dan snap ik niet waarom hij dat niet aanpakt...quote:Op woensdag 24 januari 2007 13:18 schreef niet_links het volgende:
@ALNF geloof dat mutant een opmerking maakte dat hij het scheiden van mannen en vrouwen wat hypocriet vond.
Objectief en in de context? Klinkt prima, maar hoe is dat te rijmen met:quote:Op woensdag 24 januari 2007 12:00 schreef Burakius het volgende:
Ben jij mij hier aan het leren wat ISlam is. Je heb niet eens de Koran of de hadiths gelezen. Als je kritiek heb lees de koran. En lees het objectief.dus met context en al. En kom het daarna weer zeggen.
Welke context hou je aan als je de woorden van de profeet letterlijk moet nemen?quote:Op woensdag 24 januari 2007 11:49 schreef Burakius het volgende:
En daarbij wie ben jij om de profeet (vzmh) tegen te spreken. Zelfs als het hypocriet is dan moet je het nog doen. Muhammed (s.a.s.) heeft het zo gezegd en zo zal het gedaan worden.
u gaat door voor de wasmaschinequote:Op woensdag 24 januari 2007 13:07 schreef DenniZZ het volgende:
[..]
Jaja probeer het maar weer te kleineren, het achterstellen van vrouwen in het algemeen wordt natuurlijk bedoeld. Dat soort waanzin wordt gepredikt en onder andere daardoor is de bouw van deze moskee van de baan. Volledig relevant dus.
Nou het is eerder, buurman veeg je eigen straatje nou eens schoon want totdat je dat gedaan hebt kan/wil ik de moeite niet nemen om mijn straatje schoon te vegen.quote:Op woensdag 24 januari 2007 13:16 schreef DaveHarris het volgende:
[..]
[..]
Zoiets van buurman, laat me uw straatje schoonvegen voordat ik aan de mijne begin. Best krom eigenlijk. Maar ik denk dat hij dat zelf ook wel in zal zien; ditzelfde verwijt hij namelijk volgens mij ook bepaalde rechtse lieden die commentaar hebben op islamitische opvattingen e.d.
Waarom nou eigenlijk?quote:Op woensdag 24 januari 2007 13:42 schreef dJ-Zcore het volgende:
Dit noem ik nou goed nieuws!
welk nieuws?quote:Op woensdag 24 januari 2007 13:42 schreef dJ-Zcore het volgende:
Dit noem ik nou goed nieuws!
Ik gok dat het voor hem goed nieuws is omdat er geen moskee komt.quote:Op woensdag 24 januari 2007 14:39 schreef speknek het volgende:
Waarom nou eigenlijk?
Dat zag de moederorganisatie ook in om vervolgens de boel over te nemen.quote:Op donderdag 25 januari 2007 09:43 schreef speknek het volgende:
Aan de andere kant weet je gewoon dat dit geen radicale moskee wordt (want Nederlandse Milli Gorus)
maar we hoeven niet aan elke behoefte te voldoen en een organisatie die onder leiding staat van een een uiterste conservatieve organisatie in Duitsland heeft eigenlijk weinig te zoeken in een land als Nederland. Als ze daar dan afstand van zouden doen dan is er inderdaad niets aan de handquote:is er schijnbaar grote behoefte aan,
We kunnen ze beter in een fatsoenlijke moskee laten leren dat participatie met niet-islamieten niet toegestaan is? Iets wat de Duitse moederorganisatie na blijkt te streven. Dat lijkt me nou niet echt hetgeen we na moeten streven. Een organisatie helpen die ons bestaan afwijst dat lijkt me ook niet de bedoeling.quote:Lijkt me beter dan dat al die moslims hun informatie dan maar van wahabitische websites moet halen.
Ja mee eensquote:Op donderdag 25 januari 2007 09:43 schreef speknek het volgende:
Ja dat ze geen afstand doen, daar ben ik het wel enigszins mee eens dat het daarom goed nieuws is. Alhoewel Milli Gorus die geen openlijk afstand durft te doen van de moederorganisatie bij mij niet classificeert als goed nieuws, maar dat terzijde. Aan de andere kant weet je gewoon dat dit geen radicale moskee wordt (want Nederlandse Milli Gorus), is er schijnbaar grote behoefte aan, en wordt het een mooi gebouw. Ik snap alle uitbundige reacties niet zo. Zelfs als je er een hekel aan hebt, waar is de Nederlandse cultuur gebleven dat je het dan maar zo goed mogelijk geinstitutionaliseerd en in the open wil hebben, zodat je het goed kunt controleren. Lijkt me beter dan dat al die moslims hun informatie dan maar van wahabitische websites moet halen.
Haçi Karacaer is niet voor niets opgestapt, denk ik zo.quote:Op donderdag 25 januari 2007 11:57 schreef speknek het volgende:
Ik kon me niet herinneren dat Milli Gorus heel erg van koers veranderd is, maar ik moet inderdaad bekennen dat ik het een paar maanden niet meer gevolgd heb.
Volgens hem had het niets met elkaar te maken, en was ie opgestapt voordat de machtsovername kwam.. Maar of het echt zo is blijft natuurlijk wel gissen.quote:Op donderdag 25 januari 2007 12:20 schreef milagro het volgende:
Haçi Karacaer is niet voor niets opgestapt, denk ik zo.
Het gaat er toch gewoon om, dat afspraken niet worden nagekomen.quote:Op donderdag 25 januari 2007 09:43 schreef speknek het volgende:
[...]. Zelfs als je er een hekel aan hebt, waar is de Nederlandse cultuur gebleven dat je het dan maar zo goed mogelijk geinstitutionaliseerd en in the open wil hebben, zodat je het goed kunt controleren. Lijkt me beter dan dat al die moslims hun informatie dan maar van wahabitische websites moet halen.
mwoah, kan maar hij werd daar door bepaalde lieden als te progressief gezien, al kon hij wmb nog wel wat progressiever zijn en deden sommige van zijn uitspraken me nog wel versteld staan.quote:Op donderdag 25 januari 2007 12:23 schreef speknek het volgende:
[..]
Volgens hem had het niets met elkaar te maken, en was ie opgestapt voordat de machtsovername kwam.. Maar of het echt zo is blijft natuurlijk wel gissen.
quote:Milli Görüs had de afgelopen jaren vooral in Amsterdam de indruk laten ontstaan dat het een op de integratie van Turkse moslims in Nederland gerichte organisatie was. Drie maanden geleden werd Milli Görüs daarvoor beloond met de bouw van de Westermoskee, die ondanks protesten van buurtbewoners de hoogste minaret van Amsterdam gaat krijgen.
Minister Piet Hein Donner (Justitie, CDA) legde de eerste steen en zei Milli Görüs te beschouwen als een voorbeeldige organisatie bij het tot elkaar brengen van de westerse samenleving en de islam.
Nu komt de aap dus uit de mouw. Milli Görüs is nooit uit geweest op integratie. De beweging is opgericht door de Turkse fundamentalistische leider Necmettin Erbakan, wiens activiteiten in Turkije herhaaldelijk zijn verboden, hoewel zijn leerling Recep Tayyip Erdogan sinds 2002 premier van Turkije is. Na zijn aantreden gaf Erdogan de ambassades in Nederland en Duitsland de opdracht Milli Görüs niet meer tegen te werken, maar juist te ondersteunen.
De opzet van Milli Görüs is steeds anti-westers, anti-democratisch en anti-semitisch geweest. Erbakan zei in 1989 voor zijn aanhang in Arnhem: 'De Europeanen zijn ziek. We hebben het medicijn om hen beter te maken. Wij zullen Rome veroveren. Europa zal de islam van jullie leren.'
Milli Görus heeft zich vanwege de weerstand die de organisatie in Turkije ontmoette vooral in de Duitse en de Nederlandse Turkse diaspora ontwikkeld. Opvallend is dat Milli Görüs in Duitsland altijd met groot wantrouwen is bejegend en door de veiligheidsdiensten op de voet wordt gevolgd, terwijl het zich in Nederland vrijwel ongehinderd tot een van de grootste moskee-organisaties kon ontwikkelen.
Nu de belangrijkste buit binnen is – de Westermoskee – acht de in Keulen gevestigde Europese leiding kennelijk dat de tijd gekomen is om ook in Noord-Nederland weer iets van het ware gezicht te laten zien.
Het was al een teken aan de wand dat de Amsterdamse Milli Görus-directeur Haci Karacaer die zich profileert als progressief PvdA'er, onlangs ontslag nam, omdat hij 'moe' zou zijn.
Er was altijd al reden om ook in Nederland Milli Görüs te wantrouwen, zoals de Duitse autoriteiten dat doen. En het is te hopen dat bij terreurbestrijder Piet Hein Donner nu ook de schellen van de ogen vallen.
en kerken ?? en Synagogesquote:Op woensdag 24 januari 2007 08:00 schreef DenniZZ het volgende:
Mooi zo.
Oprotten met al die moskeeën hier.
Nee Meki die niet.quote:Op donderdag 25 januari 2007 23:48 schreef Meki het volgende:
en kerken ?? en Synagoges
Kerken hmmm ff denken hoor, heb ik last van christelijken? Nee. Worden er hier mensen gedood door christenfundametalisten omdat men iets zegt over hun geloof? Nee. Hoort christendom bij onze cultuur? Ja.quote:
Dat zal dan in ieder geval niet de Islam zijn zoals die nu populair is.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 10:08 schreef du_ke het volgende:
Na een jaar of 100 moslims in Nederland hoort dat ook gewoon bij onze cultuur hoe vervelend je dat ook kan vinden.
Klopt, dat beeld wordt nu nog gedomineerd door de 'liberale' moslims. De moslims die enkel met de feestdagen de moskee van binnen zien. De moslims die denken dat bidden na je 65 ook kan, omdat het nu zonde van je tijd is. De moslims die denken dat de bedevaart ouderwets is. Die niet inderdaad.quote:Dat zal dan in ieder geval niet de Islam zijn zoals die nu populair is.
Even realistisch graag. Een dergelijke dogmatische, irrationele en onverlichte religie kan nooit op grote schaal integreren met een seculiere, westerse maatschappij. De Islam zal zich moeten aanpassen en zal dus moeten Verlichten, anders blijven de spanningne opbouwen tot ... (vul maar in).quote:Op vrijdag 26 januari 2007 10:27 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
100 Jaar? Zeg maar gerust 20 hoor
[..]
Klopt, dat beeld wordt nu nog gedomineerd door de 'liberale' moslims. De moslims die enkel met de feestdagen de moskee van binnen zien. De moslims die denken dat bidden na je 65 ook kan, omdat het nu zonde van je tijd is. De moslims die denken dat de bedevaart ouderwets is. Die niet inderdaad.
Wat is de Islam die nu populair is dan precies?quote:Op vrijdag 26 januari 2007 10:18 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Dat zal dan in ieder geval niet de Islam zijn zoals die nu populair is.
Ik stel voor dat je je eigen advies opvolgt.quote:
Het is wel bekend dat je geen kaas van de Islam hebt gegeten, maar dat hoef je niet met elke reactie te benadrukken.quote:Een dergelijke dogmatische, irrationele en onverlichte religie kan nooit op grote schaal integreren met een seculiere, westerse maatschappij.
De Islam heeft zich in haar hele bestaan nog niet aangepast en kan ook niet aangepast worden. Het zal ook nooit 'verlichten', wat gewoon een ander woord is voor ontkerkelijking. Die spanningen zullen alleen verdwijnen als de niet-moslim een ander eens in zijn of haar waarde begint te laten. En anders bouwt die spanning zich maar op, geen probleem. Er is een Turkse gezegde "ip inceldigi yerden kopar".quote:De Islam zal zich moeten aanpassen en zal dus moeten Verlichten, anders blijven de spanningne opbouwen tot ... (vul maar in).
Ik zeg ook niet dat er maar 1 hoop is, ik heb het over de grootste paar hopenquote:Op vrijdag 26 januari 2007 10:55 schreef du_ke het volgende:
[..]
Wat is de Islam die nu populair is dan precies?
Je wou toch niet alle Moslims in Nederland op 1 hoop gooien? Had je hoger ingeschat dan dat.
Dat slaat toch nergens op? Wij zullen ons nooit aanpassen dus onze gastheren zullen zich maar aan ons moeten aanpassen?quote:Op vrijdag 26 januari 2007 11:03 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
De Islam heeft zich in haar hele bestaan nog niet aangepast en kan ook niet aangepast worden. Het zal ook nooit 'verlichten', wat gewoon een ander woord is voor ontkerkelijking. Die spanningen zullen alleen verdwijnen als de niet-moslim een ander eens in zijn of haar waarde begint te laten. En anders bouwt die spanning zich maar op, geen probleem. Er is een Turkse gezegde "ip inceldigi yerden kopar".
De islamitische verlichting is al lang gaande. Het hele principe van salafisme is om de verlichting tegen te gaan. En dat zou niet nodig zijn als er geen sprake van verlichting zou zijn. Of wel soms, mijn op jeugdige leeftijd geindoctrineerde mede Fok!er? Dat islamitische facisten wereldwijd strijden tegen regimes die ze niet islamitisch genoeg vinden is daar trouwens ook een direct gevolg van.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 11:03 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
De Islam heeft zich in haar hele bestaan nog niet aangepast en kan ook niet aangepast worden. Het zal ook nooit 'verlichten', wat gewoon een ander woord is voor ontkerkelijking. Die spanningen zullen alleen verdwijnen als de niet-moslim een ander eens in zijn of haar waarde begint te laten. En anders bouwt die spanning zich maar op, geen probleem.
Niemand hoeft zich aan een ander aan te passen. Zelfredzaamheid is hier het sleutelwoord. Ik heb het ook niet over aanpassen gehad. Ik heb het over respect voor andermans leefwijze gehad en het accepteren hiervan. Als jij andermans leefwijze niet accepteert, dan ben jij degene met een probleem.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 11:09 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Dat slaat toch nergens op? Wij zullen ons nooit aanpassen dus onze gastheren zullen zich maar aan ons moeten aanpassen?
En toen werd je wakker![]()
Het is maar wat je verlichting noemt. Het kaf wordt van het koren gescheiden, dat klopt. Maar dat is nooit anders geweest. Er zijn altijd al moslims geweest die het niet zo nauw namen met het geloof en zichzelf dus 'verlichtten'. Het is dus een ongoing proces en hoort ook gewoon bij het leven.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 11:22 schreef DaveHarris het volgende:
[..]
De islamitische verlichting is al lang gaande. Blabla
Jaja, wij moeten het maar verdragen wanneer er haat en geweld wordt gepredikt of wanneer moslims voor lege redenen weigeren gewoon een handje te geven. Maar moslims hoeven het zeker niet te accepteren wanneer een ongelovige een tekeningetje van Mohammed maakt?quote:Op vrijdag 26 januari 2007 11:24 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Niemand hoeft zich aan een ander aan te passen. Zelfredzaamheid is hier het sleutelwoord. Ik heb het ook niet over aanpassen gehad. Ik heb het over respect voor andermans leefwijze gehad en het accepteren hiervan. Als jij andermans leefwijze niet accepteert, dan ben jij degene met een probleem.
Wanneer geloof iets persoonlijks wordt waar buitenstaanders geen rekening mee hoeven te houden.quote:Ik kan gewoon alle islamitische waarden en normen toepassen in NL en ik ben nog steeds niet met justitie in aanraking geweest. Ben ik dan aangepast of niet? Wanneer ben je volgens jou aangepast? Als je niet meer gelooft?
Nee, natuurlijk niet. Gelukkig gebeurt dat dan ook niet in een moskee. In de 2e Kamer (Partij Voor de Vrijheidsberoving) daarentegen ......quote:Op vrijdag 26 januari 2007 11:30 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Jaja, wij moeten het maar verdragen wanneer er haat en geweld wordt gepredikt
Zijn de redenen van Japanners die geen hand geven ook leeg? Wie bepaalt of een reden leeg is? Jij? Of zijn de Japanners een uitzondering? Sommige joden geven ook geen hand. Ook een uitzondering? Waarom zo selectief in je verontwaardiging?quote:of wanneer moslims voor lege redenen weigeren gewoon een handje te geven.
Klopt. Valt onder vrijheid van meningsuiting.quote:Maar moslims hoeven het zeker niet te accepteren wanneer een ongelovige een tekeningetje van Mohammed maakt?
[..]
Hoe moet jij nu rekening houden met een gelovige? Ik zie het eerder andersom. Ik moet vaker rekening houden met het ongeloof van anderen.quote:Wanneer geloof iets persoonlijks wordt waar buitenstaanders geen rekening mee hoeven te houden.
Ik moet Geert Wilders nog geweld tegen moslims horen goedkeuren...quote:Op vrijdag 26 januari 2007 11:41 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Nee, natuurlijk niet. Gelukkig gebeurt dat dan ook niet in een moskee. In de 2e Kamer (Partij Voor de Vrijheidsberoving) daarentegen ......
Natuurlijk is dat niet beperkt tot moslims, iedereen die in deze maatschappij wil leven, werken en wonen zal moeten accepteren dat er bepaalde normen, waarden en omgangsvormen gelden waar hij/zij zich aan zal moeten aanpassen.quote:[..]
Zijn de redenen van Japanners die geen hand geven ook leeg? Wie bepaalt of een reden leeg is? Jij? Of zijn de Japanners een uitzondering? Sommige joden geven ook geen hand. Ook een uitzondering? Waarom zo selectief in je verontwaardiging?
Wat, een cartoon maken of als reactie een ambassade in de fik zetten?quote:[..]
Klopt. Valt onder vrijheid van meningsuiting.
Ik moet rekening houden met de lange tenen van moslims, dat vind ik al te ver gaan.quote:[..]
Hoe moet jij nu rekening houden met een gelovige? Ik zie het eerder andersom. Ik moet vaker rekening houden met het ongeloof van anderen.
Nee, maar haat propageert hij wel.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 11:55 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Ik moet Geert Wilders nog geweld tegen moslims horen goedkeuren...
Ja, ik accepteer dat er bepaalde normen, waarden en omgangsvormen gelden. Nee, ik zal mij daar niet aan aanpassen. Normen en waarden zijn normen en waarden en geen vastgelegde wetten. Normen en waarden veranderen bij de dag en zijn voor iedereen anders. En als je voor algemeen geldende normen en waarden wilt gaan dan moet je er wetten van maken of verhuizen naar Noord-Korea.quote:[..]
Natuurlijk is dat niet beperkt tot moslims, iedereen die in deze maatschappij wil leven, werken en wonen zal moeten accepteren dat er bepaalde normen, waarden en omgangsvormen gelden waar hij/zij zich aan zal moeten aanpassen.
Ik wist niet dat in NL ambassades in de fik zijn gezetquote:[..]
Wat, een cartoon maken of als reactie een ambassade in de fik zetten?
Kun je wat concreter zijn? Lange tenen is zo abstract en niet te vergeten subjectief.quote:[..]
Ik moet rekening houden met de lange tenen van moslims, dat vind ik al te ver gaan.
In dat geval mag je binnen die geloofsgemeenschap wel eens wat harder optreden tegen die lui die jullie geloof verkrachten .. atm lijkt het er namelijk verdomde veel op dat die wel is aangepastquote:Op vrijdag 26 januari 2007 11:03 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
De Islam heeft zich in haar hele bestaan nog niet aangepast en kan ook niet aangepast worden.
het is ook niet het geloof dat "verlicht" maar de gelovige .. zo beschouw ik de christen-fundi's in de States bvb ook niet bepaald als verlichte geestenquote:Het zal ook nooit 'verlichten', wat gewoon een ander woord is voor ontkerkelijking.
Is dat niet iets wat voor ieder mens telt, wereldwijd, heeft niets met etniciteit of geloof/ideologie te maken ?quote:Die spanningen zullen alleen verdwijnen als de niet-moslim een ander eens in zijn of haar waarde begint te laten. En anders bouwt die spanning zich maar op, geen probleem. Er is een Turkse gezegde "ip inceldigi yerden kopar".
Ik heb nog geen veroordeling voorbij zien komen dus die stelling kun je niet bewijzen. Dat je het oneens bent met z'n standpunten en de manier waarop hij deze aan het licht brengt daarover heb ik geen twijfelquote:Op vrijdag 26 januari 2007 12:01 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Nee, maar haat propageert hij wel.
True maar aan de andere kant zijn er ook grens normen en waarden. Naast de meeste belangrijke, degene die we bij wet vast liggen, staan daar ook een zooi normen en waarden in die algemeen geaccepteerd zijn in een land.quote:Ja, ik accepteer dat er bepaalde normen, waarden en omgangsvormen gelden. Nee, ik zal mij daar niet aan aanpassen. Normen en waarden zijn normen en waarden en geen vastgelegde wetten. Normen en waarden veranderen bij de dag en zijn voor iedereen anders. En als je voor algemeen geldende normen en waarden wilt gaan dan moet je er wetten van maken of verhuizen naar Noord-Korea.
Cartoons?quote:Kun je wat concreter zijn? Lange tenen is zo abstract en niet te vergeten subjectief.
Ik ben te druk met mijn eigen werken en omgeving om me ook nog te moeten bezighouden met anderen, waar ik sowieso geen zin in heb. Ieder zijn eigen geloof.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 12:17 schreef moussie het volgende:
[..]
In dat geval mag je binnen die geloofsgemeenschap wel eens wat harder optreden tegen die lui die jullie geloof verkrachten .. atm lijkt het er namelijk verdomde veel op dat die wel is aangepast
Ik geloof niet in verlichting. Voor mij is dat het zelfde als ontkerkelijk of afstand nemen van je geloof. Hier kan geen sprake van zijnquote:[..]
het is ook niet het geloof dat "verlicht" maar de gelovige .. zo beschouw ik de christen-fundi's in de States bvb ook niet bepaald als verlichte geesten
Klopt, maar deze jongen probeert het wel in die hoek te drukken.quote:[..]
Is dat niet iets wat voor ieder mens telt, wereldwijd, heeft niets met etniciteit of geloof/ideologie te maken ?
Juist, zonder lichaam geen moord. Niet waar?quote:Op vrijdag 26 januari 2007 12:24 schreef FJD het volgende:
[..]
Ik heb nog geen veroordeling voorbij zien komen dus die stelling kun je niet bewijzen. Dat je het oneens bent met z'n standpunten en de manier waarop hij deze aan het licht brengt daarover heb ik geen twijfel
Een van die algemeen geaccepteerde normen en waarden is het zoenen op een verjaardag. Ik doe daar niet aan mee. Daar moet je maar mee leren leven.quote:[..]
True maar aan de andere kant zijn er ook grens normen en waarden. Naast de meeste belangrijke, degene die we bij wet vast liggen, staan daar ook een zooi normen en waarden in die algemeen geaccepteerd zijn in een land.
Dat is niet moslim-eigen. Iedereen moet rekening houden met een ander als je deze beledigt. Als ik weet dat jij heel veel om je moeder geeft en ik bespot of beledig haar, dan hou ik er rekening mee dat ik een stomp op mijn neus kan krijgen. Zelfde geldt voor de cartoons. Of wil je beweren dat de cartoonisten zo dom waren dat ze niet konden inzien dat ze daarmee mensen konden kwetsen? Het is een van de oudste en meest natuurlijke menselijke reactie van de mens. Kwetst iemand jou? Dan is de kans dat je terug wordt gekwetst. Het is aan de nieuwe kwetser hoe deze dit naar voren brengt.quote:[..]
Cartoons?
Precies. Wat Wilders in de openbaarheid brengt heeft nog niemand ertoe verleidt hem aan te klagen wegens het zaaien van haat. Hij is er niet veroordeeld en dus kun je hem er ook niet op veroordelen. Wel op z'n standpunten uiteraardquote:Op vrijdag 26 januari 2007 12:58 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Juist, zonder lichaam geen moord. Niet waar?
Dan zijn er uiteraard ook nog verschillen in hoe zwaar iets dergelijks telt en je in het dagelijks leven belemmert.quote:Een van die algemeen geaccepteerde normen en waarden is het zoenen op een verjaardag. Ik doe daar niet aan mee. Daar moet je maar mee leren leven.
Het is niet alsof er een dunne lijn loopt tussen het kwetsen van iemand en het kunnen aan zien komen dat de gekwetste partij een paar ambassades in de fik steekt en een paar mensen om het leven brengt. Nog los van de hoeveelheid dood verwensingen natuurlijk.quote:Dat is niet moslim-eigen. Iedereen moet rekening houden met een ander als je deze beledigt. Als ik weet dat jij heel veel om je moeder geeft en ik bespot of beledig haar, dan hou ik er rekening mee dat ik een stomp op mijn neus kan krijgen. Zelfde geldt voor de cartoons. Of wil je beweren dat de cartoonisten zo dom waren dat ze niet konden inzien dat ze daarmee mensen konden kwetsen? Het is een van de oudste en meest natuurlijke menselijke reactie van de mens. Kwetst iemand jou? Dan is de kans dat je terug wordt gekwetst. Het is aan de nieuwe kwetser hoe deze dit naar voren brengt.
nu deze is stukken beter dan die efteling gebouwen elders in NLquote:Op donderdag 25 januari 2007 21:11 schreef Thorical het volgende:
Als enige ben ik waarschijnlijk blij, dat het niet doorgaat omdat ik het een wanstaltig gebouw vind dat helemaal niet in de wijk past. Voor de rest vind ik het jammer dat er geen mooie Moskee kan komen. Die past in het stadsbeeld.
we gaan het afleggen dus plegen we maar zelfmoordquote:Op vrijdag 26 januari 2007 11:03 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Ik stel voor dat je je eigen advies opvolgt.
[..]
Het is wel bekend dat je geen kaas van de Islam hebt gegeten, maar dat hoef je niet met elke reactie te benadrukken.
[..]
De Islam heeft zich in haar hele bestaan nog niet aangepast en kan ook niet aangepast worden. Het zal ook nooit 'verlichten', wat gewoon een ander woord is voor ontkerkelijking. Die spanningen zullen alleen verdwijnen als de niet-moslim een ander eens in zijn of haar waarde begint te laten. En anders bouwt die spanning zich maar op, geen probleem. Er is een Turkse gezegde "ip inceldigi yerden kopar".
Dat is al verlicht denkenquote:Op vrijdag 26 januari 2007 12:52 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Ik ben te druk met mijn eigen werken en omgeving om me ook nog te moeten bezighouden met anderen, waar ik sowieso geen zin in heb. Ieder zijn eigen geloof.
dat klopt dus niet verlichten is je geloof niet meer aan andere opdringen en ze vervolgen wanneer ze niet hetzelfde geloven.quote:[..]
Ik geloof niet in verlichting. Voor mij is dat het zelfde als ontkerkelijk of afstand nemen van je geloof. Hier kan geen sprake van zijn
Ik noem het eerder rationeel denken. Wat jij het noemt mag jij wetenquote:Op vrijdag 26 januari 2007 13:26 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Dat is al verlicht denken
Dat is niet waar. Verlichting staat wel degelijk voor ontkerkelijking. Je past je aan aan de groep die geen God nodig heeft, want dat is de moderne progressieve groep. Dan ben je verlicht. Niet anders.quote:[..]
dat klopt dus niet verlichten is je geloof niet meer aan andere opdringen en ze vervolgen wanneer ze niet hetzelfde geloven.
Een boek is zoals het is. Je kunt er geen 'vrijere' vertalingen uithalen. Vertalingen zijn als het goed is altijd gelijk. Interpretaties daarentegen kunnen wel verschillen.quote:Verder valt daar meestal ook een vrijere vertaling van de boeken onder.
idd, mooi gebouw .. net "de Waag" of de Harlemmer Poort maar dan op z'n oriëntaalsquote:Op vrijdag 26 januari 2007 13:33 schreef du_ke het volgende:
[afbeelding]
Inderdaad mooier dan van die suikertaarten die je wel eens ziet.
Ik heb het over ieder zijn eigen geloofquote:Op vrijdag 26 januari 2007 13:34 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Ik noem het eerder rationeel denken. Wat jij het noemt mag jij weten
[..]
Nee heel veel wetenschappers waren in de verlichting nog steeds christelijk (ook darwin) maar zagen dat sommige dingen (of veelquote:Dat is niet waar. Verlichting staat wel degelijk voor ontkerkelijking. Je past je aan aan de groep die geen God nodig heeft, want dat is de moderne progressieve groep. Dan ben je verlicht. Niet anders.
[..]
Wat is dat voor onzin er is een wereld van verschil tussen vertalingenquote:Een boek is zoals het is. Je kunt er geen 'vrijere' vertalingen uithalen. Vertalingen zijn als het goed is altijd gelijk. Interpretaties daarentegen kunnen wel verschillen.
Ik ook.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 14:18 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ik heb het over ieder zijn eigen geloof
Ontkerkelijking dus. Als je van je geloof bent gevallen, ben je verlicht.quote:[..]
Nee heel veel wetenschappers waren in de verlichting nog steeds christelijk (ook darwin) maar zagen dat sommige dingen (of veel) die in de bijbel staan niet klopten
Dat is juist en dat is wat het fout maakt. Daarom gaat het bergafwaarts met het christendom. Elk jaar een nieuwe vertaling, afhankelijk van de stemming van de vertaler.quote:[..]
Wat is dat voor onzin er is een wereld van verschil tussen vertalingen
Het ;liefst zou jij dus iedereen willen bekerenquote:
Nee je moet gewoon accepteren dat het door een man is geschreven zo`n 2000 jaar terug die geen kaas gegeten had van wetenschapquote:Ontkerkelijking dus. Als je van je geloof bent gevallen, ben je verlicht.
[..]
Bergafwaarts het groeid nog steeds en het is nog steeds het meest uitgeoefende geloof ter wereld.quote:Dat is juist en dat is wat het fout maakt. Daarom gaat het bergafwaarts met het christendom. Elk jaar een nieuwe vertaling, afhankelijk van de stemming van de vertaler.
Hoe je dat er uit haalt is me een raadsel, maar goed. Zou ik het erg vinden als meer mensen moslim waren? Nee.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 14:49 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Het ;liefst zou jij dus iedereen willen bekeren![]()
Het is niet door 1 man geschreven. 200 Jaar na Christus zijn er wat mensen opgestaan om wat verhalen op te stellen. Op een gegeven moment werden dit er zoveel dat ze ze allemaal op tafel legden en het lot wilden laten beslissen wat de juiste was. Ze schudden de tafel heen en weer en de 4 verhalen die nu de Bijbel vormen bleven over. Dan is het niet gek dat er soms vreemde dingen in staan die niet met elkaar stroken.quote:[..]
Nee je moet gewoon accepteren dat het door een man is geschreven zo`n 2000 jaar terug die geen kaas gegeten had van wetenschap
Gia noemt zich ook nog altijd christen. Als het allemaal dat soort christenen zijn, dan is dat nog niet eens heel vreemd. Kijk voor het gemak eens op een zondag in de kerk. Ik kijk soms ook wel in een kerk, maar dan op tv. Allemaal bejaarden. De jeugd moet er niets van hebben.quote:[..]
Bergafwaarts het groeid nog steeds en het is nog steeds het meest uitgeoefende geloof ter wereld.
Verder had ik het over de koran![]()
Er zit een moskee in mijn straat, lopen alleen werkloze oude mannetjes in en uit.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 15:12 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Kijk voor de verandering dan eens in een moskee. Neem een vergelijkbare dag en kijk er eens op een vrijdagmiddag, zo tussen half 1 en 1 uur.
Dus dan zie je ook dat er reden is sommige dingen die er in staan niet te geloven net zoals er dingen in de koran staan die van zijn levensdagen niet kunnenquote:Op vrijdag 26 januari 2007 15:12 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Hoe je dat er uit haalt is me een raadsel, maar goed. Zou ik het erg vinden als meer mensen moslim waren? Nee.
[..]
Het is niet door 1 man geschreven. 200 Jaar na Christus zijn er wat mensen opgestaan om wat verhalen op te stellen. Op een gegeven moment werden dit er zoveel dat ze ze allemaal op tafel legden en het lot wilden laten beslissen wat de juiste was. Ze schudden de tafel heen en weer en de 4 verhalen die nu de Bijbel vormen bleven over. Dan is het niet gek dat er soms vreemde dingen in staan die niet met elkaar stroken.
[..]
je hebt geen gebouw nodig om je geoof te beleidenquote:Gia noemt zich ook nog altijd christen. Als het allemaal dat soort christenen zijn, dan is dat nog niet eens heel vreemd. Kijk voor het gemak eens op een zondag in de kerk. Ik kijk soms ook wel in een kerk, maar dan op tv. Allemaal bejaarden. De jeugd moet er niets van hebben.
Kijk voor de verandering dan eens in een moskee. Neem een vergelijkbare dag en kijk er eens op een vrijdagmiddag, zo tussen half 1 en 1 uur.
Als je verder had gelezen, had je kunnen lezen dat ik je (weer) een paar stappen voor was. Ik heb dan ook een vergelijkend tijdstip als voorbeeld genomen. Zondag van de christenen, vrijdagmiddag van de moslims. Zijn het op vrijdagmiddag ook alleen werkloze oude mannetjes? Ja, daarbuiten is het wat rustiger. Maar dat kunnen we ook mooi vergelijken. Als ik nu naar een kerk ga, dan is het daar leeg. Niet als ik naar een moskee ga.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 15:15 schreef speknek het volgende:
[..]
Er zit een moskee in mijn straat, lopen alleen werkloze oude mannetjes in en uit.
In het geval van de Bijbel, ja. In het geval van de Koran, nee. Maar het staat je vrij om mij iets aan te wijzen dat niet kan.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 15:17 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Dus dan zie je ook dat er reden is sommige dingen die er in staan niet te geloven net zoals er dingen in de Koran staan die van zijn levensdagen niet kunnen
Dat is juist. Dat zegt ook niemand. Ware het niet dat dit geloof er zonder gebouw ook niet is bij velen.quote:[..]
je hebt geen gebouw nodig om je geoof te beleiden
Respect voor een boek dat tot stand is gekomen toen, en ik quote, "200 Jaar na Christus zijn er wat mensen opgestaan om wat verhalen op te stellen. Op een gegeven moment werden dit er zoveel dat ze ze allemaal op tafel legden en het lot wilden laten beslissen wat de juiste was. Ze schudden de tafel heen en weer en de 4 verhalen die nu de Bijbel vormen bleven over. Dan is het niet gek dat er soms vreemde dingen in staan die niet met elkaar stroken."quote:Op vrijdag 26 januari 2007 15:21 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Voor de rest niets dan respect en goeds over de christenen die hun geloof wel omarmen.
ach zo zijn zequote:Op vrijdag 26 januari 2007 15:24 schreef FJD het volgende:
[..]
Respect voor een boek dat tot stand is gekomen toen, en ik quote, "200 Jaar na Christus zijn er wat mensen opgestaan om wat verhalen op te stellen. Op een gegeven moment werden dit er zoveel dat ze ze allemaal op tafel legden en het lot wilden laten beslissen wat de juiste was. Ze schudden de tafel heen en weer en de 4 verhalen die nu de Bijbel vormen bleven over. Dan is het niet gek dat er soms vreemde dingen in staan die niet met elkaar stroken."Als je zegt respect te hebben voor het geloof van anderen probeer dat dan tenminste door te laten werken in je reply.
Geen idee. Laat ik het zo zeggen: ik heb het nog niet anders meegemaakt.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 15:21 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Als je verder had gelezen, had je kunnen lezen dat ik je (weer) een paar stappen voor was. Ik heb dan ook een vergelijkend tijdstip als voorbeeld genomen. Zondag van de christenen, vrijdagmiddag van de moslims. Zijn het op vrijdagmiddag ook alleen werkloze oude mannetjes? Ja, daarbuiten is het wat rustiger. Maar dat kunnen we ook mooi vergelijken. Als ik nu naar een kerk ga, dan is het daar leeg. Niet als ik naar een moskee ga.
Ik maak mezelf niet belachelijk, ik deel de mening namelijk. Overigens is ook de Islam in Nederland in verval; het percentage moslims dat ongelovig wordt is groter dan de aanwas van niet-moslims (geboorte uitgesloten).quote:Je kunt natuurlijk ook besluiten jezelf wat minder belachelijk te maken en gewoon te erkennen dat het christendom in verval is. Al sinds de verlichting.
Voor de rest niets dan respect en goeds over de christenen die hun geloof wel omarmen.
Ik moet mijn verhaal inderdaad corrigeren. Met Bijbel bedoelde ik eigenlijk NT. Ik heb niets tegen christenen die de Bijbel als geheel accepteren en volgen, dus zowel OT als NT. Het OT vangt namelijk al veel gebreken van NT op. Het heeft een neutraliserende werking.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 15:24 schreef FJD het volgende:
[..]
Respect voor een boek dat tot stand is gekomen toen, en ik quote, "200 Jaar na Christus zijn er wat mensen opgestaan om wat verhalen op te stellen. Op een gegeven moment werden dit er zoveel dat ze ze allemaal op tafel legden en het lot wilden laten beslissen wat de juiste was. Ze schudden de tafel heen en weer en de 4 verhalen die nu de Bijbel vormen bleven over. Dan is het niet gek dat er soms vreemde dingen in staan die niet met elkaar stroken."Als je zegt respect te hebben voor het geloof van anderen probeer dat dan tenminste door te laten werken in je reply.
Ho, stop maar. Er is niets meer over van je duim. Ik zou zeggen stap over naar je andere duim, maar die was al op tijdens de 'evolutie' sessies.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 15:26 schreef speknek het volgende:
...Ik maak mezelf niet belachelijk, ik deel de mening namelijk. Overigens is ook de Islam in Nederland in verval; het percentage moslims dat ongelovig wordt is groter dan de aanwas van niet-moslims (geboorte uitgesloten).
ontkenning enzoquote:Op vrijdag 26 januari 2007 15:37 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Ho, stop maar. Er is niets meer over van je duim. Ik zou zeggen stap over naar je andere duim, maar die was al op tijdens de 'evolutie' sessies.
Misschien kun je bij je grote teen? Kun je in ieder geval verder zuigen.
Je holle retoriek als gevolg van een gebrek aan kennis is zoals altijd weer bijzonder treurig.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 15:37 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Ho, stop maar. Er is niets meer over van je duim. Ik zou zeggen stap over naar je andere duim, maar die was al op tijdens de 'evolutie' sessies.
Misschien kun je bij je grote teen? Kun je in ieder geval verder zuigen.
quote:Minister Verdonk (Vreemdelingenzaken en Integratie) heeft een rapport over Turkse en Marokkaanse moslims in Nederland in ontvangst genomen. Het onderzoek is mede gedaan op verzoek van de Tweede Kamer.
Het onderzoek is uitgevoerd door het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) en gaat in op verschillende aspecten van de religieuze betrokkenheid van Turkse en Marokkaanse moslims in Nederland. In aparte deelstudies wordt aandacht besteed aan de publieke discussie rond de islam en aan de islamitische organisaties in Nederland.
De belangrijkste bevindingen uit het onderzoek:
De algemene ontwikkeling van secularisatie ('ontkerkelijking') vindt ook plaats onder moslims. Het moskeebezoek onder Turkse moslims nam in de periode 1998-2002 af van 44% naar 35%. De voorkeur voor een islamitische school liep onder Marokkanen terug van 38% naar 23%.
Vooral jongeren, hogeropgeleiden, werkenden en sociaal beter geïntegreerden hechten minder belang aan de islam in het dagelijks leven. Wel blijft de identificatie van Turken en Marokkanen met de islam onverminderd sterk.
Bijna tweederde van de moslims zien religie als een persoonlijke zaak. 31% van de Turken en 35% van de Marokkanen vindt dat religie ook in de publieke sfeer een rol moet spelen. Een zeer klein deel van de Turkse en Marokkaanse jongeren houdt zich bezig met vormen van religieus-politieke activiteiten die strijdig zijn met de democratische rechten en vrijheden.
Tussen individuele moslims bestaan grote verschillen in religieuze beleving en opvattingen over bijvoorbeeld geloofsverlies, partnerkeuze en moskeebezoek.
De moslimidentiteit heeft voor meisjes en vrouwen meer verplichtende gedragsconsequenties dan voor jongens en mannen. Dit hangt voor een deel samen met de islamitische voorschriften die gelden voor bijvoorbeeld de rolverdeling tussen mannen en vrouwen, de band met de familie en de opvoeding van kinderen.
De publieke discussie over de islam gaat voor een groot deel over kwesties die eerder speelden rond andere religies, zoals bijzonder onderwijs, homoseksualiteit en de verhouding tussen mannen en vrouwen.
Het SCP verwacht dat de ontwikkelingen van secularisatie en individualisering van de geloofsbeleving zullen doorzetten. Toch moet ook rekening worden gehouden met etnisch-religieuze frontvorming bij een kleine minderheid van Turken en Marokkanen. Deze kleine groep ervaart de Nederlandse samenleving als vijandig en discriminerend. Hierdoor kan een negatieve spiraal ontstaan van oplopende etnische spanningen.
Het mag je niet verbazen dat een rapport dat is opgesteld in opdracht van Frau Verdonk voor mij geen waarde heeft.quote:
Das altijd het makkelijkst. Op die manier kun je van al je tegenstanders zeggen dat ze partijdig zijn en dat hun informatie dus niet klopt.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 16:09 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Het mag je niet verbazen dat een rapport dat is opgesteld in opdracht van Frau Verdonk voor mij geen waarde heeft.
quote:Op vrijdag 26 januari 2007 16:09 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Het mag je niet verbazen dat een rapport dat is opgesteld in opdracht van Frau Verdonk voor mij geen waarde heeft.
Lalalala think happy places lalalalala.quote:Ik ga uit van waarneming. De moskee is simpelweg drukker dan ooit. Er komen nieuwe moskeeen bij, maar de drukte neemt niet af. Wat een rapport van Verdonk daar over zegt zal mij een zorg zijn.
Het klopt natuurlijk totaal niet, het onderzoek is in opdracht van de kamer gedaan, niet Verdonk, en dan nog: het betreft hier het SCP, niet een eenmanscommissie geleid door Verdonk.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 16:12 schreef FJD het volgende:
Das altijd het makkelijkst. Op die manier kun je van al je tegenstanders zeggen dat ze partijdig zijn en dat hun informatie dus niet klopt.
Daarnaast is observatie altijd subjectief.
blijkbaar neemt een groot gedeelte van nederland dit rapport ook niet al te serieus, aangezien wilders met zijn tsunami retoriek, 9 zetels heeft bemachtigd en mensen hier op fok nog steeds duidelijk laten blijken, dat ze het in hun broek doen als het woord islam langskomtquote:Op vrijdag 26 januari 2007 16:00 schreef speknek het volgende:
Je holle retoriek als gevolg van een gebrek aan kennis is zoals altijd weer bijzonder treurig.
Vrijdag moet ik altijd op dat tijdstip werkenquote:Op vrijdag 26 januari 2007 15:12 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Kijk voor de verandering dan eens in een moskee. Neem een vergelijkbare dag en kijk er eens op een vrijdagmiddag, zo tussen half 1 en 1 uur.
Dat is vervelend. Heb je zo'n onflexibele werkgever dat hij je niet even een uurtje laat gaan? Je kan het op een ander tijdstip compenseren.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 16:22 schreef Mr_Memory het volgende:
[..]
Vrijdag moet ik altijd op dat tijdstip werken![]()
Het meeste daarvan is dan ook ongebaseerde xenofobie. Overigens gaat het hier om een percentages, niet om absolute getallen, die nemen namelijk wel toe. En door ghettovorming clustering kan zo nog steeds het probleem groeien. Het fanatieke Christendom is landelijk gezien ook geen probleem, maar ga niet je gras maaien op zondag op de Veluwe.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 16:21 schreef Slayage het volgende:
blijkbaar neemt een groot gedeelte van nederland dit rapport ook niet al te serieus, aangezien wilders met zijn tsunami retoriek, 9 zetels heeft bemachtigd en mensen hier op fok nog steeds duidelijk laten blijken, dat ze het in hun broek doen als het woord islam langskomt
![]()
De Duitse filosoof Kant had een leus voor de Verlichting: 'Durf je eigen verstand te gebruiken'.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 13:34 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Ik noem het eerder rationeel denken. Wat jij het noemt mag jij weten
De mens kon zijn verstand niet gebruiken, omdat hij te veel aan niet-verstandelijke opvattingen gebonden was en doordat traditionele machten en autoriteiten het hem beletten. De strijd van de Verlichting ging dus tegen (bij)geloof en vooroordeel én tegen de instanties die deze in stand hielden.quote:Dat is niet waar. Verlichting staat wel degelijk voor ontkerkelijking. Je past je aan aan de groep die geen God nodig heeft, want dat is de moderne progressieve groep. Dan ben je verlicht. Niet anders.
Dat ben ik met je eens. Een 'vrijere' vertaling van een boek is simpelweg een nieuw boek.quote:Een boek is zoals het is. Je kunt er geen 'vrijere' vertalingen uithalen. Vertalingen zijn als het goed is altijd gelijk. Interpretaties daarentegen kunnen wel verschillen.
nu weet ik niet of het in de koran of in de soena stond maar er is een pasage waar mohamed op 2 plaatsen tegelijkertijd was wat mij nogal onmogelijkt tenzij hij zich zelf gekloond had.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 15:24 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
In het geval van de Bijbel, ja. In het geval van de Koran, nee. Maar het staat je vrij om mij iets aan te wijzen dat niet kan.
[..]
Dat is juist. Dat zegt ook niemand. Ware het niet dat dit geloof er zonder gebouw ook niet is bij velen.
jij ontkent ook nog eens de evolutie theoriequote:Op vrijdag 26 januari 2007 15:37 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Ho, stop maar. Er is niets meer over van je duim. Ik zou zeggen stap over naar je andere duim, maar die was al op tijdens de 'evolutie' sessies.
Misschien kun je bij je grote teen? Kun je in ieder geval verder zuigen.
Komt er dan een christenfundamentalist in traditionele kledij met een kromzwaard om de bijbel op je borst te prikken terwijl hij heel hard GOD IS ALMACHTIG schreeuwt? Dacht het niet he.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 16:27 schreef speknek het volgende:
[..]
Het meeste daarvan is dan ook ongebaseerde xenofobie. Overigens gaat het hier om een percentages, niet om absolute getallen, die nemen namelijk wel toe. En door ghettovorming clustering kan zo nog steeds het probleem groeien. Het fanatieke Christendom is landelijk gezien ook geen probleem, maar ga niet je gras maaien op zondag op de Veluwe.
Nu maak je zijn roze wereld kapot en dat is niet eerlijk.quote:Hou nou eens op met die zinloze vergelijking tussen christenen en moslims. Dat is net zo debiel als Jezus met Mohammed vergelijken. Mohammed was een wraakzuchtige geweldadige kinderneuker. Jezus was dat allerminst.
Je zou ook op een ander tijdstip kunnen gaan bidden, bij voorkeur eentje waarbij het geen conflicten met je werk oplevert. Het zou de productiviteit van het bedrijf in ieder geval geen windeieren leggen, en het is ook behoorlijk a-collegiaal. Er is een heel weekend waarin je kan bidden zoveel je wil, op de andere dagen heb je gewoon je plichten waar je je aan te houden hebt als werknemer. Een beetje gaan zitten zeiken dat een werkgever onflexibel is slaat nergens op, daar kan ie niet van vreten.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 16:25 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Dat is vervelend. Heb je zo'n onflexibele werkgever dat hij je niet even een uurtje laat gaan? Je kan het op een ander tijdstip compenseren.
hoe gaat het amigo?quote:Op zaterdag 27 januari 2007 20:06 schreef BansheeBoy het volgende:
Gelukkig hebben we in Nederland ruim voldoende Moskeeën.²
en gelijk ook al die kankerrookpauzes afschaffenquote:Op zaterdag 27 januari 2007 19:27 schreef Hathor het volgende:
[..]
Je zou ook op een ander tijdstip kunnen gaan bidden, bij voorkeur eentje waarbij het geen conflicten met je werk oplevert. Het zou de productiviteit van het bedrijf in ieder geval geen windeieren leggen, en het is ook behoorlijk a-collegiaal. Er is een heel weekend waarin je kan bidden zoveel je wil, op de andere dagen heb je gewoon je plichten waar je je aan te houden hebt als werknemer. Een beetje gaan zitten zeiken dat een werkgever onflexibel is slaat nergens op, daar kan ie niet van vreten.
Ik heb liever dat mijn collega's gewoon doorwerken inplaats van de werkplaats in de steek te laten vanwege een religieus ritueel dat ook makkelijk NA het werk kan gebeuren. Ik zie het al voor me...sorry mevrouw, we kunnen u tijdelijk niet van dienst zijn, want mijn collega's moeten een uurtje bidden. Ik zou zelf ook zoiets hebben van "dan pleurt maar helemaal op, ik bel wel een bedrijf dat zijn werk WEL serieus neemt".quote:Op zaterdag 27 januari 2007 23:08 schreef Againzender het volgende:
[..]
en gelijk ook al die kankerrookpauzes afschaffenlekker paffen terwijl ik werk
![]()
Maar nee, roken lossen we samen wel op![]()
Ik heb liever dat mijn collega's gaan bidden dan gaan paffen, stinkt een stuk minder.
en ik heb de pleuris aan collega's die ik niet te pakken krijg omdat 'ze ff staan te roken'quote:Op zaterdag 27 januari 2007 23:16 schreef Hathor het volgende:
[..]
Ik heb liever dat mijn collega's gewoon doorwerken inplaats van de werkplaats in de steek te laten vanwege een religieus ritueel dat ook makkelijk NA het werk kan gebeuren. Ik zie het al voor me...sorry mevrouw, we kunnen u tijdelijk niet van dienst zijn, want mijn collega's moeten een uurtje bidden. Ik zou zelf ook zoiets hebben van "dan pleurt maar helemaal op, ik bel wel een bedrijf dat zijn werk WEL serieus neemt".
Tsja, daar heb ik weinig last van, mijn werk is voornamelijk in de buitenlucht, en gewoon werken met een peukie in je mond is dan ook geen probleem. Als we binnen werken, roken we gewoon niet, punt. Het maakt mij ook niet uit dat iemand wil bidden, ik vind het prima, maar dan wel in je eigen tijd. Is dat nou zo moeilijkl te begrijpen ?quote:Op zaterdag 27 januari 2007 23:28 schreef Againzender het volgende:
[..]
en ik heb de pleuris aan collega's die ik niet te pakken krijg omdat 'ze ff staan te roken'
volgens mij gaat daar meer geld aan verloren dan aan gebed.
die eigen tijd is voor kantoorwerk (wat ik dan doe) ook gedefinieerd voor rokers. Als je gaat zeggen dat je maar in je eige tijd moet bidden, moedt je ook lekker in j eiegen tijd gaan roken. Kortom: rokers en godsdienstaanhangers: haal de werktijd maar lekker in.quote:Op zaterdag 27 januari 2007 23:34 schreef Hathor het volgende:
[..]
Tsja, daar heb ik weinig last van, mijn werk is voornamelijk in de buitenlucht, en gewoon werken met een peukie in je mond is dan ook geen probleem. Als we binnen werken, roken we gewoon niet, punt. Het maakt mij ook niet uit dat iemand wil bidden, ik vind het prima, maar dan wel in je eigen tijd. Is dat nou zo moeilijkl te begrijpen ?
Ja, stel je toch eens voor dat je er eentje mist zeg, bergen zullen verkruimelen, oceanen zullen bevriezen, en het gras zal niet meer groeien.quote:Op zondag 28 januari 2007 00:38 schreef Burakius het volgende:
Bidden kan ook in de eigen tijd en zal werk niet belemmeren. Het verloren gebed kan worden ingehaald bij het volgende gebed.
neequote:Op zondag 28 januari 2007 01:38 schreef Hathor het volgende:
[..]
Ja, stel je toch eens voor dat je er eentje mist zeg, bergen zullen verkruimelen, oceanen zullen bevriezen, en het gras zal niet meer groeien.![]()
je bedoeld wormenquote:Op zondag 28 januari 2007 09:33 schreef Burakius het volgende:
[..]
needan mis je sevap. En je plicht loop je mis. De beloning of bestraffing zal je in het hiernamaals pas echt zien.
toch bestaat er wel iets als een islam die voor nederlanders aanvaardbaar is en een 'kut-islam'(taliban, homohaters en co)quote:Op woensdag 24 januari 2007 09:08 schreef Burakius het volgende:
Jammer. Ik wou erg graag wel bidden in die Westermoskee. Ik snap alleen niet wat er zo extremistisch is aan milli görüs. En een gematigde Islam bestaat niet. HEt is Islam en de rest. Ik ben moslim. En omdat ik niet moord etc. en alle joden dood wil ofzo ben ik ook niet opeens een gematigde moslim. NEEN. Ik ben een moslim klaar. Dus ophouden met dat gematigde bullshit.
of jij het nou respecteer of acceptabel vind is niet aan de orde. Zoals ik mijn Islam praktiseer word aanvaard door Nederlanders. Wat ik doe is gewoon de Islam. Niet gematigd. niet extreem. Gewoon zoals het hoort. En dat jij dat gematigd noemt irriteert me erg zwaar. Net alsof ik heel erg 'los' ben in me geloof. Zo komt het over.quote:Op zondag 28 januari 2007 20:59 schreef rotsbloque het volgende:
[..]
toch bestaat er wel iets als een islam die voor nederlanders aanvaardbaar is en een 'kut-islam'(taliban, homohaters en co)
Met gematigd wordt dan ook meer bedoeld: moslims die hun geloof op een wijze praktiseren dat het voor nederlanders acceptabel is/te respecteren valt.
None taken. De Islam is van nature vreedzaam. Naast een vreedzame Islam kan dus geen gewelddadige en extremistische Islam bestaan. Er is er namelijk maar 1. De Islam is de Islam en is dus vreedzaam.quote:Op dinsdag 30 januari 2007 10:01 schreef damian5700 het volgende:
Terecht. Gematigde islam bestaan niet.
No offense.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |