Mooie OP. 😆quote:Scoor Jouw Keuken met Hoge Korting
Exclusieve kortingen op je droomkeuken. Nu of nooit!
Ontdek nu
Daarom ook in je eigen wallet, zoals bitcoin ooit bedoeld was.quote:Op maandag 17 november 2025 23:10 schreef Vvdjemoeder het volgende:
Ik vertrouw die exchanges voor geen moer en zal mijn kostbare geld er nooit op zetten.
Zo gaat dat in dat nep wereldje jaquote:Op maandag 17 november 2025 23:23 schreef Rodgrod het volgende:
Ik zou nu rijk zijn als een paar exchanges er niet met mijn geld vandoor waren gegaan
Keuken erbij voor in de slaapkamer?quote:Op maandag 17 november 2025 23:21 schreef JopieKlaassen het volgende:
Ik heb al een keuken van Bemmel & Kroon, wat moet ik met nog een keuken?
Wel een beetje jammer dat je zelfs dan nog je geld naar een exchange over zult moeten maken om de coins te kunnen kopenquote:Op maandag 17 november 2025 23:18 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Daarom ook in je eigen wallet, zoals bitcoin ooit bedoeld was.
Not your keys, not your coins.
Kan van de normale beurs ook gezegd worden met hoe extreem overgevalueerd bepaalde hele grote spelers zijn. Het zijn simpelweg cyclussen gericht om zwakke handen uit te spelen en de sterke handen houden alles.quote:
1. Warren verkoopt helemaal niet alles (of überhaupt een noemenswaardig groot deel), lijkt me sterk dat hij dit gezegd zou hebben.quote:Op dinsdag 18 november 2025 00:57 schreef Elan het volgende:
[..]
Zie zo'n Warren Buffet met zijn psychologische spelletjes dat hij zogenaamd alles aan het verkopen is. Dat doet hij natuurlijk niet en is allemaal bewust zo geïnitieerd om paniek in de markt te creëren zodat hij weer flink kan inslaan.
https://www.businessinsid(...)ash-recession-2025-8quote:Op dinsdag 18 november 2025 01:20 schreef embedguy het volgende:
[..]
1. Warren verkoopt helemaal niet alles (of überhaupt een noemenswaardig groot deel), lijkt me sterk dat hij dit gezegd zou hebben.
2. Zijn transacties zijn gewoon inzichtelijk dus mensen voor de gek houden is er niet bij.
Nog meer crypto's koken!quote:Op maandag 17 november 2025 23:21 schreef JopieKlaassen het volgende:
Ik heb al een keuken van Bemmel & Kroon, wat moet ik met nog een keuken?
Je lijkt op mijn oom, die altijd roept dat het oplichting is, als ik hem vraag hoeveel Euro of Dollar er de laatste tijd bijgedrukt staat hij als een geit te kijken waar ik over heb. 1 levensles die ik wel heb geleerd de afgelopen 50 jaar is dat de mensen met het minste verstand het stelligst roepen hoe iets werkt.quote:
Sowieso, als bitcoin een pyramid scheme is, dan is de hele aandelenbeurs dat nog veel harder; en wat te denken van de dollar zelf?quote:Op dinsdag 18 november 2025 02:37 schreef raptorix het volgende:
[..]
Je lijkt op mijn oom, die altijd roept dat het oplichting is, als ik hem vraag hoeveel Euro of Dollar er de laatste tijd bijgedrukt staat hij als een geit te kijken waar ik over heb. 1 levensles die ik wel heb geleerd de afgelopen 50 jaar is dat de mensen met het minste verstand het stelligst roepen hoe iets werkt.
DIe mensen die dat roepen weten helemaal niet hoe een pyramide/ponzi scheme werkt, dat hebben ze een keer in 2013 in de Volkskrant gelezen. Volgens mij is er zo een mooie Bitcoin weer naar nul wiki met alle keren dat de ECB mensen riepen dat het einde van BTC nu echt aanstaande is, even te lui om te googlen.quote:Op dinsdag 18 november 2025 02:40 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Sowieso, als bitcoin een pyramid scheme is, dan is de hele aandelenbeurs dat nog veel harder; en wat te denken van de dollar zelf?
Het probleem met crypto momenteel vind ik nog wel dat het bijna nergens te gebruiken is als betaalmiddel. Die acceptatie als betaalmiddel vind ik momenteel nog vrij langzaam gaan. Bitcoin is zich langzaam aan het ontwikkelen als safe asset zoals goud. Natuurlijk zijn er andere coins die beter zijn als betaalmiddel, zoals XRP, omdat de transactiekosten daarbij vrijwel 0 zijn.quote:Op dinsdag 18 november 2025 02:44 schreef raptorix het volgende:
[..]
DIe mensen die dat roepen weten helemaal niet hoe een pyramide/ponzi scheme werkt, dat hebben ze een keer in 2013 in de Volkskrant gelezen. Volgens mij is er zo een mooie Bitcoin weer naar nul wiki met alle keren dat de ECB mensen riepen dat het einde van BTC nu echt aanstaande is, even te lui om te googlen.
Eens hoor, eigenlijk is Bitcoin een beetje een uit de hand gelopen project, dat toevallig op bepaalde gebieden goed valt, en dan met name als store of value. Echter het is zeer waarschijnlijk nooit zo bedoeld, dat moet je ook een beetje tegen het licht zien waarin het ontwikkeld is, dat waren met name lui die vooral veel kennis hadden van Cryptografische en of gedistribueerde netwerken, het waren zeker geen economen en zeer waarschijnlijk ook geen database specialisten.quote:Op dinsdag 18 november 2025 02:53 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Het probleem met crypto momenteel vind ik nog wel dat het bijna nergens te gebruiken is als betaalmiddel. Die acceptatie als betaalmiddel vind ik momenteel nog vrij langzaam gaan. Bitcoin is zich langzaam aan het ontwikkelen als safe asset zoals goud. Natuurlijk zijn er andere coins die beter zijn als betaalmiddel, zoals XRP, omdat de transactiekosten daarbij vrijwel 0 zijn.
Omruilen van crypto kan dan wel via een exchange, maar meestal wel met KYC. Er zijn ook wel methoden om daaraan te ontkomen maar meestal is dat toch lastiger of riskanter of duurder. Dus uiteindelijk zit je dan met je crypto nog steeds vast in het traditionele fiat-systeem. Het is helaas nog niet zo dat ik mijn inkomen in crypto ontvang en mijn huur in crypto kan betalen, want op dat moment kun je daar wel deels aan ontkomen.
Laatst wilde ik een vriend in een ander land geld sturen en ik stelde voor om crypto te sturen. Die vriend was meteen bang dat de belastingdienst/exchange/bank in zijn land zou gaan vragen waar het geld vandaan zou komen als hij het zou omwisselen naar fiat en dat hij het dan alsnog zou moeten aangeven als geschenk of inkomsten. En puur als crypto kon hij er weinig mee zei hij.
Fiat heeft natuurlijk een bepaalde intrinsieke waarde als ruilmiddel, goud heeft een intrinsieke waarde omdat het schaars én mooi is, maar alleen schaarste is vaak niet genoeg. Nu heeft de Bitcoin voor veel mensen wel een andere intrinsieke waarde die dieper gaat dan schaarste, maar de vraag is wel of dit genoeg gaat zijn.
Mijn overtuiging is echter wel dat crypto in de toekomst een steeds grotere rol zal gaan spelen, zeker als het fiat-systeem begint in te storten of af te brokkelen. Dat zie je ook al in landen met hyperinflatie of waar de eigen munt in de problemen is.
Ik hoop echter wel dat daaraan dan ook de conclusie verbonden zal zijn dat crypto ook onttrokken zal worden aan het oog van de overheid, zodat de overheid niet meer overal zicht op zal hebben, en we ook naar een ander systeem toemoeten wat betreft belastingheffing.
Nou, er zit toch wel stevig onderzoek en voorbereiding achter van mensen die ook wel een visie hadden. Maar wat daar uiteindelijk uit zou groeien, hadden de bedenkers/makers ook niet kunnen bevroeden lijkt me.quote:Op dinsdag 18 november 2025 03:07 schreef raptorix het volgende:
[..]
Eens hoor, eigenlijk is Bitcoin een beetje een uit de hand gelopen project, dat toevallig op bepaalde gebieden goed valt, en dan met name als store of value. Echter het is zeer waarschijnlijk nooit zo bedoeld, dat moet je ook een beetje tegen het licht zien waarin het ontwikkeld is, dat waren met name lui die vooral veel kennis hadden van Cryptografische en of gedistribueerde netwerken, het waren zeker geen economen en zeer waarschijnlijk ook geen database specialisten.
Lees dit maar eens, en dan zul je ook snappen waarom het zo lastig is: https://en.wikipedia.org/wiki/CAP_theorem
Daarnaast zijn veel parameters waarop Bitcoin gebaseerd is achteraf wellicht niet zo handig, waardoor het als transactie systeem een stuk minder handig is, en ja ik weet hoe het lightning netwerk werkt, maar het is nogal een lompe implementatie die niet heel erg anders werkt dan banken het doen
Toch ben ik van mening dat de eigenschappen van Bitcoin zoals schaarste, en een eindige hoeveelheid het een zeer sterke asset maakt.
Ik denk dat je dat nogal overschat, het is niet door prutsers gemaakt, maar de meeste zaken die zijn geimplementeerd binnen het Bitcoin protocol waren gewoon bestaande concepten en of libraries. Wat wel knap is dat men een aantal zaken goed heeft bedacht, bijvoorbeeld het verhogen van blockrewards wanneer er te weinig activiteit is.quote:Op dinsdag 18 november 2025 05:00 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Nou, er zit toch wel stevig onderzoek en voorbereiding achter van mensen die ook wel een visie hadden. Maar wat daar uiteindelijk uit zou groeien, hadden de bedenkers/makers ook niet kunnen bevroeden lijkt me.
Niet per se, maar het zijn wel factoren die we doorgaans als waardevol beschouwen, wat Bitcoin anders maakt? Netwerk effect, hoe meer mensen iets vertrouwen en of gebruiken, en of het waardevol zien is belangrijk, is dat voor altijd? Dat voelt moeilijk te zeggen, maar hoe langer het duurt hoe groter de kans dat het ook langer zal bestaan. Daarnaast heeft Bitcoin bewezen veilig te zijn, dat moeten veel nieuwe coins nog maar zien aan te tonen.quote:Schaarste en eindigheid maken iets niet per se een sterke asset. Dat is afhankelijk van de vraag. Want er zijn talloze coins die ook schaars en eindig zijn, maar totaal niet sterk, omdat niemand ze wil hebben. Wat maakt de Bitcoin dan precies anders? Gewoon de reputatie en dat het de eerste echte crypto coin is natuurlijk.
De vraag stellen is hem beantwoorden, waarom zou je wel Bitcoin kopen, maar niet die shitcoin die ik gister de lucht in heb gegooid?quote:Een mogelijk probleem is natuurlijk wel dat de schaarste en eindigheid kunnen veranderen doordat mensen eenvoudig andere crypto's kunnen bedenken. Dus 21 miljoen shitcoins, 21 miljoen fitcoins, 21 miljoen nitcoins ... dat kan ook worden gezien als een vorm van geldontwaarding of inflatie. En wie zegt dat men straks een andere coin niet beter vindt dan de Bitcoin?
Ook hier geef je eigenlijk al het antwoord op de vraag, we weten dat Bitcoin niet kan verbrokkelen/verwateren omdat dit in het protocol is vastgelegd, daarnaast is gezien de deelbaarheid van Bitcoin het aantal niet het probleem, al afgezien dat we al vastgesteld hebben dat de veelvuldige betaalfunctie van Bitcoin niet bijzonder interessant is.quote:Dat zie je ook bij primitieve volkeren die bijv. bepaalde redelijk schaarse stenen gebruiken als geld. Uiteindelijk komen er dan problemen, zoals dat er meer stenen worden gevonden, er andere volkeren handel komen drijven die plots hele vrachtladingen van die stenen meebrengen, dat er namaakstenen worden gemaakt, dat de stenen te veel verbrokkelen en niet meer te gebruiken zijn ... en vervolgens gaat men over op een andere valuta, bijv. schaarse schelpen ofzo. Nu zijn die problemen niet 1-op-1 over te zetten op de Bitcoin, maar andere crypto's vormen wel een bedreiging. Wat als mensen straks een andere cryptomunt aantrekkelijker vinden?
Ik ook, ik ben zelf Libertarier en mijn mening is dat de overheid niet over geldschepping hoort te gaan, overigens grappig dat de meeste mensen niet weten dat de meeste Centrale banken, vrijwel allemaal Private waren, omdat overheden niet te vertrouwen waren, zelfs de DNB is relatief recent staatseigendom geworden. (in 1948).quote:Ik geloof zelf wel in freebanking en vind het wel mooi dat iedereen zijn eigen munt kan starten en dat iedereen kan kiezen hoe hij betaalt. Dat we dus niet afhankelijk zijn van 1 door de overheid opgelegde munt. En dus ook niet van de Bitcoin.
Dat denk ik ook niet, maar ik denk dat de prijs ook niet meer even snel zal verdubbelen, dat is ook best logisch omdat als dat het geval zou zijn dan zou iedereen wel zelf Bitcoins gaan minen.quote:Toch zie ik steeds meer institutionele acceptatie van de Bitcoin. Ik zie Bitcoin ook niet meteen meer in een enorme bearmarket komen. Een prijs onder de 75k USD zie ik niet snel meer gebeuren. En dit in combinatie met steeds grotere druk op het fiat-systeem, doet mij toch wel denken dat crypto een belangrijke rol speelt in de toekomst.
Het is ALTIJD een goed moment om Bitcoin te kopenquote:Op dinsdag 18 november 2025 09:56 schreef TigerXtrm het volgende:
Nu een uitermate goed moment om te kopen dus. Doe er je voordeel mee zou ik zeggen.
Dat de koers geen zak uitmaakt voor Bitcoin, tenzij je nu wilt kopen/verkopenquote:
Omdat je aankoopbedrag hetzelfde is?quote:Op dinsdag 18 november 2025 10:21 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat de koers geen zak uitmaakt voor Bitcoin, tenzij je nu wilt kopen/verkopen
Als jij een huis koopt voor 4 ton, en je woont er prettig, maakt het jouw dan uit als de waarde tijdelijk 3 ton is?quote:Op dinsdag 18 november 2025 10:25 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Omdat je aankoopbedrag hetzelfde is?
Praktisch niet nee.quote:Op dinsdag 18 november 2025 10:48 schreef raptorix het volgende:
[..]
Als jij een huis koopt voor 4 ton, en je woont er prettig, maakt het jouw dan uit als de waarde tijdelijk 3 ton is?
Nou ja, zo denken de meeste mensen die Bitcoin aanhouden ookquote:
Jup, een flink bedrag; maarliefst 30% van BHs portfolio zit in cash equivalents. Terwijl ~8% ‘normaal’ is voor BH.quote:Op dinsdag 18 november 2025 01:58 schreef Elan het volgende:
[..]
https://www.businessinsid(...)ash-recession-2025-8
177 miljard verkocht. Dat is lang niet alles maar wel een substantieel bedrag. Zeker voor zijn doen.
Dat geldt ook voor bakstenen.quote:Op dinsdag 18 november 2025 10:21 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat de koers geen zak uitmaakt voor Bitcoin, tenzij je nu wilt kopen/verkopen
whenquote:Op dinsdag 18 november 2025 13:21 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Hele BTC geschiedenis gaat met zulke rare stijgen en dalingen.
Denk dat als je dat niet aankan je er geen geld in moet stoppen. Kan evengoed op een dag naar 1000 gaan, of 0. Of 2 miljoen.
Er is ook elke dag een weerberichtquote:Op dinsdag 18 november 2025 13:54 schreef Alloch87 het volgende:
Nee joh, ga je me nu vertellen dat de koers van Bitcoin fluctueert??
Dit topic...
Bericht ja, en niet iedere dag een topic.quote:Op dinsdag 18 november 2025 15:34 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Er is ook elke dag een weerbericht
Heb je dan niet juist meer doubt?quote:
Is het nu echt zo moeilijk om de ruis even uit het artikel te halen voordat je het ript?quote:Op maandag 17 november 2025 23:08 schreef Vvdjemoeder het volgende:
...
Scoor Jouw Keuken met Hoge Korting
Exclusieve kortingen op je droomkeuken. Nu of nooit!
...
Ontdek nu
Bemmel & Kroon
Advertentie
Black Friday bij Bemmel & Kroon!
Ongelooflijke deals op premium keukens. Wees snel!
Profiteer
...
Mis nooit meer het laatste nieuws
Krijg een melding bij belangrijk nieuws over Algemeen.
Lees ook:
Explosieve groei cryptofraude, criminelen profiteren van onwetendheid beleggers
Waarde bitcoin stijgt tot meer dan 125.000 dollar: ‘Uptober’
Chinese ‘godin van de rijkdom’ lichtte 128.000 mensen op, ‘grootste inbeslagname van cryptomunten ooit’
Dat moet toch niet zo moeilijk zijn.quote:Op dinsdag 18 november 2025 18:23 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Is het nu echt zo moeilijk om de ruis even uit het artikel te halen voordat je het ript?
Ik ben het met je eens hoor en ik interesseer me ook zeer voor het libertarisme. Ik denk wel dat we niet zeker kunnen zijn dat de Bitcoin als asset heel waardevol gaat blijven. Maar dat hoeft ook niet per se. Immers, mensen zijn wat mij betreft ook vrij om te wisselen naar een andere coin. Dat betekent wel dat het als belegging riskanter lijkt dan bijvoorbeeld goud of zilver, aangezien die voor de mens nuttig en aantrekkelijk zullen blijven (toepassingen in bijv. elektronica en als sieraad). Bij de Bitcoin zie ik dat niet per se, afgezien van de status die het heeft verworven, maar dat is toch ook wel een niche-gemeenschap. Ik ken wel een aantal bitcoiners en dat zijn allemaal een beetje dezelfde types. Libertarische inslag, tussen de 20 en 40, geen 9-tot-5-mensen. Ik vraag me af of het bij andere types ook aanslaat.quote:Op dinsdag 18 november 2025 06:29 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik denk dat je dat nogal overschat, het is niet door prutsers gemaakt, maar de meeste zaken die zijn geimplementeerd binnen het Bitcoin protocol waren gewoon bestaande concepten en of libraries. Wat wel knap is dat men een aantal zaken goed heeft bedacht, bijvoorbeeld het verhogen van blockrewards wanneer er te weinig activiteit is.
[..]
Niet per se, maar het zijn wel factoren die we doorgaans als waardevol beschouwen, wat Bitcoin anders maakt? Netwerk effect, hoe meer mensen iets vertrouwen en of gebruiken, en of het waardevol zien is belangrijk, is dat voor altijd? Dat voelt moeilijk te zeggen, maar hoe langer het duurt hoe groter de kans dat het ook langer zal bestaan. Daarnaast heeft Bitcoin bewezen veilig te zijn, dat moeten veel nieuwe coins nog maar zien aan te tonen.
[..]
De vraag stellen is hem beantwoorden, waarom zou je wel Bitcoin kopen, maar niet die shitcoin die ik gister de lucht in heb gegooid?
[..]
Ook hier geef je eigenlijk al het antwoord op de vraag, we weten dat Bitcoin niet kan verbrokkelen/verwateren omdat dit in het protocol is vastgelegd, daarnaast is gezien de deelbaarheid van Bitcoin het aantal niet het probleem, al afgezien dat we al vastgesteld hebben dat de veelvuldige betaalfunctie van Bitcoin niet bijzonder interessant is.
[..]
Ik ook, ik ben zelf Libertarier en mijn mening is dat de overheid niet over geldschepping hoort te gaan, overigens grappig dat de meeste mensen niet weten dat de meeste Centrale banken, vrijwel allemaal Private waren, omdat overheden niet te vertrouwen waren, zelfs de DNB is relatief recent staatseigendom geworden. (in 1948).
[..]
Dat denk ik ook niet, maar ik denk dat de prijs ook niet meer even snel zal verdubbelen, dat is ook best logisch omdat als dat het geval zou zijn dan zou iedereen wel zelf Bitcoins gaan minen.
Ik heb zelf bij een crypto investment organisatie gewerkt, en zodoende met redelijk wat experts gesproken, die zeiden 4 jaar terug al: Alleen als institutionele beleggers Bitcoin kunnen adapteren zal het een succes worden, inmiddels is dat gebeurt, de volgende stap is dat landen dat doen, inmiddels is dit weekend bekend geworden dat Luxemburg ingestapt is. Kortom we zijn goed op wegquote:Op woensdag 19 november 2025 04:40 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ik ben het met je eens hoor en ik interesseer me ook zeer voor het libertarisme. Ik denk wel dat we niet zeker kunnen zijn dat de Bitcoin als asset heel waardevol gaat blijven. Maar dat hoeft ook niet per se. Immers, mensen zijn wat mij betreft ook vrij om te wisselen naar een andere coin. Dat betekent wel dat het als belegging riskanter lijkt dan bijvoorbeeld goud of zilver, aangezien die voor de mens nuttig en aantrekkelijk zullen blijven (toepassingen in bijv. elektronica en als sieraad). Bij de Bitcoin zie ik dat niet per se, afgezien van de status die het heeft verworven, maar dat is toch ook wel een niche-gemeenschap. Ik ken wel een aantal bitcoiners en dat zijn allemaal een beetje dezelfde types. Libertarische inslag, tussen de 20 en 40, geen 9-tot-5-mensen. Ik vraag me af of het bij andere types ook aanslaat.
Ook de Tsjechische centrale bank heeft onlangs Bitcoin gekocht.quote:Op woensdag 19 november 2025 05:08 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik heb zelf bij een crypto investment organisatie gewerkt, en zodoende met redelijk wat experts gesproken, die zeiden 4 jaar terug al: Alleen als institutionele beleggers Bitcoin kunnen adapteren zal het een succes worden, inmiddels is dat gebeurt, de volgende stap is dat landen dat doen, inmiddels is dit weekend bekend geworden dat Luxemburg ingestapt is. Kortom we zijn goed op weg
Dat zie ik niet gebeuren, sterker nog ik denk dat we gewoon weer terug richting de 110K gaan.quote:Op woensdag 19 november 2025 07:10 schreef Chadi het volgende:
De bitcoin gaat zoals van ouds 70% in de dip... Het is weer tijd voor matiging.
Ik denk dat we weer aan de vooravond van een cyclus zitten en de dip gaan krijgen. Maar we gaan het zien.quote:Op woensdag 19 november 2025 08:35 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat zie ik niet gebeuren, sterker nog ik denk dat we gewoon weer terug richting de 110K gaan.
Vallende messen vangen komt met een risico.quote:Op woensdag 19 november 2025 20:09 schreef Lospedrosa het volgende:
Dit gaat wel hard weer.
Lekker dan ik koop bij en gelijk de dip.
Daarom DCA.quote:Op woensdag 19 november 2025 20:12 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Vallende messen vangen komt met een risico.
Soms grijp je het handvat en soms de punt.
Of ze hopen straks een stuk lager weer in te kopen.. Het heeft er alle schijn van dat de peak is geweest en dat we langzaam de bear market in gaan.quote:Op woensdag 19 november 2025 20:26 schreef Elan het volgende:
Allemaal verkopen jongens ik koop jullie bags maar al te graag op.
Het bizarre is dat een hoop mensen die nu panic sellen straks op 150k weer gewoon in stappen.
Met al dat institutionele/klassieke geld dat er nu in zit zou dat me verbazen. Ik zou eerder verwachten dat de volatiliteit daar juist minder van wordt. We zullen over een jaar of 4 wel zien wat de bodem was en of we toch nog een soort halving-cyclus hebben gehad.quote:Op woensdag 19 november 2025 07:10 schreef Chadi het volgende:
De bitcoin gaat zoals van ouds 70% in de dip... Het is weer tijd voor matiging.
Als je nu 10 Bitcoins in een sok onder je matras legt, heb je over 10 jaar nog steeds een sok onder je matras liggen! Als je vrouw of de werkster hem niet in de wasmachine heeft gestopt.quote:
Zo koopt iedereen AI aandelen om lekker mee te liften en er net voor de implosie uit te stappen.quote:Op woensdag 19 november 2025 20:12 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Vallende messen vangen komt met een risico.
Soms grijp je het handvat en soms de punt.
Zoals iedereen vorige maand had verwacht dat we richting de 150-200k zouden gaan? UPTOBER enzquote:Op woensdag 19 november 2025 20:52 schreef SugeLucky het volgende:
[..]
Of ze hopen straks een stuk lager weer in te kopen.. Het heeft er alle schijn van dat de peak is geweest en dat we langzaam de bear market in gaan.
Als je op dit moment koopt ben je niet heel slim bezig imo.
Ik weet niet over wie je het hebt maar richting de 200k is wat mij betreft nooit realistisch geweest deze cycle.quote:Op woensdag 19 november 2025 22:06 schreef Elan het volgende:
[..]
Zoals iedereen vorige maand had verwacht dat we richting de 150-200k zouden gaan? UPTOBER enz![]()
Bitcoin in een notendop is wanneer iedereen iets verwacht qua markt dan zal dat wel niet gebeuren.
Deskundigen in de cryptospace vonden van wel. Bijvoorbeeld:quote:Op donderdag 20 november 2025 00:37 schreef SugeLucky het volgende:
[..]
Ik weet niet over wie je het hebt maar richting de 200k is wat mij betreft nooit realistisch geweest deze cycle.
Wel nee.quote:Op donderdag 20 november 2025 01:42 schreef Elan het volgende:
[..]
Deskundigen in de cryptospace vonden van wel. Bijvoorbeeld:
https://thedigitalbanker.(...)wn-becomes-tailwind/
Mooie is dat we nog meer dan een maand tijd hebben en het in theorie nog steeds zou kunnen gebeuren![]()
Zeker als je in ogenschouw neemt dat 2025 nog amper groei gezien heeft voor BTC en andere assets werkelijk geëxplodeerd zijn zou het mij niet verbazen als we het jaar alsnog op 150k of hoger eindigen.
De halving cyclus is deels een self-fulfilling prophecy. Daarnaast is de markt sinds de andere halvings totaal veranderd omdat het heel ander type Bitcoin holders heeft.quote:Op woensdag 19 november 2025 20:59 schreef recursief het volgende:
[..]
Met al dat institutionele/klassieke geld dat er nu in zit zou dat me verbazen. Ik zou eerder verwachten dat de volatiliteit daar juist minder van wordt. We zullen over een jaar of 4 wel zien wat de bodem was en of we toch nog een soort halving-cyclus hebben gehad.
Tijd om te verkopen zou ik zeggen. En de dip uit te zingen. Als je naar grote intervallen kijkt zie je alleen maar een daling. Dat zet zich voort. De alts worden een bloedbad zoals gewoonlijkquote:Op donderdag 20 november 2025 03:23 schreef suijkerbuijk het volgende:
[..]
Wel nee.
Het zakt en pas na januari gaat het weer om hoog.
Nu dus lekker goedkoop in kopen of wachten tot het weer stijgt.
Zelf niet in btc .
Zit in vet en ada .
Zelfs nu sta ik nog dik in de plus.
Dca doet wonderen en afromen van winst ook.
Misschien.quote:Op donderdag 20 november 2025 07:46 schreef ricky3 het volgende:
Gaat nog wel harder hoor. Ik ga pas kopen onder de 60k dollar
quote:Op donderdag 20 november 2025 07:46 schreef ricky3 het volgende:
Gaat nog wel harder hoor. Ik ga pas kopen onder de 60k dollar
Ja das wel een leuke. Ik koop eigenlijk überhaupt nooit bitcoin. Maar ik bedoel ik ga mijn eth en xrp weer bijvullenquote:Op donderdag 20 november 2025 09:04 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Misschien.
Ik weet nog de mensen die pas weer gingen kopen onder de $100 in 2014.
Die zitten nog steeds te wachten
Heeft geen nutquote:Op donderdag 20 november 2025 04:49 schreef Chadi het volgende:
[..]
Tijd om te verkopen zou ik zeggen. En de dip uit te zingen. Als je naar grote intervallen kijkt zie je alleen maar een daling. Dat zet zich voort. De alts worden een bloedbad zoals gewoonlijk
Als iedereen blijft wachten gaat de prijs vanzelf weer omlaag. De enige reden dat de prijs stijgt is dat steeds meer mensen het willen hebben, want het heeft verder geen waarde.quote:Op donderdag 20 november 2025 09:04 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Misschien.
Ik weet nog de mensen die pas weer gingen kopen onder de $100 in 2014.
Die zitten nog steeds te wachten
Geen waarde? Vrij simpele vraag, wat bepaald of iets waarde heeft?quote:Op donderdag 20 november 2025 10:24 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Als iedereen blijft wachten gaat de prijs vanzelf weer omlaag. De enige reden dat de prijs stijgt is dat steeds meer mensen het willen hebben, want het heeft verder geen waarde.
Hoe hoog moet de prijs zijn om minen rendabel te maken?
Als je nu naar usd gaat koop je er later meer van. Maar ja keuzes keuzes keuzes....quote:Op donderdag 20 november 2025 10:16 schreef suijkerbuijk het volgende:
[..]
Heeft geen nut
Mijn gemiddel inkoop prijs is nu 25cent per ada
Mijn vet op nieuw begon met dca.
Dus vanaf nu is het gaan dca .
Je hebt intrinsieke waarde, als je het ergens voor kunt gebruiken dat jouw waarde oplevert. Huishoudelijke apparatuur en meubilair, bijvoorbeeld. Of eigenlijk, de meeste dingen. Dan de spullen die je nodig hebt om die dingen te maken. Voornamelijk fossiele brandstoffen en grondstoffen, dus. Dan de fysieke zaken die mooi zijn en/of hun waarde blijven behouden, zoals schilderijen of goud. Dan de waardepapieren die je voor iets waardevols in kunt wisselen. Het geld op je bankrekening is dan een twijfelgeval, want het bestaat niet echt maar heeft wel een vastgestelde waarde. En als laatste dingen die niet fysiek bestaan maar die toch heel gewild zijn. Wat een gek er voor geeft.quote:Op donderdag 20 november 2025 10:45 schreef raptorix het volgende:
[..]
Geen waarde? Vrij simpele vraag, wat bepaald of iets waarde heeft?
Dat is een onzinnige vraag. Als minen niet meer rendabel is dan stappen er miners uit. Daardoor gaat de netwerk-hashrate omlaag en bij de eerstvolgende difficulty-adjustment de difficulty ook, waardoor minen goedkoper wordt.quote:Op donderdag 20 november 2025 10:24 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Hoe hoog moet de prijs zijn om minen rendabel te maken?
Totdat alle Bitcoins gemined zijn?quote:Op donderdag 20 november 2025 10:55 schreef recursief het volgende:
[..]
Dat is een onzinnige vraag. Als minen niet meer rendabel is dan stappen er miners uit. Daardoor gaat de netwerk-hashrate omlaag en bij de eerstvolgende difficulty-adjustment de difficulty ook, waardoor minen goedkoper wordt.
Wordt minen lucratief, dan gaat het precies andersom.
Nou in het geval Bitcoin concurreren we dus met geld op je bankrekening, we weten allemaal dat daar geen tegenwaarde aan hangt, dat is puur gebaseerd op vertrouwen. Kortom wanneer het vertrouwen in Geld daalt, en vertrouwen in Bitcoin stijgt dan geeft men dus meer waarde aan Bitcoin. Echter het is geen level playing field, overheden hebben het monopolie op geld, tijd om dat eens te veranderen.quote:Op donderdag 20 november 2025 10:54 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Je hebt intrinsieke waarde, als je het ergens voor kunt gebruiken dat jouw waarde oplevert. Huishoudelijke apparatuur en meubilair, bijvoorbeeld. Of eigenlijk, de meeste dingen. Dan de spullen die je nodig hebt om die dingen te maken. Voornamelijk fossiele brandstoffen en grondstoffen, dus. Dan de fysieke zaken die mooi zijn en/of hun waarde blijven behouden, zoals schilderijen of goud. Dan de waardepapieren die je voor iets waardevols in kunt wisselen. Het geld op je bankrekening is dan een twijfelgeval, want het bestaat niet echt maar heeft wel een vastgestelde waarde. En als laatste dingen die niet fysiek bestaan maar die toch heel gewild zijn. Wat een gek er voor geeft.
Je krijgt ook een vergoeding voor transacties he, en zelfs als alle bitcoins gemined zijn is dat nog geen probleem, ook als al het goud opgegraven is zal niet in 1 keer de waarde kelderen.quote:Op donderdag 20 november 2025 10:57 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Totdat alle Bitcoins gemined zijn?
Je kunt een Euro het beste zien als een aandeel EU. Er zit een hele organisatie achter die de prijs daarvan constant probeert te houden. Bij Bitcoin is het vooral de energieprijs die nu nog de bovengrens bepaalt.quote:Op donderdag 20 november 2025 10:57 schreef raptorix het volgende:
[..]
Nou in het geval Bitcoin concurreren we dus met geld op je bankrekening, we weten allemaal dat daar geen tegenwaarde aan hangt, dat is puur gebaseerd op vertrouwen. Kortom wanneer het vertrouwen in Geld daalt, en vertrouwen in Bitcoin stijgt dan geeft men dus meer waarde aan Bitcoin. Echter het is geen level playing field, overheden hebben het monopolie op geld, tijd om dat eens te veranderen.
Dan blijven de transaction fees over.quote:Op donderdag 20 november 2025 10:57 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Totdat alle Bitcoins gemined zijn?
Maar Bitcoins kun je niet in een kluis leggen.quote:Op donderdag 20 november 2025 10:58 schreef raptorix het volgende:
[..]
Je krijgt ook een vergoeding voor transacties he, en zelfs als alle bitcoins gemined zijn is dat nog geen probleem, ook als al het goud opgegraven is zal niet in 1 keer de waarde kelderen.
Die zijn puur afhankelijk van de hoeveelheid handel. Als het niet gebruikt wordt als geld (wat volgens mij toch al zelden gebeurt, het wordt in de praktijk meestal omgeruild voor gangbare valuta), dan heb je alleen de mensen die het kopen en verkopen.quote:Op donderdag 20 november 2025 11:00 schreef recursief het volgende:
[..]
Dan blijven de transaction fees over.
Dit wordt een beetje een klok-en-klepel-verhaal.quote:Op donderdag 20 november 2025 11:04 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Die zijn puur afhankelijk van de hoeveelheid handel. Als het niet gebruikt wordt als geld (wat volgens mij toch al zelden gebeurt, het wordt in de praktijk meestal omgeruild voor gangbare valuta), dan heb je alleen de mensen die het kopen en verkopen.
Wat is de minimale hoeveelheid Bitcoin die je nog kunt verhandelen zonder dat de transactiekosten duurder zijn?
En dat vind je een negatief iets?quote:Op donderdag 20 november 2025 11:00 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Maar Bitcoins kun je niet in een kluis leggen.
En hoe vaak betaalt men met goud?quote:Op donderdag 20 november 2025 11:04 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Die zijn puur afhankelijk van de hoeveelheid handel. Als het niet gebruikt wordt als geld (wat volgens mij toch al zelden gebeurt, het wordt in de praktijk meestal omgeruild voor gangbare valuta), dan heb je alleen de mensen die het kopen en verkopen.
Wat is de minimale hoeveelheid Bitcoin die je nog kunt verhandelen zonder dat de transactiekosten duurder zijn?
Je kunt je private keys in een kluis leggen als je dat wil.quote:Op donderdag 20 november 2025 11:00 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Maar Bitcoins kun je niet in een kluis leggen.
Ah ja de zogenaamde experts..quote:Op donderdag 20 november 2025 01:42 schreef Elan het volgende:
[..]
Deskundigen in de cryptospace vonden van wel. Bijvoorbeeld:
https://thedigitalbanker.(...)wn-becomes-tailwind/
Mooie is dat we nog meer dan een maand tijd hebben en het in theorie nog steeds zou kunnen gebeuren![]()
Zeker als je in ogenschouw neemt dat 2025 nog amper groei gezien heeft voor BTC en andere assets werkelijk geëxplodeerd zijn zou het mij niet verbazen als we het jaar alsnog op 150k of hoger eindigen.
Ik blijf het grappig vinden dat de mensen die zelf Bitcoins hebben iedereen er van proberen te overtuigen dat ze die ook moeten kopen.quote:Op donderdag 20 november 2025 11:23 schreef raptorix het volgende:
Het blijft trouwens altijd grappig dat mensen die het minste kennis van Bitcoin hebben het grootste woord voeren.
Ik ga in elk geval niet verkopen. 🤣quote:Op donderdag 20 november 2025 13:13 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ik blijf het grappig vinden dat de mensen die zelf Bitcoins hebben iedereen er van proberen te overtuigen dat ze die ook moeten kopen.
Absoluut wel.quote:Op donderdag 20 november 2025 11:00 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Maar Bitcoins kun je niet in een kluis leggen.
quote:
quote:Op donderdag 20 november 2025 11:26 schreef recursief het volgende:
[..]
Je kunt je private keys in een kluis leggen als je dat wil.
Ik overtuig niemand, ik heb zelf genoeg fiat op de bank.quote:Op donderdag 20 november 2025 13:13 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ik blijf het grappig vinden dat de mensen die zelf Bitcoins hebben iedereen er van proberen te overtuigen dat ze die ook moeten kopen.
Niet zogenaamde experts mensen die in dat vakgebied werken en kennis van de markt hebben.quote:Op donderdag 20 november 2025 13:07 schreef SugeLucky het volgende:
[..]
Ah ja de zogenaamde experts..
Als je denkt dat BTC dit jaar nog op 150k of hoger kan eindigen, leef je wel echt in een waan.
Je bent nog steeds eigenaar van die Bitcoinquote:Op donderdag 20 november 2025 13:49 schreef SymbolicFrank het volgende:
Ik heb ooit, lang geleden, toen een bitcoin nog maar een paar Euro waard was, ook bitcoins gemined. Maar ik had maar een heel simpele videokaart en het duurde ongeveer een week om er 1 te minen, En ondertussen kon ik dan mijn computer niet gebruiken. Ik ben zelfs korte tijd lid geweest van een clubje waar je samen kon minen, om dat wat makkelijker te maken.
Maar al met al kostte het me toen meer elektriciteit dan het opleverde en was het veel te onhandig, dus ik ben er mee gestopt. En ik heb geen flauw idee meer wat toen mijn sleutels waren.
Maar ik ben dus ooit de eigenaar van minstens 1 Bitcoin geweest. Hoeveel precies weet ik niet meer.
Ja, als ik het nummer nog zou weten.quote:Op donderdag 20 november 2025 15:08 schreef raptorix het volgende:
[..]
Je bent nog steeds eigenaar van die Bitcoin
Als het een week duurde om er 1 te minen was je sowieso lid van een "clubje", ofwel een "mining pool".quote:Op donderdag 20 november 2025 13:49 schreef SymbolicFrank het volgende:
Ik heb ooit, lang geleden, toen een bitcoin nog maar een paar Euro waard was, ook bitcoins gemined. Maar ik had maar een heel simpele videokaart en het duurde ongeveer een week om er 1 te minen, En ondertussen kon ik dan mijn computer niet gebruiken. Ik ben zelfs korte tijd lid geweest van een clubje waar je samen kon minen, om dat wat makkelijker te maken.
Er zullen meer mensen zijn die dat niet meer wetenquote:Maar al met al kostte het me toen meer elektriciteit dan het opleverde en was het veel te onhandig, dus ik ben er mee gestopt. En ik heb geen flauw idee meer wat toen mijn sleutels waren.
Maar ik ben dus ooit de eigenaar van minstens 1 Bitcoin geweest. Hoeveel precies weet ik niet meer.
Private key of pass phrase die toegang geeft tot je bitcoin kan je prima in een kluis leggen.quote:
Dat kan goed. Ik heb er een paar weken met maar weinig resultaat mee zitten prutsen en toen hield ik het voor gezien.quote:Op donderdag 20 november 2025 16:14 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als het een week duurde om er 1 te minen was je sowieso lid van een "clubje", ofwel een "mining pool".
Bitcoin zit namelijk in blocks en destijds zaten er 50, 25 of 12,5 btc in een blok afhankelijk van de periode waarin je aan het minen was.
Ja, dat zal zeker in het begin veel gebeurd zijn.quote:Er zullen meer mensen zijn die dat niet meer weten
Dat is dan net zoiets als de sleutel in de kluis leggen, dat is niet hetzelfde.quote:Private key of pass phrase die toegang geeft tot je bitcoin kan je prima in een kluis leggen.
Je kan het ook op je koelkast plakken.
Voor Bitcoin is dat nou juist wel hetzelfde. Je hebt die sleutel absoluut nodig. Een koevoet of een lockpicksetje halen niets uit. Die private key ga je echt nodig hebben, een ander middel om bij je BTC te kunnen is er niet.quote:Op donderdag 20 november 2025 16:40 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dat is dan net zoiets als de sleutel in de kluis leggen, dat is niet hetzelfde.
Bitcoin zijn uiteraard niet ergens fysiek aanwezig.quote:Op donderdag 20 november 2025 16:40 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dat is dan net zoiets als de sleutel in de kluis leggen, dat is niet hetzelfde.
Verschil is dat je die kluis kan proberen te kraken als je geen sleutel hebt. Snijbrander erop o.i.d. Bij Bitcoin gaat dat niet. Geen sleutel geen Bitcoin. Er is geen andere manier dan je private key. In die zin is je private key je Bitcoin.quote:Op donderdag 20 november 2025 16:56 schreef SymbolicFrank het volgende:
Zo kun je ook de sleutel van je kluis met waardevolle spullen in een andere kluis leggen. Of het nummer van je bankrekening / credit card.
Ik weet hoe het werkt.quote:Op donderdag 20 november 2025 16:59 schreef recursief het volgende:
[..]
Verschil is dat je die kluis kan proberen te kraken als je geen sleutel hebt. Snijbrander erop o.i.d. Bij Bitcoin gaat dat niet. Geen sleutel geen Bitcoin. Er is geen andere manier dan je private key. In die zin is je private key je Bitcoin.
Totdat kwantum computers een feit zijn en de encryptie binnen een seconde gekraakt is.quote:Op donderdag 20 november 2025 16:59 schreef recursief het volgende:
[..]
Verschil is dat je die kluis kan proberen te kraken als je geen sleutel hebt. Snijbrander erop o.i.d. Bij Bitcoin gaat dat niet. Geen sleutel geen Bitcoin. Er is geen andere manier dan je private key. In die zin is je private key je Bitcoin.
Als quantum computers de bitcoin encryptie kunnen kraken, dan kunnen ze ook staatsgeheimen, banken, encryptie en internetbeveiliging kraken. De gevolgen zouden niet uniek voor bitcoin zijn.quote:Op donderdag 20 november 2025 17:03 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Totdat kwantum computers een feit zijn en de encryptie binnen een seconde gekraakt is.
Ik ben niet jij, ik zie het vanuit een ander perspectief.quote:Op donderdag 20 november 2025 17:38 schreef recursief het volgende:
[..]
Dan snap je ook waar je analogie spaak loopt.
Wallets waarvan nooit een uitgaande transactie is gedaan zijn sowieso Quantumsave is de verwachting.quote:Op donderdag 20 november 2025 17:24 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als quantum computers de bitcoin encryptie kunnen kraken, dan kunnen ze ook staatsgeheimen, banken, encryptie en internetbeveiliging kraken. De gevolgen zouden niet uniek voor bitcoin zijn.
Denk je dat een overheid die de beschikking heeft over zo'n krachtige quantum computer als eerste bitcoin gaat kraken? Of denk je dat ze in het geheim proberen staatsgeheimen te stelen, etc?
Er zijn manieren om daar veilig mee om te gaan (zoek op spend address reuse). En er zijn improvements in ontwikkeling die quantum resistant encryptie gebruiken. (Private keys van) adressen die daar op gebaseerd zijn, zijn dan bestand tegen quantumalgoritmes.quote:Op donderdag 20 november 2025 17:03 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Totdat kwantum computers een feit zijn en de encryptie binnen een seconde gekraakt is.
Nou, leg het dan nog maar eens uit, want volgens mij vergelijk je dingen die niet helemaal hetzelfde zijn.quote:Op donderdag 20 november 2025 17:41 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ik ben niet jij, ik zie het vanuit een ander perspectief.
Als ik dingen abstraheer stop ik ze blijkbaar in andere bakjes dan jij. Ik kijk altijd naar de functionele kant.quote:Op donderdag 20 november 2025 17:49 schreef recursief het volgende:
[..]
Nou, leg het dan nog maar eens uit, want volgens mij vergelijk je dingen die niet helemaal hetzelfde zijn.
Ik denk dat het zich niet zal beperken tot staatsgeheimen nee. Landen als Rusland en Noord Korea houden zich nu ook al bezig met crypto roof.quote:Op donderdag 20 november 2025 17:24 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als quantum computers de bitcoin encryptie kunnen kraken, dan kunnen ze ook staatsgeheimen, banken, encryptie en internetbeveiliging kraken. De gevolgen zouden niet uniek voor bitcoin zijn.
Denk je dat een overheid die de beschikking heeft over zo'n krachtige quantum computer als eerste bitcoin gaat kraken? Of denk je dat ze in het geheim proberen staatsgeheimen te stelen, etc?
Weinig tot niks, het zijn vooral de kleine spelers die daar mee beleggen. Het totale volume is ook te klein.quote:Op donderdag 20 november 2025 18:20 schreef kibo het volgende:
Stel je voor dat de bitcoin, om wat voor reden dan ook, totaal crasht en uiteindelijk belandt in de categorie "shitcoin".
Wat voor neveneffecten zou dat kunnen hebben op de wereldeconomie?
Alle Exchanges vallen om en ook crypto-fluencers moeten een nieuwe baan zoeken.quote:Op donderdag 20 november 2025 18:20 schreef kibo het volgende:
Stel je voor dat de bitcoin, om wat voor reden dan ook, totaal crasht en uiteindelijk belandt in de categorie "shitcoin".
Wat voor neveneffecten zou dat kunnen hebben op de wereldeconomie?
Welke exchanges?quote:Op donderdag 20 november 2025 18:42 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Alle Exchanges vallen om en ook crypto-fluencers moeten een nieuwe baan zoeken.
@:thefreshprince moet ook weer een baan.
Dat stabiel houden gaat ze dan verdomd slecht af, de koopkracht van een euro is sinds invoering met zo’n 40% gedaald. Fiat geld beweegt altijd richting 0, door bijprinten van geld om begrotingstekorten te financieren van overheden. Oh nee, dat komt omdat “de bedrijven” steeds hogere prijzen vragen, de zakkenwassers.quote:Op donderdag 20 november 2025 11:00 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Je kunt een Euro het beste zien als een aandeel EU. Er zit een hele organisatie achter die de prijs daarvan constant probeert te houden. Bij Bitcoin is het vooral de energieprijs die nu nog de bovengrens bepaalt.
Dat komt voornamelijk omdat al dat verse geld aan de bovenkant blijft hangen en rechtstreeks de aandelenbeurs op gaat of gebruik wordt om vastgoed te kopen. Het komt niet bij de consumenten terecht, maar beïnvloed wel de inflatie. Niet rechtstreeks, maar omdat het de concurrentie vermindert doordat de aandelenprijs zo wordt losgekoppeld van de winstgevendheid van het bedrijf. Vergeet niet, dat de meeste managers bij de grote bedrijven betaald worden in aandelen of opties daarop.quote:Op donderdag 20 november 2025 18:53 schreef Akkerdjie het volgende:
[..]
Dat stabiel houden gaat ze dan verdomd slecht af, de koopkracht van een euro is sinds invoering met zo’n 40% gedaald. Fiat geld beweegt altijd richting 0, door bijprinten van geld om begrotingstekorten te financieren van overheden. Oh nee, dat komt omdat “de bedrijven” steeds hogere prijzen vragen, de zakkenwassers.
Ja klopt, zo’n 15% komt maar bij consumenten terecht van bijgedrukt geld. Dankjewel voor het maken van mijn punt. Maar ja, de centrale banken zeggen dat ze het wel MOETEN doen, want anders krijgen consumenten helemaal niks he. Banken kunnen nou eenmaal dat bijgeprinte geld niet kwijt aan consumenten. Tja, overheden he. Gewoon doorgaan met printen en teveel geld uitgeven. De wereld, en zeker armen, zou beter af zijn zonder inflatie door overspendering van overheden. Dan worden meteen die boemannen van een bedrijven van je aangepakt.quote:Op donderdag 20 november 2025 19:35 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dat komt voornamelijk omdat al dat verse geld aan de bovenkant blijft hangen en rechtstreeks de aandelenbeurs op gaat of gebruik wordt om vastgoed te kopen. Het komt niet bij de consumenten terecht, maar beïnvloed wel de inflatie. Niet rechtstreeks, maar omdat het de concurrentie vermindert doordat de aandelenprijs zo wordt losgekoppeld van de winstgevendheid van het bedrijf. Vergeet niet, dat de meeste managers bij de grote bedrijven betaald worden in aandelen of opties daarop.
Het gaat er steeds meer alleen om hoe goed je de toekomstige groei van je bedrijf kunt verkopen aan de aandeelhouders. Je moet sexy zijn.
Mja, niet direct nee. Indirect legitimeert het wel bitcoin.quote:Op donderdag 20 november 2025 20:13 schreef Lospedrosa het volgende:
Dit heeft geen fuck met bitcoin te maken dunkt mij.
Gewoon dat geld rechtstreeks aan de bevolking geven. Maar dat is tegenwoordig niet rechts genoeg.quote:Op donderdag 20 november 2025 20:10 schreef Akkerdjie het volgende:
[..]
Ja klopt, zo’n 15% komt maar bij consumenten terecht van bijgedrukt geld. Dankjewel voor het maken van mijn punt. Maar ja, de centrale banken zeggen dat ze het wel MOETEN doen, want anders krijgen consumenten helemaal niks he. Banken kunnen nou eenmaal dat bijgeprinte geld niet kwijt aan consumenten. Tja, overheden he. Gewoon doorgaan met printen en teveel geld uitgeven. De wereld, en zeker armen, zou beter af zijn zonder inflatie door overspendering van overheden. Dan worden meteen die boemannen van een bedrijven van je aangepakt.
Bitcoin is groter dan Tesla, niks zou ik dus niet zeggen, we zien al wat er gebeurt als die een tik krijgen, dan trek je heel veel andere aandelen mee, en dat heeft wel degelijk invloed.quote:Op donderdag 20 november 2025 18:25 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Weinig tot niks, het zijn vooral de kleine spelers die daar mee beleggen. Het totale volume is ook te klein.
Misschien moet je eens op feiten baseren, het grootste Bitcoin ETF fonds staat op plek 30, dat is geen kleine speler maar heeft een marketcap van 67 miljard, en dat bestaat nog maar een jaar.quote:Op donderdag 20 november 2025 18:25 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Weinig tot niks, het zijn vooral de kleine spelers die daar mee beleggen. Het totale volume is ook te klein.
Of richting 120K, sjonge jonge.quote:Op vrijdag 21 november 2025 06:06 schreef Chadi het volgende:
De eeuwige discussie over wat wat waard is.
Op dit moment is men bereid een hoop neer te leggen voor bitcoin. Mocht dat veranderen dan zien we het dan wel.
Bitcoin is nu onderweg richting 74000. Kijken of hij daar blijft hangen.
Eerst even weer de bodem kussen zoals gebruikelijk. Daarna als het meezit die kant op. Waarom denk jij dat het snel richting 120 gaat?quote:
Ik doelde meer dat het Kristallen bol kijken isquote:Op vrijdag 21 november 2025 08:06 schreef Chadi het volgende:
[..]
Eerst even weer de bodem kussen zoals gebruikelijk. Daarna als het meezit die kant op. Waarom denk jij dat het snel richting 120 gaat?
En hoeveel procent is dat van de totale economie? Of van alle aandelen?quote:Op vrijdag 21 november 2025 02:43 schreef raptorix het volgende:
[..]
Misschien moet je eens op feiten baseren, het grootste Bitcoin ETF fonds staat op plek 30, dat is geen kleine speler maar heeft een marketcap van 67 miljard, en dat bestaat nog maar een jaar.
0,3% van het wereldwijde vermogen, kan je nagaan hoeveel groeiruimte er nog is.quote:Op vrijdag 21 november 2025 09:19 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
En hoeveel procent is dat van de totale economie? Of van alle aandelen?
Je ziet wat er gebeurt als Tesla of Nvidia slechte cijfers heeft, en nee de beurs is niet direct de economie, maar als de beursfondsen dalen, en zeker in de VS betekent dat ze veel meer meetrekken, en dat die bedrijven weer gaan reorganiseren, dus ja het heeft invloed op de echte economie.quote:Op vrijdag 21 november 2025 09:19 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
En hoeveel procent is dat van de totale economie? Of van alle aandelen?
Misschien moet je je eerst eens inlezen, je komt nogal dom over zo.quote:Op vrijdag 21 november 2025 09:42 schreef SymbolicFrank het volgende:
De koers is al teruggelopen tot 59 miljard. In totaal is de waarde van hun Bitcoins met zo'n 1,2 miljard teruggelopen.
Zo te zien moet je al snel 0,25% van je transactie betalen aan kosten. Dus ze maken wel omzet, maar dan alleen via die transactiekosten. Dat is zo'n 245 miljoen per jaar. De prijs/prestatieverhouding is dus 240. Het gaat dus vooral om de waardevermeerdering van de Bitcoins. En daar er geen fysieke bezittingen achter hangen heeft het verder geen waarde.
Het heeft dus toch nog steeds een hoog piramidegehalte. Leuk als je er vroeg in bent gestapt en wat blokken van 50 bitcoins hebt kunnen minen. Als investering schommelt de koers nog meer dan van de aandelen Tesla.
Omdat ik niet blindelings in het gospel geloof?quote:Op vrijdag 21 november 2025 09:43 schreef raptorix het volgende:
[..]
Misschien moet je je eerst eens inlezen, je komt nogal dom over zo.
Ik ga niet eens meer reageren op je dommigheid, je hoeft helemaal niets. Hou gewoon je centen lekker op de bank/beurs, maar ga niet over Bitcoin praten terwijl je niet eens de basismechanismes kent.quote:Op vrijdag 21 november 2025 09:44 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Omdat ik niet blindelings in het gospel geloof?
Ben je een beetje boos omdat de koersen flink in aan het zakken zijn? Je hoeft dat niet op mij af te rekenen, hoor.quote:Op vrijdag 21 november 2025 09:47 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik ga niet eens meer reageren op je dommigheid, je hoeft helemaal niets. Hou gewoon je centen lekker op de bank/beurs, maar ga niet over Bitcoin praten terwijl je niet eens de basismechanismes kent.
Bitcoin is een decentraal, veilig digitaal systeem voor wereldwijde betaling en opslag van waarde.quote:Op vrijdag 21 november 2025 09:42 schreef SymbolicFrank het volgende:
En daar er geen fysieke bezittingen achter hangen heeft het verder geen waarde.
Onzin natuurlijk, ik ben sinds 2011 zo'n ~6x in- en uitgestapt en de meest recente keer dat ik ben ingestapt was begin 2024 en sindsdien 100% winst gemaakt (en ja, ik heb vorige maand weer wat verkocht dus geen "papieren winst").quote:Het heeft dus toch nog steeds een hoog piramidegehalte. Leuk als je er vroeg in bent gestapt en wat blokken van 50 bitcoins hebt kunnen minen. Als investering schommelt de koers nog meer dan van de aandelen Tesla.
Nee hoor, de koers van Bitcoin doet me niet zoveel, al heel lang terug gekocht, en helemaal geen plannen om te verkopen op de korte termijn.quote:Op vrijdag 21 november 2025 09:48 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ben je een beetje boos omdat de koersen flink in aan het zakken zijn? Je hoeft dat niet op mij af te rekenen, hoor.
Ik geloof niet dat de meeste bitcoin bezitters hier zich erg druk maken om de dagkoersen.quote:Op vrijdag 21 november 2025 09:48 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ben je een beetje boos omdat de koersen flink in aan het zakken zijn? Je hoeft dat niet op mij af te rekenen, hoor.
Schilderijen zijn mooi om naar te kijken en goud roest niet. Dat heeft natuurlijk ook veel toegevoegde waarde. En de getallen op je bankrekening zijn helemaal gewild.quote:Op vrijdag 21 november 2025 09:50 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Bitcoin is een decentraal, veilig digitaal systeem voor wereldwijde betaling en opslag van waarde.
Als iets dat "verder geen waarde" heeft nog steeds op zo'n $85.000 per stuk gewaardeerd wordt en al sinds 2009 stijgt, kan het ook zijn dat je het zelf verkeerd hebt.
[..]
Nee hoor, ik vergelijk het gewoon met investeren in aandelen.quote:Op vrijdag 21 november 2025 09:55 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Ik geloof niet dat de meeste bitcoin bezitters hier zich erg druk maken om de dagkoersen.
Uiteraard is het nieuws als het stijgt of daalt maar voor de trend over 5 of 10 jaar maakt het uiteindelijk weinig uit.
Je probeert ons nu wat aan te praten.
Je bedoelt de aandelen waarvan de koersen ook aan het dalen zijn?quote:Op vrijdag 21 november 2025 09:56 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Nee hoor, ik vergelijk het gewoon met investeren in aandelen.
Aandelen kunnen zomaar verwaterd worden, heb je bij Bitcoin geen last van.quote:Op vrijdag 21 november 2025 09:56 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Nee hoor, ik vergelijk het gewoon met investeren in aandelen.
Zie een Bitcoin gewoon als een aandeel van een fictief bedrijf.quote:Op vrijdag 21 november 2025 10:00 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Je bedoelt de aandelen waarvan de koersen ook aan het dalen zijn?
Of, wat bedoel je?
Je kan bitcoin niet vergelijken met aandelen. Aandelen zijn stukjes van bedrijven die een groeiende winst (of potentie daartoe) moeten maken om een koersstijging door te maken.
Bitcoin is geen bedrijf, heeft geen centraal orgaan, is niet afhankelijk van winst of verlies van partijen die er in handelen of het bezitten.
Je kan bitcoin niet zien als een aandeel van een fictief bedrijf, het is een digitale valuta.quote:Op vrijdag 21 november 2025 10:20 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Zie een Bitcoin gewoon als een aandeel van een fictief bedrijf.
Waarom? Geldt dat dan ook voor al die andere cryptomunten? Omdat je ze makkelijk kunt overboeken en omruilen voor echte valuta? Dat gaat met aandelen en veel andere waardepapieren tegenwoordig net zo makkelijk.quote:Op vrijdag 21 november 2025 10:23 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Je kan bitcoin niet zien als een aandeel van een fictief bedrijf, het is een digitale valuta.
Ik wil niet zeggen dat je ongeinformeerd overkomt, maar je denkt veel meer van BTC te weten dan je daadwerkelijk weet. De encryptie is maar 1 aspect en misschien nog wel het meest triviale. Het netwerk dat transacties verifieert is veel belangrijker. Het trustless aspect, het niet nodig hebben van een "trusted third party" om transacties te kunnen doen is misschien nog wel veel belangrijker. En vergeet niet dat hierbij ook nog het "double-spending" probleem is opgelost.quote:Op vrijdag 21 november 2025 10:38 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Waarom? Geldt dat dan ook voor al die andere cryptomunten? Omdat je ze makkelijk kunt overboeken en omruilen voor echte valuta? Dat gaat met aandelen en veel andere waardepapieren tegenwoordig net zo makkelijk.
Als jij geld overmaakt van je bankrekening, komen daar ook sleutels bij kijken. RSA is het meest gebruikte algoritme, dus je hebt gewoon een publieke en privé sleutel. Als je het met zo'n rekenmachientje met kaartlezer doet, heb je meerdere sleutelparen (je pasje heeft er ook 1 en gaat daar zelf mee aan de slag) om je identiteit te valideren. Ook als je via een veilige verbinding zit te posten, bijvoorbeeld hier op Fok, heb je zo'n sleutelpaar om beide kanten van de verbinding te verifiëren. Dus wat maakt dat bij Bitcoin zo speciaal? Dat je de sleutel zelf hebt en de versleuteling Open Source is? Dat is RSA ook.
Het is meer dat veel mensen dat graag willen geloven.
En wat nou als er geen bitcoins meer gemined worden? Dan komt jouw transactie niet meer in de blockchain terecht.quote:Op vrijdag 21 november 2025 10:51 schreef recursief het volgende:
[..]
Ik wil niet zeggen dat je ongeinformeerd overkomt, maar je denkt veel meer van BTC te weten dan je daadwerkelijk weet. De encryptie is maar 1 aspect en misschien nog wel het meest triviale. Het netwerk dat transacties verifieert is veel belangrijker. Het trustless aspect, het niet nodig hebben van een "trusted third party" om transacties te kunnen doen is misschien nog wel veel belangrijker. En vergeet niet dat hierbij ook nog het "double-spending" probleem is opgelost.
Didigodquote:Op vrijdag 21 november 2025 10:40 schreef spectrumanalyser het volgende:
Mensen blijven elkaar gek maken over Bitcoin. Ene na de andere verzonnen grafiek waarin men voorspellingen doet, zoals Bitcoin naar 200.000
Dan nog die maffe Didi Taihatsu erbij ...
Nog even los van de steeds maar weer verschuivende doelpalen he:quote:Op vrijdag 21 november 2025 10:57 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
En wat nou als er geen bitcoins meer gemined worden? Dan komt jouw transactie niet meer in de blockchain terecht.
Yepquote:Op vrijdag 21 november 2025 10:23 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Je kan bitcoin niet zien als een aandeel van een fictief bedrijf, het is een digitale valuta.
quote:Diem (digital currency)
Diem (formerly known as Libra) was a permissioned blockchain-based stablecoin payment system proposed by the American social media company Facebook. The plan also included a private currency implemented as a cryptocurrency. The launch was originally planned to be in 2020,[2][3] but only rudimentary experimental code was released.
The project generated backlash from government regulators in the European Union (EU), the United States, other countries, and among the general public over monetary sovereignty, financial stability, privacy, and antitrust concerns which ultimately helped kill the project.
Bitcoin naar $100 werd dat ooit van gezegd.quote:Op vrijdag 21 november 2025 10:40 schreef spectrumanalyser het volgende:
Mensen blijven elkaar gek maken over Bitcoin. Ene na de andere verzonnen grafiek waarin men voorspellingen doet, zoals Bitcoin naar 200.000
Dan nog die maffe Didi Taihatsu erbij ...
Oh nou, zeg ze maar dat capricia van het fok forum zojuist een kooporder op 71K euro ingelegd heeft.quote:Op vrijdag 21 november 2025 11:40 schreef Knipoogje het volgende:
Een bekende bitcoiner houdt het in ieder geval voor gezien:
https://www.thestreet.com(...)o-after-market-crash
Misschien dat dit ook mee speelt... vertrouwen loopt wat terug.
Pak je nog wat btc mee op weg naar benedenquote:Op vrijdag 21 november 2025 11:55 schreef capricia het volgende:
[..]
Oh nou, zeg ze maar dat capricia van het fok forum zojuist een kooporder op 71K euro ingelegd heeft.
Dat zal ze leren.
Bullish.quote:Op vrijdag 21 november 2025 11:55 schreef capricia het volgende:
[..]
Oh nou, zeg ze maar dat capricia van het fok forum zojuist een kooporder op 71K euro ingelegd heeft.
Dat zal ze leren.
quote:Op vrijdag 21 november 2025 12:05 schreef Chadi het volgende:
[..]
Pak je nog wat btc mee op weg naar beneden
En als de bitcoin dan nog verder zakt?quote:
Dat moet ook wel, want het minen moet rendabel blijven.quote:Op vrijdag 21 november 2025 11:33 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Bitcoin naar $100 werd dat ooit van gezegd.
Bitcoin naar $10.000 werd dat ooit van gezegd.
$100.000 idem.
Er is geen reden waarom bitcoin niet naar $200.000 of $2.000.000 zou kunnen.
Over de termijn kan weinig zinnigs zeggen.
Ja tuurlijk. Altijd kopen.quote:Op vrijdag 21 november 2025 12:52 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
En als de bitcoin dan nog verder zakt?
Nog meer bijkopen?
Bitcoin is doodquote:Op vrijdag 21 november 2025 10:36 schreef RamboDirk het volgende:
fluitketel @:symbolicfrank is geen believer @:onlogisch @:wereldgozer
Stukje ordinairquote:Op vrijdag 21 november 2025 11:07 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Didigod
@:onlogisch
@:wereldgozer
@:atypisch
Jemigquote:Op vrijdag 21 november 2025 12:53 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja tuurlijk. Altijd kopen.
Hoe lager die staat hoe meer BTC je voor je geld krijgt.
Ik koop liever nu dan toen die op 100K stond.![]()
Bitcoin-houders hebben wat anti-establishment-achtige houding.quote:Op vrijdag 21 november 2025 14:09 schreef Lospedrosa het volgende:
Vind het ook dom als bitcoin met hand en tand verdedigd wordt als het wat slechter gaat.
Alsof je favoriete voetbalclub op degradatie staat.
Je kunt toch ook gewoon toegeven dat het een risicovolle asset is en zeer wispelturig en je daar voor moet blijven waken?
Dat maar schreeuwend verdedigen is erin geslopen door de Bitcoin community die graag wil dat (nieuwe) mensen blijven kopen zodat ze zelf meer winst maken.
Waarom zou je je moeten verdedigen? Het product is niet ineens wezenlijk anders op 120k of op 80k. Het is vrij simpel. Of je handelt en het hele concept achter BTC interesseert je geen reet. Dan kun je met dalingen ook winst genereren door trades. Kan trouwens ook met shitcoins of aandelen.quote:Op vrijdag 21 november 2025 14:09 schreef Lospedrosa het volgende:
Vind het ook dom als bitcoin met hand en tand verdedigd wordt als het wat slechter gaat.
Alsof je favoriete voetbalclub op degradatie staat.
Je kunt toch ook gewoon toegeven dat het een risicovolle asset is en zeer wispelturig en je daar voor moet blijven waken?
Dat maar schreeuwend verdedigen is erin geslopen door de Bitcoin community die graag wil dat (nieuwe) mensen blijven kopen zodat ze zelf meer winst maken.
Wanneer vind je het koopwaardig? Waar ligt de bodem van die dip?quote:Op vrijdag 21 november 2025 14:14 schreef Chadi het volgende:
Ik wacht wel op de dip. Die kan best ver gaan als hij door die 73k - 63k verder naar beneden gaat.
Zodra hij een retest doet. Onderweg naar boven doet hij het altijd.quote:Op vrijdag 21 november 2025 14:28 schreef capricia het volgende:
[..]
Wanneer vind je het koopwaardig? Waar ligt de bodem van die dip?
Waarom doe je geen DCA in plaats van elke dip kopen?quote:Op vrijdag 21 november 2025 14:28 schreef capricia het volgende:
[..]
Wanneer vind je het koopwaardig? Waar ligt de bodem van die dip?
69K euro afgelopen april. Of 75K USD.quote:Op vrijdag 21 november 2025 14:33 schreef Chadi het volgende:
[..]
Zodra hij een retest doet. Onderweg naar boven doet hij het altijd.
Rond de 62.000 dollar bij een elektriciteitsprijs van 6 dollarcent.quote:Op vrijdag 21 november 2025 14:28 schreef capricia het volgende:
[..]
Wanneer vind je het koopwaardig? Waar ligt de bodem van die dip?
Ja dat heb je nu al een paar keer herhaald, en daar heeft het bitcoin protocol een hele elegante oplossing voor.quote:Op vrijdag 21 november 2025 12:52 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dat moet ook wel, want het minen moet rendabel blijven.
We zitten ondertussen op de 83.785 dollar, dus de kans is aanzienlijk dat we gaan zien wat er dan gebeurt. Het hangt ook van de elektriciteitsprijs af, 6 cent voor een kWh is heel weinig. Ik ben benieuwdquote:Op vrijdag 21 november 2025 14:41 schreef recursief het volgende:
[..]
Ja dat heb je nu al een paar keer herhaald, en daar heeft het bitcoin protocol een hele elegante oplossing voor.
Als minen niet meer aantrekkelijk is zorgt het mechanisme van difficulty adjustment ervoor dat minen weer aantrekkelijk wordt.
Ik herhaal het maar eens, want het lijkt niet te landen.
De plaatsen waar het gros van de Bitcoinminers tegenwoordig zitten wekken hun eigen stroom op. De enige afschrijving is voor het aanleggen van de infrastructuur.quote:Op vrijdag 21 november 2025 14:45 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
We zitten ondertussen op de 83.785 dollar, dus de kans is aanzienlijk dat we gaan zien wat er dan gebeurt. Het hangt ook van de elektriciteitsprijs af, 6 cent voor een kWh is heel weinig. Ik ben benieuwd
Als de energie te duur is om mining rendabel te maken, dan stoppen miners. Door middel van "difficulty adjustment" wordt mining vervolgens automatisch minder lastig, en kost het dus minder energie. Dat mechanisme is onderdeel van het Bitcoin protocol.quote:Op vrijdag 21 november 2025 14:39 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Rond de 62.000 dollar bij een elektriciteitsprijs van 6 dollarcent.
Ja, dat moet haast wel. Dan verwacht ik ook, dat minen in de winter minder oplevert dan in de zomer.quote:Op vrijdag 21 november 2025 14:48 schreef Elan het volgende:
[..]
De plaatsen waar het gros van de Bitcoinminers tegenwoordig zitten wekken hun eigen stroom op. De enige afschrijving is voor het aanleggen van de infrastructuur.
Dus er moet ongeveer 20.000 dollar aan elektriciteit verspild worden per bitcoin?quote:Op vrijdag 21 november 2025 14:49 schreef recursief het volgende:
[..]
Als de energie te duur is om mining rendabel te maken, dan stoppen miners. Door middel van "difficulty adjustment" wordt mining vervolgens automatisch minder lastig, en kost het dus minder energie. Dat mechanisme is onderdeel van het Bitcoin protocol.
Stoppen miners omdat het niet rendabel is? -> difficulty omlaag en minen wordt goedkoper.
Is mining heel aantrekkelijk waardoor veel nieuwe miners instappen? -> difficulty omhoog waardoor minen minder aantrekkelijk wordt.
Difficulty adjustment is een mechanisme in het bitcoin protocol dat voor een evenwicht zorgt dat zodanig is dat ongeveer iedere 10 minuten een nieuw blok gevonden wordt.
Bitcoinmining is enorm geëvolueerd en geïndustrialiseerd, grotendeels op waterkracht tegenwoordig dus weer speelt amper een rol.quote:Op vrijdag 21 november 2025 15:01 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, dat moet haast wel. Dan verwacht ik ook, dat minen in de winter minder oplevert dan in de zomer.
Die kaart zegt niet zo veel. Meer dan een kwart zit in de VS, maar waar? En China en Rusland staan op de tweede en derde plaats? En wanneer wordt er gemijnd? 24/7?quote:Op vrijdag 21 november 2025 15:18 schreef Elan het volgende:
[..]
Bitcoinmining is enorm geëvolueerd en geïndustrialiseerd, grotendeels op waterkracht tegenwoordig dus weer speelt amper een rol.
[ afbeelding ]
Wat overblijft aan energie gebruiken de locals want ze zitten vaak in afgelegen gebieden zonder stroom.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |