Ik ook en idd ook niet tegengekomen. Maar hier zitten af en toe zulke zoekwonders..quote:Op maandag 27 december 2004 15:26 schreef Rewimo het volgende:
Dat zou handig zijn, E.T. Maar ik geloof niet dat ik zoiets ergens tegengekomen ben (ik heb er heel wat bezocht in de loop der tijd).
*sleurt bij favorieten*quote:Op maandag 27 december 2004 15:30 schreef Anitra het volgende:
Hier staan volgens mij namen met uitleg en andere vormen, toch?
Dan databank en dan voornaam en dan naam intikken en dan krijg je betekenis en eventuele andere vormen dacht ik
De betekenis wist ik al wel, maar dat het door Shakespaere bedacht is is mij geheel nieuw!quote:Miranda
Geslacht: v
verklaring:
Van Lat. mirandus `verwonderlijk, buitengewoon, (waard) om bewonderd te worden'. Als naam bedacht door Shakespeare: Miranda, dochter van Prospero in `The Tempest' (1611).
quote:Lotte
Geslacht:
v
Voorkomen:
ZuidNdl. en Fra.
verklaring:
Zie grondvorm -> Charlotte
En wat grappig dat Miranda door Shakespeare is verzonnen jaquote:Charlotte
Geslacht:
v
verklaring:
((Zie ook Karel) Charlotte komt in Ndl. vooral sinds de 17e eeuw voor. De naam is, net als Karel, van vorstelijke afkomst en werd het eerst gegeven aan Charlotte van Savoye, echtgenote van Lodewijk XI van Fra.; daarna heeft deze vorm zich over Fra. en verder verbreid, later geholpen door de populariteit van Goethes `Leiden des Jungen Werther' (1774). Ook Eng. naam.
Mijn ouders hadden alles al klaar met Myrthe erop, maar toen bleef ik nog een paar weekjes zitten en 2 dagen voor mijn geboorte is alles omgegooid naar Lotte (een van de eerste keuzes)quote:Op zaterdag 1 januari 2005 19:20 schreef renzell het volgende:
Zijn er ook mensen bijvoorbeeld die een aantal opties open hebben gehouden tot na de geboorte, om vervolgens te kijken wat ze het beste bij het kindje vonden passen?
Vind het maar wat moeilijk, die namen! We hebben wel opties, maar meestal verdwijnt het enthousiasme voor een naam toch weer na een maand of twee, alsof we er dan al weer op uitgekeken zijn ofzo... pffff, nou gelukkig heb ik nog drie maandjes de tijd, maar lasig is het wel. We hadden bijvoorbeeld een superleuke meisjesnaam, maar ineens begon vriendje weer te twijfelen en nu ligt blijkbaar toch alles weer open. argh!![]()
En wat was de favoriet van Peet dan?quote:Op zondag 2 januari 2005 13:23 schreef Karin het volgende:
Wij hebben met 41 weken en 5 dagen uiteindelijk een knoop doorgehakt wat betreft de naam. Peet en ik hadden alletwee een favoriet en we kwamen er maar niet uit. Ik was 's morgens bij de gyn geweest en zou 's middags opgenomen worden en toen hebben we tijdens de lunch eindelijk dus besloten dat het Peets favoriet zou worden. 2 dagen later werd ik ingeleid 's morgens en om half 3 zat ik toch weer te twijfelen over de naam. Toen hebben we toch besloten om voor mijn favoriet te gaan en om kwart voor 3 braken de vliezen begonnen de weeen. Toen Bram geboren werd was ik stiekum doodsbang dat Peet het niet meer wist van de verandering maar gelukkig zei hij ook meteen tegen de verpleging dat hij Bram zou gaan heten![]()
Website Emma van Nifterick: http://www.voornamelijk.nlquote:Bron: http://www.nu.nl 3 januari 2005 10:54
Sem en Sanne populairste namen in 2004
Sem was het afgelopen jaar de populairste naam voor pasgeboren jongens. Meisjes krijgen het vaakst de naam Sanne, gevolgd door Lotte, Emma en Anne. Dit blijkt uit onderzoek van voornaamdeskundige Emma van Nifterick.
De populariteit van Sem is opmerkelijk. De naam kwam in 2003 voor het eerst in de toptwintig binnen op de zesde plaats. Van Nifterick: "Dit is een enorme piek".
De onderzoekster denkt dat de naam vaak gekozen wordt, omdat SBS6-presentatrice Wendy van Dijk haar zoontje Sem noemde. "Het helpt zeker als een bekende Nederlander een bepaalde naam gebruikt."
De naam Sem wordt gevolgd door de al jaren populaire jongensnamen Daan, Thomas en Tim. Ouders kiezen vaak een korte, krachtige stoere naam voor hun zoon, aldus Van Nifterick.
De naam Sanne staat al sinds 1998 stevig op de eerste plek. "Het is een heel neutrale naam. Je kan je er geen buil aan vallen om deze naam te kiezen", zegt Van Nifterick.
Originele namen komen ook voor. Van Nifterick bespeurt een opkomst van merknamen als voornaam. "Namen als Diesel, Ola of Ray-Ban zag je jaren geleden niet."
Van Nifterick stelt wel dat het slechts gaat om enkele tientallen per jaar. "Het zijn toch nog vaak eenlingen met zulke namen. Een trend zou ik het nog niet willen noemen."
Van Nifterick verkrijgt haar gegevens van de Sociale Verzekeringsbank, de instantie die de kinderbijslag uitkeert. Zeker 95 procent van alle kinderen valt hieronder. Jaarlijks worden ongeveer 200.000 baby's geboren.
dat klopt dan mooi niet dat er maar twee zijn, want bij mijn ouders in de straat woont ook een Christan en die is een of twee jaar ouder dan hun buurmeisje van bijna 8quote:Op maandag 3 januari 2005 11:45 schreef Rewimo het volgende:
Volgens Spaarbeleg zijn er nog steeds maar 2 Christans in Nederland. En het leuke is dat wij van die andere Christan een berichtje hebben gekregen, hij is iets jonger dan ons eigen manneke
Maar ze kijken toch alleen naar de kinderen die de afgelopen 12 maanden zijn geboren met die naam??quote:Op maandag 3 januari 2005 14:13 schreef daniman het volgende:
[..]
dat klopt dan mooi niet dat er maar twee zijn, want bij mijn ouders in de straat woont ook een Christan en die is een of twee jaar ouder dan hun buurmeisje van bijna 8
In België is het bij mijn weten een vrij gangbare naamquote:Op zondag 6 februari 2005 16:52 schreef Bar_en_Mar het volgende:
collegaatje van Mar hebben hun zoon Raf genoemd.... beetje appart
Inderdaad, Bij ons in België hoor je die naam redelijk veel.quote:Op zondag 6 februari 2005 18:22 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
In België is het bij mijn weten een vrij gangbare naam
Net als Biekequote:Op dinsdag 8 februari 2005 18:48 schreef MisterEuro het volgende:
[..]
Inderdaad, Bij ons in België hoor je die naam redelijk veel.
De meisjesnaam stond al jaaaaaaaren vast. Maar over de jongensnaam hebben we een beslissing genomen toen met 36 weken ineens mijn vliezen braken. Hebben we al ziekenhuistasje inpakkend besloten welk van de vier opties het zou worden... Gelukkig besloot Isa dat ze een meisje wasquote:Op zaterdag 1 januari 2005 19:20 schreef renzell het volgende:
Trouwens.... wanneer maakten degenen met kindertjes de definitieve beslissing wat betreft de namen? Zijn er ook mensen bijvoorbeeld die een aantal opties open hebben gehouden tot na de geboorte, om vervolgens te kijken wat ze het beste bij het kindje vonden passen?
Vind het maar wat moeilijk, die namen! We hebben wel opties, maar meestal verdwijnt het enthousiasme voor een naam toch weer na een maand of twee, alsof we er dan al weer op uitgekeken zijn ofzo... pffff, nou gelukkig heb ik nog drie maandjes de tijd, maar lasig is het wel. We hadden bijvoorbeeld een superleuke meisjesnaam, maar ineens begon vriendje weer te twijfelen en nu ligt blijkbaar toch alles weer open. argh!![]()
Gezellig. Vooral in Duitsland.quote:Op zondag 6 februari 2005 16:52 schreef Bar_en_Mar het volgende:
collegaatje van Mar hebben hun zoon Raf genoemd.... beetje appart
quote:Op vrijdag 11 februari 2005 11:12 schreef Johnny_Footballhero het volgende:
[..]
Gezellig. Vooral in Duitsland.
Voornamenwoordenboek kopenquote:Op maandag 27 december 2004 15:23 schreef E.T. het volgende:
Ik gooide 'm dicht..
Mijn laatste post:
ff wat anders..
weet iemand een site waar je kan zoeken op een nederlandse naam en waar dan een heleboel vertalingen enzo bij staan?
(bijv. je zoekt op 'Jan' en daarbij vind je dan 'Janne, Yannick, Gianni' etc..
Tuurlijk wel.. de hond van de ma van mijn schoonbroer heet zoquote:Op zondag 6 februari 2005 18:22 schreef miss_dynastie het volgende:
[raf]
In België is het bij mijn weten een vrij gangbare naam
Nou weet ik niet hoe Spaarbeleg rekent, maar er zijn natuurlijk ook nog een hoop kinderen die een roepnaam hebben die is afgeleid van hun officiële eerste naam. En ik neem aan dat ze die niet meenemen.quote:Op maandag 3 januari 2005 13:04 schreef melonovy het volgende:
Kennis van ons heeft haar zoon ook Christan genoemd, ze woont in Groningen ergens... Toeval, of kloppen die gegevens van Spaarbeleg niet helemaal??
Wat geinig, bij onze tweede wisten we ook nog niet wat het zou worden toen hij geboren werd (we woonden toen in de UK, daar is dat vrij normaal trouwens). Hij heette een paar minuten Sam, maar dat vond ik toen toch niet passen (nu weer wel, hij zou best Sam kunnen heten). Na een paar uur van volslagen ho-pe-lo-ze suggesties van de verse vader die juist erg tegen rare namen voor zijn nageslacht was (Stern?? En dat vindt ie geen gekke naam?? Niet dat het niet erg mooi is, maar zo noem ik mijn kind niet) zagen we 'Ronja de roversdochter' liggen en werd het ineens Mattis. lijkt best op Matthiasquote:Op maandag 14 februari 2005 10:30 schreef CANARIS het volgende:
Ik was opeens bij Mattheus , wat mij vrouw niet gepast vond. Dat werd Matthias
Ja hoor. Ik ben nu zwanger van de eerste en wij hebben 2 namen bedacht, 1 echte jongensnaam (naam A) en 1 naam zowel jongens als meisje (naam B). We weten nu nog niet wat de eerste wordt maar als 't jongen wordt krijgt hij dus naam A, de tweede krijgt so wie so dan naam B of het nu een jongen of een meisje is. Als de eerste een meisje is krijgt ze naam B waarbij voor de tweede dan weer naam A zou gelden als 't een jongen is. Alleen als dat een meisje zou zijn weten we nog geen andere naam.quote:Op maandag 14 februari 2005 13:31 schreef poemojn het volgende:
Grappig, bij ons gaat het juist andersom. Ook voor een evt 2e kind hebben we nu al een naam bedacht.Kan nog veranderd worden tzt natuurlijk, maar het maakt die mogelijkheid van een 2e kind voor mij wel concreter.
Niemand verder hier die eerst namen bedenkt nog voor er sprake is van een evt 2e kind?
Wij hebben de namen ook al bedacht en (zo goed als) vast liggen. We hebben gewoon een lijstje (achterin mijn dagboekquote:Op maandag 14 februari 2005 13:31 schreef poemojn het volgende:
Niemand verder hier die eerst namen bedenkt nog voor er sprake is van een evt 2e kind?
quote:Op zondag 13 februari 2005 11:33 schreef Lenny83 het volgende:
Een kennis van mij heeft laatst een dochter gekregen:
Joa (spreek uit als djoa)
Echt een mooie naam, nog nooit gehoord.
Ik heb ook een zoon (vban bijna 5) die Tren heet. Tren is een afgeleidde van Pietran (Limburgs voor Pieter). Daarnaast is er ook een beroemde Trenquote:Op dinsdag 15 februari 2005 08:51 schreef Beaker het volgende:
Vrienden van ons hebben een zoontje (zie onderschrift) en hij heet Tren
Mooie naam, al moesten wij er wel aan wennen! Volgens mij heeft het verder geen betekenis!?
Zoals mijn onderschrift al zegt: Tren is mijn vriend
Hier exact hetzelfdequote:Op maandag 14 februari 2005 14:04 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Wij hebben de namen ook al bedacht en (zo goed als) vast liggen. We hebben gewoon een lijstje (achterin mijn dagboek) en heeeeel soms komt daar een naam bij, maar de roepnaam van ons eerste dochtertje ligt al vast en jaaaaaa, ik weet dat ik maar moet afwachten of ik een kindje kan krijgen, maar toch
![]()
Mijn initialen zijn SCS, en als ik ooit ga trouwen met mijn vriend krijg ik ook nogeens een achternaam die met een S begint!quote:Op donderdag 24 februari 2005 09:18 schreef Troel het volgende:
Als je je kindje maar 1 naam wilt tegen lijkt me gewenst dat zijn voornaam niet met een S begint, aangezien je dan de initialen SS krijgt
Wies, Jorn, Wout, Bas, Hette, Aron, Bram, Jelle, Jesse
Ik ken iemand die Melle heet, maar iedereen verstaat steeds Bellequote:Op donderdag 24 februari 2005 11:01 schreef pepper_961 het volgende:
Ik vind de naam Melle al heel lang heel mooi.
Je hoort em niet veel, maar je moet er ook maar net van houden natuurlijk.
Zet er Meulenhof achter en je hebt een boekenuitgeverquote:Op donderdag 24 februari 2005 15:37 schreef Luckepuk het volgende:
Thieme
Zo heet mijn vriendjequote:Op donderdag 24 februari 2005 20:06 schreef miss_dynastie het volgende:
Arno?
die zanger heet Joris Rasenberg, de band heet Abel. Misschien helpt hetquote:Op donderdag 24 februari 2005 23:34 schreef renzell het volgende:
Abel is ook leuk, maar wederom slechte associaties bij vriendje (foute zanger met een hoop krullend haar...).
Jona(h) misschien?quote:Op donderdag 24 februari 2005 23:34 schreef renzell het volgende:
En Jonas trouwens ook (maar wéér die f*king S aan het eind!).
Dat was ook de bedoelingquote:Op vrijdag 25 februari 2005 11:25 schreef renzell het volgende:
Jona (h) iks op zich wel mooi, maar klinkt voor mij stom genoeg toch een beetje als Jonas zonder S...![]()
Ik heb het gelezenquote:Op vrijdag 25 februari 2005 14:01 schreef renzell het volgende:
Ha ha, ja, dat snap ik, maar dat vind ik er juist jammer aan, omdat ik dan de hele tijd denk; maar Jonas vind ik mooier...
Als je even een blz 'terugbladert' zie je mijn hele (veeleisende) verhaal... maar ja, uiteindelijk kan ik wel honderd regetjes geven; als de naam er ineens is, zijn al die ander dingen natuurlijk niet meer van belang.![]()
Hmmm... het was het proberen waardquote:Op donderdag 24 februari 2005 23:52 schreef renzell het volgende:
ha ha... miss Dynastie; maak dat mijn vriendje maar wijs. Die vind die band verschrrikkelijk!
Is wel maf, maar waar ik Daniël best een aardige naam vind, vind ik Daniëlle helemaal niksquote:Op vrijdag 25 februari 2005 16:06 schreef Randa_v het volgende:
We waren nu bezig over kindernamen, dat het leuk is om voor een jongen of een meisje ongeveer dezelfde naam aan te houden. Denk aan Merlijn en Merlijne of Rens en Renske. Vond het wel grappig.
Dat bedoel ik ja, lijkt me wel fun, zeker als ze allebei leuk zijn.quote:Op vrijdag 25 februari 2005 16:46 schreef Sjeen het volgende:
Of vooraf één naam verzinnen en dan na de bevalling aanpassen aan het geslacht van je kindje?
Met die namen heb ik ook niks. Een beetje bijzonder is ook wel leuk. Op dit moment heb ik iets met de naam Merlijn. Klinkt wel goed.quote:Op vrijdag 25 februari 2005 18:22 schreef ChrisJX het volgende:
[..]
Is wel maf, maar waar ik Daniël best een aardige naam vind, vind ik Daniëlle helemaal niks
Uitgerekend 31 maart, maar ze krijgt de keizersnee, en daarvan is de datum nog niet bekend.quote:Op donderdag 24 februari 2005 12:27 schreef renzell het volgende:
Jurjen is niks voor mij Troel, maar Ties vind ik wel heel lief!
Is alleen weer lastig met die S aan het eind...
FF offtopic; wanneer is ze uitgerekend Inkie?
Hihi daar hebben we de broers Hautamäkiquote:Op vrijdag 25 februari 2005 14:16 schreef ChrisJX het volgende:
[..]
Ik heb het gelezenIk zie zelf het probleem met de achternaam niet zo. Ik vind het bijvoorbeeld veel storender als de inititalen gelijk zijn.
Ik weet niet of er al genoemd zijn, maar hier wat suggesties:
(..)
-Matti
-Jussi (of is Fins te hip?)
quote:Op zaterdag 26 februari 2005 10:01 schreef inkie1010 het volgende:
Hihi daar hebben we de broers Hautamäki
Als Miko geschreven wordt het Finsquote:Op zaterdag 26 februari 2005 11:14 schreef miss_dynastie het volgende:
Mico komt in Joegoslavie best weleens voor. Daar is het een afkorting van Milos meestal
Häkkinenquote:
quote:Op vrijdag 25 februari 2005 09:21 schreef renzell het volgende:
Jacob is inderdaad een prachtige naam!![]()
Je weet niet half hoe je de spijker met deze naam recht op de kop tikt...
Helemaal mee eens. Een jongentje gaat hier zekers zo heten!!quote:
Christan is natuurlijk de allermooistequote:Op zondag 27 februari 2005 15:11 schreef Inu het volgende:
Jesse en TibbeTiuri vind ik ook nog steeds erg gaaf. En Tristan en Christan ook
Benthe en Lente enzo vind ik niet echt iets... Ik hou wel van iets apartere namen, maar het moet ook niet té apart wordenSterre is verplicht en Zoë vind ik ook mooi, maar Sara en Lisa zijn ook leuk
In de boeken van Tonke Dragt worden veel mooie en aparte namen gebruikt!quote:
Richard is de 2e naam van mijn zoon, zijn opa en zijn vader heten zo.quote:Op maandag 28 februari 2005 10:30 schreef Rewimo het volgende:
Eentje die je tegenwoordig niet zoveel meer hoort (in tegenstelling tot toen ik op school zat): Richard
Dit is idd wel triest..quote:Op vrijdag 11 maart 2005 11:05 schreef Spindizzy het volgende:
R&B star Lil' Mo and husband Al Stone welcomed baby girl God'iss Love Stone on February 24th. They also have a two year old daughter named Heaven.
En het kindeke Jezus huilde...![]()
Wat is er mis met die mensen?
Dan noem je hem Olov...quote:Op vrijdag 11 maart 2005 11:27 schreef daniman het volgende:
Olaf, dan moet ik toch steeds aan een olifant denken... ik denk niet dat ik een zoon ooit olaf zou noemen![]()
quote:Op vrijdag 11 maart 2005 11:05 schreef Spindizzy het volgende:
R&B star Lil' Mo and husband Al Stone welcomed baby girl God'iss Love Stone on February 24th. They also have a two year old daughter named Heaven.
Daina of Deyna, qua uitspraak?quote:Op vrijdag 11 maart 2005 16:38 schreef weirdmiss het volgende:
mijn kleine meid.....die hopelijk snel komt........gaat Daynah-Aaliyah heten........ooit kwam ik de eerste naam ergens tegen op internet en heb hem nergens nog gehoord..........en aangezien ze een tintje krijgt past het zeker bij haar.............
de uitspraak is Deyna...........en de eerste naam als roepnaam.......quote:Op vrijdag 11 maart 2005 17:15 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Daina of Deyna, qua uitspraak?
En als roepnaam allebei de namen of een van de twee?
Was Anitra weer zwanger?quote:Op vrijdag 11 maart 2005 13:52 schreef MevrouwKoRn het volgende:
afgelopen paar jaren ook nog geboortekaartjes gehad met deze namen: Alysha, Stijn,Djurre,Diede,Sil
waarom R&B fan?? moet dat zo zijn dan? ben niet zo een jonkie wat de kids namen geeft van artiesten.....ken er ook geen een die Daynah heet.........gewoon een naam die ik tegen kwam op internet en gewoon heel mooi vind......de tweede naam is van mijn beste vriendin.......waar ik ontzettend veel steun van heb gehad......en inderdaad de A en de H komt er vaak in voor...maar niet egt bewust ofzo....vind het gewoon heel mooi klinken...quote:Op vrijdag 11 maart 2005 19:09 schreef Spindizzy het volgende:
Arrenbie fan zeker... Dat zijn wel een heleboel A's en H's in één naam.
[..]
Was Anitra weer zwanger?
quote:Op vrijdag 11 maart 2005 19:17 schreef weirdmiss het volgende:
[..]
waarom R&B fan?? moet dat zo zijn dan? ben niet zo een jonkie wat de kids namen geeft van artiesten.....ken er ook geen een die Daynah heet.........
zucht.....hahahaha ik weet wie het is hoor....maar nee ...ik vernoem mijn kids niet naar artiesten......aaliyah is van mijn vriendin......en ook niet haar roepnaamquote:
Je had d'r ook ouderwets Alie kunnen noemenquote:Op vrijdag 11 maart 2005 19:50 schreef weirdmiss het volgende:
zucht.....hahahaha ik weet wie het is hoor....maar nee ...ik vernoem mijn kids niet naar artiesten......aaliyah is van mijn vriendin......en ook niet haar roepnaam
Zeker fan van Normaalquote:Op vrijdag 11 maart 2005 19:53 schreef ChrisJX het volgende:
[..]
Je had d'r ook ouderwets Alie kunnen noemen
quote:
Yep, Quirinequote:Van de week bij het cb: 'Quirine' (tenminste denk dat je het zo schrijft) uitspraak was Kwierine![]()
Ik vond het een nogal 'grote' naam voor een heel klein meisje.
http://www.allthelyrics.com/lyrics/normaal/oerend_hard/alie-36400-lyric/ denk niet dat je het wil wetenquote:Op vrijdag 11 maart 2005 19:59 schreef ChrisJX het volgende:
[..]![]()
[..]
Yep, QuirineIk ken overigens een jongen die zo heet
Wedden dat het arme ding over een paar jaar op hockeyles of vioolles zit :[ Waarschijnlijk wel allebei.quote:
Ik associeer Quirine juist met aso'squote:Op vrijdag 11 maart 2005 20:05 schreef Spindizzy het volgende:
Wedden dat het arme ding over een paar jaar op hockeyles of vioolles zit :[ Waarschijnlijk wel allebei.
Het is de bedoeling dat hij/zij gewoon zijn/haar eigen naam gaat houden en dat wij er nog een naam aan toevoegen. Roepnaam blijft hetzelfde of het moet echt iets heel vreselijks zijn (Frodo of Kabouter PrikPrak ofzoquote:Op vrijdag 11 maart 2005 20:12 schreef Luchtbel het volgende:
Maar krijgt jullie kindje straks een naam die jullie geven of houdt het kindje zijn/ haar eigen naam?
quote:
Tis dat je het zelf zegtquote:Op vrijdag 11 maart 2005 20:38 schreef Spindizzy het volgende:
Ik schat die kans nog best groot in. Karma is een bitch
Precies en het is allemaal leuk en aardig maar wat boeit een naam verder nouquote:Op vrijdag 11 maart 2005 20:44 schreef Spindizzy het volgende:
Maar het voordeel van een adoptiekind is dat je die andere moeder de schuld kan geven van een idiote naam
Ouchquote:Op vrijdag 11 maart 2005 20:50 schreef Luchtbel het volgende:
Z'n ouders gingen er in mee maar vijf jaar later kwamen ze erachter dat alle jongetjes die in 1980 in een bepaald tehuis waren geplaatst 'David' waren genoemd![]()
Ja het waren er ook echt 120 ofzoquote:Op vrijdag 11 maart 2005 20:56 schreef Spindizzy het volgende:
[..]
Ouch
Maar de reden waarom hij zijn oude naam weer wilde aannemen is de reden dat wij ze geen nieuwe naam willen geven. Vaak is hun naam het enige dat ze nog hebben van hun andere ouders en wie zijn wij om dat af te pakken. Het zou dan net zijn of we dan het verleden proberen uit te wissen ofzo.
quote:Op vrijdag 11 maart 2005 20:34 schreef Étoile het volgende:
[..]
![]()
![]()
![]()
Mijn favoriete namen op dit moment zijn Eva, Sophie, Adam, Tim, Iris, Thomas...
quote:Op vrijdag 11 maart 2005 20:50 schreef Luchtbel het volgende:
Z'n ouders gingen er in mee maar vijf jaar later kwamen ze erachter dat alle jongetjes die in 1980 in een bepaald tehuis waren geplaatst 'David' waren genoemd![]()
Als ze naar school gaan en er een ander kind is met dezelfde voornaam, wordt de achternaam er meestal wel achteraan geplakt.quote:Op donderdag 31 maart 2005 09:55 schreef Brighteyes het volgende:
En hoe vaak, in het gewone dageljikse bedoeninkje gebruik je nou voornaam en achternaam. Weinig toch? Als je hem/haar roept gebruik je toch alleen de voornaam.
Da's waar. Bij Christan zitten twee Oliviers in de klas. Die heten dus volgens Christan niet Olivier, maar OlivierAchternaamquote:Op donderdag 31 maart 2005 10:43 schreef Grijs het volgende:
Als ze naar school gaan en er een ander kind is met dezelfde voornaam, wordt de achternaam er meestal wel achteraan geplakt.
Zo heet mijn autoquote:Op zondag 27 februari 2005 19:16 schreef Sugar het volgende:
Ik vind Karel echt een lieve naam met een mooie klank. Karel. Karel. Ja.![]()
Ik had ook twee meisjes in de klas met dezelfde naam. Een Linda K. en een Linda R. dus. Ik moet er niet aan denken dat ik door mijn leraar constant Chris J. genoemd zou worden ofzoquote:Op donderdag 31 maart 2005 11:13 schreef Rewimo het volgende:
Da's waar. Bij Christan zitten twee Oliviers in de klas. Die heten dus volgens Christan niet Olivier, maar OlivierAchternaam
Ik gebruik dagelijks een keer of 20 mijn voor- en achternaam... Het gaat er toch niet alleen om zolang hij kind is maar ook als volwassene zelf zal hij die naam moeten gaan gebruiken. Het ertussen plakken van een 2e naam heeft wat dat betreft geen zin.quote:Op donderdag 31 maart 2005 09:55 schreef Brighteyes het volgende:
En hoe vaak, in het gewone dageljikse bedoeninkje gebruik je nou voornaam en achternaam. Weinig toch? Als je hem/haar roept gebruik je toch alleen de voornaam.
Hmm, zo heet mijn broer van 35 en 2 meter lang ook...Ik vind 't bij de naam Danny wel meevallen omdat 't geen verkleining is. BIjvoorbeeld Ronnie of Timmy vind ik dat net iets anders.quote:Op donderdag 31 maart 2005 21:34 schreef Leah het volgende:
Wat ik altijd wel belangrijk vind, probeer je baby even voor te stellen over 30 jaar, past de naam dan ook nog?
Ik vind bijv Danny (sorry Danny) helemaal niet meer passen bij een grote stoere kerel van 30.
Net zoals Henk helemaal niet past bij een kleuterquote:Op donderdag 31 maart 2005 21:34 schreef Leah het volgende:
Wat ik altijd wel belangrijk vind, probeer je baby even voor te stellen over 30 jaar, past de naam dan ook nog?
Ik vind bijv Danny (sorry Danny) helemaal niet meer passen bij een grote stoere kerel van 30.
Dan kun je van de roepnaam nog Max maken en dan kan ie het later weer voluit doenquote:Op donderdag 31 maart 2005 23:33 schreef ChrisJX het volgende:
Net zoals Henk helemaal niet past bij een kleuterEn Maximilian ook niet, hoewel dat voor een kerel van vijftig prachtig is
Maar ik vind Max niet mooiquote:Op donderdag 31 maart 2005 23:52 schreef texelonia het volgende:
Dan kun je van de roepnaam nog Max maken en dan kan ie het later weer voluit doen
Zielig.quote:Op vrijdag 1 april 2005 08:47 schreef Joene het volgende:
Onze vroegere buren hadden hun kind urina genoemd
idd , ik zie de pesterijen op school al voor me.quote:
Neequote:Op vrijdag 1 april 2005 08:49 schreef snoopy het volgende:
Ik had een jongen op school die Albino heette![]()
Das helemaal sneuquote:Op vrijdag 1 april 2005 10:13 schreef snoopy het volgende:
Nee, bruin haar! Je kan wel raden wat er gebeurde toen wij op de lagere school de betekenis van 'Albino' in het woordenboek vondenHet joch is altijd vreselijk gepest. Ik begrijp sommige ouders echt niet
![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |