Nog steeds actueel. Ik keek goedemorgen Nederland en daar kwam dit ook voorbij.quote:
Ja joh, we gaan onze eigen duur ingekochte posters vernielen.quote:Op maandag 16 maart 2026 11:26 schreef Klopkoek het volgende:
https://www.dagelijksesta(...)en-linkse-false-flag
Eens met deze duiding. Slimme gozers daar.
quote:Op maandag 16 maart 2026 11:26 schreef Klopkoek het volgende:
https://www.dagelijksesta(...)en-linkse-false-flag
Eens met deze duiding. Slimme gozers daar.
Ze kennen hun pappenheimers wel, dat moet je ze nageven.quote:Slachtofferrol loont vlak voor de verkiezingen
Ik zal het landelijk bureau eens mailen of ze de posters niet beklad kunnen aanleveren. Scheelt me weer werk.quote:Op maandag 16 maart 2026 11:46 schreef -XOR- het volgende:
[..]
[..]
Ze kennen hun pappenheimers wel, dat moet je ze nageven.
De dominante rechtervleugel van de VVD hoort olv Yesilgöz inmiddels in het hokje "knetterleip".quote:Op maandag 16 maart 2026 22:03 schreef Klopkoek het volgende:
[ afbeelding ]
FvD zit daar ook in de gemeenteraad en staat op de lijst. Over FvD wordt niks gezegd (wel door de D66 en CDA lijsttrekkers overigens)
Je merkt in meer gemeenten dat de VVD, zodra er partijen als FvD, PVV of iets lokaal rechts, op de lijsten staan compleet in paniek raakt.quote:Op maandag 16 maart 2026 22:52 schreef GarlandBriggs het volgende:
[..]
De dominante rechtervleugel van de VVD hoort olv Yesilgöz inmiddels in het hokje "knetterleip".
En dat zie je blijkbaar ook lokaal terug...
Laten we hopen dat de lijn Dijkhof snel weer dominant wordt zodat de VVD weer terugkeert als betrouwbare en serieuze bestuurspartij.(Even afgezien of je het met hen eens bent of niet...)
Marginaal figuurtje van een marginaal partijtje. Maar wel weer tekenend dat Dales zich hier druk over maakt (en dat jij het oppikt).quote:Op maandag 16 maart 2026 23:58 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Tofik is ook weer van de partij. Hij oogt niet heel gezond.
Zo'n Dales is ook wel een schoolvoorbeeld van een zure boomer met een te groot social media dieet.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 07:00 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Marginaal figuurtje van een marginaal partijtje. Maar wel weer tekenend dat Dales zich hier druk over maakt (en dat jij het oppikt).
Toch vreemd. In onze gemeente zie je dat ook niet echt. Die paniek had er dan in vrijwel elke gemeente al moeten wezen, omdat in vrijwel elke gemeente wel een wat rechtsere/ondernemersgezinde lokale partij mee doet. Die pikken veel meer VVD zetels in dan FvD ooit zal doen. De VVD lijsttrekker bij ons zei dan ook duidelijk: ik denk dat wat er de afgelopen keren op ons stemde wel redelijk de vaste kern is, zie er meer over gaan van Gemeentebelangen naar FvD. Ik denk dat ze daar gelijk in heeft.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 06:59 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Je merkt in meer gemeenten dat de VVD, zodra er partijen als FvD, PVV of iets lokaal rechts, op de lijsten staan compleet in paniek raakt.
Waar merk je dat aan dan?quote:Op dinsdag 17 maart 2026 06:59 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Je merkt in meer gemeenten dat de VVD, zodra er partijen als FvD, PVV of iets lokaal rechts, op de lijsten staan compleet in paniek raakt.
Je bent fan van corruptie?quote:Op dinsdag 17 maart 2026 12:28 schreef Halcon het volgende:
Ik ga LVR stemmen, voorkeurstem op Jos van Rey, net zoals de vorige keer.
In principe eens... maar met een hier vrij vaste CU kern die altijd komt opdagen...quote:Op dinsdag 17 maart 2026 18:49 schreef capricia het volgende:
Ik heb er zin in morgen!
Dat de opkomst maar flink hoog mag zijn overal.
Ik ben altijd voor een hoge opkomst.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:12 schreef Hanca het volgende:
[..]
In principe eens... maar met een hier vrij vaste CU kern die altijd komt opdagen...
Laat ik zo zeggen: bij een gedaalde opkomst die er voor zorgt dat wij 3 of 4 zetels krijgen ga ik niet treuren.
Ik normaal ook. Het wordt toch iets anders als je zelf op een verkiesbare plek op de lijst staat, merk ikquote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:14 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik ben altijd voor een hoge opkomst.
En het is goed stembus-weer!
Ik wens jou heel veel succes. Hopelijk word je verkozen.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:16 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik normaal ook. Het wordt toch iets anders als je zelf op een verkiesbare plek op de lijst staat, merk ik![]()
Eigenlijk doet voor mij alleen de uitslag hier er momenteel toe, de rest allemaal veel minder. Daar ga ik wel over nadenken als ik de uitslag hier weet.
Dat is inderdaad wel gemeentepolitiek een beetje, vooral samen de problemen die de overheid over de schutting gooit oplossen, een heleboel onderwerpen zijn vrijwel alle partijen het over eens. Je moet dus wel zorgvuldig stellingen zoeken, anders hoor je hooguit nuanceverschillen.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:23 schreef Nattekat het volgende:
Ondertussen in mijn gemeente: televisiedebat waar alle partijen het continu eens zijn, en waar ze niet over eens zijn zijn onhaalbare populistische ideeën.
D66 zat vier jaar geleden al niet zo hoog. Wrs winst, maar zonder de kop van TK2025.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:37 schreef WillemVOC het volgende:
ik verwacht morgen een groot verlies van d66 en vvd
Dan stem je toch niet, ook een signaalquote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:23 schreef Nattekat het volgende:
Ondertussen in mijn gemeente: televisiedebat waar alle partijen het continu eens zijn, en waar ze niet over eens zijn zijn onhaalbare populistische ideeën.
WAT KIES IK DAN.
Oja, de enige partij die niet geobsedeerd is door GOW30.
Lokaal baseer ik mijn stem dan ook zelden op programma's.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:26 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat is inderdaad wel gemeentepolitiek een beetje, vooral samen de problemen die de overheid over de schutting gooit oplossen, een heleboel onderwerpen zijn vrijwel alle partijen het over eens. Je moet dus wel zorgvuldig stellingen zoeken, anders hoor je hooguit nuanceverschillen.
Ik ga VVD stemmen. Ook een signaal.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:54 schreef QWARQTAARTJE het volgende:
[..]
Dan stem je toch niet, ook een signaal
Ja, de kwaliteit van de personen kan nogal veel verschillen.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:56 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Lokaal baseer ik mijn stem dan ook zelden op programma's.
Woningbouw, infrastructuur, afval, cultuur en openbare voorzieningen: op alle deze thema's zijn de verkiesbare partijen het voor 99 procent eens.
Er zijn leuke snippets. Harderwijk Anders wil een stadscamping. Tof idee, maar als er ruimte voor is komt die er vanzelf wel.
D66 wil het Dolfinarium uitfaseren en het hele eiland herontwikkelen. Top idee! Alleen heeft de gemeente daar op dit moment niet zo gek veel over te zeggen.
Ik neig nu naar het CDA. Hun wethouder kent de stad, weet hoe de hazen lopen en was de afgelopen vier jaar bijzonder daadkrachtig. Mede dankzij zijn inspanningen investeert het Rijk 100 miljoen euro in ons spoor.
Maar ook de lijsttrekkers van GL-PvdA spreekt mij aan. Een pitbull die echt knokt voor bewoners. Bijvoorbeeld voor huurders die de dupe worden van een malafide huisjesmelker. Mede dankzij hem staat die verhuurder straks voor de rechter.
Zeker, maar zelfs dan zullen de verschuivingen alsnog enigszins beperkt zijn.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:00 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, de kwaliteit van de personen kan nogal veel verschillen.
En natuurlijk zou een raad waar massaal SP is gestemd wat anders willen dan een raad waar massaal VVD is gestemd, maar juist zulke enorme verschuivingen komen ook weer niet zo heel veel voor.
Mwoah. Als ik naar mijn regio kijk:quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:07 schreef phpmystyle het volgende:
Ach, 95% van het budget is eigenlijk al bestemd voor zaken zoals bijstand, wmo, etc etc. Het zijn de laatste procenten waar de raad echt iets in de merk te brokkelen heeft. Vaak gaat het dan over een wipkip in buurtje "de grote haas" of saneren van de asbestdakbedekking van de fietsenstalling van school de zeurende pretogen.
Het gaat werkelijk nergens over.
Ok fair enough. Maar zijn dat soort grote jarenlange projecten dan zo beeldbepalend? Al die zaken die je noemt kunnen ook provinciaal of ministerieel geïnitieerd worden.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:14 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Mwoah. Als ik naar mijn regio kijk:
- Nunspeet gaf bijna 40 miljoen euro uit aan de verbouwing van het stationsgebied (met twee tunnels onder het spoor).
- Harderwijk is al dik 20 jaar bezig met de verbouwing van de 'kuststrook'. Een project dat dik 500 miljoen euro heeft gekost (Rijk en provincie betaalden mee).
- Harderwijk trekt 10 miljoen uit voor een keerspoor. Het Rijk betaalt 100 miljoen mee, de provincie 33 miljoen. Straks rijden er meer treinen en stoppen er intercity's.
Dat is allemaal te danken aan daadkrachtige colleges.
Maar misschien gaat het bij jou alleen over de wipkip. Dat kan.
Ook binnen de genoemde beleidsterreinen kan de gemeente wel wat sturen.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:19 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ok fair enough. Maar zijn dat soort grote jarenlange projecten dan zo beeldbepalend? Al die zaken die je noemt kunnen ook provinciaal of ministerieel geïnitieerd worden.
Een gemeenteraad is een heel duur vehikel tov de taak- en beleidsterreinen waar ze echt op kunnen sturen. Bijstand, WMO, jeugdzorg, veiligheid, openbare inrichting, dat zijn min of meer kosten die je niet kan en mag beïnvloeden. En zaken die er wél toe doen zoals verlenen vergunningen voor boerderijen, wel of geen AZC, ja daar gaat de gemeente weer net niet over.
Waarom zou het initiatief bij het Rijk of de provincie moeten liggen? Hogere overheden treden op als partners, vooral in financiele zin. Hun rol is in die zin ondersteunend.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:19 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ok fair enough. Maar zijn dat soort grote jarenlange projecten dan zo beeldbepalend? Al die zaken die je noemt kunnen ook provinciaal of ministerieel geïnitieerd worden.
Ik wilde ook niet per se een voorkeur uitspreken in mijn eerdere post. Een behoedzame wethouder kan inderdaad een zegen zijn. Mijn punt is dat de kleur en smaak van lokaal bestuur wel degelijk het verschil kunnen maken.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:29 schreef Hanca het volgende:
Natuurlijk heeft de gemeenteraad behoorlijk veel invloed. En wethouders trouwens ook, een competente wethouder die de subsidies weet te vinden en snapt hoe zaken werken is echt essentieel. Een amateuristische wethouder kan veel schade doen, tot aan dat al zijn beslissingen voor de rechter succesvol worden aangevochten.
Waarmee ik het trouwens niet per sé met @:KoosVogels eens ben: een voorzichtige wethouder is in sommige gevallen juist ook een zegen, liever rustig en volgens de regels iets goed uitvoeren, dan doorpakken en er achter komen dat je het toch niet goed hebt gedaan of de bevolking niet mee hebt gekregen.
Zo duur is een gemeenteraad niet. En de gemeenteraad is juist de groep waar je makkelijk inspraak kunt doen, die weten wat er speelt in elke wijk en elk dorp. Die het snappen als je klaagt over verkeersproblemen, omdat ze zelf daar ook regelmatig vast staan. De groep die dicht bij de burgers staat, omdat ze zelf ook alle problemen van die burgers ervaren. De groep die wel je mail beantwoordt en het wel op de agenda zet.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:19 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ok fair enough. Maar zijn dat soort grote jarenlange projecten dan zo beeldbepalend? Al die zaken die je noemt kunnen ook provinciaal of ministerieel geïnitieerd worden.
Een gemeenteraad is een heel duur vehikel tov de taak- en beleidsterreinen waar ze echt op kunnen sturen. Bijstand, WMO, jeugdzorg, veiligheid, openbare inrichting, dat zijn min of meer kosten die je niet kan en mag beïnvloeden. En zaken die er wél toe doen zoals verlenen vergunningen voor boerderijen, wel of geen AZC, ja daar gaat de gemeente weer net niet over.
quote:
Idealiter wel ja. Maar dan moet je ook heldere keuzes voorleggen. De meeste mensen volgen echt geen lokale debatten of lezen de lokale krant. Ik zelf eigenlijk ook niet, terwijl ik wel politiek geëngageerd ben.quote:Het is dan toch gek dat zoiets wordt bedacht en opgelegd door hogere overheden? Daar wil je als inwoner toch iets over hebben te zeggen?
O zeker waar hoor. Ik zeg ook niet dat het weg moet.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:32 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zo duur is een gemeenteraad niet. En de gemeenteraad is juist de groep waar je makkelijk inspraak kunt doen, die weten wat er speelt in elke wijk en elk dorp. Die het snappen als je klaagt over verkeersproblemen, omdat ze zelf daar ook regelmatig vast staan. De groep die dicht bij de burgers staat, omdat ze zelf ook alle problemen van die burgers ervaren. De groep die wel je mail beantwoordt en het wel op de agenda zet.
Maar als iets je echt raakt, dan sta je daar plotseling in te spreken in een raadsvergadering. Of is je brief onderdeel van de beraadslagingen. Genoeg mensen daar gezien die dat ook niet van zichzelf hadden verwacht en ik volg het ook nog maar een jaar echt intensief.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:33 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
[..]
Idealiter wel ja. Maar dan moet je ook heldere keuzes voorleggen. De meeste mensen volgen echt geen lokale debatten of lezen de lokale krant. Ik zelf eigenlijk ook niet, terwijl ik wel politiek geëngageerd ben.
Dat is op landelijk niveau niet anders. Daarom hebben wij een representatieve democratie.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:33 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
[..]
Idealiter wel ja. Maar dan moet je ook heldere keuzes voorleggen. De meeste mensen volgen echt geen lokale debatten of lezen de lokale krant. Ik zelf eigenlijk ook niet, terwijl ik wel politiek geëngageerd ben.
Het is goed dat lokale politiek kan bezien wat nodig is: geld steken in gebouw van de lokale voetbalvereniging, of renoveren van het gemeentehuis? Vaak wordt dat gefinancierd vanuit de gemeentelijke reserves cq exploitatieoverschotten van eerdere jaren.
Het is al een zegen als gemeenteraadsleden bereid zijn te besluiten op basis van feiten en geen moties en amendementen indienen en aannemen die strijdig met de wet zijn , onuitvoerbaar zijn of over een onderwerp gaan waar de gemeente niet over gaat. Want er wordt te vaak mini den Haagje gespeeld en daar schiet je dorp of stad helemaal niets mee op.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:39 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar als iets je echt raakt, dan sta je daar plotseling in te spreken in een raadsvergadering. Of is je brief onderdeel van de beraadslagingen. Genoeg mensen daar gezien die dat ook niet van zichzelf hadden verwacht en ik volg het ook nog maar een jaar echt intensief.
Dat is juist heel vaak helemaal niet het geval, in de gemeenteraad zit meestal niemand die het doet voor een x-post of tiktokfilmpje. Zeker niet in de wat kleinere gemeentes. Want, zoals je zelf al zegt, vrijwel niemand merkt het op en dat weten ze in de raad zelf ook echt wel. Dan heeft proberen te scoren weinig zin.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:47 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Het is al een zegen als gemeenteraadsleden bereid zijn te besluiten op basis van feiten en geen moties en amendementen indienen en aannemen die strijdig met de wet zijn , onuitvoerbaar zijn of over een onderwerp gaan waar de gemeente niet over gaat. Want er wordt te vaak mini den Haagje gespeeld en daar schiet je dorp of stad helemaal niets mee op.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |