Als je zo'n salaris hebt is de beste stap die je kunt zetten om minder te gaan werken. Of die extra uren privé te maken (wel met een BV ofzo)quote:Op donderdag 10 september 2026 17:01 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik werk in loondienst denk ik structureel iets van 45 uur per week. Verder geen problemen mee, maar als je boven de ton zit dan vraag je je in dit land soms wel af waarvoor je nu eigenlijk werkt, want heel veel extra levert het netto niet op. Maar ondertussen word ik omringd met dertigers die allemaal 32 uur willen werken zonder dat ze verder zorg voor kinderen hoeven te dragen of mantelzorg moeten leveren oid. Dat is verder iedereens goed recht, maar straks mogen we met z'n allen nog weer hogere inkomstenbelastingtarieven gaan betalen om dat al die pensionado's nou eenmaal bekostigd moeten worden.
Tja ik weet niet wat jij ziet maar ik zie in mijn vakgebied volop investeringen (ongeveer logistieke branche).quote:Op donderdag 10 september 2026 17:34 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Als ondernemers nou eens serieus investeren in innovatie om de productiviteit te verhogen i.p.v. hun geld steken in met goud versierde lobby clubs, dan helpt dat de bv Nederland echt vooruit. Straks betaal je 30.000 euro voor een androide, maar staan die te verstoffen in het schoonmaakhok terwijl Nederland degradeert naar een lage lonen land.
Wat mij betreft 30 jaar te laat. Het is natuurlijk veel makkelijker om Polen aan te nemen.quote:Op vrijdag 11 september 2026 09:16 schreef Pajanus het volgende:
[..]
Tja ik weet niet wat jij ziet maar ik zie in mijn vakgebied volop investeringen (ongeveer logistieke branche).
KAn zo gek niet zijn of het is er. Los en laadrobots, robottrucks in het magazijn, electrificatie van vrachtwagens, verduurzaming van panden etcetera.
Gen Y al.quote:Op woensdag 9 september 2026 21:28 schreef Abrikozentaart het volgende:
[..]
plus dat de Gen Z generatie waarschijnlijk met een beetje pech tot hun 75e moet werken
Of je krijgt kanker en gaat dood. Ik zou er nooit van uit gaan dat je je pensioen gaat halen, dus beter leef je in het moment en doe je wat je nu wil en kan.quote:
Exact. Ik zit ook in het hoogste tarief en ga ook minder werken. Alles extra is een qp per uur.quote:Op vrijdag 11 september 2026 09:14 schreef Pajanus het volgende:
[..]
Als je zo'n salaris hebt is de beste stap die je kunt zetten om minder te gaan werken. Of die extra uren privé te maken (wel met een BV ofzo)
Gaat natuurlijk niet om makkelijk maar om geld.quote:Op vrijdag 11 september 2026 12:45 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Wat mij betreft 30 jaar te laat. Het is natuurlijk veel makkelijker om Polen aan te nemen.
Als je naar kwaliteit van leven kijkt dan draagt boven een bepaald bedrag minder werken veel meer bij dan meer geld. Want ook die nog duurdere auto of duurdere kleding weegt niet op tegen altijd nét te weinig tijd hebben.quote:Op vrijdag 11 september 2026 20:30 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Exact. Ik zit ook in het hoogste tarief en ga ook minder werken. Alles extra is een qp per uur.
Laat mensen nu maar zelf bepalen hoeveel uren men werkt. Zolang je dan maar niet gaat zeuren over te laag inkomen etc.quote:Op woensdag 9 september 2026 21:16 schreef Abrikozentaart het volgende:
[..]
helemaal mee eens! we moeten echt af van de luie gen z en millinial mentaliteit! we moeten terug naar de hardwerkende boomer mentaliteit!
1 partner 40 uur werken en op onze 57ste met pensioen!
En niet de hand op houden. Want dan laat je een ander meer belasting betalen omdat jij meer vrije tijd wil. We hebben al te veel van dat soort parasieten in dit land.quote:Op maandag 14 september 2026 11:17 schreef Cherni het volgende:
Zolang je dan maar niet gaat zeuren over te laag inkomen etc.
De groep die het makkelijkste is te melken is de middenklasser die overwegend box 1 belasting betaald.quote:Op maandag 14 september 2026 11:23 schreef michaelmoore het volgende:
Maar ik begrijp het wel, je stemt op een van de gratis geld partijen en dan heb je er ook recht op
Het vreemde is dat er GEEN ENKELE PARTIJ is die normaal werk wil belonen
Dat is de groep die 28% van de loonkosten aan de Maffia Pensioenfondsen moet afdragen ,want de vakbond heeft het in hun CAO opgeschrevenquote:Op maandag 14 september 2026 11:26 schreef Joppiez het volgende:
[..]
De groep die het makkelijkste is te melken is de middenklasser die overwegend box 1 belasting betaald.
Relatief weinig invloed en vermogen. Als een schaap naar het werk elke dag en klaagt verder niet, zolang deze maar af en toe op vakantie kan en een fatsoenlijke auto op de oprit (tegenwoordig vaker een publieke parkeerplaats) kan staan.
Ditquote:Op maandag 14 september 2026 11:14 schreef LXIV het volgende:
[
Ik ben 10 jaar geleden van 5x per week van 07:00 tot 18:00 van huis gegaan naar 4x van 08:00 tot ca 16:00. Financieel merkte ik daar eigenlijk niks van, dat was verwaarloosbaar. Maar ik had zó veel meer tijd en energie en zoveel minder stress. Eerst hield ik eigenlijk nauwelijks tijd over, aangezien ik huis en tuin en kinderen ook nog moest verzorgen. Nu heb ik dat allemaal wel.
Je krijgt toch HRA terugquote:Op maandag 14 september 2026 11:30 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Dit
Het is erg simpel meneer Brekebeen, de belastingdruk is veel te hoog en progressief, verdien je teveel dan vervallen allerlei toeslagen. Mensen kunnen tegenwoordig ook rekenen of gebruiken AI, dus met je goedkope propaganda, komje er neit meneer Brekelmans![]()
Als je werkelijk wil dat men meer werkt, dan moet het ook lonen.
In de jaren 60 kende Duitsland het Wirtschaftswunder, het was eigenlijk geen wonder want als je extra werkte dan waren die uren belastingvrij !
Misschien een idee Brekelmans
Dit dus. Als je het financieel kan missen lekker voor vrije tijd kiezen. Is veel meer waard. Kun ook nog genieten van je geld. Zal alleen terug gaan naar 40 uur als het financieel moet.quote:Op maandag 14 september 2026 11:14 schreef LXIV het volgende:
[..]
Als je naar kwaliteit van leven kijkt dan draagt boven een bepaald bedrag minder werken veel meer bij dan meer geld. Want ook die nog duurdere auto of duurdere kleding weegt niet op tegen altijd nét te weinig tijd hebben.
Als je dan ook nog minder tijd kwijt bent aan woon-werkverkeer is het verschil helemaal enorm.
Ik ben 10 jaar geleden van 5x per week van 07:00 tot 18:00 van huis gegaan naar 4x van 08:00 tot ca 16:00. Financieel merkte ik daar eigenlijk niks van, dat was verwaarloosbaar. Maar ik had zó veel meer tijd en energie en zoveel minder stress. Eerst hield ik eigenlijk nauwelijks tijd over, aangezien ik huis en tuin en kinderen ook nog moest verzorgen. Nu heb ik dat allemaal wel.
Ohja die HRA.quote:Op maandag 14 september 2026 11:36 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Je krijgt toch HRA terug
wat zeur je nu
De arbeidskorting is nagenoeg afgeschaft dat is voor sukkels
maar kreeg je dat niet en was dat het resultaat van de arbeidskorting , wat dan??quote:Op maandag 14 september 2026 11:58 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Ohja die HRA.
Ik denk dat ik gemiddeld per maand 200 ofzo krijg, das niet echt hét argument om wel of niet 4 of 5 dagen te werken natuurlijk.
Mwah.quote:Op maandag 14 september 2026 12:00 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
maar kreeg je dat niet en was dat het resultaat van de arbeidskorting , wat dan??
Dan is het opeens 400 euro netto motivatie
niet opblaast,quote:Op maandag 14 september 2026 13:07 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Mwah.
Ik vind ‘t altijd bijzonder dat jij de kleinste details uit een enorm pakket belastingen en kortingen tot enorme proporties opblaast.
Puur kijken naar gewerkte uren per week is ook wel wat eenzijdig. De arbeidsparticipatie doet er ook toe. Die ligt in Nederland weer vrij hoog. Differentieer je bovendien ook nog naar geslacht in deze cijfers, dan zijn het vooral vrouwen die gemiddeld significant minder uren maken. Mannen staan ook onderaan, maar het gat is een stuk kleiner met b.v. de Scandinavische landen.quote:Op maandag 14 september 2026 11:57 schreef RM-rf het volgende:
Ofwel, het aantal mensen dat tussen de 30 en 40 uur werkt is an sich niet veel anders dan het europese gemiddelde.
Enkel, in andere europese landen is een flinke groep die duidelijk langer werkt en het grootste verschil maakt vooral de groep die 40-44 uur per week werkt, waar dat in andere europese landen de grootste groep is, is dat in nederland juist een relatief kleine groep.
interssant is dat de zeer harde werkers, de groep die meer dan 5 uur werkt, in nederland bijna exact gelijk is aan het europese gemiddelde.
Maar tevens kent nederland een relatief grote groep die duidelijk minder dan 30 uur werkt, dan in andere europese landen.
Qua gemiddelde aantal gewerkte uren, staat nederland ver onderaan, maar 30.7 uur per werknemer volgens de laatste data...
zelfs de een-na-laatste, staat daar al 2 uur boven: 32.8 uur per week voor denemarken
https://ec.europa.eu/euro(...)2026-09-14T09:43:18Z
Wat de politiek uit dat soort data kan halen, is vooral dat de polariserende polemiek en het gejank over chinezen die wel 6 dagen eigenlijk onzin is. Ook in nederland is er een gelijke groep "hardcore" werkers, die gelijk is aan het europese gemiddelde.
meer dan 44 uur werken in NL bijna evenveel mensen als inn de rest van de EU.
hooguit is het grootste verschil juist in de groep die boven de 30 en minder dan 40 uur werkt... deze werkt vooral een heel stuk korter en weinig mensen zijn bereid een extra middag (4 uur meer te werken)
De politiek kan zich beter afvragen waarom er in nederland veel minder incencitive is voor mensen om net die paar extra uur te werken (en of dat zo slecht is of niet)...
Als zij dat willen veranderen, moeten ze juist daarop inzetten... geef bv bedrijven de optie om een belastingvrije bonus te geven voor arbeidsuren die voor vaste werkzaamheden die langer dan 30 uur per week gedaan worden.
Ik denk wel degelijk dat je een winst zou kunnen halen als je mensen die nu 20 uur werken, zou kunnen motiveren eerder 30 uur te maken. Aangezien dat dan een groep is die je niet hoeft in te werken en gewoon dus meer kan doen, maar dan moet er een duidelijke financiele motivatie voor zijn.
Ja, maar ook al zou het 1000 euro netto schelen, dan nog heb ik aan 1000 euro meer veel minder dan aan die extra dag. Je hele leven wordt gewoon minder gestresst en overzichtelijker en gewoon fijner.quote:Op maandag 14 september 2026 11:30 schreef Oud_student het volgende:
mans
Als je werkelijk wil dat men meer werkt, dan moet het ook lonen.
In de jaren 60 kende Duitsland het Wirtschaftswunder, het was eigenlijk geen wonder want als je extra werkte dan waren die uren belastingvrij !
Misschien een idee Breke
Ligt natuurlijk aan het soort werk en/of je een workaholic bent. Die offeren hun gezin nog op als het moet. Daar is werk de enige oplossing.quote:Op maandag 14 september 2026 14:13 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja, maar ook al zou het 1000 euro netto schelen, dan nog heb ik aan 1000 euro meer veel minder dan aan die extra dag. Je hele leven wordt gewoon minder gestresst en overzichtelijker en gewoon fijner.
Dus eigenlijk is mijn boodschap dat je het niet moet doen, al zou het wél wat opleveren.
Vaak is het ook ontsnapping aan het gezin. Dan loopt het niet lekker en gaan ze maar veel op kantoor zitten. Loopt nooit goed af natuurlijk.quote:Op maandag 14 september 2026 14:23 schreef Cherni het volgende:
[..]
Ligt natuurlijk aan het soort werk en/of je een workaholic bent. Die offeren hun gezin nog op als het moet. Daar is werk de enige oplossing.
waarom zou je werken als de overheid iedere maand HRA subsidie en toeslagen geeft ende arebeidskorting ieder jaar daaltquote:Op maandag 14 september 2026 14:40 schreef Monolith het volgende:
Ik denk ook dat het onzinnig is om te denken dat de financiële prikkel of de vermeende afwezigheid daarvan de reden is dat mensen in Nederland veel in deeltijd werken.
Ik denk eerder dat de afwezigheid van financiële noodzaak een belangrijke reden is. In bovenstaande cijfers zie je landen zie je b.v. Turkije, de Balkan en Oost-Europa boven het gemiddelde, terwijl Nederland, Duitsland en Scandinavië er juist weer onder zitten.
We zijn wel minstens net zo productief als veel landen die uren maken.quote:Op maandag 14 september 2026 14:40 schreef Monolith het volgende:
Ik denk ook dat het onzinnig is om te denken dat de financiële prikkel of de vermeende afwezigheid daarvan de reden is dat mensen in Nederland veel in deeltijd werken. Ik denk eerder dat de afwezigheid van financiële noodzaak een belangrijke reden is. In bovenstaande cijfers zie je landen zie je b.v. Turkije, de Balkan en Oost-Europa boven het gemiddelde, terwijl Nederland, Duitsland en Scandinavië er juist weer onder zitten.
Ze ziet er alleen niks van terug, de topmannen van Ahold echter wel.quote:Op maandag 14 september 2026 14:47 schreef LXIV het volgende:
[..]
We zijn wel minstens net zo productief als veel landen die uren maken.
In Griekenland heb je van die supermarktjes, vaak 5 op een rij, waarin dan zo'n vrouwtje de hele dag achter de kassa zit te kletsen. Af en toe komt er dan een toerist en die koopt een flesje water of wat noten. Op zo'n hele dag draait zo'n vrouw dan 300 euro omzet, en dan zit ze er van 07:00 tot 22:00. Een Nederlands kassameisje bij de Albert Heijn draait op een dag van 8 tot 5 20.000 euro omzet.
Effectief gezien kun je als vermogende al geen rendement meer behalen in Nederlandquote:Op maandag 14 september 2026 14:49 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Ze ziet er alleen niks van terug, de topmannen van Ahold echter wel.
Zorg maar eens dat werkenden minder belasting gaan betalen en vermogenden meer. Maar dat is tegen het zere been van de VVD-doelgroep. Best vreemd eigenlijk, wat we ook stemmen, we krijgen altijd weer ongevraagd de VVD erbij.
Dat kan prima hoor.quote:Op maandag 14 september 2026 14:56 schreef LXIV het volgende:
[..]
Effectief gezien kun je als vermogende al geen rendement meer behalen in Nederland
Het is vooral verrekte lastig om iets op te bouwen, zeker als starter. Je krijgt te maken met hoge woonlasten, het leven is duur, en dan moet je gaan sparen voor je eerste 100k.quote:Op maandag 14 september 2026 15:06 schreef Perrin het volgende:
Daar heb je zelfs helemaal geen exotische beleggingen voor nodig.
De afgelopen drie jaar had je met een gewone Europese aandelen-ETF al een zeer behoorlijk rendement kunnen maken: de MSCI Europe steeg in 2023, 2024 en 2025 met ongeveer 16%, 9% en 19%. Ook de AEX zelf deed het goed.
En wie vroeg in Europese defensiebedrijven als Rheinmetall, Leonardo of Thales stapte, zag zijn vermogen soms verdubbelen of zelfs meer, zie sommige users hier.
quote:De lastenverhogingen van het kabinet-Jetten komen vrijwel volledig voor rekening van werkenden. Dat stelt het belangrijkste adviesorgaan van de regering, de Raad van State, na bestudering van de begroting. Zo gaat onder andere de inkomstenbelasting, die iedereen die werkt moet betalen, omhoog.
In de miljoenennota en het coalitieakkoord schrijft het kabinet dat werken moet lonen. Maar in de begroting blijkt dat de plannen waar het kabinet extra geld voor uittrekt steevast worden betaald door de belasting op arbeid te verhogen, concludeert de Raad van State. Die staat sinds 1 juli onder leiding van Sybrand van Haersma Buma, oud-fractievoorzitter van het CDA en burgemeester van Leeuwarden.
Van de zes miljard euro aan lastenverzwaringen in 2027, gaat 5,8 miljard ten koste van werkenden. Terwijl de lasten voor bedrijven en vermogenden juist iets omlaag gaan. De Raad van State wijst erop dat tal van adviesorganen voor een evenwichtige verdeling van de lasten pleiten, vooral vanwege de vergrijzing. Steeds minder werkenden moeten de verzorgingsstaat betalen en dat is in de toekomst onhoudbaar. Zeker omdat ook de economische groei achterblijft.
https://nos.nl/artikel/26(...)aar-dat-zien-we-niet
Er is alleen nog maar geld te halen bij de werkenden en vermogenden. Dan is het logisch dat het daar ook gehaald wordt.quote:Op dinsdag 15 september 2026 22:41 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Leuk verhaal van Brekelmans, maar tegelijkertijd doet zijn kabinet er alles aan om fulltime werken te ontmoedigen:
[..]
Met een hogere arbeidskorting van 1000 euro per jaar, kan dat maar dat kost 2 miljard euro per jaarquote:Op dinsdag 15 september 2026 22:55 schreef LXIV het volgende:
[..]
Er is alleen nog maar geld te halen bij de werkenden en vermogenden. Dan is het logisch dat het daar ook gehaald wordt.
Je krijgt steeds meer dat het vanaf een uitkering tot 2x modaal nog nauwelijks loont om te werken omdat je netto-netto-netto bestedingsruimte min of meer dezelfde is.
nou nee mijn kinderen werken deeltijd omdat meer werken niet loont wegens de veel te dure kinderopvangquote:Op dinsdag 15 september 2026 23:13 schreef GerryDV het volgende:
Eh, 40 uur is toch ook nog steeds de norm, of heb ik een memo gemist?
Jouw kinderen verdienen op 1 8urige werkdag minder dan ¤110-130?quote:Op dinsdag 15 september 2026 23:21 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nou nee mijn kinderen werken deeltijd omdat meer werken niet loont wegens de veel te dure kinderopvang
kloptquote:Op woensdag 16 september 2026 11:23 schreef kalinhos het volgende:
Het is wellicht meer of je het (kleine wellicht) financiële voordeel het waard vindt als je het afzet tegen privé tijd met je kind(eren).
Alles is een overweging, zo ook minder werken. Zolang je maar weet dat je minder pensioen opbouwt, bij ziekte minder kfijgt, minder hypotheek kunt opnemen omdat het bruto inkomen een rol speelt.quote:Op woensdag 16 september 2026 11:23 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Jouw kinderen verdienen op 1 8urige werkdag minder dan ¤110-130?
Financieel loont het altijd te werken. Het is wellicht meer of je het (kleine wellicht) financiële voordeel het waard vindt als je het afzet tegen privé tijd met je kind(eren).
Dit dus hoezo worden de rijkste groepen (pensionados en bedrijven) weer gematst.quote:Op dinsdag 15 september 2026 22:41 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Leuk verhaal van Brekelmans, maar tegelijkertijd doet zijn kabinet er alles aan om fulltime werken te ontmoedigen:
[..]
In heel veel sectoren al decennia niet.quote:Op dinsdag 15 september 2026 23:13 schreef GerryDV het volgende:
Eh, 40 uur is toch ook nog steeds de norm, of heb ik een memo gemist?
een schone onderbroek dat is wel de normquote:Op dinsdag 15 september 2026 23:13 schreef GerryDV het volgende:
Eh, 40 uur is toch ook nog steeds de norm, of heb ik een memo gemist?
Dat snap ik idd. Mijn punt was meer dat het een wat vals frame is te zeggen dat je enkel werkt voor de kinderopvang. Tuurlijk, tis niet goedkoop (relatief misschien wel) maar op een normale 8-urige werkdag zelfs voor het minimumloon verdien je meer dan je aan bruto kinderopvang kwijt bent.quote:Op woensdag 16 september 2026 11:54 schreef Cherni het volgende:
[..]
Alles is een overweging, zo ook minder werken. Zolang je maar weet dat je minder pensioen opbouwt, bij ziekte minder kfijgt, minder hypotheek kunt opnemen omdat het bruto inkomen een rol speelt.
Als ik minder contract uren was gaan draaien zou ik nu in mijn situatie financieel de lul zijn geweest.
75% over een 36 uur contract is wel even iets anders dan de 75% over 24 uur.
Veel mensen die ik ken werken beide vier dagen, dus 20% minder bruto loon. Dus dat is bij bijvoorbeeld 1,5 modaal netto 15% minder loon of netto is dat ongeveer per persoon E550 minder.quote:Op woensdag 16 september 2026 12:18 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Dat snap ik idd. Mijn punt was meer dat het een wat vals frame is te zeggen dat je enkel werkt voor de kinderopvang. Tuurlijk, tis niet goedkoop (relatief misschien wel) maar op een normale 8-urige werkdag zelfs voor het minimumloon verdien je meer dan je aan bruto kinderopvang kwijt bent.
Dat snap ik allemaal (ik ben zelf ook 1 dag minder gaan werken sinds de kleine er is) maar was - nogmaals- niet waar ik op reageerde.quote:Op woensdag 16 september 2026 12:30 schreef knoopie het volgende:
[..]
Veel mensen die ik ken werken beide vier dagen, dus 20% minder bruto loon. Dus dat is bij bijvoorbeeld 1,5 modaal netto 15% minder loon of netto is dat ongeveer per persoon E550 minder.
Maar dan heb je ineens maar drie dagen opvang nodig, als beide partners een andere dag thuis zijn. Dat scheelt 40% uitgaven. Netto na kinderopvang is dat voor twee kinderen ongeveer E1000 minder aan opvangkosten.
Kortom, je werkt beide 20% meer, voor een netto verschil van ongeveer 100 euro per maand...
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |