Topri, lekkere friszoete appelsoort die de fruitboeren hier tegenwoordig produceren. wist niet dat Leiderdorp zo met ons begaan isquote:
Dat is goed mogelijk, maar Vrede voor Dieren is dan natuurlijk ook nog een optie.quote:Op zondag 12 oktober 2025 09:25 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Neem aan PvdD, die partij heeft onder Ouwehand de plaats ingenomen van het oude GroenLinks.
Als theoloog had hij volgens mij weinig met christelijke politiek, maar de onderwerpen die hij noemt zie je wel allemaal bij de CU. Maar dat 'stem geven aan hen die geen stem hebben' doet me aan PvdD denken.quote:Op zondag 12 oktober 2025 09:23 schreef rutger05 het volgende:
https://www.trouw.nl/reli(...)-de-das-om~b43b4bbc/
'De borreltafelpraat van Timmermans deed me de das om'
Vraag mij nu wel af op welke partij hij dan gaat stemmen. CU of PvdD wellicht.
CU staat ondanks alles natuurlijk ook nog wel rechts van GLPvdA wat betreft asiel/migratie.quote:Op zondag 12 oktober 2025 09:54 schreef Hanca het volgende:
[..]
Als theoloog had hij volgens mij weinig met christelijke politiek, maar de onderwerpen die hij noemt zie je wel allemaal bij de CU. Maar dat 'stem geven aan hen die geen stem hebben' doet me aan PvdD denken.
Wat moet ik me in godsnaam bij "Radicale economische groei" voorstellen?quote:Op zaterdag 11 oktober 2025 23:03 schreef nostra het volgende:
Snel die taaltoets invoeren.
[ afbeelding ]
Dat is geen reden om het er niet over te hebben.quote:Op zaterdag 11 oktober 2025 23:20 schreef quo_ het volgende:
Alsof er buiten de grachtenbubbel zich ook maar iemand druk maakt over een blonde meid op een PVV poster.
Economische groei die plannen heeft liggen voor een droneaanslag op Jimmy Dijk.quote:Op zondag 12 oktober 2025 11:17 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wat moet ik me in godsnaam bij "Radicale economische groei" voorstellen?
Ik gok dat het neerkomt op: fuck het milieu.quote:Op zondag 12 oktober 2025 11:17 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wat moet ik me in godsnaam bij "Radicale economische groei" voorstellen?
Denk het niet, barmhartigheid en altijd open staan voor mensen in nood wordt meer benadrukt, dat moet altijd mogelijk zijn. Proef bij Timmermans toch steeds meer een 'maximum is echt een maximum' gevoel. Maar wellicht is dat echt een gevoel.quote:Op zondag 12 oktober 2025 10:27 schreef -XOR- het volgende:
[..]
CU staat ondanks alles natuurlijk ook nog wel rechts van GLPvdA wat betreft asiel/migratie.
Oh jee wat een ramp, Timmermans wil premier worden dus moet hij af en toe wat meer naar het midden bewegen. Wie had dat gedachtquote:Op zondag 12 oktober 2025 09:23 schreef rutger05 het volgende:
https://www.trouw.nl/reli(...)-de-das-om~b43b4bbc/
'De borreltafelpraat van Timmermans deed me de das om'
Vraag mij nu wel af op welke partij hij dan gaat stemmen. CU of PvdD wellicht.
Dat artikel.quote:Op zondag 12 oktober 2025 12:11 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Oh jee wat een ramp, Timmermans wil premier worden dus moet hij af en toe wat meer naar het midden bewegen. Wie had dat gedachtOp zich prima, als GL gaat regeren dan zijn ze zulke radicalen liever kwijt dan rijk.
Overigens dacht ik dat migratie totaal geen onderwerp is en zou moeten zijn, maar deze kerel gaat er compleet van uit zijn dak. Gek hoe dat werkt
Hij vindt het terecht vrij idioot dat politici die weten dat er geen asielcrisis is, hooguit een opvangcrisis, nu uit electoraal belang toch gaan doen alsof er een enorme asielcrisis is. Jetten is daarin het verst doorgeslagen, die klinkt soms net als Yeşilgöz, maar ook Timmermans neigt nu die kant op.quote:Op zondag 12 oktober 2025 12:11 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Oh jee wat een ramp, Timmermans wil premier worden dus moet hij af en toe wat meer naar het midden bewegen. Wie had dat gedachtOp zich prima, als GL gaat regeren dan zijn ze zulke radicalen liever kwijt dan rijk.
Overigens dacht ik dat migratie totaal geen onderwerp is en zou moeten zijn, maar deze kerel gaat er compleet van uit zijn dak. Gek hoe dat werkt
Kijk, als de radicalen zo reageren kan de partij zowaar weer interessant worden.quote:Op zondag 12 oktober 2025 09:23 schreef rutger05 het volgende:
https://www.trouw.nl/reli(...)-de-das-om~b43b4bbc/
'De borreltafelpraat van Timmermans deed me de das om'
Vraag mij nu wel af op welke partij hij dan gaat stemmen. CU of PvdD wellicht.
Omdat er dus wel een asielcrisis is en dat ontkennen een factor is in de groei van de PVV. Politiek is niet zó ingewikkeld hoorquote:Op zondag 12 oktober 2025 12:23 schreef Hanca het volgende:
[..]
Hij vindt het terecht vrij idioot dat politici die weten dat er geen asielcrisis is, hooguit een opvangcrisis, nu uit electoraal belang toch gaan doen alsof er een enorme asielcrisis is. Jetten is daarin het verst doorgeslagen, die klinkt soms net als Yeşilgöz, maar ook Timmermans neigt nu die kant op.
Er is een zeer lage instroom. Die is het probleem niet. Het probleem is dat er steeds AZC's worden gesloten waar niemand een probleem mee heeft en er daardoor te weinig opvang en noodopvang nodig is. En dat de doorstroming vanuit de AZC's van statushouders te klein is. Beide heeft niks met een asielcrisis te maken.quote:Op zondag 12 oktober 2025 12:30 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Omdat er dus wel een asielcrisis is en dat ontkennen een factor is in de groei van de PVV. Politiek is niet zó ingewikkeld hoor
Het is omlaag gegaan sinds Assad verdreven is en door een aantal wijzigingen vanuit de regering. Maar de instroom is de afgelopen 10 jaar juist historisch hoog geweest en blijft dat ook ondanks die recente daling.quote:
We zitten niet eens in de buurt van cijfers uit de eerste helft van de jaren 90. Toen was de instroom geen probleem, zou het nu ook niet moeten zijn als er normaal beleid was gevoerd.quote:Op zondag 12 oktober 2025 12:41 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Het is omlaag gegaan sinds Assad verdreven is en door een aantal wijzigingen vanuit de regering. Maar de instroom is de afgelopen 10 jaar juist historisch hoog geweest en blijft dat ook ondanks die recente daling.
Leuke frame wel, die had ik nog niet eerder gezien
Je kunt de komst van asielzoekers natuurlijk ook gewoon beperken door een buitenlands beleid te voeren waardoor mensen niet hoeven te vluchten. Voordat er in Syrië burgeroorlog uitbrak, was Syrië een land waar maar heel weinig vluchtelingen vandaan kwamen. De Syriërs waren eigenlijk ook gewoon tevreden met Assad. Als het westen zich er niet mee had bemoeid en de opstandelingen niet had gesteund, dan had de regering van Assad de opstand gewoon binnen een half jaar neer kunnen slaan. Dat had een hele vluchtelingenstroom bespaard.quote:Op zondag 12 oktober 2025 12:41 schreef MoreDakka het volgende:
Het is omlaag gegaan sinds Assad verdreven is en door een aantal wijzigingen vanuit de regering.
Migratie is al vele jaren een onderwerp in de Nederlandse politiek.quote:Op zondag 12 oktober 2025 12:11 schreef MoreDakka het volgende:
Overigens dacht ik dat migratie totaal geen onderwerp is en zou moeten zijn, maar deze kerel gaat er compleet van uit zijn dak. Gek hoe dat werkt
Ja, daarom is het ook zo dom dat de rechterzijde van het politieke spectrum minder of liefst geen geld aan ontwikkelingshulp wil uitgeven.quote:Op zondag 12 oktober 2025 12:51 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Je kunt de komst van asielzoekers natuurlijk ook gewoon beperken door een buitenlands beleid te voeren waardoor mensen niet hoeven te vluchten.
Inderdaad, het beste 'anti-asielmigratie' systeem is toch echt zorgen voor welvaart en respect voor mensenrechten in de rest van de wereld, waardoor vluchten niet meer hoeft. Niemand vlucht voor zijn of haar lol.quote:Op zondag 12 oktober 2025 13:07 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ja, daarom is het ook zo dom dat de rechterzijde van het politieke spectrum minder of liefst geen geld aan ontwikkelingshulp wil uitgeven.
Volgens mij is het niet per se zo dat als mensen elders meer te besteden hebben ze ineens niet meer naar een ander land willen. Sterker nog, als ze wat geld hebben, dan hebben ze juist de middelen om dag wel te doen.quote:Op zondag 12 oktober 2025 13:10 schreef Hanca het volgende:
[..]
Inderdaad, het beste 'anti-asielmigratie' systeem is toch echt zorgen voor welvaart en respect voor mensenrechten in de rest van de wereld, waardoor vluchten niet meer hoeft. Niemand vlucht voor zijn of haar lol.
Ja, de rijke Noren die in een land wonen die bovenaan veel lijstjes staan vluchten massaal hun land uit omdat ze de middelen hebben?quote:Op zondag 12 oktober 2025 13:12 schreef Immerdebestebob het volgende:
[..]
Volgens mij is het niet per se zo dat als mensen elders meer te besteden hebben ze ineens niet meer naar een ander land willen. Sterker nog, als ze wat geld hebben, dan hebben ze juist de middelen om dag wel te doen.
Vind ik een zeer slecht argument, er is nogal wat veranderd sinds de jaren 90.quote:Op zondag 12 oktober 2025 12:44 schreef Hanca het volgende:
[..]
We zitten niet eens in de buurt van cijfers uit de eerste helft van de jaren 90. Toen was de instroom geen probleem, zou het nu ook niet moeten zijn als er normaal beleid was gevoerd.
Juist die beginjaren 2000 is er al veel gesloopt bij het COA, dus je moet juist wel naar de periode daar voor kijken.quote:Op zondag 12 oktober 2025 13:25 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Vind ik een zeer slecht argument, er is nogal wat veranderd sinds de jaren 90.
Relevanter is dat de instroomcijfers de laatste 10 jaar significant veel hoger zijn dan de 10 jaar er voor. Dat is de vergelijking die je moet maken, als je een punt wil maken over instroom kun je dat niet negeren en ineens terugspringen naar de jaren 90.
Hier zal niemand op tegen zijn, het probleem is natuurlijk dat dit niet zo simpel is. Vrij handel is de beste manier gebleken tot nu toe maar heeft ook diminishing returns. Op het wereldtoneel heeft zowel Nederland als de EU beperkte invloed op dit gebied, en dat heeft niets te maken met de hoeveelheid geld die er tegenaan gesmeten wordt.quote:Op zondag 12 oktober 2025 13:10 schreef Hanca het volgende:
[..]
Inderdaad, het beste 'anti-asielmigratie' systeem is toch echt zorgen voor welvaart en respect voor mensenrechten in de rest van de wereld,
Beide statements zijn natuurlijk onwaar. Oekraïne is een land met veel gebreken maar close met de EU en daardoor ook aan het verbeteren op alle gebieden. Totdat ze aangevallen werden door Putin. Dan kun je dus nog alles goed doen, bij zo'n situatie is vluchten noodzakelijk. En dat men dan naar de EU en andere Europese landen vlucht is niet meer dan normaal. Die stelling gaat dus niet op, vluchten voor oorlog zal voorlopig blijven gebeuren, wat Nederland of de EU ook doet aan buitenlandbeleid.quote:waardoor vluchten niet meer hoeft. Niemand vlucht voor zijn of haar lol.
In grote delen van Oekraïne is geen oorlog. Oekraïne is groot genoeg om vluchtelingen binnenlands op te vangen.quote:Op zondag 12 oktober 2025 13:32 schreef MoreDakka het volgende:
En dat men dan naar de EU en andere Europese landen vlucht is niet meer dan normaal.
Wat voor soort bron gebruik je voor dit soort beweringen? Ik kan geen onderbouwing vinden. Ook jouw eerdere opmerking over de jaren 90 valt niet te staven met cijfers. Volgens het CBS:quote:Op zondag 12 oktober 2025 13:27 schreef Hanca het volgende:
[..]
Juist die beginjaren 2000 is er al veel gesloopt bij het COA, dus je moet juist wel naar de periode daar voor kijken.
| 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 | Aantal eerste asielverzoeken (personen) 1975 390 1980 1.330 1985 5.645 1990 21.210 1995 29.260 2000 43.560 2005 12.345 2010 13.335 2015 43.095 2020 13.720 2021 24.740 2022 35.535 2023 38.375 2024* 32.175 |
quote:Op zondag 12 oktober 2025 12:44 schreef Hanca het volgende:
[..]
We zitten niet eens in de buurt van cijfers uit de eerste helft van de jaren 90. Toen was de instroom geen probleem, zou het nu ook niet moeten zijn als er normaal beleid was gevoerd.
We zitten nu al jaren rond de de 35000 eerste aanvragen per jaar, als het COA niet kapot was bezuinigd was dat geen enkel probleem.
Echt hun best doen om terug te keren gebeurt anders ook niet.quote:Op zondag 12 oktober 2025 13:24 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, de rijke Noren die in een land wonen die bovenaan veel lijstjes staan vluchten massaal hun land uit omdat ze de middelen hebben?
Als je niet denkt dat vrijwel alle asielzoekers liever in hun eigen land, bij hun familie, vrienden, hun omgeving en cultuur, waren gebleven, heb je denk ik weinig contact gehad met asielzoekers.
Het leek post#62 dat jij het migratie-onderwerp niet van belang vond. Dus wel... je wilde effe Timmermans afkraken. Deed je dus op een domme manier.quote:Op zondag 12 oktober 2025 13:25 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Vind ik een zeer slecht argument, er is nogal wat veranderd sinds de jaren 90.
Relevanter is dat de instroomcijfers de laatste 10 jaar significant veel hoger zijn dan de 10 jaar er voor. Dat is de vergelijking die je moet maken, als je een punt wil maken over instroom kun je dat niet negeren en ineens terugspringen naar de jaren 90.
Sarcasme is moeilijk op het internet, dat snap ik. Ik zal in het vervolg nog duidelijker zijnquote:Op zondag 12 oktober 2025 14:14 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Het leek post#62 dat jij het migratie-onderwerp niet van belang vond. Dus wel... je wilde effe Timmermans afkraken. Deed je dus op een domme manier.
als men normaal woningen zou bouwen zoals altijd ,, dan was er ook geen probleem met migratiequote:Op zondag 12 oktober 2025 12:44 schreef Hanca het volgende:
[..]
We zitten niet eens in de buurt van cijfers uit de eerste helft van de jaren 90. Toen was de instroom geen probleem, zou het nu ook niet moeten zijn als er normaal beleid was gevoerd.
We zitten nu al jaren rond de de 35000 eerste aanvragen per jaar, als het COA niet kapot was bezuinigd was dat geen enkel probleem.
Je was duidelijk. Je wilde Timmermans bashen..quote:Op zondag 12 oktober 2025 14:18 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Sarcasme is moeilijk op het internet, dat snap ik. Ik zal in het vervolg nog duidelijker zijn
Het probleem is dat mensen denken dat migranten probleemmakers zijn.quote:Op zondag 12 oktober 2025 14:22 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
als men normaal woningen zou bouwen zoals altijd ,, dan was er ook geen probleem met migratie
niet in de tijd dat ik jong was, en niet zoals nu\quote:Op zondag 12 oktober 2025 14:28 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Het probleem is dat mensen denken dat migranten probleemmakers zijn.
En zover ik weet is er altijd een woningnood geweest in Nederland. Google op krakersrellen in Amsterdam
Juist niet hé. Ik maakte slechts een opmerking over het idee dat migratie geen thema zou (moeten) zijn. Een vrij breed gedragen opvatting in dit topic. Zo duidelijk?quote:Op zondag 12 oktober 2025 14:26 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Je was duidelijk. Je wilde Timmermans bashen..
Migranten zijn misschien niet de belangrijkste oorzaak van de woningnood, maar de immigratie draagt er wel aan bij. Uiteindelijk willen die migranten ook gewoon ergens wonen.quote:Op zondag 12 oktober 2025 14:28 schreef Bluesdude het volgende:
Het probleem is dat mensen denken dat migranten probleemmakers zijn.
En zover ik weet is er altijd een woningnood geweest in Nederland. Google op krakersrellen in Amsterdam
wat het meest bijdraagt is dat ouderen zoals ik verplicht thuis moeten blijven wonen tegenwoordig omdat ze dat fijn vindenquote:Op zondag 12 oktober 2025 14:36 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Migranten zijn misschien niet de belangrijkste oorzaak van de woningnood, maar de immigratie draagt er wel aan bij. Uiteindelijk willen die migranten ook gewoon ergens wonen.
krakersrellen in amsterdamquote:Op zondag 12 oktober 2025 14:36 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Migranten zijn misschien niet de belangrijkste oorzaak van de woningnood, maar de immigratie draagt er wel aan bij. Uiteindelijk willen die migranten ook gewoon ergens wonen.
En de krakersrellen in Amsterdam "geen woning, geen kroning" herinner ik me nog wel. Dat hoef ik niet op te zoeken.
Boudewijn de Groot schreef er in 1965 een liedje over. Op een of andere manier is het een van zijn minder bekende liedjes.quote:Op zondag 12 oktober 2025 14:28 schreef Bluesdude het volgende:
En zover ik weet is er altijd een woningnood geweest in Nederland.
Volgens mij was dat in die tijd meer Lennaert Nijghquote:Op zondag 12 oktober 2025 14:54 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Boudewijn de Groot schreef er in 1965 een liedje over. Op een of andere manier is het een van zijn minder bekende liedjes.
Bekijk deze YouTube-video
Boudewijn de Groot - Woningnood
quote:Op zondag 12 oktober 2025 14:55 schreef Fok-it het volgende:
Die reacties ook eronderHet is echt problematisch gesteld met een heel groot deel van kiesgerechtigd Nederland
Lennaert Nijgh heeft veel liedjes voor Boudewijn de Groot geschreven.quote:Op zondag 12 oktober 2025 14:56 schreef MoreDakka het volgende:
Volgens mij was dat in die tijd meer Lennart NijghMaar Boudewijn is altijd top
Goed dat je weer nuchter bent want je geeft een prima illustratie over hoe deugend nederland in de film zit.quote:Op zondag 12 oktober 2025 10:13 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
De Groene Amsterdammer (est 1877) is al vele jaren een landelijk medium. De meeste lezers wonen niet op de Amsterdamse grachtengordel. Niet eens in Amsterdam.
Je bent vastgeroest in een haatstereotypering.
Maar ja..... je moet hier je buitenlanderhaat verdedigen. Lukt niet goed. Dan maar de bewoners van de Amsterdamse grachtengordel affakkelen.
Maar racistische AI plaatjes verspreiden is dus prima gezien je scheldpartijen naar iedereen die er iets van zegt?quote:Op zondag 12 oktober 2025 15:26 schreef quo_ het volgende:
[..]
Goed dat je weer nuchter bent want je geeft een prima illustratie over hoe deugend nederland in de film zit.
Ondank de schijnheilige verhalen over elkaar vasthouden en respect wordt iedereen die niet mee gaat in de "weg met ons" polonaise verketterd op een manier waar een middeleeuwse pastoor jaloers op zou zijn.
Dat staat op zich vrij helder in het VP, dat volgens die 5 pijlers loopt.quote:Op zondag 12 oktober 2025 11:17 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wat moet ik me in godsnaam bij "Radicale economische groei" voorstellen?
Hopelijk komt mevrouw Nanninga weer wat meer in de spotlights te staan, want die kost per optreden denk ik een zetel van JA21quote:Op zondag 12 oktober 2025 14:55 schreef Fok-it het volgende:
[ twitter ]
Aldus deftig rechts JA21.
[ afbeelding ]
Die reacties ook eronderHet is echt problematisch gesteld met een heel groot deel van kiesgerechtigd Nederland
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |