Netanyahu laat Ben Gvir en Smotrich de dingen roepen die hij zelf niet kan roepen. Dan lijkt hij de redelijke. Maar ze liggen gewoon min of meer op één lijn. Netanyahu wat meer seculier en die andere twee wat religieuzer van aard maar daar houden de relevante verschillen dan ook wel op.quote:Op maandag 20 juli 2026 15:22 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Als Netanyahu dit niet tegenspreekt of afkeurt betekent het effectief dat Ben-Gvir namens de regering daar spreekt. Lijkt me niet echt de bedoeling dat dit de boodschap is die de Israëlische regering uitdraagt.
Ja maar hunniequote:Op maandag 20 juli 2026 15:32 schreef UitStraling het volgende:
Als alle Arabieren stoppen met de pogingen om Israel en alle Joden te vernietigen dan zijn we er.
Opgelost
Noem een Iraniër eens een keer een Arabier, spreek je dan.quote:Op maandag 20 juli 2026 15:32 schreef UitStraling het volgende:
Als alle Arabieren stoppen met de pogingen om Israel en alle Joden te vernietigen dan zijn we er.
Opgelost
Knakworst, fuet en chorizo lijken op elkaar maar smaken heel anders.quote:Op maandag 20 juli 2026 15:50 schreef nostra het volgende:
[..]
Noem een Iraniër eens een keer een Arabier, spreek je dan.
Ik kots niet op Israël hoor, maar goede poging. Had je toch bijna een keer een punt, jammer dat 't weer niet gelukt is. Volgende keer beter?quote:Op maandag 20 juli 2026 15:30 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Hard op zoek naar foutjes van het volk waar je op kotst?
in 2005 was heel GAZA bewoond door Israelquote:
Waren ze toen nog wel seculier?quote:Op maandag 20 juli 2026 16:37 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
in 2005 was heel GAZA bewoond door Israel
toen woonden er ook moslims ,was HAMAS nog niet aan de macht daarquote:
Aan de ene kant smakeloos en walgelijk maar als je ziet wat Trump hen allemaal geflikt heeft (Soleimani, Khamenei en familie, meisjesschool etc.) is het wel allemaal te begrijpen. Deze rekeningen staan gewoon nog open of Trump en de VS dat nou leuk vinden of niet. Blowback is een serieus ding om rekening mee te houden en het zijn juist types als Trump, Netanyahu en Poetin die daar geen of onvoldoende rekening mee houden.quote:Op maandag 20 juli 2026 17:19 schreef tesssssssss het volgende:
Ik had deze nog niet gezien.
[ x ]
https://www.indiatoday.in(...)s-2950992-2026-07-18
@UitStraling - huh, maar bloot haar was volgens jou daar toch verboden?quote:Op maandag 20 juli 2026 17:36 schreef Frikandelbroodje het volgende:
[ x ]
Te druk om vrouwen neer te knuppelen, schijnbaar.
Dat is het ook.quote:Op maandag 20 juli 2026 17:48 schreef beefkeek het volgende:
[..]
@:uitstraling - huh, maar bloot haar was volgens jou daar toch verboden?
Ze was dus een air defence operator, ze zal wel gedacht hebben: whats air defence doing? Verder triest natuurlijk dat er zoveel mensen moeten sterven voor die oorlogsmisdadigers uit Tel Aviv.quote:
Wat is daar zonde aan? Ze vocht om haar thuisland te verdedigen? Nee, ze maakte deel uit van een leger dat imperialistische doelen nastreefde aan de andere kant van de wereld. Opgeruimd staat netjes. Dat geldt voor ieder stuk vlees dat moordend andere landen binnenvalt.quote:
Maar waar gaat de wereld heen als de VS niet meer naar eigen goeddunken en zonder consequenties overal mensen kan vermoorden?quote:Op maandag 20 juli 2026 17:29 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Aan de ene kant smakeloos en walgelijk maar als je ziet wat Trump hen allemaal geflikt heeft (Soleimani, Khamenei en familie, meisjesschool etc.) is het wel allemaal te begrijpen. Deze rekeningen staan gewoon nog open of Trump en de VS dat nou leuk vinden of niet. Blowback is een serieus ding om rekening mee te houden en het zijn juist types als Trump, Netanyahu en Poetin die daar geen of onvoldoende rekening mee houden.
Het zonde is dat ze ook een lieve moeder en goede huisvrouw had kunnen zijnquote:Op maandag 20 juli 2026 18:17 schreef Peppert het volgende:
[..]
Wat is daar zonde aan? Ze vocht om haar thuisland te verdedigen? Nee, ze maakte deel uit van een leger dat imperialistische doelen nastreefde aan de andere kant van de wereld. Opgeruimd staat netjes. Dat geldt voor ieder stuk vlees dat moordend andere landen binnenvalt.
Eens.quote:Op maandag 20 juli 2026 18:20 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het zonde is dat ze ook een lieve moeder en goede huisvrouw had kunnen zijn
Ik denk dat met een beetje fatsoenlijke opvoeding een hoop voorkomen had kunnen worden.quote:Op maandag 20 juli 2026 18:17 schreef Peppert het volgende:
[..]
Wat is daar zonde aan? Ze vocht om haar thuisland te verdedigen? Nee, ze maakte deel uit van een leger dat imperialistische doelen nastreefde aan de andere kant van de wereld. Opgeruimd staat netjes. Dat geldt voor ieder stuk vlees dat moordend andere landen binnenvalt.
Je zal maar sterven als afleiding voor de Epstein-files en voor Trump, en dan ook nog op zo'n jonge leeftijd.quote:Op maandag 20 juli 2026 18:09 schreef AFA2022 het volgende:
[..]
Ze was dus een air defence operator, ze zal wel gedacht hebben: whats air defence doing? Verder triest natuurlijk dat er zoveel mensen moeten sterven voor die oorlogsmisdadigers uit Tel Aviv.
RIP.
Liever niet.quote:Op maandag 20 juli 2026 18:42 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Misschien even doorgeven aan de lokale Gymshark
19 jaar, nog een kind. Ik begrijp de gedachtegang ergens wel, maar ik denk niet dat ze zich met die intenties heeft aangemeld.quote:Op maandag 20 juli 2026 18:17 schreef Peppert het volgende:
[..]
Wat is daar zonde aan? Ze vocht om haar thuisland te verdedigen? Nee, ze maakte deel uit van een leger dat imperialistische doelen nastreefde aan de andere kant van de wereld. Opgeruimd staat netjes. Dat geldt voor ieder stuk vlees dat moordend andere landen binnenvalt.
19... in Vietnam...quote:Op maandag 20 juli 2026 19:14 schreef Frikandelbroodje het volgende:
[..]
19 jaar, nog een kind. Ik begrijp de gedachtegang ergens wel, maar ik denk niet dat ze zich met die intenties heeft aangemeld.
Als dit waar is is het wel significant. Ik had gedacht dat ze deze escalatie troef als laatste zouden bewaren. Nou morgen maar snel tank volgooien.quote:Op maandag 20 juli 2026 18:56 schreef Since2003 het volgende:
Nogal relevant in het Iran verhaal
[ x ]
Handig Iran, altijd goed om een land als Frankrijk gaan proberen erbij te betrekken. Vraag me wel af waarom Frankrijk daar überhaupt nog een actieve ambassade heeft.quote:Op maandag 20 juli 2026 19:49 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Het Iraanse terreur regime schendt de diplomatieke onschendbaarheid.
Kunnen ze in principe gewoon doen, zelfs de totale bevolking uitmoorden, Netanyahu en Trump krijgen daar toch wel de schuld van in de kleine hoofdjes van Woke Links.quote:Op maandag 20 juli 2026 20:23 schreef Jojoke het volgende:
Wat de VS duidelijk niet wil, is boots on the ground. Dat weet iedereen nu, inclusief Iran. En maakt dat het niet aantrekkelijk voor Iran om de prijs fors te verhogen door een klein buurlandje binnen te vallen? Zeker als die een Amerikaanse legerbasis heeft. Bijvoorbeeld Koeweit?
Iran doet dat niet zomaar. Een aantal westerse landen en Israël bemoeien zich decennialang op verschillende manieren met de Iraanse regering, variërend van spionage en sabotage tot moordaanslagen. Onlangs werd nog een Nederlandse diplomaat in Iran opgepakt die satelliettelefoons en Starlink-apparatuur het land wilde binnensmokkelen voor opstandelingen. Het zou me dan ook niet verbazen als de medewerkers van de Franse ambassade betrokken waren bij activiteiten die verder gingen dan reguliere diplomatie. In de wereld van inlichtingen- en veiligheidsdiensten worden diplomatieke posten vaak misbruikt als dekmantel voor geheime operaties, waarbij "diplomatieke immuniteit" een zekere mate van bescherming kan bieden.quote:Op maandag 20 juli 2026 20:28 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Handig Iran, altijd goed om een land als Frankrijk gaan proberen erbij te betrekken. Vraag me wel af waarom Frankrijk daar überhaupt nog een actieve ambassade heeft.
Ik wilde niet direct die kant op gaan, maar het was wel een gedachte die ik had idd. Zaten ze bij buitenlandse zaken of bij “buitenlandse zaken”quote:Op maandag 20 juli 2026 21:13 schreef -Stranger- het volgende:
[..]
Iran doet dat niet zomaar. Een aantal westerse landen en Israël bemoeien zich decennialang op verschillende manieren met de Iraanse regering, variërend van spionage en sabotage tot moordaanslagen. Onlangs werd nog een Nederlandse diplomaat in Iran opgepakt die satelliettelefoons en Starlink-apparatuur het land wilde binnensmokkelen voor opstandelingen. Het zou me dan ook niet verbazen als de medewerkers van de Franse ambassade betrokken waren bij activiteiten die verder gingen dan reguliere diplomatie. In de wereld van inlichtingen- en veiligheidsdiensten worden diplomatieke posten vaak misbruikt als dekmantel voor geheime operaties, waarbij "diplomatieke immuniteit" een zekere mate van bescherming kan bieden.
Sterker nog Iran heeft de afgelopen dagen troepen en tanks naar de grens met Koeweit gestuurd als een soort signaal.quote:Op maandag 20 juli 2026 20:23 schreef Jojoke het volgende:
Wat de VS duidelijk niet wil, is boots on the ground. Dat weet iedereen nu, inclusief Iran. En maakt dat het niet aantrekkelijk voor Iran om de prijs fors te verhogen door een klein buurlandje binnen te vallen? Zeker als die een Amerikaanse legerbasis heeft. Bijvoorbeeld Koeweit?
Iran maakt zich daar zelf ook schuldig aan. Ze hebben notabene een aantal moordaanslagen in Nederland gepleegd.quote:Op maandag 20 juli 2026 21:13 schreef -Stranger- het volgende:
[..]
Iran doet dat niet zomaar. Een aantal westerse landen en Israël bemoeien zich decennialang op verschillende manieren met de Iraanse regering, variërend van spionage en sabotage tot moordaanslagen. Onlangs werd nog een Nederlandse diplomaat in Iran opgepakt die satelliettelefoons en Starlink-apparatuur het land wilde binnensmokkelen voor opstandelingen. Het zou me dan ook niet verbazen als de medewerkers van de Franse ambassade betrokken waren bij activiteiten die verder gingen dan reguliere diplomatie. In de wereld van inlichtingen- en veiligheidsdiensten worden diplomatieke posten vaak misbruikt als dekmantel voor geheime operaties, waarbij "diplomatieke immuniteit" een zekere mate van bescherming kan bieden.
Ridouan Taghi stond doodgewoon op de loonlijst.quote:Op maandag 20 juli 2026 21:24 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Iran maakt zich daar zelf ook schuldig aan. Ze hebben notabene een aantal moordaanslagen in Nederland gepleegd.
Omdat zij bereid waren voor financiëel gewin Iraanse dissidenten op te ruimen van de Nederlandse straten. Van het kaliber wat bijvoorbeeld veroordeeld is voor terrorisme binnen Iran en hier asiel krijgtquote:Op maandag 20 juli 2026 21:32 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Ridouan Taghi stond doodgewoon op de loonlijst.
Terroristen die mensen betichten van terrorisme.quote:Op maandag 20 juli 2026 21:38 schreef Since2003 het volgende:
[..]
Omdat zij bereid waren voor financiëel gewin Iraanse dissidenten op te ruimen van de Nederlandse straten. Van het kaliber wat bijvoorbeeld veroordeeld is voor terrorisme binnen Iran en hier asiel kreeg
Beschrijf je hier nou Israel?quote:Op maandag 20 juli 2026 20:45 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Kunnen ze in principe gewoon doen, zelfs de totale bevolking uitmoorden,
Kan, paar nukes op alle proxies en een extra dikke op Teheran en je bent er, doen ze niet, kunnen ze makkelijk.quote:
Dat verbaast mij niets. Het is eigenlijk ook wel logisch vanuit hen bezien. Iran wil het de VS zo onaangenaam mogelijk maken.quote:Op maandag 20 juli 2026 21:19 schreef AFA2022 het volgende:
[..]
Sterker nog Iran heeft de afgelopen dagen troepen en tanks naar de grens met Koeweit gestuurd als een soort signaal.
Nukes zijn voor pussys.quote:Op maandag 20 juli 2026 21:48 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Kan, paar nukes op alle proxies en een extra dikke op Teheran en je bent er, doen ze niet, kunnen ze makkelijk.
Oorlog lokt oorlog uitquote:Op maandag 20 juli 2026 21:48 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Kan, paar nukes op alle proxies en een extra dikke op Teheran en je bent er, doen ze niet, kunnen ze makkelijk.
Rusland schreeuwt....maar krijgt weinig gedaan.quote:Op maandag 20 juli 2026 21:53 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Oorlog lokt oorlog uit
China heeft nu de handen vrij, om of Siberië in te pikken of Taiwan
Met dat islamitische kutvingertje de lucht inquote:Op maandag 20 juli 2026 22:06 schreef Since2003 het volgende:
En de toon wordt wederom door Iran gezet.
[ x ]
Trump moet grondtroepen sturen om voor eens en voor altijd af te rekenen met die beesten.quote:Op maandag 20 juli 2026 22:06 schreef Since2003 het volgende:
En de toon wordt wederom door Iran gezet.
[ x ]
Het komt bij mij wel een beetje als een verrassing binnen aangezien Iran en Koeweit geen grens delenquote:Op maandag 20 juli 2026 21:52 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Dat verbaast mij niets. Het is eigenlijk ook wel logisch vanuit hen bezien. Iran wil het de VS zo onaangenaam mogelijk maken.
We have MADE a new record for closing the strait of hormUZ now for more than 100 days, we go bigger and better at least for 200 days, because on fok they make jokes about me we will impose new 450% tariffs to europe that's fantastic.quote:Op maandag 20 juli 2026 23:46 schreef havanagila het volgende:
Is er inmiddels ook al iets daadwerkelijk bereikt trouwens?
Iran had vanaf dag 1 maar een strategie: de‑basification van de VS bases in de regio. Een grondoffensief wordt namelijk lastiger wanneer al je bases in de regio kapotgeschoten worden/zijn, logistiek wordt problematisch zodra je materiaal van te ver moet aanvoeren. Ze zijn nu al steeds meer materieel aan het verplaatsen naar Israel vanwege potentieel gevaar en zoals je gezien hebt is air defence zo lek als een mandje.quote:Op maandag 20 juli 2026 23:10 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Trump moet grondtroepen sturen om voor eens en voor altijd af te rekenen met die beesten.
Inlichtingenfunctionarissen kunnen zaken doorgeven tot ze een ons wegen. Als er debieltjes aan het roer staan, maakt het allemaal niets uit (Trump, Netatanyahu.)quote:Op dinsdag 21 juli 2026 08:07 schreef AFA2022 het volgende:
Hoge Israelische inlichtingenfunctionarissen informatie hadden doorgegeven aan hun Amerikaanse collega's dat de centrifuges aan het einde van Operatie "Am Kalavi" naar een versterkte bunker in de bergen waren verplaatst.
https://13tv.co.il/item/news/politics/security/iran-905273869/
Trump: they are begging me for a ceasefire...
https://www.timesofisrael(...)roffer-10-day-truce/
Ik lees hier grotere debieltjes dan deze twee mannen.quote:Op dinsdag 21 juli 2026 09:28 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Inlichtingenfunctionarissen kunnen zaken doorgeven tot ze een ons wegen. Als er debieltjes aan het roer staan, maakt het allemaal niets uit (Trump, Netatanyahu.)
Sorry daddyquote:Op dinsdag 21 juli 2026 09:37 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Ik lees hier grotere debieltjes dan deze twee mannen.
Beter dan het Trump 'dansje'quote:Op maandag 20 juli 2026 22:09 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Met dat islamitische kutvingertje de lucht in
Als je graag met je kont omhoog tussen de harige mannen bukt richting Mekka snap ik dit.quote:
Wat heb jij toch met de kont van harige mannetjes?quote:Op dinsdag 21 juli 2026 10:26 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Als je graag met je kont omhoog tussen de harige mannen bukt richting Mekka snap ik dit.
Je loopt een beetje heel erg achter, eigenlijk was dit al de reden voor Iran om Joden af te laten slachten door de Palestijnen.quote:Op dinsdag 21 juli 2026 12:33 schreef AFA2022 het volgende:
Weer een sublieme idee van Trump, what on earth can go wrong...
https://www.middleeasteye(...)ut-safeguards-report
gek genoeg komt het maar heel zelden voor dat er joden afgeslacht worden daarquote:Op dinsdag 21 juli 2026 12:40 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Je loopt een beetje heel erg achter, eigenlijk was dit al de reden voor Iran om Joden af te laten slachten door de Palestijnen.
1950 tot 1959quote:Op dinsdag 21 juli 2026 13:00 schreef sp3c het volgende:
[..]
gek genoeg komt het maar heel zelden voor dat er joden afgeslacht worden daar
Trump wilt Saudi Arabie toestemming geven voor kernwapen, mocht Iran daadwerkelijk nukes hebben/krijgen. Heeft helemaal niets met Joden te maken... Ik denk is geen goed idee, want ze kunnen vroeg of laat in verkeerde handen vallen.quote:Op dinsdag 21 juli 2026 12:40 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Je loopt een beetje heel erg achter, eigenlijk was dit al de reden voor Iran om Joden af te laten slachten door de Palestijnen.
Lijstje over een periode van 70 jaar, beetje vergelijkbaar met een klein maandje Gaza zeg maar qua slachtoffers...quote:1950 tot 1959
12 oktober 1953 – In haar huis in Yehud wordt Suzanne Kinyas en twee van haar kinderen neergeschoten door een Jordaanse infiltrant.[1]
7 oktober 2023 - Aanslagen van Hamas in het zuiden van Israël. In totaal vallen er circa 1.139 doden.
Heeft alles met Israël te maken, ga alstublieft onderwijs volgen of over andere onderwerpen spreken aub.quote:Op dinsdag 21 juli 2026 13:52 schreef AFA2022 het volgende:
[..]
Trump wilt Saudi Arabie toestemming geven voor kernwapen, mocht Iran daadwerkelijk nukes hebben/krijgen. Heeft helemaal niets met Joden te maken... Ik denk is geen goed idee, want ze kunnen vroeg of laat in verkeerde handen vallen.
[..]
Lijstje over een periode van 70 jaar, beetje vergelijkbaar met een klein maandje Gaza zeg maar qua slachtoffers...
'Gezin van zes omgekomen bij Israëlische luchtaanval op Gaza' . Vers van de pers en dagelijkse koek.
https://www.nu.nl/midden-(...)taanval-op-gaza.html
Wat gebeurde er volgens jou 70 jaar geleden (1956 dus) dan?quote:Op dinsdag 21 juli 2026 13:52 schreef AFA2022 het volgende:
[..]
Trump wilt Saudi Arabie toestemming geven voor kernwapen, mocht Iran daadwerkelijk nukes hebben/krijgen. Heeft helemaal niets met Joden te maken... Ik denk is geen goed idee, want ze kunnen vroeg of laat in verkeerde handen vallen.
[..]
Lijstje over een periode van 70 jaar, beetje vergelijkbaar met een klein maandje Gaza zeg maar qua slachtoffers...
'Gezin van zes omgekomen bij Israëlische luchtaanval op Gaza' . Vers van de pers en dagelijkse koek.
https://www.nu.nl/midden-(...)taanval-op-gaza.html
ik kan nu ook wel een lijstje maken en dan lijkt het heel wat de andere kant op maar dat lijkt me nogal overbodigquote:Op dinsdag 21 juli 2026 13:02 schreef UitStraling het volgende:
[..]
1950 tot 1959
12 oktober 1953 – In haar huis in Yehud wordt Suzanne Kinyas en twee van haar kinderen neergeschoten door een Jordaanse infiltrant.[1]
17 maart 1954 – Aanslag op een bus in de Schorpioenpas. De bus van Egged reed die nacht met 14 passagiers. Terwijl de bus omhoog klom in de pas werd de bus overvallen door gewapende strijders. De chauffeur van de bus werd gedood evenals 10 passagiers. Vier passagiers overleefden de aanval.
29 augustus 1955 – Een schutter doodt vier dorpelingen in het dorp Beit-Hanan vlak bij de Gazastrook.[2]
11 april 1956 – In het dorp Shafir betreden schutters een synagoge, waar op dat moment veel kinderen aanwezig zijn. Drie kinderen en een jongerenwerker worden gedood.
16 augustus 1956 – In de Negevwoestijn wordt Egged bus 391 aangevallen. Vier passagiers worden gedood.[3]
12 september 1956 - Bij het dorp Hatzeva nabij de Jordaanse grens worden drie Druzen neergeschoten door Jordaanse militairen. Als wraak valt Israël een Jordaans militair kamp over de grens aan, waarbij 16 doden vallen.[4]
23 september 1956 – In de destijds gedeelde stad Jeruzalem worden vanuit de Jordaanse zone (Oost-Jeruzalem) vier Israëlische archeologen neergeschoten. Er vallen 16 gewonden.[5]
4 oktober 1956 – Twee jeeps van een Israëlisch bouwbedrijf worden aangevallen door infiltranten vanuit Jordanië in de verlaten grensstreek met Jordanië ten zuiden van de Dode Zee. Vier werknemers worden gedood.[6]
25 mei 1958 – Vier Israëlische politiemannen en een VN-waarnemer worden gedood op de Scopusberg door een scherpschutter vanuit het door Jordanië bezette deel van Jeruzalem.[6]
1970 tot 1979
22 mei 1970 – Aanslag op schoolbus te Avivim. Hierbij vielen 12 doden, waaronder 9 kinderen in de leeftijd van 7 tot 14 jaar. De bus was op weg naar school, maar werd in de buurt van de grens met Libanon beschoten met granaten door leden van het PFLP-GC (Volksfront voor de Bevrijding van Palestina - Algemeen Commando), een afsplitsing van het PFLP (Volksfront voor de Bevrijding van Palestina).[7]
30 mei 1972 – Op Luchthaven Ben-Gurion vindt een bloedbad plaats. 17 christelijke pelgrims en 8 Israëliërs komen om door kogels. Ook twee aanvallers worden gedood.
Zie Bloedbad op de luchthaven van Lod voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
11 april 1974 – Bloedbad van Kirjat Sjmona. Drie Palestijnen steken vanuit Libanon de grens over met Israël. Zij gingen een appartementsgebouw binnen in Kirjat Sjmona en vermoordden alle achttien aanwezige burgers, inclusief negen kinderen.[8][9]
15 mei 1974 – Gijzeling in Ma'alot. De gijzeling vindt plaats op een school in Ma'alot-Tarshicha in het noorden van Israël. Hierbij vielen 34 doden, waaronder 21 kinderen en raakten 70 mensen gewond.
25 juni 1974 – In Nahariya vallen in totaal 7 doden (waaronder 3 aanvallers) bij een aanval door infiltranten die het land binnendringen vanaf zee.
19 november 1974 – Het Savoy Hotel in Tel Aviv wordt aangevallen door acht Palestijnse infiltranten. Er vallen in totaal 18 doden, waaronder 7 aanvallers. De PLO van Yasser Arafat claimt de verantwoordelijkheid.
15 juni 1975 – In Kfar Yuval, in het uiterste noorden van het land wordt een woning overvallen en de bewoners worden in gijzeling gehouden. Bij de overval van de woning worden alle bewoners doodgeschoten, behalve het jongste kind, dat door de moeder in een wasmachine was verstopt. Er vallen zeven doden, waaronder vier aanvallers.[10]
4 juli 1975 – Bomaanslag op het Zionplein in Jeruzalem. Er vallen 15 doden en 77 gewonden.[11]
11 maart 1978 – Tijdens deze zogenaamde kustwegaanslag werd op de Kustweg bij Tel Aviv (Israël) een bus overvallen. 38 inzittenden, waaronder 13 kinderen, kwamen om het leven. 71 mensen raakten gewond.[12][13] De aanval was opgezet door Abu Jihad[14] en uitgevoerd door Fatah.
22 april 1979 – Een Israëlische familie in Nahariya wordt gegijzeld door terroristen. Dit resulteerde in vier dode Israëliërs en twee gijzelnemers.[15] Een van hen is de Arabische volksheld Samir Kuntar die in Israël tot levenslange gevangenisstraf werd veroordeeld, maar hij kwam in 2008 vrij bij een gevangenenruil tussen Israël en Hezbollah.
1980 tot 1989
7 maart 1988 – In de Negevwoestijn wordt een bus gekaapt met Israëlische arbeiders op weg naar Dimona. De kaping en de bestorming door het IDF eiste zes levens.[16]
6 juli 1989 – Een bus van buslijn 405 tussen Jeruzalem en Tel Aviv rijdt het ravijn in bij het dorp Neve Ilan, nadat een Palestijnse terrorist het stuur greep en de bus naar beneden liet storten. Er zijn 16 doden te betreuren.[17]
1990 tot 1999
6 april 1994 – Bomaanslag in Afula. Een auto vol explosieven werd vlak naast een bus tot ontploffing gebracht. Er vielen 9 doden. De aanslag werd opgeëist door Hamas: de organisatie maakte bekend dat de aanslag werd uitgevoerd door de 19-jarige Ra'id Zaqarna.
13 april 1994 – Op het busstation van Hadera wordt een bus tot ontploffing gebracht. Ook deze aanslag wordt opgeëist door Hamas. Er vallen 5 doden. Ook de dader komt om het leven.[18]
19 oktober 1994 – Op het Dizengoffplein in Tel Aviv vindt een zware explosie plaats. In totaal komen 22 mensen om het leven.[19]
22 januari 1995 – Twee Palestijnse terroristen blazen zich in de vroege morgen op bij een bushalte tussen Israëlische soldaten die op weekendverlof gaan. Er komen 21 soldaten om in de leeftijd van 18 tot 24 jaar. Ook de twee daders komen om het leven. 69 mensen raken gewond.[20]
24 juli 1995 – Een zelfmoordaanslag van Hamas op een bus bij Ramat Gan eist zeven levens, inclusief de dader.[21]
21 augustus 1995 – In de wijk Ramat Eshkol in Jeruzalem vindt opnieuw een aanslag plaats op een bus. Inclusief de dader komen vijf mensen om het leven.[22]
25 februari 1996 – Een dubbele bomaanslag op de Jaffastraat in Jeruzalem kost tientallen mensen het leven. De eerste bomaanslag vindt plaats op 25 februari (27 doden) en de tweede op 3 maart (19 doden) .[23]
4 maart 1996 – In het winkelcentrum Dizengoff in Tel Aviv vindt een zware aanslag plaats tijdens het Poerimfeest. Er vallen bij elkaar, inclusief de dader 14 doden.
21 maart 1997 – Zelfmoordaanslag in Café Apropo in Tel Aviv tijdens het Poerimfeest. Drie vrouwen worden gedood. Ook de dader komt om.
30 juli 1997 – Aanslag op de Mahane Yehuda markt in Jeruzalem. 16 doden en 178 gewonden.[24]
4 september 1997 – Aanslag in de Ben Yehudastraat in Jeruzalem. Inclusief de daders vallen er acht doden.
2000 tot 2009
4 maart 2001 – In Netanya komen bij een zelfmoordaanslag drie personen en de dader om het leven.
18 mei 2001 – Opnieuw een bomaanslag in Netanya. Dit keer vallen er vijf doden. Ook de dader komt om.[25]
1 juni 2001 – Bomaanslag op de Dolfinarium-discotheek in Tel Aviv. Hierbij blies een Palestijnse zelfmoordterrorist zichzelf op buiten een discotheek aan de kust in Tel Aviv in Israël en doodde daarbij 21 tieners en verwondde er 132.[26][27][28][29]
9 augustus 2001 – Terroristische aanslag in het Sbarro-pizzarestaurant van Jeruzalem. Als gevolg van de aanslag werden 15 mensen vermoord, waarvan 7 kinderen en 130 anderen werden verwond. De aanslagpleger kwam om. Zowel de Hamas als Islamitische Jihad eisten aanvankelijk de verantwoordelijkheid voor de aanslag op, maar het bleek een actie van de Hamas te zijn.
9 september 2001 – Zelfmoordaanslag op het treinstation van Netanya. In totaal vallen er vier doden.[30]
29 november 2001 – In het noorden van Israël, bij de plaats Pardes Hanna-Karkur vindt een zelfmoordaanslag plaats in een bus. Er zijn drie doden en ook de dader komt om.
1 december 2001 – Opnieuw een aanslag in de Ben Yehudastraat in Jeruzalem. Dit keer vallen er 11 doden. Twee daders komen om het leven.
2 december 2001 – Een Eggedbus in Haifa explodeert bij een zelfmoordaanval: 16 doden.[31]
2 maart 2002 – In de Joods-orthodoxe wijk Beit Yisrael te Jeruzalem vindt een zelfmoordaanslag plaats. 12 mensen komen om het leven.[32]
9 maart 2002 – Bomaanslag in Café Moment. Een Palestijnse terrorist blaast zich op in een drukke horecagelegenheid in de wijk Rehavia in de Israëlische hoofdstad Jeruzalem. Een bom onder zijn kleren doodt 11 bezoekers en de dader zelf. 54 mensen raken gewond.[33] De aanslag vond plaats op slechts 100 meter van het huis van de premier van het land.
20 maart 2002 – Bij de stad Umm al-Fahm wordt een bus opgeblazen: zeven doden.
21 maart 2002 – In de King Georgestraat in Jeruzalem vallen bij een zelfmoordaanslag in totaal vier doden.
27 maart 2002 – Bomaanslag in Netanya. Een Palestijnse terrorist blaast zich op in een hotel in de Israëlische stad Netanja. De circa 250 gasten zaten aan de traditionele maaltijd op Sederavond op de benedenverdieping. Sommigen van de slachtoffers waren overlevenden van de Holocaust.[34][35][36]
31 maart 2002 – Een zware aanslag in Haifa. In het Matzarestaurant vallen zestien doden, waaronder veel Arabische inwoners van Israël. Ook de dader komt om.[37]
10 april 2002 – Een bus van Egged explodeert nabij Haifa tijdens een rit naar Jeruzalem. Acht Israëliërs komen om.
12 april 2002 – Opnieuw een aanslag op de Mahane Yehudamarkt in Jeruzalem. Er komen zes personen om.
7 mei 2002 – Bomaanslag in Rishon LeZion: 15 doden.
19 mei 2002 – Bomaanslag op de markt in de stad Netanya: 3 doden.
5 juni 2002 – Zelfmoordaanslag op een Egged-bus nabij knooppunt Megidda in het noorden van Israël. Er vallen 18 doden.[38]
18 juni 2002 – Opnieuw een zelfmoordaanslag op een Egged-bus, nu nabij Beit Safafa, een Arabische wijk van Jeruzalem. Alle 19 doden zijn inwoners van het dorp Gilo. Ook de dader komt om.[39]
19 juni 2002 – Een dag later wordt Jeruzalem weer getroffen door een zelfmoordaanslag op een bus, nabij de wijk Giv'at Shapira: 7 doden.[39]
17 juli 2002 – In de Neve Sha'ananstraat in Tel Aviv vindt een dubbele bomaanslag plaats. Er zijn zeven doden, inclusief de twee daders.[40]
4 augustus 2002 – Bij Knooppunt Meron in de buurt van de stad Safed vindt een zelfmoordaanslag plaats op een bus. Er vallen 10 doden, inclusief de dader.[41]
19 september 2002 – Zelfmoordaanslag in de Allenbystraat in Tel Aviv. Met de dader erbij zijn er zeven doden. Hamas claimt de verantwoordelijkheid.[42]
21 oktober 2002 – Nabij knooppunt Karkur in het noorden van Israël wordt een Eggedbus opgeblazen: 16 doden, inclusief twee daders.[43]
21 november 2002 – In de Jeruzalemse wijk Kiryat Menachem blaast een Palestijnse zelfmoordenaar zich op in een stadsbus: 12 doden.[44]
5 januari 2003 – Zelfmoordaanslag op het centrale busstation in Tel Aviv: 25 doden, inclusief daders. De verantwoordelijkheid wordt opgeëist door de Al-Aqsa Martelarenbrigade.[45]
5 maart 2003 – Zware aanslag in Haifa. Een Eggedbus wordt opgeblazen door een zelfmoordterrorist. Er vallen 17 doden.[46]
30 april 2003 – Aanslag in de pub Mike’s Place in Tel Aviv. Dader is een Britse moslim van Pakistaanse afkomst. Met hem erbij vallen er vier doden.
18 mei 2003 – Vermomd als een orthodoxe jood blaast een Palestijn zich op in buslijn 6 in Jeruzalem. Met hem sterven nog zeven mensen.[47]
19 mei 2003 – In het winkelcentrum van het stadje Afula in het noorden van Israël blaast een terrorist zichzelf op. Er overlijden drie personen met hem.[48]
11 juni 2003 – Op het Davidkaplein in Jeruzalem explodeert een Eggedbus van lijn 14a: 17 doden en circa 100 gewonden.[49]
19 augustus 2003 – Bomaanslag in Shmuel HaNavi. Bij deze zelfmoordaanslag vielen 24 doden, waaronder de dader. De bom ging kort voor 21 uur plaatselijke tijd af toen de volle bus op een van de doorgaande routes door de orthodoxe wijk Shmuel HaNavi in het westen van Jeruzalem reed. Onder de slachtoffers waren acht kinderen, het jongste slachtoffer was 11 maanden. Zowel de Islamitische Jihad als Hamas eisten de verantwoordelijkheid op voor de aanslag.
9 september 2003 – Bij Tzrifin laat een zelfmoordterrorist zichzelf ontploffen bij een bushalte. Met hem sterven nog negen mensen.[50] Dezelfde dag nog vindt er ook een aanslag plaats bij Cafe Hillel in Jeruzalem, waarbij acht doden vallen.[51]
4 oktober 2003 - Terroristische aanslag in het Maxim-restaurant van Haifa, Israël. Eenentwintig Israëliërs - joden en Arabieren - worden gedood en 51 worden verwond.
25 december 2003 – Even buiten Tel Aviv wordt een bus opgeblazen. In totaal vijf doden.[52]
14 januari 2004 - Vier doden door een zelfmoordaanslag bij de grens tussen Israël en de Gazastrook. Het was de eerste keer dat in de Gazastrook een vrouw in naam van de Hamas een zelfmoordaanslag pleegde.
29 januari 2004 - Elf doden door een zelfmoordaanslag op een bus in de Gazastraat in Jeruzalem.
22 februari 2004 – Nabij het Vrijheidsbelpark in Jeruzalem ontploft opnieuw een bus van lijn 14a. Onder de doden zijn ook schoolkinderen, die deze morgen op weg waren naar hun school.[53]
14 maart 2004 – In de haven van Ashdod kost een dubbele zelfmoordaanslag het leven aan 12 personen.[54]
31 augustus 2004 – 18 doden bij een dubbele bomaanslag in Beër Sjeva. Hamas claimt de verantwoordelijkheid.[55]
1 november 2004 – Bomaanslag op de Carmelmarkt in Tel Aviv. Er zijn drie doden, ook de dader komt om het leven.[56]
13 januari 2005 - Bij een zelfmoordaanslag bij een grensovergang tussen Israël en Gaza worden negen mensen gedood en vallen er meerdere gewonden. Drie Palestijnse militante groeperingen eisen de aanslag op, waaronder de Al-Aqsa Martelarenbrigade.
25 februari 2005 - Buiten een nachtclub in de buurt van het strand van Tel Aviv blaast een Palestijnse terrorist zichzelf (en daarmee definitief het staakt-het-vuren) op met 20 pond aan explosieven. Meer dan 4 personen worden gedood en 12 mensen raken gewond.
12 juli 2005 - Een Palestijnse tiener blaast zichzelf op in een winkelpromenade in de buurt van Netanya (Israël), waarbij 3 Israëli's worden gedood.
4 augustus 2005 - Een deserteur uit het Israëlische leger opent het vuur op een lijnbus die Arabische Israëliërs vervoerde in Shefa Amr, waarbij 4 inzittenden om het leven komen.[57]
26 oktober 2005 – Bomaanslag op een markt in Hadera. Er zijn zeven doden, ook de dader komt om het leven.[58]
5 december 2005 – Aanslag in het winkelcentrum HaSharon in Netanya. Er zijn zes doden, ook de dader komt om het leven.[59]
17 april 2006 – In een shoarmarestaurant in Tel Aviv vlak bij het busstation vindt een zelfmoordaanslag plaats. Met de dader erbij komen 12 mensen om het leven.[60]
29 januari 2007 – In Eilat laat een Palestijn uit de Gazastrook zichzelf ontploffen in een bakkerij. Hij komt samen met drie anderen om het leven.[61]
6 maart 2008 – In de Jaffastraat in Jeruzalem rijdt een Palestijn met een shovel drie mensen dood, alvorens hij door de politie wordt doodgeschoten.[62]
2 juli 2008 – In een orthodox-Joodse school in Jeruzalem worden 8 mensen neergeschoten door een gewapende schutter. Uiteindelijk wordt ook de schutter gedood.[63]
2010 – 2019
18 augustus 2011 – In het uiterste zuiden van Israël, nabij Eilat worden bij enkele aanslagen een bus, een personenauto en een groep soldaten aangevallen. Er vallen zes burgerdoden, ook komen er aanvallers, Egyptische en Israëlische soldaten om het leven.[64]
15 november 2012 – Een raketaanval vanuit de Gazastrook kost in de stad Kiryat Malachi aan drie Israëliërs het leven, waaronder een zwangere vrouw.[65]
18 november 2014 – Bij een Palestijnse aanslag op een synagoge in Jeruzalem komen zeven personen (waaronder de twee daders) om het leven. Acht anderen raken gewond.
19 november 2015 – Bij Alon Shvut opent een Palestijn het vuur op een aantal wachtende auto's. Er vallen drie doden. De schutter was Mohammed Abdel Basset al-Kharoub.
1 januari 2016 - Bij een schietpartij in Tel Aviv komen twee mensen om en raken zeven anderen gewond. Een derde persoon (een taxichauffeur) wordt door de dader tijdens zijn vlucht vermoord.[66]
8 juni 2016 - Twee Palestijnse mannen openen het vuur bij het Max Brenner Cafe in Tel Aviv. 4 doden.
8 januari 2017 - Aanslag in Jeruzalem op 8 januari 2017. Rond één uur 's middags reed een vrachtwagen met hoge snelheid in op een groep militairen op de Armon Hanatziv-promenade bij de oude stad. Bij de aanslag kwamen vier militairen om het leven en raakten zeventien militairen gewond, twee raakten zwaargewond.
21 juli 2017 - Een Joodse familie wordt aangevallen in Halamish. De slachtoffers van de aanval waren Josef Salomon, zijn dochter Chay en zoon Elad. Zijn vrouw overleefde de aanval.
2020 – heden
22 maart 2022 - Aanslag in de stad Beër Sjeva. Vier doden. De dader poogde zich eerder aan te sluiten bij IS
7 oktober 2023 - Aanslagen van Hamas in het zuiden van Israël. In totaal vallen er circa 1.139 doden.
Wat dit lijstje weergeeft is de haat, onwil en de onverdraagzaamheid der Arabieren natuurlijk, pure genocidedrang.quote:Op dinsdag 21 juli 2026 17:08 schreef sp3c het volgende:
[..]
ik kan nu ook wel een lijstje maken en dan lijkt het heel wat de andere kant op maar dat lijkt me nogal overbodig
Olie inmiddels weer 91 zie ik ook... gaat toch wel hard nu.quote:
ja gaat beide kanten op, al decennialangquote:Op dinsdag 21 juli 2026 17:12 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Wat dit lijstje weergeeft is de haat, onwil en de onverdraagzaamheid der Arabieren natuurlijk, pure genocidedrang.
Hij post een lijstje van aanslagen gedurende een periode van ongeveer 70 jaar. Stop playing dumb Howard pls.quote:Op dinsdag 21 juli 2026 16:33 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Wat gebeurde er volgens jou 70 jaar geleden (1956 dus) dan?
Dat wordt een lange reis voor ze en volgens mij kunnen de grote tankers niet door het Suez kanaal varen.quote:
In plaats van te reageren op dat lijstje, begin jij met een whataboutism over hoe de slachtoffers eigenlijk de schuldige zouden zijn. Vandaar dat ik vraag wat Israël volgens jou heeft gedaan 70 jaar geleden.quote:Op dinsdag 21 juli 2026 17:40 schreef AFA2022 het volgende:
[..]
Hij post een lijstje van aanslagen gedurende een periode van ongeveer 70 jaar. Stop playing dumb Howard pls.
Hoe hard je ook je Israelische propaganda probeert te pushen, denk je nou echt dat de rest van de wereld daar nog in trapt? That ship has sailed i can tell you, het moet alleen nog bij jou doordringen. Ik weet dat het niet gaat gebeuren, want anders raak je je inkomsten kwijt. Dus doe je ding, zou ik zeggen.quote:Op dinsdag 21 juli 2026 17:55 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
In plaats van te reageren op dat lijstje, begin jij met een whataboutism over hoe de slachtoffers eigenlijk de schuldige zouden zijn. Vandaar dat ik vraag wat Israël volgens jou heeft gedaan 70 jaar geleden.
Zoals we weten vanuit de uitstekende historische documentatie van dit conflict zijn de Arabieren begonnen met geweld tegen Joden, hebben het VN-verdelingsplan afgewezen en begonnen vervolgens een burgeroorlog die werd verloren. Toen kwamen de omringende Arabische en Islamitische landen helpen met het openlijke doel Israël te vernietigen.
Met zo een geschiedenis, waarom zou Israël hier de schuldige zijn volgens jou? De reden dat de Arabieren en Palestijnen veel slachtoffer hebben geleden is omdat zij zelf herhaaldelijk conflicten en oorlog zijn begonnen. Iedere keer opnieuw weer.
Wat ik daar opnoem is geen Israëlische propaganda, maar simpele historische feiten. En als je denkt dat dit niet zo is, prima, maar kom dan met een paar goede tegenargumenten.quote:Op dinsdag 21 juli 2026 18:08 schreef AFA2022 het volgende:
[..]
Hoe hard je ook je Israelische propaganda probeert te pushen, denk je nou echt dat de rest van de wereld daar nog in trapt? That ship has sailed i can tell you, het moet alleen nog bij jou doordringen. Ik weet dat het niet gaat gebeuren, want anders raak je je inkomsten kwijt. Dus doe je ding, zou ik zeggen.
Nu kent iedereen de Mosselmanquote:Op dinsdag 21 juli 2026 17:44 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Den Muzelman heeft het armere deel van de wereld flink bij zijn ballen.
Ik ben half Engels, heb ik je al eerder vertelt. Wij worden het nooit eens, dus ik laat het daarbij.quote:Op dinsdag 21 juli 2026 18:11 schreef HowardRoark het volgende:
Dat doe je echter niet, je komt met korte (vaak Engelse) oneliners over hoe de discussiepartner geen gelijk zou hebben,
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |