abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Moderator zaterdag 10 januari 2026 @ 12:25:36 #101
236264 crew  capricia
pi_219797781
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 12:22 schreef Hanca het volgende:

[..]
Hoe erg is het 'normaliseren van partijen'. Je moet bepaalde standpunten niet normaliseren, bepaalde termen niet overnemen. Maar elk Kamerlid gewoon behandelen als een volksvertegenwoordiger met plannen die goed of slecht kunnen zijn en dus kijken naar de inhoud van plannen ipv naar het partijlogo dat er bij staat lijkt mij een hele goede zaak. En als dat openlijk gebeurt of als er aandacht voor komt (GLPvdA stemt met FvD mee!!!) zou ik daar nog niet bang voor zijn, wellicht dat zo de polarisatie in de samenleving ook wat afgebroken kan worden.

Als je geen mensen wil uitsluiten in de samenleving, moet je eigenlijk ook geen mensen uitsluiten in de Kamer. En nogmaals: inhoud blijft belangrijk, dus 95% van wat van FvD komt stem je dan nog gewoon gelijk weg omdat het inhoudelijk gewoon echt niet toelaatbaar is.
Zo sta ik er ook in hoor.
Inmiddels is bijna een derde van alle zetels rechts van de VVD. Je zult daar op een normale manier mee moeten kunnen samenwerken.
I am not omniscient, but I know a lot.
- Goethe, “Faust”
pi_219797793
quote:
1s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 11:00 schreef Dubbelzuurrr het volgende:

[..]
Exact. Elk volk verdient de leiders (en media!) door wie ze zich in de luren laten leggen. Voor de rest is het vooral dodelijk vermoeiend dat dit trucje nu al ongewijzigd 15 jaar lang blijkt te werken.
Of men zit gewoon niet te wachten op links beleid? Als je al 15 jaar, inclusief diverse ramp kabinetten het niet voor elkaar krijg om direct aan de macht te komen ligt dan de schuld bij een ander?
pi_219797899
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 12:26 schreef Kickinalfa het volgende:

[..]
Of men zit gewoon niet te wachten op links beleid? Als je al 15 jaar, inclusief diverse ramp kabinetten het niet voor elkaar krijg om direct aan de macht te komen ligt dan de schuld bij een ander?
Van rechts beleid lijken ze echter ook niet vrolijk te worden. Gezien alle onvrede over de politiek en het vertrouwen wat steeds meer wegzakt.
  zaterdag 10 januari 2026 @ 12:58:12 #105
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_219797993
quote:
Dat is mooi, want wat zijn de levensvatbare alternatieven?
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  Moderator zaterdag 10 januari 2026 @ 13:00:02 #106
192657 crew  xpompompomx
^(;,;)^
pi_219798004
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 12:43 schreef Jaeger85 het volgende:

[..]
Van rechts beleid lijken ze echter ook niet vrolijk te worden. Gezien alle onvrede over de politiek en het vertrouwen wat steeds meer wegzakt.
Ja, maar dat komt omdat het allemaal nog niet rechts genoeg is.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
pi_219798159
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 12:58 schreef Perrin het volgende:

[..]
Dat is mooi, want wat zijn de levensvatbare alternatieven?
Nou ja, die zijn er wel, maar die wil men niet. Dus de facto dan niet echt levensvatbaar. Het voelt alleen wel allemaal als een moetje, of dat nou echt een goede basis is voor vruchtbare samenwerking is dan maar afwachten.
  zaterdag 10 januari 2026 @ 14:05:15 #108
9362 Dubbelzuurrr
Humanistisch misantroop
pi_219798639
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 12:26 schreef Kickinalfa het volgende:

[..]
Of men zit gewoon niet te wachten op links beleid? Als je al 15 jaar, inclusief diverse ramp kabinetten het niet voor elkaar krijg om direct aan de macht te komen ligt dan de schuld bij een ander?
Er staat weinig over schuld in die opmerking. Noch de bewering dat met een keuze voor links het land er beter voor had gestaan.

Wat ik wel zie is dat alles links van het CDA inmiddels stelselmatig als radicaal bestempeld wordt, en dat de (extreem)rechtse partijen die dan overblijven om het land te hesturen, blijven steken in een vruchteloze jongleeract die er alleen op gericht lijkt om volgende verkiezingsuitslagen nog meer naar rechts op te schuiven, terwijl de probleemdossiers zich blijven opstapelen. En dat begint langzamerhand vermoeiend te worden, zeker als de belangrijkste aanstichters van die ontwrichting steeds ontzien blijven worden na wat handige campagnetrucjes. Dat de samenleving geen behoefte heeft aan links beleid (en er stelselmatig angst voor aangejaagd krijgt) is misschien all in the game, maar dat rechtsstemmend Nederland na zoveel jaren niet veel overtuigender bereid is tot een duidelijke afstraffing van die gebleken incompetentie (met name de uitslagen voor VVD/PVV, want met NSC en BBB is wel stevig afgerekend), vind ik wel verwijtbaar ja.
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
  zaterdag 10 januari 2026 @ 15:34:36 #109
458878 -XOR-
highbrow marxist
pi_219799484
Geertje "Meinhoud Rost van Tonningen" is in de Steets:

twitter


"Most of all I see hope in your great president Donald J Trump"

jE mOeT dE sTeM vAn De ReChTsE KiEzER wEl SeRiEuS nEmEn!!!1einz

[ Bericht 1% gewijzigd door -XOR- op 10-01-2026 15:43:05 ]
Il mondo apre le porte
Pace totalitaria
Solo l'odore della morte.
pi_219799590
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 10:34 schreef Lord-Ronddraai het volgende:

[..]
Waarom is deze samenstelling logischer dan zeg D66, CDA,PvdA?
VVD is de constante factor in de politieke misere in Nederland.
Had op zich ook gekund, maar een centrumrechts minderheidskabinet doet wel iets meer recht aan de verkiezingsuitslag vind ik. Ik denk dat de VVD zo'n minderheidskabinet ook geen kans had gegeven en vol in verkiezingsstand was gaan staan (als dat nog meer kan dan nu).

En ik verwacht dat het straks makkelijker is om zaken te doen met de PvdA/GL dan met het groepje partijen rechts van de VVD. Dus de PvdA/GL zou best eens veel invloed kunnen gaan krijgen.
  zaterdag 10 januari 2026 @ 15:48:51 #111
458878 -XOR-
highbrow marxist
pi_219799673
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 15:45 schreef Breekfast het volgende:
doet meer recht aan de verkiezingsuitslag
Zullen we hiermee stoppen? We hebben gewoon zo'n 25% van de kiezer die mokertjedom is en er fascistische sympathieen op nahoudt, laten we die gewoon niet serieus nemen.
Il mondo apre le porte
Pace totalitaria
Solo l'odore della morte.
pi_219799887
Het is gewoon vooral zo dat elke coalitie die niet wordt weggestemd in de Kamer recht doet aan de verkiezingsuitslag. Al formeert Denk in hun eentje een kabinet, als de Kamer daarmee akkoord gaat doet dat recht aan de verkiezingsuitslag, die immers alleen over de samenstelling van de Kamer gaat, niet over de formatie.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
  zaterdag 10 januari 2026 @ 17:11:06 #113
464681 hollandia02
"The Young Boy"
pi_219800474
quote:
14s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 08:33 schreef Kowloon het volgende:

[..]

Goed idee overigens, een Groenland-UI. ^O^
Echter ben je waarschijnlijk voor Denenmarken, niet voor Groenland.
Groenland wilt beide niet.
In Rotterdam verdienen ze het, in Den Haag verdelen ze het en in Amsterdam smijten ze het over de balk.
Jules Deelder, may he rest in peace
  zaterdag 10 januari 2026 @ 17:14:08 #114
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_219800496
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 17:11 schreef hollandia02 het volgende:

[..]
Echter ben je waarschijnlijk voor Denenmarken, niet voor Groenland.
Groenland wilt beide niet.
Trump is wel serieus , maar dan is het dus NATO gebied , niet de 51 state

quote:
De interesse van Trump in Groenland komt voort uit de strategische ligging van het eiland voor de nationale veiligheid van de Verenigde Staten. Denemarken en andere NAVO-landen hebben echter duidelijk gemaakt dat Groenland niet te koop is.

Desondanks blijft de Amerikaanse regering verschillende opties overwegen, waaronder het uitbreiden van de militaire aanwezigheid op het eiland of betalen aan de lokale bevolking om hen te overtuigen zich bij de VS aan te sluiten.

Trump stelde dat als de VS niets onderneemt, Rusland of China mogelijk interesse in Groenland zullen tonen, wat hij niet wil laten gebeuren.

Hoewel hij zichzelf als een "grote fan" van Denemarken beschouwt, is hij van mening dat de geschiedenis Denemarken geen eigendomsrechten geeft op Groenland.

Hij benadrukte dat de VS bereid is om actie te ondernemen, "op de vriendelijke manier, of de niet zo vriendelijke manier". .

Hij stelt ook dat het bij Groenland momenteel vol ligt met Chinese en Russische gevechtschepen en onderzeeërs.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zaterdag 10 januari 2026 @ 17:20:53 #115
464681 hollandia02
"The Young Boy"
pi_219800542
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 17:14 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
Trump is wel serieus , maar dan is het dus NATO gebied , niet de 51 state
[..]

Klopt, hij wilt het. En meer vanwege wat er allemaal in de grond zit, hij wil mijnen openen. En dat is best logisch, want er ligt véél!

Alleen mijn punt was dat mensen die pro Groenland zijn niet pro Denenmarken of pro Navo zijn. Groenland wilt opzichzelf en heeft een hekel aan Denenmarken.
In Rotterdam verdienen ze het, in Den Haag verdelen ze het en in Amsterdam smijten ze het over de balk.
Jules Deelder, may he rest in peace
  zaterdag 10 januari 2026 @ 17:23:01 #116
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_219800550
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 17:20 schreef hollandia02 het volgende:

[..]
Klopt, hij wilt het. En meer vanwege wat er allemaal in de grond zit, hij wil mijnen openen. En dat is best logisch, want er ligt véél!

Alleen mijn punt was dat mensen die pro Groenland zijn niet pro Denenmarken of pro Navo zijn.

Groenland wilt opzichzelf en heeft een hekel aan Denenmarken.
dat geloof ik ook

die Groenlanders zijn echt wel te koop, voor 100.000 euro de man en dan de 51 ste staat , prima
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zaterdag 10 januari 2026 @ 17:24:15 #117
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_219800557
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 17:20 schreef hollandia02 het volgende:

[..]
Klopt, hij wilt wil het. En meer vanwege wat er allemaal in de grond zit, hij wil mijnen openen. En dat is best logisch, want er ligt véél!

Alleen mijn punt was dat mensen die pro Groenland zijn niet pro Denenmarken Denemarken of pro Navo zijn. Groenland wilt wil opzichzelf en heeft een hekel aan Denenmarken Denemarken.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_219800561
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 17:20 schreef hollandia02 het volgende:

[..]
Klopt, hij wilt het. En meer vanwege wat er allemaal in de grond zit, hij wil mijnen openen. En dat is best logisch, want er ligt véél!

Alleen mijn punt was dat mensen die pro Groenland zijn niet pro Denenmarken of pro Navo zijn. Groenland wilt opzichzelf en heeft een hekel aan Denenmarken.
Dus ook geen staat van de VS worden
  zaterdag 10 januari 2026 @ 17:26:38 #119
464681 hollandia02
"The Young Boy"
pi_219800575
quote:
18s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 17:24 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Mange tak, min ven!
In Rotterdam verdienen ze het, in Den Haag verdelen ze het en in Amsterdam smijten ze het over de balk.
Jules Deelder, may he rest in peace
  Moderator zaterdag 10 januari 2026 @ 17:31:59 #120
192657 crew  xpompompomx
^(;,;)^
pi_219800624
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 17:20 schreef hollandia02 het volgende:

[..]
Klopt, hij wilt het. En meer vanwege wat er allemaal in de grond zit, hij wil mijnen openen. En dat is best logisch, want er ligt véél!

Alleen mijn punt was dat mensen die pro Groenland zijn niet pro Denenmarken of pro Navo zijn. Groenland wilt opzichzelf en heeft een hekel aan Denenmarken.

Dat gaat prima hoor. Je kan zowel pro Groenland, als pro Denemarken, als pro navo en pro EU zijn. En vooral tegen de fascistische kut yanks.

Groenland is een zeldzaam prachtig land, ik kom er graag en ik zie het land en de mensen liever niet verpest worden door Amerikaanse kutzooi.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  zaterdag 10 januari 2026 @ 17:37:55 #121
464681 hollandia02
"The Young Boy"
pi_219800667
quote:
14s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 17:31 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Dat gaat prima hoor. Je kan zowel pro Groenland, als pro Denemarken, als pro navo en pro EU zijn. En vooral tegen de fascistische kut yanks.

Groenland is een zeldzaam prachtig land, ik kom er graag en ik zie het land en de mensen liever niet verpest worden door Amerikaanse kutzooi.
https://english.elpais.co(...)itted-with-iuds.html

Kan je beter zo'n bezetter hebben, ja.
In Rotterdam verdienen ze het, in Den Haag verdelen ze het en in Amsterdam smijten ze het over de balk.
Jules Deelder, may he rest in peace
pi_219800671
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 14:05 schreef Dubbelzuurrr het volgende:

[..]
Er staat weinig over schuld in die opmerking. Noch de bewering dat met een keuze voor links het land er beter voor had gestaan.

Wat ik wel zie is dat alles links van het CDA inmiddels stelselmatig als radicaal bestempeld wordt, en dat de (extreem)rechtse partijen die dan overblijven om het land te hesturen, blijven steken in een vruchteloze jongleeract die er alleen op gericht lijkt om volgende verkiezingsuitslagen nog meer naar rechts op te schuiven, terwijl de probleemdossiers zich blijven opstapelen. En dat begint langzamerhand vermoeiend te worden, zeker als de belangrijkste aanstichters van die ontwrichting steeds ontzien blijven worden na wat handige campagnetrucjes. Dat de samenleving geen behoefte heeft aan links beleid (en er stelselmatig angst voor aangejaagd krijgt) is misschien all in the game, maar dat rechtsstemmend Nederland na zoveel jaren niet veel overtuigender bereid is tot een duidelijke afstraffing van die gebleken incompetentie (met name de uitslagen voor VVD/PVV, want met NSC en BBB is wel stevig afgerekend), vind ik wel verwijtbaar ja.
Het gaat mij voornamelijk om de zin
"Voor de rest is het vooral dodelijk vermoeiend dat dit trucje nu al ongewijzigd 15 jaar lang blijkt te werken."

Je kunt niet 15 jaar, inclusief een drama kabinet, de schuld van het niet winnen van zetels/meedoen aan een regering afschuiven op "een trucje".

Met het radicaal afschilderen ben ik het wel met je eens, maar dat is ook niet anders dan dat alles rechts van het CDA door anderen wordt afgeschilderd als radicaal.
  zaterdag 10 januari 2026 @ 17:39:33 #123
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_219800679
quote:
14s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 17:31 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Dat gaat prima hoor. Je kan zowel pro Groenland, als pro Denemarken, als pro navo en pro EU zijn. En vooral tegen de fascistische kut yanks.

Groenland is een zeldzaam prachtig land, ik kom er graag en ik zie het land en de mensen liever niet verpest worden door Amerikaanse kutzooi.
door de klimaat opwarmig zullen er al snel heel veel mensen heen gaan en zeker als het de 51 state gaat worden
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  Moderator zaterdag 10 januari 2026 @ 17:41:54 #124
192657 crew  xpompompomx
^(;,;)^
pi_219800695
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 17:37 schreef hollandia02 het volgende:

[..]
https://english.elpais.co(...)itted-with-iuds.html

Kan je beter zo'n bezetter hebben, ja.
Dat was vroeger ja. Ik kan je ook wel linkjes geven met hoe ze in de VS omgingen met de inheemse bevolking, en dat is nog veel minder fraai.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  zaterdag 10 januari 2026 @ 17:42:38 #125
464681 hollandia02
"The Young Boy"
pi_219800700
quote:
2s.gif Op zaterdag 10 januari 2026 17:41 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Dat was vroeger ja. Ik kan je ook wel linkjes geven met hoe ze in de VS omgingen met de inheemse bevolking, en dat is nog veel minder fraai.
Volgens mij root ik nergens voor Amerika.
In Rotterdam verdienen ze het, in Den Haag verdelen ze het en in Amsterdam smijten ze het over de balk.
Jules Deelder, may he rest in peace
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')