abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 4 april 2026 @ 16:31:42 #1
345631 Scjvb
Genieten op z'n Haarlems!
pi_220506561
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

Aandachtige volgers,

Even uit het Hart van Haarlem het volgende via een laptop op 'n chique terras in het momenteel halfbewolkte Haarlem in vrolijke opmaat naar de paasdagen, waarbij eten :Y) en plezier centraal zullen staan:

Wat kan ik zeggen? Het betreft hier een gebaar van goede wil en gezonde realiteitszin, want het moge langzamerhand duidelijk zijn dat Tata Steel IJmuiden bij meest kritische burgers en bewegingen reeds langere tijd onder vuur ligt. Zowel te Haarlem c_/ :Y) :9 als doordeweeks op locatie Amsterdam-Zuid *) bestaat de nodige aandacht voor deze publieke problemen en ongenoegens, waarover regelmatig vergaderingen plaatsvinden in de hogere kringen en waarbij ook politiek Den Haag betrokken is. :lijstje:
Begrijpelijkerwijs klinken er met regelmaat van de klok kritische noten :muziek: :o, tot dwangsommen aan toe vanwege haar vermeende en gevreesde uitstoot van giftige stoffen tot op de dag van vandaag. :7~

Enfin, vanuit verschillende hoeken wordt hierover soms flink aan de bel getrokken, waarbij tamelijk aggressieve acties van bekende groepen als Extinction Rebellion af en toe de kop opsteken rond het bedrijf te IJmuiden.
Hetzelfde geschiedt soms ook bij andere organisaties :o, welke eveneens hebben te duchten van deze opvallende maar bovenal vrij onsympathieke actiegroep qua middelen die zij hanteren. :{w
Maar goed, deze update in kwestie doet zowel u als lezer hier op FOK! als overige lezers van het dagelijks NH-nieuws hopelijk inzien dat TATA serieus geen boosdoener is. Zij timmert al bijna tien jaar aan de weg om geheel naar uwer wens uiteindelijk haar bedrijf nog schoner te krijgen, tot perfectie in zuiverste vorm aan toe. *)

Wij weten ook best dat alles nóg beter kan dan hetgeen intussen allemaal is bereikt door jarenlange inspanning. *) Intussen kan al worden gesproken van een peperdure metamorfose door aanpassingen van installaties en meerdere objecten op het immens grote terrein van Tata. :s) :s) :s)
Één hoogoven werd 'n aantal jaren terug volledig 'geüpdatet' en verduurzaamd naar duidelijk schonere condities, en daarnaast nog zoveel meer waarover ik *) u reeds vaker berichtte in de loop der tijd. ;)
De intussen veelbesproken miljardensubsidie, als financiële injectie om transformatie van de rest te bespoedigen, ligt in de pijplijn en zal het geheel tussen heden en rond 2045 naar verwachting compleet maken. :7~

Deze update omtrent het wel en wee op Tata's terrein, waarbij intussen van alles gereed gekomen is *), getuigt van goede wil in opmaat naar een schonere toekomst die de grote angst voor kanker :X :% of andere nare aandoeningen bij het publiek binnen de IJmond spoedig zal wegnemen. :lijstje: :s) :s) :s)
Er wordt nu snel verder gewerkt aan ontwikkelingen die zienderogen een groeiende tevredenheid over Tata Steel genereert, tevens een nieuwe trend in de nabije omgeving die spoedig nog meer van zich doet spreken. Maar zoals gebruikelijk is bij TATA IJmuiden probeert zij zich aan alle geldende milieuregels te houden. *)

Dat laatste geldt uiteraard ook binnen alle reeds bestaande vergunningen die thans nog het recht verlenen voor bepaalde noodzakelijke productieprocessen. Cokes- en Gassfabrieken 1 maar vooral 2 8} zullen voor alle zekerheid ook spoedig 'onder het mes' gaan voor vereiste transitie. o|O
En het belangrijk stilleggen van Direct Sheet Plant (DSP), getuigt van het feit dat de staalgigant in IJmuiden te allen tijde het beste met de omgeving voor heeft. Lang verhaal kort: het bedrijf controleert zichzelf voortdurend, er hangen immers overal camera's en zij hanteert vanzelfsprekend een zekere mate van realisme en zelfreflextie op gebied waar het eventueel fout mocht gaan. :7~

Zij wil never nooit onnodige risico's nemen die andermans gezondheid in de regio zou kunnen schaden nu is gebleken dat de uitstoot van de gietwalsinstallatie te hoog was, en dat pleit ook alweer voor Tata Steel IJmuiden, mij dunkt. *)

Goed, wens u allen 'n mooi paasweekend toe! :Y)

Scjvb

====

quote:
3 april 2026, 18.47 uur · Door: Cintha Rood

Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil.
Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.


Foto: Tata Steel

'Omdat veiligheid en milieu onze belangrijkste prioriteit zijn, nemen wij deze meting zeer serieus. In overleg met de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (ODNZKG) hebben wij besloten de DSP stil te leggen', staat in een verklaring van Tata Steel.

De Omgevingsdienst zegt in een eigen verklaring dat Tata Steel hen direct heeft geïnformeerd over deze overschrijding en de installatie op verzoek van de Omgevingsdienst stillegt, meldt het ANP. Dat gebeurt uiterlijk morgen om 12.00 uur.

Tata Steel zegt momenteel te werken aan aanvullende technische en organisatorische maatregelen om de chroom-6 emissies te reduceren. 'Pas nadat we getest hebben dat de DSP weer volledig aan alle normen voldoet, nemen we de installatie in normaal gebruik.'

Enige manier om schadelijke uitstoot te stoppen

Volgens de Omgevingsdienst was sprake van een gemeten uitstoot die aanzienlijk boven de geldende norm lag. Het uit bedrijf halen van de DSP is de enige manier om verdere schadelijke uitstoot direct te stoppen, aldus de dienst. De Omgevingsdienst houdt toezicht op het uit bedrijf nemen van de installatie en zal erop toezien dat bij het opnieuw opstarten wordt voldaan aan de norm.

In de gietwalsinstallatie wordt vloeibaar staal omgevormd tot rollen staal. Dat staal wordt gebruikt in elektrische componenten zoals elektromotoren en transformatoren, maar ook in autostoelen, meubels en gevelplaten. De jaarlijkse productie bedraagt 1,4 miljoen ton oftewel 70.000 rollen, aldus Tata Steel.
En ja, óók deze kritische noot is helemaal bekend! Maar gelieve even nog wat meer geduld te oefenen s.v.p., want ook hieraan wordt sneller gewerkt dan men als meest kritische burger thans denkt!

quote:
23 maart 2026, 15.10 uur · Aangepast 25 maart 2026, 06.50 uur · Door: Mischa Korzec & Celine Sulsters

De provincie Noord-Holland dreigde eind vorig jaar met de sluiting van Kooksgasfabriek 2. Volgens de Omgevingsdienst voldoet dit onderdeel van de fabriek in IJmuiden namelijk niet aan de wettelijke eisen. Tata Steel kreeg twee weken de tijd om de problemen op te lossen. Het onderdeel is niet gesloten.

De politie is met de actievoerders in gesprek gegaan en daarna weer vertrokken. De provincie heeft nog niet gereageerd op vragen van NH.

© https://www.nhnieuws.nl/n(...)iek-we-gaan-niet-weg


[ Bericht 3% gewijzigd door Scjvb op 04-04-2026 23:35:42 (aanvullende info) ]
-Het leven is goed in het beschaafde en welgestelde milieu op Haarlemse bodem, waar wij met volle teugen van het leven genieten! :Y)
pi_220506577
:9~ ~:) :Z oO< ;( :{ ;( ^O^ :Z :O :9~ :6 :* :) }) -O- _O- _O_ (8>
pi_220506642
Moeten hun weten.
pindazakje
pi_220507018
chrome-6 is kankerverwekkend en zorgt ook voor allerlei andere ellende, dus ik snap ze wel
pi_220507094
Was uw gietwalsinstallatie SCHOON. @3rr0r
pi_220508982
Nu ook snel de rest van die Toko stilleggen. We kunnen Tata missen als kiespijn. Dit masochisme kunnen we ons echt wel besparen :{
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
  zaterdag 4 april 2026 @ 23:13:27 #7
345631 Scjvb
Genieten op z'n Haarlems!
pi_220509734
Stilleggen van het geheel?? Hmm..

Daarover ga ik uiteraard niet. Kan hierover helaas geen uitspraken doen, al leeft bij meerderen de hoop dat het nooit zover komt en alle plannen rond 2045 in goede orde zullen zijn voltooid.
Dus ga ervan uit dat het bedrijf weet waarmee zij bezig is sinds alle kritiek op het bedrijf hoogtij viert.

Derhalve weegt zij meer dan ooit tevoren sinds haar meer dan 100-jarig lange geschiedenis (1918-2026) alle voors- en tegens af teneinde het leefbaarder te maken voor 'n select aantal verontruste omwonenden in de IJmond.
Het feit dat zij haar installatie tijdelijk stillegt geeft sowieso al een positief signaal richting u allen en menig critici.

Bovendien geeft het ook een blijk van transparantie en betrouwbaarheid als degelijk bedrijf dat zichzelf controleert én waar nodig corrigeert.
Een prima goed, waarbij een bedrijf als Tata Steel zelfs een voorbeeld kan zijn voor anderen.

Een hoge mate van punctualiteit, milieuvriendelijkheid, maar met name gezondheid voor mens en dier staat voorop. Daarna pas de bedrijfswinst, en die valt prima te combineren met alle strenge milieueisen van deze tijd. Want niet voor niets wordt daar voor alle zekerheid door vakmensen en uitmuntende technici al jarenlang flink aan gewerkt!

Scjvb
-Het leven is goed in het beschaafde en welgestelde milieu op Haarlemse bodem, waar wij met volle teugen van het leven genieten! :Y)
pi_220509749
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 april 2026 21:37 schreef Digi2 het volgende:
Nu ook snel de rest van die Toko stilleggen. We kunnen Tata missen als kiespijn. Dit masochisme kunnen we ons echt wel besparen :{
Waarom kunnen we Tata missen als kiespijn precies?
pi_220509779
quote:
3s.gif Op zaterdag 4 april 2026 23:13 schreef Scjvb het volgende:
Stilleggen van het geheel?? Hmm..

Daarover ga ik uiteraard niet. Kan hierover helaas geen uitspraken doen, al leeft bij meerderen de hoop dat het nooit zover komt en alle plannen rond 2045 in goede orde zullen zijn voltooid.
Dus ga ervan uit dat het bedrijf weet waarmee zij bezig is sinds alle kritiek op het bedrijf hoogtij viert.

Derhalve weegt zij meer dan ooit tevoren sinds haar meer dan 100-jarig lange geschiedenis (1918-2026) alle voors- en tegens af teneinde het leefbaarder te maken voor 'n select aantal verontruste omwonenden in de IJmond.
Het feit dat zij haar installatie tijdelijk stillegt geeft sowieso al een positief signaal richting u allen en menig critici.

Bovendien geeft het ook een blijk van transparantie en betrouwbaarheid als degelijk bedrijf dat zichzelf controleert én waar nodig corrigeert.
Een prima goed, waarbij een bedrijf als Tata Steel zelfs een voorbeeld kan zijn voor anderen.

Een hoge mate van punctualiteit, milieuvriendelijkheid, maar met name gezondheid voor mens en dier staat voorop. Daarna pas de bedrijfswinst, en die valt prima te combineren met alle strenge milieueisen van deze tijd. Want niet voor niets wordt daar voor alle zekerheid door vakmensen en uitmuntende technici al jarenlang flink aan gewerkt!

Scjvb
Geef het maar toe: je hebt een hoop van hun aandelen, die je niet wilt verkopen zolang ze minder waard zijn dan wat je er voor betaald hebt. En daarom probeer je ze te hypen.
pi_220509912
quote:
3s.gif Op zaterdag 4 april 2026 23:13 schreef Scjvb het volgende:
Stilleggen van het geheel?? Hmm..

Daarover ga ik uiteraard niet. Kan hierover helaas geen uitspraken doen, al leeft bij meerderen de hoop dat het nooit zover komt en alle plannen rond 2045 in goede orde zullen zijn voltooid.
Dus ga ervan uit dat het bedrijf weet waarmee zij bezig is sinds alle kritiek op het bedrijf hoogtij viert.

Derhalve weegt zij meer dan ooit tevoren sinds haar meer dan 100-jarig lange geschiedenis (1918-2026) alle voors- en tegens af teneinde het leefbaarder te maken voor 'n select aantal verontruste omwonenden in de IJmond.
Het feit dat zij haar installatie tijdelijk stillegt geeft sowieso al een positief signaal richting u allen en menig critici.

Bovendien geeft het ook een blijk van transparantie en betrouwbaarheid als degelijk bedrijf dat zichzelf controleert én waar nodig corrigeert.
Een prima goed, waarbij een bedrijf als Tata Steel zelfs een voorbeeld kan zijn voor anderen.

Een hoge mate van punctualiteit, milieuvriendelijkheid, maar met name gezondheid voor mens en dier staat voorop. Daarna pas de bedrijfswinst, en die valt prima te combineren met alle strenge milieueisen van deze tijd. Want niet voor niets wordt daar voor alle zekerheid door vakmensen en uitmuntende technici al jarenlang flink aan gewerkt!

Scjvb
Locatie, locatie. Nederland is ongeschikt voor de productie van 'groen' staal en vanwege de huidige enorme hoeveelheid directe en indirecte CO2 uitstoot door het grootschalige gebruik van steenkool(cokes), kwh en aardgas is er geen toekomst perspectief. Dit wordt ook door verschillende hoogleraren benadrukt.
Als Tata sluit daalt de CO2 uitstoot al snel met circa 10% in Nederland. Dat is nog buiten de overige milieu en ruimtelijke belasting die Tata veroorzaakt.

quote:
AI Overview
Groene staalproductie (staal gemaakt met waterstof en hernieuwbare energie) zou in Spanje op termijn voordeliger kunnen zijn dan in Nederland vanwege de aanzienlijk lagere productiekosten van hernieuwbare energie, de enorme ruimte voor zonne- en windparken, en strategische overheidsinvesteringen in waterstofinfrastructuur.Hieronder staan de belangrijkste redenen waarom Spanje een strategisch voordeel heeft ten opzichte van Nederland:Goedkopere en overvloedige hernieuwbare energie: Spanje heeft een zeer hoge zonne-instraling en gunstige windomstandigheden, waardoor de kosten voor de opwekking van zonne- en windenergie tot de laagste in Europa behoren. Groene waterstof, cruciaal voor de productie van groen staal, kan hierdoor goedkoper geproduceerd worden dan in Nederland.Ruimte voor infrastructuur: Spanje heeft meer fysieke ruimte voor grootschalige zonne- en windprojecten, terwijl in Nederland de ruimte schaars is en het elektriciteitsnet al zwaar belast is.Strategische waterstofplannen: Spanje positioneert zich als een leider in de Europese waterstofeconomie met substantiële subsidies en plannen om een belangrijke producent te worden.Lagere energiekosten voor de industrie: De elektriciteitsprijs voor grote verbruikers kan in Zuid-Europa gunstiger uitvallen dan in Nederland, waar hoge nettarieven en energiekosten een uitdaging vormen voor energie-intensieve industrieën.Bestaande groene initiatieven: Grote staalproducenten zoals ArcelorMittal investeren in Spanje al in de belofte van groen staal, ondersteund door de lokale beschikbaarheid van duurzame energie.Nederland vs. Spanje Hoewel Nederland sterke windparken op de Noordzee ontwikkelt, zijn de kosten voor de grootschalige productie van groene waterstof in Spanje momenteel competitiever. Bovendien wordt gesteld dat de energietransitie van de staalindustrie in Nederland een enorme, misschien wel onmogelijke, opgave is voor het huidige stroomnet, waardoor verplaatsing naar zonnige regio's economisch logischer kan zijn.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220509923
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 april 2026 23:15 schreef Fietsenrek het volgende:

[..]
Waarom kunnen we Tata missen als kiespijn precies?
Locatie, locatie. Nederland is ongeschikt voor de productie van 'groen' staal en vanwege de huidige enorme hoeveelheid directe en indirecte CO2 uitstoot door het grootschalige gebruik van steenkool(cokes), kwh en aardgas is er geen toekomst perspectief. Dit wordt ook door verschillende hoogleraren benadrukt.
Als Tata sluit daalt de CO2 uitstoot al snel met circa 10% in Nederland. Dat is nog buiten de overige milieu en ruimtelijke belasting die Tata veroorzaakt.

quote:
AI Overview
Groene staalproductie (staal gemaakt met waterstof en hernieuwbare energie) zou in Spanje op termijn voordeliger kunnen zijn dan in Nederland vanwege de aanzienlijk lagere productiekosten van hernieuwbare energie, de enorme ruimte voor zonne- en windparken, en strategische overheidsinvesteringen in waterstofinfrastructuur.Hieronder staan de belangrijkste redenen waarom Spanje een strategisch voordeel heeft ten opzichte van Nederland:Goedkopere en overvloedige hernieuwbare energie: Spanje heeft een zeer hoge zonne-instraling en gunstige windomstandigheden, waardoor de kosten voor de opwekking van zonne- en windenergie tot de laagste in Europa behoren. Groene waterstof, cruciaal voor de productie van groen staal, kan hierdoor goedkoper geproduceerd worden dan in Nederland.Ruimte voor infrastructuur: Spanje heeft meer fysieke ruimte voor grootschalige zonne- en windprojecten, terwijl in Nederland de ruimte schaars is en het elektriciteitsnet al zwaar belast is.Strategische waterstofplannen: Spanje positioneert zich als een leider in de Europese waterstofeconomie met substantiële subsidies en plannen om een belangrijke producent te worden.Lagere energiekosten voor de industrie: De elektriciteitsprijs voor grote verbruikers kan in Zuid-Europa gunstiger uitvallen dan in Nederland, waar hoge nettarieven en energiekosten een uitdaging vormen voor energie-intensieve industrieën.Bestaande groene initiatieven: Grote staalproducenten zoals ArcelorMittal investeren in Spanje al in de belofte van groen staal, ondersteund door de lokale beschikbaarheid van duurzame energie.Nederland vs. Spanje Hoewel Nederland sterke windparken op de Noordzee ontwikkelt, zijn de kosten voor de grootschalige productie van groene waterstof in Spanje momenteel competitiever. Bovendien wordt gesteld dat de energietransitie van de staalindustrie in Nederland een enorme, misschien wel onmogelijke, opgave is voor het huidige stroomnet, waardoor verplaatsing naar zonnige regio's economisch logischer kan zijn.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220509982
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 april 2026 23:36 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Locatie, locatie. Nederland is ongeschikt voor de productie van 'groen' staal en vanwege de huidige enorme hoeveelheid directe en indirecte CO2 uitstoot door het grootschalige gebruik van steenkool(cokes), kwh en aardgas is er geen toekomst perspectief. Dit wordt ook door verschillende hoogleraren benadrukt.
Als Tata sluit daalt de CO2 uitstoot al snel met circa 10% in Nederland. Dat is nog buiten de overige milieu en ruimtelijke belasting die Tata veroorzaakt.
[..]

En dan stijgt het met dezelfde hoeveelheid in China.

De vraag is: hebben we hoogwaardig staal nodig, of is het genoeg als China dat heeft, want die gebruiken dat als grondstof? Ja/nee.

Verkopen wij ons staal dus aan China? Ja/nee.

Is het klimaat er meer bij gebaat als ze dat in China produceren dan hier? Ja/nee.

Welke route kost er de meeste stookolie? Van hier naar China of andersom?
pi_220510036
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 april 2026 23:46 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
En dan stijgt het met dezelfde hoeveelheid in China.

De vraag is: hebben we hoogwaardig staal nodig, of is het genoeg als China dat heeft, want die gebruiken dat als grondstof? Ja/nee.

Verkopen wij ons staal dus aan China? Ja/nee.

Is het klimaat er meer bij gebaat als ze dat in China produceren dan hier? Ja/nee.

Welke route kost er de meeste stookolie? Van hier naar China of andersom?
De EU neemt de milieubelasting van het productieproces mee in de heffingen. CBAM begint nu met de sterkst milieubelastende producten, maar het is (nog) de bedoeling dit uit te breiden en te verfijnen in de nabije toekomst.
Groen staal uit Spanje of Australie kan dan fossiel staal gaan verdringen op de europese markt bijv.
quote:
AI Overview
De Europese Unie (EU) heeft strenge milieumaatregelen en importheffingen op staal ingevoerd of aangescherpt om de eigen staalindustrie te beschermen en CO2-uitstoot te verminderen.De belangrijkste ontwikkelingen en maatregelen zijn:CBAM (Carbon Border Adjustment Mechanism): Vanaf 2026 wordt het CBAM volledig van kracht. Dit mechanisme heft een CO2-grenstarief op de import van staal (en andere intensieve producten) uit landen met minder strenge klimaatregels.Verhoging Importheffingen (2025/2026): De Europese Commissie heeft in het najaar van 2025 voorgesteld om de tariefvrije import van staal fors te beperken (met 47% tot 18,3 miljoen ton per jaar) en de importheffing buiten de quota te verhogen van 25% naar 50%.Bescherming Europese industrie: De maatregelen zijn een reactie op de 'dumping' van goedkoop en vervuilend staal, met name uit China en Taiwan, en een antwoord op vergelijkbare heffingen door de VS.Specifieke tarieven RVS: Er gelden al specifieke anti-dumpingheffingen van ongeveer 24-25% op koudgewalst roestvast staal (rvs) uit China en 11-12% op staal uit Taiwan.ImpactDeze maatregelen betekenen dat staalimporteurs vanaf 2026 veelal te maken krijgen met hogere kosten, tenzij het staal voldoet aan de strenge Europese milieueisen. Het doel is om de Europese staalproductie (die verantwoordelijk is voor veel CO2-uitstoot) te verduurzamen en te voorkomen dat productie verdwijnt naar landen met minder milieuregels ("koolstoflekkage")
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220510045
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 april 2026 23:59 schreef Digi2 het volgende:

[..]
De EU neemt de milieubelasting van het productieproces mee in de heffingen. CBAM begint nu met de sterkst milieubelastende producten, maar het is (nog) de bedoeling dit uit te breiden en te verfijnen in de nabije toekomst.
[..]

Gaat het nu om de kooldioxide uitstoot of om het geld?
pi_220510066
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 00:01 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Gaat het nu om de kooldioxide uitstoot of om het geld?
Beiden, staal produceren zonder veel CO2 uitstoot en tegelijkertijd een barrière opwerpen zodat het op de europese markt kan concurreren met fossiel staal.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220510074
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 00:06 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Beiden, staal produceren zonder veel CO2 uitstoot en tegelijkertijd een barrière opwerpen zodat het op de europese markt kan concurreren met fossiel staal.
Dat spreekt elkaar tegen. En wat doen we met dat staal?
pi_220510079
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 00:07 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
En wat doen we met dat staal?
Vooral huizen bouwen voor de massa immigratie :P
quote:
AI Overview
Mass migration to Europe in 2024-2025 has created immediate demand for housing and public infrastructure, yet the European steel industry is facing a "perfect storm" of historically low production and weak overall demand. While migration pressures continue to rise, European steel consumption is only seeing a modest, uncertain recovery, with imports reaching record highs and production falling to a historic low.


[ Bericht 6% gewijzigd door Digi2 op 05-04-2026 00:18:53 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220511503
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 april 2026 17:30 schreef gwn_een_user het volgende:
chrome-6 is kankerverwekkend en zorgt ook voor allerlei andere ellende, dus ik snap ze wel
Was Chroom 6 jaren geleden ook niet een probleem in verf bij de landmacht?
pi_220511656
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 00:09 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Vooral huizen bouwen voor de massa immigratie :P
[..]

Ja, want je ziet overal stalen huizen staan ...
  zondag 5 april 2026 @ 11:34:30 #20
345631 Scjvb
Genieten op z'n Haarlems!
pi_220511703
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 11:25 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Ja, want je ziet overal stalen huizen staan ...
:D

https://stalenwoning.nl/

-Het leven is goed in het beschaafde en welgestelde milieu op Haarlemse bodem, waar wij met volle teugen van het leven genieten! :Y)
  zondag 5 april 2026 @ 11:53:19 #21
171727 StateOfMind
Ancient Astronaut
pi_220511807
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 april 2026 17:40 schreef Zipportal het volgende:
Was uw gietwalsinstallatie SCHOON. @:3rr0r
Anderhalve gietwalsinstallatie afstand houden *O*
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
pi_220511902
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 11:25 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Ja, want je ziet overal stalen huizen staan ...
Het bouwen van huizen en appartementen benodigd grote hoeveelheden staal en aluminium. Dat geldt ook voor infrastructuur zoals bruggen en viaducten.

quote:
AI Overview
De hoeveelheid staal en aluminium in een doorsnee eengezinswoning in Nederland varieert sterk, afhankelijk van de bouwmethode (traditioneel met beton, houtskelet of staalskelet).Hier zijn de geschatte gemiddelden voor een typische nieuwbouwwoning (ca. 120-140 \(m^{2}\)):Staal: Gemiddeld wordt er in een nieuwbouwhuis ongeveer 1.500 kg tot 3.000 kg staal verwerkt. Dit is voornamelijk constructiestaal (balken, kolommen), betonstaal (wapening in vloeren en fundering) en staal in kozijnen of daken. Bij een staalskeletwoning ligt dit gewicht aanzienlijk hoger.Aluminium: De hoeveelheid aluminium in een woning is aanzienlijk lager en ligt vaak tussen de 10 kg en 20 kg in de structuur, maar dit kan hoger uitvallen bij moderne woningen met veel aluminium kozijnen, vliesgevels, of aluminium dakbedekking.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220511909
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 12:10 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Het bouwen van huizen en appartementen benodigd grote hoeveelheden staal en aluminium. Dat geldt ook voor infrastructuur zoals bruggen en viaducten.
[..]

En in een willekeurige (elektrische) auto?
pi_220511934
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 12:11 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
En in een willekeurige (elektrische) auto?
Ik was nog vergeten dat migranten ook auto willen rijden :')
quote:
AI Overview
Een doorsnee auto in Nederland (met een gemiddeld gewicht van circa 1.554 kg in 2024) bestaat nog steeds voor het grootste deel uit staal, maar het gebruik van aluminium neemt toe om auto's lichter te maken.Hieronder volgt een schatting van de benodigde materialen:Staal: Ongeveer 60% tot 65% van het totale gewicht is staal en ijzer, wat neerkomt op ongeveer 800 - 950 kg per auto. Aluminium: Het gemiddelde aluminiumgehalte in Europese auto's stijgt snel en lag in 2022 al rond de 205 kg, met een prognose om te stijgen naar ruim 230-250 kg in 2025-2026.Samenvatting per voertuigtype:Benzine/Diesel (ICE): Bevatten vaak minder aluminium, gemiddeld zo'n 169-200 kg.Elektrische auto's (EV's): Bevatten aanzienlijk meer aluminium (280-315 kg gemiddeld) vanwege de batterijbehuizing en het verminderen van het totale gewicht.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220511942
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 12:16 schreef Digi2 het volgende:

[..]
[..]

Dus de twee auto's voor de deur bevatten net zoveel staal als het huis?
pi_220511983
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 12:18 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Dus de twee auto's voor de deur bevatten net zoveel staal als het huis?
Yep, dus die massa immigratie veroorzaakt nogal een vraag naar staal en aluminium als die ook in huizen willen wonen met een auto voor de deur en de daarvoor benodigde infra etc. Veel staal en aluminium daarvoor wordt dus nu nog geïmporteerd, want de europese staal&alu-productie is vermoedelijk vooral sinds 2022 kostbaar want, energie-intensief.

quote:
AI Overview
Mass migration to Europe in 2024-2025 has created immediate demand for housing and public infrastructure, yet the European steel industry is facing a "perfect storm" of historically low production and weak overall demand. While migration pressures continue to rise, European steel consumption is only seeing a modest, uncertain recovery, with imports reaching record highs and production falling to a historic low.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220511993
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 12:28 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Yep, dus die massa immigratie veroorzaakt nogal een vraag naar staal en aluminium als die ook in huizen willen wonen met een auto voor de deur en de daarvoor benodigde infra etc. Veel staal en aluminium daarvoor wordt dus nu nog geïmporteerd, want de europese staal&alu-productie is vermoedelijk vooral sinds 2022 kostbaar want energie-intensief.
[..]

Die arme immigranten die geen geld hebben omdat ze in de bijstand zitten? Of zijn dat onze goedkope werknemers en klussen ze allemaal grootschalig zwart bij?
pi_220512014
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 12:29 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Die arme immigranten die geen geld hebben omdat ze in de bijstand zitten? Of zijn dat onze goedkope werknemers en klussen ze allemaal grootschalig zwart bij?
Degene die in de bijstand zitten hebben zelden een auto is mijn eigen ervaring, degenen die werken kunnen zich waarschijnlijk een auto permitteren, al zal dat vaak een 2e hands wagen zijn.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220512034
Direct die hele kankerfabriek sluiten
Op dinsdag 9 december 2025 20:10 schreef Haags het volgende:
De enige goede Rus is een dode Rus.
  zondag 5 april 2026 @ 13:38:17 #30
345631 Scjvb
Genieten op z'n Haarlems!
pi_220512512
quote:
1s.gif Op zondag 5 april 2026 12:35 schreef Mortaxx het volgende:
Direct die hele kankerfabriek sluiten
Ehh.. huh! :?
-Het leven is goed in het beschaafde en welgestelde milieu op Haarlemse bodem, waar wij met volle teugen van het leven genieten! :Y)
pi_220512616
quote:
1s.gif Op zondag 5 april 2026 12:35 schreef Mortaxx het volgende:
Direct die hele kankerfabriek sluiten
Niet direct, maar snel. Er zijn veel vacatures momenteel, dus dat komt heel goed uit. Werknemers kunnen elders aan het werk en/of omgeschoold worden. Het ijzer smeden als het heet is :Y *O*
Als de fabriek noodgedwongen moet sluiten vanwege sterk toenemende stagflatie en die trend is nu wel gezet, dan wordt dat met het jaar lastiger/pijnlijker en duurder. Deze kans moet je pakken, nu de 'window of opportunity' wijd open staat ;)

Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
  zondag 5 april 2026 @ 14:16:21 #32
171727 StateOfMind
Ancient Astronaut
pi_220512790
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 13:54 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Niet direct, maar snel. Er zijn veel vacatures momenteel, dus dat komt heel goed uit. Werknemers kunnen elders aan het werk en/of omgeschoold worden. Het ijzer smeden als het heet is :Y *O*
Als de fabriek noodgedwongen moet sluiten vanwege sterk toenemende stagflatie en die trend is nu wel gezet, dan wordt dat met het jaar lastiger/pijnlijker en duurder. Deze kans moet je pakken, nu de 'window of opportunity' wijd open staat ;)

[ afbeelding ]
Wat is het telefoonnummer van dat 'window of opportunity' helemaal onderaan? 8-)

Voor een vriend uiteraard O-)
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
pi_220513445
Als door bevolkingsgroei steeds hoger gebouwd gaat worden heeft dat ook gevolgen voor het ijzer gebruik bij de bouw. Hoe hoger, des te meer ijzer nodig is per m2 woonoppervlak en dat zijn aanzienlijke factoren, geen kleinigheid.

quote:
AI Overview
Het gebruik van staal in de bouw neemt aanzienlijk toe naarmate gebouwen hoger worden. Staal is door zijn hoge sterkte-gewichtsverhouding de dominante keuze voor hoogbouw, waarbij de staalconsumptie stijgt van ongeveer 25-50 kg/m² bij lage utiliteitsbouw naar ruim 100-150 kg/m² of meer bij complexe hoogbouw en wolkenkrabbers.Hieronder volgt een overzicht van de toename in staalgebruik per bouwhoogte:Staalgebruik per Bouwtype (Indicatief)Laagbouw (1-3 verdiepingen) / Lichte bedrijfshallen: 25 – 50 kg/m². Staal wordt hier vooral gebruikt voor de hoofdconstructie (spanten).Middelhoge utiliteitsbouw (4-10 verdiepingen): 50 – 80 kg/m². Hier neemt de behoefte aan stijfheid toe, waardoor meer staal nodig is in kolommen en liggers.Hoogbouw (>10 verdiepingen / Wolkenkrabbers): 80 – >150 kg/m². Bij deze hoogtes is staal essentieel om de enorme verticale (gewicht) en laterale belastingen (wind/seismisch) op te vangen.Redenen voor Toename bij Grotere HoogtenVerticale belasting: Hoe hoger het gebouw, hoe zwaarder de kolommen op de onderste verdiepingen worden belast. Stalen kolommen bieden hier een hogere draagcapaciteit per vierkante meter dan beton.Stijfheid tegen wind: Bij hoge gebouwen is stabiliteit tegen windbelasting cruciaal. Staalconstructies (vaak in combinatie met betonframes) bieden de benodigde flexibiliteit en stijfheid.Gewichtsbesparing: Ondanks het hogere gebruik in absolute termen, is een staalconstructie vaak lichter dan een volledig betonnen constructie (ca. 500 kg/m² staal vs 1200 kg/m² beton voor hoge gebouwen), wat de funderingslast vermindert.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220513536
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 april 2026 23:36 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Locatie, locatie. Nederland is ongeschikt voor de productie van 'groen' staal en vanwege de huidige enorme hoeveelheid directe en indirecte CO2 uitstoot door het grootschalige gebruik van steenkool(cokes), kwh en aardgas is er geen toekomst perspectief. Dit wordt ook door verschillende hoogleraren benadrukt.
Als Tata sluit daalt de CO2 uitstoot al snel met circa 10% in Nederland. Dat is nog buiten de overige milieu en ruimtelijke belasting die Tata veroorzaakt.
[..]

Oke. Dus dan gaan we afhankelijk worden van andere landen voor ons staal? Afhankelijk zijn andere landen doet ons namelijk goed, hebben we de afgelopen jaren gezien.
pi_220513556
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 15:32 schreef Digi2 het volgende:
Als door bevolkingsgroei steeds hoger gebouwd gaat worden heeft dat ook gevolgen voor het ijzer gebruik bij de bouw. Hoe hoger, des te meer ijzer nodig is per m2 woonoppervlak en dat zijn aanzienlijke factoren, geen kleinigheid.
[..]

Ja en Tata levert nu kwalitatief goed staal voor de bouw. Wil je dat veranderen voor bijvoorbeeld Chinees staal :')
pi_220513671
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 15:40 schreef Fietsenrek het volgende:

[..]
Oke. Dus dan gaan we afhankelijk worden van andere landen voor ons staal? Afhankelijk zijn andere landen doet ons namelijk goed, hebben we de afgelopen jaren gezien.
Zijn we nu al, de steenkool, aardgas en ijzererts hebben we zelf namelijk niet, die voor de productie van fossiel staal nodig zijn :N Dat we afhankelijk worden van met name Spanje voor 'groen' staal zie ik niet als een probleem, eerder als voordeel. In Spanje kunnen ze de inkomsten en het werk goed gebruiken. Hier hebben we vele vacatures. Mensen uit hun comfortzone dwingen hoort bij een 'efficiënte' markt. In dit geval hebben Nederland en Spanje een gezamenlijk voordeel bij de sluiting van Tata.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220513726
quote:
1s.gif Op zondag 5 april 2026 15:42 schreef Fietsenrek het volgende:

[..]
Ja en Tata levert nu kwalitatief goed staal voor de bouw. Wil je dat veranderen voor bijvoorbeeld Chinees staal :')
Staal kan je op kwaliteit testen en de methoden daartoe worden steeds beter en eenvoudiger. Met name door de edelmetaalhandel merkwaardig genoeg :P Ook in China vindt erg veel hoogbouw plaats dus er is daar staal wat aan de specs voldoet.

Met name XRF spectrometers maken veel, vaak en regelmatig testen, ook onsite tegenwoordig mogelijk.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220515072
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 15:53 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Zijn we nu al, de steenkool, aardgas en ijzererts hebben we zelf namelijk niet, die voor de productie van fossiel staal nodig zijn :N Dat we afhankelijk worden van met name Spanje voor 'groen' staal zie ik niet als een probleem, eerder als voordeel. In Spanje kunnen ze de inkomsten en het werk goed gebruiken. Hier hebben we vele vacatures. Mensen uit hun comfortzone dwingen hoort bij een 'efficiënte' markt. In dit geval hebben Nederland en Spanje een gezamenlijk voordeel bij de sluiting van Tata.
Op papier is dat leuk, maar vind je dat verstandig in zulke rumoerige tijden? Nu heb je als overheid enige vorm van controle, dan geef je alles uit handen en wordt alles ook nog eens duurder.
pi_220515077
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 15:58 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Staal kan je op kwaliteit testen en de methoden daartoe worden steeds beter en eenvoudiger. Met name door de edelmetaalhandel merkwaardig genoeg :P Ook in China vindt erg veel hoogbouw plaats dus er is daar staal wat aan de specs voldoet.

Met name XRF spectrometers maken veel, vaak en regelmatig testen, ook onsite tegenwoordig mogelijk.
Als dat zo was, dan was Tata allang failliet gegaan. Want dan hadden alle fabriekanten/producenten die met staal werken, alles uit China gehaald.
pi_220515194
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 18:37 schreef Fietsenrek het volgende:

[..]
Op papier is dat leuk, maar vind je dat verstandig in zulke rumoerige tijden? Nu heb je als overheid enige vorm van controle, dan geef je alles uit handen en wordt alles ook nog eens duurder.
Tata Nederland is al verliesleidend en dat is ondanks de EU heffingen op geïmporteerd staal. Er zijn nogal wat landen, ook in de directe omgeving die staal produceren. De fossiel staalproductie hier wordt in de nabije toekomst verliesgevender omdat de CO2 heffingen komende jaren gaan toenemen. Groen staal productie hier is onrendabel juist vanwege de locatie. Onafhankelijk zijn we al niet omdat we het benodigde aardgas, erts en steenkool toch al moeten importeren. Er is hier geen toekomstperspectief binnen de huidige gestelde kaders en omstandigheden.

quote:
AI Overview
De CO2-heffingen in de Europese Unie (EU) worden de komende jaren aanzienlijk aangescherpt en uitgebreid als onderdeel van het 'Fit for 55'-pakket, met als doel de uitstoot in 2030 met 55% te verminderen ten opzichte van 1990. Aangescherpt EU ETS (Emissiehandelssysteem)Hogere prijzen: Het ETS, dat geldt voor industrie en energiecentrales, wordt strenger. Het plafond voor emissierechten daalt, waardoor CO2-rechten schaarser en duurder worden.Afbouw gratis rechten: De gratis emissierechten voor de industrie worden tussen 2026 en 2034 geleidelijk afgebouwd.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220515287
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 18:38 schreef Fietsenrek het volgende:

[..]
Als dat zo was, dan was Tata allang failliet gegaan. Want dan hadden alle fabriekanten/producenten die met staal werken, alles uit China gehaald.
Om te voorkomen dat 'dumping' mogelijk is zijn er heffingen en quota zowel in de VS als de EU.
quote:
AI Overview
De Europese Unie (EU) heeft per eind 2025 en begin 2026 ingrijpende importbeperkingen en verhoogde heffingen op staal ingevoerd om de Europese staalindustrie te beschermen tegen dumping, met name uit China en Taiwan, en als reactie op Amerikaanse handelsmaatregelen. Deze maatregelen omvatten een combinatie van importquota en aanzienlijk hogere invoerrechten.

Hieronder volgen de belangrijkste details van de importbeperkingen op staal binnen de EU:
Importbeperkingen en Heffingen (2025-2026)
Verdubbeling van de heffingen: De Europese Commissie heeft besloten de invoertarieven op bepaalde staalproducten te verdubbelen, in sommige gevallen tot 50%, om deze in lijn te brengen met mondiale ontwikkelingen en de eigen industrie te beschermen.
Bescherming tegen dumping (China/Taiwan): Er zijn specifieke heffingen van ongeveer 24% tot 25% opgelegd aan koudgewalst roestvast staal uit China, en ongeveer 11% tot 12% op import uit Taiwan.
Verlaging van importquota: De EU streeft ernaar de import van staal met 15% te verminderen als reactie op Amerikaanse maatregelen.
Verlenging beschermingsmaatregelen: De huidige staalquota en -heffingen zijn verlengd en aangepast, met voorstellen die na juni 2026 moeten leiden tot een structureel nieuw beleid.

Doelen en Context
Bescherming Europese markt: De maatregelen zijn bedoeld om de Europese staalindustrie, die sinds 2007 aanzienlijke productiecapaciteit heeft verloren, te beschermen tegen goedkoop buitenlands staal.
Handelsoorlog VS: De EU heeft deze stappen ondernomen als antwoord op de importheffingen die de VS (onder de Trump-regering) op staal en aluminium hebben ingesteld.
CBAM (Carbon Border Adjustment Mechanism): Naast directe tarieven gebruikt de EU het CBAM om staal te belasten dat is geproduceerd in landen met minder strenge klimaatregels, wat werkt als een indirecte importheffing gebaseerd op CO2-uitstoot.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220515532
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 18:56 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Tata Nederland is al verliesleidend en dat is ondanks de EU heffingen op geïmporteerd staal. Er zijn nogal wat landen, ook in de directe omgeving die staal produceren. De fossiel staalproductie hier wordt in de nabije toekomst verliesgevender omdat de CO2 heffingen komende jaren gaan toenemen. Groen staal productie hier is onrendabel juist vanwege de locatie. Onafhankelijk zijn we al niet omdat we het benodigde aardgas, erts en steenkool toch al moeten importeren. Er is hier geen toekomstperspectief binnen de huidige gestelde kaders en omstandigheden.
[..]

Klopt. Maar dat wil niet zeggen dat het altijd verliesgevend is geweest. De markt is nu extreem slecht en het wereldtoneel helpt ook niet mee.
Ik ben wel van mening dat je zo'n staalbedrijf niet helemaal moet wegdoen. Je wilt niet nog meer afhankelijk zijn.
Het ETS systeem wordt volgend jaar voor heel veel bedrijven spannend. 3x raden wie daar uiteindelijk de klos voor zijn voor zo'n briljant systeem.
pi_220515652
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 20:04 schreef Fietsenrek het volgende:

[..]
Klopt. Maar dat wil niet zeggen dat het altijd verliesgevend is geweest. De markt is nu extreem slecht en het wereldtoneel helpt ook niet mee.
Ik ben wel van mening dat je zo'n staalbedrijf niet helemaal moet wegdoen. Je wilt niet nog meer afhankelijk zijn.
Het ETS systeem wordt volgend jaar voor heel veel bedrijven spannend. 3x raden wie daar uiteindelijk de klos voor zijn voor zo'n briljant systeem.
Het gaat om het toekomstperspectief en dat is hier niet binnen de gestelde kaders en omstandigheden. Vanuit de EU wil men over op groen staal binnen de EU. Dat mag ook buiten de EU vervaardigd worden (CBAM). Met name Australië heeft daar kansen. Veel erg zonnig oppervlak en het heeft zelf erg veel ijzererts. In Europa zijn de betere locaties (dichter bij de evenaar=essentieel indien zonne waterstof) zuid Italie, Spanje, Griekenland, Albanie, zuid Frankrijk. Zweden en Noorwegen (waterkracht waterstof).
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
  zondag 5 april 2026 @ 20:45:03 #44
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_220515776
Is er eigenlijk ergrns in de wereld een bedrijf dat staal maakt op een manier die schoon is?
pi_220515832
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 20:45 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Is er eigenlijk ergrns in de wereld een bedrijf dat staal maakt op een manier die schoon is?
Ik mis nadenkende volwassen mensen die er voor willen zorgen dat het woongenot overal op de wereld 100% voor ieder mens zou zijn.
pi_220515908
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 20:45 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Is er eigenlijk ergrns in de wereld een bedrijf dat staal maakt op een manier die schoon is?
Nog niet, er zijn al wel pilots gaande die waterstof gebruiken ipv cokes(koolstof) voor de reductie van ijzeroxide(erts) tot ijzer. Er zijn grote grote hoeveelheden waterstof nodig wil men de huidige hoogovens gaan vervangen.

quote:
AI Overview
Er zijn wereldwijd en in Nederland diverse pilots en grootschalige projecten gaande die zich richten op de productie van staal met behulp van waterstof, ook wel "groen staal" genoemd. Dit proces vervangt cokes en steenkool door waterstof, waardoor er waterdamp in plaats van CO2 vrijkomt bij de reductie van ijzererts.Hieronder volgen de belangrijkste pilots en ontwikkelingen:Belangrijke Pilotprojecten (Europa en Wereldwijd)HYBRIT (Zweden): Dit is een van de bekendste pioniersprojecten. HYBRIT (Hydrogen Breakthrough Ironmaking Technology) heeft succesvol staal geproduceerd waarbij cokes werd vervangen door groene waterstof.H2 Green Steel (Zweden): Een grootschalig initiatief in Boden, Zweden, dat gericht is op commerciële productie van groen staal met behulp van een 800 megawatt elektrolyser om waterstof te produceren.H2FUTURE (Oostenrijk): Een pilotplant op de site van voestalpine in Linz onderzoekt de inzet van waterstof bij de staalproductie en is een van de langst draaiende PEM-elektrolyseprojecten ter wereld.SuSteel (Oostenrijk): Dit project onderzoekt de directe reductie van ijzererts in één stap met behulp van waterstofplasma.Masdar en EMSTEEL (VAE): In Abu Dhabi is een pilotproject voltooid dat met succes groene waterstof gebruikt om staal te produceren, gericht op een vermindering van 95% van de CO2-uitstoot.India: De Indiase overheid heeft drie pilotprojecten goedgekeurd onder het "National Green Hydrogen Mission" om waterstof in te zetten in hoogovens en voor Direct Reduced Iron (DRI). Green Steel - NL: Een onderzoeksprogramma gericht op het koppelen van waterstof-gebaseerde directe reductie aan bestaande staalraffinageprocessen.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220515975
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 20:53 schreef torentje het volgende:

[..]
Ik mis nadenkende volwassen mensen die er voor willen zorgen dat het woongenot overal op de wereld 100% voor ieder mens zou zijn.
Een nadenkende mens weet dat er beperkingen/grenzen zijn aan wat op deze planeet beschikbaar is aan ruimte, grondstoffen en bestaansmiddelen. Veel mensen zouden wel in een landhuis of paleis willen wonen, maar dat is wars van enig realisme.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
  zondag 5 april 2026 @ 21:16:09 #48
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_220516031
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 21:00 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Nog niet, er zijn al wel pilots gaande die waterstof gebruiken ipv cokes(koolstof) voor de reductie van ijzeroxide(erts) tot ijzer. Er zijn grote grote hoeveelheden waterstof nodig wil men de huidige hoogovens gaan vervangen.
[..]

Je haalt schoon en CO2 door elkaar. CO2 zelf is schoon, niet Milieu belastend of schadelijk. Dit is een enorm probleem, Milieu is CO2 geworden
  zondag 5 april 2026 @ 21:17:09 #49
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_220516035
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 20:53 schreef torentje het volgende:

[..]
Ik mis nadenkende volwassen mensen die er voor willen zorgen dat het woongenot overal op de wereld 100% voor ieder mens zou zijn.
Volgens mij mis jij wel nog het een en ander meer
pi_220516091
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 21:16 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
Je haalt schoon en CO2 door elkaar. CO2 zelf is schoon, niet Milieu belastend of schadelijk. Dit is een enorm probleem, Milieu is CO2 geworden
De oceaan kan naar wat ik begrepen heb heel veel CO2 absorberen, mits dat langzaam gaat (binnen duizenden jaren). De snelheid waarmee nu het oppervlakte oceaanwater verzuurd door atmosferisch CO2 veroorzaakt hoofdzakelijk de klimaatproblemen.

Bekijk deze YouTube-video

Bekijk deze YouTube-video
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
  zondag 5 april 2026 @ 21:50:18 #51
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_220516274
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 21:24 schreef Digi2 het volgende:

[..]
De oceaan kan naar wat ik begrepen heb heel veel CO2 absorberen, mits dat langzaam gaat (binnen duizenden jaren). De snelheid waarmee nu het oppervlakte oceaanwater verzuurd door atmosferisch CO2 veroorzaakt hoofdzakelijk de klimaatproblemen.

Bekijk deze YouTube-video

Bekijk deze YouTube-video
Het gaat hier niet om CO2, het gaat uitstoot van oa chroom6
pi_220517016
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 21:08 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Een nadenkende mens weet dat er beperkingen/grenzen zijn aan wat op deze planeet beschikbaar is aan ruimte, grondstoffen en bestaansmiddelen. Veel mensen zouden wel in een landhuis of paleis willen wonen, maar dat is wars van enig realisme.
Een volwassen mens heeft het empathische vermogen om elk ander mens een ruime woning te gunnen, onafhankelijk van diens achtergrond of status, zoals bijvoorbeeld het lidmaatschap van de koninklijke familie. Deze ruimhartigheid komt voort uit het idee dat iedereen recht heeft op voldoende leefruimte, ongeacht sociale privileges.

Toch lijkt het in de praktijk vaak te draaien om het behalen van ruime winsten, met name op aandelen in bedrijven.

De wens om anderen een goede woonruimte te gunnen wordt daarmee overschaduwd door het streven naar financieel voordeel, waarbij het belang van mensen soms ondergeschikt raakt aan economische motieven.
pi_220517544
quote:
0s.gif Op zondag 5 april 2026 20:24 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Het gaat om het toekomstperspectief en dat is hier niet binnen de gestelde kaders en omstandigheden. Vanuit de EU wil men over op groen staal binnen de EU. Dat mag ook buiten de EU vervaardigd worden (CBAM). Met name Australië heeft daar kansen. Veel erg zonnig oppervlak en het heeft zelf erg veel ijzererts. In Europa zijn de betere locaties (dichter bij de evenaar=essentieel indien zonne waterstof) zuid Italie, Spanje, Griekenland, Albanie, zuid Frankrijk. Zweden en Noorwegen (waterkracht waterstof).
Wat denk je dat dat allemaal kost om het dan hierheen te halen :') helemaal als je vanuit Australië wilt importeren :')
Plus de logistieke routes die er nu liggen zijn al vele malen efficiëntier en sneller.
Bovendien moet een groene fabriek nog gebouwd worden, wat minstens net zo lang zal duren als dat je Tata zou vergroenen. Maar dat willen we niet toch ;)
  maandag 6 april 2026 @ 09:11:53 #54
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_220517644
Bij de productie van staal komen naast CO₂ diverse andere milieubelastende stoffen vrij, vooral tijdens de reductie van ijzererts, het smelten en de verwerking. Denk aan fijnstof met zware metalen, stikstofoxiden (NOx), zwaveldioxiden (SO₂) en emissies naar water en bodem.
Belangrijkste emissies zijn: Luchtvervuiling: Fijnstof (PM), NOx, SO₂ en ammoniak veroorzaken zure regen en gezondheidsrisico’s. Verder: Zware metalen zoals Cadmium, chroom, lood en zink komen vrij bij ertsverwerking en slakvorming. Verder ook: Water en bodem: Koelwater met verontreinigingen, plus afvalstromen zoals staalslakken die ecosystemen belasten, die nu eenvoudig gedumpt worden op de Veluwe en in de oosterschelde (met dank aan Rijkswaterstaat)

Wanneer je bij groen staal het over CO2 hebt ben je aan het afleiden van de échte milieuproblematiek. Met staal maar in China kopen (of elders) los je het niet op, je verplaatst het, en geen staal is geen optie. Staal is de basis van de industrie.
  maandag 6 april 2026 @ 09:13:22 #55
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_220517649
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 00:33 schreef torentje het volgende:

[..]
Een volwassen mens heeft het empathische vermogen om elk ander mens een ruime woning te gunnen, onafhankelijk van diens achtergrond of status, zoals bijvoorbeeld het lidmaatschap van de koninklijke familie. Deze ruimhartigheid komt voort uit het idee dat iedereen recht heeft op voldoende leefruimte, ongeacht sociale privileges.

Toch lijkt het in de praktijk vaak te draaien om het behalen van ruime winsten, met name op aandelen in bedrijven.

De wens om anderen een goede woonruimte te gunnen wordt daarmee overschaduwd door het streven naar financieel voordeel, waarbij het belang van mensen soms ondergeschikt raakt aan economische motieven.
Begin een WBV en draag wat bij aan de maatschappij
pi_220518147
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 08:51 schreef Fietsenrek het volgende:

[..]
Wat denk je dat dat allemaal kost om het dan hierheen te halen :') helemaal als je vanuit Australië wilt importeren :')
Plus de logistieke routes die er nu liggen zijn al vele malen efficiëntier en sneller.
Bovendien moet een groene fabriek nog gebouwd worden, wat minstens net zo lang zal duren als dat je Tata zou vergroenen. Maar dat willen we niet toch ;)
Waar denk jij dat het ijzererts, de steenkool en het aardgas dat Tata gebruikt vandaan komen?
Tata kan alleen hier alleen flink verlieslijdend groen staal produceren, wie krijgt die rekening gepresenteerd?

[ Bericht 0% gewijzigd door Digi2 op 06-04-2026 11:23:50 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220518277
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 11:09 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Waar denk jij dat het ijzererts, de steenkool en het aardgas dat Tata gebruikt vandaan komen?
Tata kan alleen hier alleen flink verlieslijdend groen staal produceren, wie krijgt die rekening gepresenteerd?
Wie krijgt de rekening gepresenteerd als hier een economische crisis uit voortkomt?
Ik betaal liever belasting om zo'n belangrijke fabriek overeind te houden dan dat er oneindig geld gaat naar asiel bijvoorbeeld. Je onderschat echt wat voor waarde zo'n staalbedrijf heeft voor een land.
pi_220518320
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 11:33 schreef Fietsenrek het volgende:

[..]
Wie krijgt de rekening gepresenteerd als hier een economische crisis uit voortkomt?
Er zijn nu vollop vacatures, nu is het dan ook van belang deze verliesgevende, vervuilende activiteit te staken. Afwachten vergergert juist de situatie. Vooral bij stagflatie en die kan gezien de huidige geopolitieke ontwikkelingen zeer heftig worden.
quote:
Ik betaal liever belasting om zo'n belangrijke fabriek overeind te houden dan dat er oneindig geld gaat naar asiel bijvoorbeeld. Je onderschat echt wat voor waarde zo'n staalbedrijf heeft voor een land.
Die fabriek is niet belangrijk omdat we het staal uit buurlanden en verder uit de wereld kunnen betrekken. Daarnaast hebben we de grondstoffen al niet zelf, het is imo een drogredenatie.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220518346
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 11:40 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Er zijn nu vollop vacatures, nu is het dan ook van belang deze verliesgevende, vervuilende activiteit te staken. Afwachten vergergert juist de situatie. Vooral bij stagflatie en die kan gezien de huidige geopolitieke ontwikkelingen zeer heftig worden.
[..]
Die fabriek is niet belangrijk omdat we het staal uit buurlanden en verder uit de wereld kunnen betrekken. Daarnaast hebben we de grondstoffen al niet zelf, het is imo een drogredenatie.
Als dat zo is, waarom halen klanten uit bijvoorbeeld Thailand hun staal bij Tata en niet uit China?
Zou dat zijn omdat het staal hier goedkoper is?
  maandag 6 april 2026 @ 11:47:09 #60
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_220518356
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 11:44 schreef Fietsenrek het volgende:

[..]
Als dat zo is, waarom halen klanten uit bijvoorbeeld Thailand hun staal bij Tata en niet uit China?
Zou dat zijn omdat het staal hier goedkoper is?
Omdat staal niet gelijk staal is. TATA/Hoogovens maakt oa staal met hoge stijfheid voor de Autoindustrie
pi_220518363
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 11:44 schreef Fietsenrek het volgende:

[..]
Als dat zo is, waarom halen klanten uit bijvoorbeeld Thailand hun staal bij Tata en niet uit China?
Zou dat zijn omdat het staal hier goedkoper is?
Ik weet niet welke kortingen thaise afnemers hebben bedongen, het is niet onwaarschijnlijk dat dit staal tegen verlies de deur uitgaat bij Tata.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220518582
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 09:13 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
Begin een WBV en draag wat bij aan de maatschappij
Ik ben toch druk bezig met het proberen om van jou en jouw vrienden volwassen reacties te krijgen?
pi_220518831
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 11:48 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Ik weet niet welke kortingen thaise afnemers hebben bedongen, het is niet onwaarschijnlijk dat dit staal tegen verlies de deur uitgaat bij Tata.
Haha hou op man. Wat ik dus bedoel, Tata maakt staal wat niet iedereen kan. Waarom zou een Aziatisch bedrijf helemaal shoppen in Nederland.
Verpakkingsstaal (blikmateriaal) is ook 1 van de kwaliteiten van de Hoogovens. Dat wil je, zeker in deze tijden, niet willen importeren.
pi_220518862
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 12:59 schreef Fietsenrek het volgende:

[..]
Haha hou op man. Wat ik dus bedoel, Tata maakt staal wat niet iedereen kan. Waarom zou een Aziatisch bedrijf helemaal shoppen in Nederland.
Verpakkingsstaal (blikmateriaal) is ook 1 van de kwaliteiten van de Hoogovens. Dat wil je, zeker in deze tijden, niet willen importeren.
Zou dat zo zijn, dan kunnen ze een hoge marge maken, dat het verlieslijdend is bewijst het tegendeel ;)
ASML pakt circa 50% marge, hun litho-machines maak je niet zomaar na bijv.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220518936
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 13:01 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Zou dat zo zijn, dan kunnen ze een hoge marge maken, dat het verlieslijdend is bewijst het tegendeel ;)
ASML pakt circa 50% marge, hun litho-machines maak je niet zomaar na bijv.
Tata steel NL is eigendom van Tata steel India. In India is er weinig winstbelasting, in Nederland relatief veel. Voor Tata steel wereldwijd is het dus handig om de winst uit NL naar India te verschuiven, door het staal van hier (te) goedkoop aan India te verkopen.
Op donderdag 7 juli 2022 12:47 schreef LordofLeaves het volgende:
Bij deze ben jij de marimba van KLB. :P
pi_220518961
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 13:11 schreef knoopie het volgende:

[..]
Tata steel NL is eigendom van Tata steel India. In India is er weinig winstbelasting, in Nederland relatief veel. Voor Tata steel wereldwijd is het dus handig om de winst uit NL naar India te verschuiven, door het staal van hier (te) goedkoop aan India te verkopen.
Tata.nl is verliesgevend, als hun staal uniek is in de wereld, dan kan men een hoge marge vragen en hoeft het niet verliesgevend te zijn. Als het staal vooral naar India wordt geëxporteerd kan die toko sowieso dicht, want het (noodzakelijk) voorzien van de locale markt als argument snijdt dan geen hout.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220518979
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 13:15 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Tata.nl is verliesgevend, als hun staal uniek is in de wereld, dan kan men een hoge marge vragen en hoeft het niet verliesgevend te zijn. Als het staal vooral naar India wordt geëxporteerd kan die toko sowieso dicht, want het (noodzakelijk) voorzien van de locale markt als argument snijdt dan geen hout.
Tata Nederland is niet verliesgevend. 1.5 tot 2 miljard euro netto winst afgelopen 10 jaar volgens ChatGPT.
pi_220518980
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 13:01 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Zou dat zo zijn, dan kunnen ze een hoge marge maken, dat het verlieslijdend is bewijst het tegendeel ;)
ASML pakt circa 50% marge, hun litho-machines maak je niet zomaar na bijv.
Moet ASML jaarlijks miljoenen investeren om te vergroenen?
Zoals gezegd, Tata draait nu mindere cijfers. Er zijn ook gewoon tijden geweest dat ze zwarte cijfers draaien. Zelfs dan is men niet tevreden.
ASML heeft ook zijn tactische waarde. Net zoals dat Tata dat ook heeft.
Of zou je ASML ook opheffen als China straks hetzelfde trucje kan?
pi_220518990
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 13:20 schreef Sjemmert het volgende:

[..]
Tata Nederland is niet verliesgevend. 1.5 tot 2 miljard euro netto winst afgelopen 10 jaar volgens ChatGPT.
Het gaat niet om de afgelopen 10 jaar, eerder de afgelopen jaren, ik vrees dat je dan een heel ander beeld krijgt. Daarnaast is er geen rendabel toekomstperspectief in Nederland als het om de europese transitie naar groen staal gaat. Dit betekend dat de verliesgevendheid eerder toe, dan afneemt komende jaren.

quote:
AI Overview
De winstgevendheid van Tata Steel Nederland (in het bijzonder de fabriek in IJmuiden) is de afgelopen vijf jaar zeer volatiel geweest, met sterke winsten afgewisseld door aanzienlijke verliezen. De staalindustrie is cyclisch en erg gevoelig voor grondstofprijzen, energiekosten en de wereldwijde vraag naar staal.Hier is een overzicht van de financiële resultaten van de afgelopen jaren (gebaseerd op beschikbare jaarverslagen tot medio 2025):Boekjaar 2024-2025: Tata Steel Nederland rapporteerde opnieuw een verlieslatend jaar. De resultaten stonden onder druk door hoge energie- en grondstofkosten, een zwakke marktvraag en concurrentie van goedkoop staal uit China.Boekjaar 2023-2024: Tata Steel Nederland boekte een negatief resultaat van 556 miljoen euro. Het bedrijf sprak destijds van een "zeer uitdagend jaar" door verslechterde marktomstandigheden en hoge operationele kosten.Boekjaar 2022-2023: In dit jaar werd een netto winst van 352 miljoen euro gerapporteerd.Boekjaar 2021-2022 & 2020-2021: Na een verlies in het boekjaar 2020-2021 (netto verlies van ¤139 mln), maakte het bedrijf in 2021-2022 weer aanzienlijke winst door een sterke vraag naar staal en hoge staalprijzen na de coronacrisis.Vooruitzichten 2025/2026: Hoewel er in mei 2025 berichten waren over een incidentele winststijging, blijft de structurele winstgevendheid volatiel.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220518999
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 13:25 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Het gaat niet om de afgelopen 10 jaar, eerder de afgelopen jaren, ik vrees dat je dan een heel ander beeld krijgt. Daarnaast is er geen rendabel toekomstperspectief in Nederland als het om de europese transitie naar groen staal gaat. Dit betekend dat de verliesgevendheid eerder toe dan afneemt komende jaren.
[..]

2025 en 2026 weer zwarte cijfers gewoon ?

2024 was erg slecht maar om dan direct te roepen dat Tata NL verliesgevend is... Dat is een beetje te simpel.
pi_220519021
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 13:20 schreef Fietsenrek het volgende:

[..]
Moet ASML jaarlijks miljoenen investeren om te vergroenen?
Zoals gezegd, Tata draait nu mindere cijfers. Er zijn ook gewoon tijden geweest dat ze zwarte cijfers draaien. Zelfs dan is men niet tevreden.
ASML heeft ook zijn tactische waarde. Net zoals dat Tata dat ook heeft.
Of zou je ASML ook opheffen als China straks hetzelfde trucje kan?
Als een activiteit op langere termijn geen toekomstperspectief heeft moet je er afstand van doen. We hebben geen steenkoolmijnen meer, geen textiel industrie meer, weinig koetsiers meer, want tegenwoordig kopen we autos uit het buitenland, ook een autoindustrie is er niet meer.

ASML moet jaarlijks miljarden investeren om zijn unieke marktpositie te behouden op de wereldmarkt.
quote:
AI Overview
ASML is de grootste investeerder in onderzoek en ontwikkeling (R&D) in Nederland en een van de koplopers in Europa. De R&D-investeringen zijn de afgelopen jaren sterk gestegen:Huidige R&D-uitgaven (2025/2026): ASML investeert inmiddels miljarden euro's op jaarbasis in R&D om zijn positie in EUV-technologie en high-NA-technologie te behouden.Groei: Volgens recente R&D-top 50 lijsten (eind 2025) is ASML ongeëvenaard in R&D-investeringen binnen de Nederlandse hightechsector.Investeringen in AI: Naast interne R&D investeert ASML ook in specifieke projecten, zoals een gemelde investering van 1,3 miljard euro in het Europese AI-bedrijf Mistral AI, gericht op versnelling van de chipmachineontwikkeling.


[ Bericht 1% gewijzigd door Digi2 op 06-04-2026 13:51:59 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220519052
quote:
1s.gif Op maandag 6 april 2026 13:28 schreef Sjemmert het volgende:

[..]
2025 en 2026 weer zwarte cijfers gewoon ?

2024 was erg slecht maar om dan direct te roepen dat Tata NL verliesgevend is... Dat is een beetje te simpel.
2026 is nog niet voorbij, we hebben net Q1 achter de rug.

Bovendien:
quote:
AI Overview
De CO2-heffingen in de Europese Unie (EU) worden de komende jaren aanzienlijk aangescherpt en uitgebreid als onderdeel van het 'Fit for 55'-pakket, met als doel de uitstoot in 2030 met 55% te verminderen ten opzichte van 1990. Aangescherpt EU ETS (Emissiehandelssysteem)Hogere prijzen: Het ETS, dat geldt voor industrie en energiecentrales, wordt strenger. Het plafond voor emissierechten daalt, waardoor CO2-rechten schaarser en duurder worden.Afbouw gratis rechten: De gratis emissierechten voor de industrie worden tussen 2026 en 2034 geleidelijk afgebouwd.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220519098
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 11:33 schreef Fietsenrek het volgende:

[..]
Wie krijgt de rekening gepresenteerd als hier een economische crisis uit voortkomt?
Ik betaal liever belasting om zo'n belangrijke fabriek overeind te houden dan dat er oneindig geld gaat naar asiel bijvoorbeeld. Je onderschat echt wat voor waarde zo'n staalbedrijf heeft voor een land.
Waarom zou er een economische crisis ontstaan als die fabriek dicht gaat? Zo veel mensen werken er niet (11500 ongeveer), ze nauwelijks winst, dus belasting betalen ze ook nauwelijks.

Ondertussen is de levensverwachting lager en het aantal zieken hoger in de hele omgeving van de fabriek. Weegt dat echt op tegen die minimale werkgelegenheid en belastinginkomsten?

https://www.nhnieuws.nl/n(...)ziek-en-sneller-dood

https://eenvandaag.avrotr(...)an-de-ijsberg-153553

https://nos.nl/artikel/24(...)el-en-kans-op-ziekte
Op donderdag 7 juli 2022 12:47 schreef LordofLeaves het volgende:
Bij deze ben jij de marimba van KLB. :P
pi_220519124
quote:
1s.gif Op maandag 6 april 2026 13:28 schreef Sjemmert het volgende:

[..]
2025 en 2026 weer zwarte cijfers gewoon ?

2024 was erg slecht maar om dan direct te roepen dat Tata NL verliesgevend is... Dat is een beetje te simpel.
Die winst is erg weinig, en minder dan de overheidssteun die nodig is om het bedrijf in leven te houden.

Bovendien moet je je als gemeenschap afvragen of zo weinig winst en werkgelegenheid opweegt tegen de grote risicos voor de gezondheid en levensverwachting in de hele omgeving. En dat staat nog helemaal buiten het CO2 verhaal.
Op donderdag 7 juli 2022 12:47 schreef LordofLeaves het volgende:
Bij deze ben jij de marimba van KLB. :P
pi_220519136
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 13:57 schreef knoopie het volgende:

[..]
Waarom zou er een economische crisis ontstaan als die fabriek dicht gaat? Zo veel mensen werken er niet (11500 ongeveer), ze nauwelijks winst, dus belasting betalen ze ook nauwelijks.

Ondertussen is de levensverwachting lager en het aantal zieken hoger in de hele omgeving van de fabriek. Weegt dat echt op tegen die minimale werkgelegenheid en belastinginkomsten?

https://www.nhnieuws.nl/n(...)ziek-en-sneller-dood

https://eenvandaag.avrotr(...)an-de-ijsberg-153553

https://nos.nl/artikel/24(...)el-en-kans-op-ziekte
Inderdaad :Y
quote:
AI Overview
De effectieve belastingafdracht (vennootschapsbelasting) van Tata Steel Nederland (met name de vestiging in IJmuiden) is onderwerp van discussie. Uit onderzoeken en mediaverslagen (o.a. in 2020, 2022) is naar voren gekomen dat Tata Steel IJmuiden gedurende lange periodes geen of nauwelijks winstbelasting (vennootschapsbelasting) in Nederland heeft betaald.Hier zijn de belangrijkste feiten over de belastingpositie van Tata Steel Nederland:Geen vennootschapsbelasting: Door een combinatie van fiscale constructies, verliezen uit het verleden en rentebetalingen op schulden aan de moedermaatschappij, werd de fiscale winst vaak weggestreept, waardoor de effectieve vennootschapsbelasting op ¤ 0 uitkwam.Totale bijdrage: Het bedrijf zelf meldt dat het jaarlijks bijna ¤ 1 miljard bijdraagt aan de Nederlandse schatkist. Dit bedrag betreft echter voornamelijk loonbelasting, sociale premies en BTW, en niet de winstbelasting over de bedrijfsresultaten.Andere belastingen: Tata Steel betaalt uiteraard wel andere belastingen en heffingen, zoals energiebelasting (inclusief steenkoolbelasting, die tot 2030 oploopt tot 196 miljoen euro) en milieubelastingen.Subsidies: Tegenover de belastingafdracht staan plannen voor aanzienlijke overheidssubsidies voor verduurzaming (mogelijk miljarden euro's).
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220519210
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 14:05 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Inderdaad :Y
[..]

En voor dat luttele bedrag hebben 160.000 mensen een 2,5 maanden lagere levensverwachting, en zijn vaker ziek. Ze hebben bijvoorbeeld een veel hogere kans op longkanker, en zelfs als je alleen naar het geld kijkt dan kost dat de samenleving ook handenvol met geld.

In de ideale wereld zou er geen prijs staan op een mensenleven, maar we leven helaas niet in een ideale wereld. Daarom rekenen we normaal met de kosten per QALY (quality adjusted life year) die in Nederland ongeveer ¤80.000 zijn. Is een behandeling duurder dan dat, en is de verwachtte levensverlenging minder dan een jaar, dan wordt het niet gedaan.

Als je alleen de met 2,5 maanden verminderde levensverwachting met de 160.000 inwoners van de regio vermenigvuldigd, dan kom je op een bedrag van 2,66 miljard aan verloren QALY. Als de belastingopbrengsten van Tata NL minder zijn, dan is het financieel verstandiger om de boel dicht te gooien.
Op donderdag 7 juli 2022 12:47 schreef LordofLeaves het volgende:
Bij deze ben jij de marimba van KLB. :P
pi_220519216
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 13:57 schreef knoopie het volgende:

[..]
Waarom zou er een economische crisis ontstaan als die fabriek dicht gaat? Zo veel mensen werken er niet (11500 ongeveer), ze nauwelijks winst, dus belasting betalen ze ook nauwelijks.

Ondertussen is de levensverwachting lager en het aantal zieken hoger in de hele omgeving van de fabriek. Weegt dat echt op tegen die minimale werkgelegenheid en belastinginkomsten?

https://www.nhnieuws.nl/n(...)ziek-en-sneller-dood

https://eenvandaag.avrotr(...)an-de-ijsberg-153553

https://nos.nl/artikel/24(...)el-en-kans-op-ziekte
Intussen al minder door reorganisaties. Maar indirect zit je op 25.000 tot 30.000 man.
Die komen allemaal tegelijkertijd bij het UWV aankloppen.
Ik wil het wel zien hoor, als het drama zich voordoet. Dan pas zie je de kracht van zo'n staalfabriek en dat een hoop duurder gaat worden.

Nou nou. 2,5 maand eerder dood. Dat klinkt wel ernstig.

En betreft de sterfte onder de arbeiders is simpel. Er wordt gewerkt in ploegendienst, wat funest is voor je gezondheid. En vroeger had je niet zoveel PBM's als nu.
pi_220519259
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 14:26 schreef Fietsenrek het volgende:

[..]
Intussen al minder door reorganisaties. Maar indirect zit je op 25.000 tot 30.000 man.
Die komen allemaal tegelijkertijd bij het UWV aankloppen.
Ik wil het wel zien hoor, als het drama zich voordoet. Dan pas zie je de kracht van zo'n staalfabriek en dat een hoop duurder gaat worden.
Waarom zou tata zoveel indirecte werkgelegenheid geven? Lijkt met sterk dat er buiten tata 20.000 mensen in NL voor hun aan het werk zijn.
De werkeloosheid is maar 4%. Die mensen hebben zo weer werk.
quote:
Nou nou. 2,5 maand eerder dood. Dat klinkt wel ernstig.
Dat is het gemiddelde van de regio. Dus 2,5 maanden vermenigvuldigd met 160.000 inwoners. Dat zijn 33333 levensjaren die verloren gegaan. Zelfs al heb je nul emphatie, dan moet je nog steeds inzien dat dat ook een heleboel geld kost. Aan ziektekosten, en aan verloren productieve jaren.
quote:
En betreft de sterfte onder de arbeiders is simpel. Er wordt gewerkt in ploegendienst, wat funest is voor je gezondheid. En vroeger had je niet zoveel PBM's als nu.
Dus omdat het vroeger nog kutter was, is de slechte situatie van nu ineens prima?
Op donderdag 7 juli 2022 12:47 schreef LordofLeaves het volgende:
Bij deze ben jij de marimba van KLB. :P
  maandag 6 april 2026 @ 14:47:08 #79
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_220519285
En, wat is het alternatief? Staalproductie staken? Dan houd de vervuiling niet op, je verplaatst hem alleen maar.
pi_220519287
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 14:38 schreef knoopie het volgende:

[..]
Waarom zou tata zoveel indirecte werkgelegenheid geven? Lijkt met sterk dat er buiten tata 20.000 mensen in NL voor hun aan het werk zijn.
De werkeloosheid is maar 4%. Die mensen hebben zo weer werk.
[..]
Dat is het gemiddelde van de regio. Dus 2,5 maanden vermenigvuldigd met 160.000 inwoners. Dat zijn 33333 levensjaren die verloren gegaan. Zelfs al heb je nul emphatie, dan moet je nog steeds inzien dat dat ook een heleboel geld kost. Aan ziektekosten, en aan verloren productieve jaren.
[..]
Dus omdat het vroeger nog kutter was, is de slechte situatie van nu ineens prima?
Omdat er nog tig bedrijven omheen liggen die voor 90% bestaan uit het leveren van diensten, materialen en onderdelen aan Tata.
  maandag 6 april 2026 @ 14:48:34 #81
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_220519292
Verder verlies je dan de mogelijkheid om staal te maken, een strategisch zeer belangrijk product. Economisch en militair nog afhankelijker worden.
pi_220519296
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 14:47 schreef Jan_Onderwater het volgende:
En, wat is het alternatief? Staalproductie staken? Dan houd de vervuiling niet op, je verplaatst hem alleen maar.
Naar Spanje waar ze dan groen staal kunnen gaan maken met minder vervuiling en CO2-uitstoot.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
  maandag 6 april 2026 @ 14:52:26 #83
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_220519302
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 14:49 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Naar Spanje waar ze dan groen staal kunnen gaan maken met minder vervuiling en CO2-uitstoot.
Vertel hoe vervuil je minder in Spanje en nogmaals, het gaat niet om CO2
pi_220519309
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 14:47 schreef Sjemmert het volgende:

[..]
Omdat er nog tig bedrijven omheen liggen die voor 90% bestaan uit het leveren van diensten, materialen en onderdelen aan Tata.
Laat de cijfers maar zien dan. Ik vind je schatting namelijk nogal overdreven.
Op donderdag 7 juli 2022 12:47 schreef LordofLeaves het volgende:
Bij deze ben jij de marimba van KLB. :P
pi_220519312
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 14:48 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Verder verlies je dan de mogelijkheid om staal te maken, een strategisch zeer belangrijk product. Economisch en militair nog afhankelijker worden.
Hier moeten we al de benodigde steenkool, ijzererts en aardgas importeren om uberhaupt het staal te kunnen fabriceren, dus die afhankelijkheid is er al direct aan het begin van de keten. Als er beperkte mogelijkheden waren staal elders te kunnen betrekken zou het een redelijk argument zijn, maar er zijn veel staalfabrieken in Europa en in veel landen op de wereld.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220519322
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 14:53 schreef knoopie het volgende:

[..]
Laat de cijfers maar zien dan. Ik vind je schatting namelijk nogal overdreven.
Vaak kan een deel van de spinoff industrie zelfstandig door in beperkte vorm, in dit geval met importstaal. Toen de steenkoolmijnen hier sloten ging DSM, de chemische industriele spinoff ook gewoon verder met importchemicalien.

[ Bericht 0% gewijzigd door Digi2 op 06-04-2026 15:04:24 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220519324
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 14:47 schreef Jan_Onderwater het volgende:
En, wat is het alternatief? Staalproductie staken? Dan houd de vervuiling niet op, je verplaatst hem alleen maar.
Als je het verplaatst naar een gebied waar veel minder mensen wonen, dan heb je toch precies het probleem opgelost waar het in het artikel om gaat?

Het gaat hier namelijk helemaal niet om stikstof of CO2, maar chroom6. Dat is vooral ontzettend ongezond voor mensen.
Op donderdag 7 juli 2022 12:47 schreef LordofLeaves het volgende:
Bij deze ben jij de marimba van KLB. :P
pi_220519332
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 14:53 schreef knoopie het volgende:

[..]
Laat de cijfers maar zien dan. Ik vind je schatting namelijk nogal overdreven.
Dat aantal was niet mijn schatting, maar ikzelf denk dat je toch wel minstens kan rekenen op nog eens 50-100% van wat er bij Tata zelf werkt.
pi_220519343
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 14:58 schreef knoopie het volgende:

[..]
Als je het verplaatst naar een gebied waar veel minder mensen wonen, dan heb je toch precies het probleem opgelost waar het in het artikel om gaat?
Yep, en als het om groen staal gaat, ligt o.a. Spanje nogal voor de hand :Y

quote:
AI Overview
Groene staalproductie (staal gemaakt met waterstof en hernieuwbare energie) zou in Spanje op termijn voordeliger kunnen zijn dan in Nederland vanwege de aanzienlijk lagere productiekosten van hernieuwbare energie, de enorme ruimte voor zonne- en windparken, en strategische overheidsinvesteringen in waterstofinfrastructuur.Hieronder staan de belangrijkste redenen waarom Spanje een strategisch voordeel heeft ten opzichte van Nederland:Goedkopere en overvloedige hernieuwbare energie: Spanje heeft een zeer hoge zonne-instraling en gunstige windomstandigheden, waardoor de kosten voor de opwekking van zonne- en windenergie tot de laagste in Europa behoren. Groene waterstof, cruciaal voor de productie van groen staal, kan hierdoor goedkoper geproduceerd worden dan in Nederland.Ruimte voor infrastructuur: Spanje heeft meer fysieke ruimte voor grootschalige zonne- en windprojecten, terwijl in Nederland de ruimte schaars is en het elektriciteitsnet al zwaar belast is.Strategische waterstofplannen: Spanje positioneert zich als een leider in de Europese waterstofeconomie met substantiële subsidies en plannen om een belangrijke producent te worden.Lagere energiekosten voor de industrie: De elektriciteitsprijs voor grote verbruikers kan in Zuid-Europa gunstiger uitvallen dan in Nederland, waar hoge nettarieven en energiekosten een uitdaging vormen voor energie-intensieve industrieën.Bestaande groene initiatieven: Grote staalproducenten zoals ArcelorMittal investeren in Spanje al in de belofte van groen staal, ondersteund door de lokale beschikbaarheid van duurzame energie.Nederland vs. Spanje Hoewel Nederland sterke windparken op de Noordzee ontwikkelt, zijn de kosten voor de grootschalige productie van groene waterstof in Spanje momenteel competitiever. Bovendien wordt gesteld dat de energietransitie van de staalindustrie in Nederland een enorme, misschien wel onmogelijke, opgave is voor het huidige stroomnet, waardoor verplaatsing naar zonnige regio's economisch logischer kan zijn.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220519360
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 15:00 schreef Sjemmert het volgende:

[..]
Dat aantal was niet mijn schatting, maar ikzelf denk dat je toch wel minstens kan rekenen op nog eens 50-100% van wat er bij Tata zelf werkt.
Een deel van die activiteit kan waarschijnlijk gewoon verder met importstaal. Nadat de steenkoolmijnen hier sloten ging DSM gewoon verder met import chemicalien ipv die hier verkregen uit steenkool destillaat.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220519399
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 15:00 schreef Sjemmert het volgende:

[..]
Dat aantal was niet mijn schatting, maar ikzelf denk dat je toch wel minstens kan rekenen op nog eens 50-100% van wat er bij Tata zelf werkt.
Zelfs dat lijkt me hoog. Bijna alle grondstoffen, behalve schroot, komen uit het buitenland. En 80% van de productie wordt direct geëxporteerd. Ze hebben niet voor niets een eigen aanlegplaats voor zeeschepen.

Eigenlijk is het net de varkensveeteelt. We moeten het voer importeren, en tachtig procent van het vlees wordt geëxporteerd. En Nederland blijft met de shit zitten, terwijl we er nauwelijks geld aan verdienen.
Op donderdag 7 juli 2022 12:47 schreef LordofLeaves het volgende:
Bij deze ben jij de marimba van KLB. :P
pi_220519408
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 14:38 schreef knoopie het volgende:

[..]
Waarom zou tata zoveel indirecte werkgelegenheid geven? Lijkt met sterk dat er buiten tata 20.000 mensen in NL voor hun aan het werk zijn.
De werkeloosheid is maar 4%. Die mensen hebben zo weer werk.
[..]
Dat is het gemiddelde van de regio. Dus 2,5 maanden vermenigvuldigd met 160.000 inwoners. Dat zijn 33333 levensjaren die verloren gegaan. Zelfs al heb je nul emphatie, dan moet je nog steeds inzien dat dat ook een heleboel geld kost. Aan ziektekosten, en aan verloren productieve jaren.
[..]
Dus omdat het vroeger nog kutter was, is de slechte situatie van nu ineens prima?
Voor sommige toeleveranciers is Tata hun grootste of zelfs enige afnemer. Dus ja, dan vallen er klappen. Ook vele transportbedrijven rijden grotendeels voor Tata. Al zal dat zich wel herstellen, is dat ook een grote financiële klap die ze krijgen.

Als ik 82 en 4 maanden worden ipv van 82 en 1 maand, en ik heb mogen genieten van de welvaart die Tata met zich meebrengt, kies ik daarvoor.

De situatie is vergeleken met vroeger wel veranderd ja. Meer PBM's zoals gezegd. Ook in de fabrieken is het 1 en ander veranderd. En zijn ze nog steeds mee bezig, al wil je dat vast niet geloven.
  maandag 6 april 2026 @ 15:28:00 #93
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_220519459
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 14:55 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Hier moeten we al de benodigde steenkool, ijzererts en aardgas importeren om uberhaupt het staal te kunnen fabriceren, dus die afhankelijkheid is er al direct aan het begin van de keten. Als er beperkte mogelijkheden waren staal elders te kunnen betrekken zou het een redelijk argument zijn, maar er zijn veel staalfabrieken in Europa en in veel landen op de wereld.
Je beantwoord de vraag niet, je gaat niet in op de vervuiling van de productie, die verplaats je alleen maar.
  maandag 6 april 2026 @ 15:30:19 #94
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_220519471
quote:
1s.gif Op maandag 6 april 2026 14:58 schreef knoopie het volgende:

[..]
Als je het verplaatst naar een gebied waar veel minder mensen wonen, dan heb je toch precies het probleem opgelost waar het in het artikel om gaat?

Het gaat hier namelijk helemaal niet om stikstof of CO2, maar chroom6. Dat is vooral ontzettend ongezond voor mensen.
Je vervuild nog steeds. Wel grappig hoe jij en Digi2 het daar niet over willen hebben
pi_220519482
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 15:17 schreef knoopie het volgende:

[..]
Zelfs dat lijkt me hoog. Bijna alle grondstoffen, behalve schroot, komen uit het buitenland. En 80% van de productie wordt direct geëxporteerd. Ze hebben niet voor niets een eigen aanlegplaats voor zeeschepen.

Eigenlijk is het net de varkensveeteelt. We moeten het voer importeren, en tachtig procent van het vlees wordt geëxporteerd. En Nederland blijft met de shit zitten, terwijl we er nauwelijks geld aan verdienen.
Er is natuurlijk wel even wat meer nodig om staal te maken dan alleen wat grondstoffen.
pi_220519504
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 15:19 schreef Fietsenrek het volgende:

[..]
Voor sommige toeleveranciers is Tata hun grootste of zelfs enige afnemer. Dus ja, dan vallen er klappen. Ook vele transportbedrijven rijden grotendeels voor Tata. Al zal dat zich wel herstellen, is dat ook een grote financiële klap die ze krijgen.

Als ik 82 en 4 maanden worden ipv van 82 en 1 maand, en ik heb mogen genieten van de welvaart die Tata met zich meebrengt, kies ik daarvoor.
Ten eerste is dat natuurlijk niet bij iedereen precies 2,5 maanden, maar bij de meesten niks en bij sommigen tien jaar eerder dood door longkanker. Kies je daar nog steeds voor?

En hoeveel welvaart levert Tata dan volgens jou? Want ze leveren relatief weinig werkgelegenheid op en betalen nauwelijks winstbelasting. En ze kosten de samenleving dus heel veel aan extra gezondheidszorg en verloren productieve jaren. Je geeft geen enkel feit om je mening te onderbouwen.
quote:
De situatie is vergeleken met vroeger wel veranderd ja. Meer PBM's zoals gezegd. Ook in de fabrieken is het 1 en ander veranderd. En zijn ze nog steeds mee bezig, al wil je dat vast niet geloven.
Op donderdag 7 juli 2022 12:47 schreef LordofLeaves het volgende:
Bij deze ben jij de marimba van KLB. :P
  maandag 6 april 2026 @ 15:38:22 #97
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_220519509
quote:
1s.gif Op maandag 6 april 2026 15:32 schreef Sjemmert het volgende:

[..]
Er is natuurlijk wel even wat meer nodig om staal te maken dan alleen wat grondstoffen.
Wernemers bijvoorbeeld, graag een haven, toeleveranciers, transportbedrijven voor de staalproducten
Oeps, daar heb je plots weer tienduizenden mensen die er in de buurt werken en wonen
pi_220519511
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 15:30 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
Je vervuild nog steeds. Wel grappig hoe jij en Digi2 het daar niet over willen hebben
Dit artikel gaat over gezondheidsproblemen bij mensen veroorzaakt door chroom6. Die worden veel minder, als je niet midden in bewoond gebied gaat produceren. Dat is precies waar het over gaat en dat is precies de vraag die wij beantwoorden.
Op donderdag 7 juli 2022 12:47 schreef LordofLeaves het volgende:
Bij deze ben jij de marimba van KLB. :P
pi_220519524
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 15:38 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
Wernemers bijvoorbeeld, graag een haven, toeleveranciers, transportbedrijven voor de staalproducten
Oeps, daar heb je plots weer tienduizenden mensen die er in de buurt werken en wonen
Ik ben zelf weleens bij Mennens geweest. Die produceert, keurt, onderhoud en vervangt staalkabels en hefmiddelen voor kranen. De eigenaar vertelde mij dat 90% van hun werk voor Tata is.

En zo zijn er nog tig bedrijven die zeer industrie specifieke diensten, onderdelen en service leveren aan Tata.
pi_220519525
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 15:28 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
Je beantwoord de vraag niet, je gaat niet in op de vervuiling van de productie, die verplaats je alleen maar.
Niet als je dan ook overgaat op de productie van fossiel staal op groen staal. Dat proces is anders en verminderd een zeer groot deel van de CO2 uitstoot welke veranwoordelijk wordt gehouden voor klimaatverwarming(klimaat is onderdeel van het milieu) daarnaast verminderd het de uitstoot van stoffen in het milieu die vooral voortkomen uit het fossiele(met name cokes) proces tov waterstof reductie.

quote:
AI Overview
Groene staalproductie biedt aanzienlijke milieuvoordelen ten opzichte van traditioneel staal, dat wordt geproduceerd met fossiele brandstoffen (zoals kolen). Het belangrijkste verschil is de vrijwel volledige eliminatie van CO₂-emissies en een vermindering van de afhankelijkheid van eindige grondstoffen.Hier zijn de belangrijkste milieuvoordelen:Drastische CO₂-reductie (tot 90-95%): Traditionele staalproductie (via hoogovens) stoot gemiddeld 1,8 tot 1,9 ton CO₂ per ton staal uit. Groen staal, gemaakt met waterstof en hernieuwbare energie, vermindert deze uitstoot met wel 90% tot 95%.Vervanging van steenkool door waterstof: In plaats van cokes en steenkool te gebruiken voor het smelten van ijzererts, wordt groene waterstof ingezet. Bij dit proces komt waterdamp vrij in plaats van CO₂.Lagere totale energieconsumptie: Groene staalproductiemethoden kunnen de energieconsumptie met wel 80% verlagen ten opzichte van traditionele, fossielgestookte methoden.Lagere luchtvervuiling: Doordat er geen steenkool wordt verbrand, vermindert de productie van groen staal de uitstoot van schadelijke stoffen, zoals zwavel en fijnstof, aanzienlijk.Circulair grondstoffengebruik: Groene staalproductie (met name via elektrische boogovens) stimuleert het gebruik van schroot. Elke ton gerecycled staal bespaart ongeveer 1,5 ton ijzererts.Behoud van natuurlijke grondstoffen: Door de overstap op hernieuwbare energie en een betere recycling, neemt de druk op de winning van fossiele brandstoffen en ijzererts af


[ Bericht 1% gewijzigd door Digi2 op 06-04-2026 15:50:23 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220519527
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 15:38 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
Wernemers bijvoorbeeld, graag een haven, toeleveranciers, transportbedrijven voor de staalproducten
Oeps, daar heb je plots weer tienduizenden mensen die er in de buurt werken en wonen
Kom maar met cijfers die laten zien hoeveel welvaart dat oplevert. Dan kunnen we kijken of dat meer of minder is dan de ¤2,6 miljard aan QALY die Tata steel kost.
Op donderdag 7 juli 2022 12:47 schreef LordofLeaves het volgende:
Bij deze ben jij de marimba van KLB. :P
pi_220519594
Wat men hier nog over het hoofd ziet is dat Tata.nl niet blijvend minder dan 15% effectieve belasting kan blijven afdragen omdat dat tegen europese en internationale afspraken/verdragen ingaat. Dit gaat leiden tot rechtzaken die Tata en de staat met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid gaan verliezen van milieu-organisaties.
Bedenk daarbij dat effectieve belasting is wat er echt netto in de schatkist terechtkomt vanuit het bedrijfsresultaat na aftrek van kostenposten en subsidies.

https://www.capitalone.co(...)/effective-tax-rate/

https://ecer.minbuza.nl/-(...)r-grootste-bedrijven

[ Bericht 3% gewijzigd door Digi2 op 06-04-2026 16:56:33 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220519802
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 15:37 schreef knoopie het volgende:

[..]
Ten eerste is dat natuurlijk niet bij iedereen precies 2,5 maanden, maar bij de meesten niks en bij sommigen tien jaar eerder dood door longkanker. Kies je daar nog steeds voor?

En hoeveel welvaart levert Tata dan volgens jou? Want ze leveren relatief weinig werkgelegenheid op en betalen nauwelijks winstbelasting. En ze kosten de samenleving dus heel veel aan extra gezondheidszorg en verloren productieve jaren. Je geeft geen enkel feit om je mening te onderbouwen.
[..]

Ja. Daar kies ik voor. Als ik dan genoten heb, dan is dat maar zo. Bovendien is het niet zo dat iedereen longkanker krijgt.

Zoals gezegd, levert Tata veel werkgelegenheid op. Alleen al in de regio ca 9000. En de salarissen zijn niet mis. Plus de indirecte banen uiteraard, zit je al op 26000+ banen. Dus dat levert een aanzienlijke hoeveelheid banen op.
Ook al die werknemers betalen inkomstenbelasting en dat is ook een behoorlijk potje voor de overheid.

Dus de gezondheidszorg gaat omhoog door Tata? Ah oke. Duidelijk. Alleen hier is veel gezondheidszorg nodig natuurlijk.
En welke productieve jaren heb je het over? De jaren dat je al in het verzorgingstehuis zit?
pi_220519815
"Tata Steel draagt substantieel bij aan de Nederlandse schatkist, met een geschatte totale bijdrage van ruim 970 miljoen euro in 2022, wat neerkomt op gemiddeld ruim 80 miljoen euro per maand aan diverse belastingen (inclusief loonbelasting, sociale premies, en indirecte belastingen via toeleveranciers).
Tata Steel Nederland
Tata Steel Nederland
+1
Hieronder volgt een overzicht van de belastinginkomsten gebaseerd op gegevens uit 2022 en recentere berichtgeving:
Totale belastingbijdrage per maand (direct + indirect): Ca. 80-81 miljoen euro.
Directe bijdrage (Tata Steel zelf): Tata Steel betaalde in 2022 ongeveer 403 miljoen euro rechtstreeks aan de schatkist, wat neerkomt op ongeveer 33,5 miljoen euro per maand. Dit bestaat met name uit loonbelasting en sociale premies voor de ruim 10.000 directe medewerkers.
Indirecte en afgeleide bijdrage: De activiteiten van Tata Steel zorgen voor extra belastinginkomsten via toeleveranciers en bestedingen van werknemers, geschat op nog eens 370 miljoen euro (indirect) en 200 miljoen euro (afgeleid) per jaar.
Vennootschapsbelasting: Hoewel Tata Steel loonbelasting betaalt, is er in het verleden veel discussie geweest over het feit dat Tata Steel IJmuiden jarenlang geen winstbelasting (vennootschapsbelasting) heeft betaald, ondanks behaalde winsten.
CO2-belasting: In 2022 betaalde Tata Steel ongeveer 100 miljoen euro aan CO2-heffingen.

Indirecte banen en belasting:
De activiteiten van Tata Steel ondersteunen in totaal ongeveer 29.300 banen in Nederland (direct en indirect). Als deze werkgelegenheid zou verdwijnen, zou dit de overheid naar schatting ruim 80 miljoen euro per maand aan misgelopen inkomsten en uitkeringen."
pi_220519861
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 16:41 schreef Fietsenrek het volgende:
"Tata Steel draagt substantieel bij aan de Nederlandse schatkist, met een geschatte totale bijdrage van ruim 970 miljoen euro in 2022, wat neerkomt op gemiddeld ruim 80 miljoen euro per maand aan diverse belastingen (inclusief loonbelasting, sociale premies, en indirecte belastingen via toeleveranciers).
Tata Steel Nederland
Tata Steel Nederland
+1
Hieronder volgt een overzicht van de belastinginkomsten gebaseerd op gegevens uit 2022 en recentere berichtgeving:
Totale belastingbijdrage per maand (direct + indirect): Ca. 80-81 miljoen euro.
Directe bijdrage (Tata Steel zelf): Tata Steel betaalde in 2022 ongeveer 403 miljoen euro rechtstreeks aan de schatkist, wat neerkomt op ongeveer 33,5 miljoen euro per maand. Dit bestaat met name uit loonbelasting en sociale premies voor de ruim 10.000 directe medewerkers.
Indirecte en afgeleide bijdrage: De activiteiten van Tata Steel zorgen voor extra belastinginkomsten via toeleveranciers en bestedingen van werknemers, geschat op nog eens 370 miljoen euro (indirect) en 200 miljoen euro (afgeleid) per jaar.
Vennootschapsbelasting: Hoewel Tata Steel loonbelasting betaalt, is er in het verleden veel discussie geweest over het feit dat Tata Steel IJmuiden jarenlang geen winstbelasting (vennootschapsbelasting) heeft betaald, ondanks behaalde winsten.
CO2-belasting: In 2022 betaalde Tata Steel ongeveer 100 miljoen euro aan CO2-heffingen.

Indirecte banen en belasting:
De activiteiten van Tata Steel ondersteunen in totaal ongeveer 29.300 banen in Nederland (direct en indirect). Als deze werkgelegenheid zou verdwijnen, zou dit de overheid naar schatting ruim 80 miljoen euro per maand aan misgelopen inkomsten en uitkeringen."
Het gaat om netto effectief afgedragen belastingen vanuit het bedrijfsresultaat, niet om bijv de loonbelasting van het personeel. Dit is uitdrukkelijk niet toegestaan binnen het internationele belastingverdrag wat ook van kracht is binnen de EU.

Wat men hier nog over het hoofd ziet is dat Tata.nl niet blijvend minder dan 15% effectieve belasting kan blijven afdragen omdat dat tegen europese en internationale afspraken/verdragen ingaat. Dit gaat leiden tot rechtzaken die Tata en de staat met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid gaan verliezen van milieu-organisaties.
Bedenk daarbij dat effectieve belasting is wat er echt netto in de schatkist terechtkomt vanuit het bedrijfsresultaat, na aftrek van kostenposten en subsidies.

https://www.capitalone.co(...)/effective-tax-rate/

https://ecer.minbuza.nl/-(...)r-grootste-bedrijven
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
  maandag 6 april 2026 @ 16:59:28 #106
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_220519896
sluiten die stinktent,

de duurste locatie van nederland ?


Mooie Dutch sky line

quote:
Uur U nadert voor Tata Steel: ’Zonder miljardensubsidie voor vergroening is het een sterfhuis’
IJmuiden- Doet-ie het of doet-ie het niet? Met het Tweede Kamerdebat dinsdagmiddag over de maatwerkafspraak tussen overheid en Tata Steel Nederland naderen we het sluitstuk van een jaar lang soebatten en onderzoeken over een miljardensubsidie voor vergroening van de voormalige Hoogovens. Over keuze tussen ’subsidiefuik’ en ’sterfhuisconstructie’ of ’plan B’.
we moeten vooruit met Nederland , weg met die troep



[ Bericht 8% gewijzigd door michaelmoore op 06-04-2026 19:22:58 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 75 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_220520429
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 16:51 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Het gaat om netto effectief afgedragen belastingen vanuit het bedrijfsresultaat, niet om bijv de loonbelasting van het personeel. Dit is uitdrukkelijk niet toegestaan binnen het internationele belastingverdrag wat ook van kracht is binnen de EU.

Wat men hier nog over het hoofd ziet is dat Tata.nl niet blijvend minder dan 15% effectieve belasting kan blijven afdragen omdat dat tegen europese en internationale afspraken/verdragen ingaat. Dit gaat leiden tot rechtzaken die Tata en de staat met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid gaan verliezen van milieu-organisaties.
Bedenk daarbij dat effectieve belasting is wat er echt netto in de schatkist terechtkomt vanuit het bedrijfsresultaat, na aftrek van kostenposten en subsidies.

https://www.capitalone.co(...)/effective-tax-rate/

https://ecer.minbuza.nl/-(...)r-grootste-bedrijven
Het feit dat men de door de werknemers betaalde loonbelasting mee gaat tellen om te bewijzen dat ze echt wel iets bijdrwerkplekkrnoor zien hoe wanhopig ze zijn. _O-

En ik zie nog steeds geen enkele bron voor die zogenaamde 30.000 werkplekken? Waar komt dat mooie stukje proza vandaan? De website van Tata steel?
Op donderdag 7 juli 2022 12:47 schreef LordofLeaves het volgende:
Bij deze ben jij de marimba van KLB. :P
pi_220520562
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 18:21 schreef knoopie het volgende:

[..]
En ik zie nog steeds geen enkele bron voor die zogenaamde 30.000 werkplekken? Waar komt dat mooie stukje proza vandaan? De website van Tata steel?
Ik vermoed dat de nabijheid van een haven belangrijker is voor de spin-off bedrijven dan Tata steel zelf. Als het benodigde staal via de haven aangeleverd wordt, kunnen veel van die bedrijven gewoon doorgaan met hun activiteiten. Nogmaals neem de steenkoolmijnen die sloten als voorbeeld, nadat de 'droge' steenkool destillatie van eigen steenkool stopte bleef de chemische tak van DSM bestaan.
quote:
AI Overview
De droge destillatie van steenkool (ook wel pyrolyse of cokesvorming genoemd) speelde een cruciale rol in de geboorte en vroege ontwikkeling van de chemische industrie, met name in de 19e en vroege 20e eeuw. Dit proces, waarbij steenkool zonder toevoeging van lucht sterk verhit wordt, was in eerste instantie bedoeld voor de productie van lichtgas en cokes, maar leverde waardevolle bijproducten die de basis vormden voor de organische chemische industrie.De rol van droge steenkool destillatie:Productie van Lichtgas en Cokes: Steenkool werd verhit in retorten (gesloten ovens), waarbij gas (lichtgas of stadsgas) vrijkwam dat werd gebruikt voor straatverlichting en verwarming. De vaste reststof die overbleef, cokes, werd op grote schaal toegepast in hoogovens voor de staalproductie.Vrijkomen van bijproducten (Koolteer): Tijdens het destillatieproces ontstond, naast gas en cokes, een zwarte, stroperige vloeistof: koolteer. Lange tijd werd dit gezien als een nutteloos afvalproduct, maar chemici ontdekten dat het een rijke bron van aromatische koolwaterstoffen was.Geboorte van de Organische Chemie: Uit koolteer konden stoffen als benzeen, tolueen, fenol en aniline worden geïsoleerd. Deze stoffen vormden de basis voor de synthese van kleurstoffen, medicijnen (zoals aspirine), en later kunststoffen en explosieven.Ontstaan van de Teerchemie: De verwerking van deze koolteer in gespecialiseerde fabrieken legde de basis voor de 'teerchemie', een vroege en zeer belangrijke tak van de organische chemische industrie.Belang voor de chemische industrie:De mogelijkheid om uit steenkool een breed scala aan chemische grondstoffen te halen, zorgde voor een enorme impuls in de chemische industrie. Het veranderde steenkool van een pure brandstof in een grondstof voor complexe chemische syntheses, wat de industriële revolutie verder versnelde en de weg vrijmaakte voor moderne chemische producten.Samenvattend was de droge destillatie van steenkool de brug tussen de kolenindustrie en de fijnchemie, en daarmee een fundamentele pijler onder de geboorte van de moderne chemische industrie.


[ Bericht 5% gewijzigd door Digi2 op 06-04-2026 19:05:00 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220520866
Was te voorspellen, gaat echter veel sneller dan ik verwacht had :P

quote:
Advocates for the Future dient klacht in bij Europese Commissie over voorgenomen EUR 2 miljard steun aan Tata Steel

Op de dag dat de Tweede Kamer debateert over EUR 2 miljard steun voor Tata Steel Nederland, dient Advocates for the Future (AftF) een klacht in bij de Europese Commissie. Volgens de juridische NGO voldoen de plannen van de regering niet aan de Europese staatssteunregels en mag deze daarom niet worden goedgekeurd. Op 7 april 2026 voert de Tweede Kamer een plenair debat over de toekomst van Tata Steel.

AftF benadrukt dat ingrijpende veranderingen noodzakelijk zijn om de ernstige vervuiling door Tata Steel aan te pakken en de staalindustrie daadwerkelijk te verduurzamen. De uitstoot en andere schadelijke gevolgen van Tata Steel voor klimaat, milieu en gezondheid zijn al jaren onderwerp van zorg. Juist daarom is het van groot belang dat eventuele publieke steun juridisch houdbaar, effectief en toekomstbestendig wordt ingezet.
De Nederlandse overheid wil Tata Steel nu ondersteunen met een steunpakket van ongeveer EUR 2 miljard. Dat pakket bestaat onder meer uit EUR 1,2 miljard voor de vervanging van een kolengestookte voor een gasgestookte staalfabriek, en EUR 600 miljoen voor maatregelen die de leefomgeving en gezondheid van omwonenden zouden moeten verbeteren. Daarnaast is EUR 200 miljoenvoorzien voor een mogelijke latere overstap van de nieuwe installatie van aardgas naar waterstof of biomethaan.

Strenge Europese eisen voor staatssteun
Lidstaten mogen niet zomaar financiële steun verlenen aan bedrijven, omdat dit de concurrentie binnen de Europese interne markt kan verstoren. Staatssteun is daarom verboden, tenzij de Europese Commissie die steun expliciet goedkeurt op grond van de strenge vereisten uit de Richtsnoeren inzake staatssteun voor klimaat, milieubescherming en energie (CEEAG).

Volgens AftF voldoet de voorgenomen steun aan Tata Steel op fundamentele punten niet aan deze voorwaarden. De Europese Commissie kan de steun daarom niet goedkeuren. De steunmaatregelen creëren een reëel risico op langdurige afhankelijkheid van aardgas, en bieden onvoldoende zekerheid dat de publieke investering leidt tot structurele klimaat- en gezondheidswinst.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220521351
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 18:45 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Ik vermoed dat de nabijheid van een haven belangrijker is voor de spin-off bedrijven dan Tata steel zelf. Als het benodigde staal via de haven aangeleverd wordt, kunnen veel van die bedrijven gewoon doorgaan met hun activiteiten. Nogmaals neem de steenkoolmijnen die sloten als voorbeeld, nadat de 'droge' steenkool destillatie van eigen steenkool stopte bleef de chemische tak van DSM bestaan.
[..]

Er zullen ook vast wel een boel bedrijven daar werk verrichten voor onderhoud, of voor de kantine, of verbouwingen. Maar dat is natuurlijk geen sterk argument, want als je diezelfde oppervlakte gebruikt om woningen te bouwen, dan geeft dat nog veel meer werkgelegenheid.
Op donderdag 7 juli 2022 12:47 schreef LordofLeaves het volgende:
Bij deze ben jij de marimba van KLB. :P
  maandag 6 april 2026 @ 20:25:06 #111
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_220521429
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 20:18 schreef knoopie het volgende:

[..]
Er zullen ook vast wel een boel bedrijven daar werk verrichten voor onderhoud, of voor de kantine, of verbouwingen. Maar dat is natuurlijk geen sterk argument, want als je diezelfde oppervlakte gebruikt om woningen te bouwen, dan geeft dat nog veel meer werkgelegenheid.
allemaal werk waar 12 werkgever s op staan te wachten

gewoon opruimen die smerige bende aan onze mooie Noordzeekust

Links wil graag een paar miljard schenken aan de stervensrijke familie TATA om de wereld beter te maken

idioten

quote:
CFO Tata Steel zegt zelf dat waterstof geen realistische optie is

Terwijl de Nederlandse regering vol inzet op waterstof en daar voor Tata Steel een oplossing ziet, bestrijdt Tata Steel zelf dat dit een realistische optie voor de verduurzaming van de hoogovens in IJmuiden is.

Recent stelde de CFO van Tata Steel Nederland, Koushik Chatterjee, dat het bedrijf waterstof niet als een reële optie voor de nieuwe fabriek ziet. Volgens Chatterjee heeft Tata Steel alleen ingestemd met het opnemen van waterstof als mogelijke brandstof, omdat de Europese Commissie daarop aandrong. Zo stelde hij: “we actually did not want to go that hydrogen route”.

Door het ontbreken van duidelijke en bindende garanties dat de nieuwe fabriek duurzame brandstoffen zal gebruiken, bestaat er een groot risico dat de nieuwe fabriek langdurig staal zal blijven produceren op basis van fossiel gas, wat tot een fossiele lock-in leidt. Op grond van de Europese regels zou de Europese Commissie de voorgenomen steun alleen daarom al moeten afkeuren.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 75 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_220521454
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 20:18 schreef knoopie het volgende:

[..]
Er zullen ook vast wel een boel bedrijven daar werk verrichten voor onderhoud, of voor de kantine, of verbouwingen. Maar dat is natuurlijk geen sterk argument, want als je diezelfde oppervlakte gebruikt om woningen te bouwen, dan geeft dat nog veel meer werkgelegenheid.
Een deel van de huidige werkgelegenheid zal verdwijnen, maar er zijn nu veel vacatures en er dreigt reëel stagflatiegevaar, nu is het moment om het ijzer te smeden als het heet is, Tata.nl te sluiten en personeel aan een andere baan te helpen en eventueel om te scholen. Als we eenmaal in flinke stagflatie verkeren en dat risico is nu reëel, dan wordt dat allemaal veel lastiger/pijnlijker en kostbaarder. Denk terug aan hoe het RSV is vergaan en de conclusies van de enquetecommissie, waarom opnieuw in een vergelijkbare situatie dezelfde bestuurlijke fouten maken :?

History doesn't repeat itself, but it often rhymes :P

[ Bericht 0% gewijzigd door Digi2 op 06-04-2026 20:38:25 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_220521584
quote:
0s.gif Op maandag 6 april 2026 16:41 schreef Fietsenrek het volgende:
"Tata Steel draagt substantieel bij aan de Nederlandse schatkist, met een geschatte totale bijdrage van ruim 970 miljoen euro in 2022, wat neerkomt op gemiddeld ruim 80 miljoen euro per maand aan diverse belastingen (inclusief loonbelasting, sociale premies, en indirecte belastingen via toeleveranciers).
Tata Steel Nederland
Tata Steel Nederland
+1
Hieronder volgt een overzicht van de belastinginkomsten gebaseerd op gegevens uit 2022 en recentere berichtgeving:
Totale belastingbijdrage per maand (direct + indirect): Ca. 80-81 miljoen euro.
Directe bijdrage (Tata Steel zelf): Tata Steel betaalde in 2022 ongeveer 403 miljoen euro rechtstreeks aan de schatkist, wat neerkomt op ongeveer 33,5 miljoen euro per maand. Dit bestaat met name uit loonbelasting en sociale premies voor de ruim 10.000 directe medewerkers.
Indirecte en afgeleide bijdrage: De activiteiten van Tata Steel zorgen voor extra belastinginkomsten via toeleveranciers en bestedingen van werknemers, geschat op nog eens 370 miljoen euro (indirect) en 200 miljoen euro (afgeleid) per jaar.
Vennootschapsbelasting: Hoewel Tata Steel loonbelasting betaalt, is er in het verleden veel discussie geweest over het feit dat Tata Steel IJmuiden jarenlang geen winstbelasting (vennootschapsbelasting) heeft betaald, ondanks behaalde winsten.
CO2-belasting: In 2022 betaalde Tata Steel ongeveer 100 miljoen euro aan CO2-heffingen.

Indirecte banen en belasting:
De activiteiten van Tata Steel ondersteunen in totaal ongeveer 29.300 banen in Nederland (direct en indirect). Als deze werkgelegenheid zou verdwijnen, zou dit de overheid naar schatting ruim 80 miljoen euro per maand aan misgelopen inkomsten en uitkeringen."
_O- _O- _O- _O- _O-

Lekker goochelen met cijfers door de loonbelasting van werknemers te tellen als 'belasting die TATA betaalt'.

Op die fiets betaalt de overheid ook miljarden aan belasting. Want ambtenaren betalen belasting. Dus overheidskrimp is slecht, want dan ontvangt de overheid minder belasting, van de overheid. 8)7

Is 'AI belachelijke redenaties laten maken' echt je niveau ja? Zonder enige kritische blik?

What's next? Criminelen zijn goed voor de schatkist want ze houden agenten aan het werk en die betalen loonbelasting?

[ Bericht 1% gewijzigd door probeer op 06-04-2026 21:14:52 ]
"Pools are perfect for holding water"
  maandag 6 april 2026 @ 21:00:23 #114
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_220521742
TATA heeft miljarden nodig alleen al voor het voortbestaan , om in leven te blijven , dat is er nog steeds niets veranderd

In l Duitsland staan nog een serie staalfabrieken, van de familie TATA ga daar maar werken

quote:
Tata Steel heeft miljarden nodig om voortbestaan te verzekeren en tienduizenden banen te redden: ’Geen alternatief scenario of plan B’
IJmuiden- Doet-ie het of doet-ie het niet?

Met het Tweede Kamerdebat dinsdagmiddag over de maatwerkafspraak tussen overheid en Tata Steel Nederland naderen we het sluitstuk van een jaar lang soebatten en onderzoeken over een miljardensubsidie voor vergroening van de voormalige Hoogovens.

Over keuze tussen ’subsidiefuik’ en ’sterfhuisconstructie’ of ’plan B’.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 75 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  maandag 6 april 2026 @ 21:27:13 #115
345631 Scjvb
Genieten op z'n Haarlems!
pi_220521911
We gaan het vanzelf zien, @michaelmoore

Heb ook niet de volledige kennis ter beschikking over 'n aantal zaken die momenteel nog erg onzeker zijn voor Tata Steel IJmuiden.
Voor mijn part gaan ze weer verder met fossiele brandstof en meer filters e.d. om de boel in toom te houden.

Maar hoogstpersoonlijk vind ik nu ook dat ze beter verder zouden gaan met alle ontwikkelingen die thans gerealiseerd zijn tussen 2018 en heden. En daar kunnen nog best wat gunstige ontwikkelingen aan worden toegevoegd om het leefbaarder te maken in de regio. Dat er best nog meer gebeuren kan/mag staat buiten kijf.

Let wel dat daadwerkelijke sluiting van deze gigant uiteindelijk leidt tot enorme saneringskosten en alles wat daarbij komt kijken. Gloednieuwe plannen en gebiedsonwikkeling, waaronder bouwprojecten die later zouden volgen, zullen nog vele jaren op zich laten wachten.

Het zal bovendien een verhaal en tevens serieus kostenplaatje gaan worden waar de honden geen brood van lusten.
De belastingbetaler zal net als bij een miljardensubsidie hieraan ook indirect gaan meebetalen.
-Het leven is goed in het beschaafde en welgestelde milieu op Haarlemse bodem, waar wij met volle teugen van het leven genieten! :Y)
  maandag 6 april 2026 @ 21:37:57 #116
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_220521965
quote:
3s.gif Op maandag 6 april 2026 21:27 schreef Scjvb het volgende:
We gaan het vanzelf zien, @:michaelmoore

Heb ook niet de volledige kennis ter beschikking over 'n aantal zaken die momenteel nog erg onzeker zijn voor Tata Steel IJmuiden.
Voor mijn part gaan ze weer verder met fossiele brandstof en meer filters e.d. om de boel in toom te houden.

Maar hoogstpersoonlijk vind ik nu ook dat ze beter verder zouden gaan met alle ontwikkelingen die thans gerealiseerd zijn tussen 2018 en heden. En daar kunnen nog best wat gunstige ontwikkelingen aan worden toegevoegd om het leefbaarder te maken in de regio. Dat er best nog meer gebeuren kan/mag staat buiten kijf.

Let wel dat daadwerkelijke sluiting van deze gigant uiteindelijk leidt tot enorme saneringskosten en alles wat daarbij komt kijken. Gloednieuwe plannen en gebiedsonwikkeling, waaronder bouwprojecten die later zouden volgen, zullen nog vele jaren op zich laten wachten.

Het zal bovendien een verhaal en tevens serieus kostenplaatje gaan worden waar de honden geen brood van lusten.
De belastingbetaler zal net als bij een miljardensubsidie hieraan ook indirect gaan meebetalen.
RSV debacle , is een voorbeeld van een bedrijf dat het niet red, niet moet aankloppen voor steun bij de overheid,

Er is een gigantische overproductie van staal en we hebben door betere sterkte berekeningen en meer gebruik van aluminium in de EV sector steeds minder staal nodig
quote:
AI-overzicht
Ja, dat klopt. De wereldwijde staalindustrie kampt momenteel met een aanzienlijke overcapaciteit en overproductie, een situatie die door experts wordt omschreven als een 'existentiële bedreiging' voor staalproducenten in andere regio's, met name Europa.
De belangrijkste feiten op een rij:
Overschot van honderden miljoenen tonnen: De wereldwijde overcapaciteit aan staal bereikte in 2025 een niveau van ongeveer 640 tot 680 miljoen ton, wat veel hoger is dan de totale productie van de gehele OESO.
China als drijvende kracht:
China is verantwoordelijk voor meer dan de helft van de wereldwijde staalproductie (in 2024 ruim 1 miljard ton). Door een stagnerende vastgoedsector en economische afkoeling in China is de binnenlandse vraag daar drastisch gedaald, waardoor de enorme productiehoeveelheden op de wereldmarkt worden gedumpt.
Dalende prijzen en crises: Het overaanbod zorgt voor sterk dalende staalprijzen.
Dat het Staal uit China van mindere kwaliteit zou zijn is banale onzin , staal moet een normen voldoen

Wil je groen staal , dan heeft Zweden een fabriek waar ze staal met behulp van waterstof en kernenergie maken

dat is overigens nog steeds niet in productie
Een commercieel succes is het zeker niet ,dat zal het ook nooit worden, ook al heeft Zweden het voordeel van zeer goedkope energie middels waterkracht en kernenergie

In Nederland zou een staalbedrijf van de staat een gigantische niet te stoppen bleeder worden
quote:
AI-overzicht
Ja, de staalfabriek in Zweden die staal maakt met waterstof (het HYBRIT-project) is al operationeel, maar momenteel nog op pilot-schaal
quote:
Prijs: Is het staal gelijk in prijs?
Nee, op dit moment is het staal niet gelijk in prijs met traditioneel staal.
Hogere productiekosten:
Groen staal is momenteel 20% tot 30% duurder om te produceren dan traditioneel staal uit cokesovens.
Dit prijsverschil wordt een "green premium" genoemd.
quote:
AI-overzicht
Ja, Zweden heeft aanzienlijke strategische en geografische voordelen bij de productie van groene waterstof voor staalproductie.
De belangrijkste voordelen zijn: Overvloed aan goedkope energie:
Zweden produceert een groot deel van zijn elektriciteit via waterkracht en kernenergie.

Deze stabiele, CO2-arme stroom is essentieel voor het produceren van "groene" waterstof via elektrolyse.

Relatief lage elektriciteitsprijzen: Grote industriële verbruikers in Zweden profiteren van aanzienlijk lagere elektriciteitsprijzen (soms tot wel 60-70% goedkoper) in vergelijking met landen als Nederland of Duitsland.
Nederland zal nooit groen staal kunnen maken zelfs niet als het 50% duurder is dan regulier staal


quote:
AI-overzicht
Ja, Tata Steel Nederland (waaronder de locatie IJmuiden) heeft recentelijk te kampen gehad met aanzienlijke financiële verliezen.
Hier zijn de belangrijkste punten:
Verliezen: Tata Steel Nederland leed in de afgelopen periodes honderden miljoenen euro's verlies.
Eerder werd gemeld dat het bedrijf door hoge energieprijzen en lage staalprijzen soms wel 1,5 miljoen euro verlies per dag maakte.


[ Bericht 5% gewijzigd door michaelmoore op 07-04-2026 18:53:32 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 75 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  vrijdag 24 april 2026 @ 22:54:47 #117
345631 Scjvb
Genieten op z'n Haarlems!
pi_220647831
Update:

Dwangsom voor Tata Steel vanwege specifiek soort staalslak
© https://www.nhnieuws.nl/n(...)fiek-soort-staalslak

Beste volgers,

''Nou, poeh hoor!'', dat waren zoal de woorden die gisteren hierover uitgesproken werden op locatie Amsterdam-Zuid. *) Temeer omdat nu weer een dwangsom vanwege Tata's meest speciale staalslak.opgelegd 8}, welke mogelijkerwijs zelfs door 'betaalde inspecteurs' uit hoofde van allerhande critici kracht wordt bijgezet. ;)

Later kwam dit ook te berde op de betere locaties te Haarlem *), waar een gezamenlijk diner gepland stond met enkele raadsleden van diverse omliggende gemeenten waaronder hogere functionarissen die eveneens meest integere en voor de samenleving economische doelstellingen naleven en -jagen. :Y)

Tata Steel - Foto: ANP: Marco Hoope

Welnu, dat de staalgigant in IJmuiden (Tata Steel) wederom over de tong ging zal weinigen verbazen. Vermeende negatieve aspecten, of kleinigheden als een productiefoutje wat niet elke dag geschiedt, worden oneindig uitvergroot. Terwijl er in werkelijkheid veel positiefs te melden valt over alle vorderingen die het voormalige Hoogovens IJmuiden maakt ten gunste van publieke gezondheid, economie en het milieu. :s)

Al met al dus een soort van 'stank voor dank' richting TATA IJmuiden! ;) ''Het verhaaltje over staalslakken als functioneel restproduct van de maker van duurzaam staal *) zou eveneens met een korreltje zout genomen kunnen worden.'' :R

Derhalve spreekt het artikel voor zich, dunkt men. :7

Mooi weekend!

Scjvb

quote:
22 april 2026, 15.17 uur · Door: ANP

De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.

Uit eerder onderzoek van het RIVM bleek dat Tata Steel de zogeheten LD-staalslak onterecht had aangemerkt als niet-gevaarlijk. In september vorig jaar legde de ILT om die reden een voorlopige dwangsom op aan het bedrijf. Volgens de inspectie moet Tata Steel waarschuwen voor geïrriteerde luchtwegen en ernstig oogletsel.

Tata Steel krijgt nu een maand de tijd om de staalslak als gevaarlijk in te delen. Als Tata Steel dit niet doet, dan volgt een dwangsom van 15 euro per ton LD-staalslak die op de markt wordt gebracht, dit met een maximumbedrag van 10 miljoen euro. Bij Tata Steel ontstaat jaarlijks 650.000 ton LD-staalslak.

Staalslakken zijn restproducten die lijken op stenen en worden gebruikt als goedkoop bouwmateriaal.

Tata: 'Materiaal wordt in heel Europa gebruikt'

Tata Steel gaat het besluit van de inspectie "zorgvuldig bestuderen", laat het bedrijf weten. Het concern zegt daarnaast dat dit materiaal in heel Europa wordt geproduceerd en gebruikt. Daarom vindt Tata dat er op Europees niveau een wetenschappelijke beoordeling moet komen. "Op korte termijn wordt Europese duidelijkheid verwacht die richtinggevend zal zijn voor alle lidstaten", stelt het bedrijf.

"Tata Steel IJmuiden werkt op basis van het principe van voorzorg, ongeacht de formele classificatie van de LD-staalslakken. Wij passen beheersmaatregelen toe, en informeren afnemers van LD-staalslakken over de mogelijke risico's en passende voorzorgsmaatregelen. Dat blijft onverminderd onze inzet", besluit het bedrijf.
-Het leven is goed in het beschaafde en welgestelde milieu op Haarlemse bodem, waar wij met volle teugen van het leven genieten! :Y)
  donderdag 30 april 2026 @ 20:01:56 #118
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_220685342



quote:
AI-overzicht
Ja, dat klopt. De overstap van Tata Steel in IJmuiden van steenkool naar groen staal (via waterstof en elektriciteit) zal leiden tot een drastische stijging van de elektriciteitsvraag.

Hier zijn de belangrijkste feiten en cijfers over deze energietransitie:

Vier keer meer stroom:
Door de omschakeling naar de waterstofroute (Direct Reduction Plants/DRP en elektrische vlamboogovens) verwacht Tata Steel in de toekomst ongeveer vier keer zoveel elektrisch vermogen te verbruiken dan nu het geval is.

Hoge behoefte aan duurzame stroom:
Voor de productie van groen staal met waterstof is er naar schatting liefst 6 Gigawatt (GW) aan duurzaam opgewekte stroom nodig..
quote:
Impact op het net: De benodigde infrastructuur voor deze hoeveelheid elektriciteit en waterstof vergt enorme investeringen in het Nederlandse energienet.
quote:
AI-overzicht
Tata Steel in IJmuiden is een van de grootste industriële stikstofuitstoters in Nederland, verantwoordelijk voor ongeveer 2% van de totale nationale stikstofuitstoot. .
De uitstoot bestaat voornamelijk uit stikstofoxiden (NOx) en ammoniak ( NH3 ), wat bijdraagt aan stikstofdepositie in de omgeving
.


[ Bericht 31% gewijzigd door michaelmoore op 30-04-2026 20:38:09 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 75 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  donderdag 30 april 2026 @ 21:09:12 #119
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_220685791
We goedmensen ons kapot, staal is een Strategies goed
  donderdag 30 april 2026 @ 21:19:43 #120
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_220685864
quote:
0s.gif Op donderdag 30 april 2026 21:09 schreef Jan_Onderwater het volgende:
We goedmensen ons kapot, staal is een Strategies goed
Duitsland heeft ook een overschot aan staal fabrieken en wij hebben de stroom zelf nodig

het Ruhr gebied is 100 km naar rechts ,TATA is 100 km naar links op een bijzonder gewilde locatie
schoonmaken die bende daar


TATA weg en we kunnen 200.000 huizen aansluiten op het net
https://www.rtl.nl/nieuws(...)ljardensubsidie-voor

quote:
Ruim 100 economen verzetten zich tegen miljardensubsidie voor Tata
RTL Z · 10 maart 2026 · Aangepast: 11 maart 2026
117 economen spreken zich uit tegen de subsidie van twee miljard euro die staalproducent Tata Steel van de staat krijgt voor verduurzaming.

"Nederland kan en moet beschikbare middelen effectiever inzetten", schrijven de wetenschappers van verschillende universiteiten.
quote:
Vier keer meer stroom:
Door de omschakeling naar de waterstofroute (Direct Reduction Plants/DRP en elektrische vlamboogovens) verwacht Tata Steel in de toekomst ongeveer vier keer zoveel elektrisch vermogen te verbruiken dan nu het geval is.


[ Bericht 5% gewijzigd door michaelmoore op 30-04-2026 21:25:39 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 75 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')