Deze doet 't nog niet?quote:Over de users:
Vanaf nu kan iedereen zien waar diegene woont, users kunnen zich hier melden zodat men van elkaar weet waar ze zo'n beetje zitten.
· User kaart 'De atmosfeer staat op ontploffen'
met zoveel wind op hoogte kan je rond de frontpassage eigenlijk wel uitgaan van heel forse windstoten.quote:Op maandag 15 januari 2007 22:09 schreef DemonRage het volgende:
Als het met buien gepaard gaat, dan kunnen er best wel gemene windstoten bij zitten.
Dat wil ik nou ook weer nietquote:Op maandag 15 januari 2007 22:22 schreef Keromane het volgende:
Situatie lijkt op 1990, toen waaide het op 850hpa nog iets harder. Tenminste, als deze prognoses uitkomen.
Met de wind aan de grond zou je een orkaan van pakweg de 3e categorie hebben.
Dan ben jij zeker niet de enige.....1 nov storm was ook al heftiger dan verwacht, en zo ging het al eens een paar keerquote:Op maandag 15 januari 2007 22:05 schreef Againzender het volgende:
Zit mij niet lekker, die situatie voor donderdag... zoveel wind op hoogte ook, vraag mij af wat dat gaat worden allemaal.
Je mamma op FoK!quote:Op maandag 15 januari 2007 22:22 schreef Againzender het volgende:
[..]
met zoveel wind op hoogte kan je rond de frontpassage eigenlijk wel uitgaan van heel forse windstoten.
Mijn pa en zwager hebben een kas, hopelijk zit alles een beetje vast. En mijn moeder kan dit topic niet meer vinden sinds het DE forum er is
Morgen maar weer ff bijpraten door de telefoon dan.
1990 staat mij nog erg goed voor de geest, toen stond ook al een tijdje vast dat er een stevige storm zou komen. Alleen dat 'ie zo zwaar werd, en vooral die achterlijk zware windstoten, dat zag je pas heel kort van tevoren aankomen.quote:Op maandag 15 januari 2007 22:22 schreef Keromane het volgende:
Situatie lijkt op 1990, toen waaide het op 850hpa nog iets harder. Tenminste, als deze prognoses uitkomen.
Met de wind aan de grond zou je een orkaan van pakweg de 3e categorie hebben.
ze leest alleen maar hoor, maar ze is verder een hele hippe omaquote:
Lurkersquote:Op maandag 15 januari 2007 22:27 schreef Againzender het volgende:
[..]
ze leest alleen maar hoor, maar ze is verder een hele hippe oma
Er gaat zeker weten wel iets gebeuren nuquote:Op maandag 15 januari 2007 22:30 schreef IkWilbert het volgende:
Ik ga eens kijken of ik ook een dagje vrij kan krijgen donderdag, ik wacht wel even tot het laatst mogelijke moment met aanvragen. Geen zin om vrij te hebben en dat er dan niets gebeurt...
Toen hadden we wel een laag van 948 hPa tegenover 965 hPa nu, en toen lag de depressie optimaal ten opzichte van ons land en volgde ook precies de meeste optimale koers, nu geldt dat allemaal niet. De situatie is qua configuratie behoorlijk goed vergelijkbaar, maar de diverse parameters waren in 1990 nog wel een stukje steviger.quote:Op maandag 15 januari 2007 22:22 schreef Keromane het volgende:
Situatie lijkt op 1990, toen waaide het op 850hpa nog iets harder. Tenminste, als deze prognoses uitkomen.
idd, daar gaat het omquote:Op maandag 15 januari 2007 22:47 schreef DemonRage het volgende:
Zoveel maakt het niet uit of de kerndruk van de depressie 948 hPa of 965 hPa is. Als de luchtdrukgradiënt maar lekker groot is dan gaat het hard waaien.
Dat is best heftig!quote:Op maandag 15 januari 2007 22:52 schreef DemonRage het volgende:
[afbeelding]
Er is a.s. donderdag sprake van een luchtdrukverschil van 16 hPa tussen het noorden en het zuiden van het land.
Ja kloptquote:Op maandag 15 januari 2007 22:47 schreef DemonRage het volgende:
Zoveel maakt het niet uit of de kerndruk van de depressie 948 hPa of 965 hPa is. Als de luchtdrukgradiënt maar lekker groot is dan gaat het hard waaien.
Ik ben bang dat dit echt compleet uit de hand gaat lopen. KNMI geeft momenteel nog een kracht 7, laten ze daar maar een gemiddelde 8 a 9 maken, ben bang dat we de 11 op deze manier wel; gaan halen, en als het mee zit dezelfde weer als 1990. Donderdag ben ik vrij, in een hoog lang busje zitten naar leeuwarden, en wel grotendeels in open gebied...wind heeft vrij spel, en als je even langs een huis rijd en je komt weer in die wind dan heb je met een beetje pech een ongeluk...nee dat wil ik niet op mijn geweten hebben. Kortom, dan maar wat uuren van me af, maar ik zal dit thuis gaan mee maken, zelfs naar zee durf ik dan niet eens meer aan.quote:Op maandag 15 januari 2007 23:32 schreef Keromane het volgende:
GFS18 laat het weer een stukje zwaarder worden.
Ik ben er achter waar dat verschil door komt, de atmosfeer is natuurlijk geen statisch geheel.quote:Op maandag 15 januari 2007 23:05 schreef Bolkesteijn het volgende:
edit: Hmmm, het gradient is toch wel groot te noemen, 19 hPa.Maar waarom trekt dat roze gebied op die windkaartjes dan niet gewoon over Nederland? Als ik naar die windkaartjes kijk is komt er 'maar' een dikke windkracht 9 te staan. In 1990 was dat een dikke 11.
Imo mag overal nog wel 20 km/u bij. Ja, ik ben gek.quote:
van KNMIquote:De zeer zware storm van 1990
25 januari 2003 - De storm van 25 januari 1990 was een van de ergste in zeker honderd jaar en de zwaarste in een kwart eeuw. De avond tevoren had het KNMI al gewaarschuwd voor windkracht 10, maar de dramatische berichten konden een ramp niet voorkomen. Zeventien mensen verloren het leven. De gevolgen waren zo groot omdat de wind tijdens de avondspits zijn top bereikte. De luchthaven Schiphol was tijdelijk onbereikbaar. Het weg- en treinverkeer werd volledig ontwricht door omgewaaide bomen, vernielde bovenleidingen en defecte spoorwegovergangen. Duizenden reizigers strandden in de grote steden en moesten daar noodgedwongen de nacht doorbrengen.
In de loop van de rampdag werden de waarschuwingen opgevoerd tot windkracht 11 en uiteindelijk zelfs orkaankracht 12. Uit onderzoek bleek dat het gros van het publiek zich niets kon voorstellen bij deze krachtige taal, die in ons land zeer ongebruikelijk is. De storm heeft geleid tot een betere voorlichting over de begrippen in het weerbericht en uiteindelijk tot de invoering van het Weeralarm, een ernstige waarschuwing voor extreem weer. Bovendien wordt het windpatroon dat zich bij deze storm voordeed toegepast voor het inschatten van de maximale windstoten bij nieuwe stormen. De metingen die bij deze storm zijn gedaan op de meetmast in Cabauw bij Lopik zijn van grote betekenis geweest voor berekeningen vanwindstoten. Met name de luchtvaart heeft daar profijt van.
Opmerkelijk bij deze storm was vooral de windkracht landinwaarts. In de provincies Zeeland, Zuid-Holland en Utrecht werd een uurgemiddelde van windkracht 10 bereikt, een zeldzaamheid boven land. De provincie Utrecht beleeft slechts eens in de zeventig jaar een dergelijke windkracht, wat niet wil zeggen dat een nieuwe storm van dit kaliber niet ook veel eerder kan terugkeren. IJmuiden registreerde gedurende minstens een uur windkracht 11, een zeer zware storm met gemiddelde windsnelheden tussen 103 en 117 km/h. Ronduit uniek waren de windstoten van 150 km/h op verschillende plaatsen tot maximaal 161 km/h op een van de windmeters van Schiphol. Dergelijke windstoten horen tot de hoogst mogelijke in ons land; de zwaarste windstoot in honderd jaar die tijdens een storm is gemeten staat op naam van Hoek van Holland waar de meter op 6 november 1921 tot 162 km/h uitschoot. Op 28 december 2001 werd die windsnelheid in IJmuiden bijna weer bereikt, toen hier 158 km/h werd gemeten.
*Meldt!quote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:14 schreef Party_P het volgende:
Gaan we ergens meeten aan het strand?
Moeten we wel ergens afspreken waar OV komt.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:14 schreef Party_P het volgende:
Gaan we ergens meeten aan het strand?
ik zit met werkquote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:14 schreef Party_P het volgende:
Gaan we ergens meeten aan het strand?
Met dit verschil dat de wind aan de kust ZOOOVEEEL sterker is. Ik wist niet wat ik vorige week meemaakte in Scheveningen! Die bungeejumptoren moest ik opKRUIPENquote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:16 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Moeten we wel ergens afspreken waar OV komt.IJmuiden ligt aardig noordelijk en kent een redelijke bereikbaarheid met het OV. Voor een betere plek hou ik me aanbevolen.
Overigens is storm boven land net zo gaaf, zwiepende bomen, angstaanjagend gekraak in de bossen (ik woon bijna in het bos
), en werkelijk enorm veel lawaai nog meer dan aan de kust denk ik.
Werk?? ik ook, maar wat denk je van mij, ik ga niet werkenquote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:19 schreef michiel_merk het volgende:
[..]
ik zit met werk![]()
[afbeelding]
Zwarte = 11 bft
rose = 10 bft
donker rood = 9 bft
donker oranje = 8bt
licht oranje 7bft
heftig !
quote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:20 schreef Hi_flyer het volgende:
[..]
Met dit verschil dat de wind aan de kust ZOOOVEEEL sterker is. Ik wist niet wat ik vorige week meemaakte in Scheveningen! Die bungeejumptoren moest ik opKRUIPENzo hard waaide het
![]()
ik hoef iig niet te fietsen dat scheeltquote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:22 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
Werk?? ik ook, maar wat denk je van mij, ik ga niet werkenbekijk het.
En idd heftig!
Nope. Bovenaan viel het mee, maar de eerste drie platforms waren eigenlijk gewoon gevaarlijk! Hebben we elkaar niet gezien toevallig? Zo druk was het niet.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:22 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]Daar ben ik ook op geweest. Wat ik zeer opvallend vond was dat bovenin de wind minder sterk was dan halverwege de trap. Ik denk dat zich een soort toch vormde in dat gebied. Of ben ik de enige die dit effect merkte?
Ik had een hele kleurrijke sjaal (roze, blauw, rood, geel, groen etcquote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:23 schreef Hi_flyer het volgende:
[..]
Nope. Bovenaan viel het mee, maar de eerste drie platforms waren eigenlijk gewoon gevaarlijk! Hebben we elkaar niet gezien toevallig? Zo druk was het niet.
Liep je met een cameratelefoon foto's te maken met een gelukzalige smile?quote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:25 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Ik had een hele kleurrijke sjaal (roze, blauw, rood, geel, groen etc) om. Dus misschien dat dat opviel?
Overigens moet is storm boven land toch echt ook heel spectaculair. Als je hier in de bossen loopt met windkracht 9 durf ik te wedden dat je binnen 10 minuten er uit rent van angst.
studentquote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:33 schreef fok_king_me het volgende:
hebben julie geen werk?
Zelfstudieweek zoals ze het zo mooi noemenquote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:33 schreef fok_king_me het volgende:
hebben julie geen werk?
Nee, ik heb een hele oude telefoon, maar liep wel met een klein fototoestel, dus in de hektiek kan het makkelijk verward zijn met een fototoestel.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:29 schreef Hi_flyer het volgende:
Liep je met een cameratelefoon foto's te maken met een gelukzalige smile?Dan was jij het
Ik liep met een grote dikke rugtas en een digitaal fotogeval.
Nee er gaat geen lampje brandenquote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:34 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Nee, ik heb een hele oude telefoon, maar liep wel met een klein fototoestel, dus in de hektiek kan het makkelijk verward zijn met een fototoestel.Ik heb ook mensen met een grote rugtas zien lopen. Jij zal er vast bij hebben gezeten.
Zo liep ik er bij
[afbeelding]
Ik heb 's ochtends 1 hoorcollege, maar dan is de storm toch nog niet op z'n hoogtepunt.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:33 schreef fok_king_me het volgende:
hebben julie geen werk?
Je bent niet echt positief over Rotterdam hequote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:34 schreef -skippybal- het volgende:
[..]
Zelfstudieweek zoals ze het zo mooi noemen![]()
Ik had eigenlijk een afspraak in dat vieze Rotterdam, maar die heb ik al gecancelled
Ach, daar aan het water zitten heeft wel wat hoewel ik meer van oudere binnensteden ben.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:36 schreef Hi_flyer het volgende:
[..]
Je bent niet echt positief over Rotterdam he![]()
T is er zo mooi, als je van hoogbouw en zinderende architectuur houdt![]()
Eensch, daarom studeer ik er ook.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:36 schreef Hi_flyer het volgende:
Je bent niet echt positief over Rotterdam he![]()
T is er zo mooi, als je van hoogbouw en zinderende architectuur houdt![]()
Mja dat we de binnenstad kwijt zijn is niet echt onze schuld hequote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:38 schreef -skippybal- het volgende:
[..]
Ach, daar aan het water zitten heeft wel wat hoewel ik meer van oudere binnensteden ben.
Ik vind gewoon de sfeer en het volk wat daar loopt zwaar kut
Beoordeling van een KNMI-meteoroloog van het ECMWF-model.quote:Echter deze run laat nu een sturend laag i.p.v. een randstoring het weer bepalen en hierbij neemt de kans op bijv. zeer zware windstoten enigszins af, ook al als gevolg van een veel noordelijkere positie dan hiervoor berekend werd.
EC moet echt bijdraaienquote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:43 schreef Hi_flyer het volgende:
Beoordeling van een KNMI-meteoroloog van het ECMWF-model.
GFS is een ruwe berekening. Bij het KNMI werken mensen. Alhoewel beiden fouten kunnen maken zou ik de beoordeling van de professional niet direct willen wegstrepen. Ga ervanuit dat er voorlopig gerede kans bestaat dat het hier meevalt. Als het anders wordt komt het KNMI met andere geluiden. Persoonlijk hou ik daar rekening mee, maar dat is puur op basis van gevoel.quote:Op maandag 15 januari 2007 23:45 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
Ik ben bang dat dit echt compleet uit de hand gaat lopen.
dat gebeurde mij al bijna vorige weekquote:Op dinsdag 16 januari 2007 00:30 schreef Bolkesteijn het volgende:
Ik denk wel dat de pier donderdag afgesloten wordt, anders waaien er mensen overboord. Dat moeten we natuurlijk ook niet hebben.
Volgens mij wordt ie zelfs nog wat fikser, echt de hele kust zit in de windkracht 10.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 05:55 schreef Keromane het volgende:
GFS00z, fikse storm blijft erin zitten. KNMI mag voorzichtig aan een voorwaarschuwing gaan denken..
Dat was vorige week al wel duidelijkquote:Op dinsdag 16 januari 2007 08:37 schreef Frutsel het volgende:
Dus weer een weeralarm donderdag?
ah kijk anquote:Op dinsdag 16 januari 2007 08:37 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Dat was vorige week al wel duidelijk
Maar toen was het nog ver weg, en nu wordt het steeds zekerder natuurlijk. Toch knap dat men over 1 week hetzelfde blijft denken. Dat is of toeval of goed berekend. Ik ben nu dus benieuwd wat de factoren waren om deze voorspellingen al 1 week tevoren te durven doen.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 08:37 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Dat was vorige week al wel duidelijk
quote:Donderdag grote KANS op ZUIDWESTERSTORM en ZEER ZWARE WINDSTOTEN. Verder aanhoudend zacht met van tijd tot tijd regen of buien.
Een week geleden kon het ook nog niets anders dan een wild guess zijn, alhoewel het systeem er consistent in bleef zitten. Waarom de prognose zo goed ging komt omdat we een superstrakke westcirculatie bleven hebben. Weinig variatie. Na de storm komt daar langzamerhand een einde aan. Blijkt dat mega-hoog op de oceaan straks ook stevig in het zadel te zitten dan kun je ook met dat gegeven iets verder vooruit kijken. Gaat alles zwabberen dan is de betrouwbaarheid op termijn weer een stuk minder.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 08:48 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Maar toen was het nog ver weg, en nu wordt het steeds zekerder natuurlijk. Toch knap dat men over 1 week hetzelfde blijft denken. Dat is of toeval of goed berekend. Ik ben nu dus benieuwd wat de factoren waren om deze voorspellingen al 1 week tevoren te durven doen.
vind ik heel netjes van ze. het is eigenlijk nog wat vroeg voor een voorwaarschuwing, maar alle modellen sturen zo op een onstuimige oplossing aan dat ik het slim vind dat ze alvast deze melding boven de meerdaagse zetten.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 08:49 schreef indahnesia.com het volgende:
Nog geen voorwaarschuwing, wel een melding op de website van het KNMI
[..]
quote:maandag 22 januari tot en met donderdag 25 januari 2007
Grote kans (ca. 70%) op overgang naar een meer stabiel en kouder weertype.
dinsdag 16 januari 2007 04.57 uur
Uhm nee, gewoon hopen dat die blokkade stand gaat houden. Als je ziet hoe die nu al elke dag sterker aan het worden is op de kaarten kan dt nog wat leuks gaan opleverenquote:Op dinsdag 16 januari 2007 11:19 schreef Jodelaar het volgende:
In hoeverre koud? Ik zag dat maandag 5 graden wordt voorspeld en daarna is het dinsdag en woensdag net iets boven nul en daarna wordt het weer warmer. Of moet je dat over een tijd van (?) weken zien?![]()
hier een uitlegquote:Op dinsdag 16 januari 2007 11:27 schreef Jodelaar het volgende:
Hoe kan je die blokkade zien en wat gebeurd er na die blokkade? Sterke vrieskou of matige vorst? of rond 3 graden overdag. Ik weet er niet veel vanaf, leer het meestal van andere juistEn op hoelange termijn moet je die blokkade zien?
Het word iig wat kouder, details zijn nog onduidelijk hangt er vanaf wat de posities van de systemen gaat worden.quote:Vragen aan het weer
Auteur: Rob Groenland
Wat is een blokkade, hoe ontstaan ze en wat voor invloed hebben ze op het weer?
De blokkade
Een blokkade in de atmosferische circulatie kun je, simpel gezegd, vergelijken met een grote steen midden in een stromend beekje. Het stromend water wordt gedwongen een omweg te kiezen; namelijk om de steen heen. Iets dergelijks gebeurt er af en toe ook in de atmosfeer. De gemiddeld westelijke bovenluchtstroming, de straalstroom op onze breedten, wordt tijdens de vorming van een blokkade tegengehouden. Uiteindelijk zoekt de stroming wel via een omweg een pad naar het oosten. In onderstaande figuur is een bovenaanzicht van een blokkade te zien. Helemaal links is de westelijke stroming nog intact. In het midden van de figuur a zien we een zogeheten dipool, welke als een blokkade fungeert. De bovenste pool bestaat uit een hogedrukgebied, het onderste uit een lagedrukgebied. In het centrum van de dipool komt de stroming uit het oosten. Rechts zien we een continuering van de weststroming. De omgebogen stroomtakken (ook wel substraalstromen genoemd) komen daar weer bij elkaar. De dipool bestaat uit een hogedruk- en lagedrukgebied, met een karakteristieke reikwijdte van zo'n 1500 tot 2000 kilometer.
Een ander type blokkade is de omegablokkade, die in figuur b is afgebeeld. Hier ontbreekt de tweede pool; het afgesnoerde lagedrukgebied. We zien een hogedrukgebied, waar de straalstroom aan de noordkant omheen stroomt, maar aan de zuidkant vrijwel zonaal kan doorstromen.
Ontstaansoorzaak
De oorzaak van een blokkade moeten we zoeken in de orografie op het Noordelijk Halfrond. Deze slaat het als het ware een patroon van lange golven aan. Een van de meest uitgesproken golven wordt door de Rocky Mountains aangeslagen. Is zo'n golf eenmaal ontstaan, dan ontstaan er duizenden kilometers stroomafwaarts ook golfbewegingen. Rondom het gehele halfrond spannen zich vaak 4 tot 6 grote golven op. Maar een golfbeweging is nog geen blokkade. Pas bij het afsnoeren van zowel de buik als het dal van de golf ontstaat er een volledige blokkade met oostelijke winden midden in de dipool.
Invloed op het weer
Een blokkade in de stroming genereert een drastische verandering in het stromingspatroon. En natuurlijk verandert ook het algemene weerbeeld. Algemeen geldt dat aan de noordoost - en oostflank van de blokkade de temperatuur een afwijking naar beneden vertoont. Westelijk van de blokkade is de temperatuursafwijking juist positief. Deze afwijkingen zijn een logisch gevolg van het veranderende stromingspatroon. Waar "normaal" een westelijke stroming overheerst, worden de winden midden in de dipool noordoost- tot oost. De lucht die wordt aangevoerd komt uit een heel andere hoek en geeft logischerwijs ook een ander weerbeeld. In de winter betekent dit vaak vrieskou en in de zomer hitte en droogte. Een omegablokkade wil zich tijdens een vorstperiode in de winter nog wel eens vestigen boven Scandinavië. Daar bevindt zich een hogedrukgebied, terwijl ter hoogte van Noord-Frankrijk de onderste straalstroomtak zich een weg baant naar het oosten. De noordelijke omgebogen tak komt via de Noordkaap uiteindelijk in het noordwesten van Rusland terecht. In een dergelijke situatie krijgt het uiterste noorden van Scandinavië te maken met dooi, terwijl het zuidelijk deel van Scandinavië, Duitsland, Denemarken en de Benelux midden in de kou zit. De straalstroomtak over Frankrijk markeert de begrenzing met zachte Oceaanlucht. Aan de grond trekt er aldaar een hele serie depressies van west naar oost met veel neerslag en wind.
tja, volgende run kan weer iets anders zeggen. Die wind op hoogte blijft in ieder geval erg sterk precies boven Nederland, dus flinke windstoten zijn zeker mogelijk.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 11:36 schreef IkWilbert het volgende:
Kaarten wijzen nog steeds op een storm, echter niet zo zwaar als de vorige kaarten.
Weeralarm zit er nog zeker in!
Ik weet wie je bedoeld en ik moet je teleurstellenquote:Op dinsdag 16 januari 2007 11:37 schreef fok_king_me het volgende:
ha wilbert was jij niet die van piets forum toevallig?
heel veel windquote:Op dinsdag 16 januari 2007 12:19 schreef indahnesia.com het volgende:
wat is dat zwarte? Een zwart gat?
ontstaan zo niet de zwarte gatenquote:Op dinsdag 16 januari 2007 12:29 schreef highway101 het volgende:
[..]
Valt buiten de schaalverdelingdus dat beloofd wat
![]()
morgen vergaat de wereld! verplaatsen naar truquote:Op dinsdag 16 januari 2007 12:37 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
ontstaan zo niet de zwarte gaten![]()
En waar moeten we het hier over hebben dan?!quote:Op dinsdag 16 januari 2007 12:14 schreef IkWilbert het volgende:
Misschien handig om hier verder te praten over de storm van donderdag
Die vieze motregen van nuquote:Op dinsdag 16 januari 2007 13:22 schreef Evil-Cherry het volgende:
[..]
En waar moeten we het hier over hebben dan?!
Dan ga je het daar over hebben...quote:Op dinsdag 16 januari 2007 13:48 schreef Evil-Cherry het volgende:
Maar het is droog hier!
quote:Op dinsdag 16 januari 2007 18:43 schreef Nolius het volgende:
Vanaf maandag een stuk kouder?
Jup, we krijgen een blokkadequote:Op dinsdag 16 januari 2007 18:43 schreef Nolius het volgende:
Vanaf maandag een stuk kouder?
die kans is er zeker, maar eerst even een flinke storm.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 18:43 schreef Nolius het volgende:
Vanaf maandag een stuk kouder?
Je komt wel op tijd even lang in NL. Storm, GL-hoog....quote:Op dinsdag 16 januari 2007 18:50 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
die kans is er zeker, maar eerst even een flinke storm.
ben benieuwd of het in deze twee weken gaat passen, storm en een winter-invalquote:Op dinsdag 16 januari 2007 18:53 schreef -skippybal- het volgende:
[..]
Je komt wel op tijd even lang in NL. Storm, GL-hoog....
ik denk dat de komende storm nu iets belangrijker is.. de rest komt na de donderdag wel wat mij betreft.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 19:07 schreef fok_king_me het volgende:
we gaan verder praten over volgende week.. wordt het kouder voor langere tijd of wordt het weer van dat kwakkelweer van afgelopen weken?
alles op een hoopje in Duitslandquote:Op dinsdag 16 januari 2007 19:31 schreef 61neorej het volgende:
Met die storm kan het vooral naar het oosten en dan vooral de bomen
En het is maar een tijdelijke kou...verwacht er dus maar niet al te veel vanquote:Op dinsdag 16 januari 2007 19:29 schreef indahnesia.com het volgende:
en de storm is toch wel leuker als mogelijke koude.. want dat zal wellicht kwakkelen worden, aangezien iets kouder dan nu nog altijd te warm is
Atlantikwalquote:Op dinsdag 16 januari 2007 19:43 schreef DemonRage het volgende:
Een soort van natuurlijke "Berlijnse muur".
ja, vanaf de 30e zal het voor mij weer een stuk warmer worden inderdaadquote:Op dinsdag 16 januari 2007 19:44 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
En het is maar een tijdelijke kou...verwacht er dus maar niet al te veel van
de 30e januari ga ik weer terug naar Indonesiequote:Op dinsdag 16 januari 2007 19:55 schreef fok_king_me het volgende:
ik heb liever 20+ of -5 dan er tussen in want ik vind dat gekwakkel echt zwaarrrr *** ach ja ik denk dat ik ooit nog is ga emigreren naar een land met alleen maar stabiel weer want dit is gewoon niet leuk meer die WC
ze laten die pluim alleen zien als ze er redelijk zeker van zijn, dus dat geeft mij toch weer hoop.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 20:02 schreef SpeedyGJ het volgende:
Helga van leur liet de pluim zien, waarschijndelijk vanaf maandag wat winters neerslag.joh this nog zo verweg
Maar toch, het kan zo weer omslaan...nou ja, ben benieuwd, als alles omslaat, oef dan maken ze een behoorlijke blunder!quote:Op dinsdag 16 januari 2007 20:04 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
ze laten die pluim alleen zien als ze er redelijk zeker van zijn, dus dat geeft mij toch weer hoop.
Maar 20mm, dat geeft echt geen problemen hoor! Vanaf 40/50mm mag je je zorgen maken.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 22:02 schreef Caesu het volgende:
morgen en donderdag wel erg veel regen.
met of zonder storm kan dat al voor overlast zorgen.
En die informatie komt waar vandaan?quote:Op dinsdag 16 januari 2007 23:32 schreef Demarest het volgende:
De storm komende donderdag zal majeur zijn met in toto circa 100 doden in Noordwest-Europa als gevolg. Vooral aan de Deense westkust wellicht enorme schade door heuse orkaanwinden (12 bft!) Binnen de eigen landsgrenzen krijgen vooral de westelijke Waddeneiland het zwaar te verduren. De situatie van komende donderdag zou weleens die van 25-11-1990 kunnen benaderen; 17 doden in NL door stormgeweld destijds!
Dat is veel wind landinwaards zeg..quote:In de middag staat er langs de kust een zuidwesterstorm, kracht 9 en in de kustprovincies komen er ZEER ZWARE WINDSTOTEN, 110 tot 120 km/uur voor. Halverwege de ochtend begint dit in het zuidwesten van het land en het zware weer breidt zich verder over het westen, midden en noorden uit. Dieper landinwaarts hebben we te maken met ZWARE TOT ZEER ZWARE WINDSTOTEN van 100 tot 110 km/uur. In het Waddengebied kan in de avond een ZWARE STORM, windkracht 10 staan. Verder zijn er perioden met regen. Gemiddeld over het land valt er 20 tot 30 mm.
over een hele dag misschien niet.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 22:06 schreef Hi_flyer het volgende:
[..]
Maar 20mm, dat geeft echt geen problemen hoor! Vanaf 40/50mm mag je je zorgen maken.
het dauwpuntquote:Op woensdag 17 januari 2007 10:02 schreef Drugshond het volgende:
Wat is er eigenlijk op dit plaatje te zien ?
http://www.findlocalweath(...)w_points_europe.html
will do, ff weer het weerstation aanpassen.quote:Op woensdag 17 januari 2007 10:21 schreef Evil-Cherry het volgende:
[..]
Kortom, bij welke temperatuur er mist gaat ontstaat.
Toch?
Bij welke temperatuur de luchtvochtigheid 100% wordt en er mist KAN ontstaan.quote:Op woensdag 17 januari 2007 10:21 schreef Evil-Cherry het volgende:
[..]
Kortom, bij welke temperatuur er mist gaat ontstaat.
Toch?
Van de weermodellen en uiteraard eigen inschatting. De nieuwste GFS-run geeft voor donderdag minstens 8 à 9 bft aan in vrijwel het gehele land, een verre van alledaags verschijnsel. Situatie is potentiëel zeer explosief!quote:Op woensdag 17 januari 2007 07:16 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
En die informatie komt waar vandaan?
Hier er ook nu, maar zostraks was het nog zowat windstil best apart eigelijkquote:Op woensdag 17 januari 2007 13:39 schreef SpeedyGJ het volgende:
Wooohooooooooo het waait goed hier zeg![]()
Kan soms snel omslaan iddquote:Op woensdag 17 januari 2007 13:41 schreef michiel_merk het volgende:
[..]
Hier er ook nu, maar zostraks was het nog zowat windstil best apart eigelijk
Ik ben geboren in de storm van 25-jan-1990.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 23:32 schreef Demarest het volgende:
De storm komende donderdag zal majeur zijn met in toto circa 100 doden in Noordwest-Europa als gevolg. Vooral aan de Deense westkust wellicht enorme schade door heuse orkaanwinden (12 bft!) Binnen de eigen landsgrenzen krijgen vooral de westelijke Waddeneiland het zwaar te verduren. De situatie van komende donderdag zou weleens die van 25-01-1990 kunnen benaderen; 17 doden in NL door stormgeweld destijds!
Barendrecht idem dito. Flinke regen, erg donkere lucht en bij vlagen harde wind. De boompjes slingeren heen en weer.quote:Op woensdag 17 januari 2007 15:02 schreef kepler het volgende:
in Delft heel slecht weer
Veel regen en wind...
zie je, ik voelde het al aan mijn water gisterenquote:Op woensdag 17 januari 2007 15:51 schreef Party_P het volgende:
dat het morgen bovengemiddeld veel gaat waaien
zeer zwaarquote:Op woensdag 17 januari 2007 16:04 schreef junkiexp het volgende:
Rotterdam meld ook zeer zware regenval en slecht zicht.
zo snel groeien ze niet hoorquote:Op woensdag 17 januari 2007 16:06 schreef -skippybal- het volgende:
Goed voor de bomen morgen die regen nu![]()
Idd, ook leuk voor de grondquote:Op woensdag 17 januari 2007 16:06 schreef -skippybal- het volgende:
Goed voor de bomen morgen die regen nu![]()
Omgeving Hilversum natte boelquote:Op woensdag 17 januari 2007 16:06 schreef IedeK. het volgende:
Zware regenval hier ook!
quote:Op woensdag 17 januari 2007 16:19 schreef kepler het volgende:
iemand in Amersfoort toevallig? Hoor op de radio iets van hagelstenen ter grootte van tennisballen![]()
mooi he...quote:Op woensdag 17 januari 2007 16:32 schreef highway101 het volgende:
Veel regen zorgt ook voor een fikse spits. De spits moet eigenlijk nog beginnen en er staat al 260km file.
Niks van waarquote:Op woensdag 17 januari 2007 16:19 schreef kepler het volgende:
iemand in Amersfoort toevallig? Hoor op de radio iets van hagelstenen ter grootte van tennisballen![]()
Is ie vlak voor Nederland ontstaan of kwam hij gewoon aanwaaien van de Noordzee buiten de radar bedoel ikquote:
Ooh, dat weet ik nietquote:Op woensdag 17 januari 2007 16:39 schreef Xenwolfie het volgende:
[..]
Is ie vlak voor Nederland ontstaan of kwam hij gewoon aanwaaien van de Noordzee buiten de radar bedoel ik.
Waarom wel?? 538 zegt wel vaker dingen wat niet waar zijn, daarnaast moeten er nog veel meer ingredienten komen om zulke hagelstenen te krijgenquote:
Was net boven Nunspeet, ff een minuut lang keihard waaien en storten.quote:Op woensdag 17 januari 2007 16:41 schreef bommel17 het volgende:
Hij komt nu richting Zwolle.. ik ben benieuwd..
wat is het nu?quote:Voorpagina:"
"Zowel aan de kust als in het binnenland komen tot in de avond zeer zware windstoten voor van 100-120 km/uur."
In de verwachtingstekst:
"Er komt langs de kust een zuidwesterstorm, kracht 9 te staan en in de kustprovincies komen ZEER ZWARE WINDSTOTEN, 110 tot 120 km/uur voor."
Meerdaagse tekst:
"Donderdag ZUIDWESTERSTORM en vooral in de kustprovincies ZEER ZWARE WINDSTOTEN."
Hier in Centrum even wel hoor,nu is het zo goed als droog.quote:
klopt.. dat is bijna overal al geweest.quote:Op woensdag 17 januari 2007 17:12 schreef sw78 het volgende:
Hier in omgeving Den Bosch was een kwartier geleden een wolkbreuk met onweer. Duurde (gelukkig?) heel kort maar er kwam echt veel tegelijk naar beneden
Zat ook best wel veel wind bij.quote:Op woensdag 17 januari 2007 17:09 schreef indahnesia.com het volgende:
en nu hoost het in Eindhovenen hard ook
jah, dat hoorde ik ook ja.quote:Op woensdag 17 januari 2007 17:23 schreef DemonRage het volgende:
[..]
Zat ook best wel veel wind bij.
De 2e al dit jaar.quote:Op woensdag 17 januari 2007 17:37 schreef indahnesia.com het volgende:
JAH, WEERALARM!
quote:DE BILT - Het meteorologisch instituut KNMI heeft woensdag een weeralarm uitgegeven wegens een zware storm die donderdag over ons land zal trekken. Volgens de meteorologen is het hoogtepunt van de storm in de namiddag en avonduren te verwachten.
Het KNMI voorspelt langs de kust een zuidwesterstorm, die tegen het middaguur windkracht 9 bereikt. Vrijwel het hele land krijgt te maken met zeer zware windstoten, van 100 tot 120 kilometer per uur.
Ook dieper landinwaarts kunnen zeer zware windstoten voorkomen. In het Waddengebied kan tegen de avond een zware storm, windkracht 10, de kop opsteken. Volgens het weerinstituut kunnen de windstoten verraderlijk zijn en grote schade aanrichten.
Probeer je 'm weer in RTL4-weer te krijgen?quote:Op woensdag 17 januari 2007 18:54 schreef SpeedyGJ het volgende:
[afbeelding]
Ben toe aan nieuwe tel zo te zien![]()
Al gedaanquote:Op woensdag 17 januari 2007 18:56 schreef DemonRage het volgende:
[..]
Probeer je 'm weer in RTL4-weer te krijgen?
o jee, wat heeft ie gedaan?quote:Op woensdag 17 januari 2007 18:56 schreef DemonRage het volgende:
[..]
Probeer je 'm weer in RTL4-weer te krijgen?
2X eerder foto van de sms gestuurtquote:Op woensdag 17 januari 2007 19:00 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
o jee, wat heeft ie gedaan?
Hoort erbij hequote:Op woensdag 17 januari 2007 19:19 schreef indahnesia.com het volgende:
waarom zouden ze dat willen laten zien dan?
reclame dus.quote:Op woensdag 17 januari 2007 19:20 schreef Party_P het volgende:
dat er ook gesmst wordt als er noodweer op komst is
quote:Op woensdag 17 januari 2007 19:56 schreef DemonRage het volgende:
Jammer Speedy... ene Yme Braaksma was je voor.
Correct opgemerkt, foutje van mijn kant!quote:Op woensdag 17 januari 2007 14:15 schreef IHVK het volgende:
[..]
Ik ben geboren in de storm van 25-jan-1990.
Het is dus niet november maar januari, dat je het weet.![]()
Verder ben je alleen maar aan het speculen, hopelijk komt het niet zover.![]()
Dat niet alleen, die was ook overzichterlijker.........daarnaast had die ook iets meer infoquote:Op woensdag 17 januari 2007 19:56 schreef DemonRage het volgende:
Jammer Speedy... ene Yme Braaksma was je voor.
Tuurlijk -10, overdrijven mag.......maar deze temp zullen we niet zonder sneeuw en helder weer halen.....ook voor volgende week verwacht ik niet veel hoor. Misschien beetje sneeuw....op WW zei iemand 15cm sneeuw tussen woensdag/donderdag, hoezo hard van stapel lopenquote:Op woensdag 17 januari 2007 20:48 schreef Demarest het volgende:
[..]
Correct opgemerkt, foutje van mijn kant!
Ondertussen volharden de weermodellen in het scenario van een storm van kaliber die morgen o.a Nederland treft; grosso modo windkracht 8 à 9, in het noordelijk kustgebied 10 à 11 bft. Windstoten gaan in dat gebied pieken tot 140-145 km/u. De Deense westkust zal het ongekend hard voor de kiezen krijgen.
Vanaf primo maandag aanzienlijke dalende temperaturen, en richting het volgende weekeinde wellicht sneeuw van betekenis en lokaal minima tot -10 graden!
Wie had die gepost dan? Misschien kun je diegene even PM'en.quote:Op woensdag 17 januari 2007 23:25 schreef Drugshond het volgende:
[afbeelding]
Weet iemand nog de locatie van de orginele wallpaper (of is dit een ordinaire foto ?) Deze is 700x468 (en is ooit gepost net na Katrina of Rita in de DASOO-reeks).
Dat is juist het probleem.... we weten het niet meer.quote:Op donderdag 18 januari 2007 00:48 schreef SpeedyGJ het volgende:
Wie had die gepost dan? Misschien kun je diegene even PM'en.
Ben je lid van Weerwoord.be? Zo ja, vraag het daarquote:Op donderdag 18 januari 2007 00:53 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Dat is juist het probleem.... we weten het niet meer.
Ik weet alleen dat hij ooit gepost was.... en als ik heel goed nadenk is dit een foto die gemaakt ergens in Belgie.
Nope, ik ben een luie modquote:Op donderdag 18 januari 2007 00:56 schreef SpeedyGJ het volgende:
Ben je lid van Weerwoord.be? Zo ja, vraag het daar
serieus ja? NU al? Ik ga maar geen foto's maken, dan wordt ik nat en zo.quote:Op donderdag 18 januari 2007 08:14 schreef ZZtopSpeed het volgende:
Eindhoven is weer omgedoopt tot 'Snorkel-land' ... Wanneer gaan ze hier ooit iets doen aan de afwatering zeg? Volgens mij zag ik Okkie net ergens op de Kennedylaan zwemmen.
Is van Skystef van weerwoord:quote:Op woensdag 17 januari 2007 23:25 schreef Drugshond het volgende:
[afbeelding]
Weet iemand nog de locatie van de orginele wallpaper (of is dit een ordinaire foto ?) Deze is 700x468 (en is ooit gepost net na Katrina of Rita in de DASOO-reeks).
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |