abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_221691421
Omdat er na het gesloten topic van gisteren toch wel wat vraag was, hier een nieuw topic.
Heb jij een fobie? Hoe ga je er mee om?

TS begint:
Ik denk niet dat ik echt een fobie heb. Vroeger was ik als de dood voor spinnen nadat ik een keer in een hele kleine ruimte zat (kalfboxje) en er een spin langs haar draadje afgedaald kwam recht voor mijn gezicht. Ik kon niet weg dus dat was dikke paniek. Dit gaat nu veel beter sinds ik een deel spinnen in huis laat zitten en ik meer op sites zit om soorten te herkennen.

Ik ga ook niet aan de rand van een haven staan kijken naar het water onder mij, dan bevries ik gewoon en mag zeker niemand mij aanraken. Ik vermijd dus havens en kades, geen oplossing hier dus. Of dit een stukje hoogtevrees is wat ik ook heb of meer het donkere diepe water? Geen idee.

Ik ben benieuwd naar jullie verhalen :)
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
  zondag 30 augustus 2026 @ 13:24:35 #2
512422 Koekoekmakto
mighty, mighty warrior
pi_221691481
Ik heb hoogtevrees en kan niet zo goed tegen menigtes. Mijn hoogtevrees kan ik hanteren door langzaam te wennen aan de diepte. Alsof mijn ogen en interne zwaartepunt even afgesteld moeten worden.

Bij menigtes zoek ik vooraf altijd naar uitgangen en rustige plekken. Ben regelmatig 'out' gegaan bij concerten en festivals. Dan krijg ik het eerst heet en daarna volgt rap koud zweet voordat ik flauwval. Met de jaren lukt het mij beter om het te herkennen en vlotter naar de zijkant/achterkant te gaan. Met wat uitpuffen en frisse lucht gaat het na 10 minuten wel weer. Ik geloof zeker in (geleidelijke) blootstelling en niet in ontwijking.

[ Bericht 1% gewijzigd door Koekoekmakto op 30-08-2026 13:41:35 ]
"Doe maar gek, want er zijn al genoeg gewone mensen" - Ted Langenbach
pi_221691513
Spinnen.
Op een dusdanige manier dat ik niet naar Australië of Zuidoost Azië ofzo op vakantie durf, bang grote spinnen tegen te komen. Of kamperen in een tentje, want spinnen. Etc.

Ik zou er heel graag mee aan de slag willen, maar weet niet zo goed hoe. Ik heb het zelf wel een keer geprobeerd door naar een vogelspinnententoonstelling te gaan. Zaten ze allemaal in terraria en waren goed te zien. Daar kon ik nog wel langs lopen.
En toen ging een medewerker met een spin op de hand een en ander vertellen en vroeg vervolgens of iemand ook de spin op zijn/haar hand wilde. Meisje van een jaar of vier naast me wilde dat wel. Haar handje verdween bijna onder de spin :o

Toen ben ik heel snel naar huis gegaan :') en voelde me een lafaard en watje tov dat schattige kleine meisje dat niet bang was :@
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_221691602
Ik heb vroeger (en het is nog altijd wel op de achtergrond) een enorme angst gehad dat ik doodging als ik niet sliep. Ik legde daardoor zoveel druk op het slapen dat niet kon slapen en voor je het weet zit je in een cirkel waar moeilijk uit te komen valt. Nachten waren hels ik had zoveel angst en vanaf de eerste minuut die ik in bed lag (stelde het ook zo lang mogelijk uit) had ik last van hartkloppingen. Therapie heeft een beetje geholpen, maar wat me echt geholpen heeft is slaapmedicatie om uit de spiraal van angst te komen. Ik kwam toen bij een vervangend arts terecht en die heeft mij een paar slaappillen voor geschreven. Na zoveel angstige nachten heeft één pil me een rustige nacht bezorgd en me uit de spiraal gehaald. Het heeft echt het verschil gemaakt. Ik heb in de jaren erna nog een paar keer een slaappil genomen want (vooral bij veel stress) komt de angst weer een beetje terug. Ik heb ook een voorraadje mirtazapine wat eigenlijk anti depressiva is, maar in een lage dosis ook een effectief slaapmiddel voor het geval dat (uiteraard via de huisarts). Een kwartje volstaat al.

Iedereen doet altijd panisch over slaapmiddelen, maar als je het op de juiste manier gebruikt en niet te lang/te vaak, dan kan het een hoop goeds doen.
pi_221691632
Zit allemaal tussen de oren.
Na 3 weken training krijg je iedereen zo ver uit een vliegtuig te springen met parachute
Vakman pur sang
  roze zondag 30 augustus 2026 @ 13:52:06 #6
393783 Ama
Hypa Hypa
pi_221691661
Spinnen wel maar dat begint met de jaren wel steeds iets minder te worden, alleen die enorme monsters vind ik wel eng. Ik heb wel echt vreselijke hoogtevrees en ook een angst voor attracties. Dat laatste niet alleen door de hoogte maar ik ben ook altijd bang dat ik dood ga ( :') ), mij krijg je echt nooit meer in een reuzenrad of achtbaan maar een wildwaterbaan ofzo kan nog wel een keer.

Maar ik heb het meeste last van mijn hoogtevrees.
Your beauty never ever scared me.
pi_221691668
quote:
1s.gif Op zondag 30 augustus 2026 13:48 schreef Lospedrosa het volgende:
Zit allemaal tussen de oren.
Na 3 weken training krijg je iedereen zo ver uit een vliegtuig te springen met parachute
Hallo open deur, wat fijn dat je je ook in dit topic begeeft O+
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  Eindredactie Sport / Forummod zondag 30 augustus 2026 @ 13:53:52 #8
284411 crew  heywoodu
pi_221691672
quote:
1s.gif Op zondag 30 augustus 2026 13:48 schreef Lospedrosa het volgende:
Zit allemaal tussen de oren.

Je meent het. Als het iets was als "even een paar weken naar de sportschool en het is opgelost" hadden veel minder mensen er last van lijkt me :+
  Eindredactie Sport / Forummod zondag 30 augustus 2026 @ 13:57:08 #9
284411 crew  heywoodu
pi_221691697
Overigens: plotselinge harde geluiden of überhaupt de kans daar op. Dus een kind dat met een ballon speelt (die kan zeker met een kind elk moment knallen), een hond (kan op elk moment gaan blaffen, ik ga echt niet op bezoek bij iemand met hond), bepaalde sporten (startpistolen, of van die opblaasklapdingen die enorm hard knallen als iemand er op gaat staan), onweer. Om maar te zwijgen over de hel dat de tweede helft van december vaak is.

De jaren maken het helaas niet beter ofzo.
  zondag 30 augustus 2026 @ 14:13:46 #10
482094 Mikeytt
Zeewiersnack activist
pi_221691967
Enige fobie zijn wondjes door zwerfdieren in landen waar rabiës voorkomt. Die enige 2 keer ben ik direct naar de dokter geweest.
🇨🇳🇻🇳🇱🇦🇨🇺🇰🇵🇷🇺☭
pi_221692052
quote:
9s.gif Op zondag 30 augustus 2026 13:57 schreef heywoodu het volgende:
Overigens: plotselinge harde geluiden of überhaupt de kans daar op. Dus een kind dat met een ballon speelt (die kan zeker met een kind elk moment knallen), een hond (kan op elk moment gaan blaffen, ik ga echt niet op bezoek bij iemand met hond), bepaalde sporten (startpistolen, of van die opblaasklapdingen die enorm hard knallen als iemand er op gaat staan), onweer. Om maar te zwijgen over de hel dat de tweede helft van december vaak is.

De jaren maken het helaas niet beter ofzo.
Dit heeft mijn jongste dochter ook, door oorproblem denk ik, ze hoorde lang heel slecht, is geopereerd waarna ze heel goed hoorde en zo in carnaval terechtkwam.

Als ze nu binnenkomt knal ik elke dag een ballon kapot, zo kan ze terug wennen. grapje.

Ik word zelf wel moe van mensen met fobieën want mijn vr heeft veel fobieën die de kinderen overnemen. En mijn zwager, 2m + breed gebouwd is bang voor vlinders en sprinkhanen :')
Dus in de vakantie samen in het buitenland, was het hele dagen en avonden gegil, de kinderen, mijn vrouw, mijn zwager. En ik maar spinnen, sprinkhanen, ballonnen, en weet ik wat verwijderen.
Na de 10e avond ofzo weer een gil over een sprinkhaan 3 meter verder en ik werd er zo zat van dat die spinkhaan in zijn nek gooide, nou dat was even rennen wel. :P
Vakman pur sang
pi_221692529
Ik heb emetofobie. Als ik er aan denk moet ik al kotsen.
Smile.
pi_221692609
Hoogtevrees.
Ikzelf ken iemand met smetvrees.

pi_221693305
Ik heb heel erg veel angsten (gras, dieren, kleine beestjes, bepaalde viezigheden, beestjes in eten, bepaalde roltrappen, liften, opgesloten raken, ergens niet weg kunnen, drukke plekken/menigten et cetera)
De neiging om veiligheid te controleren (of deuren op slot zijn, of het gas uit is, of er geen laders zonder toezicht in de stopcontacten zitten) mag ik één keer doen voor ik wegga of voordat ik ga slapen (lukt niet altijd, maar ik kan wel streng zijn voor mezelf)
Vieze beestjes checken overal mag niet van mezelf. Dus niet elk blaadje sla aan alle kanten bekijken, geen bolletjes uit elkaar plukken voor wormen etc. Anders blijf ik bezig.

Ik heb best vaak paniekaanvallen, daar probeer ik een boel rationele gedachten er tegenaan te gooien, op mijn ademhaling te letten. Soms lukt het, soms niet.

Één ding is zeker: ik mag absoluut van mezelf geen situaties ontlopen omwille angsten. Dat is lastig, alleen ben voor zoveel dingen bang, moet soms lachen om mezelf en mijn vrienden ook. Het slaat gewoon nergens op
pi_221693952
quote:
1s.gif Op zondag 30 augustus 2026 14:33 schreef Joopklepzeiker het volgende:
Hoogtevrees.
Ikzelf ken iemand met smetvrees.

[ afbeelding ]
Ach ja, Monk. Pure parodie van alle fobieën die een mens kan hebben.
Plus al de tics die hij ook nog had.
  zondag 30 augustus 2026 @ 16:24:46 #16
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_221694035
Hoogtevrees vooral, maar in het dagelijkse leven heb ik daar niet zoveel last van, want prima te vermijden. In mijn dromen echter...
Daar sta ik vaak op een hoge plek zonder leuning of wat dan ook en dan wil/kan ik alleen nog maar springen. Best vaak nachtmerries op die manier.
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
pi_221694036
Zoals ik in het andere topic al schreef, angst om opgesloten zitten in een lift en wespen en bijen.
Verder niet zoveel denk ik. Ja, vliegangst. Ik ga dus nooit op vakantie waar je alleen met een vliegtuig terecht kunt.
pi_221694385
Lichte hoogtevrees en ik ben niet dol op spinnen
pi_221695006
Ik heb ook echt hoogtevrees en spinnenangst maar daar kan ik mee leven. En wespen btw
Maar helaas heb ik sinds 8 jaar (paniekaanvallen op de A2 gehad) een auto rijd fobie op de snelweg :{ daar wil ik heel graag wat aan doen maar weet niet hoe. Heb rijles genomen en toen gewoon gereden over de snelweg maar het is het alleen rijden waar ik heel erge angst voor heb ;( en dat zou ik moeten aanpakken
pi_221695014
quote:
1s.gif Op zondag 30 augustus 2026 18:35 schreef Magica het volgende:
Ik heb ook echt hoogtevrees en spinnenangst maar daar kan ik mee leven. En wespen btw
Maar helaas heb ik sinds 8 jaar (paniekaanvallen op de A2 gehad) een auto rijd fobie op de snelweg :{ daar wil ik heel graag wat aan doen maar weet niet hoe. Heb rijles genomen en toen gewoon gereden over de snelweg maar het is het alleen rijden waar ik heel erge angst voor heb ;( en dat zou ik moeten aanpakken
Kun je de A2 niet mijden en andere snelwegen pakken?
Vakman pur sang
  zondag 30 augustus 2026 @ 18:42:48 #21
228417 TheGirlNextDoor
Of gewoon Buurmeisje.
pi_221695044
quote:
9s.gif Op zondag 30 augustus 2026 13:57 schreef heywoodu het volgende:
Overigens: plotselinge harde geluiden of überhaupt de kans daar op. Dus een kind dat met een ballon speelt (die kan zeker met een kind elk moment knallen), een hond (kan op elk moment gaan blaffen, ik ga echt niet op bezoek bij iemand met hond), bepaalde sporten (startpistolen, of van die opblaasklapdingen die enorm hard knallen als iemand er op gaat staan), onweer. Om maar te zwijgen over de hel dat de tweede helft van december vaak is.

De jaren maken het helaas niet beter ofzo.
Dit heb ik ook! Vooral met ballonnen en vuurwerk. De kans op harde knallen zorgen dat ik echt constant zo zit:



Ik word altijd raar aangekeken als ik zeg dat ik bang ben voor ballonnen/harde knallen :{ Zo fijn om te lezen dat ik niet de enige ben!

Daarnaast ook spinnenangst, hoewel dat vooral geldt voor de grotere en al helemaal als ze gaan lopen. Stil in een hoekje kan ik ze nog wel handelen, maar zodra ze gaan bewegen, instant panic :X
Mankind must put an end to war, or war will put an end to mankind.
|| justdiggit.org ||
pi_221695131
quote:
7s.gif Op zondag 30 augustus 2026 13:30 schreef miss_sly het volgende:
Spinnen.
Op een dusdanige manier dat ik niet naar Australië of Zuidoost Azië ofzo op vakantie durf, bang grote spinnen tegen te komen. Of kamperen in een tentje, want spinnen. Etc.

Niet perse bang voor spinnen maar had idd in Australie wel echt altijd en overal het gevoel van… zou er nou een giftig beest in mn schoenen zitten of ergens verstopt waar je het niet verwacht.

Uiteindelijk maar 1x verast door een zwarte weduwe op ooghoogte dus dat viel relatief mee denk ik dan :D
pi_221695184
quote:
9s.gif Op zondag 30 augustus 2026 13:57 schreef heywoodu het volgende:
Overigens: plotselinge harde geluiden of überhaupt de kans daar op. Dus een kind dat met een ballon speelt (die kan zeker met een kind elk moment knallen), een hond (kan op elk moment gaan blaffen, ik ga echt niet op bezoek bij iemand met hond), bepaalde sporten (startpistolen, of van die opblaasklapdingen die enorm hard knallen als iemand er op gaat staan), onweer. Om maar te zwijgen over de hel dat de tweede helft van december vaak is.

De jaren maken het helaas niet beter ofzo.
Zo "fijn" dat ik niet de enige ben... ;)
"I'm not expecting to grow flowers in a desert, but i can live and breathe and see the sun in wintertime"
https://www.youtube.com/watch?v=jbhtJh1LXHQRoll
  Moderator zondag 30 augustus 2026 @ 19:07:37 #24
5428 crew  miss_sly
pi_221695202
quote:
1s.gif Op zondag 30 augustus 2026 18:56 schreef 111210 het volgende:

[..]
Niet perse bang voor spinnen maar had idd in Australie wel echt altijd en overal het gevoel van… zou er nou een giftig beest in mn schoenen zitten of ergens verstopt waar je het niet verwacht.

Uiteindelijk maar 1x verast door een zwarte weduwe op ooghoogte dus dat viel relatief mee denk ik dan :D

Volgens mij krijg ik dan echt een hartverzakking. En ga ik heel hard gillen.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  Eindredactie Sport / Forummod zondag 30 augustus 2026 @ 19:14:45 #25
284411 crew  heywoodu
pi_221695260
quote:
17s.gif Op zondag 30 augustus 2026 18:42 schreef TheGirlNextDoor het volgende:

[..]
Dit heb ik ook! Vooral met ballonnen en vuurwerk. De kans op harde knallen zorgen dat ik echt constant zo zit:

[ afbeelding ]

Ik word altijd raar aangekeken als ik zeg dat ik bang ben voor ballonnen/harde knallen :{ Zo fijn om te lezen dat ik niet de enige ben!

Daarnaast ook spinnenangst, hoewel dat vooral geldt voor de grotere en al helemaal als ze gaan lopen. Stil in een hoekje kan ik ze nog wel handelen, maar zodra ze gaan bewegen, instant panic :X
Ja, en dan zit je zo gespannen, en schrik je alleen maar harder, en raak je meer gespannen. Vicieuze cirkel, lekker man.

Als ik in de trein zit en er gaat iemand met een hond in de buurt zitten ben ik indien enigszins mogelijk ook gewoon weg :@
  zondag 30 augustus 2026 @ 19:37:51 #26
173391 SemperLibertas
Your pain is my gain.
pi_221695391
Ik probeer zoveel mogelijk mensen te vermijden als ik niet verplicht in contact met ze hoef te staan. Voor mijn werk heb ik geen keuze, maar verder hou ik zoveel mogelijk afstand van het menselijk ras.

Mensen zijn doodvermoeiend. Mensen moeten altijd wat van je en 9 van de
10 keer zijn ze gewoonweg dom.

Mensen zijn de grootste plaag op deze planeet.
Le Diable
  Moderator zondag 30 augustus 2026 @ 19:38:53 #27
441859 crew  Lenny77
pi_221695397
quote:
1s.gif Op zondag 30 augustus 2026 18:35 schreef Magica het volgende:
Ik heb ook echt hoogtevrees en spinnenangst maar daar kan ik mee leven. En wespen btw
Maar helaas heb ik sinds 8 jaar (paniekaanvallen op de A2 gehad) een auto rijd fobie op de snelweg :{ daar wil ik heel graag wat aan doen maar weet niet hoe. Heb rijles genomen en toen gewoon gereden over de snelweg maar het is het alleen rijden waar ik heel erge angst voor heb ;( en dat zou ik moeten aanpakken
Hier geen paniekaanvallen maar toch een paar keer in de problemen geraakt met vrachtwagens die ineens naar links omgaan terwijl ik erlangs reed.
Sindsdien vermijd ik ook elke snelweg. Ik rij nog liever 3u om dan op de snelweg te gaan.
En het is nog erger als iemand anders rijdt en ik de passagier ben. Ik moet wel zelf kunnen rijden..
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
  Moderator zondag 30 augustus 2026 @ 19:39:31 #28
441859 crew  Lenny77
pi_221695402
quote:
1s.gif Op zondag 30 augustus 2026 19:37 schreef SemperLibertas het volgende:
Ik probeer zoveel mogelijk mensen te vermijden als ik niet verplicht in contact met ze hoef te staan. Voor mijn werk heb ik geen keuze, maar verder hou ik zoveel mogelijk afstand van het menselijk ras.

Mensen zijn doodvermoeiend. Mensen moeten altijd wat van je. Mensen zijn de grootste plaag op deze planeet.
Maar dit is geen angst neem ik aan?
Gewoon geen zin in?
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
  zondag 30 augustus 2026 @ 19:49:47 #29
173391 SemperLibertas
Your pain is my gain.
pi_221695465
quote:
1s.gif Op zondag 30 augustus 2026 19:39 schreef Lenny77 het volgende:

[..]
Maar dit is geen angst neem ik aan?
Gewoon geen zin in?
Eigenlijk meer de angst voor sociale verplichtingen
Le Diable
  zondag 30 augustus 2026 @ 20:04:26 #30
228417 TheGirlNextDoor
Of gewoon Buurmeisje.
pi_221695543
quote:
9s.gif Op zondag 30 augustus 2026 19:14 schreef heywoodu het volgende:

[..]
Ja, en dan zit je zo gespannen, en schrik je alleen maar harder, en raak je meer gespannen. Vicieuze cirkel, lekker man.

Als ik in de trein zit en er gaat iemand met een hond in de buurt zitten ben ik indien enigszins mogelijk ook gewoon weg :@
Ja, precies :X

Ik heb het gelukkig niet met honden/andere harde geluiden. Gaat bij mij echt om plotselinge knallen zoals bij ballonnen en vuurwerk. Vind dat al lastig genoeg, lijkt me echt pittig als je het ook met andere plotselinge harde geluiden hebt inderdaad :o
Mankind must put an end to war, or war will put an end to mankind.
|| justdiggit.org ||
pi_221696132
quote:
9s.gif Op zondag 30 augustus 2026 19:14 schreef heywoodu het volgende:

[..]
Ja, en dan zit je zo gespannen, en schrik je alleen maar harder, en raak je meer gespannen. Vicieuze cirkel, lekker man.

Als ik in de trein zit en er gaat iemand met een hond in de buurt zitten ben ik indien enigszins mogelijk ook gewoon weg :@
Neem dan oordoppen mee als ultieme wapen en doe ze direct in als je die hont ziet, dan kan er niks gebeuren!
Hooguit hoor je zachte pufjes als hij begint te blaffen.
pindazakje
pi_221696426
Tja zijn het fobieën, kom het vrijwel nooit tegen, maar... Tunnels en buizen met water. Glory holes (nee, niet die) in stuwmeren zijn zo'n beetje mijn ergste nachtmerrie op dat gebied.




Verder, diepe wateren in het donker.
Sowieso, zeer diep water waarbij het onbekend is wat er onder je zit, de diepe duisternis in het water, tientallen meters of meer...
  zondag 30 augustus 2026 @ 23:25:27 #33
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_221696506
quote:
1s.gif Op zondag 30 augustus 2026 23:01 schreef Cockwhale het volgende:
Tja zijn het fobieën, kom het vrijwel nooit tegen, maar... Tunnels en buizen met water. Glory holes (nee, niet die) in stuwmeren zijn zo'n beetje mijn ergste nachtmerrie op dat gebied.

[ afbeelding ]

Verder, diepe wateren in het donker.
Sowieso, zeer diep water waarbij het onbekend is wat er onder je zit, de diepe duisternis in het water, tientallen meters of meer...
+1
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
pi_221696626
Wat fijn want dat maak je nauwelijks mee :')
pi_221696950
Ooit gebeten door een hond; sindsdien deel ik een trap uit als die beesten te dichtbij komen.
Mijn hobby is glas-in-lood maken en herstellen. Ook voor u
pi_221697047
quote:
1s.gif Op zondag 30 augustus 2026 18:37 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Kun je de A2 niet mijden en andere snelwegen pakken?
Nee het is gewoon snelweg in algemeen
pi_221697275
Een fobie is een groot woord, maar heb wel angst om te moeten overgeven. Ik begrijp dat het pas een fobie is als het irrationeel is en je er dus alles aan doet om het te vermijden (dus niet uit eten want misschien is de kip wel niet gaar of geen langer stukken in de auto want misschien wordt je wel wagenziek, dat heb ik dan weer niet). Maar als er ook maar iemand in m’n directe omgeving ziek is, krijg ik al schrik dat ie misschien moet overgeven. (Als man ziek is, slaap ik nog liever beneden op de bank dan dat ik merk dat ie boven de pot hangt).

En een lichte claustrofobie. Ruimtes waarin ik niet kan staan, krijg je mij niet in als ik niet weet hoe ver het is, of hoe lang het duurt voor ik er weer uit ben. Een waterglijbaan waarin ik niet rechtop kan zitten, krijg je me (bijna) niet in, terwijl ik dat soort glijbanen eigenlijk heel erg leuk vind vanwege de snelheid. Maar ook al eens gehad met een glijbaan die best ruim was, maar gewoon te lang duurde en dat ik dan niet weet of er een einde aan komt (rationeel weet ik natuurlijk dat elke glijbaan een einde heeft en je er door het water ook automatisch naar toe gaat). Een grot vind ik ook niet fijn, maar ga ik mee in als ik weet dat ik overal kan staan en ze het niet langer dan een halve minuut pikdonker maken.

Een escaperoom, een lift of een andere kleine ruimte, geen problemen mee.

Door een grot is m’n angst ook gekomen. Als kind zijnde op vakantie een keer zo’n route door de grotten gemaakt met een gids, een hele bubs kinderen en geen volwassenen. Op zich niets aan de hand, iedereen kreeg een helm op met een lampje. En toen wilde last-minute m’n zusje toch ook mee. Dat kon, alleen waren de lampjes op. Dus omdat mijn zus een heel stuk jonger is, moest ik mijn lampje aan haar afstaan. En dan zie je dus op sommige stukken he-le-maal niks en dan liepen we ook nog eens achteraan en waren sommige stukken zo smal dat ik er (voor m’n gevoel) maar net doorheen paste. Dus het idee dat. Ik ergens vast zou blijven zitten, de gids het niet door zou hebben en ik helemaal niks zou zien hebben gezorgd dat ik dit allemaal ontstaan is.

Ik wil hier heel graag van af dus de laatste jaren probeer ik echt wel dingen te doen om m’n grens over te gaan door rationeel na te gaan wat er daadwerkelijk zou kunnen gebeuren. Het lukt me niet altijd, maar af en toe ga ik een keer door m’n grens (en soms voelt dat fijn en soms heb ik spijt, ondanks dat er niks gebeurd, maar het niet fijn voelt)
  Moderator maandag 31 augustus 2026 @ 09:58:59 #38
441859 crew  Lenny77
pi_221697739
quote:
1s.gif Op zondag 30 augustus 2026 23:01 schreef Cockwhale het volgende:
Tja zijn het fobieën, kom het vrijwel nooit tegen, maar... Tunnels en buizen met water. Glory holes (nee, niet die) in stuwmeren zijn zo'n beetje mijn ergste nachtmerrie op dat gebied.

[ afbeelding ]


Verder, diepe wateren in het donker.
Sowieso, zeer diep water waarbij het onbekend is wat er onder je zit, de diepe duisternis in het water, tientallen meters of meer...
Alleen al naar dat ding op foto kijken laat mijn maag draaien ;(
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
pi_221697753
quote:
1s.gif Op zondag 30 augustus 2026 23:01 schreef Cockwhale het volgende:
Tja zijn het fobieën, kom het vrijwel nooit tegen, maar... Tunnels en buizen met water. Glory holes (nee, niet die) in stuwmeren zijn zo'n beetje mijn ergste nachtmerrie op dat gebied.

[ afbeelding ]

Verder, diepe wateren in het donker.
Sowieso, zeer diep water waarbij het onbekend is wat er onder je zit, de diepe duisternis in het water, tientallen meters of meer...
quote:
1s.gif Op maandag 31 augustus 2026 09:58 schreef Lenny77 het volgende:

[..]
Alleen al naar dat ding op foto kijken laat mijn maag draaien ;(
Vraag me af. of dit gefotoshopt o.i.d. is.... een stuwdam heeft meestal z'n doorlaat via poorten in de damwand, niet via een overstroombuis als deze. Idem indien er turbines in zitten; die moeten luchtvrij aangestroomd worden.

Mijn hobby is glas-in-lood maken en herstellen. Ook voor u
  maandag 31 augustus 2026 @ 10:08:50 #40
503714 SebbeSwensje
Heraclied of niet?
pi_221697772
Ik heb een Amerikanenfobie.

quote:
0s.gif Op zondag 30 augustus 2026 19:49 schreef SemperLibertas het volgende:

[..]
Eigenlijk meer de angst voor sociale verplichtingen
En hier kan ik me ook wel in vinden.
That's the drugs talking and truth be told, I like what they're saying.
  maandag 31 augustus 2026 @ 10:13:35 #41
44346 junkiesietze
Trotse Scooter-rijder.
pi_221697792
In het middelpunt van de belangstelling staan, dat trek ik niet. Of socializen met vreemden vind ik moeilijk, en heb als ik op een feestje sta en niemand heb om mee te praten ik dan meestal maar stilletjes verdwijn.

Vooral dat laatste begint wel een probleem te worden.
Ik boek je met mijn neon je weet.
en ik heb ook een auto.
  Moderator maandag 31 augustus 2026 @ 10:30:54 #42
441859 crew  Lenny77
pi_221697872
quote:
0s.gif Op maandag 31 augustus 2026 10:03 schreef blomke het volgende:

[..]
[..]
Vraag me af. of dit gefotoshopt o.i.d. is.... een stuwdam heeft meestal z'n doorlaat via poorten in de damwand, niet via een overstroombuis als deze. Idem indien er turbines in zitten; die moeten luchtvrij aangestroomd worden.

[ afbeelding ]
Helaas geen photoshop :{
Die ondingen bestaan echt
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
pi_221698280
quote:
1s.gif Op maandag 31 augustus 2026 10:30 schreef Lenny77 het volgende:

[..]
Helaas geen photoshop :{
Die ondingen bestaan echt
Hoe dan?
Mijn hobby is glas-in-lood maken en herstellen. Ook voor u
  Moderator maandag 31 augustus 2026 @ 11:38:00 #44
441859 crew  Lenny77
pi_221698396
quote:
0s.gif Op maandag 31 augustus 2026 11:19 schreef blomke het volgende:

[..]
Hoe dan?
Voor als het water te hoog wordt in stuwmeren. Nood afvoer zeg maar
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
  maandag 31 augustus 2026 @ 12:39:40 #45
335476 oppiedoppie
My mind is my small universe..
pi_221698940
Eigenlijk heb ik geen echte fobieën. Mijn probleem is eerder het tegenovergestelde. Ik ben niet snel bang, waardoor ik soms gevaarlijke situaties onderschat.

Vroeger mocht ik op school bijvoorbeeld niet meedoen aan bepaalde dingen zoals ringen of trampoline springen met salto's, omdat ik zonder aarzelen van alles probeerde.

Afgelopen weekend liep er nog een wolf in het natuurgebied naast ons huis. Mijn man en ik zaten in de schemer met een verrekijker te kijken of we hem konden spotten. Op een gegeven moment ging ik naar binnen en ik verwachtte eigenlijk dat mijn man daar gewoon zou blijven zitten. Bleek dat hij juist liever niet alleen bleef vanwege die wolf. Zelf zou ik daar totaal niet bang voor zijn en rustig blijven zitten kijken.

Spinnen en muizen pak ik ook gewoon op. Natuurlijk, als er ineens een leeuw op me af zou komen rennen, zou ik ook maken dat ik wegkwam. Maar over het algemeen ben ik gewoon niet zo snel bang aangelegd.
To BG or not to BG!
pi_221704778
Ik ben eigenlijk voor niks bang, behalve wel een serieuze terughoudendheid richting paarden.

Die klote beesten hebben me al drie (!) keer omver gerend in mijn leven, terwijl ik er niks mee te maken had verder. Wrong place, wrong time.

Ik durf ze best te aaien, maar wel het liefste achter een (stevig) hek :P
  dinsdag 1 september 2026 @ 12:21:19 #47
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_221704836
Ik ben wel bang voor bepaalde dingen, maar een fobie is wel een graadje of wat erger.
The love you take is equal to the love you make.
pi_221704858
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 september 2026 12:21 schreef Lienekien het volgende:
Ik ben wel bang voor bepaalde dingen, maar een fobie is wel een graadje of wat erger.
Nuja, dat heb ik bij wat dingen die ik hier lees :@ Niet om de angst voor bijvoorbeeld insecten te down playen, maar een fobie is echt iets wat je leven beheerst. Ik vraag me af in hoeverre een angst voor spinnen dat doet?
  Moderator dinsdag 1 september 2026 @ 12:33:25 #49
441859 crew  Lenny77
pi_221704907
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 september 2026 12:24 schreef Sunshine1982 het volgende:

[..]
Nuja, dat heb ik bij wat dingen die ik hier lees :@ Niet om de angst voor bijvoorbeeld insecten te down playen, maar een fobie is echt iets wat je leven beheerst. Ik vraag me af in hoeverre een angst voor spinnen dat doet?
Nou... Als je een fobie voor spinnen hebt en je weet dat er eentje achter een hoekje is gekropen of in je slaapkamer achter een kast zit, dan kan dat behoorlijk verlammend zijn.
Wie zijn wij om te bepalen of iets levensbeheersend is?
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
pi_221704934
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 september 2026 12:33 schreef Lenny77 het volgende:

[..]
Nou... Als je een fobie voor spinnen hebt en je weet dat er eentje achter een hoekje is gekropen of in je slaapkamer achter een kast zit, dan kan dat behoorlijk verlammend zijn.
Wie zijn wij om te bepalen of iets levensbeheersend is?
Dat is toch tijdelijk? Of je gaat in een andere kamer slapen. Je kunt ervan weg lopen, dat probeer ik er denk ik mee te zeggen. Hetzelfde hoogtevrees. Als je weer dichtbij de grond bent verdwijnt het. Sorry, maar ik probeer gewoon te begrijpen hoe dit levensbeheersend is.

Angst en fobie zijn twee verschillende dingen imo.
  Moderator dinsdag 1 september 2026 @ 12:49:58 #51
441859 crew  Lenny77
pi_221705013
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 september 2026 12:39 schreef Sunshine1982 het volgende:

[..]
Dat is toch tijdelijk? Of je gaat in een andere kamer slapen. Je kunt ervan weg lopen, dat probeer ik er denk ik mee te zeggen. Hetzelfde hoogtevrees. Als je weer dichtbij de grond bent verdwijnt het. Sorry, maar ik probeer gewoon te begrijpen hoe dit levensbeheersend is.

Angst en fobie zijn twee verschillende dingen imo.
Noem dan eens een echte fobie volgens jouw definitie?
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
  dinsdag 1 september 2026 @ 12:52:30 #52
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_221705032
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 september 2026 12:33 schreef Lenny77 het volgende:

[..]
Nou... Als je een fobie voor spinnen hebt en je weet dat er eentje achter een hoekje is gekropen of in je slaapkamer achter een kast zit, dan kan dat behoorlijk verlammend zijn.
Wie zijn wij om te bepalen of iets levensbeheersend is?
Ik ga af op hoe sommigen het hier omschrijven.
The love you take is equal to the love you make.
  dinsdag 1 september 2026 @ 13:04:51 #53
339901 LordofLeaves
conjurer of cheap tricks
pi_221705110
quote:
0s.gif Op maandag 31 augustus 2026 08:45 schreef hilliebillie het volgende:
Een fobie is een groot woord, maar heb wel angst om te moeten overgeven. Ik begrijp dat het pas een fobie is als het irrationeel is en je er dus alles aan doet om het te vermijden (dus niet uit eten want misschien is de kip wel niet gaar of geen langer stukken in de auto want misschien wordt je wel wagenziek, dat heb ik dan weer niet). Maar als er ook maar iemand in m’n directe omgeving ziek is, krijg ik al schrik dat ie misschien moet overgeven. (Als man ziek is, slaap ik nog liever beneden op de bank dan dat ik merk dat ie boven de pot hangt).

Hier kan ik ook niet tegen. Dan doe ik geen oog meer dicht. Zou dan meteen ergens anders willen slapen.
“A wizard is never late, nor is he early .He arrives precisely when he means to.”
  dinsdag 1 september 2026 @ 13:12:22 #54
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_221705159
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 september 2026 12:24 schreef Sunshine1982 het volgende:

[..]
Nuja, dat heb ik bij wat dingen die ik hier lees :@ Niet om de angst voor bijvoorbeeld insecten te down playen, maar een fobie is echt iets wat je leven beheerst. Ik vraag me af in hoeverre een angst voor spinnen dat doet?
Vliegangst wordt gezien als een erkende fobie volgens mij en in hoeverre beïnvloedt dat je leven? Vliegen is bepaald geen noodzaak in het leven. En dat geldt voor bijna alle angsten. Ik weet dan niet wat dan de definitie is van fobie. Een fobie is een overmatige angst, maar hoeft niet iets te zijn wat je hele leven bepaalt.
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
  Eindredactie Sport / Forummod dinsdag 1 september 2026 @ 13:42:41 #55
284411 crew  heywoodu
pi_221705344
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 september 2026 12:24 schreef Sunshine1982 het volgende:

[..]
Nuja, dat heb ik bij wat dingen die ik hier lees :@ Niet om de angst voor bijvoorbeeld insecten te down playen, maar een fobie is echt iets wat je leven beheerst. Ik vraag me af in hoeverre een angst voor spinnen dat doet?
Ik ontwijk plaatsen, ik ga niet mee naar bepaalde dingen of zeg zelfs helemaal af, zit half december met een kuthumeur van de spanning en stress (en ga dan alleen boodschappen doen als het écht moet en dan zo vroeg in de ochtend mogelijk, als ik het vergeet eet ik liever de hele dag niks dan alsnog te gaan) en ben regelmatig weken zenuwachtig voor ik ergens naartoe moet. Letterlijk mijn leven beheersen, nee, dat niet, maar het heeft zeker weten invloed op mijn dagelijkse leven.
pi_221705474
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 september 2026 13:42 schreef heywoodu het volgende:

[..]
Ik ontwijk plaatsen, ik ga niet mee naar bepaalde dingen of zeg zelfs helemaal af, zit half december met een kuthumeur van de spanning en stress (en ga dan alleen boodschappen doen als het écht moet en dan zo vroeg in de ochtend mogelijk, als ik het vergeet eet ik liever de hele dag niks dan alsnog te gaan) en ben regelmatig weken zenuwachtig voor ik ergens naartoe moet. Letterlijk mijn leven beheersen, nee, dat niet, maar het heeft zeker weten invloed op mijn dagelijkse leven.
Bedankt voor de uitleg :Y Dat klinkt inderdaad erg naar. Heb je daar al iets van hulp voor gezocht?
pi_221705500
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 september 2026 13:42 schreef heywoodu het volgende:

[..]
Ik ontwijk plaatsen, ik ga niet mee naar bepaalde dingen of zeg zelfs helemaal af, zit half december met een kuthumeur van de spanning en stress (en ga dan alleen boodschappen doen als het écht moet en dan zo vroeg in de ochtend mogelijk, als ik het vergeet eet ik liever de hele dag niks dan alsnog te gaan) en ben regelmatig weken zenuwachtig voor ik ergens naartoe moet. Letterlijk mijn leven beheersen, nee, dat niet, maar het heeft zeker weten invloed op mijn dagelijkse leven.
Ik dacht dat je het over agorafobie had. :P
Even teruggescrold maar je hebt het over iets anders blijkbaar. Komt best wel overeen met agorafobie of de bekendere term 'straatvrees' qua consequenties zoals jij die beschrijft en ervaart. Al is de angst een andere.

Anyway, agorafobie (met paniekklachten) is wel echt kut, dat wens je niemand toe. Been there, done that, bought the t-shirt.

Gelukkig is met therapie (cognitieve gedragstherapie) en medicijnen veel te overwinnen.

Maar wat jij beschrijft is toch ook enigszins 'invloed hebbend op je dagelijkse leven'? Als je plekken vermijd, niet naar drukke plekken en feestjes gaat? Misschien geen 10/10 op de schaal van invloed op je dagelijkse leven maar toch wel ergens...
"The man who never alters his opinion is like standing water, and breeds reptiles of the mind." - William Blake, The Marriage of Heaven and Hell.
pi_221705522
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 september 2026 13:12 schreef livelink het volgende:

[..]
Vliegangst wordt gezien als een erkende fobie volgens mij en in hoeverre beïnvloedt dat je leven? Vliegen is bepaald geen noodzaak in het leven. En dat geldt voor bijna alle angsten. Ik weet dan niet wat dan de definitie is van fobie. Een fobie is een overmatige angst, maar hoeft niet iets te zijn wat je hele leven bepaalt.
Mensen met een fobie hebben zo veel last van angst dat het hun dagelijks leven beïnvloedt. Daarom is een fobie ook een angststoornis.

Dit lees ik hier: https://slachtofferwijzer.nl/artikelen/wat-is-een-fobie
pi_221705576
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 september 2026 12:49 schreef Lenny77 het volgende:

[..]
Noem dan eens een echte fobie volgens jouw definitie?
Ik heb het denk ik verkeerd uitgelegd en het was nogal simplistisch gesteld lees ik nu :@ Na de uitleg van @heywoodu snap ik de fobie voor spinnen beter.
  dinsdag 1 september 2026 @ 15:36:02 #60
228417 TheGirlNextDoor
Of gewoon Buurmeisje.
pi_221705952
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 september 2026 14:24 schreef Sunshine1982 het volgende:

[..]
Ik heb het denk ik verkeerd uitgelegd en het was nogal simplistisch gesteld lees ik nu :@ Na de uitleg van @:heywoodu snap ik de fobie voor spinnen beter.
Bij de uitleg van @heywoodu gaat het dan weer juist om die harde knallen, niet om de spinnen.
Mankind must put an end to war, or war will put an end to mankind.
|| justdiggit.org ||
pi_221705975
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 september 2026 12:39 schreef Sunshine1982 het volgende:
Angst en fobie zijn twee verschillende dingen imo.
Nee, dat zijn het niet.
quote:
Wat is een fobie?
Een fobie is een angststoornis. Het is een belemmering in je dagelijkse leven. Bij een fobie ben je angstig voor plaatsen, dieren, dingen of situaties waar geen reden voor is, want er is geen aantoonbaar gevaar. Je weet zelf dat deze angst niet reëel is, maar toch houd je er rekening mee en probeer je te voorkomen dat je in een dergelijke situatie terechtkomt. Klachten als gevolg van deze angst zijn bijvoorbeeld overmatig transpireren en pijn op de borst.
https://www.parnassiagroep.nl/angststoornis/fobie%C3%ABn-en-angst
"Common sense is not so common" --Voltaire
  Eindredactie Sport / Forummod dinsdag 1 september 2026 @ 15:51:16 #62
284411 crew  heywoodu
pi_221706013
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 september 2026 14:11 schreef Salina het volgende:

[..]
Ik dacht dat je het over agorafobie had. :P
Even teruggescrold maar je hebt het over iets anders blijkbaar. Komt best wel overeen met agorafobie of de bekendere term 'straatvrees' qua consequenties zoals jij die beschrijft en ervaart. Al is de angst een andere.

Anyway, agorafobie (met paniekklachten) is wel echt kut, dat wens je niemand toe. Been there, done that, bought the t-shirt.

Gelukkig is met therapie (cognitieve gedragstherapie) en medicijnen veel te overwinnen.

Maar wat jij beschrijft is toch ook enigszins 'invloed hebbend op je dagelijkse leven'? Als je plekken vermijd, niet naar drukke plekken en feestjes gaat? Misschien geen 10/10 op de schaal van invloed op je dagelijkse leven maar toch wel ergens...
Pleinvrees is het niet, meer het ontwijken van de kans op plotselinge harde geluiden wat op meer plekken en in meer situaties het geval is dan je je realiseert als je er geen last van hebt :P

Heel lang geleden wel eens iets van hulp voor gezocht, maar dat zette weinig zoden aan de dijk. Ach, mijn leven is er ook niet helemaal kut door ofzo, alleen eind december is het oprecht pittig :+
  dinsdag 1 september 2026 @ 15:58:10 #63
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_221706040
quote:
7s.gif Op dinsdag 1 september 2026 15:40 schreef nelaeryn het volgende:

[..]
Nee, dat zijn het niet.
[..]

Niet elke angst is een fobie.
The love you take is equal to the love you make.
pi_221706059
quote:
17s.gif Op dinsdag 1 september 2026 15:36 schreef TheGirlNextDoor het volgende:

[..]
Bij de uitleg van @:heywoodu gaat het dan weer juist om die harde knallen, niet om de spinnen.
'en ben regelmatig weken zenuwachtig voor ik ergens naartoe moet.'

Ik dacht dat dit uit angst voor spinnen was. Angst dat er ergens spinnen zijn.

Maakt ook niet uit verder, dit klinkt ook heftig!
pi_221706139
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 september 2026 15:58 schreef Lienekien het volgende:
Niet elke angst is een fobie.
Maar elke fobie is wél een angststoornis.
"Common sense is not so common" --Voltaire
  dinsdag 1 september 2026 @ 16:12:27 #66
228417 TheGirlNextDoor
Of gewoon Buurmeisje.
pi_221706206
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 september 2026 16:01 schreef Sunshine1982 het volgende:

[..]
'en ben regelmatig weken zenuwachtig voor ik ergens naartoe moet.'

Ik dacht dat dit uit angst voor spinnen was. Angst dat er ergens spinnen zijn.

Maakt ook niet uit verder, dit klinkt ook heftig!

Ja, vooral rond de tweede helft van december, want vuurwerk. Heb ik ook. Ik kom dan bijna niet meer buiten, of verplaats mezelf zo snel mogelijk van binnen naar auto en weer terug.

En we, in ieder geval heywoodu en ik dus, vermijden bijvoorbeeld ballonnen. Heel sneu voor mn kinderen, maar er komen hier echt geen ballonnen in huis. Als die er wel zijn, ben ik per definitie al niet in dezelfde ruimte te krijgen als die ballonnen.
Mankind must put an end to war, or war will put an end to mankind.
|| justdiggit.org ||
  dinsdag 1 september 2026 @ 16:15:31 #67
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_221706222
quote:
7s.gif Op dinsdag 1 september 2026 16:09 schreef nelaeryn het volgende:

[..]
Maar elke fobie is wél een angststoornis.
Dus het zijn soms twee verschillende dingen en het is niet hetzelfde. }:|
The love you take is equal to the love you make.
  dinsdag 1 september 2026 @ 16:28:44 #68
228417 TheGirlNextDoor
Of gewoon Buurmeisje.
pi_221706269
Jammer wel, die discussie over de definitie.

Nu durf (haha) ik niet meer te spreken van een fobie want ik heb er niet dágelijks last van, maar in bepaalde situaties zeker wel. Het is een enorm irrationele angst, want we gaan niet dood van harde geluiden, maar ik ga er nu ook niet meer verder over willen uitwijden, 'want het is geen fobie'. Ik ben vast niet de enige.

Jammer van het potentieel mooie topic.
Mankind must put an end to war, or war will put an end to mankind.
|| justdiggit.org ||
pi_221706352
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 september 2026 16:15 schreef Lienekien het volgende:
Dus het zijn soms twee verschillende dingen en het is niet hetzelfde. }:|
Niet echt. In de basis is het hetzelfde. Het verschil zit hem in de manier waarop je brein, of beter gezegd de amygdala, die angst interpreteert.

quote:
Met ultrageluid leren hersenen sneller angst af
Amygdala
Meijer richtte de geluidsgolven op de amygdala, een amandelvormig gebiedje diep in de hersenen dat bepaalt hoe sterk emotionele ervaringen worden opgeslagen. 'We weten uit dierenonderzoek dat de amygdala een grote rol speelt bij angst, en op hersenscans zien we dat dit gebied actief is wanneer mensen angst ervaren. Maar het was bij mensen nog nooit bewezen dat de amygdala daadwerkelijk cruciaal is voor het aan- én afleren van angst.'
"Common sense is not so common" --Voltaire
pi_221706543
quote:
17s.gif Op dinsdag 1 september 2026 16:28 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
Jammer wel, die discussie over de definitie.

Nu durf (haha) ik niet meer te spreken van een fobie want ik heb er niet dágelijks last van, maar in bepaalde situaties zeker wel. Het is een enorm irrationele angst, want we gaan niet dood van harde geluiden, maar ik ga er nu ook niet meer verder over willen uitwijden, 'want het is geen fobie'. Ik ben vast niet de enige.

Jammer van het potentieel mooie topic.
Het is niet zo zwart wit denk ik. Net zoals vliegangst wat hier eerder werd gepost is niet dagelijks maar kan toch echt niet leuk zijn wanneer jij thuis moet blijven terwijl je ergens heel graag heen wilt. Ik denk dat we misschien dagelijks moeten schrappen en gewoon moeten zeggen 'als het je leven beinvloedt'.
  Moderator dinsdag 1 september 2026 @ 17:14:45 #71
38824 crew  Droopie
pi_221706570
Ik had vroeger watervrees, gekomen omdat ik bijna verzopen ben in een zwembad.

Dat heeft wel even geduurd voor ik als kind normaal weer kon douchen.
Maar de huisarts heeft toen afgeraden bij nieuwe pogingen om te leren zwemmen ermee te stoppen.

Heb wel een tiental angsten gehad en sommige nog steeds.
Maar niets wat zonder proffesionel hulp niet opgelost had kunnen worden.
Hell To The Liars
pi_221706762
quote:
7s.gif Op zondag 30 augustus 2026 13:30 schreef miss_sly het volgende:
Spinnen.
Op een dusdanige manier dat ik niet naar Australië of Zuidoost Azië ofzo op vakantie durf, bang grote spinnen tegen te komen. Of kamperen in een tentje, want spinnen. Etc.

Ik zou er heel graag mee aan de slag willen, maar weet niet zo goed hoe. Ik heb het zelf wel een keer geprobeerd door naar een vogelspinnententoonstelling te gaan. Zaten ze allemaal in terraria en waren goed te zien. Daar kon ik nog wel langs lopen.
En toen ging een medewerker met een spin op de hand een en ander vertellen en vroeg vervolgens of iemand ook de spin op zijn/haar hand wilde. Meisje van een jaar of vier naast me wilde dat wel. Haar handje verdween bijna onder de spin :o

Toen ben ik heel snel naar huis gegaan :') en voelde me een lafaard en watje tov dat schattige kleine meisje dat niet bang was :@
Ik kan niet op de naam van de user komen maar die was ook panisch... heeft therapie gevolgd en heeft nu serieus spinnen als huisdieren... ik ga eveb graven naar de naam vd user..

Edit: @Chanty
S. 2014
J. 2016
pi_221706817
quote:
7s.gif Op zondag 30 augustus 2026 13:30 schreef miss_sly het volgende:
Spinnen.
Op een dusdanige manier dat ik niet naar Australië of Zuidoost Azië ofzo op vakantie durf, bang grote spinnen tegen te komen. Of kamperen in een tentje, want spinnen. Etc.

Ik zou er heel graag mee aan de slag willen, maar weet niet zo goed hoe. Ik heb het zelf wel een keer geprobeerd door naar een vogelspinnententoonstelling te gaan. Zaten ze allemaal in terraria en waren goed te zien. Daar kon ik nog wel langs lopen.
En toen ging een medewerker met een spin op de hand een en ander vertellen en vroeg vervolgens of iemand ook de spin op zijn/haar hand wilde. Meisje van een jaar of vier naast me wilde dat wel. Haar handje verdween bijna onder de spin :o

Toen ben ik heel snel naar huis gegaan :') en voelde me een lafaard en watje tov dat schattige kleine meisje dat niet bang was :@
Ik heb jouw post gemist toen ik me afvroeg in hoeverre spinnen een fobie kunnen zijn :o
  Moderator dinsdag 1 september 2026 @ 17:53:38 #74
441859 crew  Lenny77
pi_221706833
quote:
17s.gif Op dinsdag 1 september 2026 16:28 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
Jammer wel, die discussie over de definitie.

Nu durf (haha) ik niet meer te spreken van een fobie want ik heb er niet dágelijks last van, maar in bepaalde situaties zeker wel. Het is een enorm irrationele angst, want we gaan niet dood van harde geluiden, maar ik ga er nu ook niet meer verder over willen uitwijden, 'want het is geen fobie'. Ik ben vast niet de enige.

Jammer van het potentieel mooie topic.
Het is gewoon een beetje jammer dat zo een topic dan verzandt in: dit is geen fobie want je kan je aanpassen.
Mensen met agorafobie kunnen ook de rest van hun leven binnen blijven. Je kan toch boodschappen laten leveren en bezoek bij jou laten komen?
Zo kan elke angst wel geminimaliseerd worden ;(
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
  dinsdag 1 september 2026 @ 18:26:16 #75
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_221707039
quote:
17s.gif Op dinsdag 1 september 2026 16:28 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
Jammer wel, die discussie over de definitie.

Nu durf (haha) ik niet meer te spreken van een fobie want ik heb er niet dágelijks last van, maar in bepaalde situaties zeker wel. Het is een enorm irrationele angst, want we gaan niet dood van harde geluiden, maar ik ga er nu ook niet meer verder over willen uitwijden, 'want het is geen fobie'. Ik ben vast niet de enige.

Jammer van het potentieel mooie topic.
Ik vind het altijd jammer als zo’n topic verzandt omdat mensen wat dingen noemen waar ze nerveus van kunnen worden.* Dat doet imo ook geen recht aan mensen met echte fobieën.

*Waar ik dus niet de mensen mee bedoel die hier posten met hun fobieën.

[ Bericht 2% gewijzigd door Lienekien op 01-09-2026 18:40:09 ]
The love you take is equal to the love you make.
  dinsdag 1 september 2026 @ 18:45:41 #76
228417 TheGirlNextDoor
Of gewoon Buurmeisje.
pi_221707147
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 september 2026 18:26 schreef Lienekien het volgende:

[..]
Ik vind het altijd jammer als zo’n topic verzandt omdat mensen wat dingen noemen waar ze nerveus van kunnen worden.* Dat doet imo ook geen recht aan mensen met echte fobieën.

*Waar ik dus niet de mensen mee bedoel die hier posten met hun fobieën.
Maar door de discussie ga ik dus twijfelen aan mezelf. Heb ik dan wel een echte fobie? Of val ik onder de categorie mensen die wat nerveus worden? Aangezien aangehaald werd dat je er dagelijks last van moet hebben. En dat heb ik niet.

De nuance om het dagelijkse dan weg te laten, kwam pas na mijn opmerking.

Maargoed, ik twijfel sowieso al altijd aan mezelf, dus dat deel zal wel aan mij liggen.
Mankind must put an end to war, or war will put an end to mankind.
|| justdiggit.org ||
  dinsdag 1 september 2026 @ 18:53:07 #77
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_221707201
quote:
17s.gif Op dinsdag 1 september 2026 18:45 schreef TheGirlNextDoor het volgende:

[..]
Maar door de discussie ga ik dus twijfelen aan mezelf. Heb ik dan wel een echte fobie? Of val ik onder de categorie mensen die wat nerveus worden? Aangezien aangehaald werd dat je er dagelijks last van moet hebben. En dat heb ik niet.

De nuance om het dagelijkse dan weg te laten, kwam pas na mijn opmerking.

Maargoed, ik twijfel sowieso al altijd aan mezelf, dus dat deel zal wel aan mij liggen.
Richt je dan vooral op de herkenning die je vond in dit topic. Die is toch bevestigend?
The love you take is equal to the love you make.
  dinsdag 1 september 2026 @ 18:57:07 #78
228417 TheGirlNextDoor
Of gewoon Buurmeisje.
pi_221707232
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 september 2026 18:53 schreef Lienekien het volgende:

[..]
Richt je dan vooral op de herkenning die je vond in dit topic. Die is toch bevestigend?
Ja, maar ik heb dan dus moeite met die discussie, omdat ik dan het idee heb dat ik (en degenen die hetzelfde hebben als ik) geen echte fobie hebben en dus dat wij ons maar aanstellen ofzo. Maargoed, nogmaals, dat is dus wat het met mij doet. En ik wil daar dan wel even voor opkomen voor het geval er anderen zijn die het ook hebben maar denken "laat maar, ik mijd het topic wel". Ofzo :)
Mankind must put an end to war, or war will put an end to mankind.
|| justdiggit.org ||
  Moderator dinsdag 1 september 2026 @ 19:23:40 #79
441859 crew  Lenny77
pi_221707400
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 september 2026 18:26 schreef Lienekien het volgende:

[..]
Ik vind het altijd jammer als zo’n topic verzandt omdat mensen wat dingen noemen waar ze nerveus van kunnen worden.* Dat doet imo ook geen recht aan mensen met echte fobieën.

*Waar ik dus niet de mensen mee bedoel die hier posten met hun fobieën.
Ja maar nu is het topic wel dood geslagen door gedoe over iets niet een fobie mogen noemen...
Is een mep krijgen niet genoeg om te mogen praten over mishandeling? Moet het door en door rammel zijn?
Is een paar dagen niet kunnen eten wegens armoede niet genoeg om te mogen spreken over honger hebben (want in Afrika hebben ze pas honger)?

Zie je wat ik bedoel?

Mensen kunnen zelf wel bepalen of iets hun beperkt, ook al is het iets banaals in de ogen van een ander. Daarom is het een irrationele angst.

En ja er zullen altijd wel een paar hihahootjes voorbij komen. Maar dan kan een TR gezet worden.
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
pi_221707409
quote:
7s.gif Op zondag 30 augustus 2026 13:30 schreef miss_sly het volgende:
Spinnen.
Op een dusdanige manier dat ik niet naar Australië of Zuidoost Azië ofzo op vakantie durf, bang grote spinnen tegen te komen. Of kamperen in een tentje, want spinnen. Etc.

Ik zou er heel graag mee aan de slag willen, maar weet niet zo goed hoe. Ik heb het zelf wel een keer geprobeerd door naar een vogelspinnententoonstelling te gaan. Zaten ze allemaal in terraria en waren goed te zien. Daar kon ik nog wel langs lopen.
En toen ging een medewerker met een spin op de hand een en ander vertellen en vroeg vervolgens of iemand ook de spin op zijn/haar hand wilde. Meisje van een jaar of vier naast me wilde dat wel. Haar handje verdween bijna onder de spin :o

Toen ben ik heel snel naar huis gegaan :') en voelde me een lafaard en watje tov dat schattige kleine meisje dat niet bang was :@
Jij hebt de meetlat voor 'fobie' wel heel hoog. In een land als Australie komen daadwerkelijk gevaarlijke spinnen voor. Dat je daar bang voor bent is eerder gezond. Een echte fobie is toch eerder dat je ook bang bent voor de spinnen die in Nederland voorkomen?
pi_221707415
Ik had er niet over moeten beginnen. En het laatste wat ik wil is iemand ongemakkelijk laten voelen of een topic verzieken :{
pi_221707418
quote:
1s.gif Op zondag 30 augustus 2026 13:48 schreef Lospedrosa het volgende:
Zit allemaal tussen de oren.
Na 3 weken training krijg je iedereen zo ver uit een vliegtuig te springen met parachute
Dat is echt onzin.
pi_221707425
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 september 2026 19:26 schreef theunderdog het volgende:

[..]
Jij hebt de meetlat voor 'fobie' wel heel hoog. In een land als Australie komen daadwerkelijk gevaarlijke spinnen voor. Dat je daar bang voor bent is eerder gezond. Een echte fobie is toch eerder dat je ook bang bent voor de spinnen die in Nederland voorkomen?
Dat ben ik ook. Het is meer een voorbeeld van wat ik dus niet doe omdat ik bang ben voor spinnen. Ik zou heel graag eens naar Australië willen. En ik zou heel graag eens gewoon kamperen in een tent op een echte natuurcamping. En spullen zelf uit de schuur halen ipv dat door mijn man laten doen. Nou ja, enz.

Maar goed, ik heb al begrepen dat je vooral niet van een fobie mag spreken in dit topic als het niet levensontwrichtend is, dus ik zal me verder van commentaar onthouden.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_221707435
Ik zie al aan dit topic dat het er nogal vanaf hangt wanneer je iets als een 'fobie' moet bestempelen. Heb geen spinnenfobie, maar van die grote spinnen uit Australie wordt ik niet gelukkig. Heb geen hoogtevrees, maar via ferrata is goed spannend. Ben niet bang in kleine ruimtes, tot je op het niveau komt waarbij ik een rots boven mij heb, en mijn hoofd helemaal omhoog moet houden om te kunnen ademen, omdat het water mij aan de lippen staat.
pi_221707447
quote:
7s.gif Op dinsdag 1 september 2026 19:28 schreef miss_sly het volgende:

[..]
Dat ben ik ook. Het is meer een voorbeeld van wat ik dus niet doe omdat ik bang ben voor spinnen. Ik zou heel graag eens naar Australië willen. En ik zou heel graag eens gewoon kamperen in een tent op een echte natuurcamping. En spullen zelf uit de schuur halen ipv dat door mijn man laten doen. Nou ja, enz.

Maar goed, ik heb al begrepen dat je vooral niet van een fobie mag spreken in dit topic als het niet levensontwrichtend is, dus ik zal me verder van commentaar onthouden.
Bedoel enkel te zeggen dat vrijwel niemand gelukkig wordt van de spinnen die je in Australië tegenkomt. Maar als je ook serieus angstig bent van de spinnen in Nederland, dan kan je wel spreken van een fobie ja.
  dinsdag 1 september 2026 @ 19:33:16 #86
512422 Koekoekmakto
mighty, mighty warrior
pi_221707449
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 september 2026 19:26 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik had er niet over moeten beginnen. En het laatste wat ik wil is iemand ongemakkelijk laten voelen of een topic verzieken :{
Ik vond het niet erg. Praten over intensiteit, frequentie en definitie kan gebeuren in een topic. Dan raakt het meer conceptueel. Het siert je dat je mensen niet ongemakkelijk wilt doen laten voelen.
"Doe maar gek, want er zijn al genoeg gewone mensen" - Ted Langenbach
  Moderator dinsdag 1 september 2026 @ 19:41:34 #87
500105 crew  vul_maar_in
Doe je toch wel...
pi_221707504
Ik had zware Arachnofobie maar heb mezelf erover heen leren zetten met steeds iets grotere spinnen. Begonnen met springspinnen (die lievuh) en toen jonge andere spinnen. Pak nu zelfs een grote huisspin als het moet. 8-)

Heb ze wel altijd al buiten gezet met een glas en een papiertje ^O^
Gute Nacht Freunde. Es wird Zeit für mich zu gehen. Was ich noch zu sagen hätte...
dauert eine Zigarette. Und ein letztes Glas im Stehen
  dinsdag 1 september 2026 @ 19:42:31 #88
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_221707511
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 september 2026 19:23 schreef Lenny77 het volgende:

[..]
Ja maar nu is het topic wel dood geslagen door gedoe over iets niet een fobie mogen noemen...
Is een mep krijgen niet genoeg om te mogen praten over mishandeling? Moet het door en door rammel zijn?
Is een paar dagen niet kunnen eten wegens armoede niet genoeg om te mogen spreken over honger hebben (want in Afrika hebben ze pas honger)?

Zie je wat ik bedoel?

Mensen kunnen zelf wel bepalen of iets hun beperkt, ook al is het iets banaals in de ogen van een ander. Daarom is het een irrationele angst.

En ja er zullen altijd wel een paar hihahootjes voorbij komen. Maar dan kan een TR gezet worden.
Ik vind dit eigenlijk niet in verhouding staan tot wat ik gezegd heb in dit topic.
The love you take is equal to the love you make.
pi_221707725
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 september 2026 19:23 schreef Lenny77 het volgende:

[..]
Ja maar nu is het topic wel dood geslagen door gedoe over iets niet een fobie mogen noemen...
Is een mep krijgen niet genoeg om te mogen praten over mishandeling? Moet het door en door rammel zijn?
Is een paar dagen niet kunnen eten wegens armoede niet genoeg om te mogen spreken over honger hebben (want in Afrika hebben ze pas honger)?

Zie je wat ik bedoel?

Mensen kunnen zelf wel bepalen of iets hun beperkt, ook al is het iets banaals in de ogen van een ander. Daarom is het een irrationele angst.

En ja er zullen altijd wel een paar hihahootjes voorbij komen. Maar dan kan een TR gezet worden.
Je hebt gelijk. Ik vergeleek de angst voor insecten, hoogtes e.d. met mijn eigen fobie die ik had en het voelde voor mij niet als een fobie, meer als een angst. En dat ligt dus aan mij.

Ik kwam dit tegen:

Een fobie is een overmatige, irrationele angst voor een situatie, plaats, object, persoon of dier. Wanneer iemand met een fobie geconfronteerd wordt met object of de situatie waar hij of zij bang voor is, leidt dat tot verhoogde lichamelijke arousal (bv snellere hartslag, zweten, trillen) en extreme angst. Enkelvoudige fobiën komen veel voor maar de meeste mensen zoeken hiervoor geen hulp.

https://psycholoogutrecht(...)-utrecht-oost/fobie/

Ik heb dat bij ratten en muizen. Als ik al een foto of een video zie met die beesten krijg ik al kippenvel. Die staart, dat vooral ;(

[ Bericht 0% gewijzigd door Sunshine1982 op 01-09-2026 20:28:03 ]
  dinsdag 1 september 2026 @ 20:18:33 #90
228417 TheGirlNextDoor
Of gewoon Buurmeisje.
pi_221707739
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 september 2026 19:26 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik had er niet over moeten beginnen. En het laatste wat ik wil is iemand ongemakkelijk laten voelen of een topic verzieken :{
Het is oke :* Zoals je zelf in een eerdere post al aangaf, waarschijnlijk wat te simplistisch gesteld of verkeerd uitgelegd. Je had ook medestanders, dus voel je vooral niet 'alleen' verantwoordelijk ofzo, voorzover daar sprake van is.

Wilde, in mijn geval, enkel laten weten wat zo'n discussie met mij (en mogelijk anderen) doet. Niet dat het er niet mag zijn, maar het kan inderdaad wel zorgen dat er mensen zijn die denken "laat maar dan, ik stel me blijkbaar aan". Dat is gewoon jammer.
Mankind must put an end to war, or war will put an end to mankind.
|| justdiggit.org ||
pi_221707867
quote:
17s.gif Op dinsdag 1 september 2026 20:18 schreef TheGirlNextDoor het volgende:

[..]
Het is oke :* Zoals je zelf in een eerdere post al aangaf, waarschijnlijk wat te simplistisch gesteld of verkeerd uitgelegd. Je had ook medestanders, dus voel je vooral niet 'alleen' verantwoordelijk ofzo, voorzover daar sprake van is.

Wilde, in mijn geval, enkel laten weten wat zo'n discussie met mij (en mogelijk anderen) doet. Niet dat het er niet mag zijn, maar het kan inderdaad wel zorgen dat er mensen zijn die denken "laat maar dan, ik stel me blijkbaar aan". Dat is gewoon jammer.
En dat is zeker je goed recht. Niet twijfelen aan jezelf, jij weet het beste wat je voelt. Niet een fokker zoals ik die jou niet kent.
  dinsdag 1 september 2026 @ 20:43:02 #92
228417 TheGirlNextDoor
Of gewoon Buurmeisje.
pi_221707898
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 september 2026 20:39 schreef Sunshine1982 het volgende:

[..]
En dat is zeker je goed recht. Niet twijfelen aan jezelf, jij weet het beste wat je voelt. Niet een fokker zoals ik die jou niet kent.
O+

Mja, dat niet aan mezelf twijfelen is een dingetje :') maar daar werk ik aan :Y
Mankind must put an end to war, or war will put an end to mankind.
|| justdiggit.org ||
pi_221709045
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 september 2026 19:27 schreef theunderdog het volgende:

[..]
Dat is echt onzin.
Het zit niet tussen de oren?
Vakman pur sang
pi_221709700
Islamofobiefobie - angst dat walgeljjke politici mijn angst voor de islamitisch terrorisme smeerboel wegzetten als irrationele angst.
pi_221709836
Veranderingen daar word ik ook altijd angstig van, gerelateerd aan de fobie die ik had (of nog steeds heb). Ik word uit mijn routine gehaald en daar word ik niet blij van.

Jongste gaat naar een nieuwe klas plus nieuwe juffen, oudste gaan vanaf vandaag naar het middelbaar en het gaat niet eens om mij maar het is blijkbaar genoeg om van slag te raken.
pi_221710230
quote:
1s.gif Op woensdag 2 september 2026 00:04 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Het zit niet tussen de oren?
Jawel. Maar soms zo heftig dat je er niet vanaf komt. Of het enkel erger wordt met zo'n 'training'.
pi_221710505
quote:
7s.gif Op zondag 30 augustus 2026 13:30 schreef miss_sly het volgende:
Spinnen.
Op een dusdanige manier dat ik niet naar Australië of Zuidoost Azië ofzo op vakantie durf, bang grote spinnen tegen te komen. Of kamperen in een tentje, want spinnen. Etc.

Ik zou er heel graag mee aan de slag willen, maar weet niet zo goed hoe. Ik heb het zelf wel een keer geprobeerd door naar een vogelspinnententoonstelling te gaan. Zaten ze allemaal in terraria en waren goed te zien. Daar kon ik nog wel langs lopen.
En toen ging een medewerker met een spin op de hand een en ander vertellen en vroeg vervolgens of iemand ook de spin op zijn/haar hand wilde. Meisje van een jaar of vier naast me wilde dat wel. Haar handje verdween bijna onder de spin :o

Toen ben ik heel snel naar huis gegaan :') en voelde me een lafaard en watje tov dat schattige kleine meisje dat niet bang was :@
Gewoon op vakantie gaan naar Zuid-Oost Azië joh. Geen enkel probleem, kan je niets gebeuren.

Ik ben 7 keer in Z-O Azië geweest (Indonesië 2x, Thailand 2x, Vietnam, Maleisië & Singapore, Sri Lanka), nog een keer in Colombia, Mexico en op Cuba.

Nergens een eng beest tegengekomen. Als toerist blijf je toch veelal een beetje op de gebaande paden.

Zo nu en dan eens een klein schorpioentje of gekko, maar dat is dan ook alles.

Laat je angst je niet weerhouden.

Zolang je niet letterlijk heel erg de jungle in trekt (en van de veelal aanwezige trekpaden afwijkt die niet voor niets zijn gemaakt), kan je zo goed als niets gebeuren.

Een bezoek aan ZO Azië is te mooi om je hele leven te laten schieten. Een wereld aan onbekende bloemen, fruitsoorten, bomen gaat voor je open. *O*

Ik las ook ergens iets over een angst voor op de snelweg rijden. Er zijn goede, gespecialiseerde rijscholen/instructeurs die daar mee aan de slag kunnen.

Zelf heb ik een lichte angst voor naalden, dus injecties en vaccinaties: liever niet als het echt niet hoeft of verplicht is.

Heb nu onder voorbehoud iets geboekt voor Madagascar, dus vaccinatie mogelijk wel raadzaam. ;(
Al ben ik ook "ongevaccineerd" Sri Lanka doorgekomen; dat is ook een soort ietwat armoediger ("minder schoon") ZO Azië zeg maar.
"The man who never alters his opinion is like standing water, and breeds reptiles of the mind." - William Blake, The Marriage of Heaven and Hell.
pi_221710617
quote:
1s.gif Op woensdag 2 september 2026 10:58 schreef Salina het volgende:

[..]
Gewoon op vakantie gaan naar Zuid-Oost Azië joh. Geen enkel probleem, kan je niets gebeuren.

Ik ben 7 keer in Z-O Azië geweest (Indonesië 2x, Thailand 2x, Vietnam, Maleisië & Singapore, Sri Lanka), nog een keer in Colombia, Mexico en op Cuba.

Nergens een eng beest tegengekomen. Als toerist blijf je toch veelal een beetje op de gebaande paden.

Zo nu en dan eens een klein schorpioentje of gekko, maar dat is dan ook alles.

Laat je angst je niet weerhouden.

Zolang je niet letterlijk heel erg de jungle in trekt (en van de veelal aanwezige trekpaden afwijkt die niet voor niets zijn gemaakt), kan je zo goed als niets gebeuren.

Een bezoek aan ZO Azië is te mooi om je hele leven te laten schieten. Een wereld aan onbekende bloemen, fruitsoorten, bomen gaat voor je open. *O*

Ik las ook ergens iets over een angst voor op de snelweg rijden. Er zijn goede, gespecialiseerde rijscholen/instructeurs die daar mee aan de slag kunnen.

Zelf heb ik een lichte angst voor naalden, dus injecties en vaccinaties: liever niet als het echt niet hoeft of verplicht is.

Heb nu onder voorbehoud iets geboekt voor Madagascar, dus vaccinatie mogelijk wel raadzaam. ;(
Al ben ik ook "ongevaccineerd" Sri Lanka doorgekomen; dat is ook een soort ietwat armoediger ("minder schoon") ZO Azië zeg maar.
Ik weet het, en ik hoor het ook van anderen. Maar het is voor mij echt een enorme drempel.
En als er dan verhalen komen van mensen die in India zijn geweest en daar tijdens een jungletocht onder de enorme spinnenwebben met spinnen door liepen, ben ik gewoon al klaar.

En dat vind ik zelf ook heel erg jammer, dus ik wil er echt wel wat mee doen. Maar zomaar daarhaan gaan in de hoop dat het wel mee zal vallen, vind ik toch lastig.

Op de camping in Frankrijk huurden wij een grote safaritent met sanitair enzo. Heel mooi en fijn allemaal, maar 's nachts kwamen er monsters van spinnen (in mijn ogen dan he) door de planken de tent in. Mijn man kon dan eerst op spinnenjacht voor we naar bed konden, en ik slaap twee weken bijzonder weinig en heel slecht.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_221710625
quote:
7s.gif Op woensdag 2 september 2026 11:15 schreef miss_sly het volgende:

[..]
Ik weet het, en ik hoor het ook van anderen. Maar het is voor mij echt een enorme drempel.
En als er dan verhalen komen van mensen die in India zijn geweest en daar tijdens een jungletocht onder de enorme spinnenwebben met spinnen door liepen, ben ik gewoon al klaar.

En dat vind ik zelf ook heel erg jammer, dus ik wil er echt wel wat mee doen. Maar zomaar daarhaan gaan in de hoop dat het wel mee zal vallen, vind ik toch lastig.

Op de camping in Frankrijk huurden wij een grote safaritent met sanitair enzo. Heel mooi en fijn allemaal, maar 's nachts kwamen er monsters van spinnen (in mijn ogen dan he) door de planken de tent in. Mijn man kon dan eerst op spinnenjacht voor we naar bed konden, en ik slaap twee weken bijzonder weinig en heel slecht.
En heel stom, maar effectief: beginnen met contact met spinnen in Nederland? keertje een heel kleintje oppakken, en dan steeds groter. Of zelfs eerst met handschoenen, wc papier enz enz.
pi_221710676
quote:
0s.gif Op woensdag 2 september 2026 11:18 schreef theunderdog het volgende:

[..]
En heel stom, maar effectief: beginnen met contact met spinnen in Nederland? keertje een heel kleintje oppakken, en dan steeds groter. Of zelfs eerst met handschoenen, wc papier enz enz.
Ik ben al een stuk minder bang dan vroeger. De hele kleintjes doen me niet zoveel meer. Ik schrik wel even, maar ben daar vrijwel direct weer overheen. Van die langpoten tegen het plafond doen me ook niet meer echt iets.
Maar echte spinnen...

Het stomme is ook: als ik iets zie bewegen op de grond of tegen de muur, schrik ik. Als het geen spin blijkt, maar een langpootmug of een ander insect, is het meteen over. Maar als het een spin is...

De gedachte met mijn hand in de buurt te moeten komen, bezorgt me al zweethanden. Kleintjes zou misschien nog kunnen, maar ik ben al blij dat ik daar niet meer van in paniek raak en rustig kan blijven en doorgaan met wat ik aan het doen was of van plan was.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_221710695
quote:
7s.gif Op woensdag 2 september 2026 11:27 schreef miss_sly het volgende:

[..]
Ik ben al een stuk minder bang dan vroeger. De hele kleintjes doen me niet zoveel meer. Ik schrik wel even, maar ben daar vrijwel direct weer overheen. Van die langpoten tegen het plafond doen me ook niet meer echt iets.
Maar echte spinnen...

Het stomme is ook: als ik iets zie bewegen op de grond of tegen de muur, schrik ik. Als het geen spin blijkt, maar een langpootmug of een ander insect, is het meteen over. Maar als het een spin is...

De gedachte met mijn hand in de buurt te moeten komen, bezorgt me al zweethanden. Kleintjes zou misschien nog kunnen, maar ik ben al blij dat ik daar niet meer van in paniek raak en rustig kan blijven en doorgaan met wat ik aan het doen was of van plan was.
Ik begrijp dat maar al te goed. Maar omdat je aangeeft er wel 'iets' aan te willen doen.
pi_221710697
quote:
7s.gif Op woensdag 2 september 2026 11:15 schreef miss_sly het volgende:

[..]
Ik weet het, en ik hoor het ook van anderen. Maar het is voor mij echt een enorme drempel.
En als er dan verhalen komen van mensen die in India zijn geweest en daar tijdens een jungletocht onder de enorme spinnenwebben met spinnen door liepen, ben ik gewoon al klaar.

En dat vind ik zelf ook heel erg jammer, dus ik wil er echt wel wat mee doen. Maar zomaar daarhaan gaan in de hoop dat het wel mee zal vallen, vind ik toch lastig.
Ik begrijp het, maar het is zó jammer.

Ik ben zelf ook geen fan van spinnen, totaal niet. Maar heb op den duur toch de keuze gemaakt om verre reizen te gaan maken.

Het 'gewoon daarheen gaan in de hoop dat het wel mee zal vallen' zal in de praktijk - veelal - gewoon als een erg bevredigende ervaring uitvallen.

En áls je eens een grote spin tegen komt, wat dan? Je man (en evt dochter?) zijn er toch ook bij? Gewoon een stukje omlopen, niets aan de hand. Dit leer je trouwens ook bij bv cognitieve gedragstherapie. Maak rationeel wat volgens jou je angst of gevaar is.

Begin gewoon 'risicoloos', bijvoorbeeld door alleen de stranden of steden van Thailand en Vietnam te bezoeken. Niet de jungle of bossen/parken in te treden. Klein beginnen. Eigenlijk is dat al een stukje exposure (therapie) die je dan onderneemt.

En als je die stap hebt genomen en daar 'overheen' bent, kun je eens een dag er op uit trekken naar een van de vele nationale parken. Steeds een stapje verder.

De hotels in die landen zijn vaak prima. Als je een beetje goed hotel uitkiest, kom je gewoon in brandschone kamers terecht met prima service en gastvrijheid. Geen beest te zien.
Ga je voor goedkopere opties, zoals hostels, ja, dan zoek je het (risico) zelf wel een beetje op...

Ervaring met exposure heb ik zelf niet, je kunt iets met die spinnen doen wat anderen zeggen, maar het is niet per sé nodig om gewoon die stap te wagen. Denk ik.

PS: cognitieve gedragstherapie kun je op minischaal zelf al een beetje uitoefenen met de 5 G's.
Zet op papier waar je tegenaan loopt, hoe je het ervaart, wat je gevoel daarbij is, je angst...beschrijf wat het ergste is wat er volgens jou zou kunnen gebeuren.
Dit kan al helpen irrationele gedachten om te zetten naar meer realistischere gedachten.

[ Bericht 8% gewijzigd door Salina op 02-09-2026 11:35:04 ]
"The man who never alters his opinion is like standing water, and breeds reptiles of the mind." - William Blake, The Marriage of Heaven and Hell.
pi_221710705
Ik heb trouwens wel echt een muizen/ratten fobie. Krijg de kriebels van die beesten.

Heb alleen totaal niet de wil om er iets aan te doen.
  woensdag 2 september 2026 @ 21:14:50 #104
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_221714645
Ik heb een aantal jaar een sociale fobie gehad. Ik was zó angstig dat mensen me onaardig zouden vinden of boos zouden worden of me dom zouden vinden.
Pas na drie jaar therapie functioneerde ik een beetje normaal (ik had overigens nog wat meer issues maar die fobie maakte het bijvoorbeeld heel moeilijk om uit depressies, eenzaamheid enzo te komen).
Dat is inmiddels meer dan tien jaar geleden maar het blijft wel een kwetsbaar iets. Ik volg sinds kort rijles en dan steekt het gewoon weer de kop op. Dat de instructeur me een gevaar op de weg vindt en me dom vindt of irritant om naast te zitten. En dan komt een cirkel met stress -> slechter rijden -> zie je wel -> stress -> slechter rijden -> overtuiging dat die instructeur me nu helemaal een gevaar op de weg vindt -> enzovoort:')
Ik heb een heel stabiel leven met kinderen en een vaste baan zonder problemen en een huwelijk maar dan slaat de auto af bij een stoplicht of het loopt op de snelweg niet lekker en dan komt die angst gewoon weer terug. Gelukkig niet zo erg als vroeger maar wel heel vervelend.
  woensdag 2 september 2026 @ 21:44:23 #105
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_221714867
quote:
7s.gif Op woensdag 2 september 2026 11:27 schreef miss_sly het volgende:

[..]
Ik ben al een stuk minder bang dan vroeger. De hele kleintjes doen me niet zoveel meer. Ik schrik wel even, maar ben daar vrijwel direct weer overheen. Van die langpoten tegen het plafond doen me ook niet meer echt iets.
Maar echte spinnen...

Het stomme is ook: als ik iets zie bewegen op de grond of tegen de muur, schrik ik. Als het geen spin blijkt, maar een langpootmug of een ander insect, is het meteen over. Maar als het een spin is...

De gedachte met mijn hand in de buurt te moeten komen, bezorgt me al zweethanden. Kleintjes zou misschien nog kunnen, maar ik ben al blij dat ik daar niet meer van in paniek raak en rustig kan blijven en doorgaan met wat ik aan het doen was of van plan was.
Dat zijn nu juist de spinnen waar ik tot kokhalzen aan toe onpasselijk van word. Mijn vriend gelukkig niet en hij is bang voor van die dikke spinnen dus we vullen elkaar mooi aan zo. Ik haal die dikke, harige weg voor hem en hij die langpoten voor mij.

Als we ergens zijn en er zit zo'n ding op de wc dan kan ik dus gewoon niet daar. Ben weleens eerder weggegaan uit restaurants daarom. Het helpt ook niet dat ik voor mijn hobby (muzikant) vaak op plekken terechtkom waar het sanitair niet echt het pronkstuk van het onderhoud is zeg maar. Dan moet ik dus de walk of shame naar een bandgenoot doen om zo'n monster weg te halen. Vroeger was er altijd wel een lolbroek die dan doet alsof ie ze in je nek wil gooien, echt supergrappig. Ben echt in staat om iemand ongelukkig te meppen van schrik.

De schuur kan ik eigenlijk ook niet in zijn dus de fiets eruit halen is een soort militaire operatie met een eerste verkenningstocht en dan zo snel mogelijk dat ding eruit sleuren :')

Heb me ooit ingeschreven voor therapie, maar die werd dus een paar dagen van tevoren afgeblazen en toen had ik al bijna twee weken niet geslapen bij het vooruitzicht dus dat moedigt ook niet aan om het nog eens aan te gaan.
pi_221717592
Dan vinden jullie de herfst vast niet leuk met allerlei spinnen in spinnenwebben buiten. Ik ben niet echt bang voor spinnen, maar als ik er door eentje heen loop ga ik toch wel een beetje in de stress modus dat ie misschien ergens op mij loopt :P Zal voor jullie wel veel erger zijn!
pi_221722195
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 september 2026 15:58 schreef Lienekien het volgende:

[..]
Niet elke angst is een fobie.
Dit dus. Ik ben dus ook bang voor de tandarts. Ook weer een soort jeugdtrauma dat veroorzaakt werd door de schooltandarts. Tandartsen in opleiding die in mijn ogen pure sadisten waren.

Maar ik ga nog steeds een keer per jaar naar mijn tandarts. Leuke man, begripvol en toch loop ik al een week voor dit bezoek met zweethanden en bibberaties.
pi_221722198
quote:
0s.gif Op donderdag 3 september 2026 12:01 schreef Sunshine1982 het volgende:
Dan vinden jullie de herfst vast niet leuk met allerlei spinnen in spinnenwebben buiten. Ik ben niet echt bang voor spinnen, maar als ik er door eentje heen loop ga ik toch wel een beetje in de stress modus dat ie misschien ergens op mij loopt :P Zal voor jullie wel veel erger zijn!
Ik vind dat zo mooi om te zien. Toen ik nog werkte, fietste ik dagelijks langs een soort natuurgebied met veel struiken.
Elk najaar (september, oktober) waren deze struiken helemaal bedekt met spinrag. De dauwdruppels gaven een prachtig effect. Het leek alsof er een dunne glinsterende diamantdeken over die struiken lag.
  vrijdag 4 september 2026 @ 06:46:38 #109
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_221722229
Mijn zoon is echt panisch voor spinnen. Ik ben zelf ook geen fan, maar hij is zo ongelooflijk bang dat ik noodgedwongen dapperder ben geworden, want ik moet nu spinnen weghalen voor hem.
Bij hem is het echt wel zo erg dat hij in staat is om uit een rijdende auto te springen als hij een spin ziet. Wij reden een keer op de snelweg toen hij een spin in de auto zag. Ik heb hem echt fysiek tegen moeten houden om niet uit de auto te springen en we zijn naar de vluchtstrook gegaan om de spin uit de auto te halen. Op zo'n moment wil hij alleen maar weg van de spin en het maakt hem niet uit hoe. Hij is nu wat ouder natuurlijk, dus ik verwacht dat hij nu niet meer uit een auto zou springen, maar helemaal zeker weet ik het niet.
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')