Precies. Een vorm of geheel wellicht, van klassieke conditionering.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 11:32 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Wanneer men vanaf de eerste bom GENOCIDE roept en dat maanden lang blijft doen dan gaan vanzelf meer en meer mensen het woord genocide gebruiken.
Het is niet zo dat veel mensen zich gaan informeren en inlezen, men neemt gewoon over wat anderen roepen.
Er is een reden dat nieuws sites nog steeds Genocide hooguit in quotes plaatsen.
Geen idee waar je op reageertquote:Op dinsdag 12 augustus 2025 11:31 schreef Tjoent het volgende:
[..]
Nee hoor, dat is van alle tijden. En daar maakt Hamas dankbaar gebruik van. Mensen zijn goedgelovig.
Als Israël genocide zou plegen, wat niet het geval is, zouden ze lukraak onschuldige burgers doodschieten. Daar is geen sprake van. Israël is bezig om Hamas uit te schakelen.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 11:34 schreef sp3c het volgende:
[..]
Geen idee waar je op reageert
Als we het over genocide hebben is de intentie belangrijk, die is nu met de beschikbate informatie niet vast te stellen
Israël is verantwoordelijk voor het eigen handelen dus als het daarover gaat wijs ik naar Israël. Als het gaat over het handelen van Hamas dan wijs ik naar Hamas. Het probleem is dat pro-Israël figuren wijzen naar Hamas als verantwoording voor het handelen van Israël, ook wanneer die vlieger helemaal niet op gaat. Hamas is geen vergoeilijking voor het merendeel van het handelen van Israël terwijl Israël het voor bijna al haar handelen als reden gebruikt.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 11:21 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Zoals we weten is er van een genocide helemaal geen sprake. Misdaden trouwen ook nauwelijks. Het uitschakelen van iemand die duidelijke lijntjes heeft met een terreurgroepering mag namelijk gewoon volgens de Geneefse Conventies.
Waarom blijf jij maar naar Israël wijzen en neem je het geregeld indirect op voor Hamas?
Dat is helemaal niet belangrijk voor de definitiequote:Op dinsdag 12 augustus 2025 11:36 schreef Tjoent het volgende:
[..]
Als Israël genocide zou plegen, wat niet het geval is, zouden ze lukraak onschuldige burgers doodschieten. Daar is geen sprake van. Israël is bezig om Hamas uit te schakelen.
Serieus?quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 11:36 schreef Tjoent het volgende:
[..]
Als Israël genocide zou plegen, wat niet het geval is, zouden ze lukraak onschuldige burgers doodschieten. Daar is geen sprake van. Israël is bezig om Hamas uit te schakelen.
Het ICJ concludeert dat er een risico is op genocide. Dus de claim dat "zoals we weten" en "helemaal geen sprake" is van genocide kun je gewoon in de prullenbak gooien.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 11:21 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Zoals we weten is er van een genocide helemaal geen sprake. Misdaden trouwen ook nauwelijks. Het uitschakelen van iemand die duidelijke lijntjes heeft met een terreurgroepering mag namelijk gewoon volgens de Geneefse Conventies.
Ha haquote:Op dinsdag 12 augustus 2025 11:17 schreef Ronald-Koeman het volgende:
De genocide en de misdaden van Israël zijn in de echte wereld allang een feit. Alleen hier op dit forum en in sommige krochten van het internet wordt het nog ontkend. Triest en een beetje lachwekkend om te zien.
En hamas was volgens Israël na twee maanden al verslagen maar toch gaan ze nog steeds door met bombarderenquote:Op maandag 11 augustus 2025 12:25 schreef Breekfast het volgende:
Als je iedereen die je dood gewoon classificeert als Hamas dan heb je direct recht geluld wat moreel natuurlijk krom is.
Doden als gevolg van willekeurige beschietingen bij de voedseluitgifte? --> Hamas.
Een heel konvooi met ambulances beschieten en het bewijs vervolgens begraven? --> Hamas
Journalisten doden die een voor Israël onwelkome boodschap uitdragen? --> Hamas.
80% van het stedelijk gebied platleggen en verwoesten> --> allemaal plekken waar Hamas zat.
Het werkt echt overal voor, heel slim.
Genocide, een volk vernietigen. Dat gebeurt hier niet.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 11:38 schreef sp3c het volgende:
[..]
Dat is helemaal niet belangrijk voor de definitie
Weet je wat genocide is? Russen die massaal Oekraïense burgers doodschoten in bijv. Marioepol. En ziekenhuizen en kraamklinieken bombardeerden.quote:
Dat is dan ook deels zo, jij lijkt niet te beseffen hoe dit juridisch gezien zit.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 11:36 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Israël is verantwoordelijk voor het eigen handelen dus als het daarover gaat wijs ik naar Israël. Als het gaat over het handelen van Hamas dan wijs ik naar Hamas. Het probleem is dat pro-Israël figuren wijzen naar Hamas als verantwoording voor het handelen van Israël, ook wanneer die vlieger helemaal niet op gaat. Hamas is geen vergoeilijking voor het merendeel van het handelen van Israël terwijl Israël het voor bijna al haar handelen als reden gebruikt.
En tevens:quote:Rule 1. The parties to the conflict must at all times distinguish between civilians and combatants. Attacks may only be directed against combatants. Attacks must not be directed against civilians.
(bron)
Hamas, de democratisch verkozen beleidsbepalers in de Gazastrook, valt dus heel erg veel te verwijten.quote:In the context of international armed conflicts, this rule is set forth in the Third Geneva Convention (with respect to prisoners of war), the Fourth Geneva Convention (with respect to protected civilians) and Additional Protocol I (with respect to civilians in general). Under the Statute of the International Criminal Court, “utilizing the presence of a civilian or other protected person to render certain points, areas or military forces immune from military operations” constitutes a war crime in international armed conflicts.
Bron
Doe even 5 seconden je best. Open google en vraag de definitie van genocide op.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 11:49 schreef Tjoent het volgende:
Genocide, een volk vernietigen. Dat gebeurt hier niet.
Doe dat zelf even...quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 11:51 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Doe even 5 seconden je best. Open google en vraag de definitie van genocide op.
quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 11:49 schreef Tjoent het volgende:
[..]
Genocide, een volk vernietigen. Dat gebeurt hier niet.
[..]
Weet je wat genocide is? Russen die massaal Oekraïense burgers doodschoten in bijv. Marioepol. En ziekenhuizen en kraamklinieken bombardeerden.
quote:Kort en duidelijk:
Oekraïne
Tot 30 juni 2025 heeft het Office of the UN High Commissioner recorded minstens 13.580 Oekraïense burgers gedood, wat neerkomt op ongeveer 0,04 % van de bevolking (bijvoorbeeld bij een bevolking van ~37,9 miljoen)  .
Palestijnse bevolking (Gaza)
Volgens de meest recente data (juli 2025) zijn er meer dan 60.000 Palestijnen gedood, waarvan naar schatting 80 % burgers, wat neerkomt op ongeveer 4–5 % van de bevolking van Gaza (pre‑oorlog ~2 miljoen) .
⸻
Kort overzicht:
Gebied Burgerdoden Percentage van bevolking
Oekraïne ~13.580 ~0,04 %
Gaza ~60.000 (80 % burger) ~4–5 %
Laat het weten als je een specifieke breakdown of extra context wil.
Genocide is de opzettelijke en systematische vernietiging van een nationale, etnische, raciale of religieuze groep, geheel of gedeeltelijk. Het is een internationaal erkende misdaad die wordt gekenmerkt door specifieke handelingen, zoals doden, toebrengen van ernstig letsel, opleggen van levensomstandigheden die vernietiging tot doel hebben, voorkomen van geboorten, of het gewelddadig overbrengen van kinderen.quote:
Misschien is iemand zonder wapens, zonder dreiging bewust om het leven helpen inderdaad een slecht idee? Dat zou misschien wel een oorlogsmisdrijf kunnen zijn?quote:Op maandag 11 augustus 2025 20:58 schreef Eagles89 het volgende:
[..]
Ik wou dat ze dat op de stranden van Normandië in de oorlog zeiden, “die SSer hoort bij het media team, daar moet je niet op schieten”.
Oekraïne en zelfs Rusland maken dan ook netjes een scheiding tussen burger en strijder.quote:
Als mensen Israël blijven beschuldigen en totaal wegkijken van de verantwoordelijkheid van Hamas, dan wel ja. En dat zien we dus helaas gebeuren. Hamas wordt nul verantwoordelijkheid toegedicht, Israël daarentegen alle.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 11:54 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Misschien is iemand zonder wapens, zonder dreiging bewust om het leven helpen inderdaad een slecht idee? Dat zou misschien wel een oorlogsmisdrijf kunnen zijn?
Tienduizenden burgers vermoorden in de strijd tegen een terroristische organisatie wordt wel een steeds slechter verhaal op deze manier
De drammende kracht van herhaling, zoals we ook hebben gezien in de kwestie 'Zwarte Piet'.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 11:33 schreef Tjoent het volgende:
[..]
Precies. Een vorm of geheel wellicht, van klassieke conditionering.
De Gazastrook heeft helemaal geen leger, dus blijft er letterlijk niets anders over om op de schieten dan burgers.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 11:55 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Oekraïne en zelfs Rusland maken dan ook netjes een scheiding tussen burger en strijder.
[..]
Tja, het interesseerde jou toch ook niets hoeveel Russische burgers er om het leven zouden komen in de oorlog met Oekraïne? Wat maakt deze situatie dan precies anders?quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 11:54 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Misschien is iemand zonder wapens, zonder dreiging bewust om het leven helpen inderdaad een slecht idee? Dat zou misschien wel een oorlogsmisdrijf kunnen zijn?
Tienduizenden burgers en ongewapende journalisten vermoorden in de strijd tegen een terroristische organisatie wordt wel een steeds slechter verhaal op deze manier. Welk labeltje je daar ook opplakt.
Hoeveel gazanen mogen er nog dood in de strijd tegen Hamas? Honderdduizend? Een miljoen? Allemaal?
De heilige maagd Madonna die tot de paus spreektquote:Op dinsdag 12 augustus 2025 10:53 schreef Zoddie het volgende:
Madonna vraagt de paus om Gaza te bezoeken om kinderen te helpen
[..]
Madonna wil graag de paus dood zien geloof ik?
Wat denkt zij wat er zou gebeuren als de Paus in Gaza zou zijn? Zijn mensen echt zo enorm naief?
Het hoeft niet succesvol te zijnquote:Op dinsdag 12 augustus 2025 11:49 schreef Tjoent het volgende:
[..]
Genocide, een volk vernietigen. Dat gebeurt hier niet.
[..]
Hamas droeg volledige verantwoordelijkheid voor de gruweldaden van 7-10-2025. Dat gaf Israël terecht reden om militair in te grijpen en Hamas uit te schakelen. Maar inmiddels zijn we ruim 1,5 jaar verder, en van proportionaliteit is allang geen sprake meer.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 11:55 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Oekraïne en zelfs Rusland maken dan ook netjes een scheiding tussen burger en strijder.
[..]
Als mensen Israël blijven beschuldigen en totaal wegkijken van de verantwoordelijkheid van Hamas, dan wel ja. En dat zien we dus helaas gebeuren. Hamas wordt nul verantwoordelijkheid toegedicht, Israël daarentegen alle.
Voor die lui zal het nooit een genocide zijn, zelfs niet bij 100%, want het gaat niet om "Israël" of "verdediging", maar dat er moslims afgeslacht worden. En dat kan en mag onder alle omstandigheden, overal en te allen tijde is dat gerechtvaardigd. Deze racisten schuilen zich slechts achter het Israël narratief.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 12:00 schreef LXIV het volgende:
[..]
De Gazastrook heeft helemaal geen leger, dus blijft er letterlijk niets anders over om op de schieten dan burgers.
Ik vraag me ook af wanneer de Israël-aanhangers wél gaan toegeven dat het genocide is. Blijkbaar is 5% nog niet genoeg. Bij 10%?, 20%? Of is dadelijk 90% van de Palestijnen uitgeroeid en is het nog steeds ‘rechtmatige verdedigingz’?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |