Ja, 4 gelijkluidende reacties op rij (#138 t/m #141)quote:Op woensdag 17 december 2025 11:25 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Het houdt sommige mensen maar bezig hè.
Oke Angela.quote:Op woensdag 17 december 2025 07:35 schreef Deisyy het volgende:
[..]
Er is geen bewijs voor ontucht, dat is wat anders.
Je slaat de plank een beetje mis....weer.quote:
Ik?quote:Op woensdag 17 december 2025 11:35 schreef Deisyy het volgende:
[..]
Je slaat de plank een beetje mis....weer.
Blijf jij maar lekker voor jezelf volhouden dat Marco wel degelijk ontucht heeft gepleegd, als je je daar fijner bij voeltquote:Maar veel plezier nog met je one manshow hier
De tokkies en apologetics/enablers.quote:Op woensdag 17 december 2025 11:29 schreef TweedeKlum het volgende:
Tja, het blijft een viespeuk natuurlijk maar de tokkies zullen weer in de rij voor hem staan.
Geen idee. Volgens mij is het hele circus ze van beide kanten niet bevallen en zou me niks verbazen als ze het laten rusten verder nu.quote:Op woensdag 17 december 2025 12:25 schreef Black_Baron het volgende:
Nou, ik kwam hier eigenlijk omdat ik wilde weten of Borsato die smaad-zaak nog door gaat zetten.
Iemand?
Dat is aan het OM toch? Volgens mij heeft Marco daar nu geen invloed op.quote:Op woensdag 17 december 2025 12:25 schreef Black_Baron het volgende:
Nou, ik kwam hier eigenlijk omdat ik wilde weten of Borsato die smaad-zaak nog door gaat zetten.
Iemand?
Dat lijkt me ook verstandig ja.quote:Op woensdag 17 december 2025 12:44 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Geen idee. Volgens mij is het hele circus ze van beide kanten niet bevallen en zou me niks verbazen als ze het laten rusten verder nu.
Maar de moeder wel, zij heeft de openbaarheid gezocht.quote:Op woensdag 17 december 2025 12:52 schreef luxerobots het volgende:
Die smaadzaak is ook onzin. Een slachtoffer heeft gewoon een recht om zich te uiten. Bovendien is het slachtoffer helemaal niet in de media verschenen, werkelijk niets is hier strafbaar.
Kloptquote:Op woensdag 17 december 2025 14:33 schreef r_one het volgende:
[..]
Maar de moeder wel, zij heeft de openbaarheid gezocht.
Heb je hier linkjes van?quote:Op woensdag 17 december 2025 15:06 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Klopt
Bij Roddelpraat in november 2021
Heb je hier een linkje van?
Vervolgens of gelijktijdig bij Yvonne Coldeweijer
Briljant gebruikt wat betreft publiciteit door de Knoopjes. Maar de verdediging heeft nooit een verzoek ingediend om hem te horen.quote:En als klap op de vuurpijl bij John van den Heuvel.
De media opzoeken mag gewoon, daar is niets strafbaars aan. Sterker nog, het kan zelfs een belangrijk middel zijn om misbruik/misstanden aan te tonen.quote:Dit was dus voordat de dochter officieel aangifte deed. Dit gebeurde pas in december 2021.
Dit kan imo ook niet anders uitgelegd worden als smaad en laster.
Ja, Plasman is ook niet gek. Die weet ook dat het strafbaar is. Ben trouwens benieuwd wat die van het interview van Nathalie vorige maand met het AD vond.quote:Op woensdag 17 december 2025 15:10 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Heb je hier linkjes van?
[..]
Briljant gebruikt wat betreft publiciteit door de Knoopjes. Maar de verdediging heeft nooit een verzoek ingediend om hem te horen.
[..]
De media opzoeken mag gewoon, daar is niets strafbaars aan. Sterker nog, het kan zelfs een belangrijk middel zijn om misbruik/misstanden aan te tonen.
Er is een groot artikel verschenen in De Telegraaf over de zaak rond Marco Borsato waarin gesproken is met Nathalie Thielen, de moeder van de aangeefster, en waarin zij haar kant van het verhaal geeft.quote:Op woensdag 17 december 2025 12:52 schreef luxerobots het volgende:
Die smaadzaak is ook onzin. Een slachtoffer heeft gewoon een recht om zich te uiten. Bovendien is het slachtoffer helemaal niet in de media verschenen, werkelijk niets is hier strafbaar.
Ik snap wel waarom er aangifte gedaan is, het is slim gebruikt door de Knoopjes om een beeld te scheppen en het slachtoffer (en mogelijk andere slachtoffers) onder druk te zetten.
Bekijk deze YouTube-videoquote:Op woensdag 17 december 2025 15:18 schreef ootjekatootje het volgende:
Marco Roddelpraat november 2021
Ze hebben ook een uitzending waar ze live bellen met Nathalie.quote:Op woensdag 17 december 2025 23:41 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Bekijk deze YouTube-video
Ze hebben het hier over twee meisjes die onzedelijk betast zouden zijn door Borsato op zijn eigen BBQ's. Het zou gaan om een meisje van 13 en een meisje van 15 jaar. Niemand zou het durven brengen, en er lag ook geen aangifte, omdat ouders hun kinderen uit de media wilden houden.
Je gebruikt dit als argument dat Nathalie met de media gepraat zou hebben. Maar het is helemaal niet duidelijk wie de bronnen van Dennis en Jan Roos zijn.
Dat zal van te voren vast een hele goede relatie geweest zijn.quote:Op donderdag 18 december 2025 00:50 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ze hebben ook een uitzending waar ze live bellen met Nathalie.
Daar gooit ze ook nog een andere onschuldige vrouw ff onder de bus. De relatie van die vrouw is ondertussen daardoor ook over… rancuneuze vrouw is het.
https://www.roddelpraat.n(...)orsato-is-een-ander/quote:Op donderdag 18 december 2025 00:58 schreef engine het volgende:
[..]
Dat zal van te voren vast een hele goede relatie geweest zijn.
Waarom zou de verdediging (en niet het OM) dat doen? Het was niet de zaak tegen Nathalie inzake smaad/laster, die zit nog in het vat..quote:Op woensdag 17 december 2025 15:10 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Briljant gebruikt wat betreft publiciteit door de Knoopjes. Maar de verdediging heeft nooit een verzoek ingediend om hem te horen.
Ach welneequote:[..]
De media opzoeken mag gewoon, daar is niets strafbaars aan.
Dat mag alleen als er een groot maatschappelijk belang bij gediend is (The Voice b.v.); art. 261 lid 3 Sr:quote:Sterker nog, het kan zelfs een belangrijk middel zijn om misbruik/misstanden aan te tonen.
Dat is hier niet het geval.quote:Noch smaad, noch smaadschrift bestaat voor zover de dader heeft gehandeld tot noodzakelijke verdediging, of te goeder trouw heeft kunnen aannemen dat het te last gelegde waar was en dat het algemeen belang de telastlegging eiste.
Ff vraagje tussendoor, ben jij ooit bij een concert van Marco geweest?quote:Op donderdag 18 december 2025 02:16 schreef r_one het volgende:
[..]
Waarom zou de verdediging (en niet het OM) dat doen? Het was niet de zaak tegen Nathalie inzake smaad/laster, die zit nog in het vat..
[..]
Ach welnee
Niet om smaad/laster te verspreiden, dat is wel degelijk strafbaar.
Ik zal je voor zijn: bij de belangenafweging van vrijheid van meningsuiting en smaad/laster slaat de balans door naar de laatste. Vrijheid van meningsuiting is niet absoluut, dat stopt als je iemand wilt beschadigen en wilt aantasten in diens eer en goede naam.
[..]
Dat mag alleen als er een groot maatschappelijk belang bij gediend is (The Voice b.v.); art. 261 lid 3 Sr:
[..]
Dat is hier niet het geval.
Dit gaat om één (1) vermeend misbruik in de privésfeer, het enkele feit dat de verdachte een VIP is, .maakt dat nog geen groot maatschappelijk belang.
Er is bovendien in de zaak Thielen geen enkele connectie met misstanden bij The Voice dus ik zal je weer voor zijn: die vlieger gaat ook niet op.
Nee.quote:Op donderdag 18 december 2025 02:40 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ff vraagje tussendoor, ben jij ooit bij een concert van Marco geweest?
Ben geen groot fan van Marco maar heb er ook geen afkeer van. Een paar nummers van 'm vind ik wel heel mooi (Wereld zonder jou, De Waarheid), veel andere nummers doen me niks.quote:Ik wel, in Cuijk in de middeleeuwen, voor 10 gulden voor een kaartje, toen had die net twee hits uit. Stond die in het kleine zaaltje. Was super gezellig.![]()
Klopt.quote:Sommige mensen kunnen hier denken dat jij en ik dikke fans zijn, maar ik ben dat niet en jij ook niet denk ik.
quote:Gisteren keek ik naar Eva. Het belichaamde precies waarom ik bijna nooit meer tv kijk. Wat ik zag, was geen kritisch gesprek, maar framing. Het gesprek ging over de vrijspraak van Marco Borsato en het besluit van het OM om niet in hoger beroep te gaan.
De hoofdofficier van justitie zat er niet om het juridisch proces toe te lichten, maar als schietschijf. De toon was persoonlijk, de vragen suggestief en aanvallend. Eva bleef herhaaldelijk hameren op vermeende fouten van het OM.
Maar wat onderbelicht bleef: het OM had voldoende aanleiding om te vervolgen, maar de rechter besloot het beschikbare bewijs stuk voor stuk terzijde te schuiven. Waarna geconcludeerd werd dat er geen steunbewijs meer zou zijn.
En dat mechanisme is pijnlijk herkenbaar.
Dit voelde als turnschandaal 2.0, waarbij mijn trainer (en al die andere trainers) vrijgesproken werd.
Niet persé op inhoud, maar in de dynamiek:
📍 Er was veel bewijs
📍 Dat bewijs werd juridisch ontmanteld
📍 En vervolgens werd er gezegd: er is geen bewijs
📍 Er volgt vrijspraak.
📍 De verantwoordelijkheid verschuift van vermeende dader en systeem naar uitvoerende instanties én het slachtoffer.
Zo wordt de kern vermeden: hoe ons rechtssysteem omgaat met (machts)misbruik, afhankelijkheidsrelaties en bewijs in dit soort zaken.
Dit soort framing oogt kritisch, maar is in werkelijkheid een afleiding van waar het écht zou moeten gaan. Vrijspraak op dit soort juridische gronden betekent niet dat de vermeende dader niks heeft gedaan.
Dit voorbeeld laat maar weer zien hoeveel stappen we als maatschappij nog te maken hebben in het begrijpen van de misbruikdynamiek dader - slachtoffer - omstanders. Maar ook hoe het rechtssysteem werkt (of beter gezegd: niet werkt in het belang van slachtoffers).
Als het OM zulke fouten maakt (en dat hebben ze! Houtje touwtje werk was het), mag dat best benoemd worden. Het OM kan wel vinden dat ze een waterdicht verhaal hadden maar dat hadden ze helemaal niet.quote:Op donderdag 18 december 2025 10:20 schreef SEMTEX het volgende:
De hoofdofficier van justitie zat er niet om het juridisch proces toe te lichten, maar als schietschijf. De toon was persoonlijk, de vragen suggestief en aanvallend. Eva bleef herhaaldelijk hameren op vermeende fouten van het OM.
Maar wat onderbelicht bleef: het OM had voldoende aanleiding om te vervolgen, maar de rechter besloot het beschikbare bewijs stuk voor stuk terzijde te schuiven. Waarna geconcludeerd werd dat er geen steunbewijs meer zou zijn.
Eén steunbewijs is (naast het 'hoofd'bewijs) doorgaans wel voldoende voor een veroordeling.quote:? Dat bewijs werd juridisch ontmanteld
Ja. Nu ze niet in hoger beroep gaan welquote:Op donderdag 18 december 2025 10:32 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Wat doet iemand van het OM aan een tv-show tafel? Hebben ze tijd over?
Heel simpel hier, wat mensen er ook (dan voor zich)zelf van vinden, er was geen en laat staan veel of onvoldoende bewijs.quote:Op donderdag 18 december 2025 10:20 schreef SEMTEX het volgende:
Niet persé op inhoud, maar in de dynamiek:
📍 Er was veel bewijs
📍 Dat bewijs werd juridisch ontmanteld
📍 En vervolgens werd er gezegd: er is geen bewijs
📍 Er volgt vrijspraak.
📍 De verantwoordelijkheid verschuift van vermeende dader en systeem naar uitvoerende instanties én het slachtoffer.
Wat natuurlijk onzin is; er zijn zat daders die wél veroordeeld worden (omdat het OM het steunbewijs wel sluitend heeft).quote:Op donderdag 18 december 2025 15:42 schreef Vallon het volgende:
Er is wat gebeurd waarmee zij zich (ook) identificeren om vervolgens dat door te lepelen met "zie je wel" dat er geen recht (voor ons) mogelijk is.
De verdediging van Marco Borsato heeft aangehaald dat John van den Heuvel de aangifte gestuurd zou hebben. Hier werd dan weer geen verzoek bij ingediend om John van den Heuvel te horen.quote:Op donderdag 18 december 2025 02:16 schreef r_one het volgende:
[..]
Waarom zou de verdediging (en niet het OM) dat doen?
Er is geen smaad of laster verspreidt. Nathalie heeft zich netjes gedragen, ze heeft het alleen over haar eigen ervaringen gehad. Een recht wat elk persoon/slachtoffer heeft.quote:Ach welnee
Niet om smaad/laster te verspreiden, dat is wel degelijk strafbaar.
Wat een onzin. Als er echt sprake is van smaad of laster, slaat de balans om. Maar het is zeker niet zo dat bij de belangenafweging vrijheid van meningsuiting tegenover smaad/laster de balans naar het laatste doorslaat.quote:Ik zal je voor zijn: bij de belangenafweging van vrijheid van meningsuiting en smaad/laster slaat de balans door naar de laatste.
Wederom onzin, het is zeker niet zo dat alleen bij een groot maatschappelijk belang dingen gezegd mogen worden die iemand in zijn goede naam of eer zou kunnen aantasten.quote:Vrijheid van meningsuiting is niet absoluut, dat stopt als je iemand wilt beschadigen en wilt aantasten in diens eer en goede naam.
[..]
Dat mag alleen als er een groot maatschappelijk belang bij gediend is (The Voice b.v.); art. 261 lid 3 Sr:
Niet dat het heel relevant is, een slachtoffer mag gewoon zijn kant van het verhaal vertellen. Maar dat er geen maatschappelijk belang was, valt te betwijfelen.quote:Dat is hier niet het geval.
Dit gaat om één (1) vermeend misbruik in de privésfeer, het enkele feit dat de verdachte een VIP is, .maakt dat nog geen groot maatschappelijk belang.
Er is bovendien in de zaak Thielen geen enkele connectie met misstanden bij The Voice dus ik zal je weer voor zijn: die vlieger gaat ook niet op.
Wat lees ik hier nu weer? Marco Borsato leverde veel bewijs zelf. Hij ging lingerie kopen met het meisje. Hij stuurde appjes waarin hij haar een vrijpartij aanraadde en het had over het aanraken van haar kont. En hij gaf zelf toe dat hij haar gestreeld had en kon begrijpen dat dit ongepast was.quote:Op donderdag 18 december 2025 15:42 schreef Vallon het volgende:
Heel simpel hier, wat mensen er ook (dan voor zich)zelf van vinden, er was geen en laat staan veel of onvoldoende bewijs.
Het enige "bewijs" dat er was kwam hier één en alleen uit de omgeving van het vermeende slachtoffer zelf.
Het slachtoffer heeft nooit haar verhaal gedaan,quote:Op donderdag 18 december 2025 20:38 schreef luxerobots het volgende:
[..]
De verdediging van Marco Borsato heeft aangehaald dat John van den Heuvel de aangifte gestuurd zou hebben. Hier werd dan weer geen verzoek bij ingediend om John van den Heuvel te horen.
Men claimde dus wel strafbare zaken, en bracht dit in de media. Maar men was niet geïnteresseerd in verder onderzoek. Aangezien niets op sturing wijst, is mijn verklaring dat dit gebruikt is om de aandacht te verleggen en om Borsato als slachtoffer neer te kunnen zetten.
[..]
Er is geen smaad of laster verspreidt. Nathalie heeft zich netjes gedragen, ze heeft het alleen over haar eigen ervaringen gehad. Een recht wat elk persoon/slachtoffer heeft.
[..]
Wat een onzin. Als er echt sprake is van smaad of laster, slaat de balans om. Maar het is zeker niet zo dat bij de belangenafweging vrijheid van meningsuiting tegenover smaad/laster de balans naar het laatste doorslaat.
[..]
Wederom onzin, het is zeker niet zo dat alleen bij een groot maatschappelijk belang dingen gezegd mogen worden die iemand in zijn goede naam of eer zou kunnen aantasten.
Neem The Voice als voorbeeld, daar had Tim Hofman een zaak met groot maatschappelijk belang. Maar hij kaartte ook kleinere misstanden aan, bijvoorbeeld bijvoorbeeld over malafide huisbazen.
[..]
Niet dat het heel relevant is, een slachtoffer mag gewoon zijn kant van het verhaal vertellen. Maar dat er geen maatschappelijk belang was, valt te betwijfelen.
Borsato was zo'n beetje de populairste zanger van het land, hij was coach bij The Voice Kids een populair tv-programma (waarbij je een voorbeeldfunctie hebt en met kinderen werkt) en organiseerde 'gezellige' barbecues met kinderen. Hoezo is dat niet maatschappelijk relevant?
En een moeder van een slachtoffer mag dit ook.quote:Op donderdag 18 december 2025 20:49 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Het slachtoffer heeft nooit haar verhaal gedaan,
Van wie? Het slachtoffer was ten tijde van de aangifte volwassen.quote:Op donderdag 18 december 2025 20:56 schreef luxerobots het volgende:
[..]
En een moeder van een slachtoffer mag dit ook.
Je haalt twee gedragingen door elkaar.quote:Op donderdag 18 december 2025 20:38 schreef luxerobots het volgende:
[..]
De verdediging van Marco Borsato heeft aangehaald dat John van den Heuvel de aangifte gestuurd zou hebben. Hier werd dan weer geen verzoek bij ingediend om John van den Heuvel te horen.
Men claimde dus wel strafbare zaken, en bracht dit in de media. Maar men was niet geïnteresseerd in verder onderzoek. Aangezien niets op sturing wijst, is mijn verklaring dat dit gebruikt is om de aandacht te verleggen en om Borsato als slachtoffer neer te kunnen zetten.
Nou prima hoor, dan geloof je me niet.quote:[..]
Er is geen smaad of laster verspreidt. Nathalie heeft zich netjes gedragen, ze heeft het alleen over haar eigen ervaringen gehad. Een recht wat elk persoon/slachtoffer heeft.
[..]
Wat een onzin. Als er echt sprake is van smaad of laster, slaat de balans om. Maar het is zeker niet zo dat bij de belangenafweging vrijheid van meningsuiting tegenover smaad/laster de balans naar het laatste doorslaat.
[..]
Wederom onzin, het is zeker niet zo dat alleen bij een groot maatschappelijk belang dingen gezegd mogen worden die iemand in zijn goede naam of eer zou kunnen aantasten.
Neem The Voice als voorbeeld, daar had Tim Hofman een zaak met groot maatschappelijk belang. Maar hij kaartte ook kleinere misstanden aan, bijvoorbeeld bijvoorbeeld over malafide huisbazen.
[..]
Niet dat het heel relevant is, een slachtoffer mag gewoon zijn kant van het verhaal vertellen. Maar dat er geen maatschappelijk belang was, valt te betwijfelen.
Borsato was zo'n beetje de populairste zanger van het land, hij was coach bij The Voice Kids een populair tv-programma (waarbij je een voorbeeldfunctie hebt en met kinderen werkt) en organiseerde 'gezellige' barbecues met kinderen. Hoezo is dat niet maatschappelijk relevant?
Dat maakt dingen hier niet tot ontucht. Hooguit dat het niet matcht met een vals denkraam.quote:Op donderdag 18 december 2025 20:42 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Wat lees ik hier nu weer? Marco Borsato leverde veel bewijs zelf. Hij ging lingerie kopen met het meisje. Hij stuurde appjes waarin hij haar een vrijpartij aanraadde en het had over het aanraken van haar kont. En hij gaf zelf toe dat hij haar gestreeld had en kon begrijpen dat dit ongepast was.
Het lijkt wel alsof jij de werkelijkheid niet snapt. Bovendien herhaal jij je standpunt steeds, steeds met andere (gewichtigdoenerige) woorden.quote:Op donderdag 18 december 2025 22:10 schreef Vallon het volgende:
[..]
Dat maakt dingen hier niet tot ontucht. Hooguit dat het niet matcht met een vals denkraam.
Wat snap jij er niet aan dat Marco Borsato zelf vieze appjes stuurde? Zelf het meisje streelde? Zelf zijn gedrag ongepast noemde?quote:En daarbij, zoals vastgesteld, kwam de misplaatste verdenking één en alleen vanuit (de omgeving van) het vermeende slachtoffer zelf.
Mogelijk. Dat zal hij dan doen om verder gezeik te voorkomen. Of misschien gaat hij wel op de oude voet verder, een vreemdganger, die ook jonge meiden pakt, zal zijn gedrag niet zo snel veranderen (net zoals dat Michael Jackson ook jarenlang doorging met de obsessieve omgang met jongetjes, ook toen er al lang juridisch gezeik geweest was). In ieder geval zie ik geen denkproces in Marco Borsato, geen echte introspectie. Hij ziet zichzelf gezien de uitspraken op de dag van zijn vrijspraak als slachtoffer. Hij heeft spijt van de gevolgen, niet van zijn daden.quote:Triest verhaal verder; waar alleen maar verliezers zijn die op zijn best, de zaak en hun rol daarin ter lering in ogenschouw zullen/kunnen nemen. Ook Borsato zelf zal zeker zijn "open" houding naar anderen flink (gaan) bijstellen.
Nogmaals, er is geen bewijs van dat politie of anderen (je doelt waarschijnlijk op John van den Heuvel) het meisje verkeerd begeleid hebben. Het is wederom het napraten van een Knoopsframe.quote:Ook de wijze hoe het meisje in de aanloop werd geleid in haar aangifte, door politie en anderen, is imo volstrekt onacceptabel.
Borsato heeft vooral zichzelf in een kwaad daglicht gesteld.quote:Dan beter stoppen met ongenuanceerde verdenkingen te blijven herhalen om in de houding daarvan, een vrijgesproken persoon in een kwaad daglicht te willen plaatsen.
https://www.ad.nl/show/ou(...)co-borsato~ac7e1439/quote:Op donderdag 18 december 2025 22:52 schreef luxerobots het volgende:
Het is helemaal niet gek gedacht dat Borsato nog veel meer uitgevreten heeft dan dat er nu via deze rechtszaak naar buiten gekomen is. De meeste dingen die gebeuren belanden niet bij een rechter, en als een slachtoffer geen aangifte wil doen, gebeurt er sowieso niets.
‘Marco Borsato zat bij The Voice Kids aan meisjes van 13 en 14 jaar’
Marco Borsato heeft tijdens de opnames van The Voice Kids aan minderjarige meisjes gezeten. Journalist Tim Hofman heeft in dat kader gesproken met meisjes die destijds 13 en 14 jaar waren.
Probleem is dat jouw verwrongen werkelijkheid niet die van Borsato noch die van de uitgesproken rechter is.quote:Op donderdag 18 december 2025 22:38 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Het lijkt wel alsof jij de werkelijkheid niet snapt. Bovendien herhaal jij je standpunt steeds, steeds met andere (gewichtigdoenerige) woorden.
[..]
Wat snap jij er niet aan dat Marco Borsato zelf vieze appjes stuurde? Zelf het meisje streelde? Zelf zijn gedrag ongepast noemde?
Borsato is hier juridisch heel goed mee weggekomen. Mede dankzij de slimme frames van Knoops, en de ingehuurde Van Koppen.
[..]
Mogelijk. Dat zal hij dan doen om verder gezeik te voorkomen. Of misschien gaat hij wel op de oude voet verder, een vreemdganger, die ook jonge meiden pakt, zal zijn gedrag niet zo snel veranderen (net zoals dat Michael Jackson ook jarenlang doorging met de obsessieve omgang met jongetjes, ook toen er al lang juridisch gezeik geweest was). In ieder geval zie ik geen denkproces in Marco Borsato, geen echte introspectie. Hij ziet zichzelf gezien de uitspraken op de dag van zijn vrijspraak als slachtoffer. Hij heeft spijt van de gevolgen, niet van zijn daden.
[..]
Nogmaals, er is geen bewijs van dat politie of anderen (je doelt waarschijnlijk op John van den Heuvel) het meisje verkeerd begeleid hebben. Het is wederom het napraten van een Knoopsframe.
[..]
Borsato heeft vooral zichzelf in een kwaad daglicht gesteld.
Bij The Voice misschien niet.quote:Op vrijdag 19 december 2025 00:20 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
https://www.ad.nl/show/ou(...)co-borsato~ac7e1439/
Marco was nooit alleen met de deelnemers.
Lol, als ik een bbq organiseer voor maar 25 personen dan ben ik blij ff naar het toilet te kunnen gaan. Alleen…quote:Op vrijdag 19 december 2025 03:11 schreef r_one het volgende:
[..]
Bij The Voice misschien niet.
Maar bij die " 'gezellige' barbecues met kinderen" die hij organiseerde (protip voor Martijn) toch wel?
Waarom heet het dan expliciet "barbecues met kinderen"?quote:Op vrijdag 19 december 2025 03:32 schreef ootjekatootje het volgende:
Op die bbq’s kwamen 180 personen… hoe dan was Marco ooit alleen?
Nee joh, al die familieleden waren er bij. Geen idee hoor over die anonieme klachten, maar elk kind was er met ouders, bonusouders, broers, zussen en half broers/zussen en bonusbroers/zussen.quote:Op vrijdag 19 december 2025 03:43 schreef r_one het volgende:
[..]
Waarom heet het dan "barbecues met kinderen"?![]()
Als je het een beetje " 'gezellig' met kinderen" wilt hebben, organiseer je het zo dat er geen volwassenen bij zijn. Gewoon, 180 kinderen op jouw barcecue uitnodigen en YOLO
Ohquote:Op vrijdag 19 december 2025 03:49 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Nee joh, al die familieleden waren er bij. Geen idee hoor over die anonieme klachten, maar elk kind was er met ouders, bonusouders, broers, zussen en half broers/zussen en bonusbroers/zussen.
Daarnaast die halve fanclub, welke ook nog naar bed wilde met Marco, slachtoffer en Marco’s gezin.
Volwassen Voice kandidaten van team Marco waren ook altijd welkom met partner.
quote:Marco heeft begin februari via zijn advocaten aan het OM laten weten de vervolging niet te willen doorzetten, zo bevestigt Knoops aan RTL Boulevard. Deze wens heeft het OM meegenomen in het besluit om te seponeren.
Gelul.quote:Op donderdag 5 februari 2026 13:48 schreef ootjekatootje het volgende:
Volgens de officier van justitie is er onvoldoende wettig en overtuigend bewijs tegen de moeder van de aangeefster en bevat het dossier geen kansrijke aanknopingspunten voor nader onderzoek. Volgens het OM zijn er onvoldoende aanwijzingen voor verdenking van een strafbaar feit van aangeefster zelf.
Dat. Alleen dat.quote:Marco heeft begin februari via zijn advocaten aan het OM laten weten de vervolging niet te willen doorzetten, zo bevestigt Knoops aan RTL Boulevard. Deze wens heeft het OM meegenomen in het besluit om te seponeren.
Wens meegenomen in het besluit te seponeren.quote:
Ik kan prima lezen maar het blijft gelul.quote:Op donderdag 5 februari 2026 14:07 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Wens meegenomen in het besluit te seponeren.
Kun je niet lezen? Er staat niet dat dit de enige reden was te seponeren.
Want jij weet natuurlijk precies waarom de zaak geseponeerd isquote:Op donderdag 5 februari 2026 14:19 schreef r_one het volgende:
[..]
Ik kan prima lezen maar het blijft gelul.
Genoeg sepots meegemaakt om deze vaste OM retoriek te herkennen ja.quote:Op donderdag 5 februari 2026 14:32 schreef Deisyy het volgende:
[..]
Want jij weet natuurlijk precies waarom de zaak geseponeerd is
Klopt, het begon al met die uitzending van Roddelpraat en haar contact met Yvonne Coldeweijer. Dat had maar één doel, Marco aan de schandpaal nagelen. Daarna dat interview in de Telegraaf met John van den Heuvel. Pas daarna is er aangifte gedaan door de dochter…quote:Op donderdag 5 februari 2026 14:19 schreef r_one het volgende:
[..]
Ik kan prima lezen maar het blijft gelul.
Nou exact ditquote:Op donderdag 5 februari 2026 16:46 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Klopt, het begon al met die uitzending van Roddelpraat en haar contact met Yvonne Coldeweijer. Dat had maar één doel, Marco aan de schandpaal nagelen. Daarna dat interview in de Telegraaf met John van den Heuvel. Pas daarna is er aangifte gedaan door de dochter…
Moeders ging eerst nog even shoppen bij de stukjesschrijvers. De Privé kwam blijkbaar met het beste bod.quote:Op donderdag 5 februari 2026 16:46 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Klopt, het begon al met die uitzending van Roddelpraat en haar contact met Yvonne Coldeweijer. Dat had maar één doel, Marco aan de schandpaal nagelen. Daarna dat interview in de Telegraaf met John van den Heuvel. Pas daarna is er aangifte gedaan door de dochter…
En welk signaal geeft het Om nu weer af…quote:Op donderdag 5 februari 2026 17:40 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
Moeders ging eerst nog even shoppen bij de stukjesschrijvers. De Privé kwam blijkbaar met het beste bod.
Daarna pas werd aangifte gedaan. Dus naar de media en daarna pas naar de politie.
Dat er geen kansrijke aanknopingspunten zijn.quote:Op donderdag 5 februari 2026 18:20 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
En welk signaal geeft het Om nu weer af…
Het gaat niet om het aanklagen (een strafaangifte levert geen smaad of laster op), het gaat om het mediaoptreden van Nathalie voorafgaand aan de aangifte.quote:Op donderdag 5 februari 2026 21:51 schreef luxerobots het volgende:
Natuurlijk is de zaak van smaad tegen Borsato geseponeerd. Borsato is vrijgesproken wegens gebrek aan steunbewijs. Zijn onschuld is niet bewezen.
Logisch dus dat je ook niet vast kan stellen dat Borsato onterecht aangeklaagd is.
Een aangifte kan natuurlijk wel smaad of laster opleveren.quote:Op donderdag 5 februari 2026 22:02 schreef r_one het volgende:
[..]
Het gaat niet om het aanklagen (een strafaangifte levert geen smaad of laster op), het gaat om het mediaoptreden van Nathalie voorafgaand aan de aangifte.
En waar baseer je dit op?quote:Op donderdag 5 februari 2026 22:02 schreef r_one het volgende:
[..]
Het gaat niet om het aanklagen (een strafaangifte levert geen smaad of laster op), het gaat om het mediaoptreden van Nathalie voorafgaand aan de aangifte.
Verstandig van Borsato.quote:Op donderdag 5 februari 2026 22:21 schreef Mylene het volgende:
Vanavond in Pauw & De Wit: Marco Borsato heeft vandaag bekendgemaakt dat hij zijn tegenaangifte tegen zijn aangeefster níet doorzet. Borsato's advocaten Geert-Jan en Carry Knoops reageren.
Zo om 22:35 op NPO1.
Neenquote:Op donderdag 5 februari 2026 22:21 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Een aangifte kan natuurlijk wel smaad of laster opleveren.
Dat zijn dus meerdere delicten in 1 aangifte. Dat kan. Een sepot hoeft niet “alles of niks” te zijn.quote:Het Openbaar Ministerie (OM) in Noord-Holland heeft de aangifte van smaad/laster en het doen van valse aangifte, ingediend door Marco Borsato, geseponeerd. De zanger had een tegenaanklacht ingediend tegen een Almeerse naar aanleiding van een zedenzaak waarvan hij werd beschuldigd.
https://nos.nl/regio/flev(...)almeerse-geseponeerd
Je vraagt naar de bekende weg. Alsof je dat nu (deeltje 18) nog niet weetquote:
Lees je eigen post maar terug. Jij stelt dat het om een mediaoptreden gaat.quote:Op donderdag 5 februari 2026 22:55 schreef r_one het volgende:
[..]
Neen
[..]
Dat zijn dus meerdere delicten in 1 aangifte. Dat kan. Een sepot hoeft niet “alles of niks” te zijn.
Dat klopt dus al niet, omdat het ook over een valse aangifte ging (althans, dat werd gesteld).quote:Op donderdag 5 februari 2026 22:02 schreef r_one het volgende:
het gaat om het mediaoptreden van Nathalie voorafgaand aan de aangifte.
Post 212 is niet meer dan de mening van een fokker.quote:Op donderdag 5 februari 2026 23:00 schreef r_one het volgende:
[..]
Je vraagt naar de bekende weg. Alsof je dat nu (deeltje 18) nog niet weet![]()
En anders: #212 o.a.
Oké jongen.quote:Op donderdag 5 februari 2026 23:07 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Post 212 is niet meer dan de mening van een fokker.
Kom maar terug als je het over de inhoud kan hebben.quote:Op donderdag 5 februari 2026 23:13 schreef r_one het volgende:
[..]
Oké jongen.
Ik ga niet eens meer met jou in discussie, met al dat kromme verdraaien en ontkennen van feiten, niet gehinderd door enige kennis van Sr en Sv.
Die kans heb ik je al gegeven.quote:Op donderdag 5 februari 2026 23:20 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Kom maar terug als je het over de inhoud kan hebben.
Dit is een bron:quote:
https://www.rtl.nl/boulev(...)ngeefster-beslissingquote:Marco stond vorig jaar terecht voor ontucht met een minderjarige. Na de beschuldigingen aan het adres van de zanger deed hij in 2021 aangifte van smaad, laster en het doen van een valse aangifte.
Welja, speculatie, toe maarquote:Op donderdag 5 februari 2026 23:28 schreef luxerobots het volgende:
Wat ootjekatootje typt is speculatie.
Er was geen bewijs en nogmaals; één bewijs uit één en alleen dezelfde bron voortkomend vormt in de rechtspraak niets. De zg. aangehaalde getuigen en ingebrachte stukken tot aangifte, verhaalden wat het vermeende slachtoffer stelde.quote:Op donderdag 5 februari 2026 21:51 schreef luxerobots het volgende:
Natuurlijk is de zaak van smaad tegen Borsato geseponeerd. Borsato is vrijgesproken wegens gebrek aan steunbewijs. Zijn onschuld is niet bewezen.
Logisch dus dat je ook niet vast kan stellen dat Borsato onterecht aangeklaagd is.
Nou inderdaad, de uitzending van Roddelpraat en de shit van Yvonne Coldeweijer staan gewoon online, net als dat interview met John van der Heuvel.quote:
Dat zal ongetwijfeld ook meegespeeld hebben ja (naast zijn eigen rust).quote:Op vrijdag 6 februari 2026 00:50 schreef ootjekatootje het volgende:
Dat Marco niet doorgaat is geen schuldbekentenis, maar een stukje medelijden ofzo naar die dochter.
Aan Borsato? Nee hoor, zo werkt dat niet binnen het strafrecht (behoudens voegen).quote:Als hij zijn aangifte had doorgezet hadden ze moeten betalen.
Dat zal nog wel meevallen hoor.quote:Kijk ff naar waar ze wonen… A heeft ondertussen ook een kind en dat gezin is al jaren instabiel door ma Flodder en haar geestelijke idioterie.
Prima dat Marco er nu een streep onderzet, ik vind de reactie van het OM niet chique. Iemand die last heeft van smaad en laster kan nu bijna geen aangifte meer doen. Hele domme mensen bij het OM.
Kansloosquote:Op vrijdag 6 februari 2026 03:50 schreef Ilja2001 het volgende:
Nu dat dus niet zo blijkt te zijn, vind ik dat je Van den Heuvel moet kunnen aanklagen voor het kapot maken van iemand's reputatie.
Hier hebben we het eerder over gehad, maar nergens bleek uit dat Coldeweijer contact had met de moeder of dochter.quote:Op vrijdag 6 februari 2026 00:44 schreef ootjekatootje het volgende:
Nou inderdaad, de uitzending van Roddelpraat en de shit van Yvonne Coldeweijer staan gewoon online, net als dat interview met John van der Heuvel.
Data staan er gewoon bij, en als de data van de aangiftes van beide partijen.
Coldeweijer zegt veel bewijs te hebben verzameld, maar dat niet naar buiten te brengen vanwege een vertrouwensband met een vermeend slachtoffer.quote:Op vrijdag 6 februari 2026 09:10 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Hier hebben we het eerder over gehad, maar nergens bleek uit dat Coldeweijer contact had met de moeder of dochter.
Maar goed, die bron/fragment kan je nog steeds delen natuurlijk.
Welke uitzending was dat? De vorige keer kon je die Roddelpraatuitzending niet delen.quote:Op vrijdag 6 februari 2026 09:51 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Coldeweijer zegt veel bewijs te hebben verzameld, maar dat niet naar buiten te brengen vanwege een vertrouwensband met een vermeend slachtoffer.
https://www.nu.nl/achterk(...)en-rond-borsato.html
Daarnaast heeft Yvonne dat gewoon gezegd op haar betaalde juicekanaal. Ook bij Roddelpraat laten ze fragmenten horen van het telefoongesprek met die Nathalie. Dit belt ze zelfs nog terug om de naam van een andere vrouw te noemen.
https://www.roddelpraat.n(...)orsato-is-een-ander/quote:Op vrijdag 6 februari 2026 10:33 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Welke uitzending was dat? De vorige keer kon je die Roddelpraatuitzending niet delen.
Je deelt twee uitzendingen van Roddelpraat:quote:Op vrijdag 6 februari 2026 10:47 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
https://www.roddelpraat.n(...)orsato-is-een-ander/
Om het ons wat makkelijker te maken stuurt ze gelijk een heel setje foto’s van haar op.
Hier is de eerste uitzending:
https://www.roddelpraat.n(...)-gezeten-roddelpraat
En om het verhaal nog duidelijker te krijgen:
https://www.roddelpraat.n(...)-abortus-roddelpraat, pas hier doen ze aangifte…
quote:Op vrijdag 6 februari 2026 09:51 schreef ootjekatootje het volgende:
Ook bij Roddelpraat laten ze fragmenten horen van het telefoongesprek met die Nathalie. Dit belt ze zelfs nog terug om de naam van een andere vrouw te noemen.
Dan zoek ik nog ff verder in de Roddelpraat archieven. Is die aflevering over het vreemdgaan van Marco met die andere fan van de club.quote:Op dinsdag 10 februari 2026 21:56 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Je deelt twee uitzendingen van Roddelpraat:
Bekijk deze YouTube-video
Bekijk deze YouTube-video
Maar nergens is het fragment van de bellende moeder te horen.
[..]
Deze houding van het OM doet me terugdenken aan een aantal beruchte rechterlijke dwalingen, waaronder de overbekende DMZ. Het voornaamste belang van het OM is absoluut geen waarheidsvinding, zo blijkt weer eens. Veel belangrijker voor het OM is de beeldvorming en het zo vaak mogelijk gelijk krijgen van de rechter, barbertje moet hangen dus. In de zaak-Borsato verbaasde het me ook helemaal niks dat ze met flinterdun bewijs (een relatieve leek kon dit feitelijk aantonen) toch hebben doorgezet.quote:Op donderdag 5 februari 2026 23:36 schreef Vallon het volgende:
Wat onderbelicht hier blijft, is wmb de schimmige rol van het OM die geen enkele poging lijkt te hebben gedaan om de verdachte te ontlasten. Zelfs nu waar het OM stelt dat zij afziet van een hoger beroep omdat Borsato af heeft gezien van zijn smaadzaak jegens de moeder van vermeende verdachte. Net of dat het OM hiermee Borsato van dienst is (geweest) en niet wil erkennen dat zij als OM, zich heeft laten (ver)leiden.
Het (media)beeld, beleving, feit en bewijsbaarheid omtrent een daad kunnen hemelsbreed verschillen.quote:Op vrijdag 20 februari 2026 11:39 schreef Gretzl het volgende:
Bij de commentaren van sommige users hier krijg ik overigens het gevoel dat ze er heilig van overtuigd zijn dat Borsato vergelijkbare strafbare feiten als bijvoorbeeld een prins Andrew gepleegd zou hebben. Maar in de zaak-Borsato is er dus nooit een wettelijk bewijs gevonden voor seksuele handelingen die in strijd zijn met de wet. En dus lijkt de hypothese van een doorgedraaide/geschifte familie die hun voormalige idool Marco - na het ontslag van Nathalie - wilde wreken bepaald niet onlogisch. Verklaringen van andere zijdelingse betrokkenen, zoals de exen van Luca, versterken imo die hypothese dat dit soort motieven de aanleiding waren voor de aangifte.
Voor de familie Thielen was het m.b.v. experts zoals John van de Heuvel geen onmogelijke opgave om Marco’s vaderlijke omgang met Asmara achteraf in een extreme context/kwaad daglicht te plaatsen. Als ze daadwerkelijk kwade bedoelingen hadden (hem erbij naaien) was het niet zo heel moeilijk om een dagboek te manipuleren. De rechtbank heeft niet kunnen aantonen dat het dagboek nog authentiek was. De verklaringen van het meisje over onzedelijke, strafbare handelingen kunnen (voor een deel) waar zijn, maar het tegendeel natuurlijk ook. Algemeen kunnen we stellen dat het niet bij elke #MeToo-veroordeling het recht heeft zege gevierd. Uit statistisch onderzoek is gebleken dat er in circa 10 - 20% van de zedenzaken een valse aangifte wordt ingediend.
En het is alom bekend dat ons geheugen niet feilloos werkt en dat latere herinneringen niet altijd stroken met de werkelijkheid. Komt er dan op neer dat de strafbare handelingen die Borsato werden verweten zowel bewust als onbewust er bij kunnen zijn verzonnen. Of misschien toch niet, maar dan blijft het zeer opvallend dat geen van de getuigen de beschuldiging van de Thielens ondersteunde in hun verklaringen. Gelukkig geldt voor de meeste rechters ‘onschuldig tot het tegendeel bewezen is’ We waren er niet bij, dus zeker gaan we het nooit weten. Maar ik vind het wel volkomen logisch dat Borsato is vrijgesproken, want zo’n schamel ‘steunbewijs’ en de verklaringen van één partij zouden nooit tot een veroordeling mogen leiden.
Wel opvallend, je moet naar prins Andrew verwijzen om de misstappen van Marco Borsato recht te praten. En hoewel Andrew in mijn ogen een griezel is, is er maar weinig hard bewijs die de 'strafbare feiten' van Andrew bewijzen. De huidige vervolging van Andrew gaat zelfs niet eens over seksueel misbruik, maar over een ambtsmisdrijf.quote:Op vrijdag 20 februari 2026 11:39 schreef Gretzl het volgende:
Bij de commentaren van sommige users hier krijg ik overigens het gevoel dat ze er heilig van overtuigd zijn dat Borsato vergelijkbare strafbare feiten als bijvoorbeeld een prins Andrew gepleegd zou hebben.
Je kunt het woordje 'maar' weglaten, bij Andrew is er ook geen wettelijk bewijs gevonden voor seksuele handelingen in strijd met de wet.quote:Maar in de zaak-Borsato is er dus nooit een wettelijk bewijs gevonden voor seksuele handelingen die in strijd zijn met de wet.
Je gevolgtrekking klopt niet, dat Borsato niet veroordeeld is, betekent niet dat er sprake is van een soort complot met doorgedraaide/geschifte familie.quote:En dus lijkt de hypothese van een doorgedraaide/geschifte familie die hun voormalige idool Marco - na het ontslag van Nathalie - wilde wreken bepaald niet onlogisch.
De ex van Luca praat gewoon kamp-Borsato na. Hoe vaak zal zij de moeder gezien hebben? En hoe vaak zal ze erbij geweest zijn als Borsato klef met het meisje omging (ik schat nul keer)?quote:Verklaringen van andere zijdelingse betrokkenen, zoals de exen van Luca, versterken imo die hypothese dat dit soort motieven de aanleiding waren voor de aangifte.
De rechtbank heeft ook niet kunnen aantonen dat het dagboek niet-authentiek was. Het dagboek wordt door de rechtbank als hoogstwaarschijnlijk authentiek gezien.quote:Voor de familie Thielen was het m.b.v. experts zoals John van de Heuvel geen onmogelijke opgave om Marco’s vaderlijke omgang met Asmara achteraf in een extreme context/kwaad daglicht te plaatsen. Als ze daadwerkelijk kwade bedoelingen hadden (hem erbij naaien) was het niet zo heel moeilijk om een dagboek te manipuleren. De rechtbank heeft niet kunnen aantonen dat het dagboek nog authentiek was.
Dit is wel misleidend. Verschillende studies laten percentages tussen de 2 en 10% zien.quote:De verklaringen van het meisje over onzedelijke, strafbare handelingen kunnen (voor een deel) waar zijn, maar het tegendeel natuurlijk ook. Algemeen kunnen we stellen dat het niet bij elke #MeToo-veroordeling het recht heeft zege gevierd. Uit statistisch onderzoek is gebleken dat er in circa 10 - 20% van de zedenzaken een valse aangifte wordt ingediend.
Maar dat argument zou dan ook twee kanten op kunnen werken. Dat Borsato niet meer precies weet wat hij gedaan heeft zou dan ook logisch kunnen zijn. Of toen hij zei dat hij het meisje gestreeld had, dat hij best wat meer dan simpelweg strelen gedaan zou hebben.quote:En het is alom bekend dat ons geheugen niet feilloos werkt en dat latere herinneringen niet altijd stroken met de werkelijkheid. Komt er dan op neer dat de strafbare handelingen die Borsato werden verweten zowel bewust als onbewust er bij kunnen zijn verzonnen.
Ik denk dat Borsato vooral goed weggekomen is. Dat komt door de succesvolle strategie van kamp-Borsato en de Knoopjes (de tegenaangifte heeft publicitair geholpen, al was het maar om anderen te waarschuwen geen aangifte te doen). En dat het gewoon erg moeilijk is om een aanranding of verkrachting juridisch te bewijzen.quote:Of misschien toch niet, maar dan blijft het zeer opvallend dat geen van de getuigen de beschuldiging van de Thielens ondersteunde in hun verklaringen. Gelukkig geldt voor de meeste rechters ‘onschuldig tot het tegendeel bewezen is’ We waren er niet bij, dus zeker gaan we het nooit weten. Maar ik vind het wel volkomen logisch dat Borsato is vrijgesproken, want zo’n schamel ‘steunbewijs’ en de verklaringen van één partij zouden nooit tot een veroordeling mogen leiden.
Marco veroordelen en Andrew verdedigen…quote:Op zaterdag 21 februari 2026 19:35 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Wel opvallend, je moet naar prins Andrew verwijzen om de misstappen van Marco Borsato recht te praten. En hoewel Andrew in mijn ogen een griezel is, is er maar weinig hard bewijs die de 'strafbare feiten' van Andrew bewijzen. De huidige vervolging van Andrew gaat zelfs niet eens over seksueel misbruik, maar over een ambtsmisdrijf.
[..]
Je kunt het woordje 'maar' weglaten, bij Andrew is er ook geen wettelijk bewijs gevonden voor seksuele handelingen in strijd met de wet.
[..]
Je gevolgtrekking klopt niet, dat Borsato niet veroordeeld is, betekent niet dat er sprake is van een soort complot met doorgedraaide/geschifte familie.
Overigens wil ik er best in mee gaan dat er veel problematiek was bij het gezin van mevrouw Thielen. De dochter was volgens Roddelpraat ook iemand met een laag IQ. Vraag blijft natuurlijk wel waarom Borsato bij het gezin rond bleef hangen, waarom hij seksueel getinte appberichten naar het meisje bleef sturen en waarom hij schuldbewust was in het opgenomen gesprek.
[..]
De ex van Luca praat gewoon kamp-Borsato na. Hoe vaak zal zij de moeder gezien hebben? En hoe vaak zal ze erbij geweest zijn als Borsato klef met het meisje omging (ik schat nul keer)?
[..]
De rechtbank heeft ook niet kunnen aantonen dat het dagboek niet-authentiek was. Het dagboek wordt door de rechtbank als hoogstwaarschijnlijk authentiek gezien.
PCZ: Belastende teksten in dagboek waarschijnlijk niet gemanipuleerd: dit betekent het voor Marco Borsato
https://www.pzc.nl/show/b(...)gle.com%2F&slug_rd=1
[..]
Dit is wel misleidend. Verschillende studies laten percentages tussen de 2 en 10% zien.
[..]
Maar dat argument zou dan ook twee kanten op kunnen werken. Dat Borsato niet meer precies weet wat hij gedaan heeft zou dan ook logisch kunnen zijn. Of toen hij zei dat hij het meisje gestreeld had, dat hij best wat meer dan simpelweg strelen gedaan zou hebben.
[..]
Ik denk dat Borsato vooral goed weggekomen is. Dat komt door de succesvolle strategie van kamp-Borsato en de Knoopjes (de tegenaangifte heeft publicitair geholpen, al was het maar om anderen te waarschuwen geen aangifte te doen). En dat het gewoon erg moeilijk is om een aanranding of verkrachting juridisch te bewijzen.
NRC: Slachtoffers zedendelict vinden weinig steun bij justitie en politie
https://www.nrc.nl/nieuws(...)n-politie-2-a4122859
FunX (zonder betaalmuur): Minder dan 1 op de 10 meldingen zedendelicten leidt tot veroordeling
https://www.funx.nl/news/(...)idt-tot-veroordeling
Waar verdedig ik Andrew?quote:Op zaterdag 21 februari 2026 20:27 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Marco veroordelen en Andrew verdedigen…
Maar is dit echt een verzachtende omstandigheid? Ik vind het de zaak voor Borsato niet sterker maken.quote:Op zaterdag 21 februari 2026 20:06 schreef potjecreme het volgende:
Waar mensen geen rekening mee houden is dat hij al decennia lang bij het gezin kwam. Hij is mee gaan doen in het vrijere omgang in dat gezin. Wij lezen en horen het nu en onze wenkbrauwen gaan omhoog. Al gingen op een gegeven moment ook de wenkbrauwen van Leontien omhoog.
Maar als erbij dat gezien makkelijker met elkaar over intieme zaken werd gesproken, is het iets minder raar.
Hij was geen stiefvader.quote:Op zaterdag 21 februari 2026 20:45 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Maar is dit echt een verzachtende omstandigheid? Ik vind het de zaak voor Borsato niet sterker maken.
Borsato kwam jarenlang over de vloer, zag de kinderen opgroeien. Je kan het ook zo zien dat Borsato misbruik heeft gemaakt van zijn positie als stiefvader.
Er was geen sprake van misbruik.quote:Op zaterdag 21 februari 2026 20:45 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Maar is dit echt een verzachtende omstandigheid? Ik vind het de zaak voor Borsato niet sterker maken.
Borsato kwam jarenlang over de vloer, zag de kinderen opgroeien. Je kan het ook zo zien dat Borsato misbruik heeft gemaakt van zijn positie als stiefvader.
Staat dat in het vonnis?quote:Op zaterdag 21 februari 2026 19:35 schreef luxerobots het volgende:
Het dagboek wordt door de rechtbank als hoogstwaarschijnlijk authentiek gezien.
Bron van jouw verschillende studies?quote:Op zaterdag 21 februari 2026 19:35 schreef luxerobots het volgende:
Dit is wel misleidend. Verschillende studies laten percentages tussen de 2 en 10% zien.
quote:Met name bij zedendelicten komt het vaak voor dat er een valse aangifte wordt gedaan. Uit onderzoek is gebleken dat er in circa 10 - 20 % van de zedenzaken een valse aangifte is ingediend. In de meeste gevallen gaat het dan om een valse aangifte terzake verkrachting, ontucht of seksueel misbruik. Zeker wanneer er een valse aangifte tegen u is gedaan, is het van belang dat u zich laat bijstaan door een gespecialiseerde advocaat. Het is namelijk belangrijk dat u al in een vroegtijdig stadium van de zaak het proces-verbaal van de politie opvraagt om zo de verdedigingsstrategie te kunnen bepalen. Dan kan meteen al bekeken worden op welke wijze verweer kan worden gevoerd tegen de valse aangifte.
Er is bij het schandaal m.b.t. Andrew (en dan heb ik het idd niet over het nieuwe ambtmisdrijf) vooralsnog geen strafbare zedendelict aangetoond ja. Maar er liggen wel veel meer indirecte bewijzen, naast de getuigenverklaring van zijn vermeende slachtoffer (die inmiddels niet meer leeft). Dat is het verschil. Het is nog de vraag welk gedeelte van de Epstein files voor wettelijk bewijs gebruikt kan worden, maar Andrew heeft vooralsnog de schijn erg tegen. In tegenstelling tot Borsato.quote:Op zaterdag 21 februari 2026 19:35 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Wel opvallend, je moet naar prins Andrew verwijzen om de misstappen van Marco Borsato recht te praten. En hoewel Andrew in mijn ogen een griezel is, is er maar weinig hard bewijs die de 'strafbare feiten' van Andrew bewijzen. De huidige vervolging van Andrew gaat zelfs niet eens over seksueel misbruik, maar over een ambtsmisdrijf.
[..]
Je kunt het woordje 'maar' weglaten, bij Andrew is er ook geen wettelijk bewijs gevonden voor seksuele handelingen in strijd met de wet.
Ik denk dat www.zedenadvocaat.nl ook graag de indruk wil wekken dat er veel valse aangiftes omtrent zedendelicten zijn. Dat trekt meer klanten naar de praktijk dan wanneer men eerlijk meldt dat dit maar weinig voorkomt.quote:Op maandag 23 februari 2026 06:03 schreef Gretzl het volgende:
[..]
Bron van jouw verschillende studies?
Ik heb geen reden om aan te nemen dat de informatie op deze website niet klopt: https://www.zedenadvocaat(...)ng-ontucht-misbruik/
[..]
Ik krijg doorgaans wat rillingen wanneer men dit soort redenaties hanteert voor zaken die een enorme impact hebben op vermeende slachtoffers en daders. Al is er maar één geval dan nog voldoende reden om aan te nemen dat wat de website van samenwerkende strafrechtadvocaten stelt, voldoende waar is.quote:Op dinsdag 24 februari 2026 21:28 schreef luxerobots het volgende:
Ik denk dat www.zedenadvocaat.nl ook graag de indruk wil wekken dat er veel valse aangiftes omtrent zedendelicten zijn. Dat trekt meer klanten naar de praktijk dan wanneer men eerlijk meldt dat dit maar weinig voorkomt.
StrafrechtadvocatenNetwerk is niet de Nederlandse organisatie van strafrechtenadvocaten. Er zit gewoon een advocatenbureau achter, namelijk VTH advocatuur.quote:Op dinsdag 24 februari 2026 23:20 schreef Vallon het volgende:
[..]
Ik krijg doorgaans wat rillingen wanneer men dit soort redenaties hanteert voor zaken die een enorme impact hebben op vermeende slachtoffers en daders. Al is er maar één geval dan nog voldoende reden om aan te nemen dat wat de website van samenwerkende strafrechtadvocaten stelt, voldoende waar is.
...quote:StrafrechtadvocatenNetwerk.nl is een landelijk opererend netwerk van gespecialiseerde strafrechtadvocaten in Nederland. Het platform is een initiatief van VTH Advocatuur uit Tilburg en richt zich op het bieden van juridische bijstand aan verdachten van strafbare feiten.
Je vervormt mijn standpunt. Ik heb het helemaal niet over de advocatuur die iets stipuleert.quote:Geen idee verder hoe je erbij komt dat de "advocatuur" daarom op deze wijze hun diensten stipuleert. Bedenk hier ook dat een advocaat niet ten principale uit is op handel maar allereerst de cliënt bijstaat om die juridisch zo goed mogelijk van dienst te zijn.
Naast dat jij doet alsof ik het over de advocatuur heb. Trap jij ook in de denkfout door te doen alsof StrafrechtadvocatenNetwerk.nl een organisatie is met enig inhoudelijk aanzien.quote:Je mag natuurlijk denken wat je wilt maar dit zo presenteren bestaat één en al uit drogredenaties van overgeneralisatie, ontkennen tot en met het vertekenen van een stelling. Anders gezegd, hoe krijg je het uit je denkraam getypt.
Ah, een fanquote:Op zaterdag 21 februari 2026 20:06 schreef potjecreme het volgende:
Waar mensen geen rekening mee houden is dat hij al decennia lang bij het gezin kwam. Hij is mee gaan doen in het vrijere omgang in dat gezin. Wij lezen en horen het nu en onze wenkbrauwen gaan omhoog. Al gingen op een gegeven moment ook de wenkbrauwen van Leontien omhoog.
Maar als erbij dat gezien makkelijker met elkaar over intieme zaken werd gesproken, is het iets minder raar.
Een "fan" proberen onderuit te trappen die met feiten komt. En dan alleen zelf met pure onbewezen aannames komen.quote:Op woensdag 25 februari 2026 00:44 schreef sly-nl het volgende:
[..]
Ah, een fan![]()
Dat die wenkbrauwen van Leontien omhoog gingen kwam enkel en alleen door den dr. Bergman!
Tuurlijk wist Leontien ook (en allang) dat hij o.a. die kinder-bbq's organiseerde om lekker te graaien! Wise up en wakker worden, potje vet!Denk je nu echt dat een wederhelft dat niet door zou hebben?!
![]()
Borsato normaliseerde z'n geile gedrag (aan heupjes en side-tietjes zitten en public) door te schuilen achter z'n Italiaanse gezellige knuffel-status/reputatie en júist daardoor dacht hij dat het lang an kon / it giet oan. Not dus.
Geile beer kan nu door met z'n leven. Handjes op z'n rug, dat wel.. Good for him!
Ah, een droeftoeterquote:Op woensdag 25 februari 2026 00:44 schreef sly-nl het volgende:
[..]
Ah, een fan![]()
Dat die wenkbrauwen van Leontien omhoog gingen kwam enkel en alleen door den dr. Bergman!
Tuurlijk wist Leontien ook (en allang) dat hij o.a. die kinder-bbq's organiseerde om lekker te graaien! Wise up en wakker worden, potje vet!Denk je nu echt dat een wederhelft dat niet door zou hebben?!
![]()
Borsato normaliseerde z'n geile gedrag (aan heupjes en side-tietjes zitten en public) door te schuilen achter z'n Italiaanse gezellige knuffel-status/reputatie en júist daardoor dacht hij dat het lang an kon / it giet oan. Not dus.
Geile beer kan nu door met z'n leven. Handjes op z'n rug, dat wel.. Good for him!
Je bent meteen een fan als je iets probeert uit te leggen? In dit geval die rare appjes. Vertel mij waar je leest dat ik het goedkeur?quote:Op woensdag 25 februari 2026 00:44 schreef sly-nl het volgende:
[..]
Ah, een fan![]()
Dat die wenkbrauwen van Leontien omhoog gingen kwam enkel en alleen door den dr. Bergman!
Tuurlijk wist Leontien ook (en allang) dat hij o.a. die kinder-bbq's organiseerde om lekker te graaien! Wise up en wakker worden, potje vet!Denk je nu echt dat een wederhelft dat niet door zou hebben?!
![]()
Borsato normaliseerde z'n geile gedrag (aan heupjes en side-tietjes zitten en public) door te schuilen achter z'n Italiaanse gezellige knuffel-status/reputatie en júist daardoor dacht hij dat het lang an kon / it giet oan. Not dus.
Geile beer kan nu door met z'n leven. Handjes op z'n rug, dat wel.. Good for him!
Totaal niet bezig onderuit te trappen.quote:Op woensdag 25 februari 2026 00:56 schreef Watmoetjenou het volgende:
[..]
Een "fan" proberen onderuit te trappen die met feiten komt. En dan alleen zelf met pure onbewezen aannames komen.
Wat een loser ben je dan
"fan" was grappenderwijsquote:Op woensdag 25 februari 2026 09:03 schreef potjecreme het volgende:
[..]
Je bent meteen een fan als je iets probeert uit te leggen? In dit geval die rare appjes. Vertel mij waar je leest dat ik het goedkeur?
Aaaaah, wat schattugquote:
... even heel hard gelachenquote:Op donderdag 26 februari 2026 23:13 schreef sly-nl het volgende:
[..]
uiterst naarreageren op posts van moi (zonder ook maar enige aannemelijke gegronde reden)
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |