die moeten naar de bijzondere bijstand , probleem voorleggen en om advies vragenquote:Op vrijdag 5 september 2025 10:41 schreef blomke het volgende:
[..]
Klinkt als goede plannen, die het systeem inderdaad vereenvoudigen.
Echter, wat met de mensen met een AOW uitkering, de bijstandsmoeders, de Wajongers en de anderen die aan het staatinfuus hangen en amper iets van een loonstrookje ontvangen?
Sick dat er politici zijn die dat bedenken en normaal vinden. Daar stemmen mensen hier ook op met GroenLinks etc.quote:Op donderdag 4 september 2025 22:22 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Hier in het VK is het nog een stapje erger. Een vriendin van ons had meiden in haar klas die bewust zwanger werden zodat ze een sociale woning toegewezen zouden krijgen omdat ze dan voorrang krijgen en ze uit konden.
En een wanbetaler uitzetten in het VK? Als iemand op straat komt, dan moet de gemeente daar een woning voor beschikbaar stellen. Dus gemeentes adviseren mensen die in een procedure zitten om uit huis gezet te worden door hun huisbaas om te blijven zitten tot de deurwaarder op de stoep staat. De tijd tussen eerste brief om huur op te zeggen vanuit de huisbaas, en deurwaarder, is meestal meer dan een jaar, vaak heel ruim meer dan een jaar. En zo'n brief wordt pas verstuurd nadat er al een poosje geen huur wordt betaald, en als er af en toe wel betaald wordt, wordt het nog lastiger, want dan toont zo'n iemand wel goede wil ofzo. Degene die na ons in ons vorige huis is gaan wonen had 18 maanden geen huur betaald voor hij was vertrokken.
Ja het communisme van Stalin was verkeerd maar het communisme wat ik voorstel... Dat werkt als gegoten.quote:Op vrijdag 5 september 2025 09:03 schreef knoopie het volgende:
[..]
Maar dat betekent niet dat sociale woningbouw an sich een slecht idee is. Het betekent vooral dat de uitvoering zoals die nu in Nederland is niet goed gaat. Er zijn namelijk ook voorbeelden van steden waar sociale woningbouw wel goed werkt.
Ff een grote grap he.quote:Op vrijdag 5 september 2025 09:29 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
huursubsidie en HRA zijn beiden een stimulans voor hoge woningprijzen
schaf beiden af en de algemene woning prijzen staan 10% minder
De staat die lapt nu aan beide kanten bij
compenseer via de salarisstrook en er merkt niemand iets van
vervolgens de Premie A regeling terug brengen op nieuwbouw voor laagbetaalde starters , dat was een goede regeling , met iedere 3 jaar een toetsingsmoment op het inkomen
Ik heb Bas Jacobs hoog staan en ik kan nergens vinden dat hij dit zou beweren, ik ben het wel met hem eens dat we de belasting dienst moeten ontlasten met al die bijtellingen en aftrekken en afbouw en toeslagenquote:Op zaterdag 6 september 2025 10:18 schreef ludovico het volgende:
[..]
Ff een grote grap he.
Bas Jacobs stelt zelfs nu dat de HRA moet blijven bestaan met hetzelfde tarief als in box 3.
36% dus.
En hij vindt ook dat het EWF moet blijven bestaan en hoger moet worden.
Want wonen in je eigen woning geeft "inkomen in natura"
Wat mij betreft een vorm van onteigening. Je verdient immers niks met zelf bewonen en je kan het dus ook niet ophoesten met je inkomstenbron.
Anyhow, ook linkse economen zijn dus vóór HRA. Omdat het nou eenmaal een gelijk speelveld geeft in verschillende belastingregimes.
Heb je de keuze tot een ondernemingspand en een woning wordt het een gesubsidieerd en het ander niet. Raar.
Dan moet je de gehele aftrekbaarheid van rente maar kielhalen.
https://x.com/elzinga14/status/1956158758805025113quote:Econoom Bas Jacobs van de Erasmus Universiteit Rotterdam bekritiseert in Nova het VVD-beleid om de HRA te beschermen: '
Hypotheekrenteaftrek bevordert huizenbezit niet, jaagt woningprijzen omhoog en wordt betaald met belastinggeld'
quote:Bas Jacobs zei ooit over de HRA:
Het is jezelf een lening verstrekken
(want je kunt meer lenen door HRA)
quote:Het Nederlandse belastingsysteem deugt van geen kant. Dit moet er anders
Een nieuw kabinet moet de belastingen op kapitaalinkomen op de schop nemen, zegt hoogleraar economie en overheidsfinanciën Bas Jacobs. '
Het Nederlandse stelsel is onrechtvaardig, ondoelmatig en lokt allerlei fiscaal constructiewerk uit.'
quote:Kjeld Nuis heeft zijn olympische titel op de 1500 meter vandaag net verve verdedigd.
Net als vier jaar geleden won hij de gouden medaille.
Dit alles heeft hem geen windeieren gelegd.
Alleen al de gouden plak levert hem 30.000 euro op!
Niet voor niets gaat hij door het leven als de schaatsende miljonair.
In 2020 kocht Kjeld een vrijstaande villa in Heerenveen voor de prijs van 500.000 euro.
Deze hypotheek werd verstrekt door zijn eigen B.V.: Kjeld Nuis B.V. welke een eigen vermogen bezit van 1,1 miljoen euro.
Met het winnen van de gouden medaille zal het vermogen uiteraard nog verder groeien.
De villa van Kjeld heeft een woonoppervlakte van 192 vierkante meter en telt in totaal vijf kamers, waaronder vier slaap- en 1 badkamer.
quote:Het Nederlandse belastingsysteem deugt van geen kant.
Een nieuw kabinet moet de belastingen op kapitaalinkomen op de schop nemen, zegt hoogleraar economie en overheidsfinanciën Bas Jacobs. '
Het Nederlandse stelsel is onrechtvaardig, ondoelmatig en lokt allerlei fiscaal constructiewerk uit.'
De echte kostprijs van een woning is helemaal niet zo hoog. En de bedrijven die in Nederland sociale woningbouw neerzetten hoef je echt geen medelijden mee te hebben hoor, die doen niks onder de kostprijs en maken genoeg winst.quote:Op zaterdag 6 september 2025 10:15 schreef ludovico het volgende:
[..]
Ja het communisme van Stalin was verkeerd maar het communisme wat ik voorstel... Dat werkt als gegoten.
Sociale woningbouw in steden is juist het ultieme voorbeeld van onder de kostprijs huren en een extreem voordeel hebben op anderen die buiten de boot vallen.
Volgens mij juridisch gezien heeft hij zichzelf geen hypotheek gegeven, want de BV is een rechtspersoon..quote:Op zaterdag 6 september 2025 13:14 schreef michaelmoore het volgende:
Dit is natuurlijk ook niet de bedoeling dat je aan jezelf een hypotheek verstrekt om de HRA aftrek te scoren
Dat heeft niets met bevordering woningbezit te maken
Het eigen vermogen blijft in de BV en de HRA aftrek komt naar privé
Onkosten van de BV gaan van het rente resultaat af
Heel bijdehand van zijn adviseur ,maar het moet niet moeten kunnen, ik snap ook niet dat ie dat aan de verslaggever verteld
Maar had ie het niet gedaan dan zou ie prive rendement heffing BOX 3 moeten betalen en prive de EWF bijtelling
https://www.bekendeburen.(...)miljonair-kjeld-nuis
[..]
[..]
aan zulke kletspraat gaat Nederland kapotquote:Op zaterdag 6 september 2025 18:30 schreef Wantie het volgende:
[..]
Volgens mij juridisch gezien heeft hij zichzelf geen hypotheek gegeven, want de BV is een rechtspersoon..
de tot in het opgedreven grondprijs door binnenstedelijk bouwen is de doorzaak, bewust bouwgrond schaars makenquote:Op zaterdag 6 september 2025 17:49 schreef knoopie het volgende:
[..]
De echte kostprijs van een woning is helemaal niet zo hoog. En de bedrijven die in Nederland sociale woningbouw neerzetten hoef je echt geen medelijden mee te hebben hoor, die doen niks onder de kostprijs en maken genoeg winst.
Waar het misgaat in Nederland is de belachelijke prijs in de private sector. De vraag is waarom dat zo belachelijk veel hoger is dan de sociale woningbouw.
En toch is Nederland niet kapot.quote:Op zaterdag 6 september 2025 18:44 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
aan zulke kletspraat gaat Nederland kapot
Maar hij zal zeker niet de enige zijn die deze truc uithaalt
nog niet , maar als je grote kinderen > 18 hebt en je bent geen miljonair dan zit je wel te piekerenquote:
Ik heb geen kinderen en ben met de stenen, miljonair. Toch pieker ik me suf.quote:Op zaterdag 6 september 2025 20:30 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nog niet , maar als je grote kinderen > 18 hebt en je bent geen miljonair dan zit je wel te piekeren
ik heb wel 3 kinderen en die zijn bijzonder goed onder de pannen ,maar ik heb wel twee vreemde kamer bewoners dus ik maak de ellende wel meequote:Op zaterdag 6 september 2025 20:39 schreef blomke het volgende:
[..]
Ik heb geen kinderen en ben met de stenen, miljonair. Toch pieker ik me suf.
Ja, en wat dan nog?quote:Op zaterdag 6 september 2025 20:43 schreef michaelmoore het volgende:
straks is heel nederland grijs en aftands
De Deputy Prime Minister Rayner in het VK, van Labour, heeft wel de deksel op haar neus gekregen.quote:Op zaterdag 6 september 2025 10:12 schreef ludovico het volgende:
[..]
Sick dat er politici zijn die dat bedenken en normaal vinden. Daar stemmen mensen hier ook op met GroenLinks etc.
Maar dat staat los van iemand die via een constructie een hypotheek afsluit.quote:Op zaterdag 6 september 2025 20:30 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nog niet , maar als je grote kinderen > 18 hebt en je bent geen miljonair dan zit je wel te piekeren
Mogelijk omdat de kostprijs wel hoog is?quote:Op zaterdag 6 september 2025 17:49 schreef knoopie het volgende:
[..]
De echte kostprijs van een woning is helemaal niet zo hoog. En de bedrijven die in Nederland sociale woningbouw neerzetten hoef je echt geen medelijden mee te hebben hoor, die doen niks onder de kostprijs en maken genoeg winst.
Waar het misgaat in Nederland is de belachelijke prijs in de private sector. De vraag is waarom dat zo belachelijk veel hoger is dan de sociale woningbouw.
Waarom zijn in gebieden waar de bakstenen en bouwvakkers net zo duur zijn de woningen veel goedkoper? Een woning an sich kost niet zo veel. Vanaf ¤2000 per vierkante meter heb je een prefab huis. De woningcorporaties schrijven zelf op hun website dat de kosten voor het neerzetten van een woning gemiddeld ¤187.000 zijn.quote:Op zondag 7 september 2025 00:22 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Mogelijk omdat de kostprijs wel hoog is?
dat komt door het gepruts met binnenstedelijk volproppenquote:Op zondag 7 september 2025 10:48 schreef knoopie het volgende:
[..]
Waarom zijn in gebieden waar de bakstenen en bouwvakkers net zo duur zijn de woningen veel goedkoper? Een woning an sich kost niet zo veel. Vanaf ¤2000 per vierkante meter heb je een prefab huis. De woningcorporaties schrijven zelf op hun website dat de kosten voor het neerzetten van een woning gemiddeld ¤187.000 zijn.
Er moet dus een andere reden zijn waarom huizen in Nederland op veel plekken veel en veel duurder zijn dan dit.
En wat zijn die "gebieden"?quote:Op zondag 7 september 2025 10:48 schreef knoopie het volgende:
[..]
Waarom zijn in gebieden waar de bakstenen en bouwvakkers net zo duur zijn de woningen veel goedkoper? Een woning an sich kost niet zo veel. Vanaf ¤2000 per vierkante meter heb je een prefab huis. De woningcorporaties schrijven zelf op hun website dat de kosten voor het neerzetten van een woning gemiddeld ¤187.000 zijn.
Er moet dus een andere reden zijn waarom huizen in Nederland op veel plekken veel en veel duurder zijn dan dit.
Grondprijzen onder andere.quote:Op zondag 7 september 2025 10:48 schreef knoopie het volgende:
[..]
Waarom zijn in gebieden waar de bakstenen en bouwvakkers net zo duur zijn de woningen veel goedkoper? Een woning an sich kost niet zo veel. Vanaf ¤2000 per vierkante meter heb je een prefab huis. De woningcorporaties schrijven zelf op hun website dat de kosten voor het neerzetten van een woning gemiddeld ¤187.000 zijn.
Er moet dus een andere reden zijn waarom huizen in Nederland op veel plekken veel en veel duurder zijn dan dit.
Also het in combinatie zou gaan met buiten de bestaande stad bouwen, dan zou het geen probleem zijn. Sommige mensen hebben en willen geen auto, en wonen graag dicht bij het centrum en centraal station. Niks mis mee.quote:Op zondag 7 september 2025 10:50 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
dat komt door het gepruts met binnenstedelijk volproppen
er staan genoeg woningen in het centrum van steden in de randstad, meer dan genoeg huizen met een tuintje komen dan leegquote:Op zondag 7 september 2025 11:29 schreef knoopie het volgende:
[..]
Also het in combinatie zou gaan met buiten de bestaande stad bouwen, dan zou het geen probleem zijn. Sommige mensen hebben en willen geen auto, en wonen graag dicht bij het centrum en centraal station. Niks mis mee.
Maar er moet daarnaast inderdaad ook gebouwd worden voor de mensen die met een tuintje aan de rand van de stad willen wonen.
Zo ongeveer in heel west Europa, buiten de grote steden. De bouwvakkers en de materialen kosten daar ongeveer evenveel als in de Randstad. Het is onzin om te doen alsof de hoge Nederlandse huizenprijzen een vaststaand feit zijn en we daarom de HRA nodig hebben. Een huis zelf, het bouwen en de materialen, kost niet zo veel. Het is het (bewust) geknepen aanbod in bouwgrond die de (belachelijke) grondprijs die huizen duur maakt, geholpen door rare constructies als HRA, jubelton, en aflossingsvrije hypotheken.quote:Op zondag 7 september 2025 11:22 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
En wat zijn die "gebieden"?
Maar marktprijs is dus niet de kostprijs. Woningen zijn dus vooral duur door de grondprijs.quote:Op zondag 7 september 2025 11:25 schreef Wantie het volgende:
[..]
Grondprijzen onder andere.
En 2000 per m2...
Dan komt mijn woning meer op 240.000 .
Terwijl de marktwaarde dik 2 ton hoger is, en de woning is uit 1960.
Er is geen vastgoedbedrijf die nieuwbouwhuizen ver onder de marktprijs gaat verkopen.
Voor een lapje grond ben je hier al meer dan een ton kwijt in deze omgeving.
quote:Op zondag 7 september 2025 11:36 schreef knoopie het volgende:
[..]
Zo ongeveer in heel west Europa, buiten de grote steden. De bouwvakkers en de materialen kosten daar ongeveer evenveel als in de Randstad. Het is onzin om te doen alsof de hoge Nederlandse huizenprijzen een vaststaand feit zijn en we daarom de HRA nodig hebben. Een huis zelf, het bouwen en de materialen, kost niet zo veel. Het is het (bewust) geknepen aanbod in bouwgrond die de (belachelijke) grondprijs die huizen duur maakt, geholpen door rare constructies als HRA, jubelton, en aflossingsvrije hypotheken.
Knoopie for President after 29-10 elections!quote:Op zondag 7 september 2025 11:41 schreef knoopie het volgende:
[..]
Maar marktprijs is dus niet de kostprijs. Woningen zijn dus vooral duur door de grondprijs.
En wie bepaalt de grondprijs en het aanbod van bouwgrond? De gemeente. En in veel gemeentes wordt het verkopen van bouwgrond gebruikt om de begroting rond te krijgen.
Ah de grondprijs! Blij dat je hem zelf inbrengt. Afschaffen van de HRA gaat die grondprijs niet helpen. De (afgeschafte) jubelton gaat dat niet helpen. Aflossingsvrije hypotheken doen daar ook niets aan.quote:Op zondag 7 september 2025 11:36 schreef knoopie het volgende:
[..]
Zo ongeveer in heel west Europa, buiten de grote steden. De bouwvakkers en de materialen kosten daar ongeveer evenveel als in de Randstad. Het is onzin om te doen alsof de hoge Nederlandse huizenprijzen een vaststaand feit zijn en we daarom de HRA nodig hebben. Een huis zelf, het bouwen en de materialen, kost niet zo veel. Het is het (bewust) geknepen aanbod in bouwgrond die de (belachelijke) grondprijs die huizen duur maakt, geholpen door rare constructies als HRA, jubelton, en aflossingsvrije hypotheken.
We kunnen ook de gemeentelijke belastingen verhogen. Vind ik ook primaquote:Op zondag 7 september 2025 11:41 schreef knoopie het volgende:
[..]
Maar marktprijs is dus niet de kostprijs. Woningen zijn dus vooral duur door de grondprijs.
En wie bepaalt de grondprijs en het aanbod van bouwgrond? De gemeente. En in veel gemeentes wordt het verkopen van bouwgrond gebruikt om de begroting rond te krijgen.
Het treurige is dus dat iedereen met twee zoekopdrachten op internet tot dezelfde conclusie zou moeten komen. “Hoeveel kost een prefab-huis” en “wie bepaalt de prijs van bouwgrond”.quote:Op zondag 7 september 2025 11:44 schreef blomke het volgende:
[..]
[..]
Knoopie for President after 29-10 elections!
Marktprijs bepaalt voor een deel de kostprijs.quote:Op zondag 7 september 2025 11:41 schreef knoopie het volgende:
[..]
Maar marktprijs is dus niet de kostprijs. Woningen zijn dus vooral duur door de grondprijs.
En wie bepaalt de grondprijs en het aanbod van bouwgrond? De gemeente. En in veel gemeentes wordt het verkopen van bouwgrond gebruikt om de begroting rond te krijgen.
men moet dan maar grond buiten het dorp kopen en dat duur verkopenquote:Op zondag 7 september 2025 12:04 schreef Wantie het volgende:
[..]
Marktprijs bepaalt voor een deel de kostprijs.
De gemeente is gek als ze de grond goedkoper verkopen.
Want het vastgoedbedrijf gaat heus geen nieuwe woningen verkopen voor een bedrag dat lager is dan de bestaande woningen in de wijk.
Beide zijn dief van hun portemonnee als ze dat doen.
Want de woning is meteen een dikke ton meer waard op het moment dat je de sleutel krijgt.
Het is door meerdere economen onderzocht dat de jubelton en de HRA helemaal niet meer mensen mogelijk maken om een woning te kopen, maar vooral ten goede is gekomen aan de verkopers van woningen. Logisch ook, aangezien het aanbod nog steeds kleiner is dan de vraag.quote:Op zondag 7 september 2025 11:55 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Ah de grondprijs! Blij dat je hem zelf inbrengt. Afschaffen van de HRA gaat die grondprijs niet helpen. De (afgeschafte) jubelton gaat dat niet helpen. Aflossingsvrije hypotheken doen daar ook niets aan.
Dat zou het allemaal wel een stuk overzichtelijker maken. Gemeentes hebben steeds meer verantwoordelijkheden en minder budget gekregen. Ze proberen dat op te lossen met dure grond. De woningen worden te duur, dat wordt opgelost met HRA. Dat bevoordeeld bepaalde mensen die investeren in vastgoed, dat wordt tegengewerkt met vermogensbelasting en strengere regels voor de verhuur…quote:We kunnen ook de gemeentelijke belastingen verhogen. Vind ik ook prima
Och, in het dorp waar ik woonde zijn huizen gebouwd did voor 285.000 verkocht zijn.quote:Op zondag 7 september 2025 12:06 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
men moet dan maar grond buiten het dorp kopen en dat duur verkopen
ontkende ik toch ook niet?quote:Op zondag 7 september 2025 12:13 schreef knoopie het volgende:
[..]
Het is door meerdere economen onderzocht dat de jubelton en de HRA helemaal niet meer mensen mogelijk maken om een woning te kopen, maar vooral ten goede is gekomen aan de verkopers van woningen. Logisch ook, aangezien het aanbod nog steeds kleiner is dan de vraag.
HRA bestaat al veel langer, dat gebruiken we niet om dit op te lossenquote:[..]
Dat zou het allemaal wel een stuk overzichtelijker maken. Gemeentes hebben steeds meer verantwoordelijkheden en minder budget gekregen. Ze proberen dat op te lossen met dure grond. De woningen worden te duur, dat wordt opgelost met HRA.
heel kleine hoeveelheid fewquote:Dat bevoordeeld bepaalde mensen die investeren in vastgoed, dat wordt tegengewerkt met vermogensbelasting en strengere regels voor de verhuur…
En ondertussen richten de happy few een bv op, die aan hunzelf een hypotheek verstrekt met een belachelijke rente die dankzij de HRA hun inkomstenbelasting enorm drukt.
Zo complex is het niet. Ons stelsel is op dit vlak juist relatief transparant. Probeer eens in the states je aangifte te doen.quote:Het is nu een teringzooi aan ondoorzichtige regels, subsidies en belastingen(-voordelen) geworden. Het is toch eigenlijk te treurig voor woorden dat ons belastingstelsel zo ingewikkeld is geworden dat er duizenden mensen hun geld kunnen verdienen als belastingadviseur?
ja ok en dan ?quote:Op zondag 7 september 2025 12:21 schreef Wantie het volgende:
[..]
Och, in het dorp waar ik woonde zijn huizen gebouwd did voor 285.000 verkocht zijn.
Zogenaamde instapklare woningen. Je hoeft alleen je eigen meubels mee te nemen.
(Heel) Schuin tegenover waar ik nu woon in de stad wordt een appartementencomplex gebouwd, en daar beginnen de appartementen bij 450.000.
Voor een appartement met hetzelfde woonoppervlakte als de woning in het dorp betaal je 750.000 euro.
En dan heb je geen tuin, maar een balkon erbij.
Het punt is er uiteindelijk iemand met de winst er vandoor gaat.quote:Op zondag 7 september 2025 12:30 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja ok en dan ?
als de gemeente veel geld wil grijpen aan de bouwgrond ,dan kan dat ook aan grond die ze buiten het dorp hebben aangekocht
middels een realisatieheffing
doet er niet toe ,quote:Op zondag 7 september 2025 12:34 schreef Wantie het volgende:
[..]
Het punt is er uiteindelijk iemand met de winst er vandoor gaat.
Is het niet de gemeente, dan is het wel het vastgoedbedrijf.
Pakt die de winst op goedkope bouwgrond niet, dan pakt de woningeigenaar die in de vorm overwaarde.
Gemeenten zijn gek als ze de grond onder de marktprijs verkopen en de winst op de bouwgrond bij iemand anders laten liggen.
Daar is de Provincie (althans de PS in Noord-Holland) faliekant op tegen. Daar heeft GL en PvdA/D'66 de meerderheid Die staan hoegenaamd geen nieuwbouw op gebieden buiten de BB toe.quote:Op zondag 7 september 2025 12:06 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
men moet dan maar grond buiten het dorp kopen en dat duur verkopen
Ben je niet erg lekker of zo?quote:Op zondag 7 september 2025 12:30 schreef michaelmoore het volgende:
de toekomst is niet huizen met een tuintje die zijn er meer dan genoeg , de toekomst is aan voordeuren bij voorkeur in een ouderen doelgroep als thuisplusflats van 30 m2
Minister Luns in de jaren '60 en '70.quote:Op zondag 7 september 2025 12:34 schreef Wantie het volgende:
Zo stom is minister Zalm wel geweest in de jaren negentig, maar dat terzijde.
Dat maakt het probleem ook nog ingewikkelder inderdaad. De provincie en gemeentes hebben andere belangen bij de indeling van het landschap.quote:Op zondag 7 september 2025 14:00 schreef blomke het volgende:
[..]
Daar is de Provincie (althans de PS in Noord-Holland) faliekant op tegen. Daar heeft GL en PvdA/D'66 de meerderheid Die staan hoegenaamd geen nieuwbouw op gebieden buiten de BB toe.
Je doet de hele tijd alsof „de marktprijs“ een vaststaand feit is, maar dat is natuurlijk helemaal niet zo. Als de landelijke overheid morgen zou besluiten dat elke gemeente een bepaald aantal kavels moet aanbieden tegen een bepaalde redelijke prijs, dan wil niemand meer zes ton voor een jaren dertig rijtjeshuis betalen.quote:Op zondag 7 september 2025 12:34 schreef Wantie het volgende:
[..]
Het punt is er uiteindelijk iemand met de winst er vandoor gaat.
Is het niet de gemeente, dan is het wel het vastgoedbedrijf. Pakt die de winst op goedkope bouwgrond niet, dan pakt de woningeigenaar die in de vorm overwaarde.
Gemeenten zijn gek als ze de grond onder de marktprijs verkopen en de winst op de bouwgrond bij iemand anders laten liggen.
Zo stom is minister Zalm wel geweest in de jaren negentig, maar dat terzijde.
quote:Op zondag 7 september 2025 14:00 schreef blomke het volgende:
[..]
Daar is de Provincie (althans de PS in Noord-Holland) faliekant op tegen. Daar heeft GL en PvdA/D'66 de meerderheid Die staan hoegenaamd geen nieuwbouw op gebieden buiten de BB toe.
ook dat kan over anderhalf jaar anders zijnquote:Provinciale Staten
Verkiezingen voor de Provinciale Staten vinden eens in de vier jaar plaats.
De volgende verkiezingen voor de Provinciale Staten staan gepland voor maart 2027. De laatste verkiezingen voor de Provinciale Staten vonden plaats op 15 maart 2023
quote:Provincie maakt meer ruimte voor woningbouw in buitengebied
Gepubliceerd: 10 mei 2024
In Noord-Holland zijn tot en met 2030 zo'n 191.000 nieuwe woningen nodig.
Een groot deel daarvan kan binnen bestaand stedelijk gebied gebouwd worden, vindt de Provincie.
Daarnaast wil de Provincie gemeenten, dus in buitengebied, meer mogelijkheden geven om woningen te bouwen aan de randen van bestaande bebouwing.
Dit heeft een positief effect op de leefbaarheid in een gemeente en daarom past de Provincie een aantal regels aan die nu gelden voor bouwen in landelijk gebied.
Esther Rommel, gedeputeerde Ruimtelijke Ontwikkeling: '
Het toevoegen van een aantal woningen is positief voor de leefbaarheid, vitaliteit en het voorzieningenniveau in een gemeente, en biedt meer mogelijkheden om in het eigen dorp een woning te vinden.
De Provincie Noord-Holland komt met het verruimen van de regels tegemoet aan de wens van veel gemeenten die kleine (her)ontwikkeling mogelijk willen maken.
Dus ja, er wordt meer mogelijk, maar het uitgangspunt blijft: eerst binnenstedelijk bouwen en dan pas de mogelijkheden in landelijk gebied verkennen.'
Belangrijkste veranderingen:
Het wordt in het Noord-Hollandse deel van de Metropoolregio Amsterdam (MRA) weer mogelijk om kleinschalige woningbouw te realiseren.
Daarmee vervalt een verbod dat jarenlang van kracht was.
Wellicht nog een toevoeging: de Provincie NH geeft geen milieuvergunning meer af indien het om NOX/NH3 depositie in Natura-2000 gebieden gaat en de interne saldering wordt toegepast.quote:Op zondag 7 september 2025 17:18 schreef michaelmoore het volgende:
ook dat kan over anderhalf jaar anders zijn
de Groen Links is geen dictator van de provincies Noord Holland of Utrecht , (nog niet dat is )
andere provincies gaan hier heel anders mee om , vooral gelderland
https://www.wonen360.nl/a(...)n-en-buitengebieden/
Ja dat kanquote:Op zondag 7 september 2025 17:29 schreef blomke het volgende:
[..]
Wellicht nog een toevoeging: de Provincie NH geeft geen milieuvergunning meer af indien het om NOX/NH3 depositie in Natura-2000 gebieden gaat en de interne saldering wordt toegepast.
Zegt niet veel, maar de bouw ligt wel stil.quote:
geen enkele provincie gaat in natura 2000 gebieden woningen bouwen, dat lijkt me niet vreemdquote:Op zondag 7 september 2025 17:33 schreef blomke het volgende:
[..]
Zegt niet veel, maar de bouw ligt wel stil.
Ik heb het niet over bouwen in ... maar over de NOx/NH3-depositie in ...quote:Op zondag 7 september 2025 17:34 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
geen enkele provincie gaat in natura 2000 gebieden woningen bouwen, dat lijkt me niet vreemd
over koeien bedoel jequote:Op zondag 7 september 2025 17:35 schreef blomke het volgende:
[..]
Ik heb het niet over bouwen in ... maar over de NOx/NH3-depositie in ...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |