FOK!forum / Ouder(s) / Het grote kleine babietjes topic #43
texeloniadinsdag 22 februari 2005 @ 12:41
Vervolg van Het grote kleine babietjestopic #42

25 februari 2004: Kim, dochter van Itsmylife en Days-Of-Wild
24 maart 2004: Melvin, zoon van Jambo
25 maart 2004: Jonne, zoon van Kozakken
26 maart 2004: Ilse, dochter van ezzi
2 april 2004: Dylan Nathan, zoon van beefcake en ShaoliN
19 april 2004: Junah Ileah, dochter van Tan
17 mei 2004: Faith Cathryn, dochter van Psyche2003 (papa)
08 juni 2004: Léon, zoon van dutchie
23 juni 2004: Myrthe, dochter van poemojn
29 juni 2004: Zoë, dochter van Rottdog en Berkery
02 juli 2004: Ronja, dochter van RRRobert (papa)
***02 juli 2004: Tobias, zoon van pluisje en rickmans***
04 juli 2004: Steijn, zoon van dolfg (papa)
13 juli 2004: Isa, dochter van Sjeen en To_Davy
***13 juli 2004: Glenn William, zoon van Elegantly Wasted en Digger***
15 juli 2004: Amber, dochter van LadyS
15 juli 2004: Giulia Elisabetta, dochter van BubbleBabe
25 juli 2004: Jolie, dochter van Luchtbel
6 augustus 2004: Morris, zoon van snoopy
11 augustus 2004: Morgaine Chevanity, dochter van Faja-Lobi (Little-Angel)
12 augustus 2004: Djulian, zoon van Anitra
12 augustus 2004: Thomas Gerhard Adrianus, zoon van Tinkepink
1 september 2004: Jeremy, zoon van MiSs-TaKe
2 september 2004: Maria, dochter van Sugar
***3 september 2004: Jonathan-Dane Aaron, zoon van Danny en Knorretje***
6 september 2004: Thijs, zoon van Bar_en_Mar
11 september 2004: Danyel Yohanan, zoon van phluphy
18 september 2004: Lucas Jan, zoon van piglet
19 september 2004: Kian, zoon van Loena-tik- en Five_Horizons
22 september 2004: Peter Gert, zoon van Reanimatie.com
08 oktober 2004: Kai, zoon van m@x
24 november 2004: Benthe, dochter van Stiekemurd
30 november 2004: Stella, dochter van Anniebaby
6 december 2004: Noa Deborah, dochter van Suzanna
*** 17 december 2004: Tijmen Noah, zoon van Micha en Texelonia***
28 december 2004: Cas en Liz, zoon en dochter van Smirre
4 januari 2005: Maxim Diëgo, zoon van Martineke
4 januari 2005: Sanna Leonie, dochter van meneerdeman (papa)
9 januari 2005: Marisse, dochter van bietjuh
23 januari 2005: David, zoon van lily
25 januari 2005: Myrthe Esmée, dochter van Ladybos
26 januari 2005: Ela, dochter van Jdee
26 januari 2005: Dominique, dochter van Cavemania
1 februari 2005: Jordy, zoon van Githa en Spooky4u
02 februari 2005: Joep, zoon van Lentemeisje en Dop
07 februari 2005: Isis Maikina, dochter van Xanthe
*** 09 februari 2005: Anna, dochter van Bixister en GHaven***
19 februari 2005: Dylan, zoon van DaanBanaantje
20 februari 2005: Lars, zoon van Ma-Maatje

*** vermeldingen zijn officiele fokbaby's

[ Bericht 1% gewijzigd door Karin op 26-02-2005 13:37:40 ]
texeloniadinsdag 22 februari 2005 @ 12:44
Ik mag vanmiddag weer met Noah naar het cb. Dan krijgt ie z'n eerste inenting
Ben ook benieuwd hoeveel ie weegt! Ik vind hem aardig zwaar worden Maar volgens mij is ie de afgelopen dagen ook weer iets afgevallen, want z'n luiers kunnen opeens weer veel strakker om...
Suzannadinsdag 22 februari 2005 @ 12:52
Tex - heeftie de laatste dagen veel gepoept? Dan kan het daar misschien door komen? (darmpjes minder vol...)
Ladybosdinsdag 22 februari 2005 @ 12:58
Vanaf wanneer gaan babytjes lachen ? Ik zou toch zweren dat myrthe steeds naar me lacht, het zijn geen stuipjes maar een echte volle lach. Maar ik dacht dat dat pas over een paar weken kon, ze is vandaag precies 4 weken oud.
texeloniadinsdag 22 februari 2005 @ 12:58
Nee eigenlijk niet.. Gisteren geen poepbroek gehad, en zo te ruiken nu net wel eentje

Maar we zijn ook pas over gegaan van 6 flessen van 120 ml naar 5 flessen van 150 ml en dan de laatste fles nog iets meer. Maar hij drinkt nu vaak zn fles laang niet leeg, dus denk dat we toch beter weer 6 flessen kunnen geven dan. Maar daar wou ik het meteen op het cb over hebben straks
snoopydinsdag 22 februari 2005 @ 13:01
Succes met de de eerste prik Tex.
Suzannadinsdag 22 februari 2005 @ 13:02
Ladybos: volgens mij kan dat wel. Mijn zus had het er ook over, dat dat kan als je je best ervoor doet. Ga je vaak met haar zitten en praten en lachen tegen haar? Dan kan het volgens mij wel...(Noa deed het pas bij 6 weken, hoe vaak ik ook geprobeerd had, dus je hebt geluk denk ik leuk joh!!)

Texelonia: succes op het CB en dan weet je gelijk of hij afgevallen of aangekomen is toch?
Rottdogdinsdag 22 februari 2005 @ 13:33
quote:
Op dinsdag 22 februari 2005 12:58 schreef Ladybos het volgende:
Vanaf wanneer gaan babytjes lachen ? Ik zou toch zweren dat myrthe steeds naar me lacht, het zijn geen stuipjes maar een echte volle lach. Maar ik dacht dat dat pas over een paar weken kon, ze is vandaag precies 4 weken oud.
Zou echt kunnen hoor het ene kind is er gewoon sneller mee dan de andere dus gewoon er heerlijk van genieten
miss_dynastiedinsdag 22 februari 2005 @ 13:36
quote:
Op dinsdag 22 februari 2005 12:58 schreef Ladybos het volgende:
Vanaf wanneer gaan babytjes lachen ? Ik zou toch zweren dat myrthe steeds naar me lacht, het zijn geen stuipjes maar een echte volle lach. Maar ik dacht dat dat pas over een paar weken kon, ze is vandaag precies 4 weken oud.
Nou... sommige mensen beweren glashard dat het niet kan, maar ik heb weleens een jong babietje stralend zien lachen, dus ik geloof je gelijk Foto ??

Tex, succes
m@xdinsdag 22 februari 2005 @ 13:41
Ooooh, eerste lachjes zijn zoooooo lief (en alle daarop volgende lachjes ook). Volgens mij kan je geen vast tijdstip prikken waarop een baby voor het eerst lacht. Net zoals Rottdog zegt, de ene baby is er gewoon sneller mee dan de andere baby. Kai lachte voor het eerst toen hij ongeveer een maand oud was. Toen riep ook iedereen dat het een stuipje was, maar hij lacht nu nog steeds hetzelfde. Of zouden het nog steeds stuipjes zijn

Succes bij het CB Tex. Kai heeft nu al twee prikjes met het nieuwe vaccin gehad en hij heeft echt nergens last van gehad.
Martinekedinsdag 22 februari 2005 @ 13:41
dat kan best Ladybos Maxim produceerde zn eerste lachje met 4 1/2 week
texeloniadinsdag 22 februari 2005 @ 14:03
quote:
Op dinsdag 22 februari 2005 13:02 schreef Suzanna het volgende:
Texelonia: succes op het CB en dan weet je gelijk of hij afgevallen of aangekomen is toch?
Hij is een maand geleden voor het laatst gewogen. Ik denk dat ie wel zwaarder is dan toen, maar dat ie de afgelopen dagen iets is afgevallen. Maar dus niet zoveel dat ie minder weegt dan een maand geleden. Snap je?


Kan nog leuk worden met die inenting trouwens. Noah heeft zn dag al niet namelijk. Hij wil alleen maar bij liggen, en als ik alleen al naar de box kíjk moet ie al huilen Maar ja, wie weet valt het mee
snoopydinsdag 22 februari 2005 @ 15:09
Ladybos, wat leuk dat ze lacht Ik denk ook dat dat al echt kan hoor. Waarom niet?
Geniet er maar lekker van
Suzannadinsdag 22 februari 2005 @ 16:39
Ikke snap Tex...ik zag later dat je al in de eerste post had gezegd dat je naar het cb ging en dan wist hoeveel hij was aangekomen...stom hoe ik soms over iets heenlees...
Luchtbeldinsdag 22 februari 2005 @ 17:12
Euhm over die lachjes.....

Wanneer kan ik de eerste lach verwachten?
Je kunt gekke bekken trekken wat je wilt, maar het moment waarop een baby voor het eerst gaat lachen valt helaas niet te versnellen. Vertragen kan trouwens ook niet – als je dat al zou willen – aangezien de eerste lach gewoon vanzelf komt.

Dat moment is vrij nauwkeurig te bepalen, namelijk: meestal 46 weken na de conceptie. Dat verklaart ook de schijnbare vertraging bij te vroeg geboren baby's.

Een fantastisch bewijs voor de 46-weken-regel is dat ook blinde baby's op dat moment gaan lachen!

Zouden sommigen toch stuipjes hebben? Jolie overigens pas later dan 46 weken 'na de conceptie'

[ Bericht 0% gewijzigd door Luchtbel op 22-02-2005 17:20:01 ]
texeloniadinsdag 22 februari 2005 @ 17:16
Noah weegt nu precies 5 kilo en is 58,5 cm lang. Hij zit nét iets onder het gemiddelde, maar dat zit ie al vanaf het begin, en hij groeit dus gewoon goed. Hij mag alleen wel iets meer drinken. Maar vaak wil ie gewoon niet meer en als ie dan toch doordrinkt dan moet ie spugen. Dus hoop dat dat gaat lukken.

Tegen de krampjes had ze geen andere tips dan alle dingen die hier al genoemd zijn en die we al proberen/geprobeerd hebben (venkelthee, cinababy, buikje masseren, warm badje, etc). En dat "schoorsteentje" ofzow, vond ze klinken als een "ziekenhuis verhaal" ofzow? Doen ze dus niet standaard bij baby's met darmkrampjes blijkbaar. Aftellen tot 3 maanden dus maar

Prikje was heel zielig Hij moest heel hard huilen. Verder tot nu toe nog niks van te merken, hij ligt lekekr te slapen
Ladybosdinsdag 22 februari 2005 @ 17:26
Dit was echt een andere lach dan zo'n stuipjeslachje, ze reageerde echt op ons (tot 3x toe). Helaas had ze er genoeg van toen we de camera erbij haalden Magoe, misschien wel een ander soort stuipje dan Het is vandaag 44 weken na de conceptie
Ladybosdinsdag 22 februari 2005 @ 17:30
Tex gelukkig heeft Noah nog geen last van het prikje ! Wel zielig hoor die darmkrampjes, Myrthe heeft ook zoiets, ze zit de hele dag te persen maar er komt niets, en dan 1x op een dag heeft ze me toch een enorme poepbroek, dan zit het tot aan haar oren. En geen harde ontlasting dus dat is het niet. Heb net cinababy gehaald bij de Etos maar nu kan ik het nergens meer vinden, misschien uit de tas gevallen
Bar_en_Mardinsdag 22 februari 2005 @ 23:57
Eerste prikje niet leuk.... kindjes huilen en daarna is het wel weer over....
ik ben blij dat Noah er nog niet veel last mee gehad heeft, houden zo

en eerste lachjes zijn zo bijzonder en idd zodra je de eerste op camera wilt vastleggen houd het gelach meestal gelijk op';)

hier een Thijs die niet zo blij is op Groente happies dan doet meneertje zijn mond niet open en dan ook echt niet open....

Danoontje vind Thijs ook lekker op centerparcs werd het iedere morgen bij het ontbijt meegeleverd speciaal voor de allerkleinste (vanaf 4 maand)

En zwemmen vond hij ook enorm lekker

[ Bericht 32% gewijzigd door Bar_en_Mar op 23-02-2005 00:03:57 ]
m@xwoensdag 23 februari 2005 @ 08:23
quote:
Op dinsdag 22 februari 2005 17:30 schreef Ladybos het volgende:
Myrthe heeft ook zoiets, ze zit de hele dag te persen maar er komt niets, en dan 1x op een dag heeft ze me toch een enorme poepbroek, dan zit het tot aan haar oren. En geen harde ontlasting dus dat is het niet.
Het kunnen windjes zijn die dwars zitten Ladybos. Bij Kai helpt het als ik hem op zijn rug leg en dan langzaam met zijn beentjes ga fietsen. Dan pers je de windjes er als het ware uit.
Luchtbelwoensdag 23 februari 2005 @ 11:03
Hebben jullie ook wel eens moeite met het bepalen van de hoeveelheid eten die zulke kleintjes binnen moeten krijgen?

Ik geloof dat Bubblebabe graag wat zou vragen
bixisterwoensdag 23 februari 2005 @ 11:09
anna lacht ook al best veel al zijn het voornamelijk nog ongecontroleerde lachjes hoor. maar zij zit dan ook al wel op bijna 45 weken na de conceptie!

sterkte met alle krampjes. Anna kan er ook wat van, ze wil dan 't liefst alleen maar bij mama liggen. heb al halve nachten met haar op mijn buik doorgebracht, dan slaapt ze lekker (maar ik niet!). zodra ik haar dan in d'r bedje leg is 't weer kreunen en huilen geblazen. vannacht hebben we haar uiteindelijk toch maar weer een tijdlang (halfuur) laten huilen. daarna nog even aan de tiet als troost en gelukkig lukte het daarna wel om haar in haar bed te laten slapen. (ik was inmiddels ook aan wat rust toe).
bixisterwoensdag 23 februari 2005 @ 11:11
luchtbel, ja dat vind ik ook lastig te bepalen, al moet ik daarvoor geloof ik meer in 't bv-topic zijn.
BubbleBabewoensdag 23 februari 2005 @ 11:16
Jeetje, thelepatie?

Inderdaad, Ik vroeg me dat inderdaad af.
Aan het CB had ik niet zo heel erg veel. Dus Vraag ik het gewoon
Giulia krijgt nu:

9:00 Fles melk 210
13:00 pot fruithap
16:00 2 nijntje koekjes met fles sap
18:00 pot groente met een flesje water

En tussendoor krijgt ze nog een fles sap die ze gewoon kan pakken als ze daar zin in heeft (Ik heb van LB begrepen dat ik dat maar iets minder moest doen)

Maar mijn vraag is dus: krijgt ze zo niet te weinig voedingsstoffen/vitamines binnen?
Ze kreeg nog een fles om 20.00 maar ze slaapt tegenwoordig vanaf half 7 in een ruk door :S

Op het CB zeggen ze: je moet doen waar je je goed bij voelt.. ookal zeg ik dus dat ik er mijn twijfels bij heb... (ja handig )

Kan ik beter Giulia een ander schema (qua eten) gaan geven? Of gewoon nog een fles geven en haar dus gewoon een keer wakker maken? Of krijgt ze zo genoeg binnen?
AnnieBabywoensdag 23 februari 2005 @ 11:16
Ben me gisteren rotgeschrokken! We hebben Stella gistermiddag een eerste flesje gegeven met flesvoeding (Nutrilon 1) en dat dronk ze netjes op. Daarna was ze lekker aan het brabbelen en heel tevreden. Na een uurtje viel ze zelfs lekker in slaap. Maar ze werd wakker omdat ze zo heftig moest spugen. Echt overgeven, het kwam er met kracht uit. Heel zielig vond ik het, zo erg heb ik het nog nooit gezien. Het was ook echt heel veel, dus alles kwam eruit. Daarna was ze helemaal slap en bleek.
De volgende voeding heb ik weer borstvoeding gegeven, maar ze had bijna geen kracht om te zuigen. En ook daarna spuugde ze nog een beetje. We hebben haar toen in bad gedaan en wat laten slapen en wakker gemaakt voor de laatste voeding. Toen dronk ze weer heel goed en dat heeft ze vanochtend ook gedaan. Ze heeft weer kleur op haar gezicht en praatjes.

Maar ik ben nu heel erg huiverig om het vandaag weer met een flesje te proberen. Ga zo het consulatatiebureau bellen, maar bij de infolijn van Nutricia zeiden dat het waarschijnlijk iets te dik was en dat we er wat meer water bij moeten doen.
Heeft een van jullie dit ooit meegemaakt? Of ligt het aan de Nutrilon en moet ik die van Friso toch hebben?
Stiekemurd, heb jij dit ook meegemaakt of weigerde Benthe gewoon te drinken dan?
Luchtbelwoensdag 23 februari 2005 @ 11:18
Nogmaals Bubblebabe, geen koekjes maar brood of rijstwafels, veeel minder sap en water maar melk en koop een boek over kindervoeding ofzo en vraag gewoon, daar is dit topic voor.
Githawoensdag 23 februari 2005 @ 11:22
Jordy lacht hier ook al veel maar of dit nu reflexen zijn
Hij ziet er iig heel mooi uit als hij lacht
m@xwoensdag 23 februari 2005 @ 11:22
quote:
Op woensdag 23 februari 2005 11:18 schreef Luchtbel het volgende:
Nogmaals Bubblebabe, geen koekjes maar brood of rijstwafels, veeel minder sap en water maar melk en koop een boek over kindervoeding ofzo en vraag gewoon, daar is dit topic voor.
Dat is dus ook hetgene waar ik aan dacht. Als ik je lijstje zo zie vind ik het best weinig. Misschien dat je inderdaad de dingen die ze wel eet en drinkt (zoals de koekjes en het sap/water) vervangen door dingen met meer voedingswaarde zoals inderdaad brood of (opvolg)melk.
m@xwoensdag 23 februari 2005 @ 11:27
Ik heb even een folder erbij gepakt die ik van het CB heb gekregen en daarin wordt geschreven dat een kidje van Giulia's leeftijd in totaal 4 voedingen en 1 fruithap zou moeten krijgen (1 flesvoeding, 1 papvoeding, 1 broodmaaltijd, 1 warme maaltijd en 1 fruithap)
LadySwoensdag 23 februari 2005 @ 11:29
quote:
9:00 Fles melk 210
13:00 pot fruithap
16:00 2 nijntje koekjes met fles sap
18:00 pot groente met een flesje water
amber krijgt dit:

08.30 200cc water 6 scheppen nutrilon en 3 scheppen pap
12.00 8 ijsblokjes fruit
14.30 210 cc water en 7 scheppen nutrilon (met 2,5 schepje nutriton)
17.00 2 ijsblokjes groente (ze wil meestal maar 2 hapjes ofzo )
18.30 220 cc water en 7 keer nutrilon en 2,5 nutriton
23.00 200cc water en 5x nutrilon en 3xpap
en tussendoor een rijstewafeltje

ik moet vanmiddag naar het cb en vragen wat ze nu eigenlijk "moet" eten want dit verschilt wel heel erg
Jambowoensdag 23 februari 2005 @ 11:31
Bubblebabe, volgens mij krijgt Giulia wel erg weinig melk op een dag binnen.

Als ik me goed herinner was Melvins schema ongeveer als volgt met 7 maanden.

8 uur bord pap gemaakt van 200 cc melk met ik meen 5 scheppen Bambix
10.30 uur potje fruit
12.30 uur 200 cc melk
14.30 uur rijstwafeltje of babybiscuit met wat roosvicee
17.00 uur groentehap
20.00 uur 200 cc melk met paar scheppen rijstebloem

AnnieBaby, dat is zeker schrikken! Heb je de aanwijzigen op het pak gevolgd? 30cc water + 1 schepje voeding? Want dan moeten de verhoudingen toch goed zijn.
Melvin is een flessenkind en heeft ook periodes gehad dat hij heel veel moest spugen. Maar als Stella gelijk bij de 1e fles zo spuugt terwijl ze dat anders nooit doet dan is dat toch wel vreemd. Hopelijk heeft het CB advies.
Sjeenwoensdag 23 februari 2005 @ 11:43
Ik gooi Isa's huidige schemaatje er oom even tussen, ze is twee dagen ouder dan (of als?) Amber en Giulia...

07.30 180cc water + 6 Nutrilon 2 + 2 Nutriton
10.00 fruit (ong. 150 gram)
Tussendoor 100cc water met beetje diksap (heel dun, meteen opdrinken anders flesje weg)
13.00 180cc water + 6 Nutrilon 2 + 2 Nutriton en een korstje brood
Tussendoor 100cc water met beetje diksap (heel dun, meteen opdrinken anders flesje weg)
17.00 warm eten (ong. 125 gram), volle yoghurt (zoveel ze op wil eten...)
Tussendoor soms een rijstwafeltje of babybiscuitje (maar dat vergeet ik vaak )
20.00 210cc water + 7 Nutrilon 2 + 4 Nutrix Rijstebloem
Deze laatste drinkt ze niet altijd leeg.

Volgende week naar het Cb om eens te kijken of ze er goed op groeit


Groetjes
Sjeen
Suzannawoensdag 23 februari 2005 @ 11:55
AnnieBaby: ik kan me voorstellen dat je erg geschrokken bent. Noa heeft een paar keer erg gespuugd (maar gewoon met borstvoeding) en was daarna ook slapjes...dat is nu al heel lang niet voorgekomen trouwens.
Hoop dat je er gauw achter komt wat het was...misschien is ze er gevoelig voor dat er koemelk in zit?
BubbleBabewoensdag 23 februari 2005 @ 11:56
Als ik het zo lees dan krijgt Giulia veel te weinig melk. Ik vind het ook raar dat het CB daar niks van gezegd heeft

Zoals LB al zei, nijntje koek ga ik iig vervangen door rijstewafeltjes of brood. En ik denk niet dat ik er nog 2 flessen bij ga krijgen. Maar ik ga haar wel om 8 uur wakker maken om haar nog een fles te geven, of er nog een tussendoor doen. Even kijken wat het beste gaat..

LadyS, is Amber om 23:00 nog wakker, word ze zelf wakker, of maak je haar wakker?

Moet wel zeggen, Giulia is gek op "echt" eten.. dus de potjes groente (die grote) gaan op, en het fruit ook. (ik las dat bijv. Amber maar 2 hapjes wilde..)

En ze moet minder diksap.

Jeetje als ik het zo lees doe ik het echt heel erg fout

Ik dacht altijd dat als ze er goed op groeide enzo, dat het dan wel goed was... Ik moet maar eens goed gaan nadenken over een beter aangepast voedingsschema...

Ik vind het wel heel erg fijn dat jullie allemaal zulke goede adviezen geven! Anders was ik waarschijnlijk zo doorgegaan
Jambowoensdag 23 februari 2005 @ 12:02
Bubblebabe, je doet het echt niet heel erg fout. Als je Giulia wat eerder haar fruithapje geeft en haar tussen de middag een fles melk en eventueel na haar groente nog wat yoghurt dan zit je al op een goed voedingspatroon. Als ze na haar warme eten doorslaapt tot de volgende ochtend heeft ze blijkbaar geen behoefte aan meer melk.
En bel evt. het informatienummer van het CB om advies.
Sjeenwoensdag 23 februari 2005 @ 12:05
Bubblebabe niet verdrietig zijn hoor, je doet toch je best! En het Cb mag op zijn minst met een voedingsadvies komen, pffff op je gevoel afgaan. Overal waar dat ze dat bij zouden moeten zeggen, maken ze je gek met geboden en verboden. En zoiets belangrijks doen ze af met op je gevoel af gaan.
Nou meid, je gaat toch nu ook op je gevoel af. Je hebt het idee dat het anders kan en je informeert ernaar. Prima toch!
LadySwoensdag 23 februari 2005 @ 12:05
ik heb net wat van het cb gevonden (een lijst met voedingdadviezen) en daar staat het volgende in:
quote:
borstvoeding naar behoefte of 2x flesvoeding
Pap kan bedreid worden met een glutenbevattend bindmiddel (staat op de verpakking: "vanaf 7 maanden").
Gebruik opvolgmelk als basis voor de pap en in de drinkbeker.
1x broodmaaltijd bestaande uit: bruinbrood, besmeerd met dieetmargarine en evt. belegd, aangevuld met een beker opvolgmelk of borstvoeding, of pap van opvolgmelk.
1x warme maaltijd bestaande uit: fijngesneden groente, fijgenmaakte aardappel/ witte rijst/ macaroni/ spaghetti/ mihoen met een eetlepel vlees, vis of 1/2 ei of 2 eetlepel peilvruchten en een klontje dieetmargarine. Voeg geen zout toe. Een toetje, bijvoorbeeld magere/halfvolle (Biogarde) yoghurt zonder suiker of borstvoeding.
1 fruithapje
ik moet Amber haar menu dan maar een beetje gaan aanpassen
Sjeenwoensdag 23 februari 2005 @ 12:09
Beetje dubbel...
LadySwoensdag 23 februari 2005 @ 12:09
bubblebabe, we maken haar eigenlijk nog wel wakker, en soms komt ze ook wel zelf hoor... maar volgens het cb hoeft dat helemaal niet meer, maar ik vind het wel prettig zoals het nu gaat. Maar ik ga het in ieder geval vanmiddag even bespreken op het cb

En niet verdrietig zijn een kleine aanpassing, en je zit al op het goed patroon!! en ik doe het ook helemaal verkeerd, want amber krijgt volgens mij veels te veel melk
Sjeenwoensdag 23 februari 2005 @ 12:09
quote:
een klontje dieetmargarine. Voeg geen zout toe. Een toetje, bijvoorbeeld magere/halfvolle (Biogarde) yoghurt zonder suiker of borstvoeding.
Gek hoor, ik heb juist begrepen dat je kinderen tot 4 jaar sowieso gewoon volle produkten moet geven, omdat ze anders te weinig vetten binnenkrijgen
LadySwoensdag 23 februari 2005 @ 12:12
dat had ik dus ook gehoord, sjeen, ik ga het vanmiddag ook even vragen *noteert*
Luchtbelwoensdag 23 februari 2005 @ 12:36
Gewoon volle producten, ze hebben hun vetten nodig. Wat minder tv zou ze goed doen

Bubblebabe, het is geen drama er komt wel een oplossing voor, gewoon een beetje schuiven. En zo zie je maar dat het juist goed is om hier te vragen! Iedereen heeft de problem en oplossingen worden aangedragen. En LadyS is ook weer wat wijzer
E.T.woensdag 23 februari 2005 @ 12:38
quote:
Op woensdag 23 februari 2005 12:09 schreef Sjeen het volgende:

[..]

Gek hoor, ik heb juist begrepen dat je kinderen tot 4 jaar sowieso gewoon volle produkten moet geven, omdat ze anders te weinig vetten binnenkrijgen
Hier heb ik van 't CB ook te horen gekregen om volle yoghurt te gebruiken.
maar vorige maand hadden ze 't wel ineens over halfvolle melk?

Ze spreken elkaar zo vaak tegen...

Bubblebabe, aangezien Saskia op die leeftijd nog bv kreeg heb je niks aan 't schema van ons toen.
Als ik jou was zou ik wel de Nijntje-koekjes weglaten en misschien eens een boterham proberen met (een beker) melk erbij.
Ik zal eens kijken of het briefje van het cb nog heb met voedingsschema voor 7 maanden, maar volgens mij was 't de bedoeling dat ze toch nog wel zo'n 300 a 500cc melk binnenkregen.
(en 1 a 2 boterhammen, fruit, groente en yoghurt)

(en volgens mij klooien we allemaal gewoon wat aan hoor.. je doet 't tenslotte zoals je zelf denkt dat je 't goed doet. Totdat je van iemand anders een 'handige' tip of advies krijgt)
AnnieBabywoensdag 23 februari 2005 @ 12:43
Hmm, het CB en tegenspreken. Hier zeiden ze gewoon eigenlijk niks bij de info-lijn. Ja, dat ze het zo zielig vond. Wat een tip zeg. Moest gewoon zelf zeggen wat ik het beste vond (wat minder sterk maken van de voeding, door aan te vullen met borstvoeding) en dat vond die vrouw aan de lijn dan eigenlijk ook wel.
Heeft iedereen die ervaring bij zo'n info-lijn of heb ik het net getroffen?
poemojnwoensdag 23 februari 2005 @ 13:10
www.onlineconsultatiebureau.nl
quote:
In onderstaande tabel zie je de aanbevolen hoeveelheid van een baby van zes maanden tot ongeveer één jaar:

Soort voedsel: ----- Hoeveelheid per dag
Brood ----- ½ tot 1 sneetje
Aardappel ----- ½ tot 1 stuk
Groente ----- 1 tot 2 grote eetlepels
Vlees of vleesvervanger ----- 25 gram
Fruit ----- 1/2 tot 2 stuks
Borst- of flesvoeding ----- 500 ml
Tussendoortje (rijstwafel, soepstengel, etc.) ----- ½ tot 1 stuk
Drinken (inclusief de melk) ----- ½ tot 1 liter
Margarine
Tabel is niet erg geschikt bij borstvoeding trouwens.
Stiekemurdwoensdag 23 februari 2005 @ 13:22
Annie, (ff snel vanaf het werk)

Ik heb ook meegemaakt dat ze alles eruit spuugde. Misschien nog wennen??? Vreselijk he, als dat zo met een boog eruit komt...

Nutrilon schijnt ook zwaar te zijn, vandaar die suggestie om meer meer water erbij te doen.
Overigens spuugde Benthe gisteren ook een halve fles eruit voordat we naar kdv gingen en vervolgens kon ik haar omkleden, mezelf en de bank schoonmaken. Leuk als je net moet gaan werken En dat was met Friso.

Ik zou denk ik een half flesje weer proberen en idd aanvullen met BV. Zo kan ze misschien wat beter wennen. Succes ermee
pigletwoensdag 23 februari 2005 @ 13:30
Anniebaby wat vervelend dat het eerste flesje niet zo beviel... Ik heb toevallig laatst een artikel gelezen over een kindje dat ook ongeveer zo reageerde op zijn/haar eerste flesje, omdat het een koemelkallergie had
Heb je het CB al gebeld? En wat raden zij aan?

Ik zou in ieder geval de volgende keer Stella heel goed in de gaten houden als ze een flesje krijgt en als je het idee hebt dat het niet goed maar haar gaat: meteen ergens aan de bel trekken. Het is waarschijnlijk heel onschuldig, maar je weet maar nooit.
Succes!
dutchiewoensdag 23 februari 2005 @ 13:36
Bubblebabe, niet twijfelen aan jezelf! Je kunt het allemaal zelf bedenken hoor.
Als Gulia moeite heeft met de meld, kun je (zoals E.T. al aangaf) haar ook eens volle yoghurt geven.

Léon is nu 8 1/2 maand en en ik ben sinds een maand begonnen om om 16.00 niet de fles maar yoghurt (zonder iets erin) te geven. Vindt hij heerlijk.

Misschien heb je hier wat aan:
* 07.00-08.00 pap (180 cc water + 6 scheppen poeder + bambix)
* 10.00 fruithap (zonder sap)
* 11.30 halve boterham met smeerkaas of smeerworst, begin anders gewoon eerst met een kaal broodkorstje om te wennen + melk
* 16.00 volle yoghurt of biogarde met evt. een klein stukje liga of een stukje fruit om op te sabbelen.
* 18.00 groentehap + sapje
* 20.00 laatste fles met pap
En tussendoor lekker wat drinken, maar niet teveel. Probeer 1 fles sap of water te vervangen door melk zoals bijv. in het bovengenoemde schema.
Ik kreeg nl. laatst te horen dat Léon wel iets minder mocht drinken, dus maar 1 flesje sap of water.
Succes en niet twijfelen hoor!

AnnieB, kan het niet gewoon zo zijn dat ze gewoon echt niet lekker was? Er zijn zoveel mensen en babies ziek nl. momenteel. Het hoeft niet perse wat met die fles te maken te hebben hè. Ik had het in ieder geval nog niet eerder gehoord en moest automatisch denken aan buikgriep. Sterkte wat het ook is!
AnnieBabywoensdag 23 februari 2005 @ 16:26
Ah, mijn vriend is Stella nu haar flesje aan het geven en ze wil helemaal en is flink aan het huilen. Ze drinkt telkens klein beetjes. We proberen toch, want ik denk ook dat het gisteren iets te zwaar was. Heb het nu aangevuld met borstvoeding. Het gaat heel langzaam.
Denk niet dat het een griepje is Dutchie, omdat ze zich na de borstvoeding wel weer goed voelde. Maar we houden het in de gaten.
En dat van die koemelkallergie. Zou ze daar dan niet al last van hebben gehad, omdat ik gewoon melkproducten eet en drink? Of werkt dat helemaal anders?
poemojnwoensdag 23 februari 2005 @ 16:31
Wat jij zelf eet en drinkt wordt door jou voorverteerd. Dat geldt niet voor gewone Nutrilon. Bij speciale flesvoeding voor allergische baby's wordt wel geprobeerd dat effect na te bootsen, en voor heel allergische baby's heb je dus nog weer flesvoeding waarbij de eiwitten 'in stukjes gehakt' zijn. Soms is een baby ook allergisch voor iets wat de moeder heeft gegeten en dan kan het goed zijn als zij tijdens de borstvoedingsperiode zelf hypoallergeen eet, dat is een vrij uitgebreid dieet.
AnnieBabywoensdag 23 februari 2005 @ 16:58
Nou, ik heb toch maar de borst gegeven, want het flesje lukte echt niet. Ze deed net of ze in slaap viel (zo met een oogje open) en werd helemaal slap. Denk dat de asscociatie met de speen nog iets te heftig is. Denk dat we het maar weer na het weekend proberen of heeft iemand anders een goede tip?
Pff, vind het wel moeilijk want ik had me een klein beetje verheugd op iets meer vrijheid...
Anitrawoensdag 23 februari 2005 @ 17:30
AnnieB de overgang van borst naar fles ging ook niet goed. Ik moest de 3e dag hals over kop over op flesvoeing omdat hij teveel was afgevallen. Dus dat ging nog wel, maar ben een paar dagen later weer verder gegaan met de bv. De bv pakte hij goed en dronk lang, maar omdat mijn bv niet helemaal oke was moest hij bij gevoed worden. De fles wou hij dus niet. 2 slokken en dan slaan naar de fles of idd net doen alsof hij sliep. Een baby van een paar dagen/weken die zijn fles al weg sloeg, ik dacht dat dat verbeelding was. De speengewenning was het duidelijk niet. Wij zijn toen gaan " experimenteren" . De ene voeding ging redelijk en de andere voeding kwam er idd met een grote boog uit. Na 2 maanden klieren en kliederen had ik een lichtje en riep misschien is het wel koemelkallergie. Die gedachten gang had ik hier op geschreven. En we zijn verder gaan kijken en idd hij heeft koemelk allergie. De reacties kunnen resulteren in hevige krampen, uitslag over zijn hele lichaam tot de voeding eruit gooien met een grote boog. Je kan proberen om een hypo allergene voeding te geven aan haar en dan kijken of haar reactie minder word. Word de reactie minder dan niet gelijk overstappen op een voeding speciaal voor koemelkallergie!!!! Maar eerst een tijd die hypo allergene voeding blijven geven. Overleg het wel met de cb arts!!!! Zodat die in de gaten kan houden hoe of wat. Wat je eerst kan doen is een voedingsdagboek bijhouden. Dus zeggen welke voeding ze gehad heeft en hoe haar reactie daar op was en dat is dan makkelijk om te laten zien op het cb waar er problemen zijn met de flesvoeding en welke reactie er was. Heb je vragen bel gerust het cb.
AnnieBabywoensdag 23 februari 2005 @ 18:12
Anitra: Stella heeft in het ziekenhuis een week lang bijvoeding gehad en in de nacht flesvoeding (ook gewoon Nutrilon) en reageerde daar goed op. Daarna hebben we haar, toen ze ongeveer een maand was, ook een keer wat flesvoedingen op een dag gegeven omdat ik toen geen borstvoeding kon geven. Dat waren aangemaakte pakjes van Nutrilon. Dat dronk ze goed en ze had daar verder geen reactie op.
Kan zo'n allergie dus iets zijn wat zich later ontwikkelt?
Mijn vriend heeft het idee dat hij het iets te sterk heeft gemaakt, hij had de lepeltje wel heel vol gedaan en niet goed afgestreken. Ik denk en hoop dus dat dat het is geweest en dat ze nu gewoon een beetje huiverig is geworden voor de fles. Heeft iemand zo iets een keer meegemaakt en hoe lang duurde dat?
Ga dinsdag voor controle naar het CB dus neem het sowieso allemaal mee, maar ik ben benieuwd wanneer we het beste weer zouden kunnen proberen.
Anitrawoensdag 23 februari 2005 @ 18:22
Dan is het idd het proberen waard om eerst te kijken met minder voeding en iets meer water. De lepels moet afgestrken zijn en niet aangeduwd. Dus losjes door het pak halen en losje afstrijken. Dan heb je psies geoeg voeding. Hopenlijk dat dat helpt!!!

De allergie kan later een reactie geven een heeftigere reatie doordat ze meer voeding krijgen of andere voeding krijgen.
texeloniawoensdag 23 februari 2005 @ 18:50
Even een gekke vraag misschien... Weet iemand toevallig hoe duur de rompers met lange mouwtjes van het merk BamBam zijn? Mijn zus had er een tijdje geleden een paar in de aanbieding gekocht, maar Noah begint er een beetje uit te groeien. Maar ik vond het zulke fijne rompers, bijna alsof ze voor Noah speciaal gemaakt waren Alleen weet m'n zus niet meer hoe duur ze waren..
En kan natuurlijk in de winkel kijken alleen hebben ze die alleen in winkels waar ik niet vaak kom, dus ik dacht als iemand het toevallig weet...
Bar_en_Marwoensdag 23 februari 2005 @ 19:03
Annibaby wat zul jij erg geschrokken zijn...hopelijk heeft ze er de volgende keren of iig minder of helemaal geen last meer van

Ik ben trots op Thijs vanmiddag kwam ik hem zitten tegen in de box en dat hield hij 10 min vol, hij was zo verbaasd dat hij in schateren uitbarste en daarvan terug ging liggen, en een half uurtje later trok hij zich weer omhoog tot zit, ik ben trots op mijn kleine grote kerel

Gister melde ik hier dat Thijs was moeite had met groentehapjes hij weigerd zijn mond ervoor open te doen, nu ben ik wat gemeen geweest en heb ik zijn broccolie beetje gefopt door er een klein beetje geprueerde appel bij te doen en zo at hij het wel op....
AnnieBabywoensdag 23 februari 2005 @ 20:07
Zit nu te denken dat het bij Stella misschien wel regeldagen zijn. Ze is nu drie maanden en daarnet ging de borstvoeding niet en ze wil nu ook niet slapen. Daar is ze normaal heel makkelijk in.
Was het gewoon een slechte timing om te beginnen met de flesvoeding...

Wat goed van Thijs zeg! En wat grappig dat je hem met eten kan foppen.
Githawoensdag 23 februari 2005 @ 20:09
Thijs gefeliciteerd hoor ...je kunt alleen gaan zitten ! en wat is mama dan gemeen om je na zo'n prestatie te foppen met gecamoufleerde broccoli

tex nee sorry ik ken het merk bambam niet Jordy heeft die overslag rompers met lange mouwen van de hema nog, maatje 50 en die zitten als gegoten

AnnieBaby, wat vervelend dat Stella de flesvoeding niet binnen kan houden mede omdat je er zo op hoopte daardoor wat meer vrijheid/tijd te krijgen. Ik hoop dat je snel de oorzaak kunt achterhalen, ofdat ze iig bij het CB een goed alternatief kunnen bieden.
Bar_en_Marwoensdag 23 februari 2005 @ 20:14
Tex ik ken het merk bambam ook niet, dus ook ik kan je helaas ook niet helpen
Sjeenwoensdag 23 februari 2005 @ 20:43
[klaagmodus]
Isa doet al de hele dag 'kinderachtig', ze grient om elk klein dingetje... Wordt er een beetje niet goed van
[/klaagmodus]

[trots]
Vandaag bij het babyzwemmen een oorkonde gekregen en Isa had weer dikke lol in het water.
[/trots]
Anitrawoensdag 23 februari 2005 @ 20:57
Djulian is net van zijn rug naar zijn buik gedraaid

Thijs wat goed

Tex ik ken het merk ook niet

Isa een beetje lief zijn voor mama he?
Rottdogwoensdag 23 februari 2005 @ 21:03
Sjeen dat kan idd soms heel frusterend zijn want dan kan je ook echt niets goed doen

Gefeli Isa met je eerste diploma

Vindt diksap maar geldklopperij wat is er mis met roosvicee en thee

Thijs goed man

kwa eten hier zitten we ongeveer hetzelfde als Leon alleen krijgt Zoë bij het brood gewoon een flesje warme melk
Bar_en_Marwoensdag 23 februari 2005 @ 23:13
Isa gefelicitter meid met je diploma
snoopydonderdag 24 februari 2005 @ 08:13
misschien gewoon bambam bellen? www.bambam.nl

Sjeen, moeilijk is dat als ze zo dreinerig zijn en je niet weet waarom. Hopelijk zit ze vandaag wat beter in haar vel
dutchiedonderdag 24 februari 2005 @ 09:22
Sjeen
[ook klaagmode aanzet]
Zo was Léon gisternacht alleen maar aan het huilen. Eerst om 04.00 een uur en toen om 06.00 nog een uur. Alles geprobeerd; water gegeven, pap gegeven, wilde hij geen van tweëen, neusje weer open gespoten met zoutoplossing, aaien, zingen, buikje wrijven. Niks hielp, dus maar in bed gaan liggen. We hebben hem wel gewoon laten liggen, want anders wordt het ms een vast patroon en daar zitten we niet op te wachten.
Nachtmerrie? Tandjes ? Sprongetje? Geen idee wat het nou was.
Maar ik zat op een gegeven moment wel met tranen in mijn ogen naast zijn bedje omdat ik het gewoon niet meer wist en ik had zelf knallende hoofdpijn. Ik lijk maar niet fit te worden.
[/klaagmode]
Maar vannacht heeft hij heerlijk geslapen. 1 keertje gehuild, maar had zelf speen gevonden en is weer in slaap gevallen.
Nu moet moeders zelf eens proberen weer fit te worden. }|
Sjeendonderdag 24 februari 2005 @ 09:40
Nu voel ik me een hele slechte moeder

Gisterenavond om elf uur had Isa 39,9 graden... Neus helemaal vol zittem en hoesten dat het verrekt. Neusje leeggehaald, hoestdruppeltjes gegeven en een paracetamol. Elk uur weer uit bed, speentje geven, aaitje etc. Om vijf uur weer heel hard huilen, dus nog eens getempt, weer 39,9 graden. Nog een paracetamol, neusje gedaan, hoestdruppels etc. En maar tussn ons in bed gepakt, ik vond het zooooo zielig
Vanmorgen was de koorts gezakt naar 39 graden, de huisarts zei dat we een afspraak moesten maken als de koorts drie dagen zou aanhouden. Voor de rest hielp alleen veel TLC...

[ Bericht 1% gewijzigd door Sjeen op 24-02-2005 10:29:01 ]
Suzannadonderdag 24 februari 2005 @ 11:15
ah Sjeen...beterschap voor Isa...wat zielig zeg!! Zou ze daarom zo huilerig zijn geweest?
Wat zijn trouwens hoestdruppels? mag je die ook aan kleine babytjes geven?

dutchie ook beterschap!!!!

Noa slaapt nu lekker trouwens...echt verbaasd was ik, ik stopte haar in bedje en in plaats van de verwachte huilbui sliep ze gelijk . Heerlijk is dat.
Vannacht was ze weer een uur klaarwakker, niet eens huilen hoor (behalve als ik haar in bedje weer legde en dan wegging), maar gewoon klaarwakker. Misschien is het nacht-dagritme nog niet helemaal duidelijk.
dutchiedonderdag 24 februari 2005 @ 11:22
Kan heel goed hoor Suzanna, sommige kindjes doen hier nu eenmaal langer over dan een ander.

Sjeen, hoezo ben je nu een slechte moeder? Je doet toch alles wat je kunt om Isa te helpen? Je doet het goed hoor.

Konden ze maar praten hè, nu blijft het voor ons altijd zo gissen wat het is.
snoopydonderdag 24 februari 2005 @ 11:42
HIer ook een huilerig mannetje gisteravond. Hoesten, zielig, uitslag in z'n gezicht. Voelde ik vanochtend in z'n mondje een puntje door z'n tandvlees steken
Ik wil nog helemaal niet dat hij tandjes krijgt. Ik vind dat tandeloze mondje nog zo schattig
Martinekedonderdag 24 februari 2005 @ 11:44
Tex ik ken bambam ook nie

Djulian wat goed van jou jongen

Isa beterschap, en Sjeen je doet het goed hoor, je kan niet alles gelijk doorhebben wat er aan de hand is

Jordy maat 50 nog maar heb het idee dat maxim dan wel erg hard groeit, zn bovenlijfje kan al dingen aan mt 68, en zn beentjes zijn nog 62

Lekker he Suzanna dat ze gelijk in slaap viel ik ga regelmatig met maxim even in de stoel naast zn bedje zitten en dan slaapt hij binnen 1 minuut tegen mij aan
Githadonderdag 24 februari 2005 @ 11:52
quote:
Op donderdag 24 februari 2005 11:44 schreef Martineke het volgende:


Jordy maat 50 nog maar heb het idee dat maxim dan wel erg hard groeit, zn bovenlijfje kan al dingen aan mt 68, en zn beentjes zijn nog 62
Martineke, Jordy is uit sommige maatjes 50 uitgegroeit hoor hij heeft nu 50/56 zeg maar, maar 62 red hij nog lang niet maar wie weet wat hij aan kan als hij straks 4 weken verder is zoals Maxim.....


Beterscha aan alle zieken kindjes en mama's
poemojndonderdag 24 februari 2005 @ 12:48
Sterkte met alle zieke en huilerige kindjes.

Rottdog, gewoon water geven kan ook. In diksap zit dacht ik minder suiker en toevoegingen dna in roosvicee, iig zitten er minder verschillende soorten fruit in (vind ik wel een voordeel). Diksap is ingedikt vruchtensap.
Even opgezocht:
quote:
Roosvicee vruchtenmix
Vruchtenmix
Ingrediënten
Glucose-fructosestroop, sap uit vruchtensapconcentraat 70% (tomaat, appel, rozenbottel, vlierbes, rode bes, framboos), voedingszuur (citroenzuur), vitamine C, conserveermiddel (kaliumsorbaat).
Bevat 24% natuurlijke vruchtensuikers.
&
quote:
Olvarit Diksap
* gemaakt van 3,5 kg vers fruit
* 100 % puur fruit: ingedikt vruchtensap
* rijk aan vitamine C
* geen suiker toegevoegd
Rottdogdonderdag 24 februari 2005 @ 12:57
Ach zieke kindjes beterschap
Rottdogdonderdag 24 februari 2005 @ 13:01
Zoë wil niet eens roosvicee maar wel graag water had meer zoiets van ja hoor ze hebben weer wat gevonden vindt het allemaal overdreven gedoe. Plots zie je iedereen aan de diksap zo was het meer bedoelt en hoi
Sjeendonderdag 24 februari 2005 @ 13:13
Ik baal een beetje dat ik haar zo vervelend (aanstellerig) vond, terwijl ze gewoon niet lekker was. Maar nu doen we er dan ook alles aan om haar een beetje lekkerder te laten voelen, je kunt alleen zo weinig voor ze doen. En naast d'r griep heeft ze ook nog last van tandjes... Snoopy, ik wil ook nog geen tandjes, dit staat idd heel schattig en bijten/kauwen kan ze prima zo
Suzannadonderdag 24 februari 2005 @ 13:28
Snap het wel hoor Sjeen...soms denk ik: waarom huilt Noa nu alweer in haar bedje...blijkt dat ze gespuugd heeft als ik ga kijken, dan voel ik me ook schuldig dat ik het vervelend vond ofzo...

Lekker he Martineke, zo'n heerlijk slapend kindje tegen je aan. Ik kan dan bijna de verleiding niet weerstaan om dan een uurtje erbij te gaan slapen maar ik weet dat als ik dan opsta of wegga, zij eerder wakker wordt dan als ik haar eerder in bedje leg.

Ik had net bezoek en ze waren allemaal weg van mijn Noa'tje...echt leuk is dat! (ze is ook een schatje, maar toch... gewoon leuk ) Kindje van 3,5, 9 en 13 en hun moeder, en allemaal wilden ze haar de hele tijd vasthouden (haha gaat niet...).
Elegantly Wasteddonderdag 24 februari 2005 @ 19:56
quote:
Op woensdag 23 februari 2005 11:43 schreef Sjeen het volgende:

07.30 180cc water + 6 Nutrilon 2 + 2 Nutriton
10.00 fruit (ong. 150 gram)
Tussendoor 100cc water met beetje diksap (heel dun, meteen opdrinken anders flesje weg)
13.00 180cc water + 6 Nutrilon 2 + 2 Nutriton en een korstje brood
Tussendoor 100cc water met beetje diksap (heel dun, meteen opdrinken anders flesje weg)
17.00 warm eten (ong. 125 gram), volle yoghurt (zoveel ze op wil eten...)
Tussendoor soms een rijstwafeltje of babybiscuitje (maar dat vergeet ik vaak )
20.00 210cc water + 7 Nutrilon 2 + 4 Nutrix Rijstebloem
Deze laatste drinkt ze niet altijd leeg.

Volgende week naar het Cb om eens te kijken of ze er goed op groeit


Groetjes
Sjeen
Heee, das grappig..... Glenn heeft echt hetzelfde schema en ook de hoeveelheden zijn nagenoeg gelijk en ook ik vergeet de tussendoortjes regelmatig.
1 maart gaan we kijken of hij er goed op groeit.

Enne, tandjes zijn zoooooo kjoet
Smirredonderdag 24 februari 2005 @ 21:19
Deze week zijn Liz en Cas voor het eerst naar het cb geweest en hebben ook hun eerste prikken binnen. Dat werd natuurlijk en . Liz lijkt het type hysterica, want reageert op veel dingen met huilen. Dus mevrouw was ook zeer ontstemd van de prik. Cas zette ook wel even een keel op, maar begon al snel weer te trekken aan zijn speen (a la Marche Simpson). Een mirakel gebeurde dezelfde avond. Beide hebben de hele avond geslapen tot aan de laatste voeding van 23.30 uur. Dat, terwijl normaal gesproken om 21.30 de cd 'huilen met de pet op' aangaat. Liz is een meid van de tijd, want het is klokslag raak om 21.30 (het kan 5 minuten variëren). Ze slaat aan en houdt niet meer op tot de voeding. Ook is ze een echte nachtuil. Blijft schreeuwen. Het zijn geen huiluurtjes en geen inslaapmethoden, maar gewoon brullen/huilen. We zijn bij Liz deze week dan ook gestart met cinababy.
Cas was aanvankelijk geslaagd voor de gehoorssreening , maar daar twijfel ik soms oprecht aan. Het is toch wonderlijk dat hij zo relaxed doorslaapt met zo'n brulboei naast zich. Want ze kan decibellen produceren, daar zeg je U tegen.
Wij zijn nog niet toe aan diksapjes etc. We houden het nog gewoon op 6 voedingen per dag. Cas zou qua gewicht misschien al wel naar 5 keer kunnen, maar hij moet maar even wachten op zijn zus, dat lichtgewicht luchtige toetje.
Ze mogen vanaf nu ook weer flink van zich af poepen, want 'moeders' heeft een palet luiers ingeslagen bij de Kruidvat. (Heb stillaan geïnformeerd naar aandelen .) Is het mijn verbeelding of nemen Pampers luiers meer vocht op? Ik neem voor de nacht wel eens pampers. Naar mijn gevoel zijn dat meer kwaliteitsluiers of is dat een vooroordeel?
Anitradonderdag 24 februari 2005 @ 21:29
Ik heb sinds de XXL aanbieding van de Makro pampers in huis en die blijven idd droger Wat een boel rode billetjes scheelt. Hier voorlopig genoeg Pampers dankzij oma die ook ff naar de Makro was gegaan Ik ga nu ook de krantjes van de Makro in de gaten houden want het scheelde best veel. 2 pakken gratis op de 6
Sjeendonderdag 24 februari 2005 @ 21:58
quote:
Op donderdag 24 februari 2005 19:56 schreef Elegantly Wasted het volgende:

[..]

Heee, das grappig..... Glenn heeft echt hetzelfde schema en ook de hoeveelheden zijn nagenoeg gelijk en ook ik vergeet de tussendoortjes regelmatig.
1 maart gaan we kijken of hij er goed op groeit.

Enne, tandjes zijn zoooooo kjoet
Spooky... Wij gaan ook 1 maart naar het Cb
jessiedonderdag 24 februari 2005 @ 22:28
Nu op ned 1 Na de diagnose: onderwerp huil-baby's
snoopydonderdag 24 februari 2005 @ 22:54
Wow Smirre, best zwaar 2 van die hummeltjes maar ik moet ook erg lachen om je verhaal. Een hysterica en een onverstoorbaar kereltje
Ik weet niet of er mensen ervaring mee hebben, maar waren die luiers van het Kruidvat niet heel erg goed getest? Misschien kan je die 's proberen Smirre. Sterkte met je duo
poemojndonderdag 24 februari 2005 @ 23:10
Heb je Kruidvat-kruidvatluiers of Europrofitluiers van Kruidvat?
Loena-tik-donderdag 24 februari 2005 @ 23:25
Hehehehe, Smirre mooi verhaal, heb weer ff lekker kunnen lachen achter mij PCtje
Veel mensen zeggen het, dat jongetjes makkelijker zijn dan meiden, tja ik herken dat hysterische is mij idd niet bekend hier tussen al dat mannen-spul, maar goed ik heb er natuurlijk geen van de andere "soort"
Jambovrijdag 25 februari 2005 @ 08:48
Deze mama heeft niet zulke goede ervaringen met Kruidvatluiers. Of eigenlijk Melvin niet. Geef hem een kruidvatluier om en bij de volgende luierverwisseling heeft meneer knalrode billen. Laatst was ik het vergeten en had weer kruidvatluiers gekocht. En ja hoor, weer rode billen
Ik zal het Macrokrantje ook maar eens in de gaten houden voor de Pampersaanbiedingen.
Cavemaniavrijdag 25 februari 2005 @ 09:08
Ik zie hier alleen maar voedingsschema's staan voor wat oudere baby's ben eigenlijk wel nieuwschierig naar een schema van een baby van 4 's 5 weken

Dominique krijgt

7:30 120cc borstvoeding
11:30 120cc borstvoeding
15:30 120cc borstvoeding
19:30 120cc borstvoeding
23:00 120cc borstvoeding
En 's nachts krijgt ze een voeding als ze wakker en wat huilerig wordt dit is meestal tegen een uur of half 4

Ze krijgt borstvoeding uit de fles omdat ze niet wil drinken uit de borst. Ik hoop dat ons schema een beetje goed is, we krijgen namelijk heel weinig te horen van het CB en wijkverpleging. De wijkverpleging is een week nadat de kraamverzorgster is weggaan geweest maar die vertelde ons eigenlijk niets over de voeding, ja dat het zo wel goed ging.

Nu heb ik na een woordenwisseling gelukkig een afspraak volgende week bij het CB kunnen maken, ze hadden ons maar begin april ingepland omdat alles vol was, komt er dus op neer dat Dominique dan 11 weken zou zijn. Vond ik toch wel erg laat....

Maar naar ons idee groeit ze goed en ze huilt niet veel dus het voedingsschema zal wel zo'n beetje kloppen denk ik.
snoopyvrijdag 25 februari 2005 @ 09:14
quote:
Op donderdag 24 februari 2005 22:54 schreef snoopy het volgende:
Ik weet niet of er mensen ervaring mee hebben, maar waren die luiers van het Kruidvat niet heel erg goed getest? Misschien kan je die 's proberen Smirre. Sterkte met je duo
Suffe opmerking van mij. Ik dacht te lezen dat je Pampers had ingeslagen ipv Kruidvatluiers
Stiekemurdvrijdag 25 februari 2005 @ 09:32
Over spugen gesproken......
Benthe heeft vorige week donderdag avond mijn bed helemaal onder gespuugd (BV). Dinsdag voordat we naar KDV gingen fles eruit en nu heeft ze gisteren op KDV 1,5 fles eruit gegooid... Arme schaap. Zijn precies de dagen dat ze naar KDV gaat. Zou het een soort van wennen moeten zijn??? Voor de rest is ze heel tevreden, vrolijk en ook niet ziek.
Nu maar wat johannesbroodpitmeel er in gedaan. Nu blijft de voeding ook goed zitten. Al een kleine week kwijlt ze ook heel veel en sabbelt vrij veel op haar vuistjes en als onze handen/vingers in de buurt komen, dan wil ze ook sabbelen. Tandjes????

Ennieweej, maandag weer naar CB toe en maar eens vragen wat het kan zijn.

Ow ja hier ook net als Anitra bij Makro de pampers. Overigens krijgt ze van welk soort doekjes ik gebruik, meer last van rode billies.
phluphyvrijdag 25 februari 2005 @ 10:03
Cavemania: je schema lijkt me prima. Het is eerder aan de ruime kant dan te weinig denk ik. Vergeet niet dat je moedermelk geeft, dan komen ze niet zo snel te kort !
Als je het zelf goed in de gaten wil houden, kun je ook naar het wekelijkse inloopuurtje bij het CB om te wegen.

Kruidvatluiers worden hier prima verdragen, ben erg tevreden over de kwaliteit. Smirre, ook wij hebben 4 mega-pakketten in huis nu (dankzij oma)

Stiekemurd, tandjes zou wat aan de vroege kant zijn? Maar je weet het nooit natuurlijk.
Hoe dan ook, dat spugen is afschuwelijk. Gelukkig helpt het johannesbroodpitmeel.

[ Bericht 0% gewijzigd door phluphy op 25-02-2005 10:09:44 ]
Anitravrijdag 25 februari 2005 @ 10:33
Jippie ik mag nu Djulian warm eten geven
is alleen niet goed voor je maag hoor zo smorgens die warme prak
babyfeetvrijdag 25 februari 2005 @ 10:50
wat fijn anitra
Sjeenvrijdag 25 februari 2005 @ 10:50
Isa's koorts is ver gezakt En ze is ook meteen een stuk minder hangerig, 't arm schaapje

Wij gebruiken hier Moltex öko luiers



Die kunnen in de gft-bak en ze bevallen hier net zo goed/eigenlijk zelfs beter als pampers.
In Nederland zijn ze helaas alleen via internet te bestellen, ongeveer ¤16 per pak Je moet er wat voor over hebben... het milieu...
Maar ik woon redelijk dichtbij de duitse grens en sla eens per maand een aantal pakken in voor
¤ 8,95 per stuk. En dan doe ik meteen daar de boodschappen (da's altijd veel leuker in het 'buitenland'), dan heb ik de benzine er ook weer uitgesleept.

Groetjes
Sjeen
texeloniavrijdag 25 februari 2005 @ 11:08
Cavemania, wij hebben een boekje van het cb gekregen over de voeidingen. Daar staat bij 0-2 maanden: 6 - 8 keer borstvoeding OF flesvoeding; 6 × 85 - 130 ml, 7 × 75 - 110 ml of 8 × 60 - 100 ml
Toelichting: Per 24 uur heeft een kind ongeveer 150 ml. voeding per kilogram lichaamsgewicht nodig, verdeeld over een aantal voedingen.
texeloniavrijdag 25 februari 2005 @ 11:09
Ik hoorde gisteren van een vriendin dat Aldi luiers beter zouden zijn dan Pampers en dus ook een stuk goedkoper. Weet alleen niet volgens wat of wie het beter zou zijn...
Anitravrijdag 25 februari 2005 @ 11:12
Ik zal eens aan mijn schoonouders vragen of hun willen kijken in duitslanddie winkelen ook graag in het buitenland of hun ze kunnen vinden. Ben er wel benieuwd naar.
In welke winkel is dat trouwens Sjeen?
Sjeenvrijdag 25 februari 2005 @ 11:22
Bij Müller, Toom Markt en Kaufland. Bij die laatste haal ik ze, in Herzogenrath.
Elegantly Wastedvrijdag 25 februari 2005 @ 11:28
Wij zijn niet echt 'honkvast' wat luiers betreft. Wij gaan voor de laagste aanbieder
Glenn heeft gelukkig nooit last van luieruitslag dus kunnen we naar hartelust switchen.
Welke qua prijs en kwalitieit zeer goed bevallen zijn, dat zijn de Bumblies (bij de Plusmarkt).
Qua pasvorm (of hoe moet ik dat zeggen, ik bedoel dat Glenn niet zo'n grote luierkont heeft) zijn de Pampers veruit de beste. Maar dat is mijn bescheide mening.
poemojnvrijdag 25 februari 2005 @ 12:56
Iemand noemde de uitzending over huilbaby's van 'Na de diagnose'. Ik wilde even doorgeven dat je die ook online kunt bekijken op http://www.eo.nl/portals/programs/episode.jsp?episode=5635092.
phluphyvrijdag 25 februari 2005 @ 13:02
Oh, super Poemojn, ik baalde al dat ik vergeten was 'm op te nemen
poemojnvrijdag 25 februari 2005 @ 13:11
De herhaling wordt ook over een half uur op TV uitgezonden.
AnnieBabyvrijdag 25 februari 2005 @ 13:13
Wat leuk beschreven Smirre! 'de huilen met de pet op'-cd Dat lijkt me wel heel bijzonder, met twee van die kleintjes.

Cavemania, Stella krijgt net zoveel te eten (is nu 3 maanden) alleen niet meer de voeding 's nachts. Voor de rest zijn het precies dezelfde tijden!

Ach arme Benthe. Ik vind dat spugen toch zo zielig. Hoe is het om haar op te halen? Is ze dan wel vrolijk?

Was gisteren helemaal blij en trots. Ging met een vriendin naar de sauna dus mjn vriend moest Stella wel een flesje geven. En na veel geduld en wat gedoe heeft ze het helemaal opgedronken. Zonder te spugen! Was wel veel borstvoeding en een beetje fles, maar toch. Kreeg een sms'je van hem toen ik daar zat en kon me toen nog meer ontspannen. Heerlijk.
Heb ik jullie wel eens verteld wat een poepie het is! Ben zo gek op haar
Sjeenvrijdag 25 februari 2005 @ 13:26
Dat je zoiets kunt voelen voor een kindje, mooi he

Suzanna, ik geef Isa Tussikind van VSM (dat bedoel ik met hoestdruppeltjes) en het helpt goed. Zo goed, dat ik heb besloten om de volgende keer als ikzelf last hebt van hoesten, dat ik ook maar Tussistin ga halen (de volwassen versie)
kozakkenvrijdag 25 februari 2005 @ 13:39
Hier Aldi-luiers. En die bevallen bijzonder goed. Ze zitten goed en geen uitslag. En prijstechnisch errrug prettig.
Vind pampers erg prettig, maar de Aldi-luiers doen er niet voor onder.
Smirrevrijdag 25 februari 2005 @ 14:20
Wij gebruiken Kruidvat (eigen merk) -luiers, niet de euroluiers. Ze krijgen er geen uitslag van, dus we gaan lekker door. Zeker na dat palet dat ik gisteren in huis geparkeerd heb .
Onze luiers gaan in een zak en die brengen we naar een kinderdagverblijf in de buurt. Daar staat een container die ze beschikbaar stellen voor recycling. Dus eh... goed voor het milieu en voor de ruimte in onze container.
Ik heb de uitzending over huilbabies ook gezien èn opgenomen. Het gekrijs trekt werkelijk door merg en been. Als ik de cd 'Huilen met de pet op' of de variaties 'Crying' en 'Huilen is voor jou te laat' (Liz heeft een wisselaar ) een keer zat ben en erdoorheen zit, gaat deze MOEder fijn even video kijken om zich er duidelijk van te doordringen dat we het zo slecht nog niet hebben. En dat hebben we ook niet; de vermoeidheid breekt alleen af en toe enorm op. Want het is :
Best druk... in je eentje!
poemojnvrijdag 25 februari 2005 @ 14:22
Ja, ik zat bijna mee te huilen inderdaad. Deed me ook erg denken aan de eerste weken met Myrthe, toen huilde ze ook zo, en dat tot 5 uur 's morgens.. Is gelukkig voorbij.
Nu zit ze lekker mee te swingen met de muziek. Doen jullie baby's dat ook?

Smirre, krijg je geen hulp van familie of vrienden? Een tweeling lijkt me behoorlijk druk, zeker in het begin met al die voedingen.

Oja, wij gebruiken nog steeds Huggies. Bevalt prima.
Luchtbelvrijdag 25 februari 2005 @ 14:41
Hier zijn in het eerste half jaar 1167 luiers gebruikt en dit heeft 110,87 euro gekost.
Dan kom je per luier uit op ongeveer 9 cent.

De eerste tijd Pampers en Lidl luiers gebruikt en vanaf de 3de maand alleen nog maar Etos luiers, in combinatie met de 3=2 acties, spaarkaarten Etos babyweken de voordeligste oplossing hier. Ik vond pampers stinken en Etos qua pasvorm even 'plat'

Overigens over billendoekjes:

Hormoonverstorende stoffen in huismerk babydoekjes
1 Februari 2005
Uit een onderzoek van Stichting Natuur en Mileu ism TNO blijkt dat Baby lotiondoekjes van het huismerk van Schlecker het veiligst zijn. Maar ook deze bevatten nog schadelijke hormoonverstorende stoffen. De meeste hormoonverstorende stoffen zaten in de baby lotiondoekjes van het huismerk van Trekpleister. Hoe veilig of ongezond baby lotiondoekjes zijn, verschilt behoorlijk per huismerk. Idyl (ABC - Dio), Kruidvat, Etos en DA doekjes bevatten gevaarlijke stoffen. Dit onderzoek gaat uitsluitend over huismerken A merken zijn niet in het onderzoek meegenomen.

Wil je je kind niet blootstellen aan hormoonverstorende stoffen? Gebruik dan een washand met water.
jessievrijdag 25 februari 2005 @ 14:54
Wauw dan ben ik toch nog niet zo geitewollesokkerig met mijn fleecedoekjes en olie
Easy daar gaat je onderschrift
Luchtbelvrijdag 25 februari 2005 @ 15:10
Hier ook hoor Jessie, billendoekjes alleen in tijdens van haast en buitenshuis.
Voor de rest gewoon doekjes en wat olie en water
Smirrevrijdag 25 februari 2005 @ 15:19
Ik ben ook niet alleen (dat hysterische en theatrale heeft Liz niet van een vreemde ). We zijn met z'n tweeën en als hij werken is, dan komt mijn moeder iedere dag helpen met 1 of 2 voedingen. Maar ivm ons kleine nachtuiltje en het feit dat er de volgende dag ook nog iemand naar zijn werk moet, hebben we 's avonds en 's nachts min of meer de tijden verdeeld. Ik heb 'bereikbaarheidsdienst' tot 3.00 uur en daarna gaat bij mij de lamp echt uit. Ik hoor dan ook werkelijk niets meer. Daarna is hij aan de beurt. Maar er zijn wel momenten dat het zweet je voor het voorhoofd staat. Vooral als ze met z'n tweeën een beroep op je doen. (En je keuzes - wie eerst - moet gaan maken, die naar je gevoel altijd verkeerd blijken te zijn .) Tegelijk voeden gaat nu soms net, maar dan moet er geen speen vaccuum zitten, niet verslikt en gespuugd worden en met boeren achteraf kom je dan ook handen tekort.
Ach, wat zullen het twee bikkels worden, die koters van mij.
phluphyvrijdag 25 februari 2005 @ 16:03
quote:
Op vrijdag 25 februari 2005 14:22 schreef poemojn het volgende:
Ja, ik zat bijna mee te huilen inderdaad. Deed me ook erg denken aan de eerste weken met Myrthe, toen huilde ze ook zo, en dat tot 5 uur 's morgens.. Is gelukkig voorbij.
Het was inderdaad hartverscheurend.
Maar wat was het nut van deze uitzending? Ik zat steeds maar te wachten op de conclusie.
Het enige wat ze hebben gedaan is laten zien dat sommige baby's huilbaby's zijn door reflux, sommige door krampjes, sommige door KISS, en dat sommige baby's gebaat zijn bij regelmaat en inbakeren.
Ze zijn een beetje voorbijgegaan aan het resterende gros, waarbij er geen reden is of waarbij de voor de hand liggende oplossingen niet helpen.
Githavrijdag 25 februari 2005 @ 16:50
Jordy is geslaagd geopereerd
Het was wel super zielig maar gelukkig mocht ik de hele tijd bij hem blijven en hem troosten en de arts en verpleegkundige deden allemaal vreselijk hun best om het allemaal zo snel mogelijk te doen. Ze kwamen ondertussen met zijn tut en zorgde ervoor dat de fles warm was als het klaar zou zijn..... overigens prima troostmiddel zo'n fles
Hij brulde bij de spuiten geweldig hard en ik moest hem zelfs in zijn gezicht blazen zodat hij weer ging ademen dat had ik nog niet met hem gehad maar gelukkig was hij daarna ook weer snel te troosten door mijn hand op zijn hoofdje enzo.
Al met al ging goed en hebben ze zijn extra vingers verwijderd.

Nu begint alleen de verdoving uit te werken en huilt hij dus weer ontroostbaar maar goed dat ik op eigen houtje paracetamol in zetpil vorm voor hem heb gehaald bij de apotheek.... als dit zo blijft krijgt hij er een want het mannetje is helemaal uitgput en heeft er dikke oogjes van

Nu over twee weken terug komen voor de hechtingen en verder blijven we onder controle vanwege zijn middel/ring vinger en zijn voetjes. Volgende operatie staat gepland als hij ongeveer een jaar is maar dan algehele narcose.....spannend weer
En omdat hij het zo vreselijk goed heeft gedaan heeft hij een mooie wipstoel gehad het blijkt dat hij het zo nu en dan al erg leuk vind om "erbij te zitten " en die heeft hij dubbel en dwars verdiend
snoopyvrijdag 25 februari 2005 @ 17:00
Best heftig allemaal Githa. Hopelijk voelt hij zich snel weer oke in zijn nieuwe wipstoel. Zware dag voor jullie allemaal denk ik wel. Gelukkig is het nu achter de rug.
Sjeenvrijdag 25 februari 2005 @ 17:05
Poeh, Githa, ik vind je een bikkel hoor! Ik was gisteren helemaal uit mijn doen, doordat Isa van de koorts alleen maar wilde hangen en huilen (had het liefste zelf mee een potje willen gaan huilen).
Wel fijn dat het verder goed verlopen is. Is het niet een beetje vreemd nu? Er mist per slot van rekening iets dat eigenlijk bij Jordy hoorde. Of had je je daar al helemaal op ingesteld, zodat het nu juist klopt?

Knuffel voor jullie
Sjeen
Suzannavrijdag 25 februari 2005 @ 17:06
Sterkte met het huilen, Githa. Hopelijk is de napijn ook gauw weg! Erg zielig he, zo'n ontroostbaar kindje...

Over luiers gesproken...wij hebben in het begin Pampers en Huggies gebruikt, maar ik was eigenlijk meer tevreden met de luiers van het Kruidvat, zijn wat zachter en voor m'n gevoel zaten ze haar lekkerder. Ach, het verschilt dus echt per kindje....zij heeft zowiezo geen last van luieruitslag (nog nooit iets gezien) maar dat kan denk ik nog komen, hopelijk kan ik dat voorkomen door er bijtijds iets op te smeren. Nu al doe ik om de dag weleens lekker vaseline op haar billetjes.
Githavrijdag 25 februari 2005 @ 17:08
quote:
Op vrijdag 25 februari 2005 17:05 schreef Sjeen het volgende:
Poeh, Githa, ik vind je een bikkel hoor! Ik was gisteren helemaal uit mijn doen, doordat Isa van de koorts alleen maar wilde hangen en huilen (had het liefste zelf mee een potje willen gaan huilen).
Wel fijn dat het verder goed verlopen is. Is het niet een beetje vreemd nu? Er mist per slot van rekening iets dat eigenlijk bij Jordy hoorde. Of had je je daar al helemaal op ingesteld, zodat het nu juist klopt?

Knuffel voor jullie
Sjeen
Er valt nog vrij weinig te zien eigenlijk, want zijn handjes zijn helemaal ingepakt.
Ik denk dat het wel even wennen is maar ik denk dat dat ook maar even is.
babyfeetvrijdag 25 februari 2005 @ 17:15
Het Is ook niet niks voor zo'n klein ventje..
goed dat je zelf al pijnstillers hebt gehaald die heeft hij vast wel nodig
en als ze zoiets gedaan hebben heeft hij zeker wat verdient leuk is dat he zo'n wipstoeltje.
heel veel sterkte nog met jordy
Sjeenvrijdag 25 februari 2005 @ 17:19
quote:
Op vrijdag 25 februari 2005 17:08 schreef Githa het volgende:

[..]

Er valt nog vrij weinig te zien eigenlijk, want zijn handjes zijn helemaal ingepakt.
Ik denk dat het wel even wennen is maar ik denk dat dat ook maar even is.
Jeeh, ben maar een beetje blond vandaag zeg Logisch natuurlijk dat ze in verband zitten, daar had ik dus nog helemaal niet aan gedacht.
texeloniavrijdag 25 februari 2005 @ 17:53
Wat zielig allemaal Githa! Ik vond het al zo zielig toen Noah laatst geprikt werd voor de intenting. Hopelijk heeft ie er gauw geen last meer van en zijn jullie er allemaal snel aan gewend.
phluphyvrijdag 25 februari 2005 @ 18:19
Githa, wat fijn dat het redelijk goed is gegaan. Wees maar extra lief voor je dappere knul. Hopelijk heeft ie-er niet te veel last van.
miss_dynastievrijdag 25 februari 2005 @ 19:58
Arme Jordy
Hoop dat de pijnstillers werken en je niet al teveel pijn hebt.
Dikke
jessievrijdag 25 februari 2005 @ 20:05
Jordy sterkte joh kereltje!!!! En je pa en ma ook
kozakkenvrijdag 25 februari 2005 @ 20:25
githa, wat fijn dat het achter de rug is. En wat mogen jullie trots op jezelf en jullie mannetje zijn. Want dat hebben jullie maar mooi gehad.

over de uitzending: ik heb me eigenlijk best zo af en toe zitten opvreten. Kiss-syndroom, iets lichamelijks (??) en regelmaat. En reflux? En.. en... en...
En gewoon het verhaal van: we weten het niet, maar we kunnen wel wat handvatten geven.
Vond het wat patronaliserend.
En ja.. welke conculusie?? Nee, vond het niet zo'n bijster goede uitzending
poemojnvrijdag 25 februari 2005 @ 20:48
Githa, man en Jordy, sterkte de komende dagen!

Kozakken en Phluphy, hadden jullie niet t idee dat het vooral de bedoeling was inzicht te geven in de problemen die ouders van een huilbaby hebben? En er zijn behoorlijk wat mogelijke oplossingen langsgekomen.. alleen niet allemaal even diepgaand. Dat regelmaatverhaal is in onderzoek bij het Wilhelmina Kinderziekenhuis, daar kijken ze nu wat beter werkt: wel/niet inbakeren van huilbaby's. Verder dus KISS, reflux, etc.. maar een pasklare oplossing is gewoon niet te geven. Ik vond 't weer jammer dat de draagzakbaby er zo slecht vanaf kwam, aangezien dat hier hielp tegen het huilen (en clustervoeden enzo). Maar op de site kun je reacties van mensen lezen, wordt erg veel gereageerd daar nu.

Phluphy, huilt Danyel nog zo veel?
Karinvrijdag 25 februari 2005 @ 20:52
Githa wat fijn dat alles goed gegaan is en dat het achter de rug is! Wat vreemd dat ze niets over pijnstilling gezegd hebben.
Luchtbelvrijdag 25 februari 2005 @ 20:56
Volgens mij bestaan er geen nuttige uitzendingen van 'na de diagnose' In mijn ogen het meest oppervlakkige programma met de slechtste screening van 'gasten' met een 'medisch' (of zoiets karakter.

Githa veel succes, hoop dat het een beetje gaat daar

[tummytubhumor] De douchestraal precies opvangen met je mond kriebelt zo lekker in je keel rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ghiiiiie ghiiiieeeeeeeeeeeeeeeee [/tummytubhumor]
Githavrijdag 25 februari 2005 @ 21:10
quote:
Op vrijdag 25 februari 2005 20:52 schreef Karin het volgende:
Githa wat fijn dat alles goed gegaan is en dat het achter de rug is! Wat vreemd dat ze niets over pijnstilling gezegd hebben.
vond ik eigenlijk ook ik heb er eigenlijk ook helemaal niet aan gedacht om naar te vragen want achteraf lijkt het me logisch dat zoiets pijn gaat doen stom he...
Maar het gaat al stukken beter met hem hoor, hij laat zich goed troosten en dat scheelt al een hele hoop. We gaan hem dus lekker verwennen
Anitravrijdag 25 februari 2005 @ 23:05
Githa en Jordy
Anders gewoon de huisarts bellen als je het niet vertrouwd he?
babyfeetzaterdag 26 februari 2005 @ 00:18
Anitra hoe is het warm eten bij Djulian bevallen?
phluphyzaterdag 26 februari 2005 @ 07:46
Het programma ging inderdaad vrij veel over ervaringen. Misschien dat het meer bedoeld was als steun in de rug voor de ouders die er nog mee kampen. Ik had liever gehad dat ze wat meer spreektijd hadden gegeven aan de verpleegkundige die meedeed aan het onderzoek.
Verder vond ik de manier van presenteren inderdaad onprofessioneel, en waarom moet zoiets vanuit een stadhuis gepresenteerd worden en niet gewoon vanuit een studio? De geluidskwaliteit was bar slecht.

Danyel huilt bijna nooit meer (zomaar). Dit kan natuurlijk te maken hebben met de licht sederende medicijnen die hij krijgt. Tot vorige week had hij nog wel een huiluurtje aan het begin van de avond maar dat lijkt nu opeens afgelopen Toch wilde ik het programma zien, wellicht kwam er nog iets aan het licht. Ik vond het destijds de machteloosheid zo frustrerend!
Githazaterdag 26 februari 2005 @ 09:53
Phluphy wat fijn dat Danyel niet veel meer 'zomaar' huilt, het geeft je zo'n machteloos gevoel....Ik heb geen idee wanneer die huiluurtjes ongeveer verdwijnen

Djulian al aan het warme eten en je was gister pas geboren

Vraagje:
Hoelang duurt het voor baby's hun echte kleur ogen krijgen ? Jordy heeft nog steeds donker blauwe ogen maarja ik ben wel benieuwd welke kleur ze nu echt gaan worden....alles kan in de familie groen, grijs, blauw, bruin.....

Vannacht is het hier redelijk goed gegaan Jordy is wel vaak wakker geweest maar was goed te troosten als je hem bij je nam...Ik denk dat we het ergste wel hebben gehad het is allemaal meegevallen dus.
texeloniazaterdag 26 februari 2005 @ 10:29
Githa ik dacht dat het over het algemeen ongeveer 3 maanden duurde voordat ze hun echte kleur ogen krijgen. Maar ik ken ook baby's waarbij na een half jaar of zelfs een jaar de kleur ogen nog opeens veranderd!
Wat fijn dat het beter gaat met Jordy
Githazaterdag 26 februari 2005 @ 10:49
Dan moeten we nog even geduld hebben
E.T.zaterdag 26 februari 2005 @ 11:02
Volgens mij duurt het wel minimaal een jaar voordat een kind zijn definitieve kleur ogen heeft hoor!
Githazaterdag 26 februari 2005 @ 11:04
quote:
Op zaterdag 26 februari 2005 11:02 schreef E.T. het volgende:
Volgens mij duurt het wel minimaal een jaar voordat een kind zijn definitieve kleur ogen heeft hoor!
een jaar !
Ik ben nu al zo nieuwsgierig dat gaat wat worden
Anitrazaterdag 26 februari 2005 @ 11:21
quote:
Op zaterdag 26 februari 2005 09:53 schreef Githa het volgende:
Phluphy wat fijn dat Danyel niet veel meer 'zomaar' huilt, het geeft je zo'n machteloos gevoel....Ik heb geen idee wanneer die huiluurtjes ongeveer verdwijnen

Djulian al aan het warme eten en je was gister pas geboren

Vraagje:
Hoelang duurt het voor baby's hun echte kleur ogen krijgen ? Jordy heeft nog steeds donker blauwe ogen maarja ik ben wel benieuwd welke kleur ze nu echt gaan worden....alles kan in de familie groen, grijs, blauw, bruin.....

Vannacht is het hier redelijk goed gegaan Jordy is wel vaak wakker geweest maar was goed te troosten als je hem bij je nam...Ik denk dat we het ergste wel hebben gehad het is allemaal meegevallen dus.
quote:
Op zaterdag 26 februari 2005 00:18 schreef babyfeet het volgende:
Anitra hoe is het warm eten bij Djulian bevallen?
Hij vind het lekker!!!! Hij kan zo lekker griezelen bij de eerste happen Hij vind het niet snel genoeg gaan en gaat dus luidskeels haaaaaaaaaaammmmmmmmmm roepen tot de lepel eindelijk bij zijn mond is
Enneh Githa hij is pas 6,5 maand hoor
Oh hij heeft net weer gekropen door de huiskamer Het zijn nu 3 stukjes vooruit en 6 achter uit Hij wil echt naar je toe komen. Ook hebben we net voorkomen dat hij aan het tafelkleedje ging trekken om zo zijn fles van e tafel af te kunnen krijgen. Wat gaat het snel ineens

Djulian zijn ogen waren in het begin zo donker en nu pas worden ze lichter. Ben ok heel benieuwd wat het word. Djen heeft namelijk groen/bruine ogenheel appart, buitenste is groen en richting pupil word het bruin.

Lekker dat hij goed te troosten was Githa!!!
texeloniazaterdag 26 februari 2005 @ 12:09
Micha is net voor het eerst gaan douchen met Noah. Zo lief die 2 samen te zien Meteen tig foto's gemaakt
Luchtbelzaterdag 26 februari 2005 @ 14:04
Githa wat fijn dat het zo lekker gaat.

Jolie heeft een eigen autootje ze heeft vanmorgen een kwartier klem gezeten tussen bank en box en bleef gewoon zitten hahaha en maar toeteren en hijgen van opwinding
Githazaterdag 26 februari 2005 @ 17:36
Ze stond misschien in de file luchtbel
Stiekemurdzaterdag 26 februari 2005 @ 19:10
LOL
kozakkenzaterdag 26 februari 2005 @ 19:21
Ik vond de uitzending vooral uitblinken in hak-op-tak en niet zo'n beste research. Ik bedoel: ik snap dat je wat voorbeelden wilt nemen, maar begin dan met een KADER!!!!! En die leuke 'kiki' professionele dame vond ik nogal neerbuigend. Ze heeft vast hele nuttige dingen gezegd, maar dat drong na de eerste paar irri-minuten niet meer tot me door.
Tjonge, jonge, jonge. Alsof de oplossing altijd in rust-regelmaat is te vinden. Ik miste ook het 'luisteren naar je kind' en nog wat andere medische oorzaken. Zorg dan dat je volledig bent. Want ik kan me voorstellen dat er genoeg ouders met een huilbaby tenenkrommend hebben geluisterd. Voedinggerelateerd heb ik ook gemist voor mijn gevoel en de orthopedagoog kwam voor mij ook zomaar uit de lucht vallen.
"ja, ze vertoond nu heel ander gedrag". Frustratie was de oorzaak toch. BEGIN DAAR DAN MEE!! ipv "het was inderdaad een medische oorzaak"? ehm...??
Maar goed, tot zover mijn iets minder pedagogische visie op dit gehele gebeuren. Ik ben geen pedagoog, dus ik zal de fijne lijntjes wel gemist hebben.

LB, wat leuk van Jolie. Waar heb je de auto vandaan? Want wij zijn voor Jonne ook nog op zoek.
easy-goingzaterdag 26 februari 2005 @ 19:29
Githa, wat fijn dat het allemaal goed gegaan is

@Luchtbel ... mn billendoekjes wat doe je !!
Luchtbelzaterdag 26 februari 2005 @ 19:45
Ah joh Easy als het echt zo dramatisch was allemaal waren jullie inmiddels al getransformeerd tot een soort van aliens me dunkt

Kozakken, heb even in speeltuinbankje geantwoord, dacht dat je vraag daar stond!
poemojnzaterdag 26 februari 2005 @ 20:29
Erg he, die doekjes..



Wij gebruiken nu huismerk AH, maar 't wisselt heel erg.
beefcakezaterdag 26 februari 2005 @ 20:39
Jordy

Jammer dat er alleen doekjes van drogisten bij staan. Ik heb altijd die van de Lidl. Ik gebruik eigenlijk altijd verschillende luiers, ligt er maar aan wat er in de aanbieding is In pricipe heb ik in de kast liggen: Huggies, Etos en Lidl.
Leahzaterdag 26 februari 2005 @ 22:52
Even over flesvoeding, ik lees ineens dat je dat niet meer voor de hele dag klaar mag maken
Bij mijn oudste (nu ruim twee en half) heb ik daar nooit iets over gehoord, maar nu lees ik dat dat niet meer verstandig is ivm vermenigvuldigen van een bepaalde bacterie.
Op de site van het cb-online staat een uitleg over hoe je fv klaarmaakt voor de hele dag, dus dan zou het voor mijn gevoel wel "mogen", maar ben nu toch een beetje in verwarring eigenlijk.

Wie van jullie weet hoe het zit?
Luchtbelzaterdag 26 februari 2005 @ 22:54
Hier hebben ze op het cb gezegd dat het niet meer mocht en m'n vriendin die kraamhulp is ook.
Ik heb daar naar geluisterd maar weet iddd dat er verschillend over voorgelicht wordt. Ik neem gewoon het zekere voor het onzekere.
easy-goingzaterdag 26 februari 2005 @ 23:02
quote:
Op zaterdag 26 februari 2005 22:52 schreef Leah het volgende:
Even over flesvoeding, ik lees ineens dat je dat niet meer voor de hele dag klaar mag maken
Bij mijn oudste (nu ruim twee en half) heb ik daar nooit iets over gehoord, maar nu lees ik dat dat niet meer verstandig is ivm vermenigvuldigen van een bepaalde bacterie.
Op de site van het cb-online staat een uitleg over hoe je fv klaarmaakt voor de hele dag, dus dan zou het voor mijn gevoel wel "mogen", maar ben nu toch een beetje in verwarring eigenlijk.

Wie van jullie weet hoe het zit?
Toen Sven geboren was had de kraamhulp het erover dat het met ingang van augustus 2003 niet meer zou mogen. Wij hebben het altijd wel gewoon gedaan. Er altijd op gelet dat het goed gekoeld werd bewaard enzo. Er was geloof ik wel eens ergens een geval geweest (in een of ander buitenland) waar babies ziek waren geworden ofzo. En om aansprakelijkheid voor te zijn adviseren ze nu om het per voeding klaar te maken (dit was de versie die onze kraamhulp vertelde) Op de pakken van Nutrilon stond ook nog steeds de bereidingswijze voor 24 uur. Ik weet niet of dit nog steeds zo is.
bixisterzaterdag 26 februari 2005 @ 23:03
leah, dat wordt inderdaad afgeraden tegenwoordig. je zou een (afgesloten) kan gekookt water (of bijv. prikvrij bronwater) in de koelkast kunnen zetten, dan is het per flesje klaarmaken niet zoveel extra werk.
E.T.zaterdag 26 februari 2005 @ 23:06
Ik heb begrepen dat als je het per flesje klaarmaakt dat je dan gewoon kraanwater mag gebruiken. (mits je het daarna direct aan de baby geeft).

Of geldt dit weer alleen voor oudere babies? Al die tegenstrijdige adviezen ook
poemojnzaterdag 26 februari 2005 @ 23:06
Dat mag inderdaad niet meer. De richtlijn is zelfs bij baby's jonger dan 4 weken kant-en-klare flesvoeding te gebruiken. De bacterie zit nl in 1-2% van de pakken kunstvoeding, maar kant-en-klare voeding is steriel verpakt, daarin kan-ie dus niet voorkomen.
bixisterzaterdag 26 februari 2005 @ 23:10
hoe heet zo'n tricot draagdoek ook alweer, ik moet er toch maar eens naar op zoek. ik heb zo'n andere simpele omslagdoek, maar daar ligt Anna niet fijn in. en voor de babybjorn vind ik haar nog te klein (lijkt me niet goed voor haar rug).
knorretjezaterdag 26 februari 2005 @ 23:11
quote:
Op zaterdag 26 februari 2005 23:06 schreef E.T. het volgende:
Ik heb begrepen dat als je het per flesje klaarmaakt dat je dan gewoon kraanwater mag gebruiken. (mits je het daarna direct aan de baby geeft).

Of geldt dit weer alleen voor oudere babies? Al die tegenstrijdige adviezen ook
zo doet het meissie van Danny's neef het ook. We hebben dezelfde cb arts en verpleegkundige. Max is 2,5 mnd jonger als Jayden maar wij moe(s)ten beslist gekookt (bron)water gebruiken als we over gingen stappen.

leah: op de pakken 2e stap na 6 mnd staat dat je het wel weer voor 24 uur mag klaarmaken zag ik.
poemojnzaterdag 26 februari 2005 @ 23:13
quote:
Om het risico zoveel mogelijk uit te sluiten, moet babyvoeding als volgt bereid worden:
- Gebruik voor het bereiden van voeding materialen die goed schoon zijn.
- Bereid voeding voor niet meer dan één fles. Geef de baby de voeding, zodra deze op temperatuur is.
- Desinfecteer flessen, spenen, gardes en lepels na het gebruik. Alleen afspoelen is niet voldoende, tenzij dit met kokend water gebeurt. Beter is het om deze materialen kort uit te koken;.
- Gebruik de flessenwarmer alleen voor het opwarmen van voeding en niet voor het bewaren of op temperatuur houden van de voeding.
- Restjes babyvoeding niet bewaren, maar altijd weggooien.
Voor meer informatie kunt u op werkdagen bellen met het LCHV op het nummer 020 55 55 415.
Leahzaterdag 26 februari 2005 @ 23:17
Pfff, daar word ik nou zo moe van hè? Bronwater "mag" nl ook niet lang in de koelkast bewaard worden, tenminste niet als je er voeding mee wilt maken, is mij weer verteld.

OK, ik ga voor de zekerheid dan maar niet meer de voeding voor meerdere voedingen tegelijk klaarmaken.... Maar krent die ik ben, ik maak de bestaande kan toch nog maar even op hoor .
miss_dynastiezaterdag 26 februari 2005 @ 23:19
quote:
Op zaterdag 26 februari 2005 23:10 schreef bixister het volgende:
hoe heet zo'n tricot draagdoek ook alweer, ik moet er toch maar eens naar op zoek. ik heb zo'n andere simpele omslagdoek, maar daar ligt Anna niet fijn in. en voor de babybjorn vind ik haar nog te klein (lijkt me niet goed voor haar rug).
tricot slen
Bij prenatal heet ie draagdoek tricotti

Of bedoel je dat niet
E.T.zaterdag 26 februari 2005 @ 23:21
quote:
Op zaterdag 26 februari 2005 23:11 schreef Knorretje het volgende:

[..]

zo doet het meissie van Danny's neef het ook. We hebben dezelfde cb arts en verpleegkundige. Max is 2,5 mnd jonger als Jayden maar wij moe(s)ten beslist gekookt (bron)water gebruiken als we over gingen stappen.

leah: op de pakken 2e stap na 6 mnd staat dat je het wel weer voor 24 uur mag klaarmaken zag ik.
Saskia heeft altijd gewoon kraanwater in d'r fles gehad... Maar die was 8 maanden toen ze d'r eerste fles kreeg, dan kunnen ze wel al een stootje hebben.

Bix, zo'n doek heet een slen volgens mij
jessiezaterdag 26 februari 2005 @ 23:22
Als je nou van die doosjes (hema, prenatal enzo) koopt waar je de schepjes enzo van te voren in kan doen (ik had een hele toren staan, erg leuk )
En een paar flesjes alvast van te voren vult (ik gebruikte bar le duc) Dan is het een kwestie van paar seconde in de magnetron, doosje open, spul erin gooien. Ff shaken en klaar. En savonds die potjes even bijvullen. Ik vond het altijd erg gemakkelijk zo.
Leahzaterdag 26 februari 2005 @ 23:26
Ik heb die doosjes Maarrrr.... die bar le duc mag ook niet meer
bixisterzaterdag 26 februari 2005 @ 23:27
ja, tricot-slen it is, tnx. en lang leve marktplaats.

oh mag dat barleduc niet meer? maar je hebt vast zo'n afsluitbare maatbeker (voor die voorraad melk) leah? vul je die met gekookt water, laten afkoelen, dan in de koelkast, en je kunt weer een aantal flesjes vooruit. dat deden wij altijd, ook niet echt veel werk hoor.
miss_dynastiezaterdag 26 februari 2005 @ 23:28
quote:
Op zaterdag 26 februari 2005 23:27 schreef bixister het volgende:
lang leve marktplaats.
Yup, ik zie er een staan voor 15 euro, lijkt me een hele mooie prijs!!
jessiezaterdag 26 februari 2005 @ 23:32
Waarom mag bar le duc niet dan?
Nog ff en ze mogen t ook niet meer uit een flesje
Leahzaterdag 26 februari 2005 @ 23:34
Wat ik hierboven schreef , het mag wel, maar dan mag het pak niet langer als 24 uur open zijn.
poemojnzaterdag 26 februari 2005 @ 23:35
'k Wil het niet extra moeilijk maken voor jullie maar gekookt water mag je maximaal 8 uur bewaren in de koelkast op 4 graden celsius..
jessiezaterdag 26 februari 2005 @ 23:36
O lol met bronwater denk ik altijd aan Spa rood, slaat ook nergens op, hahaha. Nou daar zou ik scheit aan hebben hoor. Je draait de dop er toch weer op. Anders word het wel een overspannen gedoe. Dan kan je met flesvoeding amper de deur uit.
Leahzaterdag 26 februari 2005 @ 23:38
quote:
Op zaterdag 26 februari 2005 23:35 schreef poemojn het volgende:
'k Wil het niet extra moeilijk maken voor jullie maar gekookt water mag je maximaal 8 uur bewaren in de koelkast op 4 graden celsius..
Hele diepe zucht slaakt.... Ik vraag me weleens af hoe ik in vredesnaam mijn babytijd overleeft heb, want mijn moeder warmde fv volgens mij wel 6 keer op. Loden leidingen en al
Anitrazondag 27 februari 2005 @ 00:18
Djulian heeft vanaf dag 5 kraanwater gehad voor zijn flesjes. De flesje worden dan direct gebruikt. De kraamverzorgende heeft dit gezegd dat dit gewoon goed is. Hij heeft er nooit last van gehad. en nee zijn allergieen komen niet van het water, die heeft hij vanaf dag 1 in zich gehad
Smirrezondag 27 februari 2005 @ 01:40
Ach nee toch, wat een gedoe weer met die flesvoeding. Zei ik een dag geleden nog dat mijn kids bikkels zouden worden, als ik deze adviezen opvolg (die ik overigens niet op de nutrilon 1 pakken heb zien staan) worden het watjes. Ze moeten toch ook een keer beginnen met iets van afweer op te bouwen?! Idd Leah, dat ik nog 31 ben geworden met die 'onhygienische' toestanden van vroegah.
En dat bereiden zal wel niet zoveel x-tra werk zijn, maar als ik het voorschrift desinfecteren en uitkoken opvolg ben ik met 2 beebs die 12 flessen per dag gebruiken èn de hele dag met voeding bezig (schoonmaken) èn ik hou geen vel meer over op mijn handen.
Ik kook bar le duc, mix dit met nutrilon in een kan en schenk het uit in de flessen. Ik maak dus 1 keer per dag (12) flessen voor 24 uur aan en die komen pas uit de koelkast als ze genuttigd gaan worden. Dit is goedgekeurd door de kraamverzorgster en de wijkverpleegkundige.
En mocht ik diarree bespeuren, dan zal ik hen sue'en.
Anitrazondag 27 februari 2005 @ 04:36
Ik deed dat ook hoor Smirre. Toen Djulian nog op de nutrilon zat had ik dus ook al voor de hele dag klaar. Het is juist zo dat de hypo allergene voedingn niet klaar gemaakt mogen worden voor de hele dag, maar de gewone voeding wel.
Hier zijn we ondertussen zo aan het klaar maken voor het geven gewend door de soorten voeding die hij al gehad heeft, dat dit net zo makkelijk is.
miss_dynastiezondag 27 februari 2005 @ 09:02
Smirre


Al die tegenstrijdige adviezen ook....
Ik denk dat het ook wel een groot verschil maakt of je in Nederland of in pak em beet Afrika woont, hier ben ik veeeeeeel minder bang, met alle voorschriften en koelkasten en hygiene en enz. enz. enz.
Stiekemurdzondag 27 februari 2005 @ 10:48
* Stiekemurd de eerste periode voor Benthe eerst uit de kraan gehaald en toen opgewarmd.
Ze heeft er nooit last van gehad. Nu kook ik ook eerst het water en laat afkoelen en maak voor de hele dag voeding en zet die in de koelkast.
't Is idd allemaal zo tegenstrijdig....
poemojnzondag 27 februari 2005 @ 11:18
't Is niet alleen diarree, dat zou inderdaad vooral in Afrika ed problematisch zijn omdat ze daar geen goed water hebben om uitdroging te voorkomen bij de baby. Onderstaande berichten had ik al eens in het Nieuws-topic gepost nav de gestorven baby's in Frankrijk:
quote:
Het gaat om de dieetvoeding Pregestimil van Mead Johnson. Er zijn in Frankrijk twee baby's overleden doordat deze voeding besmet was met de bacterie enterobacter sakazakii. Het staat ook op de site van de Voedsel- en Warenautoriteit.

Ik wil graag van de gelegenheid gebruikmaken om erop wijzen dat deze bacterie in ongeveer 2% van alle blikken flesvoeding voorkomt. De bacterie is met name gevaarlijk voor zieke of te vroeg geboren baby's, maar ook gezonde pasgeboren baby's lopen risico.

Daarom heeft de European Food Safety Authority’s (EFSA) recent geadviseerd dat pasgeborenen die geen borstvoeding krijgen, de eerste vier weken worden gevoed met kant-en-klaar flesvoeding in plaats van poedermelk dus. De kant-en-klaarvoeding is namelijk, in tegenstelling tot poedermelk, steriel.

Het persbericht van de EFSA lees je hier: http://www.efsa.eu.int/press_room/press_release/696_en.html

Het vóórkomen van e. sakazakii en salmonella in zuigelingenvoeding is een van de redenen waarom wordt afgeraden voeding voor een hele dag klaar te maken. De bacterie kan zich in deze omstandigheden namelijk zodanig vermenigvuldigen dat deze gevaarlijk kan worden. Hetzelfde geldt voor het opnieuw opwarmen van een fles of het te lang bewaren van opgewarmde voeding (eenmaal opgewarmd mag flesvoeding max. 1 uur gebruikt worden).
bron
quote:
Alle soorten poedermelk bevatten bacterieën omdat deze niet steriel verpakt zijn in tegenstelling tot vloeibare zuigelingen voeding. De hoeveelheid bacterieën in poedermelk moet onder een bepaalde norm blijven. Als de melk lang blijft staan vermenigvuldigen deze bacterieën zich. Om deze reden wordt ook aangeraden om niet alle voeding voor de hele dag klaar te maken, maar steeds per keer.

De meeste bacterieën kunnen gelukkig niet zoveel kwaad, maar waar het waarschijnlijk over gaat is de Enterobacter sakazakii. Deze bacterie kan necrotische enterocolites, sepsie of meningites veroorzaken welke in 33% van de gevallen bij pasgeboren baby's dodelijk zijn. Dit komt voornamelijk voor bij premature en/of zieke baby's. Bij een normale gezonde baby is die kans veel en veel kleiner. Er is een geval bekend in Ijsland en 1 in België.

Deze bacterie is in 20 op 141 proefmonsters van poedermelk van verschillende merken uit verschillende landen gevonden. Om deze reden heeft de FDA sinds april 2002 verboden om in ziekenhuizen (waar natuurlijk relatief veel kwetsbare baby's zijn) nog poedermelk te geven aan baby's.

http://www.cfsan.fda.gov/~lrd/tpinf.html
http://www.cfsan.fda.gov/~dms/inf-ltr3.html

bron
poemojnzondag 27 februari 2005 @ 11:19
Oja, en als je wel voor de hele dag vooruit voeding maakt kun je dat beter direct al over de flesjes verdelen. Voeding zinkt nl naar de bodem, en als je het per voeding uit de kan haalt is de ene fles 'gevulder' dan de ander.
m@xzondag 27 februari 2005 @ 11:50
quote:
Op zondag 27 februari 2005 10:48 schreef Stiekemurd het volgende:
Nu kook ik ook eerst het water en laat afkoelen en maak voor de hele dag voeding en zet die in de koelkast.
Zo doe ik het dus ook en ik verdeel het dan niet in flesjes maar haal gewoon even de garde door de kan voor ik het in Kai's flesje uitschenk.
m@xzondag 27 februari 2005 @ 11:54
quote:
Op zaterdag 26 februari 2005 23:38 schreef Leah het volgende:

[..]

Hele diepe zucht slaakt.... Ik vraag me weleens af hoe ik in vredesnaam mijn babytijd overleeft heb, want mijn moeder warmde fv volgens mij wel 6 keer op. Loden leidingen en al
Dat gevoel heb ik dus ook een beetje. Hoe zijn wij in godsnaam groot geworden terwijl het er vroeger zo vreselijk ongezond en gevaarlijk aan toe ging
Sjeenzondag 27 februari 2005 @ 12:10
Hmmmm, Isa krijgt gewoon kraanwater dat ik opwarm. Ik maak wel de fles per keer klaar. We kookten het voorheen wel,. maar nu niet meer en bronwater heb ik nog nooit gebruikt...
poemojnzondag 27 februari 2005 @ 12:26
quote:
Op zondag 27 februari 2005 11:54 schreef m@x het volgende:
Dat gevoel heb ik dus ook een beetje. Hoe zijn wij in godsnaam groot geworden terwijl het er vroeger zo vreselijk ongezond en gevaarlijk aan toe ging
We hebben duidelijk geluk gehad.
Weet je nog die lap tekst 'als je geboren bent voor 1980 ben je een held' over de verschillen tussen toen en nu? Die werd door iemand op OOL gepost, in een andere versie waarin ook iets stond over de deuren van de supermarkten: als je je vinger ertussen kreeg was je hem gewoon kwijt, itt de schuifdeuren nu. Daar reageerde dus iemand op die echt haar vinger kwijtgeraakt was door zo'n deur toen. Ik ben wel blij dat Myrthe dat risico nu niet loopt.. net zoals ik altijd haar autostoeltje pak, ook voor de korte ritjes waarbij anderen dat onzin vinden (want vroeger hadden we dat ook niet) over 80-kilometerwegen waar iedereen 100 rijdt.
poemojnzondag 27 februari 2005 @ 14:36
Ik hoor hier de hele dag Tik-tik, zoeff. Tik-tik, zoeff. Tik-tik, zoeff.
Dan heeft Myrthe weer iets interessant ontdekt en is ze ernaar op weg. Eerst haar handen verplaatsen en dan de rest erachteraan schuiven. Tot ze bij de schoenen van haar vader is aangekomen en de veters eruit kan trekken, of de plant van de tafel, of de fotoalbums uit de boekenkast..

Ze sleept zo trouwens ook haar speelkleed door de kamer.


[ Bericht 13% gewijzigd door poemojn op 27-02-2005 14:54:52 ]
Sjeenzondag 27 februari 2005 @ 16:04
Myrthe, aan de grote ontdekkingtocht begonnen Ik hoop dat Isa nog even wacht hiermee, ik moet nog stofzuigen

Poemojn, om nog even terug te komen op het vorige onderwerp. Ik ben het met je eens dat er ten opzicht van de tijd dat wij jong waren een heleboel veiliger is geworden. Ik zal Isa ook nooit los vervoeren in de auto. Maar... ik ben van mening dat men zich de laatste jaren wel erg overspannen gedraagt ten opzichte van hygiëne. Ik ben bekend met Haccp (hygiënecode voor de horeca), daarin zitten een aantal heel logische regels mbt bewaartemperatuur, kruisbesmetting etc. Die volg ik eigenlijk automatisch. Maar alles maar lukraak ontsmetten, ik geloof er niet zo in. Zowel niet in de ontsmettende kracht van de produkten, als in het nut van het ontsmetten.

Isa heeft trouwens weer koorts, nu gelukkig niet zo hoog. Ze is wel hangerig en ligt dus nu lekker te dutten op papa's buik. Die zelf ook voor pampus op de bank ligt

Groetjes
Sjeen
snoopyzondag 27 februari 2005 @ 16:20
En dan zitten ze op de creche en dan worden er toch een partij bacterieën uitgewisseld
Heeft net Pietje op die rammelaar zitten kwijlen pakt even laterJantje hem weer. En wij maar steriliseren thuis tot we een ons wegen

Maar goed, hier wordt er ook nog steeds gekookt water voor de flesjes gebruikt hoor

Isa, beterschap meissie!
m@xzondag 27 februari 2005 @ 18:05
quote:
Op zondag 27 februari 2005 16:04 schreef Sjeen het volgende:

Isa heeft trouwens weer koorts, nu gelukkig niet zo hoog. Ze is wel hangerig en ligt dus nu lekker te dutten op papa's buik. Die zelf ook voor pampus op de bank ligt
Kruisbesmetting

Ik ben het wel met Sjeen en Snoopy eens. Tuurlijk moet je bepaalde hygiene- en veiligheidsregels in acht nemen maar je kan het ook overdrijven.
poemojnzondag 27 februari 2005 @ 18:16
Isa, beterschap!

Flesjes steriliseren vinden jullie dus overdreven?
Nouja, ik heb ook makkelijk praten natuurlijk, borstvoeding is altijd steriel. Ik kan me alleen voorstellen dat je met uitkoken wel evt achtergebleven bacterien doodt. 't Is vast schoner dan met de hand afwassen. En je hebt toch van die dingen om in de magnetron te steriliseren? 't Lijkt me net zoiets als dat je de thermometer na gebruik met alcohol ontsmet (moesten wij wel van de kraamverzorgster).
Ik vind het eigenlijk ook niet meer dan logisch dat je in de horeca hygenischer te werk gaat dan thuis in je eigen keuken.. of doen jullie wel elke dag de vaat-, thee- en handdoeken in de was?

/edit
Gevonden, kost wel 42 euro, tefal:

Vier flessen steriliseren in de magnetron in 10 minuten.
Als je daarna die 4 flessen klaarmaakt hou je het risico beperkt (is niet voor een hele dag, zeker niet met tweeling ) en blijft het toch redelijk steriel, denk ik.

/edit2
Avent heeft ook zoiets voor 25 euro, ook voor 4 flessen


[ Bericht 9% gewijzigd door poemojn op 27-02-2005 18:28:26 ]
Sjeenzondag 27 februari 2005 @ 18:18
quote:
Op zondag 27 februari 2005 18:05 schreef m@x het volgende:

[..]

Kruisbesmetting

Ik ben het wel met Sjeen en Snoopy eens. Tuurlijk moet je bepaalde hygiene- en veiligheidsregels in acht nemen maar je kan het ook overdrijven.

Nou, papa heeft gisteren samen met de buurman de hele dag hout staan zagen buiten en nog wat ladingen hout opgeruimd voor de gemeente En gisterennacht toen we terugkwamen van onze wijnproeverij (wijn voor mij, limo en cola voor papa) ging ineens het autoruitje niet meer dicht En dan wil je het best koud krijgen op de autoweg. Dus papa is in combi met de kruisbesmetting nu een beetje ziekjes.

En inmiddels liggen ze weer lekker samen op de bank...
Sjeenzondag 27 februari 2005 @ 18:33
Nee, ik vind flessen steriliseren niet overdreven, de eerste paar maanden. Dat heb ik dus ook gedaan, idd met de magnetronsterilisator (Ik geloof tot een maand of zes). Maar tegenwoordig steekt Isa alles in haar mond en gaan de flessen ed in de vaatwasser mee (lijkt me dat die een redelijk hoge temperatuur haalt), dus vind ik het steriliseren min of meer overbodig geworden.

In de horeca wordt er (met uitzondering van een aantal goede restaurants) redelijk waardeloos met de hygiëne omgesprongen. Dat heeft 8 jaar horeca-ervaring me wel geleerd. De smaakpolitie is wat dat betreft een reële afspiegeling helaas. Gelukkig is het zo dat in de instellingswereld (bejaardenhuizen ed) wel een stuk doordachter mee wordt omgegaan, die keukens zijn echt ruig
De droogdoeken gaan hier in de was als ik dat nodig vind en da's niet dagelijks...

Knuffels
Sjeen

Die van avent heb ik hier, het schijnt dat je er ook groenten in kunt stomen

[ Bericht 8% gewijzigd door Sjeen op 27-02-2005 18:43:57 ]
phluphyzondag 27 februari 2005 @ 18:36
Beterschap voor huize Sjeen !

Poemojn wat maakt Myrthe er een gezellig zooitje van

Wat dat steriele gedinges betreft: ik denk dat naarmate ze groter worden je de normen wel wat soepeler kunt nemen, toch? Ik bedoel: ik kook echt niet na elke kolfbeurt die flesjes en houders uit. Sterker nog, hooguit 1 x per week zoek ik al dat grut bij mekaar en gooi het in een pan met kokend water. En de flesjes die net toevallig in de koelkast stonden hebben dan pech gehad
Toen Danyel nog klein was (oké, minder groot) was ik wel voorzichtiger. Een kledingstuk werd gewassen al had hij het maar 5 minuten aan gehad ...

Ik denk dat je bacterieën moet zien als schattige, fluffy knuffelbeestjes en niet als akelige friemel"insecten" of zo. Bacterieën zijn namelijk ook nódig, niet allemaal / altijd schadelijk.

Oeps, ik moet geen (donker) bier meer drinken. Ik zie beestjes

*hips*
poemojnzondag 27 februari 2005 @ 18:41
Ja natuurlijk wordt dat steriliseren minder belangrijk naarmate ze ouder worden en meer zelf in de mond steken.. Myrthe eet nu zand als ik niet uitkijk, dan maakt 't ook niet uit of ze dat via de melk of via haar hand opeet. Maar als ze ouder worden kunnen ze sowieso wel meer hebben.

Enne Phluphy, t ging me wel om schadelijke bacterien zoals salmonella enzo, lees dat gequote stuk maar. Dat zijn vast andere bacterien dan in Vifit, Yakult en ABC Dophilus.
m@xzondag 27 februari 2005 @ 18:49
Flesjes steriliseren vind ik niet overdreven en dat doe ik dan ook braaf. Ik doe het wel minder dan toen Kai nog kleiner was maar de flesjes en spenen worden zeker om de dag nog uitgekookt. Die magnetronsterilisators zijn trouwens heel handig maar dan moeten ze wel in je magnetron passen .

Het lijkt alleen steeds verder te gaan met alle veiligheidsadviezen. Straks wordt er nog aangeraden om je kinderkamertje te capitoneren en rubber tegels op de vloer te leggen voor het geval een kindje eens valt.
Zabbzondag 27 februari 2005 @ 19:07
quote:
Op zondag 27 februari 2005 18:33 schreef Sjeen het volgende:
In de horeca wordt er (met uitzondering van een aantal goede restaurants) redelijk waardeloos met de hygiëne omgesprongen. Dat heeft 8 jaar horeca-ervaring me wel geleerd. De smaakpolitie is wat dat betreft een reële afspiegeling helaas. Gelukkig is het zo dat in de instellingswereld (bejaardenhuizen ed) wel een stuk doordachter mee wordt omgegaan, die keukens zijn echt ruig
De droogdoeken gaan hier in de was als ik dat nodig vind en da's niet dagelijks...
Als het over de horeca gaat wil ik altijd graag even reageren!

Het is dus idd zo dat er veeeeel regels zijn wat betreft de hygiene (HACCP). Die regels zijn soms echt overdreven en soms ook tegenstrijdig met andere regels.
Ik heb zelf ook al wat horeca ervaring , ouders hebben eigen hotel/restaurant, zelf heb ik de middelbare hotelschool gedaan en veel stages gelopen in allerlei bedrijven. Ik kan daarom ook niet echt zeggen dat iedereen die regels aan de laars lapt. Tuurlijk zijn er wel een aantal (mierenneuk)regels die soms overtreden worden, maar dat lijkt me niet zo'n probleem.
Maar zoals je soms bij de Smaakpolitie ziet houden niet alle bedrijven zich aan alle regels, maar dat is zeker niet overal zo, gelukkig!

Verder ben ik het wel met de meesten hier eens, een beetje hygiene is goed, maar doe het met mate!
Stiekemurdzondag 27 februari 2005 @ 19:16
Voor de mensen met een vaatwasser: ik heb begrepen dat wanneer de babies wat ouder zijn, je ze makkelijk in de vaatwasser kan doen (heetste programma) en dan maar 1 keer per week hoeft uit te koken.
Overigens heb ik de Avent electrische uitkook-dinges, en werkt ook makkelijk. Elke ochtend ff aanzetten en met 8 min. is alles uitgekookt.
Zabbzondag 27 februari 2005 @ 19:18
quote:
Op zondag 27 februari 2005 19:16 schreef Stiekemurd het volgende:
Voor de mensen met een vaatwasser: ik heb begrepen dat wanneer de babies wat ouder zijn, je ze makkelijk in de vaatwasser kan doen (heetste programma) en dan maar 1 keer per week hoeft uit te koken.
Nee toch Stiekemurd!!
Stiekemurdzondag 27 februari 2005 @ 19:20
hahahaha de flessen dan natuurlijk
snoopyzondag 27 februari 2005 @ 19:28
quote:
Op zondag 27 februari 2005 18:41 schreef poemojn het volgende:
Ja natuurlijk wordt dat steriliseren minder belangrijk naarmate ze ouder worden en meer zelf in de mond steken.. Myrthe eet nu zand als ik niet uitkijk, dan maakt 't ook niet uit of ze dat via de melk of via haar hand opeet. Maar als ze ouder worden kunnen ze sowieso wel meer hebben.
Ik gooi de flessen ook nog steeds in de stoomoven om te steriliseren.

En zo heb ik dus een collega die als kind bijna dood is gegaan omdat hij zand had gegeten waar een of andere bacterie in zat Hij heeft het echt net overleefd
poemojnzondag 27 februari 2005 @ 19:34
* poemojn gooit al het zand dagelijks in een zandbakzandsterilisator
snoopyzondag 27 februari 2005 @ 19:36
Heb je daar ook een plaatje van?
poemojnzondag 27 februari 2005 @ 19:57
Deze is voor eigen gebruik:


Die voor het strand bijv. is wat groter uitgevallen, en werkt met water dat de ongerechtigheden uitfiltert en meespoelt.
snoopyzondag 27 februari 2005 @ 20:06
Gesteriliseerd water mag ik hopen!

On-topic: Morris heeft last van uitslag op zijn gezichtje. CB raadde aan om met vaseline te smeren maar dat helpt niet echt. Maak morgen wel een afspraak met de dokter want het ziet er niet fijn uit.
Hij heeft er niet echt last van. Het kan natuurlijk van alles zijn: het droge vriesweer, eten, tandjes....
LadySzondag 27 februari 2005 @ 20:06
poemojn
Loiszondag 27 februari 2005 @ 20:09
poemojn

Onze kinderarts pleit altijd voor "een beetje vies doen" als de kindjes ouder zijn dan 6 maanden. Dus niet elke speen die op de grond valt steriliseren maar afvegen en gewoon weer geven enzo. Zijn mening is dat hoe groter de smetobsessie wordt hoe moeilijker je het krijgt en kinderen worden groot en sterk van "een beetje vies".
LadySzondag 27 februari 2005 @ 20:14
ik steriliseer de flesjes eigenlijk helemaal niet meer ik stop ze soms in de vaatwasser en verder spoel ik ze om.. Misschien moet ik er wat beter me best op doen..

Amber haar "schema" is omgegooid na ons bezoek aan het cb vorige week.

Ze krijgt nu smiddags (om een uur of 12) een boterham met boter en smeerworst of smeerkaas en dat vind ze helemaal geweldig Ze eet bijna een hele boterham op
Om 15.00 uur krijgt ze dan een vracht fruit en om 18.30 een fles en savonds laat nog een fles.
De fles om 18.30 uur moet eigenlijk nog "omgezet" omgezet worden in een maaltijd met groente vlees en aardappelen.

Ze moet er nu dus ook want anders naast gaan drinken, maar dat wil ze dus pertinent niet thee met melk, thee zonder melk, in een fles, in een tuitbeker, water, roosvicee enz enz.. ze wil het allemaal niet Maar we blijven proberen.

Gisteren is haar 1e tandje doorgekomen
ze zwaait sinds vandaag
en ze gaat ook al een tijdje uitzichzelf staan in de box

wat word ze groot
snoopyzondag 27 februari 2005 @ 20:18
Amber
Loena-tik-zondag 27 februari 2005 @ 20:27
quote:
Op zondag 27 februari 2005 18:16 schreef poemojn het volgende:
Nouja, ik heb ook makkelijk praten natuurlijk, borstvoeding is altijd steriel.
Oh kook jij je borsten ook altijd uit voor de voeding dan, ik wel namelijk
E.T.zondag 27 februari 2005 @ 20:28
LadyS, niet te druk maken over dat drinken hoor. Sommig kindjes zijn nog erg gehecht aan hun melk-smaakje dat ze gewoon niks anders willen. (Saskia wil ook pas sinds deze week iets anders). Ik ben op een gegeven moment de melk gaan verdunnen, totdat ze op 180cc water met 1,5 schepje melk zat. Toch d'r vertrouwde smaakje, maar niet net zoveel calorieen (die extra zijn).

En steriliseren doe ik eigenlijk ook alleen maar bij heftige verkoudheden enzo (dan wel (bijna) dagelijks) en dan voornamelijk de fopspenen. Steeds weer dat oude snot opslurpen lijkt me niet bevorderlijk voor de genezing
snoopyzondag 27 februari 2005 @ 20:29
au

edit: dit was een reactie op een post over uitgekookte borsten
LadySzondag 27 februari 2005 @ 20:30
en het cb zei dat we Amber wel magere yoghurt konden geven als toetje, maar ze is het daar niet zo mee eens
poemojnzondag 27 februari 2005 @ 20:32
LadyS, kun je niet laten wennen aan water door een klein beetje fv toe te voegen, alleen voor de smaak, en dat steeds meer verdunnen? Doen mensen wel eens met roosvicee oid, maar als ze dat ook niet lust..
Hoi Amber
/edit: Die foto
misschien is milde yoghurt lekkerder? smaakt wat zachter.

Loena, gewoon ontsmetten met moedermelk Of met witte bloedcellen in de kraamweek.
LadySzondag 27 februari 2005 @ 20:32
tnx ET! dat is misschien wel een idee! ik zal even kijken hoe ik dat in de nieuwe dagindeling kan verwerken zeg maar
Loiszondag 27 februari 2005 @ 20:33
Amber
snoopyzondag 27 februari 2005 @ 20:35
ik hoopte eigenlijk op een foto van een zwaaiende Amber. Hier kan ik niet tegen hoor, kinderleed
Loena-tik-zondag 27 februari 2005 @ 20:47
quote:
Op zondag 27 februari 2005 20:09 schreef Lois het volgende:
Onze kinderarts pleit altijd voor "een beetje vies doen" als de kindjes ouder zijn dan 6 maanden. Dus niet elke speen die op de grond valt steriliseren maar afvegen en gewoon weer geven enzo. Zijn mening is dat hoe groter de smetobsessie wordt hoe moeilijker je het krijgt en kinderen worden groot en sterk van "een beetje vies".
En dat vind ik nou eens een goed advies

Heb net alle "adviezen" eens zitten doorlezen( die aanhalingstekens zijn niet zo cru bedoeld hoor, alleen het spreekt mij nou niet bepaald aan ) Ik denk dat het net zo is als de adviezen over wat wel en wat niet eten tijdens zwangerschap, nou die lijst wordt ook met het jaar langer. Zo ook met dat ontsmet-gedoe, dit moet je wel dat moet je niet, mèn ik gebruik mijn botte hersentjes maar gewoon en denk :"Filteren die informatiestroom", logisch nadenken, wat is wel van belang en wat minder. Je moet ook wel want die informatiestromen spreken elkaar nog eens tegen ook!!! Met dit alles bedoel ik niet dat ik geen flesjes of spenen steriliseer bij een kind van een paar weken oud, maar je moet je kind nu eenmaal ook een eigen weerstand laten opbouwen, anders wil je niet weten wat er je(en vooral je kind) te wachten staat als ze/hij naar de peuterspeelzaal gaat.
E.T.zondag 27 februari 2005 @ 20:50
quote:
Op zondag 27 februari 2005 20:32 schreef LadyS het volgende:
tnx ET! dat is misschien wel een idee! ik zal even kijken hoe ik dat in de nieuwe dagindeling kan verwerken zeg maar
Ik deed dat gewoon met de flessen die ze overdag nog dronk. De avondfles heb ik wel gewoon 'dik' gehouden. (meestal kwam het dus neer op voor het slapen gaan een verdunde fles overdag).

Arme Amber trouwens, vind je yoghurt echt zo vies? Wij moesten trouwens volle yoghurt geven en gelukkig vondt Saskia dat meteen heerlijk..
Loena-tik-zondag 27 februari 2005 @ 20:53
quote:
Op zondag 27 februari 2005 20:32 schreef poemojn het volgende:

Loena, gewoon ontsmetten met moedermelk Of met witte bloedcellen in de kraamweek.
Met witte bloedcellen??!! heb je daar thuis ook een apparaat voor dan?Loena ziet het al voor zich: Poemojn pakt kraamverband, wringt die uit boven centrifuge, vangt plasma op in een bakkie, filtert dit en voila, daar zijn de witte bloedcellen voor de borstjes
Luchtbelzondag 27 februari 2005 @ 20:55
Loena wat goor

Amber fijn dat het zo lekker met je gaat misschien is je yoghurt wel lekker met wat fruit erdoor?
LadySzondag 27 februari 2005 @ 20:56
dat kan ik inderdaad wel doen, ET Ze "moet"nu nog 2 flesvoedingen, die ik hou ik dan inderdaad maar "dik"(de eerste en de laatste voeding lijkt me het makkelijkst dan denk ik) en de rest zal ik wel steeds wat minder fv in doen
dat ik daar zelf niet aan gedacht heb
Rottdogzondag 27 februari 2005 @ 20:56
Amber meissie wat doen ze met je, yoghurt Amber jij wordt ook een grote meid
scheutje roosvicee erdoor
Wil ze ook niet drinken uit een gewone beker zeg maar waar jij ook uit drinkt

Heb net het pak nutrilon is bekeken en hier mag de voeding gewoon voor 24 uur gemaakt worden. Krijg wel de kriebels van dat soort opgefokte dingen okey er zit een kern van waarheid in maar ik ga mijn kind niet quarataine verpakken. Nog even en we worden van tevoren gescreend en krijgen we ook een diploma

Zo Myrthe jij weet ook van zooi maken in je eentje

Wij deden altijd trouw aan het uitkoken van spulletjes alleen nu heeft Zoë een nogal vergeetachtige papa tis dat zijn kont vast zit dat het presteerde om twee keer de bende droog te laten koken. Dan denkt he wat ruikt het hier raar om dan in een nu zwarte pan te kijken waar het plastic heerlijk met elkaar versmolten is. Om nou iedere keer nieuwe pan, spenen foppies en flessen te gaan kopen paste niet meer in de portomonnee dus gaat de zooi nu vrolijk de vaatwasser in
en echt waar je huis stinkt zelfs nog maanden na de gebeurtenis
Loena-tik-zondag 27 februari 2005 @ 21:05
Amber arm kind, die cb-mutsen ook
Luchtbelzondag 27 februari 2005 @ 21:29
Wanneer ontstaan moedervlekken eigenlijk?
Ik heb vanmorgen iets gespot wat er op leek en wat er van de week nog niet was, kan dat?
Loiszondag 27 februari 2005 @ 21:36
Moedervlekken ontstaan pas vanaf het 3e levensjaar LB. Zou het geen (klein) blauw plekje kunnen zijn?
Luchtbelzondag 27 februari 2005 @ 21:39
Ik zou niet weten waarvan het was echt een miniplekje, heb zelfs even gewreven want dacht in eerste instantie een een pluisje. Geen idee wat het dan is.

Over blauwe plekken gesproken, Jolie heeft een litteken van de derde prik, jet ziet echt waar er geprikt is met eromheen een rode plek. Erg jammer
babyfeetzondag 27 februari 2005 @ 21:50
is dat echt zo lois kyllian kreeg ze al een maand of 5 geleden en die is nu 2 jaar en 8 maanden dus
en er komen er toch steeds meer bij
Loiszondag 27 februari 2005 @ 21:54
Het is een gemiddelde leeftijd babyfeet, Kyllian is dus gewoon erg vroeg maar het kan inderdaad wel.
babyfeetzondag 27 februari 2005 @ 21:57
ja als het dan een gemiddelde is dan kan het dus wel ja
hij noemt ze ook mamavlekjes zo lief...
poemojnzondag 27 februari 2005 @ 22:00
nog meer huilbaby-tv: morgen om 17.05 'Bij ons thuis'.
Chellzondag 27 februari 2005 @ 22:01
Die foto van Amber Alsof jullie haar iets vreselijks aangedaan hebben! Prachtig
babyfeetzondag 27 februari 2005 @ 22:04
ik zie die foto nu pas Amber volgens mij vind je het echt nie t te eten
Loena-tik-zondag 27 februari 2005 @ 22:10
Maarre Poemojn ik wil nog steeds graag weten(serieus) hoe dat nu zit met die witte bloedcellen....
poemojnzondag 27 februari 2005 @ 22:12
O, ik doelde gewoon op tepelkloven Loena
Cavemaniazondag 27 februari 2005 @ 22:15
quote:
Op zondag 27 februari 2005 20:56 schreef Rottdog het volgende:
Heel verhaal......

Wij deden altijd trouw aan het uitkoken van spulletjes alleen nu heeft Zoë een nogal vergeetachtige papa tis dat zijn kont vast zit dat het presteerde om twee keer de bende droog te laten koken. Dan denkt he wat ruikt het hier raar om dan in een nu zwarte pan te kijken waar het plastic heerlijk met elkaar versmolten is. Om nou iedere keer nieuwe pan, spenen foppies en flessen te gaan kopen paste niet meer in de portomonnee dus gaat de zooi nu vrolijk de vaatwasser in
en echt waar je huis stinkt zelfs nog maanden na de gebeurtenis
Wij hebben hier zo sterilisator die in de magnetron kan want deze papa vergeet ook nog wel eens wat, werkt perfect alleen de flessen worden wat vettig, denk dat we ze toch eens in een pannetje moeten uitkoken. Maar dat moet mama maar gaan doen, anders houden wij ook geen flessen meer over.

Hoe gaat het met de spenen in de vaatwasser, gaan die niet vreemd aanvoelen net zoals de glazen??? Worden de spenen ook niet aangetast door het vaatwasmiddel???
Loena-tik-zondag 27 februari 2005 @ 22:15
quote:
Op zondag 27 februari 2005 22:12 schreef poemojn het volgende:
O, ik doelde gewoon op tepelkloven Loena
Oooh ok...
snoopyzondag 27 februari 2005 @ 22:25
flashback:

Anitrazondag 27 februari 2005 @ 22:26

Wat een humor voor de zondag
Amber zeg maar tegen mama dat ze gepureerde banaan ofzo door je yoghurt moet doen hoor

Van die tegenstrijdige adviezen kan ik behoorlijk mee babbelen. Ik dacht een vol leerde mama te zijn na Djen en dus zonder vrees 9,5 jaar later aan een 2e te beginnen. Niet dus. De 1 gooit dit voor je voeten en de ander dat. En 10 jaar geleden was toch echt alles anders en Djen is ook groot geworden. Dus ik heb snel geleerd om op eigen gevoel te reageren en de rest langs me heen te laten gaan.
Rottdogzondag 27 februari 2005 @ 22:26
Cavemania je glazen gaan vreemd voelen omdat je ook zout moet toevoegen nu hebben wij hier zacht water en hebben de zoutfunctie uitgezet. Heb nog niet gevoelsmatig verschil gemerkt met de spenen dus heb eigenlijk geen idee
m@xzondag 27 februari 2005 @ 22:32
quote:
Op zondag 27 februari 2005 22:25 schreef snoopy het volgende:
flashback:

[afbeelding]
Smirrezondag 27 februari 2005 @ 22:47
Poemoj schreef;
"Als je daarna die 4 flessen klaarmaakt hou je het risico beperkt (is niet voor een hele dag, zeker niet met tweeling ) en blijft het toch redelijk steriel, denk ik."

Nee, dan ben ik idd nog 3 keer per dag bezig met schoonmaken en steriliseren, want ik neem aan dat je alles wel eerst schoonmaakt voor je het in de magnetron zet, en voeding maken.
Eigenlijk heb ik noch tijd noch geld te veel, daarom kook ik alles nog fijn uit in een reuze-pan. Gewoon water met ietsje azijn. En wel om de dag. (spenen iedere dag) En eh...handmatig kun je ook heel goed schoonmaken, hoor.
Toen wij uit het ziekenhuis thuiskwamen waren wij ook 'besmet' door het desinfectiegedrag van verpleegkundigen. Ik was erg bezorgd over mijn kindjes en erg gevoelig hiervoor. Ik ben aan het handen wassen geslagen dat de vellen erbij lagen. Ik begrijp heel goed waarom de adviezen er zijn, maar ik ben het met Loena eens dat je zelf ook moet nadenken. Dat logisch nadenken gaat mij nog wel eens moeilijk af , want ik vond het erg moeilijk te stoppen met bepaalde desinfectiehandelingen en bezoek buiten de deur te houden (want die tip kregen wij ook nog mee uti het ziekenhuis). Want wanneer stop je daar nu mee? En je kunt je erg vastpinnen op een handeling, terwijl het andere dat weer totaal teniet doet en daar heb je dan je focus nog niet op gericht. Dat werd hier ook al beschreven over kinderdagverblijven, etc.
Ik kies ervoor om zelf logisch na te denken en me niet door iedere hype bang te laten maken. Ik wil graag ook nog genieten van mijn kindjes en niet constant vrezen dat er gevaar dreigt in alles (en iedereen). Zo liggen ze op dit moment naast elkaar in één bedje. Ik denk elkaar te kruisbesmetten, maar ik geniet. Ze zijn geweldig!

En redelijk steriel kan m.i. niet, evenmin als een beetje zwanger . Het is steriel of het is niet steriel.
Sjeenzondag 27 februari 2005 @ 22:48
Arme Amber, vind je het echt zo vies? Isa is gek op volle yoghurt, misschien moet je mams dat eens proberen
Smirrezondag 27 februari 2005 @ 22:49
Zei Smirre heel dapper, nadat haar smetvrees amper de hoek om was.

Hahaha, Snoopy . Knappe baby, wie daar nog melk uit kan drinken.
snoopyzondag 27 februari 2005 @ 22:54
quote:
Op zondag 27 februari 2005 22:49 schreef Smirre het volgende:
Zei Smirre heel dapper, nadat haar smetvrees amper de hoek om was.
Ah joh, dat gaat met 2 baby's vanzelf over
Loena-tik-zondag 27 februari 2005 @ 22:59
Hehehe, Snoop

iig wel goed steriel!!!
Loena-tik-zondag 27 februari 2005 @ 23:17
Dat desinfectiegedrag ken ik Smirre. Toen ik mijn eerste zoon kreeg heb ik dat echt af moeten leren(de kraamverzorgster heeft mij hier toen al op aangesproken). Het zat er bij mij echt zo ingebakken door mijn werk, baby pakken, eerst handen wassen... baby voeding geven, oeps speentje aangeraakt, hup een nieuwe en ga zo maar door. Ok in een ziekenhuis waar meerdere babies zijn( en het wemelt van de beestjes en bacterien) is dit heel belangerijk. Maar goed thuis stond ik dus ook heel de dag mijn handen te wassen, tot er kloven in sprongen(nee dat is lekker hygienisch )
Nu ben ik een stuk makkelijker hierin, is maar goed ook, anders krijg je een rolberoerte als je lieve peuter vol goede bedoelingen je steriele beebje een heerlijk glibberige kus geeft
poemojnzondag 27 februari 2005 @ 23:26
Redelijk veilig, bedoelde ik ook eigenlijk. Ik dacht dat 't je met zo'n sterilisator niet zoveel tijd extra zou kosten, vandaar.
Waren ze in dat ziekenhuis zo druk bezig met handen desinfecteren voor je een baby aanraakt?
Myrthe heeft 1 weekend ter observatie in 't ziekenhuis gelegen toen ze 10 dagen was, toen moest ik idd ook m'n handen desinfecteren voor ik die observatiezaal op mocht, maar op de kraamafdeling deden ze dat niet. Wat een gedoe.
En laat ze lekker naast elkaar liggen, ze zijn niet anders gewend (al was 't in je baarmoeder vast sterieler ).
Loena-tik-zondag 27 februari 2005 @ 23:34
quote:
Op zondag 27 februari 2005 23:26 schreef poemojn het volgende:
Waren ze in dat ziekenhuis zo druk bezig met handen desinfecteren voor je een baby aanraakt?
Myrthe heeft 1 weekend ter observatie in 't ziekenhuis gelegen toen ze 10 dagen was, toen moest ik idd ook m'n handen desinfecteren voor ik die observatiezaal op mocht, maar op de kraamafdeling deden ze dat niet. Wat een gedoe.
Nou desinfecteren niet, wel handenwassen natuurlijk, nou als je dan 10 babies had, moest je wel heeeeeel erg vaak je handen wassen, maar goed dat moet gewoon ivm kruisbesmetting.
Leahzondag 27 februari 2005 @ 23:42
Nou is baby ook een (rand)prematuur, vandaar mijn (onschuldige, niet wetend wat het hier allemaal los zou maken) vraag . Super hygienisch ben ik sowieso niet, baby krijgt nogal wat snotkusjes van zijn grote broer, en ik geloof ook absoluut dat een "beetje viezigheid" alleen maar goed voor de weerstand is.
Flesvoeding maken we vanaf nu dan toch maar even per fles klaar, voor de zekerheid zullen we maar zeggen .
Dat desinfecteergedrag komt me trouwens wel heel bekend voor, allebei mijn kinderen hebben op de couveuseafdeling gelegen, en je ontsmet totdat je een ons weegt.
poemojnmaandag 28 februari 2005 @ 00:22
Nu het hier toch over flesvoeding ging: zijn hier ook mensen die Friso geven? Schijnt pas vernieuwd te zijn en bij veel baby's voor eczeem en diarree te zorgen. Herkennen jullie dat? Ik las 't oa hier (ik kwam het tegen nav dat steriliseren).

[ Bericht 7% gewijzigd door poemojn op 28-02-2005 00:37:06 ]
Stiekemurdmaandag 28 februari 2005 @ 07:27
Ik gebruik Friso sinds kort. Benthe vindt dit veel lekkerder en schijnt ook beter te passen als je er BV naast geeft. Is lichter dan Nutrilon. Ze heeft in het begin wel flink gepoept. Soms 7 poepluiers per dag. Ik heb er toen ook nog een melding van gemaakt hier. Het was geen diarree, maar juist veel dikker.
En eczeem?????
Kan zoiets door voeding komen????
Suzannamaandag 28 februari 2005 @ 09:37
Ik heb op het moment ook een poep-babytje...als ze geslapen heeft ruik ik het gelijk in de kamer...POEP!! En dat terwijl borstvoedingspoep niet eens ZO vies ruikt (ehh... het valt me toch wel tegen heb maar luierzakjes gekocht ).
Volgens mij hangt deze poep-periode (na een periode van één keer poep in de 2/3 dagen...heerlijk) samen met een regel-dag...wilde gisteren de hele tijd drinken. Kan wel he? (maar eigenlijk voor het borstvoedingstopic, maar goed).

Over steriliteit...ik ken een gezin met 11 kinderen. Hoe moet je dan ooit alles steriel gaan houden? En echt waar, vaak ziek zijn ze niet! En inderdaad, de vraag: 'Is het nodig' ... Ik denk persoonlijk dat het echt overdreven is (niet om hygiënisch te werken natuurlijk, maar de steriliseer-elke-dag-regel-anders-wordt-je-kind-ziek vind ik wel overdreven). En zoals die kinderarts terecht zei: een beetje vies is gezond. Hoe moet je kind anders afweer krijgen tegen bepaalde dingen?
Anitramaandag 28 februari 2005 @ 09:39
Als er teveel allergene stoffen in voeding zitten waar een baby niet tegen kan is eczeem geen uitzondering Stiekemurd. Ik merk het gelijk als Djulian als hij iets verkeerds gegeten heeft. Hij krijgt dan uitslag en als ik te lang door ga met de voedingals ik dus niet 1,2,3 kan vinden wat de reactie veroorzaaktzet die uitslag zich om in eczeem en dan krijg je hele lelijke plekken
kozakkenmaandag 28 februari 2005 @ 09:45
Poemojn!! Ja! Ik herken het dus absoluut. Dacht dat het misschien van het zwemmen zou kunnen komen.
Dat verklaart in ieder geval het exzeem in gezicht enzo! tanx. Weet ik in ieder geval waardoor het komt. (Nu nog maar even kijken of het wennen echt gaat.)
Maar Jonne is al over de 11 mnd, dus ik wil eigenlijk over op gewone melk.

Iemand ideetjes hoe je zoiets aanpakt? (en of het al mag?)
kozakkenmaandag 28 februari 2005 @ 09:50
En dan nog zo'n leuke dillema: de box.
Jonne is nu 11 mnd en vertikt het om zonder drama in de box te liggen/zitten enzo. -zucht-
Dus: eruit of gewoon als veilige "haven" laten staan.

Roept u maarrrrr!!
Anitramaandag 28 februari 2005 @ 09:58
Ik zou hem laten staan, het is zo handig als je ff iets snel moet doen.
miss_dynastiemaandag 28 februari 2005 @ 10:06
Laat hem nog even staan. Of staat hij echt in de weg?
Misschien vindt hij het over een tijdje namelijk wel een prettig rustpunt.
Suzannamaandag 28 februari 2005 @ 11:07
Even een vraagje:
Noa verliest de laatste tijd nogal veel haar, is dat normaal? Elke keer zie ik op kussen/mutsje/kleertjes haartjes zitten. Waar kan dat aan liggen? Vitaminegebrek (hopelijk toch niet....) of is het gewoon normaal?
Ik weet nog dat ik bij m'n geboorte aardig wat haar had, dat ik het later verloor en een andere kleur (blond) voor terugkreeg (én krulletjes!!! ) . Misschien dus eh...erfelijk bepaald?
babyfeetmaandag 28 februari 2005 @ 11:09
het schijnt normaal te zijn dat baby's haar verliezen vooral kan je goed zijn op welke kant ze slaapt
maak je niet druk het komt zeker terug...
Suzannamaandag 28 februari 2005 @ 11:10
P.S. Ik bedoel niet de gewone haaruitval van het 'kale plekje op het achterhoofd'... het begint overal wat dunner te worden.

P.S. 2 Het vorige bericht kon ik niet meer wijzigen ('U hebt niet de rechten om dit bericht te wijzigen') dus vandaar extra post.
Stiekemurdmaandag 28 februari 2005 @ 11:21
Net weer naar CB geweest. Omdat Benthe gespuugd heeft een aantal keer, nu overstappen op Friso Comfort. Mag mixen eventueel.
Ook weer prikje gehad en was ff een kleine brul en toen lachte ze alweer
Ze is nu 60.5 cm en weegt 5775 gr. Precies in ut midden van de groeicurve.
Rewimomaandag 28 februari 2005 @ 11:32
Over steriliseren gesproken: ik stond ook braaf alles in een grote pan uit te koken à la de kraamverzorgster, tot ik ergens las dat je dat gewoon in een schaal in de magnetron kunt doen. Niks geen dure steriliators nodig Neem een magnetronbestendige schaal, leg flesjes en toebehoren erin en zet je magnetron voor 5 minuten per lading flessen op de hoogste stand. Da's alles. Kookt niet droog, brandt niet aan en het kan zo de koelkast in. (Jullie bewaren schone flesjes en zo toch wel braaf in de koelkast? ).
Stiekemurdmaandag 28 februari 2005 @ 11:37
Ok ik beken: ik bewaar geen flessen in de koelkast.... Ik laat de flessen gewoon in het apparaat staan met de deksel erop.

Ik heb voor een electrische gekozen, want dat lijkt me ook handig voor de vakantie. Heb geen magnetron op de camping. Met dezelfde reden ook een flessenwarmer genomen....
Suzannamaandag 28 februari 2005 @ 12:04
Bij het prikje hoefde Noa ook maar even te huilen, Stiekemurd. Wat een helden he, die kids...
Helaas was ze de dagen erna wel huilerig nog. Hopelijk gaat dat met Benthe beter!
Stiekemurdmaandag 28 februari 2005 @ 12:06
Dit is "al" haar tweede prikje. Bij de eerste meer van het schrikken gehuild en nu weer. Ze was er eerder wat suffig van dan wat anders. Daarna ook geen last. Nu ligt ze lekker te slapen.
Benthe---->Bikkel
Rottdogmaandag 28 februari 2005 @ 12:44
Het vlassige van het babyhaar valt uit Suzanna

Netjes Benthe
Suzannamaandag 28 februari 2005 @ 12:59
Ok Rottdog...da's normaal dus . Maar hopelijk wordt het niet kaal? Ik vond die haartjes zo schattig...

Stiekemurd, even een vraagje over rust en regelmaat...
Ik heb over de dag heen nu wel een bepaald ritme (slapen, eten, verschonen, knuffelen, spelen, knuffelen (rustig krijgen) en slapen) maar het lijkt nog niet echt te helpen. Noa heeft een bepaald aantal momenten in de dag dat ze gewoon niet in haar bedje wil slapen. Dan kan je zo lang wachten tot je een ons weegt, maar ze blijft huilen (en zo lang wacht ik overigens niet ) en ik vind voor haar een kwartier huilen erg lang, want in die tijd huilt ze zich helemaal over de toeren.
Ik kan dan ook geen oorzaak vinden, want het is geen boertje/windjes/etc. maar als ze bij mij in de draagzak ligt slaapt ze binnen vijf minuten heerlijk en ontspannen in.
Op andere momenten slaapt ze wel heerlijk in haar bedje en ook voor drie uur aan één gesloten vaak.

overigens ben ik gestopt met inbakeren, dat werkte gewoon niet (ze begon te huilen zodra ze ingepakt is, ze vond het gewoon niet prettig) en ik stop haar armpjes onder de dekens nu en dat werkt ook wel rustgevend.

Maar is dit normaal, heeft Benthe dat ook (gehad), dat ze op bepaalde momenten eigenlijk zonder reden (lijkt het) gewoon niet in haar bedje wil slapen?
texeloniamaandag 28 februari 2005 @ 13:42
Suzanna, is het dan niet een idee om het dagritme aan te passen aan Noa's wensen? Als ze die bepaalde momenten perse niet wil slapen in bed, dan laat je haar toch op andere tijden slapen?
Dat doe ik met Noah ook, hij bepaalt zijn ritme enzow. Wanneer ie slaapt, wanneer ie eet. Sommige dagen slaapt ie heel weinig overdag en sommige dagen juist weer veel meer.
Stiekemurdmaandag 28 februari 2005 @ 14:03
Ja tuurlijk Suzanna! t Is natuurlijk ook maar een mens. Ik kijk niet meer zo naar de klok, wel naar het ritme en wat ze zelf wil. De ene keer is ze afgebrand om 1700 uur en de andere keer weer niet.
Als ze echt niet wil slapen, dan heeft het weinig nut denk ik.
Suzannamaandag 28 februari 2005 @ 14:07
Als Noah niet slaapt, laat je hem dan in de box liggen, houd je hem vast, of ? Want als ik Noa te lang wakker houd terwijl ze moe is kan ik haar de hele tijd gaan vasthouden. Het is gewoon zo dat ze op bepaalde momenten niet in haar bedje wil slapen, maar wel behoefe heeft aan slaap (ze slaapt nu al een aantal uur in de draagzak, op de één of andere manier slaapt ze daar veel dieper en langer in, soms vier/vijf uur aan één stuk door).

Wat ik bij Noa doe is wel een ritme vasthouden, maar haar zelf laten aangeven of ze moe is (meestal gaat ze dan in haar oogjes wrijven) en haar dan in bedje leggen.
Zou het kunnen zijn dat de overgang van de huiskamer naar haar kamertje te koud is? Het is daar meestal een stuk kouder dan in de huiskamer omdat we geen CV hebben en ik daar alleen maar een radiatorkacheltje en blaaskacheltje heb staan die ik niet de hele dag aan kan laten.
Of maakt het eigenlijk niet uit hoe koud het is buiten het bedje van de baby? (haar bedje is lekker warm, warm ik voor en ze heeft lekker warme dekens...)
Stiekemurdmaandag 28 februari 2005 @ 14:13
Ik warm ook het bedje voor, zodat de overgang niet te groot is. Een slaapkamer moet gemiddeld 18 graden zijn.
Ik merk ook aan Benthe dat wanneer ze echt huilt van moeheid, ze dan veel minder snel in slaap valt. Ze is dan echt over de zeik en duurt minstens een kwartier voordat ze gaat slapen. (soms wel een half uur). Maar ik moet zeggen, dat je ook wel went aan het huilen en ik laat haar meestal wel huilen. Daarna valt ze toch echt in slaap.
Suzannamaandag 28 februari 2005 @ 14:48
18 graden daar kom ik bij lange na niet aan! Ik moet echt de kachel HARD aanzetten wil ik daaraan komen.
Ik laat Noa vaak ook wel even huilen (op aanraden van jullie he ) maar op de één of andere manier kan ze niet meer stoppen met huilen als ze eenmaal begint.
E.T.maandag 28 februari 2005 @ 15:55
Misschien heeft Noa het wel te warm in haar bedje. Voorverwarmd en warme dekens.. Als je er dan ook nog met je gewone kleren of een slaapzak inligt kan ik me voorstellen dat ze het veel te warm heeft (ondanks dat de rest van het kamertje lekker koel is).

Bij Saskia is het overdag zo'n 17 graden en als ze overdag slaapt ligt ze in een zomerslaapzak onder 1 katoenen dekentje. Toen ze kleiner was, lag ze in d'r kleren zonder slaapzak. Als buiten de temperatuur boven nul zet ik regelmatig het raam op een kiertje voor frisse lucht.

Een beetje warm is wel lekker, maar slapen in een heel warm bed?? Volgens mij vindt geen mens dat prettig...
phluphymaandag 28 februari 2005 @ 19:30
Over slapen gesproken: Danyel slaapt vandaag al bijna de hele dag. Gisteren en eergisteren sliep hij ook al zo veel. Hij heeft geen koorts en is tussentijds wel redelijk goed te pas.
Wat zou dit kunnen zijn? Nog steeds vermoeidheid van de dagopname afgelopen vrijdag? Of kan het ook een groeispurt zijn?
kozakkenmaandag 28 februari 2005 @ 19:40
Misschien wel een combi van een aantal zaken met elkaar. Groeien, veel prikkels, misschien wat minder weerstand door het weer. Kan alles met elkaar zijn, lijkt me zo.
Vooral wanneer hij verder goed te pas is.
Bar_en_Marmaandag 28 februari 2005 @ 20:36
quote:
Op maandag 28 februari 2005 12:59 schreef Suzanna het volgende:


Ik heb over de dag heen nu wel een bepaald ritme (slapen, eten, verschonen, knuffelen, spelen, knuffelen (rustig krijgen) en slapen) maar het lijkt nog niet echt te helpen. Noa heeft een bepaald aantal momenten in de dag dat ze gewoon niet in haar bedje wil slapen. Dan kan je zo lang wachten tot je een ons weegt, maar ze blijft huilen (en zo lang wacht ik overigens niet ) en ik vind voor haar een kwartier huilen erg lang, want in die tijd huilt ze zich helemaal over de toeren.
Ik kan dan ook geen oorzaak vinden, want het is geen boertje/windjes/etc. maar als ze bij mij in de draagzak ligt slaapt ze binnen vijf minuten heerlijk en ontspannen in.
Op andere momenten slaapt ze wel heerlijk in haar bedje en ook voor drie uur aan één gesloten vaak.
Suzanna:
Thijs sliep hier in het begin heel veel, ik "moest"hem echt na iedere voeding in zijn bedje leggen, en dan sliep hij weer 3 uurtjes, de niet slaap tijden heb ik niet echt meegemaakt.

Maar hoe ouder Thijs werd hoe minder hij overdag nog wilde slapen, hij was ook niet moe, moet er nu wel bijvertellen dat meneertje tot makkelijk 11.00 uur s'oachtens kan slapen hoor
Als ik hem in die tijd in zijn bedje wilde leggen kreeg ik een heel huilsenario over me heen, dus Thijs weer uit zijn bedje na verloop van tijd (want ook ik kon dat gehuil niet langer aanhoren en vond het zielig voor hem dus lekker troosten/knuffelen)
Waarna hij daarna vrolijk aan het spelen was geslagen in de box.
Ik deed gewoon mijn dingetjes voor de huishouding terwijl Thijs in de box aan het spelen was, en een poosje later ging ik kijken hoe het met hem was en toen lag hij te slapen in de box.

Ik ben me vanaf toen in het ritme van Thijs gaan inplannen,'sochtends sliep hij lekker lang kreeg hem wel tussen door voor een voeding, maar legde hem terug in zijn bedje terwijl ik mijn dingen deed, of als hij veel had liggen "spoken/drinken"snachts dan sliep ik in de ochtenden wat langer, en kwam ik er in de middag met Thijs samen uit.

Daarna legde ik hem gewoon lekker in de box/wipstoell/babycocoon/op een kleed bij me, terwijl ik me dingen deed die nodig waren, hij speelde kreeg aandacht,knuffels,voeding, en soms viel hij in slaap en soms ook helemaal niet.
Gelukkig ga ik iedere dag met hem naar buiten toch zeker 1,5 uur lang wandelen boodschappen doen hond uitlaten, ook vaak slaapt hij dan in de wagen is tegenwoordig ook steeds minder, want het is buiten zo mooi

Thijs viel ook vaak in slaap als hij lekker na het drinken lag uit te buiken op mijn buik en hoorde dan met zijn oortje mijn hartslag die kalmerend werkt voor de kleine vent, dan bleef ik lekker langer op de bank hangen tot hij wakker werd.

Eigenlijk heb ik me altijd aangepast aan Thijs zijn slaapritme, maar juist doordat ik ook iedere keer mijn eigen dingen doet, is Thijs ook erg gewend geraakt aan alle geluiden hier dus als hij hier ergens in slaap valt dan slaapt hij rustig door terwijl ik aan het stofzuigen ben,opruimen ben enz enz
Probeer met het ritme van Noa mee te gaan, dan zul je zien dat het minder geforceerd word, en de ene baby heeft nu eenmaal meer behoefte aan wat minder slaap dan de ander, en de andere baby wilt graag uren bij mama zijn en dan ook dicht bij mama zijn....
Hier als ik ga koken tegen 5en dan neem ik Thijs mee in zijn wipstoel bij me in de keuken, hij is me dan hele verhalen aan het vertellen over wat hij de middag meegmaakt heeft en valt dan regelmatig zeer tevreden in slaap.

s6 meid
Bar_en_Marmaandag 28 februari 2005 @ 22:33
Vraagje hiero:

Kunnen kleintje tijdens hun slaap de hik ofzoietsdergelijks krijgen, waardoor ze hikkerig slapen....
Luchtbeldinsdag 1 maart 2005 @ 09:35
Medisch gezien is er met huilbaby's niets mis
door Eveline Brandt

Lichamelijk mankeren ze bijna nooit iets, een koemelk allergie hebben ze meestal ook niet. Dat huilbaby's zoveel huilen komt door spanningen in het gezin.

Excessief huilen door zuigelingen komt veel voor en is vaak aanleiding om medische hulp in te roepen. Als ouders ten einde raad zijn, kunnen zij hun 'huilbaby' in het ziekenhuis laten opnemen. Naar nu blijkt is er medisch gezien niets mis met deze kinderen.

Dit meldt een drietal kinderartsen in het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde (NTvG) van deze week. Al een jaar eerder hadden zij dit vermoeden geuit, maar toen schreven zij nog in het NTvG dat 'harde cijfers' ontbraken.

Inmiddels zijn de gegevens verzameld van alle zuigelingen die tussen 1997 en 2003 wegens excessief huilen zijn opgenomen op de kinderafdeling van de Isala klinieken in Zwolle. Dat waren 88 baby's, met een gemiddelde leeftijd van tien weken. Door de onderzoekers wordt excessief huilen gedefinieerd als 'huilen dat door de ouders als excessief werd beschouwd'. Er hoeft dus niet voldaan te worden aan strikte tijdscriteria. Volgens de ouders zelf was maar liefst driekwart van deze kinderen de hele dag ontroostbaar.

Bij vrijwel de hele groep werd het huilpatroon in het ziekenhuis binnen enkele dagen spontaan normaal, dus zonder enige vorm van medisch handelen. De kinderen huilden alleen nog als ze honger, slaap of een volle luier hadden. Bij 97 procent van hen was geen medische oorzaak voor het langdurige huilen in de thuissituatie te vinden.

Opname in het ziekenhuis dient om de ouders te ontlasten, die vaak aan het eind van hun latijn zijn, en om het kind te onderzoeken. De kinderartsen in het NTvG raden hun collega-kinderartsen dringend aan de handen op de rug te houden als een huilbaby op hun afdeling wordt opgenomen. Observeer het kind slechts, adviseren de auteurs: medisch handelen en zelfs medisch onderzoek zijn in principe niet nodig.

Voedselallergie wordt vaak als oorzaak van veel huilen geopperd. In werkelijkheid is deze aandoening 'buitengewoon zeldzaam', aldus de onderzoekers. Slechts 2 van de 88 kinderen bleken hieraan te lijden. Hypo-allergene voeding die de ouders al gebruikten, werd bij de meeste kinderen zonder problemen vervangen door gewone koemelk-babyvoeding.

Het belangrijkst blijkt om aandacht te besteden aan verdriet en spanning bij de ouders en aan de relatie die dit heeft met het huilgedrag van hun kind. De ouders moeten begeleiding, geruststelling en ondersteuning krijgen.

Waarom huilen huilbaby's dan wél?

Slechts 2 van de 88 opgenomen baby's in dit onderzoek bleek een koemelk-allergie te hebben; 1 kind had last van terugkerende luchtweginfecties. Verder werden geen medische problemen gevonden, wel sociale. Bij bijna driekwart van de kinderen was er een stressvolle complicatie tijdens of vlak na de bevalling opgetreden én was er een aanwijsbare stressfactor in het gezin, zoals relatieproblemen of een psychiatrische aandoening van een van de ouders. Dit, schrijven de kinderartsen voorzichtig, 'leidt mogelijk tot een andere houding van ouders ten opzichte van hun kind en het huilgedrag'. De kinderen werden na hun ziekenhuisopname nog een paar maanden gevolgd; een deel van de ouders kreeg hulp van maatschappelijk werk of gezinsverzorging. Uiteindelijk verbeterde het huilen bij álle 88 baby's, wat bewijst dat er geen medisch probleem aan ten grondslag lag.

www.trouw.nl
poemojndinsdag 1 maart 2005 @ 10:20
Ook leuk is de reacties van lezers op de trouwsite te bekijken; hier dus.

Vandaag van 11.30-12.00 op 747AM Dubbel O over huilbaby's:
quote:
Dinsdag 1 maart:
over huilbaby's. Aanleiding is het onderzoek van TNO en de universiteit van Groningen waaruit blijkt dat 1 op de 20 ouders van huilende baby's zo wanhopig wordt dat ze geneigd zijn hun kind te mishandelen. Te gast is prof. Menno Reijneveld uit Groningen, over de gevolgen van mishandeling van baby's; met Zwany Metting, pas afgestudeerd arts en nu neuroloog in opleiding en met Kiki Mulder over hoe je het beste om kunt gaan met huilende baby's, zij is wijkverpleegkundige en adviseert ouders van pasgeboren baby's. Ook is er aandacht voor het onderzoek waaruit blijkt dat er medisch gezien niets met huilbaby's mis is.
Die uitzending kun je na afloop ook op internet beluisteren.
't Is wel een hot item ineens.
dutchiedinsdag 1 maart 2005 @ 11:54
Nou inderdaad. Het nadeel van zo'n onderzoek dat de ouders van huilbabies waar dus wél wat mee is worden door de rest nu weer aangezien voor aansteller, stresskippen etc.
Vind ik wel wat moeilijk. Door zo'n onderzoek weet het gros ineens natuurlijk weet beter en worden er achter de rug om weer van alles gezegd.
Het opvallende vind ik dat de huilbabies die ik gekend heb, dat daar dus idd bij allemaal wat mee was. Geen stresskip gezien hoor.

Léon kan een nieuw truukje.
Als je hop paardje hop doet, dan doet hij "haaaaaaaaaaaa". Dan hoort hij zijn stem trillen en ligt helemaal in een deuk.
Suzannadinsdag 1 maart 2005 @ 11:56
E.T. : Noa voelde koud aan toen ik maar één deken deed (overigens heeft ze nu geen slaapzak omdat ik er maar één heb (kan geen kleine maatjes slaapzak vinden, deze heb ik van m'n zus uit Frankrijk) en hij zit in de was) dus ik heb een extra deken gedaan. Ze heeft het nu in ieder geval niet te warm, dat zou ik merken (ik check meestal even). Het ging mij erom dat het misschien de overgang was van de huiskamer naar de slaapkamer, de slaapkamer is vaak 13-15 graden en soms zelfs nog kouder als ik niet verwarm. Nu verwarm ik wel, en dan is hij meestal 15 graden. In de huiskamer is het meestal wel een stukkie warmer, zo'n 19-20 graden (wat normaal is lijkt me). Maar de overgang van de huiskamer naar de slaapkamer vind IK zelfs koud.

Ach, genoeg gezeurd...het komt gewoon doordat we geen CV hebben en hopelijk verhuizen we snel en komt dat ook weer goed (dan geen dikke dekens meer ).

Bar_en_Mar: dat op de bank hangen met Noa doe ik ook vaak...da's echt wel lekker.

Overigens was mijn vraag meer waarom ze af en toe WEL in haar bedje wil en AF EN TOE niet. Terwijl ze beide keren even moe is... wat daarvan de oorzaak kan zijn. Ik vind het gewoon apart en tis niet zozeer een onwijs probleem ofzo, want ik ga dan gewoon met haar rondlopen in de draagzak, of even naar buiten, etc.
Dus ik houd wel zoveel mogelijk rekening met haar, en dat is het juist....dat het zo verschillend is. Maar ik denk dat ik nu wel gezien heb dat het met elke baby weer anders is (bijvoorbeeld Noa kan echt niet in een wipstoeltje in slaap vallen en Thijs wel).

In ieder geval bedankt voor de reacties. Het zal ook elke keer wel weer veranderen naarmate ze ouder wordt, want ze is nu al vaker en langer wakker dan in het begin natuurlijk, en dat is ook niet raar...ze begint ook steeds beter te zien enzo.
Juist erg leuk eigenlijk he....
poemojndinsdag 1 maart 2005 @ 12:14
Wat leuk, Dutchie

Suzanna, inderdaad, ze slapen steeds minder naarmate ze ouder worden..
Myrthe bijv was gisteren van 14u tot 22.30u vrolijk door de kamer aan 't hobbelen. Ze wilde best lekker bij me liggen en drinken, maar slapen, ho maar. In dat boek over inbakeren van Ria Blom stond ook een tabel met de normale duur vd slaap bij baby's (bijv 5/6 maanden 16 uur dacht ik), is op zich wel handig als je wilt controleren of Noa wel genoeg slaapt. Al zijn het weer wel gemiddelden natuurlijk.
Suzannadinsdag 1 maart 2005 @ 12:28
Ik heb dat boekje niet, poemojn...anders had ik t wel opgezocht . Ik kon het niet vinden in de boekhandels bij mij in de buurt én ben niet aangesloten bij een bieb.
(was trouwens ook niet bij Prénatal te krijgen, hoewel ze daar wel 'Oei, ik groei' hebben)
AnnieBabydinsdag 1 maart 2005 @ 12:52
He Stiekemurd, hier vandaag met Stella naar het CB geweest en ze weegt bijna net zoveel als Benthe (7540) en is even lang. Wat grappig zeg1
Heeft ze verder nog last gehad van de prik? Ik ben daar wel nieuwsgierig naar want Stella heeft ook een prik gekregen. Ze was vanochtend behoorlijk chagerijnig en heel huilerig bij het CB, maar nu superlief. Al kan ik er nu van zeggen, want de prik is pas een uurtje geleden gegeven.
dutchiedinsdag 1 maart 2005 @ 13:00
Trouwens nog een leuk nieuwtje. Ik moest eraan denken, omdat Texelonia in het Moeders-topic het had over Noahs eerste kennismaking met het kdv. Nog een paar weekjes en Léon gaat een dagje minder naar het kdv. Het mannetje gaat nl. 1 dag minder werken en heeft de woensdag vrij gemaakt voor "Léon en papadag". Vanaf 1 april gaat Léon dus nog maar 1 dag per week naar het kdv ipv 2.
Het mannetje heeft er ontzettend veel zin in. Hij heeft er al helemaal een voorstelling van gemaakt van hoe het zal zijn met zijn tweetjes. Ik vind het gewoon zo leuk voor die 2. Er zijn nog niet zo heel erg veel vaders die echt een "papadag" hebben. Iedereen wil het wel, maar niet overal kan het.
Ik ben heel erg blij dat het bij het mannetje wel kan.

Ik vind het wel belangrijk dat Léon min. 1 dag of dagdeel per week naar het kdv blijft gaan. Ik geloof er nl. wel in dat kinderen hier wat opener van worden.
Karindinsdag 1 maart 2005 @ 13:07
Wat ontzettend leuk dutchie! Inderdaad is het helaas niet voor alle papa's weggelegd maar zou eigenlijk wel moeten. Peet van mij werkt in een klein bedrijf en als het daar druk is ben ik al blij als hij op tijd voor het eten is. Er is daar niemand die wat van zijn taken kan overnemen dus een dagje minder werken zou gewoon betekenen dat hij 4 dagen veel langer doorwerkt.
Stiekemurddinsdag 1 maart 2005 @ 13:10
Ff vanaf het werk.

Annie, ik vroeg me al af hoe het bij jullie was geweest bij CB. Maar ik neem aan dat Stella 5740 weegt en geen 7540
Heb je het nog over de flessenvoeding gehad? Lukt het al een beetje? Benthe is gisteren wel beetje overstuur geweest. Of dit nu van de moeheid was.... ik heb toen voor de zekerheid een zetpil gegeven en na een fles heeft ze heerlijk geslapen.

Dutchie: Mijn vriend is ook op woensdag thuis. Hij vindt het onwijs leuk om die dag met zijn kleine meis door te brengen. Voor mij is het ook relax, omdat ik dan maar 2 dagen hoef te "haasten"". Hij neemt echt al vanaf 's morgens vroeg alles over. De voeding, badje etc. Ik leg de avond ervoor wel alles voor hem klaar hoor. Ook haalt hij voor de dag de boodschappen. Kan me dan echt op die dag op mijn werk concentreren. Heel erg fijn!!!
AnnieBabydinsdag 1 maart 2005 @ 13:20
Hihi inderdaad 5740! Dat zou wel heel erg zwaar voor zo'n kleintje zijn geweest.

Het flesvoeden gaat nu heel goed. Ze drinkt goed en houdt alles binnen. Maar we hebben toch van het CB een proefpakje hypo-allergene voeding gekregen omdat ze ook een droge huid heeft. We kunnen uitproberen of dat minder wordt. Vanavond vervangen we nog een voeding, dus van 0.00 uur. Kan ik vroeg naar bed!

Hier hebben we vrijdag een eerste gesprek bij het KDV. En dan gaan we ook afspraken maken voor wendagen. Spannend hoor.
Stiekemurddinsdag 1 maart 2005 @ 13:27
Annie, hoeveel dagen gaat Stella strakjes?
AnnieBabydinsdag 1 maart 2005 @ 13:32
Ze gaat op maandag en dinsdag naar de kinderopvang, op woensdag past mijn vader op, op donderdag ben ik thuis en als het goed is op vrijdag mijn vriend. Op die dag kan ik dus ook een beetje wat tot later werken want die andere twee dagen bij de kinderopvang haal ik haar op. Werk de eerste paar maanden nog drie dagen, maar ongeveer vanaf september weer vier.
Hoe gaat het werken bij jou?
Ben heel benieuwd hoe het bij mij gaat. Ik maak echt stomme tikfouten (zie daarnet, maar nog veel meer), dat zal wat worden!
Githadinsdag 1 maart 2005 @ 13:36
Stiekemurd en Dutchie wat fijn zo'n papadag! mijn vriend zou zo huispapa willen worden zegt hij hij is helemaal weg van Jordy en vind het verzorgen ook helemaal niet erg...Hij had zich een beetje voorgenomen dat papa's het pas echt leuk gaan vinden als ze wat ouder worden. Voor dat Jordy geboren was hoorde hij dat overal om zich heen maar nu Jordy er eenmaal is denkt hij daar heel anders over

AnnieBaby, wat spannend die wendagen maar ook wel weer een geruststelling als je er eenmaal een hebt gehad lijkt me.

Jordy mag donderdag voor de eerste keer naar het CB, ik ben benieuwd hoeveel hij is aangekomen want hij groeit echt als kool heb ik het idee. Ik weet eigenlijk niet zo goed wat er die dag nog meer gaat gebeuren, wel weet ik dat het een bezoek bij de arts is ipv de verpleegkundige.
Hij zal wel omhoog mogen qua voeding en ik heb het idee dat hij daar ook echt aan toe is .... hij eet gewoon 7 flessen van 110 ( het maximale wat hij mag ) en hij spuugt gewoon nooit wat uit de laatste dagen komt hij eerder om zijn fles en als hij hem heeft gehad dan blijft hij door zuigen of dat hij wil zeggen 'meer , meer ' Dus ik ben benieuwd donderdag ......opvoeren die hap
Suzannadinsdag 1 maart 2005 @ 13:44
quote:
Op dinsdag 1 maart 2005 13:10 schreef Stiekemurd het volgende:
Ff vanaf het werk.

Annie, ik vroeg me al af hoe het bij jullie was geweest bij CB. Maar ik neem aan dat Stella 5740 weegt en geen 7540
Ik schrok al....
Stiekemurddinsdag 1 maart 2005 @ 13:45
Ghita wat fijn dat Jordy zo lekker kan eten

Annie, ik werk ben di,wo en do aan het werk en op ma en vrij ben ik vliegende kiep.
Ik kan 's ochtends veel dingen doen, zodat ik de middagen vrij ben. Benthe slaapt 's morgens het meeste.
Benthe hoeft dus alleen op di en do naar het KDV. Meer dan genoeg!
Suzannadinsdag 1 maart 2005 @ 13:48
Wat een hongerlapje, Githa!! Heerlijk dat hij goed drinkt en niet spuugt, dat is echt fijn!
Wat was zijn geboortegewicht ook alweer?

Over kinderopvang/dagverblijven: ik weet niet of wij dat ooit zullen gaan doen, ik ben vroeger nooit naar de opvang geweest omdat mijn moeder eigenlijk praktisch altijd thuis was...maar wilde wel heel graag. Dus misschien gaan we het t.z.t. (ik neem aan dat het echt leuk voor ze wordt als ze wat ouder zijn? Met spelen e.d.?) wel doen...lijkt me voor Noa in ieder geval leuk!
Githadinsdag 1 maart 2005 @ 13:53
Bij geboorte woog hij 3620 en hij was daarvan weer zo'n 300 afgevallen maar die zullen er ruim weer aanzitten denk ik
poemojndinsdag 1 maart 2005 @ 13:58
Je bedoelt een peuterspeelzaal Suzanna?
Wij zien nog wel hoe het gaat.. Niet alle kinderen vinden dat leuk, niet overal is een peuterspeelzaal, en soms is het gewoon te lastig te regelen als je jongere kinderen hebt en de peuterspeelzaal maar 2 uurtjes duurt en op een half uur fietsen zit ofzo.
Suzannadinsdag 1 maart 2005 @ 14:06
Dat bedoel ik inderdaad eigenlijk, poemojn. Werk jij overigens of ben je fulltime moeder? Want een KDV is toch voornamelijk voor werkende moeders...een vaste dag/vaste dagen in de week, en niet een 'oppas' voor als het je uitkomt ofzo?
Hmm...heb die terminologie nog niet helemaal door...
Kinderdagverblijf
Peuterspeelzaal...
wat is er nog meer?
Suzannadinsdag 1 maart 2005 @ 14:10
quote:
Op dinsdag 1 maart 2005 13:53 schreef Githa het volgende:
Bij geboorte woog hij 3620 en hij was daarvan weer zo'n 300 afgevallen maar die zullen er ruim weer aanzitten denk ik
Had de kraamverzorgster het niet aan het einde van de week nog gewogen? (of heb je geen kraamzorg gehad?) Bij ons was Noa ook iets van 250 gram afgevallen, ik heel erg geschrokken (nou ja, stelt uiteindelijk niet veel voor) en de kraamverzorgster had op dag 7 nog gewogen en toen was ze weer ruim bóven haar geboortegewicht en mochten we met haar naar buiten (dat was het criterium).
poemojndinsdag 1 maart 2005 @ 14:18
Brr.. altijd zo eng om te posten als er al 6 pagina's zijn..

Nee, ik werk niet (hoor nu te studeren), maar dit hoort zeker in het moedertopic

Je hebt soms ook nog speelgroepen Suzanna, dan kun je zelf met de andere moeders kletsen en koffie/thee drinken terwijl je kind(eren) spelen. En je kunt via http://groups.yahoo.com/group/Beebiedreumescontactgroep/ ook andere moeders in jouw omgeving zoeken.
Githadinsdag 1 maart 2005 @ 14:19
nou ik ben daar niet van geschrokken toen hoor Suzanna ik was op de hoogte dat het normaal is dat baby's de eerste dagen afvallen en dat het tot onder de 300 gram heel normaal is.
Jordy was wel gewogen en zat toen 100 gram hoger maar wilde in het begin ook niet veel drinken dus kwam ook niet veel aan.
Jordy is een hele rustige drinker en viel in het begin steeds in slaap en was dan met geen mogelijkheid wakker te krijgen. Nu drinkt hij nog steeds rustig, vandaar ook dat hij nooit spuugt of zich verslikt maar die fles gaat nu wel leeg hoor
Dus ik denk dat hij die schade echt wel weer heeft ingehaald
texeloniadinsdag 1 maart 2005 @ 14:22
Ik werk ook op zaterdag, dus heeft Micha ook een beetje een papa-dag Al werk ik wel maar 3 uurtjes per dag, maar jah. Tis in elk geval iets
quote:
Op dinsdag 1 maart 2005 13:36 schreef Githa het volgende:Jordy mag donderdag voor de eerste keer naar het CB, ik ben benieuwd hoeveel hij is aangekomen want hij groeit echt als kool heb ik het idee. Ik weet eigenlijk niet zo goed wat er die dag nog meer gaat gebeuren, wel weet ik dat het een bezoek bij de arts is ipv de verpleegkundige.
Eerste bezoek aan cb is altijd bij een arts volgens mij. Was bij ons in elk geval ook zo. Bij Noah hebben ze gewoon hem even helemaal gecontroleerd op alles, van top tot teen bekeken, reflexen getest, kijken of ie zich kan optrekken en opdrukken enzow, dat soort dingetjes.
dutchiedinsdag 1 maart 2005 @ 14:25
Tex, het zijn net die 3 uurtjes die het een "papadag" maken.
texeloniadinsdag 1 maart 2005 @ 14:31
Ons KDV was wel weer erg slim bezig trouwens gisteren
Gisteren was Noah dus wennen, en op een gegeven moment toen ik mezelf eindelijk zo ver kreeg om weg te gaan, zeiden ze, 'anders bel je even over een half uurtje hoe het gaat'. Dus ik had het nummer op hun website opgezocht en gebeld. Nou alles ging goed, mooi. Later nog een keer gebeld om te zeggen dat ik hem zo zou komen ophalen, was ook prima. Kom ik daar aan, bleek dat ik hun andere lokatie had gebeld! Ze hebben dus 2 locaties, en op de website hebben ze de nummers verwisseld En op de andere locatie, hadden ze óók een Noah en die was ook diezelfde dag aan het wennen!!! Ik zei dus dat ik dat nummer van de website had, en toen zei ze dus dat dat idd verkeerd stond. Dus ze wéten dat het verkeerd op de site staat, dan verander je dat toch zsm lijkt me??? Ze hadden nog wel informatienummer gebeld voor mijn telefoonnummer, maar we staan niet in de telefoongids. En mijn mobiele nummer hadden ze niet, ookal heb ik dat wel op het inschrijfformulier ingevuld, dus zouden ze wel moeten hebben, maar goed...

Alles was wel goed gegaan verder. Met beide Noah's Maar toch, beetje stom wel
Anitradinsdag 1 maart 2005 @ 14:45
quote:
Op dinsdag 1 maart 2005 11:54 schreef dutchie het volgende:
Nou inderdaad. Het nadeel van zo'n onderzoek dat de ouders van huilbabies waar dus wél wat mee is worden door de rest nu weer aangezien voor aansteller, stresskippen etc.
Vind ik wel wat moeilijk. Door zo'n onderzoek weet het gros ineens natuurlijk weet beter en worden er achter de rug om weer van alles gezegd.
Het opvallende vind ik dat de huilbabies die ik gekend heb, dat daar dus idd bij allemaal wat mee was. Geen stresskip gezien hoor.

Léon kan een nieuw truukje.
Als je hop paardje hop doet, dan doet hij "haaaaaaaaaaaa". Dan hoort hij zijn stem trillen en ligt helemaal in een deuk.
Dat is idd het gevaar van zo'n onderzoek. De gemiddelde leeftijd was 10 weken en maar 2 baby's hadden koemelkallergie. Ja dat kan kloppen, zullen net 2 baby's zijn geweest die boven de 12 weken grens lagen. Want dan kunnen de darmen meer verdragen en als ze dan nog last hebben dan is het koemel allergie. Maar de weken ervoor kunnen baby's er ook last van hebben. Op dat moment word er gesproken van intolerantie omdat ze na de 12 weken de provocatie willen doen. Voor de 12 weken hebben 20 van de 100 baby's koemelk intolerantie, na de 12 weken blijkt dat ongeveer 2 baby's op de 100 ernstige koemelk allergie heeft. Logisch dat het gemiddelde dus laag ligt en dat na herintroductie de baby's wel gewone voeding kunnen verdragen. De ouders hebben daarvoor wel 12 weken van huilen gehad en volgens dit onderzoek heeft het dus te maken omdat de ouders een stresskip zijn


Leuk Leon!!!!
Suzannadinsdag 1 maart 2005 @ 14:56
Thnx voor de link, poemojn!

Githa: ik wist het later ook wel hoor, dat het niet erg was (en normaal idd) dat ze afgevallen was, maar ja, als je dat dus niet weet dan schrik je wel even.
Noa was eerst ook een hele rustige drinker, viel ook constant in slaap, maar dat is nu wel heel erg veranderd! Ze is nu erg gulzig aan het worden, vooral 's nachts wordt ze heel ongeduldig als ik niet binnen 10 seconden haar aan de borst heb ... wel schattig is dat.
Luchtbeldinsdag 1 maart 2005 @ 14:56
quote:
Op dinsdag 1 maart 2005 14:45 schreef Anitra het volgende:

[..]

De ouders hebben daarvoor wel 12 weken van huilen gehad en volgens dit onderzoek heeft het dus te maken omdat de ouders een stresskip zijn
Toch ben ik er van overtuigd dat er ook gewoon kinderen zijn die huilen om 'niks' en omdat 'papa en mama' zich druk maken om iedere kreun. Het onderzoek zegt in mijn ogen helemaal niet dat die ouders stresskippen zijn maar dat er ook wel eens NIETS aan de hand is en conclusies SOMS te snel getrokken worden.

Dutchie wat leuk dat het zo opgelost kan worden Jolie gaat dan wel niet naar een kinderdagverblijf maar bij het gastgezin zijn altijd 2 kinderen onder de 4 in huis en soms nog een meisje van Jolies leeftijd, plus hun oudere puberkinderen. Ik merk echt dat het heel veel met haar doet, positief. Ze neemt ook van alles over, zo mept ze regelmatig met 2 handen op het blad van de kinderstoel en roept dan altijd de zelfde 'combinatie': Tatatatatat (of zoiets ) precies op dezelfde manier de jongste dochter van de oppas aan tafel zit en Patat!Patat! roept.
Saterdinsdag 1 maart 2005 @ 15:04
quote:
Op dinsdag 22 februari 2005 17:30 schreef Ladybos het volgende:
Tex gelukkig heeft Noah nog geen last van het prikje ! Wel zielig hoor die darmkrampjes, Myrthe heeft ook zoiets, ze zit de hele dag te persen maar er komt niets, en dan 1x op een dag heeft ze me toch een enorme poepbroek, dan zit het tot aan haar oren. En geen harde ontlasting dus dat is het niet. Heb net cinababy gehaald bij de Etos maar nu kan ik het nergens meer vinden, misschien uit de tas gevallen
Ivo, vier weken, lag met een rood koppie te persen. Na afloop klonk een opgelucht he, he!
poemojndinsdag 1 maart 2005 @ 15:13
Bij borstvoeding kan dat komen doordat het een meer diarree-achtige substantie is, dan persen ze maar moeten ze dat eerst goed oefenen.. schijnt moeilijker te persen dan bij hardere ontlasting die je beter voelt.

Anitra, je hebt me wat geleerd dat wist ik niet. 'k Hoop dat de resultaten van dat onderzoek wel goed gebruikt & geinterpreteerd zullen worden.
Suzannadinsdag 1 maart 2005 @ 15:14
Even tussendoor...Noa ligt nu bij mij in de draagzak te slapen (zo'n baby-bag)... wat ontzettend schattig is dat.... Ben echt telkens helemaal verliefd op haar...

Even kijken of ik een foto kan plaatsen

dutchiedinsdag 1 maart 2005 @ 15:25
Oei Suzanna, da's idd een heel erg snoeperige foto.
* dutchie probeert haar klapperende eierstokken weer onder controle te krijgen.

LB, lachen is dat hè zoals ze die dingen oppikken van anderen. Zou me niks verbazen als Léon dat truukje ook op het kdv geleerd heeft.
Dat wat Jolie deed met haar handjes en tatatat, deed Léon dus met zwaaien. Hij zei daar bij 'dada'. Ja nu weet ik ook wel, iedere baby zegt dada. Maar hij zei het met zo'n klemtoon. Blijkt dat mijn moeder dus 'dagdag' met hem geoefend had. Meestal is het bij hem nl. dada maar dan in het kwadraat. Even voor de beeldvorming.