Ja. Dat moet ik er nog wel even bijzetten. Dat Bob communist is.quote:Op maandag 10 augustus 2026 21:22 schreef DrDentz het volgende:
Communisme, een top systeem, de DDR moest een groot hek omheen om alle gelukszoekers buiten te houden!
Hij is denk ik meer geprivilegieerd links, cultureel elitair links, not in my backyard links.quote:Op maandag 10 augustus 2026 21:26 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja. Dat moet ik er nog wel even bijzetten. Dat Bob communist is.
Maar hoe zou je Tim Hofman dan noemen, binnen links. Want beiden zijn ze links.
Nee die podcasts duren me te lang. Maar gaat het hier wel om "links"quote:Op maandag 10 augustus 2026 21:13 schreef capricia het volgende:
Heb je deze uitzending gezien?
Het gesprek tussen Tim Hofman (BOOS) en Bob van Left Laser zet twee totaal verschillende linkse werelden tegenover elkaar.
Hofman werkt binnen het systeem van BNNVARA. Left Laser is meer de Systeemcriticus. Hij ziet de NPO juist als onderdeel van de gevestigde orde.
Bob ziet dan ook Woke als een hobby van de bevoorrechte elite.
Ik noem hier zomaar wat opvallende punten. Maar er valt veel meer te zeggen over dit interview. Waarom Black Lives Matter nooit echt een grote impact had hier. En waarom BIJ1 het niet goed doet. En over de staat van links Nederland.
Ik ben wel benieuwd naar jouw favoriete deel en wat je van dit gesprek vindt.
Ja, dus communist links (die onafhankelijk wil zijn en is van allerlei subsidies), vs cultureel elitair links, wat wel bestaat bij gratie van subsidies.quote:Op maandag 10 augustus 2026 21:30 schreef DrDentz het volgende:
[..]
Hij is denk ik meer geprivilegieerd links, cultureel elitair links, not in my backyard links.
Nee. Bob vindt absoluut niet dat Hofman rechts is. Maar wel dat zijn linkse strijd weinig zoden aan de dijk zet. Omdat woke niet deugt. En alleen de linkse elite er zelf van profiteert.quote:Op maandag 10 augustus 2026 21:31 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Nee die podcasts duren me te lang. Maar gaat het hier wel om "links"
Beiden zullen nog grotere tegenpolen zijn dan Rutte en Timmermans.
Tim Hofman is namelijk progressief, maar dan vooral op identiteitsvlakken binnen de bestaande sociaaldemocratie.
Bob van Left Laser is een marxist/communist. Dus die focust zich primair op klassenstrijd en is revolutionair.
Mijn punt is dat volgens de visie van Bob zal Hofman hartstikke rechts zijn.
Links binnen het kapitalisme. Ik weet het niet zeker maar ik had altijd de indruk dat Tim gewoon een sociaaldemocraat is, met een groen tintje. Links lullen, rechts zakken vullen.quote:Op maandag 10 augustus 2026 21:30 schreef DrDentz het volgende:
[..]
Hij is denk ik meer geprivilegieerd links, cultureel elitair links, not in my backyard links.
Tim Hofman leefde (in dit interview) in de veronderstelling dat intersectionele aandacht, zoals Black Lives Matter, een wereld van verschil maakte, ook in Nederland. En Bob legt hem haarfijn uit dat de werkende klasse hier geen enkele boodschap aan heeft.quote:Op maandag 10 augustus 2026 21:40 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Links binnen het kapitalisme. Ik weet het niet zeker maar ik had altijd de indruk dat Tim gewoon een sociaaldemocraat is, met een groen tintje. Links lullen, rechts zakken vullen.
Bob is een marxist. Wat je ziet bij marxisten/communisten is dat waar sociaaldemocraten hervormingen willen binnen het kapitalisme, marxisten revolutionair zijn, en het systeem niet willen hervormen maar verwerpen.
Ja allebei bekeken.quote:Op maandag 10 augustus 2026 21:35 schreef capricia het volgende:
[..]
Nee. Bob vindt absoluut niet dat Hofman rechts is. Maar wel dat zijn linkse strijd weinig zoden aan de dijk zet. Omdat woke niet deugt. En alleen de linkse elite er zelf van profiteert.
Ik ga deze post editten. Want ik ga stukjes voor je opzoeken.
Edit:
[ x ]
[ x ]
Uit de rest van het interview komt meer naar voren; Bob wil helemaal dit werk niet doen, wordt hier niet gelukkig van. Maar ja, hij heeft een missie.quote:Op maandag 10 augustus 2026 21:59 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Ja allebei bekeken.
Ik hoop dat Bob ooit de politiek in gaat. Hij heeft wel vuur vind ik. Iets wat linkse lijsttrekkers niet meer hebben.
En zoals verwacht, Hofman is vooral obsessief bezig met identiteitsthema's, of wat men woke noemt, maar Bob als zelfbenoemd marxist is op alle vlakken bezig met klassenstrijd. "werkende mensen" zal wel een moderne term voor arbeider zijn neem ik aan.
Dat vinden heel veel mensen. Je bent niet alleen.quote:Op maandag 10 augustus 2026 22:06 schreef Filosoofert het volgende:
Ik zou mezelf rechts indelen (ook al vind ik dat rechts vs links idee ontzettend achterhaalt, lijkt wel een verdeel en heers tactiek) maar kan me ontzettend vinden in het narratief van Bob, ook zijn interviews vind ik heel sterk
Deze snap ik niet echt, wie zouden dat moeten zijn dan?quote:Op maandag 10 augustus 2026 22:05 schreef capricia het volgende:
Het liefst zou hij willen onderzoeken, willen zien wie nu eigenlijk de belangrijkste mensen in NL zijn, de invloedrijke mensen. De namen die het hier voor het zeggen hebben. En waarom de BNN/Vara of andere linkse club dit nog nooit gedaan hebben.
Een select groepje mensen en namen.quote:Op maandag 10 augustus 2026 22:14 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Deze snap ik niet echt, wie zouden dat moeten zijn dan?
De Oranjes?quote:Op maandag 10 augustus 2026 22:14 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Deze snap ik niet echt, wie zouden dat moeten zijn dan?
Ik vond het een stomme vraag. Eerst.quote:
Dan kom je uit bij de SP? Maar die partij is al jaren richting de afgerond aan het gaan qua zetelsquote:Op maandag 10 augustus 2026 21:36 schreef DrDentz het volgende:
Het links van Tim Hofman heeft ook geen aantrekkingskracht op de 'gewone man', de Henk en Ingrid in de volksbuurt, die stemmen niet meer op PvdA / GroenLinks (PRO). Dat links is voor kleurtjes tellen, diversiteit, vlaggen, symbolen. Ik denk dat zo'n leftlaser meer aantrekkelijk voor hen kan zijn, omdat hij gaat over arm vs rijk, niet zwart vs wit / vrouw vs man / queer vs straight etc.
Amalia - Anastaciaquote:Op maandag 10 augustus 2026 22:26 schreef DrDentz het volgende:
Ik denk dat Amalia die Leftlaser wel vreest, die ziet haar hoofd al in de guillotine gaan als hij meer aanhang krijgt..
De steun voor het Nederlandse koningshuis komt voornamelijk uit de oudere generaties en de achterban van traditionele confessionele en conservatief-liberale politieke partijen (zoals CDA en SGP, en ook VVd).quote:Op maandag 10 augustus 2026 22:26 schreef DrDentz het volgende:
Ik denk dat Amalia die Leftlaser wel vreest, die ziet haar hoofd al in de guillotine gaan als hij meer aanhang krijgt..
Ik vond vooral het begin wat traag, en jammer.quote:Op maandag 10 augustus 2026 23:18 schreef P8 het volgende:
Prachtig interview. En dat terwijl ik beiden niet kan uitstaan. Vooral de twintig minuten die over woke, identiteitspolitiek en intersectionaliteit zijn wel de moeite waard om te kijken. Left Laser betoogt terecht hoe links zichzelf kapot heeft gemaakt met dat elitaire geneuzel, terwijl links eigenlijk hoort te gaan over de arbeidersklasse.
Ik denk dat een beetje vrouw prima voor zichzelf kan opkomen, en een gezonde/liefdevolle samenwerking heeft met de man(nen) in haar leven. Die ervaren geen onderdrukking door een wit patriarchaat. Dan zijn partijen die zeggen op te komen voor jouw onderdrukking weinig meer dan een stel betuttelende betweters.quote:Op maandag 10 augustus 2026 23:54 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik vond vooral het begin wat traag, en jammer.
Maar de rest wel zeer de moeite waard. En Bob Left Laser raakt voor mij ook heel veel legitime punten.
Hoe komt het dat ik mij als werkende vrouw nooit aangesproken gevoeld heb door BIJ1 of Black Lives Matter? Of dat soort politiek?
Ik denk dat heel veel "arbeiders " hun touch met links lang geleden zijn kwijtgeraakt.quote:Op dinsdag 11 augustus 2026 00:29 schreef capricia het volgende:
Het hele interview lijkt vooral vanuit rechts meer aandacht te krijgen.
Ik begrijp wel dat de linkse goegemeente dit liever voorbij ziet waaien. Maar hoe ga je hier dan van leren?
Nog een stukje uit die podcast gekeken. Het is niet zo dat wat Bob hier "woke" noemt onzin is.quote:Op maandag 10 augustus 2026 23:18 schreef P8 het volgende:
Prachtig interview. En dat terwijl ik beiden niet kan uitstaan. Vooral de twintig minuten die over woke, identiteitspolitiek en intersectionaliteit zijn wel de moeite waard om te kijken. Left Laser betoogt terecht hoe links zichzelf kapot heeft gemaakt met dat elitaire geneuzel, terwijl links eigenlijk hoort te gaan over de arbeidersklasse.
In principe is het ook helemaal niet erg als er klasseverschillen zijn. In een welvarend land mogen best hele rijke, rijke en tov daarvan relatief arme mensen zijn. Zolang de armste mensen het leven van een middenklasser kunnen leiden met alle primaire behoeftes afgevinkt is dat gewoon een heel fijn land om te leven. Het voelt ook als een haalbaar natuurlijk verloop binnen een menselijke samenleving. Iedereen min of meer geforceerd gelijktrekken zal altijd wringen en schuren en conflict uitlokken.quote:Op dinsdag 11 augustus 2026 08:35 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Nog een stukje uit die podcast gekeken. Het is niet zo dat wat Bob hier "woke" noemt onzin is.
Er is wel degelijk sprake van veel racisme, uitsluiting, discriminatie, enz.
Dat voorbeeld van die wooncrisis is een goede. Asielzoekers worden door rechts als zondebok neergezet en krijgen daar de schuld van, mensen zoals Tim gaan terecht tegen dat frame in en kaarten een hoop racistische drek aan.
Maar Bob kijkt er vooral economisch naar.
Marxisten geloven heilig dat bij het verwijderen van klasseverschillen zowat alle huidige problemen worden opgelost. Of dat ook zo is, geen idee, er is in elk geval in een welvarend rijk land nog nooit een communistische staat opgericht.
PRO doet niet anders, de rechtse partijen doen er echter alles aan om de identiteitspolitiek naar voren te drukken.quote:Op dinsdag 11 augustus 2026 09:03 schreef Koekoekmakto het volgende:
Vond het wel interessant. Linkse mensen hebben imo de prioriteiten de laatste jaren niet scherp. 'Erst komt das fressen, dann die moral'.
Wat doet PRO niet anders?quote:Op dinsdag 11 augustus 2026 19:43 schreef -XOR- het volgende:
[..]
PRO doet niet anders, de rechtse partijen doen er echter alles aan om de identiteitspolitiek naar voren te drukken.
Wel opmerkelijk hoor, dat de communist de intersectionalist verwijt dat laatstgenoemde niet grootscheeps weet te mobiliseren. Die bal had Tim natuurlijk makkelijk terug kunnen kaatsen.quote:Op maandag 10 augustus 2026 21:35 schreef capricia het volgende:
[..]
Nee. Bob vindt absoluut niet dat Hofman rechts is. Maar wel dat zijn linkse strijd weinig zoden aan de dijk zet. Omdat woke niet deugt. En alleen de linkse elite er zelf van profiteert.
Ik ga deze post editten. Want ik ga stukjes voor je opzoeken.
Edit:
[ x ]
[ x ]
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |