Ja was zalig doe weer en afkoelings vandaagquote:Op donderdag 6 augustus 2026 21:35 schreef Kanaroe het volgende:
Fijn weertje vandaag zeg; heb eindelijk buiten wat houten luikjes kunnen aflakken wat met de warmte niet kon
Plus, avondwandeling gemaakt met lange broek en spijkerjackie mee
Hier valt het nog wel, maar dan heb ik hier ook geen volle bak wind.quote:Op donderdag 6 augustus 2026 22:21 schreef 12Beaufort het volgende:
Het lijkt soms wel herfst buiten. Veel bladeren al van de bomen.
Mooi daar houdenquote:Op vrijdag 7 augustus 2026 00:29 schreef marcb1974 het volgende:
Hier wordt van de week ook de 35+ weer verwacht
Je mag het hebben hoor,quote:
Dan is die snel afzender retourquote:Op vrijdag 7 augustus 2026 00:44 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Je mag het hebben hoor,
zal er een mooie strik om doen voor je ....
Die afzender ga ik er niet op zetten he,quote:Op vrijdag 7 augustus 2026 02:02 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
Dan is die snel afzender retourof ze mogen em houden
Mooi dan maar de prullenbak in, het zal mij een worst zijn die 35 euroquote:Op vrijdag 7 augustus 2026 02:06 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Die afzender ga ik er niet op zetten he,
weg is weg
Ja met die droogte wil het wel.quote:Op donderdag 6 augustus 2026 22:21 schreef 12Beaufort het volgende:
Het lijkt soms wel herfst buiten. Veel bladeren al van de bomen.
Het helpt goed, al hadden we het gisteravond ook al flink omlaag gekregen naar 23,5. In de kinderkamer is het nu 22,8. Beneden 22.quote:Op vrijdag 7 augustus 2026 07:07 schreef heywoodu het volgende:
De 15 graden hier is prima nu, maar toch ben ik wel wat jaloers op het zuiden, met een graad of 7-8 (!) zou het binnen pas echt lekker omlaag gaan
De huizen zijn wel goed warm, hoor. Heb het binnen nu 21.5/22quote:Op vrijdag 7 augustus 2026 07:07 schreef heywoodu het volgende:
De 15 graden hier is prima nu, maar toch ben ik wel wat jaloers op het zuiden, met een graad of 7-8 (!) zou het binnen pas echt lekker omlaag gaan
Wat normaal?quote:Op vrijdag 7 augustus 2026 08:31 schreef Discombobulate het volgende:
Eindelijk weer normaal.
En dan hoop ik echt het bij eind volgende week klaar is met die kutzomer.
Tuurlijk, maar met 7-8 graden buiten gaat het wel harder dan met 15 graden buitenquote:Op vrijdag 7 augustus 2026 08:43 schreef INViCTuS het volgende:
[..]
De huizen zijn wel goed warm, hoor. Heb het binnen nu 21.5/22
Haha, fantastisch en helemaal mee eens! Kan daar ook echt kwaad om worden hoe dit de cultuur is geworden. Ik ken niet eens bewust nummers van Suzan en Freek, ik blok dat soort dingen. Maar ik was wel enorm verbaasd toen ik twee jaar geleden naar een concert van Nick Cave was in het Sportpaleis in Antwerpen, om te lezen dat een week daarna Suzan en Freek daar zouden staan. Hoe dan, in de grootste zaal van België. Zelfs daar is het gezwel binnen gedrongen.quote:Op donderdag 6 augustus 2026 20:29 schreef INViCTuS het volgende:
[..]
Ik zou het eigenlijk niet eens muziek willen noemen. Ga deze sneue treurnis niet eens luisteren. Het is ab so luut niet mijn ding, maar denk altijd wel "ieder z'n ding en voor- afkeuren". Een dagje carnaval kan ik nog wel aan. Veel van woonwagen/toppers/Nederlandstalig/piraten muziek is echt van erbarmelijk droevig niveau. Inclusief dat gejank van Suzan en Freek.
. Kwaliteits loze droevenis. Een vriend van mij schreef een ode aan Suzan en Freek. Zo off topic als wat, maar het lezen en delen waard
Ik houd het kort, want ik moet zo de deur uit, maar ik had nog uren door kunnen gaan. Hierbij:
“Toen ’t licht des levensch uit mijn ziel gebeiteld leek, bleek dat te komen door Suzan en Freek.”
In deze ene regel tekst, die vrijwel vanzelf op het scherm verscheen, zit meer gevoel dan in het hele oeuvre van Suzan en Freek. Dat wil niet zeggen dat hun vocale rotzooi -ik zal proberen het woord ‘muziek’ in dit epistel te vermijden- geen gevoelens opwekt. Want dat doet het absoluut. Haatgevoelens. Intense misselijkheid. Blinde razernij. Wanhoop. Gitzwarte depressies. Desinteresse in mijn eigen toekomst. Zilte tranen, degene die zichtbaar zijn maar ook diegene aan de binnenkant, die naar beneden druppen langs het behang van je ziel. Als vochtplekken die in je levenslust trekken (kijk, dit is pas een lyric). Daar bovenop het besef dat God ons niet alleen al lang geleden verlaten heeft, maar ook een pesthekel heeft aan Zijn creatie, de mens. ‘God is dood’, zei Nietzsche al. In dit schrijven wend ik me tot de nihilistische versie van deze uitspraak, want nihilisme (met een vleugje fatalisme en een hele grote klont defaitisme) is wat ik ervaar bij iedere teleurdreiging waarmee deze clowns ons tergen.
Pfff, even op adem komen na deze intro. Het is vrijdagmiddag en het valt niet mee goede hoop te houden voor het weekend. Probeer maar eens een tekstje te tikken als je handen bij de gedachte aan Suzan en Freek een soort wurghouding aannemen. Enfin. Ik ken mensen die vinden dat Suzan en Freek best goeie muziek maken. Ik ben geen vrienden met deze mensen. Deze mensen hebben vaak ook een ‘live, laugh, love-bord in huis, en het woord ‘KITCHEN’ als beeldje in de vensterbank van hun keuken. Ik heb hiervoor geen bewijs en toch weet ik dat ik gelijk heb.
Concreter nu. Haten is makkelijk. Kwaad spreken over mensen moet je niet doen, tenzij je overtuigend bewijs hebt van hun misdragingen. We steken immers ook niet de loftrompet over de fratsen van de Nazitop in de jaren 40-45, Joseph Stalin of Ceaucescu. Aan bewijs -helaas- geen gebrek. Allereerst hun tekstschrijverij. Koen gaf al wat voorbeelden die ik in het kader der goede zeden hier niet zal herhalen. Nodeloos lijden doen we al genoeg. Toen ik mijn onschuld nog had, dacht ik niet dat het erger kon dan de slaapverwekkende, zielloze Vinex-teksten van Nick en Simon. Als je een liedje zoals ‘Rosanne’ schrijft, heb je alle recht op meedraaien in de maatschappij verspeeld. Dan moet je worden opgesloten in een kamer met matrassen aan de muur en een aardige verpleegster die je fruithapjes voert met je medicijnen er doorheen geroerd.. Enfin, ik had het mis. Het kon nog erger. Veel erger. Bodemloos erger, terwijl het de diepgang van een bord soep heeft. Bedorven uiensoep die de hevigste maagkrampen opwekt. Het is zo wezenloos plastic, vlak, zwakzinnig, nietszeggend, stupide, pseudo-poëtisch, plat, debiel en veilig (‘veilig’ als in vastzitten in een dwangbuis) dat ik het bijna knap vind. Bijna, want mijn haat is groter dan mijn empathie, dus die eer gun ik ze niet (ook dit is wederom een goede lyric).
Over het instrumentale kan ik korter zijn. Wansmaak van het allerlaagste niveau. Een veertiendehands Casio-keyboard zonder batterijen klinkt nog oprechter dan de rotzooi die hun op het fascisme geïnspireerde castratenherrie ondersteunt. Als ze zingen geloof ik ze niet. Ik voel het niet. Ik voel heel veel wél, maar daarvoor verwijs ik u naar de eerste alinea van dit geschrevene.
Het állerergste, of nee, het op een-na-ergste (het allerergste behandel ik later) vind ik de combinatie met hun presentatie. Als de kleur grijs een persoon was, was het Suzan en Freek. Als zo’n ‘in dit huis’-bordje een mens was, was het Suzan en Freek. Als Fiat Multipla een persoon was, was het Suzan en Freek. Als Suzan en Freek personen waren, waren het Suzan en Freek. Ik heb wederom geen bewijs, maar ik vermoed dat er een uitsparing zit in de gigantische kin van Suzan waarin de ballen van Freek zitten.
Even tussendoor (alsof het allemaal nog niet erg genoeg is). Ik las dat Dinand van Kane en Suzan en Freek gaan deelnemen in de jury van een of andere talentenjacht. Het lijkt mij als puber genoeg reden om op de rest van je leven op geen enkele manier meer iets met de muziekindustrie te maken willen hebben.
De wereld is geen veilige plek en het wordt er niet gezelliger op allemaal, maar om dat te counteren met een soort surrealistische, traumatiserende terreurversie van braafheid is ook niet de oplossing. Vuur bestrijd je immers niet met vuur.
Mijn toetsenbord voelt warm aan en het schuim bruist in mijn mondhoeken, moet ik moet naar mijn ouders om daar een vorkje mee te prikken. Eetlust heb ik niet meer, maar mijn pa vertelt goede moppen.
Het is hier 22,5 binnen. Ik ben benieuwd of het nog gaat stijgen of niet. Buiten iig veel koeler, maar geen idee hoe veel warmte er nog in de muren zit.quote:Op vrijdag 7 augustus 2026 08:53 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Tuurlijk, maar met 7-8 graden buiten gaat het wel harder dan met 15 graden buiten
quote:Op vrijdag 7 augustus 2026 08:31 schreef Discombobulate het volgende:
Eindelijk weer normaal.
En dan hoop ik echt het bij eind volgende week klaar is met die kutzomer.
Nick Cavequote:Op vrijdag 7 augustus 2026 09:11 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Haha, fantastisch en helemaal mee eens! Kan daar ook echt kwaad om worden hoe dit de cultuur is geworden. Ik ken niet eens bewust nummers van Suzan en Freek, ik blok dat soort dingen. Maar ik was wel enorm verbaasd toen ik twee jaar geleden naar een concert van Nick Cave was in het Sportpaleis in Antwerpen, om te lezen dat een week daarna Suzan en Freek daar zouden staan. Hoe dan, in de grootste zaal van België. Zelfs daar is het gezwel binnen gedrongen.
Oh ja, om ontopic te blijven, het was eind oktober en al echt herfstweer.
Dat heet dagelijkse gang. Het is nu graad of 16 en vanmiddag 24/25. Op zich wel normaalquote:
Dit is inderdaad volstrekt normaal en gelukkig prima vol te houden.quote:Op vrijdag 7 augustus 2026 09:30 schreef INViCTuS het volgende:
[..]
Dat heet dagelijkse gang. Het is nu graad of 16 en vanmiddag 24/25. Op zich wel normaal
Ik mis de oude Nederlandse zomers waarin een enkele 30 graden en wat dagen boven de 25 een hittegolf was die eens in de zoveel jaar voorkwam. Niet deze waarin we de term superhittegolf uitvinden en de oude hittegolven de norm erbij lijken.quote:Op vrijdag 7 augustus 2026 10:58 schreef kilon het volgende:
Qua temperatuur is tegenwoordig de lente of herfst voor mij prettiger dan de zomer. Maar dan heb je weer vaker neerslag en veel wind. Daarom waren de Nederlandse zomers ook zo fijn, wel de lusten en niet de lasten.
Je valt in herhaling.quote:Op vrijdag 7 augustus 2026 16:25 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Is er eigenlijk uberhaupt een weertype wat je niet 'fijn' of 'heerlijk' vindt?
Grappig dat je geen vraag stelt aan mensen die dit topic het hele jaar als KLB gebruiken. Stoort het je, als iemand positief is?quote:Op vrijdag 7 augustus 2026 16:43 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
En dat zeg je in deze reeks of all places![]()
Enorm. Ik HAAT altijd positieve mensen.quote:Op vrijdag 7 augustus 2026 16:53 schreef Pisces het volgende:
[..]
Grappig dat je geen vraag stelt aan mensen die dit topic het hele jaar als KLB gebruiken. Stoort het je, als iemand positief is?
Lekkere Weizen verdiendquote:Op vrijdag 7 augustus 2026 18:46 schreef Geschiedkundige het volgende:
Vandaag niet té warm en wat wolken in de loop van de dag. Ideaal weer om dus op tijd naar de Feldberg te trekken. Eerst de Seebuck 'beklommen', moeders met het liftje gestuurd. Daarna samen naar de Feldberg gelopen, daar nog wat verder gelopen. Mooi uitzicht tot aan de Oostenrijkse en Zwitserse Alpen. Via een omweg naar de Feldsee gelopen en van daaruit weer terug naar de parkeerplaats. Toch een mooie 23km vandaag, prima om de benen ff te testen voor we weer met hopelijk wat fatsoenlijker weer de Alpen mogen bestijgen.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
quote:In Frankrijk is het kurkdroog en moet water worden bespaard. Tegelijkertijd is het superdruk met toeristen. Hoe verenig je dat? Een rondje langs verschillende campings. „Geen bommetje!”
Op camping Les Flots-Atlantique, aan de Franse westkust, krijgt elke kampeerder een polsbandje om. „Daar mag u mee douchen, maar maximaal 7 minuten’’, zegt de baliemedewerkster. Het polsbandje kun je onder de douche scannen en daarna begint het water meteen te lopen. Vervolgens is het opschieten: na precies 7 minuten komt er echt geen druppel meer uit.
„Ik dacht eerst: dat is nooit genoeg. Ik dacht: straks sta ik daar met al dat schuim nog in mijn haar”, vertelt een toerist. ,,Maar uiteindelijk bleek 7 minuten lang genoeg.’’
Bij douchen gebruik je veel water
Campingdirecteur Cyril Dubreau heeft de polsbandjes geïntroduceerd om water te besparen. Douchen is één van de activiteiten waarbij het meeste water wordt gebruikt: vele tientallen liters per keer.
Twee jaar geleden, toen het ook heel heet en droog was, kreeg Dubreau een waterrekening van 11.000 euro voor zijn camping. „Dat was twee keer zo veel als normaal.” Hij sloeg aan het denken, kocht de douches met scanapparatuur (voor 10.000 euro) en dat leidde tot de polsbandjes die nu worden uitgedeeld.
Wekenlang droog in Frankrijk
In grote delen van Frankrijk is het historisch droog. Er valt al wekenlang geen druppel. Daarom is het gebruik van water op veel plaatsen aan banden gelegd, ook in het departement Charente-Maritime waar de camping van Dubreau ligt. „Maar er zijn nog steeds kampeerders die zeggen: ik wil onbeperkt water, want daar heb ik voor betaald.’’
Hij is niet de enige die in actie komt. In Bretagne wordt op camping De La Presqu’île water gerecycled. Al het water dat uit douches en kranen komt, wordt opgevangen, gefilterd en daarna gebruikt om de wc’s door te spoelen of de tuin water te geven.
„Met het hergebruik hopen we 40 procent aan water te besparen’’, aldus campingeigenaar Franck Ribotta. Hij heeft ook speciale douchekoppen geïnstalleerd, waardoor er minder water uitkomt. „Een gemiddelde kampeerder gebruikt 150 liter water per dag.’’ Op de camping zitten ze nu op 80 liter per persoon per dag. „En we willen naar 60 liter per kampeerder.’’
Speciale douchekoppen en kraankoppen zijn ook elders op Franse campings geïnstalleerd. Op weer andere campings wordt de tuin niet meer gesproeid. Zorgen zijn er nog wel over de zwembaden op campings, die heilig zijn voor veel kampeerders maar ook gigantische hoeveelheden water verslinden. Op camping Val de Cère in Polminhac, ten zuidwesten van Lyon, nam eigenaar Geoffrey Gramont daarom een radicaal besluit.
,,Ons zwembad is de grootste waterverbruiker. Ik heb onze gasten daarom gevraagd niet meer in het water te springen.’’ Al die rondspetterende druppels zijn verkwisting, vindt Gramont. Dus daarom even geen bommetje meer in het zwembad op camping Val de Cère.
Geen bommetjes meer, wel wordt verzocht om in het water te zeiken, dat scheelt toch elke dag weer een aantal liters water wat je erbij moet pompen.quote:
quote:Op vrijdag 7 augustus 2026 18:11 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Enorm. Ik HAAT altijd positieve mensen.
Tis zo irritant als mijn geheugen me in de steek laat want ik ken hem ergens van maar weet niet meer van watquote:
Pop van Jeff Dunham (buikspreker die eventjes hip was 15 jaar geleden)quote:Op vrijdag 7 augustus 2026 20:31 schreef TLC het volgende:
[..]
Tis zo irritant als mijn geheugen me in de steek laat want ik ken hem ergens van maar weet niet meer van wat
Ja dat was em, dank jequote:Op vrijdag 7 augustus 2026 20:46 schreef lbosse het volgende:
[..]
Pop van Jeff Dunham (buikspreker die eventjes hip was 15 jaar geleden)
Zooo das een lekker wandelingetjequote:Op vrijdag 7 augustus 2026 18:46 schreef Geschiedkundige het volgende:
Vandaag niet té warm en wat wolken in de loop van de dag. Ideaal weer om dus op tijd naar de Feldberg te trekken. Eerst de Seebuck 'beklommen', moeders met het liftje gestuurd. Daarna samen naar de Feldberg gelopen, daar nog wat verder gelopen. Mooi uitzicht tot aan de Oostenrijkse en Zwitserse Alpen. Via een omweg naar de Feldsee gelopen en van daaruit weer terug naar de parkeerplaats. Toch een mooie 23km vandaag, prima om de benen ff te testen voor we weer met hopelijk wat fatsoenlijker weer de Alpen mogen bestijgen.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Hier gaat de landbouw wel last van krijgen, ja. Gewassen zijn heel klein of er gewoon amper aanwezig. De maïs is hier behoorlijk verdroogd en hele karige kolven.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 08:57 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Begint wel vrij dramatisch te worden zo.
Bepaalde bomen en struiken zitten hier ook al in die modus, hoor. Die gaan op overlevingsstand en het is maar de vraag of die volgend jaar dan nog terug komen. Veel berken hebben het moeilijk. 2018 was wel een eerdere en andere aanloop en was het voorjaar droger, volgens mij. We hebben nu wel wat nattere jaren gehad, maar die buffer komt de bodem wel van in zicht. Ik weet nog wel dat het in 2018 ergens half augustus toen omsloeg naar veel wisselvalliger weer. Daar lijkt het nu vooralsnog niet op. We gaan zien welke gevolgen het heeft.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 09:46 schreef bloodymary1 het volgende:
Wat me wel opvalt in de bossen, is dat de bomen nog steeds groen zijn. In 2018 was het ook zo'n droog jaar en toen leek het in augustus al herfst met vallende bruine bladeren. Wellicht nu niet om dat in het voorjaar de natuur zo geëxplodeerd was. Zo groen als toen heb ik het nog nooit gezien. Misschien teert de natuur daar nog op.
Hogedruk was sowieso vrij persistent aanwezig waardoor we überhaupt weinig onweersbuien hebben gehad, vind ik. Viel wat dat betreft tegen.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 11:27 schreef DemonRage het volgende:
Het eind van de pluim (na de 18e) neigt weer naar hogere temperaturen. Maar da's nog ver genoeg weg dat het allemaal kan veranderen.
Als er straks neerslag komt wil ik wel dat er onweer bij zit!
Wat ik btw ook lang niet heb meegemaakt zijn van die regengebieden met verscholen onweersbuien erin. Dat je van die "langdurige" regen hebt en dan wordt de lucht uiteindelijk toch donkerder en begint het harder te regenen en te onweren. Da's al best lang geleden... vind ik.
Gister en afgelopen nacht gelukkig binnen weer naar 21.5/22 kunnen krijgen. Komende nachten ook nog wel ok, dus binnen blijft behapbaar qua warmte.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 11:29 schreef StateOfMind het volgende:
Morgen weer 31, later in de week weer 34 en 35 🥵
Gelukkig staan de initieel voorspelde 6 achtereenvolgende dagen van 30+ niet meer ingetekend
quote:Op dinsdag 16 juni 2026 07:45 schreef Perrin het volgende:
[..]
Super El Niño des doods, deze hittegolf duurt tot oktober.
De Noordzee is wel zodanig warm dat er genoeg neerslag zal vallen in het najaar. Maar goed, daar hebben we vrede mee. Zorgwekkender wordt het als de winter inderdaad ook zacht gaat zijn en het water relatief weinig afkoelt. Gooi dan die sterkere El Nino erbij en je hebt een recept voor een zeer heet 2027, ook in Europa.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 10:55 schreef INViCTuS het volgende:
[..]
Bepaalde bomen en struiken zitten hier ook al in die modus, hoor. Die gaan op overlevingsstand en het is maar de vraag of die volgend jaar dan nog terug komen. Veel berken hebben het moeilijk. 2018 was wel een eerdere en andere aanloop en was het voorjaar droger, volgens mij. We hebben nu wel wat nattere jaren gehad, maar die buffer komt de bodem wel van in zicht. Ik weet nog wel dat het in 2018 ergens half augustus toen omsloeg naar veel wisselvalliger weer. Daar lijkt het nu vooralsnog niet op. We gaan zien welke gevolgen het heeft.
Ook de zeeën zijn veel warmer. Nu valt dat met de Noordzee nog wel mee, maar elders in Europa is het veel erger. Dat kan in september, oktober of later dit jaar wel zorgen voor (overlast gevende) hoogte laagjes die enorm gevoed kunnen worden door het warme water
Of er genoeg neerslag zal vallen in het najaar is maar de vraag. De lange termijn kaarten laten het niet zien.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 11:42 schreef kilon het volgende:
[..]
De Noordzee is wel zodanig warm dat er genoeg neerslag zal vallen in het najaar. Maar goed, daar hebben we vrede mee. Zorgwekkender wordt het als de winter inderdaad ook zacht gaat zijn en het water relatief weinig afkoelt. Gooi dan die sterkere El Nino erbij en je hebt een recept voor een zeer heet 2027, ook in Europa.
Uiteraard zal Nederland hier ook op voorbereiden door zoveel mogelijk water op te slaan in de komende drie kwartalen. Zoals ze ook goed op schema zijn met het vullen van de gasvoorraden. Oh wacht. (Al is dat met een zachte winter weer minder erg, iets met elk nadeel heeft zijn voordeel.)
Op deze manier kunnen we de natuur wel afschaffenquote:Op zaterdag 8 augustus 2026 12:58 schreef 12Beaufort het volgende:
De verwachting van het Europees model laat voor de derde week (17tm24 augustus) wat meer neerslag zien maar daarna lijkt het weer droog te worden.
[ afbeelding ]
Ach, er gaat vanzelf weer neerslag vallen. En de natuur herstelt wel...al zullen sommige soorten dit niet heel fijn vinden.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 13:15 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
Op deze manier kunnen we de natuur wel afschaffen
Ik had precies daarom mijn dikkere dons erop geknald en heerlijk geslapenquote:Op zaterdag 8 augustus 2026 12:56 schreef boertie het volgende:
Lang geleden dat ik wakker werd omdat ik het koud had. Het was vanmorgen 10 graden en had de slaapkamerramen op doorwaaistand staan en met alleen een heel dun zomerdekbedje was het toch wat fris
Ja tuurlijk hersteld het zeker wel weer daar ben ik ook wel weer van overtuigd.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 13:31 schreef 12Beaufort het volgende:
[..]
Ach, er gaat vanzelf weer neerslag vallen. En de natuur herstelt wel...al zullen sommige soorten dit niet heel fijn vinden.
Ik vind het altijd wonderbaarlijk om te zien hoe gras weer groen wordt net als je denkt dat het werkelijk kapot is door de droogte. Het herstelt op een of andere manier altijd wel weer.
Eigenlijk is het nu nog steeds wel fijn. Kleine 24 graden hier met luchtvochtigheid iets boven de 30. Echt aangenaam lekkerquote:Op zaterdag 8 augustus 2026 11:53 schreef heywoodu het volgende:
Het was een heerlijk ochtendje, vooral vanmorgen vroeg was het erg fijn
Aan alles komt een einde, maar goed, dit komt ook vanzelf weer terug
Dat kun je wel doen maar lang gaat dit echt niet stand houdenquote:Op zaterdag 8 augustus 2026 13:48 schreef MissHobje het volgende:
[..]
Ik had precies daarom mijn dikkere dons erop geknald en heerlijk geslapenhuus is afgekoeld naar 21 en alles is donker en dicht..moet het proberen zo laag mogelijk te houden anders krijg ik een lastige week
Jup. Huis weer afgekoeld tot 19 graden en alles potdicht houden tot het buiten koeler is dan binnen. Zo kan ik zonder airco de binnentemperatuur bij 30+ graden voor een dag of 4 best wel aangenaam houdenquote:Op zaterdag 8 augustus 2026 13:48 schreef MissHobje het volgende:
[..]
Ik had precies daarom mijn dikkere dons erop geknald en heerlijk geslapenhuus is afgekoeld naar 21 en alles is donker en dicht..moet het proberen zo laag mogelijk te houden anders krijg ik een lastige week
Nee het gaat wel goed al 3 hittegolven zo, heb afgelopen week goed kunnen terug koelen. En de avonden nachten blijven nu dikke prima, nog beter.. uiteraard einde week is ie wel opgelopen maar te doen.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 14:01 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
Dat kun je wel doen maar lang gaat dit echt niet stand houden![]()
2 dagen en je bent weer bij vooraf aan. Nu is het hier 24,5 graden en durf mijn achterdeur niet open te doen, achter stikt het namelijk van de strontvliegen die hier binnen komen, eergisteren ben ik ruim uur bezig geweest, gisteren nog een paar en vandaag helemaal niks, dus lekker zo houden.
Waar ze weg komen, vraag mij maar niet, groene container? Niet bij mij in ieder geval
Ja mijn tactiek ook zo.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 14:03 schreef boertie het volgende:
[..]
Jup. Huis weer afgekoeld tot 19 graden en alles potdicht houden tot het buiten koeler is dan binnen. Zo kan ik zonder airco de binnentemperatuur bij 30+ graden voor een dag of 4 best wel aangenaam houden
Laat ik dat nou ook gewoon hebben alleen komen ze via de onderkant binnen, deze beesten lopen letterlijk over de vloer heenquote:Op zaterdag 8 augustus 2026 14:26 schreef MissHobje het volgende:
[..]
Nee het gaat wel goed al 3 hittegolven zo, heb afgelopen week goed kunnen terug koelen. En de avonden nachten blijven nu dikke prima, nog beter.. uiteraard einde week is ie wel opgelopen maar te doen.
Tipje..overal horgaas in doen, geen muggen vliegen en zelfs spinnen meer
Wat een etterbakkenquote:Op zaterdag 8 augustus 2026 14:55 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
Laat ik dat nou ook gewoon hebben alleen komen ze via de onderkant binnen, deze beesten lopen letterlijk over de vloer heenen binnen kan ik gewoon niks vinden.
Ohhh weer zo'n lekker beekje om in te plonzen als het snikheet isquote:Op zaterdag 8 augustus 2026 19:21 schreef Geschiedkundige het volgende:
Vandaag weer een stuk warmer, dus weer wat meer de schaduw opgezocht. Mijn moeder wilde graag naar de Menzenschwander Wasserfälle.
Zonde dat ze die grote naaldbomen hebben gekapt, die gaven eerder wel een mooie sfeer (foto 1). Althans, dat herinner ik me van de vorige keer.
Je merkt wel aan alles dat het ook hier droog is. Beekjes hebben relatief weinig water en veel kleinere staan (zo goed als) droog.
Nog een paar dagen en ik ga weer naar Oostenrijk terug om daar nog anderhalve week te genieten..
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ja nu nog ..staat geen wind nietsquote:Op zaterdag 8 augustus 2026 20:33 schreef Discombobulate het volgende:
Het voelt nu echt nog best warm aan.
Ik vind de bilt altijd een vertekend beeld hebben. Het gekdt niet voor heel NL, maar voor een regio.quote:Op vrijdag 7 augustus 2026 23:07 schreef SpeedyGJ het volgende:
Tijdens het bijvullen van de jaargegevens die sinds februari is blijven liggen viel me iets op. Er is nog nooit en heel Nederland een tropennacht geweest, er is altijd wel een station die erbuiten valt.
Dit zijn tot nu toe de statistieken van de maxima en minima over heel Nederland, ik pak dus de hoogste gemeten station en de laagst gemeten station.
[ afbeelding ]
Grappig om te weten:
De gemiddelde max temperatuur ligt op 18,6 graden, terwijl de gemiddelde van de minima op 3,6 graden ligt.
En als je denkt dat het sommige dagen rustig is, dat zou heel goed kunnen, maar toch is er altijd wel ergens in Nederland waar het toch weer iets harder waait. Hier een grafiek met de max winstoot per dag ergens in Nederland. De gemiddelde ligt op 56km/h.
[ afbeelding ]
Zoals je ziet ligt de maximale wind hoger dan 20km/h.
Betreft de neerslag en zonuren zijn alleen voor de Bilt, als jullie willen kan ik hier een losse grafiek voor maken met de hoogste uren zon en neerslag ergens in Nederland dus niet voor enkel station.
Ik mis een "like-functie" bij alle foto'squote:Op zaterdag 8 augustus 2026 19:21 schreef Geschiedkundige het volgende:
Vandaag weer een stuk warmer, dus weer wat meer de schaduw opgezocht. Mijn moeder wilde graag naar de Menzenschwander Wasserfälle.
Zonde dat ze die grote naaldbomen hebben gekapt, die gaven eerder wel een mooie sfeer (foto 1). Althans, dat herinner ik me van de vorige keer.
Je merkt wel aan alles dat het ook hier droog is. Beekjes hebben relatief weinig water en veel kleinere staan (zo goed als) droog.
Nog een paar dagen en ik ga weer naar Oostenrijk terug om daar nog anderhalve week te genieten..
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Limbabwe is niet te vergelijken met De Bilt nee. Net als bijvoorbeeld Groningen ook totaal niet lijkt op De Bilt qua weer.quote:Op zondag 9 augustus 2026 00:27 schreef THEFXR het volgende:
[..]
Ik vind de bilt altijd een vertekend beeld hebben. Het gekdt niet voor heel NL, maar voor een regio.
Ja erg leuke omgeving om weer eens te zijn. Ben echt enthousiast, ga er snel met mijn vrouw en zoontje heen. Die gaat dammetjes bouwen ohme endequote:Op zondag 9 augustus 2026 01:04 schreef GarlandBriggs het volgende:
[..]
Ik mis een "like-functie" bij alle foto's
Ja nogalquote:
Hier in Brabant wordt het vrijdag 14 augustus 36 graden als ik de weerberichten moet geloven.quote:Op zondag 9 augustus 2026 00:36 schreef kree het volgende:
voor volgende week weer heet dus begrijp ik van alles?
Wel zonsverduistering woensdag, helaas te laat zijn we hier om brilletjes ervoor te bestellen
mocht iemand over hebben?
Volgens mijn collega komt er in zijn vakantie regen. Dat is over een week. Ik zie het nergens terug, maar ik hoop dat hij gelijk heeft. Jammer voor zijn vakantie in Nederland, maar dan gaat hij met zijn camper maar ergens heen waar het droog is.quote:Op zondag 9 augustus 2026 06:52 schreef Geschiedkundige het volgende:
Waar blijft de regen?
Vorig jaar was het ook al veel te droog.
Ik vrees voor wat ik thuis aantref, ondanks dat er automatisch water wordt toegevoegd.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |