FOK!forum / Culinesse à gogo / Keuringsdienst van waarde deel 2
Pietverdrietwoensdag 29 december 2004 @ 22:00
Keuringdienst van Waarde
Hier verder
#
Mylenewoensdag 29 december 2004 @ 22:07
Pietverdriet, ik heb ook niet alles gezien. Ik schakelde in toen die gehaktdraaier aan het woord was. Daarna kwam die man van Bonduelle.
quote:
Nee niet nog een jaaroverzicht. De Keuringsdienst kijkt niet terug, maar vraagt zich af hoe het verder moet. Een avond plaatjes kijken met tussendoor gesprekken met mensen die in de uitzendingen van het afgelopen jaar een rol speelden. Maar zo weinig mogelijk gesprekken en kort ook. Dat zal wel lukken. Want op vragen van de Keuringsdienst is zwijgen in de mode.
bron
Martijn_77woensdag 29 december 2004 @ 23:08
Wanneer komt de nieuwe utizending heb deze van vanavond gemist.
Axiomawoensdag 29 december 2004 @ 23:24
tvp-tje
Pietverdrietwoensdag 29 december 2004 @ 23:27
quote:
Op woensdag 29 december 2004 23:08 schreef Martijn_77 het volgende:
Wanneer komt de nieuwe utizending heb deze van vanavond gemist.
morgen of overmorgen te zien op www.kvw.tv
Chieluswoensdag 29 december 2004 @ 23:50
tvp
Gertdonderdag 30 december 2004 @ 16:01
Pff het nieuwe topic is zes posts oud en er staan alweer 2 "tvp-tjes" in. Waarom gebruiken zoveel users de bookmark-functie niet? Da's toch gewoon een kwestie van forum-etiquette?

On topic: ik vond het heel vreemd hoe ze die Bonduelle-directeur lieten glippen. Hij zat gewoon keihard te liegen over concurrent HAK. Daar werd hij aanvankelijk op aangesproken en toen ging ik er eens goed voor zitten. Hoe lult die vent zich hier nog uit, dacht ik. Nou, niet dus. Kwam er een vreselijk vaag verhaal, waarin meneer het presteerde om nog wél even reclame te maken voor Bonduelle maar géén antwoord op de vraag te geven. En toen.... lieten de heren van KvW het er bij zitten. Waarom? Ik denk omdat-ie nog een liedje moest spelen op de klarinet en het anders zo'n ongezellige boel werd?
Cosma-Shivazondag 2 januari 2005 @ 04:39
Leuk programma
hassanjassanzondag 2 januari 2005 @ 10:51
Ik heb er nu een paar gezien en ik vind het een superprogramma, beetje zoals willibrord qua confrontatie, maar dan vooral met de achtergrond en juiste argumenten. Vooral de montage is top, zoals je een uitspraak van de een, ontkracht ziet worden met hun onderzoek.

Vooral die pizza aflevering is te gek !!
Pietverdrietzondag 2 januari 2005 @ 10:58
Heb net de einde jaars aflevering gezien, en heb erg moeten lachen.
Respect voor de man van het seperator vlees, die staat gewoon voor zijn product, niets mis mee.
En hoedje af voor de man van Bonduelle, die ondanks dat ie geweldig gepakt was, gewoon komt, en het dan ook nog voor elkaar krijgt met zijn bandje op te treden. Kijk, zo moet je met de media omgaan, zoals deze twee dat doen. De laffe hondenhouding van de rest is dom.

Geweldig de vrachtwagen op kippevet!

Jammer dat het Ve Tsin verhaal niet verder gevolgt werd, vooral dat er geen overhead stem was die uitlegt dat rode wijn zo smaakvol is door glutamaten, de man die beweerd dat hij er zo gevoelig voor is, heeft met wijn drinken zo te zien geen probleem
Gertzondag 2 januari 2005 @ 21:21
quote:
Op zondag 2 januari 2005 10:58 schreef Pietverdriet het volgende:
Kijk, zo moet je met de media omgaan
Ik vond het maar een rare kwibus anders, die Bonduelle-dude. Heeft een hele vreemde indruk achtergelaten. Maar goed, het was blijkbaar een uitzending waarbij de gezelligheid voorop stond.
pikwikmaandag 3 januari 2005 @ 13:52
Heb ik wat gemist of is er nog niet aangekondigd wanneer de volgende aflevering is?
Pietverdrietwoensdag 15 juni 2005 @ 14:11
Ja, een rotschop, ik weet het, maar binnenkort weer op TV
Nieuwe KvW reeks in zicht

Op 5 juli om 21.30 op Net3 start het nieuwe seizoen van de Keuringsdienst van Waarde.
zoalshetiswoensdag 15 juni 2005 @ 14:12
jippie.
Frollowoensdag 15 juni 2005 @ 14:14
Ik ga er vast klaar voor zitten!
Pietverdrietwoensdag 15 juni 2005 @ 14:15
Kijk, ik dacht wel dat ik hier mensen mee blij zou maken
:-)
Oscar.woensdag 15 juni 2005 @ 14:15
vetjes
Riowoensdag 15 juni 2005 @ 14:38
Leuk!

edit: hier overigens de link: http://www.rvu.nl/kvw/
Chieluswoensdag 15 juni 2005 @ 16:10
quote:
Op woensdag 15 juni 2005 14:11 schreef Pietverdriet het volgende:
Ja, een rotschop, ik weet het, maar binnenkort weer op TV
Nieuwe KvW reeks in zicht

Op 5 juli om 21.30 op Net3 start het nieuwe seizoen van de Keuringsdienst van Waarde.
toch nog iets leuks deze zomer op tv
Pietverdrietvrijdag 24 juni 2005 @ 15:52
Nog 11 nachtjes slapen!
Ik kan nauwelijks wachten, ik ben zo opgewonden dat ik nauwelijks de controle over mijn lichaamsfuncties kan houden
:-)
Drive-rvrijdag 24 juni 2005 @ 17:43
quote:
Op vrijdag 24 juni 2005 15:52 schreef Pietverdriet het volgende:
Nog 11 nachtjes slapen!
Ik kan nauwelijks wachten, ik ben zo opgewonden dat ik nauwelijks de controle over mijn lichaamsfuncties kan houden
:-)
Blijf alsjeblieft van die Teddybeer af...
Pietverdrietvrijdag 24 juni 2005 @ 17:47
quote:
Op vrijdag 24 juni 2005 17:43 schreef Drive-r het volgende:

[..]

Blijf alsjeblieft van die Teddybeer af...
Hij is lief, die kleine ijsbeer.
Als ik in bed lees, kijkt ie altijd over mijn schouder mee in het boek en tikt op mijn schouder als ie de pagina ook uit heeft.
Scrutinizerdinsdag 5 juli 2005 @ 18:37
Vanavond weer
quote:
Vanaf vandaag 5 juli 2005 is de Keuringsdienst weer wekelijks te zien op Nederland 3 (21:30 uur). Nieuw seizoen, nieuwe beesten, nieuwe vragen.

De serie start met twee speciale afleveringen getiteld ‘Tony and the Chocolate Factory’. In juli verschijnt in de bioscopen de remake van Roald Dahl’s meesterwerk ‘Charlie and the Chocolate Factory’. De Keuringsdienst van Waarde grijpt deze gelegenheid aan om met de eigen film ‘Tony and the Chocolate Factory’ wereldwijd aandacht te vragen voor het slavernijprobleem in de cacao. Teun van de Keuken (=Tony) wil chocolade kopen waarvan hij zeker weet dat de cacao niet met behulp van slaven is geoogst. Hij daagt topmanagers uit de chocolade-industrie uit om een slaafschone reep te ontwikkelen en deze tijdens de première van de film als speciale Willy Wonka reep uit te brengen.
Gertdinsdag 5 juli 2005 @ 18:39
Jezus wéér dat gezeur over die chocola?
Marksterdinsdag 5 juli 2005 @ 18:43
Het is toch 'keuringdienst van waren' ?
BBQ-kipdinsdag 5 juli 2005 @ 19:03
quote:
Op dinsdag 5 juli 2005 18:43 schreef Markster het volgende:
Het is toch 'keuringdienst van waren' ?
Nee dus...
Tip: lees deel 1 eens van dit topic
Pietverdrietdinsdag 5 juli 2005 @ 19:06
Toch tof zo een topique, ik was het alweer vergeten. Video op scherp gezet.
tong80dinsdag 5 juli 2005 @ 19:07
Ok bedankt voor de tip

Marksterdinsdag 5 juli 2005 @ 19:08
Ah het gaat over het programma

sorry
Pietverdrietdinsdag 5 juli 2005 @ 19:14
quote:
Op dinsdag 5 juli 2005 19:08 schreef Markster het volgende:
Ah het gaat over het programma

sorry
Dat andere heet de voedsel en waren authoriteit trouwens.
Mylenedinsdag 5 juli 2005 @ 19:28
quote:
Op dinsdag 5 juli 2005 18:39 schreef Gert het volgende:
Jezus wéér dat gezeur over die chocola?
Precies, trek ik ook niet echt .

In augustus komen er pas nieuwe afleveringen. Na de 2 speciale afleveringen van ‘Tony and the Chocolate Factory’ worden er compilaties van hoogtepunten uitgezonden.
tong80dinsdag 5 juli 2005 @ 19:49
Zit nu al drie kwartier te luisteren naar Kunsstof op Radio-1. Daar wordt de programmamaker geïnterviewd. Zo leuk als het programma is, zo'n schrikbarend gebrek aan humor heeft deze geitenwollensokker.

Asskicker14dinsdag 5 juli 2005 @ 21:18
Wat zijn jullie top 5 wat favoriete uitzendingen betreft?

Dit is mijn top 5:

1. Water (Bar-le-Duc is gewoon Utrechts kraanwater, kraanwater en mineraal/bron-water zijn exact hetzelfde)

2. Plofkippen (McNuggets en andere kipproducten worden onder de loep genomen, keek deze aflevering voor het eerst na de nieuwsberichten over de video van de mishandelde kippen)

3. Speelgoed (Roland reist af naar China om de herkomst te achterhalen van een goedkope doll set + de speelgoedhelicopter wordt getest)

4. E621 (Ook wel MSG genoemd, het zit in veel producten, maar wat is het nou precies?)

5. Biefstuk & Bertolli (KvW reist af naar Italië om na te vragen of het daadwerkelijk zo aan toe gaat als in de reclame)
tong80dinsdag 5 juli 2005 @ 21:31
Begint al leuk

Asskicker14dinsdag 5 juli 2005 @ 21:49
Geweldige aflevering weer
Tristessadinsdag 5 juli 2005 @ 21:51
quote:
Op dinsdag 5 juli 2005 21:49 schreef Asskicker14 het volgende:
Geweldige aflevering weer
Het is al bijna afgelopen zeker?

Nou dan morgen maar online die aflevering bekijken...
tong80dinsdag 5 juli 2005 @ 21:52
Er is geen reet aan.

Ik kon niet lachen

zoalshetisdinsdag 5 juli 2005 @ 22:01
wat komt er volgende week? iets minder sp-achtig graag. ik ken die choco-onrecht nu wel. zo gaat het ook met sportschoenen, auto's, knuffelbeesten, leren tassen, afrodisiac, etc.

kinderen worden ingezet in landen waar anders prostitutie, met alle onbesneden gevolgen van dien, hoogtij viert. in landen waar mijn eten (vaak nog lekkerder ook) 3 cent kost.

laat kvw zich vooral bezig houden met smaakversterkers zoals ve-tsin, helicopters die als het cadeau van het jaar niet te besturen zijn, biefstukken van appie en het onderzoek naar nederlands onrecht in de supermarkten.

dat gekut over die derde wereldlanden is prima, maar maak daar een ander programma over.
NewOrderdinsdag 5 juli 2005 @ 22:04
quote:
Op dinsdag 5 juli 2005 22:01 schreef zoalshetis het volgende:
dat gekut over die derde wereldlanden is prima, maar maak daar een ander programma over.
Het is juist goed dat ze hier aandacht aan besteden. Dat de mensen maar eens bewust worden van het feit dat er achter de mooie verpakkingen vaak minder mooie verhalen schuil gaan.
zoalshetisdinsdag 5 juli 2005 @ 22:07
quote:
Op dinsdag 5 juli 2005 22:04 schreef NewOrder het volgende:

[..]

Het is juist goed dat ze hier aandacht aan besteden. Dat de mensen maar eens bewust worden van het feit dat er achter de mooie verpakkingen vaak minder mooie verhalen schuil gaan.
dat zeg ik ook niet. maar maak daar dan een ander programma over. nationaal is er al genoeg onrecht in de supermarkten.
SuperRembodinsdag 5 juli 2005 @ 22:49
quote:
Op dinsdag 5 juli 2005 22:07 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

dat zeg ik ook niet. maar maak daar dan een ander programma over. nationaal is er al genoeg onrecht in de supermarkten.
Precies. Dat een houtoven-pizza niet echt uit een houtoven komt is vele malen erger dan die 200.000 slaven in Ivoorkust.
zoalshetisdinsdag 5 juli 2005 @ 23:12
quote:
Op dinsdag 5 juli 2005 22:49 schreef SuperRembo het volgende:

[..]

Precies. Dat een houtoven-pizza niet echt uit een houtoven komt is vele malen erger dan die 200.000 slaven in Ivoorkust.
dat jij, ik, de kvw en de wereld op dit moment niks kunnen doen aan het slavendom, in plaats van de prostitutie zegt idd genoeg. schoenmaker hou je bij je leest.
ik weet waar alles vandaan komt en ik betaal een hogere prijs voor mijn vlees en groenten omdat ik weet dat ik onmogelijk de meest dier- en mensvriendelijke producten voor nop kan krijgen.

langsgaan in china omdat mensen daar minder betaald krijgen is niks voor hen. ze geven namelijk ook niet aan wat de levensstandaard is. ik wil dingen horen die voor de nederlander bedreigend zijn. de rest is een mondiaal (a-sociaal) probleem en niet interessant voor kvw.
Pietverdrietdinsdag 5 juli 2005 @ 23:33
* Pietverdriet pinkt een traantje weg en werkt een stuk sjokkola naar binnen
Mirjamdinsdag 5 juli 2005 @ 23:34
ik kon 't niet kijken
was dit weer de choco aflevering van teun?
i heb zijn shirt, draag ''m regelmatig
Pietverdrietwoensdag 6 juli 2005 @ 00:10
Ja, teun die naar Ophra schrijft, en naar de weduwe van R Dahl gaat, en naar afrika.
Maar de aflevering zal de komende dag wel op de website komen.
Mirjamwoensdag 6 juli 2005 @ 00:11
zpou dat shirt nog te bestellen zijn
Pietverdrietwoensdag 6 juli 2005 @ 00:19
quote:
Op woensdag 6 juli 2005 00:11 schreef MissyMirjaM het volgende:
zpou dat shirt nog te bestellen zijn
http://www.rvu.nl/kvw/index.php?n=332

Binnenkort hier te koop: KvW merchandise.
golferwoensdag 6 juli 2005 @ 00:35
quote:
Op dinsdag 5 juli 2005 21:52 schreef tong80 het volgende:
Er is geen reet aan.

Ik kon niet lachen

Het was ook bepaald niet bedoeld om te lachen, deze aflevering.
Mooi dat Teun zich blijft inzetten voor die kind-slaven.
oZnerwoensdag 6 juli 2005 @ 11:02
Fijn programma. Best wel gek dat het niet zo'n impact heeft... Ik vind sommige dingen best wel schokkend...
Het enige nadeel is dat er veel dingen herhaald wordt. Een beetje TROS principe, herhaling van een compilatie die al eens herhaald is... Dan kijk je iets nieuws, maar dat is half oud....

Hopen op nieuwe interessante reportages!
Pietverdrietwoensdag 6 juli 2005 @ 11:07
quote:
Op woensdag 6 juli 2005 11:02 schreef oZner het volgende:
Fijn programma. Best wel gek dat het niet zo'n impact heeft... Ik vind sommige dingen best wel schokkend...
Het enige nadeel is dat er veel dingen herhaald wordt. Een beetje TROS principe, herhaling van een compilatie die al eens herhaald is... Dan kijk je iets nieuws, maar dat is half oud....

Hopen op nieuwe interessante reportages!
Als precies het zelfde programma door de tros op NL2 of op RTL4 werd uitgezonden keken er 10 keer zoveel mensen.
Ingrid19woensdag 6 juli 2005 @ 11:58
Erg jammer dat ik nu pas achter dit programma kom en het ook nog gemist heb. Zal eens op de site gaan kijken.
veldmuiswoensdag 6 juli 2005 @ 12:02
Wat een stomme aflevering gister zeg, hebben ze eindelijk een onderwerp gevonden wat boeiend kan zijn, krijgen ze het voor elkaar om het zo zaaddodend te brengen dat er geen hol aan is, en dat het goed is om weg te zappen.
NewOrderwoensdag 6 juli 2005 @ 13:00
quote:
Op dinsdag 5 juli 2005 23:12 schreef zoalshetis het volgende:
dat jij, ik, de kvw en de wereld op dit moment niks kunnen doen aan het slavendom, in plaats van de prostitutie zegt idd genoeg. schoenmaker hou je bij je leest.
Wij kunnen er juist alles aan doen. Als consumenten zouden weigeren om chocola te kopen zolang er niets verandert aan kinderslavernij in de cacoateelt, dan reken er maar op dat fabrikanten vandaag nog in actie komen. Maar het punt is dat het de meeste consumenten koud laat wat er nodig is om chocola of andere artikelen te produceren. Zij willen daar helemaal niets weten van en kopen de gedachte dat ze mogelijk meewerken aan misstanden in de wereld af door zo nu en dan wat bij te dragen aan giro 555.
Pietverdrietwoensdag 6 juli 2005 @ 13:14
Ik denk dat de KVW het verkeerd aanpakt.
Als ik http://www.r-en-d.demon.nl/kees/chocola.htm mag geloven zijn vooral vrouwen consumenten van chocolade. IPV op nieuws programma´s en actualiteit in te spelen, zou het slimmer zijn op vrouw gerichte media met een vrouw gerichte campagne te werken.
Het Oprah idee was zo slecht nog niet, maar ook dat pakte ze niet echt goed aan.
Oprah wil geen droge feitjes, weetjes en cijfers. Oprah wil emoties, menselijk leed en diep persoonlijke verhalen.
Hun aanpak is mischien wel oprecht, maar niet gespekt met media kennis. IPV een Advokaat en wat hoogleraren (allemaal mannen trouwens) hadden ze beter een PR bureau in de hand kunnen nemen. Nu blijven ze een dood paard met de zwepen, ipv dat de campagne kritische massa bereikt en uit zichzelf verder gaat. De aandacht in de media was voornamelijk in Opinie programma´s, en die worden slechts door een relatief kleine minderheid van de bevolking gekeken.
Riomaandag 11 juli 2005 @ 14:46
En toch zal ik nooit meer op dezelfde manier chocolade kunnen eten. Ze hebben dus wel degelijk iets bereikt.
du_kemaandag 11 juli 2005 @ 18:10
Boeiend programma .
rubbereenddinsdag 12 juli 2005 @ 21:28
dadelijk weer
tong80dinsdag 12 juli 2005 @ 21:54
Was aardig. Zie ze liever meer ironisch. Hier viel geen eer te behalen en dat wisten ze.

rubbereenddinsdag 12 juli 2005 @ 22:03
quote:
Op dinsdag 12 juli 2005 21:54 schreef tong80 het volgende:
Was aardig. Zie ze liever meer ironisch. Hier viel geen eer te behalen en dat wisten ze.

prachtig om de bureaucratie van bedrijven te zien, in belgie naar zwitserland bellen voor info over het bedrijf in belgie waar je net een afspraak had maar nu voor staat te wachten en je mag niet 1 mm op de parkeerplaatsstaan. En dat allemaal omdat ze blijkbaar bang zijn dat ze ergens door de mand vallen
golferwoensdag 13 juli 2005 @ 01:03
Net pas gelegenheid gehad om de video van vanavond te bekijken.
Prachtig gemaakt en die zeepbel van FairTrade werd ook weer eens even doorgeprikt op deze manier.
We worden als consumenten belazert waar we bij staan.
du_kewoensdag 13 juli 2005 @ 11:11
Helaas deze aflevering gemist. Binnenkort maar eens via de site bekijken.
Frollowoensdag 13 juli 2005 @ 12:49
Waarom 'Dahl TV' trouwens? Betekent dit dat de weduwe Dahl het initiatief in principe steunt maar niet méér kan doen vanwege haar contract met Nestlé?
NewOrderwoensdag 13 juli 2005 @ 13:08
quote:
Op woensdag 13 juli 2005 12:49 schreef Frollo het volgende:
Waarom 'Dahl TV' trouwens? Betekent dit dat de weduwe Dahl het initiatief in principe steunt maar niet méér kan doen vanwege haar contract met Nestlé?
Dahl TV is gewoon een Nederlandse productiemaatschappij.
Frollowoensdag 13 juli 2005 @ 13:18
quote:
Op woensdag 13 juli 2005 13:08 schreef NewOrder het volgende:

[..]

Dahl TV is gewoon een Nederlandse productiemaatschappij.
Ófwel het is stom toeval dat een productiemaatschappij met de naam 'Dahl' een documentaire maakt met 'Chocolate Factory' in de titel, ófwel de maatschappij is speciaal voor deze documentaire opgericht en inderdaad naar Roald vernoemd. Maar dan vind ik het weer vreemd dat de weduwe dat zomaar goed vindt.
NewOrderwoensdag 13 juli 2005 @ 18:09
quote:
Op woensdag 13 juli 2005 13:18 schreef Frollo het volgende:
Ófwel het is stom toeval dat een productiemaatschappij met de naam 'Dahl' een documentaire maakt met 'Chocolate Factory' in de titel, ófwel de maatschappij is speciaal voor deze documentaire opgericht en inderdaad naar Roald vernoemd. Maar dan vind ik het weer vreemd dat de weduwe dat zomaar goed vindt.
Dahl TV bestaat al wat langer, maar dat sluit niet uit dat de naam is afgeleid van Roald Dahl. Daar hoeft overigens geen toestemming voor gegeven te worden aangezien Dahl op zich geen beschermde naam is.
zoalshetiswoensdag 13 juli 2005 @ 18:11
zijn ze nu al klaar met die chocolade? begint een soort runnin' gag te worden (waar peter r de vries nog een puntje aan kan zuigen, kwa irriterende herhalingsgraad) wat hen afhoudt van mijn belangen te behartigen. dat ik sinds hen weet dat ik dus altijd islamitisch gezegend vlees eet, of ik nou wil of niet.
Obliviondinsdag 19 juli 2005 @ 21:55
Is net geweest....
Wel een eye-opener...
Ging vandaag over gehakt en het biefstukje.
tong80dinsdag 19 juli 2005 @ 22:05
Was dit geen herhaling het kwam me zo bekend voor. En gelukkig eet ik nooit biefstuk, die gaan bij Tong altijd stuk. Maar die gehaktbal uit Botswana laat ik echt niet liggen.

Obliviondinsdag 19 juli 2005 @ 22:07
Zou best kunnen tong, zovaak kijk ik geen tv...
Maar vond het wel interessant om te zien en te horen.
Asskicker14dinsdag 19 juli 2005 @ 22:07
Kut gemist, ik zat Mean Machine met Vinnie Jones aan het kijken
tong80dinsdag 19 juli 2005 @ 22:08
quote:
Op dinsdag 19 juli 2005 22:07 schreef Asskicker14 het volgende:
Kut gemist, ik zat Mean Machine met Vinnie Jones aan het kijken
Wij keken Meat machine

Obliviondinsdag 19 juli 2005 @ 22:10
Uitzending gemist

Staat ie tussen.
Martijn_77dinsdag 19 juli 2005 @ 22:15
quote:
Op dinsdag 19 juli 2005 22:10 schreef Oblivion het volgende:
Uitzending gemist

Staat ie tussen.
Dank je ik had hem ook gemist
MissHobjedinsdag 19 juli 2005 @ 22:16
quote:
Op dinsdag 19 juli 2005 22:05 schreef tong80 het volgende:
Was dit geen herhaling het kwam me zo bekend voor. En gelukkig eet ik nooit biefstuk, die gaan bij Tong altijd stuk. Maar die gehaktbal uit Botswana laat ik echt niet liggen.


Jups herhalingen..
NewOrderwoensdag 20 juli 2005 @ 13:26
quote:
Op dinsdag 19 juli 2005 22:05 schreef tong80 het volgende:
En gelukkig eet ik nooit biefstuk, die gaan bij Tong altijd stuk. Maar die gehaktbal uit Botswana laat ik echt niet liggen.
Als ik me niet vergis heeft Kassa ook ooit aandacht geschonken aan de miserabele kwaliteit van biefstuk. Toch zonde dat vlees zo wordt verprutst door slagers.
Gstyleswoensdag 20 juli 2005 @ 14:11
Ja tis idd letterlijk dood en dood zonde!!!
Pietverdrietwoensdag 20 juli 2005 @ 14:47
quote:
Op woensdag 20 juli 2005 13:26 schreef NewOrder het volgende:

[..]

Als ik me niet vergis heeft Kassa ook ooit aandacht geschonken aan de miserabele kwaliteit van biefstuk. Toch zonde dat vlees zo wordt verprutst door slagers.
Het zijn niet de slagers die het verpesten, ik ken een paar slagers, en die hebben allemaal het zelfde, als die mooi vlees in de toonbank leggen, dan wordt het niet verkocht, omdat libelle huisvrouwtjes lopen te miepen dat het vet is, of niet brandweerwagen rood.
Riowoensdag 20 juli 2005 @ 14:55
Je kunt er wel om vragen bij de meeste slagers. Kunnen ze het desnoods voor je bestellen.
Oblivionwoensdag 20 juli 2005 @ 15:02
quote:
Op woensdag 20 juli 2005 14:55 schreef Rio het volgende:
Je kunt er wel om vragen bij de meeste slagers. Kunnen ze het desnoods voor je bestellen.
Wat zou je dan precies moeten vragen?

Ik heb gisteren met 1 oog en 1 oor zitten kijken, dus niet alles is doorgekomen...
NewOrderwoensdag 20 juli 2005 @ 18:09
quote:
Op woensdag 20 juli 2005 14:47 schreef Pietverdriet het volgende:
Het zijn niet de slagers die het verpesten, ik ken een paar slagers, en die hebben allemaal het zelfde, als die mooi vlees in de toonbank leggen, dan wordt het niet verkocht, omdat libelle huisvrouwtjes lopen te miepen dat het vet is, of niet brandweerwagen rood.
Hoe dan ook kon je gisteren duidelijk zien hoe een niet-Libelle-huisvrouw tig biefstukken kocht, keer op keer verkeerd werd voorgelicht, en uiteindelijk aan kwam zetten met vlees dat de naam biefstuk geen eer aan deed. Ik begrijp niet waarom bieflappen onder de naam biefstuk mogen worden verkocht en waarom het wordt toegestaan dat een biefstuk wordt ingesneden of ingeprikt.
At_Fundumwoensdag 20 juli 2005 @ 18:16
quote:
Op dinsdag 19 juli 2005 22:05 schreef tong80 het volgende:
Maar die gehaktbal uit Botswana laat ik echt niet liggen.

Je hebt tegenwoordig "extra mager" gehakt bij de AH, dus dat zal dan wel een zuiver ongemengde Botswana-bal kunnen opleveren.

Overigens wacht ik op de nieuwe afleveringen, want de oudjes heb ik allemaal wel gezien. Ik vond de Bonduelle / bruine bonen aflevering eigenlijk de leukste van het vorige seizoen.
tong80woensdag 20 juli 2005 @ 20:12
Ja gingen ze de lengte van de bruine bonen meten

armpitje_vrijdag 22 juli 2005 @ 10:30
quote:
Op woensdag 20 juli 2005 14:47 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Het zijn niet de slagers die het verpesten, ik ken een paar slagers, en die hebben allemaal het zelfde, als die mooi vlees in de toonbank leggen, dan wordt het niet verkocht, omdat libelle huisvrouwtjes lopen te miepen dat het vet is, of niet brandweerwagen rood.
tsja, niet iedereen heeft een neus voor een mooi product
Eightballdinsdag 26 juli 2005 @ 21:27
Zo weer die belachelijke, overbodige kutaflevering over Chinees speelgoed.

Reisje voor de crew zullen we maar zeggen.
Asskicker14dinsdag 26 juli 2005 @ 21:28
Wanneer worden er weer nieuwe afleveringen uitgezonden?
Eightballdinsdag 26 juli 2005 @ 21:39
Dat suggestieuze gelul ook: De directeur van Intertoys heeft geen tijd voor ons..

Nee, 's-avonds laat, die man wil eten.

Slap scoren dit..
Eightballdinsdag 26 juli 2005 @ 21:41
"Het Nederlandse volk heeft toch het recht te weten waar haar speelgoed vandaan komt! "
BloodhoundFromHelldinsdag 26 juli 2005 @ 22:02
zeer goed programma!
BloodhoundFromHelldinsdag 26 juli 2005 @ 22:03
de presentator van deze aflevering was wel een irritante zuiger ovevrigens, als hij zich anders had opgesteld was hij meer te weten gekomen.
Pietverdrietdinsdag 26 juli 2005 @ 22:07
quote:
Op dinsdag 26 juli 2005 22:03 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
de presentator van deze aflevering was wel een irritante zuiger ovevrigens, als hij zich anders had opgesteld was hij meer te weten gekomen.
Zoals ik al vaker heb gepost, het gaat er niet in de eerste plaats om wat te weten te komen, maar om geweldige tv te maken. En amusant is het zeker.
Eightballdinsdag 26 juli 2005 @ 22:12
quote:
Op dinsdag 26 juli 2005 22:07 schreef Pietverdriet het volgende:
Zoals ik al vaker heb gepost
Mjah, en zoals ík al vaker heb gepost, aan de biefstuk-aflevering kan je pas echt zien hoe hoog hun niveau is. Dit was een niveau'tje of vier te laag voor hun doen. Dit was kut.
BloodhoundFromHelldinsdag 26 juli 2005 @ 22:19
die biefstuk aflevering was zeer goed ja, deze aflevering had gewoon meer ingezeten denk ik, al is het natuurlijk wel zo dat erg duidelijk is dat ook bij bedrijven als intertoys en organisaties als het WNF prijs prevaleert boven alles. Dat de arbeidsomstandigheden in de Chinese fabrieken zeer slecht zijn is wel duidelijk, het niet geven van enige openheid bevestigt dit alleen al.

Maargoed ik snap ook wel dat intertoys het zich niet kan permitteren speelgoed 4x zo duur aan te bieden als de concurrent. Van het WNF zou je wel een andere instelling verwachten.
Eightballdinsdag 26 juli 2005 @ 22:42
Ik vond die Nederlandse KvK-vent wel sterk eigenlijk.
Pietverdrietwoensdag 27 juli 2005 @ 09:25
Heb gisteravond aflevering 2 van de chocolade serie van dit seizoen eens bekeken. Vind het erg grappig om te zien hoe fair trade ineens in paniek raakt als je echt vragen gaat stellen.
Triest, maar ook grappig. Ik ruik wat, maar is het chocolade?
armpitje_woensdag 27 juli 2005 @ 10:46
die aflevering over chocola was toch wel het dieptepunt van kvw
Pietverdrietwoensdag 27 juli 2005 @ 11:13
Echt scherp was het niet, idd, hadden beter eens kritischer over fair trade kunnen gaan ofzo.
Pietverdrietdinsdag 23 augustus 2005 @ 21:12
20 minuutjes, NL 3, nieuwe afleveringen.
Dacht dat meld ik ff
veldmuisdinsdag 23 augustus 2005 @ 21:13
Gaat het weer over eddo met zn choco?
Pietverdrietdinsdag 23 augustus 2005 @ 21:19
Nee, gaat over varkentjes
http://www.rvu.nl/kvw/index.php?i=8&r=60&n=897
veldmuisdinsdag 23 augustus 2005 @ 21:34
Geouwehoerprogramma, dat ik eerst wel aardig vond om te zien.
At_Fundumdinsdag 23 augustus 2005 @ 23:15
Ik vond de aflevering weer leuk hoor, hoewel het onderwerp (genetisch gemodificeerde soja in varkensvoer en de varkenshouderij) me niet echt aanspreekt, wel weer mooi hoe de woordvoerders van de verschillende bedrijven schutteren aan de telefoon en meneer Klootwijk zijn slimme gevlekte biggetje het weiland uit ziet zwemmen
golferwoensdag 24 augustus 2005 @ 01:40
quote:
Op dinsdag 23 augustus 2005 23:15 schreef At_Fundum het volgende:
Ik vond de aflevering weer leuk hoor, hoewel het onderwerp (genetisch gemodificeerde soja in varkensvoer en de varkenshouderij) me niet echt aanspreekt, wel weer mooi hoe de woordvoerders van de verschillende bedrijven schutteren aan de telefoon en meneer Klootwijk zijn slimme gevlekte biggetje het weiland uit ziet zwemmen

was leuk inderdaad.
tong80woensdag 24 augustus 2005 @ 01:49
Shit was het geen herhaling ?

golferwoensdag 24 augustus 2005 @ 01:51
quote:
Op woensdag 24 augustus 2005 01:49 schreef tong80 het volgende:
Shit was het geen herhaling ?

Nope. Nieuwe serie, zie ook dubbeltopic hierover in TV:
Keuringsdienst van waarden [deel4]
tong80woensdag 24 augustus 2005 @ 01:53
Klote ik dacht dat het een herhaling was

Pietverdrietdinsdag 30 augustus 2005 @ 15:08
Vanavond weer.
Over Soja
Pietverdrietdinsdag 30 augustus 2005 @ 21:55
Intressant om te zien waar soja vandaan komt, maar voor de rest tamelijk saai.
Vind die varkentjes leuker.
du_kedinsdag 30 augustus 2005 @ 21:57
Tja op een gegeven moment wordt het ook moeilijk om elke keer wat nieuws te verzinnen.
golferdinsdag 30 augustus 2005 @ 21:57
quote:
Op dinsdag 30 augustus 2005 21:55 schreef Pietverdriet het volgende:
Intressant om te zien waar soja vandaan komt, maar voor de rest tamelijk saai.
Vind die varkentjes leuker.
Ongelovelijk, die enorme velden waar het verbouwd wordt en die gigantische hoeveelheden die ze vanuit Argentinië exporteren.
turnpikedinsdag 30 augustus 2005 @ 22:04
Toen ik mij om 21.30 achter de pc nestelde wist ik dat ik eigenlijk iets op tv wilde zien maar ik wist niet meer wat precies.
Voor liefhebbers van deze serie is ook het nieuwe programma van Arjen Ederveen aan te raden "Wroeten" over het wel en wee van zijn biologische moestuintje.
Pietverdrietdinsdag 30 augustus 2005 @ 22:25
Vond het trouwens erg grappig dat die argentijnen zeggen, Soja als varkensvoer, gatver, das niet lekker. Nee, varkens die met mais gevoerd zijn, zijn veel lekkerder.
Moest gelijk aan Cornfed denken, die assistent van Duckman
TheTh1ngdinsdag 30 augustus 2005 @ 23:02
quote:
Op dinsdag 30 augustus 2005 22:04 schreef turnpike het volgende:
Voor liefhebbers van deze serie is ook het nieuwe programma van Arjen Ederveen aan te raden "Wroeten" over het wel en wee van zijn biologische moestuintje.
Details?
Waar wordt dat uitgezonden?
Euc-dinsdag 30 augustus 2005 @ 23:51
Weer vergeten

(Heb na gorden ramsay the contender zitten kijken )
At_Fundumwoensdag 31 augustus 2005 @ 01:23
Was zeker weer de moeite waard om te kijken

Hoewel dat van de ruiten zonder vliegjes erop niet helemaal waar was, zag toch duidelijk wat geplette beestjes op het ruit zitten.
turnpikewoensdag 31 augustus 2005 @ 09:33
quote:
Op dinsdag 30 augustus 2005 23:02 schreef TheTh1ng het volgende:

[..]

Details?
Waar wordt dat uitgezonden?
Dagelijks, ned 3 19.00u

a votre service
okkithwoensdag 31 augustus 2005 @ 11:13
quote:
Op dinsdag 30 augustus 2005 22:25 schreef Pietverdriet het volgende:
Vond het trouwens erg grappig dat die argentijnen zeggen, Soja als varkensvoer, gatver, das niet lekker. Nee, varkens die met mais gevoerd zijn, zijn veel lekkerder.
ja en hoe ze erbij stond te lachen hehe
du_kewoensdag 31 augustus 2005 @ 20:40
Heb vandaag de laatste 2 afleveringen even bekeken en die biggetjes zijn erg stoer .
TechXPvrijdag 2 september 2005 @ 10:39
Interessante aflevering idd.
Pietverdrietdinsdag 13 september 2005 @ 20:50
Vanavond weer, ik denk, ik remind ff, en nu is er andere tijden, ook leuk.
Pietverdrietdinsdag 13 september 2005 @ 21:53
Ik heb me kostelijk vermaakt
SuperRembodinsdag 13 september 2005 @ 21:53
Het maken van spaghetti kost meer handwerk
Schaamteloos liegen
veldmuisdinsdag 13 september 2005 @ 21:58
Honig. Van de vieze poeders om vreten mee te maken. Geen een product van hun waarvan ik zeg "DAT vind ik nou echt lekker." Dus dat beetje liegen erbij mag ook wel.

Groetjes,

veldmuis
NewOrderdinsdag 13 september 2005 @ 22:12
Ik koop nooit pasta in zo'n kartonnen doos, die smaakt inderdaad naar karton. En als ik me niet vergis kosten de verschillende pasta's in plastic zakken van AH huismerk en Grand Italia gewoon hetzelfde (per merk), op de tagliatelle na dan.
Overigens een leuke uitzending.
At_Fundumwoensdag 14 september 2005 @ 01:28
Dit was weer een heerlijk ouderwetse aflevering. Wat staat er op het pakje en waarom staat dat daar, want het is niet waar!
TechXPwoensdag 14 september 2005 @ 01:39
Vond het leuke aflevering.
okee6woensdag 14 september 2005 @ 23:46
quote:
Op dinsdag 13 september 2005 21:53 schreef Pietverdriet het volgende:
Ik heb me kostelijk vermaakt
Inderdaad, de vertrouwde praktijk weer. Het smaakt naar karton
quote:
Op woensdag 31 augustus 2005 01:23 schreef At_Fundum het volgende:
Hoewel dat van de ruiten zonder vliegjes erop niet helemaal waar was, zag toch duidelijk wat geplette beestjes op het ruit zitten.
Ja he, die auto komt natuurlijk uit de stad, de vuilnisbelt daar biedt wel vliegjes.
Pietverdrietdinsdag 20 september 2005 @ 21:22
nu, na de reclame, NL 3
golferdinsdag 20 september 2005 @ 21:24
Over maandverband.
Dat moet ik natuurlijk zien.
tong80dinsdag 20 september 2005 @ 21:49
Ik zit smakelijk te genieten. Vrouwen worden bedonderd bij het leven. Een inlegkruisje is te vergelijken met een dot watten in je mond waardoor je een droge bek krijgt


Pietverdrietdinsdag 20 september 2005 @ 21:54
Blijft toch een soort programma met de muis voor volwassenen.
golferdinsdag 20 september 2005 @ 21:55
Ik heb me rot gelachen om die beurs waar alleen maar mannen rondliepen.
du_kedinsdag 20 september 2005 @ 22:00
Die van vandaag bekijk ik volgende week wel . Vandaag de aflevering van vorige week bekeken over de macaroni erg leuk .
rubbereendzondag 2 oktober 2005 @ 04:58
die instant aardappelpuree
tong80dinsdag 4 oktober 2005 @ 14:03
Vanavond over achterham.


Black-Holedinsdag 4 oktober 2005 @ 14:08
quote:
Op dinsdag 4 oktober 2005 14:03 schreef tong80 het volgende:
Vanavond over achterham.
Ik ga zeker kijken, zal wel over het water in de ham gaan foutje, dat was met kipfilets
tong80dinsdag 4 oktober 2005 @ 14:13
Black-Hole het gaat idd over het toevoegen van water


Black-Holedinsdag 4 oktober 2005 @ 14:20
Toch wel, de meeste ham smaakt ook naar niks en is ook altijd zo mooi rond en vierkant
tong80dinsdag 4 oktober 2005 @ 14:25
Als ik ham ontdooi uit de vriezer is het inderdaad kledder nat. Nooit bij stil gestaan hoe dat komt.


Pietverdrietdinsdag 4 oktober 2005 @ 14:30
quote:
Op dinsdag 4 oktober 2005 14:25 schreef tong80 het volgende:
Als ik ham ontdooi uit de vriezer is het inderdaad kledder nat. Nooit bij stil gestaan hoe dat komt.


Bij het bevriezen kristaliseerd water en zet uit, dit maakt de celwanden van het vlees kapot, en lekt de celinhoud uit de cellen.
Dat ontdooit vlees dus vocht verliest zegt niet zoveel over het toevoegen van water.
tong80dinsdag 4 oktober 2005 @ 14:34
Ja maar bij andere vleeswaren is het lang niet zo erg. Rosbief bijvoorbeeld is gewoon droog.


Pietverdrietdinsdag 4 oktober 2005 @ 14:45
quote:
Op dinsdag 4 oktober 2005 14:34 schreef tong80 het volgende:
Ja maar bij andere vleeswaren is het lang niet zo erg. Rosbief bijvoorbeeld is gewoon droog.
Jij vriest vleeswaren in?
Ik dacht dat je het over rauw vlees had
tong80dinsdag 4 oktober 2005 @ 14:47
quote:
Op dinsdag 4 oktober 2005 14:45 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Jij vriest vleeswaren in?
Ik dacht dat je het over rauw vlees had
Sorry dan begrepen we elkaar verkeerd. Is dat raar dan ? Om vleeswaren in te vriezen ? Ik koop altijd veel tegerlijk. Vooral rosbief.


SuperRembodinsdag 4 oktober 2005 @ 21:54
Waar vind je nou zo'n goede slager? (Ik zou bijna ambachtelijke slager zeggen )
golferdinsdag 4 oktober 2005 @ 21:56
Voor mij dus nooit ham.
Sowieso geen varkensvlees.
Pietverdrietdinsdag 4 oktober 2005 @ 21:56
Lekker, zo een waterhammetje
Heb hier een pakje Delicatesse Achterham Gekookt van de Aldi
Bevat Varkensvlees, zout, specerijen, suiker, conserveermiddel, nitrietpekelzout en antioxidant.
Maar geen water.
Black-Holedinsdag 4 oktober 2005 @ 21:57
Hele mooie aflevering weer, vooral die echte slager die even laat zien hoe het wel moet. Echt vakwerk dus.
Pietverdrietdinsdag 4 oktober 2005 @ 21:58
quote:
Op dinsdag 4 oktober 2005 21:54 schreef SuperRembo het volgende:
Waar vind je nou zo'n goede slager? (Ik zou bijna ambachtelijke slager zeggen )
Met een lantaarntje, helaas
Black-Holedinsdag 4 oktober 2005 @ 21:59
quote:
Op dinsdag 4 oktober 2005 21:54 schreef SuperRembo het volgende:
Waar vind je nou zo'n goede slager? (Ik zou bijna ambachtelijke slager zeggen )
Je weet nu hoe echte ham eruit ziet, de meeste ambachtelijke slagers hebben deze hammen wel.
Pietverdrietdinsdag 4 oktober 2005 @ 21:59
quote:
Op dinsdag 4 oktober 2005 21:57 schreef Black-Hole het volgende:
Hele mooie aflevering weer, vooral die echte slager die even laat zien hoe het wel moet. Echt vakwerk dus.
Ik vind het altijd knap van de keuringsdienst dat ze deze vakmensen weten te vinden, das best lastig.
Black-Holedinsdag 4 oktober 2005 @ 22:05
Dit verwateren is volgens mij alleen maar bij gekookte ham, bij rauwe ham lijkt me dit niet mogelijk omdat deze gedroogd wordt. Toch?
golferdinsdag 4 oktober 2005 @ 22:11
Ook bij Ganda-ham gebruikt men geen water:

Voor de productie van de natuurlijk gedroogde Ganda Ham, gebruikt men slechts drie ingrediënten: varkensvlees, zeezout en... de tijd. Er worden geen nitriet, smaak- of kleurstoffen toegevoegd. Het ambachtelijk proces van het droogzouten en de natuurlijke rijping hebben een specifiek en rijk aroma als resultaat.


Volgens de overlevering
Het productieproces is volledig geënt op de traditionele methode van de varkenshouders. De uitgeselecteerde achterhammen worden aangeleverd en stuk voor stuk geïnspecteerd op hun kwaliteit. Elke ham wordt gewogen en gelabeld om de traceerbaarheid te verzekeren. Om de verse hammen na het transport op gelijke kerntemperatuur te brengen, worden ze een tot twee dagen geacclimatiseerd in de koelkamer.

Eerste zouting
De hammen worden uitsluitend ingewreven met zeezout. Nadat het resterende bloed uit de aderen werd geperst, wrijft men het zwoerd (het vel van de ham) en het vlees in met zout. De zoutmachine strooit een extra laagje droog (zee)zout op de hammen, die nogmaals manueel worden bijgezouten. Dan verdwijnen ze voor een week in de zoutkamers bij een temperatuur van 2 tot 4 °C. Het zout onttrekt vocht uit het vlees, lost op en dringt in het vlees. Het onttrokken water verdampt.

Tweede zouting
Na een week wordt het resterende zout weggeblazen. Het vlees wordt door masseren opnieuw soepel gemaakt, waardoor het gemakkelijker zout opneemt. De varkenshouders van weleer deden dit door de hammen te rollen. Zo rusten ze gedurende twee weken.

Ontzouten, wassen en rijpen
Vroeger werden de hammen vervolgens schoongeborsteld. Bij de Ganda Ham blaast men de drooggezouten hammen schoon. Nu worden ze opgehangen aan kaders, dus niet gestapeld zoals bij het industriële pekelproces. Het vlees rijpt twee maanden lang in gekoelde rijpkamers. Ondertussen dringt het zout tot diep in de ham. Tijdens het rijpen verdampt het water aan de oppervlakte, zodat zich zeer fijne zoutkristallen vormen aan de buitenzijde. Daarom krijgen de hammen op het einde van het rijpingsproces een douchebeurt.

Drogen
Vroeger lieten de boeren de hammen verder drogen in de schuur, waar het verfijnde aroma zich optimaal kon ontwikkelen. De Ganda Ham wordt opgehangen in licht geventileerde droogkamers bij een temperatuur van ongeveer 17 °C. De combinatie van koelelementen, ventilatie en constante temperatuur laat de hammen verder uitdrogen. In deze droogkamers bereikt men na jaren een optimaal bacteriologisch evenwicht. Zo kunnen de natuurlijke fermenten hun werk doen en een traag, enzymatisch proces op gang brengen.


Smouten
Na tien weken drogen, vormt zich een droge korst op de snijkant van de ham. Daarom wrijft men de snijkant bij het been in met een mengsel van smout (reuzel), bloem, peper en zout. De Ganda Ham wordt verder gedroogd tot hij minimum 9 maanden oud is. Tijdens het drogen wordt de kwaliteit van de hammen continu gecontroleerd. De rijpingsmeester prikt met een priemvormig paardenbeen in het vlees. Wanneer hij het puntige bot uit het vlees trekt en onder de neus houdt, vertelt het rijke aroma de staat van rijping.


Afwassen en ontbenen
Na 9 maanden worden de kleinere hammen opnieuw gewassen om het smoutlaagje te verwijderen. Grotere hammen rijpen verder tot ze 12 à 14 maanden oud zijn.
De hammen zijn nu klaar om, met of zonder been, verkocht te worden. Het ontbenen van de hammen gebeurt in de ‘uitbeenzaal’. Hier worden de hammen achtereenvolgens ontdaan van het been, opgekuist (om de ranzige bijsmaak van geoxideerd vet tijdens het droogproces te verwijderen), dichtgenaaid, in een vorm geperst, voorzien van het brandmerk GANDA en vacuüm verpakt. Hierbij krijgt elke ham nogmaals een rigoureuze kwaliteitscontrole. Hammen die niet voldoen worden onherroepelijk verwijderd.
Black-Holedinsdag 4 oktober 2005 @ 22:14
Ganda ham is zo lekker, toen ik nog in de horeca werkte werd deze ham aan tafel gesneden. Erg mooi gezicht om zo'n hele ham te zien.
At_Fundumdinsdag 4 oktober 2005 @ 22:17
Niet zo'n heel schokkende aflevering wat mij betreft, hebben ze in het begin ook niet een vrijwel identieke aflevering gemaakt over kipfilets?

Verder keek het wel weer lekker weg als een soort van Klokhuis, altijd interessant om de productieprocessen te bekijken en natuurlijk hulde voor de vakslager. En ergens blijft het pesten van de klantenservice met vervelende doorvraagvragen ook wel vermakelijk.
golferdinsdag 4 oktober 2005 @ 22:37
quote:
Op dinsdag 4 oktober 2005 22:17 schreef At_Fundum het volgende:
En ergens blijft het pesten van de klantenservice met vervelende doorvraagvragen ook wel vermakelijk.
Die muts van klantenservice die als antwoord op de vraag wat het verschil tussen schouder- en achterham als antwoord en oplossing gaf: "Achterham wordt gemaakt van de achterham en schouderham van de schouderham"
kippenekwoensdag 5 oktober 2005 @ 11:08
quote:
Op dinsdag 4 oktober 2005 22:17 schreef At_Fundum het volgende:
Niet zo'n heel schokkende aflevering wat mij betreft
Niet schokkend? Ik moet zeggen dat ik er best van stond te kijken wat onze toekomstige slagers wordt geleerd op een vakschool notabene. Nu kun je wel zeggen, de markt vraagt en krijgt, maar de beste mensen hebben dus, als ze van school komen, geen flauw benul hoe je een échte ham maakt - misschien dat er een paragraaf in een boek aan gewijd wordt als we geluk hebben.

De opmerking van de échte slager dat het verboden zou moeten worden het product wat als 'ham' verkocht werd onder die naam aan de man te brengen vond ik dan ook geheel terecht. Maar goed, de consument koopt toch wel, of het nou plofkippen, waterfilets of ingespoten ham is.
Riowoensdag 5 oktober 2005 @ 12:02
Ik had al veel respect voor slagers ,maar dat is nu alleen nog maar gegroeid. Ik ga na het zien van deze aflevering proberen helemaal nooit meer vlees uit de supermarkt te kopen; ik zet nu mijn principes nog wel eens aan de kant voor gehakt of heel soms een schnitzel.
Pietverdrietwoensdag 5 oktober 2005 @ 12:26
quote:
Op woensdag 5 oktober 2005 12:02 schreef Rio het volgende:
Ik had al veel respect voor slagers ,maar dat is nu alleen nog maar gegroeid. Ik ga na het zien van deze aflevering proberen helemaal nooit meer vlees uit de supermarkt te kopen; ik zet nu mijn principes nog wel eens aan de kant voor gehakt of heel soms een schnitzel.
jammer alleen dat slagers als deze man echt uitzondering zijn
Riowoensdag 5 oktober 2005 @ 12:28
quote:
Op woensdag 5 oktober 2005 12:26 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

jammer alleen dat slagers als deze man echt uitzondering zijn
Eens. Is kwestie van goede slager selecteren door vragen te stellen en je gevoel te laten spreken. Maar naar welke slager je ook gaat: je wordt niet zo keihard voor de gek gehouden als bij vlees uit de supermarkt het geval is.
Drive-rwoensdag 5 oktober 2005 @ 12:35
quote:
Op woensdag 5 oktober 2005 11:08 schreef kippenek het volgende:

[..]

Niet schokkend? Ik moet zeggen dat ik er best van stond te kijken wat onze toekomstige slagers wordt geleerd op een vakschool notabene. Nu kun je wel zeggen, de markt vraagt en krijgt, maar de beste mensen hebben dus, als ze van school komen, geen flauw benul hoe je een échte ham maakt - misschien dat er een paragraaf in een boek aan gewijd wordt als we geluk hebben.

De opmerking van de échte slager dat het verboden zou moeten worden het product wat als 'ham' verkocht werd onder die naam aan de man te brengen vond ik dan ook geheel terecht. Maar goed, de consument koopt toch wel, of het nou plofkippen, waterfilets of ingespoten ham is.
De vakschool waar je het over hebt was, als ik goed opgelet heb, geen slagers opleiding. Het was een of andere opleiding voedseltechnologie en dan vind ik het niet heel vreemd dat ze die arme kinderen dit soort zaken leren, het is tenslotte voedseltechnologie. Niet dat ik het er mee eens ben, maar goed.

Mochten mensen in omgeving bollenstreek nog een echte slager zoeken, in Noordwijkerhout zit mijn held in ieder geval. Ik slacht bij hem ook eigen vee en die kerel weet nog hoe het moet. Verder maakt hij bijna alles zelf, van ham tot droge worst.
Riowoensdag 5 oktober 2005 @ 12:54
Was het Van Hall Instituut
Pietverdrietwoensdag 5 oktober 2005 @ 12:59
quote:
Op woensdag 5 oktober 2005 12:28 schreef Rio het volgende:

[..]

Eens. Is kwestie van goede slager selecteren door vragen te stellen en je gevoel te laten spreken. Maar naar welke slager je ook gaat: je wordt niet zo keihard voor de gek gehouden als bij vlees uit de supermarkt het geval is.
Bij verpakte vleeswaren staat er op wat er in zit.
Maar je wordt idd bij veel supermarkten beflikkerd met het vlees, AH vind ik echt heel slecht met het vlees bijvoorbeeld.
tong80woensdag 5 oktober 2005 @ 17:08
Albert Hein is vreselijk inderdaad.

Leuke aflevering weer, groot respect voor die slager.


Arceewoensdag 5 oktober 2005 @ 18:03
Geweldig, wat een vakman, die slager.
Mini_rulezwoensdag 5 oktober 2005 @ 19:48
quote:
Op woensdag 5 oktober 2005 12:59 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Bij verpakte vleeswaren staat er op wat er in zit.
Maar je wordt idd bij veel supermarkten beflikkerd met het vlees, AH vind ik echt heel slecht met het vlees bijvoorbeeld.
Vreemd, mijn AH heeft juist beter vlees dan de meeste andere supermarkten waar ik geweest ben. Krijgen die het vanuit een centraal punt aangeleverd?
Solitariasvrijdag 7 oktober 2005 @ 15:37
quote:
Op woensdag 5 oktober 2005 12:35 schreef Drive-r het volgende:

[..]

in Noordwijkerhout zit mijn held in ieder geval. Ik slacht bij hem ook eigen vee en die kerel weet nog hoe het moet. Verder maakt hij bijna alles zelf, van ham tot droge worst.
Adres?
zoalshetisvrijdag 7 oktober 2005 @ 15:41
quote:
Op woensdag 5 oktober 2005 19:48 schreef Mini_rulez het volgende:

[..]

Vreemd, mijn AH heeft juist beter vlees dan de meeste andere supermarkten waar ik geweest ben. Krijgen die het vanuit een centraal punt aangeleverd?
hij noemde ook een voorbeeld. slagers, daar moet je heen.
Pietverdrietvrijdag 7 oktober 2005 @ 16:10
quote:
Op woensdag 5 oktober 2005 19:48 schreef Mini_rulez het volgende:

[..]

Vreemd, mijn AH heeft juist beter vlees dan de meeste andere supermarkten waar ik geweest ben. Krijgen die het vanuit een centraal punt aangeleverd?
AFAIK ja, uit Groenlo.
kippenekvrijdag 7 oktober 2005 @ 18:01
Hahahaha, die maandverbandaflevering zeg! . Net gekeken via de website, wat een business!
En die beurs! . Echt een vrouwenwereldje ja. .
Drive-rvrijdag 7 oktober 2005 @ 18:17
quote:
Op vrijdag 7 oktober 2005 15:37 schreef Solitarias het volgende:

[..]

Adres?
Slager Klein
vd Weydenln 1
2211JK Noordwijkerhout

Twee broers en allebei gewoon super met vlees!
Rapaillevrijdag 7 oktober 2005 @ 19:31
http://www.slagerijklein.nl Ik zal er eens gaan kijken, is niet zo ver weg voor mij
Drive-rzaterdag 8 oktober 2005 @ 07:07
quote:
Op vrijdag 7 oktober 2005 19:31 schreef Rapaille het volgende:
http://www.slagerijklein.nl Ik zal er eens gaan kijken, is niet zo ver weg voor mij
Grappig, nooit geweten dat ze die site hadden. Ik ben gewoon blij dat ik er terecht kan. Met name voor grotere diners ideaal als ik op zoek ben naar een mooi stuk vlees. Met een telefoontje kan ik alles krijgen op mijn manier, sommige hele stukken worden nu eenmaal standaard niet meer zo geslacht!
Rapaillezaterdag 8 oktober 2005 @ 18:26
quote:
Op zaterdag 8 oktober 2005 07:07 schreef Drive-r het volgende:

[..]

Grappig, nooit geweten dat ze die site hadden. Ik ben gewoon blij dat ik er terecht kan. Met name voor grotere diners ideaal als ik op zoek ben naar een mooi stuk vlees. Met een telefoontje kan ik alles krijgen op mijn manier, sommige hele stukken worden nu eenmaal standaard niet meer zo geslacht!
haha heb een beetje lopen googlen Ik kom zelf uit Noordwijk dus dat stukje rijden is goed te doen voor een goed stuk vlees
Drive-rzaterdag 8 oktober 2005 @ 22:57
quote:
Op zaterdag 8 oktober 2005 18:26 schreef Rapaille het volgende:

[..]

haha heb een beetje lopen googlen Ik kom zelf uit Noordwijk dus dat stukje rijden is goed te doen voor een goed stuk vlees
Ik kom zelf ook uit Noordwijk, maar in Noordwijk is simpelweg geen enkele normale slager meer, ze zijn allemaal van een bedenkelijk niveau...
Setambrezaterdag 8 oktober 2005 @ 23:28
Heeerlijk programma om naar te kijken
Solitariaszondag 9 oktober 2005 @ 01:57
quote:
Op vrijdag 7 oktober 2005 18:17 schreef Drive-r het volgende:

[..]

Slager Klein
vd Weydenln 1
2211JK Noordwijkerhout

Twee broers en allebei gewoon super met vlees!
Ik ga er heen binnenkort... wil zelf nog een keer een hele achterpoot pekelen etc...
DIGGERzondag 9 oktober 2005 @ 21:35
quote:
Op dinsdag 13 september 2005 22:12 schreef NewOrder het volgende:
Ik koop nooit pasta in zo'n kartonnen doos, die smaakt inderdaad naar karton. En als ik me niet vergis kosten de verschillende pasta's in plastic zakken van AH huismerk en Grand Italia gewoon hetzelfde (per merk), op de tagliatelle na dan.
Overigens een leuke uitzending.
Enige echt goeie pasta die je in NL redelijk goed kunt krijgen is van Barilla, wat betreft pasta is de plusmarkt trouwens de beste NL supermarkt qua kwaliteit in het assortiment.

Gebruik zelf altijd Barilla (Komt allemaal mee uit Italie, soms Frankrijk) of Divella (Italiaanse Groothandel in Hedel http://www.silletti.nl/ voor particulieren alleen zaterdag 10-16 uur) en soms De Cecco.

Dat hele honig gebeuren heeft gewoon niks met pasta te maken, die Italianen die hun neus ervoor ophaalden waren nog mild.

En als je dan een goeie pasta gekocht hebt, is het bereiden de volgende stap, want dat kunnen ze hier in NL ook zelden.
DIGGERmaandag 10 oktober 2005 @ 23:35
Morgen:
quote:
Chocolade en Sinaasappelsap 1

Uitzending: dinsdag 11 oktober
21.25 uur op Nederland 3

Teun van de Keuken is Nederlands eerste chocoladecrimineel. Hij is, tegen zijn zin, nog op vrije voeten. Zijn chocoladekruistocht voert hem van Capitool in Washington tot Binnenhof in Den Haag. Maar hoe lang nog?
De Keuringsdienst heeft inmiddels 's werelds eerste slaafvrije repen in de
kast liggen.

En... de Dienst duikt in de sinaasappelsap. Vanavond het eerste deel.

Het meest gedronken sap ter wereld is jus d’orange. Vers geperst juicht het
pak sap. Maar wat is dat dan? En kun je ook niet vers persen? Ook mooi: direct geperst. De Keuringsdienst van Waarde kijkt waar het sap vandaan komt en raakt verzeild in een Braziliaanse sinaasappelsapfabriek die groter is dan de hoogovens.

Honderdduizend sinaasappels per minuut direct en vers geperst. Vierentwintig uur per dag. Maar hoelang duurt het voordat de sap uit het pak in het glas zit? Wat is sinaasappelsap zonder sap? En is Coolbest koel beter?

Sinaasappelsap deel 2: dinsdag 18 oktober 21.25, Net3

tong80dinsdag 11 oktober 2005 @ 17:17
Lijkt me weer interessant.


zoalshetisdinsdag 11 oktober 2005 @ 17:29
ik hoop dat ze ook het verhaal behandelen waar sprake is van bietenpulp als 'vruchtvlees'. kan ik eindelijk zien of het een broodje aap is.
Damzzzdinsdag 11 oktober 2005 @ 17:38
Ik dacht dat ze kokos gebruikten als vruchtvlees?
Black-Holedinsdag 11 oktober 2005 @ 18:54
quote:
Op dinsdag 11 oktober 2005 17:29 schreef zoalshetis het volgende:
ik hoop dat ze ook het verhaal behandelen waar sprake is van bietenpulp als 'vruchtvlees'. kan ik eindelijk zien of het een broodje aap is.
Dat verhaal ken ik ook, misschien onthullen ze het vanavond. Ben benieuwd.
golferdinsdag 11 oktober 2005 @ 21:54
Volgende week dus de ontknoping van het 'Geheim van Tropicana'
NewOrderdinsdag 11 oktober 2005 @ 21:55
quote:
Op dinsdag 11 oktober 2005 21:54 schreef golfer het volgende:
Volgende week dus de ontknoping van het 'Geheim van Tropicana'
En van Coolbest... die mag je voortaan uit de koelkast laten.
tong80dinsdag 11 oktober 2005 @ 21:56
Niks aan vandaag. Volgende week verder.

Rapailledinsdag 11 oktober 2005 @ 22:46
quote:
Op dinsdag 11 oktober 2005 21:55 schreef NewOrder het volgende:

[..]

En van Coolbest... die mag je voortaan uit de koelkast laten.
Precies, is voornamelijk marketing. Wat wel waar is dat Coolbest in blinde smaaktests beter in de smaak valt bij mensen. Ik dacht dat dit te maken heeft met de kwaliteit van de sinaasappels maar zeker weten doe ik het niet
zoalshetiswoensdag 12 oktober 2005 @ 01:51
quote:
Op dinsdag 11 oktober 2005 22:46 schreef Rapaille het volgende:

[..]

Precies, is voornamelijk marketing. Wat wel waar is dat Coolbest in blinde smaaktests beter in de smaak valt bij mensen. Ik dacht dat dit te maken heeft met de kwaliteit van de sinaasappels maar zeker weten doe ik het niet
zoetigheid (langer laten rijpen) en smaak zal best een belangrijk punt zijn bij smaaktests. het zal wel te maken hebben met de mate van verdunning nadat het als 'geconcentreerd' weer wordt verdunt.

beetje zoals de ham dus. de een heeft 60 % water en smaakt nog steeds een beetje naar ham, terwijl de 0% waterham beter smaakt en de prijs daardoor hoger ligt.
SuperRembowoensdag 12 oktober 2005 @ 20:57
quote:
Op vrijdag 7 oktober 2005 19:31 schreef Rapaille het volgende:
http://www.slagerijklein.nl Ik zal er eens gaan kijken, is niet zo ver weg voor mij
Noordwijk is niet echt in de buurt voor mij, maar gelukkig staat er op die website een lijst met leden van dezelfde "ambachtelijke" slagers en worstmakers vereniging. In ben bij Slagerij Mulder in Wijk bij Duurstede geweest. De ham is in ieder geval erg lekker
Drive-rwoensdag 12 oktober 2005 @ 21:09
quote:
Op woensdag 12 oktober 2005 20:57 schreef SuperRembo het volgende:

[..]

Noordwijk is niet echt in de buurt voor mij, maar gelukkig staat er op die website een lijst met leden van dezelfde "ambachtelijke" slagers en worstmakers vereniging. In ben bij Slagerij Mulder in Wijk bij Duurstede geweest. De ham is in ieder geval erg lekker
Haha, steun de ambachtelijke slager!!! Maar serieus, was het een beetje een goeie zaak?
SuperRembowoensdag 12 oktober 2005 @ 21:34
quote:
Op woensdag 12 oktober 2005 21:09 schreef Drive-r het volgende:

[..]

Haha, steun de ambachtelijke slager!!! Maar serieus, was het een beetje een goeie zaak?
Ja, voor zover je in 1 bezoek kan beoordelen. De ham is smaakvol, maar ik weet eigenlijk niet zeker of ze die daar zelf gemaakt hadden. Niet eens duur trouwens. Ik had ook een droge worst die ze daar zelf gemaakt hadden (smaakte ook goed) en een rookworst (nog niet geproefd).
BBQ-kipdonderdag 13 oktober 2005 @ 11:48
Ik ga een keer per week naar deze slager: http://www.slagerij-scholtes.nl/over%20scholtes.htm
En afgelopen zaterdag zag ik net Erica Terpstra weggaan met haar chauffeur toen ik er naar binnen ging
Drive-rdonderdag 13 oktober 2005 @ 12:30
quote:
Op donderdag 13 oktober 2005 11:48 schreef BBQ-kip het volgende:
Ik ga een keer per week naar deze slager: http://www.slagerij-scholtes.nl/over%20scholtes.htm
En afgelopen zaterdag zag ik net Erica Terpstra weggaan met haar chauffeur toen ik er naar binnen ging
Ha, die ken ik ook! Daar gingen we vroeger heen, tegenwoordig dus meer naar slager Klein. Goed dat je hem even hierop zet, ik zit tegenwoordig vaak in de buurt en dan is het makkelijk!
BBQ-kipdonderdag 13 oktober 2005 @ 12:45
Ik woon zelf aan de hele andere kant van Rijswijk, maar op zaterdag ga ik vaak naar de markt in Oud-Rijswijk en dan natuurlijk ook even daar langs
Bij mij in de buurt zit er alleen zo'n prutslager met aanbiedingen van 3 kilo gehakt voor 5 euro enzo
1 keer vlees daar gehaald, was het bedorven
Dan maar een stukkie rijden voor een echte slager
Mijn opa (paardenslager en later ook rundvleesslager) maakte natuurlijk de beste vleeswaren (rookvlees, worsten, ham etc etc) klaar, maar ja, die beste man is er al eventjes niet meer, dus dat gaat niet
BBQ-kipdonderdag 13 oktober 2005 @ 12:53
Deze slagerij is trouwens ook erg goed (helaas geen website):
Specialiteitslagerij Dick Vrijenhoek
Herenstr 59
2282BR Ryswyk ZH
Tel: 070-3992409
Fax: 070-3992409
Scharrelslagerij
O.a. paardenvlees

Maar helaas wel heel erg duur, paardenbiefstuk voor 25 euro per kilo vind ik niet echt leuk meer.
Erg lekker vlees, maar erg duur en dan ga ik dus liever naar Scholtes toe, waar ze ook veel meer soorten vlees hebben
Tamagotchidonderdag 13 oktober 2005 @ 12:59
[Hamtip:]

Slagerij de Rode Os
Rijperweg 54
Middenbeemster

[/Hamtip]

Pietverdrietdinsdag 18 oktober 2005 @ 19:11
*kick*
Vanavond weer, over sjokkola en sinasssapppelsap
Black-Holedinsdag 18 oktober 2005 @ 19:35
quote:
Op dinsdag 18 oktober 2005 19:11 schreef Pietverdriet het volgende:
*kick*
Vanavond weer, over sjokkola en sinasssapppelsap
Ging toch alleen maar over sinaasappelsap? Hoe dan ook, ik kijk vanavond weer
#ANONIEMdinsdag 18 oktober 2005 @ 21:53
Wie koopt er nog 'koelverse' vruchtensappen...?
Black-Holedinsdag 18 oktober 2005 @ 22:06
quote:
Op dinsdag 18 oktober 2005 21:53 schreef k_man het volgende:
Wie koopt er nog 'koelverse' vruchtensappen...?
Die reactie van Coolbest: het kan prima buiten de koeling

Toch blijft zelfgeperst sap nog altijd het lekkerst
klaaroverwoensdag 19 oktober 2005 @ 13:46
"Gekoelde sinaasappelsap is toch een stukje vers-beleving." Haha!
Prachtig detail trouwens: toen Maurice in de fabriek zn oordoppen indeed, dempte de heldere achtergrondmuziek, en hoorde je alleen nog onduidelijke saxofoonklanken. Filmisch.
FloggingMollydinsdag 25 oktober 2005 @ 21:27
Nu op nl 3
du_kedinsdag 25 oktober 2005 @ 21:53
Leuke aflevering .
NewOrderdinsdag 25 oktober 2005 @ 21:56
Net even nagekeken... die blikjes van AH komen inderdaad van Petti.
Elgigantedonderdag 27 oktober 2005 @ 22:57
Leuk dat die reporter meneer Petti aan de lijn kreeg en zo vriendelijk werd rondgeleid door dat bedrijf.
Mooie aflevering weer en as usual komische antwoorden van de helpdesk van een steengoed programma.
Dit programma mag van mij een prijs ontvangen.
rubbereenddonderdag 27 oktober 2005 @ 22:59
prachtig ja daar in Italië
Elgigantedonderdag 27 oktober 2005 @ 23:03
quote:
Op donderdag 27 oktober 2005 22:59 schreef rubbereend het volgende:
prachtig ja daar in Italië
Viel me alleen op hoe fel rood dat spul was en hoe rood de tomaten daar waren (en wat voor snelle ogen die dames aan de band moesten hebben), kun je nagaan wat een rommel wij hier voorgeschoteld krijgen, al zijn de Roma's van Appie Heijn redelijk.

Vond ik op zich wel een leuke stelling: Hoe komt het dat 1 tomaat in de winkel duurder is dan dit blikje waar 420 gram tomaten in zit?
Elgigantedonderdag 27 oktober 2005 @ 23:04
"Hoeveel tomaten zitten er nu eigenlijk in 1 zo'n blikje?"

"Heeft U een momentje, ik zal even kijken of ik wat kan vinden..... ehhh, op voorleestoon, 100% tomaten meneer".

Werkelijk geweldig!
rubbereenddonderdag 27 oktober 2005 @ 23:05
quote:
Op donderdag 27 oktober 2005 23:03 schreef Elgigante het volgende:

[..]

Viel me alleen op hoe fel rood dat spul was en hoe rood de tomaten daar waren (en wat voor snelle ogen die dames aan de band moesten hebben), kun je nagaan wat een rommel wij hier voorgeschoteld krijgen, al zijn de Roma's van Appie Heijn redelijk.
je moet gewoon je eigen tomaten verbouwen
quote:
Vond ik op zich wel een leuke stelling: Hoe komt het dat 1 tomaat in de winkel duurder is dan dit blikje waar 420 gram tomaten in zit?
heerlijk hoe ze altijd de kromme dingen naar voren halen bij KVW
Elgigantedonderdag 27 oktober 2005 @ 23:06
quote:
Op woensdag 5 oktober 2005 12:28 schreef Rio het volgende:

[..]

Eens. Is kwestie van goede slager selecteren door vragen te stellen en je gevoel te laten spreken. Maar naar welke slager je ook gaat: je wordt niet zo keihard voor de gek gehouden als bij vlees uit de supermarkt het geval is.
Vind ik ook, gewon af en toe iets bestellen uit een stuk vlees dat niet al voorgesneden is en dan kijken hoe hij het behandeld en hoe het vlees er uitziet wat ie heeft.
Maar een goede slager is schaars tegenwoordig.
Elgigantedonderdag 27 oktober 2005 @ 23:10
quote:
Op donderdag 27 oktober 2005 23:05 schreef rubbereend het volgende:

[..]

je moet gewoon je eigen tomaten verbouwen
[..]

heerlijk hoe ze altijd de kromme dingen naar voren halen bij KVW
Ik heb momenteel weinig plaats voor een groentetuintje, dus ik hou het even bij de kruiden..

Ze stellen ontzettend simpele en logische vragen, maar krijgen inderdaad de meest kromme antwoorden van officials etc te horen.
Ik vond dat hij bij Petti heel openlijk te woord werd gestaan, die man vertelde eerlijk dat Albert Heijn een afnemer is, wat de kosten van een blikje precies zijn en voor welke prijs Albert Heijn het inkoopt.

Maar er werd wel pijnlijk duidelijk wat de mondialisering met tradities in Europa doet.
rubbereenddonderdag 27 oktober 2005 @ 23:12
t valt me sowieso altijd op dat ze in t buitenland veel vaker mogen komen kijken dan in Nederland.
Elgigantedonderdag 27 oktober 2005 @ 23:15
quote:
Op donderdag 27 oktober 2005 23:12 schreef rubbereend het volgende:
t valt me sowieso altijd op dat ze in t buitenland veel vaker mogen komen kijken dan in Nederland.
ik vind het ook hoogst merkwaardig dat een simpel programma met gezond verstand als dit de kinderarbeid die met chocolade gepaard gaat moet aankaarten.
Ik hoop dat ze nog lang doorgaan met deze tv in elk geval.
okee6dinsdag 1 november 2005 @ 20:12
Vanavond over paneermeel (wederom in Duitsland gefilmd) en wat er op de schnitzel zit
Black-Holedinsdag 1 november 2005 @ 20:25
quote:
Op dinsdag 1 november 2005 20:12 schreef okee6 het volgende:
Vanavond over paneermeel (wederom in Duitsland gefilmd) en wat er op de schnitzel zit
Lijkt me weer een bijzonder informatieve uitzending te worden
Pietverdrietdinsdag 1 november 2005 @ 21:50
Whehehe
Iemand nog verbaasd waarom ik altijd hamer op zelfmaken?
Arceedinsdag 1 november 2005 @ 21:57
quote:
Op dinsdag 1 november 2005 21:50 schreef Pietverdriet het volgende:
Whehehe
Iemand nog verbaasd waarom ik altijd hamer op zelfmaken?
Zelf even ei klutsen, vlees erdoor en paneren.
BBQ-kipdinsdag 1 november 2005 @ 21:57
Die kabouter van Dumeco was er echt trots op, ook wel weer mooi om te zien
Je hebt gelijk Piet, as always, maar ik vind toch soms zo'n structuurloze persschnitzel heel lekker
Arceedinsdag 1 november 2005 @ 21:58
Die Wouter doet me altijd aan Wim de Bie denken, trouwens.
sampoowoensdag 2 november 2005 @ 02:54
Duitsers!

Wordt een beetje ziek van die Nederlandse bedrijven die de consument bewust proberen te misleiden want dat is het als je niet in de keuken laat kijken.
sampoowoensdag 2 november 2005 @ 02:57
De helpdesk.
De varkens eten ook alles.
monneswoensdag 2 november 2005 @ 09:50
quote:
Op dinsdag 1 november 2005 21:57 schreef BBQ-kip het volgende:
Die kabouter van Dumeco was er echt trots op, ook wel weer mooi om te zien
Die 'kabouter' was heerlijke tv om te zien, ik heb erg gelachen om deze aflevering. Maar ik denk dat ik de schnitzel voortaan zelf maar weer paneer
rashudowoensdag 2 november 2005 @ 10:53
Ik vind het toch heerlijk om te zien dat sommige mensen gewoon trots zijn op hun werk. En wat een ontzettende domme mensen werken er toch bij die callcenters.

Ja een wienerschnitzel dat is een schnitzel zonder paneermeel, en een schnitzel ja dat is gewoon een gepaneerde schnitzel. Nee meneer, ik weet dat wij er voor zijn om u te woord te staan, maar u heeft nu wel heel vervelende vragen, ga nu maar weg zodat ik weer verder uit m'n neus kan eten.

Het is ook wel logisch dat Dumeco meerdere stukjes vlees aan elkaar plakt, anders krijg je nooit 100% dezelfde vorm, en dat is blijkbaar wat de consument wil. Dat het er zonder laagje totaal niet uitziet, daar komen ze niet achter.
Pietverdrietwoensdag 2 november 2005 @ 11:08
Er is ook in principe niet mis met een vormvleesschnitzel. Wat imho niet deugt is dat men het niet gewoon op de verpakking zegt, en je dus eigenlijk iets anders laat kopen dan dat je gedacht wordt te kopen.
In iedere Duitse pizzaria staat keurig op het menu dat de ham vormvlees is, in snackbar dat er nitraatpekelzout in de worst zit. Als je een goed product maakt uit vormvlees, zeg dan gewoon dat het een goed product uit vormvlees is. De voedingsindustrie in NL schijnt liever gebakken onzin te verkopen dan gewoon eerlijk te zijn en trots op een goed product. Geen wonder dat mensen achterdochtig worden.
Als Riedel een prima en lekker sapje maakt uit concentraat, zeg dat dan gewoon, laat de KVW of het publiek naar de fabriek komen en laat zien dat je uit verschillende concentraten het sap maakt dat de juiste zuurgraad en zoetheid bezit. Nee, liever willen de mensen laten geloven dat de fabriek volstaat met oma´s die je saus vers staan te maken.
Een brouwerij is ook gewoon een fabriek, dat weet iedereen en daar is toch ook geen probleem mee?
kippenekwoensdag 2 november 2005 @ 11:36
Piet.
Mensen willen gewoon zo graag voor de gek gehouden worden, lijkt het.
rashudowoensdag 2 november 2005 @ 11:40
Ze helpen inderdaad zelf mooi mee met het maken van sprookjes. Vervolgens is het ook erg als de consument achter de waarheid komt. Dus willen ze dat niet laten zien.

Net zoals Jantje die te horen krijgt dat Sinterklaas niet bestaat.

En dan krijg je weer mensen die denken dat alles wat verborgen wordt, automatisch slecht is, en spontaan koppijn krijgen als ze een E-nummer op een verpakking zien staan.
Pietverdrietwoensdag 2 november 2005 @ 11:41
quote:
Op woensdag 2 november 2005 11:36 schreef kippenek het volgende:
Piet.
Mensen willen gewoon zo graag voor de gek gehouden worden, lijkt het.
Lijkt me een korte termijn planning van de levensmiddelenindustrie. Ze vallen er mee door de mand.
Jordy-Bwoensdag 2 november 2005 @ 11:49
quote:
Op dinsdag 1 november 2005 21:50 schreef Pietverdriet het volgende:
Whehehe
Iemand nog verbaasd waarom ik altijd hamer op zelfmaken?
Hmmm... Op vakantie in Oostenrijk (in een gewoon woonhuis bij een vriendin) hebben we regelmatig zelf schnitzels gemaakt.

't schijnt normaal te zijn om daar een bak paneermeel gereed te hebben staan in de keuken... En zelfs in de kleine buurtsuper lagen geweldige stukken schnitzelvlees van anderhalf à twee kilo, ofzo, aan één stuk... Gewoon bij het voorverpakte vlees. Da's wel het betere werk.
kippenekwoensdag 2 november 2005 @ 12:12
quote:
Op woensdag 2 november 2005 11:41 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Lijkt me een korte termijn planning van de levensmiddelenindustrie. Ze vallen er mee door de mand.
Over dat eerlijk zijn: moest denken aan die kipgehakt fabriek aflevering. Geeen hoogstaand culinair product maar ze waren er tenminste wel eerlijk en open over!
Pietverdrietwoensdag 2 november 2005 @ 12:14
quote:
Op woensdag 2 november 2005 12:12 schreef kippenek het volgende:

[..]

Over dat eerlijk zijn: moest denken aan die kipgehakt fabriek aflevering. Geeen hoogstaand culinair product maar ze waren er tenminste wel eerlijk en open over!
Precies, het is gewoon een basisproduct voor de levensmiddelen industrie die er bv worst mee maakt. Niets mis mee, zonde om weg te gooien.
In de ouderwetse keuken maakte je van de karkassen soep.
zoalshetiswoensdag 2 november 2005 @ 12:21
quote:
Op woensdag 2 november 2005 12:14 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Precies, het is gewoon een basisproduct voor de levensmiddelen industrie die er bv worst mee maakt. Niets mis mee, zonde om weg te gooien.
In de ouderwetse keuken maakte je van de karkassen soep.
of fond en bouillon
okee6woensdag 2 november 2005 @ 12:48
Die koker van Dumeco
quote:
Op woensdag 2 november 2005 11:49 schreef Jordy-B het volgende:

[..]

Hmmm... Op vakantie in Oostenrijk (in een gewoon woonhuis bij een vriendin) hebben we regelmatig zelf schnitzels gemaakt.

't schijnt normaal te zijn om daar een bak paneermeel gereed te hebben staan in de keuken... En zelfs in de kleine buurtsuper lagen geweldige stukken schnitzelvlees van anderhalf à twee kilo, ofzo, aan één stuk... Gewoon bij het voorverpakte vlees. Da's wel het betere werk.
Nou inderdaad, een schnitzeltje van 100 gram mag geen schnitzel heten
Jordy-Bwoensdag 2 november 2005 @ 13:09
je moet er dan dus zelf plakjes van snijden, die platbeuken en door de paneer halen, hè...
Solitariaswoensdag 2 november 2005 @ 14:19
quote:
Op woensdag 2 november 2005 12:14 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Precies, het is gewoon een basisproduct voor de levensmiddelen industrie die er bv worst mee maakt. Niets mis mee, zonde om weg te gooien.
In de ouderwetse keuken maakte je van de karkassen soep.
Elgigantedinsdag 8 november 2005 @ 15:45
Vanavond worden de bedden getest, ik ben benieuwd..
rubbereenddinsdag 8 november 2005 @ 15:50
dat wordt lachen als al die verkopers gaan uileggen wat welk bed doet
du_kedinsdag 8 november 2005 @ 21:53
Hij heeft voor volgende week 150 karbonades in de wei lopen .
du_kedinsdag 15 november 2005 @ 21:22
Na de ster .
0dinsdag 15 november 2005 @ 21:38
zodadelijk laten ze het slachten niet door gaan
0dinsdag 15 november 2005 @ 21:43
wat ze die beesten allemaal gegeven hebben
0dinsdag 15 november 2005 @ 21:51
volgende week
du_kedinsdag 15 november 2005 @ 21:57
quote:
Op dinsdag 15 november 2005 21:51 schreef 0 het volgende:
volgende week
Baalde ik ook een beetje van .
tong80dinsdag 15 november 2005 @ 22:02
Geweldige aflevering


Jordy-Bdinsdag 15 november 2005 @ 23:10
Zat heel veel humor in deze aflevering... geweldig
Arceedinsdag 15 november 2005 @ 23:14
Kut, gemist.
Jordy-Bdinsdag 15 november 2005 @ 23:16
ze zullen binnen-zeer-kort wel via uitzending gemist te zien zijn...

Is goed te doen (en je kan 't eventueel downloaden met een programma als WMRecorder, zodat je ook geen last van lag, enzo, hebt)
Arceedinsdag 15 november 2005 @ 23:17
Klopt, heb ik al 'es gedaan.
Jordy-Bdinsdag 15 november 2005 @ 23:19
'k ben blij dat ze bij de publieken (en talpa) die dienst aanbieden...
golferwoensdag 16 november 2005 @ 00:22
Video net bekeken, top aflevering.
Erg veel humor ook.
Lempickawoensdag 16 november 2005 @ 14:40
Ik zal Ot en Sien wel missen natuurlijk.. maar dat ze geslacht moeten worden ind ik wel. Mensen zijn tegenwoordig namelijk bijna vergeten waar vlees vandaan komt.
Pietverdrietwoensdag 16 november 2005 @ 14:53
Snap alleen niet waarom ze nu de hoeveelheid vlees kochten bij AH die gelijk staat aan 1 varken.
Gaan ze daarmee lopen miepen dat het varken in stukjes duurder is dan het te slachte varken opbrengt?
zoalshetiswoensdag 16 november 2005 @ 14:54
quote:
Op woensdag 16 november 2005 14:53 schreef Pietverdriet het volgende:
Snap alleen niet waarom ze nu de hoeveelheid vlees kochten bij AH die gelijk staat aan 1 varken.
Gaan ze daarmee lopen miepen dat het varken in stukjes duurder is dan het te slachte varken opbrengt?
of dat hun varkens lekkerder zijn. ja logisch. trouwens ik zie bij uitzending gemist nog steeds die uitzending over bedden, heb het varken programma gemist...
Pietverdrietwoensdag 16 november 2005 @ 15:59
Dag Ot, dag Sien 1/2
Herhaling: donderdag 17 november
13.20-13.43, Nederland 1
NewOrderwoensdag 16 november 2005 @ 17:15
quote:
Op woensdag 16 november 2005 14:53 schreef Pietverdriet het volgende:
Snap alleen niet waarom ze nu de hoeveelheid vlees kochten bij AH die gelijk staat aan 1 varken.
Gaan ze daarmee lopen miepen dat het varken in stukjes duurder is dan het te slachte varken opbrengt?
De enige die behoorlijk aan het vlees verdient is de supermarkt. Ik vermoed dat ze daar aandacht aan gaan besteden.
BoomBoomdinsdag 29 november 2005 @ 17:02
Vanavond weer:

Van katoen kun je geen chocolade maken
21.30-22.00, Nederland 3
the_disheaverdinsdag 29 november 2005 @ 21:55
Welke Shakies was dat?

De site www.chocolonely.nl ligt plat Nu al

super uitzending overigens
the_disheaverdinsdag 29 november 2005 @ 21:57
Elke shakies


Op de volgende adressen wordt Tony's Chocolonely® los verkocht:

Shakie's
NS Station Amsterdam Amstel
(naast C'est du Pain)

Shakie's
NS Station Amsterdam Centraal
(in de westtunnel aan de IJ-zijde naast de trappen naar perron 10 en 11)

Shakie's
NS Station Leiden Centraal
(naast de roltrappen naar perron 8b)

Shakie's
NS Station Utrecht Centraal
(in de stationshal, in het ronde paviljoen achter de roltrappen naar perron 8 en 9)

Shakie's
NS Station Eindhoven Centraal
(tegenover de trappen naar perron 3 en 4)
TheTh1ngdinsdag 29 november 2005 @ 22:00
, Ik ga d'r morgen een paar halen
Ik hoop dat ze niet zijn uitverkocht...
the_disheaverdinsdag 29 november 2005 @ 22:04
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 22:00 schreef TheTh1ng het volgende:
, Ik ga d'r morgen een paar halen
Ik hoop dat ze niet zijn uitverkocht...
Ik moet 'pas' donderdag naar het westen (woon in groningen). Om nou daarvoor al morgen heen te gaan....Nee... Zal niet te hard lopen, hopelijk...
golferwoensdag 30 november 2005 @ 00:34
Grappige aflevering weer.
Moest vooral lachen om die familie van Marktplaats.nl die probeerde een stokje te steken voor de productie van die brandnetel T-shirts.
Blueswoensdag 30 november 2005 @ 00:41
Als ik tijd heb morgen tussen bus en trein (NS ) ga ik er wel 1tje kopen natuurlijk.
En dat liedje krijg ik dus ook niet meer uit mijn hoofd
Kimsomniawoensdag 30 november 2005 @ 00:44
Teun was zo trots... .
Ik hoop echt dat er een run op die chocolade komt.
bibidonderdag 1 december 2005 @ 09:46
Wat is er dan met die shakie's?

Wanneer is de herhaling?
Pietverdrietdonderdag 1 december 2005 @ 10:00
quote:
Op donderdag 1 december 2005 09:46 schreef bibi het volgende:
Wat is er dan met die shakie's?
Die verkopen de slaafvrije tony's sjokkoloonly
quote:
Wanneer is de herhaling?
www.kvw.tv staat ie online
Chielusdonderdag 1 december 2005 @ 14:14
leuk dat het ze gelukt is. wel mooi om te zien dat ze ipv het alleen maar aan de kaak te zetten er ook iets mee doen.
Asskicker14donderdag 1 december 2005 @ 14:21
Teun van der Keuken
Tony's Chocolonely's.
du_kedonderdag 1 december 2005 @ 15:17
quote:
Op woensdag 30 november 2005 00:44 schreef Kimsomnia het volgende:
Teun was zo trots... .
Ik hoop echt dat er een run op die chocolade komt.
Geweldig inderdaad! alleen is zijn de verkooppunten me wat te ver van Groningen af .
rubbereenddonderdag 1 december 2005 @ 15:17
quote:
Op woensdag 30 november 2005 00:34 schreef golfer het volgende:
Grappige aflevering weer.
Moest vooral lachen om die familie van Marktplaats.nl die probeerde een stokje te steken voor de productie van die brandnetel T-shirts.
nou aj tis natuurlijk wel een beetje een rare zaak als je afspreekt de hele partij te kopen en vervolgens komt er een Nederlander een flink stuk van je aankoop weghalen en er shirts voor in Nederland van maken
okee6zondag 4 december 2005 @ 19:43
quote:
Tony's Chocolonely, de 'slaafvrije' chocoladereep die het RVU-consumentenprogramma 'Keuringsdienst van Waarde' woensdag op de markt heeft gebracht, blijkt een zeer gewilde lekkernij.

Donderdag had de redactie van het programma onder meer via internet 15000 repen verkocht, terwijl er slechts 5000 in voorraad waren. "We hadden gehoopt die rond de kerst kwijt te zijn, maar het gaat boven verwachting"; zegt redacteur Maurice Dekkers. "We zijn nu met man en macht bezig om aan de vraag te voldoen. Maandag gaat het Belgische fabriekje waar ze worden gemaakt de nieuwe bestelling verwerken.";

De Tony's Chocolonely-reep ('Slaafvrij snaaien') heeft het Max Havelaar Keurmerk: het snoepgoed is gemaakt van cacao waarvoor de boeren van coöperatie Kuapa Kokoo in Ghana een eerlijke prijs krijgen. 'Keuringsdienst van waarde' verkoopt het product bij wijze van aanklacht tegen het wanbeleid van de cacaoproducenten die gebruikmaken van kinderarbeid. Eerder probeerde een redacteur van het programma zich te laten berechten, omdat hij als chocoladeconsument een crimineel zou zijn. Tot op heden is dat niet gelukt.
...

Om te achterhalen wat de Ghanese coöperatie er financieel precies mee opschiet, zet 'Keuringsdienst van Waarde' zijn onderzoek in de cacaowereld voort. Dat gaat volgens redacteur Maurice Dekkers makkelijker dan voorheen. "Omdat we nu zelf chocoladeproducent zijn, hebben we toegang tot de Vereniging van Zoetwaren. We kunnen dan vragen stellen tijdens vergaderingen waarbij Nestlé ook aan tafel zit."
Beetje Bros-smaak qua chocolade, wel lekker
#ANONIEMzondag 4 december 2005 @ 19:49
quote:
Op zondag 4 december 2005 19:43 schreef okee6 het volgende:

[..]

Beetje Bros-smaak qua chocolade, wel lekker
Er zit weinig cacao in, begreep ik. Net zoiets als koetjesrepen.
okee6zondag 4 december 2005 @ 19:57
quote:
Op zondag 4 december 2005 19:49 schreef k_man het volgende:

[..]

Er zit weinig cacao in, begreep ik. Net zoiets als koetjesrepen.
Kan ook, die heb ik al een tijd niet meer gegeten. Wel in de richting
NoSigardonderdag 8 december 2005 @ 02:02
En? Allemaal weer aan de legbatterij-eieren?
|Mij leek er in die uitzending althans niks mis mee, dus waarom niet.
Bluesdonderdag 8 december 2005 @ 02:23
Die fiets het ziet er niet erg gezellig uit voor de kippen in die flat
En die bio-kippen... wat was er nou zo bio aan
BBQ-kipdonderdag 8 december 2005 @ 07:08
Ik vond het een stuk rustiger in die "flat" dan in die scharrelschuur...
Beestjes waren volgens mij prima op hun gemak en zagen er een stuk beter uit ook.
Niet te vergeten dat die man van "de flat" ook gewoon zijn verhaal eerlijk deed en trots was op zijn werk, niet dat gedraai van bio-dit en eko-dat...

* BBQ-kip legbatterij-eitjes gaat halen
Pietverdrietdonderdag 8 december 2005 @ 13:06
quote:
Op donderdag 8 december 2005 02:23 schreef Bluezz het volgende:
Die fiets het ziet er niet erg gezellig uit voor de kippen in die flat
En die bio-kippen... wat was er nou zo bio aan
Goed opletten, die man had het over de ophokplicht, normaal liepen de beesten allemaal buiten.
Jordy-Bdonderdag 8 december 2005 @ 13:21
quote:
Op zondag 4 december 2005 19:49 schreef k_man het volgende:

[..]

Er zit weinig cacao in, begreep ik. Net zoiets als koetjesrepen.
Is er geen rietsuiker gebruikt in de chocola? Da's wel echt iets voor Max Havelaar...

En dat geeft er een typische smaak aan...
Jordy-Bdonderdag 8 december 2005 @ 13:27
quote:
Op donderdag 8 december 2005 02:02 schreef NoSigar het volgende:
En? Allemaal weer aan de legbatterij-eieren?
|Mij leek er in die uitzending althans niks mis mee, dus waarom niet.
Je kunt je afvragen of productiviteit daadwerkelijk een goede graadmeter is voor het welzijn van de kippen...

Dat van die kleurstoffen wist ik niet, trouwens... Ik dacht dat ze dat gewoon met een aparte samenstelling van het voer konden doen, ipv met een synthetisch stofje (wat van nature wel in het voedsel voorkomt, maar niet in dergelijke hoeveelheden)...

Het gesjoemel met de legbatterij-eieren had ik stiekem wel verwacht, eigenlijk... Neemt niet weg dat het niet door de beugel kan om een goedkoop product op zo'n manier duur te verkopen. Da's net zoiets als etiketten van dure wijnen op flessen goedkope tafelwijn plakken en ze voor ¤50 de fles verkopen aan nietsvermoedende klanten...
Bluesdonderdag 8 december 2005 @ 15:08
quote:
Op donderdag 8 december 2005 13:06 schreef Pietverdriet het volgende:


Goed opletten, die man had het over de ophokplicht, normaal liepen de beesten allemaal buiten.
Ja ok, das waar.
Ik heb verder bij hem niets gehoord over ander voer e.d.
(ik heb online met grote buffering zitten kijken... )
Jordy-Bdonderdag 8 december 2005 @ 15:13
quote:
Op donderdag 8 december 2005 15:08 schreef Bluezz het volgende:

[..]

Ja ok, das waar.
Ik heb verder bij hem niets gehoord over ander voer e.d.
(ik heb online met grote buffering zitten kijken... )
'k gebruik daar WM-recorder voor...

Kan je de aflevering in alle rust downloaden (dus ook de breedband-versie als je eigenlijk niet zo'n goeie verbinding hebt) en vervolgens vanaf je harde schijf gaan kijken.
Pietverdrietdonderdag 8 december 2005 @ 15:18
Hebben Golfer en jij een tuin, Bluezz? Neem dan zelf een paar kipjes, die zijn heel gezellig, leggen de lekkerste eieren, en kan je voeren met etensresten, granen, mais en peulvruchten.
Bluesdonderdag 8 december 2005 @ 15:21
Ja piet wij hebben een (redelijk grote) tuin en heb het al wel eens voorgesteld zelfs
Maar hij is nog niet zover

Dán heb je bio-kippen, dat wil je er mee zeggen he

Tnx Jordy, via WMP gaat het redelijk, maar af en toe...
Pietverdrietdonderdag 8 december 2005 @ 15:24
Dat bio intresseerd me niet zo, je hebt gezellige huisdieren, en erg lekkere eieren.
Ik ben geen eiereter, behalve van onze kipjes.
WATdonderdag 8 december 2005 @ 15:24
quote:
Op dinsdag 5 juli 2005 22:07 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

dat zeg ik ook niet. maar maak daar dan een ander programma over.
Het is hun programma, niet die van jou.

En als zij ook thema's vanuit de Derde Wereld er in willen hebben, is dat hun een goed recht, want dat soort dingen zijn er veel te weinig in de media tegenwoordig.
Pietverdrietdonderdag 8 december 2005 @ 15:46
Als alle of zelfs maar een kwart van de programma´s op de Publieke omroep zo goed waren als KVW, dan zou ik de PO veel meer recht van bestaan geven.
NoSigardonderdag 8 december 2005 @ 16:04
quote:
Op donderdag 8 december 2005 13:27 schreef Jordy-B het volgende:

[..]

Je kunt je afvragen of productiviteit daadwerkelijk een goede graadmeter is voor het welzijn van de kippen...
Klopt, maar het lijkt me voor de hand liggendend dat elkaar doodpikken en kannibalisme wel een graadmeter is. En als je dan deze wetenschap combineerd met het feit dat er minder ziekten en infecties in een legbatterij voorkomen en de eieren veiliger zijn, dan lijkt me veel voor de kippenflat pleiten.
Pietverdrietdonderdag 8 december 2005 @ 16:07
Ziektes en pikken hoort nu eenmaal bij kippen, de kip die het laagste in de groep staat is de lul en wordt gepakt, dat zit in de natuur van het beestje.
NoSigardonderdag 8 december 2005 @ 16:12
Daar dacht de kippenexpert dus anders over volgens mij.
Pietverdrietdonderdag 8 december 2005 @ 16:18
quote:
Op donderdag 8 december 2005 16:12 schreef NoSigar het volgende:
Daar dacht de kippenexpert dus anders over volgens mij.
die "kippenexpert" was bioindustrie pur sang, die had het over het zo optimaal houden van kippen met zo steriel mogelijke eieren.
Dat heeft niets maar dan ook niets met natuur te maken, maar is puur kunstmatig.
Een kip die lekker in de tuin of wei kan lopen en veel verschillende dingen kan eten, beestjes, plantjes, etensresten, graantjes en erwtjes leveren veel lekkerder eieren.
Ik had een tijdje terug scharreleieren gekocht, met allerlei natuur predicaten erop, die smaakten heel erg naar vismeel. Nee dank je, voor mij alleen maar eieren van eigen kip.
BBQ-kipdonderdag 8 december 2005 @ 16:54
quote:
Op donderdag 8 december 2005 16:18 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

die "kippenexpert" was bioindustrie pur sang, die had het over het zo optimaal houden van kippen met zo steriel mogelijke eieren.
Dat heeft niets maar dan ook niets met natuur te maken, maar is puur kunstmatig.
Een kip die lekker in de tuin of wei kan lopen en veel verschillende dingen kan eten, beestjes, plantjes, etensresten, graantjes en erwtjes leveren veel lekkerder eieren.
Ik had een tijdje terug scharreleieren gekocht, met allerlei natuur predicaten erop, die smaakten heel erg naar vismeel. Nee dank je, voor mij alleen maar eieren van eigen kip.
Wat ik begreep uit de aflevering vond die man, van de eieren die verkrijgbaar zijn voor de consument, de legbatterij-eieren het lekkerst en ook het veiligst om aan zijn kleinkinderen te geven met het oog op bacteriën, virussen en verontreinigingen enzo.

Natuurlijk zijn kipjes die je zelf houdt of een boer kleinschalig houdt, met veel liefde behandeld en gevoerd met lekker voer het lekkerst, maar zo kunnen niet alle eieren geproduceerd worden natuurlijk he...
Pietverdrietdonderdag 8 december 2005 @ 16:58
Kan me niet herinneren dat de man het over lekker had.
Wel over veiligheid, het zelfde soort denken dat ons kaas van gepasteuriseerde melk heeft opgedwongen.
En nee, de eierproductie kan niet door kippen in tuintjes worden gemaakt, maar zelf kippen houden heeft veel voordelen, je eieren zijn lekkerder, de kippen hebben een beter leven en de afvalberg wordt kleiner.
BBQ-kipdonderdag 8 december 2005 @ 17:02
Oh ja klopt, hij had het niet over lekker, maar over "de beste eieren" naar zijn mening.
Herinner het me nu weer (dat geheugen van mij )

* BBQ-kip net een stuk toast met rauwmelkse kaas wegwerkt

Eigen kipjes houden lijkt me wel erg leuk, maar ja, ik mag al niet eens BBQ-en of frituren op het balkon volgens het huishoudvoorschrift ( ), dus ik denk dat kippen houden op het balkon (6 m2) het al helemaal niet gaat halen
Marsepeinvrijdag 9 december 2005 @ 18:10
Ik heb net even 2 afleveringen terug gekeken. Over de plofkip, en over separatorvlees. Met de plofkip vond ik het net te oppervlakkig (Maar is ook al van 2003).

De aflevering over separatorvlees was wel erg informatief. Die voorlichter die zo een rauw stuk separatorvlees in z'n mond stopt en dat vervolgens ook de interviewer aanbiedt

Hij was wel heel eerlijk over zijn product!

Ik ga zeker meer afleveringen terug kijken, het geeft een heldere blik op de levensmiddelen industrie.
freakozaterdag 10 december 2005 @ 00:32
quote:
Op donderdag 8 december 2005 13:27 schreef Jordy-B het volgende:

Dat van die kleurstoffen wist ik niet, trouwens... Ik dacht dat ze dat gewoon met een aparte samenstelling van het voer konden doen, ipv met een synthetisch stofje (wat van nature wel in het voedsel voorkomt, maar niet in dergelijke hoeveelheden)...
Dat kan ook wel met dat aparte voer. Veel mais voeren geeft bijvoorbeeld een meer oranje dooier. Maar dat zal wel duurder zijn dan het standaard voer, dus is het voordeliger met zo'n toevoeging.
quote:
Het gesjoemel met de legbatterij-eieren had ik stiekem wel verwacht, eigenlijk... Neemt niet weg dat het niet door de beugel kan om een goedkoop product op zo'n manier duur te verkopen. Da's net zoiets als etiketten van dure wijnen op flessen goedkope tafelwijn plakken en ze voor ¤50 de fles verkopen aan nietsvermoedende klanten...
Uiteraard. Het is gewoon oplichting.
Rapaillezondag 11 december 2005 @ 22:54
Ingrediënten van Tony's Chocolonely® reep:

Gewicht 1 reep 200 gram
Ingrediënten rietsuiker, vollemelkpoeder, cacaoboter, cacaomassa, natuurlijke vanille, emulgator: soyalecitine (gegarandeerd gentech vrij), cacao: tenminste 30%.
Pietverdrietmaandag 12 december 2005 @ 06:30
WUK
Melkchocolade, hoe smerig.
BBQ-kipmaandag 12 december 2005 @ 06:41
Mijn vriend had het gekocht bij Shakie's, maar ik vind het geen lekkere chocolade...
Teveel rietsuikersmaak, te zoet en te weinig cacaodeeltjes
Jammer hoor, het leek wel een goed idee

* BBQ-kip toch voortaan weer cote d'or puur koopt.
tong80dinsdag 13 december 2005 @ 21:16
Vanavond lijkt me erg interessant.Gaat over wijn.Misschien gaan snobisten met de billen bloot.


golferdinsdag 13 december 2005 @ 21:24
Neem het vanavond op, want ik kijk naar Herman den Blijker met Herrie in de keuken.
golferwoensdag 14 december 2005 @ 00:44
Leuk om te zien hoe de Lidl de boel belazert met die etiketten op hun zogenaamde chateau-wijnen.
okee6woensdag 14 december 2005 @ 19:53
Weer één van de leukere delen. Hilarisch dat mens van de Hema wijnafdeling. Die had net zo'n tik als de AH-voorlichtster, die eerder langskwam. Mooi gezicht ook bij de "bedrogen" eigenaar En de nuchterheid aan de telefoon "Tafelwijn? Kan ik die ook op de bank drinken"
Pietverdrietdinsdag 20 december 2005 @ 21:48
Teun een beetje van zijn stuk door het dode hert?
BBQ-kipdinsdag 20 december 2005 @ 22:11
quote:
Op dinsdag 20 december 2005 21:48 schreef Pietverdriet het volgende:
Teun een beetje van zijn stuk door het dode hert?
Mooi hoor, zo'n hert
Ook het schieten en villen enzo (ook die Pool achterin met die rode wangetjes gezien? ), erg mooi.
En superzonde natuurlijk dat er van de rug goulash wordt gemaakt
Ik dacht juist dat Engelsen en met name Schotten hert erg waardeerden... blijkbaar niet dus, jammer jammer jammer... misschien vinden ze deep-fried-marsbars lekkerder?

Maar de beelden van Schotland waren weer top
Afgelopen week al 3 of 4 programma's gezien waarin mooie landschapjes uit Schotland waren te zien
En damn, wat wil ik er graag heen
Misschien na februari, heerlijk in de koud, heb er nu al zin in
Pietverdrietdinsdag 20 december 2005 @ 22:14
Heb toen ik 18 was een zomer door schotland gezworven, rugzakje, en dan maar lopen door de hooglanden.