Volgens mij bedoel je de GGD, de GGZ is voor de geestelijke gezondheidszorg.quote:Op donderdag 15 januari 2026 10:01 schreef miss_sly het volgende:
Als het goed is word ik teruggebeld nog.
S wil zelf niet naar die afspraak, en al helemaal niet alleen, zei ze. Ik vind dat ook echt nog steeds een vrij bizar onderdeel van die GGZ-afspraken: dat jongeren daar alleen voor worden opgeroepen, zonder ouders.
Ik wacht het telefoontje even af, en zal haar dan weer afmelden. Ik wist dat inderdaad niet @:Elleska. Wij waren ook niet bij de inschrijving, ze is met school en andere leerlingen een ochtend naar de gemeente geweest om de inschrijving te doen. En dit zou de laatste oproep zijn, dus voor nu laat ik het dan maar bij nog een keer afmelden.
Ja, tuurlijkquote:Op donderdag 15 januari 2026 12:33 schreef Nijna het volgende:
[..]
Volgens mij bedoel je de GGD, de GGZ is voor de geestelijke gezondheidszorg.
T heeft niks gehad.quote:Op donderdag 15 januari 2026 08:39 schreef miss_sly het volgende:
De GGZ doet wel echt heel veel moeite om kinderen in hun greep te houden ofzo.
S verhuisde dus officieel naar Maastricht in oktober (toen werd de verhuizing pas ingeschreven bij de gemeente) en nu krijgt ze een oproep van de GGZ. Uiteraard had ze de post niet in de gaten gehad en kwam ze er gisteren achter dat er ergens in de common room een stapeltje post lag waar je soms even doorheen moet kijken of er iets voor jou bij zit (helaas, geen post per uit persoonlijk bezorgd) en bleek er een brief met een oproep voor vandaag te liggen. Omdat ze zelf les heeft de hele ochtend en al start voor ze bereikbaar zijn, heb ik haar net even afgemeld. Op de vraag waarom ze een oproep kreeg, werd gemeld dat dat is omdat ze een nieuwe inwoner is.
Zijn er nog oproepen voor GGZ in de vijfde van de middelbare school op 16-jarige leeftijd?
Ik dacht de laatste zo'n beetje was in de tweede/13 jaar en tegelijk met de oproep voor vaccinatie HPV?
Is er een specifieke reden dat je je zo negatief uitlaat?quote:Op donderdag 15 januari 2026 08:39 schreef miss_sly het volgende:
De GGZ doet wel echt heel veel moeite om kinderen in hun greep te houden ofzo.
S verhuisde dus officieel naar Maastricht in oktober (toen werd de verhuizing pas ingeschreven bij de gemeente) en nu krijgt ze een oproep van de GGZ. Uiteraard had ze de post niet in de gaten gehad en kwam ze er gisteren achter dat er ergens in de common room een stapeltje post lag waar je soms even doorheen moet kijken of er iets voor jou bij zit (helaas, geen post per uit persoonlijk bezorgd) en bleek er een brief met een oproep voor vandaag te liggen. Omdat ze zelf les heeft de hele ochtend en al start voor ze bereikbaar zijn, heb ik haar net even afgemeld. Op de vraag waarom ze een oproep kreeg, werd gemeld dat dat is omdat ze een nieuwe inwoner is.
Zijn er nog oproepen voor GGZ in de vijfde van de middelbare school op 16-jarige leeftijd?
Ik dacht de laatste zo'n beetje was in de tweede/13 jaar en tegelijk met de oproep voor vaccinatie HPV?
Waarom wil ze niet? En waarom vind je het bizar? Je mag altijd mee ..je bent niet verboden als ouder of zo.quote:Op donderdag 15 januari 2026 10:01 schreef miss_sly het volgende:
Als het goed is word ik teruggebeld nog.
S wil zelf niet naar die afspraak, en al helemaal niet alleen, zei ze. Ik vind dat ook echt nog steeds een vrij bizar onderdeel van die GGZ-afspraken: dat jongeren daar alleen voor worden opgeroepen, zonder ouders.
[..]
Als je het dossier hebt laten sluiten is het raar dat ze dat niet in de volgende regio overnemen. Het is namelijk allemaal GGD die gewoon de boel naar elkaar doorsturen dus respecteer wat je binnenkrijgt.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 00:09 schreef capricia het volgende:
[..]
Is er een specifieke reden dat je je zo negatief uitlaat?
'kinderen in hun greep houden'
Het komt op mij gewoon wel positief over dat ze kinderen en pubers die verhuisd zijn naar een andere regio uitnodigen.
Ik begrijp de achterdocht of het negatieve niet.
Het heeft niets met achterdocht te maken. Wel negatief. Ik vond het na de consultatiebureauperiode niet meer nodig dat mijn kind door de GGD gezien werd. Met name omdat het al vanaf ddie jonge leeftijd (6 zijn ze dan ofzo?) zonder ouders is. Ik vind dat zulke jonge kinderen niet zonder ouders naar een arts of verpleegkundige horen te gaan. Ik heb toen mijn kind afgemeld en ik ga dan vanuit dat onze bewuste keuze daarin gerespecteerd wordt.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 00:09 schreef capricia het volgende:
[..]
Is er een specifieke reden dat je je zo negatief uitlaat?
'kinderen in hun greep houden'
Het komt op mij gewoon wel positief over dat ze kinderen en pubers die verhuisd zijn naar een andere regio uitnodigen.
Ik begrijp de achterdocht of het negatieve niet.
Mijn kind woont drie uur rijden bij me vandaan en ik kan niet zomaar een dag vrij nemen om daarbij te zijn. Ik vind het bizar dat onze afmelding telkens weer niet wordt gerespecteerd. Ze wil niet omdat ze er zelf geen behoefte aan heeft.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 00:20 schreef PieterDeRijcke het volgende:
[..]
Waarom wil ze niet? En waarom vind je het bizar? Je mag altijd mee ..je bent niet verboden als ouder of zo.
En om op een eerdere vraag antwoord te geven;
DTP komt nog na de HPV vaccinatie.
Wat gek. Onze dochter had de HPV in eerste instantie ook niet gehaald, omdat ze in dat jaar ook al een corona-vaccinatie had gehad. Ze wilde er niet twee in hetzelfde jaar. Het jaar erop kwam er gewoon weer een oproep voor een nieuwe ronde.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 08:26 schreef Kyara het volgende:
Hier juist andersom, mijn meiden wilden de hpv vaccinatie niet op het moment dat deze aan werd geboden maar daarna toch wel. Paar keer gebeld maar dat werd zo ingewikkeld dat ik het maar op heb gegeven.
Ik denk al haar internationale klasgenoten geen oproep hebben gehad en het alleen voor Nederlandse leerlingen is. Op haar floor was ze de enige die deze oproep had gehad van de 24 jongeren.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 10:36 schreef Deepfreeze het volgende:
Hoe gaat zoiets bij de andere klasgenoten van haar? Of blijven die buiten zicht van de GGD?
Die GGD's zijn echt regionale organisaties met hun eigen plannen. Hier ging dat bij D en onze verhuizing ook bijna mis met de vaccinaties. Daar deden ze het net iets later, hier net iets eerder. En we vielen net tussen die oproepdata in. Gelukkig had ik dat zelf in de gaten.
Hier was voor D de meningokokken de laatste vaccinatie in de maand dat hij 14 werd.
Hier op de basisschoolleeftijd alles nog met ouders geweest. Vanaf middelbare school in principe zonder ouders. Maar dat waren volgens mij alleen klassikale vragenlijsten als ik me niet vergis. En vaccinatie ben ik gewoon nog mee geweest (in eerste instantie omdat de jongste op de zelfde tijd moest en in tweede instantie omdat er kans is op flauwvallen bij de oudste na een vaccinatie dus dan wil ik er bij zijn. Maar dat is geen probleem.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 09:58 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het heeft niets met achterdocht te maken. Wel negatief. Ik vond het na de consultatiebureauperiode niet meer nodig dat mijn kind door de GGD gezien werd. Met name omdat het al vanaf ddie jonge leeftijd (6 zijn ze dan ofzo?) zonder ouders is. Ik vind dat zulke jonge kinderen niet zonder ouders naar een arts of verpleegkundige horen te gaan. Ik heb toen mijn kind afgemeld en ik ga dan vanuit dat onze bewuste keuze daarin gerespecteerd wordt.
Maar tot mijn grote verbazing is dat dus niet zo.
En na verhalen van verschillende ouders met oudere kinderen die erg nare ervaringen hadden opgedaan met botte opmerkingen over bijvoorbeeld gewicht waar de jongere in kwestie bijna een eetstoornis van kreeg, vind ik dat ook oudere kinderen niet alleen hierheen horen te gaan. Zeker niet als ze dat niet willen, als er een goede band is met de ouders en men prima in staat is om zelf contact op te nemen met de huisarts als er iets is.
[..]
Mijn kind woont drie uur rijden bij me vandaan en ik kan niet zomaar een dag vrij nemen om daarbij te zijn. Ik vind het bizar dat onze afmelding telkens weer niet wordt gerespecteerd. Ze wil niet omdat ze er zelf geen behoefte aan heeft.
DTP is met 14 jaar, ze is 16. Er is geen vaccinatie meer voor haar, en ze heeft alle vaccinaties gehad.
Het verschilt kennelijk ook per GGD-regio of het in de lagere klassen met ouders is. En of er een fysieke component aan de onderzoeken zit.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 12:41 schreef hilliebillie het volgende:
[..]
Hier op de basisschoolleeftijd alles nog met ouders geweest. Vanaf middelbare school in principe zonder ouders. Maar dat waren volgens mij alleen klassikale vragenlijsten als ik me niet vergis. En vaccinatie ben ik gewoon nog mee geweest (in eerste instantie omdat de jongste op de zelfde tijd moest en in tweede instantie omdat er kans is op flauwvallen bij de oudste na een vaccinatie dus dan wil ik er bij zijn. Maar dat is geen probleem.
Maar als je inderdaad niet wilt dan is het wel fijn als je je gewoon uit kan schrijven. Maar ik denk dat de ggd regio’s onderling minder goed samenwerken als gedacht. Dat het meer losse organisaties zijn. (Bij de ambulance dienst wat ook onder ggd valt, daarvan weet ik het. De ambulance-organisaties heten allemaal ggd maar het zijn losse organisaties).
Ik moet zeggen dat ik hier nooit negativiteit heb ervaren bij zowel consultatiebureau als later bij de ggd.
Maar ik kan me voorstellen dat een negatieve ervaring dat gevoel meteen keert.
Dit ja. Niet voor mezelf, maar voor een bepaald klasgenootje destijds. Ik vind het fijn dat dit soort momenten er zijn, voor iedereen.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 09:01 schreef -Spring het volgende:
Ik had vroeger wel gewild dat de ggd mij persoonlijk en zonder mijn ouders had uitgenodigd, dan had ik mss eindelijk de ruimte gevoeld om iemand te vertellen hoe het er bij ons thuis aan toe ging.
Kan je een voorbeeld noemen?quote:Op vrijdag 16 januari 2026 12:57 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het verschilt kennelijk ook per GGD-regio of het in de lagere klassen met ouders is. En of er een fysieke component aan de onderzoeken zit.
De vragenlijsten heb ik ook zo mijn vraagtekens bij; daar worden ook wel conclusies getrokken die op z'n zachtst bijzonder zijn.
Begrijp me niet verkeerd: ik ben niet tegen de GGD. Naar het consultatiebureau zijn we altijd gegaan. In het begin bleven ze maar terugkomen op het feit dat ze toch wel wat klein was. Ten eerste: wat zou ik daaraan moeten doen? Ten tweede: haar vader is 168 en ik ben 164, wat voor een reus verwachten ze dat wij krijgen? Nadat ik een aantal keren op onze eigen lengtes had gewezen en ze dat eindelijk goed had vastgelegd, was het geen probleem meer gelukkig. En ik heb daar ook best goede inzichten of tips gehad.
Het belangrijkste wat me gewoon echt tegenstaat is dat je dus telkens opnieuw moet afmelden. En dan krijg je ook nog wel van die types aan de telefoon waarin het wantrouwen doorklinkt: "O, u wilt niet dat uw kind aan de onderzoeken meedoet? Wat heeft dan te verbergen?" Ze vragen het nog net niet
Dit artikel legt het wel goed uit:quote:Op zondag 18 januari 2026 15:59 schreef LadyTagliatelle het volgende:
[..]
Kan je een voorbeeld noemen?want ik heb geen idee op wat voor soort vragen je dan doelt.
Hier heeft de puber een vragenlijst in de klas ingevuld, daar kwam verders niets uit.quote:Op maandag 19 januari 2026 09:45 schreef Zana het volgende:
Ik kan mij nog herinneren dat ik het vreemd vond dat de uitnodigingsbrief vorig jaar alleen aan mijn kind was geadresseerd. Hier werden ze uitgenodigd voor een persoonlijk gesprek bij het CJG, volgens mij geen vragenlijsten vooraf als ik mij goed herinner.
Aan de ene kant goed dat kinderen met eventuele problemen, die ze niet met de ouders willen/ kunnen bespreken, er terecht kunnen, maar ik voelde mij wel een beetje buitengesloten. Ze zijn dan al wat zelfstandiger met 13/14 jaar, maar toch, je hebt als ouder verantwoordelijkheid. En als de puber je de brief niet wil laten lezen bijvoorbeeld, weet je nog niet eens over wat het gaat. Mijn zoon is er geweest, verder nooit meer wat over gehoord.
Hoe gaat het met de toetsweken? Hier doen ze nu in klas 3 voor het eerst mee. Volgens mij 4 leestoetsen en 4 leertoetsen verdeeld over 5 dagen. Ik ben benieuwd. Hij heeft wel iets ervoor gedaan, maar naar mijn mening best laat ermee begonnen. Wij zullen zien.
Het rooster vanaf volgende week is ook nog niet bekend...ik snap niet, waarom dat pas zo laat komt. Mijn zoon vertelde dat er wel al weer docentenwissels zijn, omdat ze te veel uren werken of liever ergens anders les gaan geven. Is dat alleen bij onze school zo? Volgens mij hebben wij ook de derde directeurswissel in de tijd dat hij op deze school zit.
Wat zijn lange dagen? Waar moet ik aan denken?quote:Op maandag 19 januari 2026 13:16 schreef Nijna het volgende:
Hier de een na laatste dag van de toetsweek, vorige week maandag is uitgevallen en halen ze morgen in. Kind is nu een toets aan het maken en heeft er morgen nog 1.
En daarna is het weer gewoon les, rooster is wel iets veranderd, maar vrij minimaal.
Voor de oudste is er wel aardig geschoven, heeft nu 2 lange dagen ipv 1.
Was ze zelf niet over te spreken.
Tot half 4, vindt ze lange dagen.quote:Op maandag 19 januari 2026 13:19 schreef capricia het volgende:
[..]
Wat zijn lange dagen? Waar moet ik aan denken?
Ik merk vooral vermoeidheid.quote:Op maandag 19 januari 2026 13:25 schreef Nijna het volgende:
[..]
Tot half 4, vindt ze lange dagen.
Ik moet zeggen dat dit een kind is wat zich de schooltijd door aan het slepen is, met een beetje geluk volgend schooljaar de laatste examens (dit jaar ook een gedeelte is de bedoeling). Ik hoop dat ze overeind blijft.
De jongste heeft 3 dagen tot 4 uur, moppert daar ook wel over, maar die trekt het wel beter.
Oudste heeft lesuren van 40 minuten, de jongste van 50 minuten.quote:Op maandag 19 januari 2026 13:29 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik merk vooral vermoeidheid.
Hier zijn bijna alle dagen tot 1600 uur. En ik merk dat dat er wel flink in hakt, zeker met die koude donkere dagen.
Scheelt heel veel of je lesuren 40 minuten duren of 60 (scholen met 40 minuten zijn dan bijv wel om half drie uit).
Het zijn gewoon lange dagen.
Nu al? Hier 20 februari de deadline voor de voorlopige keuze. 2 april de definitieve.quote:Op maandag 19 januari 2026 14:02 schreef laziness het volgende:
Hier ook adviezen per vak inderdaad of het aangeraden wordt er mee verder te gaan maar de voorlopige profielkeuze is al doorgegeven.
Begin december al. Hele week met voorlichting, bezoeken bij bedrijven, gesprekken met oud-leerlingen etc gehad. Definitieve keuze begin maart.quote:Op maandag 19 januari 2026 14:25 schreef Deepfreeze het volgende:
[..]
Nu al? Hier 20 februari de deadline voor de voorlopige keuze. 2 april de definitieve.
T heeft elke week dubbelzetting. Ze kan kiezen naar welk vak ze gaat.. niet ideaal maar zo kan ze wel soms aansluiten als het een belangrijk stuk is. Is dat niet mogelijk?quote:Op dinsdag 20 januari 2026 12:23 schreef laziness het volgende:
Hier geldt ook dat niet alle vakken mogelijk zijn om te kiezen bij elk profiel.
Mijn zoon wil aardrijkskunde bij N&G en dat gaat ook vooral zelfstudie worden. Hij gaat het gewoon proberen en kan het gewoon laten vallen als het niet werkt voor hem.
Het is inderdaad rooster technisch niet mogelijk zeggen ze en dat snap ik ook wel. We zien wel hoe het uitpakt.
Daar kan ik nu als ouder toch geen antwoord op geven?quote:Op dinsdag 20 januari 2026 12:35 schreef Vicky het volgende:
[..]
T heeft elke week dubbelzetting. Ze kan kiezen naar welk vak ze gaat.. niet ideaal maar zo kan ze wel soms aansluiten als het een belangrijk stuk is. Is dat niet mogelijk?
De oudste heeft al 2 toetsweken gehad. De eerste voor de herfstvakantie en de tweede voor de kerstvakantie. Alle cijfers zijn net binnen. Hij heeft 1 onvoldoende voor Nederlands (5,3) maar door andere cijfers staat hij nog wel gemiddeld een voldoende. Een andere onvoldoende voor wiskunde heeft hij vrijdag mogen herkansen. Er zijn veel wisselingen geweest in docenten bij wiskunde en daardoor is de hele klas niet op het gewenste niveau. Normaal gesproken zijn er geen herkansingen namelijk, dan moet je de volgende periode gewoon een hoger cijfer halen om het gemiddelde op te halen. Dus fijn dat ze die mogelijkheid nu wel bieden.quote:Op maandag 19 januari 2026 09:45 schreef Zana het volgende:
Hoe gaat het met de toetsweken? Hier doen ze nu in klas 3 voor het eerst mee. Volgens mij 4 leestoetsen en 4 leertoetsen verdeeld over 5 dagen. Ik ben benieuwd. Hij heeft wel iets ervoor gedaan, maar naar mijn mening best laat ermee begonnen. Wij zullen zien.
Ze heeft afgelopen maandag een schooldag meegedraaid op de Haagse Hogeschool.quote:Op woensdag 21 januari 2026 10:19 schreef Tink89 het volgende:
Vicky, heeft A al eens een dagje meegelopen in het onderwijs? Ik weet effe niet in welke regio jullie zitten, maar bijvoorbeeld bij LVO (in Limburg dus) kun je de komende maanden een dagje meelopen, ook in het praktijkonderwijs (en daar mag je lesgeven met een pabo diploma). Misschien is dat wel leuk voor haar? Of eens een lokale basisschool benaderen of ze mag komen snuffelen/vrijwilligerswerk mag doen.
Dank je! Superjuffie en Pinkeltje hebben we uitquote:Op woensdag 21 januari 2026 16:40 schreef FlyingFish het volgende:
Ynske, vanaf M4 kunnen ze in principe alle A boeken lezen in de bieb. En die zijn ook prima geschikt voor 6-jarigen. Mijn kinderen lazen ook al snel heel goed en vonden Superjuffie, Pinkeltje en de school van de magische dieren heel leuk (en die boeken hebben meer tekst dan de meeste boeken).
Pluk en pluis en de weg naar terug is ook heel leuk! En als kort boekje de ober en de pinguïn.
Alle delen al? Dan heb je een flink tempo er inquote:Op woensdag 21 januari 2026 16:47 schreef Ynske het volgende:
[..]
Dank je! Superjuffie en Pinkeltje hebben we uit
Samen naar de bieb en daar bij de A-boeken zelf laten uitzoeken werkt hier het beste. Soms komt L met hele makkelijke boekjes thuis maar dat is ook prima en als het te moeilijk blijkt wordt het een voorleesboek.quote:Op woensdag 21 januari 2026 14:40 schreef Ynske het volgende:
Vind dat zo knap.
Maar ook wel lastig met wat ga ik hem nu laten lezen thuis.
Dat staat in het bevallingsverslag! Als je kunt inloggen in je eigen patiëntendossier in het ziekenhuis, dan kun je het in die brief vinden.quote:Op woensdag 21 januari 2026 21:25 schreef Sunshine1982 het volgende:
Misschien een rare vraag en misschien weet niemand dit, maar misschien heb ik geluk![]()
Ik heb voor ergotherapie de apgar score van mijn jongste nodig die 5,5 jaar geleden geboren is.
...
Heerlijk zo'n lezer!quote:Op woensdag 21 januari 2026 14:40 schreef Ynske het volgende:
Boh, hoorde vandaag dat mijn kleine leesbeer (midden groep 3) inmiddels midden 5 leest op school.
Vind dat zo knap.
Maar ook wel lastig met wat ga ik hem nu laten lezen thuis.
Top, ik heb 'm net zo opgezocht! Bedanktquote:Op woensdag 21 januari 2026 21:40 schreef Mrs.Peel het volgende:
[..]
Dat staat in het bevallingsverslag! Als je kunt inloggen in je eigen patiëntendossier in het ziekenhuis, dan kun je het in die brief vinden.
Dat wordt mij van alle kanten sterk afgeraden want B boeken gaat meer over emotionele leeftijd dan over hoe goed ze kunnen lezen. Het verschil tussen een 6jarige en een 9-13 jarige is dan best groot.quote:Op woensdag 21 januari 2026 21:50 schreef Deepfreeze het volgende:
Ik ging met de jongste naar de bieb en liet hem zelf wat uitzoeken. Eerst bij de A boeken, maar al snel naar de B omdat die gewoon leuker waren voor hem. Die "simpele" verhalen kon hij niet zoveel mee.
Hier staat bijvoorbeeld de waanzinnige boomhut bij de b-boeken. Die leest mijn 7-jarige met gemak.quote:Op donderdag 22 januari 2026 09:11 schreef Elleska het volgende:
[..]
Dat wordt mij van alle kanten sterk afgeraden want B boeken gaat meer over emotionele leeftijd dan over hoe goed ze kunnen lezen. Het verschil tussen een 6jarige en een 9-13 jarige is dan best groot.
Tussen de A boeken staan ook moeilijkere boeken al valt mij wel steeds op dat er meer aandacht is voor de makkelijk lezen boeken waardoor ze er minder uitspringen. Boeken die zijn aangemerkt als voorleesboeken lijken dan een betere overgang.
De logica waar de bieb welke boeken plaatst ontgaat mij soms en het kan zelfs per locatie verschillen. De waanzinnige boomhut is daarvan inderdaad een voorbeeld want die staat hier ook bij de Bboeken terwijl het een reeks zou zijn voor kinderen vanaf 7 jaar.quote:Op donderdag 22 januari 2026 10:04 schreef Tink89 het volgende:
[..]
Hier staat bijvoorbeeld de waanzinnige boomhut bij de b-boeken. Die leest mijn 7-jarige met gemak.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |