusiëren waard, hier.
Leuk dat je weer eens te zien trouwens.
Maar het gaat over de mensen die als Nederlander geboren worden, die zijn het probleem. Die hebben helemaal geen keuze gemaakt; die zijn gewoon geboren Nederlander.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 09:47 schreef HiZ het volgende:
[..]
Ja, je straft mensen die de wet overtreden. Maar ze kunnen de wet pas overtreden als ze eerst vrijwillig de keuze hebben gemaakt voor het Nederlandse staatsburgerschap. Mensen kunnen het Nederlandse paspoort aanvragen of niet. Als ze Marokkaan willen blijven staat ze dat helemaal vrij, maar dat betekent niet dat wij het verkrijgen van de Nederlandse nationaliteit moeten laten verworden tot iets vrijblijvends.
Handen af van Nederlandse staatsburgers; wij maken van onze eigen Nederlandse staatsburgers tweederangsburgers als jullie zo blijven klieren hoor!quote:In de verhouding naar Marokko toe geeft het ook een duidelijk signaal af. Dat signaal is 'handen af' van Nederlandse staatsburgers. Als je dat hard genoeg uitdraagt zal in de praktijk de Nederlandse burger van Marokkaanse afkomst beter af zijn en niet slechter. Omdat hij dan overal waar hij is, Nederland, Marokko of ander land Nederlander is.
Onzin, wij behandelen ze niet anders, de Marokkaanse overheid behandelt ze anders. En dan is aan die Nederlander die door de Marokkaanse overheid anders wordt behandeld om te kiezen om daarin mee te gaan en de wet te overtreden waaraan hij zich heeft gecommitteerd of dat hij zich aan de wet houdt.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 09:50 schreef sigme het volgende:
[..]
Maar het gaat over de mensen die als Nederlander geboren worden, die zijn het probleem. Die hebben helemaal geen keuze gemaakt; die zijn gewoon geboren Nederlander.
Mensen die naar Nederland emigreren zijn het probleem niet, daaraan kan je inderdaad eisen stellen.
[..]
Handen af van Nederlandse staatsburgers; wij maken van onze eigen Nederlandse staatsburgers tweederangsburgers als jullie zo blijven klieren hoor!
Zoals ik al zei; als een Nederlander een ander paspoort accepteert dan raakt hij zijn Nederlanderschap kwijt. Als Marokko jou niet met je Nederlandse paspoort accepteert en jij om Marokko te plezieren de Nederlandse wet gaat overtreden, dan ben je gewoon iemand die de wet heeft overtreden waarbij de sanctie hoort die de Nederlandse wet stelt.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:02 schreef Mutant01 het volgende:
Het is toch logisch, mensen straffen om wat een ander land voor wetgeving heeft.Stel dat we dit soort grapjes door zouden zetten naar SA of Iran of iets dergelijks. Misschien is dat normaal in Turkije HiZ, maar hier in Nederland behandelen we mensen zo niet.
Dus omdat ik een visum aan moet vragen voor Marokko hou ik me aan de Nederlandse wet, en omdat Mutant dat niet hoeft is hij strafbaar..quote:Op vrijdag 2 maart 2007 09:58 schreef HiZ het volgende:
[..]
Onzin, wij behandelen ze niet anders, de Marokkaanse overheid behandelt ze anders. En dan is aan die Nederlander die door de Marokkaanse overheid anders wordt behandeld om te kiezen om daarin mee te gaan en de wet te overtreden waaraan hij zich heeft gecommitteerd of dat hij zich aan de wet houdt.
Paspoort is niet nationaliteit he, als je gebruik van buitenlandse paspoorten verbied (hoe ga je eigenlijk bewijzen dat iemand er een gebruikt buiten de landsgrenzen?) , dan heb je daarmee de dubbele nationaliteit niet te pakken.quote:De eis die ik stel is niet zo heel anders als die aan alle Nederlanders wordt gesteld. Die is dat je er geen enkele andere nationaliteit op na houdt dan de Nederlandse (in ieder geval is dat nu de eis, door onduidelijk gezwenk is er een wat onduidelijke situatie ontstaan voor 'oude' gevallen). Kennelijk kun je die eis niet zo stellen aan Nederlanders van Marokkaanse afkomst (tengevolge van de wetgeving in Marokko) waardoor ze kennelijk een andere regel nodig hebben om tot een gelijke behandeling te komen. Namelijk dat je geen Nederlander mag blijven als je een ander paspoort gebruikt.
Onzin. Maartena is ook gewoon Nederlands staatsburger.quote:Want laten we wel wezen, als een geboren Nederlander met enkel de Nederlandse nationaliteit bijvoorbeeld een Turks paspoort verkrijgt, dan verliest hij automatisch zijn Nederlandse staatsburgerschap.
Het is een nogal kromme vorm van wetgeving die nergens op slaat. Aangezien het helemaal niet gaat om accepteren of niet accepteren. Het gaat om wetgeving die automatisch ervoor zorgt dat je de Marokkaanse nationaliteit krijgt. Kan je wel gaan huilen, maar zo is de wet daar en tot daar geldt de Marokkaanse soevereiniteit. Er zijn nog 26 andere landen die een dergelijk stelsel hanteren trouwens. Ook al zou ik de Marokkaanse nationaliteit NIET accepteren, ik krijg hem toch en dat is volgens mij iets wat jij gewoon niet begrijpt. Daarnaast haal je paspoort en nationaliteit door elkaar, het heeft er de schijn van dat je niet erg veel over deze materie weet. Zo heb ik namelijk helemaal geen marokkaans paspoort, maar wel de marokkaanse nationaliteit.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:09 schreef HiZ het volgende:
[..]
Zoals ik al zei; als een Nederlander een ander paspoort accepteert dan raakt hij zijn Nederlanderschap kwijt. Als Marokko jou niet met je Nederlandse paspoort accepteert en jij om Marokko te plezieren de Nederlandse wet gaat overtreden, dan ben je gewoon iemand die de wet heeft overtreden waarbij de sanctie hoort die de Nederlandse wet stelt.
Kortom de eis is linksom of rechtsom aan alle Nederlanders; als je Nederlander bent gebruik je alleen en uitsluitend een Nederlands paspoort. Ook als je zo nodig op vakantie moet in Marokko.
Kijken hoe lang het duurt voordat Marokko stopt met het onmogelijk maken van die vakanties.
Dat is nu geen wet hoor..quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:09 schreef HiZ het volgende:
[..]
Zoals ik al zei; als een Nederlander een ander paspoort accepteert dan raakt hij zijn Nederlanderschap kwijt.
Volgens mij zijn Nederlandse wetten geldig op Nederlands grondgebied. Niet erbuiten.quote:Als Marokko jou niet met je Nederlandse paspoort accepteert en jij om Marokko te plezieren de Nederlandse wet gaat overtreden, dan ben je gewoon iemand die de wet heeft overtreden waarbij de sanctie hoort die de Nederlandse wet stelt.
Kortom de eis is linksom of rechtsom aan alle Nederlanders; als je Nederlander bent gebruik je alleen en uitsluitend een Nederlands paspoort.
En als ze zich er niks van aantrekken, die Nederlanders niet en Marokko niet; wat ga je dan eigenlijk doen met de ontnederlande Marokkanen die wel gewoon in Nederland wonen, leven, werken etc. Of pak je ze niet alleen de Nederlandse nationaliteit af, maar ook het recht om in Nederland te verblijven? Onroerende zaken te bezitten?quote:Ook als je zo nodig op vakantie moet in Marokko.
Kijken hoe lang het duurt voordat Marokko stopt met het onmogelijk maken van die vakanties.
De Nederlandse wet is heel duidelijk; op het vrijwillig accepteren van het staatsburgerschap van een andere staat volgt het automatische verlies van het Nederlanderschap. Overigens kent ook de Amerikaanse wetgeving een clausule die impliceert dat het oude staatsburgerschap wordt opgegeven (verwoord in de eed die inhoudt het opzeggen van alle oude verbintenissen).quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:11 schreef sigme het volgende:
[..]
Dus omdat ik een visum aan moet vragen voor Marokko hou ik me aan de Nederlandse wet, en omdat Mutant dat niet hoeft is hij strafbaar..
Raar, heel raar. Omdat iemand anders behandeld wordt door de Marokkaanse overtreden sommigen die ander behandeld worden (want ik word óók anders behandeld) gestaft, voor iets wat ze niet doen maar ze wordt gedaan.
Dat past niet in ons wetssysteem; iemand afrekenen op iets wat diegene niet doet.
[..]
Paspoort is niet nationaliteit he, als je gebruik van buitenlandse paspoorten verbied (hoe ga je eigenlijk bewijzen dat iemand er een gebruikt buiten de landsgrenzen?) , dan heb je daarmee de dubbele nationaliteit niet te pakken.
[..]
Onzin. Maartena is ook gewoon Nederlands staatsburger.
Dat is nu dus wel de wet voor Nederlanders. En die wet geldt voor Nederlanders waar ze zich ook ter wereld bevinden.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:16 schreef sigme het volgende:
[..]
Dat is nu geen wet hoor..
[..]
Volgens mij zijn Nederlandse wetten geldig op Nederlands grondgebied. Niet erbuiten.
[..]
En als ze zich er niks van aantrekken, die Nederlanders niet en Marokko niet; wat ga je dan eigenlijk doen met de ontnederlande Marokkanen die wel gewoon in Nederland wonen, leven, werken etc. Of pak je ze niet alleen de Nederlandse nationaliteit af, maar ook het recht om in Nederland te verblijven? Onroerende zaken te bezitten?
Nederland accepteert het dubbele staatsburgerschap in een paar uitzonderingen, waarvan de meest voorkomende is wanneer je getrouwd bent met een staatsburger waarvan je ook het staatsburgerschap wilt aannemen.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:22 schreef HiZ het volgende:
[..]
De Nederlandse wet is heel duidelijk; op het vrijwillig accepteren van het staatsburgerschap van een andere staat volgt het automatische verlies van het Nederlanderschap.
P'cies. En net zoals bijvoorbeeld België, komt dat er op neer dat je binnen het eigen rechtstelsel ervan uitgaat dat het dubbele staatsburgerschap dus niet bestaat. Naar die, geldig in het rechtstelsel waarover het gaat, wordt er geen andere aanwezig geacht. Dat doet er dus niets aan af dat een ander land daar best anders over kan denken. En zlef het individu in kwestie wel. Slechts voor de wet is het er niet, rechtsgeldig.quote:Overigens kent ook de Amerikaanse wetgeving een clausule die impliceert dat het oude staatsburgerschap wordt opgegeven (verwoord in de eed die inhoudt het opzeggen van alle oude verbintenissen).
Dat eerste wel: "het past prima in ons rechtssysteem om het Nederlanderschap onverenigbaar te achten met ieder ander staatsburgerschap", dat tweede; dat overtreding ervan door een andere mogendheid op Nederlandse individuen verhaald kan worden, niet.quote:En alweer, het past prima in ons rechtssysteem om het Nederlanderschap onverenigbaar te achten met ieder ander staatsburgerschap. Als Marokko een 'lek' veroorzaakt in de Nederlandse wet op het staatsburgerschap dan dient dat lek gedicht te worden. Het feit dat mensen met vakantie willen in Marokko is geen argument om de Nederlandse wetgeving op het staatsburgerschap te veranderen.
Ja, met een almachtige staat die z'n eigen burgers voorschrijft wat die burgers moeten vinden en wara de loyaliteiten dienen te liggen, ja, is dat legitiem.quote:De Nederlander die het Marokkaanse staatsburgerschap opgedrongen krijgt door Marokko krijgt met geen enkele sanctie te maken als hij maar geen gebruik maakt van de rechten die dat staatsburgerschap met zich meebrengt. Dus hij vraagt geen Marokkaans paspoort o.i.d. aan. Dat hij daarmee het staatsburgerschap niet heeft verloren is niet relevant. Wel relevant is dat hij met zijn gedrag en houding laat zien dat het Nederlandse staatsburgerschap belangrijker is dan welke soort van band met Marokko dan ook. En dan durf ik echt wel te stellen dat als iemand zijn vakantie in Marokko belangrijker vindt dan zijn Nederlandse staatsburgerschap, dat die persoon helemaal geen legitieme aanspraak op dat Nederlandse staatsburgerschap zou moeten hebben.
Het gaat niet over de controle-mogelijkheid maar de rechtsgeldigheid.quote:Ook het controle argument is niet relevant, bij elke wetsovertreding geldt dat de niet de mogelijkheid om gepakt te worden maar de overtreding zelf de strafbaarheid veroorzaakt.
Er werd hierboven nog gerefereerd aan een aparte procedure voor 'Marokkanen'. Of dat een ander paspoort is of wel of geen visumplicht of wat dan ook doet niet ter zake. Ik ben van mening dat het gebruik maken van rechten verbonden aan het staatsburgerschap van een andere staat onverenigbaar moet zijn met het Nederlandse staatsburgerschap. Net zoals wij bij die situaties waar het staatsburgerschap wel kan worden opgezegd eisen dat dit gebeurt. Als dit een probleem veroorzaakt voor Marokko zal me werkelijk aan mijn reet roesten om het maar even bot te zeggen.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:23 schreef Mutant01 het volgende:
Ik kan op vakantie gaan naar Marokko zonder marokkaans paspoort hoor. Je begrijpt er niet veel van. Nederland kan dat dus helemaal niet controleren. (of je gebruik maakt van de rechten in Marokko) Voor de Nederlandse wet, geldt de Nederlandse nationaliteit en dat betekend dat de Marokkaanse nationaliteit hier helemaal niet relevant is.
Dit veroorzaakt geen probleem voor Marokko. Dit veroorzaakt hooguit een probleem voor Nederlanders van Marokkaanse afkomst en ik vind het moeilijk om te zien hoe een extra reden voor een tweedeling in de maatschappij de samenleving echt ten goede komt.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:32 schreef HiZ het volgende:
Als dit een probleem veroorzaakt voor Marokko zal me werkelijk aan mijn reet roesten om het maar even bot te zeggen.
Dit is een misvatting. De Marokkaanse overheid overtreed geen enkele wet, die heeft haar eigen wetgeving. Net zoals de Marokkaanse wetgever bewust weigert om rekening te houden met de belangen van derden, kan ook Nederland ervoor kiezen om bewust geen rekening te houden met de belangen die de Marokkanse overheid denkt te beschermen door haar nationaliteitswetgeving. Die wetgeving lokt overtreding van de Nederlandse wet uit. Dan is het dus vervolgens aan de Nederlander om te kiezen om toe te geven aan die uitlokking of niet.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:29 schreef sigme het volgende:
Dat eerste wel: "het past prima in ons rechtssysteem om het Nederlanderschap onverenigbaar te achten met ieder ander staatsburgerschap", dat tweede; dat overtreding ervan door een andere mogendheid op Nederlandse individuen verhaald kan worden, niet.
Ja, en jij kan ruiken of een persoon gebruik maakt van rechten verbonden aan het staatsburgerschap van een andere staat? En hoe zit het met gevallen dat die staat zelf actief bepaalde dingen regelt, zoals onder andere de verstrekking van de nationaliteit?quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:32 schreef HiZ het volgende:
[..]
Er werd hierboven nog gerefereerd aan een aparte procedure voor 'Marokkanen'. Of dat een ander paspoort is of wel of geen visumplicht of wat dan ook doet niet ter zake. Ik ben van mening dat het gebruik maken van rechten verbonden aan het staatsburgerschap van een andere staat onverenigbaar moet zijn met het Nederlandse staatsburgerschap. Net zoals wij bij die situaties waar het staatsburgerschap wel kan worden opgezegd eisen dat dit gebeurt. Als dit een probleem veroorzaakt voor Marokko zal me werkelijk aan mijn reet roesten om het maar even bot te zeggen.
Dan realiseer jij je kennelijk niet hoeveel geld er niet naar Marokko zou stromen als al die Nederlanders niet meer naar Marokko kunnen reizen.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:36 schreef Litpho het volgende:
[..]
Dit veroorzaakt geen probleem voor Marokko. Dit veroorzaakt hooguit een probleem voor Nederlanders van Marokkaanse afkomst en ik vind het moeilijk om te zien hoe een extra reden voor een tweedeling in de maatschappij de samenleving echt ten goede komt.
Mooi reden om die Turkse nationaliteit te laten vallen dus.quote:Op donderdag 1 maart 2007 20:34 schreef BansheeBoy het volgende:
Wat hechten ze toch veel waarde aan een papiertje. Loyaliteit, als deze er al zou zijn, is niet afhankelijk van een papiertje.²
Geld blijft stromen hoor, de Nederlandse Marokkanen vormen een zeer kleine groep van de Marokkaanse immigranten namelijk. En geld gaat tegenwoordig via de bank.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:39 schreef HiZ het volgende:
[..]
Dan realiseer jij je kennelijk niet hoeveel geld er niet naar Marokko zou stromen als al die Nederlanders niet meer naar Marokko kunnen reizen.
Want Marokko gaat Nederlanders dan verbieden om geld over te maken naar de Bank van Marrakesh?quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:39 schreef HiZ het volgende:
[..]
Dan realiseer jij je kennelijk niet hoeveel geld er niet naar Marokko zou stromen als al die Nederlanders niet meer naar Marokko kunnen reizen.
Dat heeft allemaal niets met dubbele nationaliteit te maken. Die is er gewoon; ook met deze draconische maatregel. Verder kan de Nederlandse overheid niet (niet alleen practisch niet; ook juridisch niet) afdwingen dat iemand zich NIET aan de Marokkaanse wet houdt als die persoon in Marokko is.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:37 schreef HiZ het volgende:
[..]
Dit is een misvatting. De Marokkaanse overheid overtreed geen enkele wet, die heeft haar eigen wetgeving. Net zoals de Marokkaanse wetgever bewust weigert om rekening te houden met de belangen van derden, kan ook Nederland ervoor kiezen om bewust geen rekening te houden met de belangen die de Marokkanse overheid denkt te beschermen door haar nationaliteitswetgeving. Die wetgeving lokt overtreding van de Nederlandse wet uit. Dan is het dus vervolgens aan de Nederlander om te kiezen om toe te geven aan die uitlokking of niet.
Als de Nederlander zich niet laat uitlokken tot wetsovertreding is er niks aan de hand. Als hij zich wel laat uitlokken, dan is het gepast om een sanctie op te leggen.
Of niet. Want het is geen geldig argument.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:40 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Mooi reden om die Turkse nationaliteit te laten vallen dus.
Het is wel een apart stelsel dat HiZ in gedachte heeft. Zo van, als jij je aan de wet van Marokko houd als je in Marokko bent, dan wordt je in Nederland gestraft omdat het hier in strijd is met de wet.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:43 schreef sigme het volgende:
[..]
Dat heeft allemaal niets met dubbele nationaliteit te maken. Die is er gewoon; ook met deze draconische maatregel. Verder kan de Nederlandse overheid niet (niet alleen practisch niet; ook juridisch niet) afdwingen dat iemand zich NIET aan de Marokkaanse wet houdt als die persoon in Marokko is.
De Nederlandse wet beperkt zich tot gedragingen op Nederlands grondgebied; er zijn wel meer dingen in het buitenland in strijd met nederlands recht. Ons recht zit niet zo in elkaar dat overtredingen van de Nederlandse wet in het buitenland overtredingen zijn van de Nederlandse wet.
Ken jij ook maar één staat die je via de post en ongevraagd het paspoort behorend bij die opgedrongen nationaliteit opstuurt?quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:38 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ja, en jij kan ruiken of een persoon gebruik maakt van rechten verbonden aan het staatsburgerschap van een andere staat? En hoe zit het met gevallen dat die staat zelf actief bepaalde dingen regelt, zoals onder andere de verstrekking van de nationaliteit?![]()
Ik ken er 26 zelfs. En nee, paspoorten worden niet opgestuurd, maar daar gaat het hier niet over. Het gaat hier over dubbele nationaliteit.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:45 schreef HiZ het volgende:
Ken jij ook maar één staat die je via de post en ongevraagd het paspoort behorend bij die opgedrongen nationaliteit opstuurt?
En dus ging alles wat je daarnet gepost had, eigenlijk nergens over. Omdat het hier gaat om overheidsoptreden van een ander land.quote:Het verbod op het gebruik van rechten behorend bij het andere staatsburgerschap leidt ertoe dat er pas sprake is van wetsovertreding als de persoon in kwestie inderdaad zelf het initiatief neemt om die rechten te gebruiken. Er is dus geen sprake van een automatisme simpelweg tengevolge van het overheidsoptreden van een ander land.
De vreemde nationaliteit blijft, maar WIJ blijven bepalen wat onverenigbaar is met het Nederlanderschap. En ik heb nog altijd geen overtuigend argument gehoord waarom een Nederlander zijn vakantie in Marokko hoger moet waarderen dan zijn Nederlanderschap. Er zijn ruim 160 landen in de wereld waar men met vakantie kan gaan zonder de wet te overtreden. Het schijnt zelfs mogelijk te zijn om je vakantie in Nederland door te brengen heb ik gehoord.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:43 schreef sigme het volgende:
[..]
Dat heeft allemaal niets met dubbele nationaliteit te maken. Die is er gewoon; ook met deze draconische maatregel. Verder kan de Nederlandse overheid niet (niet alleen practisch niet; ook juridisch niet) afdwingen dat iemand zich NIET aan de Marokkaanse wet houdt als die persoon in Marokko is.
De Nederlandse wet beperkt zich tot gedragingen op Nederlands grondgebied; er zijn wel meer dingen in het buitenland in strijd met nederlands recht. Ons recht zit niet zo in elkaar dat overtredingen van de Nederlandse wet in het buitenland overtredingen zijn van de Nederlandse wet.
Nee, daar gaat het niet over; ik heb bij herhaling gesteld dat het mij ging over het gebruik van de rechten behorend bij het staatsburgerschap (dat niet opgezegd kan worden), waaronder dus het recht op een paspoort behorend bij dat staatsburgerschap.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:47 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik ken er 26 zelfs. En nee, paspoorten worden niet opgestuurd, maar daar gaat het hier niet over. Het gaat hier over dubbele nationaliteit.
[..]
En dus ging alles wat je daarnet gepost had, eigenlijk nergens over. Omdat het hier gaat om overheidsoptreden van een ander land.
Ja dat kan, nee en nee. Duidelijk zo?quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:46 schreef nonzz het volgende:
Dit is precies het probleem met de VVD: Het zijn een stelletje bekrompen nep-liberalen. Hoe kun je als echte liberaal nu tegen een dubbele nationaliteit zijn? Valt dat niet onder de vrijheid van het individu? Iets waar een overheid niets mee te maken heeft?
Dus dan pak je het probleem omtrent dubbele nationaliteit NIET aan. Paspoort heeft namelijk geen drol met nationaliteit te maken. Marokkanen hebben geen Marokkaans paspoort nodig om Marokko binnen te komen, dat kan ik ook met mijn Nederlandse. Dus je argument dat je dan het land zou straffen is nergens op gebaseerd. Het paspoort is een nietszeggend vodje in case you didnt know. Het enige wat je nodig hebt is een carte national, en dat gaat allemaal buiten het Nederlandse systeem om, net zoals dat sommige landen een visum eisen. Daar kan Nederland ook geen hol aan doen, hoeveel wetgeving ze ook neerplempen.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:51 schreef HiZ het volgende:
[..]
Nee, daar gaat het niet over; ik heb bij herhaling gesteld dat het mij ging over het gebruik van de rechten behorend bij het staatsburgerschap (dat niet opgezegd kan worden), waaronder dus het recht op een paspoort behorend bij dat staatsburgerschap.
Dat een Marokkaan niet af kan van zijn staatsburgerschap daar kunnen we niks aan doen. Maar dat we een Nederlander niet toestaan om ongestrafd een Marokkaans paspoort te gebruiken, dat is volledig binnen het Nederlandse recht.
Omdat het niet aan de Nederlandse staat is de Nederlandse burgers voor te schrijven waar zij zich mogen vertonen, bijvoorbeeld? Het idee achter staatsburgerschap is niet de eigen burgers te beperken, behalve in rare dictaturen.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:48 schreef HiZ het volgende:
[..]
De vreemde nationaliteit blijft, maar WIJ blijven bepalen wat onverenigbaar is met het Nederlanderschap. En ik heb nog altijd geen overtuigend argument gehoord waarom een Nederlander zijn vakantie in Marokko hoger moet waarderen dan zijn Nederlanderschap. Er zijn ruim 160 landen in de wereld waar men met vakantie kan gaan zonder de wet te overtreden. Het schijnt zelfs mogelijk te zijn om je vakantie in Nederland door te brengen heb ik gehoord.
Nee schattebout, jij schijnt alleen een oplossing te willen die inhoudt dat de Marokkaanse wet wordt veranderd en tot dat moment helemaal niks. Als de Marokkaanse overheid haar wetgeving wil veranderen moet ze dat helemaal zelf weten. En als ze het niet doen ook goed. Nederland gaat niet over de wetten in Marokko. Ik wil gewoon een Nederlandse wet die alle Nederlanders gelijk behandeld óók dus degenen die door een ander land het staatsburgerschap opgedrongen krijgen.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:53 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dus dan pak je het probleem omtrent dubbele nationaliteit NIET aan. Paspoort heeft namelijk geen drol met nationaliteit te maken. Marokkanen hebben geen Marokkaans paspoort nodig om Marokko binnen te komen, dat kan ik ook met mijn Nederlandse. Dus je argument dat je dan het land zou straffen is nergens op gebaseerd. Het paspoort is een nietszeggend vodje in case you didnt know.
Nee, een Nederlander voorschrijven zich buiten Nederland niet aan de buitenlandse wet te houden, is niet volledig binnen het Nederlandse recht.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:51 schreef HiZ het volgende:
[..]
Nee, daar gaat het niet over; ik heb bij herhaling gesteld dat het mij ging over het gebruik van de rechten behorend bij het staatsburgerschap (dat niet opgezegd kan worden), waaronder dus het recht op een paspoort behorend bij dat staatsburgerschap.
Dat een Marokkaan niet af kan van zijn staatsburgerschap daar kunnen we niks aan doen. Maar dat we een Nederlander niet toestaan om ongestrafd een Marokkaans paspoort te gebruiken, dat is volledig binnen het Nederlandse recht.
Nee hoor je kan hier alles veranderen, maar Marokko kan als ze tegendraads wil zijn ook haar regels veranderen. Zo kan ze bijvoorbeeld stellen dat het paspoort automatisch afgegeven wordt, of dat een carte national bij de douane verstrekt wordt. En dan? Je lost het probleem er niet mee op. Je focus op de paspoort zegt in feite al dat je de problematiek niet helemaal onder de knie hebt.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:58 schreef HiZ het volgende:
[..]
Nee schattebout, jij schijnt alleen een oplossing te willen die inhoudt dat de Marokkaanse wet wordt veranderd en tot dat moment helemaal niks. Als de Marokkaanse overheid haar wetgeving wil veranderen moet ze dat helemaal zelf weten. En als ze het niet doen ook goed. Nederland gaat niet over de wetten in Marokko. Ik wil gewoon een Nederlandse wet die alle Nederlanders gelijk behandeld óók dus degenen die door een ander land het staatsburgerschap opgedrongen krijgen.
Beatrix is ook Brits staatsburger, maar ik denk niet dat iemand het zou accepteren als zij naar Turkije was gereisd met een Brits paspoort.
Hoezo? Ik mag best naar Marokko met vakantie hoor. Voorzover ik weet kent de Nederlandse wet geen beperkingen daarop. De beperking wordt veroorzaakt door de Marokkaanse wet, niet mijn/ons probleem dus.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:58 schreef sigme het volgende:
[..]
Omdat het niet aan de Nederlandse staat is de Nederlandse burgers voor te schrijven waar zij zich mogen vertonen, bijvoorbeeld? Het idee achter staatsburgerschap is niet de eigen burgers te beperken, behalve in rare dictaturen.
Binnen de DDR kon een mens ook prima op vakantie, hoorde ik wel eens.
Bewegingsvrijheid beperken tot vakantierecht.
liberaal zijn betekent niet dat je geen eisen mag stellen aan (economische) immigranten. zeker niet wanneer deze in het centrum van de macht terecht komen. ik ben het er mee eens dat in de huidige situatie er geen sprake is van een probleem, echter zou ik de vraag wel eens willen omdraaien. als de huidige wet zo zijn zijn dat mensen met meer dan 1 nationaliteit niet in de regering zouden mogen zitten. wat zou dan eigenlijk de reden zijn om dit af te willen schaffen?quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:46 schreef nonzz het volgende:
Dit is precies het probleem met de VVD: Het zijn een stelletje bekrompen nep-liberalen. Hoe kun je als echte liberaal nu tegen een dubbele nationaliteit zijn? Valt dat niet onder de vrijheid van het individu? Iets waar een overheid niets mee te maken heeft?
De beperking geld alleen voor mensen met een Marokkaanse nationaliteit, en die beperking heeft dus niet met de Nederlandse nationaliteit te maken. Zoals ik al zei, als Marokko echt tegendraads wil doen, kan ze elke beweging van Nederland blokkeren.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:02 schreef HiZ het volgende:
[..]
Hoezo? Ik mag best naar Marokko met vakantie hoor. Voorzover ik weet kent de Nederlandse wet geen beperkingen daarop. De beperking wordt veroorzaakt door de Marokkaanse wet, niet mijn/ons probleem dus.
Tja, kan Marokko allemaal doen. En de Nederlander die zich aan de wet houdt stuurt dat paspoort terug, bewaart het als curiositeit of gooit het bij het oud papier maar hij gebruikt het niet om mee te reizen of zich mee te identificeren. Het paspoort is maar één voorbeeld. Ik ben mijn bijdragen begonnen met 'rechten verbonden aan het staatsburgerschap', dat is veel ruimer.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:01 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Nee hoor je kan hier alles veranderen, maar Marokko kan als ze tegendraads wil zijn ook haar regels veranderen. Zo kan ze bijvoorbeeld stellen dat het paspoort automatisch afgegeven wordt, of dat een carte national bij de douane verstrekt wordt. En dan? Je lost het probleem er niet mee op. Je focus op de paspoort zegt in feite al dat je de problematiek niet helemaal onder de knie hebt.
Er valt niet iets wel of niet te accepteren. Als iemand aan een Turkse beambte een Brits paspoort laat zien, dan is het een zaak tussen de Turkse en Britse autoriteiten. De Nederlandse overheid schrijft niet het gedrag van de Nederlandse burgers voor, als deze in het buitenland zijn. Dat het Nederlanders zijn maakt niet dat de Nederlandse overheid er iets over te zeggen heeft.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 10:58 schreef HiZ het volgende:
Beatrix is ook Brits staatsburger, maar ik denk niet dat iemand het zou accepteren als zij naar Turkije was gereisd met een Brits paspoort.
Een Nederlandse Marokkaan maakt alleen geen gebruik van de "rechten verbonden aan het staatsburgerschap" aldaar. Het krijgt het gewoon toegewezen, oftewel een overheidshandeling.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:05 schreef HiZ het volgende:
[..]
Tja, kan Marokko allemaal doen. En de Nederlander die zich aan de wet houdt stuurt dat paspoort terug, bewaart het als curiositeit of gooit het bij het oud papier maar hij gebruikt het niet om mee te reizen of zich mee te identificeren. Het paspoort is maar één voorbeeld. Ik ben mijn bijdragen begonnen met 'rechten verbonden aan het staatsburgerschap', dat is veel ruimer.
Tja, maar de beperking zit in de Marokkaanse wet die Nederlanders weigert te zien als Nederlanders. Heel spijtig, maar Nederland gaat niet over de Marokkaanse wetgeving. Als Marokko gewoon ophoudt onderscheid te maken tussen Nederlanders dan is er geen enkel probleem.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:04 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
De beperking geld alleen voor mensen met een Marokkaanse nationaliteit, en die beperking heeft dus niet met de Nederlandse nationaliteit te maken. Zoals ik al zei, als Marokko echt tegendraads wil doen, kan ze elke beweging van Nederland blokkeren.
Klopt, en dat geldt ook voor een Nederlander die door de Marokkaanse douane naar een andere rij gedirigeerd wordt dan ik. Dat de Marokkaanse wet die persoon en mij verschillende beperkingen oplegt, of verschillende rechten toekent, levert geen beperkingen op binnen het Nederlandse recht. Het is inderdaad niet ons probleem, en dus ook geen probleem van of voor de Nederlander die in de andere rij staat.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:02 schreef HiZ het volgende:
[..]
Hoezo? Ik mag best naar Marokko met vakantie hoor. Voorzover ik weet kent de Nederlandse wet geen beperkingen daarop. De beperking wordt veroorzaakt door de Marokkaanse wet, niet mijn/ons probleem dus.
Nee hoor, de Marokkaanse wet weigert Nederlanders helemaal niet te zien als Nederlanders. Ik kan met mijn Nederlands paspoort namelijk gewoon Marokko binnenkomen, Marokko doet daar niet moeilijk over. Alleen stelt het een eis aan Nederlanders met tevens een Marokkaanse nationaliteit (let op het is dus een Marokkaanse eis, Nederland heeft hier niets over te zeggen en kan dat ook met geen mogelijkheid blokkeren), dat je een carte national nodig hebt. En zoals ik al eerder zei, Marokko kan zeggen dat de Carte National verstrekt wordt bij de douane. En dan? Dan heeft Nederland nogsteeds het probleem.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:07 schreef HiZ het volgende:
[..]
Tja, maar de beperking zit in de Marokkaanse wet die Nederlanders weigert te zien als Nederlanders. Heel spijtig, maar Nederland gaat niet over de Marokkaanse wetgeving. Als Marokko gewoon ophoudt onderscheid te maken tussen Nederlanders dan is er geen enkel probleem.
Yeah, whatever.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:07 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Een Nederlandse Marokkaan maakt alleen geen gebruik van de "rechten verbonden aan het staatsburgerschap" aldaar. Het krijgt het gewoon toegewezen, oftewel een overheidshandeling.
Het gaat niet om mogen of niet mogen. Liberaal zijn betekend wel dat je terughoudend bent als overheid in het verzinnen van regels. Zeker als het gaat om regels die niet strikt noodzakelijk zijn en wel inbreuk maken op het persoonlijke leven van mensen.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:03 schreef 7th_wave het volgende:
liberaal zijn betekent niet dat je geen eisen mag stellen aan (economische) immigranten.
Een reden zou kunnen zijn dat het niet uitmaakt voor hun functie hoeveel nationaliteiten ze hebben. Je controleert op iets waar geen directe noodzaak voor bestaat.quote:zeker niet wanneer deze in het centrum van de macht terecht komen. ik ben het er mee eens dat in de huidige situatie er geen sprake is van een probleem, echter zou ik de vraag wel eens willen omdraaien. als de huidige wet zo zijn zijn dat mensen met meer dan 1 nationaliteit niet in de regering zouden mogen zitten. wat zou dan eigenlijk de reden zijn om dit af te willen schaffen?
Nee, dan heeft die individuele Nederlander een probleem. Gaat hij die kaart accepteren en zijn Nederlanderschap op het spel zetten of gaat hij die kaart niet accepteren.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:10 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Nee hoor, de Marokkaanse wet weigert Nederlanders helemaal niet te zien als Nederlanders. Ik kan met mijn Nederlands paspoort namelijk gewoon Marokko binnenkomen, Marokko doet daar niet moeilijk over. Alleen stelt het een eis aan Nederlanders met tevens een Marokkaanse nationaliteit (let op het is dus een Marokkaanse eis, Nederland heeft hier niets over te zeggen en kan dat ook met geen mogelijkheid blokkeren), dat je een carte national nodig hebt. En zoals ik al eerder zei, Marokko kan zeggen dat de Carte National verstrekt wordt bij de douane. En dan? Dan heeft Nederland nogsteeds het probleem.
Ja, maar in feite zorgen ze met één regel dat heel veel andere regels, bovendien nog door een andere overheid ingevoerd, verdwijnen.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:12 schreef nonzz het volgende:
[..]
Het gaat niet om mogen of niet mogen. Liberaal zijn betekend wel dat je terughoudend bent als overheid in het verzinnen van regels. Zeker als het gaat om regels die niet strikt noodzakelijk zijn en wel inbreuk maken op het persoonlijke leven van mensen.
[..]
Een reden zou kunnen zijn dat het niet uitmaakt voor hun functie hoeveel nationaliteiten ze hebben. Je controleert op iets waar geen directe noodzaak voor bestaat.
De een accepteert een door de Marokkaanse overheid voorgeschreven kaart Aquote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:12 schreef HiZ het volgende:
[..]
Nee, dan heeft die individuele Nederlander een probleem. Gaat hij die kaart accepteren en zijn Nederlanderschap op het spel zetten of gaat hij die kaart niet accepteren.
Nee, want het heeft niets met accepteren of niet accepteren te maken. Het is een overheidshandeling. Stel ik weiger de Marokkaanse nationaliteit....en dan? Ik blijf hem alsnog hebben.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:12 schreef HiZ het volgende:
[..]
Nee, dan heeft die individuele Nederlander een probleem. Gaat hij die kaart accepteren en zijn Nederlanderschap op het spel zetten of gaat hij die kaart niet accepteren.
Het gaat niet zozeer over loyaliteiten denk ik. Loyaliteit is sowieso iets wat aan constante verandering onderhevig is. Het gaat mij alleen om duidelijke keuzes in iets wat eigenlijk niet meer en niet minder is dan een staatsrechtelijke regeling.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:12 schreef Chadi het volgende:
Ik ben niet minder trouw aan Nederland omdat ik twee paspoorten heb. Ik ben trouwer aan dit land dat menig kale kop.
Yup. Je kunt wel merken dat het economisch weer wat beter gaat in NL. Dan moet je wel spijkers op laag water zoeken.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:13 schreef slakkie het volgende:
Waar maken we ons druk over? Stel lamlullen. Ga je druk maken over zaken die echt belangrijk zijn.
Daar gaan we weer. RECHTEN verbodnen aan het staatsburgerschap. Je kunt de Marokkaanse nationaliteit niet weigeren, maar wel die kaart. En het verstrekken van die kaart mag overheidshandelen zijn, het accepteren daarvan is dat NIET. Dat is jouw individuele handelen en dat kan naar gelang de Nederlandse wet dat stelt strafbaar zijn.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:15 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Nee, want het heeft niets met accepteren of niet accepteren te maken. Het is een overheidshandeling. Stel ik weiger de Marokkaanse nationaliteit....en dan? Ik blijf hem alsnog hebben.
Ik kom ook zonder Carte National Binnen hoor. Enige probleem is de duur van verblijf daar gelimiteerd is. Verder heb je altijd wel papierwerk in Marokko en dergelijke.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:10 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Nee hoor, de Marokkaanse wet weigert Nederlanders helemaal niet te zien als Nederlanders. Ik kan met mijn Nederlands paspoort namelijk gewoon Marokko binnenkomen, Marokko doet daar niet moeilijk over. Alleen stelt het een eis aan Nederlanders met tevens een Marokkaanse nationaliteit (let op het is dus een Marokkaanse eis, Nederland heeft hier niets over te zeggen en kan dat ook met geen mogelijkheid blokkeren), dat je een carte national nodig hebt. En zoals ik al eerder zei, Marokko kan zeggen dat de Carte National verstrekt wordt bij de douane. En dan? Dan heeft Nederland nogsteeds het probleem.
Redeneer dat nou eens andersom? Dan klopt er al geen zak meer van je posts. De Nederlandse wet zorgt er dan voor dat ik een overtreding bega in marokko, en dan? Ik zie het probleem niet hoor, dat hele gedoe over dubbele nationaliteit is echt iets voor een zogenaamd ontwikkeld land om zorgen over te maken zeg. Wat boeit die ene extra paspoort of nationaliteit nou? Alsof je een heel ander mens word door het verbannen van een van de twee?quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:20 schreef HiZ het volgende:
De Marokkaanse wet kan wel stellen dat jij elke keer als je het land verlaat dat je dan een kilo hasj moet transporteren. Ga je dat dan ook zonder nadenken uitvoeren?
Laat ik bij hoge uitzondering eens zeggen dat ik het met je eens ben. Ik heb een duidelijke mening over het onderwerp, maar vindt het eigenlijk tamelijk vervelend om die nu te uiten omdat het daarmee lijkt alsof ik het eens ben met Wilders.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:18 schreef BansheeBoy het volgende:
Volgens Wilders gaat het wel om loyaliteiten, maar hij gebruikt de franse debatsstijl, schijnargumenten aanhalen om de ware redenen te camoufleren.²
En welke natuurwet schrijft jou voor dat je naar Marokko MOET terwijl je weet dat je dan het risico loopt om de Nederlandse wet te moeten overtreden en je Nederlanderschap op het spel te zetten?quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:21 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Redeneer dat nou eens andersom? Dan klopt er al geen zak meer van je posts. De Nederlandse wet zorgt er dan voor dat ik een overtreding bega in marokko, en dan?
Dat zou ik maar doen als de Marokkaanse wet je dat voorschrijft. Je kan beter vast zitten in Spanje dan in Marokkoquote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:20 schreef HiZ het volgende:
[..]
De Marokkaanse wet kan wel stellen dat jij elke keer als je het land verlaat dat je dan een kilo hasj moet transporteren. Ga je dat dan ook zonder nadenken uitvoeren?
Wat dacht je van Famillie??? Of is je dat niks waard?quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:24 schreef HiZ het volgende:
[..]
En welke natuurwet schrijft jou voor dat je naar Marokko MOET terwijl je weet dat je dan het risico loopt om de Nederlandse wet te moeten overtreden en je Nederlanderschap op het spel te zetten?
De wet der vrijheid der beweging. Als ik naar Marokko wil gaan, moet dat kunnen. De Nederlandse wet mag niet blokkeren dat je je in andere landen aan de wet aldaar moet houden. Als de VS zegt, je mag geen plastic bekertjes meenemen en Nederland zegt je moet plastic bekertjes meenemen, en je bent op weg naar de VS...wat dan? De Nederlandse wet geldt in Nederland en niet in de VS.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:24 schreef HiZ het volgende:
[..]
En welke natuurwet schrijft jou voor dat je naar Marokko MOET terwijl je weet dat je dan het risico loopt om de Nederlandse wet te moeten overtreden en je Nederlanderschap op het spel te zetten?
Ga jij puur voor de lol eens deze zomer een twaalfjarige neuken in Manilla en meld je na terugkeer bij de politie in je woonplaats met je vakantie-ervaringen. Kun je eens persoonlijk ervaren of de Nederlandse wet alleen maar geldt voor misdaden begaan op Nederlands grondgebied.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:06 schreef sigme het volgende:
[..]
Er valt niet iets wel of niet te accepteren. Als iemand aan een Turkse beambte een Brits paspoort laat zien, dan is het een zaak tussen de Turkse en Britse autoriteiten. De Nederlandse overheid schrijft niet het gedrag van de Nederlandse burgers voor, als deze in het buitenland zijn. Dat het Nederlanders zijn maakt niet dat de Nederlandse overheid er iets over te zeggen heeft.
Als dit het geval zou zijn geef ik direct mijn Nederlandse nationaliteit op, zo'n regering/land kan wmb gelijk met de grond gelijk gemaakt worden.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:24 schreef HiZ het volgende:
[..]
En welke natuurwet schrijft jou voor dat je naar Marokko MOET terwijl je weet dat je dan het risico loopt om de Nederlandse wet te moeten overtreden en je Nederlanderschap op het spel te zetten?
Alleen als de misdaden ook aldaar als misdaden worden gezien.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:27 schreef HiZ het volgende:
[..]
Ga jij puur voor de lol eens deze zomer een twaalfjarige neuken in Manilla en meld je na terugkeer bij de politie in je woonplaats met je vakantie-ervaringen. Kun je eens persoonlijk ervaren of de Nederlandse wet alleen maar geldt voor misdaden begaan op Nederlands grondgebied.
Tja, jammer dat de Marokkaanse overheid zo lastig doet tegenover Nederlanders die hun land willen bezoeken. Misschien dat je een mailtje naar de koning van Marokko kunt sturen met het verzoek iets te doen aan hun rigide wetgeving die Nederlanders zoveel ongemak veroorzaakt.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:26 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
De wet der vrijheid der beweging. Als ik naar Marokko wil gaan, moet dat kunnen. De Nederlandse wet mag niet blokkeren dat je je in andere landen aan de wet aldaar moet houden. Als de VS zegt, je mag geen plastic bekertjes meenemen en Nederland zegt je moet plastic bekertjes meenemen, en je bent op weg naar de VS...wat dan? De Nederlandse wet geldt in Nederland en niet in de VS.
Nee hoor, er is geen enkel probleem op dit punt. Nederland wil er een probleem van maken. Zoals ik al eerder zei, echt typisch voor een ontwikkeld land als Nederland om zich hier druk over te maken.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:29 schreef HiZ het volgende:
[..]
Tja, jammer dat de Marokkaanse overheid zo lastig doet tegenover Nederlanders die hun land willen bezoeken. Misschien dat je een mailtje naar de koning van Marokko kunt sturen met het verzoek iets te doen aan hun rigide wetgeving die Nederlanders zoveel ongemak veroorzaakt.
quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:20 schreef HiZ het volgende:
[..]
Daar gaan we weer. RECHTEN verbodnen aan het staatsburgerschap. Je kunt de Marokkaanse nationaliteit niet weigeren, maar wel die kaart. En het verstrekken van die kaart mag overheidshandelen zijn, het accepteren daarvan is dat NIET. Dat is jouw individuele handelen en dat kan naar gelang de Nederlandse wet dat stelt strafbaar zijn.
De Marokkaanse wet kan wel stellen dat jij elke keer als je het land verlaat dat je dan een kilo hasj moet transporteren. Ga je dat dan ook zonder nadenken uitvoeren?
quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:14 schreef sigme het volgende:
[..]
De een accepteert een door de Marokkaanse overheid voorgeschreven kaart A
De ander accepteert een door de Marokkaanse overheid voorgeschreven kaart B
Wie is volgens de Nederlandse wet strafbaar en op grond waarvan?
Welnee, dat punt had je allang duidelijk gemaakt.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:22 schreef HiZ het volgende:
Ik heb een duidelijke mening over het onderwerp, maar vindt het eigenlijk tamelijk vervelend om die nu te uiten omdat het daarmee lijkt alsof ik het eens ben met Wilders.
Marokkanen die een dubbele nationaliteit hebben kunnen toch als Nederlander, met alleen hun Nederlandse paspoort reizen. Je zegt gewoon dat je geen Marokkaan maar Nederlander bent.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 09:20 schreef sigme het volgende:
[..]
Marokkanen worden door de Marokkaanse overheid verplicht een andere douaneprocedure te volgen dan niet-Marokkanen. Het lijkt jou gerechtvaardigd om daarvoor Nederlanders te straffen? Hoe kunnen die Nederlanders dat ontlopen, door *niet* naar Marokko te gaan? Dus elke Nederlander mag ongestraft naar Marokko, behalve zij-die-volgens-de-Marokkaanse-douane Marokkaans zijn?
Marokko heeft een donders goeie administratie aan de grens, indrukwekkend. Eenmaal daarin staand vinden ze je zo terug. Dus de in de administratie bekende mensen die aankomen met een kind, worden bij inreizen van Marokko 'betrapt' op het hebben van een niet-bij-Marokko-aangegeven kind. Waarop Marokko in Nederland geen sanctie kan stellen, maar wel bij inreizen in Marokko. Het zal dan opgelost moeten worden: het kind moet alsnog in de administratie komen. En daarna zit die nieuwe persoon in die administratie..quote:Op vrijdag 2 maart 2007 11:52 schreef xFriendx het volgende:
Hoe gaat dat eigenlijk in zijn werk? Ik heb in een ander topic al begrepen dat het toekennen van de Marokkaanse (of Turkse) nationaliteit vele generaties door kan gaan (alleen wist men niet zeker of dit ook geldt voor dochters die half Marokkaans zijn en dan trouwen met een Nederlandse man en of het kind daarvan dan nog de Marokkaanse nationaliteit mee krijgt. Misschien weet Mutant dit?)
Stel je bent een (Nederlands) Marokkaans mannetje en je trouwt een Nederlands vrouwtje en krijgt een zoon. Je doet aangifte bij de burgelijke stand in Nederland en je zoon is nu bekend in Nederland en heeft de Nederlanse nationaliteit. Moet je nu ook nog aangifte doen in Marokko omdat je als vader ook de Marokkaanse nationaliteit hebt? Is dit dus verplicht of is het een optie? Stel je doet geen aangifte in Marokko, is dit dan een overtreding van de Marokkaanse wet of kan je denken aan 'wat niet weet wat niet deert' principe? Doe je namelijk geen aangifte in Marokko dan is het kind daar simpelweg niet bekend en je kan dan als Marokko zijnde ook geen nationaliteit toekennen aan iemand die in hun ogen niet bestaat.
Iemand die hier wat licht over kan laten schijnen?
Dat kan dus alleen als je nooit (met je ouders bijvoorbeeld) eerder in Marokko bent geweest waarbij je 'Marokkaanse nationaliteit' verklapt is.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 12:24 schreef Gia het volgende:
[..]
Marokkanen die een dubbele nationaliteit hebben kunnen toch als Nederlander, met alleen hun Nederlandse paspoort reizen. Je zegt gewoon dat je geen Marokkaan maar Nederlander bent.
Wat maakt dat uit? Iedereen mag toch zelf weten wat hij met z'n geld doet?quote:Op vrijdag 2 maart 2007 12:33 schreef Gia het volgende:
Ik vermoed, en dat zag je ook op TV over Turkije, dat ze liever Marokkaan blijven vanwege het erfrecht. Zolang ze in Nederland wonen pompen ze geld naar Marokko waar een verre neef een huis van bouwt, wat jij dan erft op je 65ste, zodat je daar met je Nederlandse pensioentje als een koning kunt leven.
Eén van de vele details waar de Nederlandse staat als zijnde pot vooral geen commentaar levert op ketels Marokko en Turkije. Ja, je mag erven, zolang je maar wel even "overlijdensbelasting" betaalt.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 12:33 schreef Gia het volgende:
dat ze liever Marokkaan blijven vanwege het erfrecht.
Minderjarig kinderen worden maar zo niet in een vreemd land toegelaten hoor.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 12:28 schreef gr8w8 het volgende:
Boeit verder niet zo, maar hoe weten ze dan dat papa en kind bij elkaar horen?
Dat wel.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 12:43 schreef nonzz het volgende:
[..]
Wat maakt dat uit? Iedereen mag toch zelf weten wat hij met z'n geld doet?
Tja, als ze daar een kast van een huis erven ter waarde van 50 000 euro, dan zal men daar niet zo mee zitten, denk ik. Ze zouden die huizen moeten laten taxeren naar Nederlandse begrippen, dat zou het een stuk vervelender maken. Maar ja, dat kan niet.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 12:45 schreef Litpho het volgende:
[..]
Eén van de vele details waar de Nederlandse staat als zijnde pot vooral geen commentaar levert op ketels Marokko en Turkije. Ja, je mag erven, zolang je maar wel even "overlijdensbelasting" betaalt.
Gooi jij Beatrix eruit of laten we dat aan Geert over?quote:Op vrijdag 2 maart 2007 12:49 schreef Gia het volgende:
[..]
Iemand die zijn nationaliteit niet op kan geven moet gewoon geen Nederlander kunnen worden. Die kan hier prima wonen met verblijfsvergunning.
Ook Nederlandse begrippen rekenen de omgeving en de plaatselijke kosten voor levensonderhoud mee, dus tenzij je een "plukze"-taxatie voor wil stellen schiet je daar nog niets mee op.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 12:52 schreef Gia het volgende:
[..]
Tja, als ze daar een kast van een huis erven ter waarde van 50 000 euro, dan zal men daar niet zo mee zitten, denk ik. Ze zouden die huizen moeten laten taxeren naar Nederlandse begrippen.
Heb je dat geboorterecht ook als het om je grootouders gaat en niet je ouders. Gesteld dat je ouders ook Nederlander zijn geworden, vóór je geboorte?quote:Op vrijdag 2 maart 2007 12:50 schreef syf het volgende:
Ik snap er sowieso niets van wat voor nut het zou hebben, als ik mijn Portugese nationaliteit zou opgeven, dan kan ik altijd in de toekomst gewoon een geboorte certificaat halen en dan krijg ik sowieso direct mijn Portugese nationaliteit terug vanwege het feit dat mijn ouders Portugees zijn, ongeacht of ik het heb opgegeven of niet, dat is gewoon mijn geboorterecht en van een geboorterecht daar valt geen afstand van te doen.
Tenzij Marokko de wet bijstelt is het ook een kwestie van kunnen.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 12:55 schreef Gia het volgende:
Hoelang willen die Marokkaan blijven en waarom? Want het is een kwestie van willen, dat is wel duidelijk.
Geen. En dat geboorterecht geldt ook iedere geboren Nederlandse staatsburger, dat 'opgeven' van Nederlands staatsburgerschap bij acceptatie van een ander is dan ook een symbolische handeling, die niets verandert aan (het recht op) de Nederlandse nationaliteit.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 12:50 schreef syf het volgende:
Ik snap er sowieso niets van wat voor nut het zou hebben, als ik mijn Portugese nationaliteit zou opgeven, dan kan ik altijd in de toekomst gewoon een geboorte certificaat halen en dan krijg ik sowieso direct mijn Portugese nationaliteit terug vanwege het feit dat mijn ouders Portugees zijn, ongeacht of ik het heb opgegeven of niet, dat is gewoon mijn geboorterecht en van een geboorterecht daar valt geen afstand van te doen.
En moet ik, omdat ik ook nog is een verblijfsvergunning in weer een ander land heb, dan ook mijn Nederlanderschap opgeven, ook al voel ik mij nog steeds verbonden met Nederland?
Kortom, wat is het nut hier van?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |