SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.🇨🇳🇻🇳🇱🇦🇨🇺
Let the ruling classes tremble at a communist revolution. The proletarians have nothing to lose but their chains. They have a world to win.
Binnen 1 dag. Allerminst bizarquote:Oekraïense verliezen overschrijden 1.320 militairen in de afgelopen dag
Volgens gegevens van het Russische ministerie van Defensie verloor de vijand meer dan 340 militairen in het operatiegebied van de gevechtsgroep Centrum.
De Oekraïense strijdkrachten verloren in de afgelopen 24 uur ongeveer 1.320 militairen als gevolg van acties van Russische gevechtsgroepen in het gebied van de speciale militaire operatie, zo meldde het Russische ministerie van Defensie.
Volgens het ministerie verloor de vijand tot 200 militairen in het verantwoordelijkheidsgebied van de gevechtsgroep Noord, meer dan 180 door acties van de gevechtsgroep West, meer dan 85 in het gebied van de gevechtsgroep Zuid, meer dan 340 in het gebied van de gevechtsgroep Centrum, meer dan 455 in de oostelijke richting en tot 60 militairen in het verantwoordelijkheidsgebied van de gevechtsgroep Dnjepr.
Russische luchtverdedigingssystemen schoten in de afgelopen 24 uur 10 geleide luchtbommen, één projectiel van een HIMARS-raketartilleriesysteem en 352 onbemande luchtvaartuigen neer. “Luchtverdedigingssystemen schoten 10 geleide luchtbommen, één projectiel van een in de VS geproduceerd HIMARS-raketartilleriesysteem en 352 onbemande vliegtuigen van het vleugeltype neer,” aldus het ministerie.
Sinds het begin van de speciale militaire operatie hebben Russische strijdkrachten naar eigen zeggen in totaal 671 vliegtuigen, 284 helikopters, 153.684 onbemande luchtvaartuigen, 661 luchtafweerraketsystemen, 29.550 tanks en andere gepantserde gevechtsvoertuigen, 1.727 meervoudige raketlanceersystemen, 35.136 veldartilleriestukken en mortieren en 62.874 eenheden speciaal militair voertuigmaterieel vernietigd.
Russische troepen voerden daarnaast een gecoördineerde aanval uit op militaire vliegvelden en energie- en transportinfrastructuur die volgens Moskou door de Oekraïense strijdkrachten wordt gebruikt, als reactie op wat Rusland omschreef als terroristische aanvallen van Oekraïne.
“Als reactie op terroristische aanvallen van Oekraïne op civiele voorzieningen op Russisch grondgebied hebben de strijdkrachten van de Russische Federatie een gecoördineerde aanval uitgevoerd met precisiewapens voor lange afstand, afgevuurd vanaf land en vanuit de lucht, evenals met aanvalsdrones. Doelen waren militaire vliegvelden en energie-, brandstof- en transportinfrastructuur die wordt gebruikt in het belang van de Oekraïense strijdkrachten. De doelstellingen van de aanval zijn bereikt en alle aangewezen doelen zijn getroffen,” aldus het ministerie.
Tass leugens. Next.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 15:31 schreef Mikeytt het volgende:
https://tass.com/defense/2139063
[..]
Binnen 1 dag. Allerminst bizar
quote:Op zaterdag 30 mei 2026 14:24 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Lees nu dat ze AI gebruiken nu voor de drones om doelen te raken. Getrained op duizenden uren aan eerder materiaal van drones.
Gaat bijzonder hard allemaal. Fascinerend wel.
Hoe meer het verandert, hoe meer het hetzelfde blijft.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 15:47 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Terug naar de Dazzle camouflage!
Zelensky ook niet. Dus dat wordt nog wat.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 11:51 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Hoe dan?
Vlad laat zich niet wegpesten.
nee das jammer voor Ruzzia, hun toekomst zou zo veel beter zijn zonder die rare herstel USSR dromenquote:Op zaterdag 30 mei 2026 11:51 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Hoe dan?
Vlad laat zich niet wegpesten.
quote:❗️“The United States wants Ukraine to be able to defend itself, and we will find a way to help them,” — U.S. Secretary of Defense Hegseth.
“We continue to learn from what Ukraine has done on the battlefield. We have learned a great deal from them and from the way they operate.”
Jeetje zo positief heb ik de Amerikanen in jaren niet gehoordquote:Op zaterdag 30 mei 2026 16:42 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nee das jammer voor Ruzzia, hun toekomst zou zo veel beter zijn zonder die rare herstel USSR dromen
https://x.com/front_ukrai(...)%2F2759292%2F1%2F999
[..]
ja snap ik, USA , ( Lees Trump,) wil dat Putin stopt met die USSR droom en weer olie en gas gaat boren , dat snap ik zelfsquote:Op zaterdag 30 mei 2026 16:51 schreef De-iets-tedikkewielrenner het volgende:
[..]
Jeetje zo positief heb ik de Amerikanen in jaren niet gehoord
Ik hoop dat het echt HEL word voor de overgebleven Russische soldaten in de bezette gebieden.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 16:06 schreef DavidAZ het volgende:
Z-bloggers schreeuwen dat Oekrainiers niet alleen logistiek richting Krim (west-oost) hebben afgesneden maar ook die van Luhansk (noord-zuid).
ik zag vandaag aantal yt analysen die juist stellen dat de plaats weer schoon geveegd is.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 17:13 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
Veel minder goed nieuws, oekraine is echt in een paar dagen/weken de controle over heel Kostyantynivka verloren..
Die Audax gaat er zo een stukje over tikken.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 17:47 schreef Korenfok het volgende:
[..]
ik zag vandaag aantal yt analysen die juist stellen dat de plaats weer schoon geveegd is.
ben benieuwd
De laatste alinea vat dat land wel goed samen ja.quote:Oekraïne heeft zes voorwaarden van de Europese Unie niet vervuld die nodig waren om in het eerste kwartaal van 2026 een tranche van 2,4 miljard euro te ontvangen uit het Ukraine Facility-programma, volgens gegevens van de Oekraïense regering die door TASS zijn ingezien.
Het land voldeed onder meer niet aan de vereisten voor de invoering van een informatiebeheersysteem voor personeelszaken, de goedkeuring van wetgeving die insolventieprocedures voor kleine en middelgrote ondernemingen vereenvoudigt, en de aanneming van wetgeving die een transparante selectie van aanklagers voor hogere functies moet waarborgen. Daarnaast slaagde Oekraïne er niet in een strategie aan te nemen voor de invoering van principes van de circulaire economie, de verdeling van bevoegdheden tussen de centrale overheid en lokale bestuursorganen af te ronden, en wetgeving aan te nemen over aansluitingen op nutsvoorzieningsnetwerken.
De Oekraïense begroting is al meerdere jaren opgesteld met een recordhoog tekort. De autoriteiten in Kiev erkennen dat het land zijn eigen middelen volledig heeft uitgeput en dat het steeds moeilijker wordt om aanvullende financiering te verkrijgen. Tegelijkertijd dringen westerse partners erop aan dat de Oekraïense autoriteiten nieuwe bronnen van zelf-financiering zoeken, onder meer door wijzigingen in de belastingwetgeving.
Zoals voormalig Oekraïens premier Nikolay Azarov, die van 2010 tot 2014 in functie was, eerder opmerkte, zou Oekraïne zonder westerse leningen niet als staat kunnen voortbestaan.
En Rusland niet zonder dictatuur, what's new?quote:Op zaterdag 30 mei 2026 17:59 schreef Mikeytt het volgende:
https://tass.com/world/2139031
[..]
De laatste alinea vat dat land wel goed samen ja.
Ga je nu heel zielig allemaal berichtjes van tass zoeken die Oekraine in een negatief beeld plaatsen?quote:Op zaterdag 30 mei 2026 17:59 schreef Mikeytt het volgende:
https://tass.com/world/2139031
[..]
De laatste alinea vat dat land wel goed samen ja.
En daarom staan we vierkant achter Oekraïnequote:Op zaterdag 30 mei 2026 17:59 schreef Mikeytt het volgende:
https://tass.com/world/2139031
[..]
De laatste alinea vat dat land wel goed samen ja.
Wat wel bizar is dat ze meer vliegtuigen en helikopters hebben vernietigd dan oekraine ooit gehad heeftquote:Op zaterdag 30 mei 2026 15:31 schreef Mikeytt het volgende:
https://tass.com/defense/2139063
[..]
Binnen 1 dag. Allerminst bizar
Niet bizar, maar gewoon de gebruikelijke Russische propaganda.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 15:31 schreef Mikeytt het volgende:
https://tass.com/defense/2139063
[..]
Binnen 1 dag. Allerminst bizar
Het is in Oekraïne ook steeds omgekeerd als wat er altijd geroepen werd. Duurt eeuwen voordat ze bij een stad zijn, daarna valt de stad zelf relatief snel. Terwijl het vroeger altijd andersom was.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 17:13 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
Veel minder goed nieuws, oekraine is echt in een paar dagen/weken de controle over heel Kostyantynivka verloren..
Diezelfde tactiek hebben Oekrainiers gebruikt tijdens het bevrijden van Kherson. In plaats van rechtstreeks de stad te stormen, sneden ze de brug af. Duurde een paar maanden maar uiteindelijk konden de Russen het niet volhouden en waren ze genoodzaakt zich terug te trekken.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 17:36 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Ik hoop dat het echt HEL word voor de overgebleven Russische soldaten in de bezette gebieden.
Het is maar goed ook dat ze er eindelijk niet tot de laatste man vechten om een kapot geschoten stad/dorp.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:11 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Het is in Oekraïne ook steeds omgekeerd als wat er altijd geroepen werd. Duurt eeuwen voordat ze bij een stad zijn, daarna valt de stad zelf relatief snel. Terwijl het vroeger altijd andersom was.
Logisch, je land verdedigen tegen Russische agressie kost een godsvermogen.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 17:59 schreef Mikeytt het volgende:
https://tass.com/world/2139031
[..]
De laatste alinea vat dat land wel goed samen ja.
Oekraïne gebruikt steden als verdedigingslinie en houdt daarmee een enorm gunstige ratio in stand. Als de linie gevallen is, is het compleet zinloos om mankracht op te offeren om het zo lang mogelijk te rekken. Die stad heeft maanden dienst gedaan als belangrijke linie, heeft Rusland extreem veel verliezen toegebracht en heeft de tijd geleverd om de volgende linie gevechtsklaar te maken. Klus is geklaard, gecontroleerde terugtrekking is nu het beste.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 17:13 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
Veel minder goed nieuws, oekraine is echt in een paar dagen/weken de controle over heel Kostyantynivka verloren..
En dat is geen uitzondering. Steeds maar weer.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:08 schreef sp3c het volgende:
[..]
Wat wel bizar is dat ze meer vliegtuigen en helikopters hebben vernietigd dan oekraine ooit gehad heeft
Das wel een sterk stukje oorlogvoeren
Welnee. Zullen vast dubbele cijfers bevatten van meerdere treffers en/of bijvoorbeeld individuele lanceerinrichtingenquote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:08 schreef sp3c het volgende:
[..]
Wat wel bizar is dat ze meer vliegtuigen en helikopters hebben vernietigd dan oekraine ooit gehad heeft
Das wel een sterk stukje oorlogvoeren
Dat ga je serieus nog vragen ook?quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:05 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ga je nu heel zielig allemaal berichtjes van tass zoeken die Oekraine in een negatief beeld plaatsen?
Ja natuurlijk.quote:
quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:20 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Welnee. Zullen vast dubbele cijfers bevatten van meerdere treffers en/of bijvoorbeeld individuele lanceerinrichtingen
Dat verzin je er zelf bij. Het artikel spreekt zelf van aantallen 'naar eigen zeggen' van Russische soldaten. Er worden geen claims gemaakt.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:19 schreef Straatcommando. het volgende:
Nou.. het mag wel, maar doorgaans komt het niet verder dan dit.
Waarom post je het dan.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:22 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Dat verzin je er zelf bij. Het artikel spreekt zelf van aantallen 'naar eigen zeggen' van Russische soldaten. Er worden geen claims gemaakt.
Omdat het onderdeel is van het nieuwsartikel.quote:
Maar het is dus gebaseerd op hearsay.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:22 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Omdat het onderdeel is van het nieuwsartikel.
Hier wordt eens in de zoveel tijd ook onzin over oekraine gepost en dan komen dezelfde reacties hoor.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:24 schreef Mikeytt het volgende:
Zo kunnen we ook stellen dat alles wat Oekraïnse soldaten zeggen, weggeschoven kan worden, want naar eigen zeggen en niet verifieerbaar in oorlogstijd...
Jawel het staat er letterlijkquote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:20 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Welnee. Zullen vast dubbele cijfers bevatten van meerdere treffers en/of bijvoorbeeld individuele lanceerinrichtingen
2e deel van het artikel geeft weer wat Russische soldaten zeggen ja.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:24 schreef Straatcommando. het volgende:
Maar het is dus gebaseerd op hearsay.
Waar dus niks van kan kloppenquote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:26 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
2e deel van het artikel geeft weer wat Russische soldaten zeggen ja.
1ste deel spreekt van officiële cijfers vanuit Rusland omtrent aantal doden.
Jezus Christus. Men speelt met vuur.quote:Oekraïense drone treft turbinehal van eenheid 6 van de kerncentrale van Zaporizja — CEO van Rosatom
De explosie heeft de belangrijkste apparatuur niet beschadigd, maar heeft wel een gat in de muur van de turbinehal veroorzaakt, aldus Aleksej Lichatsjev.
Een Oekraïense gevechtsdrone heeft zaterdagmiddag de turbinehal van energie-eenheid 6 van de kerncentrale van Zaporizja geraakt, meldde algemeen directeur van Rosatom, Aleksej Lichatsjev.
“Vanmiddag heeft een Oekraïense gevechtsdrone de turbinehal van energie-eenheid 6 geraakt, wat een daaropvolgende explosie veroorzaakte. De explosie heeft de belangrijkste apparatuur niet beschadigd, maar heeft wel een gat in de muur van de turbinehal veroorzaakt. Het is opmerkelijk dat de drone via een glasvezelkabel werd bestuurd. Dit sluit volledig uit dat het om een toevallige inslag gaat,” aldus Lichatsjev.
Hoezo niet?quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:27 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Waar dus niks van kan kloppen
Heb je anders nog wat artikelen van het doorgaans betrouwbare Pravda?quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:26 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
2e deel van het artikel geeft weer wat Russische soldaten zeggen ja.
1ste deel spreekt van officiële cijfers vanuit Rusland omtrent aantal doden.
Ik miste het aantal NAVO generaals die rus te pakken heeft gehad.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:08 schreef sp3c het volgende:
[..]
Wat wel bizar is dat ze meer vliegtuigen en helikopters hebben vernietigd dan oekraine ooit gehad heeft
Das wel een sterk stukje oorlogvoeren
Nee, dat staat er niet. Er staat dat dat het aantal is naar eigen zeggen van de soldaten. Dat zijn geen officiële cijfers van het ministerie van Defensie.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:26 schreef sp3c het volgende:
[..]
Jawel het staat er letterlijk
Ze hebben al meer vliegtuigen en helikopters vernietigd dan oekraine ooit gehad heeft en jij slikt het als zoetr koek
Lol
Het eerste dele over de 1320 soldaten, dat zijn de officiële cijfers die zijn gedeeld.quote:hebben Russische strijdkrachten naar eigen zeggen
Uh huh want de rus strijdkrachten vallen onder het ministerie van landbouw.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:30 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Nee, dat staat er niet. Er staat dat dat het aantal is naar eigen zeggen van de soldaten. Dat zijn geen officiële cijfers van het ministerie van Defensie.
[..]
Onder welk ministerie dacht jij dat de Russische strijdkrachten vallen?quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:30 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Nee, dat staat er niet. Er staat dat dat het aantal is naar eigen zeggen van de soldaten. Dat zijn geen officiële cijfers van het ministerie van Defensie.
[..]
Landbouw, dat zeg ik.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:33 schreef sp3c het volgende:
[..]
Onder welk ministerie dacht jij dat de Russische strijdkrachten vallen?
Sociale zaken en werkgelegenheid?
Had ook gekundquote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:32 schreef ExTec het volgende:
[..]
Uh huh want de rus strijdkrachten vallen onder het ministerie van landbouw.
![]()
![]()
Dat soldaten Johan en Piet beiden een bepaalde claim hebben gedaan over hun tijd in Afghanistan, maakt dat nog geen officiële cijfers van het Nederlandse ministerie van defensie nee.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:33 schreef sp3c het volgende:
[..]
Onder welk ministerie dacht jij dat de Russische strijdkrachten vallen?
Sociale zaken en werkgelegenheid?
Johan en piet zullen dan ook niet snel gequote worden door de NOS als Nederlandse strijdkrachten maar als johan en pietquote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:34 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Dat soldaten Johan en Piet beiden een bepaalde claim hebben gedaan over hun tijd in Afghanistan, maakt dat nog geen officiële cijfers van het Nederlandse ministerie van defensie nee.
Maar er staat niet "soldaat ivan en soldaat boris", er staat "russische strijdkrachten".quote:
En die geven dat door. Daar kunnen dubbele meldingen in zitten en meldingen naar eigen interpretatie. Maakt ze niet per se incorrect.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:36 schreef sp3c het volgende:
[..]
Johan en piet zullen dan ook niet snel gequote worden door de NOS als Nederlandse strijdkrachten maar als johan en piet
Evt soldaten J. en P.
Ja, jij zal het wel weten.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:39 schreef Mikeytt het volgende:
Het ministerie van defensie vermeld altijd duidelijk of de cijfeds officieel zijn vastgesteld ja.
Stop hiermeequote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:39 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
En die geven dat door. Daar kunnen dubbele meldingen in zitten en meldingen naar eigen interpretatie. Maakt ze niet per se incorrect.
Het ministerie van defensie vermeld altijd duidelijk of de cijfeds officieel zijn vastgesteld ja.
Waar denk jij dat die claims in vredesnaam vandaan komen?quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:41 schreef sp3c het volgende:
[..]
Stop hiermee
Het gaat niet over individuele claims maar om claims van de Russische strijdkrachten, het ëeger, defensie
Claims die niet kunnen kloppen
Uit de dikke duim van iemand op het kremlin overduidelijkquote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:46 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Waar denk jij dat die claims in vredesnaam vandaan komen?
Omdat dat in het artikel staatquote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:49 schreef Mikeytt het volgende:
Het nieuwsartikel ging in beginsel over de 1320 soldaten in de afgelopen dag. Dát zijn officiële cijfers die gedeeld zijn door het ministerie.
Snap niet dat we hier dan praten over hoeveel er sinds het begin van de oorlog waren. Maargoed, dat is geen nieuws en erg oud, dus dat laat ik er maar bij.
ja godver, laten we er vooral geen logica bij betrekken straks zitten we hier nog met een beetje leesbaar topic.quote:
O, de Azarov die na de Maidan naar Rusland is gevlucht omdat het een verrader en een collaborateur was, die.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 17:59 schreef Mikeytt het volgende:
https://tass.com/world/2139031
[..]
De laatste alinea vat dat land wel goed samen ja.
Moeten ze elkaar weer een beetje moed in praten, lekker keuvelen over het gemene westen van de blanke man.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 19:06 schreef Korenfok het volgende:
Wat ik zo bijzonder vind in dit discussie forum.
Dat wanneer Rusland een nieuwe falende fase in gaat. Er altijd ineens een nieuwe dweep komt met pure zuivere russische propaganda en dit dan zuiver verdedigd.
Mooiste is ook dat we nu blijkbaar in Universum leven waarin communisten op een lijn zitten met FvD.
Hoho....quote:Op zaterdag 30 mei 2026 19:03 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
O, de Azarov die na de Maidan naar Rusland is gevlucht omdat het een verrader en een collaborateur was, die.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
forum dat zijn idiotenquote:Op zaterdag 30 mei 2026 19:06 schreef Korenfok het volgende:
Wat ik zo bijzonder vind in dit discussie forum.
Dat wanneer Rusland een nieuwe falende fase in gaat. Er altijd ineens een nieuwe dweep komt met pure zuivere russische propaganda en dit dan zuiver verdedigd.
Mooiste is ook dat we nu blijkbaar in Universum leven waarin communisten op een lijn zitten met FvD.
quote:Spectaculaire beelden: Oekraïne valt Rusland op meerdere plekken aan
Oekraïense drones hebben vrijdag op zaterdagnacht een Russische militaire basis aangevallen.
Locaties in de havensteden Taganrog en Feodosia werden getroffen.
De aanvallen werden gedaan op twee olieopslag faciliteiten.
Onder meer een olietanker gelinkt aan de zogenaamde 'schaduwfloot' van Rusland en het Kurganneft-oliedepot in Taganrog werden geraakt.
Ik weet niet of ik fan ben van Oekrainedie pensionado’s aanvalt.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:33 schreef Straatcommando. het volgende:
Volgens Straatcommando (niet verifieerbaar) heeft Rusland 5 USSR Generaals verloren tijdens een superduper aanval op een commandpost ergens in de Oeral.
quote:Op zaterdag 30 mei 2026 17:59 schreef Mikeytt het volgende:
https://tass.com/world/2139031
[..]
De laatste alinea vat dat land wel goed samen ja.
Maar we weten wie het postquote:Azarov was een oude bondgenoot van Janoekovytsj en werd door sommigen een anti-populistische 'grijze muis' en de meest russofiele deelnemer van het kabinet genoemd.
Ach, als ze rondhangen in commandocentra zie ik het probleem nietquote:Op zaterdag 30 mei 2026 19:24 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Ik weet niet of ik fan ben van Oekrainedie pensionado’s aanvalt.
De man sprak niet eens Oekraïens, geboren rus en was het hoogte punt van de Oekrainse corrupte. Ze hebben 800 miljoen meegenomen naar Rusland in 2014quote:
Die hele Partij van de Regio’s was een vehikel om te zorgen dat Oekraïne aan de leiband van Moskou bleef lopen. Stukje lange arm.quote:
Ik ben nog in Mezhihirya geweest. Genant was het.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 19:49 schreef Korenfok het volgende:
[..]
De man sprak niet eens Oekraïens, geboren rus en was het hoogte punt van de Oekrainse corrupte. Ze hebben 800 miljoen meegenomen naar Rusland in 2014
Dus je deelt informatie, waarvan je zelf weet dat het niet klopt.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:30 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Nee, dat staat er niet. Er staat dat dat het aantal is naar eigen zeggen van de soldaten. Dat zijn geen officiële cijfers van het ministerie van Defensie.
[..]
Het eerste dele over de 1320 soldaten, dat zijn de officiële cijfers die zijn gedeeld.
Kyiv Postquote:Ukraine Braces for Massive Air Assault as Zelensky Warns Putin is Testing NATO Unity
Zelensky said Ukraine expects a major Russian air assault within days, citing intelligence shared by US and European partners. He urged civilians to seek shelter and said Ukraine’s biggest shortage remains anti-ballistic missile interceptors.
President Volodymyr Zelensky has warned that Ukraine is bracing for a major Russian attack as early as tonight or tomorrow night, saying Moscow is preparing a large-scale strike using drones, cruise missiles and ballistic missiles.
Speaking to CBS News’ Face the Nation, Zelensky said Ukraine had detected signs of Russian preparations ahead of expanded strikes. He thanked US and European partners for sharing intelligence.
“We see the preparation,” Zelensky said. “So when we know that Russia prepares a big massive attack, definitely our partners also know – maybe not a lot of details, but they know.”
Zelensky urged Ukrainians to exercise extreme caution.
“I will say that our people have to be very, very careful, cautious – and children – and they have to use bomb shelters,” Zelensky said. “Because tonight or tomorrow night, there is a high chance. Of course, nobody knows exactly 100 percent, but there is a high percent.”
According to Zelensky, localized Russian attacks against civilians and frontline positions occur daily, while massive combined strikes involving drones, cruise missiles, and ballistic missiles happen roughly twice a week or every 10 days.
Later on Friday, President Zelensky delivered his nightly address to the nation and issued a matching statement on social media, confirming that fresh intelligence reports pointed to an imminent strike. He noted that the state was on high alert and emphasized that securing more air defense interceptors remains Kyiv’s top priority.
Critical air defense deficit
President Zelensky highlighted the scale of a recent assault to illustrate the immense pressure facing Ukrainian air defenses.
“The last massive attack, just to understand, was some days ago,” Zelensky said. “It was 600 drones – Iranian drones, Shaheds – and about 35, 40-plus ballistic missiles. Totally, it was 90 missiles and more than 600 Iranian drones.”
He said intercepting every target under such heavy volume remains exceptionally difficult.
“We used all weapons that we have, that we produce, and of course we used anti-ballistic missiles,” Zelensky added. “This is the biggest deficit for us.”
Testing NATO unity
President Zelensky added that Ukraine actively tries to intercept Russian drones even when their flight paths head toward neighboring countries.
“Usually we try to catch all the drones, even when their direction is toward other countries – like Romania, Moldova or Poland,” he said. “If we can’t, of course, we give these messages to our partners. We try to help them.”
He noted that Ukraine also shares real-time tracking warnings with its Baltic partners, including Estonia, Latvia and Lithuania.
According to Zelensky, Moscow deliberately uses these airspace incursions to exert political and military pressure on Western allies.
“Russia uses this just to attack politically and by weapon pressure on NATO countries, to look at the reaction,” he said, arguing that the Alliance’s response should be significantly stronger and more unified.
Russia testing allied air defenses
Zelensky warned that Russian President Vladimir Putin is closely monitoring how NATO’s responses have evolved over the three years of the full-scale war.
He emphasized that Russia is actively testing the air defense capabilities of NATO countries bordering Ukraine, Belarus or Russia to assess their operational readiness.
“He is testing what air defense they have – can they destroy all the missiles or drones,” Zelensky said.
The warning underscores Kyiv’s ongoing campaign to press Western partners for accelerated deliveries of advanced air defense systems. Ukrainian officials maintain that Russia’s expanding air assault campaign threatens not only Ukrainian population centers but also the broader security of NATO’s eastern flank.
Het punt is meer dat momenteel Oekraiense troepen die zeer succesvol de stad in het zuiden nog verdedigen en ook nog aanwezig zijn, nu worden afgesneden op de flanken waardoor er een vrij precaire situatie aan de gang is. Laten we niet vergeten dat Oekraiense troepen al geregeld zijn afgesneden in dergeijke situaties waar het bevel zeker niet is om terug te trekken. Daar houdt syrskyi namelijk niet van.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:18 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Oekraïne gebruikt steden als verdedigingslinie en houdt daarmee een enorm gunstige ratio in stand. Als de linie gevallen is, is het compleet zinloos om mankracht op te offeren om het zo lang mogelijk te rekken. Die stad heeft maanden dienst gedaan als belangrijke linie, heeft Rusland extreem veel verliezen toegebracht en heeft de tijd geleverd om de volgende linie gevechtsklaar te maken. Klus is geklaard, gecontroleerde terugtrekking is nu het beste.
quote:Summary: Recent videos confirm additional Russian infiltrations in the northern part of the city, while Ukrainian forces continue to hold positions in the south.
Geolocated footage from southern Kostyantynivka shows Ukrainian soldiers under fire, consistent with reports from both Russian and Ukrainian sources that Russian forces are infiltrating via the western flank at Illinivka.
Recent footage confirms Ukrainians still hold a presence in Illinivka while Russian forces have taken control of Berestok.
Notably, some Russian channels, such as creamy_caprice, are labeling large areas as “under full Russian control”, overlooking Ukrainian positions in the south and the fact that Russian infiltrations are coming from the west, and not (!) the south.
Kostyantynivka is divided into two parts, separated by a river and partially demolished industrial facilities, which hinders movement between them. Russian soldiers have been repeatedly observed along the main access road to the western section, which could complicate Ukrainian withdrawals from the southern part of the western area, as they no longer have a supply and rotation route through Ukrainian-held territory. Troop movements now require passage through contested zones.
Similar, albeit smaller-scale, developments are observed in the eastern part of the city. In isolated cases, Russian soldiers penetrated deep into Ukrainian-held territory and have even been spotted once in the high-rise district. However, the primary incursion appears to be in the western part of the city.
The origins of the current situation remain unclear. The loss of a relatively stable line of contact is reminiscent of the battles for Toretsk in early 2025 and Pokrovsk in mid-2025. If this pattern continues, the battle for Kostyantynivka may last several more months. There are currently no indicators that the city will fall into Russian hands anytime soon.
Je doet alsof Rusland helemaal is doorgebroken...quote:Op zaterdag 30 mei 2026 21:52 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Het punt is meer dat momenteel Oekraiense troepen die zeer succesvol de stad in het zuiden nog verdedigen en ook nog aanwezig zijn, nu worden afgesneden op de flanken waardoor er een vrij precaire situatie aan de gang is. Laten we niet vergeten dat Oekraiense troepen al geregeld zijn afgesneden in dergeijke situaties waar het bevel zeker niet is om terug te trekken. Daar houdt syrskyi namelijk niet van.
[ afbeelding ]
[..]
Er worden rode lijnen overschreden. Doodeng.quote:Oekraïense drone treft turbinegebouw van de kerncentrale van Zaporizja
Een Oekraïense drone raakt de turbine van eenheid 6 van Zaporizja zonder kritieke schade, terwijl de centrale waarschuwt voor risico’s voor de nucleaire veiligheid.
Een drone van Oekraïense oorsprong is deze zaterdag neergestort tegen het gebouw waarin de turbine van eenheid 6 van de kerncentrale van Zaporizja is ondergebracht. De centrale ligt op Oekraïens grondgebied, maar staat onder controle van Russische troepen.
“Vandaag heeft een onbemand luchtvaartuig de muur van de turbinehal van eenheid 6 van de kerncentrale van Zaporizja geraakt zonder persoonlijk letsel of kritieke schade te veroorzaken,” meldde de centrale via sociale media.
De leiding van de centrale heeft de aanval veroordeeld en benadrukt dat “deze aanvallen op nucleaire installaties uiterst onverantwoord zijn en een risico vormen voor de nucleaire veiligheid”, waarbij ook wordt gewaarschuwd voor “onvoorspelbare gevolgen” en mogelijke gevaren voor de veiligheid van de hele regio.
In de verklaring benadrukt de centrale dat “alle systemen van de centrale normaal functioneren.” “Er zijn geen procedurele overtredingen vastgesteld. De achtergrondstralingsniveaus van de centrale en de omgeving blijven binnen de natuurlijke grenzen,” aldus het bericht.
Volgens het bedrijf is een groep specialisten naar het getroffen gebied gestuurd om de inslaglocatie te onderzoeken en de toestand van de installaties te controleren, terwijl wordt benadrukt dat “de situatie volledig onder controle is.”
Het zal nog vrij lang duren voor de stad helemaal gevallen is, maar dat de controle over bepaalde dingen weg is lijkt me duidelijk en dat maakt de logistiek naar de stad die al enorm lastig was, nog lastiger nu Russische sabotage troepen binnen in de stad op binnenkomende logistiek kunnen schieten en op zoek kunnen gaan naar Oekraiense drone piloten.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 21:54 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Je doet alsof Rusland helemaal is doorgebroken...
Je bent echt te veel aan het doemdenken nu. Wat infiltratietroepen gaan echt niet een hele groep afsnijden.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 22:01 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Het zal nog vrij lang duren voor de stad helemaal gevallen is, maar dat de controle over bepaalde dingen weg is lijkt me duidelijk en dat maakt de logistiek naar de stad die al enorm lastig was, nog lastiger nu Russische sabotage troepen binnen in de stad op binnenkomende logistiek kunnen schieten en op zoek kunnen gaan naar Oekraiense drone piloten.
Vooral bang voor het later verloop dat de Oekraiense troepen ten zuiden niet worden afgesneden zo.
Bijvoorbeeld tijdens Avdiivka toen Azov een doorgang moest forceren zodat andere troepen zich terug konden trekken. Of eerder vorig jaar bij Huliyapole.
Het is meer een waarschuwign en het is niet alsof ik de enige ben die daar bang voor is, oekraieners in het leger op telegram waarschuwen er ook voor dat het 2 voor 12 in de stad is :pquote:Op zaterdag 30 mei 2026 22:02 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Je bent echt te veel aan het doemdenken nu. Wat infiltratietroepen gaan echt niet een hele groep afsnijden.
De logistieke wegen naar de stad waren meen ik al veel langer afgesloten. Er kan altijd bevoorraad worden door middel van drones.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 22:01 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Het zal nog vrij lang duren voor de stad helemaal gevallen is, maar dat de controle over bepaalde dingen weg is lijkt me duidelijk en dat maakt de logistiek naar de stad die al enorm lastig was, nog lastiger nu Russische sabotage troepen binnen in de stad op binnenkomende logistiek kunnen schieten en op zoek kunnen gaan naar Oekraiense drone piloten.
Vooral bang voor het later verloop dat de Oekraiense troepen ten zuiden niet worden afgesneden zo.
Bijvoorbeeld tijdens Avdiivka toen Azov een doorgang moest forceren zodat andere troepen zich terug konden trekken. Of eerder vorig jaar bij Huliyapole.
Ze proberen het nog steeds af en aan met bepantserde voertuigen en heel veel grond drones inderdaad.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 22:09 schreef BlaZ het volgende:
[..]
De logistieke wegen naar de stad waren meen ik al veel langer afgesloten. Er kan altijd bevoorraad worden door middel van drones.
quote:Op zaterdag 30 mei 2026 22:09 schreef BlaZ het volgende:
[..]
De logistieke wegen naar de stad waren meen ik al veel langer afgesloten. Er kan altijd bevoorraad worden door middel van drones.
Precies, maar dan is een weg niet goed begaanbaar. Kostiantinivka zal Oekraïne wel verliezen maar dat is geen ramp. Druzhkivka is de belangrijkere geforticificeerde plaats ten noorden ervan met veel meer toegangswegen, hoogbouw aan de overkant van de rivier en ten oosten van Sloviansk en Kramatorsk de kanaallinie.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 22:14 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Ze proberen het nog steeds af en aan met bepantserde voertuigen en heel veel grond drones inderdaad.
Zag gisteren oo nog een video waar een Oekraiense M113 als medevac dienst deed die 9 drone inslagen overleefde
zie: https://t.me/WarArchive_ua/36045
Klopt, maar gezien hoe goed chasiv yar ten noorden wordt gehouden en hoe goed de ingang van de stad aan het zuiden is gehouden is het toch jammer dat het nu ineens zo snel gat door infiltratie van de flanken, waarschijnlijk omdat het nu zo bebost is dat de russen er makkelijker doorheen komen.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 22:17 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Precies, maar dan is een weg niet goed begaanbaar. Kostiantinivka zal Oekraïne wel verliezen maar dat is geen ramp. Druzhkivka is de belangrijkere geforticificeerde plaats ten noorden ervan met veel meer toegangswegen, hoogbouw aan de overkant van de rivier en ten oosten van Sloviansk en Kramatorsk de kanaallinie.
De val van Kostiantinivka was eigenlijk al incalculeerd.
quote:Op zaterdag 30 mei 2026 22:00 schreef Mikeytt het volgende:
https://www.democrata.es/(...)nuclear-power-plant/
[..]
Er worden rode lijnen overschreden. Doodeng.
FAAL.quote:the plant reported on social media.
Dat heb je met westerse hardware.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 22:14 schreef skysherrif het volgende:
Zag gisteren oo nog een video waar een Oekraiense M113 als medevac dienst deed die 9 drone inslagen overleefde
quote:Op zaterdag 30 mei 2026 22:00 schreef Mikeytt het volgende:
https://www.democrata.es/(...)nuclear-power-plant/
[..]
Er worden rode lijnen overschreden. Doodeng.
Moet je nu al nieuwsberichten recyclen? De spoeling is wel erg dun zeg.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 18:28 schreef Mikeytt het volgende:
https://tass.com/emergencies/2139095
[..]
Jezus Christus. Men speelt met vuur.
Hoe zit het eigenlijk met die duizenden ontvoerde kinderen?quote:Op zaterdag 30 mei 2026 22:00 schreef Mikeytt het volgende:
https://www.democrata.es/(...)nuclear-power-plant/
[..]
Er worden rode lijnen overschreden. Doodeng.
Oof... nu moet poetin wel weer minstens 20 Oekrainse burgerdoelen raken.. zijn hand wordt geforceerd en hij wil juist zo graag vrede.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 22:07 schreef skysherrif het volgende:
NU:
[ afbeelding ]
Olietanks ergens bij Taganrog, de stad die gisteren ook al massaal i aangevallen in Rusland, staan in de fik.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |